Winamp Logo
Spordireporter Cover
Spordireporter Profile

Spordireporter

Estonian, Sports, 1 season, 158 episodes
About
Ott Järvela ja Joosep Susi vaade olulisematele spordisündmustele
Episode Artwork

Kas brutaalsele profipoksile on 21. sajandi maailmas kohta?

Raskekaallaste Oleksandr Ussõki ja Tyson Fury matš absoluutsele maailmameistritiitlile tõstis profipoksi üheks õhtuks maailma spordi kõige tähtsamaks sündmuseks. Võitlus oli äge, võitis õige mees. Aga matši taustal esitati eksistentsiaalseid küsimusi spordiala kohta. Näiteks kas sellel on veel 21. sajandi maailmas kohta? Teemadeks veel Tallinn – Tartu duell korvpalli finaalseerias, Götzise 10-võistlus, võrkpallikoondiste ootuspärased tulemused, Jürgen Henni eesmärgid Eesti koondise uue peatreenerina, Jürgen Klopp, rannavõrkpalli olümpiaunistuse purunemise põhjused. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
5/21/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Kuidas käsipall end Eestis suurde pilti saaks?

Käsipallikoondise mängud Islandiga (25:50 ja 24:37 kaotused) olid karm meenutus, kui kaugel on Euroopa tipp. Samas Euroopa keskmine tase on palju lähemal ning selle kinninabimine ja EM-finaalturniirile jõudmine oleks Eesti käsipalli jaoks võtmetähtsusega – see tooks nad kodumaal suurde pilti, kus praegu ei olda. Teemadeks veel Karol Metsa tõus jalgpalli Bundesligasse, Ott Tänak kipub jääma Hyundai teiseks piloodiks, Madis Mihkelsi vägiteod Girol ja korvpalli sõelmängud. Samuti jalgpalli EM-finaalturniiri paralleelselt ETV-s ja TV3-s näitamise tagajärjed ning maadlus olukord Eestis ja maailmas. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
5/14/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Flora võis ju ühe mängu võita, aga Levadia on ikka kindel tiitlisoosik

100. Tallinna derbi FC Flora ja FCI Levadia vahel lõppes üllatuslikult florakate 1:0 võiduga, ent tänavuse Premium liiga osas suur pilt ei muutunud – selgeks tiitlisoosikuks on Levadia, sest Flora meeskond on kullapüüdluste jaoks liiga toores ja kogenematu. Teemadeks veel ülipõnevad korvpalli sõelmängud, Eesti jäähokimeeskonna tubli ümbersünd MM-il, Reena Pärnati olümpiapääse, Põlva Serviti järjekordne meistritiitel, Meistrite liiga poolfinaalid, Manchester Unitedi hädad, snuukri MM-finaal ja Eesti spordi rahastamise ja juhtimise ümber puhkenud poleemika. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
5/7/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Anna Levandi võitis

Karmimates talle esitatud süüdistustes Uisuliidu uurimises õigeks tunnistatud iluuisutreener Anna Levandi jäi kokkuvõttes võitjaks vaatamata sellele, et talle ühe episoodi eest ka hoiatus määrati. Eesti spordieetika eneseotsingud jätkuvad, iga juhtum seab kompassi täpsemaks. Teemadeks veel Marie Kaldvee ja Harri Lille MM-hõbe, põnevad korvpalli sõelmängud, jäähokikoondise kehv algus MM-turniiril ja Hiina ujujate dopingukaasus. Eraldi lahkamist leiab sõna "sõelmängud" päritolu ja põhjus. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
4/30/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Ralli-absurd, dopinguküttide kobarkäkk, Kalev/Cramo kiiduväärt hõbe ja spordi-Oscarid

Kalev/Cramo kaotas küll Eesti – Läti ühisliiga finaalis BC Prometeyle, aga see polnud kaotatud, vaid kiiduväärt hõbe. Vägeva kossuemotsiooni pakkus NATO häälekal toel ka esiliiga finaal, algavad meistriliiga sõelmängud. Teemadeks veel ralli-absurd Horvaatias, Eesti jäähokimeeskonna perspektiiv algaval MM-turniiril, Marie Kaldvee – Harri Lill olümpiapunktijaht kurlingu MM-il, dopinguküttide kobarkäkk Hiina ujujate juhtumis, Eesti olümpiakoondise väikesearvulisuse põhjused ja paar jalgpalliküsimust (VAR ja Manchester United). Lõpetuseks arutelu Laureuse auhindade ehk spordi-Oscarite tänavuste valikute üle. Saatejuhid Ott Järvela ja Joosep Susi.
4/23/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti spordis jätkuvad korvpalli hitiparaad ja Lehise kiusamine

Henri Drelli vahva partii Chicago Bullsi ridades on järjekordne episood Eesti korvpalli selle kevade hitiparaadist, kust leiab ka koondise võidud Põhja-Makedoonia ja Leedu üle ning tuhandete fännide invasiooni Kaunases peetud Žalgiris – Baskonia Euroliiga-mängule. Teemadeks veel võrkpalli meistritiitlite allhoovused, vehklemisliidu ja Kaido Kaaberma jätkuv kius Katrina Lehise suhtes, Mykolas Alekna niiöelda "maailmarekord", Konstantin Vassiljevi juhtum, raskejõustiku olukord Eestis ja maailmas, Susi lubadus Premier League'i kohta, meelega kaotamise eetilisus. Lõpetuseks arutelu kergejõustiku revolutsioonilise sammu – auhinnaraha olümpiakulla eest – üle. Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Joosep Susi.
4/16/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Konstantin Vassiljevi koondises jätkamine pahandaks Eestit

Kas Konstantin Vassiljev peaks eelmisel nädala Õhtulehele antud intervjuu öeldu valguses kuuluma Eesti koondisesse? Selle küsimuse peab lahendama Eesti jalgpall, aga see küsimus läheb korda palju laiemale avalikkusele, kes ootab alaliidult konkreetset otsust. Teemadeks veel Tartu kossusatsi pretsedenditu peatreenerivahetus, Sten Priinitsa võistluskeeld, Eesti maadlust ähvardav fiasko, Madis Mihkelsi vahva sõit Pariis-Roubaix klassikul, äkiline andestus Kaia Kanepile ja erinevate pallimängualade sõelmängude kahetsusväärne kattumine. Saate lõpus arutelu pallimängu klubivõistkondade rahastamisest – miks arvatakse endiselt, et see on riigi asi? Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Joosep Susi.
4/9/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Ott Tänak käitus ja rääkis nagu maailmameister peab!

Keenia ralli tõi taas esile autoralli MM-sarja hapruse ja päris mitmel moel ka naeruväärsuse. Ainsa eksmaailmameistrina tänavu täisprogrammi kaasa tegev Ott Tänak võttis sel teemal jõuliselt sõna. Tema intervjuu Dirtfishile oli jõuline ja pakatas vastutustundest spordiala ees. Õige ja tubli töö! Teemadeks veel: võrkpallifinaali olemus ja seda tabanud kohtunikuskandaal, korvpalli Eesti – Läti ühisliiga sõelmängud, jalgratturi Mihkel Räime kurvaks tegev juhtum, Pohlakute projektide ummikseis, jalgpallikoondise põlvkonnavahetus kui pseudoteema ja väikelinnade pallimänguvõistkondade (nt Võru võrkpalliklubi) ellujäämisšanss pikemas plaanis. Saate lõpus vaatame otsa Eesti koondisele Pariisi olümpial, mis ikaldab nii mis hirmus. Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Joosep Susi.
4/2/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Korvpall pani jalgpallile pika puuga ära

EM-i sõelmäng pidanuks tähendama, et möödunud nädal kuulub Eesti spordipildis jalgpallile, aga kuulus hoopis korvpallile. Kui Varssavis Poola – Eesti jalkamängul oli 200 fänni, siis samal õhtul Kaunases korvpalli Euroliiga kohtumisel Žalgiris – Baskonia 2000 fänni. Korvpallinädalale lisasid vunki Kristian Kullamäe võidukolmene ja Kalev/Cramo uhke võit Eesti – Läti liiga põhiturniiril. Teemadeks veel: vehklemisnaiskonna põrumine ja peatreeneri Kaido Kaaberma tulevik, positiivne iluuisutamise MM, rallile ja laskesuusatamisele eraldatud raha, Thomas Häberli tulevik pärast kaotust Poolale. Saate lõpetuseks mõtisklus tippsportlase karjääri olemuse üle Raido Ränkeli näitel. Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Joosep Susi.
3/26/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti talisport säras tänavu mitmel rindel ja tõotab minna veel paremaks!

Eesti talispordihooaega kokku võttes on rõõm tõdeda, et viiel spordialal (laskesuusatamine, kahevõistlus, iluuisutamine, kiiruisutamine ja kurling) on põhjust rääkida väga kõrgeklassilistest rahvusvahelistest tulemustest. Ning Kelly Sildaru vigastuspausilt naasmisega peaks loetellu lisanduma ka freestyle-suusatamine. Milano taliolümpia tõotab Eesti jaoks kujuneda enneolematult mitmekesiseks. Teemadeks veel Poola – Eesti jalgpallimatš, käsipallikoondise vahvad võidud Ukraina üle, Kristjan Cehi otsus lõpetada koostöö Gerd Kanteriga, Henri Drelli debüüt NBA-s, Robert Rooba lahkumine Jyväskylä JYP-ist ja saate lõputeemana transsooliste sportlaste sekkumine maailma tippsporti ja selle tagajärjed. Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Joosep Susi.
3/19/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti jalgpallikoondise šanss jõuda EM-ile on täpselt 3%!

Eesti meeste jalgpallikoondis on kahe võidu kaugusel EM-finaalturniirist. Sinna jõudmine on aga väga ebatõenäoline, sest 1) vastased on väga tugevad, 2) Eesti meeskonna viimase aja esitused väga kehvad, 3) mõlemad mängud tuleb pidada võõrsil. Spordireporter põhjendab, miks on Eesti EM-ile pääsemise tõenäosus täpselt 3%! Teemadeks veel Kristjan Ilves (väga hea), laskesuusatajad (samuti väga hea), Nelli Differt (väga hea), HC Panter (tubli) ja Andrus Veerpalu Haanja maratonil (diskvalifitseeriti). Samuti ksenofoobiaskandaal jäähoki noortemängul, võimalus kombineerida laskesuusatamist ja discgolfi ning üliäge kolmikvõitlus Inglismaa jalgpalli meistritiitli nimel. Saate lõpetuseks kirglik tiraad Eesti korv- ja jalgpallikohtunike triksterite aadressil. Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Joosep Susi.
3/12/20240
Episode Artwork

Spordireporter 05-03-2024

3/5/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Üks jama ajas teist taga, aga lõpuks tõestas korvpall, et on Meie Mäng!

Eesti korvpallikoondise vägev võit Leedu üle oli palsam spordinädalale, mille sisse mahtus rohkesti jamasid – Anna Levandi juhtum, Putini spordimängudel osalenud Eesti jäähokiklubide mängijad, Kristjan Ilvese udutatud logod, HC Tallinna käsipallimeeskonna streik, paralümpiamängude rahastamisest keeldumine. Kõik need kaasused leiavad saates lahkamist. Teemadeks veel võrkpalli Balti liiga sõelmängud, korvpalliliidu käitumine Gert Kullamäe kaasuses, Andrejs Rastorgujevs ja doping, Tartu maratoni roll ning ootused enne jalgpalli Premium liiga hooaega. Saatejuhid Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Mart Treial (Õhtuleht), sest Joosep Susi on Gruusias.
2/27/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti talispordis on ainult üks saavutus, mida saab võrrelda laskesuusanaiskonna 4. kohaga

Laskesuusatamise MM oli Eesti koondise jaoks kõigi aegade edukaim. Lisaks mitmetele kaunitele individuaaltulemustele tegi hiilgava soorituse teatenaiskond, kelle 4. kohta saab Eesti talispordi-ajaloos võrrelda ainult ühe saavutusega. Lisaks pikkadele ja põhjalikele laskesuusatamise-juttudele teemadeks veel: Kregor Zirgi 5. koht MM-il ja olümpianorm, Marten Liivi MM, Ott Tänaku jaoks nurjunud Rootsi ralli, korvpalli karikasarja intriig ja korvpallikoondise tegemised, jalgpalli Balti liiga mõttetus ja Atso Matsalu loll jutt ja kiuslik suhtumine Gert Kullamäesse. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/20/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Kristjan Ilvest ootavad ees karjääri kaks kõige tähtsamat aastat

27-aastase Kristjan Ilvese esitus Otepää MK-etapil näitas kõva spordimehe sisu – nurjunud Seefeldi MK-etapi järel tõusis Ilves kodupubliku ees kaks korda poodiumile, olles mõlemal puhul ala ülivõimsale valitsejale Jarl Magnus Riiberile meeldivalt lähedal. Teemadeks veel Super Bowl kui poliitiline sündmus, Eesti vehklemisnaiskonna kaduv olümpialootus, Kregor Zirgi Eesti rekord ja olümpianormi täitmine, kurlingupaari Marie Kaldvee – Harri Lill võit Kanadas, jalgpalli Aafrika meistrivõistlused ja muidugi ka laskesuusatamise MM. Saates intervjuu Alvar Tiisleriga (ERR), kes vahendab muljeid ja mõtteid Nove Mestost. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/13/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Barcelonas pannakse paika Eesti (medali)lootusi Pariisi olümpial

Eesti spordi jaoks on vähesed võistlused sama kaalukad, kui eeloleva nädala vehklemise epee MK-etapp Barcelonas, kus pannakse paika, kas ja millised medalilootusi Pariisi olümpial hellitada saab. Teemadeks veel Nove Mestos algav laskesuusatamise MM, Hans-Christian Hausenberg ja Tiidrek Nurme, Lewis Hamiltoni šokk-otsus Ferrarisse siirduda, Keila-Pärnu kossufännide konflikti lahenduse kvaliteet, Selevko esinemise paralleelid Pljuštšenkoga, jalgpalli Aafrika MV roll ning lõpetuseks jalgpalli teleõiguste liikumine Viaplay'st TV3 Gruppi, mille tulemus on, et esimest korda Eesti spordiajaloos näitab suurturniiri erakanal. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/6/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Paradoksaalne, et Valijeva dopinguotsus päästis CASi maine ja usaldusväärsuse

Rahvusvaheline Spordikohus (CAS) määras Venemaa iluuisutaja Kamila Valijevale nelja-aastase võistluskeelu, mis tähendab olümpia- ja EM-medalite ümberjagamist. Otsus sündis tülgastavalt hilja (kaks aastat pärast rikkumise ilmnemist), aga päästis CASi maine ja usaldusväärsuse. Teemadeks veel Monte Carlo ralli, Sinner-Djokovic-Kyrgios, HC Panter, Marten Liivi uhked sõidud, Kristjan Ilvese vormikõver enne Otepää MK-etappi ja endaga torisev Artti Aigro. Samuti kõige jaburamad võistlussüsteemid ning ka laskesuusatamise teleaja tõttu puhkenud tüli. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/30/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Võrkpallis toimus lahutus, sest üks tahtis üht ja teine teist

Eesti võrkpallinaiskond jäi peatreenerita, sest Alessandro Orefice tahtis üht, aga naiskonna liikmed teist. Seega tavaline lahutus. Kõigile on parem, kui mäletama jäädakse üheskoos saavutatut, mitte lõpukripeldust. Teemadeks veel: Novak Djokovic võidab ja hurmab Austraalia lahtistel, Artur Konontšuk lahkus Granadast, Stefan Arand F1-s, Tuuli Tomingase viis möödalasku ja teised laskesuusajutud, Eesti jalkafännide meelsus, jalgpallikohtunike personaalküsimus, Ott Järvela väidetav vimm disc-golfi vastu ja mõtted enne autoralli MM-sarja, kus Ott Tänaku šanss maailmameistriks tulla on igasuguse kahtluseta suurem kui kunagi varem. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/23/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Uisuriik Eesti! Kuidas muudab Selevko EM-hõbe kohalikku spordimaastikku?

