Winamp Logo
Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski Cover
Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski Profile

Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski

Polish, Social, 6 seasons, 72 episodes, 19 hours, 54 minutes
About
Wojewódzki i Kędzierski rozmawiają z gośćmi. Tak po prostu. Zupełnie inni Kuba i Piotrek niż ci, do których zdążyliście się przyzwyczaić. Na tematy poważne, ale nie zawsze z pełną powagą. Rozmowy napędza Porsche. W każdy poniedziałek o 20:00 ON AIR, a tutaj zawsze ON DEMAND.
Episode Artwork

Włosok. Zawsze jest miły?

Tomasz Włosok to aktorskie zwierzę - od „Diablo. Wyścig z czasem” po „Piosenki o miłości”. W jakich rolach czuje się najlepiej, a które wspomina najgorzej? Tomasz zdradzi tajemnice uwodzenia, opowie o rudym, piegowatym chłopcu, który chciał „przebomblować” życie i wytłumaczy, czy w imię sztuki można poświęcać człowieka. Kiedy usłyszał, że jest nijaki i niewarty rozmowy? Jakie pytanie Kuba zabrał Piotrowi? Czy myśli, że rolą Nikosia przyczynił się do gloryfikowania gangsterskiego stylu życia? Na koniec Tomasz przyznał, że obawiał się tego spotkania. A przecież nie było czego. Prawda? Partnerem podcastu jest Porsche.
2/15/202215 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Orłoś. Warto się żenić?

Maciej Orłoś kiedyś aktorem był. Ale może jeszcze nim będzie? W tej rozmowie bez aktorzenia opowiedział o tym, jak zaczynała się jego kariera filmowa oraz jak zareagowałby na propozycję od Patryka Vegi. Czy byłby gotowy na walkę Ibisz vs Orłoś? Poza tym historia słynnego “cześć”, kulisy pracy przy “Teleekspresie” i opowieść o tym, jak długo przygotowywał się do odejścia z TVP. Kiedy poznał Spice Girls i co pamięta ze spotkania z Jimem Jarmuschem? Jaki miał kontakt z ojcem i co radziłby adeptom dziennikarstwa, a co Kubie i Piotrowi? Partnerem podcastu Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski jest Porsche.
2/8/202217 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Kuźniar. Lubi być odpytywany?

Czy jego imię zobowiązuje? Jarosław Kuźniar o tym, czy ma tremę przed wywiadami oraz które rozmowy mu nie wychodziły. A jak poszła ta? Kuba i Piotr dopytują o warsztat dziennikarski, bycie odpytywanym albo odpytującym oraz chcą wiedzieć, czy z każdym można pogadać. Z kim przeprowadził pierwszy wywiad? Jak teraz pracuje się w mediach? Dlaczego nie lubi duetów w pracy? Po jakich newsach wymiotował? Czego uczy adeptów dziennikarstwa? Rozmowa o biznesie, świecie mediów (również tych plotkarskich) i byciu mistrzem… drugiego planu. Partnerem podcastu Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski jest Porsche. Zapraszają Kuba Wojewódzki i Piotr Kędzierski.
2/1/202220 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Staszczyk. O czym rozmawiają rockmani?

Lata melanży, trzy dekady w branży - czy hasło rozpoczynające Rozmowy to podsumowanie dorobku artystycznego naszego gościa? Muniek Staszczyk, który od jakiegoś czasu woli określenie Pan Zygmunt, opowiedział Kubie i Piotrkowi, dlaczego w akademiku miał ksywę „Muniek Pożycz”, jak to się stało, że wyrzucili go ze Sticky Fingers (w której prawie poznał Queen) i czy pomylony z Kazikiem postawił piwo narwanemu fanowi. Poruszyli ważną kwestię złotych zębów Kędziora, przemijających lat i „kłótni” z Wojciechem Waglewski. A na koniec zastanowili, dlaczego projekt Szwagierkolaska utożsamiany był z muzyką biesiadną, pomimo inspiracji miejskimi piosenkami starej Warszawy. Partnerem podcastu Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski jest Porsche.
1/25/202216 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Pazura. Czego się wstydzi?

Czy życie Cezarego Pazury to materiał na film? Piotrowi i Kubie opowiedział o tym, jak poznał gangstera i kiedy został wspomniany w Kronice Filmowej, a także czy odpowiednio skonsumował frukta swojej popularności z czasów, gdy do kina chodziło się „na Pazurę”. Dlaczego został wyrzucony z planu przez Andrzeja Wajdę, a co zrobił na planie filmu Kieślowskiego, żeby pojechać za darmo do Paryża? Które sceny ze swojej filmografii uważa za najlepsze? Wspomniał też o czasach, kiedy był biedny jak mysz kościelna, a także tych, gdy bał się, że jego kariera się skończyła. Poza tym Kuba próbuje zakazać mu modlenia się, a Piotr dopytuje o pewne niebieskie tabletki… Partnerem podcastu Rozmowy: Wojewódzki & Kędzierski jest Porsche.
1/18/202218 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Liroy. Polityka to syf?

