Winamp Logo
Terviseks Cover
Terviseks Profile

Terviseks

Estonian, Health / Medicine, 1 seasons, 224 episodes
About
Nime järgi pole just raske ära arvata, et saate teemad on seotud tervisega ja seda kõige laiemas tähenduses. Tervis ei tähenda üksnes haiguste puudumist. Haigustest tuleb saadetes ka juttu, aga mitte ainult.
Episode Artwork

Terviseks: Hemorroidide ravist

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime hemorroididest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla üldkirurgia- ja koloproktoloogiakeskuse ülemarst-juhataja dr Kaur Liivak, kes selgitab, kuidas hemorroide ravitakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
05/12/20230
Episode Artwork

Terviseks: Hemorroidid

Sel korral räägime hemorroididest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla üldkirurgia- ja koloproktoloogiakeskuse ülemarst-juhataja dr Kaur Liivak, kes räägib, miks hemorroidid tekivad, kellel nende tekkeks suurem soodumus on ja kuidas neid ära tunda. Saatejuht on Ingela Virkus.
04/12/20230
Episode Artwork

Terviseks: Lümfe masseerivad püksid

Läheme külla Ida-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse taastusravi osakonda, Hea Tervise Keskusesse, kus taasturaviosakonna õde Nadežda Vakker selgitab, millistel juhtudel kasutatakse lümfe masseerivaid pükse ja loomulikult saab saatejuht Ingela Virkus neid ka enda peal katsetada.
01/12/20230
Episode Artwork

Terviseks: Lümfid

Seekord räägime lümfidega seotud terviseprobleemidest, sellest, miks need tekivad ja milline on nende ravi. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Taastusravikliiniku osakonna juhataja ja taastusarst dr Meeli Mumma. Saatejuht on Ingela Virkus.
30/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida peaks teadma antibiootikumide kasutamisest?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime antibiootikumidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, millistel juhtudel antibiootikume patsientidele välja kirjutatakse, kuidas neid õigesti kasutada, mis on antibiootikumresistentsus ning mida teha järele jäänud antibiootikumidega. Saatejuht on Ingela Virkus.
28/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas antibiootikumid me organismis toimivad?

Sel korral räägime antibiootikumidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas antibiootikumid töötavad, milline on nende ajalugu ning kuivõrd erinevad tänapäeval kasutatavad antibiootikumid algsetest. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milline on täna rinnavähi ravi?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime rinnavähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes selgitab, kuidas rinnavähki varakult avastada ning kui efekiitvne on täna selle ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Rinnavähist

Sel korral räägime rinnavähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes selgitab, miks rinnavähk tekib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on ning kuidas rinnavähki varakult avastada. Saatejuht on Ingela Virkus.
23/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks eelistada noortekabinetti internetist saadud infole?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime noortekabinetist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemandad ning noortekabineti eestvedajad Velly Roosileht ja Britta Jürgenson, kes selgitavad, miks eelistada noortekabinetti internetist saadud infole ning milliseid müüte tuleb noortekabinetis ümber lükata. Saatejuht on Ingela Virkus.
21/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Keda ja mis küsimustega oodatakse noortekabinetti?

Sel korral räägime noortekabinetist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemandad ning noortekabineti eestvedajad Velly Roosileht ja Britta Jürgenson, kes selgitavad, keda, millal ja milliste küsimustega noortekabinetti oodatakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
20/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis hetkel saab enneaegne beebi haiglast koju?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime enneaegsetest lastest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakonna õendusjuht Liis Tõnismäe, miks võib mõni beebi liiga vara sündida, kuidas on võimalik beebi sellisel juhul sünniks ette valmistada, aga teeme ka väikese ekskursiooni neonatoloogia osakonnas kohapeal. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millist hoolt vajab enneaegne beebi?

Räägime enneaegsetest lastest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia osakonna õendusjuht Liis Tõnismäe, kes selgitab, millist hoolt enneaegne vajab ning milline on nii masinate kui spetsialistide võimekus seda vajalikku hoolt ja tuge enneaegsetele täna pakkuda. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millist hoolt vajab enneaegne beebi?

Rääägime enneaegsetest lastest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla neonatoloogia õendusjuht Liis Tõnismäe, kes selgitab, millist hoolt vajab enneagne beebi ning milline on nii masinate kui spetsialistide võimekus seda vajalikku hoolt ja tuge täna pakkuda. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks sünnib mõni beebi liiga vara?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime enneaegsetest lastest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla vastsündinute osakonna ämmaemandusjuht Kadri Madar, kes selgitab, miks juhtub nii, et mõni beebi sünnib liiga vara ning kas ja kuidas on võimalik seda soodustavaid tegureid teades beebi sünniks ette valmistada või koguni rasedust pikendada. Saatejuht on Ingela Virkus.
14/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millal on beebi enneaegne?

17. novembril on enneaegse sünni päev, mistõttu peatume ka meie sel nädalal "Terviseks" saadetes enneaegsetel lastel. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla vastsündinute osakonna ämmaemandusjuht Kadri Madar, kes selgitab, mis hetkel on beebi enneaegne ning mis hoolt ja abi ta vajab. Saatejuht on Ingela Virkus.
13/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Eesnäärmevähist

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime meeste tervisest ja eesnäärmehaigustest. Külas on Regionaalhaigla Kirurgiakliiniku uroloog dr Teesi Sepp. Saatejuht on Ingela Virkus.
10/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Eesnäärmehaigustest

Räägime meeste tervisest ja eesnäärmehaigustest. Külas on Regionaalhaigla Kirurgiakliiniku uroloog dr Teesi Sepp. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Veipimise, huuletubaka ja suitsetamise mõjudest suu tervisele. 2. osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime veipimise, huuletubaka ja suitsetamise mõjudest suu tervisele. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Hambaravikliiniku ülemarst-juhataja dr Krista Vapper. Saatejuht on Ingela Virkus.
07/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Veipimise, huuletubaka ja suitsetamise mõjudest suu tervisele

Räägime veipimise, huuletubaka ja suitsetamise mõjudest suu tervisele. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Hambaravikliiniku ülemarst-juhataja dr Krista Vapper. Saatejuht on Ingela Virkus.
06/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Meeste südame tervisest. 2. osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime meeste südame tervisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuse kardioloog-juhtivarst Henri Kaljumäe, kes selgitab, kuidas südame- ja veresoonkonnahaigused endast märku annavad ning mida saaks juba täna iga mees ära teha selleks, et südamehaigusteni ei jõutakski. Saadet juhib Ingela Virkus.
03/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Meeste südame tervisest

Et november on meeste tervise kuu, keskendume ka meie meeste tervisele. Täpsemalt meeste südame tervisele. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuse kardioloog-juhtivarst Henri Kaljumäe, kes annab ülevaate sellest, millised on levinumad südame- ja veresoonkonnahaigused meeste seas ning kuidas neid ennetada. Saadet juhib Ingela Virkus.
02/11/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida raseduse ajal süüa ja mida vältida?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime rasedusaegsest toitumisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Külli Holsting, kes selgitab, mida peaks last ootav naine toitumise osas jälgima ning miks ajavad mõned toidud lapseootuse ajal iiveldama. Saatejuht on Ingela Virkus.
31/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Toitumisest raseduse ajal

Sel korral räägime rasedusaegsest toitumisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Külli Holsting, kes selgitab, mida peaks last ootav naine toitumise osas jälgima, milline on normaalne kaalu tõus raseduse ajal ning miks on oluline kasvõi korra selle üheksa kuu jooksul toitumisnõustajaga oma menüü üle vaadata. Saatejuht on Ingela Virkus.
30/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Emakakaelavähi diagnoosimine ja ravi

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime emakakaelavähist, selle diagnoosimisest ja ravist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistenõuandla osakonnajuhataja ja naistearst dr Külli Erlang. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Emakakaelavähist

Räägime emakakaelavähist ja selle ennetamise ning varajase avastamise tähtsusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistenõuandla osakonnajuhataja ja naistearst dr Külli Erlang. Saatejuht on Ingela Virkus.
26/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks käia beebiga spetsialisti juures ujumas?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime beebide ujutamisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Taastusravikeskuse ülemarst dr Varje-Riin Tuulik, kes selgitab, mis kasu saavad ujumisest nii beebid kui nende vanemad. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Beebide ujutamisest

Sel korral räägime beebide ujutamisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Taastusravikeskuse ülemarst dr Varje-Riin Tuulik, kes selgitab, mida annab beebile vees ujumine. Saatejuht on Ingela Virkus.
23/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Läheduse olulisus nii lapseootuse kui sünnituse ajal

Kuidas saab mees oma kaaslasele nii lapseootuse kui sünnituse ajal toeks olla ning mil moel toetab omakorda paarisuhet perekool? Läheme Ida-Tallinna Keskhaigla Pereooli aktiivsünnituse loengusse. Koolituse läbiviija ning ämmaemand Diana Leht selgitab. Saatejuht on Ingela Virkus.
20/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Meeste hirmudest rasedusaegsel ja -järgsel perioodil

Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Perekooli juht ja ämmaemand Hanna-Maria Trei, kellega räägime sellest, millised on meeste hirmud ja küsimused raseduse ajal ning sünnitusjärgsel perioodil. Küsib Ingela Virkus.
19/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas rämps- ja kiirtoidust loobuda?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime tervislikust toitumisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Külli Holsting, kes selgitab, milline on toitumise mõju meie tervisele, kuidas mõjutab külmem periood meie toiduvalikuid ja mida võiks menüüsse lisada, et oma tervist viiruste perioodil turgutada. Lisaks anname ka nõu, kuidas rämps- ja kiirtoidust loobuda. Saadet juhib Ingela Virkus.
17/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kas tervislik toit peab olema alati kallis?

Seekord räägime toitumisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Külli Holsting, kes selgitab, mida tervisliku toitumise puhul tähele panna ja kas tervislik toit peab olema alati kallis. Saadet juhib Ingela Virkus.
16/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida näitab mammograafia uuring?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime rinnavähist. Oleme mammograafiabussis, kus radioloog, vanemarst ja õppejõud Sulev Ulp selgitab, mida mammograafia uuring näitab, kuidas selleks valmistuda, aga ega me ainult teoorial peatu — saatejuht Ingela Virkus teeb uuringu ka enda peal läbi.
13/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas aitab mammograafiabuss rinnavähi varajasele avastamisele kaasa?

