Winamp Logo
Sesli Kitap Emekçileri Cover
Sesli Kitap Emekçileri Profile

Sesli Kitap Emekçileri

Turkish, Arts, 1 season, 20 episodes, 12 hours, 58 minutes
About
??☝?TAKİP EDELİM… Destek: https://www.patreon.com/join/kitapsesli? Mail: [email protected] inst@ sabandemirs
Episode Artwork

İlber ORTAYLI - Bir Ömür Nasıl Yaşanır? (1.Bölüm)

Cesur olun. Kendinizi rahat hissettiğiniz alanın dışında pencereler açın. Farklı dünyalarla ancak böyle tanışırsınız. Ben hep yerimde dursaydım, dünyamı değiştirecek insanları aramasaydım, bugün tanıdığınız ben olmazdım. Bir insanın bittiği an, miskinliğe esir olduğu andır. İnsan, konforundan vazgeçmeyi göze almalıdır. Kendi dünyasını yerinden kendisi oynatmalıdır.*
8/7/202248 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

William SHAKESPEARE - Kaybettiğin Yerde Bekleme (şiir)

Şiir
7/24/20222 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

GOGOL - Palto (1.bölüm)

Rus gerçekçilerini kast ederek: “Hepimiz Gogol’ün Palto’sundan çıktık.” dediği rivayet ediliyor Dostoyevski’nin. Gogol’ün mizahı, Dostoyevski’nin acıya olan derin bağlılığı ve Tolstoy’un kusursuzluğuyla devam ediyor Rus edebiyatında. Hikâyedeki mizah, ızdırabın kendisinden, hayatın gerçeğinden geliyor. Kendimizle hiç ilgisi olmayan konularda özveriyle çalışmak için her sabah erkenden uyanıp gittiğimiz işyerlerinde “sıradan” görünebilmek adına satın aldığımız takım elbiseler ve bunun hüzünlü gülünçlüğü aşkına, iyi okumalar diliyoruz. Çünkü bizler, Rus gerçekçilerinin aksine, hala Gogol’ün Palto’sunun içindeyiz.
7/20/202244 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Sherlock HOLMES - Emekli Boyacı

Bir Sherlock klasiği…
7/11/202229 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Franz KAFKA - Babaya Mektup

Kafka, suçlayıcı bir tonla hafif bir ironinin birbirine karıştığı mektubunda, babası tarafından kabul görme talebini dillendirir. Aslında babasıyla arasındaki yabancılaşma ve iletişimsizliği, yapıtlarının çoğunda kendine mesele edindiği daha geniş kapsamlı varoluşsal bir açmazın parçası olarak görüyordu. Yazar evliliğe ve yetişkin bir erkek olmaya hazırlanan Georg Bendemann adlı karakterinin babası tarafından ölüme mahkûm edildiği Yargı adlı öyküsünde olduğu gibi, evlenememesinden ve yetişkin olamamasından babasını sorumlu tutuyordu.
7/10/202218 minutes
Episode Artwork

Sebahattin ALİ - Kurtla Kuzu

"Polis müdürlüğünün kapısından çıkar çıkmaz bir an durakladı. kırk elli adım ötedeki anacaddeden geçen otomobillerin fenerleri, ince ince yağan yağmuru aydınlatıyor, ıslak kaldırımlar üzerinde kayarak uzaklaşıyordu. hiç durmadan çanlarını çalan tramvayların tellerden ve raylardan çıkardığı gıcırtılar, kapanan dükkanların kepenk gürültüsüne karışıyordu. olduğu yerde duran rıfat'ın gözleri ile kulakları, yirmi gündür alışkanlığını kaybettikleri bu tesirler karşısında vazifelerini yapmaktan ürküyorlardı..."
7/7/202234 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

