Sziasztok! Ha érdekel a pszichológiai és szívesen hallgatsz ilyen jellegű műsorokat, akkor jó helyen jársz. Mi Kinga és Laci vagyunk egy pszichológus házaspár és Timivel beszélgetünk önismeretről, gyermeknevelésről és egyéb érdekes témákról. Gyere és hallgass minket heti rendszerességgel. Ha pedig szívesen olvasgatsz ilyen jellegű írásokat, akkor iratkozz fel a blogunkra. Kellemes időtöltést kívánunk Neked! www.onlinepszichologiaitanacsadas.com/blog
Evidenciákat puffogtató “szak”emberek hatása
Milyen hatással lehet életünkre, ha olyan videókat vagy előadásokat nézünk, hallgatunk, amik megmondják, hogy mit tegyünk azért, hogy boldogok legyünk? Lehet-e ezeknek káros hatása az életünkre. Ezt a témát fejtegetjük most.
05/12/2023 • 9 minutes 31 seconds
Time Management gyerek mellett
Mit lehet tenni, hogy könnyítsünk az életünket? Hogyan tudnánk jobban szervezni a mindennapjainkat gyerek mellett? Mik azok az apró trükkök, amik segítenek a szervezettebb életvitelben? Ezt a témát taglaljuk most.
28/11/2023 • 11 minutes 9 seconds
Idegen nyelven szeretni
Milyen nehézségekkel járhat, ha a párunk anyanyelve más? Hátrányt jelenthet-e a mi életünkben ez? És a gyerekek hogyan fognak majd ezzel megküzdeni? Erről beszélgetünk most.
21/11/2023 • 12 minutes 4 seconds
Titok a családban
Titok minden családban van, és nem is kell mindenkinek mindent tudnia. De mikor van a titkokkal gond? A titkok tényleg titkok, vagy a család többi tagja, a gyerekek is tudják, hogy van? Erről beszélgetünk most.
14/11/2023 • 13 minutes 11 seconds
Egyedül külföldön
Hogy verjék gyökereket külföldön és találjuk meg a helyünket, ha egy gyökértelen országból érkezünk? Milyen nehézségek várhatnak ránk? Erről beszélgetünk most.
07/11/2023 • 13 minutes 34 seconds
Kamaszkori mélabú
A kamaszkor nehéz… és hosszú…és minden a feje tetejére áll. De miért is van ez? Miért veszítjük el a cuki, csacsogós, mosolygós gyermekünket? Mi áll ennek a hátterében? Ezt fejtegetjük ma.
31/10/2023 • 14 minutes 28 seconds
Egyedül boldogan!
Hogy legyünk magunkkal békességben? Hogyan lehetünk más nélkül is boldogok? Mit is jelent az, hogy békességbe vagyunk önmagunkkal? Erről beszélgetünk most.
24/10/2023 • 11 minutes 24 seconds
Merj beszélni a HALÁLról gyermekeddel!
A halál kérdése és az arról való beszélgetés sok szülőt megrémít. Hogyan is beszéljenek róla, beszéljenek-e egyáltalán róla, és ha igen, mikortól illetve mit kezdjenek, ha a kamasz gyermekük az öngyilkosság kérdéskörét feszegeti…
17/10/2023 • 10 minutes 15 seconds
Transzgenerációs átok
Hogyan ismerjük fel, hogy az őseink életet éljük? Milyen jelek mutatnak erre? Mit is lehet ezekkel kezdeni? Ezt a témát feszegetjük most.
10/10/2023 • 8 minutes 45 seconds
Tudatos nevelés - avagy felkészítés a hétköznapi történésekre
A kisgyermekes családok életében elég sok minden szokott történni. Látogatások, nyaralás, betegség, programok, amik szinte csak úgy megtörténnek a gyermekekkel. De vajon fel kell-e őket készíteni ezekre? Tudniuk kell-e, hogy hogyan készülünk egy pl. egy nyaralásra? Vagy temetésre? Erről beszélgetünk most.
03/10/2023 • 10 minutes 39 seconds
Szeretetnyelvek más szemszögből
Te tudod, hogy a másik milyen szeretetre vágyik? Úgy szereted, ahogy ő szeretné és ő is úgy szeret Téged, ahogy Te szeretnéd? Vagy pont mást adtok egymásnak? Erről lesz most szó.
26/09/2023 • 16 minutes 50 seconds
Online megsegítés kicsi gyerekeknek?
Gyakran felkeresnek szülők, hogy pici gyerekeknek segítsek online. De vajon működik-e ez? Mikortól? Erről lesz most szó.
