Winamp Logo
ROZHOVORY Cover
ROZHOVORY Profile

ROZHOVORY

Slovak, Finance, 2 seasons, 34 episodes, 21 hours, 10 minutes
About
Posledných 15 rokov sa v rámci svojej práce stretávam s množstvom zaujímavých a hodnotných ľudí, preto som sa rozhodol prinášať s nimi zaujímavé rozhovory - naživo, bez strihu a bez umelých otázok. Manažment, HR marketing, leadership, brandind, podnikanie, ale aj technológie, neziskový sektor a umenie - to sú témy, ktoré tvoria väčšinu obsahu jednotlivých rozhovorov. A samozrejme osobné pohľady, hodnotenia, rady, odporúčania samotných hostí, v spojení s neformálnou a priateľskou atmosférou, spoločnými historkami a občas aj breptmi a chybičkami - presne o tom má byť atmosféra týchto podcastov.
Episode Artwork

S2E1 Ako na AI v praxi s Petrom Hanzlíkom

🎙️ V najnovšej epizóde podcastu som mal česť privítať špičkového odborníka v oblasti umelých inteligencií, Petra Hanzlíka zo spoločnosti DXC Technology 🤖 Čo sa dozviete: 🧠 Aké sú tajomstvá porozumenia umelým inteligenciám? Peter nám odhalí kľúčové princípy, ktoré vám pomôžu lepšie pochopiť túto revolučnú technológiu. 📋 Ako správne zadávať príkazy AI? Zistite, ako môžete efektívne komunikovať s umelou inteligenciou a dosiahnuť optimálne výsledky vo vašich projektoch. 🚀 AI v praxi: Peter Hanzlík nám ukáže, ako AI ovplyvňuje rôzne oblasti práce, vrátane marketingu, ľudských zdrojov a tvorby obsahu pre sociálne siete. Prinesie to revolúciu vo vašom podnikaní? Toto je príležitosť, ako sa dozvedieť viac o tom, ako AI mení spôsob, akým pracujeme a komunikujeme. Ak hľadáte cenné rady pre implementáciu AI vo vašej firme alebo jednoducho túžite pochopiť túto technológiu hlbšie, tento podcast je pre vás. Nezabudnite sa prihlásiť na odber a zdieľať ho so svojimi kolegami a priateľmi 🎧
9/24/20231 hour, 3 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

S2E02 S José Kadlecom o LinkedIn a osobnej značke

Aký má význam osobná značka, prečo ju začali riešiť aj firmy a ich manažéri, ako fungovať na LinkedIn a aké budú AI trendy? O tom všetkom s José Kadlecom, klasicky v príjemnom a neformálnom rozhovore :)
2/3/202340 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

S2E01 Patrik Kunzo – finančný expert, ktorý zrušil „kávičky“ :)

Svet finančného poradenstva a sprostredkovania sa nám často spája s pozvaním na „kávičku“. Práve tieto sedenia sa stali hlavným nástrojom mnohých finančných sprostredkovateľov. Ako to však môže vyzerať, ak sa finančný poradca rozhodne kompletne prejsť na digitálne služby, remote prácu online stretnutia? Čo bolo podnetom, čo všetko sa dá v rámci správy financií vyriešiť online, aké boli reakcie klientov a aké hodnoty má moderný digitálny finančný sprostredkovateľ? O tom všetko s Patrikom Kunzom, v druhej sérii podcastu ROZHOVORY. Prajem vám príjemné počúvanie :)
10/1/202228 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

S1E29 S Alexom a Katkou z Edifiers o tom, ako naozaj začať rozprávať po anglicky

Ich revírom sú kancelárie top manažérov. Ich tempo je individuálne nastavené. Ich súpermi sú bloky z rozprávania, zlé jazykové návyky, či náročné biznis situácie so špecifickými nárokmi na angličtinu. Sú v nasadení viac ako 16 rokov, majú to najlepšie jazykové vzdelanie a unikátny prístup, vďaka ktorému naučia rozprávať po anglicky každého. Edifiers.
6/29/202125 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

