Winamp Logo
The Originals Cover
The Originals Profile

The Originals

Polish, Interview, 3 seasons, 18 episodes, 13 hours, 28 minutes
About
"The Originals" to seria rozmów Tomasza Raczka z wyjątkowymi osobami. Wyjątkowymi nie ze względu na swój fach czy swoją pasję, ale ze względu na to, że to oni stali się wzorem dla innych. Byli oryginałami. Jak doszli do tego miejsca? Co sprawia, że ich nazwiska, ich osiągnięcia i ich dzieła są standardem dla innych?
Episode Artwork

The Originals z wizytą w teatrze Krystyny Jandy

Niewiele jest osób, które można określić mianem legendy polskiego kina. Jeszcze mniej - które można nazwać legendą polskiego kina i teatru. Ale jest tylko jedna osoba, która mistrzowsko łączy te dwa światy, a dodatkowo - prowadzi fundację i swój własny teatr. To Krystyna Janda, kolejna gościni podcastu Tomasza Raczka „The Originals”.
2/10/202351 minutes, 1 second
Episode Artwork

Kuba Sienkiewicz u Tomasza Raczka

Kanon polskich zespołów, które znane są całym pokoleniom, nie jest długi. Mieści się w nim na pewno zespół Elektryczne Gitary i jego głos - Kuba Sienkiewicz. Od “Głów Lenina”, przez muzykę do “Kilera”, aż po występy epizodyczne w filmach - z tego wszystkiego znany jest kolejny gość podcastu “The Originals”. W rozmowie z Tomaszem Raczkiem lider kultowego zespołu opowiada o swojej młodości, podwójnym zawodzie - lekarza i artysty, ale też ostatniej płycie i tym, jak ocenia działalność artystyczną swoich dzieci.
12/15/202246 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Andrzej Poniedzielski: Człowiek za młodu składa się z samych pytań

Kolejnego gościa podcastu “The Originals” trudno ubrać w jedne szaty. Z jednej strony o Andrzeju Poniedzielskim można powiedzieć: satyryk. Z drugiej strony: kabareciarz, ale z dawnej, dobrej szkoły kabaretowej. Z jeszcze innej - tekściarz i muzyk. Można też powiedzieć: poeta. Jednak jakiej by mu metki nie przydać, gość podcastu Tomasza Raczka ma za sobą wybitne osiągnięcia artystyczne, o których można z nim rozmawiać godzinami.
11/17/202247 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Jarosław Boberek: Nikt poza mną nie może kłapnąć głosem Kaczora Donalda

Kolejny gość podcastu „The Originals” znany jest już całym pokoleniom Polaków. Niektórzy mogą nawet nie wiedzieć, że go znają. Dlaczego? Jarosław Boberek to nie tylko aktor teatralny, filmowy i serialowy. To także aktor dubbingowy. Co więcej - można powiedzieć, że to ikona polskiego dubbingu. Jego najpopularniejszą rolą jest oczywiście rola Kaczora Donalda, jednak lista postaci, którym użyczył głosu jest wręcz niezliczona. I to nie tylko w animacji, ale także w grach komputerowych.
10/27/202243 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Polska sztuka współczesna nosi jedno imię: Anda Rottenberg

Polska sztuka współczesna nosi jedno imię: Anda Rottenberg. Wieloletnia dyrektorka Państwowej Galerii Sztuki Zachęta, historyczka sztuki, publicystka i komentatorka jest kolejnym gościem podcastu "The Originals". Anda Rottenberg sztuką zajmuje się już ponad 50 lat. Najpierw jako publicystka, potem jako organizatorka wystaw artystycznych oraz promotorka i dyrektorka muzeów i galerii. Jej bogata biografia uzyskała odzwierciedlenie w książce "Proszę bardzo", nominowanej do nagrody Nike. Ta sama biografia dała też naszemu gościowi przydomek w niektórych mediach: "żelazna dama polskiej sztuki". "The Originals" to seria rozmów Tomasza Raczka z wyjątkowymi osobami. Wyjątkowymi nie ze względu na swój fach czy swoją pasję, ale ze względu na to, że to oni stali się wzorem dla innych. Byli oryginałami. Jak doszli do tego miejsca? Co sprawia, że ich nazwiska, ich osiągnięcia i ich dzieła są standardem dla innych? #theOriginals
10/7/202241 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Robert Korzeniowski w pierwszej rozmowie trzeciego sezonu

Czterokrotny mistrz olimpijski, trzykrotny mistrz świata, dwukrotny mistrz Europy. Człowiek, którego w Polsce nikomu nie trzeba przedstawiać i który nadal - po latach od zakończenia kariery sportowej jest wzorem dla wielu młodych zawodników (i nie tylko zawodników). Legenda polskiego chodu sportowego, ciągle aktywny w zakresie promowania aktywności fizycznej - Robert Korzeniowski jest gościem kolejnego odcinka "The Originals". "The Originals" to seria rozmów Tomasza Raczka z wyjątkowymi osobami. Wyjątkowymi nie ze względu na swój fach czy swoją pasję, ale ze względu na to, że to oni stali się wzorem dla innych. Byli oryginałami. Jak doszli do tego miejsca? Co sprawia, że ich nazwiska, ich osiągnięcia i ich dzieła są standardem dla innych? #theOriginals
9/22/202247 minutes, 1 second