Winamp Logo
Pihtas Põhjas Cover
Pihtas Põhjas Profile

Pihtas Põhjas

Estonian, Sports, 1 season, 107 episodes, 6 days, 22 hours, 56 minutes
About
Saadet veavad spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk korvpalliasjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates on ka külaline. Podcast on iganädalane ja see hakkab ilmuma esmaspäeviti. Esialgsete plaanide kohaselt ilmub saade korvpallihooaja lõpuni, siis selguvad edasised plaanid. Saates ei räägita ainult hirmtõsistel teemadel, visatakse ka nalja. Kes mõistab, on tubli, kes ei mõista, saab selles osas juurde panna. Meie igatahes alustame!
Episode Artwork

Kas Raiestel peab närv vastu? Kuidas Müürsepp anonüümseid sõimajaid käima tõmbas

Korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko pidasid järjekordse koosoleku. Tarkade klubi rehkendas kokku paari viimase nädala korvpallisündmuste plussid ja miinused, tuues aruteludes välja taustainfot, mida mujalt naljalt kätte ei saa. Enamus tähelepanust kulus Eesti korvpallile. PAF Eesti-Läti korvpalliliigas arutleti Viimsi ja TalTechi edu üle. Mõlemad tiimid näitavad, et põhimõtteliselt on võimalik edukalt hakkama saada ainult eestlastega mängides. See võiks olla päris julgustav nägemus esiliiga klubidele, kellel on ambitsiooni kõrgemale tõusta. On lätlased saanud hakkama ainult omadega ja tuleb välja, et saame meie ka. Tartu Ülikool/Maks&Moorits on samal ajal üle elamas mõõnaperioodi. Kaotused Keilale ja TalTechile on medali üks pool, aga teine ja veelgi olulisem indikaator on mängupilt. Meeskondlik tegevus jätab ilmselgelt soovida. Igaüks põrutab omaette. Pärnu Sadamal ei ole samuti midagi hõisata. Kahe nädala sisse mahtusid kaotused Prometeyle ja Riga Zellile. Viimatine kaotus Zellile oli eriti valus, kuna mäng oli võidetav, avapoolajal juhiti korra isegi 17 punktiga. Otsustaval veerandajal eemaldati mängust Mario Kegler ja tehnilisi jagus ka pingile. Kas Läti kohtunikud tegid külalistele liiga? Keila sai kiitust seoses Kristen Kasemetsa punktirekordiga Põhja-Euroopa liigas (ENBL). Ükskõik, olgu või vastaseks Eesti-Läti liiga viimane meeskond Valmiera, aga 39 punkti on muljetavaldav. Lisaks, Keila mängu võitis, mis on eriti magus. Esimene täistabamus rahvusvahelises liigas. Ja muidugi tulid jutuks BC Kalev/Cramo tegemised. FIBA Europe Cup sarjas suudeti võõrsil võita Hispaania kõrgliiga klubi, ent 16 jätkaja hulka ikkagi ei saadud. Tuline kahju. Novembri lõpuks on Eesti meisterklubil rahvusvahelised mängud otsas. Karm reaalsus. Mis saab meeskonna komplekteeritusega? Kas Eesti-Läti liiga mängudeks on sedavõrd tummist tiimi jõukohane üleval pidada? Mõtteainet jagub. Eesti esiliigas nähti 43 punkti mängu. Ron Arnar Pehka kukutas viskekontserdiga Reinar Halliku KK/Vinni valla meeskonna. Algaval nädalal üritab Rae Koss/Hansaviimistlus jalgealuse tuliseks teha esiliiga liidril Tere Kadrina Karud. Mäng saab olema heategevusliku iseloomuga ja „Pihtas põhjas“ annab oksjonile hinnalise T-särgi. Parim asi, mida andunud korvpallifännile jõuludeks kinkida. Euroliigaga seoses tehti juttu Baskonia, Monaco, Madridi Reali, Olympiakose, Panathinaikose ja Kaunase Žalgirise käekäigust. Baskonia meestel Sander Raiestel ja Maik-Kalev Kotsaril läheb vaja raudseid närve, et praegusele olukorrale vastu panna. Kas peatreener Duško Ivanovic saab ikka aru, mida ta mängijatega teeb? Head vaatamist ja kuulamist!
11/26/20231 hour, 38 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Kas Kovliar ikka läheb Hispaaniasse või hoopis... ja kuidas Pärnul uute meestega on?

Korvpalliturg kihab. Ja mitte ainult kusagil kaugel, vaid ka siinsamas Eestis. Podcastis „Pihtas põhjas“ arutlevad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko mitme klubivahetuse või võimaliku klubivahetuse üle. Mis on kuulujutt või spekulatsioon ja mis on päriselu, kohati üsna keeruline hoomata ning vahet teha. PAF Eesti-Läti liiga saab päris palju tähelepanu. BC Kalev/Cramo püsib tabeli tipus, aga keerulised ajad võivad seista ees. Juhul kui Oleksandr Kovliar lahkub. Liidermängijale ei ole lihtne asendust leida, ükskõik kas Eestist või välismaalt. Tartu Ülikool/Maks&Moorits lõi käed Kristjan Kitsinguga, kes liitub meeskonnaga uuel nädalal. Talts avab tehingu tagamaid. TalTech/Optibeti viimaste mängude tulemustes annab tunda Oliver Metsalu eemale jäämine. Pärnu Sadamal sai põnevusmängus Rapla Avis Utilistasega vigastada Mario Kegler, Raplal langes omakorda rivist välja Tormi Niits. Kadusid on peaaegu igal pool, ühel või teisel põhjusel. Tallinna Kalev/Snabb jäi ilma Aaron Jonesist, kes liikus edasi Türgi esiliigasse. Jones alustas hooaega Riia VEF-is, mängis Kalevi eest ühe kohtumise ning suundus kohe uutele jahimaadele. Läti korvpalliliit soovib tuleva aasta juulis korraldada Pariisi olümpia kvalifikatsiooniturniiri, mille korraldus läheks maksma 4,8 miljonit eurot. Riigilt sooviti abi ja riik otsustas appi minna. Juhul, kui turniiri korraldusõigus saadakse, paneb riik omapoolse panusena 2,7 miljonit. Vägev! Aga, eks mäng on ka suurtele panustele. Kui Läti meeskond pääseks olümpiale, oleks tegu märgilise saavutusega. Maailmameistrivõistluste viienda koha järel tõusis Läti maailma reitingus kaheksandaks, Leedu on kümnes ja Eesti 44. kohal. Mõistagi tuleb saates juttu Euroliigast, NBA-st, G-League'ist, USA üliõpilasliigast NCAA. Räägitakse Eesti naiste korvpallikoondisest, kes alustas 2025. aasta Euroopa meistrivõistluste valiktsüklit. Alustati kahe suure kaotusega, esmalt jäädi võõrsil alla Taanile 53:81 ja seejärel kodus Suurbritanniale 45:83. Tohutu hulk pallikaotusi ja tehnilist praaki, mille valguses ei olegi võimalik võidu peale mängida. Leedu korvpall ajab kombitsaid laiali Indoneesias. Kahe riigi korvpalliliitude vahel algas ametlik koostöö, kus Leedu üritab Indoneesiat korvpallis paremale järjele aidata. Ühelt poolt inimesed koos teadmistega ja teiselt poolt korralikud rahanumbrid. Teeb kadedaks, aga see kõik ei ole Leedu puhul juhuslik. Korvpalli on panustatud ja see kannab vilja. Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts'ist ning Soundcloudist.
11/13/20231 hour, 57 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Kas mängime Eesti-Läti liigas hümne või ei mängi? Kullamäe lahkus saatest