S1E28 S Jurajom Chromiakom o Meduse, HR a gastronómii

Ako prežila koronakrízu najväčšia gastronomická spoločnosť MEDUSA, aké koncepty a prevádzky plánuje otvoriť, aké sú HR stereotypy, prečo je dobré sa ich zbaviť a ako celkovo hodnotí svet slovenskej gastronómie HR riaditeľ a milovník dobrého jedla Juraj Chromiak? To sa dozviete v aktuálnej epizóde podcastu Rozhovory.
5/28/202140 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

S1E27 S Radom a Adamom z Kiuub o service design prístupe a inováciách

Je service design buzzword alebo reálna potreba pre udržatelnosť biznisu? Čo toto slovné spojenie znamená v reálnej praxi, ako funguje inovačné štúdio, ako vyzerá postup a proces pri dizajnovaní služieb, ako dlho dokáže Adam rozprávať na jedno nadýchnutie a prečo by Rado nechcel jesť stále to isté kura s ryžou? Vypočujte si veľmi príjemný rozhovor, plný nielen múdrych slov a konkrétnych príkladov zo sveta service design, ale aj celkom vtipných a milých momentov :) Príjemné počúvanie vám praje Oliver.
5/28/202148 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

S1E26 S Tonym Dúbravcom o sile, vplyve a rizikách sociálnych sietí

Sociálne siete. To, čo ešte pred 15 rokmi vyzeralo ako zaujímavý internetový projekt, sa dnes stalo asi najsilnejším a najviac využívaným miestom vo svete internetu. Facebook, Instagram, LinkedIn, TikTok, Twitch, Clubhouse, Twitter, YouTube - a mohol by som vo vymenovávaní pokračovať ďalej. Aká je ich sila a aký majú reálny vplyv a dopad na naše každodenné životy a formovanie nášho správania, myslenia a nálady? Ako sa dívať na influencerov, čo znamená digitálna gramotnosť a najmä - ako využívať sociálne siete, ako si zachovať od nich odstup, ako vnímať život influencerov a (ne)poprovnávať sa s nimi; aké riziká sociálne siete so sebou prinášajú a aký je skutočný význam počtu followerov a zároveň limity pre dosiahnutie masového úspechu? O tom všetko sa veľmi otvorene, úprimne a priamočiaro rozprávame s Tonym Dúbravcom, marketérom a znalcom sociálnych sietí.
3/26/20211 hour, 30 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

S1E25 S Katkou Pavlíčkovou o Instagrame a ceste podnikania

Katka Pavlíčková je odborníčkou na budovanie a zviditeľnenie značiek na sociálnej sieti Instagram, v rámci ktorej pôsobí aj spolu s jej partnerom Ondrou pod značkou BGRAM. S Katkou sa v prvej a zároveň hlavnej časti rozhovoru budeme rozprávať o Instagrame - o najčastejších chybách, mýtoch, odporúčaných aktivitách, algoritmoch, hashtagoch, (pseudo)odborníkoch a vplyve Instagramu na naše každodenné životy. A v druhej časti rozhovoru si spoločne prejdeme Katkinu cestu podnikania - začiatky, úspechy, nezdary a následné nastavenie značky tak, aby naozaj fungovala a neustále sa posúvala vpred. Verím, že budú tieto témy pre vás užitočné a zaujímavé :)
3/15/20211 hour, 30 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

S1E24 S Erikou Koštialovou o splnenom sne a jednosmernej letenke do Paríža

Erika je vyštudovaná psychologička, pôsobila v Bratislave na HR pozícii v sieti top hotelov, no jedného dňa si kúpila jednosmernú letenku do Paríža, aby si splnila svoj sen – žiť, pracovať, fotografovať a maľovať v Paríži. Aký bol podnet a aké boli začiatky, keď si kúpite jednosmernú letenku a bez znalosti francúzštiny, bez pracovného miesta a s úsporami na max. 3 mesiace vystúpite zo svojej zóny komfortu a ocitnete sa vo francúzskej metropole?
3/14/20211 hour, 47 seconds
Episode Artwork

S1E23 S Rasťom Durišom o tímovom rozvoji, leadershipe a egách

Rasťo je uznávaný odborník na oblasti rozvoja tímu, leadershipu a moderných prístupov k vedeniu ľudí, tímov a organizácií - a preto sa aj dnes budeme spoločne rozprávať práve o tom, ako rôzne prístupy môžu pomáhať alebo naopak brzdiť rozvoj ľudí a tímov.
3/14/20211 hour, 13 minutes, 37 seconds