Winamp Logo
Trochu inak s Adelou Cover
Trochu inak s Adelou Profile

Trochu inak s Adelou

Slovak, TV & Video, 14 seasons, 213 episodes, 2 days, 19 hours, 23 minutes
About
Pozrite sa na veci trochu inak. V našom podcaste Vám prinášame rozhovory s najzaujímavejšími osobnosťami, ktoré sme v posledných rokoch hostili v talkshow Trochu inak s Adelou Vinczeovou.
Episode Artwork

Adam Truhlář

So svojim šarmantným skalickým prízvukom školí dokonalou angličtinou športovcov po celom svete. On ich ani tak neškolí, ale dáva mentálne dokopy, aby nevytvárali na seba tlak a mohli tým pádom dosahovať lepšie výkony. Občas ide však viac o prácu rodičov a trénerov daných športovcov a vtedy tento športový psychológ naozaj nevyhľadáva príliš diplomatickú komunikáciu. Či už máte dieťa športovca alebo nie, základné princípy našich rodičovských očakávaní bývajú veľmi podobné. Takže okrem toho, že sa o chvíľu aj slušne nasmejete, tak sa aj niečo osožné dozviete. Prichádza Adam Truhlář.
1/29/202420 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Jakub Huba

Jedným z našich vzácnych partnerov je aj ten najplnochutnejší partner akého si môžeme predstaviť – potraviny YEME. Ako naozaj verný zákazník ich poznám cez svoj nákupný košík, ale vždy je mimoriadne zaujímavé odhaľovať pozadie sveta kvalitných potravín. Sveta, ktorý sa týka naozaj nás všetkých. O to viac vás poteší, keď hosť od kamošov z YEME je nie len maniak do kvalitnej zeleniny a ovocia, ale ešte má za sebou aj raperskú kariéru ukončenú samotným Rytmusom. Za takých okolností plynie rozhovor s Jakubom Hubom ako po poctivom plnotučnom masle.
1/29/202415 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Jarmila Lajčáková-Hargašová

Mnohí si kládli otázku – kde je? Ako sa má? A rovno si aj odpovedali – asi žije v zahraničí so svojim mužom. Dlhoročná hviezda televíznej obrazovky, je dnes predovšetkým oddychujúca stará mama na taký polovičnejší úväzok a stále veľmi šarmantná a prirodzená dáma. A inak – býva na Slovensku. Mne osobne obrazovkách chýba. A veď sa možno aj vráti. My v Trochu inak sme v každom prípade radi, že sa nám ju podarilo aspoň na chvíľu dostať do tej našej relácie. Dámy a páni, the one and only Jarka Lajčáková Hargašová.
1/29/202419 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Svetozár Droba

Patrí medzi legendy forenznej psychológie. Dlhé roky sa zaoberal psychikou ľudí, ktorí konali patologicky. Dnes so svojim vnukom vedie jeden z najpočúvanejších podcastov o najznámejších vrahoch našej histórie s názvom Vražedné psyché. Prichádza pán Svetozár Droba.
1/29/202416 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Klára Lapinová

Na Dvojke môžete sledovať nie len Trochu inak, ale aj reláciu Herbárium. Vyštudovaná farmakologička  a vášnivá znalkyňa bylín Klára Lapinová reláciu nie len moderuje, ale aj obsahovo tvorí. V Trochu inak sme sa tak ponorili do sveta bylín a aj do ich  spôsobu kominukácie s nami. Komunikácia s Klárou bola zas veľmi uvoľnená a svieža ako čerstvá mäta, alebo dúšok púpavovej kávy.
1/29/202423 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Skupina HEX

Robiť rozhovor so skupinou HEX je čosi mimo kategórie rozhovoru. Ide skôr o stretnutie so starými známymi, s ktorými debatujete o tom, čo vám akurát napadne. Akože je určite fajn spomenúť ich album Kde je tu láska a ich vypredané turné, ale v podstate vás pozývame sa do tejto voľnej jazdy zapojiť voľným počúvaním. Určite vám dobre padne.
1/29/202417 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Eva Marková, Michaela Vasiľová a Branislav Piskor

Organizácia Jeden rodič pomáha tým, ktorí sú na výchovu detí sami. A to nehovoríme o rozvedených rodičoch, ktorí fungujú v striedavej starostlivosti.  Takýchto jednorodičov je na Slovensku viac ako 350 000. Čo je však unikátne, je systém, akým neziskovka pomáha sa rodičom nakopnúť v živote. Po osobnej skúsenosti sa Jedného rodiča rozhodla založiť Eva Marková. Do štúdia prijali pozvanie aj dnes už spokojná jednorodička Michaela Vasiľová a jedno z jej štyroch detí – Branko Piskor.
1/29/202418 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Martina Zacharová

Naši hostia z radov partnerských nám vždy otvoria nové horizonty. Napríklad vďaka hostke z Wood & Company sme sa začali trochu inak zamýšľať nad budovami. Ako manažérka takých tých veľkých kancelárskych, sa musí zamýšľať nad kontextami, ktoré nám bežne nenapadnú. Až sme vlastne prišli na to, že dobre nastavená budova nás formuje spoločensky, ekologicky a kultúrne. Tento vplyv si potom môžeme preniesť do našich menších budov, v ktorých žijeme. Svoj pozitívny vplyv priniesla do budovy divadla L + S Martina Zacharová.
1/29/202420 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Emma Tekelyová

Vraj byť ženou je úžasné. A teda asi si to myslí veľa žien, keďže rovnomenný titul autorky Emmy Tekelyovej patrí stále medzi historicky najpredávanejšie tituly daného vydavateľstva. Kniha už mala aj pokračovanie po 20 tich rokoch od jej vydania. Byť ženou je úžasné v každom veku. Otázka znie čo príde o ďalších 20 rokov? Autorka s nadhľadom tvrdí, že kniha s názvom – Byť ženou je úžasné pred skonom. Pripravte sa na veľmi otvorený a veselý rozhovor s legendou – Emou T.
1/29/202421 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Kristína Kucianová

Dedinský futbal je slovenským fenoménom. Každý víkend sa v obciach po celom Slovensku stretáva zdravé jadro fanúšikov, aby fandili tým svojim a následne si užili spoločenskú zábavu. Takéto zápasy v televízii neuvidíte, aj keď... jedna taká inernetová televízia predsa len vznikla práve pre tento segment. Iná liga mapuje to najzaujímavejšie v našom dedinskom futbalovom dianí a moderátorka a redaktorka tejto televízie, Kristína Kucianová, nám prišla o tom veľmi šarmantne a zábavne porozprávať.
1/29/202420 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Katarína Gerbranda Vydrová