Uue aasta esimese kahe nädalaga võitsid Eesti uisutajad kaks EM-hõbedat. Kui Marten Liivilt osati õnnestumist oodata, siis Aleksandr Selevko serveeris Kaunases tohutu üllatuse. Mis on Eesti iluuisutamise tõusu põhjused? Kuidas muudab Selevko EM-hõbe kohalikku spordimaastikku? Mida heita ette iluuisutamise tele-ülekannetele? Teemadeks veel: Katrina Lehis tõestas jälle, et on Eesti parim, jalgpallikoondise kaotus Rootsile, Ronnie O'Sullivan – Ali Carter oli nagu Serena Williams – Anett Kontaveit, laskesuusajutud, Veerpalu faktor ja FIFA järjekordne narr otsus. Saate lõpetuseks aga põgus mõtisklus, et miks sobibki Eestile individuaalsetele projektidele toetuv spordisüsteem, kus tippsportlasel tuleb tegutseda ka väikeettevõtjana. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/16/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Marten Liivi tagas hõbedaga, et Eesti sport on 2024. aastal edukam kui mullu

Kui 2023. aastal võitsid Eesti sportlased olümpiaaladel vaid ühe tiitlivõistluse medali – vehkleja Nelli Differt EM-pronksi – siis kiiruisutaja Marten Liiv tagas juba uue aasta esimesel nädala, et 2024 on Eesti spordi jaoks mullusest edukam, sest võitis EM-hõbeda. Mida Heerenveenis võidetud EM-hõbe näitab ja kas Eestis on oodata kiiruisubuumi? Teemadeks veel: Kalev/Cramo võit Prometei üle ja võimas publikurekord, Dakari ralli fenomen, tüli Eesti laskesuusatamises, Oberhofi MK-etap, nutt ja hala Tour de Ski üle, Djokovic vs Federer vs Nadal, jalgpalli Superliiga varjatud saabumine Meistrite liiga kesta sisse. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/9/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Spordiaasta parimate süsteem toimib kenasti, muutusi pole vaja

Spordiaasta parimate valimise järel on vallandunud (traditsiooniline) poleemika, et kas võidud läksid ikkagi õigetele nominentidele ja kas võistluse süsteem vajaks põhjalikku uuendamist, et edaspidi võidaksid need, kes seekord ei võitnud. Spordireporter rahustab Eesti rahvast ja kinnitab: süsteem toimib kenasti ja muutusi ei vaja. Teised teemad: Euroopa võrkpalliliidu presidendi Venemaa-sigadus, Eesti spordi tähtsaim sündmus 2023 oli Anett Kontaveidi lahkumine tippspordist, noolevise, Eesti laskesuusatamises pakitsev tüli ja ettevaade 2024. spordiaastale, kus tooni annavad jalgpalli EM ja Pariisi olümpia. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/2/20240
Episode Artwork

Spordireporter: Henri Drelli leping Chicago Bullsiga on preemia suure sihikindluse eest

Henri Drell sõlmis lepingu Chicago Bullsiga ja teeb ilmselt lähiajal ka debüüdi NBA-s (kuigi täiesti kindel see pole). Järjekindlalt Euroopas tulnud kutsed ja pakkumised tagasi lükanud Drell sai seeläbi kätte preemia sihikindluse eest. Drelli samm NBA lävele toob paratamatult meelde aastad 1996-98, kui Eesti (sport) elas kaasa Martin Müürsepa tegemistele Miami Heatis ja Dallas Mavericksis. Teemadeks veel WRC uus punktisüsteem, võrkpalli karikafinaalid, jalgpalli klubide MMi mõte, Tuuli Tomingase karjääri parim MK-nädalavahetus ja perspektiiv jaanuariks, Susi ja Järvela nagu koer ja kass ning Aasta sportlaste valimise tänavused spordimaailmavaatelised konfliktid. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/19/20230
Episode Artwork

Spordireporter: ROK-i otsus Venemaa sportlased olümpiale lubada on tülgastav, aga kahjuks mitte üllatav

Rahvusvahelise Olümpiakomitee reedene otsus lubada Venemaa ja Valgevene sportlased Pariisi olümpiale on tülgastav, aga kahjuks mitte ühestki otsast üllatav, sest vastab ROK-i presidendi Thomas Bachi varasematele ütlemistele ja sammudele. Eneli Jefimova medalivõidud Bukarestis algatasid Eesti (naiste) tippspordis uue ajastu. Kas on mingi variant, et teda ei valita Eesti aasta naissportlaseks? Teemadeks veel: vehklemise MK-etapp Vancouveris, võrkpalli Kuldliiga, jalgpallikoondise uued abitreenereid, Tuuli Tomingase uus tase ja Karol Metsa auhinna kontekst. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/12/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Eneli Jefimova teeb ujumise lühiraja EM-ist Eesti jaoks suure ja olulise spordisündmuse

16-aastase ujuja Eneli Jefimova viimase kahe aasta tulemused ja areng on tõstnud lühiraja ujumise Euroopa meistrivõistlused püünele, kus nad oldi Eestis viimati 2010ndate alguses, kui sealt võitsid medaleid Triin ja Martti Aljand. Aga lühiraja roll ujumismaailmas on vahepeal oluliselt tõusnud. Teemadeks veel: segadus FC Floras, rahapuudus võrkpallis, Kaspar Taimsoo finiš, Kristjan Ilvese ja Tuuli Tominga head tulemused, "Drive to Survive" kui tippspordi uus kohustuslik osa (nagu teadlik toitumine või sotsiaalmeedia mõnda aega tagasi), Eesti šansid jalgpalli EM-ile jõuda ja seal punkt teenida, kohtunike liigne kaitsmine Eesti korvpalli ja Inglismaa jalgpalli näitel. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/5/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Tali pääses valla! Ilves kenasti tipus, aga rõõmu pakkusid ka Külm, Himma ja Aigro

Kristjan Ilves alustas MK-sarja kolme kohaga esikümnes. Väiksemat või suuremat rõõmu pakkusid Eesti (tali)spordisõbrale ka laskesuusatamine, murdmaasuusatamine ja suusahüpped. Mida talialadelt edasise hooaja käigus oodata? Teemadeks veel: vehklemisskandaali vaatus nr 725 (ei pruugi olla täiesti täpne number), Pärnu pahameel Läti kossukohtunike aadressil, kurlingunaiskonna 6. koht EM-il, viha Kalle Rovanperä suhtes, sponsornimede kasutamine Eesti spordiajakirjanduses, tantsuspordiskandaal ja saate lõpetuseks mõtisklus Konstantin Vassiljevi ja Ragnar Klavani näitel, et miks vanameistrid karjääre lõpetama ei kipu? Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/28/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kriis lokkab nii autoralli MM-sarjas kui ka Eesti jalgpallikoondises

Mis on autoralli MM-sarja tõsiseltvõetavus ja usaldusväärsus, kui maailmameister Kalle Rovanperä ütleb lihtsalt, et ei viitsi tiitlit kaitsta ja sõidab järgmisel hooajal kaasa ainult mõned rallid? Millised on Eesti jalgpallikoondise võimalused EM-i sõelmängudel, kui äsjases valiksarjas saadi 8 mängust 7 kaotust ning väravate vahe oli 2:22? Miks neis kahes üksuses kriisid lokkavad? Teemadeks veel: F1 Las Vegase GP, võrkpallifarss, Eesti pallimänguklubide võidupõud, MK-sarjade algus talispordis ja jätkuv vehklemisskandaal. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/21/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti vehklemine austab traditsioone ja kiusab Katrina Lehist

Katrina Lehis saavutas MK-etapi individuaalturniiril 3. koha, aga järgmise päeva naiskonnavõistlusel ei osalenud, sest peatreener Kaido Kaaberma ei nimetanud teda võistkonna liikmeks. Naiskond põrus ja sai kõigest 10. koha. Olukord Pariisi olümpiale kvalifitseerumise mõttes on väga halb. Alaliidu president Peeter Järvelaid ei tegele olukorra lahendamise, vaid Kaaberma kaitsmise ja Lehise ründamisega. Kokkuvõttes austab Eesti vehklemine traditsioone ja kaevab iseendale auku. See on neile varemgi kombeks olnud. Teemadeks veel Oleksandr Kovliari lahkumine Kalev/Cramost, Johannes Ermi tiim, Marten Liivi tagasihoidlik avastart MK-sarjas, FC Flora meistritiitel ja Tallinna Kalevi pronksmedal, Eesti jalgpallikoondise peatreeneri küsimus, sporditeleülekanded ja saate lõpetuseks mõtisklus Anett Kontaveidi fenomeni üle. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/14/20230
Episode Artwork

Spordireporter: miks on naiste sport sellises seisus nagu ta on?

Eesti võrkpallinaiskonna kapten Liis Kiviloo avaldas sügavat nördimust publikuvaenulike tingimuste üle, kus peeti Rae ja TalTechi naiskondade vaheline Balti liiga kohtumine. Miks on naiste sport võrreldes meeste spordiga mitmes valdkonnas vaesem ja amatöörlikum ning kas ja kes peaks vastutama selle lõhe silumise eest? Teemadeks veel noore käsipallikoondise vahva võit Läti üle, Premium liiga tiitlivõitlus, Riho Rannikmaa süüdimõistev kohtuotsus, Anett Kontaveidi lahkumismäng, tippspordi riikliku rahastamise vajalikkus, lootusetu FIFA ja Paul Keresest vändatud film. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/7/20230
Episode Artwork

Spordireporter | Jalgpallifarss Tartus kui järjekordne näide kohtunike omavolist

Kohtunike otsus seisata jalgpallimäng neile tribüünilt hüütud ebameeldivate väljendite ettekäändel on järjekordne näide jalgpallikohtunike omavolist nii Eestis kui Euroopas, kus tahetakse jalgpallimängu suruda raamidesse, kuhu ta pole ette nähtud kuuluma. Teemadeks veel: Kalle Rovanperä MM-tiitel, Lionel Messi Ballon d'Or, Iisrael ja tippsport, jalgpalli MM läheb Saudi Araabiasse, Eesti mängijate perspektiiv korvpalli Euroliigas ja jalgpalli TOP4 liigades ja järeldused Toomas Uba 80. sünnipäeva puhul valminud saatest. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/31/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks kõik Eesti pallimänguklubid eurosarjades kaotavad?

BC Kalev/Cramo alustab kolmapäeval FIBA Europe Cup alagrupiturniiri, kuhu pääseti mitte tänu eelringide edukale läbimisele, vaid automaatselt seoses Eesti meistritiitliga. Kõik eurosarjades osalenud Eesti jalgpalli- ja käsipalliklubid kaotasid kohe esimesele vastasele, võrkpalliklubid loobusid eurosarjast, jäähokis piirduti esimese faasiga ja korvpallis ei suutnud Pärnu alagruppi jõuda. Miks kõik Eesti pallimänguklubid eurosarjades kaotavad? Teemadeks veel: Eneli Jefimova ülikooli-otsus, snuukrimängija Andres Petrovi superüllatus Belfastis, ragbi MM, Raio Piiroja kriitika Eesti koondise pihta, Rally Estonia, curling, Haaland vs Vassiljev vs Pukki, pealtvaatajate probleemne käitumine suurtel spordivõistlustel. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/24/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kas Häberli tuleks vallandada ja mis jõud liigutaks Pohlakut?

Eesti jalgpallimeeskonna EM-valiksari ebaõnnestus, sest alagrupis jäädakse viimaseks. Neli järjestikust kaotust koguskooriga 0:15 tekitab paratamatult küsimuse peatreeneri Thomas Häberli ametisse sobivuse osas. Aga staadionil nõuti plakatitega mitte peatreeneri, vaid alaliidu presidendi Aivar Pohlaku lahkumist. Lisaks jalgpallihädale lahkab Spordireporter teisigi teemasid: korvpallurite säravad esitused Hispaanias, Lauluväljaku MK-etapp tuleb taas, Mark Lajali karjääri parim võit, välistreenerid Eesti pallimängudes – kui oskuslikult me neid tilgatumaks lüpsame, ÕSsisõnad ehk paralümpia või paraolümpia, ragbi MMi eripära, Netflixi spordidokumentaalide menu põhjus, Thomas Bach vastandlik pärand. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/17/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Jefimova võidud MK-etapil võrduvad tipptulemustega kergejõustiku Teemantliigas

Eneli Jefimova saavutas Berliini MK-etapil esimese, teise ja neljanda koha, kusjuures võidukal 100 meetri distantsil jäi selja taha ka valitsev maailmameister Ruta Meilutyte. Eesti parima naissportlase saavutusele teistelt suurtelt spordialadelt võrdlusmomenti otsides jääb näpp peale kergejõustiku Teemantliigal. Teemadeks veel: Max Verstappeni haigutama panev MM-tiitel, Ott Tänaku leping Hyundaiga, maratoni maailmarekord, jalgpalliliidu mainekahju ja uued olümpiaalad (kriket, ameerika jalgpalli kontaktivaba versioon, lacrosse, squash). Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/10/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks tippsport Venemaaga lepib ja Eesti jalgpall seisukohti väldib?

