Winamp Logo
Radio vilks dabā Cover
Radio vilks dabā Profile

Radio vilks dabā

Latvian, Sciences, 1 season, 170 episodes, 4 days, 14 hours, 25 minutes
About
"Radio vilks dabā" aicina klausītājus pievērsties aktivitātēm dabā un īpaši veselīgai, aktīvai, kā arī atbildīgai atpūtai svaigā gaisā.
Episode Artwork

Pirmais ceļojums, pārgājiens

Pirmais ceļojums, pārgājiens. Kā nepieļaut iesācēju kļūdas? Kā saglabāt sausas kājas? Studijā viesi - ceļotāji Viesturs Saldavs un Diāna Šņepste.
6/4/202440 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Dodamies dabā ar motociklu!

Dodamies dabā ar motociklu -  meža ceļu maršruti, braukšanas ētika, navigācija, kartes, kuras paredzētas tieši motobraucējiem. Treniņnometnes iesācējiem, lai apgūtu pirmās motobraukšanas prasmes kopā ar aizrautīgu motobraucēju - Egīlu Šēferu un motomehāniķi - Kārli Tervitu.  
5/28/202440 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Dodamies ceļojumā uz Ekvadoru!

Kopā ar ceļotāju Ivo Vanagu dodamies ceļojumā uz Ekvadoru! Džungļi, lietus meži, kafijas un kakao plantācijas, kāpšana vulkānā!  
5/21/202439 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Viss par un ap bitēm

Raidījumā viss par un ap bitēm kopā ar biškopi Ivaru Rancānu!
5/14/202439 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Copes sezona ir atklāta!

Copes sezona ir atklāta - 1. maijs ir svētki visiem copmaņiem. Līņu copes padomi iesācējam. Invazīvie un vietējie vēži ezeros un dīķos. Pēc garās ziemas izslāpst zivis dīķī, kādi tam iemesli? Par to raidījumā saruna ar copes ekspertu Eināru Siliņu.    
5/7/202439 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Ko var izdarīt cilvēks lai atjaunotu upes straujteci?

Raidījumā saruna ar cilvēku kurš sakopis Dzelzupīti - Gati Štrausu. Irbes upes baseina sākums - avotiem bagātā upe, kura ietek Stendes upē. Ko var izdarīt viens cilvēks lai atjaunotu upes straujteci?
4/30/202435 minutes
Episode Artwork

Kā neiekulties lielos parādos ārstējoties ceļojuma laikā?

Apdrošināna ceļojumā, pārgājienā, ekspedīcijā. Potes pret dažādām kaitēm, evakuācija ar helikopteru, nelaimes gadījumi ārzemēs un kā neiekulties lielos parādos ārstējoties ceļojuma laikā. Par to saruna ar studijas viesi - apdrošināšanas eksperti Ludmilu Ščegoļevu. Raidījuma laikā sazvanījāmies arī ar profesionālu ceļotāju Jāni Kļaviņu. Par to cik daudz ik dienas Latvijā uz autoceļiem notiek sadursmes ar dzīvniekiem telefonsarunā pastāstīja transporta produktu un risku pārvaldes vadītājs Kristaps Liecinieks.  
4/23/202438 minutes
Episode Artwork

Meža apsaimniekošana

Raidījumā meža apsaimniekošanas jautājumi kopā ar pasaules dabas fonda vadītāju Jāni Rozīti.    
4/16/202437 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Projekts “Roņu aizbaidīšanas un ieguves efektivitātes novērtējums Latvijas piekrastē”

Zinātnieki cenšas tikt skaidrībā kā atbaidīt roņus no zveju tīkliem. Projekts “Roņu aizbaidīšanas un ieguves efektivitātes novērtējums Latvijas piekrastē”, ko vada BIOR pētnieks Ēriks Krūze stāsta par roņu uzvedību un dzīves ciklu. Raidījumā arī BIOR pētnieks Ivars Putnis - stāsta par to, kāda ir nākotnes vīzija saistībā ar roņiem.
4/9/202439 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Latvijas jūras piekrastē atrastas gliemeņu čaulas

Latvijas jūras piekrastē atrastas gliemeņu čaulas, kas ir invazīvā suga, un ,iespējams, šeit nonākušas ar kuģu balasta ūdeņiem no Meksikas piekrastes. Studijā viešņa no Latvijas hidroekoloģijas institūta - Solvita Strāķe.  
4/2/202440 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Viena no Latvijas noslēpumiem bagātā pūce - ūpis

Viena no Latvijas noslēpumiem bagātā pūce - ūpis ir aizsargājams jau no 1980. gada. Kur ligzdo, kāpēc tik grūti pētīt un kādas ligzdas visā Latvijā uzstādītas ūpim? Studijā viesis, ģeogrāfs, ornitologs, ūpju draugs un aizstāvis - Pēteris Daknis.    
3/26/202438 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Eksotiskā Mongolija - ledus biezums 1,4 metri!

No pasaules čempionāta zemledus copē ar 6. vietu atgriezās Latvijas izlase. Eksotiskā Mongolija - ledus biezums 1,4 metri. Raidījuma viesis Agris Rudzāts dalās ar stāstiem par piedzīvoto.  
3/19/202438 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Kā efektīvi ārstēt laima slimību ar dabas antibiotikām?

Ik gadu ejot dabā mums jāņem vērā, ka ērču dabā ir daudz - jāzin kā pareizi ģērbties, kā pasargāt sevi un savu tuvos. Encefalīts un laima slimība - raidījumā ar pediatri un naturopāti Inesi Sproģi runājam par to kā efektīvi ārstēt laima slimību ar dabas antibiotikām.    
3/12/202440 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kā klimata izmaiņas ietekmē Latvijas mežus un koku šķirnes?

Kā klimata izmaiņas ietekmē Latvijas mežus un koku šķirnes? Par to stāsta raidījuma viesis Roberts Matisons no zinātniskās pētniecības institūta "Silava". Par mikroliegumiem un dabas aizsardzības problēmām - Arnis Muižnieks no Latvijas mežu īpašnieku biedrības.    
3/5/202437 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Šodien ceļot ir iespējams neizejot no mājām!

Šodien ceļot ir iespējams neizejot no mājām, TV filmas un raidījumi, interneta video, bet vai tas, ko rāda pa TV, sakrīt ar realitāti? Tūrisms, dažādi ceļojumu maršruti, civilizācijas neskartās ciltis dziļi džungļos - par to raidījumā savā pieredzē dalās ceļotājs un gids Raitis Strautiņš.    
2/27/202439 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Kādas ir galvenās medību trofejas Latvijā?

Medību trofeju apskats kopā ar starptautisku medību trofeju ekspertu Jāni Baumani. Kādas ir galvenās medību trofejas Latvijā? Kā mainījusies trofeju kvalitāte?
2/20/202439 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Vai dabu ir iespējams atjaunot?

Dabas atjaunošana kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes eksperti Ingu Hoņavko, kura divus gadus vadīja Biotopu un sugu dzīvotņu atjaunošanas projektu. Vai dabu ir iespējams atjaunot? Ventas straujteces, skaisto aleju un dabisko pļavu atjaunošana.  
2/13/202438 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Sams garšīgais, un sams, kuru nevar izvilkt

Samu cope, laivas dārgas un lētas, sams garšīgais, un sams,kuru nevar izvilkt, copes ekspedīcija un modernās tehnoloģijas. Par to raidījumā saruna ar copes zinātāju Gintu Zeiļu.
1/30/202438 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Pārgājieni dabā labā kompānijā, maršrutu izvēle

Raidījumā saruna ar atpūtas parka “Laumas” saimnieku Robertu Riekstiņu. Kā veidojās atpūtas parks? Atgūtais īpašums 90. gados, meža golfs un disku golfs, pārgājieni dabā labā kompānijā, maršrutu izvēle.    
1/23/202439 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Vai ar sup dēli var doties vairāku dienu izbraucienā pa upi?

