Winamp Logo
Rayka Kumru ile Seks-Pozitif Ebeveynlik Cover
Rayka Kumru ile Seks-Pozitif Ebeveynlik Profile

Rayka Kumru ile Seks-Pozitif Ebeveynlik

Turkish, Children-Kids, 1 season, 8 episodes, 1 hour, 6 minutes
About
Çocukların cinsel gelişimini destekleyecek, sorularına cevap verebilecek, kendi aklınızdaki soruları giderip derin bir nefes almanıza vesile olacak 8 bölümlük Seks-Pozitif Ebeveynlik yolculuğuna hoş geldiniz! Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru, onaydan kişisel sınırlara, toplumsal cinsiyet rollerinden, ebeveynlerin sıkça sorduğu sorulara kadar birçok farklı konuyu ele alıyor. Yolculuğunuzun her neresinde olursanız olur, buyrun gelin, bize katılın. Unutmayın: seks-pozitif doğulmaz, seks-pozitif olunur! İçerik ve seslendirme: Rayka Kumru, Prodüksiyon: Göksenin Göksel/Yodiviki
Episode Artwork

2. Bölüm: Çocukların Sınırları, Bedensel Hakları ve Mahremiyet

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu bölümde, çocuklarda mahremiyet algısının oluşumunu anlatıyor. Çocukların bedensel haklarını anlamasının nasıl bir eğitimle sağlanacağından bahsediyor.
3/20/20206 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

6. Bölüm: Cinsel Davranışlar ve Keşif

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru ebeveynlerin çok sık sorduğu sorulardan örnekler sunarak çocuklarda cinsel keşif ve davranışlardan bahsediyor. 
3/20/20207 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

3. Bölüm: Beden Algısı ve Özel Bölgeler

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu bölümde, çocuklarda beden algısı ve özel bölgelerden bahsediyor. Cinsellik eğitimin ve cinsellik iletişiminin çok temel yapı taşlarından biri olan özel bölgelerin ne olduğunu netleştirmeye çalışırken bilimsel tanımlar kullanıyor. 
3/20/20208 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

4. Bölüm: Cinsel Kimlik Oluşumu ve Gelişimi

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu bölümde, çocuklarda cinsel kimliğin oluşumundan bahsediyor. Cinsel kimliği oluşturan unsurların (atanan cinsiyet, toplumsal cinsiyet, cinsiyet kimliği, cinsel yönelim) detaylarından söz ediyor. 
3/20/20208 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

1. Bölüm: Seks-Pozitif Ebeveynlik Nedir? Neden Önemlidir?

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu serinin ilk bölümünde, Seks Pozitif Ebeveynliğin ne olduğundan, bu kavramın tarihçesinden ve de hayatlarımıza olumlu etkilerinden bahsediyor. 
3/20/20204 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

8. Bölüm: Sıkça Sorulan Sorulara Cevaplar

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu bölümde ebeveynlerin kendisine sıkça sorduğu soruları yanıtlıyor. İşlediği konular arasında birçok ebeveyn ve çocuklara bakım sağlayan yetişkinin merak ettiği sorular var: "Çocuklarda cinsel gelişim hakkında neler bilmeliyiz?", "Cinsellik eğitimi nasıl olmalıdır?" "Çocuklarla cinsellik hakkında nasıl iletişim kurulmalı?"
3/20/20207 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

5. Bölüm: Toplumsal Cinsiyet Rolleri

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu bölümde toplumsal cinsiyet ve rollerinin çocuklar üstündeki etkisini anlatıyor. Ayrıca toplumsal cinsiyet kavramının, özellikle de Türkiye'de, nasıl algılandığından ve hangi tanımların eksik kaldığından dem vuruyor. 
3/20/202017 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

7. Bölüm: Çocuklar ve Onay

Seksolog ve cinsellik eğitmeni Rayka Kumru bu bölümde, çocuklarla cinselliğe dair iletişim kurarken onay kavramının neden önemli olduğunu anlatıyor. Çocuklarla bu konuda nasıl sağlıklı bir iletişimin kurulacağından söz ediyor. 
3/20/20205 minutes, 49 seconds