Räägime rinnavähist. Läheme mammograafiabussi, kus radioloog, vanemarst ja õppejõud Sulev Ulp selgitab, mil moel aitab see mobiilne rinnakabinet vähki varakult avastada ning kuidas sinna bussi saab. Saatejuht on Ingela Virkus.
12/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas ja kas ravida kergemat nohu?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime sügisestest viirustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonhaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas enda tervist sügisel hoida ja kui juba haigeks on jäädud, siis kuidas kõige õigem oma kehal taastuda lasta oleks. Saatejuht on Ingela Virkus.
10/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Sügisesed viirused

Räägime sügisestest viirustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonhaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, kas külmetus on päriselt haigus ning milliste viirushaiguste eest end sügisel kaitsma peaks. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas õpitakse ja õpetatakse haiglas? 2. osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime õppimisest ja õpetamisest haiglas. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Anestesioloogia ja intensiivravi keskuse juhataja Maarja Hallik ning ITK koolitusosakonna arendusspetsialist Joel Lumpre. Saatejuht on Ingela Virkus.
06/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas õpitakse ja õpetatakse haiglas?

Täna, õpetajate päeval, räägime õppimisest ja õpetamisest haiglas. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Anestesioloogia ja intensiivravi keskuse juhataja Maarja Hallik ning ITK koolitusosakonna arendusspetsialist Joel Lumpre, kes selgitavad, mis on õpetava arsti algatuse olemus, kellele see suunatud on ning millist probleemi see lahendab. Saatejuht on Ingela Virkus.
05/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millal võiks lapse esimest korda hambaarstile viia?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime laste hammaste tervisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Hambaravikliiniku ülemarst-juhataja dr Krista Vapper, kes annab nõu, kuidas õigesti lapse hambaid pesta, millal võiks lapse esimest korda hambaarsti juurde viia ning milline võiks esimene visiit olla. Saadet juhib Ingela Virkus.
03/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milline on Eesti laste hammaste tervis?

Räägime laste hammaste tervisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Hambaravikliiniku ülemarst-juhataja dr Krista Vapper, kes räägib, milline on Eesti laste hammaste tervis, millised on levinumad laste hammastega seotud probleemid ning milline roll on kogu perel selles, et lapse hammaste tervis korras oleks. Lisaks teeme juttu sellestki, kas rasedana võib hambaid ravida, aga anname ka nõu, millal tuleks lapse hambaid puhastama hakata ja kuidas see lapsele toredaks tegevuseks muuta. Saadet juhib Ingela Virkus.
02/10/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kasvajate diagnoosimisest ja ravist

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime vähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes räägib, kuidas täna vähki diagnoositakse ning milline on selle ravi ja ravi kättesaadavus Eestis. Saatejuht on Ingela Virkus.
29/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Vähist

Räägime vähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes annab ülevaate, kuidas viimastel aastatel vähki haigestumus on muutunud, millised on täna levinumad kasvajad ning kellel nende tekkeks suurem soodumus on. Saatejuht on Ingela Virkus.
28/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida teha, et ennetada südame-veresoonkonna haigusi?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime südame-veresoonkonna haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla arst-reisdent Kristina Morozjuk, kes selgitab, kuidas südamega seotud probleemid endast märku võivad anda, kelle poole nende sümptomite korral pöörduma peaks, kuidas erinevaid südamehaigusi diganoositakse ning mida annaks ära teha juba täna, et nendeni üldse mitte jõudagi. Küsib Ingela Virkus.
26/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milline on eestlaste südame tervist?

Sel korral räägime südame-veresoonkonna haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla arst-reisdent Kristina Morozjuk, kes selgitab, millised on eestlaste seas levinumad südameprobleemid, kellel nende tekkeks suurem soodumus on ja kas iga valu rinnus viitab alati südameprobleemile? Küsib Ingela Virkus.
25/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas õendusabikliinikusse saab ja milline on seal personali roll?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime õendusabist ja selle patsientide saatusest pärast õendusabist lahkumist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Õendus- ja hooldusabikliiniku direktor Eve Karmo, kes selgitab, kuidas õendusabikliinikusse saab ning milline on seal personali roll. Saatejuht on Ingela Virkus.
22/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kust läheb piir õendusabi ja hooldusasutuse vahel?

Sel korral räägime õendusabist ja selle patsientide saatusest pärast õendusabist lahkumist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Õendus- ja hooldusabikliiniku direktor Eve Karmo, kes selgitab, millisel juhul vajab patsient õendusabi haiglas või hooldusasutuses ning kust läheb piir nende kahe vahel. Saatejuht on Ingela Virkus.
21/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas menopausist tulenevaid sümptome leevendada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime menopausist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku naistearst Annemai Märtson, kes selgitab, millised füüsilised muutused võivad menopausiga kaasneda ning kuidas sellest tulenevaid sümptome leevendada. Saadet juhib Ingela Virkus.
19/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Menopausist

Sel korral räägime menopausist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku naistearst Annemai Märtson, kes selgitab, kuidas algavat menopausi ära tunda ja miks algab mõnel menopaus enne 45. eluaastat. Saadet juhib Ingela Virkus.
18/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Õdede roll tänases tervishoius

Jätkame eile alustatud tuuri ning käime Ida-Tallinna Keskhaigla erinevates keskustes ja osakondades, et saada aimu, millega nendes töötavad õed tegelevad. Saame teada, milline peab olema õde, kes töötab Kirurgiakliiniku erakorralise meditisini keskuses ning kuidas erinevad õe ülesanded töötades ambulatoorselt või statsionaarses osakonnas. Teejuhiks on Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liige ja õendusjuht Kätlin Pallo. Küsimusi esitab Ingela Virkus.
15/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Õdede erinevad ülesanded

Sel korral läheme külla Ida-Tallinna Keskhaigla juhatuse liikmele ja õendusjuhile Kätlin Pallole. Milline on täna õdede roll ja mida kujutab endast õendusvaldkonna juhtimine suure haiglas? Piilume ITK Naistekliinikusse, neonatoloogia osakonda ning Kirurgiakliiniku anesteesia ja intensiivravi keskusesse, et saada aimu õdede erinevatest tööülesannetest. Saadet veab Ingela Virkus.
14/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida teha, kui sügistöid tehes oled oma kehale liiga teinud?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime sügistöödest ja sellest, kuidas neid tehes enda kehale mitte liiga teha. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Taastusravikeskuse ülemarst-juhataja, taastusravi arst Varje-Riin Tuulik, kes annab nõu, kuidas aga siiski käituda, kui on üle pingutatud ning mida saaks ise valude leevendamiseks ja ennetamiseks ära teha. Saatejuht on Ingela Virkus.
12/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas sügistöid tehes oma kehale mitte liiga teha?

Sel korral räägime sügistöödest ning anname nõu, kuidas neid tehes enda kehale mitte liiga teha. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Taastusravikeskuse ülemarst-juhataja, taastusravi arst Varje-Riin Tuulik, kes selgitab, miks lihas- ja liigesprobleemid sügiseti tekivad, kas tõesti võib sügisene niiskus ja külm keha rohkem valutama panna ning millal oma kaebustega arstile pöörduda. Saatejuht on Ingela Virkus.
11/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida kehakoostise analüüs näitab?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime kehakoostise analüüsist. Oleme külas Ida-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse taastusravi osakonnas, Hea Tervise Keskuses, kus Ida-Tallinna Keskhaigla taasturaviosakonna õde Nadežda Vakker selgitab, mida see analüüs täpsemalt endast kujutab, mida see näitab ja mida nende tulemustega peale hakata. Saatejuht on Ingela Virkus.
08/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas määratakse kehakoostist?

Sel korral oleme külla tulnud Ida-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse taastusravi osakonda, Hea Tervise Keskusesse, et rääkida kehakoostise analüüsist. Mida see analüüs täpsemalt endast kujutab, kuidas see toimib ja mida näitab, selgitab Ida-Tallinna Keskhaigla taasturaviosakonna õde Nadežda Vakker. Saatejuht on Ingela Virkus.
07/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Erakorralisest keisrist

Kui eilses saates rääkisime plaanilisest keisrist, siis sel korral teeme juttu erakorralisest keisrist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku ämmaemand Anu Pillav, kes selgitab, millistel juhtudel on erakorralist keisrit vaja, kas erakorralise keisri ajal saab sünnitoetaja või kaaslane kõrval olla, kaua keisrist taastutakse ning kuivõrd erineb see taastusperiood vaginaalse sünnituse taastusperioodist. Küsib Ingela Virkus.
05/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Plaanilisest keisrist

Sel korral räägime planeeritud keisrist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla naistekliiniku ämmaemand Anu Pillav, kes selgitab, millisel juhul on keiser vajalik, kuidas keisriks valmistuda, kaua keisrist taastutakse ning kas keiser on ikka valutum ja lihtsam viis sünnitamiseks nagu sageli seda arvama kiputakse. Muu hulgas tuleb juttu sellestki, et kui vaginaalne sünnitus on arstide ja ämmaemandate poolt eelistatud, siis kas keiser on üldse valikus, kui vajadust selleks otseselt ei ole? Lisaks: kust saada nõu ja tuge, kui sünnitus hirmutab? Küsib Ingela Virkus.
04/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks eelistada perekooli internetist saadud infole?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime sellest, kuidas on lapseootuse ajal perele toeks perekool. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Perekooli juht ja ämmaemand Hanna-Maria Trei, kes selgitab, mis moel on perekoolis osaleda võimalik, miks eelistada perekooli internetist saadud infole ning milliseid müüte tuleb loengutes kas ümber lükata või kinnitada. Saatejuht on Ingela Virkus.
01/09/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida õpib perekoolis?

Seekord räägime sellest, kuidas on lapseootuse ajal perele toeks perekool. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Perekooli juht ja ämmaemand Hanna-Maria Trei, kes selgitab, keda perekooli oodatakse, millised on levinumad perekooli loengud ja kuidas mõjutavad loengutes osalejad ise seda, milliseid loenguid huvilistele pakutakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
31/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Sapipõiepõletik

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime sapipõie haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla kirurg, dr Rainer Velbri, kes selgitab, miks tekib sapipõie põletik, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, kuidas seda ära tunda ning milline on nende ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
29/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks tekivad sapikivid?

Sel korral räägime sapipõie haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla kirurg, dr Rainer Velbri, kes selgitab, miks tekivad sapikivid, kellel nende tekkeks suurem soodumus on, kuidas neid ära tunda ning milline on nende ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
28/08/20230
Episode Artwork

Terviseks 25-08-2023

25/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Raseduse jälgimisest

Seekord räägime raseduse jälgimisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla emadusnõuandla ämmaemandustjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi, kes selgitab, millal ja kuidas rasedusega arvele võtmine käib. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas kroonilist haavandit ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime kroonilistest haavanditest ja lamatistest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsiooni kontrolli õde Ljudmila Linnik, kes selgitab, kelle poole lamatiste kahtluse korral pöörduda ja kuidas kroonilisi haavandeid ravitakse, aga lükkame ümber ka müüte. Kas haav vajab ikka õhku ja kuivust ning kuidas haava puhastada? Saatejuht on Ingela Virkus.
22/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kroonilised haavandid

Sel korral räägime kroonilistest haavanditest ja lamatistest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsiooni kontrolli õde Ljudmila Linnik, kes selgitab, miks need tekivad, kellel nende tekkeks suurem soodumus on ning kuidas nende eest õigesti hoolt kanda. Saatejuht on Ingela Virkus.
21/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millistes küsimustes on abiks imetamisnõustaja?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime imetamisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla imetamisnõustamise juht ja ämmaemand Marge Põldma, kes selgitab, millist nõu ja tuge võib ema rinnaga toitmisel imetamisnõustajalt vajada, mis kasu saab naine rinnaga toitmisest ning kui mingil põhjusel naine rinnaga toita ei saa või ei soovi, siis millised on alternatiivid. Saadet juhib Ingela Virkus.
18/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks rinnapiim lapse jaoks oluline on?