SUP - supošana, airēšana uz dēļa stāvus; piepūšamie un cietie dēļi, airis, supošanas maršruti un drošība uz ūdens. Vai ar sup dēli var doties vairāku dienu izbraucienā pa upi? Supošana jūrā un ezeros, kas jāņem vērā? Par to raidījumā saruna ar supfit.lv pārstāvi Ansi Dobeli.  
1/16/202440 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Suņu pajūgi Latvijā!

Raidījumā saruna par suņu pajūgiem Latvijā. Kāda ir veselīga pārtika? Cik ilgi haskijs var nosēdēt mierīgs? Suņu raksturi un kā tikt galā ar 26. suņiem? Studijā viesi no biedrības "Sniega suņi" - Kristaps Imaks un Iveta Preisa-Imaka.  
1/9/202438 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Latvija ir zaļa, vai tas ir mīts?

Dabas skaitīšana ir noslēgusies. Latvija ir zaļa, vai tas ir mīts? Dabas rezervāti, upes, ezeri, jūras krasts, purvi un atsegumi, un, protams, meži. Kādi ir ekspertu secinājumi un rekomendācijas politiķiem valdībā, kuriem būs jāpieņem kāda Latvija būs pēc desmit un piecdesmit gadiem? Par to saruna ar raidījuma viesi Andri Širovu no dabas aizsardzības pārvaldes un attālināti ar meža biotopu eksperti Sandru Ikaunieci.  
1/2/202438 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Latviešu tradīcijas ziemas saulgriežos

Latviešu tradīcijas ziemas saulgriežos/saulstāvjos. Raidījumā skaidrojam bluķa vilkšanu, uguns kuršanu, saules kalendāru kopā ar latvisko tradīciju terapeiti Aivu Daukšu.
12/19/202340 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Vai ziemā un aukstumā var baudīt ziemu un doties dabā?

Vai ziemā un aukstumā var baudīt ziemu un doties dabā? Jā, pastaigas un pārgājieni, slēpes un sniega kurpes, slidošana, nakšņošana, ekipējums, lai būtu komfortabli doties dabā. Studijā viesis - piedzīvojumu dizaineris Māris Resnis. Telefonintervija par suņu pajūgiem ziemā ar biedrības "Sniega suņi" saimniekiem -  Kristapu un Ivetu Preisu-Imakiem.  
12/12/202339 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Ziemas cope un drošība uz ledus

Raidījumā saruna ar copes ekspertu Eināru Siliņu par ziemas copi, drošību uz ledus un dažādiem ledus tipiem - kā tos atšķirt.
12/5/202337 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Velobraukšana ziemā!

Velobraukšana ziemā, elektrovelo, droša braukšana, ginesa rekords 24 stundu laikā - ar velo esot 8 valstīs... Par to visu raidījumā stāsta velo profesionālis Krišjānis Ratiniks un velo mehāniķis Gunārs Dzalbs.  
11/28/202337 minutes
Episode Artwork

No pasaules čempionāta makšķerēšanā atgriezušies Latvijas copmaņi

No Itālijas, kur notika pasaules čempionāts makšķerēšanā pilsētvidē, atgriezušies Latvijas izlases copmaņi. 12 komandu konkurencē izlasei 4. vieta, bet individuāli Jānim Briedim un Gatim Mālmeistaram zelts. Studijā arī izlases vadītājs Gatis Kokorēvičs.  
11/21/202337 minutes
Episode Artwork

Pasaules čempionāts spiningošanā dīķos no krasta

Pasaules čempionāts spiningošanā dīķos no krasta - mērķa zivs forele. Studijā Latvijas izlases pārstāvji - Kristians Godiņš un 15 gadus jaunais Rūdolfs Egle kurš individuāli ieguva 3. vietu pasaulē un 3. vieta pasaulē arī Latvijas izlasei.  
11/14/202338 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

2021. gada putns - Laukirbe!

Raidījumā reportāža no Līgatnes mežiem, kur kopā ar mednieku Jāni Kļaviņu runājām par aktualitātēm medību saimniecībā un par pilotprojektu, kas saistīts ar 2021. gada putnu - Laukirbi. Pētnieki novēro strauju laukirbju samazināšanos. To ietekmē lauksaimniecība, plēsēji, lapsas, vārnas un citi. Laukirbes pamatdzīvotne ir dabiskās pļavas. Projekts paredz samazināt plēsējus, pļavās izveidot un iesēt laukirbei atbilstošu dzīvotni un pēc tam atvest laukirbju pārus šajās jaunizveidotajās pļavās.  
11/7/202342 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Rīcības dienas un vides reportieru darbs

Raidījumā saruna ar Danielu Trukšānu no Ekoskolas, jaunajiem vides reportieriem Montu Heidemani un Kristianu Grecki un skolotāju no Ekoskolas - Mariku Terščenko, par Rīcības dienām un vides reportieru darbu.  
10/31/202341 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Lietus ūdeņi pilsētā rada problēmas

Lietus ūdeņi pilsētā reizi pa reizei rada problēmas. RTU speciālisti pirmo reizi Latvijā pēta kā risināt problēmu, un kā izmantot uzkrāto lietusūdeni otreizēji. Par to saruna ar SIA "Bonava Latvija" galveno inženieri Krišu Maļinovski un RTU vides biotehnoloģiju laboratorijas pētnieku Juriju Kondratenko.
10/24/202336 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Mednieks var dod lielu pienesumu valsts aizsardzībā

2017. gadā Latvijas mednieku savienība nāca ar iniciatīvu, ka mednieks var dod lielu pienesumu valsts aizsardzībā. Kopā ar Jāni Zandbergu un Raimondu Bergmani no Latvijas mednieku savienības raidījumā runājam par to, ko mēs ikviens varam darīt, lai aizsargātu sevi, savu ģimeni, un valsti.    
10/17/202340 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

2023. gada Pasaules čempionāts spiningošanā no laivām notika Rīgā!

2023. gada Pasaules čempionāts spiningošanā no laivām notika Rīgā. Lavijas izlase 14 komandu konkurencē palika 6. vietā. Par treniņu procesu, par sacensību trīs dienām stāsta raidījuma viesi no Latvijas sporta makšķerēšanas federācijas - Aigars Ločmelis, Jānis Malnačs un attālināti Kristaps Kotāns.    
10/10/202340 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Vai dūdas ir Latvijas tautas instruments?

Vai dūdas ir Latvijas tautas instruments? No kā sastāv dūdas? Kā tās spēlē? Saruna arī par lokiem un bultām ar etno mūziķi un loku šaušanas instruktoru Viliusu Matuti.
10/3/202340 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Revidējam savus mājas drēbju skapjus

Studijā ciemos Kaspars Zakulis no Latvijas zaļā punkta. Runājām par tekstilu, revidējām savus mājas skapjus ar daudzajām drēbēm kuras nevelkam, un nevilksim - tās labāk nodot otreizējai pārstrādei.  
9/26/202340 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Latvijas kultūrvēsturiskais mantojums - pilis un muižas

Latvijas pilis un muižas var droši uzskatīt gan par kultūrvēsturisku mantojumu un neatņemamu Latvijas dabas ainavas sastāvdaļu, jo to būvēšanai saimnieki izvēlējās ainaviski skaistas vietas. Studijā ciemos Zentenes pils jaunie saimnieki - Jānis Dubinskis un Lāsma Caune. Telefonintervijā zvanījām un iztaujājām piļu un muižu asociācijas prezidentu Robertu Grinbergu.  
9/19/202339 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Latvijas dabas muzejā top izstāde par sēnēm

Latvijas dabas muzejā top izstāde par sēnēm - ēdamās un indīgās - bekas, baravikas, gailenes un mušmires. Raidījumā saruna ar mikoloģi Initu Danielu.  
9/12/202337 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Eiropā nopietni sāk aizdomāties par vilku populācijas ierobežošanu

