Winamp Logo
Velký čísla Cover
Velký čísla Profile

Velký čísla

Czech, Music, 1 season, 57 episodes, 1 day, 15 hours, 48 minutes
Episode Artwork

Návykové hlazení. Hudbu heboučkou jako kočička produkují Bakar nebo Nessa Barrett

Poprvé po 42 letech se stalo, že první dvě místa amerického singlového žebříčku obsadily country songy. Za nový milník v éře streamovacích platforem jsou zodpovědní Morgan Wallen a Luke Combs – druhý zmíněný sice s předělávkou písně od Tracy Chapman, i tak se to ale počítá. Co dalšího se počítá, jsou žebříčkové úspěchy jihokorejského boybandu Ateez nebo rappera Gunny, který vydal své první album bez hostovaček. Došlo i na hlazení!Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/28/202341 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Suchou nohou do mokra. Do své „druhé éry kariéry“ vstupují BTS, Doja Cat i Olivia Rodrigo

Ve Velkých číslech se drbe, ale i předpovídá budoucnost. Britský singlový žebříček si podmanili londýnští rappeři Central Cee a Dave, Annabelle nepreferuje, když druhý zmíněný stojí za mixážním pultem, ale jinak je z obou naměkko. Filip podlehl „středně zaměnitelnému indiepopovému pánovi“, který se jmenuje Will Joseph Cook, a oba moderátoři odkryli své fobie i slabost pro videosinglovou novinku Doja Cat, která připomíná, že umí sakra dobře rapovat.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/21/202358 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Narozeninové rýmy, soundtracková smršť a country rap. Hitparády, třeste se

Rapperka Cardi B už se dávno neobtěžuje s vydáváním singlů, natož desek. Místo toho jednou za čas naskočí na cizí track a svou nezaměnitelnou energií si ho přivlastní. Stalo se tak v případě singlového hitu atlantské rapperky Latto nazvaného Put It On Da Floor Again, na jehož nové verzi Cardi B vyloženě září. Podobně odvaření byli Annabelle s Filipem i ze společného EPčka, které si britští rappeři Central Cee a Dave nadělili k (téměř společným) 25. narozeninám. Tak vše nej!Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/7/202340 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Co je ten největší flex? Bad Bunny i Ice Spice ukazují dominanci

Své prvenství na vrcholu amerického singlového žebříčku si dál užívá americký country zpěvák Morgan Wallen, jehož nově nabyté rekordy Annabelle už nerespektuje. Asi ho má dost. Koho ve Velkých číslech každopádně nikdy nemají dost? Bad Bunnyho! Jeho čerstvý videosingl Where She Goes přiměl Filipa k údivu a Annabelle k poznávačce zvířat.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/1/202338 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Vyhrát soud, vydat album. Ed Sheeran je mistr timingu, místy pak i songwritingu

Velké finále Eurovize máme za sebou a kapela Vesna, která reprezentovala Česko, se umístila na desátém místě. V aktuálních Velkých číslech si Annabelle s Filipem poslechli Švédku Loreen, která zvítězila již podruhé, probrali albovou novinku Eda Sheerana nebo se rozplývali u čerstvého singlu Remi Wolf a výrazného rapového objevu z New Yorku.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/17/202339 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Není party jako S Club 7 party! Mezi novinkami hitparád se ale žádný zázrak nekoná

Americká zpěvačka SZA přepisuje historii díky novému rekordu, který ukradla původní držitelce Mary J. Blige. Se singlem Kill Bill se totiž drží na vrcholu hitparády Billboard Hot R&B/Hip-Hop Songs celých 16 týdnů. Zmíněný hit si ale Annabelle s Filipem pouštěli už dávno, takže prostor dostali například Calvin Harris s Ellie Goulding, překvapivě sentimentální 6ix9ine nebo legendární S Club 7!Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/12/202345 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rekordmani K-popu, hvězdné zpěvačky s ostrými lokty a truchlící Ed Sheeran

Že pro jedno kvítí se slunce nerozsvítí? Globální hudební žebříčky souhlasí a vedle stálice v podobě singlu Flowers od Miley Cyrus vítají ještě K-popovou idolku Jisoo, kterou znáte z Blackpink. Teď je Jisoo každopádně na sólové dráze a slaví úspěchy s debutovým singlem Flower. Annabelle se ale zdála v doprovodném videoklipu nějaká nesvá: „Jako by nevěděla co s rukama a nohama?“.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/5/202341 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Jedno velké nic! Morgan Wallen se asi narodil s pivem v ruce, Hozier zase „pojídá děti“

