Winamp Logo
Suusajutud Cover
Suusajutud Profile

Suusajutud

Estonian, Sports, 1 season, 34 episodes, 1 day, 9 hours, 42 minutes
About
"Suusajutud" vestlevad Eesti rahvusspordi maastikul tuntud või muidu põnevate inimestega suusatamisest, spordist ja kõigest muust olulisest, mis nende märksõnadega haakuvad.
Episode Artwork

Liigne lumi tekitab kahevõistluse MK-etapi eel peavalu. Talveilm Otepääl on muinasjuttude muinasjutt

Podcastis „Suusajutud“ avatakse sel korral rahvusvaheliste võistluste korraldamise tausta. Stuudios on külas Ago Markvardt, Vahur Leemets ja Kristjan Koll. Jutuajamist veab Ivar Jurtšenko.
1/19/202440 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Suurematel suusatiimidel on palgal keemikud, fluorile otsitakse aseainet

Podcast „Suusajutud“ alustab kolmandat hooaega. Esimese episoodi jutud viivad kuulaja põhjasuusaalade suure muudatuse juurde – alates käesolevast hooajast on keelatud fluori sisaldavad määrded. 30 aastat on oldud hooldeboksides koos fluoriga, nüüd enam mitte. Mida see õigupoolest endaga kaasa toob või on juba toonud, kui keeruline muutuste protsess ikkagi olema saab? Küsimusi on palju ja häid vastuseid küsimustele ei pruugi tänasel päeval veel leiduda. Külalisena on stuudios Skiwax-i esindaja Thomas Kuus, kes räägib keerulise teema selgemaks ja arusaadavamaks. See ei puuduta ainult tippsporti, vaid kõiki tasemeid ja vanusegruppe – nii noori kui ka harrastajaid, kes osalevad näiteks erinevatel suusamaratonidel. Raha, keemikud, vett hülgavad ained, ausõna peal suuskade määrimine ja kontrolli puudumine, võistluste ning treeningute põhimõtteline erinevus, kartused ja hirmud. Sellest kõigest tuleb juttu, kes soovib kursis olla, see kuulab! Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
12/18/202331 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Kristjan Ilves: Retteneggerile sai MM-il kõik näkku ära öeldud, mis ma temast arvan

Podcast „Suusajutud“ tõmbab talihooajale 2022-2023 joone alla. Külaliseks, juba varasemalt välja hõigatud, kahevõistluse MK-sarja üldarvestuse viies ja Planica maailmameistrivõistluste suure mäe võistluse neljas mees Kristjan Ilves. Saadet juhib Ivar Jurtšenko.
4/3/202351 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Rauno Loit: juba järgmisel taliolümpial võib kahevõistluses eestlaste jaoks üks distants juures olla

Lõppeva talispordihooaja eelviimase „Suusajuttude“ podcasti külaliseks on Eesti suusaliidu kahevõistluse ja suusahüpete alakomitee juht Rauno Loit. Räägime eelkõige kahevõistlusest, kõigest sellest, mis spordihuvilistele igapäevaselt selle ala juures silma ei jää.
3/29/202358 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Artti Aigro mullusest olümpiast: igal hommikul toppisin pulga ninna ja palvetasin, et positiivset testi ei tuleks

Rõõmustame talispordihuvilisi käesoleva hooaja „Suusajuttude“ podcastiga number 12. Esimest korda sel hooajal teeme juttu suusahüpetest, külas on Eesti viimaste aastate edukaim suusalendur Artti Aigro.
3/24/202352 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Robert Peets: pärast kahte suurt jama 2011. ja 2019. aastal oli FIS-il eestlastele MK-etapi osas väga selge sõnum