Kolm korvpallitarka jälle koos – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Paljude lemmikpodcast „Pihtas põhjas“. Seekord jõutakse teemadeni, millega igaüks end seostada ei oska ja nii kulmineerub saade kahe mehega laua taga. Aga pole hullu, kaks meest on ikka parem kui üks. Pikalt ja põhjalikult räägitakse Hispaania kõrgliigast, kus mõni aeg tagasi, 5. voorus tegi nädala mängija tiitlit väärinud esituse Kristian Kullamäe. Juhtumisi istub Kullamäe seenior stuudios ja räägib taustajutte. Mida sellised mängud ikkagi tähendavad? Kas telefonid on kohe kuumad ja suurte agentuuride inimesed hakkavad mesijuttu ajama? Või lihtsalt üks õnnestunud mäng ja kogu lugu. Argipäev veereb edasi, nagu seni. Podcasti toimekalt kollektiivilt Kristian Kullamäele eraldi tänud, saatejuhtide kolmik näeb uues vormis eriti kompu välja. FIBA Europe Cupi algus BC Kalev/Cramo vaatest ja ka nende välisklubide vaatest, kus mängivad eestlased – Botevgrad Balkan, Bilbao Basket, Wloclaweki Anwil, Brindisi. Lisaks mõned tähelepanekud veel, mida annab seostada Eestiga. Brindisi puhul on eraldi teemaks ebaõnnestunud hooaja algus ja peatreeneri vahetus. Koduses liigas on meeskond endiselt võiduta ning ka eurosarjas ollakse kahe vooru järel nulli peal. Ei ole lihtne olukord, aga püssi ei tohi põssasse visata, tuleb hakkama saada. Joonas Riismaale jaksu ja jõudu. Euroliigaga seonduvalt tehakse juttu peatreeneri vahetustest – kolm vangerdust on juba toimunud (Bologna Virtus, Villeurbanne'i Asvel, Belgradi Crvena Zvezda) ja pole välistatud, et oktoobris nähakse neljandat „jalgade saagimist“ veel. Ohus on Baskonia peatreeneri Joan Penarroya töökoht. Sedavõrd innukad pole Euroliiga klubid peatreenerite vallandamisel varem olnud. Mis võib olla selle taga? Kas tõesti on liiga tase sedavõrd ühtlane, et paar järjestikust kaotust võivad tekitada üleüldise närvilisuse? Või on see ikkagi ülereageerimine. Lisaks tuuakse näide Leedu kõrgliigast, kus vallandati Kalev/Cramo endine peatreener Roberts Stelmahers. PAF Eesti-Läti liigas vaadatakse otsa tabeliseisule ning meenutatakse momente viimaste nädalate mängudest. Suurimad üllatajad on seni olnud Tal Tech/Optibet ja liiga uustulnuk Rigas Zelli. Tähelepanu pälvib ka Põhja-Euroopa liiga (ENBL), kus pärast pikka ootust pääses lõpuks väljakule Eesti klubi. Keila Coolbet tegi koduväljakul kuulsusetu debüüdi rumeenlaste Voluntari vastu, aga pikas vaates on kahtlemata tegu õige sammuga. Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts'ist ja Soundcloudist. Ammutage tarkust ja olge mõnusad!
10/29/20232 hours, 11 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Henri Drell Bullsis. Atamani karm treening tõi Kullamäele eredalt meelde raputuse Bambergi aegadest

Korvpallipodcasti "Pihtas põhjas" saatejuhtide kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko alustab esimest korda koosolekut aruteluga NBA-st. Ei maksa imestada, põhjus väga lihtne – Henri Drell tegi debüüdi Chicago Bullsi eest NBA hooaja eelses mängus Milwaukee Bucksiga. Kui Drell murrab end põhihooajaks meeskonda, siis nii hakkabki olema, igas saates esmalt NBA. Dinosaurus Kullamäe tunnistas ausalt, et temagi ootas ja vaatas, millal Eesti mees väljakule pääseb. Järelikult kõik ülejäänud korvpallihuvilised nii kui nii vaatasid. Drelli ja NBA teemade üle arutleti pikemalt, vaadati otsa treenerite vahetustele, uudsele hooaja sisesele turniirile, ja kõik saatejuhid käisid lauale pakkumise, kes tuleb kevadel NBA meistriks. Üks on kindel, Denver Nuggets teist aastat järjest meistriks ei tule, sest Nikola Jokic liiga pikalt kevadel mängida ei plaani. Vastasel juhul läheb poolteist kuud puhkuse ajast kaotsi. Seega on meistriks tuleku variante mitte rohkem kui 29. Euroliiga radadele sattudes tuli teemaks Ateena Panathinaikose peatreeneri Ergin Atamani kuue tunnine treening pärast Kreeka liiga mängu, mis küll võideti, kuid Ataman polnud rahul meeste suhtumisega. Kullamäe meenutab seepeale juhtumit Bambergi aegadest, kus peatreener Dirk Bauermann korraldas meeskonnale pärast kaotusmängu korraliku äratuse. Väga värvikas ja õpetlik lugu ning Kullamäe mahlakas esituses saaks sellest välja anda 30-minutilise audiokassetti. Audiofaili. Midagi sarnast Onu Remuse juttudega, mida ikka ja jälle kõrvadega haarata. PAF Eesti-Läti liigas vaatasid saatejuhid otsa tabeliseisule ning rääkisid viimastest esitustest. Kõne alla tulid ka Eesti klubide ponnistused rahvusvahelistes sarjades, mis seni on ühel või teisel moel takerdunud. Pärnu Sadam korraldas eeskujuliku FIBA Europe Cup kvalifikatsiooniturniiri, aga sportlikus plaanis eesmärgid ei täitunud. Vaatamata sellele usub Kullamäe, et tehakse õiget asja. Euroopasse on vaja pürgida ja ainult kodukamaral mängides Eesti korvpalli üldisemas plaanis edasi ei vii. Talts ja Jurtšenko laiemas vaates nõustuvad, kuid mõlemal on lisada veel oma spetsiifilisem vaatenurk. Podcast „Pihtas põhjas“ on vaadatav ja kuulatav Delfi Taskust, Spotifyst, Apple podcasts'ist ja Soundcloudist.
10/12/20231 hour, 58 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Võimalik, et Pärnu ei suuda Kullamäed kinni hoida, Euroliigas said paika Final Fouri meeskonnad

Podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko võtavad sõnaosavuse meistriklassi ja tarkuseterade täiuslikku kooskõla demonstreerides kokku korvpalliteemad, mis paari nädala jooksul lauale potsatanud. Peamisteks kõnepunktideks PAF Eesti-Läti korvpalliliiga ja oktoobri esimesel nädalal startiv Euroliiga. Kõlab võib-olla üllatuslikult, aga stuudio laua taga on koha sisse võtnud Eesti-Läti korvpalliliiga tabelit juhtiva meeskonna peatreener. Ei, stuudios ei ole külalisi, selleks meheks on Gert Kullamäe. Pärnu Sadamal hooaja alustuseks kahest kaks, eriilmelised võidud TalTech/Optibeti ja Keila Coolbeti üle. Räägime mõne sõna mõlemast mängust ning Kullamäe annab ülevaate meeskonna leegionäridest. Kohe-kohe seisavad ukse ees FIBA Europe Cupi kvalifikatsioonimängud, 3. ja 5. oktoobril, koduses Pärnu spordihallis, kuhu loodetavasti leiab tee ka rohkearvuline publik. Pikemas või lühemas versioonis peatume Eesti-Läti liiga arutelude juures kõigil Eesti klubidel, kes liigas kaasa teevad. Vähemalt korra on kõik meeskonnad juba väljakul käinud, seega esmase pildi plussidest ja miinustest annab kokku panna. Mõistagi tuleb juttu Keila korvpalli plahvatuslikust tülist. Arutluse all on arengud ja versioonid, millele ükski väljaanne pole seni tähelepanu pööranud. Kahtlemata huvitav ja fantaasiarikas. Euroliiga teeb avalöögi järgmisel nädalal. Osaleb 18 meeskonda, kellede hulgast saatejuhid panid paika need neli, kes jõuavad kevadel Final Fouri. Saab kuulda päris üllatavaid valikuid, aga tummiste põhjendustega. Raputusi on üle elanud päris mitmed tiimid: Ateena Panathinaikosel on uus peatreener ja 11 uut mängijat, Belgardi Crvena Zvezda tõi pardale 10 uut mängijat, vahetades sealjuures välja kõik välismaalased. Rohkearvuliselt on mängijaid liigutanud ka Istanbuli Anadolu Efes, Milano Armani, Bologna Virtus jt. Analüüsime Baskonia võimalusi ja milliseks võiks alanud hooajal kujuneda Maik-Kalev Kotsari ning Sander Raieste roll. Kullamäe toob välja väga tabava tähelepaneku, mis võib avaldada olulist mõju Kotsari efektiivsusele väljakul. Euroliigaga seoses tuleb juttu veel mitmest erinevast infokillust, olgu siis selleks Zagrebi Cibona pankrot, Arturs Žagarsi leping Fenerbahcega või Türgi klubi Moskvas käik, mis nõuaks liiga juhtkonna poolt väga selget reageeringut ja hukkamõistu. Mõned märksõnad olgu lisatud veel – Eesti mängijate hooaja algused välisliigades, Kalev/Cramo perereis Türki, e-FIBA maailmameistrivõistlused, 87 punkti mäng Eesti noorte meistrivõistluste kvalifikatsiooniturniiril.
9/29/20231 hour, 52 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Mis oli MM-il Läti edu võti? Kullamäe vabandas Vetra ees. Miks? Talts ja Jasikevicius koos turniiril

Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ alustab uut hooaega. Stuudios arutavad elavalt korvpalliteemade üle Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Seekordse episoodi peateemasid on kaks: kõik oluline maailmameistrivõistlustega seonduvalt ja lähenev PAF Eesti-Läti liiga. Vaatame otsa, mis seisus Eesti klubid hooaja hakatusel on. Liiga avalöök tehakse 21. septembril vastasseisuga BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks &Moorits ja selle eel, ühtse paketina, Kristjan Kanguri lahkumismäng. Filipiinidel Manilas kulmineerunud korvpalli maailmameistrivõistlustel oli mitmeid huvitavaid esiletõuse – riikidena võttes Saksamaa, Kanada, Läti, miks mitte Lõuna-Sudaan, persoonidest rääkides treenerid Gordon Herbert, Luka Banchi, uuesti tagasi Svetislav Pesic ja mängijatest väärivad esiletõstmist Dennis Schröder, Andreas Obst, Arturs Žagars, Andrejs Gražulis, Shai Gilgeous-Alexander, Vaidas Kariniauskas jt. Nendest kõigist me suuremal või vähemal määral ka juttu teeme. Kullamäe teab rääkida taustast, mis puudutab Saksamaa koondise viskekahur Obsti, kes kostitas poolfinaalis USA koondist 24 punktiga. Rääkides Saksamaast üldisemalt, siis nende edu ei ole juhus, panustatud on kõvasti ja tänasel päeval nopitakse vilju. Räägime sakslaste värvikast liidrist Schröderist, kelle kuju soovitab Jurtšenko panna Pärnu spordihalli ette. Otseloomulikult ei saa me üle ega ümber Lätist. Arturs Žagars mängis end kahe nädalaga maailmakaardile. Mis on tema taust ja kui lähedal ta oli 2021. aasta veebruaris Kalev/Cramoga liitumisele? Teine suur avaneja lätlaste leeris oli Andrejs Gražulis. Spekuleerime ka selle üle, mis saanuks siis, kui Lätil olnuks rivis nende supertäht Kristaps Porzingis. Ja loomulikult tuleb kiita MM-i parimaks treeneriks valitud Luca Banchit, kes on Läti koondise juures veedetud kahe aastaga suutnud meeskonna viia uuele tasemele. Mis oli ikkagi täpsemalt Läti edu võti ja kas lõunanaabrite suurepärane tulemus peaks ka meie korvpallile sädet juurde lisama? Kõik on võimalik! Juba järgmisel nädalal stardib PAF Eesti-Läti korvpalliliiga uus hooaeg. Milline Eesti klubi tundub olevat kõige paremas valmisolekus ja kes ei saa kontrollmängudes kohe kuidagi hoogu ülesse? Vaatame kiirelt otsa kõigile kaheksale Eesti klubile, kes Eesti-Läti liigas kaasa teevad. Mõistagi kutsume kõiki korvpallihuvilisi 21. septembri Tondiraba jäähalli hooaja avamängule BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks&Moorits, millele eelneb Kristjan Kanguri lahkumismäng. Elamus on garanteeritud. Ja saate lõppu veel mõned huvitavad tähelepanekud Hispaaniast, kus Talts käis kaasa elamas noorteturniirile, mille finaalis kohtusid Talts juunior ja Jasikevicius juunior. Head vaatamist!
9/13/20231 hour, 58 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Koduse turniiri taustal: kas Toijalat tasub kiita, kes luges mängu kõige paremini, mis saab edasi?

Podcasti „Pihtas põhjas“ tarkade kollektiiv koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko tegi kiire koosoleku, et lahata 2024. aasta Pariisi olümpia eelkvalifikatsiooniturniiri sündmusi. Eesti koondise peatreener Jukka Toijala tõmbas otsustaval mängupäeval kaardipakist jokkeri ning meeskond on juba teel turniiri teise faasi toimumispaika, Poolas Gliwices. Tšarterlennuga FIBA kulul. Eesti võitis selg vastu seina olukorras Israeli 67:65 ja pääses teisena jätkama. Koju sõidavad Tšehhi ja Põhja-Makedoonia. Pole kahtlustki, et edasipääs tähendab Eesti koondisele kordaminekut ning tunnustust väärivad nii mängijad kui ka treenerid. Samuti toetajad ja saali tulnud fännid, kohtumises Israeliga oli Tondiraba hallis võrratu atmosfäär. Võtame üksipulgi ette päris mitmed mängijad ning toome esile kõige eredamalt silma jäänud detailid. Kui suureks jokkeriks võib pidada Hugo Toomi mängu toomist ja seda hetkel, kui Eesti oli 3. veerandil selges mõõnas, kaotusseisus 38:48? Mida arvata Henri Drelli kaitsetööst, Mihkel Kirvese võitluslikkusest, Joonas Riismaa vigade parandamise oskusest? Mis pärsib Kristian Kullamäe tiibu, kas kapteni kohustused on psühholoogiliselt päris suur koorem? Eesti järgmiseks vastaseks on 18. augustil Poola. Eelmiste Euroopa meistrivõistluste neljas meeskond. Kaotada pole midagi. Pea Tallinna turniirist puhtaks ning julgelt mängule peale. Tuleb, mis tuleb. Veel tulevad saates arutluse alla: * Eesti klubide vastased eurosarjade kvalifikatsioonis, pluss tõsiasi, et Pärnu korraldab FIBA Europe Cupi eelringimänge. Alagrupp tundub olevat soodne, põhiturniirile pääs on täiesti reaalne. Kalev/Cramo läheb FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri kohta püüdma Türgi kuurorti Antalyasse; * Eesti klubide seis Põhja-Euroopa korvpalliliigas ehk ENBL-is. Tartu Ülikool/Maks&Moorits osaleb liigas kolmandat aastat järjest, TalTech ja BC Kalev/Cramo on kuulu järgi osalemisest loobunud. Nende asemel üritab jalga ukse vahale saada Keila. Juba õige pea saab näha ja kuulda, kas see läheb neil ka õnneks; * Eesti U16 noormehed lõpetasid Euroopa meistrivõistluste B-divisjoni turniiri kuuenda kohaga. Läti, Leedu ja Soome eakaaslased säilitasid koha A-divisjonis; * Naismithi korvpalli kuulsuste halli võeti teiste hulgas uute liikmetena vastu Dirk Nowitzki, Pau Gasol, Tony Parker, Dwyane Wade, Gregg Popovich. Kõnekad tänukõned ja kulda väärt elutõed. YouTube'is ja sotsiaalmeedias leitavad, soovitame vaadata ja kuulata. Elame veel!
8/16/20231 hour, 25 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Pihtas põhjas 100: Rosenthal ei olnud kadunud, mured koondisega, Kirves ja Veideman, Euroliiga trall

Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ on suvepuhkuselt tagasi, et tähistada tordi ja vahuse joogiga 100. eetrisse minekut. Laua ümber ikka kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Augustis jõuab vaatajate-kuulajateni kaks erisaadet, kus fookuses Tallinnas peetav Pariisi olümpia eelkvalifikatsiooniturniir, noortekoondiste suvised EM-turniirid, PAF Eesti-Läti liiga ja Euroliiga üleminekud ning mõndagi muud. Esmalt muidugi Eesti rahvusmeeskonna tegemistest, kes valmistub koduseks suurturniiriks, mille sarnast pole siinmail varem peetud. Kes siis olümpiale ei taha, ehkki sinna on Eesti sugusel meeskonnal ebareaalselt pikk kvalifitseerumisprotsess. Ja olgem ausad, sealt läbi tulla suhteliselt ebareaalne. Kuidas Eesti koondise seisud paistavad, kas ei ole mitte liiga palju puudujaid? Pulmad ja matused või ikkagi ainult pulmad? Muljed ja tähelepanekud Eesti U20 koondise A-divisjoni turniirist Kreekas. Jurtšenko ja Talts oponeerivad üksteisele treenerite-mängijate suhtluse teemal. Kui palju ja kellele tuleks anda tagasisidet? Kas rääkimine on luksus valitud seltskonnale või peaks tagasisidet saama koondise laiem ring? Ja kui laiaks koondise ringi üldse ajada, äkki ei peaks olema 24 nime, vaid piisab kohe 16 mängijast? Tehakse juttu ka U18 koondise B-divisjoni turniirist Portugalis ning kohe-kohe alustab samuti B-divisjonis etteasteid U16 koondis. PAF Eesti-Läti korvpalliliiga üleminekute ralli on olnud huvitav ja eks üllatusi tuleb veel. Kullamäe saab samuti lõpuks käima, kui jõutakse Mihkel Kirvese ja Rain Veidemani üleminekuteni. Mehe sõna ei maksa tänasel päeval enam midagi. Eesti mängijate osas on seni riisunud koore BC Kalev/Cramo ja TalTech. Kas Heiko Rannula ja Alar Varrak on imemehed või mis nipiga nad mängijad ära tinistavad? Rahvusvahelises korvpallis on teemaks Euroliiga ja ääri-veeri ka NBA. Jurtšenko pakub, et tuleval kevadel mängivad Euroliiga finaalis Belgradi Crvena Zvezda ja Ateena Panathinaikos. Talts ja Kullamäe seda miskipärast ei usu. Rohketest üleminekutest tekitab kõige enam poleemikat Kostas Sloukase liikumine Pireuse Olympiakosi ridadest Panathinaikosesse. Huvitav miks?
8/2/20232 hours, 8 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Rannula jääb. Kas Mazurs ja Kullamäe samuti jäävad? Play-offi käigus tervisemure ja uuringud

Klubikorvpalli hooaeg on läbi, vähemalt Eestimaal. Tarkade klubi ehk podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhid võtavad kokku viimased jutud ja hõikavad välja Korvpalli Herbert 2023 laureaadi. Stuudios tavapärane kolmik – Gert Kullmaäe, Janar Talts, Ivar Jurtšenko. Hooga võetakse kokku medalite jagamine PAF korvpalli meistriliigas. Kaks meest istuvad laua taga medal kaelas, kolmas ootab kuldset autasu BC Kalev/Cramolt. Lauale pannakse teooria, et finaalseeria otsustati juba enne mängude algust. Piisas ühest intervjuust, mis kruttis Cramo mängijad ülesse ning ülejäänu oli juba tehnika küsimus. Talts teooriaga ei nõustu, aga... Fakt on see, et Tartu Ülikool/Maks&Moorits mängis teist aastat järjest finaalis ja teist aastat järjest finaalseerias ühtegi võitu ei saadud. Küll on Tartu ridadest üks mees lennanud järgmiseks hooajaks juba oluliselt kõrgemale, teinud lepingu Prometey meeskonnaga. Räägime nii Andrii Voinalovychist kui ka finaalseeria kõige väärtuslikumaks mängijaks tunnistatud Oleksandr Kovliarist. Pärnu Sadama ja Viimsi/Sportlandi pronksiseeriast imbub lagedale nii mõndagi õpetlikku. Enda ja mängijate motiveerimine, tervisemured, finaalseeria eitamine. Kullamäe räägib asjadest, mis seni jäänud eesriide varju. Rahvusvahelistest sarjadest peatutakse pikemalt FIBA Meistrite liigal, Euroliigal ja NBA-l. Jurtšenko viskab õhku küsimuse, kas Talts ja Kullamäe tahavad Madridi Reali peatreenerilt Chus Mateolt vabandust paluda? Huvitav, mille eest? Korvpalli Herbert 2023 on Kalle Põder. Seekord otsustati esile tõsta ja tunnustada inimest, kes aidanud sportlasi ja eelkõige korvpallureid erinevate tervisemurede ning vigastuste ravil. Paljude tublide spordiarstide ja füsioterapeutide seast langes valik Kalle Põdrale, kes tervelt 20 aastat toimetas ka Eesti meeste korvpallikoondise taustajõudude hulgas. Hooaja viimase PAF-i auhinnamängu võitis loosi tahtel Urmas Teppo. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kes Eesti peatreeneritest, enne Heiko Rannulat, tuli viimati kahel aastal järjest Eesti korvpallimeistriks?“ Õige vastus on teadagi Alar Varrak, kes võitis Eesti liiga võidutrofee Kalev/Cramoga aastatel 2016 ja 2017. Õigeid vastuseid laekus 36. Tubli töö! Tänud kõigile, kes pika hooaja jooksul meie auhinnamängus kaasa lõid. Mõnusat suvepuhkust ja olge tegusad! Suvi on nautimiseks.
5/31/20231 hour, 58 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Võimas poolfinaalseeria: võrkpalluri esiletõus, Kullamäe murdumine, Tartu ootamatu abi ja palju muud

Korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ hooaja eelviimane koosolek. Teemasid palju, nagu ikka ja stuudios jätkuvalt kolm meest – Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Tõsi, vähe jäi puudu, et seekord olnuks laua taga targutamas vaid kaks osalist, kuna üks ei soovinud kodust välja tulla. Pärast pikka sisemist võitlust oli mees ikkagi kohal ning koosoleku käigus leidnud endale uue hingamise. Kõik tänu Taltsile, kes võttis Tartust kaasa sooja energiat. Mõistagi räägitakse palju poolfinaalseeriast Tartu Ülikool/Maks&Moorits – Pärnu Sadam. Mida kõike selles seerias ei juhtunud! Vigastused, murdumised, ootamatud tagasitulekud, peatreenerite kavalad käigud, lõpusekundite korvid jne. Peaaegu sama kõva vaatemäng kui Belgradi Partizan – Madridi Real Euroliigas. Loomulikult heidetakse pilk ka teisele poolfinaalseeriale, kus BC Kalev/Cramo alistas 3-0 Viimsi/Sportlandi ning vaadatakse ette, mis hakkab juhtuma finaalmängudes ning pronksiseerias. Teine suurem peatükk, millel peatutakse on Euroliiga. Ühtlasi saab podcast arutelu käigus upgrade'itud ehk uuele tasemele viidud – vol 2.0. Mida see täpsemalt tähendab, tasub üle vaadata. Kullamäe loobus Željko Obradovici särgi kandmisest, kuna Partizan kaotas 2-0 eduseisust play-off seeria Madridi Realile. Kuidas ikkagi on võimalik seeria maha mängida, arvestades et eduseisu pealt mindi koduväljakule 20 000 toetava fänni silme alla. Lahatakse ka ülejäänud kolme veerandfinaalseeriat ja tehakse ennustused Final Fouriks. Räägime rahast, nii Euroliiga kui Leedu meistriliiga kontekstis. Millal hakkab PAF Eesti korvpalliliiga või siis PAF Eesti-Läti liiga meeskondadele arvestatavaid summasid sisse tooma? Mida on vaja selleks teha? Podcasti peatoetaja PAF-i auhinnamängu võitis loosi tahtel Herkki Leemet. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kes on NBA mängijatest enne Kevin Duranti sõlminud Nike'iga eluaegse lepingu? Soovisime vastuseks kahte nime – Michael Jordan ja LeBron James. Õigeid vastuseid laekus 51. Tubli töö! Käesoleva saate küsimus puudutab kodust meistriliigat. „Kes Eesti peatreeneritest tuli viimati kahel aastal järjest Eesti korvpallimeistriks?“ Vihje siis asjaolule, et Heiko Rannulal on võimalik sel kevadel võtta teine järjestikune tiitel. Lööge julgelt auhinnamängus kaasa ning pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
5/15/20232 hours, 2 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kullamäe lahkab võidukat seeriat, Euroliiga kaklus ja õpetussõnad Eesti maadlejatele