Eiropā nopietni sāk aizdomāties par vilku populācijas ierobežošanu. Gada balva medniecībā un jauno mednieku iesaiste medību kolektīvos. Studijā viesis - Jānis Baumanis no Latvijas mednieku savienības, kā arī sazvanījām jauno mednieci Baibu Vanagu, kura dalījās ar pozitīvo pieredzi par nokļūšanu mednieku kolektīvā.  
9/5/202339 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Nometnēs iepazīstam sevi, vērtības un kvalitātes, kas uzlabo mūsu dzīvi

Raidījumā Izdzīvošanas skolas dibinātājs Oskars Špichofs stāsta par nometnēm, kur tiek apgūtas ne tikai izdzīvošanas prasmes dabā, bet arī iepazīstam sevi, vērtības un kvalitātes, kas uzlabo mūsu dzīvi. Valdis Vanags no "Sense of team" stāsta par kajaku braucienu uz maz zināmo Irbes bāku Irbes jūras šaurumā, kas atrodas 20 kilometrus no krasta.  
8/29/202338 minutes
Episode Artwork

Zibens, pērkons, lielgraudu krusa, tornado un citi postījumi

Zibens, pērkons, lielgraudu krusa, tornado un citi postījumi - saruna kopā ar Lauru Krūmiņu no Latvijas vides  ģeoloģijas un meteoroloģijas centra. Savukārt Kristaps Didže skaidro situāciju un nākotnes plānus un stāsta, ka Tērvetes dabas parkā notiek seku likvidēšana pēc vētras, lauzti un gāzti koki ir 3000-4000 tūkstoši. 
8/22/202337 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Latvijā sākušās putnu medības un putnu gripas uzliesmojums

Raidījumā runājam par putnu gripas uzliesmojumu Latvijā, putnu medību atklāšanu populārākajos ezeros, bezsvina munīciju un kāda ir situācija medījamo putnu populācijā. Studijā ornitologs un mednieks Andris Stīpnieks.
8/15/202337 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Latvijas jūras piekrastes ekspedīcija “mana jūra” ietvaros

Latvijas jūras piekrastes ekspedīcija “mana jūra” ietvaros. Atkritumu daudzums uz 100m jūras krastu pārsniedz 200 vienības, tas ir desmit reizes par daudz. Par to raidījumā saruna ar Zaļās ekspedīcijas organizatori Agati Albekeiti un ilgadēju dalībnieku Jāni Ulmi.
8/8/202339 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Sporta makšerēšanas veidi Latvijā

Raidījuma viesi - Latvijas sporta makšķerēšanas federācijas jaunais prezidents Māris Bremze un ģenerālsekretārs Kristaps Kotāns. Saruna par visiem sporta makšerēšanas veidiem, jaunajiem izaicinājumie, čempionātiem un pasaules čempionātu spiningošanā no laivām Rīgā.  
8/1/202337 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Meža ugunsgrēku statistika Latvijā ir traģiska

Meži deg katru gadu, un statistika ir traģiska, 90% gadījumi ir cilvēka roku darbs. Telefonsarunā par statistikas datiem stāsta Zigmunds Jaunķiķis no Valsts meža dienesta. Pagājis 31 gads kopš lielākā meža ugunsgrēka Latvijā, kad Slīteres dabas parkā izdega 3300 h liela platība. Saruna ar Kristapu Vilku par to kā daba atjaunojas, vai dabai uguns ir iespēja un dabisks milioniem gadu veidojies process, vai arī pēc ugunsgrēka viss ir miris.  
7/25/202338 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Līņu copes nianses

Līņu copes nianses un kormorānu radītais posts Latvijā. Par to raidījumā saruna ar copes ekspertu Eināru Siliņu.
7/19/202342 minutes, 1 second
Episode Artwork

Vai var iemācīties peldēt piemājas dīķī?

Turpinām runāt par peldētprasmi. Peldēšanas stili, brilles, maskas, peldriņķi, vestes…Kas no tā palīdz un kas traucē? Vai var iemācīties peldēt piemājas dīķī, vai tomēr labāk izvēlēties baseinu un treneri? Par to raidījumā saruna ar peldēšanas treneri Pāvelu Murānu un biedrības "Peldēt droši" dibinātāju Zani Gemzi.  
7/11/202340 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Reportāža no Eiropas čempionāta šaušanā

Raidījumā reportāža no Slovēnijas, kur notiek Eiropas čempionāts šaušanā medniekiem ar kombinētajiem ieročiem - gan gludstobra, gan vītņstobra. Saruna ar komandas vadītāju Jāni Zandbergu un Rēzeknes šautuves īpašnieku Arni Romānu.  
7/4/202343 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Kazdangas pagastā top vēsturiska viensēta un mūzikas festivāls

Raidījumā reportāža no Kazdangas pagasta. Juris Ņečājevs stāsta par vēsturiskās viensētas BANDAVA tapšanu un augustā topošo mūzikas festivālu, kurā uzstāsies metalfolk grupas un arī dažādi atmosfēriskās mūzikas izpildītāji.
6/27/202336 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Latvija pasaulē ieņem pirmo vietu noslīkušo statistikā

Vasara ir laiks, kad dodamies peldēt. Latvija pasaulē ieņem pirmo vietu noslīkušo statistikā. Bērni atstāti bez uzmanības, pārgalvība par saviem spēkiem, alkohols. Saruna ar bierdības "PELDĒT DROŠI" dibinātāju Zani Gemzi.  
6/20/202339 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Spiningošana no laivām

Spiningošana no laivām Vietējais čempionāts un pasaules kauss, noteikumi, modernās ehalotes un laivas Par jaunākajām tendencēm copē Juris Bārtulis Bērnu un jauniešu spiningošanas sacensības
6/13/202342 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Kā šaušanas sacensības uzlabo šaušanas prasmes?

Par mednieku kā valsts aizstāvi kritiskā situācijā, kā šaušanas sacensības uzlabo šaušanas prasmes. Par to raidījumā saruna ar Jāni Zandbergu no Latvijas mednieku savienības un Sandri Šrāderu - Baltijas aizsardzības koledžas lektoru. Par bronzas medaļām juniores stenda šaušanā zvanījām Comandar trenerim un Šaušanas federācijas valdes loceklim Dainim Upelniekam.
6/6/202338 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Izdzīvošanas nometnes tēviem un meitām

Par izdzīvošanas nometnēm - kā veidojas attiecības jaunā kvalitātē starp tēvu un meitu, kā pusaudži kļūst par vīriem un kā vīri kļūst vēl stiprāki un pārliecināti par savām spējām būt dabā un sabiedrībā. Studijā viesi, kuri piedalījās meitu un tēvu nometnē - Jānis Šiliņš ar meitu Keitu un izdzīvošanas nometņu organizators Oskars Špickopfs.  
5/30/202341 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Jaunie vides reportieri

Jaunie vides reportieri - jaunieši no 11 līdz 25 gadu vecumam veido reportāžas par vides problēmu jautājumiem Latvijā un pasaulē. Nacionālais konkurss, starptautiskā pieredze, dabas aizsardzības jautājumi jau no skolas sola. Par to raidījumā saruna ar Ekoskolu un JVR programmas vadītāju Danielu Trukšānu un divām jaunajām reportierēm - Rozi Aleksu Bogdāni un Montu Heidemani.  
5/23/202338 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Dabas skatīšana

Dabas skatīšana. Latvijas dabas vērtības ir saskaitītas. Mēs tagad zinām kas mums ir, kādā stāvoklī un kādu izaicinājumu priekšā mēs esam. Studijā viesi no dabas aizsardzības pārvaldes - Andris Širovs un Rūta Sniedze-Kretalova.
5/16/202341 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Dodies dabā ar motociklu!

Dodies dabā ar motociklu! Meža ceļu maršrutu plānošana, vai visu kas nepieciešams var salikt uz moča, kur atrast līdzīgi domājošos? Par to raidījumā saruna ar biedrības OUTDURO galveno virsaiti Rihardu Grunti un motoceļotāju Jāni Kļaviņu!
5/9/202340 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Nēģis. Vai tā ir zivs?

