Winamp Logo
Подкаст терапія Cover
Подкаст терапія Profile

Подкаст терапія

Ukrainian, Social, 1 season, 87 episodes, 3 days, 23 hours, 53 minutes
About
Подкаст терапія - це діалоги двох друзів. Спартак - український лікар, кандидат психологічних наук. Янович - український актор та комік. Наука досі не може пояснити, як вони зійшлися і чому досі спілкуються. Власне, це єдине, що й хлопці не можуть пояснити. На все інше в подкаст терапії відповіді є.
Episode Artwork

#86 Уникаючий розлад, страх погано виховати дитину, несвідомі маніпуляції, панічні атаки

Говоримо про уничкаючий розлад, діагностичні критерії, коли він проявляється, коморбідність уникаючого розладу, персонажі з уникаючим розладом, відчуття самотності та страх не сподобатися, тривожність і вплив серотоніну, панічні атаки, люди з тривожністю в терапії, страх ризикувати, несвідома маніпуляція, перехід на українську після Подкаст терапії, причини мимовільних кліпань, надмірний материнский контроль зовнішності дітей, алкогольний галюциноз і алкогольний делірій: відмінності, страх погано виховати дитину, що впливає на розвиток IQ? чому ми ностальгуємо за колишніми? вбивати людей в своїй голові - ок? що таке совість?
4/10/202359 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

#85 Обсесивно-компульсивний розлад, ревнощі друзів, безсоння поруч з партнером

Говоримо про основні критерії обсесивно-компульсивного розладу, різницю між ОКР, ОКРО, ГТР, обов'язкові критерії діагностики ОКРО, обсесії і компульсії українського фольклору, персонажі з обсесивно-компульсивним розладом особистості, придушення почуттів, токсична пунктуальність, ревнощі друзів до друзів, реверсивна психологія, тремтіння голосу і сльози під час конфліктів, постійне бажання щоб тебе ревнували, суіцидальні маніпуляції в 9 років, агресивно-захисна мова кохання, секс з хлопцем на кладовищі - норма? природа хвилювання за інших? 2020 рік - пандемія ОКРО? ОКРО - це наслідок виховання?
4/7/20231 hour, 3 minutes, 1 second
Episode Artwork

#84 Нарцисичний розлад, боязнь бути копією когось, доброта не вигідна

Говоримо про те, хто такі нарциси, їх діагностичні критерії і як з ними комунікувати, чому нарциси частіше чоловіки, коморбідність нарцисичного розладу, типи нарцисизму, чи відчувають нарциси сором, співіснування нарцису і емпатичної людини, межа власних кордонів і егоїзму, люди з нарцисичним розладом в терапії, персонажі з нарцисичним розладом, гейські жарти в дружбі, нарциси - не мають емпатії? як зустрічатися після відмови в одруженні? імпульсивні рішення - ознака межового розладу? чи нормально постійно говорити сарказмом? чому старше покоління вважає ЛГБТ+ хворобою? чому хочеться спати на навчанні? чому сни збуваються?
4/4/20231 hour, 13 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

#83 Межовий розлад, проблеми з ерекцією, зізнання у почуттях другу

Говоримо про критерії і ефективність лікування межового розладу, диференційну діагностику, персонажів з межовим розладом, жінки vs чоловіки: відсоток МРО, надмірне споживання новин, персоніфікацію предметів, деперсоналізацію, надмірну мрійливість, хибні спогади, Шерлок - високоактивний психопат? проблеми з ерекцією - ок?
4/2/20231 hour, 4 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

#82 Істеричний (гістріонний) розлад, агресія та нестабільна самооцінка, «закриті пози»

Говоримо про: - гістріонний розлад - посіпака нарцисичного? - постійне прагнення бути в центрі уваги - відношення до інших/відношення з іншими - привернення уваги через зовнішність - експресивність в мовленні - 10.6% населення мають розлади - сексуальні провокації гістріонників - перебільшення близькості стосунків і легка соматизація - гістріонний розлад частіше проявляється в жінок? - творчий потенціал істеричного розладу - діагностичні критерії гістріонного розладу - персонажі-демонстрали в кінематографі - що робити з завищенною самооцінкою - вплив батьківських заборон на світогляд - з яким розладом легше соціалізуватися? - причини агресивного відстоювання своєї позиції - боротьба з тривожністю через фізичні навантаження - чому люди сивіють? - різниця між генетикою і спадковістю - про "закриті пози" і мову тіла - типи вищої нервової системи - психологія бідності - як боротися з прив'язанністю? - складність стосунків з психотерапевтом
3/28/20231 hour, 53 seconds
Episode Artwork

#81 Антисоціальний розлад, віщі сни, вибірковість пам‘яті

Говоримо про різницю між антисоціалами, психопатами і соціопатами, проблематику діагностування антисоціального розладу, статеві особливості антисоціальності, схильність до імпульсивності, схильність до проміскуїтету, сексуальні девіації антисоціалів, персонажі з антисоціальним розладом, всі діагностичні критерії антисоціальності, як зменшити кількість нарцисизму в собі, болюча реакція партнера на зауваження, травмофокусована психотерапія, природа масових підліткових бійок, вибірковість пам'яті, техніка "звернення до себе маленького", самокритика до результатів роботи, любов до наявності грошей, вплив рівня тестостерону на самоконтроль, чому чоловіки бояться сильних жінок? віщі сни працюють? чи можливе поєднання розладів?
3/24/20231 hour, 10 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

#80 Шизоїдний та шизотиповий розлад. «Війна забрала єдиного сина і чоловіка…»

