Winamp Logo
Proti Proudu Cover
Proti Proudu Profile

Proti Proudu

Czech, Social, 1 season, 186 episodes, 1 day, 4 hours, 34 minutes
About
Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dan Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí? Každý z nás chce v životě něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.
Episode Artwork

Jak se zbavit bolesti těla? Radek Laci - z děcáku k tréninku hvězd

Radek Laci - rehabilitační trenér a manuální terapeut . Kluk, který vyrostl v kojeneckém ústavu a dětském domově se přes jeho nelehké dětství vypracoval, dokončil vysokou školu a teď vede online kurzy, cvičí s hvězdami a pomáhá lidem pochopit, jak skutečně funguje jejich vlastní tělo. V podcastu prozradil, jak nejlépe pracovat se svým tělem. Podle něj stačí 15 minut cvičení a protahování denně a je nejlepší se učit od pohybů malých dětí. Taky dal tipy na to, jak do života víc pohybu zařadit. Proč je posilování s vlastní vahou nejlepší způsob cvičení? Jak se o pohybu nejlíp učit? A co stojí za jeho trenérským úspěchem? Došla řeč taky na dětský domov a Radkův životní příběh. Proč měl ambice dělat vysokou školu? Kdy zjistil, co chce v životě dělat? A jak nejlépe podporovat děti z dětských domovů? 👉 INFO O EPIZODĚ 📖 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU 
4/11/20241 hour, 30 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

TO NEJLEPŠÍ ze stovek seberozvojových knih. Tomáš Baránek a jeho LIFEHACKY

📚 Jestli jste četli někdy knížku o osobním rozvoji, je velmi pravděpodobné, že byla z nakladatelství Jan Melvil Publishing. To v roce 2007 založil se svým kamarádem Tomáš Baránek, který je mimo jiné i spisovatelem a bloggerem. Ve volném čase tvoří stránku Lifehacky.cz a vyvíjí aplikace pro zlepšení produktivity. Hostem Proti proudu byl už jednou, ale kdo jiný by měl vědět víc o žití dobrého života než nakladatel, který přečetl snad všechny knížky o osobním rozvoji. V rozhovoru přiblížil to, jak se vede malé nakladatelství a jaké druhy knížek teď nejvíc frčí. Přidal taky tipy na knížky, které by neměly ujít vaší pozornosti. A názorně ukázal několik lifehacků a aplikací, které byste měli zařadit do svého života. Také se svěřil s tím, jaké bylo projít si sabatiklem. Udělal by to znovu a doporučil ostatním? Jak moc se stres propisuje do našich životů? Díky čemu žít delší život? Fungují doplňky stravy? Co chtít u doktora při vyšetření krve? A jak funguje Tomášova aplikace, která slouží jako vylepšený To do list? ⚠️ Posluchači podcastu Proti Proudu mají teď unikátní možnost nakoupit ty nejlepší e-booky a audioknihy z nakladatelství Jan Melvil Publishing se 30% slevou, stačí zadat kód: PROTIPROUDU. S nákupem neotálejte, sleva platí jen do konce dubna. Jdi si nakoupit knížky. Všechny odkazy na věci o kterých se bavíme najdete na webu https://protiproudu.cz/tomas-baranek-2/
3/28/20241 hour, 56 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Vojta Dyk: Ambici být světový zpěvák stále mám, o mainstream ale nestojím.

Vojta Dyk je zpěvák, hudebník a herec. Proslavil se jako frontman hudební skupiny Nightwork. Zahrál si ale také ve spoustě filmech: Ženy v pokušení, Revival, pohádce Tři bratři a exceloval ve filmu o Myslivečkovi Il Boemo. V současné době koncertuje se skupinou D.Y.K. nebo tvoří s Tros Discotequos. Jak Vojta přišel na jeho silné stránky a jak přistupuje ke své umělecké tvorbě? Chce pořád dobýt Ameriku? Prozradil také to za kolika projekty v současné době stojí. Popovídal o důležitosti být v tichu a odpočívat. V podcastu se také svěřuje o jeho vztahu k mainstreamu a o tom, co jsme jako lidé zapomněli. Prozradil, jak zvládá skloubit filmy a koncerty a co ho teď dělá šťastným. Partnerem jsou ceskepodcasty.cz, kde budu moc rád, když tuto epizodu ohodnotíte. Pomůžete mi dostat ji mezi širší publikum. Moc díky za to i za každou pozitivní reakci a sdílení.
3/14/20241 hour, 6 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Veronika Ždárský Pospíšilová: Staví školy v Kambodži. Co ji Dalajláma naučil o štěstí?

Veronika Žďárský Pospíšilová je jogínka, díky které mají tisíce Kambodžanů vzdělání. Ve svých 23 letech pomohla v Kambodži postavit několik škol. V současné době pomáhá se svou nadací Hvězdice tisícům dětem za lepším vzděláním. Proč jsou tam lidi, kteří nemají nic, šťastnější než my tady? Jak je to v Kambodži se vzděláním a jak se tam dá postavit škola? Kdo nám v životě dává největší lekce? A co jí řekl na osobním setkání Dalajláma?
2/29/202454 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

AI mi vzala práci! Proti Proudu s Danem Tržilem

Jaké to je, když zkušeného podcastera vystřídá umělá inteligence? Když se role obrátí a Dan je ten, kdo tady odpovídá. Otevřený rozhovor podcastera Dana Tržila o jeho cestě v práci, životě a vyprávění o tom, jaké to je jít proti proudu. Přihlašte se k osobnímu newsletteru https://protiproudu.cz/email/ pro moje nejlepší tipy a nástroje pro spokojený život.
2/16/202446 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Módní návrhář Jan Černý: Baví mě bourat škatulky. Globální módní trendy neexistují

Jak vlastně móda funguje? Jakou roli hrají přehlídky? Opravdu si na sebe ty šílenosti někdo bere? A proč za to lidi platí takové peníze? Dalším hostem Proti Proudu je módní návrhář Jan Černý. Prosadil se už na škole, kde navrhnoval kolekci bot značky Prestige. Poté se dostal na elitní stáž, založil svojí vlastní značku oblečení Jan Societé, pořádá módní přehlídky. Otiskl se i do letošní olympiády v Paříži. Pro českou reprezentaci navrhl kolekci oblečení. Jana jsem se zeptal na zákulisí tvoření olympijské kolekce a na jeho stáž v pařížském módním domě Louis Vuitton. Celkově mě zajímalo, jak se mu podařilo uspět v tak mladém věku.  Moje "reklamní tipy" v podcastu Chcete parádní triko Proti Proudu? Jedno pro vás mám Zaujalo vás italské městečko Monopoli? Vyberte si ubytko zde a vidíme se tam:)
1/25/20241 hour, 11 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Neobyčejný život Václava Nováka - učil indiány, zachránil největší firmy ČR, porazil rakovinu díky JEDNOMU PRINCIPU

Václav Novák je krizový manažer, který zachraňoval největší české firmy. Předtím ale stihl emigrovat do Kanady, kde učil indiány matematiku a fyziku. Toto je podle mě jeden z nejlepších rozhovorů v Proti Proudu, plný mouder a námětů k zamyšlení. Václav Novák dává stále na podobné principy, ať už při plánování emigrace, řízení velkých firem, nebo boji s rakovinou, který třikrát vyhrál. V rozhovoru se dozvíte se, jak si ze života udělat kalkulované dobrodružství a plnit si své sny. Jak vyhrát všechny životní bitvy nebo jak zjistit to, co od života chceme. Václav prozradil, jaké jsou podle něj dva nejdůležitější okamžiky v životě nebo to, jak je důležité plánovat a umět to s lidmi. Pokud vás to bude bavit stejně jako mě, dejte mi prosím vědět:) Partnery podcastu jsou Yodas - 4 měsíční program pro zkušené majitele firem v pražském byznys hubu Opero BYZNYScast Dana Tržila - Můj druhý podcast o podnikání. Plný praktického know-how a zaměřen na malé firmy, tvůrce, živnostníky a s důrazem na online.
1/12/20241 hour, 30 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Největší ČECH v Hollywoodu - Petr Jákl. Jak se dostat na vrchol a nechodit do práce?

Jak se dá pracovat na 62 filmech zároveň? Jaká ranní rutina to Petrovi pomáhá zvládat? Jaký je rozdíl v práci producenta v Česku a v zahraničí? Jaké jsou dvě hlavní schopnosti, které v práci využívá? A proč je důležité vystupovat z komfortní zóny? Petr Jákl je filmový producent, režisér, kaskadér, scénárista a příležitostný herec. Svým zápalem a pracovitostí se dostal až do Hollywoodu, kde spolupracuje s tamními hvězdami. Režíroval filmy Kájinek, Ghoul a Jan Žižka a právě tento nejdražší český film mu otevřel producentskou cestu do Ameriky. Kromě toho je Petr bývalý judista. V roce 2000 reprezentoval Českou republiku na olympijských hrách. O rok později ale sportovní kariéru kvůli zdravotním problémům ukončil. Partnerem podcastu je Sunwork – Fotovoltaické elektrárny pro váš dům nebo firmu. I na mém domě je FVE od Sunworku a mají mé doporučení. Mrkněte na web nebo nezávislé recenzní weby a nezapomeňte se přihlásit, že jdete z podcastu Proti Proudu. Dostanete 2 panely, tedy ekvivalent 1 vyrobené MWh zdarma.
12/22/20231 hour, 28 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

1,5 miliardy pro nemocné děti. Jak přemýšlí nejbohatší zaměstnanec Česka Ondřej Vlček?

Jak se člověk může vypracovat z brigádníka až na pozici CEO? Jak vydělal více než 4 miliardy a proč dal Ondřej půlku svého majetku do nadace? Proč plní dětské sny a staví dětský hospic? Nebo tipy, jak se bránit před kyberzločinci. Vždycky ho bavilo programovat a fascinoval ho svět počítačů, proto není divu, že jako brigádník nastoupil do firmy Avast. O desítek let později se firma stala úspěšnou a on byl v jejím čele. Díky příchodu firmy na burzu se tak Ondřej Vlček stal pravděpodobně nejbohatším zaměstnancem v Česku. Penězi chce ale pomáhat. V roce 2021 založil s manželkou Katarinou Nadaci rodiny Vlčkových. Partneři podcastu jsou: Fingood – crowdfundingová platforma díky které můžete investovat do úvěrů českých firem Yodas - 4 měsíční program pro zkušené majitele firem v pražském byznys hubu Opero
12/7/20231 hour, 14 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Z rozpadlého kravína mezi miliardáře. Zbyněk Frolík a jeho recept na úspěch | PROTI PROUDU

Jak najít své silné stránky? Proč je v podnikání důležitá touha? Jak vést lidi? Jak se řídí firma světové úrovně? Kde vzešla myšlenka na podnikání s nemocničními lůžky? Jaká jsou úskalí velkého majetku? Kolik mu vynáší investice? Jak zvyšovat hodnotu svého majetku? Zbyněk Frolík je zakladatel a jednatel společnosti LINET, která patří k největším výrobcům nemocničních lůžek na světě (zhruba 90 zemí). Za socialismu společně s manželkou podnikal v pěstování a prodeji květin (zejména růží). Následně se stal vedoucím technického odboru v Motolské nemocnici kde měl na starost zhruba 250 zaměstnanců. Tam se zrodil jeho nápad na podnikání. Podle časopisu Forbes se řadí mezi 50 nejbohatších Čechů. Založil Akademii produktivity a inovací, je autorem a spoluautorem řady patentů a inovačních myšlenek. Finančně podporuje řadu startupů i firmu vyvíjející lék proti alzheimerovi Alzheon. Partnerem podcastu je SUNWORK: Kvalitní fotovoltaické elektrárny pro dům nebo firmu - https://sunwork.cz/ 👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.net/zbynek-frolik/ Moc díky za poslech a budu vám velmi vděčný za jakoukoliv recenzi, odběr nebo přesdílení podcastu.
11/24/20231 hour, 40 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Dominik Stroukal: Přijde krize? Pochopte ekonomiku a připravte se na budoucnost.

Je Česko v ekonomické krizi? Jak souvisí inflace s nezaměstnaností? K čemu slouží vysoké úrokové sazby? Co všechno je potřeba změnit ve vzdělávání? Změnil se přístup Dominika ke kryptoměnám? A proč je dobré udržovat dobré sousedské vztahy? Všechny odpovědi na otázky naleznete v této epizodě.  Dominik Stroukal je ekonom, člen Národní ekonomické rady vlády (NERV) a ekonomickým poradcem SatoshiLabs. Také vyučuje na Metropolitní univerzitě Praha. Je autorem několika knih o kryptoměnách a ekonomii jako například Ekonomické bubliny nebo Sex, drogy a bitcoiny. Hostem mého podcastu je už podruhé (poprvé v roce 2019). Budu moc rád za odběr podcastu a rozhodně si nenechte ujít knihu Proti Proudu - ty nejlepší lekce od hostů podcastu za 8 let. Partnery podcastu jsou: Fondee - nejjednodušší cesta k investování. Nyní s novinkou - investujte svým dětem za snížený poplatek. Použijte promokód PROTIPROUDU na 3 měsíce správu účtu ZDARMA. Viessmann - výrobce prvotřídních tepelných čerpadel. Více informací naleznete na webu tepelka.cz
11/7/20231 hour, 24 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

AI a lidský mozek pracují podobně, říká Filip Doušek. Jak si zlepšit životní infrastrukturu?

Filip Doušek je expert na datovou analytiku a umělou inteligenci. Také napsal román Hejno bez ptáků, který tvořil dohromady 12 let. Vždy ale svět viděl dost byznysově a prakticky od malička programoval. Prodal startup Stories.bi, který na základě AI pomáhá firmám správně nakládat s jejich daty. Zabývá se otázkami vědomí a souvislostí mezi mozkem a AI. Jak se člověku změní mysl a život po prodeji firmy? Proč jít u spokojenosti a smysluplnosti více do hloubky? Do jaké míry mohou naše vědomí a psychika ovlivňovat náš život? Jaké jsou pohledy na vědomí? A proč je důležité neignorovat bazální nastavení? Partnery podcasty jsou: Vašeliga.cz – Pomocí VAŠELIGA.CZ is každý měsíc zahrajete 4 vyrovnané zápasy ve vašem oblíbeném sportu. Squash, badminton, tenis, ping-pong nebo beach volejbal – poznejte nové přátele/soupeře a buďte aktivní. Napište kód vašezdraví na email [email protected] pro měsíc zdarma. BYZNYScast Dana Tržila - Můj praktický podcast o podnikání
10/28/20231 hour, 42 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Petr Koubský: Jaký je problém současné vědy? Každý si najde svoji pravdu

Jak chápat tenhle svět? Jak rozumět technologickému pokroku? A proč lidé vědě přestávají věřit? Na tyhle otázky se Petr snažil odpovědět a přidal k tomu několik tipů na to, jak správně pracovat s informacemi. Nakonec doplnil, jakým výzvám čelí vědci ve fyzice a biologii a jak málo toho vlastně víme o světě, v kterém žijeme. Petr Koubský je český publicista, analytik informačních a komunikačních médií a pedagog. Napsal a přeložil několik knih o IT, učil na VŠE a FF UK. Pracoval postupně jako programátor, pak v Softwarových novinách, byl šéfredaktorem časopisu Inside, ředitelem iCollege a vydavatelem webového magazínu 067. Od roku 2018 působí v Deníku N jako redaktor pro vědu a technologie a snaží se tato témata předávat široké veřejnosti stravitelnějším způsobem. Partnerem podcastu je SUNWORK – Kvalitní fotovoltaické elektrárny pro váš dům, či firmu na míru Více informací o podcastu, další díly a link na knížku ZDE
10/5/20231 hour, 11 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Radim Pařík: Vyjednávejte bez kompromisu! Co se naučit od vyjednavačů FBI?

Co to je vypnout mozek protistrany? Proč je špatný kompromis nebo win-win? Kde potřebujeme vyjednávání? Radim Pařík je mezinárodní profesionální vyjednavač, bývalý vrcholový manažer a Linkedin rockstar:) Absolvoval výcvik vyjednávání americké FBI, program vyjednávání Harvardovy univerzity, má za sebou hromadu zkušeností z vedení lidí i důležitých vyjednávání. Vezměte si popcorn, ale hlavně poznámkový blok a nebojte se zastavovat. Některé pasáže stojí za připomenutí. Partnerem podcastu jsou Vašeliga.cz – Pomocí VAŠELIGA.CZ is každý měsíc zahrajete 4 vyrovnané zápasy ve vašem oblíbeném sportu. Squash, badminton, tenis, ping-pong nebo beach volejbal – poznejte nové přátele/soupeře a buďte aktivní. Napište kód vašezdraví na email [email protected] pro měsíc zdarma.
9/13/20231 hour, 29 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Petr Šrámek: JAK PORAZIT STÁRNUTÍ

Petr Šrámek je český podnikatel, mentor startupů a firem a popularizátor vědeckého pokroku v oblasti umělé inteligence a dlouhověkosti. Jaké jsou nové vědecké poznatky v oblasti dlouhověkosti? Co dělat pro lepší zdraví? Co udělá dlouhověkost se zdravotním systémem?  Více informací o podcastu. Kupte si knihu Proti Proudu - stojí za to. Partnerem podcastu je Vašeliga.cz – Pomocí VAŠELIGA.CZ is každý měsíc zahrajete 4 vyrovnané zápasy ve vašem oblíbeném sportu. Squash, badminton, tenis, ping-pong nebo beach volejbal - poznejte nové přátele/soupeře a buďte aktivní. Napište kód vašezdraví na email [email protected] pro měsíc zdarma.
8/22/20231 hour, 17 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Vezme nám umělá inteligence práci? Tomáš Mikolov & Jan Romportl (AI SPECIÁL)

Speciál podcastu na téma AI. Je to jen krátký trend nebo nám vezme za pár let práci? Je to jen chytrá kalkulačka nebo myslí stejně jako lidé? Jak ChatGPT vlastně funguje? V jakých oblastech bude rozvoj AI nejrychlejší? A proč dělá chyby? Chtěl jsem co nejdůkladněji zpracovat téma, které poslední měsíce hýbe světem a zodpovědět na všechny otázky. Pozval jsem proto Tomáše Mikolova - vědce, jehož práce je základem současných LLM, tedy na čem stojí většina dnešních AI nástrojů a Jana Romportla, který se AI věnuje 20 let jako expert, konzultant, podnikatel i manažer. Chcete spolupracovat? Napište mi na [email protected] Přátelům posílám souhrn nejlepších myšlenek, nástrojů a vychytávek, který mi zlepšují život. Přidej se zde.  
7/31/20231 hour, 36 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Jiří Horáček: Jak přemoci depresi? Je to utrpení, psychedelika jsou nadějí.

Vytvoří AI vědomí? Co dělají antidepresiva a psychedelika v naší hlavě? A co je to rozpuštění ega? Jiří Horáček pracuje na 3. lékařské fakultě Univerzity Karlovy v Praze jako přednosta Kliniky psychiatrie a lékařské psychologie a v Národním ústavu duševního zdraví na pozici vedoucího Centra pokročilých studií mozku a vědomí. V tomto rozhovoru se dozvíte spoustu fascinujících témat, povíme si o psychických onemocněních, fungování mozku, ale i o Ukrajině, kde byl Jiří společně s českými lékaři pomáhat s traumaty. Více informací na webu Proti Proudu Partnery jsou Dan Tržil: Koukněte na web tohoto mazáka:) Fingood: crowdfundingová platforma díky které můžete investovat do úvěrů českých firem  
7/10/20231 hour, 30 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Margit Slimáková: Jíst zdravě je jednoduché, stačí jedno pravidlo

Margit Slimáková je specialistka na zdravotní prevenci a výživu. Vystudovala farmacii a dietologii a  věnuje se poradenství a osvětě, publikační i přednáškové činnosti. Říká se o ni, že je nejvlivnější česká expertka v oblasti zdravého životního stylu. V rozhovoru se dozvíte se: ✓ nejčastější omyly a mýty ve zdravé výživě ✓ populární výživové trendy a doporučení ✓ prevenci častých nemocí pomocí dobrého jídla Partnerem podcastu jsou HackFood – Funkční instatní kaše a ochucené medy - zdravé potraviny v té nejvyšší kvalitě s vysokým obsahem bioaktivních látek. Použijte promokód protiproudu pro 10% slevu. A při nákupu nad 600,- máte dopravu zdarma. Remix - e-shop s outletovým a second-handovým oblečením. Využijte promo kód PP40 pro 40% slevu na první objednávku.
6/21/20231 hour, 22 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Marian Jelínek: JAK PRACOVAT S MYŠLENKAMI A STÁT SE VÍTĚZEM?

Marian Jelínek je hokejový trenér, mentální kouč, manažer, pedagog, spisovatel. Proslavil se i dlouholetou spoluprací s Jaromírem Jágrem. Jak zvládat nepříjemné myšlenky? Jaké chyby nám brání být šťastní? A co si můžeme vzít od špičkových sportovců? Chcete dostávat další tipy na věci, které mě mění život? Přihlašte se k newsletteru https://protiproudu.cz/email/ Partnery podcastu jsou Kitelement - Špičkové české vybavení na cestování s kiteboardem. Splity, kompresní bagy a další vychytávky v top kvalitě. Použijte kód protiproudu10 Remix - eshop s outletovou a second-hand módou. Dejte kód PP40 pro 40% slevu na první objednávku
6/8/202356 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Párový terapeut Pavel Rataj: Jak funguje vztah a láska? (REPOST NEJ PODCASTU)

Repost podcastu z roku 2021, na který dodnes chodí nejvíce pozitivních ohlasů. Hlavně na Youtube se to hemží ohlasy, jak jim tento podcast pomohl ve vztazích nebo litování, že ho neslyšeli dřív. Sám jsem si ho poslechl několikrát a stále tam nacházím užitečné myšlenky. Určitě doporučuji i na opakovaný poslech. Prosím, dejte Proti Proudu hlas v soutěži Podcastroku.cz Pavel Rataj je psycholog a párový psychoterapeut. Bavíme se o budoucnosti vztahů. Existují rozdíly mezi páry, které se poznaly online a těmi, co se daly dohromady „postaru”? Jak nás ovlivňují technologie, seznamky a „digitální” vrstva reality? Uslyšíte, jak se liší následky osobního a digitálního odmítnutí, jakou má ve vztahu roli nevědomí a jestli jsme schopni rozumět všem změnám, které technologie do vztahů přinesly.  
5/31/20231 hour, 50 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Šimon Pánek a Člověk v tísni pracují tam, odkud jiní utíkají! Jsou Češi nejlepší v pomáhání?

Šimon Pánek vybudoval největší organizaci svého druhu ve střední Evropě - Člověk v tísni. Jak nejlépe pomoci za omezené peníze? Jak fungují charity? Střílí se na humanitární pracovníky více než v minulosti? Proč se střechy postaví, ale rány na duši se léčí hůře? A má Šimon Pánek chuť stát se prezidentem? Pokud vás podcast baví, budu hrozně rád za jakékoliv sdílení, hodnocení nebo jinou formu zpětné vazby. Nezapomeňte také pomáhat a pokud vás zaujali partneři tohoto dílu, tak i tím mi pomáháte šířit dobré myšlenky. Remix – Udržitelný eshop s outletovým a second-handovým oblečením. Můžete jim navíc poslat své oblečení a dostat peníze nebo ho nechat zrecyklovat. S promokódem PP40 máte 40% slevu na první objednávku. Fingood - Investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze s pevně stanoveným výnosem.  
5/19/20231 hour, 19 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Bartoš & Pavlíková: Digitalizací k lepšímu Česku? Stát jsme my všichni a nikdo to za nás neudělá.

Vyzpovídal jsem vícepremiéra pro digitalizaci a CEO Česko Digital ohledně digitalizace státu, společenské zodpovědnosti, technologickým dovednostem a jak to už tak bývá, spoustě dalších věcí. V této epizodě Proti Proudu se hosté Ivan Bartoš a Eva Pavlíková zaměřili na několik důležitých témat kolem efektivity státu a role jednotlivce ve společnosti. Diskutovali jsme o tom, proč je digitalizace stále mystifikovaná a jak může pomoci změnit nastavení mysli a usnadnit změnu chování. Proč je důležitá odolnost společnosti a jak může státu pomoci kdokoliv? Jak by mohla být spolupráce mezi byznysem, akademií a státem efektivnější? Uslyšíte také o budoucnosti trhu práce a tom, jak se lidé mohou na ni připravit. Partnerem podcastu jsem já:) Trocha toho self-proma - chcete pomoci s tvořením podcastů? Přemýšlíte o firemním podcastu? Pomůžu vám! Více info zde a kniha Proti Proudu je stále dobrá - koupíš ji zde  
5/4/20231 hour, 31 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Cyril Klepek: Udržitelnost je příležitost. Co dělat s miliardami tun našeho odpadu?

Cyril Klepek je zakladatel digitálního odpadového tržiště Cyrkl. Jak se mu podařilo z nadšeneckého projektu udělat funkční podnikání? Je udržitelnost jen zprofanovaná fráze nebo je to byznysová příležitost pro všechny? A samozřejmě více o odpadech (spoiler alert: zachází se s nimi jak v 70. letech), tříděním a nenažraném světě na pozadí skvělého životního příběhu.   Kupte si knihu Proti Proudu nebo mrkněte na můj nový podcast BYZNYScast Dana Tržila Partnerem podcastu je FunArena – 4 PATRA zábavy v centru Prahy – arkádové automaty, deskoherní bar, paintball, Nerf, netradiční aktivity jako Axe Throwing, HADO, Drunk Busters či Robot Fight. Nezapomenutelné firemní akce a teambuildingy. Nejlepší oslavy narozenin. Divoké rozlučky se svobodou. A to není všechno! Nová pobočka Fun Areny designově řešená ve stylu futuristického prostředí Cyberpunku, odkud už nebudeš chtít odejít! Koukni na www.funarena.cz a dej kód PROTIPROUDU do poznámky pro 10% slevu na aktivity. Platí do konce prázdnin 2023.  
4/19/202359 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Ondřej Kobza o bláznivých nápadech v ulicích. Jak si půjčil Karlův most?

Ondřej Kobza je tvůrce městských projektů a pražský kavárník, který žije na hradě. Ondra má za sebou řadu zajímavých projektů, od Café V lese, po piána na ulici, hostinu na Karlově mostě a nebo poesiomaty. Tenhle rozhovor se těžko škatulkuje. Jasně ohraničená témata se točí kolem tvoření, hravosti, lokálnosti a drzosti být kreativní. V rozhovoru uslyšíte: jak se dá půjčit Karlův most proč se pouštět do na první pohled nesmyslných věcí jak prostředí formuje nápady proč podporovat lokální akce jak poznat úspěšný projekt Partnerem podcastu jsou konference Webexpo – Potkejte se a učte se od nejlepších z web-dev, design, UX, research, marketingu a dalších technologických témat na legendární konferenci v Lucerně. S promokódem protiproudu máte 20% slevu na lístek a na Instagramu můžete dokonce jeden vyhrát. Fingood - Investujte online a jednoduše do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze.
3/28/20231 hour, 12 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Kristína Nemčková: Chci změnit předsudky o kuchařích. Jak fungují nejlepší restaurace?

