Winamp Logo
Royal Story | Królewska Historia Cover
Royal Story | Królewska Historia Profile

Royal Story | Królewska Historia

Polish, Social, 16 seasons, 60 episodes, 11 hours, 37 minutes
About
Drogi Słuchaczu, Droga Słuchaczko, trafiliście do miejsca, w którym odkrywam tajemnice królewskiego dworu i ujawniam mniej znane (a czasami nieco mroczne) oblicza najsłynniejszych członków brytyjskiej rodziny królewskiej. Wyruszcie ze mną w tę przygodę pełną niezwykłych i fascynujących historii. Królewskich historii. Prowadząca: Gabriela Czernecka
Episode Artwork

#48 The Crown 6: prawda czy fikcja? Podsumowanie pierwszej części

Za nami premiera pierwszych czterech odcinków 6 sezonu serialu The Crown. Twórcy produkcji podzielili się z widzami czterema pierwszymi odcinkami serialu. Większość fanów brytyjskiej rodziny królewskiej wieczór filmowy z The Crown ma już za sobą. Pora więc na małe podsumowanie. Czy królowa Elżbieta II rzeczywiście nie pojawiła się na 50. urodzinach Camilli? Czy Mohamed Al-Fayed wynajął fotografa, który wykonał pełne czułości zdjęcia Dodiego i Diany? I czy faktycznie książę Filip szedł za trumna Diany? Przed Wami odcinek o tym, co jest prawdą, a co fikcją w pierwszej części szóstego sezon The Crown. UWAGA - odcinek zawiera spojlery!
11/20/202313 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Karol i Camilla. Bajka dla dorosłych

Ich związek od samego początku skazywano na porażkę, ale oni udowodnili, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Karol i Camilla - do niedawna jedna z najmniej lubianych par w Wielkiej Brytanii, dziś - przyszłość monarchii. Właśnie świętują siedemnastą rocznicę ślubu. Jak wyglądał ten wyjątkowy dla nich dzień? Posłuchajcie sami.
4/11/20227 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Eugenia. Współczesna księżniczka

Uważana jest za najbardziej autentyczną i najszczęśliwszą Windsorównę. Jest dwunasta w kolejce do brytyjskiego tronu. Wnuczka królowej Elżbiety II, oddana mama i zakochana do szaleństwa żona. Działaczka charytatywna i znawczyni sztuki. Oto królewska historia Eugenii, współczesnej księżniczki.
3/7/20228 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Alicja Battenberg. Teściowa Elżbiety II była zakonnicą

Jedni nazywali ją kobietą wielkiego ducha, wysokiej inteligencji i silnej woli, inni dziwakiem o dobrym sercu. Życie matki księcia Filipa, obfitowało w skandale i dramaty. Była pacjentką samego Zygmunta Freuda. Latami cierpiała na schizofrenię paranoidalną, przeszła załamanie nerwowe, trafiła do zakładu psychiatrycznego, aż w końcu została zakonnicą… Oto mniej znana, królewska historia Alicji Battenberg, teściowej Elżbiety II.
2/21/20229 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Karol. Książę Walii. Następca brytyjskiego tronu

Najczęściej mówi się o nim w kontekście nieudanego małżeństwa z Dianą lub o jego wieloletnim i skandalicznym romansie z Camillą. Od niedawna zaś komentuje się jego skomplikowaną relację z młodszym synem, Harrym. A co wiadomo o nim samym? Oto mniej znane i wcale nie takie mroczne oblicze księcia Karola, następcy brytyjskiego tronu.
1/24/202213 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Kate. Księżna Zagadka

Choć dziś zdobi okładki na całym świecie i cieszy się ogromną sympatią, w rzeczywistości do końca nie wiadomo, jaka jest naprawdę. Bo nie udziela wywiadów. Bo zawsze przestrzega protokołu i nigdy nie zdradza zbyt wiele na temat swojego życia. Jak córka stewardessy i byłego dyspozytora lotów zdobyła nie tylko serce księcia, ale i Wielkiej Brytanii? Oto historia Kate, księżnej Cambridge, księżnej Zagadki.
1/7/20227 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Rozwód, skandale i kolejne prawnuki, czyli 2021 rok w brytyjskiej rodzinie królewskiej!

Rok 2021 dla brytyjskiej rodziny królewskiej nie był łatwy, ale z pewnością na swój sposób wyjątkowy i warty zapamiętania. Czwórka prawnuków, śmierć księcia Filipa, rozwód Petera Philipsa.. Co działo się w brytyjskiej rodzinie królewskiej w ciągu ostatnich dwunastu miesięcy? Zapraszam Was na podsumowanie 2021 roku u Windsorów!
12/27/20217 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Królewskie Święta Windsorów. Między tradycją a nowoczesnością

Te święta podobnie jak ubiegłoroczne w wyniku pandemii koronawirusa będą wyglądać inaczej u każdego z nas. Także i u Windsorów. Część tradycji zejdzie na dalszy plan, ale z pewnością nie wszystkie. Sporo z nich na pewno zostanie odrobinę zmieniona. Które i jak w ogóle wyglądają święta Windsorów od kulis? Oto tajemnice Świąt Bożego Narodzenia w królewskim wydaniu, czyli między tradycją a nowoczesnością.
12/13/202117 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Film „Spencer”. Prawda a fikcja