Говоримо про різницю шизоїдного і шизотипового розладів, схильність до поодинокої активності, схильність до мрійливості, нездатність відповідати соціальним нормам, жагу до колекціонування, моделювання дружніх стосунків шизоїдів, персонажів з шизоїдним розладом, межі шизотиповості: від гороскопу до психозу, характереологічні особливості шизотипового розладу, приклади шизотипового розладу особистості, як побороти невпевненність в собі? чи можлива залежність від терапії? як відрізнити кохання від закоханості? як формуються наші вподобання? змінити життя в 48 - пізно? "...війна забрала єдиного сина і чоловіка..."
3/21/20231 hour, 9 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#79 Параноїдний розлад особистості, страх розійтися, ефект контрасту

Говоримо про симптоматику параноїдного розладу особистості, три кластери розладів, генетична предиспозиція параноїдного розладу, критерії визначення параної, акцентуація, негативна інтерпретація нейтральних стимулів, психоз ревнощів, постійне невдоволення кимось, надмірна підозрілість, кверулянство, постійний пошук потенційної загрози, різниця між МКХ і DSM класифікаціями, персонажі з параноїдним розладом, чи є у путіна параноїдний розлад, корегування розладів особистості, знецінення власної праці при порівнянні, навіщо батьки сплять в ліжку з дорослими дітьми, людина по різному переписується і спілкується вживу, чому мене важко розсмішити, чому люди спілкуються з домашніми улюбленцями, чому виникає конкуренція між подругами, як виникають асоціації, прагнення отримати авторитетну думку, страх відповідальності за страждання іншого.
3/17/202359 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

#78 Вигорання на роботі, природа дитячої брехні, феномен поцілунків

Говоримо про уникання реальності, читаючи книги, психологічне карате, вигорання на хорошій роботі, як боротися з дратівливістю, що робити, коли пацієнт зізнався психотерапевту у вбивстві, чи проблема, якщо хлопець не каже "я тебе люблю", "хочу поскандалити хлопцю, а приводу немає", чому люди заслуховують пісні до дірок, ефективність селфхарму, ігнор на дистанції і прив'язанність поруч, користь і шкода ритуалів, природа дитячої брехні, як люди придумали поцілунки?
3/14/20231 hour, 8 minutes
Episode Artwork

Реалізація агресії, нерозуміння власного майбутнього, патологічна брехливість | Подкаст терапія #77

Подкаст терапія - це діалоги двох друзів. Спартак - член-кореспондент української академії наук, кандидат психологічних наук. Янович - український актор та комік. Наука досі не може пояснити, як вони зійшлися і чому досі спілкуються. Власне, це єдине, що й хлопці не можуть пояснити. На все інше в подкаст терапії відповіді є.   Зручна навігація по відео: 00:00 - анонс 01:05 - патологічна брехливість 03:45 - критерії самодостатності? 06:43 - чи можливо переплутати дружбу з коханням   07:47 - як правильно сублімувати 08:33 - конкуренція матері і доньки 11:36 - «Мама порівнює мене з батьком, якого я ніколи не бачила…» 16:18 - бажання гавкнути серед людей 17:56 - різне самосприйняття в різному оточенні 19:41 - зуб, кіт і випадковість 22:23 - бажання змінити оточуючих під себе 30:54 - «Хлопець постійно неправий…» 32:33 - залежність від снодійного 34:04 - чи витрачати час на того, чиїм критеріям не відповідаєш 36:23 - природа надмірної потайливості 39:08 - чи важливе виховання дитини? 44:30 - гіперсамоконтроль - норма? 45:14 - ультиматуми в стосунках 46:04 - звинувачення себе в усьому підряд 47:29 - важко просити допомогу у людей 50:51 - реалізація агресії 54:17 - віктімблеймінг 55:03 - бажання перервати ідеальне спілкування 57:05 - чому нам подобається асмр? 01:00:17 - «Я не бачу свого майбутнього»    Слухати подкаст на стрімінгових платформах: https://clx.by/podcast_terapia Підписуйтесь на Спартака та Женю в Instagram: Суббота: https://instagram.com/spartaksubbota Янович: https://instagram.com/yanovychzhenya Telegram канал Спартак Суббота: https://t.me/spartak_subbota TikTok: http://www.tiktok.com/@podcasts_therapy #подкаст_терапія
3/11/20231 hour, 4 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

#77 Реалізація агресії, нерозуміння власного майбутнього, патологічна брехливість

Говоримо про патологічну брехливість, критерії самодостатності, конкуренцію матері і доньки, реалізацію агресії, чи можливо переплутати дружбу з коханням, бажання змінити оточуючих під себе, природу надмірної потайливості, ультиматуми в стосунках, звинувачення себе в усьому підряд, бажання перервати ідеальне спілкування, ASMR, гіперсамоконтроль - це норма? які критерії самодостатності?
3/10/20231 hour, 3 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

#75 Вибіркова емпатія, позитивна агресія, чому складно піти від аб‘юзера?

Говоримо про батьківські маніпуляції, шлюбний договір, страх знайомства в інтернеті, страх старіння, вибіркову емпатію, негативні сторони стоїцизму, позитивну агресію, відкладання походу до спеціаліста, типологію Маєрс-Бріггс, чому подкаст чорно-білий, жест "допоможи мені", спустошення після досягнення цілі, закоханність в злочинців, синдром Мюнхгаузена.
3/2/20231 hour, 5 seconds
Episode Artwork

#76 Ревнощі, самооцінка, зрада в дружбі. Прикольний випуск

Говоримо про «емоційне лідерство» в стосунках, боротьбу з тривогою без антидепресантів, ревнощі, вплив алкоголю на бажання писати колишнім, залежність настрою від пори року, розпізнавання брехні по міміці людини, природу ексгібіціонізму, викривлення відчуттів після наркозалежності, теорію обмовок Фрейда, самоцінність і самооцінку, зраду в дружбі.
3/1/20231 hour, 9 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

#74 Емоційне оніміння, оргазм під час стресу, у кого пам’ять 3 секунди?