Sel korral räägime rinnaga toitmisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla imetamisnõustamise juht ja ämmaemand Marge Põldma, kes selgitab, miks on rinnapiim lapse jaoks oluline. Saadet juhib Ingela Virkus.
17/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Rauavaegusaneemiast

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime aneemiast ning selle ühest kõige levinumast vormist rauavaegusaneemiast. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla verepanga juhataja Liina Kärdi. Saatejuht on Ingela Virkus.
15/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Aneemiast

Sel korral räägime aneemiast. Kuidas see tekib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, kuidas seda ära tunda ning milline on selle ravi? Selgitusi jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla verepanga juhataja Liina Kärdi. Saatejuht on Ingela Virkus.
14/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Lamaja suuhooldusest. 2. osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime lamaja lähedase suuhooldusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsiooni kontrolli õde Ljudmila Linnik, kes selgitab, miks on oluline lamaja suuhügieeni eest hoolt kanda ning mida silmas pidada näiteks proteeside puhastamisel. Küsib Ingela Virkus.
08/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Lamaja suuhooldusest

Sel korral räägime lamaja suuhooldusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsiooni kontrolli õde Ljudmila Linnik, kes selgitab, miks on oluline lamaja suuhügieeni eest hoolt kanda ning kuidas seda siis teha. Lisaks saame teada sedagi, kas kui inimesel on suus vaid üks hammas, tuleks seda pesta? Ja kui, siis kuidas? Küsib Ingela Virkus.
07/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millised on alternatiivid, kui naine ei saa oma last rinnaga toita?

Jätkame esmaspäeval alustatud teemal ehk räägime rinnaga toitmisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmaja vastutav ämmaemand Merit Tammela, kes selgitab, miks vahel ema rinnaga toita ei saa või ei taha ning millised on sellisel juhul alternatiivid. Saatejuht on Ingela Virkus.
01/08/20230
Episode Artwork

Terviseks: Rinnaga toitmise olulisusest

Augusti esimesed seitse päeva on traditsiooniliselt välja kuulutatud ülemaailmseks rinnaga toitmise nädalaks, mille eesmärk on rõhutada selle loomulikkust ja kasu nii imiku tervisele ja heaolule kui ka ema tervisele. Nii esmaspäeval kui teisipäeval "Terviseks" saadetes just rinnaga toitmisest räägimegi. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmaja vastutav ämmaemand Merit Tammela, kes räägib, miks on rinnapiim lapsele oluline, mida annab rinnaga toitmine emale, kui kaua võiks last rinnaga toita, mida tasub teada kunstlikest beebitoitudest ning millal võiks hakata kaaluma imetamise lõpetamist. Saatejuht on Ingela Virkus.
31/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: C-hepatiidist. II osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime C-hepatiidist. Kuidas see inimese organismi satub, mida halba see võib põhjustada ning kuidas seda diagnoositakse ja ravitakse? Selgitusi jagab Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsionist Kerstin Aimla. Saatejuht on Ingela Virkus.
28/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: C-hepatiidist

Sel korral räägime C-hepatiidist. Kuidas see inimese organismi satub, mida halba see võib põhjustada ning kuidas seda diagnoositakse ja ravitakse? Selgitusi jagab Tartu Ülikooli Kliinikumi infektsionist Kerstin Aimla. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas käituda vedelikupuuduse korral?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime vedelikupuudusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku õendusjuht ja elustamiskoolituste läbiviija Ivar Käsper, kes selgitab, kel on suurem risk vedelikupuuduse tekkeks, kuidas vedelikupuudust märgata ja mida siis teha. Saatejuht on Ingela Virkus.
25/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis juhtub organismis vedelikupuuduse korral?

Sel korral räägime vedelikupuudusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku õendusjuht ja elustamiskoolituste läbiviija Ivar Käsper, kes selgitab, mis organismis vedelikupuuduse korral toimub, kui palju peaks inimene kuumal suvepäeval halvima ära hoidmiseks vedelikke tarbima ning mida siis täpsemalt tarbima peaks. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas ujuma minnes end erinevate viiruste ja bakterite eest kaitsta?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime kolibakterist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkushaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas see viimasel ajal Saaremaa kontekstis palju kõneainet tekitanud bakter võib lisaks joogiveele ka ujudes inimese organismi sattuda ning kuidas end siis suvel erinevate vees levivate viiruste ja bakterite eest kaitsta. Saatejuht on Ingela Virkus.
18/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kolibakterist

Sel korral räägime kolibakterist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkushaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas see viimasel ajal Saaremaa kontekstis palju kõneainet tekitanud bakter inimese organismi satub, milliseid tervisprobleeme see endaga kaasa võib tuua ning kuidas siis kehva enesetunnet leevendada. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milline on autoimmuunsete haiguste ravi?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime autoimmuunsetest haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste ja psühhiatria kliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, millised on levinumad autoimmuunhaigused, kuidas neid täna diagnoositakse ning milline on nende ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
11/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Autoimmuunsed haigused

Sel korral räägime autoimmuunsetest haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste ja psühhiatria kliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, millised on levinumad autoimmuunhaigused, kuidas need avalduvad, kellel nende tekkeks suurem soodumus on ning milline on nende ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
10/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas ägeda putukaallergia korral käituda?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime putukaallergiast. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku õendusjuht ja elustamiskoolituste läbiviija Ivar Käsper, kes selgitab, miks mõni inimene on putukamürgile tundlikum kui teine, kuidas putukaallergia avaldub ning mida siis teha. Saatejuht on Ingela Virkus.
04/07/20230
Episode Artwork

Terviseks: Putukaallergiast

Sel korral räägime putukaallergiast. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla nakkuskliiniku õendusjuht ja elustamiskoolituste läbiviija Ivar Käsper, kes selgitab, miks mõni inimene on putukamürgile tundlikum kui teine ning kuidas putukaallergia avaldub. Saatejuht on Ingela Virkus.
03/07/20230
Episode Artwork

Terviseks 27-06-2023

27/06/20230
Episode Artwork

Terviseks 26-06-2023

26/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Abivahendid ja võimalused sünnitusvalude leevendamiseks

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime võimalustest ja abivahenditest, mis sünnitusvalusid leevendaks ja naisel sünnituse ajal lõõgastuda aitaksid. Oleme külas Lääne-Tallinna Kesklinna Pelgulinna sünnitusmajas vastutaval ämmaemandal Merit Tammelal, kes selgitab, millised on vette sünnitamise eelised ning milliseid võimalusi ja lahendusi pakutakse neile, kes mingil põhjusel vette sünnitada ei või. Saadet juhib Ingela Virkus.
20/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Vette sünnitamisest

Sel korral räägime sünnitusest ja ennekõike just vette sünnitamisest. Läheme külla Lääne-Tallinna Kesklinna Pelgulinna sünnitusmajja, kus vastutav ämmaemand Merit Tammela selgitab millised on vette sünnitamise eelised, kellele see sobib ja kellele mitte ning millega vesisünnitusel arvestama peaks. Majatuuril osaleb ja küsimusi küsib Ingela Virkus.
19/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas allergiaid leevendada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime allergiast, allergiate avaldumisest, tuvastamisest ning leevendamisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla allergoloog-immunoloog, dr Krista Ress. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Allergiatest

Sel korral räägime allergiatest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla allergoloog-immunoloog, dr Krista Ress, kes selgitab, kellel allergiate tekkimiseks suurem soodumus on, millised on täna levinumad allergeenid ning miks võib inimene aastate jooksul kas allergiast lahti saada või mõne allergeeni suhtes hoopis tundlikumaks muutuda. Samuti tuleb juttu sellestki, miks võib allergiku jaoks üks aasta raskem olla kui teine. Saatejuht on Ingela Virkus.
15/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kui levinud on täna sarlakid ja tuulerõuged?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime tuulerõugetest ja sarlakitest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonhaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, kui levinud need tänaseks on, milline on nende ravi ning millistel juhtudel võib sarlakite või tuulerõugete haige vajada hospitaliseerimist. Saatejuht on Ingela Virkus.
13/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Tuulerõugetest ja sarlakitest

Kuku raadio saates „Terviseks“ räägime sel korral lööbelistest nakkushaigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas ära tunda sarlakeid ja tuulerõugeid, kuidas need teineteisest erinevad, millal neid rohkem levib ning kas peab paika see, et vanemas eas tuulerõugete põdemine on ohtlikum kui lapsena põetud tuulerõuged? Saatejuht on Ingela Virkus.
12/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Soolevähi sõeluuringust ja ravist

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime soolevähist ja soolevähi sõeluuringus osalemise vajalikkusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuse üldkirurg–juhtivarst Airi Tark, kes selgitab, mis saab edasi, kui inimene on saanud kutse jämesoolevähi sõeluuringusse ning kui selle läbi avastataksegi kasvaja, siis milline on täna soolevähi ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Soolevähist

Sel korral räägime soolevähist ning soolevähi sõeluuringus osalemise vajalikkusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Üld- ja onkoloogilise kirurgia keskuse üldkirurg–juhtivarst Airi Tark, kes selgitab, miks soolevähk tekib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on ning kuidas seda diagnoositakse, kui varajases staadiumis vähk ei pruugi endast veel märku anda. Saatejuht on Ingela Virkus.
08/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas vabaneda ravimisõltuvusest?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime ravimisõltuvusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse ülemarst-juhataja Ants Kask, kes selgitab, kuidas ravimisõltuvusest vabanetakse. Saadet juhib Ingela Virkus.
06/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Ravimisõltuvusest

Sel korral räägime ravimisõltuvusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse ülemarst-juhataja Ants Kask, kes selgitab, mida kujutab endast ravimisõltuvus, kuidas sõltuvust ära tunda ning milliste ravimite puhul on sõltuvus kergem tekkima. Saadet juhib Ingela Virkus.
05/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milliste küsimustega võib helistada ämmaemanda nõuandeliinile?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime hiljuti avatud [ämmaemanda nõuandeliinist](https://www.sunnitusmaja.ee/itk-avas-tasuta-nouandeliini-ammaemand-vastab/). Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi, kes selgitab, kes ja milliste küsimustega sellele liinile helistada saavad, kes teisel pool telefonitoru seda nõu jagavad ning kui vajalik selline nõuandeliin on. Saatejuht on Ingela Virkus.
02/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Raseduse planeerimisest ja hiljuti avatud ämmaemanda nõuandeliinist

Sel korral räägime raseduse planeerimisest ning hiljuti avatud [ämmaemanda nõuandeliinist](https://www.sunnitusmaja.ee/itk-avas-tasuta-nouandeliini-ammaemand-vastab/). Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi, kes selgitab, kuidas ja millal rasedust planeerida ning milliste murede ja küsimuste korral tuleks pöörduda ämmaemanda vastuvõtule ning millal saab abi nõuandeliinile helistades. Saatejuht on Ingela Virkus.
01/06/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas täna mäluhäireid diagnoositakse ja ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime mäluhäiretest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, kuidas täna mäluhäireid diagnoositakse ja ravitakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
30/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis hetkel saab lihtsast ja inimlikust unustamisest mäluhäire?

