Winamp Logo
Tilviko Lizdas Cover
Tilviko Lizdas Profile

Tilviko Lizdas

Lithuanian, Health / Medicine, 2 seasons, 44 episodes, 1 day, 10 hours, 40 minutes
About
Tilviko Lizdas – podkastas apie gyvenimiškus dalykus, santykius su savimi, kitais ir pasauliu. Taip, lizdas, – kaip namai, kuriuose perisi idėjos, jos užauga ir palieka lizdą kad keliautų į platųjį pasaulį. Reiškia, kad čia aš, Julius Tilvikas, kalbėsiu apie man svarbias idėjas ir dalinsiuosi savo požiūriu į dalykus, reiškinius ir santykius.
Episode Artwork

Kartojimasis psichoterapijoje

Ar kartojimasis psichoterapijoje yra gerai? Podkastą remia GoTherapy.lt – vieta, kur patogu ir paprasta rasti savo psichikos sveikatos specialistą. Prisimenant, kad neretai sakau, jog psichologo kabinete pasakyti dalykai nėra nei gerai nei blogai – jie tiesiog turinys atsinešamas... The post Kartojimasis psichoterapijoje appeared first on Tilviko Lizdas.
9/19/202228 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Kaip pakeisti kitą žmogų?

Ar galima pakeisti kitus žmnones? Kaip tai padaryti? Kas įvyks kai jie pasikeis? Kodėl tai taip sudėtinga? Atsakymai – šiame epizode. The post Kaip pakeisti kitą žmogų? appeared first on Tilviko Lizdas.
6/28/202238 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Apie ribotus resursus

Riboti resursai – būdinga net mūsų visatai, o tuo labiau mums. Būtent dėl jų stokos negalime greitai keistis ir pasiekti begalinių tikslų. Kaip ir kodėl tai vyksta - paklausykite čia! The post Riboti resursai ir kodėl sunku keistis appeared first on Tilviko Lizdas.
5/31/202210 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Psichologiniai vampyrai

Psichologiniai vampyrai! Ar jie egzistuoja, jei taip, tai kokiais burtais nuo jų gintis ir saugoti, save beigi savo artimuosius? O ką daryti jei toks vampyras tavo darbe, draugų tarpe ir neduokdie šeimoje užsiveisęs? Ramiai… atsakymai... The post Psichologiniai vampyrai appeared first on Tilviko Lizdas.
9/27/202138 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Nauja socialinė mada – psichologinė vaikystės trauma

Šiuolaikinėje visuomenėje psichologinė vaikystės trauma, psichoterapija, tėvų atsakomybė ar traumuojantys įvykiai tapo madinga tema. Vis dažniau išgirstame istorijų apie sudėtingą vaikystę, sunkius ir skaudžius išgyvenimus. Būna (dabar vis dažniau), kas nors tiesiog atvirai sako, kad... The post Nauja socialinė mada – psichologinė vaikystės trauma appeared first on Tilviko Lizdas.
5/17/202130 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Ilgai ir (ne)laimingai

Dauguma norime gyventi ilgai ir laimingai. Tai atrodo jauku, patrauklu ir gal net siektina. Ir iš aplinkos vis gauname žinučių, – toks gyvenimas yra būtent tai, ko tau reikia, trūksta ir dėl ko iki šiol... The post Ilgai ir (ne)laimingai appeared first on Tilviko Lizdas.
4/1/202127 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Meilė sau, ar ji gali būti atrasta iš naujo?

Meilė sau – populiari tema. Tiek psichologijoije, kur meile sau vadiname gebėjimą pasirūpinti ir rūpintis savimi, apsibrėžti ir išlaikyti svaikas ribas, kurti sveikus santykius, auginti vaikus kuo mažiau juos traumuojant. Ši tame nepraslysta ir ne... The post Meilė sau, ar ji gali būti atrasta iš naujo? appeared first on Tilviko Lizdas.
1/22/202127 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Psichologinė savigyna – pagrindai

Ar galima apsisaugoti nuo psichologinio smurto? Ir jei taip, tai kaip? Gal geriau tiesiog sulįsti į savo kiautą ir padaryti, kaip psichologinis smurtautojas reikalauja? O gal geriausia gynyba yra puolimas? Apie tai šiandien ir kalbame... The post Psichologinė savigyna – pagrindai appeared first on Tilviko Lizdas.
11/30/202051 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

#35 Corona pandemijos psichologija

Corona pandemijos psichologija – epizodas apie šių dienų aktualiausią temą. Apie nerimą ir nežinomybę, apie cabin fewer, ir kaip geriau padėti sau. The post #35 Corona pandemijos psichologija appeared first on Tilviko Lizdas.
3/30/202042 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

#34 Psichologo darbas internetu – kaip dirbti nuotoliniu būdu?