19/09/2023 • 5 minutes 27 seconds
Tudni ki vagyok és mit akarok
Alapvetően az ember azt gondolná, hogy tisztában van önmagával és tudja is, hogy ki ő és milyen célok felé tart. Viszont ez sokszor nem így van. De miért is? Erről lesz szó ebben az adásban.
12/09/2023 • 11 minutes 15 seconds
Megváltozik-e a kamasz, ha pszichológushoz jár
Igen. De biztos, hogy olyan értelemben, ahogy ezt a szülő szeretné? Vagy valami egészen más módon? Erről lesz szó most.
05/09/2023 • 10 minutes 26 seconds
Tudásszerzés az önismerethez
Mire számítsunk, ha belevágunk az önismeretbe? Hol is kezdjük a munkát? Mennyire lesz nehéz és meddig fog tartani? Ezeket a témákat boncolgatjuk most.
29/08/2023 • 9 minutes
Szülőkonzultáció kamaszok esetén
Kamaszok esetén nagyon nehéz elfogadni a szülőknek, hogy a szakember nem mond el mindent, ami a kamasz életében történik és esetleg nem olyan gyakoriak ezek a szülőkonzultációs alkalmak, mint amennyire ők szeretnék. De mi is ennek az oka? Ezt a témát fejtegetjük ma.
22/08/2023 • 9 minutes 43 seconds
Nincsenek emlékeim…
A tanácsadások során gyakran előfordul, hogy a kliens nem tud felidézni emlékeket a gyerekkorából. Miről is árulkodhat ez? Ezt boncolgatjuk most.
15/08/2023 • 6 minutes 37 seconds
Szükség van a dackorszakra?
Hány szülő szívesen kihagyná a dackorszakot… Milyen jó is lenne… Pedig a dackorszakra igen is szükség van. De miért is? Erről beszélgetünk most.
08/08/2023 • 12 minutes 42 seconds
Hangulatrontó személyek
Miért van az, hogy egy személy mindig elrontja egy társaság, egy egész család hangulatát? Miért könnyebbül ő meg míg a többiek ‘padlóra kerülnek’? Miért van neki erre lelkileg szüksége? Erről lesz szó most.
01/08/2023 • 10 minutes 11 seconds
A szabad játék fejlesztő ereje
Szülőként gyakran bele se gondolunk, hogy a játéknak és magának a szabad játéknak milyen fontos szerepe van gyermekünk fejlődése szempontjából. De hogy tudjuk segíteni őt abban, hogy a legtöbbet kihozza a játéktevékenységéből és ezáltal a kreativitása jobban fejlődjön? Egy kis betekintést adunk ezzel az adással ebbe.
25/07/2023 • 6 minutes 49 seconds
Prioritások a párkapcsolatban
Kinek mi a fontos a párkapcsolatban? Érdemes-e meghunyászkodni és utána évek múlva közös ház és gyerekek mellett elválni? Mire kéne figyelni egy párkapcsolat kezdetén? Erről lesz szó a mostani adásban.
18/07/2023 • 10 minutes 43 seconds
Kaki, pisi, pukikorszak
Sok szülő megijed, amikor kicsi is gyermeke életében egyszer csak megjelenik a kakival, pisivel, pukival való intenzív foglalkozás. Mit jelent ez és mire figyeljünk? Engedjük vagy tiltsuk? Ezt a témát fejtegetjük most.
11/07/2023 • 12 minutes 13 seconds
A ring - harc a bántalmazó szülőkkel
Miért harcolok mindig a bántalmazó szüleimmel? Miért engedem, hogy mindig bántsanak? Mi az, amit el kéne tudnom fogadni, hogy ez némiképp változzon? Erről lesz szó ebben az adásban.
04/07/2023 • 9 minutes 12 seconds
A kamaszokkal való együttfejlődés
Tanulhatunk-e kamasz gyermekünktől és éreztethetjük-e vele azt, hogy valamiben nem vagyunk olyan okosak, anélkül, hogy az irántunk való tisztelete megváltozzon? Kell-e megrögzött (általunk talán nem is tudott) tévhiteinkhez ragaszkodni? Erről szól a mai műsor.
27/06/2023 • 8 minutes 48 seconds
Kötelező kapcsolattartás
Tényleg feljogosít egy szülőt a szülőség, hogy érzelmileg megmérgezze az életemet? Kell-e felnőtt gyerekként tartanom vele/velük a kapcsolatot? Vagy elegendő az, ha én képes vagyok érzelmileg leválni róluk? Ezt a témát boncolgatjuk most.
13/06/2023 • 11 minutes 4 seconds
Igaz-e a mondás: Kisgyerek kis gond…
Biztos ismeri mindenki a mondást, hogy ‘Kisgyerek kis gond, nagy gyerek nagy gond’, de ez tényleg így van? Vagy csak az újabb kihívások a nevelésben okozhatják ezt az illúziót? Erről beszélgetünk most.