O smrti sa v našej kultúre stále hovorí málo, alebo s príchuťou neprijatia a strachu. Pri tom je, a to možno niektorých voličov sklamem, práve smrť našou jedinou istotou. Katarína Gerbranda Vydrová, psychologička inšpirovaná pobytom v zahraničí, venuje svoj čas umierajúcim, alebo pozostalým. Dokonca pomáha smútiacim organizovať nie len ich praktický život po strate blízkeho, ale aj poslednú rozlúčku tak, aby naozaj vystihovala človeka, ktorý navždy odišiel. A ako sa to už u nás v Trochu inak stáva, aj pri tejto téme sme mali zopár chichotavíc. Takže nebojte sa tejto témy, započujete aj zopár naozaj praktických rád.
1/29/202418 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Filip Tůma

Tento človek, ktorého poznám roky, je pre mňa predovšetkým dobrým kamarátom a v najlepšom zmysle slova magorom do akejkoľvek zábavy. Preto som si povedala, že je asi aj načase si viac posvietiť na jeho jemnú umeleckú dušu, ktorá so zápalom hovorí o svojej láske – opere. Slovenský barytonista Filip Tůma nám povedal, prečo operu milovať a že sa v čase nakrúcania rozhovoru teší na spoločné vystúpenie s José Carrerasom.
1/29/202420 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Matěj Krejčí

Sympatické je, že náš partner SPP vníma v spoločnosti rôzne témy, ktoré by mali dostať priestor. Osveta ohľadom digitálneho detoxu je preto jedným z ich okruhov, v rámci ktorého sa snažia prinášať osvetu. My sme po takej téme vďačne a lačne chmatli. O to skôr , že prišla v podobe veľmi informačne podkutého a ešte aj sympatického hosťa. Autor knihy digitálny detox Matěj Krejčí si práve sadá do žltého kresla.
1/29/202422 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Darina Štyriaková

Slovenskí vedci patria medzi svetovú špičku. Málo o nich vieme, no v zahraničí vedia byť často viac docenení ako doma. Príkladom toho je aj Darina Štyriaková a jej výskumný tím, ktorý sa venuje bioluhovaniu pôdy a pri tom ešte vyrába unikátne hnojivo ako vedľajší produkt. Takto, ono to znie ako čosi nezrozumiteľné a komplikované, ale s touto dámou sa dá rozprávať celkom normálne a na počudovanie sme zistili, že bioluhovanie v sebe nesie kopec zábavy. Nudiť sa teda rozhodne nebudete.
1/29/202418 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Peter Marcin

Peter Marcin úspešne moderuje program Neskoro večer už desiatu sezónu. My vysielame Trochu inak asi rovnako dlho a ešte neskôr večer. Ale nechcem hneď takto v úvode súťažiť. Do žltého kresla si sadol pán, ktorý v istom období viedol pelotón slovenskej zábavy a stále v ňom zohráva významnú úlohu. Pre niekoho je tento hosť až legendou, takže ... bolo nám cťou a vy si môžete náš spoločný rozhovor pripomenúť práve teraz.
1/29/202417 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Lukáš Priškin a Janka Pálešová

Ľudia s fyzickým alebo duševným hendikepom sa na pracovnom trhu príliš nesťažujú na zvýšený záujem. Pri tom mnohí sú veľmi lojálni a výkonní. No niekedy aj drobná odchýlka od toho, čo považujeme za zdravého človeka, vie zamestnávateľov odradiť. Lukáš Priškin preto prišiel s iniciatívou, ktorá takýmto ľuďom vracia ich prehliadanú hodnotu a do štúdia prišiel zas s dámou, ktorá jeho projekt krásne reprezentuje. 
1/29/202419 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Zuzana Guzmická

Spánkové poradenstvo by niekto mohol vnímať ako novodobý rozmar. Veď si stačí dať malé pivko pred spaním a je to vybavené. No, ono práve ten alkohol znižuje kvalitu spánku a každý štvrtý Slovák má problém so zaspávaním a väčšina svoj spánok za kvalitný nepovažuje. Pritom spánok je elementárnou súčasťou výbavy zdravého jedinca. Takže so spánkovou poradkyňou Zuzanou Guzmickou bolo naozaj o čom.
1/29/202418 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Jakub Zitron Ťapák

Robiť kvalitný humor nie je vôbec sranda. Robiť ho tak, že stojíte sám hodinu pred obecenstvom už vôbec nie. Disciplína stand up sa na Slovensko za ostatné roky celkom vyprofilovala a Jakub Zitron Ťapák patrí medzi jej najväčších majstrov. Taký drobný stand up vás čaká aj v závere nášho rozhovoru, ktorý sa až analyticky dotýkal hĺbok a šírok humoru ako takého.
1/29/202414 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Helena Jurasovová

Bežne si k hosťovi napíšem nejaké okruhy otázok, ktoré plánujem položiť v rozhovore. Samozrejme s vedomím, že sa všetko môže spontánne vyvinúť inak a inam. Pri tejto dáme som stihla položiť asi dve otázky a aj to trochu zbytočne. No vôbec sa neobávajte nekončiaceho toku nudných slov. Pani Helena Jurasovová vlastne odpálila jeden šťavnatý a obsažný stand-up. Ako zakladateľka súboru vienok a ako dáma, ktorá nám priznala vek 90 rokov, mala naozaj o čom. Myslím, že sa chystáte počúvať niečo, čo by som označila aj slovom – legendárne.
1/16/202419 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Lenka Siklienková

Vyhorieť sa dnes dá už kdekoľvek. Spoločnosť je nastavená tak, že by sme mali všetko zvládať a byť úspešní a ešte k tomu aj vždy šťastní. Rodičovstvo je kategória, ktorá v tomto smere vie prekvapiť. Už o tom viem niečo málo aj ja a veru po rokoch pracovnej vyťaženosti až v roli matky zažívam momenty absolútneho vyčerpania a zmätku. Netreba robiť dráma, ani sa ľutovať, ale rozhodne je zdravé to pomenovať a možno aj poradiť, ako tým rodičovstvom prechádzať lepšie. Odborníčkou v tejto téme je naša hostka Lenka Siklienková.
1/16/202421 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Filip Hrivňák

