Winamp Logo
VZŤAHY s.r.o. Cover
VZŤAHY s.r.o. Profile

VZŤAHY s.r.o.

Slovak, Cultural, 1 seasons, 41 episodes, 15 hours 41 minutes
About
Simona Salátová a Joe Trendy sú dvaja komici, ktorí tvoria pár. Na Exprese teraz majú spoločnú šou VZŤAHY S RUČENÍM OBMEDZENÝM, v ktorej sa vám pokúsia poradiť v oblasti vzťahov. Je to ich subjektívna poradňa, v ktorej riešia svoje problémy, ale aj vaše problémy. A pokojne sa pri rôznych vzťahových témach pohádajú aj za vás! Radi rozoberú aj váš problém, stačí poslať hlasovku na whatsapp na 0905 612 612. Šou VZŤAHY S RUČENÍM OBMEDZENÝM počúvajte každú sobotu po 12tej na Exprese a aj ako podcast na Podmaze a vo všetkých podcastových aplikáciách.
Episode Artwork

#40 KEĎ CHCEŠ ŠŤASTNÚ RODINU, SPRAV JEJ VOĽNÚ HODINU

Keď si žena nájde nového partnera, chce s ním stráviť čo najviac času. Preto sa stáva, že začne chodiť na karate alebo sa pridá k dobrovoľným hasičom. Simona dokonca vstúpila do školskej rady, keďže tam bol chlapec, ktorý sa jej páčil. Vo vzťahu je dôležité, aby si každý partner doprial aj čas sám pre seba a venoval sa vtedy svojim záľubám, či kamarátom. Poslucháč Peťo by mal byť vzorom pre všetkých chlapov. Jeho manželka je na materskej a on sa vždy snaží dopriať jej aspoň hodinu, kedy sa venuje iba sama sebe. Ako hovorí Joe Trendy: „Keď chceš šťastnú rodinu, sprav jej voľnú hodinu.“
01/12/202320 minutes 58 seconds
Episode Artwork

#39 SPOLOČNÍ NEPRIATELIA SÚ EŠTE LEPŠÍ AKO SPOLOČNÉ ZÁUJMY

Je skvelé, keď majú partneri spoločné záujmy a záľuby. Ale nič nespojí dvoch ľudí viac ako spoločný nepriateľ! Ak sa spoločne viete posťažovať na rovnaké veci, vyhrali ste. Simona a Joe Trendy majú spoločných nepriateľov – napríklad lyžovanie, turistiku, či kuriérov, ktorí prichádzajú v čase 9:00-21:00 v rozmedzí rokov 2024-2025. Tipy na spoločných nepriateľov – spoločne môžete nemať radi ročné obdobie, susedov, úrady, či poštu. Príbehy poslucháčov: Spoločný nepriateľ v podobe fermentovanej baranej hlavy, či v podobe prechádzok do lesa.
24/11/202322 minutes 52 seconds
Episode Artwork

#38 KAŽDÝ SI OBČAS ZASLÚŽI BYŤ POD PAPUČOU

Výraz „byť pod papučou“ pochádza z obdobia, kedy tvoril Johann Wolfgang von Goethe. Aj on bol pod papučou. Zo Simony majú všetci pocit, že je dominantná a všetci jej partneri boli pod papučou. Realita je však iná a aj ženy môžu byť pod papučou. Ak vám žena zakazuje stretnutia s kamarátmi a z vášho Facebookového profilu urobí jeden spoločný, tak utekajte niekam za hranice a zmeňte identitu. Čítanie internetových článkov s titulkom „Zistite, či ste pod papučou“ je prvým znakom, že sa vás to týka. Z príbehov poslucháčov vyplýva, že byť pod papučou znamená mať zakázané pivo a futbal.
17/11/202321 minutes 57 seconds
Episode Artwork