Nēģis. Vai tā ir zivs? Ko mēs zinām un ko nezinām par nēģi? Par to raidījumā stāsta vienīgais nēģu pētnieks Latvijā Kaspars Abersons.  
5/2/202338 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Kā ir ceļot vienam?

Kā ir ceļot vienam? Kopā ar uzņēmēju un piedzīvojumu meklētāju Gundaru Bojāru dodamies uz  Peru republiku Dienvidamerikā.  Daba, Inku kultūrvēsture, padomi ceļojot vienam!  
4/25/202338 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Viss par un ap guļamaisiem

Viss par un ap guļammaisiem - dūna, sintētika, kā pareizi izvēlēties un gulēt tajos. Studijā aktīvs dabā gājējs un pirmā augsta līmeņa guļammaisa iztrādātājs Latvijā, firmas FIELDTEST dibinātājs, Oskars Lauciņš.  
4/18/202339 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Pavasara aktualitātes kopā ar Andri Širovu no Dabas aizsardzības pārvaldes

Pavasara aktualitātes kopā ar Dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektora vietas izpildītāju Andri Širovu. Izglābtais mazais lācēns iziet karantīnu Zoodārzā pie speciālistiem. Roņu kažoka maiņa jūras piekrastē. Tuvojas akcijas “Izglāb Krupi” kulminācija, kad ikviens var doties uz 40 krupja migrācijas vietām palīdzot krupim droši šķērsot autoceļus. Ērču sezona ir sākusies! Kā pasargāt sevi ejot dabā?  
4/11/202340 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Klimata izmaiņas - vai tas ir normāls dabas cikls vai arī cilvēku darbs?

Klimata izmaiņas - vai tas ir normāls dabas cikls vai arī cilvēku darbs? Kāds klimats bijis Latvijas teritorijā pirms 15 tūkstošiem gadu?  Par to raidījumā saruna ar LU profesoru un dabas pētnieku Normundu Stivriņu.  
4/4/202339 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Zivju pareiza atlaišana, upju aizsprosti un migrējošās zivis

Zivju pareiza atlaišana, upju aizsprosti un migrējošās zivis! Studijā zinātnieki no BIOR Kaspars Abersons un Edmunds Bērziņš.  
3/28/202337 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Ezers - Latvijas skaistās ainavas veidotājs

Ezers - Latvijas skaistās ainavas veidotājs. Ko mēs zinām par ezeru izcelsmi un dzīves ciklu? Kāda Gaiziņkalnam saistība ar ezeru? Cik bīstama ir ezeru aizaugšana? Par to raidījumā stāsta LU profesors un dabas pētnieks Normunds Stivriņš.
3/21/202339 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Ko mēs zinām un ko nezinām par brūno lāci?

Lācis Latvijas dabā vairs nav nekāds retums, bet ko mēs zinām un ko nezinām par brūno lāci? Par to raidījumā saruna ar vadošo pētnieku no mežzinātņu institūta “Silava” - Jāni Ozoliņu.
3/14/202340 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Kā veidojas viena no Latvijas bagātībām - kūdra?

Kā veidojas viena no Latvijas bagātībām - kūdra? Vai pārgājieni pa purvu ir bīstami? Par to raidījumā saruna ar pētniecības institūta "Silava" pētnieci un LU geoloģijas doktori Ilzi Ozolu.
3/7/202339 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Zemledus makšķerēšana

Raidījumā saruna ar zemledus makšķerēšanas pasaules čempionu un 3. vietas pasaulē ieguvēju Hariju Raciborski par aktualitātēm šajā sporta un atpūtas veidā!  
2/28/202342 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Kāda zivju barība copi padara veiksmīgāku?

Makšķernieki dodas uz copi, bet lai cope būtu veiksmīga līdzi jāņem barību zivīm. Raidījumā saruna ar zivju barības melderi Gunti Andersonu - cepumi, milti, sēklas un visādi citi labumi, kuri copi padara veiksmīgāku.  
2/21/202340 minutes
Episode Artwork

Kādas ir atšķirības veikalā pirktajam no meistara kalta cirvja?

Cirvis jau tūkstošiem gadus ir bijis neaizstājams palīgs cilvēkam. Kādas ir atšķirības veikalā pirktajam no meistara kalta cirvja? Par to raidījumā stāsta kalēja amata meistars Kaspars Bambis.
2/14/202339 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Kas nosaka Latvijas klimatu?

Raidījumā saruna ar sinoptiķi Kristiānu Pāpu par laikapstākļiem. Kas tos ietekmē, un kas nosaka Latvijas klimatu?
2/7/202339 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Kādi ir Valsts meža dienesta uzdevumi?

Valsts meža dienests: tā uzdevumi, dzīvnieku uzskaite, vilku populācija, aļņu un staltbriežu limiti, savilces (medījuma marķieri) 10x dārgākas.  Par to raidījumā saruna ar Valsts meža dienesta pāstāvi Valteru Lūsi!          
1/31/202339 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Stendes upe un tūrisms Ancē

Par Stendes upi, par tūrismu Ancē un par savu ģimeni raidījumā stāsta Reinis un Loreta Pižiki!
1/24/202341 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Zemledus cope

Zemledus cope - Latvijas čempionāts Balvos, drošība uz ledus, gatavošanās pasaules mačiem, kuri notiks Igaunijā. Par to visu raidījumā saruna ar Agri Rudzānu.  
1/17/202338 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Pirts ritāli visā savā burvībā

Pirts ritāli visā savā burvībā - kā sildīties, kā pērties, kā mazgāties un kā attīrīt domas! Par to raidījumā saruna ar pirts meistaru Jāni Šalmu.
1/10/202343 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Cilvēka palīgs medībās - suns!

Cilvēks no vilka radīja sev palīgu medībās - suni. Suņa evolūcija, pielietojamība, daudzās šķirnes, atbildība un audzināšana. Par to saruna ar žurnāla "Medības" dabas žurnālisti Kati Šternu. 
1/3/202340 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Naktsredzamības ierīces un to veidi

Naktsredzamības ierīces un to veidi. Termokamera un medības tumšajā diennakts laikā. Par to raidījumā saruna ar četriem medniekiem. 
12/27/202239 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Cilvēka ikdienas sabiedrotais - nazis

Cilvēka ikdienas sabiedrotais ir nazis. Mēs to lietojam katru dienu. Raidījumā saruna ar nažu meistariem Vladi Ārgali un Kasparu Bambi par pulvertehnoloģiju metālapstrādē un Damaskas nerusējošo tēraudu.   
12/20/202241 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Kā baudīt ziemu kad ir daudz sniega?

Ziema, sniegs, pārgājieni ar slēpēm, sniega kurpēm, sniega būdas būvēšana. Kā baudīt ziemu kad ir daudz sniega? Par to savā pieredzē dalās aktīvās atpūtas Lūzumpunkts eksperts Māris Resnis.  
12/13/202240 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Pārgājieni ziemā!

Pārgājieni ziemā - dažādas ekipējuma nianses, izdzīvošanas pamatlikumi, dzīve mežā viensētā (salīdzinot ar dzīvi pilsētā). Par to visu raidījumā saruna ar izdzīvošanas instruktoru Maratu Eglīti.  
12/6/202241 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Velobraukšana ziemā!

Velobraukšana ziemā - apģērbs, maršruts un citas zināšanas. Par to raidījumā saruna ar veloentuziastu, velomehāniķi Gunāru Dzalbu.
11/29/202237 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Kā strādā dabas bērnudārza pamatprincipi?

Tikko Latvijā notikusi brīvdabas pedagoģijas entuziastu konference, kurā piedalījās vairāk kā 300 interesenti un pedagogi no visas Latvijas. Par dabas bērnudārza pamatprincipiem un par to kā tas reāli strādā raidījumā stāsta pasākuma organizatores - Aija Barona un Līga Apine no asociācijas “Zaļai sirds izglītībai”.
11/22/202238 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Vai alņu populācija Latvijā samazinās?

