Winamp Logo
Tak mamy! Cover
Tak mamy! Profile

Tak mamy!

Polish, Children-Kids, 4 seasons, 44 episodes, 1 day, 20 hours, 22 minutes
About
„Tak mamy” to nie tyko podcast o macierzyństwie - autorki skupiają się na relacji mamy z dzieckiem, ale też na relacji mam z innymi mamami oraz na przeżyciach kobiet związanych z zachodzeniem lub nie-zachodzeniem w ciążę. „Tak mamy” to rozmowa o różnych stylach macierzyństwa, pokazująca rozmaite punkty widzenia matek i na matki. Program obala tematy tabu, szuka bohaterek, które inspirują, wzruszają, prowokują.
Episode Artwork

Edyta Broda z Bezdzietnik.pl: Nie gardzę matkami

"Nie chcę mieć dzieci" - takie zdanie Edyta Broda, autorka bloga bezdzietnik.pl, powiedziała partnerowi na samym początku związku. Zrozumiał jej decyzję, do dziś są szczęśliwym małżeństwem. Ale nie każdy na takie wyznanie reaguje wyrozumiale. Dlaczego niechęć do posiadania potomstwa budzi takie emocje? Jak rozmawiać o tym z najbliższymi, na przykład przy wigilijnym stole? No i wreszcie: jak się skutecznie zabezpieczać? O to wszystko (i wiele więcej) pytamy naszą gościnię.
1/18/202355 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Aleksandra Żuraw: Zamiast bicia serca usłyszałam ciszę

Jej pierwsza ciąża nie była planowana, ale przyniosła Oli ogrom szczęścia. "Córka jest moim cudem" – mówi. Druga ciąża była więc nie tylko zaplanowana, ale też bardzo upragniona. Jednak nie udało się. Swoją stratą Ola podzieliła się w sieci. "Dlaczego mówienie o swoich emocjach, traumach to ma być coś złego? Dlaczego mam się bać mówić, co mnie boli?" – komentuje w naszym podcaście. O tym, że z dzielenia się swoimi trudnymi doświadczeniami uczyni misję, wiedziała już na początku kariery. I dziś nie zamierza tego zmieniać. A miliony kobiet jej za to dziękują. Zapraszamy na rozmowę z kobietą, która zawalczyła o prawo do bycia sobą.
1/11/20231 hour, 52 seconds
Episode Artwork

Agata Rubik: Zawsze miałam fajne życie

"Nigdy nie byłam zwyczajną dziewczyną" - mówi nam Agata Rubik. Dlatego, gdy związała się z Piotrem Rubikiem, 18 lat starszym muzykiem o statusie gwiazdora, jej życie wcale nie wywróciło się do góry nogami. Dziś wychowują razem dwie córki, podróżują po całym świecie i wciąż są w sobie zakochani. A Agata wcale nie gra w tym związku drugich skrzypiec. Przeciwnie - mamy wrażenie, że to ona jest "szefową". Dlaczego? Przekonajcie się sami!
1/4/20231 hour, 4 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Sylwia Chutnik: Feministka może być matką?

"Co z ciebie za feministka, jak ty w ciąży jesteś" - powiedziała jej babcia. Sylwia Chutnik spodziewała się dziecka, mając 23 lata. Była wtedy studentką. To dzięki niej na wydziale pojawił się przewijak. Ale nie zamierzała zmieniać swojego życia nawet o milimetr. Kupiła książkę, jak zorganizować manifestację z małym dzieckiem przy piersi. W rozmowie z nami przekonuje, że gdy kobieta zostaje matką, nie musi rezygnować z siebie. Są różne modele rodzicielstwa, tak jak i związków. Można rozstać się z ojcem swojego dziecka i związać z kobietą. Bo niby czemu nie? Zapraszamy na fascynującą rozmowę z pisarką, aktywistką i feministką, która nie boi się być sobą.
12/28/20221 hour, 2 seconds
Episode Artwork