Annabelle se (čerstvě opálená) vrátila z prosluněné dovolené. Není tak divu, že úvodním tématem hitové pitevny Radia Wave byly desky a songy, které rotovala na pláži. „Endless Summer Vacation od Miley Cyrus mi tam skvěle sedlo. Poslechla jsem si teda i Slowthaie, kterej mě hodně překvapil,“ říká o nedávno vydaných albech. Počítadla světových hitparád (resp. těch amerických) tentokrát, i když ne poprvé, vyšvihla Morgana Wallena. Annabellin a Filipův oblíbený mullet je zpátky!Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/22/202339 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Harmonie v hudební selekci plné dissů i umírání v čele s Halsey, Weekndem a PinkPantheress

No. 1 na tuzemských žebříčcích spolu sdílí Viktor Sheen s Calinem a lze očekávat, že tomu tak ještě nějakou dobu bude. Annabelle s Filipem tušili, že kartami zamíchá Ektorovo nové album (vycítili to svými detektory, chichi), nicméně došlo k tomu jen částečně. V USA dál boduje Miley Cyrus s hitem Flowers, na paty jí každopádně šlapou SZA, Shakira nebo PinkPantheress. Poslední zmíněné (TikTokem proslavené) hudebnici, se moderátoři Velkých čísel věnovali zevrubněji.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/1/202338 minutes, 1 second
Episode Artwork

Jde mi o zvuky, miluju vytvářet atmosféru, říká Maella, která se chystá dobýt Londýn

Velkými čísly otřásly Grammy. A taky Eurovize. Do studia za Annabelle a Filipem zavítala zpěvačka a songwriterka pendlující mezi Londýnem a Prahou Michaela Charvátová alias Maella, která byla také uchazečkou o reprezentaci Česka na letošní Eurovizi. Se soutěžním singlem Flood to v národním finále nakonec nedopadlo, ale Maella má plány jasné – dobýt Londýn. Vidět a slyšet hrát i zpívat ji tam můžete například v klubu Troubadour.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/8/202346 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Abrazivní kopance Ice Spice, Slowthaie nebo Trippie Redda jako soundtrack k aprílovému počasí

Miley Cyrus trhá rekordy. Jak vzrušující! Od dob virálního singlu Wrecking Ball se třicetiletá popstar na první příčku amerického singlového žebříčku nepodívala. To se teď mění s novinkou Flowers. Rozchodový hit, který přináší pocit hrdosti i lidem v perfektně harmonických vztazích, si zažil natolik akcelerační vstup na streamovací platformy, že měl historicky největší vstupní týden ze všech singlů na Spotify. Filip říká „meh“, Annabelle novinku statečně hájí.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/1/202342 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Rozohněné konverzace na vrcholu hitparád? Žebříčkové sousedky SZA a Taylor Swift prý beef nemají

Na americkém singlovém žebříčku jsou si tak blízko, že si mohou povídat. Americké zpěvačky SZA a Taylor Swift mají za sebou vydání výrazných desek, SOS i Midnights se daří velmi dobře i v nově načatém roce 2023. Věrní fanoušci jedné či druhé ale debatovali nad tím, zda mezi nimi nepanuje toxická nálada. Prý nakonec ne! Taylor vyjádřila své popové souputnici podporu a dodala, že její album SOS poslouchá nonstop. Platí to stejné i pro Annabelle a Filipa?Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/18/202339 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Tančíme rukama a zrychlujeme. Měníme se pod vlivem současných trendů v chipmunky?

Hitparády se konečně očistily od vánočního juchání a na žebříčkového koně opět nasedla Taylor Swift se svým singlem Anti-Hero! Podobně nepřekvapivá je aktuální podoba tuzemských hitparád – v Top 5 se potkávají „staří známí“ Stein27, Viktor Sheen a Calin. Nevídaná věc se ale podařilo zpěvačce Raye ve Velké Británii, ta vyskočila z třináctého místa na samý vrchol UK Singles Chartu a Annabelle s Filipem probírali například to, zda je okej plakat při přebírání hudebních ocenění.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/12/202337 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Do začátku roku 2023 se zrychlenými songy a recyklací hitů pod vlivem retrománie

Na vrcholu amerického albového žebříčku si už po třetí týden v řadě užívá R&B zpěvačka SZA, ten singlový je stále ještě plný vánočních písní. Co se týká Velké Británie, tam by v prvních týdnech nového roku mohla s žebříčky silně zamíchat pětadvacetiletá zpěvačka Raye, která má za sebou velmi nemilou zkušenost s major labelem. Latinskoamerické hitparády patří (jako už tradičně) Bad Bunnymu, tentokrát ale (již podruhé) spojil síly s portorickým kolegou Ñengo Flowem.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/5/202335 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Latinskoamerické vlivy hrají prim. Žebříčkový rok 2022 si podmanil Bad Bunny, v tuzemsku Calin