Medījamo dzīvnieku uzskaite. Vai alņu populācija Latvijā samazinās? Viss par mobilo aplikāciju “Mednis”. Par to raidījumā saruna ar valsts meža dienesta pārstāvi Valteru Lūsi.
11/15/202237 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Egles lielais kaitnieks - astoņzobu mizgrauzis

Egles lielais kaitnieks - astoņzobu mizgrauzis. Kā to pamanīt un ko darīt? Mežizstrādes un meža atjaunošanas jautājumi kopā ar DAP pārstāvi Rolandu Auziņu un mežzinātnes pētnieku Mārtiņu Zepu.
11/8/202238 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Kas ir upju galvenie ietekmētāji?

Kas ir upju galvenie ietekmētāji - bebru sanesumi, mākslīgie aizsprosti vai lauksaimniecība? Par to raidījumā diskusija ar Jāni Šīru no LVĢMC, un Kasparu Abersonu no BIOR.  
11/1/202240 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Draugi rada biedrību "es i svaigs"

Divi jauni un svaigi domājoši entuziasti - Viljams Dāvidsons un Juris Šlēners dalās savā pieredzē. Pieci draugi izveidojuši biedrību "es i svaigs", ar domu sev un draugiem nodrošināt svaigi un tīru pārtiku.  
10/25/202243 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Āfrikas cūku mēris un medījumu pirmapstrāde

Kopā ar pārtikas un veterinārā dienesta ekspertiem - llzi Plīkšu un Mārtiņu Muižnieku, raidījumā skaidrojam situāciju par Āfrikas cūku mēri valstī un medījumu pirmapstrādi.
10/18/202239 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Rudens - lašu un taimiņu laiks doties uz upēm meklēt piemērotu vietu nārstam

Rudens - lašu un taimiņu laiks doties uz upēm meklēt piemērotu vietu nārstam. Par to raidījumā stāsta ihtiologs un zivju pētnieks Jānis Bajinskis, bet attālināti saruna ar Ati Apeli no biedrības “Salackrasti” par Salacas upes nārsta vietu atjaunošanu un maluzvejniekiem.
10/11/202239 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Latvijas mednieku savienības darbs mednieku izlītošanā

Latvijas mednieku savienības darbs mednieku izlītošanā; Mednieku interešu pārstāvniecībā, gada balva medniecībā; Sadarbība ar aizsardzības ministriju valsts aizstāvēšanā. Par to raidījumā stāsta mednieku savienības valdes loceklis Artūrs Surmovičs un Jānis Zandbergs.  
10/4/202238 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Makšķerēšanas sports Latvijā un pasaulē!

Makšķerēšanas sports Latvijā un pasaulē! Studijā viesojās atbildīgais par sporta makšķerēšanu no laivām - Kristaps Kotāns. Attālināti saruna ar Raivi Trečaku par sieviešu izlases augstajiem sasniegumiem karpu copē Lielbritānijā, bet Kristaps Godiņš pastāstīja par dīķu foreļu ķeršanas mačiem.  
9/27/202238 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Sēlijā taps jauns militārais poligons

Sēlijā tuvākajos gados taps jauns militārais poligons. Lieli mežu masīvi un privāto zemju īpašumi tiek atsavināti. Par dzimtas īpašumu, patriotismu un mežsaimniecību saruna ar Ģirtu Abizāru.  
9/20/202240 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Briežu baurošanas noslēpums

Briežu baurošanas noslēpums, piebaurošanas čempionāts, kādi noteikumi, paraugdemonstrējumi studijā kopā ar Oskaru Treilihu!
9/13/202238 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Mežacūku postījumi lauksaimniecībā

Mežacūku postījumi lauksaimniecībā: kā nosargāt ražu? modernās tehnoloģijas. Par to raidījumā saruna ar Ingusu Blumbahu.
9/6/202240 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Laivošanas tūrisms Latvijā

Laivošanas tūrisms Latvijā - maršruti, drošība uz ūdens, ar kādu laivu doties pa upēm un ezeriem.  
8/30/202238 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Vissenākais pārvietošanās veids...ar kājām

Vissenākais pārvietošanās veids...ar kājām. pārgājiens dabā- apavi, mugursoma, iešanas ritms un maršrutu izvēle, studijā viesis - Rolands Matisons vai Rolis, aktīvs dabā gājējs dalās savā pieredzē.
8/23/202239 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Velo tūrisms - ekipējuma nianses, maršruti pa Latviju un Eiropu

Velo tūrisms- ekipējuma nianses, maršruti pa Latviju un Eiropu. Saruna ar velomaršrutu ekspertu Krišjāni Ratiniku.
8/16/202236 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Kā ir kad mocis noslīkst upē?

Moto tūrisms. Kā ģērbties un par ko jāpadomā pirts ceļojumā ar motociklu? Sauna ar pieredzējušu motosportistu un pasaules apceļotāju Jāni Kļaviņu. Kā ir kad mocis noslīkst upē? Par to raidījumā savā pieredzē dalīsies Ivo Čapiņš.
8/9/202238 minutes
Episode Artwork

Ar kādiem meža postījumiem saskaras meža īpašnieki Latvijā?

Ar kādiem meža postījumiem saskaras meža īpašnieki Latvijā?  Par to saruna ar apdrošināšanas ekspertu Mārtiņu Šaicānu.    
8/2/202234 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Depozītsistēma no dabas konteksta

Šobrīd 1`000`000 PET, stikla un skārda pudeļu, kas paliktu Latvijas dabā, tiek pārstrādātas vai atkārtoti uzpildītas. Depozītsistēma no dabas konteksta - par to saruna ar  Miku Stūrīti. Iztaujām arī Ķemeru nacionālā parka tūrisma centra vadītāju Agnesi Balandiņu par to vai atkritumi dabas takās paliek mazāk?  
7/26/202236 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Vai jūsu mājas iemītnieki ir sikspārņi?

Raidījumā saruna ar sikspārņu pētnieku Viesturu Vintuli Dundagas pils parkā, kas tiek uzskatīts par Ziemeļkurzemes sikspārņu citadeli. Kā savā starpā sazinās sikspārņi, un kā secināt ka viņi ir jūsu mājas iemītnieki?
7/19/202240 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Latvijā samazina izcērtamo koku daudzumu

Latvijā samazina izcērtamo koku daudzumu. Tas ievērojami mainīs kopējo mežu vecumu. Jauno likumu vienkāršā valodā raidījumā skaidro mežzine Ieva Lukševica.
7/12/202238 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Kā sievietes maina tūrisma industriju?

Pretērču aizsardzība; Pasaules tendences tūrisma ekipējumā; Kā sievietes maina tūrisma industriju un kā iet pārgājienos ar bērniem. Par to saruna ar raidījuma viešņu - tūrisma inventāra eksperti no celotajs.com - Rūtu Ošiņu.
7/5/202242 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Apaļais jūras grundulis

Apaļais jūras grundulis - interesanta zivs kas veiksmīgi un strauji iedzīvojas Baltijjas jūrā. Tuvāko gadu laikā jūra tiks pētīta iezīmējot 8000 zivis ar speciālu atzīmi. Par to saruna ar saruna ar BIOR pētnieku Ivaru Putni.  
6/28/202237 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Kādi ir labākie risinājumi piemājas dīķim?

Ir saulgriežu laiks, tāpēc šajā "Radio vilks dabā" epizodē kopā ar Mārtiņu Turkupoli meklējām labāko risinājumu piemājas dīķim.  
6/21/202230 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Kā ir dzīvot dabā?