#37 DARČEKY: KEĎ ŽENA DARUJE MUŽOVI TRENKY, NAVÁDZA HO K NEVERE

Simona oslávila 30. narodeniny a ako darček si priala pobyt v hoteli, ktorý je iba pre dospelých. Akurát, že si ho rezervovali na zlý termín, a tak pre nich po príchode nemali voľnú izbu. Skončili preto v inom hoteli, ktorý pre zmenu evakuovali pre nahlásenú bombu. Je lepšie darovať peniaze, alebo vymyslieť prekvapenie? Joe Trendy by prijal aj peniaze, no naposledy dostal k narodeninám plyšového koňa na palici, tzv. „hobby-horsea“. Zoznam vecí, ktoré by ste nikdy nemali darovať! Vedeli ste, že ak mužovi dáte spodnú bielizeň, navádzate ho k nevere? A ak darujete nôž, je to predzvesťou problémov v domácnosti? Príbehy poslucháčov: Jahodová čokoláda pre frajerku alergickú na jahody a aj panvica na Valentína.
10/11/202326 minutes 41 seconds
Episode Artwork

#36 OTRAVNÉ OTÁZKY: NEPÝTAJ SA, KEDY BUDE SVADBA, AJ TAK NEBUDEŠ POZVANÝ

Horšie ako stúpiť bosou nohou na kocku lega je dostávať otravné otázky ako napríklad kedy bude svadba, či kedy bude dieťa. Simona nepovedala prababke, že sa s manželom rozviedli, a tak musela čeliť otázke kedy bude druhé dieťa. Joe Trendy je alergický na otázku: „Ako ti môže byť zima? Veď si z Oravy!“ Simona neznáša otázky: „A kde máš dieťa? A ako budú tie tetovania vyzerať, keď budeš stará?“ Otázka, pre ktoré vás okolie nebude mať rado: „Si tehotná? To myslíš vážne? Čo si sa zle vyspala?“
03/11/202320 minutes 56 seconds
Episode Artwork

#35 PARTNERSKÁ NUDA: ODKIAĽ MÁM VYTIAHNUŤ TAJNÉ ZBRANE PO 3 ROKOCH VZŤAHU?

Nuda vo vzťahu môže nastať, ak partneri upadnú do stereotypu. Simona pri náznaku nudy začne podpichovať partnera, aby ho naschvál jemne vytočila. A je po nude! Joe Trendy tvrdí, že nuda je v pohode, problém je, keď sa už pri nudení nudí. S partnerom treba flirtovať aj po rokoch vzťahu. Ale odkiaľ má Simona vytiahnuť tajné zbrane, keď sú spolu už tri roky? Bežte na rande! Joe Trendy síce nechápe, prečo na rande musí bežať, ale možno aj samotný beh funguje proti nude vo vzťahu. Príbehy poslucháčov: Proti nude fungujú klobásky, spoločenské tance, reorganizovanie nábytku, ale aj bábätko po 40-tke.
27/10/202323 minutes 39 seconds
Episode Artwork

#34 VZŤAHY NA PRACOVISKU: AK MÁŠ ZÁUJEM O KOLEGYNKY, VEZMI ICH NA KÁVU DO KUCHYNKY

Simona a Joe Trendy sa spoznali vďaka Silným rečiam, takže ich vzťah sa dá považovať za vzťah na pracovisku. Prvý dojem zo seba nemali najlepší, ale počas covidu sa to zlomilo. Ak chcete zbaliť kolegu na pracovisku, predstierajte abnormálny záujem o prácu, požiadajte ho o pomoc a po pracovnej dobe môže pomôcť aj fľaša sektu. Možno vás vyhodia, ale aspoň budete spolu. Kto má záujem o šéfa, či šéfku, nech si najskôr skontroluje, či nemá na stole fotku rodiny. Ak má pár, ktorý spolu pracuje, krízu, prenáša sa to aj medzi kolegov.
20/10/202322 minutes 19 seconds
Episode Artwork

#33 ROZCHODOVÉ FRÁZY SÚ MAJSTROVSTVAMI V PRÁZDNOTE

Simona si počas života užila viacero rozchodov, medzi nimi aj tzv. anonymný, kedy ani nevedela, že už sú vlastne rozídení. Rozchodové frázy ako „Zaslúžiš si niekoho lepšieho“ alebo „Chyba nie je v tebe, ale vo mne“ sú také bezobsažné, že to znie ako majstrovstvá v prázdnote. Extrémny návod z internetu, ktorý radí chlapom ako sa rozísť so ženou – vyspite sa s partnerkinou sestrou, či dokonca mamou a hovorte jej, že nevie šoférovať a má schudnúť. Príbehy poslucháčov: Svadba, ktorá sa v pondelok skončila rozvodom, lebo nevesta bola tehotná s milencom a aj rozchod, pretože žena esemeskami vyrušovala veriaceho partnera počas bohoslužieb.
13/10/202323 minutes 16 seconds
Episode Artwork

