Winamp Logo
Що це було Podcast Cover
Що це було Podcast Profile

Що це було Podcast

Ukrainian, News, 1 seasons, 30 episodes, 12 hours 33 minutes
About
Головна історія тижня, яку журналісти ВВС News Україна пояснюють за десять хвилин.
Episode Artwork

"Любов до росіян - це скинути путінський режим" - Мирослав Маринович

Мирослав Маринович, український політв’язень часів СРСР, правозахисник, який нещодавно став лауреатом чеської премії "Пам’ять нації", після відвідин Чехії завітав і до Лондона, де розповів для слухачів подкасту ВВС News Україна про те, як, на його думку, змінилася Україна за цей рік, чому горе, яке українці переживають разом, робить їх сильнішими, а також про те, як і для чого можна любити ворога.
12/12/202231 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Чому Україна віддала ядерний арсенал

До 1994 року Україна мала третій за кількістю арсенал ядерної зброї у світі. Однак після підписання Будапештського меморандуму зброю вивезли до Росії, яка була одним із підписантів. Кореспондент і ведучий BBC Клайв Майрі відкриває подробиці підготовки цієї угоди. В документальній аудіопрограмі відомі політики та аналітики США, Великої Британії, Росії та України розповідають про специфічну атмосферу переговорів та явні й приховані інтереси кожної із сторін. Чи могла Україна завдяки радянській ядерній зброї зараз забезпечити собі захист від агресивних зазіхань Росії? Слухаймо аудіопрограму BBC.
02/12/202231 minutes 49 seconds
Episode Artwork

Британія навчає тисячі українських вояків. Розмова з послом Пристайком

Цей випуск - про те, як війна змінює світ і місце в ньому України – на прикладі Великої Британії, яка в авангарді міжнародної військової, гуманітарної і фінансової допомоги Україні. Про співпрацю двох країн і те, як Лондон допомагає долати виклики, перед якими постав Київ, – розмова з послом України в Лондоні Вадимом Пристайком.
13/11/202232 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Історія твориться в Україні. Розмова з Андреасом Умландом

У випуску - розмова з німецьким політологом Андреасом Умландом - одним із небагатьох західних знавців України і сучасної геополітики, який спілкується українською мовою. Він у Берліні, але щойно повернувся з України і всупереч ризикам радить поїхати туди тим, хто хоче побачити на власні очі, як твориться історія – history in making.  За день до нападу Росії він опублікував працю "Руїни остполітік", в якій назвав анексію Криму і захоплення Донбасу безпрецедентним зрушенням у світовій геополітиці. Отож, як зараз війна змінила міжнародний статус України і її місце в геополітичному пасьянсі, чи може все це дійти до Третьої світової війни і що означатиме перемога України – для Європи і світу.
28/10/202229 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Як Україні перемогти Росію на культурному фронті

Креативна директорка Українського інституту - Тетяна Філевська - про плани відкрити нові представництва в європейських країнах, руйнування української культурної спадщини, а також те, чому важливо притягнути Росію до відповідальності за розграбовані музеї й знищені пам‘ятки.
26/10/202231 minutes 12 seconds
Episode Artwork

"Багатьох із нас війна зробить сильнішими". Як дбати про ментальне здоров’я попри стрес

Обстріли, втрати, відвойовані й віддані території, воєнні злочини і тортури. Все це відбивається на внутрішньому і психологічному стані українців всередині країні, і також на тих, хто змушений був виїхати. А також про різні реакції, які виникають на травму, про посттравматичний стресовий розлад і про те, чому, як це не дивно, війна багатьох із нас зробить більш цілісними - розмова кореспондентки ВВС News Україна Тані Харченко з психологинею Мартою Приріз.
29/09/202231 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Як Україна і Росія борються за прихильність Африки і навіщо це потрібно

Російсько-українська війна поставила Африку в центр світової політики - на тлі кризи з постачанням зерна представники різних держав здійснюють візити до країн континенту і намагаються переконати їх стати на той чи інший бік. Україна також активізувала свої зв'язки з континентом. Як війна вплинула на Африку, чому там так багато симпатиків Москви та що необхідно, щоб африканці почули позицію Києва? Про це журналіст BBC News Україна Григорій Жигалов говорить зі своїм колегою Георгієм Ерманом, який багато років висвітлює події в Африці та українсько-африканські відносини.
03/08/202227 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Новий "план Маршалла". Залаштунки конференції з відновлення України

У Лугано представники 42 країн підписали декларацію для відновлення України. Український уряд запропонував план на $750 мільярдів. Але чому говорити про виділення таких грошей поки передчасно? Говоримо зі співзасновницею "Міжнародного центру української перемоги" Ганною Гопко.
06/07/202225 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Захід тисне на Зеленського і чекає поступок

Захід починає тиснути на Зеленського. Макрон говорить, що треба дати Путіну зберегти обличчя. Кіссінджер закликає український народ "проявити мудрість". The New York Times пише, що війна стає надто дорогою, варто змусити Україну піти на поступки. Що відбувається? Чому Європі та США важливо зберегти стабільність в Росії, навіть ціною поступок з боку України. Гість випуску - експерт програми "Міжнародна і внутрішня політика" аналітичного центру Український інститут майбутнього Ігар Тишкевич.
27/05/202227 minutes 51 seconds
Episode Artwork

Дружба Німеччини і Росії закінчилася. Чи буде дружба Німеччини з Україною?