Podcast „Suusajutud“ on sel korral läheneva Tallinna murdmaasuusatamise maailma karika etapi lainel. Räägime kõigest, mis sellega seondub. Külas on võistluste juhataja Robert Peets. Esmalt tuletame veel kord meelde, et sprindi MK-etapp leiab aset tuleva nädala teisipäeval, 21. märtsil, Lauluväljakul, algusega kell 17. Kohal on valdav enamus maailma tippudest, eesotsas norralase Johannes Hösflot Kläboga. Juba ette võib lubada, et sportlikus plaanis tuleb võistlus kompromissitu ja äge. Suusatamise taustaga Robert Peets räägib detailideni lahti, kuidas Tallinnasse MK-etapp ikkagi saadi. Rahvusvahelisel suusaliidul ehk FIS-il oli eestlastele selge nõudmine ja näiteks seetõttu Otepää võistluspaigana enam kõne alla ei tulnud. Tallinn sai MK-etapi korraldusõiguse teisel katsel, esimesel otsustamisel jäi mõni hääl puudu. Mis sai kaalukeeleks ja milline nõudmine FIS-il oli? Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
3/17/202347 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Marko Kilp Planica MM-ilt: ei saa karjääri enne maha panna, kui tiitlivõistlustelt on olemas esikümne koht

Podcast „Suusajutud“ tervitab kõiki kuulajaid sel korral otse maailmameistrivõistluste paigast Planicast. Vestluse vedaja Ivar Jurtšenko on küll Tallinna stuudios, aga külaline, murdmaasuusataja Marko Kilp toimetab hetkel suurvõistluste miljöös. Kaks starti on isiklikus plaanis selja taga ja üks ootab veel ees. Räägime maailmameistrivõistluste startidest ja mitte ainult käesoleva MM-i valguses. 29-aastane Kilp võistleb maailmameistrivõistlustel viiendat korda, starte on kogunenud omajagu. Ühtlasi saab selgeks, et Kilp sihib kaugeima eesmärgina 2026. aasta taliolümpiamänge ning kui mitte varem, siis seal tuleb individuaalses plaanis välja sõita esikümne tulemus.
3/1/202348 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Eesti mäesuusatamise kolmas number Laur Mägi: tahaks, et tippu pürgimine ei takerduks rahastamise rägastikku

Podcastis „Suusajutud“ on sel talvel esimest korda jututeemaks mäesuusatamine. Igati sobilikult, kuna üsna värskelt sai Prantsusmaa Alpides, Courcheveli ja Meribeli suusakuurortides peetud mäesuusatamise maailmameistrivõistlused. Külaliseks on 18-aastane Laur Mägi, keda võiks praegusel hetkel pidada Eesti mäesuusatamise kolmandaks numbriks Tormis Laine ja Juhan Luige järel. Tormis ja Juhan võistlesid äsja maailmameistrivõistlustel, Laur on mõned aastad veel juunioride vanuseklassis. Ka tema käis MM-il, juunioride omal, jaanuaris Austrias, St. Antonis. Parimaks jäi slaalomi 32. koht. Startijaid oli 129, tulemuse sai kirja 44 võistlejat.
2/22/20231 hour, 5 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Kein Einaste: Treimanni külast Šveitsi koondise pealikuks

Podcasti „Suusajutud“ seekordses osas tuleb juttu ekssuusataja Kein Einastega, kes töötab Šveitsi laskesuusakoondise pealikuna. Kein on endine tippsportlane. Ta on esindanud Eestit Vancouveri olümpiamängudel 2010. aastal kui ka kahel korral maailmameistrivõistlustel Holmenkollenis 2011. aastal ja Val di Femmes 2013. aastal. Saatejuhiks on Margus Ader, kes rääkis Einastega Oberhofi MMil. Head kuulamist!
2/17/20231 hour, 6 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Kaspar Kokk: juunioride MM-ilt musta auku, mullivesi ja õnnitlused Mati Alaverilt, unustamatu Torino olümpia teatesõit

Podcast „Suusajutud“ on jõudnud käesoleva talve episoodini number seitse. Külaliseks mees, kes kuulus Eesti murdmaasuusatamise paremikku aastatel 2005 – 2011, võisteldes kahel olümpial ja neljadel maailmameistrivõistlustel. Oslo MM-iga sai sportlasteele joon alla tõmmatud ja uued väljakutsed võetud. Tänasel päeval on Kaspar Kokk edukas ärimees ning poliitik, Tartu linnavolikogu esimees. Teeb tervisesporti ja toetab vastavalt võimalustele erinevaid alasid – jalgrattasporti, tennist, korvpalli. Suusatamisse panustas aastatel 2015 – 2018 suusaliidu juhatuse liikmena, üritades pingsalt klaarida toonast teravat vastasseisu Team Haanjaga. Vestluses keskendume peamiselt Kaspar Koka sportlasteele ning meenutame erinevaid seiku. Saatesse mahtuvas SWIX-i plokis teeme Martti Himmaga juttu võistlussuuskade määrimisest ja hooldusest tervikuna. Eestimaa talvine laulupidu – Tartu suusamaraton – jõuab kätte õige pea, mis tähendab, et SWIX-i Baltikumi esindaja tarkuseterad tasub igal juhul kõrva taha panna. Head kuulamist!
2/6/20231 hour, 4 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Peeter Kümmel: kodust jala põhikoolis käimisega kulutasin maha 6500 kilomeetrit