Sel korral räägime mäluhäiretest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, mis hetkel saab lihtsast ja inimlikust unustamisest mäluhäire ning kuidas mäluhäireid ära tunda. Saatejuht on Ingela Virkus.
29/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas käib sünnimärkide uurimine mobiilses nahakabinetis?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime nahaarst Aade Topnikuga melanoomist ja sellest, kuidas on melanoomi varasele avastamisele kaasa aidanud mobiilne nahakabinet. Lisaks saame ülevaate sellest, milline näeb sünnimärkide kontroll selle kabinetis välja. Saatejuht on Ingela Virkus.
26/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas aitab mobiilne nahakabinet melanoomi varajasele avastamisele kaasa?

Mida kujutab endast ratastel mobiilne nahakasvajate diagnoosikabinet? Kuidas seal nahka uuritakse, mis infot sealt oma tervise kohta saab, milline roll on sellel melanoomi varakult avastamisel ning mis see melanoom üldse on? Saatejuht Ingela Virkust on mobiilses nahakabinetis vastu võtmas nahaarst Aade Topnik, kes selgitab muu hulgas sedagi, kellel on melanoomi tekkeks suurem risk ning kui melanoom tekib üldiselt päikeskahjustunud piirkonda, siis kuidas võib teinekord melanoom tekkida ka silma ja suhu?
25/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas saada tantsu- ja liikumisteraapiat?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime tantsu- ja liikumisteraapiast. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla füsioterapeut Rasmus Suurpere, kes selgitab, kuidas sellist teraapiat saada ning kust leida tantsu- ja liikumisterapeuti. Saatejuht on Ingela Virkus.
23/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Tantsu- ja liikumisteraapiast

Sel korral räägime tantsu- ja liikumisteraapiast, mis, muide, võib toimuda ka täiesti muusikata. Kuidas see võimalik on, selgitab Lääne-Tallinna Keskhaigla füsioterapeut Rasmus Suurpere. Muu hulgas räägime sellestki, kellele selline teraapia mõeldud on ning millist mõju avaldab see nii kehale kui vaimule. Saadet juhib Ingela Virkus.
22/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Lööklaineteraapiast. 2. osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime lööklaineteraapiast. Saatejuht Ingela Virkus on Ida-Tallinna Keskhaigla Taastusravikliiniku ambulatoorse taastusravi osakonnas, Hea Tervise Keskuseses, kus koos taastusarst Eve Soobaga katsetatakse lööklaine ka enda peal ära. Mis kasu sellest siis saab ning kui tihti tuleks protseduuri selle kasu saamiseks teha - seda kuuleb juba saatest.
19/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Lööklaineteraapiast

Lööklaineteraapia on teaduslikult tõestatud metoodika, mida kasutatakse nii ortopeedias, spordimeditsiinis kui ka taastusravis. Saatejuht Ingela Virkus läheb Ida-Tallinna Keskhaigla Taastusravikliiniku ambulatoorse taastusravi osakonda, Hea Tervise Keskusesse, kus taastusarst Eve Sooba selgitab, mida see täpsemalt endast kujutab, millistel juhtudel lööklaineteraapiat kasutatakse ning kuidas seda saab.
18/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Meningiidi tõsidusest, diagnoosimisest ja ravist

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime meningiidist ehk ajukelmepõletikust. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonhaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, kui tõsiseks võib meningiit minna, kuidas seda täna diagnoositakse ning milline on selle ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Meningiidist

Sel korral räägime meningiidist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonhaiguste arst Pille Märtin, kes selgitab, mis haigus see on, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, kui levinud see eestlaste seas on ning kuidas seda ära tunda. Saatejuht on Ingela Virkus.
15/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas aitab sõeluuringus osalemine rinnavähki varakult avastada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime rinnavähist ja sõeluuringus osalemise olulisusest. Külas on Regionaalhaigla onkoloog-ülemarst ja Eesti Vähiliidu president Vahur Valvere, kes selgitab, kuidas aitab sõeluuringus osalemine rinnavähki varakult avastada ning milline on täna rinnavähi ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
12/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks meil ikka veel rinnavähki nii palju on?

On rinnavähi ennetamise kuu, mistõttu räägime ka meie nii tänases kui homses saates rinnavähist ja sõeluuringus osalemise olulisusest. Külas on Regionaalhaigla onkoloog-ülemarst ja Eesti Vähiliidu president Vahur Valvere, kes selgitab, miks rinnavähk tekib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, miks seda ikka meil nii palju on ja millistele võimalikele rinnavähi sümptomitele võiks naine kindlasti tähelepanu osata pöörata. Saatejuht on Ingela Virkus.
11/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millistel kohtadel võib õde täna töötada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime õdede tööst. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aleksei Gaidajenko, kes selgitab, kuidas on täna õdedel võimalik karjääri teha ja millised on selle ameti juures need hetked, mis silmad särama panevad ja südame soojaks teevad. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Õdede tööst

Kuna 12. mail tähistatakse rahvusvahelist õdede päeva, siis räägimegi nii tänases kui homses saates õdedest ja nende tööst. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla õendusjuht Aleksei Gaidajenko, kes selgitab, milline on täna õdede roll ühiskonnas ja kui populaarne on täna õe eriala nii meeste seas, aga ka üldiselt ja seda eriti olukorras, kus õdedel on rohkem vastutust ja iseseisvust. Saadet juhib Ingela Virkus.
08/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millal sünnimärki kontrollima minna?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime melanoomist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes selgitab, millal minna sünnimärki kontrollima, kas pisikesed nahanäsad on ohtlikud, kuidas päikesekreemi valida, et oma nahka päikese eest kaitsta ning milline on täna melanoomi ravi. Küsib Ingela Virkus.
05/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kellel melanoomi tekkeks suurem soodumus on?

Sel korral räägime melanoomist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes selgitab, miks melanoom tekib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, kuidas melanoomi ära tunda, kuidas sünnimärke kontrollitakse ja millised on alternatiivid, kui järjekorrad arsti juurde on pikad? Küsib Ingela Virkus.
04/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas ravitakse kolmiknärvi neuralgiat?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime kolmiknärvi neuralgiast. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, mis see on, kuidas seda diagnoositakse ning milline on selle ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
02/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kolmiknärvi neuralgiast

Sel korral räägime kolmiknärvi neuralgiast. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, kus asub kolmiknärv ja mis on tema ülesanne, miks tekib kolmiknärvi neuralgia, kellel selle tekkeks suurem soodumus on ning milline on selle inimese igapäevaelu, kel on tohutu kolmiknärvi valu. Saatejuht on Ingela Virkus.
01/05/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida saaksid koolid teha selleks, et hoida laste silmade tervis?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime müoopiast ehk lühinägevusest, mis on alg- ja põhikooliealiste laste seas kasvav probleem. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla arst-resident oftalmoloogia erialal - Teele Palumaa, kes annab nõu, mida saaksid koolid omalt poolt teha selleks, et hoida laste silmade tervist. Saadet juhib Ingela Virkus.
28/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks müoopia ehk lühinägevus tekib?

Sel korral räägime müoopiast ehk lühinägevusest, mis on alg- ja põhikooliealiste laste seas kasvav probleem. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla arst-resident oftalmoloogia erialal - Teele Palumaa, kes selgitab, miks müoopia tekib, kelle poole müoopia kahtluse korral pöörduda ning milline on müoopia ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Vitamiinisüstid — kui ohutud need tegelikult on?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime aina enam populaarsust koguvatest vitamiinisüstidest. Kui ohutud ja vajalikud need ikkagi on? Selgitusi jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia ja intensiivravikliiniku ülemarst-juhataja dr Raido Paasma. Saadet juhib Ingela Virkus.
25/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Vitamiinisüstid — mis need on?

Räägime aina enam populaarsust koguvatest vitamiinisüstidest. Kui ohutud ja vajalikud need ikkagi on? Selgitusi jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia ja intensiivravikliiniku ülemarst-juhataja dr Raido Paasma. Saadet juhib Ingela Virkus.
24/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Günekoloog vastab: mis on "normaalne"?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime probleemidest ja küsimustest, millega günekoloog igapäevaselt oma töös kokku puutuma peab. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku günekoloogia ja päevaravi osakonna juhataja ning naistearst Ele Tammemäe, kes selgitab, millal on parim aeg günekoloogile minemiseks ning kuidas selleks valmistuda? Aga juttu teeme sellekski, et lisaks füüsilistele kaebustele jõuavad naised ja neiud günekoloogile tihtipeale ka enesekindlusega seotud küsimustega nagu näiteks “kas see, mis mul on, on normaalne?”. Mida günekoloog neile tavaliselt vastab ja mis siis on “normaalne”? Saadet juhib Ingela Virkus.
21/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milliste küsimustega pöörduda günekoloogile, millistega saab abi ka perearstilt?

Sel korral räägime probleemidest ja küsimustest, millega günekoloog tegeleb. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku günekoloogia ja päevaravi osakonna juhataja ning naistearst Ele Tammemäe, kes selgitab muu hulgas sedagi, kui regulaarselt võiks günekoloogil käia, et erinevaid terviseprobleeme ennetada, millal esimest korda günekoloogile minna ning milline näeb välja esimene visiit. Saatejuht on Ingela Virkus.
20/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas nutikaela ja arvutitöötaja ülepingest tulenevaid vaevusi leevendada ja ennetada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime arvutitöötaja ülepingest tulenetavatest vaevustest ja nutikaelast – mida need endast kujutavad ning kuidas selliseid probleeme ravitakse? Mida aga tähele panna, et neid vaevusi ennetada? Selgitusi jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla taastusravikeskuse ülemarst-juhataja ja taastusraviarst Varje-Riin Tuulik. Saadet juhib Ingela Virkus.
18/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Nutikael — mis see on?

