Winamp Logo
Zinātjauda Cover
Zinātjauda Profile

Zinātjauda

Latvian, Education, 1 seasons, 7 episodes, 5 hours 21 minutes
About
Gandrīz visiem ir viedoklis par izglītību – gan paši esam gājuši skolā, gan turp sūtām mūsu atvases. Taču ko par izglītības procesiem stāsta dati un pētījumi? Izglītības un zinātnes ministrija sadarbībā ar portālu “Delfi” piedāvā klausāmsarunu ciklu “Zinātjauda”, kurā diskutēsim par dažādiem Latvijas izglītības jomas jautājumiem, kas ietekmē mūs visus.
Episode Artwork

#7 Mūžizglītība

Septītajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim par mūžizglītību un tās lomu cilvēka dzīvē. Vai ar vienu izglītību pietiek visam mūžam vai arī studentisko garu jāuztur mūžam dzīvu? Kā iedibināt mācīšanos kā ikdienas nepieciešamību arī tad, kad universitāte jau sen kā pabeigta? Meklēsim atbildes un piedāvāsim iespējamos risinājumus.
16/06/202243 minutes 30 seconds
Episode Artwork

#6 Sabiedriskā zinātne

Sestajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” raidījumā pārrunāsim dažādos veidus, kā katrs no mums var līdzdarboties pētījumos, tādējādi palīdzot Latvijā attīstīties zinātnei. Kas ir sabiedriskā zinātne un kā tā strādā – klausies un uzzini kopā ar nozares ekspertiem.
08/06/202247 minutes 33 seconds
Episode Artwork

#5 Jaunieši un garīgā veselība

Piektajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” epizodē apspriedīsim un analizēsim jauniešu garīgo veselību. Ko par šo tematu liecina pētījumi un aptaujas, kā garīgo veselību ietekmējusi globālā pandēmija un cik būtiska ir pieaugušo iesaiste – klausies un uzzini!
25/05/202247 minutes 12 seconds
Episode Artwork

#4 Pilsoniskā izglītība

Ceturtajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, kas ir pilsoniskā sabiedrība un cik attīstīta tā ir Latvijā. Kāda ir skolu, pulciņu un vecāku loma pilsoniskas sabiedrības veidošanā? Kādas iespējas Latvijā pastāv un būtu jāattīsta, lai vairāk iesaistītu jauniešus kā pilsoniskās sabiedrība veidotājus? Un visbeidzot – vai pastāv tieša korelācija starp augsti attīstītu pilsonisko sabiedrību un paaugstinātu labklājības līmeni.
03/05/202245 minutes 12 seconds
Episode Artwork

#3 Digitālā pratība izglītībā

Trešajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, kas ir digitālā pratība, kāda ir tās loma izglītībā un cik spējīga ir Latvijas jaunā paaudze. Kā digitālās prasmes vairāk izmantot mācību procesā un vai pilnvērtīgi izmantojam to, kas mums jau skolā ir, – par to spriež izglītības un tehnoloģiju nozares eksperti.
20/04/202246 minutes 39 seconds
Episode Artwork

#2 Lasītprasme Latvijā

Otrajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, ko pētījumi, dati un novērojumi atklāj par lasītprasmi Latvijā. Kāds ir lasītprasmes līmenis Latvijā, vai mēs patiesi lasām mazāk un kāpēc ir tik svarīgi lasīt bērniem priekšā – klausies un uzzini!
06/04/202246 minutes 14 seconds
Episode Artwork

#1 Covid-19 ietekme uz izglītību

Pirmajā klausāmsarunu cikla “Zinātjauda” sērijā spriedīsim un vērtēsim, ko pētījumi un dati atklāj par Covid-19 ietekmi uz mācīšanu un mācīšanos. Kādas problēmas tie iezīmē un kādus risinājumus piedāvā izglītības jomas eksperti – klausies un uzzini!
30/03/202245 minutes 2 seconds