Suusajuttudes on sel korral külas endine suusasprinter Peeter Kümmel, kes on osalenud kolmel olümpial, viiel korral maailmameistrivõistlustel ning tiirelnud kümme aastat FIS-i MK-sarjas. Tegemist on ainsa Eesti suusasprinteriga, kes on tiitlivõistlustel jõudnud sprindisõidu finaali. Milline on ja võiks olla lapsevanemate roll spordis? Millised eeskujud on lastele tema ema ja isa? Mis roll on spordimehe sirgumisel hoovispordil? Milline on treeneri osa sportlaseks kasvamisel? Milline on meie järelkasv suusatamises täna? Kuidas treenida teadlikult? Neil ja paljudel teistel teemadel arutlevad saatejuht Margus Ader ning olümpiasportlane Peeter Kümmel.
2/1/20231 hour, 29 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Pole olemas! Urmas Välbe imeline sõit Faluni MK-etapil, kus seljataha jäi suur kolmik – Daehlie, Svan, Ulvang

Podcastis „Suusajutud“ on sel korral külas 8-kordne olümpiamees Urmas Välbe. Kahel korral on ta olümpial käinud sportlasena ja seni kuuel korral hooldemehena. Meeletu kogemus, loendamatu hulk lugusid ja mälestusi. Murdmaasuusatajana jäid Välbe parimad aastad vahemikku 1989 – 1991. Sõitis end Liidu koondisesse välja, mis sest, et ees oli ulmeline plejaad olümpiavõitjaid ja maailmameistreid. Tänasel päeval panustab Urmas Välbe täiel rinnal tütre Viibeke ning poja Frederik Marteni sportimisse. Põhikohaga on mõlemad laskesuusatajad, ehkki vahel satutakse ka murdmaaradadele. Oma vanuseklassi värsked Eesti meistrid. Nüüdsest mahub meil saatesse ka nõuandeid ja soovitusi jagav SWIX-i plokk. Esimesel korral puudutame Martti Himmaga suuskade määrimise kõige lihtsamaid nippe. Head kuulamist!
1/20/20231 hour, 23 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kaarel Nurmsalu värvikas sportlastee. Naer läbi pisarate, mida kõike on hüppemäel juhtunud

Podcast „Suusajutud“ on taaskord kohal ja soovib kuulajatele kordaminekute rohket uut aastat! Saatesarja 2023. aasta esimene külaline on varasem olümpiasportlane ja juunioride maailmameistrivõistluste medalimees nii kahevõistluses kui ka suusahüpetes Kaarel Nurmsalu. Vestleme tunni jooksul enamjaolt Nurmsalu sportlasteest, aga mitte ainult. Puudutame ka üldisemaid teemasid, mis hüppamist ja kahevõistlust saadavad. Näiteks. Mida peab suusahüppaja lisaks hüppamisele veel väga hästi oskama? Kahte asja. Peab suutma näljasena ringi käia näoga, et tal on kõik hästi ning peab olema osav näputöös, kui suusahüppekombinesooni on vaja ei tea mitmes kord kohendada ja nõudmistega vastavusse viia.
1/3/20231 hour, 4 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Kalju Ojaste - treener, sportlane, bussijuht, kokk ja hooldemees ühes isikus

Suusajuttude teise hooaja kolmandas saates tuleb juttu kummikutega kullakaevandusest, ujumise ABC ise õppimisest, mis viisid triatloni meistritiitliteni ja Euroopa karika etappideni, kuuli toimetamisest musta, esimese lasu kartusest, "elu parimast vormist", suuskadest, mida sai metallivati tükiga lihvitud, teatesõidu viimasest vahetusest, usust, mis ei pannud suuski libisema, pisaratest ja muidugi õnne faktorist. Lisaks kuuleb Valga lihatööstuse konservidest, mis katsid laua laagrites ning osalemisest kolmedel taliolümpiamängudel: 1992, 1994, 1998.
12/20/20221 hour, 7 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Ago Markvardt: mind kutsuti Liidu koondise juurde suusahüppajaks, aga ma ei saanud treenerile valmistada pettumust

