Winamp Logo
Rozgrywka Cover
Rozgrywka Profile

Rozgrywka

Polish, TV & Video, 1 season, 403 episodes, 13 hours, 9 minutes
About
Podcast społeczności, która zebrała się kiedyś wokół bloga niezgrani.pl - gry konsolowe i pecetowe, newsy z branży i zawsze trochę kultury.
Episode Artwork

Rozgrywka #295 - Minilitr Muszczardy

Perski książe miał już dość swojej przygody z klawiaturstwem - nic nie było takie, jakie to sobie wyobrażał, wymarzył i wyśnił. Gry zamknięte w malutki pudełku nie były jego przyjaciółmi, a przecież jedyne, czego chciał, to odrobina miłości. Dość tego, pomyślał, i wybrał się na wycieczkę do japońskiego salonu gier wideo, ale i tam nie czekały na niego dobre wieści. GRY: Deep Rock Galactic: Survivor - Early Access (1:54:53) Grand Theft Auto: Vice City - The Definitive Edition (1:59:18) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych produkcji.
4/12/20242 hours, 48 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #294 - Daj Katanę

Odcinek w pełnym składzie, a w nim John Romero, Matrix, pierwsze wrażenia z Bearnarda, problem ze Steam i pożegnanie Akiry Toriyamy. GRY: Prince of Persia: The Lost Crown (1:50:27) Alone in the Dark (2:01:12) Outcast - A New Beginning (2:11:35) STAR WARS: Dark Forces Remaster (2:38:49) KULTURKA: Pętla(2:57:54) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych produkcji. Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft, GOG.COM, PLAION, Marchsreiter Communications, LucrumGames. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
3/29/20243 hours, 33 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #293 - Zdraciek

Trzy działające serwery, kolejny powrót do przeszłości i klawiaturstwo wiecznie żywe, a także podcastowa anomalia, czyli jak zawsze, od zawsze i tak dalej. Partner odcinka: Wafle „Grześki” – więcej informacji na temat loterii, o której mowa w odcinku, znajdziesz TUTAJ - KLIKNIJ KONIECZNIE(współpraca płatna). Sprawdź temat na Instagramie: instagram.com/grzeski_wafle/ GRY: Orion Haste (1:15:51) Expeditions: A MudRunner Game (1:21:46) Pacific Drive (1:48:19) Alan Wake II (2:03:00) KULTURKA: Jak powstawał Tomb Raider (2:22:54) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych produkcji. Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Cosmocover, PLAION, PR Hound. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
3/15/20242 hours, 49 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #40 – Poznań Kontratakuje

Czterdziestka to nie przelewki, więc dumamy trochę nad sensem życia i planujemy co dalej. Rozmawiamy o rozwoju, ubraniach śmierdzących smażeniem i tematach, które podrzucili nam nasi mecenasi sztuki. ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych produkcji.
3/8/20241 hour, 17 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #292 - Maciek Schrodingera

Tym razem dyskutujemy o dobrych serialach, branżowych nowinkach i powrocie do gier z dzieciństwa oraz frustracjach z tym związanych. Przy okazji Prez sprawdza ile ciastek da radę zjeść podczas nagrania, a kibicują mu Deusz, Simplex i Yohokaru. GRY: Tomb Raider I-III Remastered (1:12:35) Mario vs Donkey Kong (1:45:02) Terminator: Dark Fate - Defiance (1:53:43) Into the Necrovale - Early Access (2:05:09) Suika Game (2:14:40) SPRAWL (2:22:06) Severed Steel (2:31:15) Goodboy Galaxy (2:40:22) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych produkcji. Materiał reklamowy otrzymaliśmy od GOG.COM. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
3/1/20243 hours, 24 minutes, 1 second
Episode Artwork

Rozgrywka #291 - Drużyna RZGR

W dzisiejszym odcinku sprawdzamy wytrzymałość fanów chińskich bajek oraz kiczowatych seriali, walczymy z kosmicznymi robalami i omawiamy kilka nadchodzących gier, które mieliśmy okazję przetestować w ramach znanego festiwalu dem. Partner odcinka: Wafle „Grześki” – więcej informacji na temat loterii, o której mowa w odcinku, znajdziesz TUTAJ - KLIKNIJ KONIECZNIE(współpraca płatna). Sprawdź temat na Instagramie: instagram.com/grzeski_wafle/ GRY: Tekken 8 (1:27:55) Granblue Fantasy: Relink (1:44:44) HELLDIVERS 2 (1:59:52) Chessarama (2:16:19) The Legend of Steel Empire (2:25:05) KULTURKA: Spicy - Gra Karciana (2:37:27) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft, PressEngine. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
2/20/20242 hours, 52 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Dokładka #24 - Rajdy Każdy Może

Pędzimy przez historię gier rajdowych, wspominamy nasze ulubione tytuły i omawiamy najciekawsze współczesne produkcje z tego gatunku. Pilotują Prez, Deusz i Yohokaru. GRY: Richard Burns Rally EA Sports WRC Rush Rally Origin Art of Rally ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych gier
2/2/20242 hours, 14 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #290 - Książęcy Rajd

Podcastowe Walkirie powracają, serwując omówienia nowinek wszelakich, recenzje i kulturkę w stylu, który dobrze znacie i kochacie, od zawsze w tym samym składzie. A ponieważ od kolesiostwa nie stronimy, na nagraniu gościnnie debiutuje nasz przyjaciel Łukasz! GRY: Avatar: Frontiers of Pandora (1:47:18) Prince of Persia: The Lost Crown (2:05:46) Kickback Slug: Cosmic Courier (2:42:01) KULTURKA: Bohaterowie Ostatniej Akcji (2:48:45) Extrapolations (3:11:03) Rebel Moon / The Creator (3:24:10) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft, PressEngine. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
1/26/20243 hours, 47 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #289 - Remaster Demastera

Pędzimy przez śnieg w otwartych saniach z jednym koniem. Wszystkie pola, które idziemy. Całą drogę ze śmiechem. Dzwoneczki na kółku z ogonkiem rozweselają ducha. Dzwonią dzwonki, dzwonią dzwonki. Dzwonią cały czas. GRY: Warhammer 40,000: Rogue Trader (1:37:24) Let's Sing 2024 (1:45:49) Blood West (2:12:44) IXION (2:37:48) THE FINALS (3:03:24) KULTURKA: Dorfromantik (3:26:07) Marvel Zombies (3:42:02) Deadly Class (3:59:07) Giant Days (4:06:40) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Hyperstrange, Kasedo Games, GOG.COM, PLAION. Grę planszową Dorfromantik otrzymaliśmy od IUVI Games. Grę planszową Marvel Zombies otrzymaliśmy od Portal Games. Komiksy Deadly Class i Giant Days otrzymaliśmy od Non Stop Comics. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
12/15/20234 hours, 32 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #39 – Numerologia Fletów

Płyniemy przez kosmos, dyskutując o harmonii, tantrze i aurach wszelakich, a także o tym dlaczego nie powinno pić się wody destylowanej. Bierzemy również pod lupę zwiastun GTA VI i sprawdzamy ile jest prawdy w hip-hopie. Na mikrofonach - przewodnik Grzegorz, doktor Amadeusz oraz wróżbita Maciej. ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/8/20231 hour, 22 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #288 - Komentarz dla Maćka

Na brzegu czekali na nich słuchacze, których z każdą minutą przybywało – na plaży, mimo szalejącego wiatru i zasłaniającego widoczność śniegu, gromadziły się tłumy. W drodze do celu, załoga kutra „Rozgrywka” poradziła sobie z potworami z głębin, depresją i listą prezentów na Święta, ale pod pokładem czyhało jeszcze jedno niebezpieczeństwo – inteligentne systemy zarządzania domem. GRY: DREDGE (1:50:33) DAVE THE DIVER (2:04:40) Under the Waves (2:11:09) Arma Reforger (2:25:02) KULTURKA: Legendy Gier Wideo (2:43:34) Konsole do Gier 2.0 (2:50:39) PS2 Extreme (3:00:58) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle «Christmas» by TimTaj: https://timtaj.com Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Team 17, GOG.COM, Evolve PR, Marchsreiter Communications, GAMEBOOK. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
12/1/20233 hours, 38 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Dokładka #23 – Dodatków

Oto porcja kilku tegorocznych dodatków growych, o których rozmawiają Prez i Yohokaru. GRY: The Callisto Protocol - Final Transmission Terraforming Mars: Venus Next Resident Evil 4 - Separate Ways Art of Rally: Australia Ion Fury: Aftershock ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/24/20231 hour, 18 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #287 - Babom

Z mikrofonami przy roześmianych twarzach, ponownie dostarczamy słuchaczom merytorycznej dyskusji przeplatanej solidnymi dawkami humoru niskich lotów. I tak już od trzynastu lat - najlepszego i w ogóle, hip, hip, hop, jesteście aresztowani. HARDWARE: Steam Deck OLED (0:30:15) PlayStation VR2 (0:44:56) Meta Quest 3 (0:51:07) GRY: Journey to Foundation (1:18:51) The Invincible (1:39:48) Robocop (2:16:33) Call of Duty: Modern Warfare III (2:49:40) Beyond Sunset - Early Access (3:18:44) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Odcinek powstał we współpracy z gg.deals Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Good Shepherd Entertainment i Hyperstrange. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
11/17/20233 hours, 34 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #286 - Rzusą

Tym razem nie ma z nami Preza, który uciekł do Portugalii, żeby odpoczywać na plaży i pić sangrię. Nie wiemy, czy wróci, ale trzymamy za niego kciuki. Na szczęście, reszta ekipy jest gotowa, żeby zalać Was falą merytorycznych informacji, subiektywnych opinii i nikomu niepotrzebnych dywagacji o grach wideo. Pelerynki, rajdówki, Mario i Spice Girls - nie można narzekać. GRY: EA Sports WRC (0:24:31) Hellboy: Web of Wyrd (0:37:04) Marvel's Spider-Man 2 (0:47:18) Jusant (1:12:23) Super Mario Bros. Wonder (1:33:22) Alan Wake II (1:52:07) Ghostrunner 2 (2:27:23) Postal: Brain Damaged (2:51:25) KULTURKA: Reptile (2:59:22) Beckham (3:03:16) Zagłada domu Usherów (3:15:06) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Odcinek powstał we współpracy z gg.deals Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Good Shepherd Entertainment i Hyperstrange. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
11/3/20234 hours, 56 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #285 - Bowling

Czas na poznańską gwarę, brak miejsca na dysku i wypad na kręgle. Dzwonimy do Bobbiego, czytamy Johna i słuchamy Kazza dywagacji wszelakich - jak zawsze, od zawsze, w tym samym składzie. GRY: Hot Wheels Unleashed 2 - Turbocharged (0:25:57) Call of Duty: Modern Warfare III - Beta (0:55:29) KULTURKA: DOOM Guy: Życie w pierwszej osobie (1:08:23) A Man Called Otto (1:19:52) Frasier (1:32:39) Breaking Bad / El Camino (1:39:09) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Odcinek powstał we współpracy z gg.deals Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Cenega, PLAION. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
10/20/20232 hours, 26 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #284 - Simba

Zwiedzamy tory wyścigowe z całego świata, pustynię w Bagdadzie i przede wszystkim polską dżunglę, bo oto Krul Lew pojawia się z ogłoszeniem, które sprawia, że ten odcinek z automatu przechodzi do historii. GRY: Forza Motorsport (0:36:35) Mirage (1:20:40) Phantom Liberty (1:45:54) PAYDAY 3 (2:09:33) Witchfire - Early Access (2:22:18) KULTURKA: Scream VI (2:39:11) Gran Turismo (3:00:36) The Creator (3:14:18) Talk To Me (3:27:58) No One Will Save You (3:35:04) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Odcinek powstał we współpracy z gg.deals Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Microsoft, Ubisoft, GOG.COM, PLAION, Evolve PR. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
10/6/20233 hours, 56 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #283 - Lala Kroft

Aloha! E hoʻomākaukau no ka wikiwiki wikiwiki, nā anecdotes like ʻole a me ka hoʻi nui ʻana o Nicolas Cage. Nanea i ka hoʻolohe - Mahalo, a hui hou! GRY: The Crew Motorfest (0:47:46) Game Master Module (1:05:38) KULTURKA: Tetris (1:27:41) The Last Voyage of Demeter (1:38:19) Kącik Nicolasa Cage (1:49:31) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Odcinek powstał we współpracy z gg.deals Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft, Mielczarek Art. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
9/22/20232 hours, 28 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #282 - Ser w Kosmosie

Cowabunga! Starfield, Mortal Kombat, obszerna dyskusja o gg.deals - to tylko część składników tej przepysznej, podcastowej pizzy na grubym cieście. Przeprowadzki, podwodna depresja i Żółwie Ninja. Bardzo dużo Żółwi Ninja. GRY: Starfield (0:48:29) Baldur's Gate 3 (1:53:42) Mortal Kombat 1 (1:59:55) Under the Waves (2:10:17) Moving Out 2 (2:25:04) Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder’s Revenge - Dimension Shellshock (2:40:36) KULTURKA: Teenage Mutant Ninja Turtles: Mutant Mayhem (2:47:09) My Perfect Console with Simon Parkin Podcast (3:11:06) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Odcinek powstał we współpracy z gg.deals Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Bethesda, GOG.COM, Cosmocover. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
9/15/20233 hours, 19 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #281 - Piecka z Pica

Najdłuższy podcast w Polsce znowu dostarcza - nikt tak jak my nie potrafi opowiadać o grach i popkulturze przez pięć godzin! Razem z Simplexem, który jest u nas na gościnnych występach, psujemy komputery, ścieżki dźwiękowe i niewinne umysły naszych słuchaczy. Na końcu odcinka dorzucamy ukrytą kulturkę, a w niej pewien ukryty kącik, na który wszyscy czekaliście. HARDWARE: Razer Kishi V2 Turtle Beach Atom Turtle Beach Recon Cloud GRY: Turbo Overkill (1:53:45) Bomb Rush Cyberfunk (2:13:14) Immortals of Aveum (2:26:17) Fort Solis (2:37:33) Mega City Police (2:54:56) Saints Row (3:05:23) Quake II (3:17:41) KULTURKA: Mission Impossible: Dead Reckoning - Part I (2:17:53) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Electronic Arts, GOG.COM, PLAION. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
8/25/20235 hours, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #280 - DUDIBOX

Think tank to taki czołg, który myśli. No i wymyślił - nowa konsola, stare gry, duże pieniądze i drużyna zebrana przed wyruszeniem w drogę! Lecimy z tematem! HARDWARE: Sega Saturn GRY: Baldur's Gate 3 (0:26:28) Koa and the Five Pirates of Mara (1:11:38) Remnant II (1:29:18) Spearhead 1944 (1:42:03) Fall of Porcupine (1:54:13) Knights Of The Lost Realm (2:08:28) KULTURKA: Mission Impossible: Dead Reckoning - Part I (2:17:53) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od GOG.COM, Marchsreiter, Evolve PR, Diva Agency, FDG Entertainment. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
8/11/20233 hours, 3 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #38 – Radio Poznań

Dyskutujemy o radości odkrywania radia internetowego i podróżach przez audycje z całego świata, o niespodziankach przy remontowaniu sypialni oraz, przede wszystkim, o Poznaniu. Piękna laurka dla miasta nam z tego wyszła! Na mikrofonach: Prez, Razer, Kazz i Cascad. ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
8/4/20231 hour, 36 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Dokładka #22 – Boomer Shooters

Ponad pół roku po premierze odcinka specjalnego o retro strzelankach, który stworzyliśmy razem z MKwadrat Podcast, czas na obiecaną kontynuację - tym razem w formie rozgrywkowej Dokładki. Na mikrofonach ponownie Prez, Simplex i Patrol. GRY: Jagged Alliance 3 Ion Fury Dusk Hedon: Bloodrite Viscerafest - Early Access Wrath: Aeon of Ruin - Early Access Prodeus Forgive Me, Father AMID EVIL Graven - Early Access Postal: Brain Damaged Turbo Overkill - Early Access Blood West - Early Access Cultic - Early Access Warhammer 40,000: Boltgun ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Muzyka w tle na podstawie Creative Commons License pochodzi z https://www.bensound.com/ albo z omawianych gier.
8/1/20232 hours, 15 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #279 - Trzeba umieć czytać po polsku

I oto jest odcinek. Wakacyjny. Bez ostrzeżenia, krótki taki. Można, ale nie trzeba, sami ocenicie, zwłaszcza po polsku. Można dodać do wiślisty, można słuchać w wannie. GRY: Jagged Alliance 3 (0:17:44) Take No Prisoners (0:58:33) Arena of the Dead - Early Access (1:23:33) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od GOG.COM. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
7/28/20231 hour, 56 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #278 - Najlepsze dema Twojej mamy

W tym odcinku omawiamy łącznie 22 gry. Okej, może 15 z nich to dema, ale kto by się przejmował jakością, kiedy można się zachwycać ilością? Zresztą, nie słuchacie nas dla merytorycznych dysput o tytułach AAA, a po prostu cierpicie na syndrom sztokholmski. Pielęgnujcie więc swoje dziwne zainteresowania, posłuchajcie najnowszego odcinka i komentujcie! GRY: Final Fantasy XVI (1:37:01) Dark Descent (2:11:47) MotoGP 23 (2:47:01) Protocorgi (3:11:20) Trepang2 (3:29:21) AEW Fight Forever (3:42:06) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od PLAION. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
6/30/20234 hours, 4 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #277 - 5H15MIN

Odcinek jak za starych, dobrych czasów - długi i obfity, wypchany po brzegi zapowiedziami, recenzjami i solidną dawką klasycznego klawiaturstwa. Wniosek? Jesteśmy już za starzy na to gówno. HARDWARE: GeForce RTX 4070 Ti GRY: Street Fighter 6 (2:51:27) Road Redemption (3:11:53) Brain Show (3:28:10) The Bunker (3:42:30) Kvark - Early Access (3:55:54) Diablo IV (4:11:13) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Cenega, Simplicity Games, PR Outreach, Evolve PR Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
6/16/20235 hours, 15 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #276 – Kanapka Ze Smażoną Kiełbasą

Lecimy z kolejnym odcinkiem - dużo zapowiedzi gier, dużo recenzji, obfita Kulturka, wyziewy, edytorzy. Będziecie siedzieć na krawędzi taboretu od początku do końca! GRY: Tears of the Kingdom (0:58:47) System Shock (1:15:54) The Fall of Avalon - Early Access (1:33:32) Miasma Chronicles (1:44:19) After Us (2:07:12) Boltgun (2:22:39) Hyperviolent - Early Access (2:41:03) KULTURKA: The Super Mario Bros. Movie (02:48:59) Fast & Furious (03:11:30) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od GOG.COM, PLAION, Kool Things Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
6/2/20233 hours, 46 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Podcastowy Dzień Dziecka 2023 - Kotek

Z okazji dnia dziecka, Inicjatywa Lokomotywa oraz Rozgrywka mają dla Was Preza, Juliana Tuwima i Kotka! W tym roku Podcastowy Dzień Dziecka 2023 wspiera Wagonik Integracyjny - grupę wsparcia dla rodzin dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych i wychowawczych, która od ponad 4 lat działa na terenie Wielkiej Brytanii. Nie chodzi nam tylko o finansowe wsparcie działalności tej dynamicznie rozwijającej się organizacji dobra publicznego, ale przede wszystkim na zwrócenie uwagi osób, które mogłyby pomóc grupie, dzieciom i ich rodzicom w ramach wolontariatu, wsparcia terapeutycznego lub ewentualnych sponsoringu. Chcących wesprzeć Wagonik Integracyjny finansowo, zachęcamy do wpłat na poniższe konto: WAGONIK INTEGRACYJNY BANK HSBC SORT CODE: 40-35-04 ACCOUNT NUMBER: 34184173
41 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #275 – Badziew Goni Badziew

Miecze świetlne, plastikowe czołgi i kosmiczne robale, czyli jak zawsze, od zawsze, o wszystkim i o niczym, ale przede wszystkim o grach. Tylko Maćka nie ma, bo nie dał rady postawić, ale odcinek i tak zmontował, bo zuch z niego! Wy też możecie zostać zuchami, wspierając nas na Patronite! GRY: Star Wars Jedi: Survivor (0:45:11) Advance Wars 1+2: Re-Boot Camp (1:10:39) BE-A Walker (1:28:57) Starship Troopers: Extermination – Early Access (1:35:52) Neodori Forever (1:43:31) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od EA Polska, Evolve PR Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
5/19/20232 hours, 29 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #274 – Kulfon i Monika

Niektórzy mają już za sobą majówkę, inni są w trakcie, a jeszcze inni dopiero ją zaczynają. My, jak zwykle w niezmienionym i nieco okrojonym składzie, wymyślamy kampanie marketingowe dla polskich sieci supermarketów, omijamy ustawy antyalkoholowe i zastanawiamy się nad niesłusznie zapomnianymi polskimi wieczorynkami. Typowy podcast o grach wideo i popkulturze. A poza tym to przypominamy, że wciąż możecie zostać mecenasami sztuki, wspierając nas na Patronite! HARDWARE: A500 mini (00:29:08) GRY: The Awakened (0:58:21) Wartales (1:19:47) Peglin - Early Access (1:40:45) KULTURKA: U nas w Filadelfii (01:57:45) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft Polska, GOG.COM, Cenega, PLAION, Marchsreiter Communications. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
5/5/20233 hours, 4 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #273 – ŁEŁO ŁEŁO

Uwaga, uwaga! Od dziś wszyscy możecie zostać mecenasami sztuki, wspierając nas na Patronite! A poza tym to po staremu - gramy w gry, opowiadamy żenujące dowcipy i śmiejemy się do rozpuku, kompletnie nie zważając na konwenanse. Miłego słuchania! GRY: Console Edition (0:10:53) Party of Legends (0:34:58) Dead Island 2 (0:48:19) Everspace 2 (1:09:22) Rockay City (1:33:06) Elasto Mania Remastered (1:43:56) Sinners (1:57:53) ZOSTAŃ MECENASEM SZTUKI NA PATRONITE ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft Polska, GOG.COM, Cenega, PLAION, Marchsreiter Communications. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
4/21/20232 hours, 46 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #37 – Atak Rowerów

Odcinek o rowerach, deskorolkach, koncertach, muzyce synthwave, drobnych kradzieżach, poznawaniu słuchaczy w miejscach wszelakich, a także o pysznym pastrami. Mówimy dużo bzdur, ale przynajmniej sami w nie nie wierzymy! Playlista Synthwave ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft Polska, EA Polska, Cenega, PLAION, Cosmocover, Plan of Attack, Scavengers Studio. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
3/31/20231 hour, 25 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #124 - Skrajnie uboga

Sezon ogórkowy w pełni, ale z nieskrywaną radością donosimy, że było o czym rozmawiać! Wielkich produkcji AAA w tym odcinku nie doświadczycie, ale jest kilka naprawdę dobrych indyków, a także gry we wczesnym dostępie. Będzie o papierowych demonach, polskich barbarzyńcach, wielkim hicie indie, w który Cooldanowi nie chciało się grać, czy wreszcie o tym, co robi Duke Nukem przed emeryturą! Kazz, niezmiernie ucieszony tym faktem, spieszył na nagranie niczym letni wiatr zapowiadający burzę!
3 hours, 38 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #271 – Nagły Atak Klikacza

Odcinek pełen retro sprzętów, z obszernym omówieniem Segi Saturn i zabawek od VTech na czele. Nie zabrakło oczywiście gier i dyskusji wszelakich, zaś a na samym końcu czeka na Was długie omówienie serialu The Last of Us. Gościnnie na mikrofonie: Tomek P. HARDWARE: Sega Saturn (00:13:51) IBM ThinkPad T60 (01:18:19) Vtech MobiGo i inne (01:29:44) GRY: Diablo IV - Beta (01:40:04) Hogwarts Legacy (01:48:29) Kraino Origins (02:40:48) Returnal (02:54:46) Dead Cells: Return to Castlevania (03:19:41) Mile High Taxi (03:30:46) Formula Retro Racing (03:35:34) Blade of Darkness (03:40:38) SPOILERCAST: The Last of Us (04:12:54) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft Polska, EA Polska, Cenega, PLAION, Cosmocover, Plan of Attack, Scavengers Studio. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
3/24/20235 hours, 54 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #270 – Risercz

Sto procent rozgrywki w Rozgrywce, czyli odcinek po brzegi wypełniony grami, wśród których znajdziecie sporo chińskich bajek, bardziej i mniej udane powroty znanych serii, oraz kolejny ciekawy platformer od Kazza. Jest też garść newsów, dużo kiepskich żartów i Cascad z gościnnym występem! GRY: Company of Heroes 3 (00:24:37) Wanted: Dead (00:43:49) The Settlers: New Allies (01:00:56) Like a Dragon: Ishin! (01:25:57) Pharaoh: A New Era (01:47:38) Trek to Yomi (02:03:20) Lunistice (02:16:47) Scars Above (02:30:28) SEASON: A Letter to the Future (02:50:23) WILD HEARTS (03:04:47) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Ubisoft Polska, EA Polska, Cenega, PLAION, Cosmocover, Plan of Attack, Scavengers Studio. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
3/3/20233 hours, 47 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Dokładka #17 – Rogaliki

O naprawdę smakowitych rogalikach i o tym, czemu dają one radość, opowiadają Prez, Hader oraz Yohokaru. GRY: Dead Cells Hades RAD Children of Morta West of Dead Curse of the Dead God Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
2 hours, 18 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #272 – Domena Zła

W dzisiejszym odcinku udało nam się zmieścić całą Dokładkę - mamy więc prelekcję o serii Resident Evil, obszerne omówienie i dyskusję o filmach, która przeniosła się nawet do działu z pozdrowieniami. Poza tym są też newsy i inne gry, serio! Jak zawsze od zawsze, razem z Grzegorzem na mikrofonach występują Tomek i Szymon. GRY: Resident Evil 4 (00:32:30) Forza Horizon 5: Rally Adventure (02:04:30) Sifu (02:17:20) Supplice - Early Access (02:36:05) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Materiał reklamowy otrzymaliśmy od Microsoft Polska, Cenega, Cosmocover, Hyperstrange. Otrzymane pozycje oznaczamy jako materiał reklamowy zgodnie z rekomendacjami UOKiK, ale nie ma to żadnego wpływu na nasze opinie.
4/7/20233 hours, 22 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #36 – Być jak Reggie

Ostatni odcinek w tym roku to nie tylko zachęta do tego, żeby być super marketingowcem, ale również podsumowanie wyjazdów wszelakich, dyskusja o popkulturze i po prostu fajne rozmowy - tym razem na drugim mikrofonie - Razer. ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/9/20221 hour, 34 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #264 – Jest OK

Nie straszne nam mity, śniegi, ani letnie opony - lecimy z tematem, a więc bogowie, autka, pomagierzy i horrory jakieś. Jest też piękne, wirtualne muzeum Atari z okazji 50-lecia firmy. No i Kazz wreszcie się pojawił na nagraniu, więc warto o tym wspomnieć! GRY: God of War: Ragnarok (01:15:00) WRC Generations (02:00:23) Gotham Knights (02:17:25) The Chant (02:46:13) Infernax (03:02:53) Atari 50: The Anniversary Celebration (03:15:08) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/18/20223 hours, 43 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Dokładka #20 – Horrory

Halloween już za nami, ale horrory świetnie ogląda się przez całą jesień i zimę. Dlatego mamy dla Was dyskusje wszelakie o starych i nowych reprezentantach tego jakże obszernego gatunku. ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/10/20223 hours, 15 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #262 - POP

Człowieku, czego w tym odcinku nie ma - cycki, gry, książki, branżowe imby wszelakie, nowe pady, ssanie znanych Polek, czy wreszcie 64. rocznica powstania pierwszej gry wideo! Jest też przygoda z graniem mobilnym oraz co nieco o emulacji. GRY: The Last Oricru (01:26:17) Scorn (01:36:35) Prodeus (02:09:07) CULTIC (02:18:42) Chasm: The Rift (02:34:55) Dune: Spice Wars - Early Access (02:42:50) Diablo Immortal (02:53:51) KULTURKA: Masters of Doom, Jacked i inne książki o grach po polsku (03:16:56) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
10/21/20223 hours, 43 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #260 - Podwójny Blef