TOLSTOY - İnsana Ne Kadar Toprak Lazım

Küçük kızkardeş: "Ne fark eder ki?" diye cevap verdi. "İşimiz kaba ve bayağı bir iş olabilir ama güvenilir bir iş. Hiç kimseye boyun eğmiyoruz. Ama şehirde sizin etrafınız insanı günaha teşvik edici şeylerle çevrilmiş. Bugün her şey yolunda olabilir, ama yarın şeytanın kocanı kumarla, kadınla, şarapla baştan çıkarmayacağı ne malum? O zaman her şey mahvolur. Böyle şeyler görülmemiş mi sanki?" Evin reisi Pahom, fırının üzerine uzanmış kardıların konuşmalarını dinliyordu. "Gerçekten de öyle" diye düşündü. "Biz köylüler çocukluğumuzdan ölümümüze kadar toprakla uğraştığımız için aklımıza böyle sersemce şeyler gelmez. Bizim tek sıkıntımız, yeterli toprağımızın olmayışıdır. Eğer istediğim kadar toprağım olsaydı, şeytandan bile korkmazdım."
7/3/202232 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Martı Jonathan Livingston - RICHARD BACH

Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı. Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu.
7/3/20221 hour, 1 minute, 45 seconds
Episode Artwork

Antoine de Saint-Exupéry - KÜÇÜK PRENS

Tilki onα bir sır verir: En iyi yüreğiyle görebilir insαn. Gözler αsıl görülmesi gerekeni göremez.” der. Diğer gezegenlerde gördüğü kαrαkterlerin αynısının dünyαdα binlerce olduğunu görür. Böylece bir yıl kαldığı dünyαdαn kendi gezegenine dönmek ister. Çünkü orαdα bαkmαk zorundα olduğu bir çiçeği vαrdır. Αslındα o çiçekten dünyαdα binlercesi vαrdır αmα büyükler çiçeklerinin kıymetlerini bilemezler. Αyrılık pilotumuz için zor olur çünkü αrαdığı konuşmα αrkαdαşını çok geç bulmuştur. Küçük Prens gezegenine döner. Pilot olαn yαzαrımız dα uçαğı tαmir edip ülkesine döner. Hiçbir zαmαn Küçük Prensi unutαmαz ve αltı yıl sonrα bu hikαyeyi kαleme αlır.
4/20/20221 hour, 43 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Edgar Allan Peo - Kuzgun

Kitap dinlemek için takip edin ☺️ instagram@ sabandemirs
4/12/202210 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Stefan Zweig - MECBURİYET

Mecburiyet 'in ana karakteri ressam Ferdinand da savaş sırasında askere alınmamak için İsviçre'ye kaçmıştır. Bir gün askerliğe elverişliliğinin tespiti için konsolosluğa davet edildiğinde, karısının şiddet karşıtı duruşuna ihanet etmemesi yolundaki telkinlerine karşın kendini gitmek zorunda hisseder.
4/8/20221 hour, 1 minute, 7 seconds
Episode Artwork

YAŞAR KEMAL - BEYAZ PANTOLON

İyi dinlemeler…
4/7/202224 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Yaşar Kemal - TEK KANATLI BİR KUŞ

İyi dinlemeler…
4/7/20221 hour, 13 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Halil Cibran “Ermiş”

İyi dinlemeler... bana ulaşmak için [email protected]
2/20/20211 hour, 23 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Ahmed Arif “Hasretinden Prangalar Eskittim” #şiir

İyi dinlemeler…
2/14/20213 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Charles Bukowski “Kitlelerin Dehası” #Şiir

İyi dinlemeler... bana ulaşmak için [email protected]
2/11/20212 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

“Beyaz Geceler” Fyodor Dostoyevski Sesli Kitap

İyi dinlemeler... bana ulaşmak için [email protected]
2/10/20211 hour, 53 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

“Isıtmak İçin” Sabahattin Ali

İyi dinlemeler...Bana ulaşmak için [email protected]
2/6/202124 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Oğuz Atay Sözleri

İyi dinlemeler... Bana ulaşmak için [email protected]
2/2/20214 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

“Lavinia” Özdemir Asaf

İyi dinlemeler... Bana ulaşmak için [email protected]
1/30/20211 minute, 41 seconds