Winamp Logo
קרן עושה סדר Keren is making Seder Podcast Cover
קרן עושה סדר Keren is making Seder Podcast Profile

קרן עושה סדר Keren is making Seder Podcast

Hebrew, News, 1 season, 28 episodes, 1 day, 2 hours, 59 minutes
About
קרן נויבך וצוות התכנית "סדר יום" בכאן רשת ב מביא לכם בכל שבוע סיפור אחד ומעמיק בתוכו, בתקווה לעשות לכם קצת סדר
Episode Artwork

פרק 28 | קורונה והכסף שלכם

הירידות בבורסה חותכות בחדות את החסכונות לפנסיה של הציבור הישראלי. מה עושים עם הכסף, האם זה הזמן לגעת בו, ומה המדינה עשתה בשביל להגן על החוסכים המבוגרים? קרן נויבך ושאול אמסטרדמסקי בדקו בשבילכם.  צילום: עבד רחים ח'טיב, פלאש 90See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/23/202039 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

פרק 27 | ציצים

הם מעצבים את הזהות שלנו ומשפיעים על הבריאות שלנו. הם חלק בלתי נפרד מהתרבות שלנו. הם מקור לבושה, חשש, גאווה, מבוכה, פחד ושלל רגשות נוספים. קרן נויבך ודנה פרנק מדברות על ציצים. על היחס אליהם לאורך ההיסטוריה, על המקום שלהם בתרבות, על ההשפעה האדירה שלהן על הבריאות של נשים ועל האופן שבו הם מעצבים את היחס לגוף שלנו ולעצמנו. עורכת: מירית הושמנד מיטרי, הפקה: דנה אסרף ותומר שלפניק.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/16/20201 hour, 9 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

פרק 26 | השיטה

שלוש פעמים הלכנו לבחירות בשנה האחרונה, האם זה אומר ששיטת הבחירות בישראל לא עובדת? או שהיא עובדת לא רע בכלל, אבל הפוליטיקאים עצמם הם הבעיה? וגם אם היא יחסית בסדר, האם יש בכל זאת מה לשפר בה, כדי שניתן יהיה להקים כאן ממשלה ולנהל את המדינה? קרן נויבך ויואב קרקובסקי מנסים לעשות לכם קצת סדר בשיטת הבחירות הישראלית ובודקים איך ניתן לשפר אותה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/2/202058 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

פרק 25 | שבטי ישראל - פרק בונוס

הקול הערבי, הקול החרדי, הציונות הדתית ויוצאי אתיופיה, פרק בונוס של "קרן עושה סדר" לרגל בחירות מועד ג'. על הפוליטיקה הקטנה וגם על זרמי העומק שמשנים את החברה הישראלית. אלו שגם ישפיעו על דפוסי ההצבעה של הקבוצות שיכריעו את הבחירות הקרובות. או שלא. ואז נפגש כולנו לעוד סיבוב. צילום: נתי שוחט, פלאש 90 See omnystudio.com/listener for privacy information.
2/27/202058 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

פרק 24 | ספרות, ספרים וספיר

איזה ספר תיקחו איתכם לאי בודד? אתם לא באמת צריכים לענות. למה להתלבט כשיש לכם את הזמן והאפשרות לקרוא עוד ועוד? לרגל ההכרזה על המועמדים הסופיים לפרס ספיר, קרן נויבך משוחחת עם ארבע המועמדות והמועמד. חמש שיחות שכל אחת מהן היא הזמנה לעולם אחר שמחכה לכם בתוך הספר הבא שתקראו. עורכת: מירית הושמנד-מיטרני, הפקה: דנה אסרף ותומר שלפניקSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/24/202041 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

פרק 23 | הפוליטיקה של משבר האקלים

למה הסתירו חברות האנרגיה את הנתונים על שינוי האקלים שהיו ידועים להם כבר בשנות ה-70? מי המדינה הכי מזהמת, ומי הכי פחות? מה האינטרסים של מי שמכחיש את משבר האקלים, ואיך הפך גם הוויכוח על משבר האקלים לוויכוח בין ימין לשמאל?  קרן נויבך ושרון וכסלר צוללות אל הפוליטיקה והכלכלה של משבר האקלים. צילום: Getty Images See omnystudio.com/listener for privacy information.
2/17/20201 hour, 5 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

פרק 22 | נפלאות הזקנה

למה אנחנו נרתעים מזקנים? למה אנחנו מדברים מעל לראש שלהם? למה אנחנו לא רוצים לראות את ולחשוב על המקום שאליו כולנו נגיע? קרן נויבך בשלוש שיחות על נפלאות הזקנה: שלושה אנשים שהחברה כבר תייגה אותם כזקנים או זקנות והם מספרים על היחס שלהם לגיל, למצב הגוף, המוח והלב. שלוש שיחות שיגרמו לכם לא לפחד מהזיקנה, ואחר כך לחשוב עליה קצת אחרת. צילום: Getty ImagesSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/3/202037 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

פרק 21 | למה זה לא עובד?