Sel korral räägime arvutitöötaja ülepingest tulenetavatest vaevustest ning nutikaelast – mida need endast kujutavad ja kellel nende tekkeks suurem soodumus on? Selgitusi jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla taastusravikeskuse ülemarst-juhataja ja taastusraviarst Varje-Riin Tuulik. Saadet juhib Ingela Virkus.
17/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas hääle tervist kontrollitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime häälest. Läheme külla Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguarstile, dr Kristel Kallingule, kes räägib, millised on levinumad häälega seotud probleemid ja kuidas neid probleeme ravitakse. Lisaks vaatame üle ka saatejuht Ingela Virkuse häälepaelad.
14/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: 16. aprillil tähistatakse rahvusvahelist hääle päeva

16. aprillil tähistatakse hääle päeva, mistõttu keskendume ka meie neljapäevases ja reedeses saates häälele. Läheme külla Ida-Tallinna Keskhaigla kõrva-nina-kurguarstile, dr Kristel Kallingule, kes räägib, kuidas hääl tekib ja miks see meil kõigil erinev on, milline on eestlaste hääle tervis ning millised on levinumad häälega seotud kaebused. Saatejuht on Ingela Virkus.
13/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas vältida ravimimürgistust?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime ravimimürgistustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivravikliiniku ülemarst-juhataja, dr Raido Paasma, kes selgitab, kuidas ravimitest tekkinud mürgistust ära tunda, millised on nendega kaasnevad terviseriskid ning mida teada ja teha, et ravimimürgistuseni üldse ei jõutakski ja seda eriti, kui tegemist on lastega. Saatejuht on Ingela Virkus.
11/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas võib tekkida ravimimürgistus?

Sel korral räägime ravimimürgistustest. Lääne-Tallinna Keskhaigla anestesioloogia- ja intensiivravikliiniku ülemarst-juhataja dr Raido Paasma sõnul on peavalude ja palavikualandajate puhul suurimaks murekohaks siin paratsetamool - kui palju seda siis võtta tohib ning mis võib juhtuda siis, kui seda annust ületada? Lisaks selgitab dr Paasma ka, kuidas ravimitest tekkinud mürgistust ära tunda ning kui tõsised võivad olla mürgistusega kaasnevad terviseriskid. Saatejuht on Ingela Virkus.
10/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas oma süda tervena hoida?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime südame tervisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuse kardioloog-juhtivarst Henri Kaljumäe, kes selgitab, kuidas südame tervist uuritakse, aga annab ka nõu, mida saaks igaüks ära teha juba täna selleks, et oma südant hoida. Saadet juhib Ingela Virkus.
07/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milline on eestlaste südame tervis?

Aprill on südamekuu, mistõttu keskendume ka meie sel korral südame tervisele. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuse kardioloog-juhtivarst Henri Kaljumäe, kes annab ülevaate eestlaste südame tervisest, aga räägib ka, millised harjumused seda kõige rohkem mõjutavad. Saadet juhib Ingela Virkus.
06/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millal tuleks peavalu ravima hakata ning milline see ravi on?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime peavaludest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab, mis on kobarpeavalu, kuidas peavalusid diagnoositakse, mis hetkel on oluline hakata peavalu ravima ning milline see ravi täna on. Saatejuht on Ingela Virkus.
04/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Miks pea valutab?

Sel korral räägime peavaludest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes räägib, kui levinud peavalud on, kellel neid rohkem esineb, miks peavalud tekivad ja mis hetkel tuleks peavalu-probleemiga spetsialisti poole pöörduda. Saatejuht on Ingela Virkus.
03/04/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas saab õendusabikliinikusse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime õendusabist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Õendus- ja hooldusabikliiniku direktor Eve Karmo, kes selgitab, kuidas saab õendusabikliinikusse, millised tingimused peaks selleks täidetud olema ning kuidas valmistuda õendus- ja hooldusabikliinikusse minemiseks. Saatejuht on Ingela Virkus.
31/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millisel juhul vajab inimene õendusabi haiglas, millisel juhul aga hooldekeskust?

Seekord räägime õendusabist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Õendus- ja hooldusabikliiniku direktor Eve Karmo, kes selgitab, millisel juhul vajab patsient hooldusabi haiglas või hooldusasutuses, kust läheb piir nende kahe vahel, kes patsiendiga õendus- ja hooldusabikliinikus tegelevad ning milliseid võimalusi seal patsiendile pakutakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
30/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas täna Helicobacter pylorit diagnoositakse ja ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime Helicobacter pylorist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, milliseid sümptome Helicobacter pylori annab ning kuidas seda täna diagnoositakse ja ravitakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
28/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kes või mis on Helicobacter pylori ning milliseid probleeme see meie tervisele tekitada võib?

Seekord räägime Helicobacter pylorist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, kes või mis on Helicobacter pylori, kuidas see inimese organismi satub, kui levinud see on ning kui ohtlik see inimese tervisele olla võib. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millest koosneb taastusravi?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime taastusravist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla tegevusterapeut Kairi Lees, kes selgitab, milliste muredega patsiendid taastusravisse jõuavad, milline roll on patsiendi taastumise juures tegevusterapeudil ning mis võimalusi täna pakutakse, et patsient võimalikult kiiresti taastuks ning igapäevatoimetuste juurde naaseda saaks. Küsib Ingela Virkus.
24/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millal vajab inimene taastusravi?

Sel korral räägime taastusravist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla tegevusterapeut Kairi Lees, kes selgitab, milliste muredega patsiendid taastusravisse jõuavad, mida teha lihtsamate traumade korral ning kuidas taastusravi saada. Küsib Ingela Virkus.
23/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas puukentsefaliiti ning -borrelioosi diagnoositakse ja ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime puukidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse nakkuskeskuse ülemarst dr Kersti Kink, kes selgitab, kuidas täna puukentsefaliiti ning -borrelioosi diagnoositakse ja ravitakse, kuidas neid ennetada ning mida teha, kui puuk on juba nahale kinnitunud. Saadet juhib Ingela Virkus.
21/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milliseid terviseriske puugid inimestele tekitada võivad?

Esimesed puugid on tänavu endast märku andnud juba veebruarikuus. Milliseid terviseriske puugid inimestele tekitada võivad ning kuidas neid ennetada? Kui levinud on puukentsefaliiti ja -borrelioosi haigestumine ning millised on nende sümptomid? Selgitusi jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse nakkuskeskuse ülemarst dr Kersti Kink. Saadet juhib Ingela Virkus.
20/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas viljatust diagnoositakse ja ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime viljatusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Viljatusravikeskuse juhataja dr Tiina Loog, kes selgitab, mis viljatust põhjustada võib, kuidas seda täna diagnoositakse ning milline on selle ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis hetkest tuleks paaril abi otsida, kui ei õnnestu rasedaks jääda?

Sel korral räägime viljatusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Viljatusravikeskuse juhataja dr Tiina Loog, kes selgitab, mis hetkel tuleks arsti poole pöörduda, kui paaril last saada ei õnnestu; kui levinud on viljatuse probleem ning kellel selle tekkeks suurem soodumus on. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas mõjutab epilepsia inimese elukvaliteeti?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime epilepsiast. Kuidas mõjutab epilepsia inimese elukvaliteeti ning kuidas käituda kõrvalseisjana, kui kellelgi tekib epileptiline hoog? Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju, kes selgitab muu hulgas sedagi, kuidas täna epilepsiat diagnoositakse ja ravitakse. Saadet juhib Ingela Virkus.
14/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis haigus on epilepsia ja kuidas seda ära tunda?

Seekord räägime epilepsiast. Mis haigus see on ning kui levinud see Eestis on? Miks see tekib ja kellel selle tekkeks suurem soodumus on? Kuidas epilepsiat ära tunda ning kas epileptilised hood on eluohtlikud? Neile ja paljudele teistele küsimustele vastab Lääne-Tallinna Keskhaigla Närvihaiguste ja psühhiatriakliiniku ülemarst-juhataja, neuroloog dr Katrin Gross-Paju. Küsib Ingela Virkus.
13/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas pakkuda haiglas head teenindust?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime heast teenindusest haiglas, sest märts on teadagi hea teeninduse kuu. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla klienditeenindusjuht Lea Karik, kes selgitab milline roll on nii haiglal, klienditeenindajatel kui ka patsientidel endil selles, et saaks rääkida heast teenindusest. Saadet veab Ingela Virkus.
10/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida kujutab endast klienditeenindaja töö haiglas?

Märts on hea teeninduse kuu, mistõttu räägime ka saates „Terviseks“ teenindusest, täpsemalt teenindusest haiglas. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla klienditeenindusjuht Lea Karik, kes selgitab, mida kujutab endast klienditeenindustöö haiglas ning millised on haiglas töötava klienditeenindaja väljakutsed. Küsib Ingela Virkus.
09/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millisel juhul vajab patsient õendusabi kodus, haiglas või hooldusasutuses?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime õendusabikliinikust. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Õendusabikliiniku õendusjuht Helle Kerb ja sotsiaaltöötaja Lea Kõre, kes selgitavad, millisel juhul vajab patsient õendusabi kodus, haiglas või hooldusasutuses, kuidas seda abi saada ning milline see abi on. Saatejuht on Ingela Virkus.
07/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kellele on mõeldud õendusabikliinik?

Seekord räägime õendusabikliinikust. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Õendusabikliiniku õendusjuht Helle Kerb ja sotsiaaltöötaja Lea Kõre, kes selgitavad, millisel juhul vajab patsient õendusabi kodus, haiglas või hooldusasutuses ning milline see abi on. Saatejuht on Ingela Virkus.
06/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas saab värskele emale toeks olla imetamisnõustaja?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime imetamisnõustamisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla imetamisnõustamise juht ja ämmaemand Marge Põldma, kes räägib, millist nõu ja tuge võib ema rinnaga toitmisel vajada ning mida annab rinnaga toitmine nii lapsele kui emale. Saadet juhib Ingela Virkus.
03/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kes on imetamisnõustaja?

Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla imetamisnõustamise juht ja ämmaemand Marge Põldma, kellega räägime imetamisest ning selle juures väga olulist rolli mängivast imetamisnõustajast. Saadet juhib Ingela Virkus.
02/03/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millised on levinumad terviseriskid reisimisel ning kuidas neid ennetada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime reisimeditsiinialasest nõustamisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse nakkuskliiniku ülemarst dr Kersti Kink, kes selgitab, millised on levinumad terviseriskid reisimisel ning kuidas neid ennetada? Kuidas olla veendunud, et kõik vajalikud vaktsiinid reisile minemiseks on tehtud ja kui ei ole, mida siis edasi teha? Küsib Ingela Virkus.
28/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis nõu saab reisimeditsiinialasest nõustamisest?