Kāda ir atšķirība starp došanos dabā uz dažām dienām vai dzīvošanu tajā. Un, kā sadzīvot ar ligzdojošiem putniem, vardēm, skudrām un iršiem, dzīvojot dabā 20- 30 gadus, stāsta Jānis un Inita.
6/14/202240 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Izmaiņas medību likumā

Vienkāršā valodā par izmaiņām medību likumā un mednieku zināšanu pielietošanu valsts aizsardzībā. Par to raidījumā saruna ar mednieku, TV raidījuma “Uz meža takas” veidotāju, Jāni Kļaviņu.
6/7/202239 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Latgales ezeru taka

Latgales ezeru taka vai Ezertaka - iespēja kājām izstaigāt Latgales skaistākās vietas 1070 kilometru garumā. Par to raidījumā stāsta Juris Smaļinskis un Līga Kondrāte.
5/31/202237 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Usmas ezera burvība

Usmas ezers - salām bagāts ezers, kura krasta līnija pieder trīs pašvaldībām, dziļākā vieta 27 metri, kempingi, burātāji, zvejnieki, makšķernieki... Kā apsaimniekot un nosargāt šīs vērtības - raidījumā stāsta biedrības "Usmas Krasts" biedrs Atis Maldonis.  
5/24/202245 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Kā pasargāt sevi no ērcēm?

Kā pasargāt sevi no ērcēm? Apģērbs, līdzekļi ērču atbaidīšanai - ķīmiskie un dabiskie. Kur meklēt? Kā lietot? Saruna ar Vinetu Liepiņu, kura izslimojusi Laima slimību un dalās savā pieredzē. 
5/17/202238 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Copes sezonas atklāšana

Par copes sezonas atklāšanu Burtnieka un Alūksnes ezeros raidījumā saruna ar copes un laivu ekspertu Gintu Zeiļu.
5/10/202238 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Kartona iepakojuma izmantošana dārzā

Ilgtspējīga saimniekošana, kartupeļu stādīšana, kartona iepakojuma izmantošana dārzā - par to raidījumā saruna ar permakultūras ekspertu Māri Narvilu.  
5/3/202237 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Gājputnu interesantā dzīve un migrācijas ceļi

Gājputnu interesantā dzīve un migrācijas ceļi, Latvijas nozīme migrējošo putnu ceļā - par to raidījumā saruna ar ornitologu Ruslanu Matrozi.
4/26/202235 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Ieroču apkope pirms medību sezonas

Izmaiņas medību likumā stājas spēkā! Ko sagaidīt? Medību ieroču apkope pirms medību sezonas sākuma un mednieku iesaiste valsts aizsardzībā, sadarbība par palīdzību Ukrainai. Par to raidījumā saruna ar Latvijas mednieku savienības cilvēku  - Jāni Zandbergu.
4/19/202237 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Kā kvalitatīvi izbaudīt atpūtu pie dabas?

Kā kvalitatīvi izbaudīt atpūtu pie dabas? Par teltīm, nojumēm, guļammaisiem un paklājiem stāsta eksperts Andris Kursītis.
4/12/202237 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Cilvēku pieradinātais lācēns iemidzināts

Cilvēku pieradinātais lācēns iemidzināts, sekcijas rezultāti atklāj bēdīgu skatu - situāciju raidījumā skaidro Andris Širovs no Dabas aizsardzības pārvaldes. Suņu un kaķu karantīna, ievešanas kārtība Latvijā no Ukrainas - par to raidījumā stāsta Edvīns Oļševskis no Pārtikas un veterinārā dienesta, kā arī reāls stāsts no Ginta, kurš adoptējis suni no Ukrainas.  
4/5/202239 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Lāči Latvijā pamodušies no ziemas miega

Lāči Latvijā pamodušies no ziemas miega un dodas meklēt barību. Pamodies arī cilvēku pieradinātais lācis, kurš pagājušajā rudenī tika pārvests uz Alūksnes - Gulbenes mežu masīviem, ar cerību, ka varbūt iedzīvosies dabā, bet brīnumi nenotiek - neskaitāmi cilvēku foto ar lāci ir sociālajos tīklos. Par to raidījumā saruna ar dabas aizsardzības pārvaldes ģenerāldirektoru Andreju Svilānu un dzīvnieku tiesību aizstāvi Jeļenu Rumjancevu.  
3/29/202239 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Bērzu sulu tecināšanas nianses

Bērzu sulu tecināšanas nianses - kurā pusē urbt, dzert svaigas vai raudzēt, cik ilgi tās var uzglabāt? Par to raidījumā saruna ar profesionālu sulu tecinātāju un pārstrādātāju Ervīnu Labanovski.  
3/22/202238 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Vimbu cope!

Vimbu cope! Treknā Ventas vimba, kas uzbarojusies Baltijas jūrā nāk uz nārstu. Kā gastronomiski baudīt vimbu? Par to raidījumā saruna ar ekspertu Eināru Siliņu!  
3/15/202240 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Ko mēs varam paņet savai veselībai no dabas pavasarī?

Ko mēs varam paņet savai veselībai no dabas pavasarī? Par to raidījumā saruna intervija ar zāļu sievu Initu Ozoliņu!  
3/8/202235 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Ir radīta jauna aplikācija “Mednis”

Ir radīta jauna aplikācija “Mednis”, kurā ikvienam cilvēkam ir iespēja sūtīt kopējā sistēmā savus vērojumus dabā. Kādus vērojumus? Par to raidījumā stāsta Valsts meža dienesta medību daļas vadītājs Valters Lūsis.  
3/1/202236 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Zemledus makšķerēšanas sports pasaules līmenī!

Zemledus makšķerēšanas sports pasaules līmenī! Par Latvijas izlases piedzīvoto čempionātos saruna raidījumā ar pasaules čempionu Hariju Raciborski.  
2/22/202235 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Kas kopīgs augstkalnu ekspedīcijām ar došanos dabā Latvijā?

Kas kopīgs augstkalnu ekspedīcijām ar došanos dabā Latvijā? Dienvidamerikas Andu augstākās virsotnes un kā atgriezties mājās sveikam un veselam! Ar savu pieredzi raidījumā dalās alpīnists Kristaps Liepiņš.  
2/15/202238 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Ko un kā pareizi ģērbt ejot dabā?

Ko un kā pareizi ģērbt ejot dabā? Viss kas jāzin par termoveļu, silto slāni,  lietus un vēja aizsardzību! Par to raidījumā saruna ar ekspertiem - Rūtu Ošiņu un Andri Kursīti.
2/1/202239 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Latvijā sāks darboties depozītsistēma

No 1. februāra Latvijā sāks darboties depozītsistēma. Kas mums par to jāzin? Skaidro atbildīgais par tās ieviešanu - Miks Stūrītis. Raidījumā saruna arī ar apvienības“Zaļā brīvība” pārstāvi Jāni Brizgu.  
1/25/202238 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Kādas ir galvenās kļūdas ejot pirtī?

Kādas ir galvenās kļūdas ejot pirtī? Par pēršanos un sildīšanos stāsta pirtnieks ar 30 gadu stāžu - Jānis Šalms!
1/18/202238 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Kas nepieciešams lai kļūtu par mednieku?

Kas nepieciešams lai kļūtu par mednieku? Par to saruna ar mednieku kursu vadītāju Jāni Pirvicu un jauno mednieku Edgaru Strodu.  
1/11/202257 minutes
Episode Artwork

Lūšu medības

Lūšu medības, dzīvnieku uzskaite un pētniecība. Par to saruna ar raidījuma viesiem - pētniecības institūta Silava vadošo pētnieku Jāni Ozoliņu un Latvijas mednieku savienības pārstāvi Jāni Baumani.  
1/4/202237 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Daba Latvijā ir saskaitīta!

Daba Latvijā ir saskaitīta! Šobrīd notiek darbs ar tālāko stratēģiju. Par to saruna ar Irisu Mukāni un Daigu Vilkasti. Noslēdzies BIOR projekts par zivīm nozīmīgakajām upēm - stāsta Kaspars Abersons.  
12/28/202140 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Ziemassvētku sajūtas un bluķa vilkšana

Bluķa vilkšana ziemas saulgriežos/saulstāvjos - kas tas par rituālu? Par Ziemassvētku sajūtām runājam ar folkloristu un mūziķi Andri Kapustu!  
12/21/202140 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Kur un kā atrast Ziemassvētku eglīti?