Annabelle s Filipem bilancují! No. 1 umělcem letoška se (minimálně podle hitparád magazínu Billboard) stal portorický zpěvák Bad Bunny, jeho květnové album Un Verano Sin Ti je totiž masivním úspěchem. Není tak divu, že se objevuje ve všemožných výročních žebříčcích, jak u fanoušků, tak i na hudebně publicistických webech (včetně žebříčku nejlepších alb podle Radia Wave). Dokazuje to, že latinskoamerické vlivy hrají v aktuální populární hudbě prim.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/28/202241 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Vánoční písničky jsem se bála, vyhnout se klišé je těžký, říká Ewa Farna ke svému No. 1 hitu

Velký čísla v obležení vánočních fláků! Annabelle a Filipa svou návštěvou poctila (i přes svůj nabitý rozvrh) polsko-česká zpěvačka, songwriterka, producentka a spoluautorka jednoho z největších vánočních hitů u nás Ewa Farna. „Poslední týdny je teď moje písnička Vánoce na míru nejhranější song v českých rádiích a to se mi stalo fakt po letech,“ říká nadšeně o pět let staré písni, která ve vánoční selekci Velkých čísel samozřejmě nesměla chybět.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/23/202243 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

S fiedlerskim jsme měli za cíl dosáhnout anglického zvuku, říká o svém debutu zpěvák Marcell

Do Velkých čísel, ještě před speciálním vánočním a následným silvestrovským dílem, za Annabelle a Filipem zavítal zpěvák, songwriter, producent a vystudovaný lékař Marcell. Společně s jedním z nejvyhledávanějších tuzemských producentů – Ondřejem Fiedlerem aka fiedlerskim (aka Annabelliným příťou) – má od 28. listopadu venku svůj sólový debut Hovory Domů. Oba se o něm v hitové pitevně Radia Wave rozpovídali.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/14/202244 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Nikdy není pozdě! Jak se dostala cena Latin Grammy do rukou pětadevadesátileté babičky?

To, že na většině světových žebříčcích stále vede Taylor Swift s deskou Midnights, není moc překvapivé. To, že se do Top 50 teď ke konci listopadu derou i vánoční písně, už vůbec ne. „Já tomu určitě pomáhám, protože vánoční koledy poslouchám už od začátku listopadu,“ přiznává Annabelle. Filip je ohledně vánočních nálad zatím vlažnější, na výroční speciály Velkých čísel je ale ještě čas. Moderátoři se zatím zaměřili třeba na výrazná rapová dua á la Batman a Robin.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/25/202241 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Naše diskografie je nesourodé dobrodružství, říkají MYDY. Nové desce “V” dominují živé nástroje

Od vzniku pražské kapely MYDY uplynulo deset let (tehdy si ještě říkali Mydy Rabycad) a k výročí si teď, po nedávných personálních změnách, nadělili svou v pořadí pátou studiovou desku logicky nazvanou V. Do Velkých čísel za Annabelle a Filipem zavítali Žofie Dařbujánová a Nèro Scartch z MYDY, aby prozradili, proč mají za sebou zatím nejtěžší období kariéry nebo co jim pomohlo při hledání nového směřování.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/18/202237 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Umělá inteligence v hudebních žebříčcích? Pomohla Drakeovi a 21 Savage i The Beatles

Minulý díl Velkých čísel byl věnován Taylor Swift, která si se singlem Anti-Hero stále drží první místo jak v amerických, tak i v globálních hitparádách Billboard. Jak s žebříčkovými kartami zamíchá nová společná deska Drakea a 21 Savage, se teprve dozvíme, oba rappeři se každopádně rozhodli vydání alba Her Loss doprovodit kreativními deep fejky, za které si ovšem vysloužili i soudní žalobu. Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/10/202242 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Když vás dělí od první příčky hitparády jen Taylor Swift, jste aktuálně jedenáctí

Proces přenahrávání všech starých alb musí být pro Taylor Swift náročný, aktuálně má ale venku novou desku Midnights a úspěchy spojené s jejím vydáním pravděpodobně přehluší úplně všechno. Už se tak stalo – jak v rámci objemu prodejů, tak i amerického singlového žebříčku, kde trhla úctyhodný rekord – jako první v historii svými songy zaplnila všech deset prvních pozic hitparády Billboard Hot 100.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/3/202241 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