Räägime reisimeditsiinialasest nõustamisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse nakkuskliiniku ülemarst dr Kersti Kink, kes annab ülevaate, kuhu eestlased praegu enamasti reisivad ning millised ohud reisimisega kaasnevad. Lisaks selgitab ta ka, miks võiks enne reisile minemist reisimeditsiinialast nõustamist saada ning mida see täpsemalt sisaldab. Saadet juhib Ingela Virkus.
27/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas on rasedale toeks perekool?

Sel korral räägime perekesksest sünnitusmajast ja perekoolist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku ämmaemandusjuht Vivian Arusaar, kes selgitab, mida tähendab perekeskne sünnitusmaja ning mil moel on rasedale naisele selle üheksa kuu jooksul toeks perekool. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Raseduse jälgimisest

Seekord räägime raseduse jälgimisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla emadusnõuandla ämmaemandustjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi, kes selgitab, millal ja kuidas rasedusega arvele võtmine käib. Saatejuht on Ingela Virkus.
23/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas meeste viljatust täna diganoositakse ja ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime meeste viljatusest. Külas on Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliiniku juht ja Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse koostööpartner, meestearst dr Kristjan Pommkes selgitab, mil moel on omavahel seotud liigne külm või soojus ning mehe viljakus, kuidas täna meeste viljatust diagnoositakse ning milline on selle ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
21/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Meeste viljatusest

Sel korral keskendume meeste viljatusele. Külas on Tartu Ülikooli Kliinikumi Meestekliiniku juht ja Lääne-Tallinna Keskhaigla viljatusravikeskuse koostööpartner, meestearst dr Kristjan Pomm, kes räägib, mida nimetatakse viljatuseks, mis hetkel mees selle diagnoosi saab, millised on Eesti meeste viljakusnäitajad ning mis viljakust mõjutab ja viljatust põhjustada võib. Saatejuht on Ingela Virkus.
20/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas insulti diagnoositakse ja ravitakse?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime insuldist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloog dr Kristiina Truupõld, kes selgitab, kuidas täna insulti diagnoositakse ning milline on insuldi saanud patsiendi raviteekond. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Insuldist

Seekord räägime insuldist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla neuroloog dr Kristiina Truupõld, kes selgitab, kellel on suurem soodumus insuldi tekkeks ja mis seda põhjustada võib, kuidas seda ära tunda ning millised haigused veel insuldi-sarnaseid sümptome anda võivad. Lisaks tuleb saates juttu sellestki, mida mõeldakse mini-insultide all. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis leevendaks ärritunud soolt?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime ärritunud soole sündroomist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, kuidas ärritunud soole sündroomi täna diagnoositakse, kuidas seda leevendada ning milline on selle ravi. Saadet juhib Ingela Virkus.
14/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis põhjustab ärritunud soole sündroomi?

Seekord räägime ärritunud soole sündroomist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, mis ärritunud soole sündroomi põhjustada võib, kuidas on selle teke seotud närvisüsteemiga ning mis hetkest saab sellest probleem, millega arstile pöörduda. Saadet juhib Ingela Virkus.
13/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas valmistuda silmaoperatsiooniks ning mida sellest teadma peaks?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime silmaoperatsioonidest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla silmaarst Reili Rebane, kes selgitab, milliste murede korral on silmaoperatsioonist kasu ning kuidas täna silmaoperatsioone tehakse, aga juttu tuleb sellestki, kuidas silmaoperatsiooniks valmistuda ning millega arvestada operatsioonist taastumisel. Saatejuht on Ingela Virkus.
10/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millistel juhtudel on vaja silmaoperatsiooni?

Seekord räägime silmaoperatsioonidest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla silmaarst Reili Rebane, kes annab ülevaate eestlaste silmade tervisest ning selgitab, millal aitab mure korral silmaarst, millal optometrist ning millal piisab ka apteegist saadavatatest preparaatidest. Samuti tuleb saates juttu sellestki, milleid operatsioone täna tehakse ning millistel juhtudel neid vaja võib minna. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millist abi täna insuldi saanud patisendile ja ta lähedasele pakutakse ning kuidas seda abi saada?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime insuldijärgsest taastusravist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla insuldiosakonna füsioterapeut Valeria Bida, kes selgitab, mis hetkel algab insuldi saanud patsiendi taastusravi ja mis saab siis, kui patsient pole oma raviteekonnal piisavalt motiveeritud. Milline roll on insuldi saanud patsiendi lähedasel kõige selle juures ja kust saavad nii patsient kui tema lähedased tuge ja abi ning milline see tugi täna on, et inimene naaseks võimalikult kiiresti oma igapäevategemiste juurde? Saates tuleb juttu sellestki, milliseid abivahendeid võib inimene pärast insulti vajada ning kuidas neid saab. Saatejuht on Ingela Virkus.
07/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millised on insuldi levinumad tagajärjed ning kuidas aitab patsienti taastusravi?

Sel korral räägime insuldijärgsest taastusravist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla insuldiosakonna füsioterapeut Valeria Bida, kes selgitab, mis on insult ja miks see tekib, kui levinud see on ja kuidas seda ära tunda, millised on insuldi levinumad tagajärjed ning millised on taastusravi roll ja võimalused patsienti tema raviteekonnal toetada. Saatejuht on Ingela Virkus.
06/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mida saaks igaüks ära teha juba täna, et vähki haigestumust vähem oleks?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime vähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes selgitab, mida saab juba täna igaüks teha selleks, et vähki haigestumusi vähem oleks, aga räägime ka vähi diagnostikast, ravimite kättesaadavusest ning vähi ennetamisest. Saatejuht on Ingela Virkus.
03/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Vähiravivõimaluste kättesaadavusest

Kuku raadio saates „Terviseks“ räägime sel korral ülemaailmsest vähi vastu võitlemise päevast. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes annab ülevaate, kuidas viimastel aastatel vähki haigestumus on muutunud, aga räägime ka ravimite kättesaadavusest ning vähi ennetamisest. Saatejuht on Ingela Virkus.
02/02/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millega algab sünnitus?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime sünnitamisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna vastutav ämmaemand Merit Tammela, kes selgitab, millega algab sünnitus ja mis siis naise kehas toimub, kuidas hakkama saada sünnitusvaludega ning kuidas saab sünnituse käigus partner või sünnitoetaja naisele toeks olla. Saadet juhib Ingela Virkus.
31/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Mis tuleks läbi mõelda sünnitama minnes?

Sel korral räägime sünnitusest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Pelgulinna sünnitusmaja sünnitusosakonna vastutav ämmaemand Merit Tammela, kes selgitab, millal võiks naine hakata sünnitamise kohale ja variantidele mõtlema ning mis punktid sel juhul täpsemalt läbi mõelda tasuks, aga juttu tuleb sellestki, mida tuleks teada kodus sünnitamisest. Saatejuht on Ingela Virkus.
30/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas aitab emakakaelavähi teket ära hoida HPV-vastane vaktsineerimine?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime emakakaelavähist, selle tekke põhjustest ning ennetamise ja varakult avastamise võimalustest. Külas on Tervise Arengu Instituudi epidemioloogia ja biostatistika osakonna külalisteadur Madleen Orumaa ja vanemanalüütik Reeli Hallik, kes selgitavad muu hulgas ka seda, mis vahe on HPV- ja PAP-testil ning mida tasuks teada HPV-vastasest vaktsineerimisest. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas mõjub talisuplus südame tervisele?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime südame tervisest ja sellest, kuidas mõjutavad seda kuum saun ning talisuplus. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla kardioloog ja Funktsionaaldiagnostika osakonna ülemarst dr Ene Pullisaar, kes selgitab, millega tasub arvestada talisuplusega alustades ning mida oma tervise juures jälgida. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas mõjub kuum saun südame tervisele?

Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla kardioloog ja Funktsionaaldiagnostika osakonna ülemarst dr Ene Pullisaar, kellega räägime südame tervisest ja sellest, kuidas mõjutavad seda kuum saun ning jääkülmas meres suplemine. Saatejuht on Ingela Virkus.
23/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Emakakaelavähi sõeluuringust — mida see endast kujutab?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime emakakaelavähist ja sõeluuringus osalemise vajalikkusest. Kes on käesoleval aastal oodatud emakakaleavähi sõeluuringule ning kuidas see välja näeb? Mis aitab veel lisaks sõeluuringus osalemisele emakakaelavähki ennetada ning kas emakakaelavähi vastase vaktsiini saanud naine peaks siiski ka sõeluuringus osalema? Neile ja paljudele teistele küsimustele vastab Ida-Tallinna Keskhaigla Emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi. Küsib Ingela Virkus.
20/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas aitab emakakaelavähi sõeluuring vähki varakult avastada ja ennetada?

Mis on emakakaelavähk ja miks see tekib? Milline on täna ühiskonna teadlikkus emakakaelavähi ennetamise osas ning miks jääb ikka veel emakakaelavähi sõeluuringus osalemise protsent alla 50%, ehkki osaleda võiks vähemalt 70% kutsututest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Emadusnõuandla ämmaemandusjuht Silja Staalfeldt-Rahumägi, kes selitab ka, mis on HPV-viirus ning kui teised sõeluuringud aitavad vähki varakult avastada, siis kuidas aitab emakakaelavähi sõeluuring vähki ka ennetada. Küsib Ingela Virkus.
19/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas diagnoositakse ja ravitakse erinevaid kõhuprobleeme?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime maksa tervisest ja erinevatest kõhuprobleemidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst, dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, kuidas oma maksa hoida ning milline on täna erinevate kõhuprobleemide diagnostika ja ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Maksa ja kõhunäärme tervisest pärast pühi

Seekord räägime maksa tervisest pärast pühi ning pankreatiidist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst, dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, mis haigus on pankreatiit ning kuidas võivad toitumine ja halvad elustiiliharjumused maksa ja pankrease tervist mõjutada. Saatejuht on Ingela Virkus.
16/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kes saavad abi ambulatoorsest taastusravist? 2. osa

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime taastusravist. Täpsemalt ambulatoorsest taastusravist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse taastusravi keskuse juhataja Katrin Olo-Laansoo, kes selgitab, kui suur meeskond tegeleb ühe patsiendiga taastusravi jooksul, aga annab ka ülevaate sellest, milline on insuldijärgse patsiendi taastusravi teekond ning kuidas aitab patsientide taastumisele kaasa käerobot. Saatejuht on Ingela Virkus.
13/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kes saavad abi ambulatoorsest taastusravist?

