Winamp Logo
Velká Žranice Cover
Velká Žranice Profile

Velká Žranice

Czech, Social, 1 season, 34 episodes, 4 days, 18 hours, 24 minutes
About
Nový podcast Velká žranice Lukáše Hejlíka. Čtyři chody: drby ze scény (amuse bouche), gastro trendy (předkrm), hlavní téma (hlavní chod) a sladká pochvala (dezert) Od 4. 4 2022 vychází každý měsíc čtvrtého.
Episode Artwork

Evropský speciál: Bruselský dYktát & Hodina dějepichu

Další speciál Velké žranice crossover je tu! S Bruselským dYktátem a Hodinou dějepichu. Jídlo v belgické brasserie Bruxx bylo úžasné a tématem nebyla jen Evropa, jakkoliv Michal Pur a Ondřej Houska z Hospodářek dávali dobré šperky. Velkým tématem byly samotné podcasty a jejich natáčení, pozadí a placená brána, která vede až do Jeseníků. Tereza Kujová měla mega přehled a Jan Studnička prolomil svůj dosavadní odpor k mořským plodům. Porovnávali se drxgy výkonnostní a relaxační. Hodovali jsme přes pět hodin a prostě kecali.
6/3/20245 hours, 6 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

#24 Může za to školství!(?)

O budoucnosti gastra a školství diskutují ve čtyřiadvacáté Velké žranice v pražském Umu sítě Ambiente nejen naše skvělé hostky - Eva Králová, Helena Všetečková, Kristýna Horingová a Jana Slabá, ale také tak trochu na dálku Helena Fléglová, Jan Knedla, Karel Šimůnek, Kamil Ščerba, Radek David, Michal Křížka, a taky jeden mladý hlas z Hodonína.
5/4/20244 hours, 20 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Velká žranice feat. Barista roku

Jaké bylo letošní klání o nejlepšího baristu v Česku?
4/4/20242 hours, 55 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

#22 Co pofrčí v gastru?

Co bude trend a hype v blízké budoucnosti? Pavlína Louženská, Jan Vlachynský a Luboš Kastner si dali Velkou žranici v legendární Aromi.
3/4/20244 hours, 42 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

#21 Gastro bez hranic s Hibi, Sanjivem a Davidem

V pražském Gramu se potkají Čech, Ind, Belgičan a Siřanka. Tohle není začátek vtipu, ale další Velké žranice.
2/4/20243 hours, 25 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Vánoční speciál z Brna: Středověk & Chumelenice & Velká žranice

Vysněný podcastový projekt Lukáše: Prošli jsme devět podniků Brna a natočili asi nejdelší podcastový crossover v dějinách. Dejte nám vědět, jestli se vám to líbilo, sdílejte, pište, šiřte, užijte si Vánoce a mějte se krásně i v novém roce. A poslouchejte nás dál!
12/20/20238 hours, 10 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

#20 Otevírání nového podniku: Zábava nebo utrpení?

Zavítali jsme na tichou otevíračku legendární pizzerie Da Pietro v Praze. Co se pojí s otevíráním nových podniků? Je to pořád velká romantika nebo spíš zdroj nekonečných starostí?
12/4/20234 hours, 48 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

#19 Emma Smetana, Čestmír Strakatý, Jan Pokorný & Marie B

Jak se U Kalendů skládaly zápočty? Proč Tomáš Karpíšek nebyl nikdy v podcastu? Marie B je i na Seznamu. Olympos, Rio a Hlučná samota. Bude mít Velká žranice video? Jak se vedou rozhovory s lidmi z gastra? Kuchaři soupeřiví jak moderátoři. Raci v Ambi. Jan Pokorný vyhořel před Notre-Dame. Je francouzská gastronomie rasistická? Film Umění jíst a milovat s Pierre Gagnaire. Čestmír a Masterchef. Lukáš už zase něco vykecal.
11/4/20233 hours, 10 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Silvestrovský speciál

Těšíte se na Vánoce? Poslechněte si nás silvestrovský speciál už v říjnu! Historky z natáčení vypráví Hugo Hromas, Gába Rudolfsson, Zuzana Kloudová a Michal Göth.
10/3/20233 hours, 10 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

#17 Je snídaně novej grál gastra?