Slovensko má krásne ženy a každá druhá by asi mala valcovať svetové móla. Pravda je však taká, že na počet obyvateľov síce máme zopár žiarivých zástupkýň vo svete modelingu, no zväčša o nich ani nevieme. Tak ako ste možno netušili, že aktuálne je našim najvzácnejším vývozným artiklom v modelingu práve muž. Keby ste povedali pred Donatellou Versace meno Filip Hrivnák, tak by sa doširoka usmiala, čo by jej tvár dovolila a určite by sa pýtala, kedy zas príde pre nich nafotiť kampaň. Lebo tú Filip fotí snáď každý rok. A ešte je to aj jeden absolútne milý a skromný chalan. Tak si ho milí poslucháči asi vygooglite, teraz vám vieme ponúknuť len zvukovú stopu jeho krásy.
1/16/202418 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Peter Kolenčík

Slováci sa radi opúšťajú pri fandení hokeju s aj tak nejasným výsledkom, pri tom by mohli radšej fandiť nášmu saunovému majstrovstvu, kde patríme rozhodne medzi svetovú špičku. Saunové rituály predstavujú samostatnú disciplínu, ktorá okrem odbornosti vyžaduje zručnosť, kreativitu a výdrž. A to všetko má náš popredný saunamajster Peter Kolenčík. Ako saunový fanúšik som si rozhovor veľmi užila a pridala aj jednu, ako sa tak vďačne hovorí – vtipnú príhodu zo sauny. Tak poďme na to.
1/16/202414 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Lucia Grigová

Všetci máme tak nejako pocit, že sa snažíme o zero waste varenie, ale že to skrátka nie vždy ide. Tak ono sa to dá všetko oveľa lepšie a viac, pokiaľ je človek zorganizovaný a v téme vzdelaný. Zdalo by sa, že na tom nie je nič také náročné, ale Lucia Grigová si za roky svojho zero waste kuchárčenia vybudovala know-how, ktoré s nami trochu zazdieľala aj v štúdiu L plus S.
1/16/202419 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Alžbeta Ferencová

Alžbeta Ferencová je pre mňa osobne zjavom. Okrem jej krehkej krásy vás zaujme talent spevácky, tanečný a aj herecký. Možno vďaka svojim koreňom a starej mame, ktorá bola prvou rómskou spisovateľkou, má k umeniu blízko. Zároveň má všetko vyživené osobným príbehom disciplíny, húževnatosti a prísnej výchovy. Aj také sú totiž cesty, na ktorých sa človek pokúša vymaniť zo spoločenských predsudkov. Zea, ako ju už teraz poznajú viac jej hudobní fanúšikovia, je príkladom toho, že nič nemusí byť nijako a hocičo sa môže vyvŕbiť hocijako. Keď človek chce.
1/16/202420 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Tajmuraz Salkazanov

Rodák z Osetska už zopár rokov reprezentuje v zápasení Slovensko. Na ulici by ste ho s týmto športom spojili asi len podľa uší, ktoré už nejaký ten hmat súpera prežili, ale inak je Tajmuraz Salkazanov jeden driečny Belmondoidný sympaťák. Až taký, že som si osobne náš rozhovor zaradila medzi tie kúzelnejšie a moje fandenie v oblasti zápasenia vystrelilo z nula na sto. Pokojne sa pridajte k môjmu nadšeniu, verím, že Tajmuraz si Vás získa aj v podcastovej verzii.
1/16/202417 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Michal Kasana

Keď ísť do vzťahu, tak s partnerom, ktorý má základné morálne hodnoty, má zmysel pre humor, je sebavedomý a láskavý. Takých partnerov máme aj my v Trochu inak. A hoc hovoríme o spoločnostiach, tak ich jednotliví zástupcovia ladia s charakteristikami firmy, z ktorej pochádzajú. Preto vždy, keď príde niekto od Woodov, ako familiárne voláme Wood & Company, tak vieme, že bude nie len o čom, ale aj veľmi pohodovo až zábavne. Michal Kasana, odborník na investície to potvrdil.
1/16/202418 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Tatiana Drexler

Zažila náročnú emigráciu, štúdium matematiky, deštrukčný manželský vzťah, pozornosť na svetových tanečných parketoch a v československých porotách tanečnej šou. Jej život mal mimoriadne náročné, ale aj svietivé obdobia. Všetky zvládla s neuveriteľnou silou a dievčenským úsmevom. Je mi cťou, že pozvanie do Trochu inak prijala žena s veľkým Ž , hoc jej hovoríme pani D. Prichádza Tatiana Drexler.
1/16/202424 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Sandra Sandtnerová

Stať sa pilotom je extrémne náročné. Ťažké a drahé štúdium nezvládne každý. A keď si to zaumienite ako mladučká letuška, stretnete sa zväčša s blahosklonným úsmevom na tvárach vášho okolia. Nuž, teraz sa Sandra Sandtnerová usmieva z kokpitov najväčších dopravných lietadiel a usmieva sa aj vtedy, keď ja ako cestujúci očakávam istú smrť.
1/16/202418 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Lucia Huong Šimeková

Úspešní a féroví podnikatelia sú jednou zo základných hmôt fungujúceho štátu. A hoc vaše korene môžu siahať aj do štátu iného, môžete sa pokojne stať podnikateľom roka. Aj keď v kategórií začínajúci, ale predsa. Lucia Huong Šimeková má určite nabehnuté na rovnako úspešnú budúcnosť a nám nedalo neotvoriť trochu aj tému kultúrne podmienenej pracovitosti.
1/16/202419 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Tereza Kostková

Máloktorá herečka je aj dobrá moderátorka. Ale keď to dokáže, tak potom sa to máloktorej podarí v takej lige, v akej sa pohybuje česká stálica Tereza Kostková. Nie len, že ju uvidíte v každom druhom českom kasovom trháku, ale moderuje legendárnu tanečnú šou a vlastné rozhovory v rozhlase. V Trochu inak sme sa stretli aj preto, že sa do kín blížil ďalší jej úspešný film a ešte aj preto, že sa doma mojká s hadom a to sme potrebovali jednoznačne predebatovať tiež.
1/16/202419 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Lucia Ondrušová