K-pop opět na vrcholu, verbálně pošlapané Grammy a Praha v klipu Imagine Dragons

Lo-fi hit Steva Lacyho nazvaný Bad Habit slaví neuvěřitelné úspěchy. Na první příčce amerického singlového žebříčku se drží již tři po sobě jdoucí týdny. Lacyho se navíc může týkat i další předávání cen Grammy – podobně jako Nicki Minaj nebo Latto. Nejen o těchto jménech si Annabelle s Filipem povídali v aktuálním dílu Velkých čísel, ve kterém řešili i neobjednaný comeback Blink-182, Prahou inspirované Imagine Dragons nebo nejdivnější track Lil Yachtyho.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/20/202243 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Vědomí, že by si někdo poslechl mojí hudbu přišlo po SuperStar. Hodně mi pomohlo, říká Elizabeth

Tyká si s Jardou Jágrem a je majitelkou stříbra z poslední řady Česko Slovenské SuperStar. Do hitové pitevny Radia Wave zavítala vycházející zpěvačka Elizabeth Kopecká, která má teď po čerstvém podpisu u major labelu venku debutový singl Summer Boyfriend. Jak poznat, kudy by se měl ubírat váš debutový singl? A jak těžké je najít vlastní songwriterský rukopis? Naučný speciál Velkých čísel pro start vaší sólové hudební kariéry odmoderovali Annabelle s Filipem!Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/22/202239 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Tohle není hra! Ještě teplé, z hitové trouby vytažené tracky od Easy Life nebo Willow

Ať už mají Velký čísla svůj 80. nebo 100. díl, Annabelle s Filipem rozhodli, že mají důvod k oslavám. Od toho prvního totiž uběhly dva roky. Při této příležitosti se moderátoři Velkých čísel rozhodli ztrapnit se, posvítit si na číslo 100 amerického singlového žebříčku a vytáhnout pár ještě teplých tracků z hitové trouby. Ztrapnění proběhlo v podobě Kola štěstí, které je podle Filipa spíš Kolem smrti – oba museli zpívat acapella, tedy bez hudebního doprovodu.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/15/202240 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

DJ Khaled opět vykřikuje z vrcholu hitparád. Naději přináší talenti Steve Lacy a JID

To, že korunovaným králem letošního žebříčku letních hitů je Harry Styles, není překvapením. To, že si post vysloužil díky skladbě As It Was, už vůbec ne. Těmi, kdo naopak překvapili, jsou žebříčkoví nováčci Nicky Youre a Dazy. První zmíněný druhému ve slabé chvíli zaslal nekvalitní hlasovou nahrávku, následovala zručná produkce, trocha štěstí s tiktokovými algoritmy a hit singl Sunroof byl na světě. Ten frčí hlavně v Kanadě, ale u Annabelle a Filipa celkem taky.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/8/202237 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Mám doma velkou skříň s věcmi na kutění. Nový singl jsem dopsala kvůli TikToku, říká Pam Rabbit

Do Velkých čísel zavítala tuzemská zpěvačka a songwriterka s arménskými kořeny Pam Rabbit, která začala psát songy ve čtrnácti letech. Dnes je popovým hlasem generace Z, obratně mísí češtinu s angličtinou a míří do nejvyšších pater tuzemského moderního popu. Pam Rabbit na sebe během pokecu s Annabelle a Filipem prozradila třeba to, proč si zprotivila skladbu Valerie od Amy Winehouse nebo co jí vadí na hraní na plesech.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/25/202241 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Beyoncé bezpečně usazena v žebříčkovém sedle. Na nové desce se ale nevyhnula problematickým textům

Moderátoři Velkých čísel zase pro jednou zaujali pozice číselných věštců, a to z důvodu, že aktuální díl předtáčeli den předtím, než se světové žebříčky aktualizují. Vrchol toho amerického albového si podmanil portorický zpěvák Bad Bunny s albem Un Verano Sin Ti, Annabelle s Filipem ale tušili, že to nebude mít dlouhého trvání. Důvodem je královna popu Beyoncé s čerstvou deskou Renaissance.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/10/202241 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Stranger Things jsou pro oldies tracky novým TikTokem. Kate Bush a Metallica nadšeně přikyvují

Ve Velkých číslech je v souvislosti s trendujícími tracky často řeč o TikToku jako platformě, která dokáže roztočit spirálu virality. Co se ale stane, když se váš song objeví v populárním netflixovském seriálu Stranger Things? To už ví zpěvačka Kate Bush a nově také kapela Metallica. Osmiminutový thrashmetalový opus Master Of Puppets z roku 1986 se díky scéně z finále čtvrté sezóny seriálu poprvé podíval do Top 40 amerického singlového žebříčku.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
7/20/202243 minutes
Episode Artwork

Naše vystoupení na Eurovizi jsem viděla snad jen jednou a byla jsem opilá, říká Dominika Hašková