#32 S DOMÁCIMI PRÁCAMI SA NEPOMÁHA, DOMÁCE PRÁCE SA ZDIEĽAJÚ

Kým žil Joe Trendy sám, upratoval vtedy, keď to bolo treba. Táto hranica však Simone úplne nevyhovuje. Joe si raz zavolal upratovačku, ktorá mu v rámci domácich prác vytrhala všetky káble, čo našla. Tipy ako motivovať partnera, aby sa venoval domácim prácam. Nehovorte mu detailne, ako to má urobiť, no nejaký úvod do problematiky by to chcelo. Keď v domácnosti žijú dvaja partneri, obaja by sa mali podieľať na upratovaní. Nemá to byť o pomoci partnerovi pri domácich prácach, ale o zdieľaní týchto prác. Upratovanie vie byť aj relax – vyčistíte záchod a popri tom aj svoje čakry.
06/10/202323 minutes 35 seconds
Episode Artwork

#31 KOMPROMISY: ON CHCEL MAČKU, ONA PSA, A TAK MAJÚ JAZVEČÍKA, KTORÉHO VOLAJÚ MAČKA

Aby vzťah fungoval, treba občas urobiť aj nejaký ten kompromis. Simona počas prvého manželstva prišla na to, že základný kompromis je: „Nie som šťastná, ale nevadí mi to, lebo ani ty nie si šťastný.“ Kompromisom môže byť aj to, že Joe Trendy si nechal psa a Simona si nechala dieťa. Ako správne urobiť kompromis – treba uznať, že aj keď ste presvedčený o svojej pravde, tak aj druhá strana môže mať kus pravdy. Príbehy poslucháčov: Jakub chcel mačku, jeho partnerka psa, a tak majú jazvečíka, ktorého môže volať Mačka. Miro chcel, aby mala rodina rovnaké priezvisko, manželka nechcela jeho meno, a tak si vzal manželkino priezvisko on.
29/09/202324 minutes 17 seconds
Episode Artwork

#30 CHRÁPANIE JE DÔVOD NA SPÁNKOVÝ ROZVOD

Keď majú partneri oddelené spálne, hovorí sa tomu spánkový rozvod. Nie je to výmysel súčasnej doby, oddelene spávali partneri už v minulosti. Spánok je sebecký, a preto môže byť spánkový rozvod prospešný hlavne v situáciách, kedy partner chrápe, alebo hovorí zo sna, alebo chce spať pri inej teplote v izbe. Aj celebrity majú oddelené spálne, Beckhamovci majú dokonca každý vlastné krídlo v rámci domu. Keď na to teda máte, spite oddelene!
22/09/202323 minutes 3 seconds
Episode Artwork

#29 DOVOLENKA S DEŤMI ZNAMENÁ „ČO TI DIEŤA DOVOLÍ“

Simona a Joe Trendy si tentokrát pozvali aj hosťa, a to komika Michaela Szatmaryho, ktorý má takmer 8-ročnú dcéru a spoločne rozobrali dovolenky s deťmi. Keď sa balíte na dovolenku s deťmi, beriete toľko vecí, že to vyzerá ako keby ste sa sťahovali. Treba zobrať aj hrnčiarsky kruh, lebo nikdy neviete, kedy dieťa kopne múza. Deti vyžadujú, aby ste sa na ne pozerali aj pri kúpaní v bazéne, hoci robia dookola len to isté. Vtedy máte pohľad ako mŕtvola na fotke z viktoriánskej éry. Joe Trendy sa ako dieťa zatúlal na pláži v Bibione, dcéra Michaela Szatmaryho zmizla ako 4-ročná v útrobách tržnice v Izraeli.Beauty nap na city breaku si viete dopriať len bez dieťaťa.
14/09/202324 minutes 45 seconds
Episode Artwork