Німеччина відвернулася від Росії, особливій політиці Берліна — кінець. Але чи буде тривалою вимушена дружба з Україною? Чому німці відчувають провину перед росіянами, чи готові вони визнати помилки перед українцями? Як глибоко пустив коріння в німецьку політику "русскій мір"? Говоримо із культурною менеджеркою з Берліна Катериною Ріц-Ракул.
16/05/202226 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Чи може Росія напасти на Молдову, щоби захопити Одесу

ЗМІ пишуть, що Путін вже ухвалив рішення відкрити другий фронт - напасти на Молдову і "пробити" коридор до Придністров’я. Ми поговорили з директоркою Програми безпекових студій "Української призми" Ганною Шелест і трохи заспокоїлись. Російській армії буде важко це реалізувати. Але ситуація навколо Придністров’я все одно тривожна.
06/05/202230 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Путін помилився. Чому Москва так боїться визнати, що українці – не росіяни

Росія, здається, не мислить без тиранії, а Україна – не уявляє над собою диктатора. Українці зараз готові голими руками проганяти російські танки, росіяни – усе знають, але мовчать. Чому ми такі різні? І чому в Москві цю різницю вперто не помічають. Попередження: доведеться пірнути в історію (спойлер: за сотні років змінилось не так багато). Гість програми – Володимир Єрмоленко. Ведучий Григорій Жигалов.
29/03/202227 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Світ дивується, що Україна не здається. А правда, чому?

Світ захоплюється сміливістю українців. Але серед західних оглядачів починає звучати думка - чому б не піти на компроміс, щоби зупинити бійню. Разом із журналісткою-міжнародницею Ольгою Токарюк розбираємо, чому це поки що неможливо.
21/03/202225 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Як жити, коли твій сусід - Росія

Захід сильно обманувся у сподіваннях на демократизацію Росії. А Україна, здається, поламала міф про потужність російської армії. Як світ дійшов до війни в Європі. І що буде далі? Говоримо з дослідницею Королівського інституту міжнародних відносин Chatam House Орисею Луцевич.
14/03/202227 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Як покарати Росію за війну

Росія розпочала війну на очах абсолютно шокованого світу. Москва стикнулася із безпрецедентними санкціями, але вони жодним чином не вплинули на плани Путіна захопити Україну. Міжнародний суд ООН, міжнародний кримінальний суд, спеціальний трибунал — які є механізми, щоби зупинити агресію і притягнути до відповідальності воєнних злочинців? Гість програми - професор з міжнародного права Микола Гнатовський.
08/03/202231 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Чому Британія так допомагає Україні

Концентрація російських військ поблизу українських кордонів налякала світ. Україна опинилася в топі новин. Продовженням теми стало постачання зброї для української армії. Британія тут продемонструвала неймовірну оперативність. Літаки з протитанковим озброєнням швидко прибули до Києва. Прем'єр Борис Джонсон заявив про потужну підтримку. А українська сторона оголосила про ідею створення нового формату співробітництва Британії, Польщі та України. Однак над самим Джонсоном нависла загроза з боку політичних опонентів у себе в країні через партійну вечірку в часи карантину. Як це позначиться на розвитку відносин двох країн? Про політику, прогнози та ставлення британців до України Альбій Шудря із студії у Києві говорив з кореспонденткою BBC у Лондоні Іреною Таранюк.
04/02/202225 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Чи буде війна

Захід та Україна не погоджуються на ультимативні вимоги Росії. Це загострило протистояння до точки кипіння. Велика Британія швидко доозброїла українську армію легкими протитанковими засобами. США теж доставила в Україну зброю, допомагають інші країни НАТО. Однак Німеччина намагається дистанціювалася від проблеми, виступаючи за санкції у випадку наступу Росії. Тож чи буде війна? Що загрожує Україні? Про це у Лондоні та Києві говорили кореспонденти BBC News Україна Жанна Безп'ятчук та Альбій Шудря.
26/01/202224 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Популярність і небезпека секс-тренінгів

18+ Запит на сексуальну освіту серед дорослих українців зростає. До послуг спраглих знань численні курси, тренінги і вебінари, індивідуальні консультації зі спеціалістами та різноманітні секс-блогери в соцмережах. У цьому випуску подкасту "Що це було" кореспонденти ВВС News Україна Галина Корба та Олесь Христюк говорили, чому так відбувається.
20/12/202121 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Який план у президента Зеленського