Ve Velkých číslech se řeč přirozeně stáčí k Eurovizi, a tak bylo na čase, aby do hitové pitevny Radia Wave zavítala osoba, která má s touto hudební soutěží přímou zkušenost. Zpěvačka a songwriterka Dominika Hašková aka Domi se s česko-norským kapelním triem We Are Domi před dvěma měsíci vrátila z Turína, kde reprezentovali Česko svým hit singlem Lights Off. Probojovali se až do Velkého finále, vysloužili si 22. místo a Annabelle s Filipem zajímaly nasbírané zážitky.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
7/7/202243 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

To nejlepší teprve přijde! Noví BTS budou znít při sňatcích a Drake jako background music

Když tracku trvá celých 37 let dostat se na vrchol britského singlového žebříčku, není divu, že se tam potom drží zuby nehty. Kate Bush se skladbou Running Up That Hill, jejíž virální renesanci dopomohla nová řada kultovního seriálu Stranger Things, si první příčku evidentně jen tak vzít nenechá. Ve Spojených státech (a nejen tam) na všechny opět shora shlíží Drake. Jeden z každých šedesáti streamů v Americe patřil minulý týden právě jemu.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/29/202239 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Další, prosím! Drakeův nekonečný zástup novomanželek a Jojiho zatím nejprocítěnější balada

Drake bez upozornění vydal novou, tanečními beaty protkanou desku Honestly, Nevermind. Raným kritikům novinky, které se přezdívá jako „Passionfruit, The Album“ (podle hit singlu z roku 2017), a na níž se po delší době Drake nesnaží vyhovět úplně všem, vzkazuje, ať si dají načas, že ji zatím jen nepochopili. Co se týká moderátorů Velkých čísel, Filip je naštvaný z dalšího nelíbivého album coveru, Annabelle ale plážově uvolněná kolekce celkem najela.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/23/202241 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Deska Harryho Stylese se snaží zalíbit všem. Post Malone se snaží naopak málo

Rapper PTK sesadil s čerstvou deskou Trappin Lonely Calina z prvního místa tuzemského albového žebříčku. Po vyclearování v současné době trendujícího tracku Baby&Benzo by z něj ale téměř nic nezbylo, a tak místo něj ve Velkých číslech zazněli třeba Mirai, kteří mají na kontě aktuálně nejhranější skladbu v českých rádiích. Na první příčce téměř každého žebříčku Billboard je Harry Styles, který svým sólovým úspěchem překonal předešlý hype okolo boybandu One Direction.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/10/202241 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Mám fotku z VIP na Glastonbury, kterou fotil Richard Ashcroft. Jsem na ní já, říká Tomáš Konůpka

Bubeníka a producenta Tomáše Konůpku můžete pamatovat z kapel Android Asteroid, MYDY, live bandu 7krát3 nebo kultovních Navigators. Aktuálně se věnuje svému sólovému projektu a také uskupení Gruppo Salsiccia, kde je možné slyšet zpívat rappera Oriona. „Nauč vorla zpívat bylo moje motto,“ říká Tomáš, který také tvoří hudbu do gigantických reklamních spotů – např. amerických automobilek. Ve Velkých číslech pomohl sestavit playlist a vykládal o svých rockstar momentech.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/3/202239 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Dřív jsem si myslel, že to přijde samo. Musím makat, aby to mělo grády, říká zpěvák Sofian Medjmedj

Do Velkých čísel – hitové pitevny Radia Wave – zavítal nadějný zpěvák, bývalý parkourista, víc houslista než kytarista a český Justin Bieber s alžírskými kořeny Sofian Medjmedj. Nebyli by to Annabelle s Filipem, kdyby svého hosta nezahrnuli domácími úkoly – Sofian měl vybrat track, který ho formoval v dětství, svou aktuálně největší inspiraci a také nejoblíbenější CZ/SK hiťák.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/18/202241 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Deepfake i rapové proroctví. Kendrick Lamar střídá obličeje Willa Smithe, OJ Simpsona i Kanyeho

Král toxického rapu Future už nemá kam stoupat, s materiálem z čerstvě vydané (a nezdvořile nazvané) desky I Never Liked You totiž obsadil první příčku jak amerického singlového, tak i albového žebříčku. Velký čísla – hudební pořad i tracková pitevna Radia Wave – tentokrát nastaví zrcadlo nedynamickým a neodvážným trackům či povedeným i nepovedeným singlům náležícím velkým plátnům kinosálů.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/11/202239 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Umrtvenost v hudbě největších hvězd překvapuje, ale nudí. Svěžím vánkem je třeba Lolo Zouaï

Harry Styles si takzvané odtrůnování od Jacka Harlowa na americkém singlovém žebříčku nenechal dlouho líbit a rapperův singl First Class poslal zpátky tam, kam podle něj patří. Annabelle s Filipem souhlasí, v čerstvých Velkých číslech od nich ale zaznělo i několik nepopulárních názorů – od umrtvenosti plochého singlu zpěváka Kida LAROIe po nestravitelnou toxicitu nové desky rappera jménem Future.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
5/4/202240 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Billie Eilish má problém se čtverci a Mick Jagger se klaní mladým hitmakerům