Говоримо про провину за незроблене добро, жертвування правдою заради епатажу, емоційне оніміння, закони Всесвіту, вплив важкої музики на психоемоційний стан, оргазм під час поспіху і стресу, перенесення травмуючого досвіду в нові стосунки, справжню тривалість памʼяті у риб, бажання їсти не їстівне, збіг міркування у близнюків, відчуття сорому за асертивність, емоційні гойдалки перед днем народження, відчуття страху на висоті.
2/28/20231 hour, 4 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

#73 Батьки і діти, порівняння себе з іншими, дружба з психотерапевтом

Говоримо про порівняння себе з іншими, мізофонію, схему емоційної інгібіції, скільки часу потрібно спати, питання батьків та дітей, чому ми кажемо останню фразу в суперечці, про пірсинг, намагання вгадати думки іншої людини, навчання сповнене стресу, порівняння життя зараз і до війни, чи лікується конспірологія? чи нормально постійно хвалитися? як це дружити з психотерапевтом?
2/24/20231 hour, 6 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

#72 Стосунки - це робота? Що скажуть інші? День народження Спартака

Говоримо про день народження Спартака і чи нормально не любити ДН, про повітряну тривогу, постійну жагу працювати, роботу над стосунками, зоотерапію, тактильні галюцинації, тремтіння і нудота від переживань, розстановки хеллінгера, як навчитись бути корисним, груба асертивність, чому нашим батькам важливо, що скажуть інші, чому гетеросексуальним дівчатам подобаються геї? чи є сенс повернути минулу себе? як навчитися цінувати свої здібності? 
2/20/20231 hour, 10 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

#71 Стосунки після зради, маячіння, одночасна любов до двох, чому діти жорстокі?

Говоримо про маячіння, які бувають групи маячіння, різниця між нав‘язливими думками і маячінням, маячіння до відомих людей, лікування маячіння, дистанціювання від коханої людини, синдром Котара, експертний розбір Капітошки, вплив застосунків для знайомств на стосунки, нависть до батька і наслідки, стосунки після зради, асоціативний аспект пам‘яті, чому діти жорстокі? чи п‘яна людина - справжня? як побороти відчуття самотності? 
2/17/20231 hour, 4 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

#70 Феномен кохання та нейробіологія закоханості

Говоримо про п’ять мов кохання, різницю між закоханістю і коханням, атрактори уваги, нездорове уявлення про любов, сумісність різних мов кохання, мозок обирає симетрію, нас приваблює не наш запах, любов і хіть - не антоніми, психологічний розбір Карлсона, водій маршрутки та розлади, втрата коханого наближає смерть, кохання діє однаково на всіх та як допомогти самотнім.
2/14/202355 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

#69 Іванов: про хейт, гіперреальність та справжнє життя

Говоримо про гіперреальність, хейт, хейтспіч, фактологію інтернет звинувачень, публічну критику близької людини,  петицію проти негативу в інтернеті, приниження, як спосіб здаватися кращим, право людини на деградацію – священне. 
2/10/20231 hour, 15 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

#68 Прокрастинація, сором за невдачі, чому перестає подобатися запах людини?

Говоримо про прокрастинацію та оригінальність, вроджену прокрастинацію, відмінність прокрастинації від ліні, чи прокрастинація - питання самооцінки, синдром студента, правило двох хвилин, лоскотання - прояв насилля, середньостатистичнна людина, нейромаркетинг, вплив кількості будильників на сон, мотивація вночі, апатія зранку, як навчитися спати міцніше?  чому нам подобається страждати? як перестати очікувати похвалу?
2/7/20231 hour, 10 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

#67 Румінація: як побороти нав‘язливі думки. Чи існує «жіноча енергія»?

Говоримо про колдрідінг, румінацію, як побороти нав'язливі думки, хронічну депресію, вроджену депресивність, як побудувати довгі і здорові стосунки, сепарація від батьків, про що говорить назва телефонного контакту, як не винити себе в самогубстві близької людини, чи існує жіноча енергія, довгострокові токчисні стосунки і суспільство.
2/3/20231 hour, 9 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

#66 Постійне бажання помсти, групова терапія, чому люди танцюють під музику?

Говоримо про групову терапію та її користь, ефект плацебо, підтримка друга коли він не правий, стосунки з альфа, чому легше писати ніж говорити, навіщо переконувати людину, відчуття провини за подарунки, постійна ідеалізація і обезцінення, сурогатне материнство, чому Дамера визнали осудним, зменшення тривожності під час війни, помста не робить щасливим, чому люди танцюють під улюблену музику, де в мозку забута справа, пошук непотрібних стосунків.
1/31/20231 hour, 13 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

#65 Увага та концентрація. Зрада - це вибір? Помилки та ревнощі в стосунках

Говоримо про увагу, тренування уваги, вибіркову і довільну увагу, the monkey business illusion, лабільність уваги, вплив компліментів на увагу, дитячий шантаж, тяжіння до людини, яка не подобається, боязнь помилок в стосунках, думки про розлучення, екологічний вихід зі стосунків з нарцисом, зрада – це вибір? чи нормально бути різними з різними людьми? чи можна повністю позбавитися панічних атак?
1/27/20231 hour, 6 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