Sel korral räägime taastusravist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla ambulatoorse taastusravi keskuse juhataja Katrin Olo-Laansoo, kes selgitab, kes saavad abi ambulatoorsest taastusravist ja millest see koosneb. Saatejuht on Ingela Virkus.
12/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas jõuda toitumisega ideaalkaaluni?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime toitumisest ning selle mõjust tervisele laiemalt. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja -terapeut Külli Holsting, kes selgitab, kuidas jõuda oma ideaalkaaluni, kelle poole tasuks personaalsete toitumisküsimustega pöörduda ning mida võiks teada erinevatest dieetidest. Saatejuht on Ingela Virkus.
10/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millest ja kuidas alustada, kui on soov uuel aastal tervislikumalt toituma hakata?

Sel korral keskendume toitumisele, kuna kindlasti on nii mõnigi lubanud uuel aastal tervislikumalt toituma hakata. Kuidas seda siis teha ja millest alustada? Nõu annab Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja -terapeut Külli Holsting. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas jõuavad koepanka annetatud koed abivajajani?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime koepangast. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla koepanga juhataja Marge Martjak, kes selgitab, kuidas koepanka annetatud kudesid töödeldakse ning kuidas need seejärel abivajajani jõuavad. Saatejuht on Ingela Virkus.
06/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Millega tegeleb koepank?

Kuku raadio saates „Terviseks“ räägime sel korral koepangast. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla koepanga juhataja Marge Martjak, kes selgitab, millega koepank tegeleb, kes ja kuidas läbi doonorluse koepangast abi saavad ning kuidas töö koepangas korraldatud on. Saatejuht on Ingela Virkus.
05/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas hakata liikuma nii, et sellest harjumus saaks ja enda keha üle ei koormataks?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime aktiivsemalt liikuma hakkamisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Taastusravikeskuse ülemarst dr Varje-Riin Tuulik, kes annab nõu, millest ja kuidas alustama peaks, et enda kehale liiga ei tehtaks, liikumisest mõnus harjumus tekiks ning soovitud tulemused ka kaua püsiks. Aga juttu tuleb sellestki, mida teha siis, kui trenniga on liialdatud ning liigne agarus on endaga kaasa toonud liigese- ja lihasvalud. Saatejuht on Ingela Virkus.
03/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: 2023 on liikumisaasta

Uus alanud aasta on liikumisaasta. "Terviseks" saates on külas Lääne-Tallinna Keskhaigla Taastusravikeskuse ülemarst dr Varje-Riin Tuulik, kes selgitab, mida see tähendab, kellele see suunatud on ning kuidas alustada liikumisega nii, et sellest tekiks harjumus ning et enda keha kohe üle ei koormataks. Saatejuht on Ingela Virkus.
02/01/20230
Episode Artwork

Terviseks: Milline tõotab tulla aasta 2023 ITK jaoks?

Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla kommunikatsiooni- ja turundusjuht Inge Suder, kellega võtame kokku haigla rõõmud ja väljakutsed aastal 2022 ent vaatame ka tulevikku — millised on need tervist puudutavad mured ja teemad, mis tulevad uude aastasse kaasa? Saadet juhib Ingela Virkus.
30/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline oli aasta 2022 ITK jaoks?

Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla kommunikatsiooni- ja turundusjuht Inge Suder, kellega võtame kokku haigla rõõmud ja väljakutsed aastal 2022. Saadet juhib Ingela Virkus.
29/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Aastavahetus erakorralises meditsiinis

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime sellest, kuidas mööduvad pühad erakorralises meditsiinis. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla juht ja erakorralise meditsiini arst Arkadi Popov, kes teeb ülevaate kõige sagedamini juhtuvatest õnnetustest aastavahetusel, aga annab ka nõu, kuidas neid õnnetusi ära hoida ja uus aasta muretult ning rahulikult vastu võtta. Saatejuht on Ingela Virkus.
27/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Pühad erakorralises meditsiinis

Kuidas kulgevad pühad erakorralises meditsiinis? Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla juht ja erakorralise meditsiini arst Arkadi Popov, kes räägib, milliste muredega pühade ajal kõige sagedamini EMOsse pöördutakse ning kuidas neid olukordi ennetada. Saatejuht on Ingela Virkus.
26/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas emakakaelavähi ennetada?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime emakakaelavähist ja selle ennetamisest ning sõeluuringus osalemise tähtsusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla günekoloog Aira Peri. Saadet juhib Ingela Virkus.
23/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Emakakaelavähi sõeluuringus osalemise olulisusest

Räägime emakakaelavähist ning sõeluuringus osalemise olulisusest. Kui aktiivselt naised sõeluuringus osalevad ja kellel on emakakaelavähi tekkeks suurem soodumus? Selgitusi jagab Ida-Tallinna Keskhaigla günekoloog Aira Peri. Saadet juhib Ingela Virkus.
22/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Mida panna jõululauale?

Jätkame eile alustatud teemal ning anname nõu, mida panna saabuvate pühade ajal jõulualaule, et mitte üle süüa ja enda tervisele liiga teha. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Külli Holsting, kes räägib, kui tervislik ja tasakaalustatud on traditsiooniline jõulutoit ehk verivorst, kapsad ja kartul, kuidas seda kõike nii süüa, et kaalunumber ei tõuseks, millised riskid kaasnevad üle söömisega ning mida siis panna lauale, et pärast pühi oleks hea ja kerge olla. Saadet juhib Ingela Virkus.
20/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Millega jõululauda kattes arvestada?

Sel korral anname nõu, mida panna saabuvate pühade ajal jõulualaule, et mitte üle süüa ja enda tervisele liiga teha. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla toitumisnõustaja ja toitumisterapeut Külli Holsting, kes selgitab, millist nõu toitumisnõustaja ja -terapeut jagab ning seda ka saabuvate pühade kontekstis, mida tähendab tasakaalustatud toitumine ning millega tasub jõululauda kattes arvestada, kui laua taha istub toidutalumatuse või -allergiaga inimesi. Saadet juhib Ingela Virkus.
19/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Noortekabineti rollist seksuaaltervise edendamise osas

Seekord räägime noortekabineti rollist seksuaaltervise edendamise osas. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku noortekabineti nõustaja ja ämmaemand ning seksuaaltervis.ee veebinõustaja Diana Leht, kes selgitab, milliste küsimuste ja muredega noortekabinetist tuge saab, aga annab ka ülevaate tänapäeval pakutavatest rasestumisvastastest vahenditest. Juttu tuleb ka nendega seotud müütidest – peavad need paika või mitte? Küsib Ingela Virkus.
16/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Jõulueelne ärevus

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime jõulueelsest ärevusest ja üksildustundest. Kuidas märgata inimest, kes tunneb end üksildaselt ja kuidas talle toeks olla? Kuidas saaks end üksildustunde ajal iga inimene ise aidata? Millist rolli mängivad selle kõige juures jõulud ja aastavahetus? Selgitusi ja nõu jagab Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse juhataja Ants Kask. Saadet juhib Ingela Virkus.
13/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Miks tekib üksildustunne?

Sel korral räägime jõulueelsest ärevusest ja üksindusest, sest paraku on meie hulgas väga palju neid, kel tuleb istuda jõululauas üksinda. Kuidas see kõik inimese vaimsele tervisele mõjub ning mis vahe on üksindusel ja üksildusel, selgitab Lääne-Tallinna Keskhaigla Psühhiaatriakeskuse juhataja Ants Kask. Saadet juhib Ingela Virkus.
12/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on täna õdede roll?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime õdede olulisusest ning õendusvaldkonna juhtimisest suures haiglas. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla õendusjuhid Kätlin Pallo ja Kati Adamson, kes selgitavad, kuidas õeks saadakse ning kui populaarne see eriala täna on. Saatejuht on Ingela Virkus.
09/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Õendusvaldkonna juhtimisest suures haiglas

Seekord räägime õdede olulisusest ning õendusvaldkonna juhtimisest suures haiglas. Oma kogemusi jagavad Ida-Tallinna Keskhaigla õendusjuhid Kätlin Pallo ja Kati Adamson, kes räägivad muu hulgas ka sellest, mis neile nende töö juures eriliselt rõõmu, aga vahel ka pisut kurbust valmistab. Saadet juhib Ingela Virkus.
08/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kas mandariinide tulekuga tasuks valmis olla nakkushaiguste leviku tõusuks?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime sooleinfektsioonidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas on koroona mõjutanud erinevate infektsioonhaiguste levikut ja kas mandariinide tulekuga tuleks valmis olla nakkushaiguste leviku tõusuks. Saadet juhib Ingela Virkus.
06/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Sooleinfektsioonid - mis need on ja kellel nende tekkeks suurem soodumus on?

Sel korral räägime sooleinfektsioonidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, millised kõhuviirused praegusel hooajal enim levivad ja kellel nende tekkeks suurem soodumus on ning miks on kõige selle kohta vale öelda kõhugripp. Aga juttu tuleb sellestki, kuidas infektsioonhaigusi diagnoositakse, mida teha toidumürgistuse korral, kui kaua sellest taastub ning millised on vedelikupuuduse tagajärjed. Küsib Ingela Virkus.
05/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas aitab südamehaiguste ennetusele ja diagnoosimisele kaasa lipiidikabinet?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime südame tervisest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla kardioloogid Piret Härma-Jõks ning Anu Hedman, kes räägivad, millised on eestlaste seas levinumad südameprobleemid ning kuidas aitab nende ennetusele ja diagnoosimisele kaasa lipiidikabinet. Saatejuht on Ingela Virkus.
02/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on eestlaste südame tervis?

Seekord keskendume südame tervisele. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla kardioloogid Piret Härma-Jõks ning Anu Hedman, kes räägivad, millised on eestlaste seas levinumad südameprobleemid ja kuidas neid ennetada. Aga selgitame ka, mis on perekondlik hüperkolesteroleemia. Saatejuht on Ingela Virkus.
01/12/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas erineb laste ja täiskasvanute taastusravi?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime laste taastusravist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Adeli Rahvusvahelise Rehabilitatsioonikeskuse lastearst ja taastusarst Riina Kallaste, kes selgitab, kuidas on aastatega taastusravi vajavate laste probleemid muutunud, millised on täna tehnoloogilised võimalused, mis aitaks lapse taastusravile kaasa ning mis võimalusi pakutakse lastele erinevate taastusravi vajavate probleemide ennetamiseks. Saatejuht on Ingela Virkus.
29/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Laste taastusravist

Sel korral räägime laste taastusravist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla ja Adeli Rahvusvahelise Rehabilitatsioonikeskuse lastearst ja taastusarst Riina Kallaste, kes selgitab, mis hetkel vajab laps taastusravi, kuidas laps taastusravile saab ning millised kõrvalekaldeid lapse arengus kindlasti tähelepanuta ei tohiks jätta. Saatejuht on Ingela Virkus.
28/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on selle patsiendi igapäev, kes on diagnoosiks saanud kodade virvendusarütmia?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime kodade virvendusarütmiast. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuse juhataja ja kardioloog Heli Kaljusaar, kes selgitab, kuidas patsient ise oma südame rütmi jälgida saaks, kuidas kodade virvendusarütmiat täna diagnoositakse ning millist tuge pakub virvendusarütmiaga patsiendile virvendusarütmia kabinet. Aga saame vastuse sellelegi, mida arvavad arstid pulsikelladelt saadud näitajatest. Saatejuht on Ingela Virkus.
25/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kodade virvendusarütmiast

Kuku raadio saates „Terviseks“ räägime sel korral kodade virvendusarütmiast. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Südamekeskuse juhataja ja kardioloog Heli Kaljusaar, kes selgitab, mida kodade virvendusarütmia endast kujutab, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, kuidas seda ära tunda ning millised on selle võimalikud tüsistused. Saatejuht on Ingela Virkus.
24/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Mida peaks teadma antibiootikumide kaustamisest?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime antibiootikumidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, millistel juhtudel antibiootikume patsientidele välja kirjutatakse, kuidas neid õigesti kasutada, mis on antibiootikumresistentsus ning mida teha järele jäänud antibiootikumidega. Saatejuht on Ingela Virkus.
22/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas antibiootikumid me organismis toimivad?