Priznám sa, že mám svoju obľúbenú kategóriu hostí, ktorých volám vzorcoborce. Lebo svojim životom búrajú naozaj zbytočné vzorce a otvárajú naše mysle novým možnostiam a pochopeniu. Lucia Luja Ondrušová to robí hneď na niekoľkých frontoch. Ako naša historicky najúspešnejšia futbalistka sa stretla s tonou zabehnutých presvedčení. Od kvality samotnej hry až po finančné ohodnotenie. Súčasťou jej úspechu je, že tak ako vyrovnane a s prijatím hovorí o tejto téme, tak rovnako láskavo otvára tému jej homosexuálnej orientácie. V obecenstve sedeli nie len jej hrdí rodičia, ale aj priateľka Carmen. S touto aktuálne futbalovou trénerkou sa dal o kúsok zlepšiť svet týmto rozhovorom. A my v Trochu inak ďakujeme za dôveru.
1/16/202419 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Peter Kučera

Trochu inak má svoje dobré vzťahy. Ba priam partnerské. Hľadáme si takých, ktorí nás nie len podporujú, ale nám aj rozumejú a ktorí zas nám dávajú možnosť spoznávať nové svety a zdieľať ich s našim kľúčovým partnerom – divákom a poslucháčom. S SPP sme začali randiť v roku 2023 a hneď sme pocítili, že z toho môže niečo byť. Prvým hosťom z ich sveta bol manažér Peter Kučera, ktorý okrem toho, že nám trochu poopravil energetické predsudky,  tak zamiešal vody aj osobným príbehom. Ja som sa síce rozprávala s Petrom Kučerom, ale v zásade išlo o rozhovor s Bradom Pittom. Všetko hneď pochopíte. 
1/16/202416 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Lukáš a Michal Kimličkovci

Málokto vie, že sú dvaja skoro rovnakí. Väčšina ľudí pozná fotografa a kedysi návrhára Lukáša Kimličku. Po tomto svete však behá jeho brat Michal, ktorý má iné záľuby , profesiu, vášne, no napriek tomu hrdo dodržiava dvojičkovský kódex a do Trochu inak sa obliekol rovnako ak jeho brat. To síce neuvidíte, ale aspoň môžete uchom porovnávať, čo majú títo dvaja spoločné a čo nie. Do žltých kresiel prvý raz zasadol živočíšny druh – dvojičky a hneď so zvučným priezviskom Kimličkovci.
1/16/202424 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Dag Palovič

Po vážnej autonehode ležal v kóme. Zobudil sa bez jednej nohy. No čo mu však ostalo, je jeho duševná výbava. Tú trénoval aj pred nehodou iným ľuďom. Po takejto životnej skúške mohol dokázať, že jeho vyrovnaný vnútorný stav je skutočný a funkčný. Pozývame Vás do jedného z najsilnejších rozhovor s jedným z najsilnejších respondentov. Fyzicky pomalšie, ale mentálne radostne prichádza Dag Palovič.
1/16/202421 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Zuzana Mathéová

Patrí medzi malú skupinu ľudí na svete, ktorí vykonávajú túto zvláštne krásnu profesiu. Zuzana Matheová pláva s delfínmi a s deťmi, ktoré z rôznych dôvodov potrebujú delfinoterapiu. Je to tak príjemná éterická osoba, že keby som bola delfín, chcela by som aj ja plávať s ňou. A možno by som jej malými zúbkami odhryzla kúsok koralu. Lebo tak sa to medzi nami delfínmi patrí. Ale už som sa nechala trochu uniesť. Vraciam sa do svojej pôvodnej existencie do rozhovoru s výnimočnou hostkou.
1/16/202414 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Peter Lipa

Je milé zistiť, že aj legendy, ktoré sa vznášajú o pár centimetrov vyššie nad zemou ako my, majú svoje nesplnené sny. Legenda, ktorú sme hostili v štúdiu L plus S , si taký sen splnila pri príležitosti svojho okrúhleho jubilea. Nahrať album v mekke jazzu - New Orelans si doprial Peter Lipa. Nám zas doprial poznanie, že aj v osemdesiatke môže byť človek svieži, pohotový a umelecky stále činný v kvalite, v akej ho poznáme dlhé roky.
1/16/202422 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Aron Hodek

S tak talentovaným a tak mladým človekom sa v žltej sedačke nášho štúdia tak často nestretávam. Tento počas nášho rozhovoru 12 ročný basgitarista ohuruje špičkových svetových hudobníkov už teraz. Ja sa chystám si ho opäť pozvať, keď dostane grammy. Ako však vyplynie aj z rozhovoru, je ozázne, či si ma bude vôbec pamätať. Vy si však určite zapamätajte meno Aron Hodek. Ešte o ňom budete veľa počuť.
6/20/20239 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Pišta Godó

S novou dobou prichádzajú nové výzvy na riešenie nových problémov. Napríklad na našu hlavu útočí toľko vecí, ktoré je treba vybaviť, že to naša hlava nevie celkom spracovať. Maily, vybavovačky, rodina, osobný život, telefonáty, účty, sociálne siete, nákupy, blbosti malého až obrovského typu. Kedysi toho naozaj nebolo toľko, čo útočilo na našu nervovú sústavu. Tento stres sa však dá eliminovať správnym postojom a akciou. Metóda Getting things done znamená v hrubom preklade niečo ako – Urobiť veci. To znie ako pračudesne banálna rada. No metóda má svoje presné pravidlá, ktoré nám vedia zmeniť život k lepšiemu. Hovoriť bude kouč tejto metódy – Štefan Pišta Godó.
6/20/202323 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Hana Lasicová

Pozvať si na rozhovor kamarátku z detstva je trochu riskantné. Všetko o nej viete, no aj tak musíte klásť otázky. Našťastie je vaša kamarátka z detstva aj vychytená scenáristka a autorka, ktorá vie pracovať so slovom a obsahom. Okrem toho je aj dcérou človeka, ktorý sa významne spája so štúdiom L plus S. No a keby bolo najhoršie, priniesli sme si obe listy, ktoré sme si písali 30 rokov dozadu ako deti. Napokon som si rozhovor s Hanou Lasicovou veľmi užila.
6/20/202322 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Peter Gombita