למה משרדי הממשלה לא מדברים אחד עם השני? למה יש עדיין פקס בעולם? למה פנקס החיסונים עדיין מנייר? וגם טופס 17? או במילים אחרות: איך יכול להיות שמדינה שמגדירה את עצמה סטארט אפ ניישן מפגרת מאחור בכל מה שנוגע להליכים בירוקרטיים שהאזרח נדרש אליהם, על בסיס כמעט יום יומי? יחד עם שאול אמסטרדמסקי צללנו אל נבכי הבירוקרטיה הישראלית בניסיון להבין, למה זה לא עובד? ומתי זה סוף סוף יעבוד?   עורכת: מירית הושמנד מיטרי, הפקה: דנה אסרף ותומר שלפניק. (צילום: Getty Images)See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/27/20201 hour, 6 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

פרק 20 | צפוף פה

צפוף לכם? בכביש? בבית החולים? בבית הספר? על חוף הים? עכשיו תדמיינו איך יראו החיים שלנו כשבישראל יהיו 20 מיליון תושבים. קרן נויבך ואורן אהרוני בדקו האם יש מישהו שיושב ומתכנן איך יראה העתיד של כולנו וכמה מהתוכניות האלו באמת יצאו לפועל?  See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/20/20201 hour, 8 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

פרק 19 | פסיכולוגים בכיס שלי

איך גורמים לנו לא להבריז לרופא? לחסוך יותר? לנסוע בתחבורה ציבורית? אבל גם לקנות תיק ב-1500 ש"ח שאנחנו ממש לא צריכים? על הדרכים לגרום לנו לעשות דברים שלפעמים הם לטובתינו ולפעמים ממש לא, בתחום שמפגיש בין פסיכולוגיה לכלכלה. קרן נויבך וצוות סדר יום מסבירים מה זו כלכלה התנהגותיתSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/13/202046 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

פרק 18 | 20-30 איך יראה העשור הבא?

האם נמצא תרופה לאלצהיימר? למה מנסים למחוק זכרונות מעכברים? מה נאכל בעוד עשר שנים? האם האוכל שלנו יצא ממדפסת? והאם את הלהיט הגדול של 2030 תכתוב בינה מלאכותית? מצוידות במדריך לטרמפיסט בגלקסיה יצאו קרן נויבך ודנה פרנק לבדוק, איך יראה העשור הבא?See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/6/20201 hour, 5 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

פרק 17 | באנו חושך לגרש

על אנשים שמביאים אור: אנשים שהחליטו לעשות מעשה, ליזום משהו שלא היה לפני כן והמעשה הזה משנה לטובה חיים של אנשים אחרים. אם אלו מחוסרי בית, אנשים עם מוגבלויות או האבא שהילד שלו ננעל בטעות במכונית. לרגל החנוכה אבל לא רק, קרן נויבך בארבע שיחות עם אנשים שמגרשים את החושך כל יום מחדשSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/30/201944 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 16 | עצמאים זה לגמרי לבד

אנחנו לבד בעולם, נעשקים, משלמים כפול ולא מקבלים כלום. זעקת העצמאים והעצמאיות, בעלי העסקים הקטנים, התגברה בשבועות האחרונים ואי אפשר להתעלם ממנה. אבל מה בדיוק הבעיות של העסקים הקטנים בישראל? איך אפשר לפתור אותן? ואולי חלק מהן בכלל אי אפשר? קרן נויבך וצליל אברהם מפרקות את הבעיות של העצמאיםSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/23/201953 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 15 | מי ישמור על הילדים?

על הסיוט של כל הורה, על הדבר שהכי מפחיד אותנו, שמישהו יפגע בילד או בילדה שלנו. האם אנחנו כחברה, שומרים על הילדים שלנו? קרן נויבך ודקלה אהרון שפרן בודקות מה קרה בעקבות תיקון חוק חובת הדיווח על התעללות או הזנחה של ילדים לפני 30 שנהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/16/20191 hour, 8 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

פרק 14 | המורה גרטה

מה יודעים הילדים שלנו על משבר האקלים? מה לומדים במערכת החינוך ובאוניברסיטאות על המשבר שיקבע איך יראו החיים שלנו ושל הילדים שלנו בעשורים הבאים? והאם תלמידים מודעים יותר יוכלו לבנות עולם טוב יותר? קרן נויבך ולירן כוג'הינוף יצאו לבדוקSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/9/201956 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

פרק 13 | טיפול אחר לנפש

למחלקות הפסיכיאטריות בישראל נולדו בשנים האחרונות חלופות שמציעות גישה אחרת. כמעט בלי היררכיה ובלי כפיה. אז איך זה עובד? קרן נויבך בשיחה עם האנשים שמבקשים לעשות שינויSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/2/201945 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