Prez przeglądał swoje 119 kanałów telewizji cyfrowej, ale zasnął jeszcze zanim dotarł do programu z telezakupami. Śniło mu się, że jest Razerem, który podczas walki z orkami słucha disco polo. I to nie był wcale najdziwniejszy fragment tego snu... A potem to już było jak zawsze, od zawsze. GRY: The Last of Us Part I (00:37:59) Saints Row (01:02:22) Midnight Fight Express (01:14:22) Entropy: Zero 2 (01:41:29) Necromunda: Hired Gun (02:00:35) Middle-earth: Shadow of Mordor-War (02:25:33) KULTURKA: The Lord of the Rings: The Rings of Power ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
9/9/20223 hours, 14 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #238 - Dagger

"(..) najczęściej używany polski wulgaryzm, wykorzystywany również jako przekleństwo lub wyrażenie emocji. Występuje w wielu funkcjach. Jest produktywny słowotwórczo, obfituje w słowa pochodne, eufemizmy i derywaty. We współczesnej formie funkcjonuje od XV w.; wielokrotnie i aż po czasy współczesne pojawia się w literaturze i innych kontekstach kulturowych. Ponieważ słowo to jest wulgaryzmem, jego publiczne użycie stanowi w Polsce wykroczenie i jest zagrożone karą grzywny. Nadużywanie słowa kurwa tak tłumaczy językoznawca Jerzy Bralczyk: „Rzucone w eter słowo zwalnia nas z refleksji. Zakrzykniemy i już możemy poczuć ulgę, bo oto nie potrzeba nam już konstruować bardziej przemyślanej opinii. Wystarczy jedna zdenerwowana … kurwa" Źródło: Wikipedia.org GRY: Prince of Persia: The Dagger of Time (0:32:23) Vader Immortal: A Star Wars VR Series (0:39:13) Art of Rally (0:47:51) Ratchet and Clank: Rift Apart (0:58:57) Road 96 (1:08:53) Dodgeball Academia (1:25:03) Dread Templar – Early Access (1:32:06) Last Stop (1:35:33) Glitchpunk – Early Access (1:42:06) KULTURKA: The Witcher: Nightmare of the Wolf (1:48:23) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
8/27/20212 hours, 12 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Dokładka #18 – Mutant i Koledzy

Dziś na dokładkę trochę post-apo i mrocznego fantasy. Na mikrofonach Prez, Razer i Hader. GRY: Biomutant Fallout 76 GRAVEN [Early Access] (3:31:02) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
6/15/20211 hour, 20 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #228 - Co Robisz

Z tymi gwoździami to jest tak, że nie trzeba ich wcale po kolei zbierać, ale nie powinno się piłować gazu na starcie, bo to opony zużywa. I paliwo podobno też. Tyle to wiemy, ale jak to się ma do palcowania ekranu? Tak mało pytań, tak dużo głupich odpowiedzi – z gościem w dodatku; takim powracającym i trochę uśmiechniętym, a trochę jednak zażenowanym. GRY: Touchgrind BMX 2 (1:05:42) Touchgrind Skate 2 (1:05:42) Circuit Superstars (Early Access) (1:15:10) NFS HP Remastered (1:34:39) It Takes Two (1:53:58) KULTURKA: See (serial od Apple) (2:38:37) WW84 (2:55:01) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
4/9/20213 hours, 22 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #225 - Maćki

Piękne delirium w najczystszej postaci, to jedyne dźwięki, jakie są w stanie ukoić tęsknotę za brakiem wyboru płci. Psychodelia zrozumienia tego, co niezrozumiałe, ukojenie nerwów w objęciach wirtualnej rzeczywistości, będącej odbiciem w platońskiej jaskini i niczym więcej. A wszystko to kupicie za Maćki. GRY: Nebuchadnezzar (01:10:09) Blue Fire (01:33:10) Little Nightmares II (01:54:20) Rustler [Early Access] (02:09:04) Fuser (02:17:32) Post Void (02:40:08) Yakuza Kiwami (02:54:21) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
2/26/20213 hours, 36 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Dokładka #10 – Memorka

Wiecie, co się dzieje, kiedy mały jubileusz spotyka duży? Powstaje dziesiąta Dokładka, która skupia się na dwudziestoleciu PlayStation 2! W środku czeka dużo wspominek i sentymentów, więc nie zwlekajcie ze słuchaniem. A gdyby tego było mało, na koniec opowiadamy o serialu Deadwood oraz zeszłorocznym filmie pełnometrażowym, który po 13 latach zamknął tę wspaniałą opowieść. 
4/10/20202 hours, 5 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #25 – Zlikwidować Sopot

Ostatnio Kuldan wybrał się na północ, żeby spotkać się z Prezem i pojeść tatar. Z tej okazji strzelili sobie kilka fotek, które podziwiać możecie na okładce. W dzisiejszym odcinku posłuchacie o Trójmieście i okolicach, ciekawych miejscach w Polsce oraz kilku innych rzeczach i sprawach.
2/28/20201 hour, 13 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #24 – Dygresja

Off-topic (w skrócie OT) – dygresja. Używane powszechnie na stronach internetowych, forach dyskusyjnych, IRC-u etc. określenie tekstu, który nie jest zgodny z narzuconym uprzednio tematem rozmowy. I taki trochę jest ten odcinek, o wszystkim i o niczym, tylko prawie wcale nie o tym, o czym miał być.
2/14/20201 hour, 45 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #4 - Odkrycia

Oto i ona - nowa Rozgryszamka. W dzisiejszym odcinku rozprawiamy się  z fitynianami i  saponinami. Dodatkowo faszerujemy pieczarki i blendujemy dynię. Czeka na Was również mocna spożywcza rozkmina, więc liczymy na Wasz udział w niej. Zapraszamy do słuchania i przede wszystkim - smacznego! PS. Chcecie Rozgryszamkę częściej? To piszcie!
11/21/20191 hour, 21 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #193 – Troll Wener

Czy Czempioni Galaktyki mogą liczyć na jakieś przygody z jetpackami? My tego nie wiemy, więc nie liczcie, że dowiecie się z tego odcinka. Za to dowiecie się czy średnia gra może być dobra, a może skoro jest dobra to raczej nie jest średnia. A także o tym jak ważne są stosunki. Międzynarodowe, międzyrasowe i ogólnie między. A na koniec spodziewajcie się ataku karłów i pewnego trolla. Galaxy Champions TV (01:10:07) Jet Kave Adventure (01:14:52) Little Racer (01:24:37) Greedfall (01:32:18) Borderlands 3 (01:59:06)
10/4/20192 hours, 31 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Dokładka #1 – Wykidajło

Czasem nie wszystko da się omówić na odcinku, a niektóre tematy po prostu nie pasują do regularnej Rozgrywki, dlatego postanowiliśmy od czasu do czasu zaserwować Wam dokładkę! Bez rozpiski, bez konkretnej tematyki. Rozmawiamy sobie.
7/5/20192 hours, 22 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #185 – Spuszczan

Cóż to było za E3! No właśnie — co to było za E3? Zajebiste? Tragiczne? Ile Kijanu w skali na dziesięć? Jeżeli chcecie poznać nasze zdanie, to pierwsza część tego odcinka na bank przypadnie Wam do gustu. Ponieważ mamy dość szeroko pojętego narzekania, skupiliśmy się raczej na tym, co się nam podobało niż na krytyce tego, co było słabe (z małymi wyjątkami). Jeżeli gadania o E3 macie już dosyć to na szczęście w odcinku znalazły się również gry. I nawet krótki dział Kulturki. Na samym końcu coś dla koneserów Pierdololo. Przed słuchaniem tego fragmentu proponujemy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Blood and Truth (02:06:31) Warhammer: Chaosbane (02:18:55) Darkwood (02:43:53) Fade to Silence (02:47:43) Oblivion Song. Pieśń Otchłani. Tom 2 - Robert Kirkman, Lorenzo De Felici (02:56:37)
6/14/20193 hours, 48 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #2 – Party Hard

Prosiliście, więc jesteśmy — drugi odcinek Rozgryszamki przed Wami. Ze względu na wyjątkowy moment roku serwujemy Wam wspominko-ciekawostki świąteczne, aby zaraz po nich na stół wylądowały imprezowe specjały. W sam raz na nadchodzącego sylwestra. Dodatkowo dowiecie się jak wysoka może być góra kiełbasy czy najdłuższy naleśnik. Zapraszamy do słuchania i przede wszystkim — Smacznego!
12/28/20181 hour, 36 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #163 - Adolf Chrystus

W kosmosie nikt nie usłyszy narzekań Kazza, bo ten wcale nie narzeka, a nawet zainteresował się indykiem! Ale co z narzekaniem Preza i Cooldana? I jak, do cholery, oni się zmieścili w te skafandry? Deusz jeden wie. GRY: Warhammer 40.000: Gladius - Relics of War Forsaken Remastered Bulb Boy Detroit: Become Human Semblance Far Cry 5: Lost on Mars Hollow Knight Ys: Memories of Celceta No Man’s Sky NEXT PATIENT GAMER: Gears of War 2, Gears of War 3
8/3/20184 hours, 7 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #158 - Ola!

To był dziwny odcinek. Sekcja z newsami trwała ponad godzinę i była w pełni poświęcona weselu jakiegoś rudego gościa. A potem jakby zapał trochę opadł, bo znowu tylko te gierki i gierki - to pewnie przez te wszystkie teleporty. Zombiaki niby takie same, a jednak inne. Roboty nadal zajebiste, a jednak jakieś takie brzydkie. Ale prawdziwe jaja to się dopiero zaczęły jak Prez sam się znudził własną recenzją gry, która go wynudziła. Razer to nawet na moment strzelił kimkę. Cooldan zresztą też, ale on nawet jak śpi, to pracuje. Na szczęście całą trójkę rozbudził silny podmuch wiatru na Tattooine, kiedy ścigacze nostalgicznie śmignęły im przed nosem. I w ogóle pustynia to chyba temat odcinka, bo razem przemierzyli jeszcze Egipt, gdzie strzelali się z kamperami, oraz piaski Hyborii, gdzie... Tego będziecie musieli po prostu posłuchać, bo kronikarz zakrztusił się w trakcie spisywania tej historii... GRY: State of Decay 2 Battletech Total War Saga: Thrones of Britannia MachiaVillain Star Wars Episode I: Racer Farm Manager 2018 Destiny 2: Curse of Osiris and Warmind Call of Duty: WWII - The War Machine
5/25/20183 hours, 48 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #152 - Zacznijmy już nagrywać

Rozgrywka zmienia się dla Was! Słuchamy... Skok w czasie, powrót, kolejny skok. Nie pamiętał już ile razy przez to przechodził. Robale zawsze wygrywały i kolejne światy upadały na jego oczach... Waszych sugestii i staramy się do nich dostosować, dlatego od dzisiaj... Sven Svvagginson zginął przez przypadek. Nie pomogło doświadczenie, ani ulepszona maszyna krocząca. To był zupełny... podczas nagrania staramy się przypominać tytuł gry, o której aktualnie rozmawiamy - nie tylko na początku, ale również pod koniec, czy nawet w trakcie jej omawiania... przypadek.
3/2/20183 hours, 56 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #15 - Michał Mielcarek

Michał przez wiele lat recenzował gry, aż w końcu postanowił je tworzyć. Rozmawiamy z nim o pracy przy takich tytułach jak Layers of Fear i Serial Cleaner oraz o promowaniu ich za granicą, a także zastanawiamy się, czy światu potrzebne jest te kilkadziesiąt polskich produkcji, które obecnie powstaje. Omawiamy też serial Altered Carbon i dywagujemy, czy da się zrobić science-fiction, które nie będzie ponure.
2/9/20181 hour, 53 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #147 - /dɪˈprɛʃən/

UWAGA: MAŁE SPOILERY Z SWBF2 od 02:07:40 do 02:20:10. "Przepraszamy wybrany abonent jest w tym momencie nieosiągalny" usłyszał Cooldan w słuchawce i drążącą ręką zakończył połączenie. "Cholera" rzucił w myślach i spojrzał zmartwionym spojrzeniem na Razera, który w tym czasie przeglądał zawartość swojego plecaka. Znalazł w nim telefon, kilka skrzynek, deskorolkę, pocztówki z Gwiezdnych Wojen, Amigę i małego robota. Cooldan w tym czasie odpalił już auto i otworzył drzwi do garażu. "Ruszajmy, daleka droga przed nami, a zaczyna już świtać"
12/1/20174 hours, 30 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #13 - Piotr Szychowski

Oto Piotrek. Piotrek jest fanatykiem Star Wars, Władcy Pierścieni i Planescape Torment. Piotrek gra w gry od dziecka. Lubi też South Park i żarty o pierdzeniu, dlatego nie jest do końca normalny. Piotrek ciężko pracował, zanim został prezenterem Xbox Polska. Teraz już się głównie obija, znalazł więc czas, żeby z nami pogadać - o byciu geekiem, ambicjach i pracy u boku Miss Poloni. Zapraszamy!
11/15/20172 hours, 12 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #145 - Nikt nie odchodzi w trakcie nagrania

Stał przed lustrem w samych pończochach i trząsł się z podniecenia. Poprawił perukę na głowie i umalował usta krwistą czerwienią, ulubionym kolorem jego żony. Wargi drżały mu, kiedy po cichu wypowiadał słowa: "Gdybym tylko, gdybym tylko mógł..." - zatrzymał na chwilę, kiedy do przebieralni wpadł Adek. W czarnym smokingu, z nienagannie przystrzyżona brodą, wyglądał świetnie. Mieć takiego chłopa jak Adek to marzenie - pomyślał Cooldan. "Stary, już czas. I na litość boską, załóż coś na siebie, przecież nie wystąpisz w samych pończochach" - Adek wyszedł, a Cooldan spojrzał jeszcze raz w lustro. Chętnie wystąpiłby tylko w pończochach, bo wiedział, że na sali będą dzieci. Wcisnął się więc w swoją aksamitną balową suknię, szytą na miarę u jednego z najlepszych paryskich krawców. "Gdybym tylko mógł cofnąć czas"- zanucił pod nosem. Był gotowy!
11/3/20174 hours, 48 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #136 - Hejt na puzzle

Nazbierało się nam giereczek do recenzji, więc znowu zamiast śmieszkować, to sobie o nich rozmawiamy. W dodatku, o zgrozo, często mówimy merytorycznie i z sensem. To znaczy chyba z sensem – w oparach narkotyków i bimbru zawsze nam się wydaje, że mówimy do rzeczy, a potem wychodzi taki Koldan czy inny Czajnik Tatum.
5/5/20174 hours, 4 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #132 - Transplantacja

Trzech dzielnych wojowników światła stanęło na drodze ciemności. Bety i gry we wczesnym dostępie zaatakowały z całą mocą, ale dla nich to była drobnostka. Na dokładkę rozprawili się z polskim horrorem i greckimi zamieszkami. Jak zawsze nie zabrakło off topów, kulturki i solidnej porcji śmiechu. Zapraszamy do Rozgrywki 132!
2/13/20173 hours, 11 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #4 – Sequel Nienawiści

Tego się nie spodziewaliście. Tacy grubi, a tak szybko nagrywają! Tym razem znowu o muzyce, ale też o sequelach znanych serii oraz pewnej bardzo ważnej powieści graficznej.
1/11/20171 hour, 47 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #2 – Marcin Przybyłowicz

Nowa forma Grubych Rozmów pozwala nam na nieco więcej niż dyskusje o nowinkach w branży, czy zwykłe narzekanie na to, że kiedyś było lepiej – w miarę możliwości będziemy Wam serwować ciekawe rozmowy z bardzo ciekawymi ludźmi. Na pierwszy ogień idzie kompozytor Marcin Przybyłowicz, który od lat tworzy muzykę w grach!
9/16/20161 hour, 39 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #123 - Wącham spiralkę

Z okazji trwających wakacji (ewentualnie sezonu urlopowego) przygotujcie się na coroczny odcinek Rozgrywka z mewami w tle (nawet jeśli nie słychać ich na nagraniu to musicie uwierzyć nam na słowo, że gdzieś tam były). W oparach absurdu (i alkoholu) poruszamy również wyjątkowo wakacyjny temat. Jak zawsze nie zabrakło również miejsca na omówienie newsów, gry i odrobinę kulturki. Zapraszamy do słuchania!
7/19/20164 hours, 19 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #120 - Dziękujemy za wkładanie

Nie dość, że gier była cała masa, wcześniej wpadliśmy w dyskusję o różowych filmach, to jeszcze na koniec zastosowaliście na nas Fatality w postaci wyjątkowo obszernego kącika pozdrowieniowego. Ale... daliśmy radę!Przygotujcie się na Razera, który biega po ciemku, Deusza bez ręki, Preza w partyzanckim berecie, trzęsącego się Kazza i Cooldana z bezdechem. Pięć soczystych godzin przed Wami! Odcinka możecie posłuchać również na światłach, na skrzyżowaniach, w lodówkach. PS. Mamy dla Was konkurs, w którym nagrodą główną jest kodzik na Krew i Wino (wersja PlayStation 4). Jedyne, co musicie zrobić, to skomentować na stronie pod tym odcinkiem, która z recenzji w nim się Wam najbardziej spodobała i dlaczego. Powodzenia!
6/1/20165 hours, 13 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka 111+1 (#112)

Ponownie w pełnym składzie, po raz kolejny długo i znów "na wypasie", czyli Rozgrywka #112 atakuje wasze odbiorniki! To już pięć lat! Świętujemy kolejny jubileusz prezentując Wam nowy odcinek, a wkrótce również coś specjalnego, czyli... nagranie na żywo. Wracając jednak do 112 Rozgrywki, znajdziecie w niej wszystko co najlepsze, czyli zarówno nowe, jak i nieco starsze produkcje, kulturkę, kącik pozdrowień oraz pełno humoru i racjonalnego podejścia do gier. GRY: Danganronpa: Trigger Happy Havoc Need For Speed Satellite Reign Keep Talking and Nobody Explodes Halo: The Master Chief Collection Halo 5 Card Hunter Tales from the Borderlands Life is Strange Call of Duty: Black Ops III Fallout 4 80 days KULTURA: Fantastyczna Czwórka Zapraszamy do słuchania i komentowania!
11/21/20155 hours, 31 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #110

Zgodnie z obietnicą nowy odcinek serwujemy po krótszej przerwie niż ostatnio! Omawiamy kilka gier w fazie beta, trochę narzekamy, wychwalamy też świetny survival horror SOMA. Powraca Kulturka, w której pada tyle tytułów filmowych, że nie nadążycie ich spisywać. Nasz stażysta opowiada o swojej przygodzie z Keanu Reeves'em, a Razer dla odmiany o... czołgach! I uwaga, nie zachwycamy się Battlefrontem tak jak wszyscy dookoła, tylko inną multiplayerową produkcją, która niebawem debiutuje - szczegóły w środku! GRY: Star Wars: Battlefront (Beta) Warhammer: End Times - Vermintide (Beta) Bridge Constructor SOMA Armikrog The Escapists: The Walking Dead Armored Warfare (Open Beta) KULTURKA: Knock Knock Gatunek Arthouse Action Zapraszamy do słuchania i komentowania!
10/14/20154 hours, 41 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #109

Mamy dla Was 109 epizod podcastu, a w nim całą masę większych i mniejszych giereczek, o których z przyjemnością opowiadamy! Przygotujcie się na merytoryczny odcinek podlany kilkoma dowcipami, szuraniem i sapaniem naszego stażysty. Tak jest, mamy stażystę! Działu kultury tym razem nie ma, ale jest długa lista gier, w tym kilka naprawdę świeżych, dużych hitów. Jest nawet Batman, o którym nie mieliśmy okazji pogadać wcześniej. Sezon ogórkowy oficjalnie dobiegł końca! GRY: Never Alone Pure Hold’em Beatbuddy Until Dawn Armored Warfare (Alpha) Tearaway Unfolded Shadowrun: Hong Kong In Between Bike Mayhem + Moto X Mayhem + Mad Skills Motocross Brawl Batman: Arkham Knight Mad Max Volume Pako Car Chase Simulator Submerged Zapraszamy do słuchania i komentowania!
9/24/20154 hours, 57 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #99

Rozgrywka
2/13/20153 hours, 56 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #96

Rozgrywka
11/21/20144 hours, 13 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

PODCASTOWY DZIEŃ DZIECKA – RZEPKA (czyta podcast Co-Relacja)

PODCASTOWY DZIEŃ DZIECKA
6/1/20144 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #86

Rozgrywka
4/17/20143 hours, 13 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #80

Rozgrywka
12/20/20132 hours, 40 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #75

Rozgrywka
8/1/20132 hours, 41 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #74

Rozgrywka
7/10/20132 hours, 17 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #67

Rozgrywka
4/10/20132 hours, 27 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #66

Rozgrywka
3/20/20132 hours, 54 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #54

Rozgrywka
8/16/20121 hour, 18 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #38

Rozgrywka
11/7/20111 hour, 44 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #37

Rozgrywka
10/23/20111 hour, 27 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #31

Rozgrywka
8/14/201155 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #30

Rozgrywka
8/8/20111 hour, 27 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #22

Rozgrywka
5/10/20111 hour, 26 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #6

Rozgrywka
12/24/20102 hours, 3 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #3

Rozgrywka
11/28/20102 hours, 23 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #35 - Reptilianie

Czym są nieludzie? Czy w szkołach przydałaby się edukacja ekonomiczna? Jak sprawdzić, czy nasz pociąg będzie na czas? I kim był wujek Larry? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w tym odcinku. Miłego słuchania! Projekt okładki: Maciej Kikowski Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1 hour, 17 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #269 – Stworzona Przez Dupków

Pamiętajcie, żeby zło złem zwalczać, nietoperze potrafią latać, a ryby pływać. GRY: Dead Space Remake (02:13:45) Persona 3 Portable / Persona 4 Golden (02:29:37) SpongeBob SquarePants: The Cosmic Shake (02:44:09) Hi-Fi RUSH (03:02:24) PERISH (03:22:47) Puzzle Bobble 2 (03:30:21) Toree 3D (03:38:19) Superfuse - Early Access (03:45:24) God of War: Ragnarok (04:04:11) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
2/10/20234 hours, 53 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #268 – Przyszybszony Odcinek

Odcinek zaczynamy na grubo, bo są w nim takie rozmowy, no wiecie, całkiem grube... Potem jest jeszcze lepiej, bo omawiamy rzeczy i sprawy, a także gry recenzujemy. A na sam koniec, zgodnie z obietnicą, pozdrowienia są. I śmiechy takie też. Śmieszne. GRY: Tinykin (01:33:44) Strange Brigade (02:02:13) Cyberpunk 2077 (02:15:16) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/27/20232 hours, 52 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Dokładka #21 – Dead Space

Iskrz się, iskrz, mała gwiazdko,Jak dociekam czym ty jesteś.Ponad światem, tak wysoko.Niczym diament na niebie.Gorejące słońce zaszło,Nic już nie oświetla,A więc pokaż odrobinę światła,Iskrz się, iskrz, przez całą noc. ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/20/20232 hours, 22 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #267 – Kazzimierz 19 Lat Temu

Rozgrywka to podcast o grach wideo i popkulturze, w którym rozmawiamy, uwaga, o grach wideo i popkulturze, przypominamy sobie, że coś było dziewiętnaście lat temu i słuchamy jak Razer po raz kolejny męczy bułę na temat Willowa. To tyle w temacie. GRY: The Dark Pictures Anthology: The Devil in Me (01:03:37) Railbound (01:25:36) Songs of Conquest - Early Access (01:39:23) Kururin Squash! (02:02:33) Dicey Dungeons (02:17:43) Slice and Dice (02:31:11) Loopmancer - Demo (02:42:06) Norco (02:53:13) Cyberpunk 2077 (03:13:19) KULTURKA: Witajcie w Dunder Mifflin. Historia Serialu The Office (03:24:14) Willow (03:47:51) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/13/20234 hours, 1 minute, 41 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #266 – Sagan om Karl-Bertil Jonssons

Julafton är en kristen högtid som infaller den 24 december och inleder julen. Julafton firas framförallt i Danmark, Finland, Norge, Polen, Portugal och Sverige samt i vissa delar av Schweiz, Tyskland och Österrike. Den har kommit att bli en utpräglad familjehögtid då närmast anhöriga och släkt träffas, äter julmat och ofta ger varandra julklappar. GRY: The Callisto Protocol (02:19:17) Microsoft Flight Simulator VR (02:33:40) Marvels Midnight Suns (02:55:10) Somerville (03:15:53) Warhammer 40,000: Darktide (03:30:35) KULTURKA: The Callisto Protocol - Helix Station (02:15:17) Spirits of Vengeance: Rise of the Midnight Sons (02:47:30) Troll i Trolljegeren (04:03:25) Swiateczny Cud (04:10:48) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/15/20224 hours, 32 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #265 – Typowa Zelda

Wjeżdżamy na pełnej! Obszerna dyskusja o GeForce NOW, rosnąca słuchalność podcastu i nasz pierwszy patronat medialny — a to dopiero wstęp! Potem wyścigi jakieś, szybkie jeże, wampiry, trumny na plecach oraz pieszczenie konia. GRY: Need for Speed Unbound (01:16:34) Sonic Frontiers (01:53:40) Evil West (02:11:59) RXC - Rally Cross Challenge - Early Access (02:23:18) Gungrave G.O.R.E (02:41:00) Horse Tales: Emerald Valley Ranch (02:51:16) KULTURKA: Willow (03:07:04) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/2/20223 hours, 33 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #263 - Optymizm, Radość, Inspiracja, Pasja, Entuzjazm, Wrażliwość, Kreatywność, Maciek

Życie wydaje się czasem nieprzewidywalne, wielokrotnie stawiając na twojej drodze osoby, znaki i symbole, które popychają cię do przesłuchań. Jeśli takie samo zjawisko pojawia się w przypadku anielskiej liczby 263 - nie bądź zdezorientowany. Anioły chcą przekazać Ci wiadomość. GRY: Call of Duty: Modern Warfare II (00:21:42) Resident Evil Village: Gold Edition (01:04:39) The Outlast Trials - Beta (01:11:55) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/4/20221 hour, 37 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #261 - Ja i Moja Rakietnica

Wycieki różne takie, zapowiedzi, daty premier i ceny sprzętu. Takie tematy, no. I jeszcze o grach trochę. I o serialach. A przede wszystkim o boomer shooterch co nieco. I jakieś wrotki się znajdą. Też. GRY: Lovecrafts Untold Stories 1-2 (01:18:34) Immortality (01:23:49) Visage (01:46:29) Rollerdrome (02:01:21) HYPER DEMON (02:17:49) KULTURKA: The Lord of the Rings: The Rings of Power (02:36:25) Game of Thrones (02:41:42) Star Wars: Andor (02:54:45) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
9/23/20223 hours, 6 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Dokładka #19 - Aliens vs. Predator

Oto crossover trzech podcasterów walczących z filmami, komiksami, książkami i grami oraz wszystkimi nieścisłościami, które niesie ze sobą uniwersum AvP. Specjał Rozgrywki – Blade Runner [LINK] Stary Gracz #24 – Aliens, Terminator, Filmy, Gry, Komiksy [LINK] MKwadrat Podcast [LINK] ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
9/15/20222 hours, 38 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #259 - Długi Odcinek Wakacyjny

Lato o dziwo wciąż trwa, ale my dzielnie, przyklejeni potem do foteli nagraliśmy ponad czterogodzinny podcast w szczycie sezonu ogórkowego! Jest dużo wspominek, szeroko pojętego boomerstwa, ale i parę świeżynek. Jeśli zastanawiacie się, czy warto sięgnąć po nowe indyczki, albo czy można zrobić recenzję gry, bez jej ogrywania, albo całkiem przypadkiem szukacie instrukcji instalacji Windowsa 95 to trafiliście idealnie, bo ten odcinek odpowiada na te wszystkie pytania. GRY: Two Point Campus (00:37:59) Final Vendetta (01:02:22) As Dusk Falls (01:14:22) Bear and Breakfast (01:41:29) Mortal Kombat Trilogy (02:00:35) Kacik Windows 95 (02:25:33) KULTURKA: Day Shift (02:42:02) Daybreakers (02:47:53) Predator: Prey (02:52:33) The Sandman (03:31:05) The Haunting of Hill House (03:51:00) Waterworld Ulysses Cut (03:55:43) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
8/19/20224 hours, 13 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #258 - Krótki Odcinek Wakacyjny