Kristína Nemčková (známá na sítích jako made_by_kristina) je autorkou a kuchařkou, kterou můžete znát jako nejmladší vítězku soutěže Masterchef. Kristína má od 10 let sen otevřít si jednou svoji restauraci a o cestě za tím snem si budeme povídat. Probereme, proč se lidi dobrovolně pouštění do „kuchařské vojny” v prvotřídních světových restaurací. Uslyšíte, jak je těžké získat práci v michelinské restauraci, jaká je fyzická a psychická zátěž na nejlepších placech a zda si chyba vyslouží křik na styl Gordona Ramsayho. S Kristýnou také probereme stereotypy kolem kuchařiny a učňovských oborů, rozdíly v cukrařině a kuchařině a co většině lidí chybí v kuchyni. V rozhovoru uslyšíte: co Kristýně dal Masterchef jaký je rozdíl mezi domácím a profi kuchařem co odlišuje restaurace s jednou nebo třema Michelinskýma hvězdama jak se Kristýně podařilo věnovat vaření od 12 let Partnerem podcastu je Aktin – Skvělý eshop pro aktivní lidi. Mrkněte na jejich nový grass-fed proteinový izolát nebo na moje oblíbené produkty. a také si pořiďte domů knihu Proti Proudu. Je moc dobrá:)
3/15/20231 hour, 13 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Martin Konečný: Jak mít životní energii, lépe se rozhodovat a umět vyjednávat

Martin Konečný je psycholog, táta, sportovec a expert na vyjednávání. Martin se v tomto podcastu zaměřuje na témata situačního leadershipu, rodičovství, vyjednávání a energie v životě, práci a koučování. Hovoří o tom, jak propojovat situační leadership s rodičovstvím a jaký význam má zplnomocňování dítěte k vlastním rozhodnutím. Také se dotýkáme témat jako optimalizace rozhodování, poznání & posouvání vlastních hranic, naslouchání vlastnímu tělu, a pravidlům pro úspěšné vyjednávání (nejen vyššího platu). Probereme testy, které vám mohou pomoci najít své silné a slabé stránky – a jak poznat testy, které nestojí za vás čas. Nakonec mluvíme o víře v sebe samého, jak si často sami děláme překážky ve vlastní hlavě a o Martinově zkušenostech z terciální prevence v Africe. Partnery podcastu jsou Green Fox Academy – Zajisti si budoucnost v nejintenzivnějším IT bootcampu v ČR! S kódem ProtiProudu získej 5 000 Kč na školné. Fingood - Investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze.
3/1/20231 hour, 26 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Adam Gebrian: Architektura je zhmotněním mezilidských vztahů. Za hnusná města si můžeme sami.

OPRAVA: OMLOUVÁM SE POKUD SE VÁM STÁHL NEÚPLNÝ ROZHOVOR. NYNÍ UŽ OPRAVENO., PRO OPRAVU STAČÍ STÁHNOUT ZNOVA NEBO REFRESHNOUT. Adam Gebrian je český architekt a propagátor architektury. Na začátek rozhovoru mě zajímalo, jestli se můžeme naučit vidět naše okolí jinýma očima a jak často se stane Adamovi, že ho něco zaujme nebo nadchne. A tak uslyšíte, jak se dá rozvíjet zájem, nadšení a větší pozornost ke svému okolí. Povídáme si o filosofii nespěchání, jak se odhodlat vydat se odbočkami a nejen vyšlapanou cestou, kterou chodí všichni. Povídáme si o tom, jak nás formuje prostředí, ve kterém se nacházíme a proč za skvělými věcmi často stojí jednotlivci. V rozhovoru uslyšíte: proč neexistuje neúspěch  jaký vliv na nás má architektura a prostředí jak vznikají ikonické stavby proč je dobrý design neviditelný  jak může jedinec změnit cokoliv Partnerem podcastu je Aktin – Podívejte se na moje oblíbené produkty a doplňky stravy na tomto parádním eshopu plném kvalitních věcí. https://aktin.cz/protiproudu   👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.net/adam-gebrian/ 👕 KUP SI KNIHU A MERCH PROTI PROUDU https://protiproudu.store/   Děkuji za poslech a podporu:)
2/17/20231 hour, 24 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Abhejali Bernardová - Inspirující příběh plavkyně, která na cestě k poznání sebe samé překonala 7 oceánů

Abhejali je dálková plavkyně, běžkyně, motivační řečnice a překladatelka. Jako desátý člověk na světě, čtvrtá žena a první člověk ze země bez moře přeplavala sedm světových mořských úžin, výzvu zvanou Oceans Seven. Nedávno dokončila La Manche triatlon Dover-Praha, extrémní ultratriatlon, při kterém urazila celkem 1111 km (34km plavání, 895km na kole a 182km běhu). Trvalo jí to 7 a půl dne. Svými přeplavbami se snaží ostatní inspirovat k překonání vlastních hranic a ukázat, že si je často tvoříme sami v sobě. V podcastu uslyšíte o hranicích výkonu, jak dosáhnout víc, než si dokážeme představit nebo jak se odrazit od pomyslného dna. Mluvíme o mentálnímu tréninku při přípravě na extrémní výkonu, ale i o meditaci a čerpání síly z nitra pro každodenní „výkony”. Abhejali má unikátní příběh a věřím, že na vás z podcastu dýchne energie a motivace. Ať už mluvíme o tom, jak přistupovat sám k sobě, limitům svých výkonů nebo jaké to je plavat a nevědět, jestli je pod vámi žralok. Motto plaveckého klubu Abhejali bylo sebepřekonání a myslím, že motto této epizody je laskavé nebo klidné sebepřekonání. Partnerem podcastu je Fingood – Jednoduše investujte do zajištěných firemních úvěrů prostřednictvím P2B (peer-to-business) crowdfundingu a nadstandardně zhodnoťte své peníze. Investováním na Fingoodu můžete výborně diverzifikovat - na jednom místě investujete do projektů z různých segmentů Investovat lze již od 1000 Kč, a to s pevně stanoveným výnosem po celou dobu investice 8-12 %. Na Fingoodu už přes 8000 investorů podpořilo přes 200 českých společností - za zmínku stojí například Remoska, Jarošovský pivovar nebo Kolovna.
1/30/202352 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Petr Havlíček: Ideologie ve výživě škodí. Proč tolik lidí nezvládá jíst zdravě?

Petr Havlíček je výživový specialista. S Petrem probereme oblast výživy, která je zahlcená nesmysly, lži, zmatky a kopou informací, které jsou ale relevantní jen pro někoho a v určitém kontextu. Probereme, jaké (ne)existují zkratky ve vztahu k lepšímu stravování a zdraví, ale hlavně uslyšíte, jakými principy se řídit. Partnerem podcastu jsou Aktin – Úspěšný e-shop, kde nakupuji jak sportovní věci, doplňky stravy tak i spoustu potravin a ingrediencí na vaření. Podívejte se na mé oblíbené produkty zde. Kniha Proti Proudu - Jediným limitem jsme my sami. Tajemství úspěchu českých osobností v publikaci podle známého podcastu.
1/20/20231 hour, 28 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Brain We Are: Nejlepší triky, jak se hacknout. Je štěstí cíl nebo vedlejší efekt?

Vojtu Hlaváčka a Kryštofa Jarmara možná znáte jako zajeté duo z podcastu Brain We Are. Kluky jsem pozval do podcastu abychom si popovídali o všem kolem biohackingu. Probrali jsme ale mnohem víc než jen techniky a tipy, o které nebyla nouze, ale povídali jsme si o duševním zdraví, štěstí, maskách, které nosíme a jak se nimi nenechat oblbnout. Pustíme se i do toho, jak si klást lepší otázky, jak si dopřávat pozitivní stres a „nerozbít se” a proč je důležité být v pohodě s tím, že i přes všechny (biohackingový) snahy budeme mít občas dny na hovno. V rozhovoru uslyšíte: jaké biohacking techniky kluci sami používají jak přistupují k tvoření obsahu a co si odnesli z rozhovorů jak přistupovat ke prožívání štěstí Partnerem podcastu je Dáme Jídlo – Stáhněte si aplikaci Dáme jídlo a objednejte si zdravé jídlo z restaurací nebo Dáme Marketu.
1/6/20231 hour, 23 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Libor Votruba - Cestou z léčebny jsem v autě pil vodku. Deziluze závislých je obrovská.

Libor Votruba je úspěšný podnikatel, provozuje Žluté lázně, NEO centrum a vánoční trhy na Staroměstském náměstí. V podcastu sdílí svůj příběh a zkušenosti se závislostí i co mu pomohlo se jí zbavit. 👉 INFO O EPIZODĚ: https://protiproudu.cz/libor-votruba/ 📖 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU https://www.protiproudu.store/kniha-proti-proudu/   Partnerem podcastu je Fondee – S Fondee můžete snadno a přehledně zhodnocovat své uspořené peníze. Použijte kód PROTIPROUDU pro 3 měsíce bez poplatků.
12/12/20221 hour, 19 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Jindřich Vobořil - Je možný svět bez drog a závislostí?

Národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil patří mezi přední odborníky na problematiku drog a závislostí. Je marihuana vstupní droga? Proč je problém černý trh s drogami? Kdy a kdo je nejvíce ohrožený závislostí? To a mnohem více se dozvíte v rozhovoru.  📚 KUP SI KNIHU PROTI PROUDU Děkuji všem partnerům i vám posluchačům. Jak se díváte na partnery v podcastu? Obtěžuje vás reklama? Přispěli byste podcastu napřímo? Zvažuji jak dále řešit monetizaci a udržitelnost podcastu a vaše postřehy jsou pro mě důležité.
11/23/20221 hour, 15 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Josef Dvořáček: O vztahu k půdě, kvalitě jídla a jak to dělat jinak

Nový rozhovor je venku! Pozvání přijal Josef Dvořáček, který vede firmu Sonnentor. Tam kupují bylinky a koření v BIO kvalitě od českých farmářů a vše se snaží dělat, jak nejlépe a nejšetrněji dovedou. S Josefem si povídáme o hledání dostatku v osobním životě a podnikání. Uslyšíte o ekologické filosofii podnikání, o tom, že za každou cenu nemusíme růst (podnikatelsky i osobně) a nebo o tom, jak růst skrze vizi ukotvenou v hodnotách a tradici. Rozebereme, co je vlastně BIO, jak se chováme k půdě a nebo jak je to s chemií v jídle. V kontextu příběhu Josefa naťukneme i téma autentičnosti, rodiny a důležitosti pomalosti. Partnery podcastu jsou Minutový Řečník – Praktické a zábavné kurzy prezentačních dovedností pro jednotlivce i firmy. Dáme jídlo - Dlouhodobý partner podcastu. Vyzkoušejte aplikaci Dámejídlo pro dovoz jídla z restaurací nebo obchodů. Z Dáme marketu můžete mít věci již za 20 minut.
11/4/20221 hour, 18 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Léna Brauner: Jak být sám sebou

Léna je malířka, tatérka, ilustrátorka a zpěvačka. Podcast, který se nám (ne)podařilo nahrát je o cestě k autenticitě, lucidním snění, alternativní výchově a osvobozování se od škatulek. První ⅔ rozhovoru jsme narazili na technické problémy, a tak je audio horší než je standard Proti Proudu. Dejte ale rozhovoru šanci, je to jízda, u které se zasmějete a hlavně zamyslíte o tom, jestli náhodou nejste ve špatných škatulkách, jestli žijete autenticky a jestli vám nechybí odvaha být sám sebou. Objednejte si knihu Proti Proudu! 10 náhodně vybraných, kteří si předobjednají + 5, kteří si předobjednají nejvíce knih dostanou pozvánku 3.11. na exkluzivní křest za účasti hostů podcastu v Praze. Partnerem podcastu je Wild&Coco – Wild&Coco je synonymum pro funkční potraviny, jídlo nové generace, kde se potkává funkcionalita a výborná chuť. Zkuste jejich nový Biotic Cocofír, který je cenově dostupnější variantou a je tak skvělým kamarádem na každý den pro parádní mikrobiom.
10/19/20221 hour, 44 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Pub Quiz se Sarou Polak | SPEŠL DÍL

Toto je experimentální epizoda, v které si zasoutěžíte a něco nového dozvíte. Vemte si tužku a papír a dejte si 60 quiz otázek od Sary Polak. Zasoutěžte si s přáteli nebo se porovnejte s námi! Spotlight: Sara Polak Soutěžící: Dan Tržil, Jiří Vicherek, Miky Škoda   Partnerem podcast je Dámejídlo. Použijte kód PROTIPROUDU na 200 Kč slevu na první objednávku
10/10/20221 hour, 43 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Kamila Rundusová aka Kamu o cestě k uzdravení, životních změnách a Kostarice

Kamila Rundusová alias Kamu je kuchařka, influencerka a autorka, kterou jsem chtěl pozvat do podcastu už od úplně prvních epizod. Povídali jsme si o jejím příběhu, vztahu k sociálním médiím, cestování a důvodu, který ji zavedl žít na Kostariku. Na závěr zvládneme i tipy na vaření, ale hlavní náplní podcastu jsou nástroje, pomocí kterých můžete lépe poznat sebe sama a pracovat se sebou. Mluvíme o psychedelicích, metodách otužování a dýchání, meditaci a o tom, jak se vymanit z nefungujících vzorců. Partnerem podcastu je Chimpanzee – Sportovní výživa pro vaše každodenní dobrodružství. Vyráběná z bio a přírodních surovin v České republice od roku 2008. Použijte promo kód PROTIPROUDU pro 30% slevu na vaši objednávku.   📌 ODEBÍREJ NEWSLETTER https://protiproudu.cz/email 📌 PODPORUJ PROTI PROUDU: https://www.patreon.com/protiproudu
9/12/20222 hours, 15 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Filip Kirschner - Chtěl podnikat férově a transparentně. Jak funguje tyrkysová firma bez manažerů?

Filip Kirschner je spoluzakladatel tyrkysové firmy Applifting. Povídáme si o svobodných firmách, stigmatu podnikání a jak k problémům přistupovat z nových perspektiv. Filip není typický spoluzakladatel. Než se pustil do vlastního podnikání, tak si nebyl jistý, jestli se dá podnikat poctivě a dobře. Stigma kolem podnikání zanechal daleko v minulosti a podílel se na založení svobodné firmy, která nedávno získala značnou investici na digitalizaci kanadského zdravotnictví. V podcastu si povídáme o tom, jak skrze své hodnoty usnadňovat rozhodování, jak nastavit svobodnou firmu, jak případně řešit konflikty, a nebo rozhodovat o alokaci peněz. Partnerem podcastu je StartupJobs.cz – Buď žralok, pracuj pro startup! Místo, kde inovativní firmy jako Applifting a další hledají nadupané spolupracovníky.
8/26/20221 hour, 2 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Jakub Vejmola alias Kicom: Chci, aby z Bitcoinu byly celoplanetární peníze

Jakub Vejmola aka Kicom je známý díky Youtube kanálu Bitcoinový kanál. S Kicomem mluvíme o jeho podnikatelských začátcích, o provozu Bitcoinovýho Kanálu a komunity kolem něj. Nepřekvapivě uslyšíte o kryptu, resp. hlavně Bitcoinu. Dozvíte se, jestli je Bitcoin jen hračka pro bohaté nebo způsobí revoluci. Probereme i investorskou zásadu: „Všichni víme hovno” a to hlavně ve vztahu k predikci budoucnosti. Proč je důležité hledat i jiné informace, než ty, které potvrzují naše předpoklady, jak pracovat s dobře míněnými radami, které dláždí cesty do pekel a nebo jak nést tíhu a dopady špatných rozhodnutí (hlavně, když padá trh)? Pusťte si tento podcast.   Partnery podcastu jsou Braiins – Braiins patří ke globální špičce v oboru bitcoinové těžby už od roku 2010. Vyvíjí software pro bitcoinové těžaře. Jejich cílem je šířit povědomí o Bitcoinu doma v České republice i na Slovensku a tak vydávají významné knihy o Bitcoinu. Můžete si je stáhnout zde. Coinmate - Coinmate je největší česká kryptoburza. Má skvělé hodnocení, nízké poplatky a navíc sídlí v ČR a má českou podporu. Pokud se pomocí tohoto odkazu zaregistrujete jako nový uživatel a nakoupíte kryptoměny alespoň za 500 korun, dostanete se do slosování o výhru 500 000 satoshi, což je při dnešní ceně zhruba 3000 korun. Soutěž bude vyhlášena na twitteru Coinmate.
8/3/20221 hour, 13 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Ochránci zvířat František Příbrský a Tomáš Ouhel o chytání pašeráků. Proč je to podobné jako hon na Pabla Escobara?

Do další epizody přijali pozvání dva ochránci zvířat – František Příbrský a Tomáš Ouhel. Kluci jsou známí svou loveckou akcí na pašeráky Luskounů v Indonésii. Probereme, jak vypadá infiltrace pašeráckých skupin ala hon na Pabla Escobara, ale probereme taky příběhy Františka a Tomáše. Povídáme si o tom, co je přivedlo k zájmu o ochranu zvířat, proč se pouštět do projektů, na které nemusí stačit jeden život, proč se stále vyplácí tvrdá práce nebo o hoaxech a tradiční medicíně. Dejte tomuto rozhovoru šanci a pokud vás bude bavit stejně jako mě, budu rád za každé sdílení nebo podporu.
7/13/20221 hour, 27 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Michelle Losekoot - Jak být kreativnější, lépe psát a pokládat si dobré otázky

Kreativita je dovedností budoucnosti. Novým hostem podcastu je Michelle Losekoot - spisovatelka, digitální storytellerka a tvůrkyně obsahu. Probereme, jak se naučit psát, jak trénovat kreativní myšlení a jak najít svoji vizi, protože „vize léčí krize”. Povídáme si taky o sociálních sítích, autentičnosti a hranicích mezi online a offline životem. V rozhovoru uslyšíte: ☑️ o balancování srdcových a byznysových projektů ☑️ jestli má cenu jako freelancer přemýšlet o konkurenci ☑️ jak v životě zpomalit a neztrácet výkon ☑️ proč by lidé měli pracovat se sítěmi Všechny odkazy na věci, o kterých jsme se bavili najdete na https://protiproudu.net/ Partnery podcastu jsou: Hypotécast - Podcast Tomáše Rusňáka o hypotečním a realitním trhu. Wild&Coco - Parádní přírodní produkty. Použijte promokód PROTIPROUDU a dostanete zdarma jejich výbornou kokosovou alternativu jogurtu k objednávce nad 2000,- a kupte si triko.
6/23/20221 hour, 13 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Kovy: Rád bořím škatulky. Hledám balanc mezi svoji vizí a přáním diváků

Přátelé, nový rozhovor je venku! Pozvání tentokrát přijal Karel Kovář aka Kovy. Úspěšný youtuber, podcaster, spisovatel a moderátor. V rozhovoru uslyšíte: ☑️ jak vypadá férová spolupráce ☑️ jak si vytvořit informační filtr ☑️ proč experimentovat a neomezovat se na jednu kariéru ☑️ jak najít balanc Všechny informace, tvůrci a knihy které jsme zmiňovali najdete na webu Proti Proudu. Tričko si objednáte zde:)  Partneři podcastu jsou StartupJobs.cz a Dáme jídlo.
6/3/20221 hour, 3 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Martin Holečko: Potenciál technologii měnit lidi je obrovský. Budhismus je jako ateismus na steroidech

Martin Holečko je podnikatel, investor a technologický nadšenec. Založil společnost Etnetera, pět let žil v buddhistickém centru, jako jediný Čech vystudoval prestižní on-line školu Setha Godina altMBA a pořádá konferenci Future Port, v které představuje pokrok v technologiích jako umělá inteligence, virtuální a rozšířená realita, roboti a drony, 3D tisk, nové materiály, autonomní a propojená doprava, digitální zdravotnictví a další. Co má společného budhismus a technologie? Proč není fanoušek meditace ve virtuální realitě a jak dlouho trvá od vynálezu po jeho komerční vyuźití? To vše v novém podcastu. Partnery podcastu jsou: Startupjobs.cz a konference WebExpo
5/17/20221 hour, 32 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Petr Sýkora: Pomáhat je přirozené (repost nejoblíbenějšího podcastu)

Když se mě ptají na díl Proti Proudu, který byl nejlepší, nejčastěji odpovídám rozhovor s Petrem Sýkorou. Pokud jste tento rozhovor neslyšeli, nebo si chcete připomenout vlídnost a povídání o dobrém životě, toto doporučuji! Petr Sýkora je podnikatel, filantrop a jeden ze spoluzakladatelů nadace Dobrý anděl.
5/13/202256 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Ben Cristovao: V hudbě jsem věčným studentem. Každý se může naučit zpívat.

Jak dávat 100 % všemu, co děláte? S Benem probereme, jak se nenechat zlomit hejtem a překážkami a jak dělat věci naplno. Uslyšíte o rasismu, bublinách a vlnách ve společnosti a světě hudby. Rozklíčujeme oblíbený sport tech-bro influencerů – BJJ, tedy brazilské Ju-jitsu. Zjistíte, jestli zpívat může každý a jaké aspekty veganismu a udržitelnosti Bena nejvíc zajímají.   Partnery podcastu jsou Wild&Coco – Probuďte sílu a radost ve svém mikrobiomu pomocí kokosových fermentovaných produktů. Zkuste třeba Kokosovou očistu. S kódem PROTIPROUDU máte malé balení Essentialu Proteinu zdarma (k objednávce nad 1500 Kč) Fondee - Zhodnocujte své peníze dlouhodobě. Jednoduše, transparentně a s nízkými poplatky. S promo kódem PROTIPROUDU budete mít navíc správu účtu na 3 měsíce zdarma.
5/3/20221 hour, 17 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Krypto speciál - Jak chápat Web3, DeFi, DAO, NFT a další (Pavel Přecechtěl & Petr Sanetrník)

Krypto je víc než titulky, že padá nebo roste bitcoin. Jak se zorientovat v pojmech jako Web3, DeFi, DAO, NFT nebo smart contracts? Pavel Přecechtěl a Petr Sanetrník vás provedou světem kryptoměn, které se dostane na novinky.cz až za pár let. Uslyšíte, proč nemusíte být v první vlně nadšenců, co si doopravdy kupujete, jak bude vypadat budoucnost internetu a jak poznat kvalitní projekty. Partnery podcastu jsou: Heuréka Group – Zapojte se do Heureka Marketplace a umožněte svým zákazníkům koupit vybrané zboží z vašeho e-shopu přímo na Heurece. Zjednodušíte jim tak celý nákupní proces stejně jako dalších 1 800 e-shopů v Česku a na Slovensku. Miton C - Známí startup investoři Miton po čtyřech letech v krypto ekosystému zastřešili jejich aktivity pod hlavičku fondu nazvaného Miton C. Jejich aktivity jsou založené na důvěře v principy web3, které dávají šanci na řešení některých velkých problémů současného světa.
4/11/20221 hour, 21 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Karel Havlíček: Jak se tvoří hudba pro hollywoodské filmy

Karel Havlíček je hudebník, multiinstrumentalista a skladatel. Prosadil se v Hollywoodu a tvoří hudbu pro filmy nebo třeba trailery na nového Batmana nebo Dunu. Zajímá vás, jakou roli má hudba u filmu, jak se prosadit v USA nebo proč technika jde proti kreativitě? V rozhovoru i mnohem více pikantností:)
3/29/20221 hour, 12 minutes
Episode Artwork

Patrick Zandl: Jak řešit krizi bydlení? O technologiích, úpadku médií a lokální politice

V další epizodě uslyšíte Patricka Zandla, spisovatele a publicistu, bývalého pirátského zastupitele v Brandýse-Boleslavi a arcimága v Průša Research. Epizoda s Patrickem obsáhne spoustu témat. Povídáme si o tom, proč lidé ztrácejí důvěru v mainstreamová média, o Patrikově podnikatelské a politické zkušenosti, jak dobře psát nebo o webu 3 a vyvlastňování bytů v Berlíně. Proti Proudu můžete sledovat na Instagramu, TikToku, Facebooku nebo Youtube V rozhovoru uslyšíte: jak jsou děti ovlivňovány technologiemi o bytové krizi a její řešení jak lépe psát proč nevěříme médiím o webu 3 & technologiích budoucnosti
3/3/20221 hour, 39 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Jiří Fabián: Kopírování úspěšných podnikatelů nefunguje. Svobodnou firmu může mít jen anarchista

Rozhovor s Jirkou jsme domlouvali roky. Jirka je anarchista, podnikatel a zakladatel TopMonks. Kromě toho je Jirka jeden z mála lidí, o kterém můžu říct, že dělá podcasty v Česku stejně dlouho jako já (ne-li dýl). Tenhle rozhovor se těžce škatulkuje; probereme taoismus, decentralizované systémy, krypto, vodní dýmky a jestli Santa Claus a jeho létající sobi vznikli díky houbičkovému rauši Skandinávců. První čtvrthodinku začneme Jirkovým podnikáním, budováním TopMonks a probereme, jak se řídí a fungují autonomní organizace, jak je budovat, proč ve vedení musí jít ego stranou a proč taková forma organizací přitahuje zajímavé a schopné lidi. Obecně se zdržíme u tématu decentralizovaných autonomních systémů. Jestli Tě zajímají spíš lekce z podnikání, tak přeskoč prvních patnáct minut a dostaneš se k tomu, jaký mindset má úspěšně podnikající kryptoanarchista, proč se Jirka nesrovnává s lidmi na obálkách Forbes(u), jak se nenechat ovlivnit pozlátkem úspěchu a proč mít jednoduchý život. „Všechno mám a často si to připomínám.” Jaké má Jirka pracovní rutiny, proč se kvalitní služba nebo produkt prodá sám a jak lidem říci: „ne”? „Věci nemá cenu tlačit.” S Jirkou probereme obecně zažitou představu o podnikání a v čem je mylná. Uslyšíte, pro co optimalizovat, jestli chcete uspět a proč je hlavní dělat věci dobře. Přestaňte se srovnávat s jinými a přejímat jejich standardy, existuje nespočet způsobů, jak uspět. Ostatně neslýcháme o firmách, které pěstují rajčata nebo decentralizovaně provozují pečovatelské služby, ale existují a prosperují. Na závěr probereme nejen rady, jak začít s vlastním podnikáním, ale taky krypto – Jirka se totiž pustil do podnikání s elektronickými vodními dýmkami, na kterých si zvládnete krypto vytěžit. Mluvíme taky o psychedelikách, černých trzích a gig economy.
2/18/20221 hour, 22 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Pavel Macek: Jak mít sílu, klidnou mysl a odolnost? Pomoci mohou bojové sporty i filosofie stoicismu

Pavel Macek je mistr bojových umění, šéfinstruktor silových tréninků a praktikující stoik. Pokud jste fandové bojových sportů a silového tréninku, víte, že díl s Pavlem bude fakt něco. Jestli vás ale nezajímá nic z aktivit, kterým se Pavel věnuje, tak si tenhle rozhovor stejně poslechněte. Nosným tématem je totiž filosofie, filosofie boje, praktická filosofie pro život a stoicismus. Povídáme si o tom, jak vyhledávat mentory a proč se kontinuálně učit celý život. V rozhovoru uslyšíte: proč musíme pro cíl vždy obětovat jak se učit od nejlepších a proč učit ostatní o principech silového tréninku a jak může začít každý hned proč je stoicismus tak populární Partnery podcastu jsou Wild&Coco – Probuďte sílu a radost ve svém mikrobiomu pomocí kokosových potravin a unikátních doplňků stravy. S promo kódem PROTIPROUDU získáte malé balení Essential Proteinu zdarma k nákupu nad 1200,- Dáme Jídlo - Nechte si dovést jídlo z restaurací nebo zboží ze stále se rozšiřující nabídky obchodů.
2/3/20221 hour, 42 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Válečný vyšetřovatel Dzuro: Život je křehký, máme jen teď a tady

Přátelé, máme tu první rozhovor roku 2022 a začínáme pěkně zostra. Vladimír Dzura je kriminalista a válečný vyšetřovatel Mezinárodního trestního tribunálu pro bývalou Jugoslávii. Probíráme jeho práci vyšetřovatele, jak vypadá proces lovu pachatelů nebo jak fake news zabíjeli už před internetem. Napište, jak se vám rozhovor líbil. V rozhovoru uslyšíte: jaké jsou typy spravedlnosti jak vypadá proces lovu pachatelů co hojí rány zústavší po válce jak “fake-news” zabíjely před internetem Partnery tohoto dílu podcastu jsou: Investown - Platforma umožňující mikro investice do nemovitostí Dámejídlo - Objednejte si jídlo nejen z restaurací, ale i z obchodů. S promo kódem NAKUPY150 máte slevu 3x 150 Kč na nákup v obchodech
1/14/20221 hour, 16 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Co mě Proti Proudu naučilo v roce 2021 a jak vybudovat podcast s miliony poslechů?