Podcasti „Pihtas põhjas“ tarkade klubi võtab kokku aprillikuu teise poole korvpallisündmused. Stuudios tavapärane kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Saate esimene pool kuulub puhtalt PAF Eesti meistriliiga veerandfinaalide lahkamisele. Tähelepanu saavad kõik paarid, esmajoones muidugi vastasseis Rapla-Pärnu, kus seeria läks maksimaalselt pikaks, viienda mänguni. Vähesed teavad, et seeria esimene mäng tekitas telgitagustes päris palju kõneainet. Pärnu kaotas selle kohtumise suurest eduseisust. Võidu korral võinuks seeria lõppeda juba kolme mänguga. Vähemalt teoreetiliselt. Delikaatseid momente jagus veel ja mõistagi nendest ka räägime. Tartu ja Keila vastasseisus pakkus halenaljaka vaatepildi esimene mäng, kus Keila mehed jooksid väljakul ringi suvaliste soojendussärkidega. Kas see on okei, liigal mingisugused reeglid ikkagi on? Keila liider Matej Radunic seerias kaasa ei teinud ja see jättis oma jälje. Saatejuhid kiidavad Keila peatreenerit, kes sõnas Eesti Päevalehele antud intervjuus, et tal hakkavad silmad avanema ja tuleb teadmine, mis korvpallis päriselt toimub... parem hilja kui mitte kunagi. Kalev/Cramo pani selgelt paika Tallinna Kalev/Audentese. Küsimusi tekitab seeria viimane mäng, kus Kalev/Audentes jäi 38 punkti peale. Huvitav, mis tunne oli peatreeneril Rauno Pehkal? Viimsi/Sportlandi ja TalTech/Optibeti seeriast lootsid saatejuhid enamat, aga läks Viimsile kuivalt 3:0. Kas TalTechi peatreeneritöö on Alar Varraku talendi raiskamine Mis eesmärk meeskonnal üldse on? Tähelepanu saavad ka Eesti madalamad liigad, erinevad eurosarjad, eestlastega seotud liikumised ja uudised. Vähe pikemad jutud tulevad Euroliiga ja NBA play-off'idest. Kuum teema on mõistagi Madridi Reali ning Belgradi Partizani mängijate kaklus. NBA väljakutelt tunnustame soomlast Lauri Markkaneni ja Los Angeles Lakersit. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinnamängu võitis sel korral loosi tahtel Kaarel Maripuu. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mitmes Eesti meistriliiga veerandfinaalpaaris võidab seeria nõrgema asetusega meeskond?“ Õige vastus oli „1“ ja õigeid vastuseid laekus 15. Kõige enam pakuti varianti „0“, ent sellega püünele ei pääsenud. Käesoleva saate küsimus puudutab NBA-d. Värskelt tuli uudis, et Kevin Durant sõlmis Nike'iga eluaegse lepingu. Temast sai kolmas NBA korvpallur, kes sarnase diili teinud. Kes on enne Duranti sõlminud Nike'iga sarnase lepingu? Tahame teada kahte nime. Lööge julgelt auhinnamängus kaasa ning pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
4/30/20232 hours, 12 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Mille pinnalt arvamus, et VEF ei oska kossu mängida? Tuleval hooajal Tallinnas Euroliiga klubi?

Teie ees on korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ esimene episood, kus Janar Talts astub viiekümnendaid. Nüüdsest on kõik teisiti. Enam ei ole ühtegi verisulis noormeest stuudios niisama kaasa noogutamas, vaid kõik kolm – Gert Kullamäe, Ivar Jurtšenko ja Talts oskavad elukogemuse pinnalt sõna sekka öelda. Saate sissejuhatuseks mõistagi õnnitlused ja laulud. Aga erandkorras, kuna sõda ju endiselt kestab... Selgub, et Kullamäe on kunagine poistekoori mees ja jääb segases, miks ta üldse korvpalli juurde sattus. Esimese teemana tuleb jutuks PAF Eesti – Läti liiga finaalneliku turniir ja sellele eelnenud veerandfinaalid. Tartu Ülikool/Maks&Moorits on pronksiga ülimalt rahul. Raskustega astuti läbi veerandfinaalist, esimest korda Final Fouril, olude sunnil hõrendatud koosseisuga ja ikkagi medalil. Kõigele lisaks alistati pronksimängus kodune suurrivaal BC Kalev/Cramo, mis julgustab vastu rinda tagudes ütlema, et Tartu on hetkel Eesti kõige kõvem korvpalliklubi. Või ikkagi Viimsi/Sportland on kõige kõvem, kes oli veerandfinaalis lähedal liiga võitja BC Prometey kukutamisele? Loomulikult ei jää puudutamata Kalev/Cramo vintsutused ja häving. Häving just Prantsusmaa euromängu mängu vaates, sest see, et Eesti – Läti liiga finaalturniir saab nende jaoks olema ülimalt keeruline, oli selge juba ammu. Mängugraafik, reisid, ka ilma sekeldusteta, jätavad jälje. Kui keegi veel ei tea, siis Cramos mängivad normaalsed inimesed, mitte superkangelased mõnest multifilmist. Kusjuures ka spordimeedias ja ülekannetes räägiti arusaamatul kombel superkangelastest ning sellest, et Riia VEF ei ole liiga tõsine vastane. Halloo, tuleme ikkagi maa peale tagasi! Põhjalikult lahatakse saates veel Euroliigat ja NBA-d, põigatakse USA üliõpilaskorvpalli ning Eesti madalamate liigade juurde. Saate küsimus puudutab Eesti meistriliiga veerandfinaale ja kõlab nii: „Mitmes veerandfinaalpaaris võidab seeria nõrgema asetusega meeskond?“ Vastuseks piisab numbrist, võimalikud variandid on – 0, 1, 2, 3, 4. Vastused, nagu ikka, aadressile [email protected], vastata on aega 16. aprillini. Klassikalist PAF auhinnamängu võitjat me sel korral välja ei selgitanud, vaid auhind läks sümpaatia põhjal, loosita, Markko Lehtmele. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Küsisime, mida Kristjan Kangur Eesti – Läti liiga põhiturniiri viimases mängus kohtunik Ranno Konksile ütles, et kohtunik reageeris kahe tehnilisega. Humoorikaid ja vähem humoorikaid pakkumisi laekus 30 ringis. Tänud kõigile, kes viitsisid kaasa mõelda ja oma versiooni juhtunust meile saatsid. Saatest saab teada nii Markko pakutud versiooni kui ka üsna täpse versiooni juhtunust. Head vaatamist ja kuulamist!
4/10/20232 hours, 17 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Eesti meistriliiga tuliseim play-off paar, Kalev/Cramo saatus eurosarjas ja erakordne küsimusmäng