Lato trwa w najlepsze, więc staramy się nim nacieszyć ile tylko możemy, ale znaleźliśmy chwilę na nagranie krótkiego odcinka, w którym Macias udaje, że jest kotem, Amcio naprawia drogi, a Grzesio jak zwykle gra w jakieś starocie. I całkiem dużo przeklina, jak na tak krótki odcinek - to zawsze coś. GRY: Stray (00:37:05) Please Fix The Road (00:58:48) Baldur’s Gate: Dark Alliance I-II (01:11:33) KULTURKA: The Gray Man (01:21:20) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
7/29/20221 hour, 56 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #257 - Obi-Wan Pierogi

Tutaj powinien być opis, ale Prez gra w Call of Duty - to samo, na które narzeka w tym odcinku. Deusz sprząta mieszkanie, a Razer i tak już zmontował odcinek (i zrobił piękne intro), więc nie można mieć do niego pretensji. Gościnnie Yohokaru. Elo mordy! GRY: The Quarry (01:03:09) MX vs ATV Legends (01:25:39) Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge (01:36:28) Klonoa: Phantasy Reverie Series (01:46:31) Horizon Forbidden West (01:58:07) Marvel's Spider-Man: Miles Morales (02:15:18) KULTURKA: The Terminal List (02:23:55) Stranger Things (02:28:04) The Boys (02:43:02) Obi-Wan Kenobi (03:03:37) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
7/14/20223 hours, 29 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #256 - PECETY

W dzisiejszym odcinku nasze growe wspomnienia z dzieciństwa, relacja z Pixel Heaven 2022, wrażenia z wizyty w Apex Pro we Wrocławiu i omówienie wielu wspaniałych dem ze Steam Next Fest. Jest też kilka newsów i oczywiście recenzje. Jest grubaśnie, rubasznie i zajebiście sympatycznie. Jak zawsze, od zawsze, w pełnym, czteroosobowym składzie. Inwestujemy w siebie! GRY: Kao Kangurek (02:44:09) Pro Gymnast Simulator (03:02:21) Teenage Mutant Ninja Turtles: Shredder's Revenge (03:12:02) Card Shark (03:26:42) POSTAL: Brain Damaged (03:42:56) ODCINEK KOMENTUJECIE TUTAJ! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
6/24/20224 hours, 45 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #255 - Słodki Domek

Czy Razer od teraz będzie strzelać laserami z oczu? Dlaczego Prez sięgnął po erotyczną visual novel? Dlaczego w tym odcinku gry tak jakby nas mniej obchodzą, bo pędzimy tylko, żeby dotrzeć do działu kulturki? Nawet Deusz nie zna wszystkich odpowiedzi. Ale być może zna je Kenny Lodżins! GRY: Trek to Yomi (01:03:31) Dorfromantik (01:18:38) The House of the Dead: Remake (01:38:55) Revolution X (01:50:53) KULTURKA: Doctor Strange in the Multiverse of Madness (02:19:14) The Northman (02:33:38) Top Gun: Maverick (02:44:26) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
6/3/20223 hours, 22 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #34 - Dźwięki Bloków

Wracamy z kolejnym odcinkiem, w którym rozmawiamy m.in. o czerpaniu radości z popkultury, czytaniu i koncertowych planach. Jest też trochę dalszej historii o radzeniu sobie z depresją i problemami współczesnego świata, a także o dźwiękach przenoszonych przez kaloryfer. Projekt okładki: Maciej Kikowski Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
5/23/20221 hour, 19 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #254 - Spolszczenie Angielskie

Jak zwykle terminowo i w niezmiennym składzie, Rozgrywka wjeżdża na pełnej. Tym razem w formie battle royale - kto dotrwa do końca, a kto odpadnie w trakcie nagrania? Przekonacie się już za momencik! W intrze zarapuje dla Was Razer, a po drodze przesłuchacie obszerny dział newsów, dyskusję o naszych sprzętowych nabytkach oraz kilka solidnych recenzji. GRY: Cyberpunk 2077 (01:41:10) Kirby and the Forgotten Land (01:50:40) LEGO Star Wars: The Skywalker Saga (02:07:20) Triangle Strategy (02:28:00) Forgive Me Father (02:49:00) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
5/19/20223 hours, 21 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #253 - Biegiem przez miasto

W dzisiejszym odcinku biegamy, skaczemy, jeździmy i robimy się niewidzialni. Trochę strzelamy, trochę klepiemy się po mordach, ale przede wszystkim czerpiemy przyjemność z dobrych scenariuszy i mocnych klimatów. Na mikrofonach Prez z Deuszem, których gościnnie wspiera Yohokaru. GRY: Ghostrunner - Project_Hel (01:08:06) A Memoir Blue (01:26:50) Crysis Remastered (01:35:50) Shredders (01:52:30) GTA V (02:15:25) KULTURKA: DMZ (02:37:504) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
4/8/20222 hours, 59 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #252 - Parę razy zjechać z góry

Czy VR jeszcze żyje? Jaki będzie nowy Wiedźmin? Czy w Hogwarcie wszyscy mogą się dobrze bawić? No i najważniejsze pytanie - czy dobrze jest czasem zjechać sobie z góry? Na te i inne zagadnienia starają się odpowiedzieć Deusz i Prez. GRY: Ghostwire Tokio (01:05:25) Grand Mountain Adventure (01:33:20) Monster Energy Supercross - The Official Videogame 5 (01:48:55) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
3/25/20222 hours, 25 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #251 - Ogórki w dziórze

Yohokaru pędził swoim trabantem, nie bacząc na inne samochody, przechodniów, ani hordy orków przebiegające przez ulicę. Miał ogórki do dostarczenia, a ponieważ bardzo poważnie traktował swoją pracę, nie zamierzał zawieść swoich zleceniodawców. Zamierzał za to zawieźć te cholerne ogórki. GRY: GRID Legends (01:31:30) Gran Turismo 7 (02:06:22) Shadow Warrior 3 (02:37:45) Powerslave Exhumed (02:53:18) Total War: Warhammer III (03:01:32) Ziggurat II (03:24:15) Elden Ring (03:31:45) Destiny 2: The Witch Queen (04:16:15) KULTURKA: The Batman (04:30:54) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
3/11/20225 hours, 14 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #250 - Planeta małp, tylko dla psów

Niech nam gwiazda pomyślności nigdy nie zagaśnie, nigdy nie zagaśnie! A kto nas dziś nie posłucha, ten jest buc i klucha, a kto nas dziś nie posłucha, ten jest buc klucha! GRY: Dying Light 2: Stay Human (01:17:51) Olli Olli World (01:54:00) Blood West - Early Access (02:25:54) Pupperazzi (02:39:20) Sifu (02:48:15) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
2/11/20223 hours, 10 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #249 - Kangurek Kakao

Wszystkie armie kwiatów, komandosi z Rainbow Six i specjalne jednostki policji nie są w stanie pokonać Kratosa - ten typ już tak po prostu ma. Potężny niczym podcast Rozgrywka, tym razem gościnnie wspierany przez Hadera. GRY: Tom Clancy's Rainbow Six Extraction God of War Eufloria Ready or Not - Early Access KULTURKA: Free Guy Red Notice Wu Assassins Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/28/20222 hours, 37 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #248 - Krutek

Dzisiaj bez opisu, za to garść konkretów: mamy podsumowanie roku 2021, mamy grę odcinka oraz trochę kulturki. Wbrew temu co mówimy na jej początku, spoilerów jednak nie ma, więc możecie śmiało słuchać do samego końca, na którym czekają na Was bloopersy, jeśli Razer je w ogóle zrobił. GRY: WRC 10 FIA World Rally Championship (01:05:49) KULTURKA: Squid Game (01:31:02) Midnight Mass (01:36:26) Resident Evil Welcome to Raccoon City (01:51:44) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/14/20222 hours, 25 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #247 - Wrzeszcz Rozgrywka

Jak zawsze, od zawsze, duet rozgrywkowy dostarcza, ale tym razem w wyjątkowej formie! Razer we Wrzeszczu, na mikrofonie, na żywo z Trójmiasta. Taki oto noworoczny odcineczek przygotowaliśmy specjalnie dla Was i nie ukrywamy, że naprawdę dobrze się go nam nagrywało. Miłego słuchania! GRY: The Gunk MXGP 2021 - The Official Motocross Videogame KULTURKA: Batman/Fortnite The Matrix Resurrections Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/31/20212 hours, 46 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #246 - Arbuz

W tym wyjątkowo świątecznym odcinku, radujemy się wspólnie, mordując kosmiczne klauny, kosząc trawniki i analizując dwa kipiące rezygnacją, smutkiem i tragedią filmy o alkoholizmie. Wesołych! GRY: Halo Infinite (01:42:48) Mechajammer (02:14:20) The Captain (02:24:19) Solar Ash (02:34:45) Praey for the Gods (02:43:50) Lawn Mowing Simulator (02:52:52) Terminator Resistance Annihilation Line DLC (03:07:01) Grand Theft Auto: The Trilogy The Definitive Edition (03:23:35) KULTURKA: Komiksowo Filmowy Kącik Kazza (03:32:31) Nic Cage: Unbearable Weight of Massive Talent i Leaving Las Vegas (04:04:00) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/17/20214 hours, 32 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #245 - Mikołaj w Kosmosie

Kiedy wszystko wydawało się już stracone, Nicolas Cage zmrużył oczy i przypomniał sobie, że na lądowisku czeka jeszcze jeden statek kosmiczny. Nie zwlekając ani chwili wskoczył do niego i wystartował, by po chwili zmienić się w masywną kulkę, bełkoczącą coś w simlish. I kiedy odleciał już w głąb kosmosu, na lądowisku pojawił się pewien znany detektyw, widzący ludzi, których nie ma. I tak się właśnie żyje na tej wsi. GRY: Chorvs (00:39:25) Exo One (01:11:20) Sherlock Holmes: Chapter One (01:27:15) KULTURKA: Kącik Nicolasa Cage (02:01:40) Fast and Furious 9 (02:22:10) Snake Eyes: GI Joe Origins (02:44:50) The Terror (02:52:00) The North Water (03:00:30) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
12/3/20213 hours, 12 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #244 - Znowu to samo

Kolodudi się skończyło, GTA się skończyło, nawet gry dodawane do kompatybilności wstecznej się skończyły. A Rozgrywka działa w najlepsze, jak zawsze, od zawsze, w trzyosobowym składzie, bez zmian od 244 odcinków! Na mikrofonach Deusz, Razer i Prez, a w odcinku dużo newsów oraz gier, w które graliśmy już zbyt wiele razy. Na szczęście powraca nasz nowy, ulubiony kącik tematyczny! GRY: Forza Horizon 5 (00:54:50) Call of Duty: Vanguard (01:30:00) Battlefield 2042 (01:56:30) Cards of Terra (02:04:50) The Dark Pictures: House of Ashes (02:13:25) Marvels Guardians of the Galaxy (02:23:30) Brick Breaker Dungeon (02:32:15) Halo Infinite - Multiplayer Beta (02:49:00) KULTURKA: Kącik Nicolasa Cage (03:00:30) Marvels Eternals (03:17:40) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/19/20213 hours, 42 minutes
Episode Artwork

Grube Rozmowy #33 - Powrót

Po prawie roku przerwy, Grube Rozmowy powracają! Na mikrofonach Prez Perez w duecie z Doktorem Deuszem, który swoimi poprzednimi występami udowodnił, że idealnie nadaje się do tej audycji. W dzisiejszym odcinku posłuchacie m.in. o polskim średniowieczu, remoncie w trakcie pandemii i balansowaniu na granicy depresji. Projekt okładki: Maciej Kikowski Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/9/20211 hour, 51 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #243 - Długość

Strażnicy przemierzają kosmos wzdłuż i wszerz, żeby dostarczyć Wam rozrywki w stylu Rozgrywki - mamy więc dużo konkretnych newsów, kilka naprawdę dobrych gier i całą masę książek oraz filmów, o których zawzięcie dyskutujemy. Pomiędzy recenzjami jest też upchnięta dyskusja popkulturowa, dlatego słuchajcie uważnie! I pamiętajcie: liczy się długość, nie jakość! GRY: Marvel's Guardians of the Galaxy (00:48:20) Rayze (01:08:40) War Mongrels (01:19:20) Gamedec (01:34:10) Inscription (02:02:10) KULTURKA: Kącik Science-Fiction (02:16:10) James Bond: No Time To Die (03:06:05) Copshop (03:20:12) Raw (03:25:50) Titane (03:31:55) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
11/5/20213 hours, 51 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #242 - Palindrom

Tydzień bomb trwa w najlepsze, Więc na mikrofonach stara szkoła wrzeszczy; Każdy wie, że stare gry są lepsze, Nie słuchajcie jęków socialowych leszczy. GRY: Back 4 Blood (00:18:25) Crysis Trilogy Remastered (00:36:00) Eternal Cylinder (00:50:15) DEATHLOOP (01:09:10) Alan Wake Remastered (01:22:39) Diablo II Resurrected (01:36:40) KULTURKA: Kącik Nicolasa Cage (01:56:20) The Little Things (02:13:40) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
10/22/20212 hours, 46 minutes, 1 second
Episode Artwork

Rozgrywka #241 - Koledzy

Koledzy Psawua streamy znajdziecie na twitch.tv/psaweu GRY: Hot Wheels Unleashed (0:58:20) Lost Judgment (1:28:24) Rover Mechanic Simulator (1:47:35) Life is Strange True Colors (1:54:29) World War Z (2:18:21) The Artful Escape (2:24:27) The Big Con (2:27:59) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
10/8/20212 hours, 38 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #240 - Jubileusz

Jubileusz nie zdarza się codziennie! Długo przygotowywaliśmy się do tego odcinka, zastanawialiśmy się co możemy zrobić, by celebrować tę piękną chwilę i mamy to, konkurs! Do rozdania cała masa rzeczy o wartości której nie da się nawet zliczyć. Udało się to tylko i wyłącznie dzięki zaangażowaniu każdego nagrywającego. Dzięki, jesteście super! GRY: Timberborn - Early Access (0:24:24) Summer Sweetheart (0:35:11) The Artful Escape (0:50:42) Loop Hero (1:06:07) The Legend Of Zelda: Skyward Sword HD (1:16:00) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
9/24/20212 hours, 32 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #239 - Ultymatywna Bluntna Premisa

Opisu odcinka nie robi dziś Prez Wojewoda, a wielka szkoda, bo to chłop jak kłoda! Wymyśliłem więc sobie głupią rymowankę, Jedząc grzankę,no i patrząc na firankę. W co w odcinku? Gier wiele! A w newsach? Są oficjele! Jacyś goście? Jest Paweł! A każdy wie… że Paweł rymuje się z Gaweł! GRY: Lake (0:13:25) Hoa (0:30:45) Aliens: Fireteam Elite (0:51:05) Golf Club: Wasteland (1:23:35) Death Trash - Early Access (1:37:05) THPS Switch (1:53:25) Bus Simulator 21 (2:02:00) Zelda Skyward Sword HD (2:31:25) 12 Minutes (2:53:00) Kings Bounty II (3:16:45) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
9/10/20214 hours, 5 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #237 - Po jednej babci dla każdego

No to lecimy - Adek, Razer, Prez i Cascad. Wiedźmin, Hong Kong, Switch i GeForce. Są też Robocop, Tom Clancy oraz Carmageddon! A to dopiero sekcja newsów. Potem jest sporo cyberpunkowych klimatów, polowania na potwory, walki z bossami i narzekanie. Czego tu nie ma! Nawet ekipa samobójców się na tym odcinku znalazła, ale zmieszaliśmy ją nieco z błotem. GRY: The Ascent The Witcher: Monster Slayer Eldest Souls Banners of Ruin Omno High Fleet Observer: System Redux KULTURKA: Suicide Squad Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
8/13/20213 hours, 56 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #236 - Trotyl w Jądrach

Gdzie? - zapytał Cascad, ale nie chodziło mu o trotyl. Doskonale wiedział, gdzie go znaleźć. Zastanawiał się natomiast, gdzie podziały się te stare, dobre czasy, kiedy lubił jeszcze gry i wszystko go nie wkurzało. Zastanawiali się też Razer z Prezem, chociaż oni akurat byli całkiem zadowoleni. No dobra, może ten pierwszy tak nie do końca. A czy zadowoleni byli kosmici i wampiry? Przekonajcie się sami. GRY: Dungeons and Dragons: Dark Alliance (0:56:44) Black Skylands Early Access (1:11:16) YS IX: Monstrum Nox (1:23:25) Mini Motorways (1:33:27) Samurai Shodown (1:39:33) KULTURKA: The Tomorrow War (2:00:00) Blood Red Sky (2:22:30) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
7/30/20212 hours, 38 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #235 - Opętanie Spętanego Pęta Boczniaków

Nie ma dymu bez ognia, tak jak nie ma Rozgrywki bez potężnych gier. Po lekkim, wakacyjnym spadku formy, wracamy z pełną mocą. Stado newsów, największe growe hity, kulturka, czego chcieć więcej? GRY: Ratchet & Clank: Rift Apart The Legend of Zelda: Skyward Sword HD Mario Gold: Super Rush F1 2021 Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
7/16/20211 hour, 35 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #234 - Baldur za stówkę

Są wakacje, więc nie spodziewajcie się wiele. Jest Baldur za stówkę, są słynne tria i oczywiście analiza Euro2020. GRY: Dema (0:57:41) Super Animal Royale [Preview] (1:21:45) Baldur's Gate: Enchanced Edition (1:33:40) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
7/2/20212 hours, 19 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #233 - eee czy czy czy

Electronic Entertainment Expo (w skrócie:E3) – największa coroczna wystawa przemysłu gier komputerowych. Ekspozycja była otwarta tylko dla ekspertów branżowych oraz dziennikarzy. Od 2009 nastąpił powrót do starej formy targów, tzn. otwartej dla wszystkich chętnych. E3 jest zazwyczaj organizowane w maju lub czerwcu na terenie hali Los Angeles Convention Center Los Angeles. W latach 90. przez dwa lata ekspozycja odbywała się w Atlancie. Według Entertainment Software Association (w skrócie ESA) w 2005 roku wystawę odwiedziło ponad 70 000 ludzi. Pierwsze E3 zostało zorganizowane przez Interactive Digital Software Association (obecnie ESA) w 1995 roku, gdzie m.in. zaprezentowano nowe konsole Sony PlayStation oraz Sega Saturn. Przedtem większość producentów wystawiała swoje produkty na innych targach komputerowych takich jak Consumer Electronics Show oraz European Computer Trade Show.źródło: wikipedia.org GRY: Sniper Ghost Warrior Contracts 2 (3:10:11) Assassins Creed Valhalla - Gniew Druidów DLC (3:37:59) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
6/18/20213 hours, 57 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #232 - Łojojojoj

Wub duh-duh wub wub wub wub WAAAAAHHH! ~ Skrillex GRY: Earth Defense Force: World Brothers (1:44:09) Biomutant (1:57:30) Returnal (2:39:31) Rust Console Edition (3:14:39) Sherlock Holmes Chapter One [Early Access] (3:31:02) Days Gone PC (3:51:03) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
6/4/20214 hours, 19 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #231 - Kosmiczna Wioska

Planeta RZGR-231 to miejsce, w którym spotkały się dwa podcastowe uniwersa. Katalizatorem Rozgrywka x Padcast okazał się człowiek o imieniu Tomek, który potrafił chodzić między wymiarami. Czy to początek działalności nowej drużyny superbohaterów? GRY: Mass Effect Legendary Edition (0:24:55) Metro Exodus PC Enhanced Edition (1:12:15) Resident Evil Village (1:39:57) SPOILERCAST: Resident Evil Village (2:36:22) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
5/21/20213 hours, 59 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #230 - Rozgrywkaverse

Sierżant Ark Elly wyskoczył z helikoptera prosto na brudny dach huty. Nie takiej areny spodziewał się po Apexie, ale w końcu sam wybrał najwyższy poziom trudności. Nic więc dziwnego, że wylosowało mu mapę w Polsce. Czekały go trzy rundy. Pierwszych dwóch się nie obawiał, bo rumuńskie wampiry i sługusów Cthulu zjadał na śniadanie. Jednak finał mógł dać mu w kość. Czekali tam na niego bohaterowie kolejnej fazy Rozgrywki - czy da im radę? GRY: Resident Evil Village [Demo] (0:35:17) Dorfromantik [Early Access] (0:56:41) The Sinking City (1:10:20) Battle Axe (1:23:02) KULTURKA: Tom Clancy’s Without Remorse (1:37:56) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
5/7/20212 hours, 32 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #229 - Rozgrywka kontra Online

Zza rogu wyjechał na desce jakiś rysowany ludek i zobaczył jak Konami dusi węża, tylko po to, żeby zdmuchnął go zaraz testowy drajw, zwiastujący ponowne nadejście dyniowego Jacusia. Ten nie miał jednak szans z armią klockowych ludzików, które to z kolei wciągnął do auta pewien autostopowicz, pędzący na spotkanie z cieniowym jegomościem. I przez cały ten zgiełk, prawie zapomnieliśmy powiedzieć o tym, że mamy nową stronę i adres. Rozgrywka, baby! GRY: Pumpkin Jack (0:51:17) Moto GP 21 (1:05:52) Voxel Battle Simulator (1:31:18) Cozy Grove (1:41:48) Hitchhiker - A Mystery Game (1:56:20) Shadowman Remastered (2:10:17) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
4/23/20213 hours, 20 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #7 – Powrót Rozgryszamany

Miało już nie być, a jest. I to w wyjątkowym składzie! Tym razem w wirtualnym studiu wsparły mnie Natalia i Magda z którymi pierwotnie nagrywaliśmy Rozgryszamane. I jak zwykle, gdy rozmawiamy o jedzeniu, czas jest poza kontrolą, więc wyszła z tego ponad dwugodzinna rozmowa o naszych kuchennych sprzętach, pizzy, Lagunie i Panu Makłowiczu. Linki do wszystkich wspominanych rzeczy dostępne są na naszej stronie Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj Music by HookSounds
4/20/20212 hours, 6 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Dokładka #16 – Autka

Potrzeba prędkości, brak realizmu oraz wybuchowa mieszanka prowadzących, czyli wiejski tuning podcastowy. Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
4/16/20212 hours, 8 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #227 - Tytani Intelektu

Trzech badaczy spraw wszelakich, wyrusza w naukową podróż po świecie elektronicznej rozrywki, by oceniać, omawiać i odkrywać ważne rzeczy, takie jak nasze braki w literaturze, czy ogólna niechęć do wiedzy. Stajemy do walki nie tylko z nieznanym, ale przede wszystkim z własnym intelektem - walki nierównej, trzeba to uczciwie przyznać. Ale nie poddajemy się. Żarty się skończyły! GRY: Hyrule Warriors: Age of Calamity (0:57:05) Fortnite (1:11:30) Arkham Horror: Mother's Embrace (1:33:00) Chronicle of Innsmouth: Mountains of Madness (1:41:58) Liga Sprawiedliwości Zacka Snydera (1:53:15) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
3/26/20212 hours, 24 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #226 - Uwolnić Orka

Trzech wikingów podcastingu przedziera się dzielnie przez kolejne etapy newsów, recenzji i żenady, żeby dostarczyć swoim słuchaczom jeden z najkrótszych odcinków ostatnich lat. Wyjaśniamy, objaśniamy - nie ma przed nami tajemnic. Jest za to pętla, a na jej końcu malutkie bloopersy! GRY: Blizzard Arcade Collection (0:25:15) Urtuk: The Desolation (0:38:07) Foregone (0:56:45) Wokamon (1:07:03) Lust from Beyond (1:14:32) Supercross 4 (1:23:25) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
3/12/20214 hours, 41 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #224 - Pierwszy Polak w Kosmosie

Gdzie sprawdzać newsy w erze post-codziennikowej, czy ktokolwiek słyszał o festiwalu dem, oraz kiedy kończy się Valhalla, to tylko niektóre z pytań, jakie zadajemy w tym odcinku. Jak zawsze pada niewiele odpowiedzi, ale za to opowiadamy o kilku grach, które nikogo nie interesują – czy to nie wspaniałe? GRY: Everspace 2 [Early Access] (01:19:22) Firefighting Simulator - The Squad (01:37:40) Star Drift Evolution [Early Access] (02:01:45) The Medium (02:21:40) Disjunction (02:57:15) Werewolf, The Apocalypse Earthblood (03:06:33) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
2/12/20213 hours, 35 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #223 - Średnio-Słaby Nibypodcast

Jaka jest geneza tych japońskich znaczków w logo Rozgrywki? Wychodzi na to, że jest to napisane w katakanie i daje coś takiego jak: gemupure. Co to znaczy? Nie wiemy. QUICK START: DYSMANTLE (00:57:10) Lonely Mountains: Downhill - Eldfjall Island (01:11:20) GRY: Skater XL (01:17:20) Call of Duty: Black Ops Cold War (01:41:01) Gods Will Fall (02:00:07) Mario Kart Live: Home Circuit (02:11:46) PATIENT GAMER: Marvel’s Spider-Man (02:39:53) Contra: Rogue Corps (02:58:27) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/29/20213 hours, 31 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Dokładka #15 – Powrót Króla

Wracamy z solidną porcją rozgrywkowej dokładki, a w niej przede wszystkim obszerna dyskusja o Hobbicie i Władcy Pierścieni, ale też kilka pomniejszych tytułów. Na mikrofonie gościnnie pojawia się Tomek! Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/22/20212 hours, 47 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #222 - 88 55 24

Gdyby sto osób zagrało w Cyberpunk 2077, każda po 2 minuty, i skleilibyśmy z tego materiał, to byłaby profesjonalna recenzja. A tak mamy kilku typków, którzy o grze gadają, a nawet nie przeszli. W dodatku dziadersi nic nie kumają z tych socialowych trendów, popularnych gier, czy znanych influencerów. I taka właśnie prawda o tym pseudo-podcaście, tfu. GRY: Cyberpunk 2077 (01:18:45) PATIENT GAMER: Mass Effect (03:03:00) Jesteśmy na Spotify! Tu znajdziecie naszego Discorda. Profil facebookowy: Bądź na bieżąco! Grupa facebookowa: Komentuj, hejtuj, śmiej się z nami Chcecie napisać do nas maila? To piszcie tu: [email protected]! iTunes: Masz „ejpla”? Znajdziesz nas tutaj
1/15/20213 hours, 55 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #32 – Pożegnanie

Kiedyś to były Grube Rozmowy. Teraz już nie ma Grubych Rozmów. Jest za to nasze pożegnanie z Kuldanem. Kochamy Cię przyjacielu.
1/8/20211 hour, 25 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #221 - Cooldan

11/27/20201 minute, 31 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #220 - Hellua!