06/06/2023 • 8 minutes 24 seconds
‘Felébredés’ és az illúziók elvesztése
Az ébredés nehéz, főleg, ha nagyon sokáig aludtunk. Felismerni azt, hogy sokszor ragaszkodtunk olyan dolgokhoz, amikhez nem kellett volna, fájdalmas egy érzés. De ahhoz, hogy lelkileg tisztuljunk, érdemes felébrednünk. Erről lesz most szó ebben az epizódban.
30/05/2023 • 11 minutes 22 seconds
Párunk bevonása a gyereknevelésbe
Az első gyermek megszületése előtt általában a párok úgy gondolják, hogy majd a gyereknevelést közösen fogják végezni. Aztán ez valahogy sok esetben mégsem így történik. Ennek okait és megoldásmódjait boncolgatjuk most.
23/05/2023 • 10 minutes 56 seconds
Tüneteink, mint emlékek
Honnan erednek a tüneteink, amiknek jelen élethelyzetünkben talán nincs relevanciája? Miért pánikolok be egy adott szituációban? Miért ver le tömegben a víz? Honnan jönnek ezek a megfoghatatlan dolgok? Erről beszélgetünk most.
16/05/2023 • 9 minutes 33 seconds
Szándékos bosszantás óvodás korban?
Sok szülőtől hallom, hogy gyermeke szándékosan, csak azért is kiakasztja őt. De ez tényleg így van? A gyerek előre kigondolja, hogy most ki fogja akasztani a szüleit? Vagy esetleg ez egy olyan életkori sajátosság, aminek köze sincs a szándékossághoz? Erről lesz most szó.
09/05/2023 • 6 minutes 56 seconds
A rózsaszín szemüveg
Biztos mindenkinek az életében volt vagy van olyan, hogy mindig beleesik ugyanabba a kellemetlen szituációba, amibe nagyon nem szeretne. Mi ennek az oka? És mit lehet ez ellen tenni? Erről lesz szó ebben az adásban.
02/05/2023 • 8 minutes 18 seconds
Kistestvér érkezése
A második gyermek várása/érkezése sokszor egy félelemmel teli érzéssel párosul. Sok szülő attól fél, hogy a nagyobb testvér hogy fogja fogadni az új családtagot, pedig a legnagyobb félelem az anyákban van. Miktől is félünk és mikkel kell megküzdeni? Erről beszélgetünk ebben az epizódban.
25/04/2023 • 12 minutes 53 seconds
A múlton való kesergés
Érdemes-e a múltbeli sérelmeket felhánytorgatni? Vagy azokon keseregni? Esetleg van-e erre valami megoldás? Erről lesz szó ebben az adásban.
18/04/2023 • 8 minutes 33 seconds
Mit kezdjünk gyermekünk félelmeivel
Akármilyen jó szülők vagyunk, gyermekünk életében előbb vagy utóbb megjelennek a félelmek. De mit is kell ezekkel kezdeni? Bagatellizáljuk el? Vagy ne is vegyünk róla tudomást? Vagy nagyon komolyan vegyük? Ezt a témát boncolgatjuk ebben az epizódban.
11/04/2023 • 6 minutes 3 seconds
Ha csak az egyik húz a párkapcsolatban
Mi történik akkor, amikor egy párkapcsolatban csak az egyik érzi úgy, hogy valami nincs rendben? Ha ezen csak az egyikük próbál változtatni? Ha a párunk csukott szemmel vesz rész az életünkben? Ezekről beszélgetünk ebben az adásban.
04/04/2023 • 9 minutes 30 seconds
Külföldre költözés gyerekkel
Amikor külföldre költözik egy család, rengeteg minden megváltozik az életükben. A költözés általában jól lezajlik, csak utána jönnek a nehézségek az oviban, iskolában, otthon. Mit tudunk tenni, hogy ezek ne, vagy ne olyan intenzíven jöjjenek elő? Erről lesz szó ebben az adásban.
28/03/2023 • 10 minutes 1 second
Miért nem válik a szülő?
“Anya, kérlek váljatok el!” - mondja a gyerek, de ez sokszor süket fülekre talál. A válasz erre sokszor az, hogy csak a gyereknek akarnak jót, hogy ő teljes családban nőjön fel. De tényleg ez van a hátterében? Vagy csak a saját félelmeinket próbáljuk leplezni? Erről beszélgetünk most.
21/03/2023 • 8 minutes 32 seconds
Miért nem nyílik meg a kamasz a szülőnek?