Psichologo darbas internetu – kai kam nauja, kai kam įprasta. Bet taip jau nutiko, kad gana staigiai psichikos sveikatos specialistams tenka susiorientuoti naujoms darbo sąlygoms – nuotolinėms konsultacijoms. Tikėtina, kad darbo bus daugiau, jis klientų... The post #34 Psichologo darbas internetu – kaip dirbti nuotoliniu būdu? appeared first on Tilviko Lizdas.
3/18/202041 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

#33 Kaip nutraukti toksiškus santykius?

Kaip nutraukti toksiškus santykius? Apie išėjima iš sudetingų santykių su toksišku partneriu. Nuo pasiregnimo iki išsiskyrimo. Kaip negryžti ir gyventi sau? The post #33 Kaip nutraukti toksiškus santykius? appeared first on Tilviko Lizdas.
3/2/202045 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

#32 „Gaslighting” arba kaip toksiški žmonės paklaidina melo pelkėje

Gaslighting – galinga technika, kuria naudojasi narcistinės asmenybės manipuliuodamos savo aukomis. Tai toksiškas ir paveikus būdas kontroliuoti savo aukas. The post #32 „Gaslighting” arba kaip toksiški žmonės paklaidina melo pelkėje appeared first on Tilviko Lizdas.
2/24/202030 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#31 Narcistinė trianguliacija

Narcistinė trianguliacija – itin dažnai naudojamas ginklas narcistinių asmenybių arsenalo. Kas ji yra, kaip ir kodėl ji veikia, ką daryti kad neveiktų? The post #31 Narcistinė trianguliacija appeared first on Tilviko Lizdas.
2/1/202044 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

#30 30 patarimų tobulėjimui

30 patarimų tobulėjimui – asmenybės, psichologinių, santykių, savivertės, produktyvumo, gyvenimo kokybės, psichinės sveikatos, šeimos, laimės srityse. The post #30 30 patarimų tobulėjimui appeared first on Tilviko Lizdas.
1/17/202053 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

#29 Įžeidimas, kuris tavęs neveikia?!

Ar įžeidią ir įskaudinimą galima įveikti? Galima! Kodėl įsižeidžiame ir kaip įveikti daugumą įžeidimų? Šiame podkasto epizode apie tai ir pakalbėsime. The post #29 Įžeidimas, kuris tavęs neveikia?! appeared first on Tilviko Lizdas.
1/13/202043 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

#28 Svečiuose – Darius Cikanavičius

Tilviko Lizdo svečiuose – Darius Cikanavičius ir pokalbis apie psichologiją, filosofiją, pasaulį, savivertę, santykius, empatiją, kompiuterinius žaidimus... The post #28 Svečiuose – Darius Cikanavičius appeared first on Tilviko Lizdas.
1/2/20202 hours, 25 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

#27 Švenčių stresas – kodėl jaučiame ir ką daryti?

Švenčių stresas dažniausiai jaučiamas prieš Šventes ir jų metu. Epicode aptarsime penkias pagrindines streso priežastis ir kaip sumažinti jų poveikį. The post #27 Švenčių stresas – kodėl jaučiame ir ką daryti? appeared first on Tilviko Lizdas.
12/20/201934 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

#26 Analitinis Paralyžius – kaip atsiknisti nuo savęs?