Korvpalliteemasid käsitlevas podcastis „Pihtas põhjas“ peeti märtsikuu teine koosolek, stuudios nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Lisaks Delfile ja Delfi Tasku keskkonnale saab tarkade klubi juttu kuulata Spotifyst, Apple podcastist ning Soundcloudist. Alustuseks hekseldati läbi PAF Eesti-Läti liiga põhiturniiri lõpp ning alanud play-off seeriate esimesed vastasseisud. Kas ainus küsimus on selles, kes saab edasi paarist Tartu Ülikool/Maks&Moorits – Ventspils või pärast avamängu pole sealgi enam mingit küsimust? Põhiturniiri valguses pakkusid kõik saatejuhid välja ühe või kaks mängijat, keda esile tõsta. Ühtlasi selgus tõde Keila meeskonna kohta... kes neid mänge seal ikkagi võitudeni veab? Päris põhjalikult võeti ette ka Eesti meistriliiga veerandfinaalpaarid. Kolme võiduni kestvate seeriate alguseni on veel mitu nädalat aega, ent põnevust annab juba praegu korralikult juurde kruvida. Kullamäe selgitab mahlakas võtmes, miks saab kõige intrigeerivamaks paariks Rapla Avis Utilitas – Pärnu Sadam. BC Kalev/Cramo eurosarja edu lahates jõutakse tõdemuseni, et see võib olla harukordne võimalus FIBA Europe Cup kinni panna. Järgmisel vastasel Cholet Basketil on mängujuhi vigastuse tõttu keeruline seis ning viimased kohtumised koduliigas on neile kujunenud väga raskeks. Ühtlasi vaatame juba tulevikku. Kas Kalev/Cramo koosseisu on järgmiseks hooajaks paigal hoida suhteliselt võimatu ning mis uksed võib eurosarja edu avada Heiko Rannulale? Nii et ikkagi Bambergisse? Spekuleeritakse mõnuga. Pikemalt peatutakse veel USA üliõpilasliigal ja Kerr Kriisa ülikooli vahetusel, Euroliigal, NBA-l ning G-liigas hooaja lõpetanud Henri Drell saab kuldaväärt soovituse. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinnamängu võitis loosi tahtel Rauno Laisaar. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kas Arizona ülikool, kus mängivad Kerr Kriisa ja Henri Veesaar, jõuab NCAA finaalturniiril Final Fouri?“ Õige vastus oli „Ei“ ja õigeid vastuseid laekus 39. Arizona kaotas kohe märtsihulluse esimeses ringis Princetoni ülikoolile 55:59. Käesoleva saate küsimus ei olegi nagu küsimus, vaid hoopis rännak fantaasiamaailma. Kristjan Kangur sai PAF Eesti-Läti liiga põhiturniiri viimases mängus Kalev/Cramoga eemaldamise, kohtunik Ranno Konksilt kaks kiiret tehnilist viga umbes 10 sekundi jooksul. Küsime, mida Kangur teie arvates kohtunikule ütles, et kohtunik reageeris kahe tehnilisega. Saatejuhtidele kõige enam sümpatiseerinud vastus saab auhinna. Seekord loosirattasse midagi ei lähe. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
3/27/20232 hours, 19 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Kullamäe vajab juuksevärvi, Tartul uus peatreener sihikul, kas korvpalliliit reageerib üle?

Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ on väljas uue episoodiga, mis ei ole võib-olla nii lõbus kui tavaliselt. Stuudios ikka kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Üdini tõsiseid teemasid on päris mitmeid. Räägime lahkunud Eesti korvpallitähest Jaak Lipsost, NBA tähe Ja Moranti püstoliga ööklubis vehkimisest, Ukraina sõjast ja sellega seoses Eesti korvpalliliidu presidendi Priit Sarapuu avaldusest mitte minna mängima olümpiamängude eelkvalifikatsiooniturniiri. Juhul kui Venemaa koondis lubatakse turniirile. PAF Eesti-Läti korvpalliliiga arutelude juures peatume seekord pikemalt mängul TalTech/Optibet – Pärnu Sadam. Selgub, et Kullamäe teeb plaane, mis ükski ei toimi. Uurime lähemalt. Tartu Ülikool/Maks&Moorits meeskonna spordidirektor saab häid soovitusi peatreeneri valikuks. Janar Talts puikleb küll vastu, aga põhjenduste laviinis lisanduvad veel mõned head valikud. Tundub, et Tartus läheb põnevaks. Räägime Viimsi/Sportlandi viimase hetke tugevdusest ja Eesti meistrivõistluste unelmate veerandfinaalpaarist Pärnu Sadam – Rapla Avis Utilitas. Kalev/Cramo osas on jututeemaks FIBA Europe Cupi play-off Saksamaa klubi Bambergiga. Käesoleval hooajal on eurosarjas suudetud võita mitu nii-öelda ellujäämismängu ja see võiks anda lootusi ka veerandfinaali korduskohtumiseks. Euroliigas on põhiturniiri lõpuni vaid kuus vooru. Tabeliseis on intrigeeriv ja vähemalt hetkel meile rõõmu valmistav. Baskonia seisab 6. kohal ehk on play-off meeskondade hulgas. Ent üks võit või kaotus võib muuta palju. Kullamäe tuleb ootamatult välja ulmelise ettepanekuga ning ennustab Euroliiga võitjat. Tundub, et Talts ja Jurtšenko saavad järjekordselt tasuta märjukest. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis fortuuna tahtel Jarmo Aas. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kas Eesti meeste korvpallikoondise uueks peatoetajaks sai ennustusportaal PAF?“ Õige vastus oli „Ei“ ja õigeid vastuseid laekus 42. Koondise peatoetajaks sai Fenix Casino. Käesoleva saate küsimus puudutab USA üliõpilasliiga NCAA finaalturniiri, kuhu kvalifitseerus 64 meeskonda ja naiskonda. Küsime meeste turniiri kohta: „Kas Arizona ülikool, kus mängivad Kerr Kriisa ja Henri Veesaar, jõuab Final Fouri?“ Vastuseid ootame kuni kevade alguseni ehk 20. märtsi õhtuni. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
3/14/20232 hours, 8 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Maailma seitsmes korvpalliriik, Kullamäe teksapüksid ja turniir Bali saarel

Korvpallipodcasti „Pihtas põhjas“ tegijad kogunesid sel korral Eesti Vabariigi 105. aastapäeva järgselt ja kui tänasel päeval küsida, kas me sellist Eestit tahtsimegi, siis iga korvpallisõber vastab pikemalt mõtlemata „Muidugi!“. Mõistagi saab sellest välja lugeda otsese vihje Eesti – Sloveenia korvpallikoondiste MM-valiksarja kohtumisele, mille meie meeskond lõpusekundite kolmesest võitis 79:78. Kangelaseks tõusis Kristian Kullamäe. Maailma seitsmes korvpalliriik pandi paika, ei ole meie asi, kes Sloveenia eest mängis või ei mänginud. Tulemus maksab ja juubeldused on igati auga välja teenitud. Lahkame saates nii Eesti mängu kui ka teiste alagruppide seise. Muide, enne valikturniiri viimast vooru on teoreetiline edasipääsu võimalus olemas veel Islandil. Meie masti meeskond, mis tähendab, et Eesti peab tulevikus võtma samuti julge sihi maailmameistrivõistlustele pääsuks. Miks mitte!? PAF Eesti-Läti liiga aruteludes võetakse sel korral luubi alla vastasseis Keila KK – Tallinna Kalev/Audentes. Lisaajaga mängus sai magusa võidu Keila 103:100. Kuulame treenerite kommentaare ning vaidleme päris tuliselt, kas noored vääriksid veelgi enam usaldust või kastanid tuuakse tulest puhtalt kogemustega? Ühtlasi selgub, et Pärnu Sadama peatreener Gert Kullamäe ei suuda meestele selgeks teha algtõde – pall tuleb sisse visata. TaltTech/Optibeti juhendaja Alar Varrak valdab seda kunsti perfektselt, ent kes siis ikka söendab kolleegile helistada ja abi paluda. Ise paneb Kullamäe kõik pallid muidugi sisse. NBA mehed võtaks ta vastu teksapükstes ja näitaks, kuidas päriselt kolmeseid kotti pannakse. Oh, jummal... Saate teemaderingi mahtus ka erinevate riikide karikavõistluste kokkuvõte, mille põhjal võiks küsida, kas Euroliiga on ikka kõige kõvem klubisari Euroopas? Räägime korvpalliteemalisest vestlusõhtust Raplas, heade mängijate müümisest Indoneesia liigasse ja ees ootavast Bali turniirist. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis fortuuna tahtel Kert Karbe. Palju õnne! Võtame võitjaga ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mitu punkti viskas LeBron James mängus, millega ta tõusis NBA kõigi aegade edukaimaks punktiviskajaks?“ Õige vastus on 38 punkti. Käesoleva saate PAF-i auhinnamängu küsimus puudutab Eesti koondist: „Kas Eesti meeste korvpallikoondise uueks peatoetajaks sai ennustusportaal PAF?“ Piisab „Ei“ või „Jah“ vastusest. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
2/26/20232 hours, 13 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

LeBroni rekord viis Kullamäe ahastuse äärele ja kuidas sattus Eesti suurfirma Žalgirise toetajaks?