Co se v Proti Proudu událo v uplynulém roce? V tomto netradičním end-of-the-year podcastu shrneme nejlepší epizody, nejdůležitější myšlenky hostů, filosofii „dobrého života” a tipy na knihy, podcasty, blogy a další zdroje. Do hostovského křesla si sedne Dan (na Instagramu) a s Nickem (na Twitteru) probere lekce z šesti let podcastování, smysl Proti Proudu a novinky, na které se můžete v podcastu těšit v roce 2022.
12/30/20211 hour, 12 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

David Navrátil & Petr Bartoň - Jak chápat dnešní svět? | EKONOMICKÝ SPECIÁL

Do dalšího dílu podcastu přijali pozvání David Navrátil, hlavní ekonom České spořitelny a Petr Bartoň, hlavní ekonom společnosti NATLAND Group. Jak asi tušíte, tentokrát uslyšíte „ekonomický speciál”!! Na předchozí ekonomicky laděné díly chodily dobré ohlasy a mnozí z vás jste chtěli jít do ještě větší hloubky, a to přesně dnes dostanete. V rozhovoru uslyšíte: proč inflace nesežere státní dluh do čeho investovat svůj čas o akciích Tesly a zda je Bitcoin budoucnost proč se rozhodujeme iracionálně a proč selský rozum nestačí proč Česko neumí investovat má smysl přijímat Euro Partnery podcastu jsou Dáme Jídlo– Využijte dovozu jídla z restaurací nebo obchodů. S promo kódem BAMBULE200 můžete získat slevu 200Kč na objednávku z hračkářství Bambule. Platí nad objednávku nad 499Kč. eVisions Advertising - je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.
12/10/20212 hours, 15 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Josef Holý: Algoritmy ovládají naše životy. Jak fungují dezinformace a proč je internet "rozbitý"?

Nový rozhovor je venku! Pozvání přijal Josef Holý - odborník na umělou inteligenci a spoluautor podcastu Kanárci v síti. Věnuje se tématu informační války, dezinformací a vlivu algoritmů technologických gigantů na náš život. V rozhovoru uslyšíte: proč na sociálních sítích vidíme nejvíce extrémy  jak dnes AI ovlivňuje naše životy proč se lež šíří šestkrát rychleji než pravda o prvním digitálním kultu  jak čelit propagandě Partnery podcastu jsou Dáme Jídlo – Nechte si ke studiu angličtiny dovézt jídlo z Dámejídlo a pokud jste noví zákazníci tak máte slevu 200 Kč na objednávku. Slevový kód: PROTIPROUDU200 je platný pro nové zákazníky v aplikaci Dáme jídlo, a to pouze jednou s minimální hodnotou objednávky 250 Kč. Slevové kupóny jsou časově a množstevně omezeny. Jak kupon využít? Stačí na konci objednávky kliknout na “Máte kupon?” a zadat PROTIPROUDU200. Dobrou chuť. Fondee – Investiční platforma, s kterou můžete jednoduše zhodnocovat své úspory. S kódem PROTIPROUDU máte poplatky na 3 měsíce zdarma.
11/18/20211 hour, 25 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kamil Vacek prodal přes 20 miliónů mobilů, ale očekává jejich konec. Co je nahradí?

Kamil Vacek je úspěšný český podnikatel a majitel jednoho z největších prodejců mobilních telefonů ve střední a východní Evropě. V rozhovoru uslyšíte: lekce z vydělání a prodělání desítek milionů o budoucnosti telefonů jaká je klíčová vlastnost dobrého prodejce  proč malé firmy vyhrají nad giganty jak budovat byznys, který nemá konkurenci Partnery podcastu jsou Heuréka Group – Heureka Marketplace je jediným online tržištěm, které zvýší obrat vašeho e-shopu a pomůže posílit vaši značku. eVisions Advertising - Online agentura nabízející komplexní služby v online marketingu. Mezi jejich unikátní výhody patří například specialisté na německy hovořící trhy.
11/4/20211 hour, 18 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Broňa Sobotka: Ve škole z jazyků propadal. Dnes učí angličtinu stovky tisíc lidí.

Přátelé, novým hostem je Broňa Sobotka - nadšený učitel angličtiny, láskou poháněný kreativec, tvůrce obsahu a podnikatel. V rozhovoru nemohou chybět nejefektivnější způsoby, jak se učit cizí jazyk, ale i samotný Broňův příběh, je velmi fascinující. Příjemný poslech! 🙂 Odkazy na všechny platformy, knihy a věci, které Broňa zmiňoval ZDE. Partnery podcastu jsou Dáme Jídlo – Nechte si ke studiu angličtiny dovézt jídlo z Dámejídlo. Slevový kód: PROTIPROUDU200 je platný pro nové zákazníky v aplikaci Dáme jídlo, a to pouze jednou s minimální hodnotou objednávky 250 Kč. Slevové kupóny jsou časově a množstevně omezeny. Jak kupon využít? Stačí na konci objednávky kliknout na "Máte kupon?" a zadat PROTIPROUDU200. Dobrou chuť. eVisions Advertising - eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.
10/21/20211 hour, 10 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Broňa Sobotka: Ve škole z jazyků propadal. Dnes učí angličtinu stovky tisíc lidí.

Přátelé, novým hostem je Broňa Sobotka - nadšený učitel angličtiny, láskou poháněný kreativec, tvůrce obsahu a podnikatel. V rozhovoru nemohou chybět nejefektivnější způsoby, jak se učit cizí jazyk, ale i samotný Broňův příběh, je velmi fascinující. Příjemný poslech! 🙂 Odkazy na všechny platformy, knihy a věci, které Broňa zmiňoval ZDE. Partnery podcastu jsou Dáme Jídlo – Nechte si ke studiu angličtiny dovézt jídlo z Dámejídlo. Slevový kód: PROTIPROUDU200 je platný pro nové zákazníky v aplikaci Dáme jídlo, a to pouze jednou s minimální hodnotou objednávky 250 Kč. Slevové kupóny jsou časově a množstevně omezeny. Jak kupon využít? Stačí na konci objednávky kliknout na "Máte kupon?" a zadat PROTIPROUDU200. Dobrou chuť. eVisions Advertising - eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.
10/21/20210
Episode Artwork

Párový terapeut Pavel Rataj: Jak funguje vztah a láska? Proč to v krizi (ne)zabalit?

Nový rozhovor je venku! Pavel Rataj je psycholog a párový psychoterapeut. Bavíme se o budoucnosti vztahů. Existují rozdíly mezi páry, které se poznaly online a těmi, co se daly dohromady „postaru”? Jak nás ovlivňují technologie, seznamky a „digitální” vrstva reality? Uslyšíte, jak se liší následky osobního a digitálního odmítnutí, jakou má ve vztahu roli nevědomí a jestli jsme schopni rozumět všem změnám, které technologie do vztahů přinesly.   Partnery podcastu jsou Fondee – Investiční platforma, s kterou můžete jednoduše zhodnocovat své úspory. S kódem PROTIPROUDU máte poplatky na 3 měsíce zdarma. Campiri – Vaše nejsnadnější cesta k pronájmu obytňáku nebo karavanu. Jako posluchači máte 2000 Kč slevu na dalśí výpůjčku. Osobně ozkoušeno a doporučeno.
10/7/20211 hour, 54 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Jiří Burian: Jak si tvořit vlastní realitu? Hlava jako promítačka a svět plátno.

Jiří Burian je muzikant, umělec a producent. Mezi jeho projekty patří Kapitán Demo, Southpaw a dalśí. V rozhovoru uslyšíte: jak rozvíjet svou intuici o spirituálním „teenagerství" jak drogy ovlivňují kreativní proces o terapii tmou jak se prosadit jako umělec Partnerem podcastu jsou Campiri – Vaše nejsnadnější cesta k pronájmu obytňáku nebo karavanu. Jako posluchači máte 2000 Kč slevu na dalśí výpůjčku. Osobně ozkoušeno a doporučeno. eVisions Advertising - Digitální agentura nabízející komplexní služby online marketingu. Pokud chcete poradit ohledně tvorby obsahu, online strategie nebo dalších věcí.
9/28/20211 hour, 46 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

MUDr. Filip Tylš, Ph.D.: Co ví věda o psychedelikách. Drogy nebo terapie budoucnosti?

Filip Tylš je neurovědec a psychiatr v Národním ústavu duševního zdraví. Pedagogicky působí na 3. lékařské fakultě, má vlastní terapeutickou praxi, pracuje také v Psyonu – psychedelické klinice, která jako první v Evropě nabízí ketaminem asistovanou psychoterapii. Filip je také zakládajícím členem České psychedelické společnosti. V rozhovoru uslyšíte: o terapii asistované psychedeliky jak minimalizovat rizika psychedelik proč je důležitý setting a integrace jak vypadají šamanské rituály o budoucnosti psychedelik Partnerem podcastu jsou Dáme Jídlo – Rozvoz jídla z restaurací nebo obchodů. Pro vaši první objednávku použijte promo kód protiproudu3 pro 150Kč slevu. platnost do 31. 10. 2021, minimální hodnota objednávky je 200 Kč, platí při platbě online (kartou, Twistem, Apple pay, Google pay) Heuréka Group – Heuréka je nejen srovnávačem e-shopů, ale i pomocníkem e-shopů při jejich podnikání a expanzi do zahraničí. Koukněte na jejich webináře.
9/17/20211 hour, 14 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Tomáš Zdražil - Pracuji hodinu denně. Jak žít offline a vydělávat online.

Tomáš se těžko škatulkuje. Je nový bohatý, designer svého života, kterému se daří pracovat hodinu denně a prosperovat. Věnuje se investování a rád věci dává do pohybu a organizuje je – třeba jako konferenci Cashflow summer. „Cestování a sebevzdělání přináší celoživotní úroky. Investování a život za hranicemi přináší zážitky” je motto, které najdete na Tomášově LinkedInu a skvěle shrnuje témata tohoto rozhovoru. Sebevzdělávání, investování, zážitky a cestování nastiňují šíři podcastu s Tomášem. Partnery podcastu jsou Campiri – Nejsnazší cesta k pronájmu karavanu. Vybírejte ze stovek obytných vozů. Cestujte svobodně a udržitelně. Napište do "Vaše zpráva nebo dotaz" políčka u registrace promo kód PROTIPROUDU a dostanete 2000 Kč na vaší další výpůjčku. eVisions - eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy.
9/2/20211 hour, 23 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Janina "Cukrfree" Černá: Proč (ne)fungují diety a jak vnímat své tělo

Pozvání do Proti Proudu přijala Janina Černá. Janina je blogerka, autorka kuchařek a influencerka, která v projektu Cukrfree sdílí cestu ke zdravému vztahu k jídlu.   V rozhovoru uslyšíte: jak objevit vlastní poslání a eliminovat očekávání o dietách a podobě jídla za 100 let jak se Janině podařilo prodat 50 tisíc knih o sociálních sítích a odvrácené straně života influencerů o falešných odbornících a důležitosti „papíru”   Partnery podcastu jsou Dáme jídlo – Dáme jídlo vám ušetří čas při dovozu zdravých jídel z restaurací nebo obchodů. Jako posluchači uplatněte slevový kód PROTIPROUDU2 u prvního nákupu z restaurací nebo obchodů pro slevu 150 Kč. Kód je v platnosti do 31. 10. 2021 u minimální hodnota objednávky 200 Kč a při platbě online. Wild&Coco - Český výrobce funkčních potravin pro zdraví a krásu. Koukněte na celý sortiment úžasných produktů a přihoďte do objednávky promo kód PROTIPROUDU pro sladký dáreček.
8/19/20211 hour, 22 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Jakub Horák - Zemanovy excesy jsou promyšlená strategie. K výhře využil největší liberální průšvih Prahy

Jakub Horák je spisovatel a odborník na reklamu a politický marketing, zakladatel recesistického Hnutí Nevím a The Eccentric Club Prague. V rozhovoru uslyšíte: jak funguje politický marketing o bublinách na sociálních sítích o chytrosti prezidenta Zemana jak vypadá etika v marketingu stav politické scény a médií kdo je Jordan Peterson co s člověkem udělá ketamin Podcast naleznete i na Youtube. Sledujte zákulisí na Instagramu. Partnery podcastu jsou Fondee – Investiční platforma, s kterou můžete jednoduše zhodnocovat své úspory. S kódem PROTIPROUDU máte poplatky na 3 měsíce zdarma. Heuréka Group - e-commerce platforma, která pomáhá nakupujícím i eshopům. Pokud by vás zajímalo, jak jako e-shop využít Heuréku naplno, mrkněte na jejich webináře.
8/5/20211 hour, 17 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Tino Hrnčiar - Life is Porno vymyslel život. Definici si každý musí najít sám.

Tino Hrnčiar je spoluzakladatel značky Life is Porno, kreativního prostoru Forbidden Spot a nově i autor knihy Forbidden. V rozhovoru uslyšíte: co Tinovi poradil Gary Vaynerchuk? o cestování za gastronomií a Forbidden Taste pop-ups jak se píše kniha? o kryptu a NFT's brand vs. merch Partnery podcastu jsou Dáme jídlo – Dovoz jídla z restaurací a nově i obchodů. Využijte kód PROTIPROUDU150 na slevu 150Kč z vaší objednávky. (Platí u objednávky nad 300 Kč) CBD Star - Kvalitní výrobce CBD & CBG olejů a kosmetiky. Poradí si se stresem, bolestmi, táhlými nemocemi a spoustou dalších každodenních problémů. Využijte kód PROTIPROUDU15 na 15% slevu.
7/22/20211 hour, 10 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Tomáš Hajzler - Každý v sobě máme kompas, jak dobře žít, ale jako společnost jsme zabloudili

Tomáš Hajzler je podnikatel, řečník, spisovatel a táta, který bojuje za svobodné a zodpovědné podnikání. Tomáš nedávno vydal svoji knihu Dobrý život ve stínu konzumní společnosti a to byla skvělá příležitost pozvat si ho zpět do podcastu. V rozhovoru uslyšíte: co je eudaimonia jak se přestat srovnávat a být soutěživý proč se Tomáš rozhodl nemít auto jestli existuje svobodná vůle tipy na spoustu knih Partnery podcastu jsou Wild & Coco – je česká firma, která vyrábí a prodává lahodné a funkční potraviny pro zdraví a krásu nejen z kokosu. Použijte promo kód PROTIPROUDU a dostanete granolu zdarma. eVisions - Marketingová agentura, která pomáhá zvyšovat obchodní cíle internetových stránek a e-shopů prostřednictvím mnoha služeb a marketingových kanálů.
7/9/20211 hour, 25 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Petr Rokůsek - Auta budoucnosti budou spíše baterie. V podnikání začínám pozorováním a intuicí.

Nový rozhovor je venku! Pozvání přijal Petr Rokůsek. Podnikatel, vizionář a futurista v oblasti energetiky. Petr je také zakladatel firmy Nano Energies, která obchoduje se zelenou elektřinou, ale má mnohem větší vizi. Příjemný poslech :) V rozhovoru uslyšíte: o rozhodování na základě vlastní intuice  proč využívat myšlenkové mapy  jak bude vypadat budoucnost energetiky proč se Petr přestěhoval do Lichtenštejnska Partnerem podcastu jsou eVisions – eVisions Advertising je marketingová agentura poskytující kompletní služby v oblasti internetové reklamy. ČSOB NaMíru zodpovědně -  ČSOB uvádí na trh „zodpovědné“ varianty smíšených fondů klientům šitých na míru, které zohledňují témata udržitelnosti a vztahu k přírodě a společnosti. Více si můžete poslechnout v jejich podcastu s Martinem Vaškem
6/20/20211 hour, 17 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Vráťa Hlásek - re|design života, výchovy a vztahů

Vratislav Hlásek je autorem metody Osobní redesign, koučem a jeden z průkopníků přechodné pěstounské péče v Česku. Více jak 30 let pracoval s dětmi a mladými lidmi bez funkčního rodinného zázemí. Pozvání do podcastu přijal Vratislav Hlásek. Vratislav je autorem metody Osobní re|design, koučem a jeden z průkopníků přechodné pěstounské péče v Česku. V rozhovoru se věnujeme vztahům, výchově jak v kontextu minulosti, tak i vzdálené budoucnosti. Začneme u závislých vztahů a způsobů, jak s nimi pracovat. Klíčem je zodpovědnost – přebírání zodpovědnosti a proces stávání se dospělým jsou důležitými tématy celého rozhovoru. Málokdo se přetahuje o to nést zodpovědnost, ale hledat způsoby, jak být leadery není důležité jen při socializaci, ale i v dospělosti. Dozvíte se také, jak a proč musíme měnit paradigma výchovy. Rozhovor mě opravdu bavil a myslím, že v něm zazněla řada zajímavých témat. Pokud i vás rozhovor bavil, dejte mi zpětnou vazbu a pokud vás zajímá další tvorba Vráti, tak se podívejte na webu do odkazů.   Partnerem podcastu je Wild&Coco – Wild&Coco nabízí unikátní fermentované produkty z kokosu v prvotřídní kvalitě. Zadejte kód PROTIPROUDU a k objednávce na 1000 Kč dostanete granolu zdarma.
6/7/20211 hour, 29 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Filip Říha - Život je pro mě hrou. Možná žijeme v simulaci, ale můžeme si to užít

Filip Říha stojí za projekty jako Freshbedýnky, Mladý kokos a momentálně buduje Wild & Coco. V rozhovoru probereme jak zlepšit svoje tělo a mysl, jak přistupovat k životu a najít jeho smysl. Podcast můžete sledovat i na Youtube a více informací o tomto konkrétním rozhovoru vč. odkazů na věci, které jsme zmínili najdete na webu Proti Proudu. Podcast můžete podpořit na Patreonu, HeroHero nebo hlasováním v anketě o Podcast roku
5/21/20211 hour, 38 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Jak Čupr a Havryluk budují Rohlík a Alzu (Byznysový speciál!)

Do dalšího podcastu Proti Proudu přijali pozvání Tomáš Čupr, CEO Rohlik.cz a Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz. Tento díl vám dá nahlédnout do zákulisí budovatelů úspěšných českých firem – Alza a Rohlík. Měl jsem unikátní možnost získat a zprostředkovat vhled do myslí špičkových podnikatelů, a tak jsem chtěl tento podcast zaměřit na byznys. Podcast je sice o podnikání, ale o něco více je o mindsetu inovátorů, vizionářů a budovatelů, kteří nemají ve své mysli koncept „ne” a na jazyku výmluvy. Jestli vás byznys nezajímá, tak si stejně nenechte tento díl ujít. Partneři podcastu jsou American Academy a Heuréka podcast Tomáše Bravermana. Pokud podcast i vidět, máte možnost na Youtube.
5/6/20211 hour, 21 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Jakub Otipka o psychologii násilí a konfliktu

Jakub Otipka je ředitel české sekce Krav Maga Global. Věnuje se oblasti bezpečnosti, a to jak její výuce pro jednotlivce, tak i pro speciální složky. Jakub také působil jako bodyguard slavných osobností – třeba u Micka Jaggera.  V rozhovoru se věnujeme osobní bezpečnosti a konceptu agrese a násilí. Sice se nedozvíte pár tipů na nejlepší chvat, ale zato se díky naší konverzaci seznámíte s filosofií boje, která zachránila nejeden život.  Mluvíme o šikaně a o tom, proč se nevyplácí tabuizovat téma násilí – zejména v kontextu výchovy. Uslyšíte, jestli jsme se jako společnosti povznesli nad násilí a proč často zanedbáváme vlastní intuice.  Rozhovor s Jakubem začíná jeho osobním příběhem, traumatem, které ho podnítilo tomu naučit se, jak se ubránit a jak chránit druhé. Jakub působil po celém světě v rozvoji Krav Magy a svou práci se snaží zakládat na principech z vědy a neurověd.  V rozhovoru uslyšíte:  zda máme vrozenou tendenci být hrdinou  proč u dětí netabuizovat téma násilí  jak vypadá práce bodyguarda pro světové hvězdy o sociálním programování a intuici Partnerem je Miton. Sledute Proti Proudu na Instagramu - https://instagram.com/proti_proudu_podcast  
4/23/20211 hour, 24 minutes
Episode Artwork

Petr Pouchlý o hrách v životě i podnikání. Jak vyhrát a neposrat se z toho.

Petr Pouchlý alias Jezevec se špatně škatulkuje. Neexistující škatulka často vede k nejasnému a slabému intru, ale k silným a zajímavým rozhovorům. Tento rozhovor se točil kolem tří hlavních témat. Tím prvním je, jak ze svého koníčku udělat svou práci. Druhým je radikální upřímnost, pravda, otevřenost a jejich podoby a následky v našich osobních či profesních životech. Třetím tématem je štěstí, nelpění a osobní odolnost. V rozhovoru uslyšíte: proč je těžké měnit fungování firmy  o důležitosti příběhů a budování komunit  proč naše firma není a nemá být naší rodinou  jak pracovat se svými limity  o fetišizování různých druhů kvantifikace Partnerem podcastu je Miton. Pokud hledáte práci v zajímavých projektech, za kterými Miton stojí. Koukněte na aktuálně vypsané pozice.
4/7/20211 hour, 35 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Václav Staněk - Návyky a rutiny pro budování 5 firem ve 23 letech

Do další epizody podcastu Proti Proudu přijal pozvání Václav Staněk, podnikatel a zakladatel firmy Vasky. S Vaškem mluvíme hlavně o podnikání, vizi, silných stránkách a praxi, která vám pomůže nesejít z cesty za svou vizí. V rozhovoru uslyšíte:    co je shiny object syndrom a jak mu předcházet jak zvládat více projektů najednou  proč je důležité říka „ne”   jak si stanovit cíle a poznat svoje silné stránky
3/18/202145 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

108: Jana Jelič - Principy vaření jsou důležitější než recepty

Do dalšího dílu podcastu Proti Proudu přijala pozvání Jana Jelič, za svobodna Bilíková, kreativní šéfkuchařka Ambiente. Tato epizoda bude o jídle: vaření, dochucování, nakupování, plánování nebo jak se (ne)daří restauracím v dnešní době. Plno praktických tipů a nadčasových principů. V rozhovoru uslyšíte:  co spojuje ty nejlepší šéfkuchaře jak pracovat s perfekcionismem  jak zvládnout kariérní restart  o optikách, skrze které nahlížíme na svět  jak vypadá tlak v nejlepších kuchyních Sledujte Proti Proudu na Instagramu. Rozhovory ve videu a bonusové live streamy s možností zeptat se na vaše otázky naleznete i na Youtube. Partnerem epizody je Fondee.cz - použijte kód protiproudu při registraci pro 3 měsíce správu účtu zdarma.
3/4/20211 hour, 25 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

107: Jiří Hlavenka o investování, technologiích budoucnosti a pozitivních vzorech v podnikání

Hostem dalšího Proti Proudu je Jiří Hlavenka. Jiří je investor, podnikatel a regionální politik. Jeho investice do kiwi.com je pravděpodobně nejlépe zhodnocená startupová investice v českém podnikatelském prostředí. Jiří je ovšem podnikatelský matador, stál u začátku internetu v ČR a poté začal investovat a pomáhat začínajícím podnikatelům (dnes známo jako Angel investing).  V epizodě se zaměříme i na investování. Neuslyšíte však jen několik tipů, ale budete moci nahlédnou do fungování mysli v Česku legendárního investora. Naše povídání o elektromobilitě, mobilních technologiích či moderním zemědělství tak není jen o nových informacích – ale je to i odraz přemýšlení úspěšného investora o potenciálně zajímavých segmentech trhu. Ke konci podcastu si povídáme o bitvě se stárnutím a o dlouhověkosti. A pokud by těch témat bylo málo, tak mluvíme i o optimismu, o tom, proč se radovat ze života a potřebě objevovat.   Pokud chcete přispět Proti Proudu a zároveň pomoci dobré věci, udělejte to na platformě HeroHero zde. Partnerem podcastu je Miton a jejich podcast Cinkátko.
2/19/20211 hour, 11 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Milan Formánek: Osobní značka je přeceňovaná. Sociální sítě nás okrádají o objevování

Milan Formánek je marketér, který většinu kariéry strávil ve společnosti Red Bull a také jeden z těch lidí, které nejde zařadit do škatulky.  V rozhovoru probereme témata osobní značky, etiky v marketingu nebo kreativity. Dotkneme se ovšem i témat jako zahrádkaření, biohacking, prepping, posedlost výkonem a spoustu dalšího. Milan momentálně působí jako CEO Zaraguza a školí v rámci Elai, Impact Hubu a Hospodářské komory.   Partnerem podcastu je CBD Star – Kvalitní CBD oleje a kosmetika. CBD má řadu pozitivních účinků. Já sám používám noční olej před spánkem. Zadejte promo kód protiproudu15 pro 15% slevu z vaší objednávky.
2/5/20211 hour, 26 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

105: Petr Pavel: Armáda není o bezduché disciplíně

Petr Pavel je bývalý náčelník generálního štábu Armády České republiky a bývalý předseda vojenského výboru NATO. V rozhovoru uslyšíte:  jaká je budoucnost vojenské spolupráce NATO a EU s kým je Turecko doopravdy spojencem a proč je Rusko dobré v rozvědce jaké jsou budoucí hrozby  jak se zbavovat strachu jak je to s vojenskou disciplínou Partnery podcastu jsou Fondee a Active24. Podcast můžete sledovat i na Youtube a další informace z podcastu najdete na Instagramu a Facebooku.
12/16/20201 hour, 32 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

104: Ondřej Novotný: V každém z nás je bojovník

Do další epizody přijal pozvání Ondřej Novotný. Ondřej stojí společně s Pavolem Nerudou za Oktagon MMA, jehož je promotérem, ve světě bojových umění se pohybuje přes 20 let a znát ho také můžete jako moderátora, nejen show Robinsonova ostrova, ale hlavně různých sportovních přenosů. V rozhovoru uslyšíte:  proč je každý bojovník  jak na fungující obchodní partnerství proč se vždy vyplatí investovat do sebe  jak se věci učit praxí  o budoucnosti Oktagonu jak daleko je dnes e-sport Partnerem podcastu je Active24 – Sledujte seriál o internetové bezpečnosti na Facebooku a pro bezpečný hosting a webovou doménu mrkněte právě na Active24.
12/2/20201 hour, 10 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

103: Josef Tětek: Co je špatně se současnými penězi?