#28 ŽIARLIVOSŤ: AK TI PARTNERKA UKÁŽE PEKNÚ ŽENU, POTKNI JU

Joe Trendy nedáva Simone dôvod na žiarlivosť, pretože je lenivý a nechce sa mu s nikým flirtovať. Simona chcela u bývalého partnera vyvolať žiarlivosť tak, že sama sebe poslala kyticu kvetov. Nedávajte partnerovi dôvod na žiarlenie ani v online svete. Ak chcete niekomu napísať, že dobre vyzerá a zavesil na sociálne siete peknú fotku, tak to píšte rodinným príslušníkom. Ako sa volá opak žiarlivosti? Nežiarlivosť, neaktivita, alebo to môže byť prajnosť? Príbehy poslucháčov: Žiarlivosť môže spôsobiť aj recenzia reštaurácie na Googli, alebo keď sa s vami kolega podelí o zemiaky na obede.
08/09/202326 minutes 10 seconds
Episode Artwork

#27 BALENIE NA DOVOLENKU: KEBY BALIL CHLAP, VEZME LEN PLAVKY A UTERÁKY

Simona a Joe Trendy sa historicky prvýkrát pohádali pre plavky, ktoré neboli zbalené. Ani po troch rokoch nie je jasné, kto bol na vine. Keď má žena muža a jedno dieťa, tak vlastne musí zbaliť dve deti. Ako sa balia Slováci – pobalení sme deň vopred, najdôležitejšie sú kreditka, peniaze a doklady. Ženy sú v balení na dovolenku dôkladnejšie, keby to bolo na mužovi, vezme len plavky a uteráky.
28/07/202322 minutes 41 seconds
Episode Artwork

#26 ŽENA SI PAMÄTÁ AJ TO, ČO SA NESTALO

Prečo muži zabúdajú? Zatiaľ čo ženy držia v hlave milión informácii, chlapi maximálne tri a aj na tie zabudnú. Za všetko môže evolúcia! Tá to zariadila tak, že ženy si pamätajú aj to, čo nechcú a vlastne aj to, čo sa nestalo. Ak zabudnete na sviatok svojej partnerky, radšej jej potraste rukou ako by ste jej mali dať darčekový kôš domácich prostriedkov. Príbehy poslucháčov: chlap, čo zabúda na vlastné výročie, no pamätá si výročie bratovej svadby a aj zabúdanie na prázdne toaletné rolky.
21/07/202321 minutes 39 seconds
Episode Artwork

#25 EMÓCIE NIE SÚ KRKOVIČKA, NEDUSTE ICH

Tichá domácnosť – Simona a Joe Trendy vydržali zostať ticho maximálne 15 minút, praktizujú zrýchlenú tichú domácnosť. Liečba tichom nefunguje, emócie nie sú krkovička, tak ich neduste. Ako reagovať, keď vás partner drží tichu domácnosť – zabudnite na vetu: „Čo ti je?“ Príbehy poslucháčov: tichá domácnosť pre otepľovačky v kúte a aj pre nekúpený celaskon.
14/07/202321 minutes 39 seconds
Episode Artwork

#24 LETNÁ LÁSKA SA KONČÍ BLOKOM NA FACEBOOKU

Letné lásky a letné romániky! Ľúbostný list by ste nemali dávať prekladať angličtinárke na katolíckej škole. Simona zažila táborovú lásku, ktorá sa skončila blokom na facebooku. Tipy, ako si udržať letnú lásku až do Vianoc – zostaňte južanskou kráskou! Príbehy od poslucháčov: veža plavčíka plná piesku a s Talianom v Taliansku aj bez slov.
07/07/202322 minutes 1 second
Episode Artwork

#23 S CIBUĽOVÝM KRÚŽKOM SA O RUKU NEŽIADA

Leto je ideálny čas na požiadanie o ruku! Aj Joe Trendy požiadal Simonu o ruku na dovolenke, stačilo odkopnúť pár plastových fliaš a bola to romantika na pláži. Inšpirácie, ako kreatívne požiadať o ruku – čo tak honba za pokladom? Alebo darčeková matrioška? Aj požiadania o ruku majú svoje pravidlá. Zabudnite na improvizované prstene typu drôtik či cibuľový krúžok a nikdy nehádžte zásnubný prsteň do gulášu. Príbehy poslucháčov – požiadanie o ruku na nudapláži a aj cez smsku.
30/06/202323 minutes 48 seconds
Episode Artwork