#64 Що не так зі Спартаком Субботою: ім‘я, громадянство, освіта

Говоримо про справжнє ім‘я Спартака, антинауковість Спартака, Спартак - сексист, Спартак росіянин? Спартак нарцис? Спартак психопат? Спартак принижує Яновича, міфи про Яновича, подкаст терапія - розкручений проєкт, завдяки глядачам Подкаст терапії вийшла низка наукових статей, видалення повідомлень, які ще не прочитали, вплив IQ на поведінку, прив‘язка до предметів, стосунки тещі та зятя, алекситимія та емоційна компетентність.
1/24/20231 hour, 12 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#63 Говоримо про мовчання. Чи існують однолюби? Сонний параліч

Говоримо про мовчання, як маніпуляцію, віпасана та 10 днів мовчання, кому підійде віпасана, сенсорна депривація, неконтрольований плач, істеричний плач під час крику, негативна переоцінка, погіршення пам'яті, культура швидкого успіху, сонний параліч, еметофобія, психологічні особливості серійних вбивць, чи травмується дитина, коли чує звуки сексу батьків? чому ми згадуємо спогади по-різному? всі хвороби через нерви? як перестати докоряти собі? 
1/20/20231 hour, 13 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

#62 Відпочинок та бездіяльність, відпустки та звільнення, новий Антон

Говоримо про роботу під час відпочинку, відмову від відпочинку, творчість та прогулянки, суспільний тиск, перемикання активностей, звільнення після відпустки, Спартак і активний відпочинок, чим більше працюєш, тим більш успішний?
1/18/202351 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

#61 Психологія в спорті, егоїзм лідерів та упередженість коментаторів

Говоримо з Максом Подзігуном про синдром самозванця в спорті, упередженність коментатора, нейробіологічний вплив спорту на людину, чи спортсменами народжуються, рівень концентрації пілотів Ф-1, спорт великих егоїстів, різні режими егоїстів, 80% помилок у спорті - психологічні, емоції впливають на результат, надвисока мобілізація організму, як гонщики переживають невдачі? чому люди вболівають за аутсайдерів? чому спортсмени дистанціюються? стресостійкість спортсмена можна тренувати?
1/13/20231 hour, 16 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

#60 Чи варто планувати: своє життя, новий рік, наступний день?

Говоримо про планування року, досягнення цілей, інтелеКУНальний параліч, чи життя - це суцільна адаптація, категорії планування, цілі нав'язані ззовні, батьківський успіх і самооцінку, чи цілі лідерів мотивують інших та про час, що впливає на якість прийняття рішень.
1/10/202346 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

#59 Штучний інтелект та доказові методи психотерапії. В гостях Соня Лагутіна

Говоримо з Сонею Лагутіною про знецінення, діалектичну терапію, чат-бот друг, доказовість доказовості, грань між теорією і практикою, аспекти вибору терапії, вибір психотерапевта, цифрова психотерапія, експозиційна терапія, користь наукових конференцій і конгресів, секвенування гену, нейроінфекції, плач психотерапевта на сеансі, майндфулнес.
1/6/20231 hour, 35 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

#58 Гаррі Поттер та раціоналізм

Говоримо про хоробрість чинити опір друзям, чи рани нанесені думками гояться довше, альтернативний раціональний Гаррі, правильність вчинку визначає наслідки, рішення показовіші за здібності, упередження до упередження викликає упередження, психологічний розбір Герміони, сила об'єднання і слабість розділення, факультети Подкаст терапії, як Спартак закохається.
1/3/202350 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

#57 Чому нам важливі свята, чому люди ненавидять, як відпускати людей

Говоримо про нездорову прив‘язаність, психосоматику захворювань, перекладання відповідальності, гіперемпатичність, бажання піти до психолога, щиру ненависть до людей, креакл і прекаріат, чому нам важливі свята? як правильно брехати дітям? ти не запланована дитина, і що? хотіти, аби вас жаліли ок? як допомогти суїциднику? сумна музика робить сумним? навколо багато ідіотів? 
12/30/20221 hour, 11 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

#56 Ригідність, ретравматизація, дереалізація | Останній випуск року з кухні

Говоримо про ригідність, як вплинути на ригідність, характерологічні тести, про алкоголь і «норму», дереалізацію та деперсоналізацію, українці за кордоном та ретравматизація, мастурбація - обман, байдужість - найгірше, ПТСР та таємниця, ефект пігмаліона (Розенталя).
12/27/202253 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

#55 Що таке свідомість, чи варто пробачити, як формується лібідо

Говоримо про свідомість загалом та її функції, чи є свідомість у тварин, як мова впливає на свідомість та свідомий вибір. Чи є фраза "русні - п#зда" - спадщиною ЮНЕСКО? Як формується сексуальна орієнтація? Чи існує жіноча педофілія? Як формується лібідо? Про що говорить почерк? Чи варто пробачати? Чи нормально розмовляти з котом? Як змиритися зі звільненням? Феномен «на кінчику язика» та очікування і розчарування.
12/23/20221 hour, 8 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#54 Психологія натовпу, природа флірту, пікапери - покидьки

Говоримо про психологію і різновиди натовпу, чому ми тупішаємо в натовпі та чи легко маніпулювати натовпом? Флірт - це маніпуляція? Флірт - кращий за пікап, пікапери - моральні уроди, проактивна людина і лідер, деанонімізація.
12/20/202247 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

#53 Тестування думок: техніка КПТ на практиці

Говоримо про принципи КПТ, етапи тестування думок, когнітивну реструктуризацію, підтвердження/спростування і альтернатива негативної думки, когнітивні фільтри Яновича, коли НЕ ТРЕБА тестувати думку, ми дозволяємо собі помилятися.
12/16/202246 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