Kuldan chory, Kazz się zgubił, Prez się spóźnił, więc dzisiejszy odcinek prowadzi Adek! I to jak prowadzi! Prawie tak dobrze jak Deusz policyjne auto gdzieś na autostradzie w USA, albo jak Razer drona w Londynie. Są też śniegi. Dużo śniegów. Ghostrunner (00:26:05) Let’s Sing Queen (00:40:52) Yakuza: Like a Dragon (00:50:25) Grand Mountain Adventure (01:04:42) Watch Dogs: Legion (01:15:57) Need For Speed Hot Pursuit Remastered (02:08:13) Assassin’s Creed Valhalla (02:27:39) DiRT 5 (03:45:37)
11/13/20204 hours, 30 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #31 – Nietypowy Odcinek

Zapraszamy na Grube Rozmowy - w środku znajdziecie dyskusję o rzeczach i sprawach, które uznaliśmy za ważne i chcieliśmy się nimi z Wami podzielić. Forma odcinka może się Wam spodobać, lub nie, ale nie przejdziecie obok niego obojętnie! Pozdrawiamy!
11/3/20201 hour, 58 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #219 - ***** ***

Ciężko się słucha Rozgrywki - wyciągając wnioski z podcastów, dają o sobie znać jako podcast zadufany w sobie, a pod płaszczykiem swojej tolerancyjności jadą innym... Dodatkowo mają bardzo ograniczone pole widzenia, nie starają się nawet spojrzeć na różne aspekty z nieco innej, być może świeższej perspektywy (ciągle i ciągle tylko to swoje wymądrzanie się). Lonely Mountains: Downhill (00:48:40) Prodeus (00:56:36) The Survivalists (01:02:03) Pumpkin Jack (01:19:00) Solasta: Crown of the Magister (01:25:35) Amnesia: Rebirth (01:40:17) Quake: Dimension of the Past and Echoes of Enmity (02:26:09)
10/30/20203 hours, 23 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #6 – Rozwój

Dawno nas nie było, więc z tej okazji rozmawiamy o najróżniejszych rzeczach. Zmianach w naszych kuchniach przez osatatnie miesiące, nowych kulinarnych fascynacjach i zaskakujących smakach. Na dodatek rzucamy przepisami i polecajkami.
10/24/20201 hour, 48 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #218 - I Love Men

Ciasteczko jest w kawie. Powtarzam, ciasteczko jest w kawie. Dzisiaj znowu trochę o konsolach, grach i głupotach. W sumie to może powinniśmy zmienić nazwę na KGG - Konsole (ewentualnie Komputery), Gry i Głupoty. Chwytliwe, co nie? Ale nie tak chwytliwe jak Prez kochający mężczyzn, czy Cooldan całujący elfa. A przecież to nie wszystko... Miłego słuchania! Crash Bandicoot 4: It's About Time (00:42:47) Torchlight III (00:57:47) Tell Me Why (01:08:47) Star Wars: Squadrons (01:23:41) Baldur’s Gate 3 [early access] (02:00:13) Panzer Dragoon Remake (02:27:30) RIDE 4 (02:45:58) Horizon Zero Dawn™ Complete Edition (03:05:10) Cyberpunk 2077. Jedyna oficjalna książka o świecie gry Cyberpunk 2077 (03:21:10)
10/16/20203 hours, 44 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #30 – Hobbit w warsztacie

Panie i Panowie, oto Staszek Wiertelak, czyli Tips, który zmieści kompa w Plasma Gunie, Pip Boyu i Spider Bocie. Prezenter Nvidia GeForce Garage i człowiek od rekwizytów na planie filmowym. Prywatnie gracz i miłośnik Star Trek. Z nami rozmawia o pracy, gotowaniu i Władcy Pierścieni.
10/6/20201 hour, 42 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #217 - Rozkaz, rozkaz

Dzieje się w tym odcinku. Prez myli każdą datę, jaką tylko może pomylić. Wszyscy szkalują pewną konsolę i nawet Cascad nie może nic z tym zrobić, więc… przyznaje się do grania na pececie! Dalej jest tylko lepiej. Kazz opowiada o Mario z papieru, Cooldan jeździ na indyku, Razer szuka Alana, a Adek jest już myślami przy niedzieli. Nie pytajcie nawet, co robi Michał. Paper Mario: Origami King (01:21:44) THPS 1+2 (01:38:40) Control Ultimate Edition (01:51:00) Spelunky 2 (02:14:50) art of rally (02:23:20) Mafia: Definitive Edition (02:41:10) Serious Sam 4 (03:07:03) Ragnorium [Early Access] (03:18:25) Final Fantasy XIV: Dad of Light (03:35:45)
10/2/20204 hours, 3 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #216 - Inna Architektura

Rozgrywersi stanęli przed niełatwym zadaniem zrozumienia, o co w tym wszystkim chodzi tak jakby, ale plany pokrzyżował im Puzzler, który irytującym śmiechem oznajmił swoje przybycie. Na szczęście byli na to przygotowani (tak naprawdę to nie), więc szybko uwinęli się z niemilcem (powiedzmy). Nie wiedzieli jeszcze, że prawdziwe kłopoty dopiero przed nimi, bowiem gdzieś na skraju kosmosu, swe kaprawe oczyska mrużyła już Kompresja Wydajności, gotowa zabrać wszystkie kasztany zza telewizorów!  Mortal Shell (01:39:50) Kingdoms of Amalur: Re-Reckoning (01:53:52) NBA 2K21 (02:12:08) Tony Hawk's Pro Skater 1 + 2 (02:30:02) Cave Digger (02:51:57) Marvel's Avengers (02:57:10) Cthulhu: Death May Die (03:45:40) Good Loot Puzzle (01:21:35) Marilyn Manson - We Are Chaos (04:07:20)
9/18/20204 hours, 41 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #215 – Dwukropek Drakulalila

W dzisiejszym odcinku gruba ofensywa: Ronald Reagan walczy z komunistami, dziewczynki walczą z wiatrem, a Polandia walczy z mechami. Gdzieś dalej rowery zapierdzielają z górki, auta śmigają po trasie, a wampiry ssą… sami wiecie co. Zaś w parku dinozaurów usłyszeć można grubą rozmowę na temat rozwoju gier oraz dynamiki pomiędzy indykami i dużymi korporacjami. Taka znajdźka w jednej z recenzji. Descenders (00:44:00) Wasteland 3 (00:57:15) Windbound (01:23:12) Iron Harvest (01:39:20) Immortal Realms: Vampire Wars (02:00:50) Project CARS 3 (02:21:01) Parkasaurus(02:44:53) DIRT 5 [Preview] (03:10:45)
9/4/20203 hours, 25 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #29 – Empatia

Panie i Panowie, oto Jacek Ambrosiewicz, czyli ten typ, co czasem z nami strimuje. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji sprawdzić kto zacz, to czym prędzej odpalcie ten odcinek, bo nasz gość to naprawdę ciekawa osoba, która ma do powiedzenia bardzo wiele. Dyskutujemy intensywnie!
9/1/20202 hours, 2 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Dokładka #14 - A KILKU TU KLIKA

Serwujemy krótką Dokładkę, ale bardzo treściwą. Dużo w niej Batmanów i innych detektywów, mimo że prowadzących tylko dwóch. Posłuchajcie, bo jest o czym!
8/28/20201 hour, 1 minute, 31 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #214 – Podobno w Warszawie jest inwazja modliszek

W świecie superbohaterów nie można nie mieć fizjonomii znanego aktora, a tymczasem śledztwo w sprawie zniknięć w sieci prowadziło tylko do jednej konkluzji – pościg w imię rodziny nie zawsze mógł się udać. Zwłaszcza, kiedy ktoś chciał nas koniecznie zmusić do walki ze średniowiecznymi umarlakami, a my mieliśmy na sobie garnitury. Czy jeden z nas był duchem, czy tylko zwykłym zboczeńcem? I jak, do cholery, można zrobić grę tak straszną, na tak starym silniku? Musieliśmy to ocenić z lotu ptaka. Marvel’s Avengers [Preview] (01:03:18) Gamedec [Preview] (01:18:41) Kill It With Fire (01:30:05) Fast and Furious Crossroads (01:40:35) Hellraid (01:58:31) MS Flight Simulator (02:13:27) Solace Dreams (02:32:50) Cyberpunk. Odrodzenie (02:45:05) Hope - Name It (02:52:05)
8/21/20203 hours, 14 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka gra w RPG – Call of Cthulhu

Dziś mamy dla Was coś bardzo specyficznego. Jakoś na początku roku zagraliśmy całą rozgrywkową ekipą w Call of Cthulhu. Postanowiliśmy to zarejestrować i to, co za chwilę usłyszycie to właśnie tamta nagrana sesja. Całkowicie zdajemy sobie sprawę, że nie jest to materiał, który zainteresuje każdego, ale może części z Was przypadnie do gustu. Zwłaszcza że jest tam trochę typowo Rozgrywkowego poczucia humoru i sporo improwizacji z naszej strony. Sesja od początku do końca opowiada w miarę zamkniętą historię i znajdzie się tam kilka fabularnych zaskoczeń, a prowadzone przez nas postaci były dość “wyjątkowe”. Jeżeli nigdy nie słuchaliście żadnej zarejestrowanej sesji, to spróbujcie – może Wam się spodoba i odkryjecie nowy rodzaj materiałów do słuchania w tle. Bez zbędnego przedłużania – zapraszamy do świata Call of Cthulhu. Miejsce akcji – jakaś dziura, gdzieś w Polsce, czas akcji – majówka 2019. Sesję prowadził względnie początkujący Strażnik Tajemnic – do odszukania w sieci jako Wynurzony. Świadom swoich błędów, dziś poprowadziłby to zapewne lepiej.
8/14/20203 hours, 24 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #213 – The Drąg

Wiem, że już nie raz to pisałem (i to zarówno tu, jak i pod Codziennikami), ale strasznie nie lubię wymyślać tych opisów/wstępniaków. Jak Prez jest na odcinku to mam to z głowy, ale jak go nie ma, to sam muszę tu coś wymyślić. I nigdy nie wiem, czy pisać jakieś pierdoły nawiązujące do zawartości odcinka, czy pojechać z czymś zupełnie innym, czy może w ogóle najprościej byłoby zostawić tu pustą przestrzeń. Zresztą – dziś jest tak gorąco, że w ogóle wymyślanie czegokolwiek powinno być ustawowo zabronione. Tak czy siak – zapraszamy do słuchania. He he hue. Carrion (00:54:20) Necronator: Dead Wrong (01:06:23) Ghost of Tsushima (01:15:52) Destroy All Humans! (01:17:22)
8/7/20202 hours, 28 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #28 – Wzmacniacz Wiary

Jak na Grube przystało, skaczemy po tematach dość mocno, posłuchacie więc o wycieczkach do kina, przygotowaniach do kupna nowego wzmacniacza, a także... o wierze i religii. Od razu ostrzegamy, że temat może być dla niektórych dość drażliwy, ale nikogo nie atakujemy, a wręcz przeciwnie – staramy się zrozumieć to i owo. 
8/4/20201 hour, 39 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #212 - Ludzkie mszyce, czyli zanim się znudzisz to się skończy

W tym odcinku rozliczamy się z wieloma tematami - technologicznymi jutuberami, projektowaniem grafiki, YouTubem Premium, niedźwiedziami,  prośbami do Maćka, WIELKIMI MRÓWKAMI i masą innych rzeczy. Na dodatek mamy gościa-niegościa z bardzo dalekiego zachodu (albo wschodu), chodzimy w piżamach i robimy bruuuuuum! Typowy wtorek w Rozgrywce. F1 2020 (01:20:20) Ghost of Tsuhima (01:40:12)
7/24/20203 hours, 43 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #211 - Miękki Reboot

Newsy na 90 minut to dla nas taka rozgrzewka. Kiedy inni kończą audycję, my dopiero zaczynamy prawdziwą dyskusję. A dzisiaj wyjątkowo temat jest tylko jeden, bo jest ważny i chcemy się z nim konkretnie rozliczyć. W trakcie audycji powraca też gorliwa dyskusja o poziomie trudności w grach, ale ponieważ Cooldan ma sądowy zakaz kłócenia się z Prezem, to imby nie ma. The Last of Us 2 (01:31:32) The Last of Us (01:24:00) The Last of Us Part 1 and 2 (03:09:10)
7/10/20205 hours, 25 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #27 – Hip Hop Hurra

Dzisiaj z gościem, którego na pewno się nie spodziewacie, o tematyce, o której nie wiedzieliście, że chcecie słuchać. Gangsterka, pornosy i programy kulinarne, czyli hip-hop i wszystko, co z nim związane, a także wspominkowa podróż do naszych nastoletnich lat. Wszystko na wesoło i bez marudzenia. Prawie.
7/7/20201 hour, 46 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Final Fantasy VII Remake

Parafrazując stary żarcik — jeśli powiedzieliśmy, że zrobimy spoilercast z FFVII Remake, to zrobimy i nie musicie nam co miesiąc przypominać! I tak słowo podcastem się stało i kilka(naście?) tygodni po premierze gry prezentujemy Wam prawie dwugodzinną pogadankę (ze spoilerami!), o tym, co nam się w grze podobało, co nam się nie podobało, co w fabule zagrało, a co raczej nie do końca. Aha — ponieważ Kazz najprawdopodobniej nagrywał ten odcinek prosto z ulic Midgaru to czasem pojawiające się w tle samochodu i różne inne dźwięki miasta są jego zasługą!
7/3/20201 hour, 47 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #210 - PS Piętka

Wjeżdżamy z kolejnym grubym odcinkiem, pełnym merytorycznych dyskusji i żenujących żartów. Trochę przeginamy, sporo rozkminiamy, jeden z nagrywających próbuje sobie wsadzić parasol w tyłek, a gdzieś w lesie, lesbijki walczą z kulturystami. The Last of Us 2 (02:37:52) DiRT 5 [Preview] (03:36:25) SpongeBob SquarePants: Battle for Bikini Bottom - Rehydrated (03:48:02) Outward (04:02:18) West of Dead (04:18:53) The Last Of Us Remastered (02:03:15) Letterboxd,backloggd (04:33:12)
6/26/20205 hours, 5 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Dokładka #13 – Gears Of Kombat

Przed Wami duża porcja dokładki, a w niej gościnnie Tomek Pieniak, Liu Kang i Marcus Fenix! Na samym początku ostrzegamy o dawce spoilerów, ale ostatecznie jest ich dużo mniej, niż można by się spodziewać. Na deser omawiamy kilka seriali, które możecie obejrzeć na Amazon Prime.
6/19/20202 hours, 48 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #209 - Grejpfrut

Nie wiem, czy wiecie, ale jednym z bardziej męczących rzeczy przy prowadzeniu regularnej audycji, jest wymyślanie co tydzień (czy dwa) opisów do odcinka. No bo o czym tu pisać. Jest nowy odcinek, to jest nowy odcinek — idźcie słuchać. Przecież te słowa tutaj nikogo, kto na niego trafi przypadkiem, nie zachęcą do sięgnięcia po niego. Prędzej już rozpiska z tytułami. I co ja mam wymyślić? Znowu tworzyć jakieś pseudo opowiadanie z nawiązaniami do tytułów gier? Za gorąco na to. A przecież jest dopiero połowa czerwca. Strach się bać, bo będzie w połowie lipca. Dobra, tyle opisu starczy. Aha — prawie zapomniałem: Adek prosił, żeby w opisie było nawiązanie, że jest dużo żartów o Waleniu. Więc tak — w tym odcinku jest dużo żartów o Waleniu. Ba! Nawet walenie trafiło na okładkę! Desperados III (00:28:27) Saints Row The Third Remastered (00:51:54) The Elder Scrolls Online: Greymoor (01:24:52) Mortal Kombat XI: Aftermath (01:34:17) Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint (01:53:19) Command and Conquer Remastered Collection (02:21:24) Beyond Blue (02:36:43)
6/12/20202 hours, 57 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Dokładka #12 – Solo

Prez Perez na mikrofonie, niczym speaker nocnej audycji radiowej, bawi się z konwencją dokładkową. Oto odcinek jednoosobowy, swoisty eksperyment, w ramach którego posłuchacie monologów na temat kilku tytułów, które Perez chciał Wam polecić.
6/5/202052 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #208 - Mokry nurkujący klocek

Tu powinien znaleźć się opis odcinka. Ale jak to napisać? Pójść w formę opowiadania w którym Kazz będzie w samolocie podglądał animowane panie w kąpieli, Cooldan udawał rekina-mafioza, a Adek dłubał w klockach? A może lepiej rzucić serią ciekawostek - trochę informacji o rekinach z Wikipedii, rekordy bite przez Grę O Klockach i na dokładkę coś o samolotach? Czy może jednak nawiązać do legendarnej długości tego odcinka i zaskakującego składu nagrywającego? Ciężko wybrać... #TeamKisiel Sakura Wars (00:16:40) Mafia 2 Definitive Edition (00:41:36) Maneater (00:59:27) Red Wings: Aces of the Sky (01:17:00) Minecraft (01:31:53)
5/29/20202 hours, 7 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #26 – Zlikwidować Ludzkość

Próbujemy doszukać się dobrych stron izolacji, ale szybko wchodzimy na wysokie C i dyskusja nabiera ostrego wydźwięku, a wszystko to prowadzi do jednego wniosku – ludzie nie są wcale tacy fajni. Potrzeba nam Cthulhu, z czym zgodziłby się na pewno Lovecraft, o którym w tym odcinku też rozmawiamy!
5/22/20201 hour, 19 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #207 – Platformrówki i Platformurki

korolki, kamienne opiłki i przeprowadzka w rytm synthwave electro, to dopiero początek. Zmutowane trolle, bitki na rozhulanych ulicach  i Tiny Tina. Stara generacja w nowej, demka technologiczne i klatki w klatkach, a także Rzymianie w klapkach. I dużo bajek. Dzieje się jak zawsze! Stoneshard [Early Access] (01:22:50) Streets of Rage 4 (01:37:47) Huntdown (01:58:54) Moving Out (02:18:10) Arboria [Early Access] (02:37:32) Borderlands 3 (02:51:30) Assassin’s Creed: Origins (03:13:40) Ryse: Son of Rome (03:39:00)
5/15/20205 hours, 3 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Dokładka #11 – Niech Moc Będzie z Wami

Z okazji dnia Gwiezdnych Wojen, nagraliśmy odcinek na żywo, podczas którego rozmawialiśmy o grach Star Wars. W środku czeka masa wspominek i klasycznych tytułów z gwiezdnej sagi.
5/8/20201 hour, 43 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #206 – Krzysztof i oKaryna Czasu

Na majówkę proponujemy inne czasy, kiedy to było lepiej i się ludziom jakoś tak po prostu dobrze żyło. Oto przed Wami Średniowiecze, wspomnienia, powroty do przeszłości, grzebanie się w błocie, post-apo, kataklizmy i wojna z Szarańczą. Także tak, wspieramy Was jak możemy. Siedźcie w domach!  WIELKA SEKCJA ŚREDNIOWIECZNA: (00:16:00) Mount and Blade II: Bannerlord [Early Access] (01:07:50) Gears Tactics (01:30:40) SnowRunner (01:58:10) RESIDENT EVIL 3 REMAKE (02:24:50) Touryst(02:34:50) Let’s Sing 2020 (02:47:10) Final Fantasy VII Remake (03:12:10) DiRT Rally 2.0 Game of the Year Edition (03:34:05) Disaster Report 4: Summer Memories (03:56:30) Fallout 76: Wastelanders (04:14:00) Fort Triumph (04:27:55) Tools Up! (04:40:00) Final Fantasy VII (03:03:00)
5/1/20205 hours, 3 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #205 – Pawulon

Lichwa to (wg Wikipedii) udzielanie nieetycznych pożyczek, z uwagi na zawyżone odsetki lub inne opłaty, w wyniku czego następuje nieuczciwe wzbogacenie się pożyczkodawcy. Lichwa jest uważana za instytucję nieetyczną, której istotą jest czerpanie korzyści ze słabszej pozycji finansowej dłużnika. Jak możecie się domyśleć po tym wstępie - w tym odcinku rozmawiamy o Animal Crossing. Dodatkowo Cooldan rozpoznaje po pierwszej nutce, Adrian zachwyca się Piratami, a oszukany gość jeździ autobusem.  Bus Simulator(00:40:26) Final Fantasy VII Remake(01:06:51) GRID(01:33:39) Commanche(01:40:39) Animal Crossing: New Horizons(01:48:14) Endzone - A World Apart(02:30:40) Murder by Numbers(02:38:10) Human Fall Flat(02:47:43) Forza Motorsport 7(02:58:01) Sea of Thieves(03:03:53)
4/17/20203 hours, 21 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #204 – Powrót do przeszłości

Portal otworzył się w najmniej oczekiwanym momencie. Zamknięci w domach, obserwując piekielne armie, przesuwające się po ulicach miast, mogliśmy zrobić tylko jedno... Graliśmy w giereczki. Dla dzieci takie. I, cholera, co to za giereczki były. Stare. I gość też był, niby specjalny, a jednak stary. Fajny taki z mikrofonem. I wszystko było dobrze. Doom Eternal [multi] (00:36:10) Predator: Hunting Grounds (01:05:26) Scribble It (01:23:40) Doom 64 (01:30:16) Black Mesa (01:42:50) Half-Life: Alyx (02:05:00) A Plague Tale: Innocence (02:53:05) COD: MW2 Remastered (03:14:06) The Order 1886 (03:27:32) Vampyr (03:40:50) Fitness Boxing (03:56:55)
4/3/20204 hours, 20 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #203 – Wiór Sojowy

Czasem w odcinku omawiamy tylko kilka gier. A dziś, dla odmiany, omawiamy czternaście tytułów. I to w pełnym przekroju gatunkowym. Zaczynamy od wizyty w Nowym Jorku i Piekle, a potem zaczynają dziać się cuda. Adek układa pudełka z jedzeniem, Kazz udaje samuraja, Deusz bawi się w doktora, Cooldan klika w kwadraciki, a Razer zwiedza cyber Kraków i rozmawia z żulami. A na dodatek grał w Observera! Tom Clancy’s The Division 2: Warlords of New York (00:39:10) Doom Eternal (01:01:36) Inbento (01:35:32) Samurai Shodown (01:45:52) Draugen (02:06:17) Roundguard (02:16:24) Two Point Hospital (02:47:12) Yes, Your Grace (02:53:32) Beautiful Desolation (03:10:57) AI: The Somnium Files(03:27:52) Bad North [mobile] (03:44:42) Murder by Numbers (03:50:01) Tropico 6 (02:35:31) Observer (04:03:45)
3/20/20204 hours, 41 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Dokładka #9 – Andrzej King Barry

W najnowszym odcinku rozmawiamy o wiedźmińskiej sadze i kilku książkach Kinga, które doczekały się ostatnio ekranizacji. Ostrzegamy, że dyskusja o Doktorze Śnie, czyli kontynuacji Lśnienia, zdradza sporo na temat fabuły! Na koniec wspominamy o serialu Barry.
3/13/20201 hour, 41 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #202 – Czekolada

Oto odcinek z gatunku "cieszcie się, że w ogóle jest", bo problemów technicznych i niespodziewanych zwrotów akcji trochę było i biedny Razer musiał się nieźle napocić, żeby całość mimo wszystko ujrzała światło dzienne. A czy to dobrze? Oceńcie sami. W środku nieco przestawiona chronologia wydarzeń, bo newsy znajdziecie pomiędzy recenzjami gier, a poza tym dużo o czekoladzie i masa bezsensownych dygresji. Panie i Panowie, przed Wami Rozgrywka!  Metro Redux (00:04:30) Hero must die. again (00:21:23) Virgo Versus The Zodiac (00:35:37) Metro Exodus - Sam’s Story (01:25:27) The Mosaic (01:35:48) Dead Cells: The Bad Seed (01:47:18) Bloodroots (01:58:23) The Outer Worlds (02:12:40) Trüberbrook (02:27:03) Townsmen - A Kingdom Rebuilt (02:44:06) Ancestors Legacy (03:00:35)
3/6/20204 hours, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #201 - Ustami od tyłu

Tym razem zamiast tradycyjnego opisu dostaniecie szybkie podsumowanie kilku kulinarnych wizyt w Trójmieście. Na pierwszy ogień poszła kolacja w Manna 68 - rzecz zdecydowanie warta polecania. Wegańskie fondue, "tatar" z buraka i suszonych pomidorów podany z orzechami włoskimi, kozim serem i rukolą i ramen. Rewelacja, musicie ich odwiedzić. Później odwiedziliśmy Pasta Miasta, nieźle ale nie rewelacyjnie. O ile gnocchi truflowe było rewelacyjne, a tagliatelle spinaci e gorgonzola całkiem dobre to już spaghetti carbonara i spaghetti z pulpecikami z sarniny tylko ok (kto wie czy to była sarnina czy zwykłe mielone?). Na koniec sprawdziliśmy Neon i tu znowu strzał w dziesiątkę - rewelacyjny sycący tatar na grzankach (podany z piklowanymi grzybami, japońskim majonezem i shichimi togarashi) czy apetyczna bułeczka bao z nadzieniem idealnie współgrają z spowitym dymem drinkiem czikulinka.   Outriders [Pokaz prasowy] (01:11:45) Maneater [Pokaz prasowy] (01:29:07) AO Tennis 2 (01:49:45) Necronator: Dead Wrong (02:19:35) Dreams (02:27:13)
2/21/20203 hours, 49 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #200 – Jubileusz

Nie jest łatwo wbić 200 poziomów. Po drodze zmieniali się niektórzy gracze, zmieniały się plansze. Rosły nam statystyki i brzuchy. Zdobywaliśmy nowe zdolności - niektóre bardzo przydatne, inne zupełnie niepotrzebne, które i tak lubimy pokazywać w miejscach publicznych. Odkryliśmy wyżyny i niziny popkultury, bezkres żenady i nieograniczone pokłady ciepła, radości i śmiechu. Odkryliśmy nowe pasje. Nawiązaliśmy nowe przyjaźnie i otrzymaliśmy ogrom miłości. Dziękujemy! Journey to the Savage Planet (00:29:44) Invisible fist (00:52:40) ELDERBORN (01:03:43) Iron Danger [Preview] (01:17:42) Drawkanoid (01:30:32) Tiny barbarian (01:46:42) Zombie Army 4: Dead War (02:04:46) Heavy Rain and Beyond Two Souls, Detroit Become Human(02:28:20)
2/7/20203 hours, 57 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #199 – Better, badass and more wszystko

Wyjątkowość polega na tym, że działa na nas ekskluzywność, której ciepło i prestiż są w stanie zastąpić nie tylko rodzoną matkę, ale przede wszystkim zapach tostów z serem o poranku. A to już coś, musicie przyznać. Ekskluzywne stało się również wyrażanie myśli oraz pozdrowienia wszelakie, które od tej pory w postaci ofiary składać będą słuchacze, chcąc to ciepło i prestiż dotknąć, poczuć, doznać na sobie. I tego się wszyscy trzymajmy, bo inaczej znowu będziemy musieli kogoś na niby wyrzucić, a drugi raz takiego zamieszania przecież nie chcemy. Po co ja w ogóle te opisy tworzę, przecież i tak tego nikt nie czyta. Doom Eternal [pokaz prasowy] (01:32:00) GTFO [Early Access] (01:58:54) Zombie Army 4 [pokaz prasowy] (02:09:04) Halo: Reach (02:21:23) Untitled Goose Game (02:51:30) Life is Strange 2 (02:59:21) Shadow of the Tomb Raider: Definitive Edition (03:07:57) Pistol Whip (03:19:51) Dragon Ball Z: Kakarot (03:37:03) Archero (03:53:37) Horizon Zero Dawn: Frozen Wilds (03:57:37)
1/24/20204 hours, 33 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Dokładka #8 – Geralt z Wysokiego Zamku

W trakcie noworocznej przerwy nie mogliśmy spokojnie usiedzieć, więc nagraliśmy trochę materiału o serialu Wiedźmin, a przy okazji pogadaliśmy o Człowieku z Wysokiego Zamku oraz atomowym Księciu.
1/20/20201 hour, 36 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #5 - z Wojtkiem

W tym wyjątkowym okresie roku, kiedy brzuchy pełne są jeszcze sernika, makowca, śledzika czy sałatki jarzynowej mamy dla Was coś specjalnego. Postanowiliśmy zaprosić na nagranie (niczym do świątecznego stołu) gościa - przed Wami Wojtek Kubarek. Z tej okazji odeszliśmy od naszej tradycyjnej formuły podziału na poszczególne dania i po prostu rozmawiamy. I rozmawiamy wielu rzeczach z kulinariami w tle. Posłuchacie o świątecznych tradycjach, różnicach w kuchni między Polską a USA czy traumatycznych wspomnieniach ze stołówek szkolnych. I wielu innych rzeczach. Smacznego!
12/27/20191 hour, 48 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Dokładka #7 – 1999

Jeszcze jedna Dokładka? A to niespodzianka. Ten odcinek musiał powstać i pojawić się jeszcze w tym roku, bo świętujemy 20-lecie Mrocznego Widma i Matrixa. Wspominamy też inne ważne filmy z 1999 i rozmawiamy o takich, które dzieją się w 2019 roku. A to prowadzi nas do Łowcy Androidów, który to z kolei wyciąga Philipa K. Dicka z szafy. A na deser Turtlesy wychodzą z kanałów. Cowabunga!
12/23/20192 hours, 2 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Dokładka #6 – Świąteczna