#22 SPOLOČNÉ VARENIE JE JEDNO VEĽKÉ UTRPENIE

Joe Trendy miluje krevety, už na to naučil aj Simonu, hoci ona má zásadu, že by sa nemalo jesť nič, čomu vidíme oči. Stolovať by mali partneri spolu, pretože spoznajú navzájom svoje chute a majú čas porozprávať sa. Spoločné varenie však prináša viac hádok ako úžitku. Prvé jedlo, ktoré Joe Trendy pripravil Simone, bolo „oravské carbonara“ – teda kolienka s vajcom. Divné chúťky, s ktorými sa poslucháči stretli u svojich partnerov – bryndzové halušky s kryštálovým cukrom, kukurica s makom, či melón s krajcom chleba.
23/06/202326 minutes 52 seconds
Episode Artwork

#21 SVADBA JE AKO PEVNOSŤ BOYARD

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Simona a Joe Trendy sú už zasnúbení, no dátum svadby zatiaľ nemajú. Dôvodom je aj to, že už len príchod k oltáru s alegorickými vozmi vyčerpá celý rozpočet. Ak chcete mať na svadbe všetky tradície, tak sa pripravte, že sa zapotíte ako pri Pevnosti Boyard – pílenie brvna, zametanie rozbitého taniera, prenášanie nevesty cez prah, či jedenie polievky deravou lyžicou. Nezabúdajte, že počas svadby na vás nonstop striehnu zlí duchovia! Svadobné trapasy poslucháčov – nevesta zaseknutá vo výťahu a aj príhovor na druhej svadbe v štýle: „tak sa tu opäť stretávame.“
16/06/202324 minutes 28 seconds
Episode Artwork

#20 GAZDA S VAJBOM A ZRÚCANINKA

Partnerské prezývky – zabudnite na klasiku ako láska, zlatko, miláčik, poďte radšej do niečoho originálnejšieho. Simona má vymyslenú prezývku gazda, Joe Trendy zas pre Simonu prezývky botanička, zrúcaninka či kávička. Odporúčania, ako nikdy nehovoriť žene – ak jej raz poviete mrochta, môžete si baliť kufre. Prezývky poslucháčov – ako vznikli mená čakanka, šuchtulienka, či hunčutka.
09/06/202323 minutes 22 seconds
Episode Artwork

#19 ZAĽÚBENÍ DO ZÁĽUB

Môžu nám záľuby partnera liezť na nervy? Joe Trendy miluje zbierky – má šiltovky, plechovky, dresy Interu Milánu a aj basketbalové kartičky. Simona zas miluje veci vyhadzovať. A to je vražedná kombinácia. Simona sa pri nahrávaní do éteru priznala, čo potajomky vyhodila a takmer sa to skončilo rozchodom. Existujú aj netradičné koníčky typu extrémne žehlenie, zbieranie hadích koží, či záľuba v hraní sa na mŕtveho.
02/06/202324 minutes 1 second
Episode Artwork

#18 KAMARÁTKY PORADIA, JA UROBÍM PRESNÝ OPAK

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Ako kamaráti ovplyvňujú partnerské vzťahy – muži vzťahy medzi sebou väčšinou neriešia, ženy sú ako hokejoví analytici, ktorí analyzujú úplne všetko. Môže existovať kamarátstvo medzi mužom a ženou? Ak sa dopredu nastavia pravidlá, tak vraj áno. Niekto si kamarátov svojho partnera adoptuje, niekto ich zas podrobí schvaľovaciemu procesu.
26/05/202324 minutes 57 seconds
Episode Artwork