#52 Стрес: як боротися, чому це не завжди погано, вплив на здоров‘я

Говоримо про стрес і як його опанувати, резильєнтність і як її розвивати, вплив стресу на здоров'я, шкалу стресу Холмса та Рея, чому ми втрачаємо увагу, психосоматичні розлади, порушення сприйняття, як відсутність сексу впливає на психіку, чому росіяни не виходять з депресії, чи ввічливість - це слабкість? як формується харизма? чому ми не пам'ятаємо конкретику? жінки більше цікавляться психологією?
12/13/20221 hour, 7 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#51 Інфантилізм, психолог для президента, шахрайство та сублімація

Говоримо про терапію контролю стимулів, інфантилізм, сублімацію, механізми захисту психіки, скандинавську міфологію, заперечення війни - це захист, «Ти інфантильний» - маніпуляція, різні системи мотивації, чи шахраї - розумні люди? чи є у президента психолог?
12/9/202253 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

#50 Особливий випуск. Як формується перше враження, стереотипізація, маячня після наркозу

Говоримо про перше враження, важливість запаху людини, як ми обираємо партнера, як Женя зі Спартаком знайомився, як перестати боятись захворіти, чи можливо самостійно позбутися тривожних розладів, порівняння мами і дівчини в стосунках, як вилікувати заїкання, як заспокоїти агресивну людину, причини маячні після наркозу, феромони, чи будуть психологічні наслідки блекаутів, як зберегти пристрасть у довгострокових стосунках, екологічна френдзона, нещастя і відсутність щастя.
12/6/20221 hour, 13 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

#49 Пермакриза, конфлікти - це нормально, гіпергамія, гіпогамія, як ми закохуємось

Говоримо про психологічну кризу, вікові кризи, стосунки заради мотивації, як закохуються жінки, чоловіки заручники стереотипів, середовище формує особистість, конфлікти - це нормально, чому людина умисно уникає предмет розмови.
12/3/202247 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

#48 Чи існує дружба між чоловіком та жінкою, метакогніції, історія про ЖАБУ

Говоримо про жабу, метакогнітивні навички і як їх розвинути, чи дівчата дорослішають швидше за хлопців, чи можлива дружба між чоловіком і жінкою, біологічні і психологічні причини ревнощів, економічне насилля в стосунках, змушувати не працювати жінку во благо, як побороти прагнення до стосунків, чи нормально не відчувати страху смерті, чому ми агресуємо на близьких, як перестати боятися зробити помилку, любовні трикутники, використання канабіса при психотерапії та як виникає ігроманія.
11/29/20221 hour, 11 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

#47 Розлад харчової поведінки. Що робити, якщо нічого не хочеться? Психологія вибору

Говоримо про психологію і нейробіологію вибору, що робити якщо нічого не хочеться, чи розумніші люди мудріші, імпульсивні покупки, схильність до залежностей, розлад харчової поведінки, переваги гештальт терапії перед поведінковою, феномен Баадера-Майнхофа, нарцисизм і здорову самооцінку, чому ми не відмовляємося від соцмереж, чи варто закінчувати хороші стосунки, чи лікується межовий розлад особистості, чи зміниться людина, яка хоч раз підіймала руку в відносинах, ходити голим - психологічний розлад? як змиритися з невиліковним діагнозом?
11/25/20221 hour, 6 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

#46 Гіпноз, дежавю, кодування, іпохондрія, як знайти своє призначення

Говоримо про гіпнотерапію та чи існує взагалі гіпноз? Чи гіпнабельність це самонавіювання? Чи дієве кодування? Як працюють цигани? (гаразд, роми, не кенсельте будь ласка) Як працює дежавю? Звідки з’являються збочення? Чому жінки люблять злочинців? Як зосередитись на чомусь одному? Як знайти своє призначення? Як ми обираємо що саме запам’ятати? Чи можливі відносини двох нарцисів? Як працює дежавю? Чому спартак психолог?
11/22/20221 hour, 8 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

#45 Важливість обіймів, як навчитись казати НІ, наркотична залежність

Говоримо про негативізм мислення, важливість обіймів та гормони, які виділяються під час них, наркотичну залежність, метод ДПДГ, синдром Аспергера у Ілона Маска, як розвинути уяву і фантазію, чому при знайомстві ти краще, ніж насправді та як навчитись казати "ні".
11/18/20221 hour, 6 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

#44 Сангвініки, холерики, маніпуляції, провокації, підсвідомість, ОКР, БАР та ліки

Говоримо про сангвініків, холериків і темперамент в цілому, експліцитну та імпліцитну пам’ять, чи існує підсвідомость, визначення типу нервової системи, маніпуляції та провокації, як говорити з дитиною про розлучення, про сперечання в парах та чому тягне зраджувати, про Арестовича, цвяхотерапію та БАР.
11/15/20221 hour, 58 seconds
Episode Artwork

#43 Порівнювати себе з іншими - нормально. Плакати - нормально. Полтавський палій

Говоримо про піроманію, полтавського палія та девіації, хронічні болі та акт-терапію, про те, як «від‘ї*атись» від себе, іпохондрію, квадрат Декарта, порівняння свого життя з іншими, чи є психологія псевдонаукою, тонкосльозість, негативну переоцінку, пасивну агресію, залежність від мастурбації, закоханість та дивну поведінку, а ще про близнюків і те, що порівнювати себе з іншими нормально.
11/11/20221 hour, 9 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#42 РДУГ та інклюзія, що робити без світла, п’ять базових потреб людини та схеми

Говоримо про відповідальність батьків за розлади дітей, що робити без світла, РДУГ та інклюзію, п’ять базових потреб людини, прив‘язаність до незнайомої людини, відповідальність перед глядачем і вдячність нашим глядачам.
11/8/20221 hour, 1 minute, 54 seconds
Episode Artwork