Na americkém singlovém žebříčku se událo rotóčo, zpěváka Harryho Stylese a jeho čerstvý track As It Was totiž z prvního místa téměř okamžitě sesadil rapper Jack Harlow se singlem First Class. Moderátoři Velkých čísel řešili, jak moc draze zní, a podělili se také o své zkušenosti s leteckou první třídou. Čerstvý díl hudebního pořadu, který bedlivě sleduje hity, reflektoval mimo jiné nedávnou Coachellu nebo infiltraci BMTH do vrchních pater žebříčkového popu skrze hostovačky.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/27/202240 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Už je to zase jako dřív. Harry Styles se veze na vlně 80s a RHCP vítají zpět Fruscianteho

V pořadu, který mapuje, kdo a jak tvoří hudební hity, tentokrát zazářili Marcell s Benem Cristovaem, Red Hot Chili Peppers i Harry Styles. Poslední zmíněný – miláček žen i mužů a nejúspěšnější sólodráhař z oblíbeného i nenáviděného boybandu One Direction – s přehledem vede na všech relevantních žebříčkových frontách. Čerstvý singl As It Was pojednávající o osobnostní metamorfóze šikovně pomrkává po osmdesátkových vlivech a láká na Stylesovu připravovanou desku Harry’s House.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
4/13/202245 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Doja Cat hrozí koncem kariéry, zatímco Olivia Rodrigo má na krku hospitalizaci hereckého kolegy

Ve Velkých číslech nedávno anoncovaná expanze jednoho z největších jihokorejských labelů JYP Entertainment do Spojených států má evidentně svůj první žebříčkově viditelný dopad. K-popový boyband Stray Kids totiž debutoval se svým minialbem Oddinary na první příčce amerického albového žebříčku. Annabelle s Filipem debatovali třeba o tom, zda se jedná o drzejší a možná i o něco energičtější BTS.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/30/202242 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Bratranec z Moldavska mu pustil 50 Centa a bylo to. Brněnský rapper Calin plní první místa hitparád

Brněnský zpěvák a rapper s moldavskými kořeny Calin má venku novou desku POPSTAR, která s přehledem plní první místa tuzemských streamingových žebříčků. Člen brněnské crew Rychlí kluci a labelu Mike ROFT zavítal do Velkých čísel, aby o svém barevném, melodickém, tanečním a téměř výhradně popovém albu povyprávěl. Rozpovídal se nicméně také o svých začátcích, vztahu k žebříčkovému popu nebo o tom, jestli během svého aktuálně zrychleného života dokáže někdy zpomalit.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/23/202241 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Britové na špici hitparád: hvězdný Dave, neúnavní Glass Animals a sympoš Rex Orange County

Britská parta Glass Animals s multitalentovaným frontmanem Davem Bayleym v čele (pomáhal například s čerstvým singlem Florence + The Machine) už se zasmrádlým trackem Heat Waves nemá kam stoupat. Kapela s ním pokořila jak americký singlový, tak i oba globálně měřené žebříčky. Těší se však z rekordně dlouhého stoupání. Do historie se opět zapsala i Dua Lipa, která je díky hitu Levitating ženou s nejdelším pobytem v hitparádě Billboard Hot 100. Kdo zamíchal tuzemskými žebříčky?Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/17/202241 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Horké tracky pro horké hlavy. Stingův vokálový sample a hity pro psychické vlny veder

Odliv jména Adele z prvních příček světových žebříčků je Filipovým splněným přáním, moc se toho však nemění. První místa teď plní soundtrack disneyovského animáku Encanto. Annabelle aka Jolanda tím pádem pro intro rubriku No. 1 pomocí podezřelého sčítání a odčítání, které Filipovi připomnělo způsob vyvolávání k tabuli při hodinách chemie, nakonec vybrala rok 2006, ve kterém americké singlové hitparádě dominoval Daniel Powter s hitem Bad Day.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
3/2/202237 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Magické dvojkové datum připomíná nenáviděné Nickelback. Top formu ohlašují Jack Harlow i Winona Oak

Magické datum plné dvojek je za námi. Ve Velkých číslech to v rámci intro rubriky No. 1 znamenalo návrat do minulosti za druhým ‘nejdvojkovitějším’ rokem 2002. Právě v něm vykazovala žebříčkovou dominanci často nenáviděná kanadská kapela Nickelback. Pro Annabelle byla zvukovým podkresem při náctiletém tanci, pro Filipa znamenala mimo jiné vstupní bránu k tvrdším žánrům rockové hudby. Jaké důvody stojí za nenávistí, kterou k Nickelback mnoho lidí chová?Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/24/202239 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Žebříčkové ždímání umožňuje prestižní Super Bowl Halftime Show i svátek zamilovaných