Analitinis Paralyžius – kaip atsiknisti nuo savęs, kai per daug galvojame, atsakymai sukuria dar daugiau klausimų, o visa tai stumia į nerimą ir depresiją? The post #26 Analitinis Paralyžius – kaip atsiknisti nuo savęs? appeared first on Tilviko Lizdas.
12/13/201942 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

#25 Narcizai ir narcisizmas

Epizode apžvelgsime kas yra narcisizmas, kaip ir narcizai užauga, prisiliesime ir prie narcistinių santykių temos. The post #25 Narcizai ir narcisizmas appeared first on Tilviko Lizdas.
11/29/201951 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

#24 Lėta mirtis Sociopato glėbyje

Juos sunku atpažinti iš karto. Jie gali būti labai draugiški, priešiški, neutralūs. Jie atrodo kaip normalūs žmonės, rengiasi taip pat, valgo ir miega taip pat. Bet jie skirtingi. Jie naudojasi visai aplinkui save vieninteliam tikslui... The post #24 Lėta mirtis Sociopato glėbyje appeared first on Tilviko Lizdas.
11/23/201941 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

# 23 Visiems malonus žmogus = diagnozė?

Jį visi atpažįsta ir dauguma sako „koks jis geras, visiems malonus žmogus. Nieko nenuskriaus, visada padės, toks visada paslaugus, geranoriškas.“ Puikus darbuotojas, puikus vyras, tėvas… Ir tada toks žmogus, netikėtai nusižudo – įvykdo didžiausią smurto... The post # 23 Visiems malonus žmogus = diagnozė? appeared first on Tilviko Lizdas.
11/14/201944 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

#22 Ar laikas – vienintelis ribotas resursas?

Ar laikas – vienintelis ribotas resursas? Nemažai nuomonių sako, taip. Tilviko Lizdo autorius mano kitaip – yra ir kitų mus ribojančių dalykų. Apie juos – Epizode #22. The post #22 Ar laikas – vienintelis ribotas resursas? appeared first on Tilviko Lizdas.
11/7/201935 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

#21 Apie vienatvę

Apie vienatvę nesinori kalbėti, kai nesijaučiame vieniši. Bet, kai prabylame, neretai išgirstame pasakymą „vieniems vienatvė – vargas, kitiems – privilegija.“ Na ir daugybę paguodimų bei nuraminimų, kaip viskas yra gerai ir kaip nereikia jaustis vienišiems.... The post #21 Apie vienatvę appeared first on Tilviko Lizdas.
10/31/201953 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

#20 Nežinau ką kalbėti psichoterapijoje – tyla tarp krėslų

„Nežinau ką kalbėti psichoterapijoje,“ o tada įsivyrauja tyla tarp krėslų. Įdomu, kad terapija ir toliau vyksta ir kad ir kaip neturėtume ką kalbėti, vis atsiranda… Bet jei tas „nežinau ką kalbėti“ neretai pasigirsta jūsų psichoterapijos... The post #20 Nežinau ką kalbėti psichoterapijoje – tyla tarp krėslų appeared first on Tilviko Lizdas.
10/24/20191 hour, 16 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

#19 Neištikimybės anatomija

Neištikimybė. Neatsiejama daugybės meno kūrinių dalis. Ji skaudina ir traukia. Kokia ji? Neištikimybės anatomija, – tai epizodas, kuriame pabandžiau neištikimybę išpreparuoti įvairiais pjūviais, ir parodyti iš tų, pačių svarbiausių pusių. Kodėl ji įvyksta, kodėl skauda, ką... The post #19 Neištikimybės anatomija appeared first on Tilviko Lizdas.
10/18/201949 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#18 Vaikystės trauma psichologo akimis

Vaikystės trauma. Kaip ją matau aš, psichologas nuolat su tuo susiduriantis ir dirbantis šioje srityje jau daugiau nei aštuonerius metus. O matau ją kaip visuotinį, kiekvieną žmogų paliečiantį reiškinį. Tai nėra geras reiškinys, – pasekmės... The post #18 Vaikystės trauma psichologo akimis appeared first on Tilviko Lizdas.
10/3/20191 hour, 9 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

#17 Kaip tėvams bendrauti su suaugusiais vaikais?

Nesenas klausimas: Kaip tėvams bendrauti su suaugusiais vaikais? Ypač, jei santykiai sudėtingi? Jis gimė iš ankstesnio, sudėtingų suaugusių vaikų ir tėvų santykių epizodo. Gavosi labai ilgas, vietomis sunkus ir daugialypis pakalbėjimas. Ką čia bepridursi… Gero... The post #17 Kaip tėvams bendrauti su suaugusiais vaikais? appeared first on Tilviko Lizdas.
9/26/20191 hour, 17 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

#16 Perdegimas – kaip išvengti ir gydytis?