#17 Je snídaně novej grál gastra? by Velká Žranice
9/3/20233 hours, 17 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#16 Sausage Party

Honza Vlachynský, Patrik Bauer, Peter Szamuhel & René Müller jako hosté Lukáše Hejlíka ve vršovické restauraci Kamin. Jak uspět v gastropodnikání? Dá se zkopírovat koncept (a úspěch)? Jaká byla Reného svatba? Jak (ne)funguje v gastru marketing? Je debata kolem cash only nové EET? A co na to Zdenek Pohlreich a Starej fotr?
8/4/20233 hours, 59 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

#15 Píšeme v českém gastru novou kapitolu?

#15 Píšeme v českém gastru novou kapitolu? by Velká Žranice
7/13/20234 hours, 8 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

#14 Upeč třeba chleba

Velká pekařská žranice je tu! Jaký je denné chléb řemeslných pekařů a pekařek? Pozvání přijala Maškrtnica Juliana Fišerová, Aleš Heinz, Zuzana Roštlapilová, Jakub Pavlovský
6/4/20232 hours, 54 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Velká olomoucká žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do olomouckého kina Metropol přijali: Marie Mádrová a Martin Zajíček (Kafe jak lusk), Tomáš Malý (Nm desserts), Bára Navrátilová (Coffee Library), Petr Heneš (Long story short), Kristýna Smudová (Kikafe) & Jiří Giesl (Pikola).
6/1/20231 hour, 38 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Velká budějovická žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do budějovického Biografu Kotva přijali: Darina Křivánková (BistroTopinka), Martin Jiskra (Hostinec U Jiskrů), Petr Klika (Klika Kitchen), Lenka Poncarová (Žlutá ponorka), Bára Povišerová (Budvar).
5/25/20231 hour, 50 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Velká brněnská žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do brněnského univerzitního kina Scala přijali: Peter Szamuhel (Bucheck), Kristýna Rieger, Jan Vlachynský (Bar, který neexistuje), Magda Grolichová (PiknikBox), Jiří Vyzourek (Ramen Brno) a Gabriela Rudolfsson (Red Piranha).
5/18/20231 hour, 35 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Velká plzeňská žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do plzeňské Papírny přijali: Anna Kučerová (Walter a Mitty), Alena Fialová (Visit Plzeň), Richard Brož (We love Šumava), Petr Soukal (Pizzeria Da Pietro), Luboš Kastner (Český gastronomický institut) & Marek Dušek (Vinné bistro Beseda).
5/14/20231 hour, 57 minutes, 1 second
Episode Artwork

Velká liberecká žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do libereckého kina Varšava přijali: Marie Jirásková (Jedno Kafe), Sára Kroupová (Small piece of Sara), Klára Šlaferová & Jakub Smolka (DOK), Tom Foltýn (Bistro Široká) a René Müller (ex Faency Fries).
5/11/20231 hour, 47 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Velká ostravská žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do ostravského domu kultury Poklad přijali: Tereza Ovšáková (HogoFogo bistro), Pawliczka Stojková (PetPunk bistro), Patrik Bauer (Bobroty), Richard Mauler (Cokafe), Ringo Ramone (Mutant Fast Food) & René Müller (ex Faency Fries).
5/7/20231 hour, 36 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Velká pražská žranice LIVE

Je to deset let, co napsal Lukáš první report z cest a od té doby nepřestal referovat o tom, kde měl skvělé jídlo, kafe, sladké, ale třeba i pivo nebo cocktail. Pozvání na oslavu deseti let Gastromapy do pražského Bio Oka přijali: Darina Křivánková (bistro Topinka), René Müller (ex Faency Fries), Anna Grosmanová (Foodpioneer), Matouš Petráň (Dish) a Jakub Mertlík (Mr. CoffeeBean).
5/3/20231 hour, 57 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Teaser květnové Velké žranice

Jaké menu jsme si pro vás nachystali v květnu?
5/3/20232 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

#13 Tvl, jak tohle může fungovat?!