Letošní Valentýn je za námi a hvězdy hudebního světa demonstrují, jak na něm trhnout pěkných pár čísel. Atlantský rapper Future zvolil strategii překřtít „svátek zamilovaných“ na ten „nejhorší den v roce“, a to z důvodu, že má zkrátka příliš mnoho žen, které musí opečovávat. Tuzemská kapela Mirai je na tom podobně – má příliš mnoho slavných lidí, vedle kterých lze usínat (a kteří dokáží nahnat čísla novému videoklipu).Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/16/202243 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Rapper $NOT se přiživuje na jméně Doja Cat a Rosalía nekompromisně zbrojí na další skvělou desku

První z berlínsko-pražských dílů Velkých čísel byl ve znamení chystané smršti hudebních cen a také dvou úspěšných tuzemských jmen. Nedávné BRIT Awards, které byly poprvé v historii bezpohlavní, zcela ovládla Adele a své číselně úspěšné videosingly si užívají Ewa Farna a Ektor (ten dokonce dvojsingl). Zatímco je Annabelle v Berlíně, kde následuje svůj plán stát se českým ekvivalentem hudebně zajímavější Adele, Filip se připravuje na festivalovou sezónu s tanečními bangery.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
2/9/202248 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Animák hýbe žebříčkovým světem, Ye má nové děvče a Gayle se tváří jako nová Olivia Rodrigo

To, že je Adele s Easy On Me na vrcholu amerického singlového žebříčku, slyšíte ve Velkých číslech naposledy, odpřisáhli Annabelle s Filipem. Patnáctitýdenní pobyt na Billboard Hot 100 (z toho deset týdnů na první příčce) je podle nich ideální stopkou. O skutečné hot news se zasloužil disneyovský animák Encanto, který úspěchem svého soundtracku překonal i adorovanou pohádku Frozen (Ledové království), a také teprve sedmnáctiletá zpěvačka Gayle.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/26/202241 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Jízda na drakovi i na vlnách Úsvit FM. Mixtape FKA twigs a Weekndovo album na repeat

Čerstvý žebříčkový start do nového roku se nevyvedl tak, jak si Annabelle s Filipem představovali. Starými známými, kteří si s číselnými úspěchy nedají pokoj, jsou Adele a její Easy On Me, skladba, která už Filipovi pěkně leze krkem, a Gayle s (dokonce srpnovým) trackem ABCDEFU. Záchvěv čerstvosti přinesl alespoň úspěšný soundtrack disneyovského animáku Encanto a taky mixtape DS4EVER, který nečekaně ke startu roku vydal rapper Gunna. Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/20/202241 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Blockbusterové desky roku 2022? Uměle ostařený The Weeknd, trpělivá SZA i comeback Kendricka Lamara

V prvním týdnu roku 22 v žebříčcích dál dominují vánoční písně. V Americe je to Mariah Carey s All I Want For Christmas Is You, v Británii zase Ed Sheeran a Elton John s novinkou Merry Christmas. Z playlistových hitparád na streamovacích službách to vypadá, že zkraje roku 2022 je hlad po tanečních písních, ve Velkých číslech tak zaznělo třeba dívčí duo Let’s Eat Grandma, které zbrojí na novou desku, nebo silně nepovedená spolupráce mezi Katy Perry a DJem a producentem Alesso.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/6/202237 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Číselné úspěchy v hudbě roku 2021 si přivlastnili BTS, Olivia Rodrigo i Drake

V silvestrovském speciálu Velkých čísel nezbyl prostor ani na tradiční newsky. Až tak byl bilanční díl napěchovaný výraznými žebříčkovými tracky letoška. Zaznělo jich hned deset a v selekci Annabelle s Filipem neopomenuli třeba nejstreamovanějšího tuzemského interpreta Viktora Sheena, kajícnosti schopného mulleta Morgana Wallena nebo k-popové rekordmany BTS. Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/29/202139 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Snaží se současní hitmakeři málo? Vánoci nás každoročně provází hlavně songy dob minulých

Vyhýbání se vánočním songům v globálních žebříčcích je definitivně u konce. Dejte odpočinout svému detektoru kýče, nalaďte si uši na všemožné cinkání a připravte se nasednout na vlak jménem Vánoce (a Prachy). Vánoční speciál Velkých čísel přinesl třeba povídání o ortodoxními jazzmany nenáviděném vánočním skřítkovi jménem Michael Bublé, nesesaditelné královně Vánoc Mariah Carey nebo třináctileté Stařence na vrcholu Brendě Lee.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/22/202139 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Miluju úsměvy na tváři. Když mi ho někdo nevrátí, budu se snažit dál, říká zpěvák Jan Bendig