Korvpallipodcast „Pihtas põhjas“ peab oma järjekordse koosoleku ning stuudios laua taga istuvad Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Kõigil kolmel üsna värskelt seljataga Leedu reis, mille peamiseks sihtpunktiks, nii nagu veel paaril tuhandel eestlasel oli Kaunas ja sealne Žalgirio arena, kus pea 15 000 pealtvaataja ees peeti Euroliiga kohtumine Žalgirise ja Baskonia vahel. Leedu muljetest on saates pikemalt juttu ning Kullamäe esineb üsna emotsionaalse avaldusega. PAF Eesti-Läti liigas peatume pikemalt Viimsi/Sportlandi ja Keila KK mängul, sõna saavad nii meeskondade abitreenerid kui ka peatreenerid. See on kohtumine, kus Keila juhendaja pidi viimasel veerandajal väljakult lahkuma. Sealt jõuame sujuvalt kohtunike teemani, mille ümber on viimasel ajal päris palju vahtu klopitud. Sel nädalal said kokku meistriliiga klubide esindajad ja kohtunike esindajad. Millest räägiti ja kuidas saaks omavahelist koostööd paremaks? Ühtlasi toome näite Leedu meistriliigast, kus vilemeestega seonduv info tuuakse jõuliselt avalikkuse ette ning keegi ei peida eksimuste korral pead liiva alla. Kõvasti kiitust jagub BC Kalev/Cramole ja Heiko Rannulale, kes murdis eurosarjas kaheksa parema hulka. Tartu Ülikool/Rock ja Gert Kullamäe suutsid sama hooajal 2013/2014. Tartu jäi toona kaheksa hulka pidama, loodetavasti suudab Cramo sammu edasi teha. Lihtne see loomulikult olema ei saa, vastas on traditsioonidega Saksamaa klubi Brose Bamberg. Korralikuks madinaks läheb stuudios korvpalliliiga NBA arutelude juures. Põrkuvad vana kool versus tänapäevane meelelahutus. Kas LeBron Jamesi punktirekordi sündi võinuks või pidanuks esitlema kuidagi teisiti? Kas spordis ei olegi enam kõige tähtsam võit? Viskame pilgu peale ka NBA viimase hetke üleminekutele ja vahetustehingutele. Kohvrid pakkisid nii Kyrie Irving, Kevin Durant kui ka Russell Westbrook. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis fortuuna soosingul Ilmar Freimann. Palju õnne! Võtame võitjaga ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kas Baskonia on käesoleva saate ajaks jätkuvalt Euroliigas play-off kohal ehk kaheksa hulgas?“ Õige vastus on „Jah“. Laekus 54 vastust, neist õigeks osutus 46. Eestlane ikkagi jagab seda korvpalli asja! Käesoleva saate PAF-i auhinnamängu küsimus puudutab NBA-d: „Mitu punkti viskas LeBron James mängus, millega ta tõusis NBA kõigi aegade edukaimaks punktiviskajaks?“ Ehk siis ootame ühe konkreetse mängu punktisummat. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
2/16/20232 hours, 6 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Kui palju teenib Eestis kõrgepalgaline korvpallur? Kalev/Cramos uued tuuled, Pahvi pikk plaan

Aasta esimene kuu on möödunud linnulennul. Podcasti „Pihtas põhjas“ tegijad arutavad nii aja kulgemise üle kui ka korvpallist, kuidas siis muidu. Stuudios tavapärane tarkade kolmik – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. PAF Eesti-Läti liigaga seonduvalt tuleb lauale päris mitu teemat. Esiteks lahatakse põhjalikult Kalev/Cramo ja Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa vastasseisu, kus peale jäi pealinna meeskond. Cramol tundub olevat meeskonnas muudatusi, millest ei ole veel kõva häälega teada antud. Süüvime Tartu peatreeneri Nikolajs Mazursi Eesti Päevalehele antud pikemasse intervjuusse, mis tekitas hulga küsimusi. Eesti-Läti liigas makstavad rahanumbrid, millal tasub minna mängima eurosarja jne. Pärnu Sadam toob korvi alla mehe, kellel pikkust koos ketsidega 217 cm. Lõuna-Sudaanist. Kullamäe räägib ausalt ära, kuidas kullatükk näppu sattus. Ühtlasi küsib Talts, et miks on nii, kui Eesti klubi juhtub suurelt kaotama, ilmuvad kiirelt lood, et kellegagi pühiti põrandat. Kui aga Eesti klubi alistab Riia VEF-i, siis otsi uudist tikutulega taga... Kajastame ka positiivseid asju kiirelt ja kõlavate pealkirjadega! Tummine tükk saatest kuulub Euroliigale ja suuresti Euroliiga noorteturniirile, mis toimus jaanuari kolmandal nädalavahetusel Münchenis. Kullamäe ja Talts olid Saksamaal kohal ning ahmisid lisaks mängudele tarkust ka treenerite koolitusel. Esinejateks teiste hulgas Pablo Laso ja Svetislav Pesic. Turniiril mängis teadupärast kaasa Kullamäe noorem poeg Oliver, Ulmi akadeemiaga. Saalis vuras ringi lugematu hulk agente ja skaute, neist päris mitmetega õnnestus Kullamäel ja Taltsil ka suhelda. Kuuleb häid lugusid. Peatume ka NBA Tähtede mängu algviisikutel, Shaquille O'Neali väljaütlemisel, ees ootava NBA drafti prognoosidel ning USA üliõpilasliiga hetkeseisul, mis puudutab Arizona Wildcatsi meeskonda, kus pallivad Kerr Kriisa ja Henri Veesaar. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis sel korral Triin Vasemägi. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kumb meeskond võidab vastasseisu BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks&Moorits?“ Õige vastus oli „Kalev/Cramo“. Laekus 49 vastust, neist õigeks osutus 23. Tänud kõigile, kes kaasa mängisid. Kuna Tartu kaotas, jäi ekstra välja pandud auhind saatust ootama. Mitte kauaks. Rõõmupäev tegijatele, alati ei pea jagajale jääma näpud. Käesoleva saate PAF-i auhinnamängu küsimus puudutab Euroliigat: „Kas podcasti järgmise episoodi toimumise hetkeks on Baskonia jätkuvalt Euroliigas play-off kohal ehk kaheksa hulgas või mitte?“ Piisab „JAH/EI“ vastusest. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
1/30/20232 hours, 16 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Eesti vilemehed pagesid pärast mängu riietusruumi. Miks? Kotsar ja Raieste peatreeneri jutule