Josef Ťetek je ekonom a kryptoměnový analytik v TopMonks. Dlouhodobě se zajímá o podstatu peněz a je autorem knihy Bitcoin: Odluka peněz od státu a také spoluautorem podcastu Kryptokec.  V rozhovoru se dozvíte: co je paradox vody a diamantů zda se naše politika řídí ekonomickými teoriemi v čem jsou bitcoiny lepší peníze co je libertariánství a dá se úplně změnit systém vyplatí se v krizi šetřit nebo utrácet Pokud chcete lépe porozumět základním ekonomickým principům, tak si nenechte tuto epizodu ujít. Dozvíte spoustu principů, které jsou relevantní nejen v ekonomii, ale budete je moci využít i ve vašich vlastních životech. Uslyšíte tak, co je napříkald: efekt utopených nákladů (sunk-cost fallacy), co jsou časové preference, jaký je vztah mezi inflací a dluhem a zda v krizi utrácet či šetřit.  Partnerem podcastu je Fondee. Při registraci využijte kód Proti Proudu a máte 3 měsíce zdarma.
11/18/20201 hour, 23 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

102: Radek Ptáček: Žijeme ve společnosti, která zapomněla na to, co je přirozené

Radek Ptáček je profesor lékařské psychologie, klinický psycholog a psychoterapeut. V rozhovoru uslyšíte: o syndromu vyhoření a péči o svou vlastní baterku co je naučený optimismus  jak vzniká a jak nás ovlivňuje náš mikrobiom jaké jsou základní charakteristiky dobrého stravování co je bloumání a proč je důležité proč je výchova o pokusech a omylech
10/29/20201 hour, 42 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

101: Libor Mattuš - Jak správně dýchat, otužovat se nebo mluvit čínsky

Libor je biohacker, kouč, mentor, instruktor dechu, chladové expozice, bojových umění. Spoluzakladatel Code of Life a tlumočník čínštiny.   V rozhovoru zjistíte:  jak si najít cestu k biohackingu ? proč má smysl nepodávat 100% fyzické výkony? jak změnit vlastní dech a jaké to může mít dopady na váš život? tipy na efektivní učení se jazyků? bude Čína dalším světovým hegemonem? V tomto podcastu si povídáme o biohackingu, který vám jistě nemusím představovat. Ostatně, biohacking vám přiblíží Libor Mattuš. Sám jsem celoživotním fanouškem sebeexperimentace a hledání limitů vlastního psychického i fyzického výkonu, proto jsem se těšil na rozhovor s Liborem, který se věnuje mnohým z otázek, na které jsem narazil během vlastní sebeexperimentace. V rozhovoru se tak třeba dozvíte, jaké návyky má zběhlý biohacker. Uslyšíte, jak se Libor dostal k biohackingu, ale i k jiným aktivitám, kterým se dnes věnuje – východní a především čínská bojová umění, studium a výuka cizích jazyků. Část rozhovoru strávíme u důležitosti dýchání, a s Liborem probereme jednoduchá a efektivní dechová civičení, která jsou částečně převzatá z tradic východních náboženství a meditačních technik – což je téma, kterého se také dotkneme. Podcast ale nebude pouze o optimalizaci fyzické kondice, budeme si povídat i o tom, jak pracovat s mentálním výkonem a to hlavně v kontextu studia jazyků. Pokud máte náklonost ke studiu jazyků, dlouho s cizím jazykem zápasíte nebo se chcete namotivovat do studia nového jazyka, tak vás Libor určitě inspiruje tipy, které nasbíral během let studia čínštiny, ale taky setkáváním se se světově známými polygloty. Partnery podcastu jsou Mutumutu – Zdravé životní pojištění. První životní pojištění bez pojišťováckých manýrů. Srozumitelné. Online. Vyplácí poctivě a bez nesmyslných výjimek. A odměňuje vás, když žijete zdravě. ČSOB - Jejich podcast Buďte v obraze jsou kvalitní podcastové rozhovory moderované Lenkou Vahalovou a Tomášem Sedláčkem. V jednom z nedávných dílů představili službu ČSOB Drobné, díky které můžete začít investovat s drobnými.
10/14/20201 hour, 22 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

100: Ondráš Přibyla o nenásilné komunikaci, zenu a změnách klimatu

Ondráš Přibyla se profesně věnuje nenásilné komunikaci, je zakladatelem projektu Fakta o klimatu a také je zakladatelem Úžasného divadla fyziky.    Ondráš je host, který má unikátní vhled hned do několika oblastí. V určitém smyslu jeho profesní cesta k dnešním zájmům začala při studiu doktorátu teoretické fyziky. Často když se snažíme v nějaké oblasti zlepšit, tak napodobujeme lidi, kteří jsou přirozeně dobří. Například se snažíme učit od rozených extrovertů, kteří ale často netuší, proč jsou v komunikaci schopní – je to zkrátka jejich daná vlastnost. Proto si s Ondrášem povídáme o tom, proč se učit od lidí, kteří si už prošli cestou, na které jste i vy. Ondráš prošel transformací z introvertního studenta teoretické fyziky k expertovi na komunikaci, který profesně lektoruje, facilituje a pomáhá řešit selhání komunikace.    V rozhovoru si povídáme o podstatě nenásilné komunikace. Jak se zlepšit v komunikaci, proč si dávat pozor na přehnanou potřebu řešit něčí problémy nebo moc radit. Kromě toho, že si povídáme o „dont’s” v konverzacích, tak řešíme i jak se jako konverzační partner zlepšit. Ono často stačí málo, a tak si po poslechu podcastu odnesete dvě techniky, které budete moci rovnou vyzkoušet – traceovaní a rozšiřování emočního slovníku.    Ondráš zvládl skloubit svůj akademický a na data orientovaný background s principy efektivní komunikace, a tak založil web Fakta o klimatu. Často máme přístup k informacím, které jsou těžko stravitelné – a obzvlášť v oblasti klimatu je důležité existující data prezentovat tak, aby to bylo dobře pochopitelné pro veřejnost, a hlavně pro zákonodárce.    V návaznosti na téma klimatu Ondráš vysvětluje, co je tzv. „bikeshed” princip, nebo-li zákon triviality. Lidé mají tendenci řešit témata, na která je snadné udělat si názor. Proto se budeme raději bavit o tom, jakou barvu má mít přístřešek na kola a méně se budeme zaobírat tématy, která se existenciálně dotýkají nás a dalších generací. Jak takovou situaci změnit nebo aspoň zlepšovat? V podcastu uslyšíte, co je topic-management, jak kultivovat (nejen) veřejnou konverzaci o polarizujícím tématu a proč se nutně nesnažit shodnout na tom, co je pravda, ale raději se soustředit na další proveditelné kroky – princip, který určitě stojí za to si v životě osvojit.    Na závěr podcastu si povídáme  o ZENu. Ondráš strávil stovky dní v klášterech a mě tak zajímalo, jak běžně vypadá pobyt v klášteře, co je cílem takového retreatu a jaké jsou benefity, které si z těchto praktik Ondráš odnesl.
9/29/20201 hour, 19 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

99: Michal Mička o podnikání v módě, produktivitě a autentickém životě

Michal Mička je podnikatel a investor. Je majitelem módních značek Pietro Filipi a Kara. Mezi jeho investice patřilo třeba i Liftago. Kromě toho, že má rád umění a snaží se každý den sportovat, tak je velkým zastáncem produktivity jako cesty k lepší životní rovnováze. Michal Míčka by mohl ve třiceti do důchodu. Už poslední dva roky na střední škole vydělával 100 až 200 tisíc korun měsíčně. Kromě toho, že si popovídáme o Michalově podnikatelské cestě, tak jsem chtěl se zeptat na Michalův vztah k podnikavosti – co si myslí, že jsou nejdůležitější faktory jeho úspěchu a jak by k podnikavosti vedl vlastní děti. V rozhovoru načneme téma důležitosti poznání sebe sama a autentičnosti. Autentičnost a sebepoznání jsou témata, na která v rozhovorech se svými hosty často narážím a Michal mi k tomuto tématu přispěl skvělou perspektivou, která je spjata i s finančním well-beingem. V souvislosti se sebepoznáním si povídáme i to tom, proč člověk musí pro svůj úspěch „zahořet” – proč musí mít vášeň, která dalece přesahuje normu – a dá se takový zápal naučit nebo je to něco, s čím se člověk narodí? Pokud vás baví oblast podnikání, budování značek nebo třeba oblast módy, tak si rozhovor určitě užijete. Kromě Michalovy minulosti řešíme i to, proč koupil Pietro Filipi, jak souvisí slevy a udržitelnosti a proč je „retail” sprosté slovo pro investory (a proč by nemělo). „Co nezměříte, to nezlepšíte.” Michal je velkým zastáncem produktivity. V poslední době se snažil zavést nástroje osobní produktivity a efektivity do své firmy. Jak takový proces vypadal? Možná to není první věc, která jde člověku na mysl, ale lepší produktivita vede primárně k pocitu vybalancovaného života – nejen k lepšímu pracovnímu výkonu. Jaké jsou základní prvky produktivity, které by Michal doporučil každému si osvojit? A potřebujeme pro lepší produktivitu sofistikované nástroje nebo appky? Nebo stačí jen trocha selského rozumu a chuť experimentovat? Rozhovor s Michalem se opravdu povedl a myslím, že si ho užije každý posluchač a najde si v tom něco svého. Ať už jde o to, co dělají bohatí s penězi jinak než lidé bez většího majetku nebo jak vybalancovat svůj život díky lepší práci s kalendářem.
9/10/20201 hour, 3 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Petr Bartoš o Chytré karanténě, otevřených datech a budoucnosti zdravotnictví

Do dalšího dílu jsem si pozval Petra Bartoše. Petr byl aktivní v rámci skupiny COVID19CZ a snažil se s mnohými dalšími minimalizovat dopad koronaviru na českou společnost.V podcastu si povídáme o řadě témat od altruismu až po podnikání. S Petrem jsem chtěl původně mluvit o chytré karanténě a o tom, jaká úskalí byla nebo jsou kolem COVIDu. Rozhovor o chytré karanténě nás ale dovedl k tématu zásadní role komunikace ze strany státu a organizací směrem ke společnosti – což nebylo téma aktuální jen v březnu, ale je aktuální i dnes – třeba kolem roušek. S Petrem řešíme současnou podobu zdravotnictví, ale hlavně jeho budoucnost. Dozvíte se taky, proč jsou léky v Česku levné a jestli je to vždy výhoda. Probereme farmaceutický průmysl a proč má tak špatné PR nebo proč pro každého pacienta funguje stejná léčba trochu jinak. S Petrem si povídám i o jeho podnikatelské cestě – jak se ze studenta medicíny stal CTO Slevomatu, jak vypadala jeho spolupráce s Tomášem Čuprem na dalších projektech jako Dáme jídlo nebo Rohlík. Povídáme si i o jeho aktuální činnosti v rámci Cogvio a probereme důležitost znalosti více než jedné specializace a jak je unikátně spojit – jako třeba zdravotnictví a eCommerce. V rozhovoru uslyšíte: co je chytrá karanténa  proč jsou v Česku levné léky proč jsou pro zdravotnictví důležitá otevřená data  jak COVID ovlivnil české zdravotnictví  jakou roli hrají pacienti v distanční medicíně co je eHealth Sledujte Proti Proudu na Instagramu nebo Facebooku.
8/27/202053 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

97) Ondřej Kania: Jak zlepšit české vzdělávání

Ondřej Kania je český podnikatel, výkonný ředitel společnosti JK Education a zřizovatel Pražského humanitního gymnázia a dvou amerických škol v Česku, American Academy in Prague a American Academy in Brno, a jedné na Slovensku American Academy in Bratislava.   Ondru jsem si pozval do podcastu, protože mě zaujal nejen svými úspěchy, ale i nevšedním životním příběhem. Pro Ondru bylo důležité jeho studium na střední škole v Americe. To by možná nebylo až tak zajímavé, ale Ondra byl čtyřkař a svůj pobyt v US včetně stipendia si vyjednal sám tím, že kontaktoval přes 400 středních, dokud mu jeden ředitel nedal šanci.    Po této zkušenosti se v devatenácti letech rozhodl, že by chtěl zprostředovat stejnou zkušenost i jiným lidem, a tak se pustil do podnikání. Tady začíná i Ondrův podnikatelský příběh, o kterém se v rozhovoru bavíme. Aby mohl uzavřít svůj první obchod, tak si od mámy musel půjčit 500 korun, aby se mohl z Brna dostat do Prahy. Mě tak zajímalo, jakou roli hraje v podnikání štěstí či serendepita, v čem spatřuje důležitost sociálního podnikání, proč ho baví pracovat na něčem, co tu může být i za 150 let.    V rozhovoru jsme se bavili i o současném školství, jak si brát příklady ze zahraničí a jak se snaží Ondra budovat školy, ve kterých by sám chtěl studovat. Probereme, jaký měl COVID-19 dopad na školství a jestli vyústil v nějaké pozitivní změny. Hlavní změny budou muset ale vzejít z politiky, o které si taky povídáme, protože Ondra je už osm let politicky angažovaný.    Rozhovor s Ondrou mě hodně bavil. Ondra byl teprve třetím člověkem v jeho rodině, který dokončil střední školu, ale i tak se z čtyřkaře bez jakéhokoliv vyššího vzdělání stal úspěšným podnikatelem a majitelem několika škol. Myslím, že v rozhovoru každého osloví jiné téma – ať už jde o nastavení mysli, podnikání nebo vzdělání a vzdělávání.    Partnerem podcastu je 2000slovicek.cz. Pokud chcete 300 Kč slevu tak si aplikaci kupte přes tento link.
8/13/20201 hour, 18 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

96: Marv Shamma - Proč a jak být věčným studentem

Do dalšího dílu podcastu přijal pozvání Marv Shamma. Marv ze všech lidí, co znám, nejvíce investoval do vzdělání – a to nejen peníze, ale i čas. Nejen proto jsem se Marva ptal, jak poznat kvalitní vzdělání v dnešním záplavě možností, které představují různé školy, kurzy a materiály. Povídáme si taky o tom, proč má smysl být “věčný student”. Zkrátka, vzdělávání probereme na mnoha úrovních – od toho, na co si dává Marv pozoru u svých dětí ve vztahu ke škole až po to, jak pracuje se vzděláváním ve firmách.       Celý rozhovor ale začíná u jiného tématu. Marv se narodil v Iráku, kde žil skoro celou první dekádu svého života. V době jeho dospívání zuřila válka mezi Irákem a Íránem a mě tak zajímalo, jak ho tato zkušenost formovala. Na konci rozhovoru se i zpětně k tomuto tématu dostaneme, když oba reflektujeme, jak dobře se v Česku vlastně máme.    Další důležité téma, které v rozhovoru zaznělo, je sebeuvědomění. Z mojí perspektivy je správný náhled na sama sebe naprosto zásadní. Jsou totiž věci, ke kterým jsme sami naprosto slepí a nemůžeme se posouvat dopředu bez ochoty učit se od druhých. Proto si povídáme i o tom, jak si umět říct o zpětnou vazbu a obecně o důležitosti dávání a přijímání feedbacku. Marv je hodně „people person”, a tak se rozhovor obecně hodně točil kolem lidí – od toho, jak postavit dobrý tým až po to, jak si zvyšovat emoční inteligenci.   V rozhovoru uslyšíte:  proč mít velké vize jak zvýšit svou emoční inteligenci proč být „T-shaped” person co je talent a jak ho rozvíjet jak maximalizovat výsledky vlastního vzdělání jaké má benefity meditovat od dětství  
7/31/20201 hour, 20 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

95: Ondřej Krátký: Proč dělat věci jinak a budoucnost mobility ve městech

Do další epizody přijal pozvání Ondřej Krátký, CEO Liftaga. Ondru jsem poprvé potkal na akci, kde na poslední chvíli zaskakoval s improvizovanou prezentací, kterou si rychle nakreslil. Při přípravě rozhovoru jsem se dočetl, že rád používá nevšední metody k lepšímu předání své message – třeba kreslení a grafické vizualizace. Obecně Ondra rád dělá věci jinak, a tak jsme náš rozhovor začali přesně u tohoto tématu. „Vyplácí se dělat věci jinak” – ostatně to docela dává smysl… míň se ale řeší, jak umění divergentního myšlení prakticky aplikovat. S Ondrou se tak bavím o tom, u čeho nemá smysl být přehnaně kreativní a jak pro vlastní benefit využívat automatizace a rutiny.    Ondra přesně ztělesňuje to, jak se mohou věci dělat jinak. Po té co vystudoval, pět let pracoval v korporátu s výsledky, které byly oceňené na mezinárodní soutěži v Cannes. Stranou se ale rozhodl podílet se na projektu, ze kterého postupně vzniklo Liftago. Kromě toho, že Liftago spoluzaložil, tak si prošel snad každou pozicí, než ve firmě začal působit jako CEO. Proto mě zajímalo, jak se dnes dívá na to, co by měl mít dobrý CEO a jak by si představoval svého nástupce. Taky se dostaneme k inovacím a škatulkování v byzynysu, k vývoji Liftaga a proč se pustili do byznysu „převážení všeho”.    V epizodě uslyšíte spoustu aktuálních informací o sdílené ekonomice, chytrých městech a budoucnosti mobility. Při povídání o chytrých městech jsme načali téma důležitosti nebát se dělat chyby. O tom proč bychom se neměli bát chybovat jsme se bavili nejen na úrovni politické a úřednické, ale i na úrovni osobní. Na závěr se pobavíme o hodnotách ve firmě, jak se vyhnout škatulkování a proč je dnes tak vzácná mezilidská úpřímná pozornost.    V epizodě uslyšíte:  proč nerealizovaný nápad nemá žádnou hodnotu jak přišel Ondra na své silné stránky o inovaci a škatulkování v byznysu jaká investice se Ondrovi v životě nejvíc vyplatila o trendech v městské mobilitě 
7/15/202052 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Sara Boutall: Co má společného umělá inteligence, archeologie a antropologie?

Pozvání do Proti Proudu přijala Sara Boutall, oxfordsky vzdělaná antropoložka, archeoložka a nyní i odbornice na AI, která chce v dalších letech udělat z Česka světový superhub umělé inteligence.   Se Sarou si povídáme o tendenci lidí vše škatulkovat a klasifikovat. Probereme, jak lidé historicky reagovali na technologie, a jak se to liší dnes u reakcí na AI? Povídáme si i o transhumanismu a o tom, jaká technologie bude zlomová pro lidstvo – na co budeme vzpomínat, jako na začátek nového živočišného druhu, lidé 2.0?   Po vzoru názvu podcastu probereme se Sarou, co znamená jít proti proudu… Protože Sara se nebála dělat odvážné a netradiční kroky, které ji činí neuvěřitelně zajímavým hostem. Vy tak uslyšíte, jaké to je, když nemáte jednoduchou odpověď na to, co vlastně děláte. Jak bojovat s nálepkováním? A jak vysvětlit svému okolí vaši práci, jejíž dopad se plně projeví třeba až za dekádu…    V rozhovoru uslyšíte, na jakou trendy “technologii" je Sara alergická, v čem je Česko lepší, než si připouštíme a třeba to, proč už Sara nefandí Airbnb.
6/24/20201 hour, 1 minute, 3 seconds
Episode Artwork

93 Pavel Kysilka: Kvůli koronaviru se nikdy nedozvíme, jak velká by finanční krize byla

Pavel Kysilka je prominentní český ekonom a podnikatel. Stál v čele České národní banky, podílel se na měnové odluce a zavedení české koruny a byl ředitelem České spořitelny. Intenzivně se zabývá technologiemi a založil firmu 6D Academy. V současné době je Pavel také v čele dozorčí rady Českých drah.  Pavel má za sebou neuvěřitelnou kariéru, kromě toho, že je nyní v čele dozorčí rady ČD, tak byl ředitelem České spořitelny nebo stál za zaváděním koruny v Česku. Také založil 6D Academy, ve které se věnují exponenciálním technologiím.   Rozhovor začínáme u toho, jestli Pavlovi příjde stále padnoucí „nálepka” ekonoma. U ekonomie zůstaneme a povíme si, v čem je (a není) silná a proč je to věda především o chování lidí. Pavel má jedinečný vhled do historických a politických souvislostí ekonomie, a tak se pobavíme i o tom, proč se dnes vedou mezinárodní konflikty spíše ekonomicky než válečně. Uslyšíte, jak se liší obchodní válka” Ameriky a Číny, jestli se Čína dá stále označovat za komunistickou a taky třeba uslyšíte, jaké byly skryté historické motivy Husitů nebo dopady Napoleonských válek na Evropu…   Promluvíme si i o predikcích krizí, o slabých ekonomikách a o tom, proč může být nebezpečné spojovat si současnou “krizi” pouze s koronavirem. Pavla se pozeptám i na kvantitativní uvolňování peněz nebo-li tištění peněz a probereme pozitivní i negativní možné aspekty umělého sycení ekonomiky.    S Pavlem jsem bohužel nestihl probrat téma exponenciálních technologií, tak jestli chcete slyšet víc, dejte nám vědět na sociálních sítích.   V epizodě uslyšíte:  proč si dávat pozor na ekonomické predikce  jaká je situace kolem státního dluhu co je "imperiální věda"  o ekonomii jako nástroji konfliktů a války jak přemýšlet o tištění peněz  o národních i EU balíčcích k podpoře ekonomiky
6/10/20201 hour, 6 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Jak objevit svoji vizi (speciální epizoda Myšlenky jako nástroje)

Vítejte u speciální epizody Proti Proudu z cyklu Myšlenky jako nástroje. V tomto díle se zaměříme na téma vize. Vize je medializované (a dobře prodejné) téma, o kterém každý určitě slyšel – ať už že všichni úspěšní lidé mají silnou vizi nebo jste četli stovky návodů o 10 krocích, jak objevit tu svoji.    Co ale vize doopravdy znamená a existuje vůbec jeden návod, které by platil pro všechny?   V této epizodě uslyšíte čtyři hosty, kteří mluví o tématech, které považuji za užitečné pro člověka, který se momentálně zabývá vlastní vizí. V každém úseku najdete nějakou myšlenku, kterou budete moci využít pro to, abyste svou vizi objevili, překalibrovali nebo se nad ni “tiše zamysleli”.  Dejte mi vědět jak se vám tato epizoda líbí na Instagramu Proti Proudu, Facebookové stránce nebo na emailu [email protected].  
5/27/202021 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

92: Martin Hausenblas o udržitelném podnikání a překročení vlastního stínu

Další epizoda podcastu je na světě a pro mě je tato epizoda velmi speciální. Nejen proto, že host pochází z Ústí nad Labem stejně jako já. Pozvání přijal Martin Hausenblas – Martin je úspěšný podnikatel, který stojí za Liftagem a firmou Adler. Kromě toho, že je Martin velmi úspěšný podnikatel, tak jde o opravdu moudrého člověka – myslím, že mi v tomhle dáte za pravdu, po poslechu této epizody.    V našem rozhovoru se bavíme o tom, jak najít svůj smysl života, proč je při tom důležitá samota a proč je Martinovi tak blízká udržitelnost. Povídáme si o budoucnosti autonomních vozidel, umělé inteligenci a o tom, jakými charakteristikami disponují vizionáři.    O vizích a podnikání uslyšíte víc, protože Martin sdílí, co pro něj znamená autentický leadership, jak se vytváří a funguje firemní kultura a jak se nebát přenechat vedení jiným, kteří v tom mohou být lepší než vy sami. V rozhovoru obecně uslyšíte, jak se promítá moudrost, kterou může využít každý z nás, do řízení a leadershipu firem.    Martin byl velmi aktivní při současné koronavirové krizi. Pomáhl se svými firmami s šitím roušek a i vlastními zkušenostmi při vzniku kampaně #masks4all. Uslyšíte tak, jak se za 3 dny může změnit celospolečenská smlouva, jak propojovat intelektuály a inflencery, nebo jak inspirovat celý svět silným příběhem.    Jestli vás baví komplexní přemýšlení, futurismus a dokáže vás nadchnout propojení principů regulace přírodních ekosystémů a managementu, nebo obecné dynamiky krizí a smyslu života, tak si užijete tuto epizodu s Martinem Hausenblasem.    V rozhovoru uslyšíte:  Jak překročit vlastní stín O úspěchu a odolnosti Jak na resilienci, resilientní firmu a single points of failure Jaké jsou dva druhy podnikání Co najde člověk v poušti, když se vydá hledat svou vizi Jak vznikal projekt Masks4All  SLEDUJTE PROTI PROUDU NA INSTAGRAMU NEBO FACEBOOKU
5/13/20201 hour, 25 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

91: Hana Michopulu o vášni pro jídlo a proč je důležité vyrábět si jídlo vlastníma rukama

Dalším hostem je Hana Michopulu. Hanka je fenomén české gastroscény, pokud jste jen trochu fanoušci do jídla, jako jsem já, tak jste se “vlivem" Hanky určitě setkali. Stačilo si někdy prolistovat Apetit, který vznikl jako výsledek Hančiny úspěšné rubriky o jídle v časopise Marianne. Nebo jestli si občas něco rádi koupíte na farmářských trzích, jejichž tradici Hanka více než před deseti lety pomáhala v Česku obnovit. Hanka je inspirativní člověk, ktrého obdivuju v tom, kolik věcí dokáže dělat s upřímným zájmem a nadšením. Mám doopravdy rád jídlo, vaření a gastro obecně. Nicméně jen málokdo tolik chová v srdci vše spjaté s jídlem, jako náš dnešní host. Myslím, že to sami velmi rychle poznáte při poslechu této epizody. Hodně zajímavým a mediálně probíraným tématem je zdravé jídlo – a v rozhovoru se pustíme do toho, co je zdravé a co ne. Proč je důležité dbát na kvalitu jídla, které dáváme do svého těla a jestli existuje univerzální recept na zdraví, který si můžeme uvařit? Povídáme si i o tom, jak současná pandemie nastiňuje složitá rozhodnutí, která budeme muset činit v budoucnosti – a to i v oblasti produkce potravin. Globální oteplování nás nutně vede k tomu, že musíme přehodnotit způsob, jakým se k nám dostává jídlo na talíř. Nejen, že věřím Hančině odhadu ohledně "gastro-budoucnosti”, ale taky mě nepřesnatává překvapovat, kolik toho ví o historii jídla – a to především českého. Uslyšíte tak, co je ryze český pokrm nebo jak dlouho trvá trend kuchařských celebrit nebo co teď Hanku nejvíc ve vaření baví. A když jsme u vaření, tak se také dozvíte, proč považuje za důležité, aby se lidé více snažili vyrábět jídlo vlastníma rukama. Mimo to uslyšíte, proč jsou důležité souvislosti a jak začít s vyráběním vlastního jídla, ať už jste na jakékoli gastro-úrovni.
4/29/20201 hour, 30 seconds
Episode Artwork

90: Petr Mára - Byznys je stejný jako přiroda, musíš hledat cesty jak přežít

Do dalšího dílu podcastu Proti Proudu přijal pozvání Petr Mára. S Petrem jsem první rozhovor natočil před dvěma lety, ve kterém jsem Petra zpovídal, jak se z něj stal známý tvůrce, speaker a technologický evangelista.    Dnes se bavíme o současném krizové stavu a o tom, jak nás zasáhnul. Zaujalo mě, jakým způsobem se k celé situaci Petr postavil a jak o ni veřejně mluvil – a to zejména z hlediska člena komunity, která vytváří obsah a má své posluchačstvo.    Současná situace kolem COVID-19 se dotýká nás všech, Petrův byznys ze dne na den klesnul až o 2/3. To je realita, které musí čelit spousta lidí. Se situací se Petr vypořádal rychle, určil si, co je pro něj esenciální, přehodnotil, jak své zkušenosti a know-how může upravit tak, aby mohl nadále byznysově fungovat.     Bohužel, ne každá veřejná reakce z řad „influencerů” pro mě byla tak autentická a užitečná jako ta Petrova. Myslím, že se internet zavalil obsahem, který je při nejlepším o ničem… O to víc si vážím tohoto rozhovoru, ve kterém si povídáme o tématech relevantních nejen pro komunitu tvůrců, kteří vytváří svůj obsah, ale i pro každého, kdo chce na konci z celé této situace vyjít silnější a víc orientovaný na svoji vizi.    Nezůstáváme jen u současné situace, ale bavíme se i o základních principech, kterými se řídíme ve svém osobním životě a byznysu. Přecijen každá krizová situace s sebou přináší i příležitosti k tomu zastavit se a pečlivě přezkoumat to, jak žijeme.    Jestli se chcete nechat inspirovat a udělat dobrý krok do budoucna, tak si poslechněte tento rozhovor. Ostatně dozvíte se, jak nad svou budoucností Petr přemýšlí a jakou otázku si klade, když zvažuje, jakým směrem vykročit.   V rozhovoru uslyšíte:   - jak vytvářet doopravdy unikátní obsah    - jaké kurzy Petr naposledy dělal   - proč investovat hlavně do sebe   - o čem je obchodní partnerství   - o elektromobilitě a technologiích 
4/15/20201 hour, 10 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

