Winamp Logo
W Swoim Tempie. Podcast CityFit. Cover
W Swoim Tempie. Podcast CityFit. Profile

W Swoim Tempie. Podcast CityFit.

Polish, Fitness / Keep-fit, 25 seasons, 126 episodes, 3 days, 10 hours, 4 minutes
About
Na treningu świat się nie kończy. I o tym z gośćmi CityFit rozmawia Jacek Bilczyński. Trening, umysł, psychologia, dieta. Bez koloryzowania, „czelendżowania” i usilnego motywowania. Dla osób zupełnie początkujących, zaawansowanych i tych, którzy na siłownię się nie wybierają. Co tydzień nowy podcast CityFit.
Episode Artwork

Zwiastun: Terapia zastępcza testosteronem. Lek. Agata Forkasiewicz.

Czy hormonalna terapia zastępcza to to samo, co wejście na bombę? Jakie są wskazania do jej stosowania? Czy ma jakieś skutki uboczne? I czemu tak wielu mężczyzn ma problem z poziomem testosteronu. O tym wszystkim opowiada lek. Agata Forkasiewicz, specjalistka w zakresie medycyny stylu życia i jednocześnie olimpijka i lekkoatletka.
6/28/20241 minute, 26 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Dlaczego kettle? Emil Stanisławski

Czym różni się trening z kettlami od innych aktywności siłowych? Dlaczego odważniki kulowe tak bardzo kojarzą się z CrossFite? Dla kogo trening z kettlami będzie najlepszym rozwiązaniem a dla kogo niekoniecznie? O tym wszystkim już w poniedziałek opowie Emil Stanisławski -  trener, szkoleniowiec, ekspert z zakresu treningu z odważnikami kulowymi.
5/17/20241 minute, 45 seconds
Episode Artwork

Będzie 3. sezon "W swoim tempie"!

Już w poniedziałek pierwszy odcinek trzeciego sezonu "W swoim tempie". Dziękujemy naszym Gościom i Słuchaczom za wielkie wsparcie, które od Was otrzymywaliśmy przy produkcji pierwszego i drugiego sezonu!
4/12/20241 minute, 27 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Czego nie jeść w ciąży? Małgorzata Jackowska.

Dlaczego nie powinniśmy podawać niemowlakom miodu? Czy mleko krowie szkodzi dziecku? Czy to co, jemy w ciąży ma wpływ na przyszłe zachowania żywieniowe dziecka? Wszystkie tajniki żywienia mam i dzieci już w poniedziałek zdradzi dr Małgorzata Jackowska, dietetyczka dziecięca, autorka poradników i książek z zakresu żywienia najmłodszych.
3/1/20241 minute, 43 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Zawsze musiałam być najlepsza. Alicja Pyszka-Bazan

Czy ponadprzeciętna motywacja pomaga, czy przeszkadza w sporcie? Kiedy trener jest niezbędny, a kiedy lepiej wziąć sprawy w swoje ręce? Jak wychowuje się dzieci w sportowej rodzinie? I czy do kontuzji można się przyzwyczaić? O tym wszystkim już w poniedziałek w rozmowie z Alicją Pyszką-Bazan, Rekordzistką Świata w Ultra Triathlonie, w sieci znaną jako Fit Ala.  
2/8/20243 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

S2E22: Panowie, trenujcie d*pę! Paweł Głuchowski

Jak to jest, że mięśnie rosną? Czy istnieją najlepsze ćwiczenia na dane partie? I czy naprawdę liczba serii, powtórzeń i tempo mają tak wielkie znaczenie? O tym wszystkim w rozmowie z Pawłem Głuchowskim, trenerem, szkoleniowcem, autorem „Vademecum hipertrofii”.
2/4/20241 hour, 21 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Sekret zdrowych żył. Prof. Łukasz Paluch.

Jak zapobiegać żylakom i czy doustna antykoncepcja hormonalna to dobry wybór? Odpowiedź już w poniedziałek, 30 października!
10/27/20231 minute, 56 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Trener może zastąpić fizjoterapeutę? Mariusz Dzięcioł

Do kogo zgłosić się z bólem – do trenera czy fizjoterapeuty? Odpowiedź na to pytanie już w poniedziałek.
10/6/20231 minute, 22 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Jak dożyć setki? Julian Sobiech

Czym jest starość i kiedy się zaczyna? Jak opóźnić ten proces? Jaki mają na niego wpływ cukier, alkohol i styl życia? I jak dożyć w zdrowiu sędziwej starości. O tym wszystkim już w poniedziałek opowie Julian Sobiech – dietetyk i fizjoterapeuta. Autor książki „Jak dożyć setki”.
9/29/20231 minute
Episode Artwork

Zwiastun: Szczerze o anoreksji. Agata Borkowska.

Pierwszy odcinek drugiego sezonu już w poniedziałek!
9/1/20232 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Jak jeść mniej? Artur Przybyłowski.

Konsystencja, objętość, smak, zapach, czas a nawet towarzyszący spożywaniu dźwięk. Wszystko to ma wpływ na nasze uczucie sytości sensorycznej. O tym, jakie opowiada dietetyk Artur Przybyłowski. Premiera 28 sierpnia.  
8/25/20231 minute, 2 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Czy da się nie myśleć? Wszystko o mózgu. Joanna Podgórska

Już w najbliższy poniedziałek przedostatni odcinek pierwszego sezonu podcastu "W Swoim Tempie". Tym razem dokładnie przyglądamy się mózgowi. Premiera: 14 sierpnia
8/10/20232 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Jedz do syta żeby schudnąć. Damian Parol

Już w poniedziałek gościem podcastu Będzie Damian Parol. Rozmawiamy o tym, jak kontrolować głód. Jakie znaczenie ma ilość jedzenia? Czy aktywni lepiej kontrolują głód? Dlaczego niewyspani szybciej tyją i czy na pewno im więcej białka, tym lepiej? Premiera 31 sierpnia.
7/28/20231 minute, 26 seconds
Episode Artwork

Od września drugi sezon!