#41 Внутрішній батько та внутрішня дитина, чи зникне релігія, вегетативний голод

Говоримо про внутрішнього батька та внутрішню дитину, виховання дитини у неповній сім‘ї, субособистості за Берном, всі страхи зводяться до страху смерті, дедлайн, снодійне і відновлення енергії, «сюсюкання» з дитиною, побудова стосунків Спартака, розставання через статеву конституцію та чи можна прокачати пам‘ять?
11/6/20221 hour, 9 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

#40 Здорові стосунки з батьками, романтизація серійних вбивць, dead inside

Говоримо про прив'язаність, відчуття провини, фонову тривожність, відмінності серійних вбивць жінок та чоловіків, відчуття страху відносин, dead inside, процеси збудження та гальмування, стрес та нові навички.
11/1/20221 hour, 7 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

#39 Як перестати ненавидіти себе, післяродова депресія, перфекціонізм, НЛП – лайно

Говоримо про те, як позбутися комплексу відмінника, чи змінюються люди, що зраджують, чи небезпечні люди з ПТСР, чи важливо знати кількість сексуальних партнерів, чи варто чоловіку бути присутнім на родах, післяродова депресія, як позбутися ненависті до себе, як позбутися соціофобії, заборони партнера – це насильство.
10/28/20221 hour, 2 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

#38 Іванов (Антиподи) про депресію, розуміння мистецтва, сина і цих самих теж

Говоримо з Івановим про ДНК та розкриття злочинів, чи може злочин бути мистецтвом, нормацентричний та патоцентричний підхід, батьки і діти, пік флірту, про розуміння мистецтва, три рівні моралі, праймінг-ефект, історія Іванова з часів прокурорства, емпатія та правоохоронці, вміння нести відповідальність, усвідомлення шкідливих звичок, ПТСР і розлади адаптації, алкоголь – депресант.
10/25/20221 hour, 57 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

#37 Емоційне вигорання, романтика, бруксизм, сексомнія

Говоримо про самосвідомість, романтику і псевдоромантику, ефект фреймінгу, емоційне вигорання, квазіканібалізм, арт-терапію, бруксизм та сексомнію, постулати в психології, які не працюють, депресію та релігію, науку та релігію.
10/18/20221 hour, 5 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

#36 Про самотність, розлади путіна і типи нервової системи

Говоримо про розлади путіна, синдром вивченої безпорадності, самокритику, самотність, депресію і що рятує від неї, психологію фанатства і залежність, чи норма гомосексуальність, трикутник Кармпана, позиція рятівника і схема самопожертви, про перегоряння, типи нервової системи, психологію «бідності» та небажання спілкуватися з кимось.
10/14/20221 hour, 23 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

#35 Ефективний альтруїзм, гідазепам не ок, біблія - перша психотерапія

Говоримо про те, хто більше пліткує: чоловіки чи жінки, ефективний та пархіальний альтруїзм, синдром Капгра, терапію відповідальності та прийняття, найпоширеніші когнітивні викривлення, ефект аудиторії, гідозепам та сезонні розлади.
10/11/202259 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

#34 Чи можна закохатись в людину вдруге, шизофренія, гостинг

Говоримо про шизофренію, чому людина стає каблуком, чи можна закохатись в одну людину вдруге, відрізняємо почуття закоханості і кохання, трохи синдром Плюшкина, почуття гумору, стримування емоцій, стосунки на відстані та чорний гумор.
10/7/20221 hour, 12 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

#33 Найвідоміший маніяк України, самопошкоджуюча поведінка, старіння мозку, карма

Говоримо про карму, шокуючу історію Житомира, відомого серійного вбивцю - Анатолія Онопрієнко, класифікацію серійних вбивць, вайбер чати, грумінг, чи сміх подовжує життя, відчуття провини, самопошкоджуючу поведінку, як наважитись на розрив відносин.
10/3/20221 hour, 2 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

#32 Складний випуск: як сховати тіло, евтаназія, хороші слідчі, відчуття віку

Говоримо про відчуття віку та здоров‘я, когнітивну втому, асексуалів, демісексуалів та аромантизм, як сховати труп, класифікацію серійних вбивць та евтаназію.
9/27/202259 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

#31 Нервові клітини відновлюються, екстравертів не існує, мозок задіяний не на 10%

Говоримо про пілоерекцію, парохіальний альтруїзм, відновлення нервових клітин, діагностування тривоги, що спільного між соціонікою, хьюман-дизайном і емоційним дизайном та чи існують екстраверти/інтроверти.
9/26/20221 hour, 7 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

#30 Чи матеріальні думки, ефект Барнума, моральна дилема смертельно хворої людини у стосунках

Говоримо про когнітивні викривлення та фільтри, гейськи жарти, бажання Яновича, стрибання із стосунків у стосунки, перемикання після довготривалих стосунків на нові, допуск компромісів у стосунках та інші цікаві теми.
9/20/20221 hour, 2 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

#29 Розширення свідомості, зона комфорту, стокгольмський синдром

Говоримо про тривалий психічний розлад викликаний галюциногенами, про псилоцибін, мескалін, ЛСД, МДМА, гриби і еволюцію, розширення свідомості, зону комфорту, стокгольмський синдром, експозицію та фобії.
9/16/20221 hour, 2 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

#28 Темна емпатія, психосоматика, антиципація та зради завдяки соцмережам

Говоримо про соціальні мережі та зради, кризу середнього віку, психосоматику, навіщо люди ходять на концерти, страх прийняття рішення, про три види емпатії і темну емпатію, переоцінений секс. Квитки на тур "Подкаст терапія": https://clx.by/podcast_terapia_tour
9/13/20221 hour, 8 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