89: Jakub Pok vás naučí zapamatovat si cokoliv

Jakub Pok založil Školu paměti a je nejznámějším trenérem paměti v České republice Jakub stále hledá cesty jak optimalizovat fungování lidské mysli, asi nejznámější je svou pamětí a schopností paměť rozvíjet u druhých. Za 5 minut si je schopný zapamatovat 25 telefonních čísel a za 2 minuty zvládne pojmout pořadí balíčku 52 karet. Ale také to dokáže naučit kohokoliv. Zároveň založil školu paměti a lektoruje, školí a popularizuje možná využité paměťových technik.   Protože mým oblíbeným tématem je posouvání běžných limitů lidského fungování, tak jsem musel pozvat Jakuba, který „hacknul” paměť. Ve skutečnosti ji nehacknul, ale v souladu s jejími základními principy se naučil paměť využívat efektivně. A co podle mě z Jakuba dělá o to zajímavějšího hosta je to, že to naučil i nespočet lidí. Nejde tak jen o jedinečnou schopnost, ale o schopnost, kterou může kdokoliv napodobit.   Paměť je klíčová pro učení a taky o učení si s Kubou budeme povídat. Jestli se učíte rádi, nebo se rádi zabýváte jeho zefektivňováním, tak si přijdete na své.   Tento rozhovor se nevěnuje jen paměti, s Kubou mluvíme také o seberozvoji a hlavně o tom, že většina z nás má tendenci stále více a více konzumovat nový „seberozvojový” obsah, ale ve vší konzumaci a ponořenosti do seberozvoje občas zasekneme. Mluvili jsme o vlastní zkušenosti, jak se ze zaseknutí znovu rozproudit… snad vás to inspiruje posunout se o krok dopředu.   S Kubou jsme mluvili i o tom, jak důležitá je mentální snaha při jakémkoliv výkonu, doptal jsem se na několik technik a poměrně podrobně jsme si popovídali o učení jazyků. Myslím, že pro ty z vás, kteří rádi experimentujete se svou myslí, toto bude určitě díl plný inspirace.   Budu moc rád za zpětnou vazbu na Instagramu, sdílení nebo recenze v Apple Podcasts.
3/31/20201 hour, 3 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Jak se lépe poznat? Destilovaná moudrost předešlých hostů

Vítejte u speciální epizody Proti Proudu z cyklu Myšlenky jako nástroje. V tomto díle se zaměříme na sebepoznání, tzv. self-awarness. K čemu je? Jaké otázky bychom si měli položit? Jak se vyrovnat s krizemi nebo jak se dívat na svět kolem sebe? Odpovědi na tyto otázky jsem vybral z předchozích rozhovorů s Petrem Sýkorou, Pavlem Vosobou, Jiřím Charvátem a Filipem Molčanem. Dejte mi vědět jak se vám tato epizoda líbí na Instagramu Proti Proudu, Facebookové stránce nebo na emailu [email protected].
3/24/202027 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

88: Jakub Nešetřil pomáhá budovat lepší Česko s projektem Česko.Digital

Jakub Nešetřil je jedním z nejúspěšnějších podnikatelů v IT v Čechách. Vybudoval a poté v roce 2017 prodal startup Apiary do světového gigantu Oracle, kde následně zastával post viceprezidenta produktového vývoje. Dnes Jakub stojí za Česko.Digital, které si klade za cíl propojovat IT a státní i nestátní organizace s jednotným, společným cílem – pomáhat Česku být lepším místem k životu.    V další epizodě si povídám s Jakubem Nešetřilem. Společně nahlédneme do zákulisí startupového prostředí, uslyšíte o tom, jak může komunita z IT pomáhat a jaké to je budovat a prodat svůj startup, o který v průběhu málem přišel….   Jakub má v české startupové scéně jeden z nejúspěšnějších příběhů – prodal startup Apiery do Oracle, kde následně pracoval. Po prodeji se nerozhodl jít cestou extravagantních výstřelků a nákupů, ale cestou pomáhání – a založil Česko.Digital. V Česko.Digital propojují odborné dobrovolníky z IT sféry, kteří chtějí pomáhat a budovat společný jazyk mezi státem a komunitou „ajťáků”, kteří chtějí aktivně pomáhat společnosti.   V rozhovoru se tak nepřekvapivě věnujeme podnikání, technologiím, lehce se dotkneme politiky, a jak prolomit strnulost našeho státu pro budování společné budoucnosti.    U budoucnosti také zůstaneme, bavíme se o transhumanismu – kdy budeme kyborgové a jestli vůbec? Zastavíme se i u otázky, jak vykročit vpřed v době, která je proměnlivá a nejistá.     S Kubou se taky bavíme o rozvoji silných stránek, sebevědomí a o „skryté” dani, kterou zaplatíte, když roky žijete s nohou na pedálu a jedete až na doraz.    Můžete se také těšit na postřehy o meditaci a o tom, jaký má psychický benefit. Proč cvičit jógu a v čem je to pro Kubu podobné jako programování – nebudeme vás napínat, je to všechno o flow a o tom si také něco povíme.    V rozhovoru uslyšíte:   Jakou roli hraje společnost při poptávce ke státu na to, aby byl efektivnější a moderní   Proč stát, který chce inovovat, musí být schopný tolerovat chyby   Jaké jsou dvě typické iluze kolem vedení lidí  O digitalizaci a digitálních kompetencích, a jak to vytváří propast mezi lidmi   Proč jsou všichni v IT samouci   O józe, programování a flow stavech  
3/17/20201 hour, 15 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Lukáš Otevřel o mini domech a proměnách v bydlení

Lukáš Otevřel je úspěšný podnikatel, který stojí za PortX, TinyHouseDone a také třeba za saunou v Národním divadle. Lukáš začínal jako marketér, ale postupně si uvědomil, že se chce pohybovat v prostředí, ve kterém může vytvářet trvalejší produkty. S Lukášem si v rozhovoru povídáme o tom, proč vlastně opustil svět marketingu, ve kterém si vybudoval v mladém věku silnou pozici. Uslyšíte, jak z nápadu v šuplíku vzniknul PortX a jakými myšlenkovými proměnami prošel. Dostaneme se také k tomu, jak vypadá život na vodě a v čem se Česko v tomto ohledu liší od zahraničí. Bavíme se i o tom, jaké proměny zažívá bydlení a v čem jsou jedinečné „malé domy“. Také se dozvíte o projektu Tiny House Done, o malém domku, který má 12 metrů čtverečních, a ve kterém můžete „zažít jinak“ ty nejhezčí místa v Česku. S Lukášem chvíli zůstaneme i u architektury a výstavby zajímavých a inovativních projektů v Česku. Proč jsme 157. na světě v rychlosti výstavby a proč jsou často zajímavější architektonické počiny v regionech a ne v Praze. Víte, že v Národním divadle je sauna? Mluvíme o tom, jak se tenhle nápad zrealizoval a nemohl jsem se Lukáše nezeptat na to, jak zvládá tolik projektů najednou. A tak mluvíme i o tom, jak si Lukáš věci plánuje, prioritizuje a jak zvládat několik různorodých činností najednou tak, aby jste je dotáhli k úspěchu. V rozhovoru uslyšíte: O životě na vodě Jaké jsou proměny v bydlení V čem se liší architektura a marketing a co mají společného Jak efektivně využívat svůj čas O tom, jak pracovat na více projektech zároveň
2/26/202057 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Freestyle motokrosař Libor Podmol o extrémním sportu a síle pozitivního myšlení

Libor Podmol je mistr světa ve freestyle motocrossu. S tímto sportem procestoval celý svět, stal se mistrem světa, natočil celovečerní film Tomorrow will be better, s kterým získal i sošku zlatého lva. V roce 2013 se stal prvním neamerickým jezdcem, který vyhrál disciplínu StepUP na olympiádě extrémních sportů Xgames. Libor toho zvládá hodně a spoustu svých úspěchu připisuje meditaci, józe a filosofii, o kterých v podcastu budeme mluvit. Rozhovor s Liborem Podmolem probíhal za zajímavých okolností. Libor se chystal ukončit svoji bohatou závodní kariéru ve freestyle motokrosu a věnovat se rallye, když přišel pád, zlomené obě nohy a 39 šroubů v nich. Uslyšíte, jak vypadá průměrný den světového motokrosaře a jaké to je, když se vám ze dne na den změní životní situace a plány do budoucna. S Liborem mluvíme o tom, jak překonal svoje zranění. Taky se budeme věnovat tomu, jak ve svém životě využívá „psychické nástroje” jako meditaci, pozitivní myšlení, ale taky třeba psaní a jógu. Mluvíme v podstatě také o inovaci – jak to, že když se zdá něco nemožné a pak metu neuskutečnitelnosti překoná jen jeden člověk, tak se původně nemožné stává normou. Povídáme si taky o podnikavosti a o aktivitách Libora, které si s nim většina lidí okamžitě nespojí. V rozhovoru se dotkneme řady zajímavých témat – třeba proč je Česko malým, ale ve světě motokrosu významným místem, které produkuje obrovský talent. Dozvíte se tak i něco o naší méně známe tradici, která ovlivňuje světovou podobu motokrosu. V rozhovoru uslyšíte:  proč máte cvičit jógu o meditacích, pozitivním myšlení a vizualizaci jak trénuje mistr světa proč si dopřát jeden den volna jaké doplňky Libor pravidelně užívá Partnery podcastu jsou Jan Melvil Publishing – nakladatelství špičkových knih. Do 8.3. máte možnost získat slevu 30% při nákupu knih na eshopu melvil.cz a zadání slevového kódu protiproudu. Active24 – poskytovatel webhostingu a místo, kde si zaregistrujete doménu pro vaše webové stránky.
2/16/202048 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Kamila Boudová - Módní průmysl je novodobé otroctví

Kamila Boudová patří k předním českým odbornicím na módní obchod a udržitelnou módu. Také je specialistkou na marketing v těchto odvětvích. Udržitelnou módu učí i na vysokých školách v Bratislavě a v Paříži, kde momentálně žije. V Česku pravidelně pořádá Slou Days, projekt, který propaguje pomalý životní styl, hlavně v oblasti módy. Kamila je zároveň úspěšnou spisovatelkou a podnikatelkou. Móda je důležitá. Ať vás baví nebo je vám uplně jedno, tak je to téma, které byste neměli odsunout na vedlejší kolej. V epizodě (bohužel) neuslyšíte, jak sladit perfektní OOTD – Outfit of the day, ale dozvíte se, jaký má módní průmysl dopad na svět kolem nás. Taky se dozvíte, jakou roli hraje neustálé nutkání kupovat nové a nové věci, kdo za něj nejvíce platí a proč je móda druhým “nejšpinavějším” průmyslem.  A o módním průmyslu si v epizodě povíme víc věcí, protože mimo to, že je móda důležitá, tak je doopravdy zajímavá. Možná si myslíte, že se vše šije v Číně, že do módního průmyslu pronikla robotizace, a že jsme podnikli mílové kroky, co se recyklace týče. Bohužel, produkce se neustále přesouvá tam, kde díky všudypřítomnému utrpení budou lidé celý den pracovat za drobné, které byste se nenamáhali zvednou ze země a díky tomu se robotizace nevyplácí. A jestli si myslíte, že každý kontejner na staré oblečení povede k dobré věci, tak možná budete nevěřícně kroutit hlavou, až uslyšíte, že většina darovaného oblečení se prodává do těch nejchudších zemí se značným výnosem.  Mimo módu se v epizodě dostaneme i k psaní, protože Kamila za sebou má hned několik knih. Taky uslyšíte, jaký pravidlem se řídila, když ji nefungovalo podnikání. Určitě se těšte na energickou a informacemi nabytou epizodu, u které se dozvíte spoustu nových, zajímavých a překvapivých věcí.    V epizodě uslyšíte:  Jak si snadno zvýšit povědomí o udržitelné módě a jak podniknout kroky k tomu, abyste udržitelnou modu podporovali? Jak fungují v Česku kontejnery na staré oblečení. Co je strategie absolutního minima? Jak Kamila najednou zvládá rodičovství, vyučování na VŠ, psaní a podnikání. Proč se stále opakují trendy? O moderním otroctví.
1/29/202046 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Yemi A.D. - Jak propojit kreativitu, umění a podnikání

Yemiho je těžké představit pomocí jednoduchých nálepek. Ve své kariéře se věnoval tanci, herectví, choreografii, umělecké režii, marketingu, či  pořádání eventů. Pracoval s největšími světovými značkami a nejvýznamnějšími postavami hollywoodské scény, jako například s Kanye Westem. Yemiho jedinečnost spočívá v tom, že se svou kreativitou nezůstal jen v jednom oboru. Yemi je úspěšný podnikatel a inovátor v různých dynamických odvětvích, které mají společnou jednu věc, budoucnost.  V epizodě se dostaneme i k tomu, jak vést kreativní tým, jaká jsou specifika práce s mileniály a jak může práce na cestách redukovat komunikační odpad. Také uslyšíte zkušenost Yemiho, která mu pomohla naučit se delegovat a nebo třeba o osobním přístupu v leadershipu V rozhovoru uslyšíte: Účel a role umění ve společnosti Jak zvládat více projektů najednou a jak delegovat  O mediálních nálepkách Specifika práce s mileniály  Proč jsme se rozhodli strávit desetinu našeho života zíráním do telefonu Jak využívat intuici pro zodpovězení důležitých otázek Technologie, „urychlování času”, exponenciální růst a budoucnost  Co lidé pravidelně zanedbávají v sebevzdělávání
1/15/202050 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Janek Rubeš o tvorbě videí a odvrácené straně turismu

Do podcastu Proti Proudu přijal pozvání Janek Rubeš. Janka mnozí znáte z videí poukazující na směnárny, které v srdci Prahy komukoliv ochotně vymění euro za 14 korun nebo dokumentace podvodných taxikářů a ruličkářů měnící eura turistů za falešné peníze. S velkou pravděpodobností jste jeho videa viděli. V této epizodě podcastu mluvíme o tom, jaká byla Jankova cesta k tomu, co dnes dělá. Jak začínal a co by doporučil lidem, kteří by chtěli sami začít natáčet (nejen) virální videa a třeba se tím i živit. Dnes není neobvyklé slyšet vyzdvihování benefitů podnikání a práce na sebe. S Jankem mluvíme o tom, proč je šťastný, že je dlouhodobě zaměstnancem a taky možná uslyšíte, že i zaměstnání může nabízet spoustu svobod a benefitů a to i u práce, která s tím není často spojována. A jaké bylo pozadí jeho nejznámějších projektů - od videí až po knihu. Také mluvíme o tom, jestli Jankova aktivita a aktivita lidí, se kterými spolupracuje vedla k tomu, aby se některé z odhalených problémů vyřešili? V rozhovoru stávíme chvíli u stavu turismu v Praze a jak s ním do budoucna zacházet? Také s Jankem probereme cestování, jak cestovat, jak si užít nejvíce nové město? Na závěr dostanete i tip na místo v Praze, které je dobré objevit nebo znovu-objevit.    V rozhovoru taky uslyšíte:  O historii Janka, Honest Guide a jak se jako jeden z prvních s kamerou v ruce prosadil?  Proč je dobré mít za zády velkou firmu jako kreativec? Tipy pro někoho, kdo chce začít dělat videa. O slávě, proč být a nebýt slavný. Měla by Praha měla říci: "stop" návalu turistů? Jak vznikala kniha Honest Guide? Proč je dramaturgie důležitá? O turismu a proč jsou teď všechny západní města tak stejná? Jak dávat videím příběh?
12/17/201940 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Filip Molčan o sociálním podnikání a životě na vesnici

Filip Molčan je podnikatel, který má za sebou úctyhodnou řadu úspěšných projektů. Jeho vlajkovou lodí je podnik Good Sailors, který má sociální přesah jako skoro vše, co Filip dělá. Filip byl zařazen do žebříčku 100 největších inovátorů v Evropě. Všechny své aktivity řídí už přes deset let z roubenky v Českém Švýcarsku, kde je zároveň strážcem národního parku.  V další epizodě podcastu Proti Proudu uslyšíte rozhovor s Filipem Molčanem. Filip je fascinující host, který dokáže kombinovat zdánlivě protikladné vlastnosti v jedné osobě. Je to úspěšný podnikatel, který řídí své projekty z Doubice, vesnice na severu Čech. V rozhovoru mluvíme o tom, jak se dostal do Silicon Valley, co se tam naučil a v čem to změnilo jeho přístup k podnikání. U podnikání se v rozhovoru zdržíme. Mluvíme o budoucnosti podnikání a o tom, jak se v Česku změnilo za dobu co podniká. Taky probereme, jak podnikat na vesnici a jak se nevzdát šance na úspěch, když člověk zrovna nechce žít ve velkém městě. Dostane se i na důležitost vytrvalosti a motivace v podnikání a taky jak poznat, kdy něco skončit a neutápět další energii. Filip zvládá řadu aktivit, které by vydaly minimálně na dva různé životy. V podcastu se pustíme do toho, co mu umožňuje zvládat tolik věcí najednou. Bavíme se o plánování času, stanovování priorit a o minimalizování aktivit, které pro nás nemají žádnou přidanou hodnotu. Filip působí jako člověk, který přesně ví, co od života chce. Taky na to v této epizodě přijde řeč. Jak zjistit, co v životě opravdu chceme a jak se tomu věnovat? V rozhovoru taky uslyšíte:  jak na digitální detox jak plánovat svůj čas o turismu jeho budoucnosti jak říkat ne co pro našeho hosta znamená inovace  jak se vyhnout zbytečným schůzkám
12/6/201938 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Bob Kartous o výchově a vzdělání v digitálním světě

Bob Kartous je vedoucím komunikace a analýzy vzdělávací politiky ve společnosti EDUin. Také je mluvčím Českých elfů, aktivistické skupiny bojující proti šíření dezinformací v českém kyberprostoru. Dlouhodobě publikuje v řadě českých médií, ve kterých komentuje aktuální dění v české společnosti.    Do podcastu Proti Proudu přijal pozvání Bob Kartous. Bob svými aktivitami demonstruje, jak má vypadat konstruktivní vybočování z řad konformity a se svými názory jde často a veřejně proti proudu. Věnuje se (nejen) otázkám budoucnosti vzdělávání, například jestli technologie přemění další generace dětí na nový druh. Zároveň se zaobírá tím, jak upravovat vzdělávácí systém aby držel krok s tlakem současných a budoucích změn.    Schopnost našeho hosta samostatně a kriticky myslet ve mně zanechala dojem o tom, jak důležité je pokládat správné otázky. Soustředění se na nosné otázky ve vzdělávání poskytuje vhled nejen do současného vzdělávácího systému a života dětí, ale i do aktuálních problémů, se kterými se většina z nás běžně potýká. Ať už jde o proměny naší pozornosti, které s sebou přinesl internet a rozvoj technologií nebo o balancování digitálního a reálného života.   Nezůstáváme jen u výchovy a vzdělávání. Bavíme se o tom, jak se soustředit na to, co je pro nás doopravdy důležité, také o digitální sféře a jejím vlivu na náš život. Na závěr se dostaneme i k problematice dezinformací, jak mohou rozkládat společnost zevnitř a jak se s nimi dá bojovat.   V rozhovoru se dozvíte:  řadu zajímavých informací o vzdělávání postřehy o výchově trendy ve vlivu technologií na životy nejen našich dětí, ale i na životy naše jak nás proměňuje naše digitální sféra  jak se naučit efektivně využívat soutěživost co nejcennějšího můžeme dát svým dětem pro jejich budoucnost jak se dnes “vyrábějí“ a konzumují informace o chybách v rodičovství a jak dělat chyby “správně“ na co cílí a jak fungují dezinformační kampaně
11/19/20191 hour, 8 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Jan Lukačevič o vesmíru, inovacích a osobní vizi

Jan Lukačevič je kosmický inženýr, vědec a jedním z tvůrců modulu, který přistane v roce 2021 na Marsu. Vědě se nevěnuje jen na Akademii věd nebo při studiu doktorského studia, ale i jí úspěšně popularizuje na sociálních sítích. V dalším díle Proti Proudu mluvím s Honzou Lukačevičem o vesmíru, mediálním zkreslení, osobním brandu a cestování. Dozvíte se, jaká je současnost a budoucnost vesmírné explorace nebo jaké věci vzešlé z kosmického výzkumu běžně používáte v denním životě. Mimo vesmír se dostane i na zemitější témata, například jak Honza přistupuje k dlouhodobým cílům, proč se snaží si žádné neklást, a jak používá svou vizi jako kompas, kterým se řídí při vlastním rozhodování. Taky probereme, jak si snaží udržovat bystrou mysl. Přijde řeč i na cestování, jak cestovat ekologičtěji, ekonomičtěji a jaké je to nahlédnout do závodů se psím spřežením na Aljašce. V rozhovoru také uslyšíte, jak média portretizují a zveličují známé osobnosti, jak takové mediální zkreslení může negativně ovlivňovat sebepojetí lidí, kteří jsou vyzdvihováni pro svou výjimečnost, i když si sami připadají průměrně.    Při rozhovoru dojde i na osobní brand, proč je dobré se více soustředit na dobrou práci než na brand samotný. Honza je úspěšný mladý vědec, který byl zařazen do stovky Středoevropanů, kteří mají mít největší vliv na naši budoucnost. Forbes ho také zařadil do 30 pod 30. Navzdory svému postavení je Honza velmi pokorný a rozhovor s ním je příkladem toho, jak dosáhnout úspěchu odvahou nelpět na konvenci. Zazní i některé z myšlenek, které Honzovi pomáhají a možná pomohou nebo inspirují i vás. V rozhovoru se dozvíte:  Jaká je budoucnost vesmírného dobývání? Co je to overview effect u astronautů? Jak se dostal ke zkoumání vesmíru?
10/18/20191 hour, 4 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Martin Černohorský o svobodné firmě a naplnění vnitřního já

Martin Černohorský působil jako CEO, nebo umožňovač, jak zněla jeho pozice, ve svobodné firmě Etnetera. Byl i vrcholným sportovcem. Pak se něco změnilo, Nyní je Martin aktivní součástí projektů Putování Saharou a Janovická louka. Martin byl velmi úspěšný manažerem a později i podnikatelem. Po mnoha letech života, ve kterém se snažil změnit svět, zasáhla Martina krize. Najednou se mu rozpadli veškeré své životní hodnoty a byl nucen se vydat na cestu k poznání sebesama. Nyní provází lidi Saharskou pouští, kde se snaží navést lidi k tomu, aby poznali a našli smysl života. Je průvodcem a majitelem Janovické louky, která propojuje lidi s nedotčenou přírodou a umožňuje hledání skutečných vnitřních hodnot.   V rozhovoru se dozvíte: Jak se dostal na vrcholní manažerskou pozici? Co je vlastně svobodná firma a jak funguje? Je koncept svobodné firmy ten ideální? Proč odešel z vrcholného managementu? Jak se dostal k poutím Saharou? Odkud přichází vize? Proč trávit více času v přírodě?
9/16/20191 hour, 44 seconds
Episode Artwork

Marek Hilšer o službě veřejnosti, politice a prezidentské volbě

Marek Hilšer je český lékař, vysokoškolský pedagog, vědec a občanský aktivista. Kandidoval v prezidentských volbách 2018, kde se v prvním kole umístil na 5. místě a od roku 2018 je senátorem. Zajímá vás jak se lékař stane aktivistou? A jak aktivista prezidentským kandidátem? Poslechněte si životní příběh Marka Hilšera, co si myslím o výsledku prezidentské volby, proč si dal pauzu od medicíny nebo co ho vede ke službě veřejnosti? Vše se dozvíte v tomto díle Proti Proudu.   Staňte se součástí Proti Proudu, sháním parťáka. Více informací zde: https://protiproudu.net/partak/
8/31/20191 hour, 7 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Naplnění lidského potenciálu a biohacking s Veronikou Jelínkovou

Veronika Jelínková je autorkou knihy Hoř pomalu a propagátorkou biohackingu. Zkouší na sobě různé experimenty a starodávné techniky s cílem cítít se lépe a být zdravější. Biohacking je kombinace umění a vědy, které studují jak nejlépe naplnit lidský potenciál. Je to směr, který má určité principy a postupy, které nám pomáhají kontrolovat své zdraví, svojí vlastní biologii, a tedy i svojí náladu, výkon a celkově – náš život. Biohacking se mi líbí z toho důvodu, že má spoustu zábavných hraček, nástrojů, se kterými si člověk může hrát, experimentovat, a zároveň se biohacking opírá o vědecké principy, které experimenty dokážou změřit. Veronika se k tomuto směru dostala skrze své vlastní zdravotní problémy. Rozhodla se vzít své zdraví do vlastních rukou a už více než 10 let testuje nejnovější poznatky o fungování lidského těla V rozhovoru se dozvíte: Jaké byly její začátky? Co způsobuje otužování? Proč zkusit občas půst a jaký vliv má na zdraví Jak dosáhnout optimálního spánku a spoustu dalšího
8/12/201959 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Petr Sýkora o Dobrém andělu a dobrém životě

Do dnešního dílu podcastu Proti proudu přijal pozvání podnikatel a filantrop Petr Sýkora. Petr povypráví posluchačům o tom, jaké to bylo začít podnikat ještě na škole a jaký vztah ke vzdělání má. Na rozdíl od mnoha jiných byznysmenů totiž školu dokončil a později se vrátil studovat jiný obor. „Člověk by mě studovat něco, co je jemu osobně opravdu blízké,“ říká Petr a dodává, že každá škola by lidi měla naučit kriticky a nezávisle myslet. Řeč bude i o štěstí a úspěchu. Proč se rozhodl založit nadaci Dobrý anděl a jak ta pomáhá lidem trpícím vážnou nemocí. Petr poradí, jak je možné pomáhat ve svém okolí, aniž by člověk musel například utrácet peníze. U štěstí v rozhovoru s Danem Tržilem ještě chvilku zůstanou a proberou konkrétní tipy, jak najít svou vlastní vášeň a jak poznat, že člověk dělá něco, co ho baví a pomáhá mu plnit jeho vizi. Kromě povídání o Dobrém andělu, v jehož správní radě sedí například Pavel Kysilka (prolink – https://navlnepodnikani.cz/pavel-kysilka/) Petr poví, jaké ranní rituály rád provozuje a jak tráví čas se svou rodinou. Rodičům, kteří podcast Proti proudu poslouchají, vysvětlí, jak své děti učí hospodařit s penězi a jak je naučil mít rád ranní rozcvičky ve sněhu a nedělní rodinné porady se zmrzlinou
7/17/201955 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Tomáš Šebek o zahraničních misích, stavu zdravotnictví a životním balancu