Ziemassvētku eglīte - kur meklēt, kā atrast? Ejam dabā ar raidījuma viesi - Latvijas Valsts Mežu pārstāvi Andri Verneru.
12/14/202141 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Vai ir iespējams bērnudārzs mežā?

Vai ir iespējams bērnudārzs mežā? Kā bērni jau no mazotnes mācās pareizi ģērbties, lai būtu prieks būt dabā. Par to saruna ar raidījuma viešņu Aiju Baroni no bērnudārza "Knābis".  
12/7/202138 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Aktualitātes dabā

Šodienas raidījumā par aktualitātēm dabā - lācis postītājs devies ziemas miegā, DJ Aivis stāsta copes stāstus un  atklāt bušu pagatavošanas recepti jūras krastā, bet Sandris Jūra izklāsta  ģērbšanās aktualitātes ejot dabā un izstāsta gardu recepti pārgājiena maltītei!  
11/30/202137 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Gada balva medniecībā

Gada balva medniecībā - par laureātiem un balvas tapšanu stāsta Latvijas mednieku savienības šefs Jānis Baumanis!  
11/23/202136 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Baltijas jūras lasis

16. novembra raidījumā par Baltijas jūras lasi, nārsta upēm, lašu monitoringu/skaitīšanu ar jaunākajām metodēm. Meklējam atbildi uz jautājumu - cik lašu iet uz nārstu Salacas upē? Sarunā piedalās BIOR pētnieki - Didzis Ustups un Jānis Bajinskis. Klausieties audio pielikumā!
11/16/202138 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Medījuma drošas pirmapstrādes nianses

Medījuma drošas pirmapstrādes nianses raidījumā skaidro pārtikas un veterinārā dienesta speciālisti - Mārtiņš Seržants un Ilze Plikša.
11/9/202140 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Medību trofejas

Reizi trīs gados Latvijā notiek nacionālās nozīmes medību trofeju izstāde. Staltbrieža, alņa, stirnāža un citas trofejas komentē Latvijas mednieku savienības vadītājs Jānis Baumanis.
11/2/202136 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Glābj nomaldījušos lāčus

Pirmo reizi Latvijā glābj divus nomaldījušos lāčus, kuri nebaidās no cilvēka un izposta viensētas. Par lāču ievilināšanu prostā raidījumā stāsta DAP Ziemeļvidzemes reģiona nodaļas vadītājs Rolands Auziņš.
10/26/202144 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Ziemeļvidzemes bezkaunīgie lāči

Ziemeļvidzemes bezkaunīgie lāči - mednieks Voldemārs stāsta pieredzēto, bet par Norvēģijas ekspedīciju dabas izglītībā saruna ar mednieku Jāni Kļaviņu.
10/19/202138 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Ko likt uz āķa?

Plekste vai bute? Jūras cope rudenī. Vēja virziena nozīmē. Ekipējums. Mest tālu vai tuvu? Ko likt uz āķa? Par to raidījumā skaidro copes eksperts Einārs Siliņš.
10/12/202141 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Ko nepieciešams zināt ejot dabā?

Kopā ar Juri Smaļisnki raidījumā izstaigājām Mežtaku un Jūrtaku. Viss par to, ko nepieciešams zināt, lai ietu dabā!
10/5/202138 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Cik kilometrus ik rītu jānoskrien saimniekam kopa ar savu medību suni?

Cik kilometrus ik rītu jānoskrien saimniekam kopa ar savu medību suni? Folkloras kopas "Vilkači" mūsu identitātes meklējumi 21. gadsimtā. Par to raidījumā saruna ar Tomu Grīnvaldu!  
9/28/202139 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Briežu bauris

Šajā reizē raidījumā "Radio vilks dabā" kopā ar mednieku Raivo Strēli runājam par vienu no būtiskiem notikumiem dabā rudens laikā - briežu bauri. Raidījumu klausieties audio pielikumā!  
9/21/202136 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Baltijas jūras dziļo ūdeņu izpēte

Raidījuma fokusā Baltijas jūras dziļo ūdeņu izpētes process un tā rezultāti. Kādas retas zivju sugas atrastas? Par to stāsta BIOR pētnieks Guntars Strods.  
9/14/202138 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Kā rodas pazemes ūdens pasaule?

No kurienes rodas ūdens avoti, gruntsūdens līmeņi un pazemes ūdens pasaule? Par to saruna ar Latvijas Universitātes pētnieku - Jāni Bikši.
9/7/202141 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Baltu identitātes meklējumi

Baltu identitātes meklējumi - par to raidījumā saruna ar Jēkabu Villeru, Valdi Bērvadu un Juri Ņečajevu.  
8/31/202141 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Pēteris Gobzems: kazas, strausi un to īpatnības

Strauss no olas līdz pieaugušam lielākajam putnam pasaulē. Gaļas kazas un to īpatnības. Par to saruna ar strausu fermas īpašnieku Pēteri Gobzemi.
8/24/202130 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Vai tējai pieliktais medus ir kaitīgs?

Bites, medus un vai tējai pieliktais medus ir kaitīgs? Par to saruna ar Baļļas saimnieci Ievu Bergholdi.  
8/17/202130 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Latvijā atrasta lielākā Eiropas vabole - Briežvabole!

Latvijā atrasta lielākā Eiropas vabole - Briežvabole. Šo faktu raidījumā komentē biologs Uldis Valainis. Siena talkas 21. gadsimtā. Ķemeru nacionālais parks aicina piedalīties ikvienu interesentu. Par to stāsta dabas izglītības centra vadītāja Agnese Balandiņa. 14. augustā sākas pīļu medību sezona. Par ornitologu sadarbību ar medniekiem komentē ornitoloģe ar 30. gadus pieredzi -  Antra Stīpniece.  
8/10/202136 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Atskats un aizvadīto karstumu un grandiozajiem lietus plūdiem

Atskats un aizvadīto karstumu un grandiozajiem lietus plūdiem. Ugunsdrošība mežā - vēlreiz par veidiem kā nodzēst ugunskuru, lai tas atkal neuzliesmo. Permakultūras entuziasts Māris Narvils skaidro kā pasargāt dārzu no saules un sausuma, tāpat arī no lielā lietus.
8/3/202138 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Andris Dulverks: drošība mežā gada karstajā laikā

Karstā vasara un vairākas nedēļas bez lietus, cilvēka neuzmanības dēļ, mežos, purvos un pļavās atnes ugunsgrēkus. Kas mums, kā dabā gājējiem, jāzin par drošību mežā? Par to saruna ar Ziemeļkurzemes virsmežniecības inženieri ugunsdzēsības jautājumos - Andri Dulverku.  
7/27/202142 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Latvijas delikatese - vēzis

Latvijas delikatese - vēzis. Kādas sugas sastopamas? Kad maina čaulu? Kāpēc var pēkšņi pazust no ezera? Uz šiem jautājumiem atbildēs un arī par vēžu pareizu gatavošanu pastāstīs copes eksperts Einārs Siliņš.  
7/20/202139 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Jānis Zandbergs: šaušanas prasme, šautuves Latvijā, drošība medībās

Noslēdzies Latvijas izlases starts Eiropas čempionātā kombinētajā medību šaušanā. Latvija 5. vietā, bet individuāli augstā trešā vieta vītņu stobra šaušanā Jānim Zambergam. Saruna par šaušanas prasmēm, šautuvēm Latvijā, drošību medībās. Studijā viesis - Jānis Zandbergs.  
7/13/202136 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā

Raidījuma reportāža no Ungārijas - kur notiek Eiropas čempionāts kombinētajā medību šaušanā. Saruna ar Latvijas izlases dalībniekiem!
7/6/202139 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Voldemārs Spuņģis: kur ērces var sastapt visbiežāk un kā cilvēks ietekmē kukaiņu pasauli?