#27 Клопотенко скуштував би людину, емоції важливіші за смак, реформа шкільного харчування

Говоримо про нервову систему Клопотенка, реформу шкільного харчування та хейт, принцип Поліани та харчовий стоїцизм, чому люди опираються змінам, чи скуштував би Клопотенко людину, рецепт страви з людиною та чи емоція важливіша за смак?
9/9/20221 hour, 3 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

#26 Співзалежні стосунки, депресивна професія та здорова фізкультура

Говоримо про ASMR, феномен акторської гри, співзалежне партнерство. Як формується співзалежність. Чи вихід розійтись? Краще без стосунків? Що таке здорова фізкультура?
9/5/20221 hour, 1 minute, 43 seconds
Episode Artwork

#25 Емоційний інтелект - маячня, як підтримати людину при втраті близького

Говоримо про те, що емоційного інтелекту не існує і що тести по емоційному інтелекту - неефективні, а також говоримо про лідерство, соцмережі як метод хизування, великий спорт та життя спортсменів і як підтримати людину, що втратила близького.
9/2/202258 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

#24 Стерненко про стан афекту, радикалізацію та русофобію

Говоримо про права і свободи, русофобію, радикалізацію, стан афекту, напади на Стерненка та дії його дівчини під час нападів, інститут репутації та закон про психологічну допомогу.
8/30/20221 hour, 9 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

#23 Здорових стосунків не існує, свободи волі не існує, коти - аб‘юзери

Говоримо про ознаки аб‘юзера, критерії здорового пратнера і здорові стоунки, свободу волі, меритократію, історію серійного вбивці Теда Банді, формування музикального смаку, близнюків з різними характерами та про людей, яким пофіг на війну.
8/26/20221 hour, 15 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

#22 Користь матюків, брехати нормально, об‘єктивізація та шоу «Холостяк»

Говоримо про матюки та українську лайку, як обманути поліграф, брехню, об‘єктивізацію, жінок Спартака, українські шоу Холостяк і Холостячка, лікбез по майндфулнес.
8/23/20221 hour, 17 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#21 Україна - найкраща країна для життя, своя фішка, межі відкритості та свобод

Говоримо про свою фішку, Україну, найгірший тип нервової системи, реклами, що запам'ятовуються і мем "Ласточкіне гніздо".
8/19/202258 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

#20 Боротьба з панічними атаками, чому совість заважає успіху, колективні травми

Говоримо про панічні атаки, прокрастинацію, причини частого дратування, боротьбу зі страхом публічних виступів, психологію крику, корпоратив Яновича.
8/15/20221 hour, 4 minutes
Episode Artwork

#19 Культура скасування, жалість - продукт емпатії, вдячність військовим

Говоримо про культуру скасування, жалість, сексизм, трансів, остракізм, де навчитись психології, вдячність військовим і трішки про Бога та всемогутність.
8/12/20221 hour, 7 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

#18 Про нарцисів та ООН, харизму та український контент, розлучення та Джобса

Говоримо про український та україномовний контент, психопата Джобса, харизму, нарцисів, жахливі питання ООН та розтавання пар.
8/9/202259 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

#17 Як відновити цноту, чи виникає ігроманія та хто такі сапіосексуали

Говоримо про важливість зовнішнього вигляду, ігроманію, сапіосексуалів, демократів, республіканців, лібертаріанців та анархістів.
8/5/202259 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

#16 В чому наша унікальність? Мотивація та емоції, що керують вчинками

Говоримо про відмінність між мотивацією та дисципліною, нашу унікальність, емоції, що керують нашими вчинками та важливі професії.
8/3/202253 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

#15 Емпатія - зло, іспанський сором, синдром Даннінга-Крюгера

Говоримо про відмінності між психологом, психіатром і психотерапевтом, вільні стосунки і шлюб, синдром відкладеного життя, іспанський сором, як обрати професію і емпатію.
7/31/20221 hour, 2 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

#14 Зґвалтування російськими солдатами, залежність від людей, швидка зміна партнера

Говоримо про вплив соцмереж на наше життя, чому ми сумуємо за людьми, швидке заміщення одних стосунків іншими, вибудовування робочих стосунків, зґвалтування на війні, ефект причетності та вибір жертв серійними вбивцями
7/27/20221 hour, 4 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

#13 Що робити у останні 24 години життя?

Говоримо про те, хто такий друг, ЛГБТ+ і орієнтацію, нелюбов до своєї роботи та нове життя після смерті.
7/23/20221 hour, 3 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

#12 Святкування перемоги над рф, чужі переписки та інфляція щастя

Говоримо про читання чужих переписок, інфляцію щастя, святкування дня народження і дня перемоги та секс дружини товариша товариша Яновича
7/23/20221 hour, 8 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

#11 Чи змінюються люди, чому складно бути талановитим, совість Спартака

Говоримо про зміну людей протягом життя, вроджений талант, головні інвестиції в людей і проблему українських вчених
7/23/202248 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

#10 Життя, буття і каяття: як бути стоїком

Говоримо про те, як обрати друга, повагу до старших, роботу нашої пам'яті та обговорюємо що таке щастя
7/23/20221 hour, 11 minutes
Episode Artwork

#9 Примусовий перехід на українську, жертви сексуального насильства і алкоголізм

Говоримо про характер людей, проблеми з алкоголем і схильність до алкоголізму, перехід на українську мову, боротьбу з пропагандою та емоційні травми від війни в Україні.
7/23/20221 hour, 7 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

#8 Навіщо Україні реформа освіти? Чи є сенс у снах? Чому «Іронія долі» - лайно?