U třinácté Žranice se v restauraci Kastrol sešli Richard Brož (We Love Šumava), Jan Herget (Czech Tourism) a Luboš Kastner (Český gastronomický institut). Probral se: AngusFarm v plamenech, divoký plány Divokýho bistra, jak ne/funguje český cestovní ruch, o čem psal Forbes a Klatovský deník. U Štěpána jako česká Noma, sebevražda Marthy's Kitchen, souboj restaurací jako nová mise TV Nova. Tvl, jak tohle může fungovat?! Dejte hospodu vnukovi!
4/4/20234 hours, 25 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

#12 Je česká cukrařina světová?

Dvanáctý díl Velké žranice zavítal na božskou snídani do cukrárny Myšák. Byla s námi Helena Fléglová z Pastry academy, Bára Lamačová z Café Osmička a mistr cukrářJosef Maršálek. Občas se s námi zasekal i šéfcukrář cukrárny Myšák, Lukáš Pohl. Řešili jsme nedávné úspěchy Anny Marvanové a Magdaleny Murínové, fronty, které se dobrovolně stojí do podniků, opět jsme se dostali na kafe. Probrali jsme všechny sladké regiony Česka, jaké jsou nejoblíbenější zákusky všech přítomných a spoustu dalšího. Mluvíme tam také o dubnovém turné s Velkou žranicí po 7 městech Česka, kde se bude nahrávat podcast s publikem. Snad bude tenhle sladký díl chutnat. Dejte vědět.
3/5/20233 hours, 38 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

#11 Jakou cenu má fine dining a Michelinské hvězdy

Tři prudce jedlá jména: Jan Knedla (Papilio), Pavel Býček (The Eatery) a Martin Makovička (Vallmo) - tři šéfkuchaři tří špičkových restaurací dorazili na jedenáctou Velkou žranici do Bad flash na Krymské a ochutnali u toho celé menu bistra Ansamble. Rozebrali konec Nomy, poprask na scéně s Michelinem, svoje názory na kuchařské soutěže, Bocuse D'Or Czech, a také jestli jsou mladí nepoužitelní, svoje zkušenosti s prací se ženami v kuchyni, a co je to fine dining dnes? A samozřejmě sladká tečka na závěr.
2/4/20235 hours, 2 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

#10 Je výhra vyhrát MasterChef Česko?

Kristína Nemčková, Roman Staša a Martin Pecina: Jak jejich život ovlivnila výhra v amatérské kuchařské soutěži, jaké bylo její zákulisí a jaké mají plány do budoucna? Poslechněte si další díl Velké žranice, tentokrát z Cafe Hrnek v pražských Holešovicích.
12/29/20223 hours, 37 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

#9 Pod tlakem algoritmů. Co a jak uzpůsobujeme sítím?

Do devátého dílu Velké žranice na opulentní večeři do španělského tapas restaurantu El Camino přijala pozvání Zuzana Daňková (Taste of Prague), Anna Grosmanová (Foodpioneer)a Karolína Fourová (Karolína Four). Co uslyšíte? Těhotenství a gratulace, LaDegu a nové bistro, Šodó aneb v příštím životě budu truhlář, Jak mají restaurace dostat na menu víc bezmasých jídel, Kampaň ministerstva Žereme maso, Julia Child, Bod varu, Medvěd a film Menu plus Houby, houby a houby.
12/4/20224 hours, 43 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

#8 Mají hosté vždycky pravdu?

U osmé Velké žranici jsme jako předkrm řešili: Konec Foodu. Jak se gastromapa utajuje na inspekcích? Ambiente otevírá burgrárnu. Element Brno x Dian Praha chystají collabo, Měli by lidé studovat gastro? Držet koncept nebo uhnout? Zavírá víc podniků teď než v covidu? Gastro v turistických oblastech. Hl. Chody: Proč je Česko zase Cash only, Spropitné a co s ním, Má host vždycky pravdu? A jaké jsou nejhorší návyky hostů?
10/31/20223 hours, 50 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

#7 Jsou Češi stále pivní konzervy?