#17 KOMPLIMENT NESMIE OBSAHOVAŤ „ALE“

Každý deň dajte aspoň jeden kompliment! S týmto odporúčaním prichádzajú Simona a Joe Trendy, ktorí sa inšpirovali v Amerike. Tam je úplne bežné, že cudzí človek vás pochváli. Tak, ako autá idú na benzín, niektorí ľudia idú na komplimenty. Potrebujú ich k svojmu životu. Ak chcete dať kompliment, vyhnite sa slovu „ALE“ – teda žiadne také, že: „Máš peknú tvár, ALE...“ Existujú tri rôzne levely, ako dávať komplimenty. Ak chcete byť „logopedickým diablom“ v komplimentovaní, určite si vypočujte túto epizódu!
19/05/202325 minutes 25 seconds
Episode Artwork

#16 VZŤAHY NA DIAĽKU: ĎALEJ JE NIEKEDY BLIŽŠIE

Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Joe Trendy mal iba jediný vzťah na diaľku, a to s dievčaťom z Prahy. Vzťah veľmi rýchlo ukončila lenivosť. Ako funguje reálny pár, kde ona žije v Bratislave a jej partner v Berlíne? Základom je dobrá aplikácia v mobile. Pri vzťahoch na diaľku nie je dôležitá kvantita komunikácie, ale kvalita! Je možné, že tí, čo majú vzťah na diaľku, dokonca komunikujú s partnerom viac ako bežný pár, ktorý žije v jednej domácnosti? Koľko kilometrov vás musí deliť, aby to bolo považované za vzťah na diaľku? Vedci vypočítali presné číslo.
12/05/202328 minutes 13 seconds
Episode Artwork

#15 DOVOLENKA V MÚZEU MUČENIA

Prvá dovolenka s novým partnerom je skúškou vzťahu. Simona a Joe Trendy ju strávili na Morave, kde bolo otvorené iba múzeum mučenia. Základom dobrej dovolenky vo dvojici je nič neočakávať a všetko riešiť s chladnou hlavou. Ak chcete s partnerom adrenalín, vyskúšajte nový typ dovolenky tzv. survival mode, kde vás napríklad popŕhli medúza alebo si podvrtnete členok. Veci, proti ktorým sa kedysi poisťovalo, sa teraz priplácajú do balíčka. A ak žijete s učiteľkou, večery na dovolenke sú v znamení kvízov o tom, čo ste cez deň zažili.
05/05/202326 minutes 48 seconds
Episode Artwork

#14 ZLOZVYKY: VŠETKO SA DEJE V POSTELI

Simona a Joe Trendy zistili, že čo sa zlozvykov týka, tak všetko sa deje v posteli. Simona totiž hovorí zo spania a Joe Trendy chrápe tak, že jeho kolegovia na turné nechcú mať izbu nieže s ním, ale ani vedľa neho. Je to ešte beauty nap, keď trvá dve hodiny? Problémom môže byť aj zlozvyk prehnane sledovať sociálne siete, či prílišné rozťahovanie sa v posteli. A Vo vzťahu by nemali existovať „moje“ a „tvoje“ potraviny – keď je v chladničke saláma, môže ju zjesť hocikto.
28/04/202323 minutes 46 seconds
Episode Artwork

#13 NAOZAJ SA PROTIKLADY PRIŤAHUJÚ?

K dvojici Simona & Joe tentokrát pribudla hostka Lujza Garajová Schrameková. Spoločne rozoberajú, že aj introvertný charakter (ICH) a extrovertný charakter (ECH) môžu mať spolu pekný príbeh. Lujza je herečka, jej manžel Slavo programátor. Najväčší rozdiel cíti Lujza v praktickosti. Ona má stres zo žltých lístkov, a preto na poštu chodí manžel. Protiklady sa vraj priťahujú preto, že človek nehľadá to, čo už má, ale to, čo nemá. Je to pravda alebo mýtus? Najväčšie problémy vo vzťahoch spôsobujú rozdielne názory na náboženstvo, či politiku.
21/04/202326 minutes 20 seconds
Episode Artwork

#12 45 MINÚT U BARBERA VS. 4 HODINY U KADERNÍČKY

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Kto sa o seba viac stará? Joe Trendy považuje 45 minút u barbera za strop, Simona sa smeje, že je to nič oproti štyrom hodinám u kaderníčky. Žena si najprv obočie vytrhá, potom si ho namaľuje. Chlapi, to je mýtus! Podľa výskumu trávia v kúpeľni a na toalete viac času muži. Unikajú tak pred realitou a 14 percent si tam berie časopisy, knihy a aj jedlo. Joe Trendy napríklad pizzu. Vlasy v odtoku sú vždy lepšie ako nôž do boku.
14/04/202325 minutes 49 seconds
Episode Artwork