Keď sa zamilujete do ženy a dlhší čas sa sporíte s Bohom o jeho existencii, ťažko by niekto predpokladal, že sa stanete kňazom. Z takého normálneho chlapíka sa naozaj po vnútornom volaní a náročnom štúdiu teológie, stal kňaz a aktuálne aj hlavný vedúci miesta, ktoré prichyľuje ľudí bez domova a bez nádeje. Páter Peter Gombita je síce obklopený mnohými ľuďmi, no či je preto aj vždy šťastný, sa dozviete v pomerne otvorenom rozhovore s týmto trochu iným duchovným.
6/20/202316 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Zuzana Bendíková

Sexuálna a vzťahová výchova majú v západnejších krajinách svoje miesto už aj v škôlkach. Vedomosti podávané adekvátne veku vo vývine dieťaťa spôsobia to, že dochádza k menej častým zneužívaniam a nechceným tehotenstvám. Vzťahová výchova je totiž aj o sebahodnote a nie len o anatómii pohlavných orgánov. Bez sebahodnoty je totiž možné, že sa zapletieme s orgánmi, ktorých biologickú funkciu dobre poznáme, ale neodhalíme charakter ich majiteľov.  Zuzana Bendíková sa so združením Intymyta dlhodobo venuje osvete v tejto oblasti a súčasťou jej misie bol aj rozhovor v Trochu inak.
6/20/202321 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Juraj Mokrý

Mnohí si kladú otázku – Kam sa stratil? Pri tom tu stále je, len zmenil charakter svojho pôsobenia. Po reportážach pre TV Orava a predpovediach počasia sa naozaj na nejaký čas stiahol. Divadelný fajnšmeker však dávnejšie odhalil že Juraj Mokrý je naozaj skvelým dramatickým činoherným umelcom. Do štúdia L plus S neprišiel úplne ani ako hosť, ale aj ako spoluúčinkujúci. Na tých istých doskách totiž stvárňuje postavu vysokoškolského profesora v svetoznámom titule Oleanna. No a že asi 10 rokov nerobil nejaký väčší rozhovor sa ukázalo aj v tom, ako sa k nám prišiel vyrozprávať.
6/20/202322 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Galina a Jakub Kubalovci

O zrak prichádzala postupne. Jednou z posledných osobností, ktoré videla z blízka, bola princezná Diana. Ako jej postupne prestávali slúžiť oči, presmerovala svoje vzdelanie tak, aby vedela plnohodnotne fungovať. Dnes sa venuje liečebným terapiám aj pre náročnejšiu klientelu a vymýšľa aplikácie, vďaka ktorým si aj nevidiaci môže užiť balet. Napríklad Luskáčika. V tom účinkuje jej syn Jakub. Galina Kubalová sa totiž nevzdala ani svojho sna o materstve a stala sa prvou nevidiacou na Slovensku, ktorá si adoptovala dieťa. Jakub Kubala bol v tomto silnom rozhovore takisto vzácnou súčasťou.
6/20/202319 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Karol Stýblo

Pozor, pozor, tento rozhovor je len pre silné žalúdky, lebo sa v ňom dozviete šokujúce pravdy. O tom, že arašidy nie sú orechy, že čokoláda je ovocie a že mnohé je v bežne dostupných sladkostiach inak, ako si myslíme. Zároveň je príjemne šokujúce, že na Slovensku vyrábame jednu z najkvalitnejších čokolád sveta a že jej férová produkcia, robí svet lepším miestom. Na tomto všetkom totiž záleží čokolatierovi Karolovi Stýblovi,  hosťovi, ktorý súvisí s našim milým partnerom – potravinami Yeme.
6/20/202320 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Zuzana Homolová

Zuzana Homolová nespadá asi do žiadnej aktuálnej hudobnej kategórie. Už roky si verne sleduje svoju pesničkársku linku, na ktorej približuje obecenstvu historické slovenské balady z rôznych regiónov. V temne každodenných príbehov, v spojení s jej jemným spevom a hudobným aranžmá, žiaria niečím veľmi krásne skladby. V istom momente sme sa však rozprávali aj o mŕtvole v snehuliaku, alebo snehuliakovi? Nuž, aj tento zapeklitý príbeh by bol možno hodný balady.
6/20/202319 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Andrej Dúbravský

Málokedy sa stane, že vás hosť baví na všetkých úrovniach svojho bytia. Či je to spôsob akým žije, alebo akým tvorí, prípadne akým sa pozerá na svet. Nechcem a nebudem viac prezrádzať o rozhovore s maliarom Andrejom Dúbravským. Poviem len toľko, že nie len že sa oplatí investovať do jeho vysoko hodnoteného umenia, ale že skvelou investíciou pre pohodu vašej duše bude vypočutie si najbližších pár minút nášho debatovania.
6/20/202320 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Štefan Beňuš

Lingvisti nestrážia, či dobre skloňujeme, alebo píšeme tvrdé y na správnom mieste. Lingvista sa pozerá na jazyk ako na jav, ktorý je ovplyvnený rôznymi faktormi a ktorý spätne ovplyvňuje mnohé ďalšie. Viaže sa k anatómii, sociológii, psychológii a rôznym iným oblastiam, ktoré môžu súvisieť až s umelou inteligenciou. Aj keď, lingvistickú rozpravu sme započali podozrivo banálne. Alebo sa mi to len zdalo a naozaj sa treba vážnejšie zamyslieť nad tým, ako podľa slabík rozdeliť slovo metla. Úplne iný pohľad na jazyk nám ponúkol svetovými stážami ošľahaný Porfesor Štefan Beňus.
6/20/202319 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Zuzana Šebová

Dnes ju poznáme ako takzvanú áčkovú hviezdu slovenského šoubiznisu. Jej začiatky sa však viažu ku klasickému strádaniu mladého umelca zmietaného v ťažkých hereckých úlohách za malý plat. Vedieť tak dlho fungovať v takzvanom komerčnom primetime, je však tiež umením a vyžaduje si inteligenciu, humor, nadhľad, mieru, cit a charizmu. Žiaden z týchto atribútov v sebe neutlmila ani počas nášho rozhovoru jedinečná Zuzana Kubovčíková Šebová. 
6/20/202318 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Viera a Johanka Kondelové