Käesoleva talve „Suusajuttude“ podcast number kaks keskendub kahevõistlusele ja 1990. aastate keskel suurtulemustega spordisõpru rõõmustanud Ago Markvardtile. On mida meenutada, ja millest rääkida. Aga me ei püsi ainult minevikus, vaid räägime ka tänapäeva kahevõistlusest. Kas ala ikkagi jääb olümpiaprogrammi püsima ja mida tuleks teha, et vaatemängulisust ning laialdasemat huvi kahevõistluse vastu tõsta. Lihtsaid lahendusi kindlasti pole, kuid üks moodus on näiteks võistlusprogrammi mitmekesistamine ning panustamine naiste kahevõistluse pildile pääsemiseks. Kui leiaks naiste hulgast mõne tõelise supertähe! Endine tippmees Markvardt toob tänasel päeval sõna otseses mõttes tippsporti ja tippsportlasi Tehvandile, olles kahevõistluse Otepää maailma karika etapi korralduskomitee juht.
12/14/20221 hour, 2 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Olümpiasuusataja 150 elanikuga Lääne-Virumaa külast: eesmärk on saada maailma parimaks, aga sinna läheb veel aega

Koos suusatalve tulekuga on tagasi podcast „Suusajutud“. Taaskord neljaks kuuks, märtsi lõpuni välja. Persoone, kellega talispordist mõtteid vahetada Eestimaa avarustes jagub ja alanud hooaja esimene külaline on kohe eriliste killast. Ta on pärit Lääne-Virumaalt 150 elanikuga Porkuni külast. Teate küll, koht Tamsalu külje all, korralike suusaradade läheduses. Paljudele noortele, vanuses 12-18, seostub ta pigem juutuuberi kui sportlasena. Mis sest, et ta on olümpiasportlane ja sõitis poolteist nädalat tagasi maailma karikasarjas tulemuse, milleni puhaste organismidega eestlased jõudsid viimati 2013. aastal. Kas nüüd otseselt Eesti suusatamise päästja, aga midagi sinnapoole. Külas on Ruka maailma karika 10 km klassikasõidu 20. koha mees Martin Himma (23).
12/7/20221 hour, 37 seconds
Episode Artwork

Jaan Alvela: kui algas koostöö Poltoraniniga, tuli esimese asjana teha hullumeelne ponnistus

Podcast „Suusajutud“ pakub lõppeva suusahooaja viimase kuulamise. Külaliseks Võrumaa mees Jaan Alvela, kes oli tänavu Poola naiste murdmaasuusakoondise hooldetiimi pealik. Vaid 36-aastane hooldemees on käinud juba neljal olümpial, seda Eesti, Kasahstani ning Poola koondise taustajõuna. Vaatamata noorele eale kogemust ja tarkust kui palju. Uueks olümpiatsükliks seob Jaan Alvela end tõenäoliselt taaskord Poolaga, aga veel pole lõplikult selge, kas murdmaasuusatamise või hoopis laskesuusatamise koondisega.
3/29/202258 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Alvar Johannes Alev: Colorado ülikool, edusammud Norras ja Trondheimi MM 2025

Podcastil „Suusajutud“ on sel korral virtuaalne külaline. Videosilla vahendusel ajame pikemalt juttu Norras Oslos resideeruva murdmaasuusataja Alvar Johannes Aleviga. Pärnumaalt, Tori vallast, Jõesuu külast pärit suusamees oli Pekingi taliolümpial Eesti edukaim murdmaasuusataja. Parimaks kohaks 33., suusavahetusega sõidus. Arvestades tõsiasja, et varasemalt polnud Alev MK-sarjas kordagi jõudnud 40 parema hulka, siis igati tunnustust vääriv tulemus.
3/21/202254 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Kristjan Ilves: Kui olümpial hakati lohutama, et kõik on hästi, läks käsi rusikasse