Przed Wami wyjątkowa Dokładka, bo nagrana na żywo z udziałem słuchaczy. Usłyszycie nasze opinie o Mechwarrior 5: Mercenaries, Transport Fever 2 i Pang Adventures,  a dodatkowo Cooldan poopowiada o komiksach - Snow Blind i Reszta Świata. Tom 2. Opowiadamy też o naszych wstydliwych przyjemnościach i tytułach, które kojarzą nam się ze Świętami. Na końcu odcinka czeka AMA ze słuchaczami. Wesołych!
12/20/20191 hour, 54 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #198 – Pożegnania

Czasem przychodzą takie chwile, kiedy trzeba się w końcu pożegnać. Nie zawsze jest to czyjaś wina. W tej sytuacji jednak była. Zepsuty montaż, chrapiący pies i hałasująca pralka. Enough is enough. Dlatego też postanowiliśmy wysłuchać Waszych opinii i podjąć radykalne kroki. Dla niektórych z nas ten odcinek może być ostatni. Życie pokaże. Bo trzeba wiedzieć, kiedy ze sceny zejść. Wyrzuconym. Need For Speed: Heat (00:59:15) Fantastic Fetus (01:09:12) Shenmue III (01:12:18) Darksiders: Genesis (01:45:43) Black Future ‘88 (02:08:06) Harvest Moon: Mad Dash (02:15:10) Planet Zoo (02:23:46) Ion Fury (02:42:04) Harvest Moon: Light of Hope (03:06:12) WRATH: Aeon of Ruin (Early Access) (03:19:36) Civilization VI (03:28:43) Insurgency: Sandstorm (03:35:55)
12/13/20194 hours, 2 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #23 – Słoneczniki

Nie może być Grubych bez narzekania. Jest też proste stwierdzenie: co Adminowi to nie Tobie. A potem? Archive, Oliver Tree i Amsterdam. Ogólnie Prez sobie zwiedza, a Cooldan relaksuje. Jest też bardzo ciekawa rozmowa o sztuce, wrażliwości i byciu człowiekiem. Słoneczniki Y'All.
12/6/20191 hour, 50 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #197 – Psu Jajca

Wiedziałem, że jest już poranek, bo czułem na swojej skórze ciepło promieni słońca przedzierających się do mojego biura przez niedomknięte żaluzje. Jeszcze nie byłem gotowy, żeby otworzyć oczy. Zaczęły dobiegać do mnie dźwięki. Auta pędzące przez miasto niczym Mario, gołębie gruchające na parapecie i jakiś typ, męczący trąbkę pod blokiem. Nawet ciche kroki komandosów skradających się po dachu, wydawały mi się głośne niczym upadające paczki. Powoli podniosłem głowę z biurka, które służyło mi tej nocy za poduszkę. Przetarłem oczy i dopiłem resztkę ze szklanki. Minęła kolejna doba, a ja nadal nie odnalazłem Holokronu Jedi. Musiałem wrócić na ulice. Kiedy sięgałem po płaszcz i rewolwer, w mojej głowie słyszałem słowa dawnego przyjaciela: Skąd wiesz jak psu świecą się jajca? Death Stranding (00:30:55) Doraemon Story of Seasons (00:35:55) Need for Speed: Heat (00:51:42) Star Wars: Jedi Fallen Order (01:31:27) Blacksad: Under the Skin (02:41:04) Tom Clancy’s Ghost Recon: Breakpoint (03:01:46)
11/29/20194 hours, 13 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #196 – Eeeeeee

Wielki kataklizm oddzielił od siebie ludzi, coś tam, coś tam, misja. Jesteś specjalny, coś tam, coś tam, połącz nas z powrotem. Pamiętaj, żeby rzucać w ludzi odchodami, to ważne. Coś tam, coś tam. Tu gdzieś jest ukryte wielkie przesłanie, poszukaj za reklamami. Ale i tak jest całkiem przyjemnie, jak przestaniesz chodzić w te i nazad, to zatrzymaj się na chwilę, napawaj niedopracowanymi elementami. Wszyscy wiemy, że i tak będziesz grać dalej. Lepsze to niż apokalipsa z robotami. Coś tam, coś tam. Terminator: Resistance (01:05:19) Ritual: Crown of Horns (01:24:19) Steel Division 2 (01:37:34) Death Stranding (01:58:43)
11/15/20193 hours, 29 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – Modern Warfare

O tym jak zmieniała się wojna w Modern Warfare, a także o prawdziwym zabijaniu i odczłowieczeniu śmierci w popkulturze, rozmawiają Grzegorz Wojewoda i Aleksander Mazanek.
11/8/20192 hours, 30 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #195 – Ale nie!

W tym miejscu mógłby znaleźć się interesujący, zabawny, wciągający, ale też lekko szalony opis odcinka. Ale nie. Moglibyście zapytać czemu tak się stało, czy nasz główny kopirajter dostał udaru, albo zapił wczoraj. My moglibyśmy odpowiedzieć. Ale nie. Może gdyby ten opis tworzył ktoś z lżejszym piórem znalazłby się tam jakieś nawiązania do gier, o których mówiliśmy. Może coś o Prezie w wojskowej czapce polujących na NIE_Alkaide w NIE_Syrii. Albo o Cooldanie, który znowu gada do siebie pod nosem i wyobraża sobie jakichś chłopaków biegających po Wietnamie, albo udaje, że prowadzi zajazd pod Pijanym Nerdem. Można by również wspomnieć o Deuszu przebranych za roślinkę, który pluje w przechodzących staruszków pestkami. Ale nie. Nic z tego w opisie się nie znajdzie. Nie i tyle. Call of Duty: Modern Warfare (00:48:49) The Legend of Zelda Link’s Awakening (01:24:35) Plants vs Zombies: Battle for Neighborville (01:42:20) Rawr-off (01:56:35) Crossroads Inn (02:03:20) Disco Elysium (02:24:10) MediEvil (02:45:55) Valfaris (03:03:55) Radio Commander (03:14:40) Mars Power Industries Deluxe (03:33:08)
11/1/20193 hours, 56 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Dokładka #5 – Gruba Porcja

W ramach dokładki serwujemy dziś dwa filmy oparte na faktach, dwa całkiem kosmiczne seriale, jeden komiks, niby inny, ale jednak taki sam jak zawsze, oraz związaną z nim dyskusję o pelerynkach. Ale to nie wszystko! Opowiadamy też o grze Stygian: Reign of the Old Ones i zastanawiamy się nad przyszłością serii Mass Effect.
10/25/20191 hour, 23 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #194 – Szarpanina o Pędzel

Klon admirała obudził się z długiego, kosmicznego snu. Obserwował gwiazdy przez wizjer w swojej kwaterze. Leniwie sunęły po niebie, gdy nagle na prowadzenie wysunął się baśniowy dżinn i przemalował kiepskie rogaliki w lepsze gry. W tyle stawki pewien staroszkolny maruda pędził z uśmiechem na ustach - wirtualne wyścigi zaprowadziły go do zony, w której czekali już Koleś i jego wierny pies. Daleko za nimi, na pewnej farmie, puchacz bawił się pędzlem. GRID (01:20:45) Indivisible (01:48:40) Crying Suns (02:08:35) Concrete Genie (02:25:50) Overland (02:41:45) Dirt Rally 2 w VR (02:52:12) Chernobylite [Early Access](03:04:40) Postal 4 [Early Access](03:14:26)
10/18/20193 hours, 37 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Dokładka #4 – Ukryty Spoiler

Powracamy z krańca naszego Układu Słonecznego, żeby porozmawiać o kosmicznym horrorze, smutnych ludziach, złych superbohaterach i dobrym analityku o wielu twarzach. Czyli rzeczy i sprawy, tym razem stricte filmowo-telewizyjne (plus odrobinę o książkach). W dodatku specjalnie dla naszych słuchaczy, Kazz streszcza całą fabułę nowego Rambo.
10/11/20192 hours, 30 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #22 – Wyspa Aniołów

Ponownie rozmawiamy w gronie nieco większym niż zwykle, z pracującą w tle pralką oraz chrapiącym psem. Deusz opowiada o swoim wyjeździe do Los Angeles, Prez o wizycie na Islandii, a Cooldan dorzuca w międzyczasie kilka luźnych tematów. Jest grubo, wiadomka.
9/27/20192 hours, 28 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #192 – Kulturka z przodu

G34r2 OF w4r 5 8r4K śl3d23N14 Wy2W4Ń w 7R4Kc13 gry j4K W 574r52YCH OD5łoN4CH. wY5OK1 PO21Om 7RUDNOŚC1 N4 H4RdcOr3, Ł47W13j 2G1NĄĆ, mn13j 4MUn1Cj1. 24woDn3 d214Ł4n13 41 Komp4nÓW 1 Pr23C1wn1ków, k7óR2Y C2453m 51Ę 8lokUJą. pro8L3my 2 łąC23N13M, 4c21k4M1, proGr353M 1 od8LOkOW4n14M1. lU813 51U514k1 h1H1 moD3rN w4rf4r3 4n3gdo7k4 O 73l3FOn13 DO 8o8813Go KOD1ck4, dlc 24 D4RMo, m4pK1 5P3Cj4ln13 2rO81on3 74k, Ż38y pR2YpoM1n4ły 73 2 P13Rw523GO Mw. CH1LdR3n Of MOr74 kooP lOK4Lny, 4l3 8R4k Onl1N3 - DL4C23GO? Gears of War: Ascendance(01:21:40) Gears 5(01:35:30) Knights and Bikes(02:22:43) Decay of Logos(02:37:17) River City Girls(02:52:00) Children of Morta(03:09:20) WRC 8(03:21:04) Call of Duty: Modern Warfare (Open Beta)(03:38:10) Need for Speed: Payback(03:50:15)
9/20/20195 hours, 5 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #3 - Magiczny Proszek

Prosiliście, więc jesteśmy — wracamy z nowym odcinkiem Rozgryszamki. Co więcej - wracamy z zestawem zróżnicowanych tematów. Dowiecie się co nieco o magicznym proszku zastępującym jedzenie, ugotujemy sobie kilka rzeczy, poklikamy w telefonie, ponarzekamy na ludzi, a na końcu czekamy na Was z pytaniem, przez które rozpadają się przyjaźnie. Zapraszamy do słuchania i przede wszystkim - Smacznego! PS. Chcecie Rozgryszamkę częściej? To piszcie!
9/13/20191 hour, 17 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #191 – Dotknij Switcha

Federalne Biuro Kontroli z zewnątrz wydawało się puste. Jednak w środku, w zupełnej ciemności, operatorzy w pocie czoła przygotowywali zabezpieczenia - wzmacniali ściany, rozstawiali pułapki, podłączyli Switcha do ładowania. Atak zabójczych maszyn z przyszłości mógł nadejść w każdej chwili, a Pride of Hiigara miała nadlecieć dopiero w 2022 roku. Nie było też czasu, by wezwać Cthulhu, który zagubił się gdzieś w lasach Transylwanii. Jedyną nadzieją było dotykanie się... CO? Słuchacze przeczytali na głos, kiedy złamaliśmy czwartą ścianę. Wtedy pojawił się on i powiedział: - Wstawaj Samuraju, zesrałeś się - Tylko, czy można mu było zaufać? Control (00:29:54) Bulletstorm: Duke of Switch (01:14:00) Asterix and Obelix XXL 2 (01:25:10) Metro Exodus - The Two Colonels (01:41:00) Telling Lies (01:46:43) Eight-Minute Empire (02:06:52) Pagan Online (02:16:58) Deadlings: Rotten Edition (02:31:47) Space Cows (02:40:01) Gibbous - A Cthulhu Adventure (02:48:59) Hunt: Showdown (02:59:40) The Dark Pictures: Man of Medan (03:18:23)
9/6/20193 hours, 58 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #21 – Festiwal

Po bardzo długiej przerwie wracamy z dyskusją o czasach, kiedy MTV puszczało jeszcze muzykę, a nad biurkiem Preza wisiał plakat Lauryn Hill. Rozmawiamy też o problemach współczesnego Internetu, o Matrixie, oraz o muzycznych eskapadach w kraju i za granicą. Wspominamy także o tym, co łączy Preza z Arnoldem Schwarzeneggerem. PS. Okazuje się, że ekipa dźwiękowców przyjechała na koncert razem z Lauryn Hill.
8/30/20191 hour, 58 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #190 – Bardzo Wulgarny Tytuł

To znowu my, czyli dorośli faceci rozmawiający o giereczkach, w dodatku rzucający niesmacznymi żarcikami. Jeb w planetę, czyli rzeźnia w gównie albo gangbang z Maćkiem. To zbyt wulgarne określenia, żebyśmy mogli ich użyć, więc postanowiliśmy nazwać odcinek inaczej. Tak na wszelki wypadek. A co w odcinku? Trochę rozmawiamy o Gamescom. Potem te cholerne giereczki. Takie o zabijaniu nazistów, lataniu w kosmosie, podbijaniu planet i innych bzdurach. I w sumie to by było na tyle. Na pewno się Wam spodoba! PS. Odcinek znowu montował Cooldan. Reklamacji nie uwzględnia się. Wolfenstein: Youngblood (01:07:35) Rebel Galaxy Outlaw (01:30:39) Age of Wonders: Planetfall (01:55:16) Here Be Dragons (Early Access) (02:10:01) Warhammer: Vermintide 2 - Winds of Magic (02:23:23) Days Gone (02:33:16)
8/23/20193 hours, 13 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #189 – XD

Prezydent wskoczył do swojej metalowej maszyny i nawet malutki powiew nie potargał przy tym jego epickiej fryzury. Zamierzał on popędzić na południe, gdzie biedni nieszczęśnicy, otumanieni przez Sektę, czekali na ratunek lub nieuchronny koniec ich marnych żywotów. Tymczasem w magicznym lesie, metalowy rycerz przeglądał swoją talię kart, mocno przy tym ziewając. Metalowy był również statek kosmiczny, którym kosmos przemierzała grupa śmiałków, także uzbrojona w karty. Ogólnie to dużo było tego metalu, kart i... ziewania. Na szczęście sytuację uratowała pewna młoda kobieta w szpitalnym fartuchu. Pewnie zastanawiacie się, czy było widać jej pupę? Metal Wolf Chaos XD (01:10:41) The Church in the Darkness (01:27:00) SteamWorld Quest: Hand of Gilgamech (01:40:45) Deep Sky Derelicts (01:51:55) Nightmare Reaper (Early Access) (02:05:10)
8/9/20192 hours, 28 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Dokładka #3 – Chłopcy

Oto kolejna Dokładka, a w niej prawdziwi detektywi, powrót do starożytnej Grecji, rysowany adwokat, czy wreszcie nietypowe komiksy i seriale o superbohaterach. Punkt centralny odcinka to dwa bardzo różne filmy, które musicie obejrzeć. W międzyczasie, w strugach deszczu, żegnamy się z Rutgerem Hauerem…
8/2/20191 hour, 56 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #188 – Kosmiczny Hipokamp

Kiedyś to był podcast, nie to co teraz. Godzina fanzolenia o jakichś starych filmach. Batmana to jeszcze ktoś może kojarzy, ale ta reszta? Skąd oni to wytrzasnęli, z ubiegłego wieku? Jakby tego było mało, to potem cały ten doktorek znowu się wymądrza. O jakichś mózgach gada i o badaniach. Po co to komu? Mądrale chędożone. Dopiero w drugiej połowie odcinka są gry. Dobrze, że w ogóle są, ale niesmak pozostał. Gears 5 Tech Test (01:20:35) Blazing Chrome (01:26:05) State of Decay 2: Heartland (01:36:38) Assassin's Creed Odyssey - The Fate of Atlantis (01:44:45) Outer Wilds (01:56:16) Killsquad (Early Access) (02:18:53) ELDERBORN (Early Access) (02:29:17)
7/26/20193 hours, 1 minute, 4 seconds
Episode Artwork

Dokładka #2 – Super Saiyanin

Zapraszamy na drugi odcinek naszego spin-offu, a ponieważ nazwa zobowiązuje, serwujemy dokładkę o grach Warlocks 2: God Slayers i Bloodstained: Ritual of the Night. Potem rozmawiamy o The Friends of Ringo Ishikawa, Stranger Things 3, komiksach Dragonball oraz Alien vs. Predator i nie tylko. W nagraniu wzięli udział Prez, Razer, Kazz i Cascad. Na chwilę pojawił się również Mark Hamill, czym wprowadził niemałe zamieszanie!
7/19/20191 hour, 54 minutes
Episode Artwork

Rozgrywka #187 – Mecenas Sztuki

Dzisiejsze zajęcia poprowadzą doktor Deusz i pan Kazz, a zaczniemy od wykładu o uzależnieniach i innych zagrożeniach, które niosą ze sobą systemy hazardowe wprowadzane do gier. Następnie asystenci Kuldanek i Perez opowiedzą o fascynującej przygodzie w krainie kotów, w której walczyli ze smokami. W dalszej części dnia pan Kazz opowie o kilku japońskich bajkach, aż wreszcie przejdziemy do dyskusji na temat chorób psychicznych i tego, jak o nich nie opowiadać. Nad całością pieczę sprawiać będzie nasz przyjazny Dziekan Wydziału Dźwięku i Kiedyśtobyłologii, pan Maciek. The Elder Scrolls Online: Elsweyr (00:46:21) Warlocks 2 God Slayers (01:01:52) Judgment (01:19:30) Timespinner (01:44:18) Bloodstained: Ritual of the Night (01:57:55) Sea of Solitude (02:18:05) Another Sight (02:35:00) Maximum Action (Early Access) (02:45:45) SKM - Szybki Kącik Mobilny (02:55:00) Reszta Świata - Jean-Christophe Chauzy (03:06:30) Vei. Tom 2 - Sara Elfgren, Karl Johnsson(03:11:05)
7/12/20193 hours, 29 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #186 – Pasztet i Gałka

(rękopis znaleziony w dokumentach nieobecnego Piotrusia Kazz Kazza z Poznania) Można sobie wyobrazić, że takie potężne czaple czy byty zachowały się do dziś... zachowały się z pradawnych czasów, gdy świadomość być może manifestowała się jeszcze na kasetach Commodore 64 i w formach, które później nastąpiły przed naporem rozwijającego się klawiaturstwa... formach, których ulotne wspomnienie przetrwało jedynie w bananach i legendach, pod postacią robotów na wakacjach, zwierzaków jeżdżących małymi samochodzikami, najprzeróżniejszych mitycznych istot... Adekulraz Deprez The Sinking City (00:53:22) My Friend Pedro (01:17:27) AMID EVIL (01:36:11) Crash Team Racing Nitro-Fueled (01:46:51) Vacation Simulator (01:58:28) Void Bastards (02:07:41) 198X (02:24:30) The Walking Dead: The Final Season (02:40:42) Irony Curtain From Matryoshka with Love (02:49:43)
6/28/20193 hours, 28 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Podcastowy Dzień Dziecka 2019

Dziś jest Dzień Dziecka! Z tej okazji z innymi zaprzyjaźnionymi podcasterami zorganizowaliśmy Podcastowy Dzień Dziecka! Specjalnie dla Was nagraliśmy wiersze. Jednak były na tyle niesforne, że rozbiegły się po całej sieci. U nas posłuchajcie nagrania przygotowanego przez Kaję z Nerdy Nocą. Skierujcie się tam i wyruszcie na poszukiwania naszego nagrania! Dajcie znać czy udało Wam się je odnaleźć!
6/1/20193 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #184 – Lepa

Cóż to był za wyścig! Crash zbyt optymistycznie zaatakował na torze Sonica. W wyniku tej kolizji przebił oponę i musiał z takim kołem przejechać całe okrążenie. Na torze pojawiło się wiele odłamków, przez co fizyka obiektów obciążyła konsolę. Wyjazd Evana Ivana przemieszał stawkę. W czołówce kierowcy Ubisoftu musieli wykonać podwójny pit-stop, co zaowocowało sporym grindem. Tym razem będący z tyłu Walker nieco stracił na tym fakcie i został w alei serwisowej wyprzedzony przez St. Johna. Doszło między nimi do kolizji w alei i Szwed został ukarany doliczeniem pięciu sekund za niebezpiecznie wypuszczenie kiepskiej gry. Crash Team Racing Nitro-Fueled (Demo) (00:28:43) Team Sonic Racing (00:37:30) Days Gone (00:59:46) Trials Rising (01:22:35) RAGE 2 (01:48:25) Irony Curtain: From Matryoshka with Love (02:12:51) God’s Trigger (02:32:43) Observation (02:42:50) American Fugitive (03:11:45) Shakedown: Hawaii (03:19:23)
5/31/20194 hours, 5 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #183 - Automaciarz

Dzisiejszy odcinek może Was zaskoczyć. Nie dość, że w trakcie nagrania osoby pojawiały się i odchodziły to na dodatek po dziale pozdrowieniowym popłynęliśmy w luźną rozmowę filmowo-serialowo-polecankową. Zaskakujące jest również to o ilu grach opowiadał Adek. Swoją drogą - jeżeli wybieracie się na Pixel Heaven to znajdźcie nas w tłumie i podejdzie się przywitać, przybić piątkę, pogadać i takie tam. Nie gryziemy! A nawet jakby się zdarzyło to mamy komplet szczepień. Dark Devotion (00:22:50) Close to the Sun (00:28:50) Mechstermination Force (00:37:39) Blazing Beak (00:55:05) A Plague Tale: Innocence(01:12:20) Akane (01:41:40) Bayonetta 2 (01:57:30) Ghost Money - Thierry Smolderen, Dominique Bertail (02:06:55) Różne różności filmowo serialowe (02:48:43)
5/17/20193 hours, 10 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #182 - Prez zmienia zdanie

Do obrony ziemskiego wymiaru stanęli najlepsi wojownicy, ale sytuacja wydawała się beznadziejna, bo siłom Shao Khana pomagały potwory Lovecrafta. Nie było czasu na rozbudowane opisy. Jedni chwalili, inni niekoniecznie, ale niespodziewanie pojawił się gość z innego wymiaru, który pomógł dzielnym wojownikom. Po wszystkim widać było tylko gdzieniegdzie szwędające się zombiaki, jakiś przewrócony motocykl i budujące się w tle miasto. Days Gone (00:56:35) Mortal Kombat 11 (01:06:48) Devil May Cry 5 (02:08:46) Anno 1800 (02:37:15) World War Z (02:54:54) Tesla vs Lovecraft: For Science! (03:07:35)
5/3/20193 hours, 48 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #181 – Sokoła Cień

Henning von Cooldandorff zerkał to na mapy, to na peryskop. Minęło już wiele dni odkąd opuścili Wilhelmshaven, ale jeszcze ani razu nie trafili na przeciwnika. Odpowiadało mu to, bo w spokoju mógł zastanawiać się nad frapującymi go sprawami, takimi jak chociażby nazewnictwo poszczególnych sił zbrojnych państwa. Obok, z kubkiem kawy w ręku, siedział hydroakustyk Hans Razer. W przerwach od zajmowania się detekcją akustyczną lubił on myśleć o tym, czy w kosmosie ktoś usłyszałby jego krzyk. Dużo mniej skomplikowane myśli przechodziły w tym czasie przez głowę Pereza von Arnauld de la Perière. Spłuczka w toalecie składała się z kilku dźwigni i próbował on uniknąć pomylenia kolejności ich wciskania. Ich okręt podwodny “Gała 17” sunął cichutko w mrocznej wodzie. Gdzieś nad nimi krążył sokół. Nikt nie zastanawiał się, co robi on nad oceanem. Katana ZERO (01:28:22) Pathway (01:44:00) We. The Revolution (02:01:14) Nuclear Throne (02:19:23) Falcon Age (02:31:05)
4/19/20193 hours, 1 minute, 20 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #180 - Ultimatum

Zapraszamy do stołu, obsługa zaraz przygotuje zestaw sztućców. Na przystawkę proponujemy dziś garść newsów, w zalewie z kulis powstawania Anthem. W ramach dania głównego bawimy się z bohaterami Disneya, leczymy ludzi w ciemności (dwa razy!) i zastanawiamy się, jak będzie wyglądała czarna przyszłość retro-futurystycznego roku 88. Na deser przygotujcie się na szokujące informacje o problemach celebrytów i standardową dawkę obrażania słuchaczy. To tak z miłości. Smacznego! Kingdom Hearts 3 (00:57:32) Sekiro: Shadows Die Twice(01:16:21) Two Point Hospital: Pebberley Island (01:51:37) Black Future 88(01:56:50) Haxor (02:14:17) Workers and Resources: Soviet Republic (02:22:24) Ni No Kuni II: Revenant Kingdom (02:35:02)
4/5/20193 hours, 45 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #179 – To jest Rozgrywka!

Królestwo Rozgrywki popadło w chaos. Nieznana siła zła przetoczyła się przez ziemie pogrążając je w wojnie domowej i terroryzując słuchaczy. Szalony król, jego zaginiony syn i tajemniczy Zamiennik to kawałki łamigłówki, którą będziesz musiał rozwiązać. Udaj się do źródła zła, a więc na grupę podcastu. Znajduje się tam Katedra, która jest zbudowana na ruinach starożytnego klasztoru. Ujrzysz tam niesamowite światła i usłyszysz dźwięki odbijające się echem poprzez opuszczone sale, niegdyś pełne fanów konsol. Być może odpowiedź leży w resztkach zapomnianej przeszłości. Czy było granie przed streamingiem? Tom Clancy's The Division 2 (00:52:30) Assassin’s Creed Odyssey: Legacy of the First Blade - Bloodline (01:49:30) Diablo (1:58:50) The Wizards - Enhanced Edition (02:12:30) Call of Duty: Black Ops IIII – Operation Grand Heist (02:25:25) Golf Peaks (02:38:10) Far Cry New Dawn (02:45:40)
3/22/20193 hours, 29 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #178 – Małpa Won

Był późny wieczór, kiedy wrócili do domu. Podłączyli pady i podpięli kartę pamięci. Nie przeszkadzała im plątanina kabli, ani szum urządzenia. Podgłośnili na maksa wielki, kwadratowy telewizor i otworzyli paczkę z chipsami. Na ekranie ładowania pojawiło się charakterystyczne logo i towarzyszący mu dźwięk, a na ich twarzach zagościł uśmiech. Noc spędzili na snowboardingu, wyzwalaniu północnej Korei, szukaniu córki prezydenta, fotografowaniu duchów oraz cofaniu piasków czasu. Gdy przyszedł ranek, odstrzelili kilka konkurencyjnych gangów i na koniec dali sobie po mordach w rytmie hip-hopu. To były piękne czasy! GRY: Apex (00:55:00) Anthem (01:11:15) X-Morph: Defense (02:16:45) Ape Out (02:28:46) DiRT Rally 2.0 (02:42:00) Green Hell (03:03:10) Metro: Exodus (03:16:45) PATIENT GAMER: Shantae: Half-Genie Hero (03:38:15)
3/8/20194 hours, 25 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – Narracyjny

W jaki sposób współczesne gry opowiadają nam swoje historie, czy da się opowiadać bez słów i wreszcie, czy w czasach zdominowanych przez gry wieloosobowe, są jeszcze opowieści warte poznania? O tych i wielu innych aspektach narracji zastanawiają się Grzegorz Wojewoda, Piotr Kuldanek i Tomek Pieniak. Zatrzymajcie się więc na chwilę i posłuchajcie!
3/1/20192 hours, 56 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #177 – Byliśmy Bułgarami

Najpiękniejsze jest to, czego nie masz Na co czekasz i tęsknisz od lat Jak dobra strzelanka dla jednego gracza I nie jest to Far Cry Najpiękniejsze są w życiu marzenia Tajemniczy, postapokaliptyczny świat Lecz gdy przyjdzie do marzeń spełnienia Nie będą one jak w Apexie Bo najpiękniejsze jest to, czego nie masz A co dopiero spełni się Tak, mówię do Ciebie Gordonie Freemanie Grzegorz Wojewoda – Ominąć Rumunię Warplanes: WW2 Dogfight (00:41:25) Beta The Division 2 (01:00:10) Metro: Exodus (01:11:46) Vane (01:34:04) Foundation (Early Access) (01:47:55) Apex Legends (02:01:40) Far Cry: New Dawn (02:41:40) The Stillness of the Wind (03:18:20) Tannenberg (03:29:09) Pijak - Hans Fallada, Jakob Hinrichs (03:48:02)
2/22/20192 hours, 6 minutes
Episode Artwork

Rozgrywka #176 - Stooooolat

Komisariat spowijał mrok, a szalejąca za oknem burza rzucała na ściany dziwne cienie. Przybierały one kształty blobów, pająków, zmutowanych budowlańców, a nawet bohaterów chińskiej legendy. Szwędający się po korytarzach podcasterzy śpiewali pod nosem smętne sto lat. W tym wieku nie było się już z czego cieszyć. No chyba, że z premiery-niespodzianki nowej gry, wydanej przez korporację tak złowrogą, że bała się samej siebie i wolała siedzieć cicho, niż wystawić się na złość nadgraczy, wiedzącej wszystko rasy prastarych marud. Tak, to był prawdziwy survival horror. Pośrodku tego wszystkiego znaleźli się Leon, Claire i słuchacze Rozgrywki, którzy za cholerę nie mogli pojąć, o co chodzi w tym opisie. Resident Evil 2 (00:27:56) AWAY: Journey to the Unexpected (00:46:26) Unruly Heroes (01:01:45) JYDGE (01:08:06) Downwell (01:13:47) A Fishersman’s Tale (01:22:33) Wargroove (01:32:33) Weedcraft Inc beta build (01:43:07)
2/8/20192 hours, 6 minutes
Episode Artwork

Rozgrywka #175 – Mężczyźni, którzy nienawidzą konsol

Kenny siedział na swojej werandzie i patrzył w niebo. Był szczęśliwy, bo oto znowu nad jego głową latały myśliwce, a mimo że nie wiedział, czy jest dobry, czy zły, to miał przynajmniej pewność, że jest protagonistą tej krótkiej opowieści. Siedział tak i rozmyślał o tym, czy masakra w Hong Kongu to bardziej Hotline Miami, czy może jednak Max Payne. Myślał też o komediach w grach, czy w ogóle są. A jeśli tak, to jakie? I wreszcie o apokalipsie z 1997 roku. Czy była nam znowu potrzebna? Czy świat był na nią gotowy? Być może odpowiedzi na te zagadnienia znał Keanu, który był przecież Neo i Johnem Wickiem. Był też po prostu dobrym człowiekiem. Kenny uśmiechnął się pod nosem. Ten Keanu to jest gość - pomyślał. Ace Combat 7: Skies Unknown (01:08:51) The Hong Kong Massacre (01:31:00) Pikuniku (01:53:22) 2084 (Early Access)(02:11:26) ATOM RPG: Post-apocalyptic indie game (02:16:54) Assassin's Creed Odyssey – Dziedzictwo Pierwszego Ostrza – Epizod 2: Spuścizna Cienia (02:41:50) God of War (02:53:34) Uncharted: The Lost Legacy (03:03:02)
1/25/20193 hours, 46 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #174 - Ja powiem tak...