Príbeh matky a dcéry je jedným z mnohých. Na Slovensku žije totiž pomerne veľa ľudí so zdravotným postihnutím a snažia sa žiť rovnocennú každodennosť ako všetci. Johanka rada pláva, dobre sa učí a má doma hada. Johanka má okrem toho aj downov syndróm. Spolu s mamou Vierkou nám prišli priblížiť skúsenosti a túžby ľudí, ktorí sa denne budia do dní s trochu inými výzvami. Obe však vyžarovali lásku a prijatie, čo celej téme dodalo ešte väčšiu silu. Je mi cťou, že som sa stretla s dámami Kondelovými. A len dodám, že jedna z nich sa stretla zas s gunárom. Aj o tom bude reč.
6/20/202320 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Peter Duranský

Náš jediný držiteľ michelinovskej hviezdy pôsobí veľmi skromne. A zdá sa teda, že aj je. Svoju profesiu si vydrel od 15 rokov, hoc pôvodne mal byť futbalistom. Kto vie, či by sa aj v tejto oblasti stal Messim, ale ako kuchár ním rozhodne je. Ak milujete kuracie na prírodno zapekané s broskyňou a syrom a k tomu pol ryža pol hranolky, je možné, že prítomnosť Petra Duranského veľmi neoceníte. Alebo prídete na to, že gastronómia je samostatným umením a že teraz prehovorí skutočný umelec.
6/20/202318 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Lenka Vacvalová

Keď je niekto dobrodruh, tak je to ona. Beh pod 100 kilometrov je pre ňu nuda a ak aj náhodou mrzne, považuje to za dokonalé osvieženie. Do cieľa pribehne táto krásna a výnimočná žena vždy s narúžovanými perami a do štúdia Lplus S prišla aj so svojim psom a mačkou, ktorí spolu s jej manžel zdieľajú všetky jej neuveriteľné dobrodružné výlety. Prichádza žena mimo všetkých známych kategórii – Lenka Vacvalová.
6/20/202321 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Michal Novák

Skúste si spomenúť, kedy ste naposledy boli v kontakte so živou kravou. S mŕtvou sa stretávame občas viacerí. Ale to, aký život mala pred svojím koncom, závisí aj od ľudí typu Michal Novák. Charizmatický bradatý chovateľ dobytka o svojej profesii hovorí s láskou a úctou k prírode a samotným zvieratám. Ak už jesť mäso, tak podľa možnosti také, ktoré vzišlo z udržateľného chovu. Okrem toho tento jednoznačný dvojník svätého Mikuláša veľmi vtipne popisuje úskalia nedobre načasovaného stretnutia s kravou, alebo býkom. Začína sa veľmi komorné a verbálne ródeo.
5/2/202226 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Svetlana Surová

Dedovizeň je relácia, ktorú prináša RTVS na dennej báze. Spoznáte v nej veľa Slovákov žijúcich v zahraničí, ale aj tých, ktorí sa u nás usadili a Slovensko sa im stalo novou domovinou. Jaj, a spoznáte v nej aj moderátorku Svetlanu Surovú – rodáčku z Vojvodiny. Krásna, charizmatická a v tom čase už významne tehotná mladá žena nám priblížila svoje korene a nechala nás sa zamyslieť nad tými vlastnými. Viete, aký k nim máte vzťah? A čo je pre Vás vlastne dedovizeň? A vôbec, keď sa to opýtala mňa, ostala som sama zaskočená čudným dojatím. Uvidíme, čo pocítite pri tejto téme vy.
4/25/202217 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Kristína Tormová

Na výchovu detí nie je jasný manuál. No kým sám rodič nemá manuál na  seba samého, ťažko bude vedieť čo s deťmi. A tak vedomou výchovou, človek vychováva aj seba. Ako nerodič som sa stala pozorovateľom jednej výnimočnej mamy a jej detí. Lenže tá mama nie je len výnimočná v mamovaní, ale aj v písaní, tvorení a celkovo v bytí. Či už deti máte, alebo nemáte, stále je niekto, s kým môžete pestovať lepšie vzťahy a pri tom zlepšovať aj seba. Ako to zvláda Kristína Tormová, nám povedala sama ...no nie úplne sama.
4/22/202222 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Jožka Zaukolcová

Najviac ju poznáme ako porotkyňu zo šou  Pečie celé Slovensko. Priznám sa, že v našom spoločnom rozhovore som v nej identifikovala toľko rôznych zaujímavých rovín, že už sa na ňu nikdy nebudem pozerať rovnako. Áno, trochu som sa práve stala porotkyňou porotkyne, ale aby som teda ostala aj verná hodnotiacemu jazyku, Jožka Zaukolcová prekvapila ľahkosťou, kombináciou chutí a celkovou prezentáciou. Dobrú chuť pri počúvaní.
4/22/202217 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Pavel Berky

Rodený Slovák pôsobí v Prahe ako módny návrhár a aktuálne už aj ako gastronomický pojem. Kombinácia návrhára a finalistu súťaže  Masterchef naozaj nebýva úplne bežná. Rovnako nepatrí na každodenný poriadok to, aby slovenský Róm vyštudoval pražskú vysokú umeleckú školu a ešte aj otvorene hovoril o svojej homosexualite. Plus – s veľkým nadhľadom a láskou k vlastnému životu. Držiteľ ceny Roma spirit za umenie pre rok 2021 Pavel Berky prichádza so svojim absolútne osobným čarovným spiritom do Trochu inak.
4/22/202220 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Magnus - MacFarlane Barrow

Magnus Mac Farlane Barrow k nám po dlhom kovidovom výpadku pricestoval z Írska (pozor, pochádza zo Škótska!) ako hosť decembrového Trochu inak na konci roku 2021. Priniesol nám zvesť o projekte Mary´s meals, ktorý denne na svete kŕmi milióny detí v rozvojových krajinách. Strava a vzdelanie vytvárajú kombináciu, ktorá má nádej deti dostať z generačnej chudoby a prvé lastovičky hovoria o tom, že sa to aj darí. Jáj, a priniesol na ochutnávku kašu, ktorú deti denne jedia napríklad v Mali. Tak ju jedli aj naši ostatní hostia, ako aj diváci Trochu inak v štúdiu L+S. Ale jesť budeme až neskôr, poďme najprv na rozhovor.
4/22/202218 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Natália Pažická

Ako bývalá modelka mala k móde a hlavne tej rýchlej, veľmi blízko. Dnes je na opačnom brehu fashion diania. Krátko pred Vianocami sme zapli motory vo výrobe výčitiek svedomia a nechali sme ju rozprávať o tom, že svetríky, ktoré už boli v tom čase zabalené pod stromčekom, majú za sebou obrovskú morálnu aj ekologickú stopu. Našťastie je Natália Pažická , ako úspešná influencerka aj schopná uvedomelej komunikácie. Preto na nás počas rozhovoru nepadla mrchavá ťažoba a aj sme sa celkom príjemne zabavili.
4/22/202221 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Daniel Pastirčák