Podcasti „Suusajutud“ seekordseks külaliseks on lõppeva suusatalve suur spordisangar, kahevõistleja Kristjan Ilves. See, mis juhtus Ilvesega Pekingi olümpial, on teada kõigil spordisõpradel. Aga see teadmine on vaid jäämäe ülemine tipp. Tunded, mis spordimeest keerulistel hetkedel karantiinihotellis valdasid, on hoopis sügavama haavajoonega. Need on hingesopis olemas siiamaani, ja mine tea, võib-olla jäävad sinna veel pikkadeks aastateks.
3/15/20221 hour, 3 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Kaarel Zilmeriga Eesti ja maailma suusaspordi olulistest inimestest ning märgilistest sündmustest

Podcasti „Suusajutud“ märtsikuu esimeses saates on külas sporditeaduste doktor, värske Eesti Vabariigi riikliku spordi elutööpreemia laureaat Kaarel Zilmer. Läbi ja lõhki suusainimene. Tulnud 1966. aastal Eesti noortemeistriks, olnud Tartus legendaarsete Erna ja Herbert Abeli õpilane, alates 1969. aastast suusaõppejõud Tartu ja Tallinna ülikoolis, 1995-2001 Eesti suusaliidu peasekretär, 2001-2015 Eesti suusaliidu juhatuse liige, olnud Eesti suusakoondise juht viiel MM-il ning 1998. aasta Nagano olümpial, avaldanud suurusjärgus 200 teaduslik-metoodilist publikatsiooni jne., jne.
3/9/20221 hour, 4 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Stuudios Kelly ja Mihkel: peensusteni Pekingi olümpiast, rääkimata detailid ning Andrei Zevakin

Olümpiasangar Kelly Sildaru koos treener Mihkel Ustaviga leidis aega ja tahtmist avada Pekingi olümpia taustu podcastis „Suusajutud“. Vestluse käigus tulevad ilmsiks mitmed huvitavad nüansid, millest varasemalt polegi räägitud. Lahkame Pekingi sündmusi üldisemalt ning Kelly iga võistlusala eraldi. Jõuame sinnamaani välja, et praegune hindamise süsteem ei ole õiglane ja ei toeta kuidagi sportlast. Kas hindamine võiks lähitulevikus muutuda?
2/28/202257 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Mart Kevin Põllustega pikamaasuusatamise telgitagustest ja Tartu maratonist

Podcast „Suusajutud“ keskendub sel korral pikamaasuusatamisele ja seda arusaadavatel põhjustel. Nädalavahetusel sõideti 48. Tartu maraton, kus olid kohal pikamaasuusatamise maailma tipud, eesotsas olümpiavõitja ja maailmameistri Anders Auklandiga. Podcasti külaliseks on Mart Kevin Põlluste, kes startis tänavusele maratonile Auklandi kõrvalt. Mille puhul selline au? Aga seetõttu, et 27-aastane tartlane on Tartu maratoni mullune võitja. Tänavu läks tippkonkurentsis kirja 52. koht. Eestlastest teine, olümpial käinud Henri Roosi järel.
2/22/202258 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Lillehammeri olümpial säranud kahevõistlejad: Kristjan Ilvesega on kõik hästi, ta oli "alpimajas"

Podcasti „Suusajutud“ seekordseteks külalisteks on meie endiste aegade kahevõistluse tipud, kes 1994. aasta Lillehammeri taliolümpial tegid teoks seni ületamatu saavutuse. Neljas koht kahevõistluse meeskonnavõistluses on seniajani eestlaste parim tulemus taliolümpia võistkondlikelt aladelt, mille sepistasid 28 aastat tagasi Allar Levandi, Ago Markvardt ning Magnar Freimuth. Stuudios võtsid koha sisse Allar ja Magnar. Peatusime kolmel olümpial – 1992 Albertville, 1994 Lillehammer ja 1998 Nagano.
2/14/20221 hour, 13 seconds
Episode Artwork

Olümpiavõitja Kristina Šmigun-Vähi: ei tea, kuidas Kellyga on, aga mind kasvatati võitlejaks

Podcastis „Suusajutud“ räägib rikkalikest olümpiakogemustest kahekordne olümpiakuld Kristina Šmigun-Vähi, kelle sportlasteele jäid viied talimängud. Alates 1994. aastast Lillehammer, Nagano, Salt Lake City, Torino ning Vancouver. Kogemusi ja läbielamisi seinast seina. Tõeline edu saabus alles tema neljandatel olümpiamängudel Torinos, eelnevalt oli üks rist ja viletsus. Mida kõike ei juhtunud, nii enne mänge kui mängude ajal!
2/8/202257 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Kuidas koroona keerab kõik pea peale, „kinkides“ veel boonusena portsu masendavaid mõtteid