Sel korral räägime antibiootikumidest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla infektsioonikontrolli arst Pille Märtin, kes selgitab, kuidas antibiootikumid töötavad, milline on nende ajalugu ning kuivõrd erinevad tänapäeval kasutatavad antibiootikumid algsetest. Saatejuht on Ingela Virkus.
21/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Miks mõni beebi liiga vara sünnib?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime enneaegsetest lastest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku neonatoloogia osakonna juhataja dr Pille Andresson, kes selgitab, miks võib nii minna, et mõni beebi sünnib liiga vara, kuidas sellisel juhul beebit sünniks ette on võimalik valmistada, kust leiaksid erinevate murede korral tuge enneaegse lapse vanemad ning mis tundeid tekitab see neonatoloogia osakonna töötajates, kui nad näevad, kuidas kilogrammisest beebist on sirgunud tubli ja terve kahekümne kilone rõõmus laps. Saatejuht on Ingela Virkus.
18/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Millal loetakse beebit enneaegseks ning millist hoolt ta vajab?

Täna on rahvusvaheline enneaegse sünni päev, mistõttu keskendume ka meie nii neljapäevases kui reedeses saates just enneaegsele sünnile. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla Naistekliiniku neonatoloogia osakonna juhataja dr Pille Andresson, kes selgitab, millal loetakse beebit enneaegseks, mis mured võivad enneaegselt sündimisega kaasneda, millist hoolt enneaegne vajab ning millised võimalused meil täna on nii hapratele ja pisikestele beebidele seda tuge anda. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on diabeetiku igapäevaelu?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime diabeedist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endokrinoloog dr Tatjana Vinogradova, kes selgitab, milline on diabeetiku igapäevaelu, millised on diabeedi võimalikud tüsistused ning kuidas täna diabeeti diagnoositakse ja ravitakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
15/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Miks tekib diabeet?

Täna on rahvusvaheline diabeedipäev, mistõttu räägime ka meie nii tänases kui homses saates diabeedist. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endokrinoloog dr Tatjana Vinogradova, kes selgitab, miks diabeet tekib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, kuidas mõjutab diabeedi teket toitumine ning kas diabeedihaigele võib sünnipäevaks šokolaadi kinkida. Saadet juhib Ingela Virkus.
14/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Eesnäärmevähist

Jätkame eile alustatud teemal ning keskendume meeste tervisele. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla uroloog dr Rauno Okas, kes räägib, kui levinud on eesti meeste seas eesnäärmevähk, kuidas seda diagnoositakse ning milline on täna selle ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
11/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on eesti meeste tervis?

On meeste tervise kuu ja seetõttu keskendume ka meie nii tänases kui homses saates meeste tervisele. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla uroloog dr Rauno Okas, kes räägib, milline on eesti meeste tervis, millised on levinumad terviseprobleemid ning milline on üldse meeste terviseteadlikkus. Küsib Ingela Virkus.
10/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kas e-sigaret ja huuletubakas on ikka tavalisele sigaretile paremad alternatiivid?

Jätkame eile alustatud teemal ja räägime ikka veel eestlaste seas küllaltki levinud halvast harjumusest ehk suitsetamisest ning tubaka ja nikotiini kahjulikkusest organismile. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla tubakast loobumise nõustaja ja Tervise Arengu Instituudi terviseriskide ennetamise keskuse tubakavaldkonna ekspert dr Tiiu Härm, kes selgitab, kust tuleb arusaam, et näiteks e-sigaret ja huuletubakas on tavalisest sigaretist paremad alternatiivid ning kuidas on see võimalik, et juba koolilaps võib nikotiinist sõltuvuses olla. Küsib Ingela Virkus.
08/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas mõjuvad nikotiin ja tubakas inimese organismile?

Sel korral räägime ikka veel eestlaste seas küllaltki levinud halvast harjumusest ehk suitsetamisest ning tubaka ja nikotiini kahjulikkusest organismile. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla tubakast loobumise nõustaja ja Tervise Arengu Instituudi terviseriskide ennetamise keskuse tubakavaldkonna ekspert dr Tiiu Härm, kelle sõnul on päevapealt suitsetamisest loobumine võimalik. Kuidas seda siis teha, kui tervislikemateks alternatiivideks peetud alterntiivid ei pruugi seda sugugi olla? Küsib Ingela Virkus.
07/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kas healoomuline kasvaja võib ka halb olla?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime vähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes annab ülevaate sellest, kuidas viimaste aastatega vähi diagnoosimine ja ravi arenenud on. Aga juttu tuleb sellestki, mis on healoomuline kasvaja ning kas healoomuline kasvaja võib ka halb olla? Saatejuht on Ingela Virkus.
04/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas on vähki haigestumine viimastel aastatel muutunud?

Kuku raadio saates „Terviseks“ räägime sel korral vähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla onkoloogiakeskuse juhataja ja onkoloog dr Elen Vettus, kes annab ülevaate sellest, kuidas viimastel aastatel vähki haigestumus on muutunud, millised on täna levinumad vähivormid ning kellel on suurem risk vähki haigestuda. Saatejuht on Ingela Virkus.
03/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on gastriidi ehk mao limaskesta põletiku ravi?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime gastriidist, mao limaskesta põletikust. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, millal muutub gastriit krooniliseks ning kui edukas on täna gastriidi ravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
01/11/20220
Episode Artwork

Terviseks: Mis on gastriit?

Sel korral räägime gastriidist ehk mao limaskesta põletikust. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endoskoopiaosakonna ülemarst dr Külliki Suurmaa, kes selgitab, miks gastriit tekkida võib, kellel selle tekkeks suurem soodumus on, millised on gastriidi sümptomid ning kuidas erinevad need toidutalumatusest põhjustatud vaevustest. Saatejuht on Ingela Virkus.
31/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Mida tähendab rinnavähi sõeluuringus osalemine?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime rinnavähist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst-rinnakirurg dr Anu Suurpalu, kes räägib, kas Eestis võib sõeluuringutes osalemise osakaaluga rahule jääda või pigem mitte. Aga jutt tuleb ka rinnavähi diganoosimisest ja ravist. Saadet juhib Ingela Virkus.
28/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas enda rinnas muutusi märgata?

Oktoober on rinnavähi teadlikkuse kuu, mistõttu keskendume ka meie sel korral rinnavähile. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla naistearst-rinnakirurg dr Anu Suurpalu, kes selgitab, kellel rinnavähi tekkeks suurem soodumus on, millised on rinnavähi sümptomid, kuidas märgata muutusi oma keha juures ning milline roll on sõeluuringus osalemisel rinnavähi varajases staadiumis avastamisel. Saadet juhib Ingela Virkus.
27/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Milline on täna kilpnäärme haiguste ravi?

Jätkame eile alustatud teemal ehk räägime kilpnäärme haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endokrinoloog dr Tatjana Vinogradova, kes selgitab, kuidas täna erinevaid kilpnäärmega seotud probleeme diagnoositakse ja ravitakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
25/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Millised on levinumad kilpnäärmega seotud probleemid?

Sel korral räägime kilpnäärme haigustest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla endokrinoloog dr Tatjana Vinogradova, kes selgitab, milline roll on kilpnäärmel, millised on levinumad kilpnäärmega seotud probleemid, kuidas neid ära tunda ning kellel nende tekkeks suurem soodumus on. Saadet juhib Ingela Virkus.
24/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas on olla noor, käia koolis ja tegeleda hobidega, kui nägemine halveneb?

Mida tunneb noor, kui saab diagnoosiks Stargardti tõve ning mida see endast kujutab? Oma kogemusi sellest, kuidas on olla noor, käia koolis ja tegeleda hobidega, kui nägemine halveneb, jagab Eigo Allmere. Saadet juhib Ingela Virkus.
21/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Miks mõni laps sünnib pimedana?

Sel korral räägime pimedusest. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla silmaarst, dr Katrin Eerme, kes selgitab, miks on nii, et mõni laps sünnib juba pimedana ja miks võib pimedus elu jooksul välja kujuneda. Aga juttu tuleb sellestki, kuidas täna erinevaid silmaprobleeme lastel diagnoositakse. Saatejuht on Ingela Virkus.
20/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas hoolitseda hooldust vajava eaka lähedase suuhügieeni eest?

Sel korral räägime eakate hammaste tervisest. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Hambaravikliiniku ülemarst, dr Krista Vapper, kes annab nõu, mida silmas pidada hooldust vajava lähedase suuhügieeni korras hoidmisel ning selgitab ka, kellele on mõeldud narkoosis hambaravi. Saatejuht on Ingela Virkus.
18/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas tekitada lapsele hambapesurutiini?

Kuku raadio saates „Terviseks“ keskendume sel korral laste hammaste tervisele. Külas on Lääne-Tallinna Keskhaigla Hambaravikliiniku ülemarst dr Krista Vapper, kes annab nõu, kuidas tekitada lapsele hambapesurutiini, millal võiks esimest korda lapsega hambaarsti külastada ning milline see esimene visiit olla võiks. Saatejuht on Ingela Virkus.
17/10/20220
Episode Artwork

Terviseks: Kuidas vältida trombi võimalikke tüsistusi?

Jätkame eile alustatud teemal ning räägime tromboosist. Külas on Ida-Tallinna Keskhaigla sisekliiniku juhataja dr Kai Sukles ning sisehaiguste keskuse juhataja dr Alice Lill, kes selgitavad, kuidas täna tromboosi diagnoositakse ja ravitakse, aga räägivad sellestki, millised on tromboosi tüsistused ning kuidas nii trombi teket kui võimalikke tüsistusi ennetada. Saatejuht on Ingela Virkus.
14/10/20220