#11 UROB, ČO HOVORÍM, AJ KEĎ TI TO NEPOVIEM

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú Komunikáciu vo vzťahu, ktorá je veľmi dôležitá, no nezačínajte komunikovať vtedy, keď chce váš partner spať. A nezabudnite vždy prejaviť nadšenie! Pri rozhovoroch s mužmi by ženy nikdy nemali používať iróniu a sarkazmus. Je rozdiel, keď poviete „mohol by si“ a „prosím ťa, urob“. Pri „mohol by si“ si chlap povie, že by mohol, ale nemusí. Pri príkaze to skrátka urobí. Autor „Ženy sú z Venuše a muži z Marsu“ je konšpirátor! Veď všetci sme predsa zo Zeme.
06/04/202324 minutes 36 seconds
Episode Artwork

#10 ZBYTOČNÁ ÚPRIMNOSŤ

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú úprimnosť vo vzťahu je super, ale niekedy je prehnaná a až zbytočná. Netreba predsa partnerovi hovoriť, že pribral. Lepšie mať daddy body ako byť mama’s boy! Milovaný človek by mal byť tvoj najväčší kritik. To naozaj? Vety, ktoré by vo vzťahu nemali zaznieť. Žiadny chlap nechce počuť vetu: „Páči sa mi tvoj kamoš.“
31/03/202320 minutes 8 seconds
Episode Artwork

#9 ĽÚBIM A PODPORUJEM ŤA

K dvojici Simona & Joe tentokrát pribudol aj hosť - Kubo Lužina. Vo svojej subjektívnej poradni spolu s hosťom rozoberajú tému dlhodobých vzťahov. Rátajú sa od momentu, ako chcete s niekým byť, alebo až keď sa dáte oficiálne dokopy? Napríklad, Kubo je s Ivanou 14 rokov, Ivana s Kubom len 13 rokov. Predchádzajte zbytočným hádkam. Namiesto kriku sa nadýchnite a povedzte formulku: „Ľúbim a podporujem ťa.“ Ak si chcete udržať dlhodobý vzťah, musíte byť tím v každej situácii. To znamená, že ak niekto povie, že vaše dieťa je svalnaté, treba automaticky povedať, že je po otcovi. Aj keď to nemusí byť nevyhnutne pravda. A nikdy partnerovi nehovorte, že je neschopný milenec.
24/03/202323 minutes 2 seconds
Episode Artwork

#8 LIGA MAJSTROV V HÁDKACH

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Teplota v spálni je veľký problém! Simona je Yeti, ktorý chce studený vzduch, Joe Trendy chce spať v trenkách. Pravidlá hádania sa – treba si na to urobiť čas, nevykrikovať si minulosť a netreba viesť monológ. Dá sa to vôbec? Z hádania by sa dala urobiť aj Liga majstrov! Najčastejšie sa páry hádajú pre poriadok v byte, problém býva varenie. On navarí, no neuprace. Samozrejme, že upratovať treba priebežne pri varení. Alebo nie?
17/03/202321 minutes 40 seconds
Episode Artwork

#7 TAJOMSTVÁ VO VZŤAHOCH: BOROVIČKA NA CELULITÍDU

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Tajomstvá by sa mali zachovať aspoň v kúpeľni. Alebo je v poriadku, ak je jeden na toalete a druhý v sprche? Návod, čo udržať pred partnerom ako tajomstvo, aby vzťah fungoval – nesledovať partnerku pri skrášľovaní, nenosiť doma staré oblečenie a nehovoriť o všetkých bolestiach. Ak už chce muž podviesť ženu, nech ju podvedie radšej s mužom.
10/03/202320 minutes 14 seconds
Episode Artwork