Film Pablo Larraina „Spencer” pokazuje skrywaną dotychczas przed światem twarz Diany. Jego interpretacja życia księżnej widzom powinna się spodobać, ale fanom rodziny królewskiej niekoniecznie. Dlaczego? Oto królewska opowieść o tym, jaką Dianę pokazał nam reżyser i jak wiele ma ta jego Diana wspólnego z rzeczywistością. Oto trochę nietypowa, ale nadal królewska historia, czyli ciekawostki o filmie „Spencer”, prawda a fikcja.
11/29/202114 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Filip. Książę bez roli

Mąż królowej Elżbiety II. Książę Edynburga. Surowy ojciec czwórki dzieci. Mistrz wpadek. Zwolennik zdrad i teorii o ufo. Książę Filip otrzymał za życia wiele łatek, które bardzo szybko do niego przylgnęły, ale jaki był naprawdę? W tym roku nie mogło zabraknąć odcinka o nim. Pora więc na moje wspomnienie o księciu Filipie. Księciu bez roli.
11/14/202110 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Jerzy VI. Król Jąkała

Ojciec Elżbiety II całe życie wiódł w cieniu brata, króla Edwarda VIII. Albert, zwany Bertiem, był tym mniej czarującym, mniej inteligentnym i mniej przystojnym księciem. Nawet nie myślał o tym, że dane mu będzie wieść życie króla. Był nieśmiały, chorowity, zakompleksiony i całe życie jąkał się, a każda próba wypowiedzenia choćby jednego zdania była dla niego walką z własną słabością. Mimo to gdy został królem i przybrał imię Jerzy VI zdobył miłość i szacunek poddanych. Oto mniej znana historia księcia Alberta, późniejszego króla Jerzego VI, króla Jąkały.
11/1/20218 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Elżbieta i Filip. Królewska miłość

Jego posądzano o zdrady, ją o to, że poślubiła monarchię. Wspólnie zmierzyli się z rozwodami trójki dzieci, ale wspólnie widzieli też jak ponownie odnajdują one szczęście. Podczas ponad siedemdziesięciu lat małżeństwa książę Filip i królowa Elżbieta II byli świadkami najróżniejszych wydarzeń w historii Wielkiej Brytanii. Dla wielu najciekawsza wydaje się jednak ta, jak grecki książę bez grosza przy duszy podbił serce angielskiej księżniczki. Oto historia królewskiej miłości, czyli królowej Elżbiety II i księcia Filipa.
10/18/202116 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Wallis Simpson. Ta kobieta

Jedni nazywali ją „kobietą najgorszego gatunku”, inni „kobietą bez wad”, Ale jedno jest pewne -  stała się autorką największego skandalu obyczajowego XX wieku. To dla niej brytyjski król Edward VIII zrezygnował z tronu. Oto historia najbardziej znienawidzonej kobiety w Wielkiej Brytanii, czyli Wallis Simpson, tej kobiety.
10/5/202110 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Harry. Niegrzeczny książę

Choć dziś wiedzie życie z dala od królewskiego dworu, spełnia się w roli ojca i męża, to wciąż pozostaje księciem, który w pełni czerpał z korzyści, jakie daje mu ten tytuł. Przed laty wielokrotnie przymykano oczy na jego potknięcia i skandale z jego udziałem. A tych było całkiem sporo. Oto ciemna strona Harry’ego, niegrzecznego księcia.
9/15/20219 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Diana. Ostatni dzień życia

Jej ostatni dzień zaczął się tak zwyczajnie i spokojnie, że to aż szokujące, że potoczył się w taki sposób. Uprzedzam, ta opowieść zawiera drastyczne opisy. Oto tragiczna historia ostatniego dnia królowej ludzkich serc, czyli śmierć księżnej Diany.
8/29/202110 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Małgorzata. Nieszczęśliwa księżniczka

Brylowała na salonach, organizowała spektakularne imprezy, zachwycała stylem i poczuciem humoru. Szybko przypięto jej łatkę czarnej owcy w rodzinie, ale ona nosiła ją z dumą. Bo co innego jej pozostało? Nie pozwolono jej wziąć ślubu z miłością życia, później zaliczyła nieudane małżeństwo. Ale czy kiedykolwiek czuł się spełniona? Oto historia o Małgorzacie, nieszczęśliwej księżniczce.
8/16/20219 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Królowa Matka. Mistrzyni manipulacji

Miała zaledwie dziesięć lat, gdy usłyszała od wróżki, że zostanie królową. I od tamtej pory ani przez chwilę w to nie zwątpiła. Była trochę kobietą-zagadką. Z jednej strony manipulowała ludźmi, z drugiej była dla nich opoką i wsparciem. Była fascynująca, ambitna i skłonna do intryg. Te knuła przede wszystkim wobec trzech kobiet, które stały się jej ofiarami - księżniczki Małgorzaty, Wallis Simpson oraz księżnej Diana. Oto historia o szarej eminencji rodziny Windsorów, czyli Królowej Matce, mistrzyni manipulacji.
8/3/202110 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Diana i Karol. Ślub stulecia

Ten dzień na zawsze odmienił ich życie. Dla niego był powinnością, dla niej - nadzieją na lepsze. 29 lipca, oboje obudzili się ze świadomością, że po dzisiejszej uroczystości już nic nie będzie takie samo. Ona czuła się jak owieczka prowadzona na rzeź, on traktował ten związek jako kolejny królewski obowiązek. Oto historia o tym, jak faktycznie wyglądał najsłynniejszy królewski ślub. Ślub stulecia.
7/18/202112 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Na początek...

Życie brytyjskiej rodziny królewskiej z nieco innej perspektywy. O konfliktach, skandalach, ciekawostkach, tajemnicach. O historiach. Królewskich historiach. Opowiada Gabriela Czernecka.
7/4/202158 seconds