Tomáš Šebek je všeobecný chirurg a podnikatel Tomáš pracuje v pražské Nemocnici na Františku. Na první misi s Lékaři bez hranic odjel v roce 2010 na zemětřesením zdevastované Haiti. Později se do této země vrátil. Dvakrát pracoval v traumacentru Lékařů bez hranic v afghánském Kundúzu. Lékařskou péči poskytoval také lidem v Agoku na pomezí Súdánu a Jižního Súdánu. Celkem absolvoval s organizací šest misí, naposledy působil ve válkou zmítaném Jemenu. Svou zkušenost z misí popsal v blozích, které vyšly i knižně. Ve svém volném čase se navíc ještě rozhodl spoluzaložit firmu uLékaře.cz, která pomáhá tísícovkám lidí s diagnózou jejich nemoci.   V rozhovoru se dozvíte: Jak vypadala mise v Jemenu? Kde bere čas na psaní knih? Jak došlo k založení uLékaře? Jak by mohla vypadat budoucnost u lékaře? a pár zajímavých otázek z publika.
6/21/201948 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Eliška Podzimková o kreativitě, uměleckých profesích a práci v USA

Eliška Podzimková je česká fotografka, ilustrátorka a animátorka V roce 2014 absolvovala Filmovou Akademii Miroslava Ondříčka v Písku obor animované tvorby. Její instagramový účet AnimateNY, založený v květnu 2013, který dnes přesahuje 60 000 sledujících. Eliška žila a pracovala v New Yorku, kde byla zaměstnána jako specialista pro marketingový obsah na New York Film Academy. K jejím zahraničním pracovním úspěchům patří video a dokreslené ilustrace pro světově známého kuchaře Jamieho Olivera nebo ilustrace pro americký Vogue magazín. V lednu 2016 se Eliška Podzimková přestěhovala zpět do České republiky, kde vyšla rubrika Dokreslené Česko pro internetový portál iDnes  a vznikla spolupráce s Tomášem Klusem na jeho turné Recyklus. Spolupracuje také s organizací Můj Nový Život, která pomáhá dětem s onkologickým onemocněním, kterým si sama prošla, když jí v 16 letech byl diagnostikován Hodgkinův lymfom. V rozhovoru se dozvíte: Jaký byly její začátky? Co by doporučila mladým umělcům? Jak je užitečný Instagram pro umělce? Jaký je život v USA? Co je projekt Plešouni? a kam můžete přispět a podpořit projekt Plešouni.
6/3/201943 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Tomáš Baránek o knihách a life-hackingu

Tomáš Baránek je  spoluzakladatel nakladatelství Jan Melvil Publishing, spisovatel a blogger. Tomáš vystudoval matematickou informatiku na Masarykově univerzitě v Brně a zakládal vydavatelství Computer Press, kde vedl časopis Computer. Od roku 2004 se věnoval nepatřičnostem a volné literární tvorbě (sbírka Bez udičky). Je také autorem praktické příručky technologie lovu Jak sbalit ženu 2.0. Knihu adaptovala scéna Palmoff Divadla pod Palmovkou, která nyní stejnojmennou hru hraje v hlavní roli s Tomášem Dianiškou. V roce 2007 opět propadl nakladatelské vášni a spoluzaložil dnes již legendární nakladatelství knih osobního rozvoje Jan Melvil Publishing, které svými tituly připravuje stovky tisíc svých čtenářů na budoucnost. Ve volném čase Tomáš bloguje o lifehackingu, což je způsob, jak si např. udělat více času na blogování. V rozhovoru se dozvíte: Jak se dostal ke knihám? Jak poznat kvalitní knihu? Jak si z knihy zapamatovat maximum? Jak se dostal k lifehackům? a spostu dalších tipů.   Partnerem epizody je Twisto.
5/21/20191 hour, 2 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Karel Janeček v Proti Proudu o matematice v podnikání, volebních systémech a snaze zlepšit svět

Karel Janeček je český matematik, podnikatel a bojovník proti korupci V roce 1995 založil a dlouho vedl společnost RSJ, která je jedním z největších obchodníků a poskytovatelů likvidity na světových finančních trzích. Dnes v ní působí jako předseda dozorčí rady. Přednáší finanční matematiku na Matematicko-fyzikální fakultě Univerzity Karlovy v Praze. Je zakladatelem a předsedou správní rady Nadačního fondu proti korupci. Založil také Nadační fond Karla Janečka na podporu mladých vědců, kteří se věnují základnímu výzkumu v matematice, ekonomii a medicíně. Karel Janeček je tváří mnoha projektů. V rozhovoru jsme se pokusili nahlédnout do většiny z nich a věřím, že si rozhovor užijete. V rozhovoru se dozvíte: Je matematika pro každého? Jak vypadaly jeho podnikatelské začátky? Jak funguje firma RSJ? Jak vypadá korupce napříč historií ČR? Jak by mohl vypadat ideální volební systém? a mnoho dalších. Partnery epizody jsou Železná koule a Driveto
5/3/20191 hour, 11 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Martin Wichterle o vědě, podnikání a českém strojírenství

Martin Wichterle je český podnikatel. Martin je majitelem strojírenské skupiny Wikov Industry, tradičního výrobce ozubených kol a průmyslových převodovek. V roce 2014 se stal spolumajitelem jednoho z nejmladších výrobců designového křišťálu Bomma, v minulém roce pak tradiční české sklárny Ruckl v Nižboru. Bydlí v Praze, je ženatý, má tři dcery a maďarského ohaře Arka. Byl odmala obklopený vědou. V jeho rodině byli vědci a osobnosti, které přispěly světové vědě. Ačkoli sám vystudoval geologii, musel si férově přiznat, že se do „rodinné tradice” nezačlení. Jeho příspěvek vědě nakonec vyřešila šťastná náhoda, když se rozhodl finančně podporovat Nadační fond Neuron, který podporuje špičkové české vědce napříč obory. V rozhovoru se dozvíte: Jak vypadaly začátky podnikání ve vědecké rodině? Co způsobilo jeho úspěchy v podnikání? Jak vypadá strojírenství v ČR? Jak vypadá strojírenství ve světě? Kde se nachází přidaná hodnota firmy? a mnohem více.
4/29/201935 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Daniel Gladiš o investování, riziku a finačních trzích

Daniel Gladiš je úspěšný investor a hlavní portfoliomanažer Vltava Fund. V rozhovoru se dozvíte: Proč se stal investorem? Co vlastně dělá makléř? Co je investiční strategie? Jaký má pohled na kryptoměny? a také nějaké tipy pro investiční nováčky. Daniel je odborník na investice do akcií a přední postava českého kapitálového trhu. Založil hedgeový fond Vltava Fund SICAV, jehož je také hlavním manažerem. V roce 2009 byl tento fond celoevropsky nejúspěšnější, majetek svých investorů více než ztrojnásobil. V minulosti spoluzaložil společnost Atlantik FT, z níž se stal jeden z největších institucionálních obchodníků s cennými papíry na pražské burze. Působil také jako ředitel a předseda představenstva ABN AMRO Asset Management Czech. Je absolventem VUT v Brně a držitelem diplomu “Chartered Financial Analyst” udělovaného americkým CFA Institute. Mimo jiné je také autorem investičního bestselleru Naučte se investovat.   Chcete slyšet další epizody Proti Proudu? Přihlašte se k odběru na vaši podcastové aplikaci nebo mrkněte na web protiproudu.net Partnery podcastu jsou Driveto a Twisto.
4/12/201957 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

PP69: Michal Bláha o efektivním státu a eGovernmentu

Michal Bláha je úspěšný podnikatel a investor. Michal začal podnikat ještě před revolucí v roce 1988. Později v roce 1997 spoluzaložil vyhledavač a portál Atlas.cz, ve kterém prostřídal všechny možné funkce vedení. Atlas prodali v roce 2008 investiční společnosti Warburg Pincus, která Atlas.cz začlenila pod Centrum.cz. Mezitím, od roku 2000 spoluzaložil a aktivně se účastnil projektů MobilJam (mobilní marketing), Cinetik (webová zásilková půjčovna DVD, český Netflix), US startup Vizrea/Webfives (prodán Microsoftu), software house Devmasters s.r.o., cestovatelský server OnTheRoad.To, agregátor inzerátů NoveInzeraty.cz a monitoring zákaznické spokojenosti Feedbando a další. Od roku 2013 se aktivně zajímá o inovace, eGovernment a efektivitu státní správy. V roce 2016 vytvořil veřejně prospěšné služby HlidacSmluv.cz a HlidacEET.cz, které se později transformovali pod zastřešující HlídačStátu.cz. Hlídač Státu a Hlídač Smluv získali Křišťálovou lupu jako nejlepší projekt roku 2016 a 2017. Od června 2018 se aktivně účastní o prosazování konceptu Digitální Česko pro Ministerstvo vnitra ČR. V rozhovoru se dozvíte: Jak začínal s programováním? Vše o Atlasu a jeho prodeji. Co je projekt Hlídač Státu? Problematika eGovernmentu a EET. a mnoho dalších.
3/26/201955 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

PP68: Jaroslav Kmenta o práci investigativního reportéra

Jaroslav Kmenta je český investigativní novinář a spisovatel. Zabývá se vnitropolitickými kauzami, propojeností politických, podnikatelských a mafiánských kruhů a odhalováním korupce. Jaroslav s novinařinou začínal už v revolučních dobách roku 1989. Nejvíce času strávil v redakci Mladé fronty DNES, kde pracoval jako investigativní novinář. V roce 2010 získal prestižní cenu Karla Havlíčka Borovského za dlouhodobou a důslednou investigativní žurnalistiku. Po jeho článcích odstoupili ze svých funkcí premiér Stanislav Gross, vicepremiér Egon Lánský, nebo ministr dopravy Vít Bárta. Napsal sedm knih. Podle bestselleru Kmotr Mrázek byl natočen film Příběh kmotra. Na začátku roku 2019 získal spolu s Ondřejem Kundrou Cenu Ferdinanda Peroutky za rok 2018. V rozhovoru se dozvíte: Jak začal Jaroslav jako redaktor Jak zjistit více než ostatní novináři Jak vypadá práce investigativního novináře v praxi Zda-li je korupce norma nebo výjimka v české veřejné správě Více informací o podcastu a odkazy na zmíněné věci naleznete na webu.
3/11/20191 hour, 15 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

PP67: Lenka Klicperová o práci válečné reportérky

Lenka Klicperová je válečná novinářka a fotografka. Lenka začínala jako zpravodajka, která se postupem času stala šéfredaktorkou časopisu Lidé a Země. Lenku ale především známe jako stále se usmívající fotografku, která fotí ty nejčernější okamžiky lidského života. Několikrát navštívila jako reportérka Afghánistán. Od roku 2014 se soustřeďuje na problematiku války s Islámským státem v Iráku a Sýrii. Lenka své fotografie publikuje nejen ve zmíněném periodiku, ale také i ve spoustě dalších médií. Od roku 2016 spolupracuje s týdeníkem Reflex, kde můžete najít její reportáže a fotografie. V roce 2008 společně s Olgou Šilhovou založily občanské sdružení Femisphera, které se zaměřuje na dokumentování problematiky třetího světa, zejména na ženská témata. V Kongu se soustředila na problematiku masového znásilňování žen ve východní části Demokratické republiky Kongo sužované vleklým válečným konfliktem. Z práce v Sýrii vznikly dvě knihy Islámskému státu na dostřel I a II., jejichž spoluautorkou je Markéta Kutilová. V rozhovoru se dozvíte: Jak se dostala k práci válečné fotografky? Jak skutečně vypadá válečné prostředí? Jak nahlíží na uprchlickou krizi? Co plánuje do budoucna? a mnohem více Více informací o podcastu naleznete na webu. Sledujte Proti Proudu na Facebooku a Dana Tržila na Instagramu.
2/23/201943 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

PP66: Pavlína Louženská o marketingu a autenticitě

Pavlína Louženská patří mezi nejznámější osobnosti českého marketingu. Působila jako šéfka marketingu v Zootu nebo H1.cz a mimojiné také zaloźila skupinu #holkyzmarketingu. I přesto, že Pavlína vystudovala anglistika a dlouhou dobu vyučovala angličtinu, tak je nyní jednou z největších specialistek na digitální marketing v ČR. Pavlína působila jako marketingová ředitelka ve společnosti H1 nebo v Zootu. Nejvíce je ale pyšná na svůj projekt #holkyzmarketingu, jenž pravidelně pořádá setkání, různé workshopy a shromažďuje tisíce holek po celém světě. Mimo jiné je Pavlína také členkou správní rady Transparency International. V rozhovoru jsme se bavili: Jak ze studia anglistiky přišla k marketingu? Chybí holky v marketingu? Proč být autentický? Co dělala v USA? a mnoho další… Budu hrozně rád pokud se přihlásíte k odběru podcastu, dáte mu hodnocení, mrknete na článek na webu nebo budete sledovat Proti Proudu na Facebooku.
1/31/201942 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

PP65: Leon Jakimič o českém sklářství a budování Lasvitu

Leon Jakimič je českým podnikatelem a zakladatelem nadnárodní společnosti Lasvit. Hlavním zaměřením Lasvitu je výroba a instalace designových svítidel a uměleckých prvků ze skla. Leon, jehož jméno už na první pohled působí trochu exoticky, má rusko-srbské kořeny. Už od dětství si zamiloval USA a tak se rozhodl, že po gymnáziu odejde na studia právě do Spojených států. Za podpory rodiny tedy nastoupil na Loyola Marymount University v Los Angeles, kde získal sportovní tenisové stipendium. Celou dobu však věděl, že v USA nechce zůstat a po ukončení studia se vrátil do Čech. V roce 1999 nastoupil jako manažer do společnosti Preciosa v Jablonci nad Nisou a díky skvělým výsledkům a manažerskému újmu se zanedlouho stal ředitelem oddělení svítidel v Hong Kongu. Po odchodu z Preciosy se rozhodl založit firmu Lasvit, která je založena na české sklářské tradici se zaměřením na zahraniční trh. Na konci roku 2012 měla firma už 10 zahraničních poboček rozmístěných po Evropě, Asii i USA. I přes nadnárodní měřítko je stále ta největší sklárna firmy v Novém Boru, což poukazuje na velké české patriotství Leona Jakimiče. V rozhovoru se dozvíte například: Jak začala jeho podnikatelská kariéra? Proč je důležité umět prodávat? Proč studoval v USA? Co je to projekt Monster? Jaký je život v Hong Kongu?
1/21/201939 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

PP64: Dominik Stroukal o kryptoměnách a budoucnosti peněz

Dominik Stroukal je český ekonom a jeden z největších expertů na kryptoměny. Vystudoval Národohospodářskou fakultu VŠE v Praze a Fakultu sociálních věd UK, kde se věnoval sociologii médií. Je bývalým ředitelem Liberálního institutu a bývalým prezidentem Ludwig von Mises Institut v ČR a na Slovensku. Své dosavadní zkušenosti a znalosti prezentuje na vysoké škole CEVRO. Jedním z jeho největších zájmů jsou kryptoměny a tak se stal spolu autorem nejprodávanější knihy v ČR právě na toto téma. Dále Dominik působí jako hlavní ekonom skupiny Roklen. S Dominikem jsme se bavili nejen o kryptoměnách, ale také o jeho vztahu k ekonomii. Třeba se také konečně dozvíme, co to vlastně je ten Blockchain. V rozhovoru se dozvíte: Jaká je Dominikova cesta k ekonomii a ke kryptoměnám? Proč používat bitcoin? Proč je vlastně tolik kryptoměn? Jaké jsou vlastně výhody bitcoinu? Nazávěr zjistíme, CO TO VLASTNĚ JE TEN BLOCKCHAIN?
1/7/201946 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

PP63: Laura Janáčková o partnerských vztazích

Laura Janáčková je psycholožka, sexuoložka a autorka knih o lidských vztazích a komunikaci. Laura je jednatelkou a společnící ve společnosti Institut partnerských vztahů, také je zakladatelkou a členem správní rady Ústavu onkologické psychologie. Dlouhodobě se zabývá psychologií v oblasti aplikované medicíny a komunikace, především psychologií u onkologických a jinak těžce nemocných pacientů, psychosomatikou, problematikou bolesti, partnerských a rodinných vztahů a sexuálního chování. Publikovala desítky odborných i populárních článku, je samostatnou autorkou několika knižních bestsellerů např. Muži chtějí potvory, Muži chtějí milenky a dalších. V rozhovoru se dozvíte: Co Lauru přivedlo k psychologii? Jak najít hodnotu života v uspěchaném světě? Co je to nejdůležitější pro štěstí člověka? Jaká je náplň práce sexuoložky? Jak pracovat na vztazích? Proč být vlastně tak trochu potvorou? ale také spustu dalších tipů na šťastný partnerský život.
12/21/201852 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

PP62: Miroslav Motejlek o investování a kapitánech českého byznysu

Miroslav Motejlek je ekonomický publicista a průkopník placeného internetového zpravodajství. Miroslav vystudoval ekonomii na UK v Praze. Svoje podnikatelské začátky si odbyl, když začal podnikat v oblasti dovozu textilu z Asie, následně působil jako finanční ředitel ve strojírenské společnosti KÖGEL. Publicistickou kariéru zahájil roku 1997 v Lidových novinách, kde se specializoval jako ekonomický reportér. Od roku 2000 zastával osm let pozici vedoucího ekonomické rubriky časopisu TÝDEN. V roce 2008 se rozhodl pozici opustit po neshodách s novým majitelem Týdne. Stal se tedy vedoucím týmu reportérů v Českém rozhlase. V dubnu 2010 odešel a začal se naplno věnovat svému projektu motejlek.com. V roce 2010 také prodal 25% podílu podnikateli Ondřeji Tomkovi. Kvůli sporům byli nuceni Miroslav Motejlek a jeho kolega Petr Skočdopole projekt motejlek.com opustit a nově založit nový projekt motejlekskocdopole.com V rozhovoru s Miroslavem Motejlkem se dozvíte: Jak se dostal k práci ekonomického redaktora? Proč se rozhodl založit vlastní server? Kvůli čemu vede soudní proces proti ČNB? Jak spekuluje na burze? Jaké jsou společné vlastnosti leadrů? Jaká je česká reputace ve světě? Proč se rozhodnul přijmout investora? Více informací o tomto a dalších rozhovorech v Proti Proudu se dozvíte na webu.
12/11/201836 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

PP61: Urza o anarchokapitalismu, státu a svobodě

Urza je anarchokapitalistický autor; napsal asi tisíc libertariánských textů na web i do tištěných médií a první českou knihu o anarchokapitalismu. O svobodě, etice, volném trhu, ekonomii a roli státu ve společnosti nejen přes deset let čte, přemýšlí a píše, ale též přednáší, natáčí videa a je zván do různých pořadů i panelových diskusí. Urza vystudoval MFF UK se zaměřením na informatiku a živil se programováním. Když se k němu dostala myšlenka anarchokapitalismu, byl jejím velkým odpůrcem. Rozhodl se tedy, že napíše článek, kde vysvětlí proč je tato ideologie zcestná. Postupem času při psaní článku, ale přesvědčil sám sebe o smyslu a fungování anarchokapitalismu a stal se největším zastáncem a propagátorem v Čechách. Založil Institut Ludwiga von Misese a spolu s manželkou Terezou tvoří Svobodný přístav, kde propagují své názory. V rozhovoru se tedy bavíme nejen o Urzově postojích, ale snažím se zjistit i různé argumenty na roli státu. Jelikož Proti Proudu je o rozšiřování obzorů a zajímavých lidech, myslím, že i tento díl vám něco předá. Ať už s myšlenkami anarchokapitalismu souhlasíte, nesouhlasíte neboj jste někde uprostřed, moji ambicí je pomoci vám uvědomit si vaše vlastní názory a vidění světa. V rozhovoru s Urzou se dozvíte: Jak přišel na anarchokapitalismus? Co to je Rakouská ekonomická škola? Existují skutečné monopoly? Fungoval by život bez státu? Přicházíme postupem času o svobodu? A co to vlastně je ten anarchokapitalismus? Sledujte Proti Proudu na Facebooku nebo na webu Proti Proudu.
12/2/201847 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

PP60: Veronika Hurdová o psaní, svobodném životě a smrti

Veronika Hurdová je spisovatelka, autorka 11 knih a blogu Krkavčí matka. Veronika je však především pyšná matka 3 dětí. Veronika bohužel ztratila manžela v období, kdy čekala své třetí dítě. Její vyrovnání se s touto nešťastnou událostí, které popsala v knize Moje milá smrti, dnes inspiruje desetitisíce lidí. V knize, kterou napsala rok od tragické události, poukazuje na to, že smrt nemusí být pouze období ztráty a zármutku, ale věří, že smrt může člověku přinést daleko naplněnější život plný lásky, vědomé přítomnosti a pochopení sebe samých. Je to k nevíře, ale Veronika je momentálně už autorkou 11 knih, které jak sama říká, píše po nocích, když děti spí. Dále ráda publikuje na svém blogu Krkavčí matka, kde poukazuje na absurdity moderního života, ale také přikládá různé tipy pro naplněný a spokojený život. Je propagátorkou svobodného vzdělávání, zodpovědného a šetrného způsobu života. S Veronikou jsme se dotkly všech zmíněných témat a myslím si, že z tohoto rozhovoru si každý může něco odnést. V rozhovoru se dovíte nejen o tom Jak překonala strach z kreativního tvoření Jak se srovnala se smrtí svého manžela Jak funguje domácí vzdělávání Jak zvládá cestování s dětma Jak je ne/důležité vykračovat ze sociální bubliny Ale také mnohem mnohem víc. Další rozhovory Proti Proudu sledujte na webu Proti Proudu.
11/19/201850 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

PP58: Nina Špitálníková o propagandě, Severní Koreji a japonském svazování shibari

Nina Špitálníková je spisovatelka a koreanistka, která jako jedna z prvních vyjela na studentský pobyt do KLDR Nina vystudovala koreanistiku v Ústavu Dálného východu na Karlově Univerzitě v Praze. V roce 2011 a 2012 studovala na Kim Ir-senově univerzitě v Pchjongjangu. Své zážitky zúročila v knize Mezi dvěma Kimy. Nyní připravuje dějiny KLDR a studuje Orální historii - Soudobé dějiny na Fakultě humanitních studií UK. V podcastu jsme probírali nejen zážitky a vzpomínky na KLDR, ale také její zkušenosti se svazováním (Shibari). Dozvíte se mimo jiné: Jak vypadala cesta ke koreanistice? Jak vypadá život studenta v KLDR Sociální podmínky a propaganda v KLDR Niny pohled na Shibari a mnohem více Další rozhovory Proti Proudu naleznete na webu http://protiproudu.net/ Proti Proudu můžete podpořit i na síti Patreon https://www.patreon.com/protiproudu Chcete produkovat vlastní podcast nebo se stát partnerem Proti Proudu? Kontaktuje mě na webu [email protected]
11/5/201847 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

PP58: Martin Veselovský o moderování, médiích a DVTV

Martin Veselovský je český internetový, televizní a rozhlasový redaktor a moderátor. Od ledna 2008 moderoval pořad Události, komentáře na ČT24, odkud odešel v březnu 2014. V květnu 2014 spolu s moderátorkou Danielou Drtinovou založil projekt DVTV, který začal dodávat video rozhovory pro online deník Aktuálně.cz. S Martinem jsem v podcastu Proti Proudu probírali jeho cestu k moderování, proč si vybral politiku, jaké jsou známky dobrého rozhovoru nebo jak funguje zpětná vazba v DVTV. Poslechněte si tento rozhovor a dozvíte se: Proč Martin nedokončil VŠ Proč odešel z České Televize Jak se připravuje na rozhovory Jaká etapa dějin ho nejvíce fascinuje a spoustu dalšího
10/18/201848 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

PP57: Jindřich Fáborský o pořádání konferencí a digitálním marketingu

Jindřich Fáborský je zakladatel a pořadatel Marketing Festivalu, největší a nejvýznamnější marketingové konference v Česku. Jindra dále založil Digisemestr, prestižní studium digitálního marketingu, nadační fond Dobrodění a v současné chvíli se věnuje video recenzím motorek. Jindra je motorkář, který se snaží o to, aby konference v Česku byly zajímavější a abyste se na nich něco dozvěděli. Vymyslel si a již šestým rokem pořádá Marketing Festival, nejlepší konferenci o digitálním marketingu, kterou oceňují odborníci z celého světa. Prvních tisíc lístků na letošní ročník se vyprodalo za hodinu, přestože stály 7 tisíc. Je přesvědčen, že osvědčené know-how, postupy, procesy, strategie, kontakty, doporučení i zkušenosti by se měly sdílet a šířit dále. V tomto podcastu se dozvíte například: Co stojí za úspěchem Marketing Festivalu Jak funguje konferenční byznys Jak se učí digitální marketing Jaké chyby udělal při pořádání konference v Londýně Jak funguje v současnosti obsahový marketing Co Jindru pohání v práci Více informací a věci, které v rozhovoru zmiňujeme naleznete na webu Proti Proudu Likujte Proti Proudu na Facebooku
10/3/201852 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

PP56: Mike Trafik o PSH, hudbě a gastronomických projektech

Mike Trafik, vlastním jménem Michal Řepka je český DJ a producent skupiny PSH, člen labelu BiggBoss, hudební skladatel a majitel StarWorks studia. Mike je zároveň spoluvlastníkem restaurace Jam & Co. a má prsty i v mnohem dalších projektech okolo hudby, médií a jídla. Pokud vás zajímá jak se Mike dostal k PSH, co ho vedlo k založení restaurace nebo co stojí za dlouhodobým úspěchem legendární hiphopové trojice, pak si poslechněte tento podcast.
9/20/201838 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

PP55: Radim Vrbata o 17 sezónách v NHL a projektu Bez Frází

Radim Vrbata je bývalý profesionální český hokejista, mistr světa, který hrál 17 sezón NHL a připsal si přes 1000 startů v této lize. Kromě hokeje také tvoří projekt Bez Frází, který ukazuje životní příběhy českých sportovců.
9/12/201833 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

PP54: Michal Horáček o životní cestě, hodnotách a tvoření

Michal Horáček je spisovatel, esejista, novinář, textař, básník, producent, vystudovaný antropolog a spoluzakladatel sázkové kanceláře Fortuna. V roce 2018 kandidoval na funkci českého prezidenta. Už z popisu výše je poměrně jasné, že se jedná o člověka s mnoha oblastmi zájmů. Michal Horáček je dle mě jeden z mála, který se dostal na špičku tří rozdílných oborů – umění, podnikání a politika, a stihl toho tolik, co běžný člověk za 3 různé životy. Michala Horáčka jsem do Proti Proudu pozval, abych pro vás poodkryl zákulisí jeho života a vysvětlil vám, co za těmito úspěchy stojí. Na začátku rozhovoru s Michalem řešíme jeho život za komunistického režimu. Od vyrůstání, přes vyloučení z vysoké školy, pobyt ve vazbě až po začátek žurnalistické kariéry. Postupně se dostaneme i k jeho zásadním dvěma životním liniím – jedné umělecké a druhé sázkařské. Shrnout tento rozhovor do několika odstavců je nadlidský úkol, stejně jako shrnout do podcastu život Michala Horáčka. I přesto jsem se o to pokusil. Poslechněte si tento rozhovor plný moudrosti, kterou je nutné si odžít. V rozhovoru se dozvíte například: co si Michal Horáček uvědomil ve vězení jak rodina ovlivnila jeho politické názory jak se dostal k dostihům a světu sázení proč vystudoval antropologii co mu dala prezidentská kampaň a mnohem, mnohem více
9/1/201854 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