Pierwszy sezon podcastu dobiega końca. W okresie wakacyjnym nowe odcinki publikujemy co dwa tygodnie. Drugi sezon już we wrześniu! Bądźcie z nami.
7/13/20231 minute, 29 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Nałogowy orgazm. Wszystko o uzależnienia behawioralnych. Mateusz Gola.

Czemu sport nie uzależnia a sex już tak? Odpowiedź już w poniedziałek.
7/13/20232 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Nie oddychaj jak gwiazda porno. Wszystko o oddechu. Sandra Osipuk-Sienkiewicz.

Dlaczego balonik jest lepszy niż przedtreningówka? Czy oddychanie ustami jest niezdrowe? Jaki wpływ ma sposób oddychania na erekcję i sen. I dlaczego wzdychamy, ziewamy i chrapiemy? O tym wszystkim w najnowszym podcaście. Premiera 3 lipca.
6/29/20231 minute, 17 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Aspartam jest zdrowszy od miodu? Fakty i mity dietetyki. Arkadiusz Matras.

Co jest zdrowsze margaryna czy masło? Lepiej słodzić aspartamem czy miodem? Czy żywność EKO jest na pewno zdrowsza? Już w poniedziałek premiera odcinka, w której z mitami dietetycznymi zmierzy się Arkadiusz Matras.
6/22/20231 minute, 4 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Skoczę ze spadochronem z krawędzi kosmosu. T. Kozłowski

Na czym polega kosmiczna euforia doświadczana przez kosmonautów i jak można pomagać ludziom, skacząc ze spadochronem ze stratosfery? O niesamowitym Polaku i jego osiągnięciach już w poniedziałek, 19 czerwca.
6/15/20231 minute, 2 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Po drugiej stronie SOR-u. J. Świtała

Dlaczego łóżka na SOR nie są wygodne i jaka jest Polska z perspektywy wnętrza karetki? O tym szczerze i z dużą dawką czarnego humoru już w poniedziałek, 12 czerwca.
6/9/20232 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Metabolizm - fakty i mity. R. Smolik

Jak to jest, że niektórzy mogą jeść co tylko zechcą, a inni tyją od samego patrzenia? Odpowiedź już w poniedziałek 5 czerwca.
6/1/20231 minute, 3 seconds
Episode Artwork

Zwiatun: Jak schudnąć 50 kg i nie cierpieć. Katarzyna Kucewicz

Już w poniedziałek gościem podcastu będzie Katarzyn Kucewicz – psycholożka, psychoterapeutka, która zrzuciła ponad 50 kg i wyszła z otyłości olbrzymiej. jak to zrobiła? Odpowiedź 29 maja.
5/25/20231 minute, 19 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Bikini fitness to sport do którego się dokłada. Anastazja Biedka.

Ile pracy, zmagań psychicznych i pieniędzy kosztują sporty sylwetkowe? O tym w najnowszym odcinku podcastu "W swoim tempie", którego gościem będzie Anastazja Biedka, najmłodsza polska zawodniczka bikini fitness z kartą PRO. Premiera 22 maja.
5/16/20231 minute, 23 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Trener od wszystkiego jest do niczego. Damian Bugański

Już w poniedziałek nowy odcinek podcastu, w którym zastanowimy się na tym, jak to jest, że trenerzy robią treningi pod innych trenerów a nie pod klienta.
5/10/20231 minute, 4 seconds
Episode Artwork

Zapowiedź: Łatwiej zdobyć szczyt niż się na nim utrzymać. Aleksandra Mirosław.

Już w poniedziałek gościem podcastu będzie dwukrotna mistrzyni świata we wspinaczce sportowej. Jak to jest być Adamem Małyszem polskiej wspinaczki. O tym wszystkim w podcaście CityFit.
5/4/202357 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Serce sportowca. Prof. Łukasz Małek

Już w poniedziałek nowy odcinek podcastu. Jaka aktywność wspiera pracę serca, a jaka mu szkodzi. Co jest dla nas lepsze – intensywność czy regularność? O tym wszystkim w podcaście CityFit.
4/28/20231 minute, 6 seconds
Episode Artwork

Zwiastun: Nie trzeba kochać swojego ciała. Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk

Już w poniedziałek Magdalena Hajkiewicz-Mielniczuk opowie o tym dlaczego porównujemy czyjąś wystawę ze swoim zapleczem. Do czego prowadzi takie myślenie i jaka jest rola psychiki w odchudzaniu. Premiera 24 kwietnia.
4/20/202355 seconds
Episode Artwork

Zwiatun: Żeby coś zdobyć, trzeba coś poświęcić. Adrian Kostera.

Już w najbliższy poniedziałek podcast typu ultra. Gościem ultra triathlonista Adrian Kostera. Jak to jest, że osoba, która przebiegła 100 maratonów w 100 dni jeszcze do niedawna nie potrafiła pływać, nie biegała i stroniła od roweru? Odpowiedź w poniedziałek.
4/13/20231 minute, 4 seconds