V predvianočnom čase postihnutom kovidovou a polarizačnou pandémiou, nám duchovné slovo padlo veľmi vhod. Hlavne, ak duchovný človek sediaci v žltom kresle, je zrozumiteľný a uchopiteľný. Empatia a pochopenie nepatria len tým, ktorí sú nám názorovo blízki a povyšovať sa s jedným názorom nad iné s empatiou naozaj nemá nič spoločné. Týmto som vám ponúkla krátke duchovné zhrnutie, ale ako to už s duchovnom býva - zhrnuté sa ľahko dezinterpretuje. Preto poďme teda na verziu v pôvodnom znení. Naším hosťom bol kazateľ cirkvi bratskej – Daniel Pastirčák.
4/22/202224 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Vlado Valovič

Ak sa vo filme dejú špeciálne a neuveriteľne uveriteľné veci, je dosť možné, že v tom má prsty efektový frajer zo Slovenska. Spolupráce na filmoch ako Gravity, Harry Potter,alebo Piráti z Karibiku , sú bežnou súčasťou jeho pozoruhodného životopisu. Vo veľkej miere by však toto CV čko zaplnili aj hodiny odsedené za počítačom. V tejto banálnej statickej polohe sa totiž dni a noci tvoria vo výsledku len sekundové zábery, ktoré by ste neodlíšili od reality. Dokonca, ak vám povieme jeho meno, tak si vizuálne predstavíte dirigenta v bielom obleku, ale to je tiež len taký dosť náhodný vizuálny efekt. Lebo Vlado Valovič, tento Vlado Valovič, bol naším hosťom v Trochu inak a jeho profesný príbeh je viac než inšpiratívny.
4/22/202217 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Marina Čarnogurská

Pani Marina Čarnogurská sa desiatky rokov venuje prekladom z čínštiny a čínskej kultúre. Zhovárali sme sa nie len o jej aktuálnej knihe, ale aj o tom, ako podľa filozofie TAO všetko spadá pod vládu anonymnej a dokonalej energie. Tu nie je dobro a zlo, ale dynamika dvoch protipólov, ktoré všetko udržujú v pohybe. A tak aj  ťažké chvíle v jej živote sa ukázali neskôr ako tie, ktoré ju priviedli na správnu cestu. Málokedy človeka rozhovor upokojí a naplní pochopením tak, ako s touto svetovo uznávanou sinologičkou.
4/22/202223 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Eva Škovranová

Eva Škovranová sa so svojimi vôňami zaradila medzi elitu svetových tvorcov niche parfumov. Do fľaštičky sa s ozaj kvalitnými a prírodnými prísadami dá uzamknúť akýkoľvek príbeh. No keď sa opýtate majsterky tohto umenia, akú každodennú vôňu má najradšej, tak vás odpoveď môže prekvapiť. Je to vôňa dymu, benzínu, alebo mokrého psa? Všetko sa dozviete v rozhovore, ktorý sa, ako už býva zvykom, udial pred obecenstvom v štúdiu L+S.
4/22/202221 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Petr Bittner

Petr Bittner je český feminista. Už len to slovo chudiatko stále bojuje s tonou predsudkov, preto je fajn, keď ho reprezentuje takýto sympatický, milý a v pravom zmysle slova “normálny“  chlap. Čo je feminizmus z pohľadu muža, ako sa žije feministovi a prečo by sme tomu mali všetci načúvať bez ohľadu na naše pohlavie, pochopíte veľmi rýchlo. Petr je okrem všetkého aj veľmi vtipný a nadhľadový týpek, čím k celej téme primiešava príjemnú stráviteľnosť. A ak si aj tak myslíte, že ide len o úbohého podpapučníka, dajte mu teda aspoň šancu.
4/22/202223 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Belinda Benčič

Ako olympijská víťazka síce reprezentovala Švajčiarsko, ale jej slovenské korene nám pre radosť a hrdosť významne postačovali. Ona zas na oplátku ostáva verná slovenčine a hoc u nás nevyrastala, a musí si doštudovať Popolušku a iné základy nášho regiónu, rozprávať sa s ňou dalo ako so 100 percentnou Slovenkou. Keď to medzi dvomi ľuďmi pekne  plynie, hovorí sa o slovnom pingpongu, ale neviem, či pri Belinde Benčič ten tenis predsa len nebude vhodnejší.
4/22/202220 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Kristína Svarinská

Herečka Kristína Svarisnká je impozantný zjav. O svojej kráse má celkom jasnú mienku a priznáva aj to, že byť denno -denne konfrontovaná s komplimentami na jej vzhľad, je celkom náročné. Našťastie jej život obsiahne aj iné témy, našťastie vo svojom živote prežíva iné zaujímavé príbehy svojich postáv. Hlavne filmových. A predovšetkým na českej scéne. Ale ak vám predstava Kristíninej krásy spríjemní počúvanie tohto podcastu, tak vedzte, že prišla s rozpustenými vlasmi, skoro nenalíčená, celá v čiernom s akcentom červeného rúžu na perách. A takto to znelo.
4/22/202216 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Martin Majerník

Vedca Martina Majerníka súkromne nazývame naším hosťovským objavom sezóny. Človek s medzinárodným vzdelaním sa veľmi pokrokovým spôsobom venuje výskumu a aplikácií psychedelických látok v psychoterapii. Áno, asi tak za dve tašky predsudkov som musela vysypať na zem, než som sa mohla s Michalom naozaj bez zbytočnej príchute vlastného presvedčenia zhovárať. Som vďačná za otvorené nové horizonty a ak máte tento pocit radi aj vy, tak si ho doprajte vďaka Martin Majerníkovi v Trochu inak.
4/22/202221 minutes
Episode Artwork

Lucia Medveď Patáková

Najsilnejšie medzi divákmi rezonujú ľudia, ktorí o svojom špecifickom osude vedia hovoriť v prijatí a s nadhľadom. Táto magická sila ich postoja generuje toľko inšpirácie, že ju vieme dávkovať aj počas našich menších životných zlyhaní. Lucia Medveď Patáková po svojom prvom tehotenstve prišla o zrak. Dnes má už druhé dieťa, venuje sa svojej manažérskej práci v hudobnom biznise, hrá v divadle Zrakáč a otvára oči nám všetkým ostatným ktorí občas zvykneme niekedy uveriť v to, že sa už nedá ísť ďalej.
4/22/202219 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Juraj Loj