Kui Thomas Bachi Venemaa-lembus pole midagi uut, siis nüüd näitas Venemaa sportlastele rohelist tuld ka Rahvusvaheline Paralümpiakomitee. Eestis pälvis aga enim tähelepanu UEFA otsus lubada võistlustele tagasi Venemaa U17 koondised. Eesti Paralümpiakomitee presidendi Monika Haukanõmme ja Eesti Jalgpalli Liidu presidendi Aivar Pohlaku sõnavõtud erinesid diametraalselt. Miks nii? Teemadeks veel Ott Tänaku võit Tšiili MM-rallil ja naasmine Hyundaisse, Keila korvpallitüli lahendus, Ryder Cup, Simone Biles, mure ja riid Eesti tippspordi rahastamise ümber ja VAR. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/3/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kas Eesti sport on tõesti nii nadis seisus, nagu olümpiakohtade nappus näitab?

Eesti maadlejad MM-ilt olümpiapileteid ei teeninud. Nagu ka sõudjad ja purjetajad. Vehklejategi olukord on keeruline. Eelmistel olümpiatel Eestit esindanud triatlon ja tennis ei pruugi järgmisel aastal Pariisi jõuda. Kas Eesti sport ongi nii nadis seisus, nagu see olümpiakohtade nappus näitab? Või on tegu loomuliku spordimaastiku ümberkujunemise ja paanika tekitamisega leerilt, kes arvab, et raha tuleb seina seest või eelarvest? Teemadeks veel Keila korvpallitüli, Simple Session kui kultuurisündmus, Megan Rapinoe karjäär, Toyota välistas Tänaku, Pariis Saint-Germaini uus lähenemine, Eesti sportlaste auhinnarahad, Berliini maratoni kliimaprotest ja kuidas peaks spordiala (antud juhul kergejõustik) end müüma olukorras, kus ühelt poolt tahetakse püüda uut publikut, aga teisalt ei tohi kaotada vana? Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/26/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti laskesuusalahingus on salves veel palju padruneid

Konflikt Eesti laskesuusatamises paistab süvenevat, sest koondise peatreener Stefan Lindinger andis intervjuu, kus käsitles osade võistkonnast eraldi harjutavate sportlaste tegutsemist vägagi reljeefselt. Ilmselgelt on mõlema leeri salves veel omajagu padruneid. Teemadeks veel: Heiki Nabi naasmine MM-lavale pärast dopingukaristuse kandmist, Armand Duplantise maailmarekord, Kalju – Flora 0:0 ja absurdsed süüdistused (video)kohtuniku aadressil, Mart Seim, Eesti võrkpalliklubid rahvusvahelise väljundita, Konstantin Vassiljevi personaalküsimus, Vuelta vs Tour de France. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/19/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks Eesti jalkakoondis Rootsi käest armetult peksa sai?

Eesti meeste jalgpallikoondis kaotas EM-valikmängus Rootsile 0:5 ja võib täna õhtul Belgialt uue sahmaka saada. Miks oli skoor nii nukker? Kas Konstantin Vassiljevi aeg on ümber? Teemadeks veel: Jüri Vipsi ja Ott Tänaku vastakad nädalavahetused, Saksamaa MM-tiitel korvpallis, tennise USA lahtised, Tallinna maraton, Hansi Flicki vallandamine ja Eesti spordiklubide toimetulek. Lõpetuseks põgus arutelu, et miks Eesti võrkpall EM-i 17.-20. koha üle rahulolu ei tunne? Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/12/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kas võrkpallimeeskonnal on õigus valida mänge, kus pannakse täiega ja kus mitte?

Eesti meeste võrkpallikoondis on EM-il saanud kolm 0:3 kaotust ja napi 3:2 võidu Šveitsi üle. Viimane mäng Belgiaga määrab, kas pääsetakse 1/8-finaali või mitte. Kas mängude valimine – ühtedes minnakse tulemuse peale, teistes vahetusmeestega – on õige ja lubatud või mitte? Teemadeks veel: Läti ja Leedu imed korvpalli MMil, Eesti laskesuusatamises taas tüli majas, geograafiline kriitika Kristin Tattari MM-tiitli osas, Eesti meeste jalgpallikoondise olukord enne EM-valikmänge Rootsi ja Belgiaga, kergejõustikuvõistlused ilma võistlejateta ning Euroopa klubijalgpalli olukord pärast Cristiano Ronaldo ja Lionel Messi lahkumist mere taha. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/5/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti armastab 10-võistlust palavalt, aga kas muu maailm kah?

Budapesti MMi kümnevõistlus, kus Karel Tilga, Janek Õiglane ja Johannes Erm püstitasid isiklikud rekordid, täitsid Pariisi OM-normi ja saavutasid vastavalt 4., 6. ja 9. koha, raiutakse uhkelt Eesti spordilukku, sest meie oskame 10-võistlust armastada, jälgida, ja nautida. Aga kas muu maailm ka oskab? Kergejõustikurubriigis ka Rasmus Mägi järjekordne õnnestumine, MMi suurimad staarid ja väljakualad vs jooksualad konflikt. Teemadeks veel: meeste võrkpalli MMi eelvaade ja naiste võrkpalli EMi kokkuvõte, Jüri Vips tagasi võidusõidurajal, Peeter Olesk olümpial, Tomingas vs Tattar, sülitamise sobivus palliplatsil, Inglise jalgpallikohtunike lühike süütenöör ja korvpalli MM, kus Läti hiilgas ja Soome põrus. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/29/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Disc-golf niipea olümpiale ei saa, aga kas Kristin Tattar aasta naissportlaseks saab?

Kristin Tattari emotsionaalne võit lauluväljakul toimunud EM-il oli kaunis ja kõnekas spordisündmus, mis vallandas ka laiemad arutelud disc-golfi positsiooni üle. Olümpiakavva tal niipea asja ei ole, aga millised on Tattari šansid aasta naissportlase valimisel? Teemadeks veel Rasmus Mägi jälle MM-finaalis, kettaheitedraama ja muud jutud kergejõustiku MM-ilt, võrkpallinaiskonna edasipääsušansid EM-il, korvpallimeeskonna võit Iisraeli üle ja kaotus Poolale, Rauno Sappineni ränk vigastus ja naiste jalgpalli roll maailma spordis. Kas naiste võistkonnaalasid vaadates on jalgpall tõusnud number üheks? Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/22/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Väga vahva, et kodust EMi alustav võrkpallinaiskond on mehed varju jätnud

Eesti meeste võrkpallikoondis alustab õige pea oma 7. EM-finaalturniir, aga Eesti võrkpallisuvi 2023 on kuulunud naiskonnale, kelle tegemised on meeste omad varju jätnud. Tegemist on Eesti võistkondlike pallimängude ajaloos pretsedenditu, aga väga tänuväärse olukorraga. Teemadeks veel: Tallinna Mõõk ärajäämine, korvpallimeeskonna OM-eelvalikturniir, NIMBY rünnaku alla sattunud Viimsi jalgpallihall, naiste jalgpalli MM, Saudi-Araabia võimutsemine jalgpallis ja kergejõustiku MM Budapestis, kus Eestil kindlat medalilootust sedapuhku pole. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/15/20230
Episode Artwork

Spordireporter | Miks M-Sport? Lühikesed tööpäevad ja vabad nädalavahetused...

Miks valis Ott Tänak just M-Spordi meeskonna? Lühikesed tööpäevad ja vabad nädalavahetused. Just selline naljand hakkas sotsiaalmeedias levima, kui Tänak pidi Soome ralli juba reede hommikul katkestama. Kas Eesti spordiajakirjandus on Tänakut kajastades põhjendamatult leebe? Teemadeks veel: Eesti meeste korvpallikoondise mängud ja ülioluline loosimine, professionaalse naiste pallimänguvõistkonna võimalikkusest TalTechi kossunaiskonna sulgemise valguses, Lionel Messi, naiste jalgpalli MM, Rivo Vesik šansid aasta treeneri valimisel ja Karl Jakob Heina superkarikavõit. Saate lõpetuseks koostab Susi manuaali spordivõistlustel kliimaprotestide korraldajatele. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/8/20230
Episode Artwork

Spordireporter: vehklemise skandaalimagnet huugab täistuuridel

Eesti naiskonna nurjunud MM-ile järgnes skandaal, kui Kaido Kaaberma süüdistas reljeefselt nii Katrina Lehist kui ka viimase treenerit Nikolai Novosjolovit. Lehis teatas seepeale, et ei näe võimalust edaspidi Kaabermaga koostööd teha. Kas Vehklemisliit suudab ja tahab konflikti lahendada? Mis saab edasi? Aga skandaalimagnet töötab täistuuridel ka maailma vehklemises. Teemadeks veel: kergejõustiku Eesti MV, ujumise MM, naiste jalgpalli MM, Soome ralli, Eesti tippspordi tulevik ja erilise maasikana Eesti Mootorattaspordi Föderatsiooni alternatiivkäsitlus "Puhka jalga, Lydia Koidula!" Eesti kultuurkehandi kujunemisest. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/1/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Keda dopingutaak häirib? Tour de France'i, maadlust, suusatamist, tõstmist?

Jonas Vingegaardi võiduga lõppenud suurepärane Tour de France ei pääsenud dopinguküsimustest – kunagised mastaapsed pettused on usaldust spordiala vastu sedavõrd õõnestanud, et taanlase viimase nädala jõudemonstratsioon Tadej Pogacari vastu andis kahtlustele hagu. Selle valguses arutab Spordireporter dopingutaaga üle tippspordis. Kuidas on see mõjutanud Eesti murdmaasuusatamist, Eesti maadlust ja maailma tõstmist? Teemadeks veel: Eneli Jefimova supertöö MM-il, Eesti jalgpalliklubide eurokrahh, Kalle Rovanperä järjekordne võit Rally Estonial, Ott Tänaku 5-minutiline ajatrahv ja tulevik, Rally Estonia riikliku rahastuse põhjendatus. Saatejuhid Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/25/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks pooldas Wimbledoni publik Alcarazi, aga mitte Djokovici

Wimbledoni meeste üksikmängu finaal, kus Carlos Alcaraz alistas viies setis Novak Djokovici, oli eraldiseisvana fenomenaalselt köitev matš. Kas ka sümboolne võimuvahetus? See selgub aastate pärast, sest noori, kellest on lootnud Kolmikvõimu (Federer-Nadal-Djokovic) lõpetajaid, on olnud teisigi. Teemadeks veel: kergejõustiku U23 EM, jalgpalliklubide olukord eurosarjas, väga tasavägine Tour de France, Rally Estonia ja selle keskkonnaprojekt ning naiste jalgpalli MMi kasvanud roll rahvusvahelisel spordimaastikul. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/18/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kuidas on spordiajakirjandus eelmise 25 aasta jooksul muutunud?

Spordireporter räägib sedapuhku veidi pikemalt iseendast ehk siis spordiajakirjanduse trendidest viimase veerandsaja aasta jooksul ja perspektiividest lähitulevikuks. Ajendiks üks omapärane tähtpäev. Teemadeks veel Anett Kontaveidi südamlik tippspordist lahkumine, vaimustav Tour de France, fenomenaalne Tõnu Endrekson, üliandekas Eneli Jefimova ja Eesti jalgpalliklubide eksamiperiood eurosarjades. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/11/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Rasmus Mägi jooksu lörtsinud kliimaprotestijad – debiilikud või mitte?

Stockholmi Teemantliiga etapi 400 meetri tõkkejooksu finišisirgele end sportlaste teele seadnud kliimaprotestijad olid ühe saatejuhi meelest debiilikud, teise meelest õige asja eest väljas olijad. Teemadeks veel Wimbledon, epeenaiskonna olümpiašansid, Tour de France, Rakvere Tarva lõpp, vormel 1 MM-sarja igavus, dopingumängude võimalikkus ja mõttekus ning drafti kui nähtuse inimlikkus. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/4/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Võrkpallinaiskonna triumf tõstis ootused koduse EM-i eel kõrgele

Eesti naiste võrkpallikoondis võitis Hõbeliiga dramaatilises finaalmängus kodupubliku ees mänginud Austria 3:2. Võitluslik esitus tõstis ootused koduse EM-finaalturniiri eel kõrgele, sest edu tõstab eneseusku, millega võib korda saata kauneid asju. Teemadeks veel: Keenia ralli, pätt Thierry Neuville, Eesti – Belgia jalkamatš, müstilised Euroopa mängud, Anett Kontaveidi tippspordist loobumine, Saudi-Araabia jalgpalliprojekt ja Tour de France. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/27/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Anett Kontaveit lõpetab Eesti spordis ühe kauni ja tähtsa ajastu

Anett Kontaveidi otsus tippspordist lahkuda tähistab Eesti tippspordi ühe kauni ja tähtsa ajastu lõppu, sest tänu talle ja enne teda tänu Kaia Kanepile on Eestil olnud otsene side naiste profispordi maailma esialaga. Teemadeks veel: fantastiline kettaheitevõistlus Jõhvis, Nelli Differti pronksmedal, Heiki Nabi come-back, jalgpallikoondise viik Aserbaidžaaniga ja mäng Belgiaga, mammutpikad kuulajaküsimused ning Euroopa Mängude olevik ja tulevik. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/20/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Millised on Eesti spordi võimsaimad come-back'id?

Pehme Musumõmmi läkitas saatele küsimuse: mis on Eesti spordi meeldejäävaimad come-back'id? Spordireporter arutas ja tuvastas vastused Sydney olümpialt, korvpalliplatsilt, jalgpalliväljakult ja võrkpallihallist. Teemadeks veel: Meistrite liiga finaal, tennise Prantsusmaa lahtised, Rally Estonia kohustuslikkus, võrkpall, meeste jalgpallikoondise EM-valikmängud, breiktants vs odavise ja värske spordidokumentaal Tour de France'ist. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/13/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks WRC vaese lehma piinlema jättis?