Třetí neděle adventu je prý nejradostnější. Jen pár dní po ní si to potvrdili Annabelle s Filipem při jejich žebříčkové inspekci se speciálním hostem Janem Bendigem – zpěvákem, hercem a také začínajícím producentem a režisérem. Od jeho úspěchu v hudební soutěži SuperStar uplynulo dvanáct let a dnes toho kromě úspěšného vydávání hudby dělá mnohem víc. Se svým partnerem Lukášem a bratrem Marsellem točí široce oblíbené seriály na youtubový kanál Romflix. V těch i sám účinkuje.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/16/202142 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Na vlak jménem Prachy lze nastoupit skrze TikTok i trendující seriály. Dokazují to Gayle a Becky G

Ignorovat vánoční písně, které postupně plní hitparády, je stále těžší. O moc déle už to nepůjde, prozatím to ale Annabelle s Filipem nechalo prostor třeba na nečekané zvraty blížících se Grammy, novinky ohledně národního kola Eurovize i čerstvé tracky belgické star Angèle (další jméno, které může Filip komolit s tím Annabelliným), brněnského rappera STEIN27 nebo americké zpěvačky Anabel Englund (tady už je to bez debat). Na konci dílu odhalili i speciálního hosta na příště.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/9/202144 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Posílat někomu své zuby je nechutné? Pokročilá potápěčka Ke$ha proslavená hitem TiK ToK nesouhlasí

Speciální přenahranou verzi skladby All Too Well od Taylor Swift s nebojácnou desetiminutovou stopáží na první příčce amerického singlového žebříčku opět nahradil hlavní singl Easy on Me z comebackové desky Adele. Stejně jako minulý rok i letos na streamovacích službách neskutečně zařezává portorický zpěvák, který za sebou v počtu globálně měřených streamů nechává i Drakea a Taylor Swift. Annabelle s Filipem ve Velkých číslech tentokrát vzpomínali i na rok 2009.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
12/1/202139 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

S Edem Sheeranem jsme kecali o mém obrazu, přišel mi jako v pohodě týpek, říká hudebník Filip Vlček

V týdnu, ve kterém hlavní singl z čerstvé desky Adele na první příčce amerického singlového žebříčku vystřídala speciální verze skladby All Too Well od Taylor Swift, přivítali Annabelle s Filipem ve studiu speciálního hosta. Hudebník, producent a moderátor Filip Vlček, který stojí třeba za singlem Omaga, s nímž Benny Cristo doputoval až do semifinále Eurovize, moderátorům Velkých čísel pomohl s playlistem a vyznal svou lásku k Blink 182 i obecně dobře napsaným písním.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/25/202142 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Pro feat s vokální bohyní Rosalíou se vyplatí učit se španělsky. Ví to The Weeknd i Billie Eilish

Vydání nové desky Adele je na spadnutí (album s názvem 30 vyjde už v pátek 19. listopadu) a ochutnávkový singl Easy on Me se již čtvrtý týden drží na prvním místě amerického žebříčku. Nemalé úspěchy slaví také kultovní švédská skupina ABBA, jejíž comebackové album Voyage je číslem jedna jak v Británii, tak u nás. Ve Spojených státech jim však stojí v cestě čerstvé jméno R&B světa – zpěvačka Summer Walker. I na tu v playlistu Velkých čísel došlo.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/18/202143 minutes, 1 second
Episode Artwork

Číselný souboj Eda Sheerana a Adele je na spadnutí, Mariah Carey mezitím zbrojí na vánoční sezónu

Singlová novinka Easy On Me od Adele i nadále zůstává „největším songem světa“ a moderátoři Velkých čísel netrpělivě očekávají číselný souboj její chystané desky 30 s dlouhohrající novinkou Eda Sheerana. Ten si aktuálně brousí zuby na album Coldplay. Vypadá to, že je brzy předběhne se zatím největším otevíracím týdnem pro kterékoliv britské album letošního roku. Annabelle s Filipem nicméně dobře vědí, že Adele může žebříčkovými kartami ještě výrazně zamíchat.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/4/202142 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Za co šly hudební celebrity na Halloweena? Co víme o blížících se American

Music Awards krom toho, že country hvězdě Morganu Wallenovi nebude dovoleno dorazit? A jak se povedl démonický návrat rappera Lil Uzi Verta na střední školu? Žebříčkově i tematicky rozkročený hudební pořad Velký čísla laďte ve středu ve 20:00. Moderují Filip Černý a Annabelle.Všechny díly podcastu Velký čísla můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
11/3/202159 minutes, 9 seconds