Говоримо про сни і психологічні травми, вчергове про стоїцизм, президента і українську освіту.
7/23/20221 hour, 11 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

#7 Секс на першому побаченні, кібербулінг і крута письменниця в гостях

Говоримо про перше побачення і секс після нього, патології у стосунках, лінь і творчість, історію кібербулінгу і як реагувати на хейт.
7/23/20221 hour, 7 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

#6 Щастя під час війни, розлучення через психологів і синдром вигорання

Говоримо про схожість на батьків, синдром вигорання, щастя під час війни і чому психологи розвалюють пари
7/23/20221 hour, 3 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

#5 Як обрати психолога? Чи можна мститися людям?

Говоримо про те, як обрати психолога, з чого почати, визначаємо критерії вибору, різновиди терапій, нумерологія і астрологія та тривожність матері під час вагітності.
7/23/20221 hour, 12 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

#4 Чому гештальт-терапія не ок, різниця у віці партнерів, зміна ваги під час війни

В цьому випуску Спартак та Женя серйозно та не зовсім: - визначать, чому люди мають проблеми з вагою під час війни; - нарешті розкажуть чи потрібен психотерапевту психотерапевт; - обсантиметрять різницю у віці для потенційних пар; - пояснять, чому варто концентруватися на наших діях та вчинках, а не «знаменитостей» з-за порєбріка; - мило поностальгують. 00:35 - НАЙПРОТИВНІШИЙ ПОЧАТОК ПОДКАСТУ ЗА ВСЮ ІСТОРІЮ 02:38 - СИТА ЖІНКА БІЛЬШ СХИЛЬНА ДО СЕКСУ 03:44 – ТРИ КАТЕГОРІЇ НАПРАВЛЕНОСТІ ВОЛІ 05:09 - ЧОМУ ФУТБОЛ ЖАХЛИВИЙ ВИД СПОРТУ 09:41 - ЧОМУ СИТІЙ ЛЮДИНІ СКЛАДНО ФОРМУЛЮВАТИ ДУМКИ 12:38 – КАВА ЗРАНКУ - ПОГАНА ІДЕЯ 16:37 – ЧОМУ ЛЮДИ ВТРАЧАЮТЬ/НАБИРАЮТЬ ВАГУ ПІСЛЯ ПОЧАТКУ ШИРОКОМАСШТАБНОЇ ВІЙНИ? 19:09 – ЧИ ПОТРІБЕН ПСИХОТЕРАПЕВТ ПСИХОТЕРАПЕВТУ? 22:02 – ГЕШТАЛЬТ-ТЕРАПІЯ - ЦЕ НЕ ОК 25:01 – 15 МІЛЬЙОНІВ УКРАЇНЦІВ ПОТРЕБУЮТЬ ПСИХОЛОГІЧНОЇ ДОПОМОГИ 31:01 – ЯНОВИЧ РАДИТЬ ФІЛЬМ ПРО ПТСР 33:03 – РІЗНИЦЯ У ВІЦІ ДЛЯ ПАТРНЕРІВ. ЧИ Є МЕЖІ? 38:25 – РОВЕСНИКИ ЧАСТІШЕ МАЮТЬ УСПІШНИЙ ШЛЮБ 41:20 – СПІЛЬНИЙ ІНФОРМАЦІНИЙ ПРОСТІР РОВЕСНИКІВ 44:38 – ПЛАВНО ПЕРЕХОДИМО ІЗ ТЕМИ «МЄДЛЯКІВ» НА ПОЛІТИКУ. МАКС КОРЖ 53:35 – ВАЖЛИВО КОНЦЕНТРУВАТИСЯ НА УКРАЇНЦЯХ, А НЕ ІНШИХ 54:37 – ПРИЄМНІ СПОГАДИ ТА НОСТАЛЬГІЯ. ДУЖЕ МИЛИЙ СПАРТАК 59:32 – НЕ РОЗУМІЄМО, ЧОМУ НАС СЛУХАЮТЬ ЛЮДИ. ОСКАРОНОСНА ПРОМОВА СПАРТАКА 1:04:42 – ПОРАДА КНИЖКИ
6/17/20221 hour, 6 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

#3 Чайлдфрі, стосунки на відстані, виховання дітей під час війни

В цьому випуску Спартак та Женя серйозно та не зовсім: - обмасштабують масштаб особистості; - визначать різницю між етикою та етикетом; - пояснять, чому класовий пОділ невідворотній; - обговорять наслідки виховання дітей під час війни; - розкажуть ТОЙ САМИЙ приклад справжньої любові у кіно.
6/17/20221 hour, 14 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

#2 Смертна кара, зради, смайли і психічне здоров‘я, розбір Титаніка

В цьому випуску Спартак та Женя серйозно та не зовсім: - обговорять смайли та чи можна через них оцінити психічне здоров‘я; - розкажуть про мотив/ціль та в чому між ними різниця; - дадуть хороше визначення слова «кончений»; - посперечаються про смертну кару; - пояснять, чому Титанік - це абсолютно не про справжню любов; - визначать на кого більше впливає зрада.
6/17/20221 hour, 13 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

#1 Чому пари розходяться під час війни? Чи варто цивільним відчувати провину?

В цьому випуску Спартак та Женя серйозно та не зовсім: - визначать дві основні проблеми, якими переймаються люди після 24 лютого; - розберуться, чому пари розходяться під час війни; - посперечаються про дарування квітів жінкам; - озвучать, як насправді звучить питання «А чому ти не воюєш?»; - розкажуть про ПТСР і що Україні від цього очікувати.
6/15/20221 hour, 20 minutes, 47 seconds