Sardiinia MM-ralli sportlikud tulemused polnud teab mis huvitavad, sest autoralli MM-sari ongi üks üpris igav võistlus. Jutuainet pakkusid hoopis kaheksakordse maailmameistri Sebastian Ogier' kriitika WRC suhtes ning Kalle Rovanperä otsasõit lehmale, mida WRC-s käsitleti ainult auto perspektiivist, kunas elusolend – vaene lehm – jäeti ilma tähelepanust, hoolest ja empaatiast. Teemadeks veel: Narva Transi ja Saku Sportingu karikavõidud, jalkastaaride üleminekud, tennisisti Mark Lajali võit, võrkpallikoondiste esitused Euroopa liigas, Jeff van Gundy ettepanek korvpallireeglite muutmiseks ja Meistrite liiga finaal Manchester City – Milano Inter. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/6/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kaia Kanepi sülitas Eestile näkku

Kaia Kanepi ütlused ja käitumine pärast Strasbourgi WTA turniiril Venemaa tennisisti Angelina Gabujevaga paarismänguvõistkonna moodustamist on justkui Eestile näkku sülgamine. See tekitab sügavat nördimust, sest Eestis on väga palju inimesi, kes on eelmise 20 aasta jooksul Kanepi tegemistele hingestatult kaasa elanud. Teemadeks veel: Anett Kontaveidi keeruline olukord, Kalev/Cramo meistritiitel, Karel Tilga Götzises, Giro d'Italia, Läti võimas jäähokitriumf ja jalgpalli Premium liiga tasavägisus. Saate lõpetuseks aga arutelu, miks suutis U17 neidude jalgpalli EM-i finaalkohtumine ehk lastevõistlus tuua A. Le Coq Arenale publikuarvu, mis 2023. aasta Eesti spordivõistluste kontekstis suuruselt teine. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/30/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kaia Kanepi näitab üles radikaalset ignorantsust

Kaia Kanepi otsustas vabatahtlikult moodustada Strasbourgi WTA turniiril võistkonna Venemaa tennisisti Angelina Gabujevaga. Spordireporter leiab, et tegu on radikaalse ignorantsusega, millele peaksid reageerima Eesti Olümpiakomitee ja Eesti Tennise Liit. Teemadeks veel poleemika spordikongressi otstarbekuse ja seal pakutavate võileibade kvaliteedi üle, Sergio Llulli pakutud korvpallipoeesia, Meistrite liiga poolfinaalid, Paide Linnameeskonna kriis, Põlva Serviti triumf, Stanley karikasari vs jäähoki MM ning juhtum U12 poiste korvpalliturniiril, mis krutiti räigelt üle võlli. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/23/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Giro ähvardab muutuda farsiks ja jäähoki MMil napib NHL-i

Jäähoki MM-turniiril osalevate NHL-i mängijate hulk ja tase on viimastel aastatel selgelt langenud ning hokiteadlikemas riikides pälvib see trend tähelepanu ja kriitikat. Aga varianti, et jäähoki MM-i igal aastal ei mängita, siiski laual pole. Koroonaviirus ähvardab Giro d'Italia farsiks muuta. Teemadeks veel: Portugali ralli, Thierry Neuville'i kriitika, Artti Aigro, käsipalli finaalseeria, Meistrite liiga, korvpalli finaalseeria nostalgia. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/16/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Tartu ja Pärnu pakuvad kaunist kossuklassikat

Korvpalli sõelmängud on klassikalised juhul, kui Eesti tippmeeskondade lahingud kulgevad närviliselt, punkt-punktis ja ootamatustest kubisedes. Kõrged panused ja närvipinge tagavad, et väljakul näeb väga ootamatuid asju. Tartu ja Pärnu poolfinaalseeria kolmas mäng just täpselt selline oligi. Teemadeks veel Laagri võit Levadia üle, vehklemine, F1 Miamis, Rein Taaramäe Girol, võimalikud täiendused olümpiaprogrammi ja Meistrite liiga poolfinaalid. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/9/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks on kaotus tänapäeva tippspordis nii stigmatiseeritud?

Milwaukee Bucks kaotas NBA sõelmängudel üllatuslikult 1:4 Miami Heatile. Bucksi liider Giannis Antetokounmpo keeldus seda läbikukkumiseks pidamast ja rõhutas, et kaotus on tippspordi loomulik osa. Teemadeks veel: snuukri MM, Karel Tilga olümpianorm, rüselus Euroliigas, kurling, Eesti jäähoki ja male roll spordiväljal. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/2/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Euroopa kergejõustik ei taha enam teiste spordialadega ühte heita

Euroopa kergejõustikuliit valis endale presidendi, kes ei soovi jätkata ühiste Euroopa meistrivõistluste projektis osalemist. Miks selline otsus ja ons spordialad teineteisele sõbrad või vaenlased? Teemadeks lisaks: Tallinnas jätkuv jäähoki MM-turniir, kurling MMi medalikonkurentsis, Mart Seim, korvpalli sõelmängud, Horvaatia MM-ralli, male MM-matši poliitiline külg, snuukri MM, Müncheni Bayerni hädad, tippspordi suhe keskkonnateadlikkusega. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/25/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Miks hollandlased Marten Liivi kiusavad?

Hollandi Uisuliit ei soovi enam Marten Liivile tipptehnoloogilises Heerenveeni kiiruisuhallis kõige priimamat jääaega eraldada. Mis on selle kiusu põhjused ja miks Norra kahevõistlus on valmis Kristjan Ilvest ka medaliteni aitama? Teemadeks veel Craig Breeni hukkumine, Eneli Jefimova olümpianorm, käsipalli Balti liiga, korvpalli sõelmängud, kodune jäähoki MM ja möödunud nädalal puhkenud poleemika kihlveoäri ja Eesti tippspordi suhete üle. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/18/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Spordi roll koalitsioonilepingus – pisike, paras või priske?

Võrreldes värsket koalitsioonilepingut neli aastat tagasi praeguste opositsioonierakondade sõlmituga, leiab erinevusi ootamatult vähe. Sport on seega üpriski staatiline valdkond, mille prioriteedid on maailmavaatest sõltumata samad, aga valdkonna prioriteetsus valitsejate silmis mitte liiga kõrge. Lisaks teemadeks Ott Tänaku ja Markko Märtini "lahutus", võrkpalli finaalseeria, Anett Kontaveidi naasmine vigastuspausilt, BC Kalev/Cramo pettumusi täis nädal ja male MM, kusjuures saatejuhid avaldavad, mis on nende lemmikmalend! Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/11/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Mis määrab, kas Eesti spordistaari tõsine vigastus on suure või väikese luubi all

Eesti korvpalli jaoks oli möödunud nädal suurepärane, sest särasid nii BC Kalev/Cramo, kossupublik, Artur Konontšuk, Maik-Kalev Kotsar, Viimsi kui ka Tartu Ülikool. Üks õnnestumine ajas teist taga. Võrkpallifinaal ähvardab aga ruttu otsa saada ja jalgpalliliigas näeb üllatustulemusi. Olümpiapronks Kelly Sildaru ravib põlvevigastust, mis ei ole aga Eesti spordimeedias teab mis palju tähelepanu pälvinud. Miks mõnede Eesti tippsportlaste vigastused on suure, teised aga hoopis väiksema luubi all? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/4/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Irina Embrich ei saa aru, et olümpiavõitja staatus kohustab

Eesti vehklemises on vallandunud järjekordne skandaal, sest Irina Embrichi õpilane kasutas võistlustel Venemaa lipuvärvides maski, aga olümpiavõitja ise leiab, et probleemi pole. Spordireporter selgitab, miks Embrichi seisukohad pahameelt tekitavad. Teemadeks veel Eesti jalgpallikoondis kaotus Austriale, Kristjan Ilvese poodiumikohad Lahtis, üllatus võrkpallifinaalis, Lauluväljaku MK-etapp ning Heiki Nabi ja Andrejs Rastorgujevsi juhtumitest tõukuv dopinguarutelu. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/28/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Heiki Nabi tippsporti naasmise juriidilised ja eetilised aspektid

Heiki Nabi otsus naasta tippsporti ja püüda kohta Pariisi olümpial on täiesti õiguspärane, sest karistus on kantud. Aga dopingurikkumise eest karistatud sportlase naasmisel tuleb alati pöörata tähelepanu ka eetilistele küsimustele, mida "Spordireporter" ka teeb. Teemadeks veel Lauluväljaku MK-etapp, Kalev/Cramo eurosarja poolfinaalis, Mehhiko MM-ralli (Ogier maailmameistriks 2023?!), valimistulemuse mõju tippspordile, Novak Djokovici sissesõidukeeld USA-sse, VAR, Eesti jalgpallikoondise šansid algavas EM-valiksarjas. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/21/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Mida peab Eesti vehkleja tegema, kui võistlusel tuleb vastu venelane?

Rahvusvahelise Vehklemisliidu otsus lubada rahvusvahelisele areenile tagasi Venemaa ja Valgevene sportlased seab Eesti tippvehklejad ilmselt lähitulevikus silmitsi küsimusega: mida teha, kui võistlusel on järgmiseks vastaseks venelane? Kas minna rajale või boikoteerida? Spordinädal Eestis on alanud tüliga, kus Suusaliit eirab sportlikku printsiipi ja jätab laskesuusatajad kõrvale Lauluväljaku MK-etapilt. Teemadeks veel: tennise WTA turniiri mittetoimumine, Tuuli Tomingase kõva nädalavahetus Östersundis, käsipallikoondise EM-šanss, talveprobleemide küüsis siplev Premium liiga ja emakeelepäeva puhul ka spordikeele nüansid ja väljakutsed. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/14/20230
Episode Artwork

Spordireporter: 300. saade! Ilves 2023 vs Levandi 1991 ja Markvardt 1997

Kristjan Ilvese 4. koht MM-il tekitas vaimustust ja kahetsust, sest suusa-MMi medalikonkurentsis oli Eesti viimati 2009, aga medalist jäi puudu väga napilt. Kuidas võrrelda Ilvese 4. kohta Eesti kahevõistluse eelmise kahe samasuguse tulemusega (Allar Levandi 1991 ja Ago Markvardt 1997)? Teemadeks veel Kalev/Cramo eurounistus, Risto Lillemetsa EM-pronks, võrkpallidraama Tartus, VAR-i debüüt Eestis ja vormel 1 MM-sarja avaetapp, kus domineeris Red Bull ja säras vanameister Fernando Alonso. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/7/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Igihaljas Kullamäe kolmene tootis jälle korvpallirõõmu

Kullamäe kolmene tabab ja toimib Eesti korvpallis neljandat aastakümmet järjest. Nagu isa Gert kunagi, nõnda poeg Kristian praegu. Eesti korvpallikoondis alistas ühe punktiga nii Sloveenia kui ka Rootsi ja kogus edasiseks kõvasti enesekindlust. Mis on Kristjan Ilvese medališanss MM-i suure mäe võistlusel? Kas murdmaamehed on lati alt läbi jooksnud või esinenud ootuspäraselt? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/28/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Laskesuusatamise MM vs Põhja suusaalade MM

Tuuli Tomingase 6. koht laskesuusatamise MM-il Oberhofis muutis terve võistluse Eesti vaatevinklist suureks õnnestumiseks ja andis tervele spordialale väga vajaliku impulsi. Paari päeva pärast algab Planicas aga Põhja suusalade MM, mis oli pikki aastakümneid Eesti talispordihooaja vaieldamatu hitt. Nüüd enam mitte, kuigi Kristjan Ilves jahib medalit. Teemadeks veel Mehis Viru tegutsemiskeeld, koalitsioon ROK-i vastu, korvpallikoondis, võrkpalli sõelmängud, Pariisi olümpia piletid ja Saksamaa jalkaklubide võidud Meistrite liigas. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/21/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Ott Tänak hiilgas Rootsi, Kalev/Cramo eurosarjas

Ott Tänaku võit Rootsi MM-rallil oli muljetavaldav mitmes mõttes – ta saavutas esikoha vaatamata äpardusele ja alles oma teisel rallil pärast võistkonnavahetust. Kõik see tõotab tõesti väga põnevat rallihooaega. BC Kalev/Cramo jõudis eurosarjas veerandfinaali, mis võib peatreenerile Heiko Rannulale juba sel suvel avada uksed välismaale. Teemadeks veel laskesuusatamise MM, Kristjan Ilvese sõidud MK-sarjas, Super Bowl, Anett Kontaveit, LeBron Jamesi rekord, jalgpalli Meistrite liiga ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee silmakirjalikkus. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/14/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Oberhofi MM tõotab udu, Bö ülemvõimu ja Eestile äkki mõnda kohta 30 seas

Kolmapäeval algavad Oberhofis laskesuusatamise maailmameistrivõistlused, mille eel on õhus küsimus: kas Johannes Thingnes Bö suudab võita 7 kuldmedalit? Üpris absurdne, et see küsimus üldse asjakohane on, aga Bö ülemvõimu tõttu on. Oberhofist jagab muljeid ERRi laskesuusakommentaator Tarmo Tiisler. Teemadeks veel Pariisi olümpia boikott, Ott Tänak ja Rootsi ralli, Maicel Uibo kaunis võistlus Tallinnas, Kelly Sildaru vigastus, Kalev/Cramo ajalooline võimalus, Karol Metsa julgustav start 2. Bundesligas, spordiinimestele omistatud riiklikud teenetemärgid ja Norra murdmaameeste seitsmikvõidu tagajärjed. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/7/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Olümpiaboikoti asemel peab sihiks olema Venemaa kõrvaldamine Pariisist

Rahvusvahelise Olümpiakomitee (ROK) ja selle presidendi Thomas Bachi argpükslik ja silmakirjalik otsus avada Venemaa sportlastele uks Pariisi olümpiale, on toonud kaasa raevukaid reaktsiooni. Kas tulemuseks võib olla osade Lääneriikide olümpiaboikott? Või ikkagi hoopis Venemaa kõrvaldamine? Spordireporter räägib sel teemal pikemalt, kui saateplaan lubas! Lisaks teemadeks Eesti iluuisutamise super-EM, tennise Austraalia lahtised, käsipalli MM, vehklemine, kergejõustiku sisehooaja mõttekus ja laskesuusakoondise olematu sisekonkurentsi tagajärjed. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/31/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Ott Tänaku esitus Monte Carlos tekitas vastakaid arvamusi

Autoralli MM-sarja esimesel etapil said Ott Tänak ja Martin Järveoja viienda koha, mis tekitas kodu- ja välismaal vastakaid arvamusi. Osad leidsid, et kõik on hästi. Teised, et hoopis vastupidi ehk oluliselt halvemini, kui enne võistlust tundus. Monte Carlos räägiti ka autoralli MM-sarja tulevikust. Teemadeks veel Kristjan Ilvese leitud stabiilsus, tennise Austraalia lahtised, Londoni Arsenal, iluuisutamise EM ja Eesti laskesuusatajale Regima Ermitsale osaks saanud võigas rünnak. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/24/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kui kõva tulemus on laskesuusatamise MK-etapi teatesõidu 8. koht?