Ja powiem tak, że Insurgency za późno wyszło i będzie rozwijane więc nie biorę pod uwagę tak jak kiedyś R6 Siege, ale rokuje dobrze, chociaż sukcesu Ubisoftu to nie będzie oczywiście, bo to niemożliwe. Just Cause 4 (2:21:00) Celeste (2:44:55) Hitman 2 (2:56:10) Slime Rancher (3:20:30) Darksiders III (3:32:33) Call of Duty BLOPS IIII Operacja Zero Absolutne (3:55:05) Life is Strange 2 Episode 1: Roads (4:05:10) MIKRO PATIENT GAMER (4:13:00)
1/11/20194 hours, 46 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #20 - Mina Polaka

Siłownie wypchane po brzegi i puste portfele, czyli Nowy Rok jak co roku. O braku postanowień, samopoczuciu zimą, smaku warzyw oraz życiu na emigracji rozmawiamy dzisiaj w gronie nieco większym niż zwykle, z pracującą w tle pralką. Odcinek niby bez gościa, a jednak z gościem, który słusznie zauważył, że nie chodzi o wagę prowadzących, ale zawartość podcastu. A ta, jak zwykle, jest gruba!
1/4/20191 hour, 30 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #173 - Smorąg w słoiku

Siadając do nagrywania tego odcinka zadaliśmy sobie jedno, bardzo ważne pytanie - czy można. A skoro można jak najbardziej (jeszcze jak!) to potem poszło już z górki. Kazz rozpływał się nad elektrycznym kurczakiem i czerwoną matką, a Adek poszukiwał dziedzictwa. Dla odmiany Razer uznał, że skoro można jeszcze jak to zaprezentował nam opowieści o czterech różnych grach. A Cooldan? Jak to Cooldan...  Mother Russia Bleeds (00:04:43) Pokemon: Let's Go, Pikachu! (00:25:40) Gris (00:45:59) Below (01:17:12) Mutant Year Zero: Road to Eden (01:28:37) Override: Mech City Brawl (01:52:53) Ashen (02:06:12) Assassin’s Creed Odyssey: Dziedzictwo pierwszego ostrza (02:12:20) Arca's Path VR (02:23:12)
12/21/20183 hours, 30 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #19 - Na luzie

Ostatnie Grube w tym roku wjeżdżają na pełnej, a w środku straszne nudy, jak zwykle! Rozmawiamy chwilę o serialach, opowiadamy co nieco o pracy dziennikarza i wprowadzamy minimalny akcent świąteczny, bo tak. Miłego słuchania i Wesołych Świąt!
12/14/20181 hour, 38 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka 172: Suche plecy

Zastanawialiście się kiedyś nad teorią wszechświatów równoległych? Jeżeli istnieje nieograniczenie dużo światów to szansa, że w jednym z nich również nagrywany jest podcast Rozgrywka wynosi 100%. Zapewne tam Kazz uwielbia indyki, Razer nienawidzi PCetów, a Prez nigdy nie grał w żadnego FPSa. Ciekawe czy tamta ekipa często się uśmiecha? Może jak ktoś upadł i sobie głupi ryj rozwalił? Myślę, że w innym ze światów Rozgrywka jest najkrótszym podcastem, jakiego można słuchać. Chłopaki daliby radę nagrać ten odcinek w 5 minut. My tak nie potrafimy. Trzy gry, a odcinek i tak ma ponad godzinę. Co zrobić - Maciek musiał. A Deusz podziękował Szymonowi. Battlefield V (00:48:18) TSIOQUE (01:11:20) Bad North (01:25:57)
12/7/20182 hours, 32 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Rozgryszamka #1 – Aperitif

Lubimy jeść. Lubimy gotować. Lubimy gadać. Dlatego też postanowiliśmy pogadać o tym, jak jemy i gotujemy. Przed Wami pierwszy odcinek Rozgryszamki — nowego Rozgrywkowego cyklu podcastów, w którym czeka na Was sporo różności około kuchennych. Dziś dowiecie się czy można jeść zepsutą fokę i jak słodki jest kwas. Adek zaproponuje burgery, a Cooldan rozleje ajerkoniak. W tym odcinku mamy dla Was również gruby temat — podzieliśmy się trochę naszymi doświadczeniami z operacji Zabij Grubasa (w sobie). Zapraszamy do słuchania i przede wszystkim: Smacznego!
11/30/20182 hours, 3 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka 171: Oszukani przez mamę

To była dobra akcja. Wszyscy byli na swoim stanowisku. Nad Narvikiem coś zaczęło wybuchać. To nie były matki. Coś nie zadziałało. Ale potem ktoś krzyknął coś o nadwadze. Potem wszystko wybuchło, ale wbrew pozorom było fajnie. I tak właśnie to się zaczęło. A cała reszta była tak dobra, że aż żal o tym pisać. Lepiej posłuchać o kilkudziesięciu godzinach spędzonych w japońskiej bajce, o tetrisie, który wart jest swojej ceny, czy wreszcie o wybuchających grubasach. A na końcu jest Razer, który prawie się popłakał. Czy to nie wspaniałe? GRY: Dragon Quest 11 (00:24:42) Mega Man 11(00:53:42) Tetris Effect (01:18:40) Battlefield V (01:44:10) Thronebreaker: The Witcher Tales (02:22:03) The Garden Between (02:38:52) Fallout 76 (02:54:40) Just Dance 2019 (03:26:10) OVERKILL’s The Walking Dead (03:37:57) Party Hard 2 (03:56:50) This War of Mine War Stories (04:06:10) Red Dead Redemption 2 (04:12:55)
11/23/20185 hours, 34 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – Doomopodobny II: Wejście Freemana

Przełom wieków to era pełnego 3D i wielkiej popularności pierwszoosobowych strzelanin. Postanowiliśmy przygotować listę najważniejszych i najbardziej wyróżniających się tytułów, ale omawiamy po drodze inne, mniej lub bardziej znane gry FPS z tamtego okresu. Zastanawiamy się jak nazywają się japońskie roboty, dyskutujemy o eksplodujących gołębiach i walkach na miecze świetlne. Nostalgiczna podróż przez lata 1998-2005 to coś, czego nie możecie przegapić!
11/16/20183 hours, 46 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #170 - R'lyeh

Wydaje mi się, że największym dobrodziejstwem na tym świecie jest fakt, że oko ludzkie nie jest w stanie dostrzec sześćdziesięciu klatek na sekundę. Żyjemy na spokojnej wyspie ignorancji, pośród czarnych mórz nieskończoności i wcale nie jest powiedziane, że w swej podróży kiedykolwiek wygramy na obiad kurczaka. Mobilki - a każda z nich dąży we własnym kierunku - nie wyrządziły nam jak dotąd większej szkody; jednakże pewnego dnia, gdy połączymy rozproszoną wiedzę, otworzą się przed nami tak przerażające perspektywy mikropłatności, a równocześnie naszej strasznej sytuacji, że albo oszalejemy z powodu tego odkrycia, albo uciekniemy od tego współczesnego giereczkowa, przenosząc się w spokój i bezpieczeństwo starego, dobrego "kiedyś to było". GRY: Red Dead Redemption 2 (01:00:42) Call of Cthulhu (01:48:02) Return of the Obra Dinn (02:15:44) Achtung! Cthulhu Tactics (02:39:09) GRIP: Combat Racing (02:48:20) Fallout 76 B.E.T.A. (03:03:27) Destiny 2: The Forsaken (03:13:26) PATIENT GAMER: Fallout 4: Far Harbor (03:24:56) KULTURKA: Bohemian Rhapsody(03:31:29)
11/9/20184 hours, 42 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #18 - William Malcolm / NIGHTRUN87

William Malcolm aka NIGHTRUN87 aka Vacos Malcolm tworzy muzykę, bez której nie wyobraża sobie życia. Czuje retro, kocha lata 80. i może godzinami rozmawiać o popkulturze. Konsolę sprzedał, żeby nie odrywała go od pracy, ale w wolnych chwilach z przyjemnością ogląda filmy i czyta komiksy. Opowiada nam o swojej muzycznej karierze, o szkole, pierwszej kapeli i koncertach. Rozmawiamy o soundtracku, który stworzył do gry, o klasyce kina oraz komiksie, którego nie ma jeszcze w Polsce, ale bardzo byśmy chcieli, żeby się wreszcie pojawił. Nie możecie przegapić tego odcinka!
11/2/20181 hour, 53 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #169 - Doogie Deusz

Czy potrzebna nam jest kolejna platforma z grami? Czy 1800 godzin spędzonych z jednym tytułem to mało? Czy w kosmosie ktokolwiek usłyszy sapanie Adka biegnącego z gaśnicą w rękach? I jak on w ogóle miałby biegać w próżni? Tyle pytań, a tak mało czasu. Na szczęście doktor Doogie czuwa, więc o poziom najnowszego odcinka nie musicie się martwić! GRY: Call of Duty: Black Ops IIII (01:09:43) Overcooked 2: Surf’n’Turf (01:50:53) Frostpunk: The Fall of Winterhome (01:57:36) Starlink: Battle for Atlas(02:09:48) Catastronauts (02:51:00) Project Warlock (03:00:13) Assassins Creed Odyssey (03:16:10) Reigns: Game of Thrones (04:02:10) Ultimate Fishing Simulator (04:15:17)
10/26/20184 hours, 42 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #168 - Karakan z Madafaki

A co by było gdyby żaden opis się nie pojawił pod odcinkiem? Gdybyśmy nie sugerowali, o czym jest mowa, ani nie wspomnieli, że będzie jakiś dodatkowy gość? Czy wtedy też byłoby tak samo dobrze? Oczywiście, że tak - bo nie odpalacie podcastu, żeby czytać. Więc o czym dziś posłuchacie? O rzeczach i sprawach. Wiadomo. GRY: Assassin’s Creed: Odyssey (00:47:15) My Brother Rabbit (01:34:12) Battle Chef Brigade (01:48:40) Soulblight (01:59:53) Marvel’s Spider-Man (02:14:16) Forza Horizon 4 (02:44:38) Shadow of the Tomb Raider (03:44:50) SPOILERCAST: Shadow of the Tomb Raider (04:20:41)
10/12/20185 hours, 9 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #167 - Literatura Wysokich Lodów

Prez stał na dachu cysterny i krzyczał coś o japońskich bajkach i penetrowaniu grobowców. Nad resztą ekipy zapadł cień. Musimy uciekać do dżungli, będziemy tam bezpieczni - zaproponował jeden z nich. Tylko nie do dżungli, byłem tam już wiele razy - protestował Razer. Stali tak pod cysterną, niepewni co robić, aż w końcu Pan Codziennik nie wytrzymał i strzelił tazerem w gestykulującego, rozkrzyczanego kolegę. To go na chwilę powstrzyma - krzyknął i pobiegł w stronę zaparkowanych niedaleko samochodów rajdowych. Jedźmy do Rumunii, tam na pewno za nami nie podąży! Gry: Valkyria Chronicles 4  (0:44:30) Marvel’s Spider Man  (0:53:30) Shadow of the Tomb Raider (0:55:45) This is The Police 2  (1:42:50) Door Kickers: Action Squad (2:08:50) The Bard’s Tale IV (2:20:54) Lamplight City  (2:37:17) V-Rally 4  (2:57:00) Warhammer: Vermintide 2 - Shadows Over Bogenhafen  (3:23:34) Dying Light: Bad Blood  (3:30:50) Patient Gamer: Mafia III  (3:39:10) Kulturka: Krew, pot i piksele (3:57:55)
9/28/20184 hours, 36 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #17 - Takie to czasem historie są!

W dzisiejszym odcinku pojawiają się taksówkarze, hydraulicy, majsterkowicze wszelacy, a także oszuści, czy cwaniacy. I oczywiście my dwaj. Oraz Jared Leto. I chociaż jest to wyjątkowo krótkie spotkanie, w którym rozmawiamy o niczym, to warto na nim być, bo pijemy wódkę. Miłego słuchania!
9/25/20181 hour, 4 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #166 - Lampeczka dla zdrowia

Przez szpital płynęła masa ludzi. Każdy pędził w tę i z powrotem. Ktoś miał garnek na głowie, ktoś był za ciężki na bycie superbohaterem, a kto inny jeszcze skręcił kostkę, kiedy próbował rapować siedząc w czołgu. Ordynator miał ręce pełne roboty - tu trzeba było dostawić ławkę, tam kwiatka, a jeszcze gdzie indziej trzeba było wyslać sprzątaczkę, bo jeden z odwiedzających puścił pawia, po tym jak podsłuchał rozmowę o castingu do Wiedźmina. I tylko Kazz był totalnie obojętny na to wszystko... bo był w śpiączce. Śnił o tym, że ktoś zrobił grę dokładnie taką jak dwadzieścia lat temu. Nie żadne tam indyki imitujące retro, tylko naprawdę staroszkolną, archaiczną wręcz grę. Był zachwycony do tego stopnia, że lekarze obawiali się, że może nie chcieć się już wybudzić. GRY: The Messenger (00:47:30) Two Point Hospital (01:07:40) Vigor (Game Preview) (01:38:30) Bow to Blood (01:50:30) Planet Alpha (02:01:40) Battlefield V (Beta) (02:21:20) Donut County (02:44:20) Far Cry 5: Dead Living Zombies (02:56:00) Call of Duty: WWII - Shadow War(03:03:50) Marvel’s Spider-Man (03:17:00) Call of Duty: Black Ops 4 - Blackout (Beta) (3:37:50) PATIENT GAMER: Wiedźmin 3 - Krew i Wino, Assassin’s Creed Origins (03:55:05) World of Tanks / Razer (04:07:10)
9/14/20184 hours, 34 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka 165 - Oddzieleni loadingiem

Kazz zawsze chciał jeździć wózkiem widłowym. I szukać Chińczyka. W końcu udało mu się spełnić marzenia. Podobną euforię czuł Adek wycinając mięso na burgery z kolejnych zwłok. Tymczasem Cooldan z Deuszem mocno głowili się nad przepisem na idealne guacamole. Deusz czuł lekki niepokój bo Cooldan non stop powtarzał pod nosem "Żyrafy wchodzą do szafy. Pawiany wchodzą na ściany. W Paryżu najlepsze kasztany są na placu Pigalle. Zuzanna lubi je tylko jesienią." A Maciek tylko siedział i puszczał kasety. GRY: Graveyard Keeper (01:23:30) Shenmue 1 Remastered (01:40:18) Phantom Doctrine (02:27:00) State of Mind (02:51:55) Overcooked 2 (03:12:55) Remothered (03:31:22) Guacamelee! 2 (03:52:13) Kultura: Śmierć Stalina - Fabien Nury, Thierry Robin (04:19:25)
8/31/20184 hours, 55 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #164 - Sekta

W bezkresnej przestrzeni kosmicznej pustki coś kiedyś wybuchło. Tak powstało życie na naszej płaskiej Ziemi. Potem ryby wypełzły z wody, lub jeśli ktoś woli, jakiś typ zakosił jabłko. Reszta jest już historią. Malowidła ścienne w jaskiniach, pierwsze prymitywne narzędzia, wynalezienie koła, etc. Tysiące lat prób i błędów, wybitne jednostki i wspólne starania o lepsze jutro. I wszystko po to, żeby jakiś gość, mieszkający w piwnicy rodziców, mógł napisać w Internecie, że Kazz jest chujem. Ale cofnijmy się do tej bezkresnej przestrzeni, która spaja wszystko - żołnierzy przyszłości walczących w trybie dominacji, azjatyckich bandziorów, którzy lubią wybrać się na karaoke, a nawet przypadkowych członków różnych ras, zebranych pod jednym banerem. Ta kosmiczna moc połączyła też nas - Rozgrywkę. I to dzisiaj chcemy uczcić, bo ta jedność to naprawdę piękna rzecz. Miłego słuchania! GRY: Insurgency: Sandstorm [Beta] (00:58:17) The Banner Saga 3 (01:07:42) Yakuza 0 (01:38:39) BLOPS IIII [Private Beta] (02:15:26) Detached PSVR, Detached Non-VR (02:29:30) God of War (02:42:12)
8/17/20183 hours, 18 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #162 - Mów do mnie po rapersku

Butelki, szklanki i plastikowe kubki walały się wszędzie, a gdzieniegdzie dogorywali jeszcze rozgrywkowi goście - impreza naprawdę się udała. Smaczne trunki, dobra muzyka i wyborni goście. Byli Marcus, Dom, Baird oraz Cole, Kratos z synem, kilku rycerzy Chaosu, a nawet jacyś kolesie udziergani z włóczki. Dyskusjom nie było końca, od Hemingwaya, przez Navy Seals, aż po Valhallę. I tak się to jakoś wszystko kręciło. Tymczasem powierzchnia Marsa była teraz nie do poznania, ale nikt nie zamierzał teraz sprzątać - trzeba było nagrywać kolejny odcinek. Ale pytanie pozostaje - czy wąż się dobrze czuje? GRY: Red Faction Re-Mars-Tered Unravel Two Overload Warhammer: Vermintide 2 PATIENT GAMER: Gears of War: Ultimate Edition KULTURKA: SIX Vei SPOILERCAST: God of War
7/20/20182 hours, 52 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #161 - The Ultimate Cooldan Game

Ja pier***ę, przecież to będzie 100 lat trwało! Milion! Razer nie mógł się nadziwić, patrząc na długość rozpiski. Siedzieli w szóstkę wokół stołu i popijali piwko. W tle słychać było mewy. Był piękny wieczór i nikt nie chciał marnować go na gadanie o giereczkach. Ale wiedzieli, że z wielką mocą przychodzą promki. Nie mieli wyboru. Kazz patrzył w dal i mruczał coś pod nosem. Był jakiś taki niewyraźny, bez zarysu. Wszyscy mieli wrażenie jakby jego twarz przybierała na raz tysiące form. Raz był miłośnikiem psów, raz specem od aut, a raz gościem ze spożywczaka na dole, u którego zawsze robili zakupy. I nagle ruszyli. Śmigali przez ulice Nowego Jorku, lecieli nad Las Vegas, płynęli przez morze hajsu, który mieli z siedzenia w kieszeni. To było niesamowite. Wszystko działo się na raz. Sytuacja uspokoiła się dopiero, kiedy Adek wyciągnął pewien patyk i zmasakrował nim kamiennego rycerza, który miał czelność być androidem. A może to Kazz był androidem? Co w ogóle oznaczało być androidem? Mieli tak dużo pytań, a tak mało piwa. GRY: The Crew 2 Wreckfest Gravel Castle of Heart Detroit: Become Human Moss Job Simulator The Elder Scrolls Online: Summerset Triple Agent Call of Duty: WWII DLC3 Battlefield V [Closed Alpha] KULTURKA: Powstanie. Film Narodowy Fact Fiend
7/6/20184 hours, 56 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #160 - Miasto Grzechu

Kazz stał oparty o bar, sączył powoli napój ze szklanki i obserwował tańczących ludzi. Ostatnio rzadko zdarzały się momenty wytchnienia, a to był jednen z nich. Zamierzał nacieszyć się każdą jego chwilą. Nienawidzę tych imprez - powiedział Adek i stanął obok. Kazz doskonale go rozumiał. Cooldan znowu zrobił mi dzisiaj wykład - dodał po chwili Adek, ale Kazz niezbyt już go słuchał. Jego wzrok skupiony był na Deuszu, który szalał na parkiecie. Kiedy piosenka dobiegła końca, Deusz podbiegł do Kazza i porwał go do tańca. Podoba ci się zapach mojego potu? - zapytał, a jego usta zaczęły zbliżać się do ust Kazza. Ten jednak był już myślami gdzie indziej... Targi, konferencje, zapowiedzi gier, obietnice, dyskusje i marudzenie w komentarzach. Znowu miał to wszystko przed oczami. Koszmar powracał do niego co noc. Nie było innego wyjścia, jak szukać wsparcia w grupie, dlatego spotkali się wszyscy, żeby o tym porozmawiać. Pełen skład z Razerem na czele. Tylko Prez się ociągał. Czy bał się stawić czoła prawdzie? I tak dojdzie. Zawsze dochodzi - powiedział Kazz i rozpoczął spotkanie. GRY: Forgotton Anne Milanoir Far Cry 5: Hours of Darkness Vampyr KULTURKA: Karak
6/22/20185 hours, 5 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #159 - Symetria

Są takie dni, gdy jedyne czego nam trzeba to spokojnego miejsca, dobrej kawy i czegoś do poczytania. To właśnie te dni dają nam odpoczynek i siłę do dalszego działania. Z podcastami jest podobnie, są odcinki obfitujące w humor, ale są i te stonowane, resetujące nasze myślenie i głosy. Są też odcinki, w których jesteśmy wszyscy, ale i te, gdy nikt nie przychodzi. Dzisiejszy skład i odcinek są wyjątkowe, intymne, lecz nie da się tego oddać słowami. Nie czekajcie więc i niech przemówią nasze głosy. Rozsiądźcie się wygodnie, zamknijcie oczy i posłuchajcie. GRY: Moonlighter Wizard of Legend Enigmatis 2 Yoku’s Island Express Icey Aragami: Shadow Edition Vampyr KULTURKA: Pan Higgins wraca do domu – Mignola Mike, Warwick Johnson-Cadwell Pieśń Otchłani – Robert Kirkman, Lorenzo De Felici
6/7/20183 hours, 21 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Zombiaki Wiecznie Żywe

W ramach premiery State of Decay 2 postanowiliśmy porozmawiać o ewolucji nieumarłych w grach na przestrzeni lat. Mówimy o kilku znanych seriach z zombie w roli głównej, wspominamy też wiele pozycji, których na rozpisce nie ma. Okazuje się, że zombie rozprzestrzeniły się w grach jak na prawdziwą hordę przystało - są wszędzie! Specjalnie z tej okazji zaprosiliśmy Wojtka Kubarka z Forumogadki oraz Piotra Szychowskiego (którego możecie kojarzyć chociażby z Xbox XY). W nagraniu wziął również udział Cooldan, który jest rzadkim bywalcem odcinków specjalnych - niech to będzie dla Was dodatkowa zachęta do odsłuchania!
6/1/20182 hours, 13 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Podcastowy Dzień Dziecka 2018

Dziś jest Dzień Dziecka! Z tej okazji zorganizowaliśmy Podcastowy Dzień Dziecka! Razem z innymi podcasterami nagraliśmy specjalnie dla Was wiersze. Jednak były na tyle niesforne, że rozbiegły się po całej sieci. U nas posłuchajcie nagrania przygotowanego przez ekipę podcastu Mana Mana. Skierujcie się tam i ruszcie na poszukiwania naszego nagrania! Dajcie znać czy udało Wam się je odnaleźć!
6/1/20182 minutes
Episode Artwork

Grube Rozmowy #16 - Gruby Gambino

Kiedy nowe Grube Rozmowy? No właśnie teraz. Proszę bardzo! Trochę nam to zajęło, ale już jesteśmy z powrotem. To zresztą nie pierwszy raz, kiedy zdarzyła nam się dłuższa przerwa, prawda? Musimy się wreszcie poprawić i nagrywać częściej. Chyba. Rozmawiamy jak zwykle o rzeczach i sprawach: o pewnym bardzo głośnym ostatnio teledysku, o nowym filmie superbohaterskim, który właśnie wchodzi do kin, a także o innych rzeczach. I sprawach. Nie można zapominać o sprawach. Wraca też kącik podróżniczy, bo Prez znowu jeździ po świecie. Miłego słuchania!
5/18/20181 hour, 21 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #157 - Adek jest kurą

"Co on robi w Marrakeszu?" zastanawiał się Razer wycierając pot z czoła. To była piąta runda z rzędu, nie czuł już rąk, miał płytki oddech, a pot lał się z niego strumieniami, ale nie miał zamiaru odpuścić. Z drugiego pokoju dalej słyszał regularne stukanie. Powoli tracił rachubę i nie wiedział, czy trwa to już dwa tygodnie, czy dwa miesiące. Na początku trochę się martwił, ale teraz już jest przyzwyczajony. Do wszystkiego można się przyzwyczaić. Nagle na ścianie zamigotał niewyraźny portal czasoprzestrzenny. Wydawało mu się, że widzi Preza, który pędził autem w stronę Kanady. Przecież on nie ma prawka... Portal zniknął, a zza okna słychać było, że ktoś woła chłopca na obiad... GRY: The Swords of Ditto (00:36:45) Beat Saber (00:53:45) Make More (01:15:30) Frostpunk (01:25:20) God of War (01:56:35) Death Road to Canada (02:29:05) KULTURKA: Dwa Sławy - Coś Przerywa (02:42:10) Avengers: Infinity War (02:49:55) 
5/11/20183 hours, 42 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #156 - Liga Mistrzów

W jaskini panował mrok, rozświetlany tylko gdzieniegdzie światłami pochodni. Latarka zamontowana na karabinie okazała się bardzo przydatna, ale Prez i tak niewiele widział. Dali mu za duży hełm i wizjer był trochę za wysoko. Żałował teraz, że został szturmowcem. Wszyscy jego koledzy zawsze chcieli być Lukiem Skywalkerem, tylko on jak zwykle musiał mieć jakiś oryginalny, głupi pomysł. Teraz dostanie za swoje. Zagrożenie czaiło się tuż za wejściem do jaskini. A może było już w środku? Latarka zaczęła przygasać. Wtedy to usłyszał. Yub yub. Niewyraźne, lekko stłumione. Yub yub. Yub nub! Było coraz bliżej. Yub yub. Czy da radę dotrzeć do transportowca, zanim go dorwą? GRY: Star Wars: Battlefront II (00:30:56) Ash of gods: Redemption (00:48:06) Ys: Origin (01:11:01) Double Kick Heroes (01:29:20) Rogue Aces (01:39:56) KULTURKA: Chupacabra – Przetrwaj Noc (01:52:30) Koncept (02:04:25) SPOILERCAST: Far Cry 5 (02:30:16)
4/27/20182 hours, 51 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #155 - Warto myśleć