Gyvenant didėjančio pagreičio gyvenimą, aktualėja klausimas: perdegimas – kaip išvengti ir gydytis? Apie tai ir kalbame šiame epizode. Čia sudėjau viską, ką svarbu žinoti apie perdegimą. Kokie jo simptomai, ką daryti kad neperdegtume, kaip gydytis... The post #16 Perdegimas – kaip išvengti ir gydytis? appeared first on Tilviko Lizdas.
9/19/201950 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

#15 Kaip išsirinkti gerą psichologą ar psichoterapeutą?

Kaip išsirinkti gerą psichologą ar psichoterapeutą? Nes… gera psichoterapija, kai kurių klientų žodžiais, yra vienas reikšmingiausių įvykių jų gyvenime. Kitų atsiliepimai priešingi – dirbo, dirbo psichoterapijoje o naudos nedavė – veltui išmestas laikas, pinigai, emocijos…... The post #15 Kaip išsirinkti gerą psichologą ar psichoterapeutą? appeared first on Tilviko Lizdas.
9/12/20191 hour, 7 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#14 Sudėtingi suaugusių vaikų ir tėvų santykiai

Sudėtingi suaugusių vaikų ir tėvų santykiai – neretas reiškinys. Dažnai susiduriame su juo, numojame ranka ir pasakome sau – taip tiesiog yra ir nieko čia nepakeisi. Dar dažnas atvejis, kai santykiai su tėvais kinta suaugusiam vaikui... The post #14 Sudėtingi suaugusių vaikų ir tėvų santykiai appeared first on Tilviko Lizdas.
9/5/20191 hour, 3 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

#13 Ką moterys privalo daryti dėl vyrų?

Epizodas „Ką moterys privalo daryti dėl vyrų?” gimė iš vieno klausytojo paklausimo. O klausimas štai koks: „Dažnai kalbama apie tai, ką vyrai blogai daro su moterimis ar ko nedadaro joms. Ir visur, kur tik pažiūrėsi... The post #13 Ką moterys privalo daryti dėl vyrų? appeared first on Tilviko Lizdas.
8/29/201929 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

#12 Kaip geriausiai pailsėti per atostogas?

Atostogaujate? Ruošiatės atostogoms? Jau paatostogavote? Šiame trumpame epizode apžvelgsime psichologinius atostogų aspektus – kaip geriausiai pailsėti per atostogas? Atrodo, kas čia tokio – juk tiesiog ilsiesi ir tiek. Tačiau mūsų psichika poilsį pateiktą būtent taip,... The post #12 Kaip geriausiai pailsėti per atostogas? appeared first on Tilviko Lizdas.
8/15/201930 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

#11 Kodėl moterys investuoja mažiau?

Kodėl moterys investuoja mažiau? – Šį klausimą man uždavė Kristinos Pyplienė iš Orion Securities investicinio banko. Pasako jos, tik 4% jų klienčių yra moterys. Pirmą kartą išgirdus, reikėjo pasitikslinti – keturi, nulio netrūksta? Taip ir... The post #11 Kodėl moterys investuoja mažiau? appeared first on Tilviko Lizdas.
8/2/201935 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#10 Kaip suprasti jausmus ir emocijas

Šiame epizode aiškinamės kaip suprasti jausmus ir emocijas. Kas jie tokie yra, kuo emocijos skiriasi (o gal nesiskiria) nuo jausmų ir koks jausmas ką reiškia. Dalinuosi savo asmenine praktika – kaip pats suprantu ir klientams... The post #10 Kaip suprasti jausmus ir emocijas appeared first on Tilviko Lizdas.
7/18/201950 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

#9 97% tavo minčių yra niekalas

Didžioji dalis to, ką galvojame – 97% tavo minčių yra niekalas. (Beje, mano, – taip pat). Niekur nevedančios, negatyvios, besikartojančios nesąmonės. Kodėl? Atsakymas šiame podkasto epizode. 2005 m. JAV Nacionalinis mokslo fondas paskelbė straipsnį, kuriame apibendrinami... The post #9 97% tavo minčių yra niekalas appeared first on Tilviko Lizdas.
7/4/201938 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

#8 Kaip atleisti?