#6 MALÉ DIEŤA = SPÁNKOVÁ DIÉTA

K dvojici Simona & Joe tentokrát pribudol aj hosť - Jakub "Zitron" Ťapák. Prečo sa Zitronova dvojmesačná dcérka volá Elika a prečo je to bezbariérové meno. Rady ako byť dobrým otcom – dieťa treba nosiť a partnerku treba nechať oddychovať. Čo hovoria ľudia, ktorí už majú deti, tým, ktorí dieťa práve čakajú? A prečo nikto nevaruje budúcich rodičov, že im dieťa spadne?!
03/03/202322 minutes 20 seconds
Episode Artwork

#5 KEĎ PRÍDE SVOKRA NA TÝŽDŇOVKU

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Ako prišla na Simonino rande aj potenciálna svokra a na druhý deň sa s ňou chlapec rozišiel. Mohla za to pizza Havaj? Svokry by rozhodne nemali neveste kupovať kuchárske knihy a krémy proti celulitíde. A už vôbec nie Kamasútru. Ako vyzerá byt, keď príde svokra na týždňovku. Dáte dieťa svokre, nech si ho užije a ona ho dá tajne pokrstiť.
24/02/202319 minutes 17 seconds
Episode Artwork

#4 VANKÚŠOVÁ BITKA VS. SEX

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Svojho partnera milujeme aj s chybami, ale niekedy nás tie chyby a vzájomné odlišnosti dokážu poriadne nahnevať! Simone prekáža prehnaná dochvíľnosť, či škrečkovanie vecí. Ak váš partner robí niečo nepochopiteľné, možno sa len obáva asteroidu. Uvedomte si, že dovolenka je o ležaní na pláži! Cestovanie a turistika je niečo úplne iné ako dovolenka. Posteľové vojny! Jeden chce vankúšovú bitku a ten druhý iba sex.
17/02/202320 minutes 56 seconds
Episode Artwork

#3 ŽENÁM PRIBÚDAJÚ VRÁSKY A MUŽOM VLÁSKY. V NOSE.

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Nevhodné darčeky pre partnera – Simona čakala reťaz ako nosí Jay-Z, dostala šperk pre mníšku. Ako nenápadne naznačiť chlapovi, aby nezabudol na sviatok? Je riešením pozvať na oslavu výročia celú rodinu? Valentínske trapasy – Simona si v 7. triede valentínku napísala sama.
10/02/202322 minutes 22 seconds
Episode Artwork

#2 KEĎ TI ZJE KRÍDELKÁ, VZŤAH NEVZLIETNE

Dvaja komici, ktorí tvoria pár nielen doma, ale aj za mikrofónom. A nemajú problém sa pohádať za vás. Vo svojej subjektívnej poradni tentokrát rozoberajú: Prečo sú ľudia na začiatku vzťahu iní? Klamú si a potom on skončí s permanentkou do divadla, ktoré nemá rád a ona s udicou, lebo sa jej vraj páčila rybačka. Vety, ktoré sa nikdy netreba pýtať v čerstvom vzťahu. Joe Trendy sa opýtal všetky v prvý deň. Čo to znamená, keď sa muž neozýva ako prvý, hoci už boli dvakrát na rande.
03/02/202321 minutes 29 seconds
Episode Artwork

#1 TIRAMISU HÁDOK

Keď sa žene sníva, že ju muž podvádza, samozrejme, že sa urazí! A čo znamená, keď sa vám sníva o drahom kábate, o kaktuse, či o baktériách... Signály, že vás partner opustí – Simona a Joe dosiahli plný počet bodov! A je problém, keď sa muž stará o svoj zovňajšok viac ako žena?
27/01/202326 minutes 24 seconds
Episode Artwork

#Trailer: SIMONA & JOE TRENDY na Exprese

Tiramisu hádok! Simona sa urazila, keď sa jej snívalo, že ju Joe Trendy podviedol. Simona Salátová a Joe Trendy sú dvaja komici, ktorý tvoria pár. Na Exprese teraz majú spoločnú šou VZŤAHY S RUČENÍM OBMEDZENÝM, v ktorej sa vám pokúsia poradiť v oblasti vzťahov. Je to ich subjektívna poradňa, v ktorej riešia svoje problémy, ale aj vaše problémy. A pokojne sa pri rôznych vzťahových témach pohádajú aj za vás!
25/01/20232 minutes 35 seconds