Eesti laskesuusatamise naiskond saavutas Ruhpoldingu MK-etapil 8. koha ning on MK-sarja kokkuvõttes üheksas. Anett Kontaveit võitis pärast 3,5 kuud kestnud pausi, Ott Tänak ja Martin Järveoja alustavad väga põnevat MM-hooaega, Eesti jalgpallurid siirduvad ridamisi Iirimaale ning olümpiamängude teleõigused kuuluvad vahemikus 2026-2032 ERR-ile. Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/17/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Jalgpalli fotoskandaali võtmeküsimus – Vassiljev peab olema Ukraina poolt ja Venemaa vastu

Alustame positiivsest! Kiiruisutaja Marten Liiv võitis uhke EM-pronksi, Kristjan Ilvese selle hooaja edukaim MK-nädalavahetus, kaks Eesti suusahüppajat esimest korda korraga MK-punktidel ja Martin Himma sõitis Tour de Ski vapralt lõpuni. Aga nüüd ka negatiivsest – jalgpalli fotoskandaal kestab ja ei näita olulisi vaibumise märke, sest Eesti avalikkus soovib Konstantin Vassiljevilt kuulda, et ta on Ukraina poolt ja Venemaa vastu. Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/10/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Spordiaasta 2023 toob ridamisi põnevaid võistlusi, aga ka jätkuva Venemaa õigustamise

Rahvusvahelise Olümpiakomitee presidendi Thomas Bachi aastavahetusesõnum kinnitas, et maailma ja Eesti spordis 2022 palju poleemikat ja vastuolusid tekitanud teema – agressorriigi Venemaa spordi ja sportlaste staatus – ei kao radarilt ka 2023, vaid ähvardab veel intensiivsemalt esile kerkida. Miks Eesti jalgpallurid Venemaa peatreeneri Valeri Karpiniga samal fotol poseerisid? Miks Kaia Kanepi ei saa aru, et rääkides poliitika ja spordi lahushoidmisest teeb ta ise poliitikat? Saates ka ettevaade Eesti spordipilti 2023 enim kujundavatele võistlustele.Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/3/20230
Episode Artwork

Spordireporter: Kes valitakse aasta sportlasteks? Sildaru ja Õiglane või on teisi variante kah?

Jalgpalli MM-finaalturniir lõppes Argentina võiduga Prantsusmaa üle – mis olid peamised tähelepanekud finaalkohtumisest ja turniirist tervikuna? Kalev/Cramo ja Tartu Bigbanki võidud Eesti karikavõistlustel. Algas Eesti aasta sportlaste valimine. Kas Kelly Sildaru ja Janek Õiglase võit on kindel või mitte? Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/20/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Prantsusmaa tuleb vist jälle maailmameistriks

MM-finaalturniiri veerandfinaalidest oli kõige dramaatilisem Argentina – Holland, aga kõige kvaliteetsem Prantsusmaa – Inglismaa, mis lubab eeldada, et just Prantsusmaa on poolfinaalide eel selle MM-i soosik nr 1. Teemadeks veel Ott Tänaku liitumine M-Sportiga, lühiraja ujumise MM, laskesuusatamise ja kiiruisutamise MK. Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/13/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Katari järgmine siht – suveolümpia 2036 Dohas

Kataris toimuva jalgpalli MM-finaalturniiri käigus on ilmnenud, et rikka riigi plaanid spordivallas pole lõppenud, vaid rihitakse 2036. aasta suveolümpiamängude korraldusõigust. Pole üldse võimatu, et see soov ka täitub, leiab Spordireporter. MM-i sportlik pool on osutunud üpris üllatuste vabaks – edukad on samad koondised, kes ikka. Lisaks saates: Andrus Veerpalu lõpetas vaikimise, Eesti laskesuusatajate õnnetuste jada ja BC Kalev/Cramo edasipääs eurosarjas. Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/6/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kinoteater säras ja tabas, aga ei muuda midagi

Jalgpalli MM-finaalturniiri mängudega pea sama palju pälvis eelmisel nädalal tähelepanu ETV jalgpallistuudioid sisutanud „Kinoteatri MM Katarsis“, mis paljastas mitmel moel jalgpalli kahepalgelisust. Spordireporter mõtiskleb ja leiab, et Kinoteater tegi head asja, aga see hea asi ei muuda midagi. Jalgpalli MM-ist ka muude nurkade alt. Lisaks murdmaasuusatajate vahva üllatus MK-sarja avaetapil ja kahevõistluse tume tulevik. Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/29/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Miks antakse MM-mängudele tavatult palju lisaminuteid?

64-st kohtumisest neljaga ühele poole saanud jalgpalli MM-finaalturniir on Spordireporteri keskne teema. Mida on näidanud senised kohtumised? Kas Gianni Infantino sõnavõtt oli idiootne, väga idiootne või erakordselt idiootne? Miks antakse MM-mängudele tavatult palju lisaminuteid? Kuidas näeb MM välja koha pealt vaadatuna? Teemadeks ka muudatused Pärnu korvpallimeeskonnas, Kelly Sildaru ja Marten Liivi poodiumikohad MK-sarjas, Ott Tänaku olukord ja Sebastian Vetteli vaiksemat sorti erruminek. Saatejuhid on Joosep Susi ja Dohas viibiv Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/22/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Miks erineb Katari jalgpalli MM kõigist eelmistest?

Jalgpalli MM-finaalturniir Kataris on täpselt samasugune ja hoopis erinev. Samasugune, sest võitjad saavad tavapärase aupaiste ja kaotajad ahastuse osaliseks. Aga hoopis erinev, sest mitte kunagi varem pole MM-finaalturniiril pööratud nii palju tähelepanu platsivälisele ehk võistluse eetilisele küljele. Spordireporter analüüsib MM-i korralduse sõlmpunkte ja ka sportlikke favoriite. Teemadeks ka šovinism TV6 eetris, Jaapani ralli, korvpallikoondise MM-valiksari, Tallinna Mõõk ja film „Lõvide Vennaskond“. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/15/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kuidas paistab Heiki Nabi juhtum välismaalt vaadatuna?

Heiki Nabi dopingujuhtumi kodumaine narratiiv paistab olevat paika loksunud – juhuslik saastumine, õnnetu juhus. Kuidas paistavad asjaolud aga välismaalt vaadatuna? Hoopis teisiti, sest Nabi positiivse dopinguproovi hetkes on sees päris hea loogika. Tasub ka meenutada, kas Norra suusataja Therese Johaugi dopingujuhtumi puhul tunti Eestis talle kaasa või mitte? Teemadeks ka Ott Tänak, korvpallikoondis, Anett Kontaveit šõuturniiril Dubais, saalihoki MM ja jalgpalli MM. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/8/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Eestis ei saa kõik aru, et dopingus ei kehti samad reeglid, mis tavakohtus

Heiki Nabi dopingujuhtum sai Rahvusvahelises Spordikohtus (CAS) lõpliku lahenduse. Nabi jäi süüdi ja võistluskeeld kehtima. Miks? Sest dopingus ja tippspordis kehtivad teistsugused reeglid kui tavakohtus. See on vajalik spordimaailma kaitsmiseks. Teemadeks ka Eesti lipu alla tulnud Läti skeletonisõitja, käsipalliabsurd, saalihoki MM, võrkpalli harrastajaskonna eripärad ja Red Bulli mõju olümpiaprogrammile. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/1/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Mis saab Eesti spordist, kui Ott Tänak karjääri ära lõpetab?

Ott Tänak on viimase 6-7 aastaga tõusnud Eesti tippspordi üheks majakaks. Nüüd on õhus võimalus, et ta lõpetab karjääri. Mida see tähendaks? Kas Rally Estonia jääks ellu ja püsima? F1 nautis USA-s suurt menu ja Ukraina sportlased võtsid teravalt sõna Venemaa kolleegide aadressil. Jalgpalli MM-finaalturniiri alguseni on jäänud kuu ning lisaks korralduslikele ja eetilistele teemadele on üleval ka sportlik intriig: kas Argentina ja Brasiilia suudavad peatada neli MMi kestnud Euroopa valitsusaja? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/25/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Anett Kontaveidi hooaeg 2022 – mis pakkus rõõmu ja mis kahetsust?

Naiste tennise maailma edetabeli kolmas number Anett Kontaveit lõpetas hooaja, mis tekitas vastakaid tundeid. Häid tulemusi jagus, aga mitte Suure Slämmi turniiridel. Edetabelikoht oli hiilgav, aga seda täiega nautida Kontaveit paraku ei saanud. Teemadeks veel intriig Eesti klubikorvpallis, käsipallikoondist kammitsev küür, Kataloonia ralli, Karim Benzema ja Ballon d’Or auhind, kodakondsus ja tippsport ning spordikeel ehk kas Kristin Tattar mängib disc-golfi või kettagolfi? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/18/20220
Episode Artwork

Spordireporter: FC Flora ja Max Verstappeni tiitlite ühisjoon – suursündmust polnud

FC Flora tuli pühapäeval Eesti jalgpalli- ja Max Verstappen F1 maailmameistriks. Kumbki tiitlivõit ei tekitanud aga suuremat sorti emotsiooni, sest tegemist oli pelgalt pikalt ette teada olnud tulemuse vormistamisega. Maik-Kalev Kotsari võimas debüüt korvpalli Euroliigas aga vastupidi – tekitas emotsiooni ja elavdas mälestusi! Eesti Poksiliit tegi endal margi täis ja rahvusvahelises spordis on vastikult palju Venemaa sõpru. Lahkame Tanel Kangerti ja Magnus Kirdi karjääre, mis eelmisel nädalal punkti said. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/11/20220
Episode Artwork

Spordireporter: WTA Tallinna turniir murdis müüre, aga pani publikule seina ette

WTA Tallinna turniiri poolfinaal Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi vahel on sündmus, mida Eesti spordis pikalt mäletama jäädakse. Sümbolväärtus oli lihtsalt niivõrd kõrge. Paraku ei möödunud võistlus ilma suure ämbrita ja Spordireporteri lõpulaul on sedapuhku pühendatud tagumiste ridade pealtvaatajate kimbatusele. Teemadeks veel Premium liigasse saabuv VAR, Kalev/Cramo jõudmine eurosarja põhiturniirile, Kalle Rovanperä MM-tiitel ja küsimus: milliseid spordiraamatuid Eestis ära kuluksid? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/4/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kas Eesti jalgpallikoondis väärib kiitust?

Eesti meeste jalgpallikoondis läbis Rahvuste liiga täiseduga – neli võitu neljast mängust tõstsid võistkonna mudaliigast tagasi C-divisjoni, kust kevadel välja kukuti. Kas see on saavutus, mille eest tasub meeskonda kiita? WTA turniir Tallinnas – kas publik tuleb saali ka siis, kui Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi parajasti väljakul ei ole? Teemadeks veel sõudmise MM, jaburad ajad FCI Levadias, Inglismaa jalkakoondise krahh, mängufilm „Kalev“ ja Rahvusvahelise Olümpiakomitee iha Venemaa sportlased tagasi liivakasti lubada. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/27/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Milles peitus Roger Federeri fenomen?

Maailma tennise ja spordi suurkuju Roger Federer mängib sel nädalal Londonis oma karjääri viimased võistluskohtumised. Milles peitus tema fenomen ja milline saab olema šveitslase pärand? Laskesuusatamise MM – kas läbi aegade vägevaim võistlus Eestis? Tallinna WTA turniiriga on seotud mitmeid ootusi, aga üks neist on näha läbi aegade esimest (ja ilmselt ka viimast) Anett Kontaveidi ja Kaia Kanepi võistlusmatši. Saates teemadeks veel Epp Mäe MM-pronks, korvpalli EM, Eesti jalgpallikoondis ja FCI Levadia tõmblused. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/20/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kui tahetakse Toijalast loobuda, siis oodata ei tohi!

Korvpallikoondise peatreener Jukka Toijala märkis pärast EM-finaalturniiri, et tal on pakkumisi, aga mitte Eestilt. Kui alaliit otsustab Toijalast loobuda, tuleks seda teha kohe ega mitte oodata veebruarini, kui soomlase leping lõpeb, leiab Spordireporter. Saates teemadeks veel FCI Levadia tõmblemine peatreeneritega, Carlos Alcarazi võit USA lahtistel, Jüri Vipsi võit Itaalias ja Ott Tänaku ümber toimuv. Samuti kuninganna Elizabeth II seosed tippspordiga. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/13/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti korvpall peab kolm aastat kannatlikult ootama ega tohi tõmblema hakata

Napid kaotused Ukrainale ja Horvaatiale tähendavad, et Eesti meeste korvpallikoondise lootus EM-finaalturniiril 16 parema sekka pääseda kustus enne kahte viimast alagrupimängu. Samas olid esitused võitluslikud ja südikad ning näitasid, et tee on õige. Nüüd on tähtis mitte tõmblema hakata, vaid jätkata sihikindlalt 2025. aasta EM-i suunas. Teemadeks veel Kristin Tattari MM-tiitel, FC Flora ülemvõim Premium liigas, Serena Williamsi karjääri lõpp, Manchester United ja Eesti võrkpall. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/6/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kas Eesti peaks korvpalli EM-il valima mänge, kus täiega panna?

Korvpallikoondis sõidab EM-finaalturniirile C-alagrupi autsaiderina, aga tundega, et Ukraina ja Suurbritannia edestamine on asjade õnnestumise korral võimalik. Aga kas selle nimel tuleks mängudes tugevamate vastastega jalg gaasipedaalilt tõsta? Eriti arvestades, et meeskonna füüsiline vastupidavus tekitab küsimärke? Spordireporter meenutab ka 1993., 2001. ja 2015. aasta EM-finaalturniire. Teemadeks veel Anett Kontaveit vs Serena Williams, Rein Taaramäe Vueltal, Premium liiga murdemängud, F1 Spa etapp, Ott Tänak võimalik siirdumine M-Sporti, Konverentsiliiga staatus ja võrkpalli MM-i mured. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/30/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Multi-EM Münchenis õnnestus ja võiks laieneda

Lisaks kergejõustiku Euroopa meistrivõistlustele toimusid eelneva pooleteise nädala jooksul Münchenis veel mitmete alade EM-id. Säärane multispordisündmus jättis väga hea mulje, võiks tulevikus veelgi laieneda, et Euroopa tippsport saaks oma voorusi demonstreerida. Teemadeks veel Janek Õiglase EM-pronks, Ott Tänaku võit Belgias, Manchester United – Liverpool, võrkpallikoondis EM-il, korvpallikoondise olukord ja kõige rumalamad spordireeglid. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/23/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Mis on Eesti pallimänguklubide reaalne euroambitsioon?