Michalina Grzesiak: Chcę być zaopiekowana

Michalina Grzesiak, czyli "Krystyno, nie denerwuj matki", mówi otwarcie: "Ze wszystkim sobie poradzę, ale tego nie chcę. Ja też potrzebuję wsparcia". Dlatego, gdy jej mąż zachorował na depresję, przeszli kryzys. Bo wzięła na siebie wszystko. Tymczasem, okazuje się, że siłaczki również - a to zaskoczenie! - potrzebują opieki. I miewają chwile słabości. Nie tylko w macierzyństwie. Zapraszamy na bardzo szczerą rozmowę z czułą supermenką.
12/21/20221 hour, 37 seconds
Episode Artwork

Małgorzata Kożuchowska: W ciąży byłam Barbapapą

Jej drogę do zostania mamą śledziła cała Polska. "A nie była to łatwa droga" - mówi nam Małgorzata Kożuchowska. Rozmawiamy o in-vitro i naprotechnologii, ale też o śmierci Hanki w kartonach i o równych płacach wśród aktorów. Ale przede wszystkim rozmawiamy z gwiazdą o jej walce o niezależność. Gwarantujemy, takiej Kożuchowskiej nie znacie!
12/14/20221 hour, 18 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Marianna Gierszewska: Choroba jako droga do zdrowia

Jako nastolatka doświadczyła więcej niż niejeden dorosły. Przemocy, upokorzenia, wykluczenia, choroby. W tym wszystkim to wcale nie stomia była najgorsza. Ba, Marianka uważa wręcz, że stomia zwróciła jej życie. Tuż po operacji poznała przyszłego męża, a wkrótce potem została mamą. Dziś o swoich doświadczeniach mówi głośno, nie owijając w bawełnę. Jak, mimo tych wszystkich trudności, udało jej się pozostać pogodną, otwartą, pozytywną osobą? Przekonajcie się.
12/7/20221 hour, 1 minute, 9 seconds
Episode Artwork

Magda Stępień: Mają pretensje, że wciąż żyję

"Jak ona tak może?!" – czytamy pod postami Magdy Stępień na Instagramie czy pod jej zdjęciami na portalach plotkarskich. "Ludzie uważają, że powinnam się zabić. Chcą odebrać mi nadzieję, że jeszcze mogę jakoś żyć" – wyznaje nam Magda w rozmowie. "To boli, bo walczę o każdy dzień. Wraz z Olivierem umarła część mnie. Ale opowiadanie o tym bólu paradoksalnie dodaje mi siły". Przyznajemy, że to spotkanie było dla nas wszystkich trudne. Ale uważamy, że bardzo potrzebne. "Chcę nieść pomoc innym, dzieląc się swoim doświadczeniem, dlatego dziękuję wam za ten wywiad" – powiedziała nam na koniec Magda. A więc słuchajcie z empatią, ale nie oceniajcie. Bo "tyle wiemy o sobie, ile nas sprawdzono".
11/30/202259 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Marta Żmuda Trzebiatowska: Byłam niefajna

Nie lubiłam siebie - wyznaje nam Marta Żmuda Trzebiatowska. - I uważałam, że jestem brzydka - dodaje. O tym, jak z biegiem lat pokonała własne kompleksy, dorosła do roli partnerki, matki, a także prawdziwej przyjaciółki, aktorka rozmawia z nami w podcaście "Tak Mamy".
11/23/202258 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Anna Kalczyńska-Maciejowska: Troje dzieci w trzy lata

Mówiono, że pracę w TVN dostała dzięki nazwisku i mężowi. Ale plotki jej nie interesują, bo wie, jak jest, i nie ma potrzeby się tłumaczyć. Jeśli jednak myślałaś, że Anna Kalczyńska-Maciejowska to nudna pani z telewizji, jesteś w błędzie. Nas zaskoczyła swoją otwartością i odważnymi wyznaniami, jak to, że zdarza jej się oglądać filmy dla dorosłych. Jesteś ciekawa, jaka Anna jest naprawdę? No to zapraszamy!  
11/16/20221 hour, 3 minutes, 39 seconds