Winamp Logo
SPONTAN KONUSMALAR Cover
SPONTAN KONUSMALAR Profile

SPONTAN KONUSMALAR

Turkish, Personal/Lifestyle/Family, 2 seasons, 6 episodes, 3 hours, 4 minutes
About
Varoluşumuzun temel nedeni kendi spontanitemizi deneyimleyebilmektir. Bu dünyadaki varoluş sebebimizi neler yapabileceğimizi ve nasıl yapabileceğimizi bilmektir. Spontanite davranış boyutunda yeni veya eski bir duruma uygun ya da yeni bir tepki olarak tanımlanabilir ve fakat en geniş anlamı ile sizin siz olmasını sağlayan tarzınızdır, bu dünyadaki imzanızdır. Yalnızca bu derin alana giriş yapmakla kalmayacağız aynı zamanda "yaşam becerisine" sahip olmak için gereken bilgileri ve ele alınması gereken farklı konuları da inceleyeceğiz.
Episode Artwork

Sosyometri Kuramına Göre Deprem Travmasında İlişkilerin önemi

Deprem felaketi ile sarsıldığımız bu dönemde yaptığımız 2. Psikodrama Tanıtım Sempozyumu'nun ilk konferansı da aynı adı taşımaktadır. Deniz Altınay'ın bu sunumunu bu dönemde meslektaşlara çok gerekli olduğunu bildiğimiz için sizlerle paylaşıyoruz. Deprem ilişkiler ağımızı da yıktı, herkesin iç dünyasındaki en zayıf kolon ya yıkıldı ya da zarar gördü. ilişkiler içinde şifalanabiliriz. Bu grup psikoterapisidir.
2/26/202345 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Deprem Travması ve Psikolojik İlk Yardım

Deprem travmasına maruz kalan bireylere akut dönem geçmeden psikolojik bir yardım sunulamaz, ancak akut dönemde PİY Psikolojik İlk Yardım önemli bir müdahale ve ilişki kurma biçimi olarak karşımıza çıkar. Bu sistemi herkes öğrenebilir ve bu sistem travmadan etkilenen yakınlarınız ile nasıl ilişki kuracağınız hakkında önemli bilgileri içinde barındırır.
2/12/202313 minutes, 4 seconds