Cooldan pędził ile sił w nogach, by dogonić wielkiego orka, tratującego małe, ludzkie miasteczko. Po drodze ratował kogo się dało, teleportując mieszkańców z dala od zagrożenia. Nie miał czasu pomyśleć dokąd ich wysyła, więc teleportował każdego na pałę, do ostatnio wybieranej lokacji. W pokoju Adka było pusto i spokojnie, ale z korytarza dobiegał głos Razera, zagłuszany przez szmery i głośne pojękiwania: Adrian, skąd się ku**a wzięli ci wszycy ludzie w moim pokoju? Chwilę później otworzył się kolejny portal, ale nie wypluł tym razem nikogo. Razer stał przez moment jak wryty, oślepiony przez światło bijące z okręgu. Potem, przepychając się między ludźmi, podszedł bliżej, dotknął teleportu i… zniknął. GRY: Extinction (00:37:24) Minit (01:03:13) Far Cry 5 (01:20:35) PATIENT GAMER: Wiedźmin 3 (02:16:04) Late Shift (02:35:44) Raibow Six Siege (02:43:40) KULTURKA: Kryzys (02:53:14)
4/13/20183 hours, 25 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #154 - Zapisujcie śmieszne teksty

Ucieczka z więzienia to nie rurki z kremem. Pilnikiem bardzo ciężko jest odkręcić śrubki trzymające muszlę klozetową, a jeszcze trudniej jest przecisnąć się przez dziurę w ścianie, kiedy jest się gabarytów Kuldana lub Preza. Na szczęście uciekał też Adek, który wychował się w kopalni węgla i nie boi się niczego! Emocji nie brakowało również podczas przedzierania się przez zastępy Skavenów i rycerzy Chaosu, którch Razer dzielnie ciął dwuręcznym mieczem. W chwilach wolnych od rzezi, gładził on swój epicki wąs i spoglądał ze zdumieniem na widoki zapierające dech w piersi. Wąsa gładził również Kazz, który na horyzont co prawda nie spoglądał, ale miał za to całkiem niezły widok na Księżniczkę Piczę. Reszta to już legenda. Walka z szaloną sektą, radziecki satelita, pizza z ananasem, czy wreszcie wielki pojedynek Tesli z Lovecraftem! Podczas słuchania pamiętajcie o przegrzewających się segmentach - nie chcemy, żebyście się spalili za wcześnie, bo na samym końcu czeka na Was bonusowe outro! Także tego... Miłego słuchania! GRY: Far Cry 5, A Way Out, Warhammer: Vermintide 2, Rainbow Six Siege: Outbreak, Assassin's Creed Origins: The Curse Of The Pharaohs, Mario + Rabbids: Kingdom Battle, The Darwin Project, Tesla vs Lovecraft, Hellmut: The Badass from Hell, World of Tanks 1.0, Pizza Connection 3, Slay the Spire, Burnout Paradise Remastered, Skyrim
3/30/20184 hours, 48 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #153 - Podcastowa IVONA

Skok w czasie, powrót, kolejny skok. Nie pamiętał już ile razy przez to przechodzili. Robale zawsze przegrywały i kolejne światy cieszyły się z ocalenia na ich oczach… Tym razem miało być inaczej. Ludzkość pokonała ostatnią granicę i w końcu skolonizowała Marsa. Tylko dlaczego wszystko budują z cementu? Czy to własnie przez to ludzie to hazardziści i alkoholicy? A może przez to, że woda smakuje tam niczym wino? Stał na krawędzi dołu i z przerażeniem patrzył na ludzi poniżej. Grupa psychopatów okładała się wszystkim, co mieli pod ręką. Miecze, siekiery, sztachety... a jeden z nich trzymał w rękach małego osła. Brakowało mu towarzystwa wikingów. Rozpędzili by to całe towarzystwo w kilka chwil.... Wybuch. Błysk. Cisza. Internet zerwany, telefony nie działają, dogasa ostatnia świeczka. Nie ma już nic. Dziwne jest życie w ostatni dzień czerwca. GRY: Into the Breach, Surviving Mars, Where the Water Tastes Like Wine, Pit People, Life is Strange: Before the Storm, Northgard, Last Day of June
3/16/20183 hours, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #151 - Kondor

Pewnie oczekiwaliście kolejnego opisu odcinka, ale zadajcie sobie pytanie, czy to jest ważne? Czy wszystko to, czego doświadczacie razem z nami na Rozgrywce, ma jakiekolwiek znaczenie? Czy zatrzymaliście się kiedykolwiek na chwilę, żeby tak po prostu rozejrzeć się wokół siebie i zaczerpnąć powietrze? Zaczerpnąć powietrze pełną piersią. I poczuć zapach zimy na nagich gałęziach drzew. Poczuć ciepło, które bije od każdego, kogo mijacie na ulicy. I uśmiechnąć się, szczerze i szeroko, bo przecież każdy dzień, to okazja do uśmiechu.
2/16/20184 hours, 23 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #150 - Kłesty pełne ikspeków

Rozgrywka ma już ponad 7 lat i 150 oficjalnych odcinków, a do tego audycje specjalne, Grube Rozmowy i takie takie. Dlatego na jubileusz poświęcamy jakieś 10 minut. Nie chcemy zanudzać Was opowieściami o tych wszystkich imprezach z modelkami, ciężarówkach pełnych promek, ani podarunkach od ludzi, którym siedzimy w kieszeni - Prez skończył opis i zerknął przez okno. Do kolejnej kapliczki miał jakiś kilometr, więc postanowił pokonać ten odcinek na paralotni. Wszedł na parapet, otworzył okno i skoczył. Kiedy sunął leniwie niesiony wiatrem, zobaczył jak w oddali okręt piracki dobija do brzegu. Deusz zrzucał właśnie kotwicę, ale nie było to łatwe zadanie - drugą ręką mieszał przecież drinka. Cooldan, zwijając żagle, mruczał do siebie pod nosem. Nie wyglądał na do końca zdrowego na umyśle i z całą pewnością był nieźle wystraszony. Czyżby podczas żeglugi zobaczył białą boję Adka?
2/2/20183 hours, 47 minutes, 1 second
Episode Artwork

Grube Rozmowy #14 - Czy Tom Cruise jest dupkiem?

Jak to jest, że w erze multimedialnych aplikacji, my nadal zapisujemy wszystko w podręcznych notatnikach? Dlaczego liceum było fajniejsze od podstawówki? Dokąd zmierza akcja #metoo i wreszcie, kto jest większym dupkiem - Woody Allen, czy Tom Cruise? Oto kolejne Grube Rozmowy! Wiemy, że tęskniliście.
1/26/20181 hour, 22 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #149 - Przedłużony o 3 sekundy

Gala miała zacząć się już za kilka minut, ale nikt nie był gotowy. Nikomu zbytnio też się nie chciało. Podsumowanie jakich wiele, ale trochę obawiali się jak ludzie zareagują na wybranych przez redakcję zwycięzców. Nikt nie spodziewał się takich tytułów, nawet oni sami. W wymiętolonych koszulach i przymałych marynarkach czekali aż kurtyna pójdzie w górę. Adek dojadał resztki sałatki z karnawałowej imprezy, z której ją wyniósł po pijaku. Cooldan i Razer dopijali butelkę, w końcu nikt by nie chciał tego burdelu prowadzić na trzeźwo. Prez siedział na kartonie z rekwizytami i grał na Switchu. Tylko Deusz, jak zwykle nie nienaganny, gotowy do działania, spał w rogu stojąc w koncie, z głową opartą o cycki asystentki
1/19/20183 hours, 53 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Gwiezdne Wojny: Ostatni Jedi

Ze sporym poślizgiem, ale wreszcie jest - oto odcinek specjalny poświęcony najnowszej części Gwiezdnych Wojen! Jest to rekordowy Specjał - możemy pochwalić się nie tylko najdłuższym czasem trwania, ale i rekordową liczbą nagrywających! Wyszło bardzo merytorycznie, sentymentalnie i różnorodnie.
1/4/20183 hours, 39 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Pierdololo Rozgrywki #2 – Białe Święta

Wtem! O co chodzi tak jakby? Spin-off Rozgrywki atakuje z okazji Świąt. Znowu o wszystkim i o niczym, ale tym razem tak jakby bardziej zadziornie. Poruszamy główie tematy świąteczne, ale mówimy też o sprawdzonych metodach na lepszy sen i relaksujących się makakach, a poza tym nabijamy się z nowych Gwiezdnych Wojen i wplatamy kilka słów o tym, czy o tamtym. Ogólnie rzeczy i sprawy. Tak więc oto i jest - odcinek świąteczny.
12/22/20173 hours, 13 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #148 - Drużyno!

Zastanawialiście się czasem, co można zrobić w Świeta za pięćdziesiąt złotych? Dajcie je Adkowi, rozsiądźcie się wygodnie w fotelu i przeżyjcie show jakiego jeszcze nie było! Zaczęło się niewinnie, od eksperymentu społecznego. Zamknął całą drużynę w jednym pokoju i dał im o jedno łóżko za mało. Początki były spokojne, ale, kiedy do równania dodano turecką propagandę polityczno-religijną, zaczęły dziać się rzeczy i sprawy. Wielkie miecze, wielkie potwory, postapokaliptyczne zmagania obdartusów, wojna w Wietnamie i życie w piwnicy rodziców. Razer czasem westchnął, czasem sie zaśmiał. Cooldan, jak zwykle, nie miał niczego ciekawego do powiedzenia... I wtedy Prez opowiedział im o swojej przygodzie w odległej krainie pełnej magii, smoków i lochów. O rozbudowie osady, pracownikach pracujących w pocie czoła i o dzielnych wojach poszukujących skarbów. Wszyscy spojrzeli w przyszłość z nadzieją. "Dzwoń do naszego działu marketingowego" - powiedział Adek. "Niech to rozkręcą".
12/15/20175 hours, 1 minute, 19 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - VR

Technologia VR nie zajęła szturmem rynku rozrywki elektronicznej, ale to wcale nie oznacza, że nie ma się dobrze - jest wręcz przeciwnie! Parafrazując klasyka: twórcy tej gier VR powoli i pewnie realizują swoje plany przeciwko nam. Wirtualna rzeczywiśtość ma już wiele do zaoferowania, a to przecież dopiero jej pierwsze kroki. Prez i Razer przyglądają się rozwojowi rynku i omawiają wybrane tytuły dostępne na HTC Vive, Oculus Rift oraz Playstation VR.
12/8/20172 hours, 40 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #146 - Już w to graliśmy

Kolejna porcja wody uderzyła go w twarz owiniętą przemoczoną całkiem już tkaniną. Ciecz przedostawała się do nozdrzy i ust, zalewała płuca. Kiedy woda przestawała lecieć, przez moment słyszał krzyki ludzi, którzy nad nim stali: "Dlaczego kupiłeś Xboxa X" - w jego uszach szumiało i krzyki robiły się coraz mniej wyraźne. Zaczął odpływać myślami w przeszłość... Lądowanie w Normandii. Przeżył je tyle razy, że już nic nie mogło go ruszyć. Okupacja USA - to też już widział. Mogli go torturować i krzyczeć w nieskończoność, on już grał we wszystko. Nie zależało mu. Nic już nie słyszał, a w oczach zaczęło ciemnieć, kiedy nagle pomieszczeniem szarpnął wstrząs. Woda przestała lecieć, krzyki ucichły, a pisk w uszach zaczął być coraz mniej słyszalny. Ktoś ściągnął mu ręcznik z twarzy. Światło zbyt go oślepiło, żeby widzieć wyraźnie, ale rozpoznał kontury. Brodata głowa powiedziała do niego: "Chodź ze mną, jeśli chcesz promki".
11/17/20174 hours, 47 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – N7 Day 2017

7 listopada, czyli November 7th, to święto wszystkich fanów kosmicznej serii tworzonej przez Bioware. Prez zaprosił na nagranie Annę z Wszystko Gra, Piotra z Pad TV oraz Pawła z DoDechy, żeby zapytać o ich wrażenia z wydanej w tym roku najnowszej odsłony serii Mass Effect: Andromeda. Nie zabrakło też wspominek z poprzednich odsłon serii, dywagacji na temat tego, co w chcielibyśmy zobaczyć w kolejnych grach z tego uniwersum, a także kilku ciekawych off-topów.
11/7/20172 hours, 17 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Blade Runner

Ile jest Blade Runner'a w Blader Runner 2049? Czy dostaliśmy sequel tak dobry, jak oryginał? Ile jest w tym wszystkim Philipa K. Dicka? Czy Hans Zimmer dał radę zrobić soundtrack chociaż w połowie tak dobry jak arcydzieło Vangelisa? I wreszcie - czy słuchacze marzą o elektryzujących odcinkach specjalnych? Deszczowa i melancholijna pogoda za oknem to idealny pretekst do tego, aby zamknąć się w pokoju ze słuchawkami na uszach i szklaneczką dobrego whisky w ręku, żeby posłuchać tej niecodziennej jak na Rozgrywkę audycji, w której omawiamy powieść "Czy Androidy marzą o elektrycznych owcach?" oraz dwa filmy, które powstały na jej podstawie. W nagraniu wzięli udział: Grzegorz, Maciej, Amadeusz (po raz pierwszy w Specjalu) oraz Tomasz z Wszystko Gra!
10/28/20172 hours, 58 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #144 - Wszyscy powinni zdechnąć

Celem tego odcinka było utworzenie w ludzkiej świadomości duchowej wspólnoty ze wszystkimi istotami żywymi na Ziemi. Chcieliśmy poznać odpowiedzi na wiele trapiących nas pytań. Jak rozpoznać, gdzie kończy się podcast, a zaczyna człowiek?
10/20/20175 hours, 40 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #143 - Krępująca cisza

Zastanawialiście się kiedyś co wspólnego mogą mieć: dziewictwo Preza, grobowce oraz niezręczna cisza? A może ciekawi Was jak tworzyć bugi z duszą? Oprócz tego dowiecie się co jest największym utrapieniem ludzi z Wysp Południowych, o konsekwencjach braku mrugania, jak się lata po kosmosie, a także wiele wiele innych. Tylko dzisiaj, specjalnie dla Was, Rozgrywka 143 za jedyne 9.99$*.
9/24/20174 hours, 15 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #142 - Siedem jak Średniak

Tym razem bez zbędnych ceregieli. W ekspresowym wstępie dzielimy się naszymi wrażeniami z najważniejszej gamingowej imprezy tego lata. Jeszcze krócej rozmawiamy o Gamescomie. Poszukujemy zaginionego Maćka, Cooldan ćwiczy alfabet, Krul mashuje buttony, Prez próbuje nie zamarznąć, a Adek kulturalnie gra w karty. Na koniec zastanawiamy się, kto zasiądzie na tronie, a kto będzie musiał wyruchać smoka. Wyjątkowo przeklinamy trochę więcej niż zwykle, ale musicie nas zrozumieć, w końcu zaginął nasz kolega!
9/4/20174 hours, 45 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #141 - Kapitan Majtas: Przegląd Bloga

Odczyt z dziennika pokładowego statku Rozgrywka 141. Dane uszkodzone. Próba naprawy uszkodzonych sektorów pamięci. Odtwarzanie. - Nie jest dobrze - powiedział główny pilot Cooldan spoglądając smutno na puste miejsce kapitana - od kilku dni dostajemy dwuwyrazowe, niezrozumiałe wiadomości. Szyk liter nie pasuje, do żadnego znanego nam języka, a autorem każdorazowa jest 9, nic nieznaczących cyfr.
8/17/20173 hours, 45 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #12 – Walkman

Potrzebowaliśmy tego odcinka. Luźnego, przyjemnego i pełnego wspominek. Mamy znowu po kilkanaście lat. Kasety walają się po całym pokoju. Na biurku, obok zdjęcia pierwszej szkolnej miłości, leży walkman i książki Pratchetta. Pomiędzy strony powtykane są karty Magic the Gathering, służące za zakładki. Tylko biała talia leży równo ułożona w szufladzie – jest najmocniejsza. Z magnetofonu dobiegają szarpane dźwięki Green Day. Życie jest piękne.
8/11/20172 hours, 23 minutes
Episode Artwork

Rozgrywka #140 - Wakacje 2017

"Coś tu się nie zgadza" - powiedział Kazz gładząc ścianę tybetańskiego klasztoru i popijając rosyjski bimber prosto z gwinta. "Fizyka jest jakaś nie taka..." - rzucił w zamyśleniu. Reszta czekała w milczeniu. W swoich lateksowych wdziankach przypominali obsadę parodii porno. Już dawno temu przestali liczyć na to, że ktoś weźmie ich serial na poważnie. W powietrzu wisiał spoiler, ale Razer dzielnie go wypikał, licząc na to, że nie ominął ani jednego momentu - w przeciwnym razie ktoś mógłby się jeszcze obesrać.
8/2/20175 hours, 25 seconds
Episode Artwork

Pierdololo Rozgrywki #1 - Superbohaterowie

Wtem! O co chodzi tak jakby? Kazz zawsze marzył o nagrywaniu podcastu o niczym (jakby Rozgrywka mu nie wystarczyła), postanowiliśmy więc nagrać taki odcinek, w którym sobie gadamy o wszystkim. Wyszło takie pierdololo, potem przeszliśmy do dyskusji o komiksach i filmach na ich podstawie, w międzyczasie wplatając kilka słów o tym, czy o tamtych. Ogólnie rzeczy i sprawy. Tak więc oto i jest - odcinek pierwszy. Od Was zależy, czy będą kolejne.
7/27/20175 hours, 8 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #11 – Szymon Adamus

Siema! Zgodnie z pierwotnymi założeniami, od czasu do czas na nagranie wpadnie do nas gość specjalny. W tym odcinku jest to Szymon Adamus. Rozmawiamy o jego pracy, zainteresowaniach i o tworzeniu gier. Potem pytamy go o różne pierdoły i płynnie przechodzimy do dyskusji o muzyce, filmach i serialach. Obsmarowujemy Aliena i Ridleya Scotta aż miło. Przy okazji jest to najdłuższy odcinek jaki do tej pory powstał. Miłego!
7/21/20172 hours, 40 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #139 - Powrót Krula

Zmieniamy się dla Was, czyli Rozgrywka w starym, dobrym stylu - jest dużo Kazza, newsy trwają godzinę, a w recenzjach masa staroci. Adek pojawia się ponownie i kto wie, może zostanie na dłużej? Z kolei Prez wpadł tylko na chwilę, pogadać o giereczkach, a potem musiał wracać do przyszłości, z której ściągnął go Cooldan, cofając się w czasie. O co tu chodzi tak jakby? My też nie wiemy, ale z pewnością Razer to jakoś z sensem poskładał... chyba. PS. Oto nowość nad nowościami i na bank nikt na to przed nami nie wpadł - od teraz przy każdej omawianej pozycji dopisujemy czas jej rozpoczęcia!
7/12/20175 hours, 27 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #10 – Ksywa i Śmierć

Witajcie po raz dziesiąty - żadnych wielkich rewolucji nie ma, ale nie jest też nudno. Znowu sobie rozmawiamy. Zaczynamy od genezy naszych przydomków, a kończymy na nieuchronnej śmierci i ogólnej zgubie ludzkości. Jest równie przyjemnie jak ostatnim razem. To co, gotowi na gadających grubasów? Zapraszamy!
7/5/20171 hour, 28 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #138 – Zemsta Stalina

Związek Radziecki, rok 1980. Właśnie trwają testy prototypowego śmigłowca, który przechyli szalę zwycięstwa na naszą stronę. Nikt nie jest niewinny w wojnie z fanbojstwem. Kapitan Deusz gładzi wąsa. Jest wyraźnie zadowolony. Drugi pilot, Adrian Trollnaś, doskonale poradził sobie z wykonaniem zadania – maszyna nie tylko uniosła się w powietrze, ale również nie runęła z hukiem...
6/14/20175 hours, 8 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #9 - Kraina Wielkiej Dolewki

Atakujemy kolejnymi rozkminami. Rozmawiamy o kierunku, w jakim podąża ruch social justice, zastanawiamy się, po co epatować homoseksualizmem Jezusa, czy wreszcie - narzekamy na ludzi i to nie tylko tych w Internecie! Całość rozpoczynamy odpowiedzią na pytanie, kto może pocałować Preza w dupę, a kończymy jego relacją z wyjazdu do Atlanty. Miłego słuchania!
6/9/20171 hour, 49 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #137 - Karygalny Błąd

Polski statek kosmiczny "GÓWNIAK-137" sunie przez pustkę kosmosu. Zadanie jest proste - dolecieć do stacji radiowej i nadać komunikat, który dosięgnie nawet odległych rubieży. Trzyosobowa załoga robi wszystko, co w ich mocy, żeby dotrzeć do celu, jednak zanim im się uda, będą musieli zmierzyć się z głupotą Internetu, autocelowaniem i hordami zombie.
5/23/20173 hours, 57 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #8: Mass Effect Wietnam

Po dłuższej przerwie wracamy z odcinkiem, który zahacza nie tylko o najdalsze zakątki globu, ale i kosmosu! Narzekamy na narzekanie, zachęcamy do koncentrowania się na rzeczach dobrych, a Prez opowiada trochę o swoim wyjeździe do Wietnamu. Tyle słowem wstępu – pikantne szczegóły czekają na Was w trakcie audycji.
4/21/20171 hour, 23 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #135 - Co Wy robicie ze swoim życiem?

U nas wszystko dobrze. Cooldan bawi się swoim wężem, Prez czeka w kolejce do bety, a Razer z Deuszem szkalują młode aktorki. Mówimy o rzeczach i sprawach, rzucamy seksistowskie komentarze i gramy w gry podczas nagrania – moglibyśmy powiedzieć, że to kwestia podzielności uwagi, ale wszyscy dobrze wiemy, że to po prostu brak szacunku.
4/12/20174 hours, 13 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Ghost Recon

Podczas zadań specjalnych lepiej być gotowym na wszystko, dlatego Prez razem z Cooldanem postanowili zwerbować Pawła Kozierkiewicza (pseudonim: Plushowy) oraz Pawła Borawskiego (pseudonim: Fett) z magazynu Gamer.mag. W trakcie misji jako wsparcie dołączył również Michał Piwowarczyk (pseudonim: MPiwo) z podcastu Niezatapialni. W tak silnym składzie nie było mowy o porażce, dlatego przed Wami naprawdę konkretny, napakowany akcją odcinek specjalny, w którym rozmawiamy o Tom Clancy's Ghost Recon: Wildlands, a także innych bardziej lub mniej taktycznych strzelankach. Zapnijcie pasy, ruszamy!
4/7/20171 hour, 41 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #134 - Norwesko-cygański sznyt

Po odrobinę dłuższej przerwie powracamy w składzie jakiego jeszcze nie było. Zwiedzamy Boliwię, wąchamy trawę w Hyrule a nawet bawimy się morderczymi klockami. Nie zabraknie polskiego JRPGa, nowości ogranych przez Krulla i nagłego ataku nostalgii. No i będzie coś o Switchu. Przygotujcie się na najdłuższy odcinek od wielu tygodni.
3/27/20175 hours, 10 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #7 – Kulinarny Offtop

Piękno Grubych Rozmów polega na tym, że rozmawiamy o czym tylko chcemy, a ponieważ siedem to wyjątkowa liczba, postanowiliśmy uczcić ją dyskusją o jedzeniu i piciu. Będzie smakowicie, będzie rubasznie i alkoholowo.
3/10/20171 hour, 52 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #133 - Wszyscy krzyczą horajzon

Wszyscy krzyczą eloooo! Serwujemy odcinek wypchany bo brzegi grami. Znowu zwiedzamy wirtualną Boliwię, przemierzamy świat post-apo, w którym przeżyli tylko konsolowcy oraz omawiamy erpega, który mógłby być książką. Gramy w strategię na padzie, pijemy niezidentyfikowane eliksiry, które na pewno nie są trucizną, czy wreszcie ciepło wspominamy wizyty nie tylko w domu Bakerów, ale również starusieńkim Silent Hill.
3/2/20174 hours, 22 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #6 - Zmęczenie Materiału

Preza ogarnęło tymczasowe zmęczenie materiału. Chciał się chłop wygadać, a przypadkiem zaczął wątek, który zajął nam połowę odcinka. Pomarudziliśmy o pracy, ambicji, samorozwoju, zarobkach i zakupach w delikatesach.
2/23/20171 hour, 42 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #5 - Podróżujące Penisy

Dlaczego siusiak wywołuje taki szok za każdym razem, kiedy pojawi się w grze wideo, skoro kobieca nagość już nikogo nie dziwi? Czy wszyscy barbarzyńcy mieli przyrodzenie do kolan? Gdzie najlepiej pojechać na wakacje?
2/3/20171 hour, 15 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #131 - Lorem Ipsum

Rozgrywka to nie jest normalny podcast. A już na pewno normalni nie są jego prowadzący. Dlatego, jeśli to Wasz pierwszy kontakt z nami, nie zaczynajcie przypadkiem od tego odcinka. Serio...
1/23/20174 hours, 1 minute, 24 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #3 – Muzyczne Fantazje Strategiczne

Po bardzo długiej przerwie wracamy z nowym odcinkiem i mocnym postanowieniem częstszego nagrywania. A ponieważ rozmawia się nam jak zawsze doskonale, z regularnością kolejnych rozmów nie powinno być od tej pory problemu!
1/4/20171 hour, 33 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Rogue 1 Specjał

Specjał o Star Wars zaraz zacznie być równie tradycyjny co ten świąteczny. Na to wyjdzie, jeśli nowe filmy ukazywać się będą co roku. Czy to dobrze? Czy źle? Czy Prez znowu narzeka? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w środku. I zostańcie po napisach - tak nam się dobrze rozmawiało, że część dyskusji przeniosła się do bloopersów!
12/23/20163 hours, 12 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Krismes Specjał 2016

Tradycyjnie już, na koniec roku, mamy dla Was odcinek specjalny, a w nim kolejną podróż w czasie. Postanowiliśmy na chwilę poczuć się dziećmi i ograliśmy kilka tytułów sprzed około 20 lat. Wspominamy Amigę, dyskietki, salony z automatami i pierwsze PSX. Omawiamy pozycje, w które zagrywaliśmy się za małolata i zestawiamy wspomnienia z reczywistością, a także sprawdzamy, jak gra się w nie po latach. Dla jednych będzie to archeologia, a dla innych nostalgiczny powrót do przeszłości.
12/21/20163 hours, 13 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #130 - Nam się podoba!