Tõukuvalt Arvamusfestival ühest reedesest paneelist, kus arutati, kuidas Eesti pallimänguklubid saaksid eurosarjades rohkem edu kogeda, võtab Spordireporter käsitlusele küsimuse: mis peaks olema nende reaalne euroambitsioon? Vaatame viite pallimänguala – jalgpall, korvpall, võrkpall, käsipall ja jäähoki. Teemadeks ka kergejõustiku EM, korvpall, võrkpall, sõudmine, Manchester United ja eesootav hull nädalavahetus. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/16/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Tänaku võimas võit äratas rallibuumi uuesti ellu

Ott Tänaku võimas ja ootamatu võit Soome MM-rallil on kindlasti tema parim võit Hyundai roolis ning võib-olla üldse tema karjääri parim. Üllatav tulemus, mis tuli pinevas võitluses Kalle Rovanperäga äratas uuesti ellu rallibuumi, sest üle pika aja pakkus MM-ralli jälgimine siirast pinget ja huvi. Karmen Bruus näitas aga hiilgavat võitlejanärvi, tulles võistluse viimase katsega U20 maailmameistriks. Korvpallimeeskond sai sugeda Leedult, võrkpallimeeskond Belgialt ja Paide Linnameeskond Brüsseli Anderlechtilt. Saatejuhid on Ott Järvela (Soccernet.ee) ja Rasmus Voolaid (Õhtuleht), kes asendab reisu peal viibivat Joosep Susit.
8/9/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Paide euroedu valem - nutikas strateegia ja targad valikud

Paide Linnameeskonna edu eurosarjas on olnud puhang värskust ning tõstnud esile klubi omanäolise strateegia. Naiste jalgpalli EM-finaalturniir oli suur õnnestumine nii Inglismaa naiskonna kui ka spordiala jaoks tervikuna, aga kuidas rakendada koondisejalgpalli menu klubijalgpalli vankri ette? Soome MM-ralli eel valitseb harukordne olukord, sest puudub siiras usk, et Ott Tänak võib konkureerida võidule. Eesti autosport paistab aga silma tülitsemisega. Teemadeks ka kergejõustik, Fernando Alonso ning võrkpallikoondist ootav EM-valiksari. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/2/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kergejõustiku MM oli Eesti jaoks selge õnnestumine

Eesti koondise saagiks kergejõustiku MM-il kujunes kaks 7., üks 8. ja üks 9. koht, mida on komplektina võimalik hinnata vaid ühtemoodi – selge õnnestumine vaatamata sellele, et 45 medaliriigi sekka ei mahutud. Lisaks kergejõustiku MM-ile on teemadeks veel Anett Kontaveidi võiduseeria, Paide Linnameeskonna hea ja FCI Levadia kehv esitus eurosarjas, Tour de France, naiste jalgpalli EM-finaalturniir ning sport ja sugu ehk kas trans-sooliste mahutamine olemasolevasse tippspordi struktuuri on võimalik nii, et säiliks aus konkurents? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/26/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kihvt on vaadata, kuidas Rasmus Mägi tippmängu naudib

Kergejõustiku MM algas Eesti väikese koondise jaoks hästi, sest noor kõrgushüppaja Karmen Bruus püstitas isikliku rekordi ja jõudis lõppvõistlusele ning Rasmus Mägi jooksis end finaali. Eriti kihvt on näha Mägi enesekindlust ja seda, kuidas ta tippmängus osalemist naudib. Eugene’is jätkuvat MM-i domineerib USA koondis ning võistlus ise on mitmes nüansis teistsugune ehk ameerikapärane. Teemadeks veel Rally Estonia, vehklemise MM, naiste jalgpalli EM, Tour de France, FC Flora krahh ja Paide Linnameeskonna triumf. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/19/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Rally Estonia näitab eeskuju

Rally Estonia näitab eeskuju, sest ei vingu, hala ega kurda, vaid teeb ja vastutab. Mida rohkem on Eesti spordiväljal sellise suhtumisega osalisi, seda elutervemas spordikeskkonnas saame kõik siin toimetada. Teemadeks veel Wimbledoni järeltõuked, Paide Linnameeskonna ja FC Flora võidud eurosarjas, Eneli Jefimova kullasadu, Tõnu Endrekson 45-aastasena Pariisi olümpiale ja male roll kaasaegses spordis. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/12/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Koondise koledad kaotused ehmatasid Eesti korvpalli

Eesti korvpallikoondis kaotas MM-valikmängud Saksamaale ja Iisraelile kokku 50 punktiga, mis ehmatas kohalikku korvpalliringkonda korralikult, sest EM-finaalturniir on kõigest kahe kuu kaugusel ja seis ebameeldivalt ebakindel. Reaktsioonid Jüri Vipsi juhtumile – miks reageerisid Red Bull, F1, F2, Vipsi rivaalid ja Eesti spordiajakirjandus just täpselt nii nagu nad reageerisid? Teemadeks veel Wimbledon, Levadia peatreenerite lahkumine, külgkorvikross ning Tour de France’i võlu ja valu. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/5/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Jüri Vipsi F1 unistusel kriips peal?

Red Bulli noorpiloodi Jüri Vipsi unistusel jõuda F1-te on ilmselt kriips peal, sest mõtlematu ja lubamatu sõnakasutus jätab vormelitiimile väga vähe võimalusi peale eestlase vallandamise. Vipsi juhtum muundati Eestis aga koheselt maailmavaateliseks konfliktküsimuseks, mida mõnuga järati. Teemadeks veel Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi Wimbledonis, jälle rikki läinud ja Ott Tänaku võistluse rikkunud Hyundai, Eesti jaoks väga edukas ja positiivne ujumise MM. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/28/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Mis ühendab Kontaveiti, Kalev/Cramot ja Pärnu kossusatsi?

Maailma naiste tennise teine reket Anett Kontaveit alustas koostööd Saksamaa treeneri Torben Beltziga. Kas see samm toob murrangu Suure Slämmi turniiride tulemustes, kus Kontaveid on 25 eelmisest korrast jõudnud 16 parema sekka vaid neli korda ja neist veerandfinaali ainult korra? Uue peatreeneri said ka Kalev/Cramo ja Pärnu korvpallimeeskond. Teemadeks ka ujumise MM ja rannavolle MM, poleemika EOK toetuste ümber, Golden State Warriorsi NBA meistritiitel ja Kanada klubide 29-aastane põud Stanley karikasarjas. Samuti kahevõistluse olümpiakavast eemaldamine, mis tegelikult üldse päevakorras pole. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/21/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Rannahooaeg pika-pika pausi järel avatud!

Rannavõrkpalli MM-il alagrupiturniiri täiseduga läbinud Kusti Nõlvak – Mart Tiisaar on selle atraktiivse spordiala üle pika aja taas Eestis kenasti pilti toonud. Kristjan Kaisi ja Rivo Vesiku tippajad jäävad 2000ndatesse, aga nüüd on põhjust piielda lootusrikkalt Pariisi olümpia rannavolleturniiri suunas. Teemadeks ka Eesti jalgpallikoondise mängud Malta ja Albaaniaga, Jüri Vipsi krahh Bakuus, Martin Rump Le Mansi 24 tunni sõidul, kergejõustik ja Simple Session. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/14/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Miks oli Eestile vaja mängu Argentinaga?

Lionel Messi lõi Eesti jalgpallikoondise võrku viis väravat ja pälvis selle saavutusega tähelepanu üle maailma. Muidugi märgiti igal pool ka ära, kelle vastu Messi väravafestivali korraldas. Mis on tõstatanud küsimuse, miks Eestile üldse mängu Argentinaga vaja oli? Lisaks teemadeks Ott Tänaku võit Sardiinias, Ukraina jalgpallikoondise kaotus, Anett Kontaveidi treenerivahetus ja maailma teiseks reketiks tõusmine, samuti Rafael Nadali triumf ja traagilised õnnetused Mani saare võidusõidul. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/7/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Ilust spordis Škele, Agyiri, Beardi ja Vassiljevi näitel

Mis teeb spordi ilusaks? Sellise küsimuse juurde juhatas Spordireporteri saate FCI Levadia ääreründaja Ernest Agyiri imevärav mängus FC Floraga. Meelde tulid kohe ka Armans Škele, Tanoka Beardi ja Konstantin Vassiljevi sooritused. Lisaks teemadeks Soome jäähoki MM-tiitel, Anett Kontaveidi tõus WTA teiseks numbriks, Djokovic – Nadal, krahh Götzises, Meistrite liiga finaal ja Eesti jalgpallikoondise vastakas nädal, kui kohtutakse nii San Marino kui ka Argentinaga. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/31/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Pärnu – Tartu korvpallifinaalil on ainult üks viga, Kaia Kanepil pole sedagi

Pärnu – Tartu korvpallifinaal on läbinisti võluv ja haarav, aga pärast esmaspäevast mängu ühe suure veaga – see võib juba kolmanda mänguga otsa saada. Juuni alguses 37. sünnipäeva tähistaval Kaia Kanepil aga vigu pole, sest järjekordne tippmängija sai Roland Garrosis kotti pandud. Lisaks teemadeks Anett Kontaveidi kaotus, Jüri Vipsi nurjunud võistlus Hispaanias, Ott Tänaku karm kriitika Hyundai pihta, Karel Voolaidi ja Paide Linnameeskonna suur võit, Euroliiga tipu monoliitsus, ATP ja WTA otsus Wimbledoni suhtes ning ebatavaline, ent huvitav spordisuvi 2022. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/24/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Mart Poomi mõju kestab ka 20 aastat pärast Derby Countyst lahkumist

Mart Poomi valimine 2000ndate aastate Derby County tähtsaimaks jalgpalluriks tekitas Eesti jalgpallis meeldiva õhina ja üllatuse, mis viitab, et siinmail ei tajuta siiani päris täpselt, kui suure pärandi väravavaht endast Inglismaale maha jättis. Pärnu ähvardab Kalev/Cramo hooaja täielikuks krahhiks muuta ja jäähoki MM-il pole üldse üllatusi. Ning WTA turniir ikkagi tuleb Tallinna, mis tähendab, et tennisejuhtide veebruarikuine jutt, nagu lastuks toona käest ainulaadne võimalus, osutus valeks. Teemadeks ka Rein Taaramäe Giro etapil saadud 3. koha väärtus, Põlva Serviti võimsus, Selveri ja TalTechi koondumine ning kapist välja tulnud 17-aastasest Inglismaa jalgpallur. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/17/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Tartu korvpalli finaaliootus ja Eestit valdav dopingutüdimus

2000-2016 ainult ühe korra Eesti meistrivõistluste finaalist kõrvale jäänud Tartu Ülikooli meeskond on seejärel seal mänginud vaid korra. Nüüd ollakse poolfinaali TalTechi vastu 1:0 juhtimas. Kas finaaliootus lõpeb ja mida see tähendaks Tartule ja Eesti korvpallile? Olümpiahõbe Heiki Nabi annab kolmapäeval ütlusi Rahvusvahelise Spordikohtu (CAS) ees, aga Eesti spordiavalikkus sellest ülearu ei erutu. Mis on dopingutüdimuse põhjused? Rein Taaramäe Giro d'Italial, laulmise EM, Meistrite liiga, Erling Braut Haaland, jäähoki MM, Sildarude kohuasi, Kiievi Dinamo külaskäik, vormel 1 Miamis. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/10/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Tipptennisistide uina-muina ja jalgpalliliidu ebasiirus

Venemaa tennisiste kaitsvad maailma tipud ajavad uina-muinat, sest ärihuvid kirjutavad ette keeruliste teemade vältimise. Jalgpalliliit süüdistab kohtunikke kritiseerinud Tartu Tammeka peatreenerit Miguel Santost jalgpalli maine kahjustamises, aga kaasvolinikule kätega kallale läinud alaliidu presidendi Aivar Pohlaku suhtes distsiplinaarmenetlust alustatud pole. Snuukri MM, jalgpalli Meistrite liiga, Eesti jäähokikoondis, Karol Metsa Šveitsi meistritiitel, naiste profipoksi rekordõhtu. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/3/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Mis ühendab Ott Tänakut ja Lewis Hamiltoni? Mõlemad on kaotanud ühe staatuse

Paistab, et mitu aastat rõhutada armastatud tõekspidamine, et Ott Tänak on autoralli MM-sarja kiireim sõitja, ei vasta enam tõele, vaid selleks on Kalle Rovanperä. Faasinihe on aset leidnud ka vormel 1 MM-sarjas, sest Lewis Hamilton tunnistas pärast nurja läinud võistlust Imolas, et tiitlivõitluses ta tänavu ei osale. Eesti jäähokimeeskond alustab MM-i, Viljandi koges käsipallirõõmu, Flora liugles üle Levadia ning Bayern üle Bundesliga. Miks on snuuker vanakeste spordiala ja mida oodata jalgpallI Meistrite liiga poolfinaalidest? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/26/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Suusaliidu näitel, Venemaa osas äraootavaks seisukohaks õigust pole

Eesti Suusaliit ei soovi võtta selget seisukohta küsimuses, kas Putini režiimi toetanud venelane Jelena Välbe sobib Rahvusvahelise Suusaliidu (FIS) juhatusse või mitte? Eesti spordiorganisatsioonidel ei ole mingit õigust Venemaad puudutavates küsimustes äraootavaks jääda, vaid tuleb võtta selge, põhimõtteline ja – mis väga tähtis! – avalik seisukoht. Isegi siis, kui sellel on oma hind. Spordireporter räägib ka Horvaatia rallist, iluuisutamisest, intervjuu peale solvunud Nõmme Kaljust ning spordiajakirjanduse ja sportlaste suhetest üldisemalt. Samuti Saksamaa vs Inglismaa jalgpalliduellis Meistrite liiga näitel ja snuukri MM-ist ja selle spordiala fenomenist. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/19/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kas EOK peaks Regina Ojale raha maksma või mitte?