Pekingi taliolümpia eel, mille avatseremoonia toimub 4. veebruaril, pakume kuulamiseks järjekorras 10nda episoodi podcastist „Suusajutud“. Külalisteks Eesti parim naissuusahüppaja Annemarii Bendi ning tema treener, endine olümpiasportlane Karl-August Tiirmaa. Hooaega olümpiamõtetega alustanud võrulanna tegeles varasemalt kahevõistlusega, puhtalt hüpetele spetsialiseerus ta eelmisel kevadel, mil algas koostöö praeguse treeneriga.
1/31/202249 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Kes Allar Levandi kunagistest konkurentidest võttis Kein Einaste Šveitsi suusakoondise treeneriks?

Podcasti „Suusajutud“ järjekorras 9. osa jõuab kuulajateni kümmekond päeva enne Pekingi taliolümpiamängude algust. Olümpiast tuleb juttu ka saates. Kuidas teisiti, kui külaliseks on Šveitsi meeste murdmaasuusakoondise peatreener Kein Einaste. Endine tippsportlane, Eesti murdmaasuusakoondise liige nii olümpiamängudel (2010) kui ka maailmameistrivõistlustel (2011, 2013) töötab Šveitsis alates 2018. aasta suvest.
1/24/202255 minutes
Episode Artwork

X-Mängudel nihutatakse piire, olümpia on tulemuse peale võistlus. Kui suur fenomen on Kelly Sildaru?

Podcasti „Suusajutud“ seekordseks külaliseks on Joel Pärle. Eesti ekstreemspordi ringkondades teada-tuntud nimi, osalenud lumelauasõitjana mitmetes filmiprojektides, pidanud Kuutsemäel suusakooli ning arendanud lumelauasporti. Põhiliselt räägime talvistest X-Mängudest (X-Games), mis leiavad eeloleval nädalavahetusel aset Ameerika Ühendriikides, Aspenis. Traditsioon, mis on katkematult kestnud 2002. aastast. Räägime X-Mängude tähendusest ja arengutest ning kõrvutame seda kõike olümpiamängudega.
1/17/202259 minutes, 1 second
Episode Artwork

Jelena Välbe on karm ja konkreetne. Tour de Ski võitja tänas treenereid, kes on andnud talle...

Podcasti „Suusajutud“ värskes osas räägib murdmaasuusatamise tänasest päevast Venemaa koondise hooldemees, kivilihvi pealik Sergei Lopuhhin. Laskesuusatamise taustaga tallinlane on Venemaa koondise juures ametis olnud alates 2011. aastast. Palju näinud, teinud ja kuulnud, üüratu pagasiga. Saame kõige värskemaid muljeid Tour de Skist, räägime Venemaa koondise telgitagustest ja Jelena Välbest. Ühtlasi saame aimu mida kujutab endast kivilihv ning kas ilma selleta on üldse võimalik suuski maailmatasemel ette valmistada.
1/10/20221 hour, 1 minute, 54 seconds
Episode Artwork

Freestyle suusatamises võivad ka kohtunikud „freestyle'i“ panna. Kelly Sildaru Pekingi olümpial

Head olümpia-aastat suusaspordi sõpradele. Podcasti „Suusajutud“ 2022. aasta esimeses saates oleme koheselt Pekingi taliolümpia lainel. Külaliseks Eesti suusaliidu lumelauaspordi ja freestyle suusatamise alakomitee esimees Priidik Vesi. Kõigepealt räägime külalisest endast. Endine spordimees, suusahüpete ja kahevõistluse taustaga. Eesti juunioride koondisega käinud mitmetel tiitlivõistlustel. Juba 11-aastaselt läks Priidik Vesi üksinda aastaks ajaks Soome suusaspordiga süvendatult tegelema ja tänaseks päevaks on ta väga tugevalt Soomega kokku kasvanud.
1/3/202258 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Huntidega koos ulgumisest, Kalle Palanderi tippu jõudmisest, Eesti mäesuusatamise üldisest seisust