Kartais taip būna… mesteli pažadą, o po to klausi savęs: kaip atleisti sau? Kad pasižadėjau ir įsivėliau į tokią kebeknę, kurios nenorėjau? Kaip nustoti pykti ant savęs už lengvai mestą pažadą? Panašiai buvo su šia... The post #8 Kaip atleisti? appeared first on Tilviko Lizdas.
6/27/201947 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

#7 Skyrybos – Porų psichoterapija – Tvarūs santykiai

Pasakysiu jums atvirai, – jaučiuosi kaip po maratono… Tik nė bėgti teko, o kalbėti apie porų santykius. Vėl, ir vėl ir vėl, visokiais aspektais ir kryptimis. Tad šis epizodas gavosi kaip paskutinis maratono penktadalis… Apie... The post #7 Skyrybos – Porų psichoterapija – Tvarūs santykiai appeared first on Tilviko Lizdas.
6/20/201951 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

#6 Efektyvus konfliktų sprendimo būdas poroje

Konfliktas – yra neatskiriama poros gyvenimo dalis. Dėl jų poros skiriasi. Bet ar yra Efektyvus konfliktų sprendimo būdas poroje? Apie tai šiame epizode #6. The post #6 Efektyvus konfliktų sprendimo būdas poroje appeared first on Tilviko Lizdas.
6/13/201959 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#5 Asmenybinės vertybės

Aiškus kelias savo vietos atradimą pasaulyje Trečiame epizode kalbėjau apie poros santykių piramidę. Iš to išsirutuliojo klausimų apie vertybes apskritai. Kas tai yra ir kam jos reikalingos. Taip ir gimė šis ekstra epizodas apie vertybes.... The post #5 Asmenybinės vertybės appeared first on Tilviko Lizdas.
6/7/201953 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

#4 Vaikų įtaka porai ir meilės trikampiai

Porų santykius nagrinėjame dar toliau ir dar giliau. Trikampis poroje, arba… kito žmogaus atsiradimas šeimoje ar poroje. Paradoksas, bet trikampiu galime vadinti ir vaiko (vaikų) atsiradimą šeimoje, ne vien meilės trikampius asocijuojamus su neištikimybe. Taigi,... The post #4 Vaikų įtaka porai ir meilės trikampiai appeared first on Tilviko Lizdas.
6/6/201955 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

#3 Poros suderinamumo piramidė ir atsakomybė už santykius

Kaip suprasti ar suderinama pora? Mano manymu, venas iš būdų suprasti, kiek pora suderinama, – taikyti poros suderinamumo piramidę, susluoksniuojančią iš vertybinio suderinamumo, emocinio ryšio ir seksualinio suderinamumo. Sutampančios partnerių vertybės yra visa ko (poroje)... The post #3 Poros suderinamumo piramidė ir atsakomybė už santykius appeared first on Tilviko Lizdas.
5/30/201951 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

#2 Porų santykiai – istorinė perspektyva ir traukos magnetai

Kaip žadėta praeitame epizode, šis epizodas yra apie porų santykius. Net ir ne epizodas, o epizodų serija, mat įrašinėjant pirmą dalį supratau, kad išsiplėčiau ir … turėsiu susitalpinti į keletą serijų. Gal tai nėra blogai,... The post #2 Porų santykiai – istorinė perspektyva ir traukos magnetai appeared first on Tilviko Lizdas.
5/23/201951 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Tilviko Lizdas #1 Apie podkastą. Ir truputis apie perfekcionizmą.

Šis #1 podkasto epizodas yra apie podkastą ir jo idėją – kaip ji atsirado ir apie ką yra. Ir mini-tema apie perfekcionizmą. Šiame podkaste: 01:00   Santykiai – svarbiausia tema kurią nagrinėsime podkaste. Su savimi,... The post #1 Apie podkastą. Ir truputis apie perfekcionizmą. appeared first on Tilviko Lizdas.
5/15/201929 minutes, 48 seconds