Raha on tippspordis teatavasti alati vähem kui tahtjaid, mis tähendab, et kõigile paratamatult ei jätku. Tagajärjeks pettumus ja pahameel, mida eelmisel nädalal väljendas eriti reljeefselt laskesuusataja Regina Oja. Kas EOK peaks nimetama Team Estoniasse MK-sarja kokkuvõttes 91. koha saanud sportlase? Spordireporter räägib ka Janek Õiglase rekordist, korvpalli-intriigist, Tartu võrkpalli Suurest Slämmist, ERR-i sporditoimetuse valikutest ja jäähokist kui ühest võimalikust Eesti integratsioonimootorist. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/12/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Normaalses Euroopa riigis oleks Pohlak juba ametist prii

Spordireporter räägib medalimasinast Epp Mäest, jalkakoondise krahhist, vastakatest võrkpallifinaalidest, põnevast tenniseelust ning Pärnu ja Viimsi kossusatside vägitegudest, aga teravaim tähelepanu kuulub jalgpalliliidu presidendi Aivar Pohlaku käitumisele eelmise nädala Kose vallavolikogu istungil. Järeldus on selge: normaalses Euroopa jalgpalliriigis oleks Pohlak järgmisel päeval ametist tagasi astunud või oleks seda nõudnud teised juhatuse liikmed või jalgpalliliidu liikmed. Eestis valitseb aga igalt poolt vaikus. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
4/5/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Miks Eestis Kelly Sildaru saavutusi pisendatakse?

Kelly Sildaru võitis pargisõidu MK-sarja ja pälvis väikese Kristallgloobuse. Lisaks on ta maailmameister ja olümpiapronks ning võitnud terve hunniku X-mängude kuldmedaleid ja MK-etappe. Aga ometi tõrgub osa spordivälja teda saavutuste vääriliselt tunnustamast. Miks? Itaalia jalgpallikoondise krahh pole kõigest spordivõistluse tulemus, vaid riikliku tasemega katastroof. Jüri Vips on vormel 2 MM-sarjas äkki isegi kõige kiirem mees. Ning mida oodata õhtuselt Küpros – Eesti jalgpallimatšilt? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/29/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Nazarov peab sise-MMi 4. koha välivõistlustel valideerima

Karl Erik Nazarovi 4. koht sise-MMil Belgradis tekitas Eesti spordimaastikul korralikku vaimustust, sest kiirjooksa MMi finaalis oli midagi uut ja vaimustavat. Kuidas õnnestub Nazarovil aga see saavutus välihooajal valideerida ehk kas ta kvalifitseerub EM-ile ja MM-ile ning kuhu küündivad ta võimed tiitlivõistlustel? Vormel 1 algas parima võimaliku intriigiga, käsipallikoondis kaotas, aga astus sammukese edasi ning võrkpallis on oodata väga põnevat lahingut. Mis on jalgpallikoondise šansid duellis Küprosega? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/22/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kristjan Ilves trumpas MK-sarjas üle nii Veerpalu kui ka Mae saavutused

Laskesuusatamise MK-etapi vaimustuses – mis oli, olgu öeldud, täiesti põhjendatud, sest pidu oli vägev ja seda tuligi täie rauaga nautida! – liikus nädalavahetusel natuke madalamal orbiidil Kristjan Ilvese saavutus. Kahevõistleja lõpetas MK-sarja 5. kohaga, mis on põhja suusaaladel Eesti sportlaste parim tulemus pärast 2005. aastat, kui Kristina Šmigun oli kokkuvõttes 4. Andrus Veerpalu ja Jaak Mae ei küündinud MK-sarja kokkuvõttes esiviisikusse mitte kunagi. Teemadeks ka Anett Kontaveidi loobumine Fed Cupist, Kerr Kriisa fenomen, Ukraina jalgpallikoondise šansid MM-ile jõuda ja nädalavahetusel algav vormel 1 MM-sarja 73. hooaeg. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/15/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Milline on Therese Johaugi pärand – doping või medalid?

Therese Johaug lõpetas laupäeval sportlaskarjääri, läbides Holmenkolleni maratoni viimase kilomeetri kahe Norra lipuga. Millise pärandi ta endast maha jätab? Kuidas Eesti ja maailma sport on Ukraina sõjaga kohanenud ja kas edaspidi hakatakse tähelepanelikumalt jälgima, kust suur raha sporti tuleb? Ons laskesuusatamine lisaks telealale ka publikuala või mitte? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/8/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Miks tippspordi reaktsioon Ukraina sõjale venis nagu tatt?

FIFA, UEFA ja ROK suutsid Venemaa (ja Valgevene) võistkondade ja sportlaste suhtes ainuvõimalikud otsused esmaspäeval ära teha, aga miks neid nii kaua ootama pidi? Mida arvata Eesti spordivälja hoiakutest ja tegudest? Mis juhtub praegu sanktsioneeritute sportlastega siis, kui sõda ükskord läbi saab? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
3/1/20220
Episode Artwork

Spordireporter: UEFA ja Kalev/Cramo annavad endast kõik, et Venemaa osas seisukohta mitte võtta

Pekingi taliolümpia puhul oli palju ebameeldivat, aga kõige halvemaks olümpiaks seda nimetada ei saa. Küll aga tegi Peking 2022 väga selgeks, et tippsport vajab oma potentsiaali täielikuk ärakasutamiseks vaba ja demokraatlikku ruumi, mitte lämmatatud tsensuuri. Peaminister Kaja Kallase kriitika Tallinnasse WTA turniiri toojate suhtes on põhjendatud, sest pole selge, miks see on nii kallis ning elevantidest elutoas ei soovita rääkida. Kuidas mõjutab Venemaa sissetung Ukrainasse Eesti ja rahvusvahelist spordielu? Venemaa lahtistel meistrivõistlustel osalev BC Kalev/Cramo ning Peterburis Meistrite liiga finaali pidada kavatsev UEFA kavatsevad anda endast kõik, et seisukohta mitte võtta, pakub Spordireporter. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/22/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kelly Sildaru tõusis samale pulgale Allar Levandi ja Jaak Maega

Eesti avas Pekingi olümpial medaliarve, kui Kelly Sildaru võitis naiste pargisõidus pronksmedali. Ta on alles kuues taliolümpial medalivõiduni jõudnud Eesti sportlane. Kas kuld läks kaotsi või võideti pronks? Mida oodata rennisõidust? Lisaks saates Anett Kontaveidi triumf Peterburis ning Kamila Valijeva dopingujuhtumi kurvad tagajärjed Pekingi olümpiale ja spordile tervikuna. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/15/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Olümpiavõistlused käivad, aga kriitika Hiina suhtes ei vaibu

Kui tavaliselt juhtub nii, et olümpiamängude algamisega vaibuvad jutud kõikvõimalikest korraldusega soetud probleemidest, sest võistlused tõmbavad tähelepanu endale, siis Pekingis niimoodi läinud ei ole. Hiinlased saavad kriitikat nii koroonameetmete, inimõiguse, Shuai Pengi kui ka keskkonda reostava hoiaku pärast. WTA turniir Tallinnas – siin pole vaja mõelda, vaid teha! Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/8/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Mis on Sildaru siht olümpial? Kaks medalit, neist üks kuldne

Kõlab pretsedenditult bravuurselt, aga Kelly Sildaru sõitis Pekingi olümpiamängudele kahe medali järele, kusjuures üks neist võiks olla kuldne. See ei ole hooplemine või soovmõtlemine, vaid loogiline järeldus, kui vaadata Sildaru poolt rahvusvahelises konkurentsis saavutatud säravaid tulemusi ning senistel tippjõuproovidel näidatud suurepärast võistlusnärvi. Kristjan Ilveselt ei tasu aga oodata medalit, vaid kohta esikuuikus. Aga kas mõni taliolümpiamängude võistlus suudab Rafael Nadal – Daniil Medvedjev tennisefinaali moel tabada globaalset tuiksoont? Pigem mitte. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
2/1/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Loebi ja Kriisa edukad come-back'id kahjustavad autoralli MM-sarja ja Eesti korvpalliliiga mainet

Möödunud spordinädal kuulus vanameistritele. 36-aastane Kaia Kanepi murdis Austraalia lahtistel veerandfinaali, autoralli MM-sarja avaetapi võitis 47-aastane Sebastien Loeb ja korvpalli Eesti-Läti ühisliigas tegi come-back'i 47-aastane Valmo Kriisa. Kanepi triumf on Loebi ja Kriisa omadest erinev, sest on tennisele hiilgavaks reklaamiks. Ralli MM-sarja ja kohaliku korvpalliliiga maine sai aga Loebi ja Kriisa tõttu paraja koosa. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/25/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kõik märgid viitavad, et Kristjan Ilves on olümpia medalimängus sees!

Kahevõistleja Kristjan Ilvese kaks 2. kohta Klingenthali MK-etapil ja eriti see viis, kuidas ta need saavutas (enesekindlus ja julgus suusarajal!) viitavad, et Pekingi olümpial on ta medalimängus sees. Iluuisutamise EM Tallinnas pakkus ilusaid hetki, aga miks jäid tribüünid kohati arusaamatult tühjaks? Anett Kontaveit alustas Austraalias hästi ja Novak Djokovic ei alustanud üldse. Kes on Läti ja Leedu populaarseimad sportlased? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/18/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Sildaru ja Ilves kordasid Eesti suusatamise 2003. aasta ainulaadset saavutust

Kelly Sildaru saavutas MK-etapil 1. ja 2. ning Kristjan Ilves 4. koha. Nii vägevat nädalavahetust pole Eesti suusaspordil olnud alates 2003. aastast, kui sama tulemuste komplekti panid kokku murdmaasuusatajad. Novak Djokovici näitel küsime: kas tippsport on elukutse, kus on võimalik kehtestada vaktsineerimiskohustus? Vehklemisnaiskonna peatreener Kaido Kaaberma on seotud värske skandaaliga, Tallinnas algab järjekordne vägev tiitlivõistlus ning autoralli maailma juurdleb: kust leida superstaare? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/11/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Kas omikron võib Pekingi olümpia farsiks pöörata?

Pekingi taliolümpiamängude alguseni on jäänud täpselt kuu, aga maailmas möllab omikron, mis võib muuta spordipeo farsiks, sest kui tipud koroonasse nakatuvad ja võistelda ei saa, jääb olümpia kullaproov madalaks. Mida teha Aasta Sportlaste valimisega, et oleks vähem õiendamist ja seletamist? Mitte midagi pole vaja teha! Miks lendavad Eesti Olümpiakomitee poolt riigi suunas üha teravamad kriitikanooled? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/4/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Erisaade! Kas 2022 medaleid toob? Ikka! Aga skandaale? Saab ka neid!

Spordireporteri kahetunnine erisaade vaatab otsa alanud aastale Eesti ja maailma spordis. Tähtsündmusteks on Pekingi taliolümpiamängud ja jalgpalli MM Kataris. Eesti talisport ei tunne olukorda, kus keegi oleks olümpia eel nii kindel medalisoosik kui Kelly Sildaru. Kas Anett Kontaveit kinnistab koha esikümnes? Kuidas läheb korvpallikoondisel EMil? Kas Eesti võidab kergejõustiku MMil medali? Mis juhtub Eesti vehklemises? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
1/2/20220
Episode Artwork

Spordireporter: Eesti aasta sportlaste valimine – kas keegi suudab soosikuid üllatada?

Kolmapäeval selguvad 2021. aasta Kristjanite võitjad. Aasta sportlase valimisel on soosikuteks epeenaiskond, Katrina Lehis, Rasmus Mägi ja Kaido Kaaberma. Kas keegi suudab neid üllatada või on kõik juba praegu üpris selge? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/28/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Rauno Sappinen siirdub Poola kõrgliigasse – pettumus või mitte?

Kaks aastat järjest Eesti parimaks jalgpalluriks valitud Rauno Sappinen siirdub Poola kõrgliigaklubisse Gliwice Piast. Spordisõprade hing ihanuks ilmselt midagi edevamat, aga milline on asjade reaalne seis ja kuidas paistab see üleminek välja Sappineni enda vaatevinklist? Kui laskesuusatajad meeskonnaga Pekingi olümpiale ei pääse, on hinne nende hooajale mitterahuldav. Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna karikavõit elustas nostalgia ja vaigistas tormi. Või siis ikkagi ei vaigistanud? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/21/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Murdmaa ja laskesuusk jäävad Eesti olümpiahierarhias sabas sörkijateks

Eesti hittaladeks Pekingi taliolümpiamängudel kujunevad freestyle-suusatamine, kiiruisutamine ja kahevõistlus. Tavapärased tõmbenumbrid murdmaa- ja laskesuusatamine peaksid aga praeguste tulemuste põhjal olema sabas sörkijad, sest ka iluuisutamises ja suusahüpetes on põhjust loota paremaid tulemusi. Vormel 1 finaaletapp – kas Lewis Hamiltoniga käituti õiglaselt ja kas häid variante üldse laual oligi? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/14/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Kahevõistlus MK-etapp Otepääl on vägev, aga murdmaa jääb löömatuks

Reedel algab Otepääl kahevõistluse MK-etapp, kus kõrges mängus on sees ka Kristjan Ilves. Aga isegi siis, kui Ilves juhtub end poodiumile sõitma, ei ole kahevõistluse MK-etapil võimalik võtta Eesti spordis sisse positsiooni, mida 2000ndatel omas murdmaasuusatamise MK-etapp. Aeg on muutunud. Mida muudab Eesti jalgpallis Levadia meistritiitel? Mida tähendab Pekingi olümpia diplomaatiline boikott? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
12/7/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Kui mõjukad on Eesti sportlased?

Kas aasta mõjukate edetabelis oli vehklejaid üle ning Anett Kontaveiti ja Kelly Sildarut alahinnatud? Korvpallikoondise mängud tõestasid, et Jukka Toijalat peatreeneriks palgates pani korvpalliliit täkkesse. Talispordihooaeg algas Eesti vaatevinklist vastakalt – Kristjan Ilves ja Artti Aigro rõõmustasid, murdmaa- ja laskesuusatajad paraku mitte. Kelle meistritiitel oleks Eesti jalgpallile kasulikum – kas Levadia või Flora oma? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/30/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Kelly Sildaru alustas olümpiahooaega parimal võimalikul moel!