Juraj Loj patrí medzi najvýraznejších predstaviteľov svojej hereckej generácie. Jeho medzinárodný úspech z filmu Šarlatán doznieval počas korony trochu tichšie, ale o to dlhšie. Kritikou aj divákmi ocenený film sme neobišli ani my. Vážnosť a náročnosť jeho postavy, ktorá dokonale sekundovala jedinečnému Ivanovi Trojanovi, bola v našom rozhovore odľahčená konkrétnou schopnosťou. Alebo skôr neschopnosťou? No, v skratke – okrem mnohého iného zaujímavého sa dozviete aj to, ako sa Juraj pre svoju postavu naučil písať na stroji.
4/22/202217 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Dara Rolins

Byť desiatky rokov úspešnou ikonou nie je vecou náhody, alebo šťastia. Na to musíte byť vyvolený. So všetkým vedomím, ako toto slovo môže vyznieť. No so všetkou pokorou a nadhľadom, ktoré si toto slovo zároveň vyžaduje. Dara Rolins svoju vyvolenosť a špecifickú pozíciu na hracom poli spoločnosti zvláda s ohromnou ľudskosťou a humorom. Neviem, či sa nám za jej výnimočnú kariéru podarilo spáchať najinakejší rozhovor, ale ako to už s Darou býva, aj tento rozhodne stál za to. Do štúdia L+S prichádza the one and only Darinka.
4/22/202214 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Veronika Stočesová

Zamysleli ste sa niekedy nad tým, čo sa stane, keď v rozprávke zloducha vyženú za dedinu? Kde sa vlastne berie to, čo nazývame v ľuďoch zlom? Veronika Stočesová je psychologička, ktorá sa venuje nie obetiam, ale páchateľom domáceho násilia. Hľadá ich zranenia, destigmatizuje ich, aby mali silu v sebe sami vidieť čosi ľudské a hodné lásky. Téma plná vzorcov a predsudkov dokáže vďaka jej vyjadreniam preskladať rubikovu kocku v našej hlave. Lebo aj ten zloduch vyhnaný za dedinu by nemal ohrozovať dedinu inú, ale stať sa opäť funkčnou súčasťou spoločnosti. Veronika v Trochu inak zažila svoje prvé verejné vystúpenie, tak sa teraz stanete súčasťou osobnej šokovej terapie jednej výnimočnej psychologičky.
4/22/202217 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Fero Joke

Málokedy sa tak spoľahlivo zasmejem, ako keď si pozriem vtipné videá Fera Joka na Instagrame. Človek, ktorý vie zabávať státisíce ľudí však v sebe nosí vlastný obrovský ľudský rozmer a otvorenosť, ktorá mu dovolí verbalizovať  témy homosexuality, sebaprijatia a terapie. Takže tak, ako to máme radi, sme kombinovali vážne témy s nadhľadom a pravidelným „úchechtom“. Dámi a páni, toto je Fero Joke  - Trochu inak.
4/22/202218 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Iveta Pupišová

Ivetu Pupišovú už dnes mnohí nazývajú prvou dámou hotelierstva. Ak chcete nakopnúť svoju prevádzku, zistiť, čo vám nefunguje, nastaviť veci nanovo, táto žena to vie. Sama sa vypracovala z recepčnej, cez riaditeľku hotela až po rešpektovanú odborníčku v tejto oblasti. Aj vďaka nej viem, že masér v hoteli by mal ovládať, čo je najlepšie v jedálnom lístku a čašník by nemusel púšťať v reštaurácii výber najtvrdšieho slovenského rapu. Detaily robia celok a Iveta zapadla do nášho celku aj s predchádzajúcim hosťom Borisom Valábikom,  preto očakávajte aj občasnú interakciu.
4/22/202222 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Boris Valábik

Jeden z najväčších, ale aj najvyššie draftovaných slovenských hokejistov už dlhší čas kvôli zraneniu sleduje hokej hlavne z komentátorského kresla. Do toho nášho malého žltého sa na počudovanie zmestil, aby nám predostrel farebnejšie odtiene jeho života. Veľkú škálu pestrosti zažil aj ako policajt. Dnes je už Bobo Valábik, ako ho rada volám, spokojným otcom a človekom, ktorý sa v mediálnom priestore dokáže usadiť skoro v akomkoľvek kresle. Tak poďme do toho, ktoré sa po dlhom koronovom čase ocitlo na javisku činohry SND pred živým publikom.
4/22/202220 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Pavol Alexy

Ak si myslíte, že kúpou látkových tašiek spasíte svet, tak si nájdite asi inú cestu k tomuto šľachetnému cieľu. Profesor Pavol Alexy sa dlhodobo zaoberá témou plastov, čo neznamená, že preto fandí tomu, čo  nazývame igelitky. Problém však nastáva v jednorazovosti, ktorá sa pri akomkoľvek materiáli stane kameňom úrazu. V tomto rozhovore zistíte nielen to, ako dlho vydržala profesorovi Alexymu  igelitka, ale aj to, ako dlho by ste museli nosiť látkovú tašku, aby ste vynulovali jej ekologickú stopu. Plus vyvrátime nejaký ten mýtus o plastoch s človekom, ktorý je sympatický, srdečný, zrozumiteľný a hlavne všetko, len nie umelohmotný.
4/22/202221 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Anna Hogenová

Málokedy zasiahol hosť našich divákov tak intenzívne, ako sa to podarilo filozofke Anne Hogenovej. Na chvíľu sme si všetci slobodne priznali, že niekde v sebe nosíme smútky a že je vlastne úplne v poriadku ich prijať a naplno prežiť. A nie len to, dokonca na pozadí smútkov a hlboko pod nimi, tam kde čerpáme z vlastného prameňa, vieme nájsť šťastie. Trochu som sa nechala uniesť a vybalila som na Vás veľmi vyextrahovanú pointu nášho rozhovoru. Tak poďme pekne po poriadku. Predstavte si, inak už pre nás nové priestory divadla L+S, a pôsobivú dámu Annu Hogenovú. Cesta k prameňu sa začína.
4/22/202222 minutes, 24 seconds