У цьому випуску говоримо про план Зеленського, чи є він після екватора поки що першого строку президентства. Розбирались у цьому кореспонденти ВВС Олесь Христюк і Слава Хоменко, який якраз був особисто на останньому пресмарафоні Зеленського і ставив питання президенту.
03/12/202126 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Чому ростуть ціни на продукти в Україні

У цьому випуску говоримо про ціни на різні продукти в Україні. І як вони пов'язані з урожаєм помідорів у Китаї, друком доларів у США чи експортними рекордами українських аграріїв. Шукали відповіді на ці питання кореспонденти ВВС News Україна Анастасія Зануда та Олесь Христюк.
12/11/202123 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Ковід-сертифікати. Як перестати хвилюватися і отримати їх

В Україні все більше діють жорсткі правила для невакцинованих і бонуси для людей, які отримали щеплення. Дедалі частіше перевіряють документи про щеплення - ковід-сертифікати. Як їх отримати і які типи сертифікатів бувають? Розбирались кореспондентки ВВС News Україна Діана Куришко та Дар'я Тарадай.
22/10/202115 minutes
Episode Artwork

Чому газ такий дорогий

На тлі рекордних цін на газ Росія заперечила свою відповідальність за енергетичну кризу в Європі та відкинула критику, що спеціально не збільшує обсяги експорту. В якийсь момент ціни впритул підійшли до $2 тисяч за тисячу кубометрів. Здавалося, ніщо не може їх зупинити. Але один виступ Володимира Путіна, схоже, змінив ситуацію. Він заявив, що Росія розгляне можливість збільшення поставок газу, натякаючи, що хоче чогось у відповідь. Розбирались в питанні кореспонденти ВВС Анастасія Зануда і Олесь Христюк.
12/10/202122 minutes 28 seconds
Episode Artwork

Олігархи в законі

У цьому випуску подкасту "Що це було" говоримо про олігархів, з якими Володимир Зеленський вже давно і завзято обіцяє боротися. Тепер в Україні з'явився цілий “закон про олігархів”. Розбиралися у питанні кореспонденти ВВС Святослав Хоменко та Олесь Христюк.
30/09/202124 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Українська мова vs Ukrainska mova

Секретар РНБО Олексій Данілов запропонував перевести українську мову з кирилиці на латиницю. Чи можливо це і які є загрози? Кореспондент ВВС News Україна Олесь Христюк обговорив це з кандидатом філологічних наук Олександром Скопненком.
16/09/202132 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Нью-Йорк на Донбасі

На карті України з'явився свій Нью-Йорк, причому в Донецькій області. Новгородське, що біля Горлівки, але ще на підконтрольній уряду території, перейменували, так… в Нью-Йорк. Точніше сказати, смт повернули стару назву, від якої відмовилися на початку 50-х за часів Сталіна. У цьому випуску кореспонденти ВВС Віта Жуган, Слава Хоменко та Олесь Христюк говорять про те, як так сталося, й чим живуть люди прифронтового містечка.
29/07/202116 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Сі Бриз. Що дратує Росію

Два тижні військові моряки десятків країн вчилися взаємодіяти у Чорному морі на навчаннях Сі Бриз. Це викликало роздратування Росії, яка назвала дії учасників загрозою своїм кордонам і намагалася перешкоджати маневрам. Суттєвим є те, що "кордонами" російська сторона, на відміну від більшості країн, з 2014 року вважає акваторію поблизу анексованого Криму. Чому Cі Бриз такі важливі - розбирались кореспонденти ВВС News Україна Альбій Шудря та Олесь Христюк.
10/07/202117 minutes 33 seconds
Episode Artwork

Ковід-сертифікати, вакцинація і відпустка 2021

В Україні з’явилися електронні ковід-сертифікати, які засвідчують вакцинацію. Чи означає це, що нарешті можна пакувати валізи і збиратися у довгоочікувану відпустку в Євросоюз? Не зовсім. Кореспондентки ВВС News Україна Діана Куришко та Дар’я Тарадай розібралися, що тепер можна, а з чим - доведеться почекати.
07/07/202115 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Державні дачі та обіцянки Зеленського

Колишніх чиновників часів президентства Віктора Януковича виселяють з держдач у Кончі-Заспі та Пущі-Водиці. У цьому випуску говоримо про те, хто там живе і коли посадовці з’їдуть з тих дач. Що відбувається і чи виконує Володимир Зеленський обіцянки віддати майно під дитячі табори – розбирались кореспонденти ВВС News Україна Світлана Дорош і Олесь Христюк.
16/06/202118 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Форма збірної України і старт Євро 2020

У цьому випуску - про політику і футбол. Збірна України стартує на Євро 2020 – у новій формі, яка обурила багатьох росіян. У тому, як розгортався скандал і чого очікувати від чемпіонату загалом, розбиралися кореспонденти ВВС Святослав Хоменко та Олесь Христюк.
11/06/202129 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Що це було

Головна історія, яку пояснюють журналісти ВВС News Україна.
27/05/20211 minute