פרק 12 | תקועים

האורך של הפרק הזה הוא שעה ו18 דקות. סיכוי לא רע שהפקק היומי שלכם לעבודה ארוך יותר. והתחושה שלכם שהוא רק מתארך? נכונה לגמרי. איך הגענו לכאן? מה הקשר בין הפקקים לתכנון מרכז העיר שלכם? איך עושים תחבורה ציבורית חכמה? וכמה שנים עוד נצטרך לעמוד בפקק? קרן נויבך ושאול אמסטרדמסקי במסע אל שורשי קטסטרופת התחבורה הישראליתSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/25/20191 hour, 18 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

פרק 11 | הכנסה מהצד

לשכור דירה בAirBNB להזמין אוכל מוולט, לנסוע באובר; כלכלת השיתוף נולדה כחלום גלובלי על טכנולוגיה חכמה ומקסום רווחים, אבל היא עלולה להפוך את כולנו לחלטוריסטים חסרי זכויות. שיתוף או ניצול? קרן נויבך וצליל אברהם צוללות את תוך נבכי כלכלת החלטורהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/19/20191 hour, 10 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

פרק 10 | מי מחליט עלי

איך עובד תהליך קבלת ההחלטות האנושי? למה פעמים כה רבות, בני אדם מקבלים החלטות ממש מטופשות? קרן נויבך מבררת עם דן אריאלי, יוסי יסעור ורוני גבעSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/12/201943 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

פרק 9 | בועות מתפוצצות

וויוורק, אובר, ליפט, האם אנחנו בבועה כלכלית? קרן נויבך ושאול אמסטרדמסקי על תאוות בצע, פחד, טיפשות וחלומות גדולים, כל המרכיבים הדרושים ליצירתה של בועה כלכלית ולהתפוצצות שלה. בעבר ואולי גם היוםSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/6/20191 hour, 17 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

פרק 8 | כוחה של סליחה

כי סליחה זה לא רק ביום הכיפורים. כי בסליחה יש עוצמה אדירה. כי מתוך המקום הסולח ולאו דווקא הצודק, יכול לבוא שינוי. מלכה פיוטרקובסקי, גל גבאי ועדי קיסר מדברות עם קרן נויבך על הכוח וההכרח שבסליחה. גם לעצמנו   See omnystudio.com/listener for privacy information.
10/15/201930 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

פרק 7 | אל תקנו לעצמכם מתנה לחג

כמה זבל אתם מייצרים ביום? ובשבוע ובשנה? הסתכלתם פעם על הזבל שלכם? חשבתם פעם כמה נזק אנחנו גורמים לעצמנו כשאנחנו צורכים בלי סוף? קרן נויבך ושאול אמסטרדמסקי מנסים לגרום לכם לשנות את הרגלי הצריכה שלכם, דווקא כשכל העולם רק רוצה שתקנו עוד ועוד See omnystudio.com/listener for privacy information.
10/7/20191 hour, 16 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

פרק 6 | פוליגמיה - מה עושים עם זה?

חמישית המשפחות הבדואיות בדרום חיות בפוליגמיה. מי שניזוק מכך הם כמעט תמיד הנשים והילדים. ואיפה המדינה?  קרן נויבך ואסף פוזיילוב בודקים את אחד הנושאים הכי מורכבים והכי כואבים בחברה הישראלית See omnystudio.com/listener for privacy information.
9/23/20191 hour, 10 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

פרק 5 | מנהלים אחרת

מסע ברחבי הארץ בין מנהלי בתי הספר שעושים את זה אחרת. שיחות עם האנשים שיכולים לשנות את העולם של הילד שלכם. בשלומי, ג'לג'וליה, ירושלים וגוש עציוןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/16/201947 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 4 | נשארים כיתה

איך קורה שאי השיוויון בישראל מתחיל מהעריסה ומגיע עד לאוניברסיטה? למי יש אינטרס לשמר את המצב הזה? מה באמת הפערים בין הערבים ליהודים? ומי צריך שיעורי בית?  קרן נויבך ולירן כוג'הינוף צוללים לעומק מערכת החינוך הישראליתSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/9/20191 hour, 7 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

פרק 3 | הבית בוער

קרן נויבך ושאול אמסטרדמסקי יצאו לבדוק למה אנחנו לא מדברים מספיק על משבר האקלים ומה ניתן לעשות כדי להציל אותנו מעצמנו?See omnystudio.com/listener for privacy information.
9/2/201957 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

פרק 2 | כשלון רפורמת הקנאביס הרפואי

מאז שהחלה רפורמת הקנאביס הרפואי, חולים רבים לא מצליחים לקבל את התרופה שלהם. יחד עם כתבת הבריאות דקלה אהרון שפרן יצאנו לבדוק מדוע זה קורהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/25/20191 hour, 9 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

פרק 1 | מהפכת אמאזון

לקראת בואה של אמזון לישראל, קרן נויבך ושאול אמסטרדמסקי בודקים, מה זה אמזון בכלל? על הצד האפל של ענקית המכירות ולמה למרות הכל, אנחנו זקוקים לזה?See omnystudio.com/listener for privacy information.
8/18/201944 minutes, 50 seconds