A kamasz próbálkozik. De tényleg. Csak vannak azok az esetek, amikor a szülő elképzelései és a gyermek gondolkodásmódja nem egyezik. És ezekben az esetekben történik a bezárkózás. Mit is lehet tenni ezekben az esetekben? Erről beszélgetünk most.
14/03/2023 • 12 minutes 48 seconds
Mókuskerék a párkapcsolatban
Te is szoktad azt érezni, hogy a párkapcsolatodban mindig ugyan azok a problémák és hiába beszéltek róla, nincs változás? Nem tudod, hogy miért van ez? Lehet a technikád rossz? Err ől beszélgetünk most.
07/03/2023 • 8 minutes 18 seconds
Digitális eszközök használata kiskorban
Kevés olyan téma van szülők körében, ami ennyire megosztaná a véleményeket. Van, aki nem korlátozza gyermekét, van, aki pedig nagyon óvja, hogy minél később kezdje el a ‘kütyük’ használatát. De mire is érdemes odafigyelni és hogyan is alakítsunk ki egy - gyerek is és szülő is - elégedett helyzetet? Ezt a témát fejtegetjük most.
01/03/2023 • 8 minutes 10 seconds
Ki tesz engem boldoggá?
A saját boldogságom miért ki felelős? Kinek is kellene engem boldoggá tennie? Nekem saját magamat vagy mindenképp szükség van egy társra hozzá? Honnan tanulja meg a gyerek, hogy mi is az, ami őt boldoggá teszi? Ezekről a kérdésekről beszélgetünk ebben az adásban.
21/02/2023 • 11 minutes 47 seconds
Miért nem megy az együtt tanulás a gyermekünkkel?
Sok szülő szenved attól, hogy egy rémálom az együtt tanulás a gyermekükkel. De mi is ennek az oka? Tudunk-e tenni ez ellen valamit szülőként? Velem van-e a baj vagy csak nem passzolunk össze? Ezeket a kérdéseket fejtegetjük ebben a adásban.
14/02/2023 • 7 minutes 9 seconds
Játszmák
Mik azok a játszmák? Lehet-e játszmák nélkül élni? Mi a funkciójuk az életünkbe? Hogyan tudunk kilépni játszmáinból? Jobb partnerrel vagy partner nélkül elhagyni a játszmákat? Mindezekről a témákról beszélgetünk ebben az adásban.
07/02/2023 • 11 minutes 42 seconds
A kamaszok más világa
A kamaszok egy egészen más világban élnek és a szülők nagyon sokszor nem értik őket. Nehezen tudnak kapcsolódni hozzájuk és sokszor az is negatív felhanggal történik. Vagyis gyermekük így érzékeli. De mit tehetünk ebben az esetben? Hogy lehetne jobb a kapcsolatunk? Ezt a témát fejtegetjük most.
31/01/2023 • 14 minutes 8 seconds
‚A Kiállítás’ - ahol az érzésekre is szükség van
Amikor a hétköznapokban próbáljuk a dolgokat az eszünkkel megoldani és az érzéseinket félretenni, egy idő után rájövünk, hogy valami nem stimmel. Mert az érzéseket próbálhatjuk elnyomni, félretenni, de ‘sajnos’ ez csak ideid-óráig működik. A mostani műsorban ezt a témát fejtegetjük.
24/01/2023 • 9 minutes 39 seconds
Miért fontos a következetesség gyerekkorban
Mi a következetesség? Van-e ennek valamilyen általános megfogalmazása? A következetesség mennyire függ össze a szigorúsággal? Lehetnek-e kiskapuk? Miben tud megmutatkozni a következetesség? Erről beszélgetünk ebben az adásban.
17/01/2023 • 11 minutes 59 seconds
Amikor levesszük az álarcot és megmutatjuk önmagunk
A mindennapokban nagyon sokan közülünk mások vágyai, elképzelései szerint élünk és egy álarc eltakarja az igazi mivoltunkat. De vajon jó-e ez nekünk? Szükséges-e a boldog élethez, hogy mindig másokat helyezzünk előtérbe és saját magunkat pedig elrejtsük? Erről beszélgetünk most.
10/01/2023 • 9 minutes 31 seconds
‚Kikapcsoló gomb‘ egy gyereken
Kisgyerekes szülők időnként szívesen kikapcsolnák gyermeküket, hisz egy pici gyermek 0-24-es gondozást igényel. Aztán jön a bűntudat, hogy ők milyen anyák. De tényleg attól kevésbé vagyunk jó szülők, ha gyerek nélkül is csinálunk valamit? Ha pl. az apa is jobban kiveszi a részét a nevelésből? Vagy a nagyszülők? Erről beszélgetünk most.