PP53: Jiří "Rimmer" Charvát o improvizaci, kreativitě a vědomí

Jiří Charvát je (nebo byl) copywriter, bloger, spisovatel, moderátor, performer a dvojnásobný vítěz mistrovství České republiky ve slam poetry. Jirka je multipotenciální jedinec, v pracovní kariéře byl šéf copywriterů v Seznam.cz. Později si však uvědomil, že honba za kariérou není to, co by ho naplňovalo. Nyní se věnuje převážně psaní. Jeho blog iWrite vyhrál blog roku a napsal knihy Eskejp: Na útěku z kanceláře a Qejci: Existenciální sperma komiks. V rámci Jirkova zaměření je tak tento podcast trochu kreativní freestyle na témata improvizace, vědomí, spiritualita, ale i psaní a další kreativní tvorba. V tomto podcastu se dozvíte například: Jak se introvert naučil vystupovat před stovkami lidí Jak ho ovlivnily psychedelické zkušenosti Jak je spojená improvizace  a kreativita Proč není dobrý nápad snažit se být chytrej O čem bude nová knížka a mnohem více… Odkazy a další informace z podcastu naleznete na webu Proti Proudu.
8/22/201854 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

PP52: Jan Mühlfeit o lidském potenciálu a rozvoji talentu

Jan Mühlfeit je český manažer, globální stratég, kouč, mentor a autor bestselleru Pozitivní leader. Téměř 22 let působil ve firmě Microsoft, z toho posledních 15 let v nejužším vedení. Na základě své globální zkušenosti vytvořil zcela unikátní metodiku jak najít osobní výjimečnost pro jednotlivce i týmy. Dnes je autorem konceptu “Odemykání lidského potenciálu”, koučuje sportovce i spoustu dalších veřejných osobností a mluví na akcích po celém světě. Pokud vás zajímá, jak rozpoznat svůj talent, dostat se do flow a Honzův na mentální energii, pak jste zvolili správný díl podcastu Proti Proudu. Co se například dozvíte v tomto podcastu: Jaké jsou plusy a mínusy práce v managementu Microsoftu Kde se berou naše talenty Jak talent podpořit a dále rozvíjet Jak si navodit flow a v něm tvořit Čím si prošel Jan ve chvílích jeho největší deprese Proč je důležité sebepoznání Shrnutí tohoto podcastu naleznete na webu Proti Proudu
8/15/201853 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Speciál: Martin Rozhoň o budování a prodeji Vivantis

Tato epizoda je ukázkou z mého druhého podcastu Na vlně podnikání. V Proti Proudu zpovídám hosty, kteří jsou špičkami ve svých oborech, ale hlavně si našli tu svoji cestu k naplněnému životu a myslím, že nám všem mohou předat inspiraci a trochu nechat nahlédnout pod pokličku toho, co za tím úspěchem stojí. Zatímco podcast Na vlně podnikání je čistě byznysový. Rozhovory tam jsou většinou do 20ti minut a jdou spíše do praktických věci a know-how že světa podnikání. Což chápu, že nemusí být pro každého. Dnešní rozhovor je takový na pomezí, Martin Rozhoň totiž vybudoval miliardovou firmu a i přesto, že si ještě před pár lety neuměl představit, že by firmu prodal, nakonec tak nedávno učinil. Tenhle rozhovor je tak nejen o tom, jak vybudovat firmu z nuly do miliardy v obratu, ale hlavně i o té části, o které se moc nemluví a tou je ten prodej společnosti. Proč to Martin udělal, co se mu honilo hlavou a co by dnes udělal jinak, i to se dozvíte a Martinova otevřenost je v tomhle tématu rozhodně proti proudu. Další byznysové podcasty sledujte na http://navlnepodnikani.cz/
8/10/201849 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

PP51: Petr Růžička (Pohyb je život) o pohybových dovednostech

Petr Růžička je učitel pohybových dovedností, který se také věnuje svému webu Pohyb je život. Učí své žáky, jak se lépe hýbat. Jako jeden z mála je součástí Ido Portal Mentorship Programu, neboť jeho cílem je vzdělávat se přímo od samotného izraelského učitele jménem Ido Portal a dále šířit jeho učení a myšlenky. Pokud se cvičením neustále bojujete, nechce se vám do posilovny, ale cvičit sami máte obavu, pak jste si zapli správný díl podcastu Proti proudu s Petrem Růžičkou.   Co se dnes v podcastu dozvíte? Jak si Petr našel vztah ke sportu Jak se stal učitelem pohybu Kdo je Ido Portal a o čem je Ido Portal Method Co si Petr nejvíce odnesl z jeho učení Hlavní myšlenky, které se snaží předat svým studentům Více informací o podcastu naleznete na webu Proti Proudu. Moc mě potěšíte i pokud podcastu dáte hodnocení nebo o něm řeknete známým (jen pokud se vám líbil samozřejmě).
8/7/20181 hour, 1 minute, 10 seconds
Episode Artwork

PP50: Jan Urban

Jan Urban, investor a startup expert, který po kariéře ve White & Case a McKinsey & Company st́ál investorsky i manažersky u zrodu firem jako Expensa (nyní Direct finance Europe), Bonnet (nyní Chytrý Honza), Klik.cz, Simply, i u zrodu kdysi nového druhu hypoték bez prokazování příjmu pod hlavičkou Raiffeisenbank. Zároveň stojí investorsky za nejstahovanější českou těhotenskou aplikací MAMApp.cz. 
8/1/201843 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

PP49: Pavel Vosoba o sebepoznání, osobnímu rozvoji a digitální revoluci

Pavel Vosoba je koučem, spolumajitelem společnosti M. C. TRITON a autorem pěti knih. Pavel je poradcem pro team leadery a lidi, kteří chtějí na sobě pracovat. Koučuje jich tak až 100 lidí měsíčně. Znám je i pro svou knihu Dokonalý život: Být průměrný není normální, ke které chystá volný druhý díl s pracovním názvem Únik z průměrnosti. Dříve dělal Pavel kouče vrcholovým manažerům, ale od toho ustoupil. Pokud vás zajímá, proč dává přednost “lidem zezdola” a chcete se dopídit k tomu, proč se možná ve vašem životě pořád cítíte nespokojení a nepochopení, pak si poslechněte dnešní díl podcastu Proti proudu s Pavlem Vosobou.   V tomto rozhovoru zjistíte například: Proč Pavel koučuje lidi ze středního managementu a team leadery Proč je tak důležité nejprve porozumět sám sobě Je normální být průměrným? Zda existují techniky, jak poznat sám sebe, v čem jsem dobrý Proč i 50letí lidé, kteří “mají všechno”, nejsou se životem spokojení Jak digitální evoluce promění chování firem Vyplatí se být expertem v oboru, nebo je lepší znát přesahy do více oblastí Co jsou to touhy a jak je zpracovávat v našich životech Více informací o Pavlovi a detaily o věcech o kterých se bavíme naleznete na http://protiproudu.net/pavel-vosoba/ 
7/24/201850 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

PP48: Stanislav Gálik

Stanislav Gálik je vystudovaný psycholog, úspěšný podnikatel, inovátor a mentor. Standa stál u zrodu zakázkového pánského krejčovství Galard a rovněž se podílel na vzniku inovativního centra Unifer. Zadarmo procestoval svět tzv. rich-hikingem (stopováním bohatých lidí). Po cestě sbíral data pro svou disertační práci s názvem Filantropie bohatých. Z celého experimentu napsal úspěšnou knihu Jak jsem stopoval letadlo. Pokud stejně jako Standa milujete rychlá auta, tak posloucháte správnou epizodu podcastu Proti proudu se Stanislavem Gálikem. V tomto rozhovoru zjistíte například: Co vedlo k založení módní značky Galard? Proč se Standa rozhodl cestovat? Výsledky výzkumu z jeho cesty kolem světa Jak se vyrovnat s neúspěchem Na čem Standa nyní pracuje a jak to souvisí s auty Více informací o podcastu najdete na http://protiproudu.net/ 
7/13/201846 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

PP47: Filip Dřímalka

Filip Dřímalka pomáhá předním českým firmám nastavit digitální a inovační strategie. Dává konzultace v oblasti digitalizace a občas ho můžete jako přednášejícího zaslechnout na zajímavých workshopech. Pokud vás zajímá, co všechno se skrývá za slovem digitalizace, jak vlastně přetransformovat firmu k větším technologickým změnám a jaké obřady s žabím jedem podstoupil Filip v Kolumbii, pak jste naladili správnou epizodu podcastu Proti proudu. Dneska to bude show od digitalizace k psychadelickým látkám. V tomto rozhovoru zjistíte například: Co se vůbec skrývá pod pojmem digitalizace? Souvisí sociální sítě nějak s digitalizací? Jak? Jak Filip mění mindset lidí ve velkých firmách? Kde lidé ztrácejí nejvíce svého času a jak to změnit? Proč Filip jezdí do Kolumbie a jaké rituály tam podstupuje? Filipův názor a zkušenosti s psychadeliky. Pro odkazy na věci o kterých se s Filipem bavíme a další informace koukněte na http://protiproudu.net/filip-drimalka/ Moc ocením pokud tě podcast baví pokud mu pomůžete hodnocením na iTunes nebo sdílením na sociální sítě. Díky, že posloucháš!
7/2/201851 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

PP46: Tomáš Havryluk

Tomáš Havryluk se za 7 let vypracoval ze studenta na místopředsedu představenstva Alza.cz, který má zodpovědnost za všechny strategické projekty společnosti. Sám položil základy celého IT oddělení firmy a přišel s mnoha inovacemi. Na starost má rovněž strategické projekty firmy Alza.cz.
6/19/201850 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

PP45: Anna Marešová

Anna Marešová je produktovou designérkou, která se zaměřuje na průmyslový design. Pokud jste slyšeli o ženě, která vyhrála ocenění za bakalářskou práci Party tramvaje a národní ocenění za studentský projekt erotických pomůcek Whoopdedoo, tak tou je právě Anna Marešová. Její diplomová práce přerostla v pracovní projekt, ve kterém se realizuje ze 70 % jejího času. Whoopdedoo jsou luxusní a kvalitně navržené erotické pomůcky. Pokud vás zajímá, jak se někdo při studiu designu dostane od návrhu tramvaje k modelům vibrátorů, pak posloucháte správný díl podcastu Proti proudu s Annou Marešovou. V tomto rozhovoru s Annou Marešovou zjistíte například: - Co je to užitný průmyslový design - Co si Anička pochvaluje na bezdomovcích - Proč měla její bakalářka Party tramvaj takový úspěch - Jak se od tramvají dostala Anna k erotickým pomůckám - Kam směřuje projekt Whoopdedoo - Proč Anička nešla klasickou cestou investorů a všechno si vybudovala sama
6/4/201837 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Speciál: David Špinar

Toto není klasická epizoda Proti Proudu, ale ukázka mého nového podcastu Na vlně podnikání. To je kratší podcast zaměřený na byznys a podnikání. David Špinarmá za sebou téměř 20 let v internetovém byznysu a marketingu. Založil a několik let vedl agenturu Dobrý web, poté společně s třemi dalšími společníky založil a mnoho let stál v čele největší české online agentury H1.cz. S agenturním světem se rozloučil v roce 2014 poté, co agenturu koupil mediální koncern GroupM/WPP. Pak nastoupil do Google Česká republika,jako Head of Performance. S Googlem se rozloučil na podzim roku 2016 a stal se CEO investicni skupiny Miton. Kromě internetového marketingu je Davidovou vášní také jeho rodinná farma v Mysleticích, kde spolu s manželkou Lucií a dvěma dětmi chová vzácné plemeno Shirských koní, a je také aktivním sportovním lukostřelcem.
5/24/201832 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

PP44: Martin Kastner

Jeho jméno v Česku skoro nikdo nezná, ale slavní michelinští kuchaři dobře vědí, o koho jde. Martin Kastner pro ně totiž navrhuje nádobí, nástroje do kuchyně i knihy. Poslechněte si fascinující příběh českého designéra, který se z uměleckého kováře v ČR stal jedním z nejuznávanějších designérů v USA, kde 20 let žije. Tohle je typický rozhovor Proti Proudu, do hloubky a bez obalu.
5/22/201858 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

PP43: Dan Tržil & Matouš Vinš – O zvědavosti, smyslu, vzdělání i digitálním nomádství

PP43: Dan Tržil & Matouš Vinš – O zvědavosti, smyslu, vzdělání i digitálním nomádství by Proti Proudu
5/13/20181 hour, 2 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

PP42 - Lucie Radová

Profesionální cestovatelka - povolání, o kterém nejeden z nás sní. A Lucie Radová si ho může směle psát do svého životopisu. Píše články z cest a natáčí reportáže pro Objektiv ČR. Kromě toho je autorkou vlastního blogu Lucky cesta. V posledním půlroce jste mohli Lucii Radovou zahlédnout v řadě médií a na sociálních sítích, neboť je autorkou projektu 5 holek v tuktuku. Nejenom o cestě napříč Jižní Amerikou v nespolehlivých dopravních prostředcích jsme se pobavili s Luckou v dalším rozhovoru na Proti proudu. V tomto rozhovoru například zjistíte: jak se můžete stát profesionálním cestovatelem je vůbec o co stát při takové pozici dá se uživit psaním článků a natáčením videí co Lucku baví na cestování a co naopak nemusí proč vznikl projekt 5 holek v tuktuku co způsobilo rozpad skupiny holek po 7 týdnech společné jízdy zda-li už je projekt na svém konci co nového Lucka ještě chystá Více informací na http://protiproudu.net/lucie-radova/
5/6/201828 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

PP41 - Margareta Křížová

Margareta Křížová byla investorkou ve čtvrté řadě pořadu České televize Den D a působí jako business mentorka začínajících podnikatelů. Účastní se jako porotce podnikatelských soutěží, pořádá workshopy a semináře a je speakerem na konferencích. Margareta je jedna ze zakládajících partnerek CEAG, vede divizi obchodního a strategického poradenství a poradenství v rámci fúzí a akvizic. Margareta úzce spolupracuje s fondy private equity, strategickými investory a vlastníky společností. Díky znalosti českého trhu a zkušenostmi v oblasti fúzí a akvizic, spolupracuje v CEAG s klienty v transakcích, kdy zastupuje prodávající vlastníky nebo kupující, dále se věnuje obchodní a marketingové strategii firem. Pro české společnosti vyhledává zahraniční obchodní partnery a investory.
4/19/201838 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

PP40: Karel Mindless Novotný

Karel Novotný je marketingový specialista a uznávaný expert na téma brandingu a značek. Deprese si nevybírá, ocitnout se v ní může každý. Ani branding guru a marketing specialista Karel Novotný se jí nevyhnul. Byl to právě problém s depresí, co dal za vznik jeho růžové knize s podivným názvem Neradost. Karla budete možná znát pod přezdívkou Mindless, se kterou projel turné školení a přednášek v České republice. Právě budování firemních značek, hledání gró firemního poselství jsou oblasti, kde se Karel Novotný ve svém kariérním životě nejvíce angažuje. Pokud vás zajímá, jak se identifikují dobré značky na trhu, co je obsahem knihy Neradost a jak můžete prorazit ve světě marketingu, pak ladíte správnou epizodu podcastu Proti proudu. Tentokrát s marketingem konzultantem a otcem dvou dětí Karlem Novotným. V tomto rozhovoru zjistíte například: - co pomohlo Karlovi ve světě marketingu - jak se z nástěnkáře na ZŠ stal uznávaný konzultant značek - jak se pozná dobrá značka - zda existuje dokonalá firemní značka - co Karel ukryl do své knihy Neradost - jak souvisela kniha Neradost s Karlovou depresí - jak to má Karel s dalšími plány a projekty do budoucna
4/5/201852 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

PP39: Kazma Kazmitch

Kamil Bartošek, alias Kazma Kazmitch, je český internetový bavič a moderátor. Díky své One Man Show je jednou z nejznámějších osobností českého internetu. Mezi jeho nejznámější kousky patří nastrčení herce do pořadu Prostřeno, zinscenování dvojníka Jima Carreyho na předávání cen Českého lva 2015 nebo propašování se na MS v hokeji v kostýmu maskota. Pokud vás zajímá, jak se zrodila One Man Show, co je to Kazmovo zenové poselství a kam míří po dobytí českého internetu, pak jste naladili správnou epizodu podcastu Proti proudu. V tomto rozhovoru zjistíte například: jak se Kazma dostal k natáčení videí kde se odehrávaly první rozhovory One Man Show jak se zrodila nová podoba One Man Show co pomáhá Kazmovi vstát a dál na sobě makat kam dál chce Kazma posunout svou show jaká je podle něho nejlepší životní investice
3/21/201844 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

PP38: David Semerád

David Semerád je zakladatel společnosti STRV, která se přes 12 let zabývá vývojem mobilních i webových aplikací. STRV je jednou z mála českých firem, která se prosadila v americkém Silicon Valley. Kromě zakázkové produkce aplikací pro americké startupy rozvíjí STRV i vlastní projekty. Mezi ty nejznámější patří seznamka Surge a projektu Ordr v oblasti gastronomie. Pokud tě zajímá, kdy začala Davidova láska k digitálním technologiím, proč s firmou odešel na americký trh nebo jak se vzdělává, pak si pusť dnešní díl podcastu Proti Proudu s Davidem Semerádem. V tomto rozhovoru zjistíte například: - v kolika letech začal David podnikat - proč David přesunul svou firmu z českého trhu na americký - jak probíhá náborový proces do STRV - proč STRV sídlí v kancelářích pro 500 lidí, i když jich je jen 150 - jak využívá David mentory pro řešení problémů - jak David řeší svůj time management a mnohem více…
3/5/201854 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

PP37: Petr Mára

Petr Mára je certifikovaným trenérem Apple. Petr školí firmy i jednotlivce, jak efektivně a chytře využívat nástroje od firmy Apple a rovněž o tom natáčí videa pro svůj Youtube kanál. Petr ale nevystupuje pouze za kamerou, svou cestu si prošlapal i k živým přednáškám. V rozhovoru přiznal, že pro něho začátky mluvení na veřejnosti nebyly snadné. Dnes by to do něho nikdo neřekl, vždyť s prezentacemi pomáhá i dalším sales manažerům značky Apple po celém světě. O tom, jaká byla Petrova cesta k práci pro Apple, jak si postavil život dle svých představ a co dneska vidí pod slovem úspěch, je další epizoda na Proti proudu. V tomto rozhovoru zjistíte například: - kdy si poprvé vydělal Petr peníze ve světě Applu - jaká byla životní cesta webaře k trenérství - na čem Apple vydělává a jaká je jeho obchodní strategie - jak dokáže Petr dělat tolik věcí zároveň - které životní situace Petra nakoply se zase posunout dál a mnohem více
2/11/201859 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

PP36: Nikol Moravcová

Nikol Moravcová je moderátorka, herečka, modelka a blogerka. To všechno zjistíte, pokud zadáte jméno Nikol Moravcové do Googlu. Dalo by se ovšem mluvit i o profesionální influencerce, neboť kromě blogování stíhá Nikol sdílet s fanoušky příběhy na stále populárnější sociální síti Instagramu. Pokud vás zajímá, jak vznikl její blog Bloges Robes, jak funguje bartrový obchod a jaký vliv má popularita sociálních sítí na český bulvár, pak jste si vybrali správný podcast. Poslechněte si rozhovor s Nikol Moravcovou na Proti proudu. V tomto rozhovoru zjistíte například: - čím chtěla být Nikol na střední škole - jak vznikl blog Bloges Robes a co je jeho aktuálním zaměření - zda vůbec může v 21. století fungovat bartrový obchod - proč Nikol raději sdílí pozitivní stránky ze svého života - jestli je Nikol závislačkou na svém iPhonu a online světě - co blogerku překvapilo na akci Burning Man - jaký vliv mají sociální sítě na dnešní bulvár
1/23/201839 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Speciál o podcastech: Dan Tržil feat. CZ podcast

Tato speciální epizoda podcastu Proti Proudu vznikla tak, že jsem se potkal s Jirkou Fabiánem z CZ podcastu a povídali jsme si o podcastech a o tom proč a jak je děláme. CZ podcast je nejdéle běžící český podcast (nyní má asi 180 dílů) zaměřený na IT komunitu. Pokud vás baví příběhy inspirativních lidí, pravděpodobně oceníte více klasické epizody Proti Proudu. Tento meta-podcast o podcastech však zaujme všechny, kdo se zajímají více pod pokličku podcastů a rádi se dozví jak složité to je, co je k tomu potřeba, proč začínat s podcastem atd. To vše v přátelském rozhovoru s Filemonem z CZ podcastu.
1/15/201848 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

PP35: Jaroslav Flegr

Jaroslav Flegr je vědec, působí zejména v oblasti evoluční biologie, evoluční psychologie a parazitologie. Znám je hlavně výzkumem parazita Toxoplasma gondii a souvisejícho onemocnění toxoplazmóza. Rovněž je autorem teoretického konceptu zamrzlé evoluce
1/10/201832 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

PP34 - Alena Vránová

Dalším hostem v Proti Proudu je Alena Vránová. Alena je spoluzakladatelkou SatoshiLabs, firmy, která mimo jiné vyvíjí mezinárodně proslulý TREZOR – fyzickou peněženku na virtuální peníze. Alena není ale jen technologickou revolucionářkou, má za sebou zkušenosti s rozvojem businessu a vedením lidí v největších finančních institucích. Jako prvnímu médiu v ČR prozradila detaily svého nového projektu. Ten má co dělat s novým, lepším internetem, který se snaží vyvíjet a ambice toho projektu jsou opravdu WAU. Bavíme se o tom samozřejmě více do detailů, o tom jaké jsou problémy současného nastavení internetu z hlediska bezpečnosti, skladování dát atd. V tomto rozhovoru se dozvíte: - jak se prosadit ve 3 rozdílných oborech - v čem je tajemství business developmentu - v čem jsou problémy internetu - jak je na tom svoboda a bezpečnost ve virtuálním světě - a mnoho dalšího
1/2/201852 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

PP33 - Adam Česlík

Adam Česlík je podnikatel, performannce coach a velmi výrazná postava české scény fitness, body buildingu a silového tréninku. Mě na Adamovi zaujalo nejen to, že se často staví a bojuje proti mýtům ve stravě a ve cvičení, které jsou zakořeněné, ale často už byly vědecký vyvráceny. Adamův unikátní přístup je shrnut do jeho projektu Performance Training a blogu Risee by Performance.Na tom mě zase zaujalo jak profesionálně je celá ta jeho online prezentace postavena a navenek to působí jako velmi dobrý byznys. V rozhovoru si povídáme samozřejmě o těch už zmíněných mýtech ve stravě. Jaké to jsou, jak řešit diety a jak poznat, která je pro mě ta pravá. Překvapivě totiž žádná jedna dieta vhodná pro všechny neexistuje. Bavíme se i o světě fitness a zdravého životního stylu a Adam prozradí jak se mu podařilo vybudovat tak silnou online značku a jak vůbec jeho byznys funguje.
12/28/201743 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

PP32 - Josef Kadlec

Josef Kadlec je podnikatel v oblasti HR a autor knihy People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment. Josef je první certifikovaný recruiter ve střední a východní Evropě. Ale než se dostal k recrutingu a obecně HR, pracoval v IT. V České republice bývá jméno Josefa Kadlece často spojováno s největší profesní sítí LinkedIn. Sám sebe Josef popisuje především jako podnikatele, neboť je zakladatelem hned několika firem – Recruitment Academy a Goodcall, spoluzakladatelem Datacruit. Svou kariéru a osobnostní brand v oblasti HR začal napsáním knihy People as Merchandise: Crack the Code to LinkedIn Recruitment, která vyšla v angličtině. Proč Josef nezačal klasicky psaním blogu a rovnou se pustil do publikace knihy? Jaká byla cesta k recruitingu? Jak se vůbec head-hunting v českých poměrech vyvinul za poslední roky? To vše se dozvíte v dalším rozhovoru na Proti Proudu. V tomto rozhovoru zjistíte například: jak se Josef z IT dostal do HR jak se za poslední roky vyvinul svět recruitingu zda má smysl tvořit v dnešní době motivační dopis proč Josef napsal svoji knihu pouze v angličtině jak by měl vypadat dobře vyplněný LinkedIn profil
12/4/201747 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

PPM - 10 důvodů, proč jsou podcasty nejlepší formou obsahu

Tato epizoda Proti Proudu Mini je jiná než obvykle. Proti Proudu Mini je takový experiment. Půjde o krátké epizody na témata kolem podcastů a podnikání. První díl má název 10 důvodů, proč jsou podcasty nejlepší formou obsahu a vysvětlím vám v něm výhody podcastů. Pokud jste markeťák nebo člověk, který zvažuje, zda s podcastem začít, tento díl je pro vás. Dejte mi vědět, jak se vám nový formát líbí a zda-li chcete, abych v těchto příležitostných mini-epizodách pokračoval.
11/30/201713 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

PP31 - Jan Školník

Jan je úspěšný podnikatel a filantrop. V roce 1994 se Jan Školník se svým otcem rozhodli, že koupí továrnu na výrobu filtračních médií a zařízení a oživí její skomírající výrobu. Byl to ale risk. Zadlužili celou rodinu a navíc otec Jana rozhodl, že řízení továrny s tehdy 50milionovým obratem svěří svému synovi, který s vedením podniku do té doby neměl žádné zkušenosti. Kromě toho, že vede globálně působící firmu HOBRA-Školník, významně se podílí na rozvoji regionu, kde žije a podniká. V roce 2014 založil se svou ženou Agenturu pro rozvoj Broumovska - neziskovou organizaci, se kterou oživují rozsáhlý komplex kláštera v Broumově. Rozvíjí tam Vzdělávací a kulturní centrum, čímž navazují na staletí trvající tradici vzdělanosti v klášteře. Ve svých filantropických aktivitách se vedle regionálních projektů věnuje především umění, vědě a rozvoji občanské společnosti. Jan se rád aktivně zamýšlí nad fungováním společnosti a jednotlivce v ní. Běhá a čas od času se vydává na týdenní pěší poutě.
11/21/201737 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

PP30 - Tomáš Hajzler

Tomáš Hajzler je podnikatel, řečník, spisovatel a hlavně aktivní tatínek dvou dcer, který bojuje za svobodnější a zodpovědnější podnikání. Prošel si klasickou prací v korporátu, několika vlastními podniky – od farmaření přes cestovku až po poslední projekt Slušná firma. Zároveň se zajímá o problematiku vztahů a leadership. V neposlední řadě je Tomáš i autor několika knih. Poslední z nich se jmenuje Peníze, nebo život? Právě problematikou dnešní “přepracovanosti v systému” jsme se zabývali v dalším rozhovoru na Proti Proudu. Nemohli jsme ale vynechat ani téma výchovy dnešních dětí v silné dospěláky, neboť Tomáš rozhodně ve výchově nejde s mainstreamem. V tomto rozhovoru zjistíte například: - co se skrývá a za společným projektem se sousedy s názvem KPZ - proč se Tomáš začal věnovat myšlenkám na svobodné a zodpovědnější podnikání - kolik dospělých je potřeba na výchovu 1 šťastného dítěte - proč Tomáš uznává výchovu v rozšířených rodinách - o čem je knížka Peníze, nebo život? - můžou být všichni šťastní ve svých zaměstnáních - proč už by Tomáš nešel znovu studovat VŠ ani pracovat do korporátu - co si Tomáš myslím o chytrých telefonech a jaký sám používá
11/6/20171 hour, 1 minute, 56 seconds
Episode Artwork