Ostatni odcinek w tym roku to okazja do podsumowań, przemyśleń i... eee tam, kogo to obchodzi? Lepiej pogadać o zwiedzaniu planety Ziemi w wirtualnej rzeczywistości, problemach z pewnym sklepem internetowym oraz temacie Blaxploitation. Bo nam się tak podoba!
12/12/20163 hours, 41 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #129 - Ejakulacja

Napompowani adrenaliną, nawdychani kosmicznej próżni i podziurawieni kulami, serwujemy odcinek pełen gier akcji. Z tej okazji Cooldan próbuje wymawiać dziwnie brzmiące nazwiska rodem z lat '80, w tle przygrywa Kenny Loggins, a w kosmosie się dzieje taki rozpierdol, że mecenasem odcinka postanowił zostać sam Tom Cruise!
11/21/20164 hours, 12 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - N7 Day 2016

7 listopada, czyli November 7th, to święto wszystkich fanów kosmicznej serii tworzonej przez Bioware. Tegoroczny N7 Day jest wyjątkowy, bo poznamy dziś nowe szczegóły dotyczące zbliżającej się wielkimi krokami czwartej odsłony serii - Mass Effect Andromeda. W oczekiwaniu na dzisiejszy trailer i newsy, możecie posłuchać naszego odcinka specjalnego, poświęconego trylogii Mass Effect. O kosmicznym remiksie, miłosnych podbojach i ratowaniu galaktyki rozmawiać będą Anna Nowak, Piotr Modzelewski oraz gospodarz programu Prez.
11/7/20161 hour, 28 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #128 - Akcja Sztos

Zgodnie z obietnicą odcinek serwujemy na bogato - omawiane przez nas tytuły to głównie hity z najwyższej półki. Taki zestaw zajebistości nie mógł jednak powstać bez poświęceń. Żebyśmy mogli grać, ktoś musiał pracować - padło na Deusza, który bez chwili odpoczynku, od kilku dni prowadzi wykłady na temat cudowności naszego podcastu. Podobno nasz dzielny doktorant szykuje się nawet do napisania książki zatytuowanej "Giereczkowo i libacje, czyli jak Rozgrywka odmieniła moje życie". Kazz z kolei odmówił udziału, ponieważ w tym odcinku za mało jest indyków.
10/28/20163 hours, 53 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – Specjał of War

Standardowo nie obejdzie się bez spoilerów, ale przed tymi dotyczącymi czwórki ostrzegamy w odpowiednim momencie, dlatego nawet bez znajomości najnowszej części, możecie spokojnie posłuchać sobie o samej serii. W roli skokszonego kwartetu opowiadającego o historii kosmicznego bromance’u występują: Makaq, Szary Lis, Konsolite oraz gospodarz programu Prez. LET’S DO THIS!
10/25/20162 hours, 26 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #127 - Indycze Bingo

Ponieważ zaczyna się właśnie bogata w premiery AAA, świąteczna końcówka roku, postanowiliśmy zaserwować Wam jeszcze jeden, bardzo duży i wyśmienity posiłek złożony w dużej mierze z indyków, gier w fazie produkcji oraz tytułów starszych i bardzo starych. A wszystko to wrzucone do miksera i podane w merytoryczyno-heheszkowym sosie. Czyli tak jak lubicie!
10/8/20164 hours, 10 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #126 - PlayStation Problem: Rozgrywka Divided

Po bardzo długiej przerwie wracamy z odcinkiem, który kosztował nas wiele pracy i nerwów, a mógł niektórych kosztować nawet zęby - dyskusja na temat nowych konsol wywołała burzę emocji i przez moment było gorąco! Deusz zestresował się do tego stopnia, że praktycznie przestał się odzywać, po czym opuścił nagranie w brytyjskim stylu. Kazza dyskusja ożywiła tak bardzo, że już do końca nagrania mówił z sensem. A Razer miał znowu niefart, bo pod koniec nie obyło się bez zakłóceń technicznych.
9/23/20164 hours, 42 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Grube Rozmowy #1 - Hype Fiction

W dobie sequeli, rebootów i remasterów, a także powrotu zajawki na lata '80, postanowiliśmy zrobić swój własny powrót i reboot w jednym, nie mający z latami '80 niczego wspólnego poza okładką. No dobra... w sumie to obaj urodziliśmy się w tamtym czasie i zaczynamy się starzeć, a co za tym idzie - zrzędzić. I jak się słusznie domyślacie, audycja Grube Rozmowy powstała właśnie po to, żebyśmy mogli sobie pomarudzić, a przy okazji od czasu do czasu zrecenzować jakieś giereczki. No dobrze, ale przecież Grube Rozmowy były cyklem felietonów pisanych przez kilku autorów - zapytacie. Ale jesteście leniuszki i nie chce się Wam czytać, postanowiliśmy więc wznowić cykl w formie audycji słuchanej. Na dodatek, zaczynamy od rozmowy, o którą nigdy byście nas nie podejrzewali - w ten sposób udowadniając, że w Internecie ludzie piedzirelą głupoty o rzeczach, o których pojęcia nie mają. Ha! Byli Batman i Robin, Starsky i Hutch, Sonny i Rico, czy wreszcie Narrator i Tyler Durden. Teraz czas na Cooldana i Preza (Możecie już sobie odpalić soundtrack z Miami Vice)!
8/23/20161 hour, 32 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #125 - Przepraszamy za usterki

Tak się czasem zdarza, że coś pierd**nie i wtedy jest dupa. Możecie to nazwać siłą wyższą lub fakapem, jeśli chcecie być jazzy, bo pracujecie w korpo lub byliście kiedyś na wakacjach w Londynie i od tamtej pory lubicie dorzucać angielskie słówko to tu, to tam. W każdym razie, przy nagraniu odcinka #125 coś pierd**nęło. Trudno, zdarza się. Dlatego zamknęliśmy Razera w piwnicy, postawiliśmy nutrie na straży i przez ponad tydzień karmiliśmy go jarmużem, żeby miał chłopak siły jakoś to wszystko zmontować. I zmontował, bo to dzielny zuch. Za usterki przepraszamy - inaczej się nie dało. A co w odcinku? Na pewno nie Batman od Telltale, bo też pierd**nął, ale to już nie z naszej winy. Ale jest za to recka ABZU w wykonaniu Krula, który udaje, że to nie jest indyk, bo przecież on indyków nie toleruje. Poza tym mamy gotowanie w kooperacji, trochę przeciętnego skradania, kwadratowych hakerów, kwadratowych żołnierzy oraz takich normalnych, ale w brzydkiej oprawie graficznej.
8/17/20163 hours, 19 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #122 - Pożyjemy, zobaczymy

Kolejny odcinek atakuje znienacka! Ilością omawianych tytułów, co prawda nie powala, ale jak zawsze dostarcza solidną dawkę merytoryki oraz podśmiechujków. Mówimy ponadto trochę o E3, bo przecież to, że wszyscy już o tym mówili i pisali, nie znaczy, że i my nie możemy się trochę powymądrzać. Rozwiązaliśmy też konkurs - gratulujemy zwycięzcy! Zmożony chorobą Cooldan, nie pojawił się tym razem w studio, podobnie jak pokonany przez technikę Deusz, jednak Rozgrywkę wsparł dzielny Cascad, który, w teamie z Krulem, stworzył Super Saiyana i udowadniał nam, że Kojima zbawi świat. Dowiedzieliśmy się również, że Kazz pragnie więcej oraz, że Wrzeszcz dzieli się na górny i dolny. A przecież to nie wszystko! Zapraszamy do słuchania!
6/24/20163 hours, 9 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #121 - Mongołowie z Tajlandii

Nikt się nie spodziewa hiszpańskiej inkwizycji! Tak samo jak nikt nie spodziewał się nowego odcinka Rozgrywki już dziś. Kiedy usiedliśmy do nagrania nikt nie spodziewał się tego co się wydarzy. Nagłe zmiany składu, srogie dyskusje, groźby śmierci, awarie internetów i gra sprzed 8 lat. Zgadniecie kto chciał ją omówić? PS. Komisyjnie uznaliśmy, że żaden komentarz znajdujący się pod #120 nie wybija się tak, żeby go nagrodzić, więc konkurs trwa dalej. Co więcej teraz dotyczy nie tylko komentarzy odnośnie tego odcinka, ale i pozdrowień do odcinka #121
6/11/20163 hours, 39 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Doomopodobny

Z okazji premiery nowego Doom'a, postanowiliśmy zorganizować małe lan party. Wtargaliśmy nasze komputery i monitory CRT na szóste piętro do kawalerki u Preza, podłączyliśmy switch, podpięliśmy kable, skonfigurowaliśmy sieć lokalną, ale i tak nic nie chciało działać. Po kilku próbach wreszcie się udało, więc odłożyliśmy stare numery Secret Service (jak zwykle tylko Razer próbował naprawić, reszta siedziała bezczynnie) i zasiedliśmy do swoich stanowisk, strącając z biurek resztki pizzy i niedopałki. W trakcie tego wyjątkowo długiego Specjału omawiać będziemy głównie gry z listy (aż 15 tytułów!), ale wspomnimy też o kilku innych. Będziemy rozmawiać o sekretnych korytarzach, kolorowych kluczach, zabijaniu demonów oraz o tym jak to jest być lamerem. Fragować się będą Prez, Razer, Tomek Pieniak oraz debiutujący za mikrofonem, ale będący ze strzelbą za pan brat, Jakub Antoniuk!
5/20/20163 hours, 33 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #119 - Nutria miętosi Kawaii

W dzisiejszym, szalonym odcinku Rozgrywki, będziecie świadkami trzeciego wskrzeszenia, usłyszycie czy Cooldan myje Big Bossa, czym jest freeware naszych czasów za kasę, będą generowo losowane levele, jazda taksówkiem, betatestowanie pre-alphy, a przede wszystkim miętoszenie Kawaii pod ławką i mnóstwo mokrych nutrii. Nuff said, drop the mic, see you on the other side!
4/29/20164 hours, 20 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – Jaka branża, tacy playboye

Secret Service, Neo, Gry Komputerowe… a na dodatek długie włosy, specyficzny stosunek do marketingu i ironia w głosie. Zapraszamy na spotkanie z Dariuszem Pasturczakiem, redaktorem z czasów przedgimnazjalnych.Najnowszy Specjał Rozgrywki to świetna dyskusja z Darkiem, którego starsi czytelnicy mogą kojarzyć jako Konsolite. Darek pisał do szeregu pism o grach, jak i udzielał się w znanych i kiedyś lubianych portalach, takich jak Wirtualna Polska i Onet. Rozgrywka rządzi się jednak swoimi prawami, a więc rozmowa była na totalnym luzie i pełno w niej akcentów humorystycznych.
4/15/20161 hour, 50 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #118 – Karlica na wilku

Wystarczy szybki rzut oka na rozpiskę i wszystko staje się jasne. Albo świeżynki i tripeleje, albo tytuły z nieco niższej półki, niektóre nawet pachnące myszami z krulewskich lochów. Podróżujemy trochę w czasie, za to nikomu z nas nie chciało ruszyć się z domu na nowe przygody bohaterów w czarnej i czerwonej pelerynie, co prawdopodobnie może świadczyć o jakości tej produkcji. A propos komiksów - Deusza znowu nie było. Tak, wiemy, wszelkie zażalenia składajcie w komentarzach. Obsuwę w premierze odcinka można zwalić na Pentium III, niby najlepszy sprzęt na rynku, a coś niespecjalnie szybko działa. Aha, będzie też o cyckach.
4/11/20163 hours, 55 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #117 – Prezkrólewie

Zaprzyjaźnieni z Prezem synoptycy ogłosili już kalendarzową wiosnę, a za oknem wciąż zimno. Za tym drugim, najważniejszym dla każdego gracza oknem, jest niewiele lepiej. Nie dość że śnieg, to jeszcze jakieś choróbsko i śmieciarze z miotaczami ognia. Deusza i jarmuż straciliśmy już dawno temu, a Kazza nie widzieliśmy od wczorajszej śnieżycy. Siedzimy więc we trzech przy płonącym śmietniku, niczym łowcy z plemienia Wenja („łindźa”) przy ognisku, i wspominamy czasy gdy filmy były lepsze, szczególnie te z Kijanu. Prez coraz bardziej kaszle, mnie swędzi wysypka, a Cooldan ciągle twierdzi że tam, we mgle, ktoś nas obserwuje. Ogień przygasa, kończą się nam banknoty. Gdzie ta wiosna?
3/24/20164 hours, 4 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki – Diablodestivision

Oto kolejny Specjał Rozgrywki, w którym do prowadzących, Preza i Razera, dołączyli Paweł „Fett” Borawski, Tomek Pieniak oraz Miłosz „Milo” Johnes! Będzie o grach, modzie i alternatywnych rzeczywistościach, z których najbardziej do gustu przypadła nam ostatnio ta, która imituje nasz własny świat… Świat, który zwariował na punkcie Tom Clancy’s The Division. Postanowiliśmy przyjrzeć się tej produkcji i spróbować zrozumieć, dlaczego zdobyła taką popularność. Nawet w Japonii wylądowała ona na pierwszym miejscu growych bestsellerów, pokonując przy tym Zelda Twilight Princess HD! Wraz z najnowszym dziełem Ubisoftu do „jednowora” wrzucamy przy okazji legendę gatunku Hack ‚n’ Slash oraz kilka wywodzących się bezpośrednio od niej produkcji typu Shoot ‚n’ Loot, do których The Division się oczywiście zalicza.
3/19/20162 hours, 10 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #116

Po dłuższej przerwie wracamy z ilością kontentu, która przytłoczyć może najbardziej wytrwałych słuchaczy! Gier omawiamy aż 10, a w dziale Kulturka też nie świeci pustkami. Merytorycznie do bólu, krzyku i cierpienia, chociaż nie zabrakło podśmiechujek. Jest okultystycznie, trochę mistycznie i całkiem hardkorowo, a za wisienkę na torcie posłuży słowiańskie techno w wykonaniu Snowida.
3/2/20165 hours, 2 seconds
Episode Artwork

Specjał Rozgrywki - Symulatory Chodzenia

Ostatnio głośno było o Firewatch, grze, która skradła serca zarówno recenzentów jak i graczy. Ponieważ na naszej fejsbukowej grupie sporo o tym dyskutowaliście, postanowiliśmy zrobić odcinek specjalny, w którym rozmawiamy o symulatorach chodzenia, staramy się zdefiniować gatunek i ładniej go nazwać, a także omawiamy aż 10 gier (!), które naszym zdaniem z tych, lub innych przyczyn, trafiają do tego „jednowora”. UWAGA DLA WRAŻLIWYCH NA SPOILERY – w trakcie omawiania Firewatch ostrzegamy, że skończyliśmy ogólną dyskusję i przechodzimy do spoilerów (1:25:26). Z kolei tych, którzy grę już przeszli, zachęcamy do przesłuchania audycji do końca, ponieważ w finalnej części dochodzimy do bardzo ciekawych wniosków! Imprezę na mikrofonach prowadzą Prez i Razer, a gościnnie tańczą z nami Anna Nowak, Tomek Pieniak oraz Jakub Aksamit. Enjoy!
2/17/20162 hours, 36 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #115

Tym razem nie kazaliśmy Wam czekać zbyt długo na następny odcinek, a mimo to jak zawsze jest pełen treść. Garść newsów, solidna porcja dyskusji o grach, a to wszystko przyprawione pełną offtopów i dygresji kulturką. Naturalnie na koniec nie mogło zabraknąć działu społecznościowego. UWAGA DLA WRAŻLIWYCH NA SPOILERY - w trakcie omawiania Zjawy Kazz i Prez pozwolili sobie na zdradzenie fragmentu fabuły więc jakby co to przeskoczcie fragment od 3:10:10 do 3:13:13. Smacznego!
2/6/20164 hours, 26 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #114

W najnowszym odcinku powracamy na chwilę do jednego z najlepiej ocenianych horrorów zeszłego roku, mierzymy się również z dziecięcą wizją Gwiezdnych Wojen oraz próbujemy okiełznać niesforne indyki.
1/18/20164 hours, 22 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Speszal – Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy

Nikt się nie spodziewał hiszpańskiej… a nie, to nie ten wątek. Ekhhhm, moi drodzy – prezentujemy odcinek specjalny podcastu, w którym dyskutujemy o Star Wars Episode VII: The Force Awakens! Będzie bardzo merytorycznie, będzie trochę z przymróżeniem oka. Spojrzymy na film z różnych perspektyw, wspomnimy o całym uniwersum i poprzednich odsłonach Sagi.
12/23/20152 hours, 25 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Krismes Speszal 2015

Święta to wyjątkowy okres, dlatego też przygotujcie się na wyjątkowy odcinek Rozgrywki. Usiądźcie wygodnie i zacznijcie słuchać bowiem razem z nami odbędziecie daleką podróż…
12/22/20153 hours, 44 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #113

A teraz coś z kompletnie innej beczki, czyli mikołajkowy odcinek Rozgrywki, który udostępniamy kilka dni po wiekopomnym wydarzeniu, jakim okazał się urodzinowy stream (kto tego nie widział, niech żałuje). A co w programie? Do wszystkich wielbicieli merytorycznych dyskusji i gier w przeróżnym klimacie przybywa on - odcinek 113 ! Zaprowadzi dobro i porządek, pomoże przetrwać drogę do pracy i rozświetli mroczny dzień przed czarną puszką zwaną komputerem. Sprawdźcie, co się nań składa. GRY: Game of Thrones - A Telltale Games Series STASIS Lunar: Silver Star Harmony Star Wars: Battlefront Typoman KULTURA: We Are Your Friends Roland Lazenby: Michael Jordan. Życie Nimona Mr. Plinkett's Star Wars Zapraszamy do słuchania i komentowania!
12/6/20153 hours, 44 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #111

Wirtuoz podcastingu, ukrywający się pod pseudonimem Razer, dostarcza jedną z najlepszych wejściówek w swojej karierze, a potem robi się jeszcze lepiej - wrażenia z PGA, wrażenia z WGW, Kazz ogrywający Vitę, a także recenzja świetnego filmu! Bierzemy się na bary z tytułami nie tylko premierowymi, ale również kilkoma starszymi. Bawimy się Nathanem i (nie)przekonujemy do kilku średniaków. Mówimy też oczywiście o dodatku do Wiedźmina 3 - zapraszamy! GRY: Danganronpa: Trigger Happy Havoc Uncharted: Golden Abyss Nathan Drake Collection Sword Coast Legends Guitar Hero Live WRC5 Killzone: Shadow Fall - Intercept Wiedźmin 3:Dziki Gon - Serca z kamienia ZOMBI KULTURKA: Hitman: Agent 47 PLAYER
10/29/20154 hours, 38 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #108

W pełni wypoczęci po intensywnej Rozgrywka Party 2.0 (która zapewne była największym polskim zlotem fanów jednego podcastu), powróciliśmy do nagrywania. Przygotujcie się więc na 108 epizod najbardziej pokręconej audycji o grach wideo! Ciekawych tytułów ostatnio jak na lekarstwo, ale udało się nam wydobyć kilka z nich, na czele z Rare Replay oraz indykową produkcją na wyłączność dla Wii U. W kulturce za to istny batspam oraz kilka innych komiksowych propozycji ze stajni DC. GRY: Life is strange ep. 1-4 Rare Replay Affordable Space Adventures Tales of Borderlands ep. 3 Game of Thrones ep. 5 KULTURA: Komiksy z Batmanem z linii New 52 Superman: Ludzie ze stali Kryzys tożsamości W głowi się nie mieści (Inside Out) Zapraszamy do słuchania i komentowania!
8/21/20153 hours, 59 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #107

Coś kończy, coś zaczyna. Z odcinkiem 107 zamykamy pewien etap naszej działalności, który trwał prawie dwa lata. Więcej o całej sprawie w samym nagraniu. Oczywiście nie zabrakło w nim również soczystych gier (akurat) i sprośnych spostrzeżeń. KazzWawa 2.0 już jutro, dlatego postanowiliśmy umilić wam podróż do Warszawy nowym epizodem Rozgrywki. Jeżeli się jeszcze nie zorientowaliście, sezon ogórkowy w pełni, dlatego w tym odcinku więcej "kulturki" niż gier, ale te które są, prezentują się doprawdy okazale. Zresztą sami zerknijcie na listę: GRY: Car Mechanic Simulator 2015 Yaiba: Ninja Gaiden Z Game of Thrones ep 4 Short Project: Ranko Tsukigime’s Longest Day Luftrausers KULTURA: Minionki Terminator: Genisys Ant-Man Batman Animal Instinct Justice League: Gods and Monsters Ben Kane - Zapomniany Legion Marcin Kosman - Nie tylko Wiedźmin Zapraszamy do słuchania i komentowania!
8/7/20154 hours, 43 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #106

Czapiłaszcz powrócił. Król powrócił. Reszta składu również stawiła się na swoich stanowiskach. Oznacza to więc nie mniej, nie więcej, tylko nowy, regularny i już 106. odcinek Rozgrywki. Zastanawiacie się gdzie się podział odcinek specjalny o E3? Nie ma i nie będzie. Dajemy wam już spokój z omawianiem ciągle tych samych trailerów, a w nowym odcinku podcastu omawiamy tylko te gry i wydarzenia, które szczególnie zapadły nam w pamięci. Sezon ogórkowy sprawił, że w Krulestwie zapanowały ciężkie czasy. Na podwórku zalęgło się pokaźne stadko indyków, więc charakterystyczne "gul, gul, gul" można usłyszeć dosłownie z każdego zakamarka. Jakby tego było mało, charakterystyczny zapach musztardy i dźwięki klawiaturstwa również nie uspokajają sytuacji w Krulestwie. Mimo tego widocznego kryzysu daliśmy jednak radę nagrać kilka godzin solidnego podcastu w stylu Rozgrywki. GRY: Splatoon Ronin Poly Bridge Her Story Invisible, Inc. KULTURA: Jurassic World (reż. Colin Trevorrow) Secret Wars - słów kilka o tym co w swoim uniwersum wyczynia Marvel Zapraszamy do słuchania i komentowania!
7/5/20154 hours, 12 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #105

Nastały ciemne czasy – Czapiłaszcz przygnieciony obowiązkami uczelnianymi, MikiD pozbawiony internetu, a Krul, niczym Han Solo w karbonicie, zalany gipsem. W ciężkich dla Rozgrywki chwilach pojawiają się znani i nowi bohaterowie dzięki którym Rozgrywka 105 stała się faktem. Razem z Magdą „Magi” Wiśniewską i Grzegorzem „Prezem” Wojewodą siedliśmy przed mikrofonami, aby dostarczyć Wam najświeższych informacji o tym, co się stało Kazzowi, co można robić z kuzynami oraz konkretów o Rozgrywkowych kubkach. Naturalnie nie zabrakło wiadomości z szalonego świata gier wideo, recenzji i kulturki. GRY: Wiedźmin 3 Dragon Age: Inquisition Massive Chalice Hatred Will Fight for Food: Super Actual Sellout:Game of the Hour KULTURA: Wayward Pines. Szum – Blake Crouch Motoro Mase – Ikigami Mad Max Fury Road Zapraszamy do słuchania i komentowania!
6/12/20156 hours, 2 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #104

Po dłuższej przerwie pełni werwy i polotu (zmęczeni i śpiący) siedliśmy przed komputerami, by nagrać nowy odcinek Rozgrywki. Opłaciło się, bo to co działo się w pewnym momencie przejdzie do historii rodzimego podcastingu. Nie, nie nawiedził nas Tomasz Karolak, czy też inna polska "gwiazda", ale za to tekstami z tego odcinka można by wypełnić setki memów w internecie i seriali komediowych w polskiej tv. Przy okazji - gier i kultury też było całkiem dużo. Zapraszamy do słuchania i komentowania! GRY: Mortal Kombat X Mario Party 10 Broken Age Splatoon Demo/Beta Crypt of the Necrodancer Disney Fantasia: Music Evolved RIDE State Of Decay Year-One Survival Edition Dead or Alive 5 Last Round KULTURA: Avengers: Czas Ultrona Ex Machina Paddington William Boyd - Solo
5/12/20154 hours, 54 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #103

Miki poszedł zdobywać UKF-y, a my zebraliśmy się w naszych domach przed komputerami, żeby nagrać dla was Rozgrywkę nr 103. Jeżeli jednak liczycie na drobne wycieczki w stronę CD Projekt Red i garść śmiesznych tekstów, to się niestety zawiedziecie… Otrzymacie bowiem tonę hejterstwa w najczystszej postaci i na poziomie oraz ogrom zabawnych tekstów w szerokim zakresie tematycznym – od kobiecych paznokci do LTE. Oczywiście gier też nie zabrakło. Zapraszamy więc do słuchania i komentowania! GRY: Bloodborne / Lego City: Undercover / I am Bread / Pillars of Eternity KULTURA: Secrets of the Castle / Haruki Murakami – Przygoda z owcą
4/20/20154 hours, 52 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #102

Rozgrywka
4/2/20155 hours, 6 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #101

Rozgrywka
3/14/20154 hours, 1 minute, 43 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #100

Rozgrywka
3/2/20155 hours, 33 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #98

Rozgrywka
1/26/20154 hours, 35 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #Krismes Spejszal

Rozgrywka
12/22/20148 hours, 22 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #97

Rozgrywka
12/4/20144 hours, 3 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #95

Rozgrywka
10/29/20145 hours, 2 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #94

Rozgrywka
10/5/20145 hours, 40 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #93

Rozgrywka
9/21/20145 hours, 50 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #92

Rozgrywka
8/22/20145 hours, 18 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #91

Rozgrywka
8/1/20143 hours, 51 minutes
Episode Artwork

Rozgrywka #90

Rozgrywka
7/5/20142 hours, 55 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #89

Rozgrywka
6/19/20143 hours, 41 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #88

Rozgrywka
5/29/20143 hours, 34 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #87

Rozgrywka
5/9/20143 hours, 22 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #85

Rozgrywka
4/3/20143 hours, 18 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #84

Rozgrywka
3/19/20143 hours, 19 minutes, 1 second
Episode Artwork

Rozgrywka #83

Rozgrywka
2/27/20143 hours, 9 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #82

Rozgrywka
2/6/20142 hours, 57 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #81

Rozgrywka
1/13/20142 hours, 40 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #79

Rozgrywka
11/22/20132 hours, 38 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #78

Rozgrywka
10/30/20132 hours, 29 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #77

Rozgrywka
10/4/20132 hours, 50 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #76

Rozgrywka
8/29/20132 hours, 29 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #73

Rozgrywka
6/21/20132 hours, 4 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #72

Rozgrywka
6/12/20132 hours, 50 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #71

Rozgrywka
5/29/20132 hours, 29 minutes
Episode Artwork

Rozgrywka #70

Rozgrywka
5/15/20132 hours, 19 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #69

Rozgrywka
5/1/20131 hour, 55 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #68

Rozgrywka
4/17/20131 hour, 48 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #After Easter

Rozgrywka
4/3/20131 hour, 38 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #65

Rozgrywka
3/6/20132 hours, 41 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #Special Sony Meeting 2013 dubbing

Rozgrywka
2/21/20132 hours, 14 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #64

Rozgrywka
2/8/20132 hours, 22 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #63

Rozgrywka
1/25/20132 hours, 37 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #Christmas Special 2012

Rozgrywka
12/21/20121 hour, 15 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #62

Rozgrywka
12/21/20122 hours, 25 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #61

Rozgrywka
12/3/20122 hours, 4 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #60

Rozgrywka
11/17/20122 hours, 30 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #59

Rozgrywka
10/28/20121 hour, 4 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #58

Rozgrywka
10/18/20122 hours, 27 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #57

Rozgrywka
10/3/20121 hour, 58 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #56

Rozgrywka
9/13/20122 hours, 5 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #55

Rozgrywka
8/27/20121 hour, 43 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #53

Rozgrywka
8/9/20121 hour, 15 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #52

Rozgrywka
7/24/20122 hours, 1 minute, 13 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #51

Rozgrywka
7/11/20122 hours, 5 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #50

Rozgrywka
7/4/20121 hour, 52 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Nintendo 'conference dubbing'

Rozgrywka
6/5/20121 hour, 11 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Sony 'conference dubbing'

Rozgrywka
6/5/20121 hour, 26 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka Ubisoft 'conference dubbing'

Rozgrywka
6/4/20121 hour, 23 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka EA 'conference dubbing'

Rozgrywka
6/4/20121 hour, 7 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka MS 'conference dubbing'

Rozgrywka
6/4/20121 hour, 38 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #49

Rozgrywka
5/9/20121 hour, 38 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #48

Rozgrywka
4/23/20121 hour, 41 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #47

Rozgrywka
4/12/20121 hour, 26 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #46

Rozgrywka
3/27/20121 hour, 20 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #45

Rozgrywka
3/13/20121 hour, 15 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #44

Rozgrywka
3/1/20121 hour, 53 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #43

Rozgrywka
1/16/20121 hour, 48 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #42

Rozgrywka
1/9/20121 hour, 29 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #Christmas Special

Rozgrywka
12/20/20111 hour, 48 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #41

Rozgrywka
12/20/20111 hour, 43 minutes, 1 second
Episode Artwork

Rozgrywka #40

Rozgrywka
12/5/20111 hour, 27 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #39

Rozgrywka
11/22/20111 hour, 11 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #36

Rozgrywka
10/13/20111 hour, 30 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #35

Rozgrywka
9/29/20111 hour, 13 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #34

Rozgrywka
9/15/20112 hours, 13 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #33

Rozgrywka
8/28/20111 hour, 7 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #32

Rozgrywka
8/21/20112 hours, 36 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #29

Rozgrywka
7/28/20111 hour, 23 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #28

Rozgrywka
7/18/20111 hour, 36 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #27

Rozgrywka
7/5/20111 hour, 41 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Rozgrywka #26

Rozgrywka