Pijeme pivo jako naši tátové? Jak se páruje pivo s jídlem? Jak hospodskýmu nabídnout craftové pivo? Jaká byla letošní úroda chmele? Existuje ještě sexismus v pivní reklamě? Jak uvařit doma pivo v hrnci? Jak čepovat svrchně kvašený piva? A je hladinka posvátná? Jak hořký je seriál Hořký svět? A pivo ve filmu obecně! Zvládnou minipivovary energetickou krizi? A umí už české pivovary dobré nealko? Poslechněte si sedmou Velkou žranici z pražského Pultu.
10/2/20223 hours, 28 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#6 Nejsou lidi

Cokafe + Father's = VSLN, Gastromapa Lukáše Hejťíka v Sojka a spol. Přemek a Mikýř vol.2, Co je to naleštěná bída v gastru?, Lukášovi zakázali fotit v hospodě, Božský jídlo, strašný přístup na Maliníku, Jídlo a život na fesťácích.. A co se stane, když do jídla zasáhne Chilliman? Poslechněte si šestou Velkou žranici z Ostravy s René Müllerem a Patrikem Bauerem.
9/4/20223 hours, 34 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

#5 Co nás v gastru s*re

Ke čtyřem chodům, tajným drbům a velkým tématům zasedli v restauraci Sia majitelka brněnského bistra Red Piranha Gabriela Rudolfsson a redaktorka Apetitu Darina Sieglová. Amuse-bouche: David a jeho kuchařský exit, Otevíračka Na břehu Svratky, Pavala nebo Hromas? Předkrm: Pepří válka, Proč matky nevaří víc doma, Jak líp šetřit a Festivalový jídlo a život. Hlavní chod: XY věcí, co nás na gastru s*re. A sladká tečka na závěr.
8/15/20223 hours, 15 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

#4 Jak jsme přišli o halušky

Ke čtyřem chodům, tajným drbům a velkým tématům zasedli v Chateau Petit Daniel (Čo je Bratislava) a Honza Valenta (Taste of Prague). Předkrmy: Hudba v podnicích a trable ve světě. Hlavní chod: Rozdělení Československa. A sladká tečka na závěr.
7/4/20223 hours, 9 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

#3 Je už český gastro světový?

Ke čtyřem chodům, tajným drbům a velkým tématům zasedli v Esce k jednomu stolu a mikrofonům Zuzana Daňková (Taste of Prague) a Hugo Hromas (Nomadis). Amuse-bouche: Chleba a máslo na stůl vždy na stůl a zadarmo? A Taste of Prague a Etapa chystají nový podnik. Předkrmy: Ženy v gastru, české školství, politika. Hlavní chod: Je (už) český gastro světový? A sladká tečka na závěr.
6/4/20223 hours, 13 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

#2 Zdražit nebo zavřít? A může stát kremrole 65 Kč?

Ke čtyřem chodům, tajným drbům a velkým tématům zasedli k jednomu stolu a mikrofonům Anna Grosmanová (@foodpioneer, Luboš Kastner (Červený jelen) & Lukáš Hejlík. Amuse-bouche: Tábor, lokalismus a konec Café Synagoga a členění gastro klanů. Předkrmy: Ukrajinci a české gastro. Hlavní chod: Může stát kremrole 65? Musí zdražit obědy a pivo? + pochvala jako sladká tečka na závěr.
5/4/20222 hours, 58 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

#1 Spolupráce v gastru - Pohlreich, Forejt, Kamu, Hejlík

Ke čtyřem chodům, tajným drbům a velkým tématům zasedli k jednomu stolu a mikrofonům Darina Křivánková, René Müller a Lukáš Hejlík. Amuse bouche - Barista roku, Předkrm - Zdeněk Pohlreich & fastfood, Hlavní chod - Přemek Forejt & Mekáč + pochvala jako sladká tečka na závěr.
4/7/20222 hours, 49 minutes, 58 seconds