Liroy, czyli ojciec chrzestny polskiego hip hopu, o tym co myśli na temat obecnej sceny rapowej w Polsce i czy dla niego polityka to syf. Dlaczego pokłócił się z Pawłem Kukizem? Czy kojarzy Young Leosię? Liroy opowiedział też o tym, jak przeżył śmierć ojca oraz dlaczego kiedyś stawiał na złoto i gumy, a dzisiaj zajmuje się zupełnie czym innym. Co do powiedzenia najmłodszemu pokoleniu ma 50-letni raper? Skąd przekonanie, że teraz jest najszczęśliwszy? Czy nadal czuje się „działaczem”? O tym wszystkim w epizodzie Rozmów: Wojewódzki & Kędzierski. Partnerem podcastu jest Porsche.
1/11/202214 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Hołownia. Jakie grzechy lubi?

Szymon Hołownia najwyraźniej lubi zmiany, bo postać smutnego kleryka zamieniał na wesołego Romka, a scenę medialną na polityczną. Jednak do Kuby i Piotra przyszedł już nie jako polityk, tylko... kolega. Jakie ma ulubione grzechy? Co ma za złe Prokopowi? Czy uderzyła mu “chrześcijańska sodówka”? Partnerem podcastu ROZMOWY: WOJEWÓDZKI & KĘDZIERSKI jest Porsche.
12/7/202116 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Grabaż. Czy się wyszczerzy?

Krzysztof „Grabaż” Grabowski w czyści już był, niebo ominął i od razu przeskoczył do bram piekła. Dla niektórych jest Żulczykiem rockowej literatury, dla innych wiecznym chłopcem. Na pewno to legenda polskiego punk rocka. Opowiedział Kubie i Piotrowi o tym, dlaczego zostawił swojego managera w środku lasu, czy gitara przyciąga kobiety i… czy się boi miłości? O tym, o co walczyć i czy ciągnie go do polityki. Szczerze. Partnerem podcastu jest Porsche.
11/23/202116 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Damięcki. Czy to prawda?

Mateusz Damięcki od dzieciństwa spędzał czas z aktorami, później tańczył z gwiazdami, a grał z matkami, żonami i kochankami. I tak, pisze też wiersze. Tym razem rozmowa o tym, skąd wzięła się nazwa Och-Teatr, czy wie, jak jest atrakcyjny - dla kamery i… gdzie Matylda? Było trochę tematów trudnych, niespodziewanych i zaskakujących. Jak przeistoczył się z amanta w chuligana? Kiedy miał trudną rozmowę z tatą? Co go wzrusza? Zapraszają Kuba Wojewódzki & Piotr Kędzierski. Partnerem podcastu jest Porsche.
11/16/202116 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Holland. Jak żyć?

Agnieszka Holland od zawsze lubiła wymyślanie historii i… posiadanie władzy. Jednym słowem, reżyseria była jej pisana. Jak pisało się scenariusze z Andrzejem Wajdą? Dlaczego „M jak Miłość” to jej guilty pleasure? O tym, co krzyczała w francuskim metrze, a co w czeskim kinie? Mówiła, że będzie miła, a… jaka była w tej rozmowie? Kuba Wojewódzki & Piotr Kędzierski zapraszają. Partnerem audycji jest Porsche.
11/9/202115 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Mozil. Kto to Kądzior?

Czesław Mozil nie moralizuje, ale swoją ideologię ma. O smutkach, patriotyzmie i lykke w związku. Kto przychodzi na jego koncerty? Dlaczego kino się o niego nie upomina? I kiedy poczuł się gwiazdą? Kuba pyta o rady, Piotr wypytuje o rodzinę. To była rozmowa o wszystkim. Partnerem audycji jest Porsche.
10/26/202116 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Kulesza. Gdzie ona była?

Agata Kulesza - aktorka, osobowość i emanacja melancholii. Gdzie była przez te wszystkie lata? Grała. Po prostu. Po którym filmie dostała najwięcej propozycji kolejnych ról? Z kim pracowało się jej lepiej - z Wojtkiem Smarzowskim czy Pawłem Pawlikowskim? Kiedy improwizowała na planie, a kiedy musiała dosłownie czytać swoją rolę? I jak wygląda zawód aktora, kiedy telefon nie dzwoni? Agata Kulesza opowiedziała o aktorstwie, które stało się jej zawodem i pasją, ale przyznała, że nie była to łatwa droga. Dlaczego stresuje się od razu, kiedy słyszy początek filmu „Róża” i co najbardziej uderzyło ją w „Weselu”? Kuba Wojewódzki & Piotr Kędzierski zapraszają na rozmowę o cierpieniu, tańcu, przyjaźni i… Krzysztofie Kowalewskim. Partnerem audycji jest Porsche.
10/20/202116 minutes, 41 seconds