PP29 - Jan Laibl

Svět Jana Laibla se točí především okolo obchodu. Je podnikatelem a kromě toho, že se stará o obchod a prodej ve vlastních projektech, s obchodem pomáhá i externím firmám (nejenom těm českým). Honza je zároveň autorem knihy Ne! Já nic nechci a publikuje videa na YouTube kanále Já nic nechci. Pořádá také školení a přednášky pro ostatní obchodníky. Další z rozhovorů na Proti proudu je tak plný obchodování, zjišťování naší vize, ale také o tom, co by si měl správný leadership nastavit ve svém myšlení. Pokud vás navíc zajímá, jak si zlepšit komunikační schopnosti, pak si poslechněte následující “byznys” rozhovor. V tomto rozhovoru zjistíte například: - jak se Honza dostal k obchodování - zda-li musí být obchoďáci manipulátoři, aby byli v prodeji úspěšní - jak si stanovit vize, aby člověk věděl, proč ráno vstává - co by si měl správný leader nastavit v hlavě a myšlení - zda-li se dá komunikace (nejenom ta obchodní) zlepšovat - jaký styl leadershipu byste měli používat v dnešní době Více informací a soutěž o hodnotné ceny na webu: http://protiproudu.net/jan-laibl/
10/24/201743 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

PP28 - Erik Tabery

Erik Tabery je novinář, publicista a především šéfredaktor týdeníku Respekt, kde začínal jako elév už v roce 1997. Jeho stěžejním zájmem je česká politická scéna a za svou práci v této oblasti získal v roce 2002 cenu Novinářská křepelka. To ale není jediná cena na jeho novinářském kontě. Z roku 2008 se může Erik pochlubit i Cenou Ferdinanda Peroutky (prestižní odměna za novinářskou publicitu na české scéně, která vznikla z iniciativy Lidových novin). Publicistická činnost Erika kromě článků zahrnuje i tři knihy. Erik je autorem Vládneme, nerušit – Opoziční smlouva a její dědictví, Hledá se prezident – Zákulisí voleb hlavy státu a nově v letošním roce vydal Opuštěná společnost: Česká cesta od Masaryka po Babiše. O ní je ostatně řeč v následujícím rozhovoru na Proti Proudu. Dotkli jsme se ale i dalších témat, kdy z velké části jsme se snažili přijít na to, proč se kolem uprchlíků rozpoutala taková bouře nevole v ČR. V tomto rozhovoru zjistíte například: - jak se Erik dostal k žurnalistice. - proč si vybral zrovna týdeník Respekt - v čem spatřuje odlišnost Respektu od dalších médií - co si myslí o vlivu sociálních sítích na dnešní média - proč jsou Češi tak odlišní od sousedních Němců v uprchlické otázce - co vše se dočtete v nově vydané knize Opuštěná společnost: Česká - - cesta od Masaryka po Babiše - jak se liší anglosaská média od těch českých Více informací a shownotes naleznete na http://protiproudu.net/erik-tabery/
10/9/201747 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

PP27 - Ondřej Havlík

Ondřej Havlík, známý pod uměleckým pseudonymem En.dru, je hudebník, beatboxer, herec, komik a moderátor. Endru je muž mnoha zájmů. Je vícemistrem světa v loopingu a úspěšný beatboxer. Pravidelní diváci Stand Up Comedy Na stojáka znají Ondru Havlíka společně s jeho parťákem Nastym. Moderoval pořady v televizi nebo rádiu Evropa 2. Jeho největší vášní je však hudba. Ondrova představení jsou výjimečné - jsou zcela improvizované a jediným nástrojem v nich je Ondrova pusa. V rámci četných spoluprací jste ho mohli slyšet i s Danem Bártou, Lenkou Dusilovou nebo Vojtou Dykem.
9/20/201747 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

PP26 - Pavel Šíma

Pavel Šíma je marketér, tvůrce podcastu Demarketing a autor knihy Na plné koule. Pavel se dokázal vypracovat ze stážisty v digitální agentuře Robert Němec až na obchodního ředitele, rozjel agenturu na politický marketing, stal se CEO technologického startupu a k má za sebou napsání první knihy. Sám o sobě na svém webu říká, že vidí byznysové příležitosti tam, kde jiní tápou. Pomáhá projektům a firmám ve světě e-commerce. Svůj um sdílí v podcastech Demarketing. Vše, co si tzv. odžil a vyzkoušel na kariérní cestě sdílí se čtenáři v už zmiňované knize Na plné koule. Poslouchat Pavla skvěle nakopává, nutí vzít zodpovědnost do svých rukou a vydat se na svou kariérní stezku. Pokud tedy přemýšlíte o tom, v čem jste dobří, jak to zjistit a předat dál do světa, pak si poslechněte další rozhovor na Proti Proudu s Pavlem Šímou. V tomto rozhovoru zjistíte například: - jaký risk Pavel podstoupil ve své knížce - proč je v knize nejprve rozebírána kariéra, teprve potom se zkoumá štěstí - dvoufázovou metodu, jak zjistit, v čem jsme dobří - jak se Pavel vypracoval ze stážisty na obchodního ředitele - o tom, proč a kolik se vyplácí investovat sám do sebe - kdo vlastně může za nás “posraný” život
9/6/20171 hour, 3 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

PP25 - Michal Vrátný

Sám o sobě Michal Vrátný prohlašuje, že je tělocvikář. Je autorem úspěšného projektu Železná koule, který vám formou skupinových tréninků s individuálním přístupem pomáhá se vrátit zpět do kondice. Michalova sportovní dráha je o to zajímavější, že sám studoval IT, za monitorem strávil i 12 hodin denně, a rozhodně nemíval štíhlou asketickou postavu. Právě o tom, co ho nakoplo začít něco se sebou dělat, je i dnešní díl podcastů Proti Proudu. V tomto rozhovoru zjistíte například: - jak se z ajťáka stal cvičitel - co je to krav maga a jaký měla dopad na projekt Železná koule - v čem je cvičení s kettlebelly jiné než třeba posilovna - proč nestačí jen dřít, aby se člověk dostal do kondice - co chystá Michal za novinky v projektu Železná koule
8/22/201746 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

PP24 - Michael Petrus

Michael Petrus je komiksový kreslíř, ilustrátor, kreativní mentor a tvůrce komiksově-technologického startupu Nanits Chronicles. Jako mentor pomáhá kreativcům na volné noze s podnikatelskými dovednostmi, které má díky svému lustrátorskému studiu proKOMIKS. Michael miluje komiksy, které ho provází od dětství. Ve spolupráci s Viktorem Šauerem vytvořil svůj vlastní komiksový román Na břehu snů. V poslední době se věnuje komiksově-technologického startupu Nanits Chronicles. Tato digitální platforma vybrala peníze na Kickstarteru a Michael s ní úspěšně vyhrává startupové soutěže. Chcete vědět, jaké to je se živit malováním a zda je nějaký rozdíl mezi kreativním umělcem a řemeslníkem? V čem je Nanits Chronicles jiný? Poslechněte si rozhovor s Michaelem Petrusem. V tomto rozhovoru zjistíte například: - jaká byla Michaelova cesta ke komiksové tvorbě - kdy nakreslil svůj první komiks - jaký je rozdíl mezi umělcem a kreslícím “řemeslníkem” - co to obnáší být kreativní mentor a proč se jím Michael stal - jaké jsou nejčastější chyby kreativců na volné noze - co se skrývá za startupem Nanits Chronicle - jak je na tom Česká republika s komiksy - jak Michael dělí svůj čas mezi jeho projekty a jak bojuje s prokrastinací
8/6/201746 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

PP23 - Martin Kortus

Martin Kortus je šéfkuchař školy vaření Laboratorio. Zájem o gastronomii na profesionální úrovni vznikla při skoro dvacetiletém pobytu v New Yorku, kam Martin po revoluci odešel. Prošel si několik oborů, v USA se prosadil v telekomunikacích, umění a poté naplno propadl gastronomii. Od té doby Martin působil jako privátní kuchař, gastronomický poradce nebo šéfkuchař restaurací v New Yorku i Praze.
7/21/201751 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

PP22 - David Lörincz

David Lörincz podniká v online marketingu se specializací na Facebook reklamu. Většinu času však dnes věnuje vlastnímu vzdělávacímu portálu Modrákrev.cz, kde vychovává experty na Facebook reklamu. Od začátku roku 2015 žiji v jihovýchodní Asii, aktuálně na Bali. V tomto rozhovoru si povídáme o cestě ze zaměstnance na uznáváného experta, jak se správně vyprofilovat a také jak se připravit na digitální nomádství a práci ze zahraničí. Sponzorem této epizody je webhosting Endora. Na webu https://www.endora.cz/ si můžete jednoduše zřídit hosting a zaregistrovat doménu pro váš osobní web nebo podnikatelský projekt. Endora má navíc výborně hodnocenou zákaznickou podporu a posluchačům Proti Proudu nabízí 50% slevu při použití slevového kódu protiproudu
7/6/201735 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

PP21 - Vítek Ježek

Vítek Ježek je zakladatel bikesharingu Rekola. Je to podnikatel a “rozjížděč projektů“. Na vlastním webu se prezentuje ještě kreativněji a sám o sobě píše: “Jsem blázen. Alespoň v měřítkách toho, co je "normální"; tedy většinové. Zajímají mě nestereo věci na okrajích reality”. U nás je nejvíce znám díky růžovému bikesharingu Rekola, který už pronikl do pěti českých měst a má ambice se vydat i do zahraničí. Kromě toho všeho stíhá budovat manGoweb, který se zabývá tvorbou webů, mobilních appek i pomáhá rozvoji startupům. V tomto rozhovoru zjistíte například: jak se Vítek dostal k počátkům vzniku Rekol proč jsou Rekola v růžové barvě k čemu se využívají posbíraná data z jízd na kolech co je to projekt Děsír jaké je to bojovat s úřady o zavedení kol v čem je český bikesharing jedinečný co pomáhá Vítkovi zvládat jeho work-life balance kdo je pro Vítka nejinspirativnější osobnost světa
6/13/201749 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

PP20 - Petr Ludwig

Petr Ludwig je podnikatel (GrowJOB Institute), školitel a autor bestselleru Konec prokrastinace. Za 4 roky od vydání knihy (2013) se prodalo na 75 000 výtisků a kniha byla přeložena do angličtiny, francouzštiny, němčiny a ruštiny. Petr je úspěšný speaker, který přednáší pro širokou veřejnost ale také zaměstnancům ve firmách. Jeho online přednášky na youtube shlédlo přes 300 tisíc lidé a na přednášky je zván i do zahraničí. Momentálne s týmem v GrowJOB otevřeli další pobočku v Montrealu. I tam si můžete Petra přijet poslechnout, jak hovoří na téma kritické myšlení, konec prokrastinování nebo vybudování si zdravé sebedůvěry. V tomto rozhovoru zjistíte například: -jak se Petr dostal k podnikání a čemu všemu se GrowJOB věnuje dnes -co dalo impulz napsání knihy Konec prokrastinace -jak vydání knihy změnilo Petrovi život -proč Petr fandí sciece-base podloženým faktům -kdo je Petrův pracovní i osobnostní vzor -co si Petr myslí o dnešním extremismu vyvolaným médii -proč je tak důležité rozvíjet kritické myšlení v dnešní době -Petrovy denní rutiny a návyky -za co Petr nejraději utrácí -čím se vyznačuje úspěšný člověk (a jenom bohatství to není)
5/25/201755 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

PP19 - Jiří Rostecký

Jiří Rostecký je 24 letý podnikatel a provozovatel portálu Mladý podnikatel. Hned po střední založil svoji první firmu. Tu v roce 2016 prodal. Od té doby se naplno věnuje Mladému podnikateli, kde inspiruje ostatní svými videorozhovory s osobnostmi ze světa podnikání a marketingu. Jirka povyprávěl o úplných začátcích jeho podnikání. Co ho motivovalo začít s webem Mladý podnikatel? Proč vlastně nešel ani na vysokou školu? Taky vás zajímá, s kým úspěšným se díky rozhovorům potkal a co mu řekl zakladatel Avastu Pavel Baudiš? Jak se mu podařilo dělat rozhovor s Michalem Horáčkem nebo Šimonem Pánkem? Co mají úspěšní lidé dle Jirky společného? Nebo byste rádi věděli, jak se generují peníze z webu jako je Mladý podnikatel? Kolik je to práce a kolik má měsíčně návštěvníků? Poslechněte si tento rozhovor s Jiřím Rosteckým.
5/8/201746 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

PP18 - Pavel Moric

Pavel Moric je sedminásobný mistr ČR v karate, zakladatel a majitel vlastní karate školy Karate Vision a zejména kouč pro osobní rozvoj a nalezení vlastního potenciálu (více jak 10 000 odškolených a odtrénovaných lidí). Problematika lidského štěstí, nalezení sebe samého a našeho potenciálu, nebo prožívání okamžiků byla nejčastější témata, která se prolínala celým rozhovorem.
4/19/201755 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

PP17 - Tomáš Poláček

Tomáš Poláček je novinář, spisovatel a zkušený stopař. Tomáš je novinář známý díky svým bláznivým reportážím a rozhovorům. Mezi jeho známé reportáže patří stopování na olympiádu v Pekingu, cesta přes Českou Republiku na Segway nebo vyzkoušení si různé povolání (učitel v mateřské školce). Také je velmi dobrým v rozhovorech, kterých udělal několik stovek. Působil 14 let v MF Dnes, momentálně působí v magazínu Reportér. Také je dlouholetý, vášnivý stopař. Naposled si to namířil přes celé Rusko do Magadanu, pak přes Kamčatku na Aljašku a Amerikou na jih až do „argentinského konce světa“ Ushuaii. To vše za méně než 3 měsíce. O tom napsal knihu Stop: Z Prahy do Ohňové země. V tomto rozhovoru zjistíte například: - čím chtěl být jako malý - co by dělal, kdyby nebyl novinář - jak se dostal ke své první novinářské práci - proč by nechtěl dělat jenom rozhovory - co je jeho výhodou oproti dalším novinářům - jak přichází na náměty na reportáže - jak (ne)využít den navíc - proč Tomáš nepřešel Kanadu - jakou daň zaplatil za stopování kolem světa - co si myslí o Xavieru Baumaxovi - jak moc je rentabilní jeho kniha Stop
3/30/201750 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

PP16 - Adam Vopička

Adam Vopička je režisér, muzikant a spoluzakladatel audiovizuálního studia Andflux. Adam je bývalý kytarista a zpěvák kapel Roe-Deer a Fake Tapes a baskytarista The Prostitutes a jeho aktuálním hudebním počinem je společně s Terezií Kovalovou projekt Calm Season. Jako filmař se zaměřuje především na reklamy a videoklipy. V našem rozhovoru se bavíme nejen o hudbě a filmařině. Dozvíte se, co je potřeba k tomu být úspěšný hudebník, jaký je rozdíl mezi českými a anglickými texty nebo k čemu je vůbec v dnešní době potřeba videoklip. Ale třeba i o tom jak se Adam vyrovnáva s problémem se sluchem, který mu výrazně omezil hudební karieru. Co se naučil jako mladý při pobytu v USA nebo za co utrácí peníze.
3/17/201742 minutes
Episode Artwork

PP15 - Jaroslav Homolka

Jaroslav Homolka je kouč a lektor top manažerů, je autorem nekonvenčního systému vzdělávání #PREDATORCODE. Jako osobní sparring partner pracoval na osobním rozvoji více jak 200 předních českých manažerů. Dále je externím lektorem, koučem reprezentantů ČR v bojových sportech, motorkářem a cestovatelem. V tomto rozhovoru zjistíte: Jak se dostal Jarda ke koučingu? Co dělal před tím? Kdy dostal poprvé za koučing zaplaceno? Jak se odlišuje od ostatních koučů? Kdo to je sparring partner. Jaké jsou nejčastější oblasti, v kterých potřebují manažeři pomoci? Proč je dobré být dravcem? Co se učí od svých dětí a kdo se Jardovi vybaví když se řekne úspěšný člověk.
2/23/201752 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

PP14 - Mário Roźenský

Mário Roženský je český online podnikatel s mnoha oblastmi zájmu. Je jedním z předních českých odborníků na affiliate marketing (o kterém napsal i knihu), buduje softwarové projekty, ale hlavně o všem bloguje a publikuje články plné upřimných zpovědí z jeho podnikatelské cesty. S Mariem se během našeho rozhovoru dotkneme mnoha oblastí podnikání na internetu, ale i přístupu k životu, úspěchu a prioritách. Konkrétně se bavíme o problematice jednoho zaměření vs. mnoha zájmů, nejlepší knihy, názor na meditaci, jak začínat s online podnikáním, trendy v online byznyse, influencer marketing. Pokud budete poslouchat pozorně, věnujeme i pár solidních podnikatelských nápadů. Užijte si tuto podnikatelskou epizodu s Mariem a nezapomeňte po poslechnutí mrknout na zmínky z podcastu a užitečné odkazy na konci článku. Zmíněno v této epizodě Mário - blog, twitter TED talk prednáška o multipotentials bootstrapping (budovani firmy bez externiho kapitalu) Shiny objects syndrome Seth Godin - Dip Máriovi software projekty - AffilBox, SupportBox reklama na Under Armor s Michaelem Phelpsem Vision board Code of the extraordinary mind Mindvalley 6 phase meditation z knihy - infografika Dan Sullivan - Focus days, buffer days, free days - vysvětlení kniha o Affiliate marketingu Gary Vaynerchuk Influence marketing Affiliate čtvrtek - setkání kolem affiliate marketingu Kurz na Naucmese: Jak vyrůst z one man show Články u Maria na blogu Shrnuti roku 2016, Jak jsem téměř zkrachoval
1/30/20171 hour, 2 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

PP13 - Petr Novák

Do první epizody Proti Proudu roku 2017, celkově už třinácté, přijal pozvání Petr Novák. Petr je člověk mnoha zájmů - začínal tvorbou webů, zkusil si podnikání v cestovním ruchu, přednáší nejpopulárnější kurz na portálu Naučmese, ale momentálně ho nejvíce zaměstnává tvorba digitálních produktů, o kterých toho ví spoustu. Svoje zkušenosti z hubnutí přenesl do projektu Fitplan a svoje znalosti cestování a travel hackingu zase zúročil v knížce Travel Bible. Tenhle díl se opět dost dotýká vydělávání na internetu, ale řešíme i cestování, digitální nomádstvi a spoustu mýtu a polopravd o online marketingu.
1/4/201746 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

PP12 - Šimon Payne

Dnešním hostem je Šimon Payne. Šimon je technickým spoluzakladatelem Lead Pages. Amerického marketingového startupu, který od svého založení v roce 2012 vyrostl na více než 100 zaměstnanců a odhadovanou hodnotou mezi půl miliardou a miliardou dolarů. S Šimonem se bavíme o jeho cestě vedoucí skrz korporatni zaměstnání, přes bojová umění na Filipínách až do Lead Pages, které Šimon pomáhal vytvořit, ale už tam dnes nepůsobí. Pokud vás zajímá proč tomu tak je nebo jak se buduje globální startup z Prahy, bude se vám zamlouvat tenhle rozhovor se Šimonem Paynem.
12/8/201630 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

PP11 - Doller

Pozvání do dalšího dílu podcastu Proti Proudu přijali Jirka Doležal a Honza Emler. Kluci stojí společně za projektem motivačního diáře Doller. Pokud nevíte, co si pod tímto spojením představit, jde o kombinaci klasického papírového diáře s některými metodami osobního rozvoje, jako je stanovování si vize, tvoření si týdenních plánů, nebo nejdůležitějších věcí dne. Doller může používat každý dle svého uvážení, někdo ho může mít jako pěkný klasický diář a někdo zase ocení prostor pro malování, skečnouting nebo pro znázorňování různých vizuálních nápadů. Celý příběh tohoto diáře je hodně zajímavý. Kluci si ho původně chtěli vyrobit jen pro sebe a pár známých, ale zjistili, že vytisknout to v takhle malém množství by bylo moc nákladné. Proto se rozhodli s nápadem jít na Startovač, vybrat peníze a zároveň si potvrdit, že tenhle nápad má podnikatelský potenciál. S klukama řešíme, jak ta kampaň na Startovači vlastně dopadla a jak se Dolleru daří dnes. Bavíme se o jejich přístupu k podnikání a partnerství. Ale dost řešíme i celou oblast osobního rozvoje, která je dle nás ohromně důležitá. Myslím, že v tomhle rozhovoru je určitě pár myšlenek, které zaujmou každého, ať už se o osobní rozvoj zajímá nebo ne. Poslechněte si rozhovor s Jirkou a Honzou.
11/14/201641 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

PP10 - Dita Přikrylová

Dneska se bavím Ditou Přikrylovou. Dita, je žena za projektem Czechitas, Projekt Czechitas prolamuje zažité stereotypy ve společnosti a snaží se o zvyšování technické a digitální gramotnosti všech žen. Dita se svým týmem pořádá desítky a možná už stovky workshop;, letních táborů a jiných aktivit, kde se holky a ženy můžou naučit různé IT dovednosti a trochu tím boří stereotypy, že svět IT je jen pro muže. Dita byla jmenována časopisem Forbes jako jedna z nejúspěšnějších mladých osobnosti Češka v žebříčku 30 pod 30 nebo nedávno získala cenu Evropského občana. Bavíme se nejen o tom co pro ní tyhle ceny znamenají, ale i o tom jak Czechitas funguje, proč podle Dity je v IT tak málo žen a proč je to problém ale i obecněji o technologijich, smyslu v práci a životu v korporaci.
10/26/201628 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

PP9 - Rita Kočárová

Dnešním hostem je Rita Kočárová. Rita žije zkoumáním účinku psychedelickych látek. Pracuje jako výzkumná asistentka v Národním ústavu duševního zdraví a je hlavním koordinátorem a spoluzakladatelkou České psychedelické společnosti, z.s., která podporuje výzkum a vzdělávání v oblasti psychedelik. Zabývá se (psycho)terapeutickým využitím psychedelik, závislostmi a tradiční amazonskou medicínou. Zároveň pořádá koncem září konferenci Beyond Psychedelics, na kterou se sjedu největší světové kapacity ve výzkumu psychedelickych látek. S Ritou se přesně o tomhle bavíme. Kdy vznikla její fascinace lidským vědomím, co ji dala stáž v Peru a spoustu zajímavých infromaci o psychedelickych látkách. Pokud vás tohle téma zajímá nebo se rádi dozvíte něco nového, tenhle rozhovor se vám bude líbit
9/26/201631 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

PP8 - Radek "Karkys" Karko

Radek "Karkys" Karko je spjat hlavně se značkou LIP Production. Tato filmová produkce má spoustu nadšených fanoušků díky svým projektům jako Snowporning, Wakeporning nebo nejnovější Howl Seat. Díky píli a šikovnosti spolupracuje se spoustou známých osobností a za svou práci už sklízí ovoce i v komerční sféře, získal napŕíklad Českého Slavíka za nejlepší videoklip. S Karkysem se bavíme o jeho začátcích, jak se vůbec k točení videi dostal a jaká byla jeho cesta až k tomu co dělá dnes. Povídáme si i o motorkách, spolupráci s kuchařkou Kamu, značce Life is Porno nebo o tom co mu vadí na dnešní společnosti. Zajímá tě jak funguje byznys filmové produkce, jakou roli hrají v LIP Production kanceláře nebo třeba jak Karkys odpočívá? Pak si poslechni tento rozhovor.
9/15/201631 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

PP7 - Ondřej Hurtík

Ondřej Hurtík vyhrál nejen hlavní soutěž Barista roku, ale i všechny tři vedlejší soutěže – nejlepší espresso, nejlepší mléčný nápoj i signature drink. V loňském roce se stal vicemistrem světa v disciplíně Coffee in Good Spirits (míchání kávy s alkoholem). Poslechněte si tento unikátní rozhovor o cestě Ondry od začátku až na český baristický vrchol. Jaké jsou kávové velmoci, co se hodnotí na soutěžích a co ho na tom vůbec baví.
8/26/201630 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

PP6 - Luboš Volkov

Zajímá tě designování? Honí se ti v hlavě otázka jak uspět ve světě designu? Tak nastraž uši. V této epizodě vyzpovídám Luboše Volkova, českého designéra, pracujícího pro americkou společnost Toptal. Chceš se dozvěďet více nejen o jeho začátcích? Tak si to pusť.
8/5/201640 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

PP5 - Jan Beránek

Snažíš se vybudovat úspěšný online business, ale nevíš si rady? Tak právě tato epizoda je stavěna pro tebe! Inspiruj se od úspěšného podnikatele Jana Beránka, který před dokončením bakalářského studia založil Usertech. Honza je “ajťákem” tělem i duší. Již v 16 letech se začal starat o webové stránky. Postupem času se naučil kódovat a poznávat online svět tak, že v době studia na ČVUT měl větší znalosti, než se zde vůbec vyučovalo. Jeho firma Usertech se také postupně přetvořila z party kamarádů na plnohodnoutnou digitální agenturu. Tím však příběh Usertechu nekončí, momentálně kromě klientských projektů dělá i kompletní technologický servis startupům a tyto zkušenosti posléze využívá k budování vlastních projektů. Bavíme se o tom jak se to stalo, díky čemu firma roste o 400% ročně a na co zde koukají při přijímacích pohovorech. Honzovo nepřijetí na “vysněné” 9 - 5 pracovní místo, změna mindsetu a tvrdá dřina patří mezi hlavní důvody, díky kterým firma dokázala expandovat jak na americký, tak i na čínský trh. Chcete vědět jak na to? Poslechněte si právě Honzův příběh a jeho cesty k úspěchu.
7/13/201646 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

PP4 - Jakub Kapušňák

Jakub ukončil ve 4. ročníku studia práv, aby převzal plnou kontrolu nad svým životem a dělal to co ho opravdu baví. Vybudoval online byznys foodiesfeed a nyní se věnuje tradingu na burze. Jeho výjimečnnost je v silné vůli a budování zdravých návyků. Po poslechu tohoto rozhovoru zjistíte, že s konzistentním přístupem není dosahování cíů o tom zda vůbec, ale spíše za jak dlouho. V rozhovoru s Kubou řešíme začátky online podnikání - jaké jsou možnosti vydělávání na internetu a jak přijít na ten správný nápad. Proč proces je často důležitější než cíl. Kuba sdílí i pár svých nápadů na další online příležitosti. Jeho dlouhodobou vášní je také trading na burze. Dozvíte se kolik kapitálu je potřeba do začátku, jak můžete s tradingem začít a jaké jsou jeho tajemství. Posledním velkým tématem rozhovoru jsou návyky. Jejich důležitost, tipy jak budovat správné návyky a zbavit se těch škodlivých a mnohem více zajímavých informací.
6/11/201654 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

PP3 - Tomas Slavik

Tomáš Slavík je elitní MTB biker a momentálně je považován za nejrychlejšího foucrossaře světa. Mimo závodění Tomáše baví stavět fourcrossové tratě a pořádání eventů. Bavili se jsme se o sportovních začátcích a tom jak se dle Tomáše jeho sport mění. Nahlédneme do tréninkového režimu elitního sportovce a toho jak funguje finanční podpora a vztahy se sponzory v tomto odvětví
5/26/201638 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

PP0 - Představení

Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dán Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí? Každý z nás chce v životě  něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.
5/6/20164 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

PP1 - Robert Vlach

Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dán Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí? Každý z nás chce v životě  něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.
5/6/201646 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

PP2 - Adam Marčan

Český podcast pro ty, kteří věří, že jediným limitem jejich života jsou oni sami. Inspirativní rozhovory s lidmi, kteří jdou proti proudu a boří stereotypy. Dán Tržil zpovídá osobnosti, kteří dosahují vynikajících výsledků ve svých oborech, ale hlavně plnohodnotného života dle vlastních pravidel. Zajímá vás jejich motivace, zvyky, čemu věří a podle čeho se řídí? Každý z nás chce v životě  něčeho dosáhnout a učit se od někoho, komu se to podařilo, je jedna z nejefektivnějších cest k vlastnímu úspěchu.
5/6/201639 minutes