Podcasti „Suusajutud“ detsembrikuu viimaseks külaliseks on 1990. aastate keskpaiga Eesti parim mäesuusataja Raida Mesila, kes tänasel päeval on endiselt ala juures, aidates poegadel sportlikke unistusi täita. Enda kunagistest sõitudest 13-kordne Eesti meister liigselt vaimustuses pole. „Ega me mingisuguseid poodiumikohti ei saavutanud ei Nõukogude Liidu aegadel, ega ka FIS-i võistlustel Norras, Rootsis, Soomes. Pigem oli eesmärk vähendada kogu aeg kaotust liidritele, saada sõidus ajaliselt vähem tappa ja parandada oma FIS punkte,“ räägib Mesila 1980. aastate teise poole ja 1990. aastate Eesti mäesuusatamise tasemest.
12/27/20211 hour, 47 seconds
Episode Artwork

Murdmaasuusa MK-sarjas ilma hooldetiimita, Rehemaa MM-tiitel ja kolmekordne olümpiahõbe

Podcasti „Suusajutud“ seekordseks külaliseks on Mihhail Lukertšenko, kes tiirelnud murdmaasuusatamise Maailma karika karussellis viimased 15 aastat. Alustuseks räägime tema taustast ja katsetest suusatajana läbi lüüa. Sealhulgas teeme juttu 2002. aasta juunioride MM-ist, kus Aivar Rehemaa tuli maailmameistriks. Samal, 30 km distantsil teenis Lukertšenko paljulubava 11. koha, edestades mitmeid hilisemaid olümpiamedaliste. Seejärel hooldetiimide aastad. Algus Eesti koondises ning jätk Venemaal, kuni 2014. aasta Sotši olümpiani.
12/21/20211 hour, 45 seconds
Episode Artwork

Eesti mäesuusataja on Austria firma tehasesõitja, mis lubab liikuda suurte eesmärkide poole

21-aastane Tormis Laine ja tema pere kolis sportlike eesmärkide nimel Austriasse elama juba kümme aastat tagasi. Pereisa Tiimar, endine spordimees, imestab ka ise, et kas tõesti on sellest sammust möödas terve kümnend. On. Suur elumuutus ei ole olnud asjata. Toonasest 5. klassi poisist Tormist on kasvanud Eesti kõigi aegade parim meesmäesuusataja. Ta mahub slaalomi maailma reitingus 150 parema hulka, kellel on õigus osaleda Maailma Karika sarja etappidel.
12/13/20211 hour, 6 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Kas olümpial usaldame Kristjan Ilvese suuskade ettevalmistamise norralastele? Kodune Otepää MK-etapp

Podcasti "Suusajutud" teises osas räägime põhiliselt kahevõistluse teemadel. Külas on endine tippmees, kahevõistleja ja suusahüppaja Kaarel Nurmsalu ning kahevõistluse asjatundja, mitmete tiitlivõistluste teleülekannete kommentaator Heiko Heitur. Peamisi teemasi on kaks. Kristjan Ilvese igati meeldiv hooaja algus ja kõik sellega seonduv - koostöö norralastega, edasiminek suusatamises, spekulatsioonid olümpia teemadel ning mida võiks kodupublik oodata käesoleva nädala MK-etapilt Otepääl.
12/6/20211 hour, 2 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Uus podcast "Suusajutud"! Külas Jaanus Teppan, kes räägib suusatajate erilisest laagrist Bulgaarias

Delfi keskkonnas alustab uus sporditeemaline podcast "Suusajutud". Alanud on olümpiatalv, Eesti suusatamisel täitub õige pea 100 aastat ja millal siis veel kui mitte nüüd. Alates tänasest, talv läbi, on igal nädalal eetris uus episood ja juba ette võib lubada, et huvitavate külalistega. Avalöögi võttis enda peale Eesti suusakoondise peatreener Jaanus Teppan, kes naasis värskete muljetega Soomest Rukalt. Maailma karika hooaeg startis nii murdmaasuusatajatel kui ka kahevõistlejatel. Sel korral keerlevad jutud murdmaasuusatamise ümber, ehkki päris lõpuni ei pääse me mööda ka kahevõistlusest ja Kristjan Ilvesest.
11/29/20211 hour, 1 minute, 5 seconds