Vasarā pamostas visi iespējamie kukaiņi - no ērcēm līdz tauriņiem! Pētījums par ērču izplatību Latvijā, kur tās sastapt visbiežāk, kā cilvēks ietekmē kukaiņu pasauli. Par to raidījumā saruna ar kukaiņu pētnieku ar doktora grādu un 50 gadu pieredzi - Voldemāru Spuņģi.  
6/29/202132 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Saulgriežu, Jāņu un Līgo svētku svinēšanas tradīcijas

22. jūnija raidījumā "Radio Vilks dabā" runājām par saulgriežu, Līgo un Jāņu svētku laiku un to svinēšanu. Sarunā piedalījās folkloriste un tautas tradīciju pārzinātāja Aīda Rancāne.
6/22/202134 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Ko darīt, ja mājas sētā ir lieli koki?

15. jūnija raidījumā runājām par kokiem, meklējot atbildes uz šādiem jautājumiem - ko darīt, ja mājas sētā ir lieli koki - ozols, liepa? Kur nestāsīt jaunus kokus? Tāpat raidījumā interesējāmies par arborista darbu un ekipējumu, esot darba procesā ar kokkopi Jāni Vilku. Raidījuma ieraksts audio pielikumā!  
6/15/202136 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Kā sevi pasargāt pret dažādu kukaiņu dzēlieniem?

Odi, dunduri, lapsenes, bites, ērces - kā sevi pasargāt pret dzēlieniem, un kā apstrādāt dzēliena vietu skaidro klīniskais imunologs Lauris Līcītis. Par ērču pārnēsāto Laima slimību saruna ar Elīnu Prikuli, kura ir Laima slimības slimnieku biedrības pārstāve.  
6/8/202139 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Radio vilks dabā personība - Igo!

Radio vilks dabā personība - IGO stāsta par bērnību Igaunijā, skološanos mūzikas un mākslas skolā, vokāla apmācībām un vijoles spēli; par dabas stihijām mūzikā un jaunradi šodien!
6/1/202137 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Kā pareizi apsaimniekot savu dīķi?

Māja, pirts laukos vai piepilsētā un pie mājas/pirts mazs dīķītis - katra cilvēka sapnis!  Ja jau ir ūdens, tad jābūt arī zivīm, bet kādām?  Gadiem ejot dīķis aizaug… - vai zivīm būs pietiekami daudz skābekļa? Kā pareizi apsaimniekot savu dīķi skaidro BIOR speciālists - Mārcis Ziņģis.
5/25/202138 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Ko var izzināt skatoties un pētot moderno tehnoloģiju radītās kartes?

Vēl nesen, ejot dabā, mēs lietojām papīra kartes. Šodien, izmanojot modernās tehnoloģijas, mēs redzam savu atrašanās vietu, koordinātes, reljefu, ceļus, takas, pat foto! Latvijas orientēšanās federācijas prezidents Dagnis Dubrovskis raidījumā skaidro - ko var izzināt skatoties un pētot moderno tehnoloģiju radītās kartes.
5/18/202137 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Radio Vilks Dabā personība - Guntis Veits!

Par bērnību, biešu kaplēšanu laukos, copēšanu dīķī, mukšanu no armijas, grupas "Credo" pirmsākumiem un lielākajiem lomiem stāsta Radio Vilks Dabā personība - Guntis Veits!
5/11/202137 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Maluzvejniecība Latvijā

Divi Latvijas lielākie ezeri - Lubānas un Rāznas. Vides inspektors Dainis Tučs raidījumā stāsta par maluzvejniekiem, tiesu darbiem, desmitiem kilometru izvilktiem malu zvejas tīkliem un dzīšanos pakaļ lācim!
4/27/202139 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Lielākie dabas pētījumi šobrīd Latvijā

Tuvākajos piecos gados Latvijas jūrā - gan zem, gan virs ūdens notiks liels monitorings un pētījums. Par to saruna ar Dabas aizsardzības pārvaldes projekta atbildīgo personu Guntu Gabrāni. Raidījuma otrajā daļā informācija par vēl vienu lielu pētījumu, kas tiek veikts jau astoņu gadu garumā - par Latvijas dažādu biotopu ilgtermiņa saglabāšanu un izmantošanu stāstīja Dabas aizsardzības pārvaldes koordinatore Vita Krieviņa.
4/20/202134 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Vilks - dabas sanitārs, mednieks un ļoti viltīgs dzīvnieks

Maija sākumā vilku ģimenēm dzimst mazie vilku kucēni... Vilku medības, vilks kā dabas sanitārs, mednieks un ļoti viltīgs dzīvnieks - par to saruna ar mednieku Jāni Purvicu. Raidījuma noslēgumā arī vilku kauciena atdarinājums!
4/13/202141 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Iepazīstieties - visaugstākā pasaules līmeņa alpīnists Kristaps Liepiņš

Raidījumā viesojās personība - visaugstākā pasaules līmeņa alpīnists un diplomēts alpīnisma instruktors Kristaps Liepiņš, kurš pastāstīja par pirmo braucienu ar riteni no Rīgas līdz Gaiziņam, smago apmācības kursu Alpu kalnos Francijā, kāpšani pa kilometru augstu sienu un grāmatu, ko sarakstījis kopā ar sievu un kalnos iešanas partneri Kristīni!  
4/6/202137 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Drošība uz upes laivojot

Raidījumā saruna ar profesionālu ceļotāju Jāni  Kļaviņu un viņa dēlu Arturu par drošību uz upes laivojot, kā arī ar pirtnieku, kempinga un laivu nomas īpašnieku, Jāni Šalmu par laivošanu Abavā!   
3/30/202136 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Pavasara darbi dārzā ir sākušies!

Par pavasara darbiem dārzā, koku zaru izzāģēšanu, krūmu sakopšanu saruna raidījumā ar permakultūras speciālistu Māri Narvilu. Savukārt kokkopis Jānis Vilks pastāstīja par malkas sagādi un kurināmā sagatavošanu nākamajām ziemas sezonām.
3/23/202135 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Par dzērvēm, ozoliem un došanos dabā

16. marta raidījumā runājām par dzērvju atgriešanos uz ligzdošanas vietām; dalījāmies pieredzē par iešanu dabā - kāda ir pamatekipējuma kaste, kā pareizi apģērbties, lai uzturētos dabā komfortabli? Kā arī konstatējām, ka Latvijā uzskaitīti vēl 953 dižozoli!      
3/16/202136 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Dabas skaitīšanas aktualitātes

Dabas skaitīšanas aktualitātes sarunā ar dabas aizsardzības pārvaldes vadītāju Īrisu Mukāni. Arī telts un guļammaisa nianses - viena no raidījuma sarunas tēmām!
3/9/202136 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Intara Busuļa attiecības ar dabu

Raidījuma viesis - mūziķis Intars Busulis stāsta par savu bērnību lauku mājās, ceļojumiem uz Latgali, sēņošanu un ogošanu kopā ar ģimeni, kā arī iedvesmu mūzikai, esot dabā!
3/2/202137 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Latvija kā tūrisma lielvalsts

Latvija kā tūrisma lielvalsts - jūrtaka, mežtaka... Kādu tūristam kultūru ienes tūrisma attīstība Latvijā? Par to saruna ar Juri Smaļinski.
2/23/202139 minutes, 1 second
Episode Artwork

Copes laivas un ekipējums

Par copes laivām un to ekipējumu - no gumijas piepūšamām līdz modernām un dārgām. Saruna ar laivu ekspertu Gintu Zeiļu.  
2/16/202141 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Krāsnis - to pamatprincipi un veidi

Mēs zinām Jotul veida krāsnis, bet kāds ir Permakultūras risinājums siltumam ziemā? Turbo krāsns, raķešu krāsns - kādas tās ir un kādi ir krāsns pamatpricipi? To raidījumā skaidro Elgars Felcis. Bet par putnu un zvēru piebarošanu ziemā stāsta Māris Narvils.
2/9/202139 minutes, 49 seconds