Kelly Sildaru võitis karjääri 4. MK-etapi (Andrus Veerpalul on neid esikohti 6 ja Kristina Šmigun-Vähil 16), mis on julgustav algus olümpiahooajale, sest näitas, et vaatamata pikale vigastuspausile pole Eesti parima talisportlase tase kuhugi kadunud. Anett Kontaveit säras pressikonverentsil ja Sebastien Ogier rallirajal. Korvpallikoondis alustab MM-valiksarja ja Shuai Pengi skandaal ohustab Pekingi taliolümpiamängude sujuvust. Mida oodata Eesti suusasportlastelt erinevates MK-sarjades? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/23/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Mida ikkagi tähendab Team Estonia?

Eesti Olümpiakomitee esitles eelmisel neljapäeval Team Estoniat. Millega on tegu praegu, milleks see kasvada soovib ja milleks ta kasvada ei tohi? Anett Kontaveidi esitused WTA aastalõputurniiril on olnud lummavad ja põhjusega, sest tema kaks ja pool kuud kestnud võiduseeria on naiste tipptennise viimaste aastate kontekstis ainulaadne. Spordireporter räägib ka jäähokist, autorallist, Eesti jalgpallikoondisest ning Itaalia ja Portugali meeskond ähvardavast häbist. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/16/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Värske kultuuriministri ebasportlik käitumine

Kas see on lubamatu, et kultuuriminister tippsporti ei tunne ega mõista? Ei, ei ole. Kohe tõesti ei ole. Aga Tiit Teriku reedese sõnavõtu suurim probleem ei peitunud spordivõhiklikkuses, vaid ebasportlikkuses. See läheb spordiinimestele hinge ja jääb meelde. Kuivõrd tugev konkurents valitses lühiraja EM-il, kus 14-aastane Eneli Jefimova hõbemedali võitis? Mida arvata vehklemisliidus toimuvast seebiooperist? Miks peetakse Anett Kontaveiti WTA aastalõputurniiri üheks soosikuks? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/9/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Kas aasta naissportlaseks valitakse Lehis või Kontaveit?

Anett Kontaveidi lummav tennis, järjestikused võidud, tõus maailma 8. reketiks ja pääsemine WTA aastalõputurniirile on toonud ootamatu intriigi võistlusesse, mille tulemus tundus Tokyo olümpiamängude järel olevat täiesti kindel. Kas Kontaveidil on variant edestada aasta naissportlase valimisel olümpiapronksi Katrina Lehist? Kiita saavad seekordses saates lisaks neile kahele vägevale sportlasele ka Kalev/Cramo, FC Flora ja disc-golf. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
11/2/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Jalgpalliliidu lubamatu vaktsiinileigus tuleb hukka mõista

Eesti Jalgpalli Liit saadab vaktsineerimisvajadusse leigelt suhtuva retoorikaga poliitiliselt laetud sõnumi, et 1) valitsuse lähenemine on vale ja et sellele peaks vastu hakkama, 2) vaktsineerimine pole inimeste elude päästmiseks hädavajalik 3) me seame jalgpalli sportliku tasandi kõrgemale ühiskonna toimimisest ja inimeludest. Kiidame Anett Kontaveiti, muigame rallimaailmas tõmblusi põhjustava hübriidarutelu üle, lahkame Rait Ratasepa fenomeni. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/26/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Draama vehklemises ja EOK rahade ümber

Kaks ja pool kuud pärast üliedukaid olümpiamänge ei paista Eesti vehklemine silma sportlike saavutuste ja sära, vaid sisemiste intriigidega. Miks see nii on ja kas alaliidul on üldse õigus kaaluda Kaido Kaaberma sobivust? Samuti on suurt poleemikat põhjustanud EOK toetusrahad. Kui laiale ringile neid maksma peaks? Tahtjaid on ju alati rohkem kui raha ennast. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/19/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Kontaveit valmistub rünnakuks esikümnele

Anett Kontaveidi esitused pärast Dmitru Tursunovi käe all harjutama asumist on tekitanud usu, et maailma edetabeli esikümne ründamine on võimalik. Iluuisutamine tõotab eeloleval talvel Eesti spordipildis jõuliselt koha sisse võtta. Eesti jalgpallikoondise esitused olid head, tulemused polnud pahad. Kui vaktsineerimisvastane maailma esireket Novak Djokovic ei saa seetõttu osaleda Austraalia lahtistel, siis kuidas see võistlust mõjutab? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/12/20210
Episode Artwork

Spordireporter: EOK toetused külvavad kirgi

Hämmastavalt paljudes inimestes pesitseb ihalus pöörduda tagasi kunagi kehalise kasvatuse tundides kehtinud normide juurde, mis oleks rumal ja tagurlik. Ott Tänak tegi Soomes väga hea ralli ja tõusis peamiseks pretendendiks tänavusele MM-pronksile. Jalgpallis, korvpallis ja võrkpallis peetakse eurosarjamänge ning Eesti jalgpallikoondis läheb reedel platsile võidukohustusega. Ons Eesti Olümpiakomitee kellegi ebaõiglaselt toetusest ilma jätnud? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
10/5/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Kontaveit tõestas kõva taset!

Anett Kontaveit võitis Ostravas karjääri kolmanda WTA turniiri. See oli Eesti esireketi selle aasta teine võit (esikoht tuli ka Clevelandis) ning naistennisiste, kes on tänavu suutnud võita vähemalt kaks WTA turniiri, ongi ainult kaheksa. Ning Kontaveidist enamat on suutnud ainult Ashleigh Barty ja Barbara Krejcikova. Miks just Soome MM-rallit Eestis nii palavalt armastatakse? Põhjalikum sissevaade Eesti korvpallihooajale, mis tõotab tulla väga põnev ja tasavägine. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/28/20210
Episode Artwork

Spordireporter: Miks vehklejad jälle jandivad?

Kuidas on võimalik, et Tokyost kulla ja pronksi võitnud Eesti vehklemine suudab ikkagi eetrisse jõuda mingi jamaga. Seekord siis naiskonna peatreeneri ametikoha ümber puhkenud poleemikaga? Netflix avaldas dokumentaalfilmi Michael Schumacherist, mida oli promotud pöördelise verstapostina, aga mis seda teps mitte polnud. Ometi oli see film vajalik. Juttu ka korvpallist, jalgpallist, võrkpallist, Margus Hundist, piljardist ja Helsingi – Tallinn olümpiamängude plaani jaburusest. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/21/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-09-14

Spordireporter
9/14/20210
Episode Artwork

Spordireporter 07-09-2021

Spordireporteri üks saatejuht kukkus eetris kärkima, sest teda ärritas tugevalt, kuivõrd allaheitlikult ja primitiivselt suhtuti Eesti jalgpallikoondise 2:5 kaotusesse Belgiale, mis oli tegelikult väga kole tulemus. Võrkpallikoondis saab aga pigem kiita. Kas Eestisse oleks vaja 10 000 pealtvaatajat mahutavat halli, et saaks taotleda korvpalli EMi (ja äkki midagi veel)? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
9/7/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021 Sügis 31-08-2021

Kuidas saavad Anett Kontaveit ja Kaia Kanepi hakkama tennise paradoksiga, et vägevast võidust eelmises matšis pole uues kohtumises mitte mingit tolku. FC Flora ajalooline saavutus, Saskia Alusalu ajalooline intervjuu ning Cristiano Ronaldo ajalooline klubivahetus. Kas kolmapäeval Tallinnas algavast võrkpalli EMist saab lõppakord kümnendile või sissejuhatus uuele ja sama vahvale või mõlemat? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/31/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-08-24

ETV-l oli õigus ja Priit Pulleritsul mitte. See on lühike kokkuvõte ETV saate "Eesti 30 hetke" ümber puhkenud poleemikast. Mida tuleks teha, et ka paralümpiamängud jõuaksid Eesti televaatajateni? Miks on põhjust suhtuda ettevaatliku optimismiga FC Flora šanssidesse naasta Dublinist pääsmega eurosarja alagrupiturniirile? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/24/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-08-17

Rein Taaramäe tõusis Vuelta liidriks ja vallutas maailma? Võib-olla täitsa mitte nii, aga Ott Tänaku võidust mõnel MM-rallil on Vaderi saavutus kaalukam küll, leiab Spordireporter. Kas riik peaks 10 miljoni euroga toetama võimalust kandideerida korvpalli EM-i korraldusõigusele? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/17/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-08-10

Tokyo suveolümpiamängude kokkuvõte (hinnang Eesti koondislastele, järeldused medalitabelist, üldisemad trendid, kõige väärtuslikum ja kõige väärtusetum kuldmedal). Mida muudab maailma jalgpallis Lionel Messi lahkumine FC Barcelonast? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/10/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-08-03

Mida epeenaiskonna olümpiakuld Eesti spordis ja elus järgmiste aastate jooksul muudab? Kas kuldmedali jagamine on õige asi või mitte? Kergejõustikus näidatakse väga häid tulemusi, aga ons neid võimalik täiel rinnal nautida või tuleb karta hilisemaid dopinguintsidente? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
8/3/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-07-27

Kaks vehklemismedalit tähendavad, et Tokyo suveolümpiamängud on Eesti jaoks väga hästi õnnestunud juba siis, kui käimas alles neljas võistluspäev. Aga mis peale vehklemise veel rõõmu teeb? Ning mille poolest Tokyo olümpia ikkagi varasemastest erineb? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/27/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-07-20

Kuna sportlik intriig kadus Rally Estonialt seoses Ott Tänaku katkestamisega kiiresti, tõusis esiplaanile hoopis punktikatse iseloom. Tokyo suveolümpiamängude kohal on seoses koroonaviirusega palju ebakindlust, sest viirus võib igal hetkel rünnata ootamatust kohast ja võistluse ära lörtsida. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/20/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-07-13

Jalgpalli EM-i finaalis kohtusid turniiri selgelt kaks kõige paremat meeskonda ja võitis tugevam. Inglismaa peamine kaotus polnud aga mäng, vaid maine, mida huligaanid ja rassistid tohutult kahjustasid. Novak Djokovic säras Wimbledonis ja Eneli Jefimovia Roomas. Elevus Rally Estonia osas on mullusega võrreldes väiksem, aga see on täiesti loogiline ja tegelikult hoopis kompliment korraldajatele. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/13/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-07-06

Mida tuleb nõuda eurosarjades osalevatelt Eesti jalgpalliklubidelt? Kes on soosikud EM-i poolfinaalides Itaalia – Hispaania ja Inglismaa – Taani? Eesti olümpiakoondisesse kuulub 33 sportlast, mis on näiteks Soomega võrreldes igati korralik number. Spordireporter tuvastas 8 medalivõimalust, mis on vähemalt 5% suurused. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
7/6/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-06-29

Heiki Nabi pillub kahe-aastase võistluskeelu saamise järel täiesti kohatuid süüdistusi ning autoralli MM-sarja kolm eelmist etappi viitavad, et tegu on üpris primitiivse võistlusega. Aga põhirõhk muidugi jalgpalli EM-il. Juttu nii Prantsusmaa kaotusest, Hispaania võidust, VAR-ist kui ka Belgiast. Ning lõpuks arutelu, miks autokraatlikke riike spordimaastikul ikkagi edu ei saada. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/29/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-06-22

Kas endise mehe, aga soovahetuse järel naiste seas võistleva Uus-Meremaa tõstja Laurel Hubbardi osalemine Tokyo suveolümpiamängudel on õiglane? Ons Itaalia tõusnud jalgpalli EM-finaalturniiri suursoosikuks või on selleks endiselt Prantsusmaa? Ja kuidas sobitub pilti Belgia? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/22/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-06-15

Taani meeskonnale anti pärast Christian Erikseni tõsist terviseriket kolm valikut – jätkata mänguga samal õhtul, jätkata järgmisel päeval, võtta vastu tehniline kaotus (0:3). Kas see valik oli nende suhtes õiglane? Saatejuhtide arvamused lahknevad. Aga samal meelel ollakse, et režissöör talitas õigesti ja tegi Erikseni õnnetuse kaadreid valides väga head tööd. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/15/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-06-08

Miks domineeris nädalavahetusel meediapilti Ott Tänak, kuigi autosportlane, kes tegi tõsiselt kõva tulemuse, oli hoopis Jüri Vips? Millised nüansid iseloomustavad Eesti jalgpallikoondise kahe järjestikuse võiduni juhtinud šveitslase Thomas Häberli käekirja? Mõned tähelepanekud enne reedel algavat EM-finaalturniiri. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/8/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-06-01

Tennise Prantsusmaa lahtiste teema number üks on Naomi Osaka turniirilt lahkumine. Kas vaimse tervise murede üle kurtnud Osakale oleks tulnud teha tema soovitud erand ja ta intervjuudest vabastada? Eesti võrkpallimeeskonna 3:2 võit Belgia üle valmistas rõõmu mitmel erineval moel. Muuhulgas paistab lahendus koondist aastaid kummitanud murele. Saates ka palju jalgpalli- ning natuke jäähoki- ja kergejõustikujuttu. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
6/1/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-05-25

Portugali ralli, Monaco GP, Evald Tipneri karikafinaal, Ragnar Klavani 9. järjestikune hooaeg Euroopa tippliigades, kurlingu põrumine, üllatustest pakatav jäähoki MM, Aivar Pohlak jälle jalgpalliliidu president, Manchester City vs Londoni Chelsea Meistrite liiga finaalis. Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/25/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-05-18

Korvpalli Eesti meistrivõistluste medalimängud pakkusid harukordse lõpplahenduse, kus põhjuseid rahuloluks leidus nii võitjate, teise, kolmanda kui ka neljanda koha omanike leeris. Neljapaadi olümpiapääse ja piljardi MM-medal. Kas Alissoni värav oli ilusam Mart Poomi omast? Kas välistreeneritele tehakse Eestis liiga? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/18/20210
Episode Artwork

Spordireporter 2021-05-11

Tokyo suveolümpiamängude ärajäämine kogub teemana hoogu, aga on mitmeid argumente, mis viitavad, et see stsenaarium on pigem ebatõenäoline. Mart Seim ei pääse olümpiale, sest haigestus koroonasse, aga suuremas plaanis on ta Rahvusvahelise Tõsteliidu dopinguleiguse ohver. Kodusõda Eesti käsipallis – kes on kõige rohkem süüdi ja milles täpselt? Saatejuhid on Joosep Susi ja Ott Järvela (Soccernet.ee).
5/11/20210