Winamp Logo
Saade Progress Cover
Saade Progress Profile

Saade Progress

Estonian, Personal health, 2 seasons, 44 episodes, 1 day, 23 hours
About
Oled sa kunagi kuulnud mõnest terviseteemalisest faktist või soovitusest ja mõelnud „Miks ma seda varem ei teadnud?“ või hoopis lausa et „Miks sellest keegi ei räägi“? Või oled tänaseks jõudnud kohta, kus soovid tõsta oma energiataset, tunda end oma kehas hästi, jätta minevik seljataha võttes sealt kaasa vaid õppetunnid ja panustada sellesse, et nii olevik kui tulevik oleks mõnus ja nauditav. Saade Progress on sel juhul loodud just sinule! Kuuled nii unest, toitumisest, hingamisest, traumadest, liikumisest, nahast kui paljust muust tervist puudutavast. Nii nagu elus nii ka tervises – suured muutused algavad väikestest sammudest. Saade annab mõtteainet, mis võiks olla sinu elus see väike muutus, mida oma heaolu parendamiseks sisse tuua. Sest järjepidev progress viib suurte tulemusteni.
Episode Artwork

#27 Ennetusmeditsiin - miks, kellele ja millal?

Nii hea meel on märgata, et ühiskonnas räägitakse üha enam haiguste ennetamisest ja pikalt tervelt elatud aastatest.Palju ilusam, kui rääkida haigustest ja vanadusest, kas pole?Kuidas sobitub sellesse kontseptsiooni ennetusmeditsiin? Mida saab juba täna ennetusmeditsiini kaudu teha ja teada?Millal on hea hetk ennetusmeditsiini arstide poole pöörduda ja miks see on üldse vajalik, eriti nt siis, kui niigi oled tervisiliku elustiiliga?Saates on külas dr. Ingrid Lesdorf ja Siret Liivamägi, kellega koos me seda kõike koos avame.Lisainfo nende tegemiste kohta happyaging.eeSaadet juhib Helle Tõnts - tervisearengutreener.ee/ Jälgi saadet @terviseprogress (Instagram või Facebook)
10/10/20231 hour, 14 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#20 Teraapia olemusest ja enda heaolu eest vastutuse võtmisest

Me kõik saame teraapiast kasu. Aga selleks, et saaksime tõeliselt kasu,  peame otsustama, et võtame enda heaolu eest vastutuse. Otsustama, et hakkame võtma aega enda laadimiseks, mõtete ja tunnetega kohalolemiseks. Ning otsustama, et anname teraapiaprotsessidele aega, sest meie psüühika vajab aega.Saates räägimegi kõigest sellest ja oi, nii paljust muust väärtuslikust veel, nagu nt:3:15 Inimpsüühika kihtidest ehk kuidas meie psüühika meid kaitseb või meiega suhtleb5:48 Kuidas aru saada, kas oled valmis minevikuga tegelema?7:53 Ohvriroll vs enda elu eest vastutuse võtmisest9:54 Lapselike strateegiate läbimängimine terapeudi abiga13:30 Oma käitumise tagamaade teadvustamise olulisusest13:54 Tunnete ja emotsioonide läbikogemise olulisusest16:30 Kui tihti oled automaatses reaktsioonis?18:10 Iseenda loomise kunstist18:54 Enda jaoks aja leidmise ja väljalülitamise vajalikkusest22:42 Miks tasuks olla ettevaatlik "kiirteraapiate" osas27:15 Tunnetega tegelemise hädavajalikkusest28:45 Mida tähendab, kui inimese psüühika ei suuda end nt pärast mingi aine võtmist kokku lappida?33:35 Kuidas Kristjan end liikumisega toetab ja kuidas sina saaks end liikumisega toetada?42:16 Kui kaua võtab teraapiaprotsess aega?48:40 Kuidas aidata inimest, kes ei suuda end ise aidata53:40 Valepositiivsuse ohust58:24 Egost ja selle olulisusest1:02:08 Mis teemadega kõige enam teraapias käiakse?1:04:00 Mis vahe on psühholoogil, psühhoterapeudil ja psühhiaatril?Raamatud, mida Kristjan mainis: Mina ja alateadvus, Carl Gustav JungJungi hingeatlas, Carl Gustav JungSaadet juhib Helle Tõnts - tervisearengutreener.ee/ Jälgi saadet @terviseprogress (Instagram või Facebook)
6/28/20231 hour, 10 minutes, 3 seconds