On küll 12. jaanuar ja head soovid 2023. aastaks peaks juba soovitud olema, ent „Pihtas põhjas“ podcasti tegijaid see ei heiduta, soovime siin ja praegu, korvpallirahvale ning spordirahvale tervikuna head uut aastaringi. Korvpallitarkade koosolekul hekseldavad akuutseid teemasid, nagu ikka, kolmeste kunn Gert Kullamäe, laualõvi Janar Talts ning mängujuht Ivar Jurtšenko. Aasta algusele kohaselt minnakse teemadesse sisse hoogsalt ning kõigepealt võetakse tutist kinni Eesti olümpiakomiteel. Aasta sportlaste valikul ilmnesid suured puudused. Konkreetselt meeste osakonnas. Kas Eestis jagatakse spordist midagi, sisulises plaanis, või medalite sära teeb EOK inimesed päris pimedaks? PAF Eesti-Läti liiga sündmusi kajastades tuleme välja uue rubriigiga, mis keskendub vähe konkreetsemalt ühele mängule ning sel korral saab suuremat tähelepanu vastasseis BC Kalev/Cramo – Pärnu Sadam. Spetsiaalselt tehtud videoklipid ja intervjuud. Jõuame otsapidi kohtunike teemani, kus Kullamäe annab teada 30. detsembril aset leidnud kummalisest käitumisest. Pärnu ja TalTechi mängu teenindanud vilemehed pagesid kohtumise järgselt riietusruumi ning sulgusid sinna, peatreeneritele kätt andmata. Kartus, ebaviisakus või midagi kolmandat? Kas kohtunike teema juures ei peaks Eestis hakkama käituma sarnaselt Euroliigale? Euroliiga ja NBA võib seekord panna ühte patta. Luka Doncic esines väljaütlemisega, et ta ei viitsi väga NBA-d vaadata, pigem jälgib Euroliigat. Kas sellega on kõik öeldud? Üks on tõsine mäng ja teine tsirkus? Ka San Antonio Spursi legendaarne treener Gregg Popovic tegi vihje tsirkusele. Euroliiga arutelu lõpus edastame palve Maik-Kalev Kotsarile ja Sander Raiestele, et nad läheks Baskonia peatreeneri Joan Penarroya jutule, konkreetse sportliku küsimusega: „Mis tunne on?“ Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis sel korral Ragnar Nurmik. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Kas mõnel Eesti noortekoondisel, U16 ja U18 vanused, õnnestub ära võita Baltic Sea Basketball Cup?“ Õige vastus oli „EI“. Laekus 19 vastust, neist õigeks osutus 11. Tänud kõigile, kes kaasa mängisid. Seekordne PAF-i auhinnamäng tuleb tavapärasest pisut erilisem. Küsime: „Kumb meeskond võidab 20. jaanuaril aset leidva kohtumise BC Kalev/Cramo – Tartu Ülikool/Maks&Moorits?“ Mäng toimub Tallinnas. Kui juhtub võitma Tartu, lisandub Janar Taltsi poolt auhinnapaketti kast kesvamärjukest. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected].
1/12/20232 hours, 17 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Kui krõbeda SMS-i saatis Talts kaotuse järel Keila peatreenerile? Kullamäe vajus tooli sisse

Korvpallitarkade klubi ehk podcast „Pihtas Põhjas“ lahkab kahe viimase nädala sündmusi, mis aset leidnud nii kodus kui kaugemal, nii väljakul kui väljaku ääres. Stuudios tavapärane ründekolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Mida kõike on paari nädala jooksul juhtunud! Tartu Ülikool/Maks&Moorits ehk kevadine Eesti meistriliiga finalist kaotas PAF Eesti-Läti liigas uustulnukale Keilale. Ja kuidas veel kaotas... Lisaks jäi Tartus veidratel asjaoludel pidamata karikamäng kahe rivaalitseva leeri vahel. Tartu Ülikool pääses sõrmegi liigutamata veerandfinaali. Mis Emajõe kallastel toimub? Pärnu Sadam tegi samal ajal võimsa debüüdi FIBA Europe Cup alagrupiturniiril alistades ilusa esitusega FC Porto, samas teine kohtumine võõrsil lõppes Hollandi saunaga ehk tabloolt vaatas vastu -32. Abitreener kirjeldab platsiäärseid tundmusi, mis surusid positiivsusest pakatava Eesti mehe sügavale toolikumeruste vahele. Kas õlekõrs kusagilt üldse paistab? Esiliiga klubi Kadrina Karud alistas karikamängus meistriliiga meeskonna Tallinna Kalev/Audentese. Nädalas kaks korda harjutavad mehed võitsid igapäeva harjutajaid. Kõll mitte kahe mängu kokkuvõttes, aga ühes mängus siiski. Kuidas on võimalik, et amatöör paneb meistriliiga klubi vastu piltlikult öeldes võrgud põlema? Kahe mänguga 54 punkti. Kuhu on jäänud profisportlase eneseuhkus? Euroliigas on üllatavalt edukalt hooaega alustanud eestlaste koduklubi Baskonia ning Berliini Alba. Kolme vooru järel on mõlemal täisedu. Arutletakse, mis on olnud edu võtmeks. Samal ajal on hooaeg keeruliselt alanud Belgradi Partizanile ja Euroliiga kõige edukamale peatreenerile Zejlko Obradovicile. Korvpalliliigas NBA läks värskelt käima uus hooaeg. Millised meeskonnad on ennustusportaalide arvates suurimad tiitlisoosikud ja kellele panustamine toob kaasa priskeima boonuse? Mõistagi, juhul kui... Miks on erilise tähelepanu all LeBron James ning kui kolossaalseid summasid teenib TNT stuudioshow „Inside the NBA“ saatejuhtide nelik? Kas Henri Drell on unistuste liigasse pääsemise lävel või mitte? Seekordne auhinnamängu küsimus puudutab Eesti meistrisarja: „Mis hooajal mängis koduses meistriliigas viimati 9 klubi?“ Küsimus on ajendatud tõsiasjast, et tänavu on meistriliigas või siis PAF Eesti-Läti liigas kaasa tegemas üheksa Eesti klubi. Pange vastused teele aadressile: [email protected], õigesti vastanute vahel loosime välja väärt auhinnakomplekti. Täname kõiki, kes reageerisid eelmises saates esitatud küsimusele, mis puudutas FIBA Europe Cup sarja. Selgelt rohkem usuti BC Kalev/Cramo võimalustesse eurosarjas kaugemale jõuda, aga mõned pakkusid ka Pärnu Sadamat. Loosirattas on teadupärast FIBA Meistrite liiga pall, aga võitja selgumiseni läheb veel aega.
1/5/20231 hour, 21 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Kas Pärnu on mänguliselt nii sõlmes, et FC Porto võiks tulla eurokohtumisele jalgpallimeeskonnaga?

Korvpalli üle arutlev „Pihtas Põhjas“ podcast pidas oktoobri esimese koosoleku, stuudios nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Alustuseks hekseldatakse (mitte ei menetleta) läbi Euroliiga esimene voor, mis pakkus Eesti korvpallipublikule väärt elamuse. Maik-Kalev Kotsar tegi Baskonia eest niivõrd särava debüüdi, et tunnistati mängu parimaks ja perfomance index reitingu järgi oli tema esitus väärt vooru MVP tiitlit. Kas keegi on debüütmängus MVP tiitlit varem saanud!? Räägime Leedu treeneritest, rahadest, liiga ees seisvatest väljakutsetest ja jõuame jutuga sinna, et õhku tõuseb küsimus, kes on PAF Eesti-Läti liigas eestlastest kõige kõrgema palgaga mängija? Kes teab, võib julgelt vihjata või lihtsalt omapoolse pakkumise teha e-maili aadressile: [email protected]. Loosisime välja saate peatoetaja PAF-i auhinna. Eelmises saates esitatud küsimusele: „Kas BC Kalev/Cramo jõuab FIBA Europe Cup sarjas alagrupiturniirile?“ laekus üheksa õiget vastust. Loomulikult oli õigus neil, kes vastasid „Jah“. Kaasa mängijaid oli 20 ehk enam kui pooled suhtusid liiga pessimistlikult. Olgem koduse korvpalli osas positiivsemad! Loosi tahtel võitis auhinna Marten Mägi. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust. Pärnu Sadam ja Kalev/Cramo alustavad eeloleval kolmapäeval eurosarjas alagrupimänge, Pärnu võõrustab FC Portot ja Cramo hollandlaste Gröningeni. Viskasime õhku küsimuse: „Kumb Eesti klubidest jõuab eurosarjas kaugemale?“ Mängige kaasa, vastata on aega 18. oktoobrini. Kirjapaunaks ikka [email protected]. Auhind on vägev, kes vaatab või kuulab saadet, saab teada. PAF Eesti-Läti liiga mängude arutelu juures võeti laua alt välja saag... Esialgu sümboolselt. Korvpallihuvilised juba aimavad, et lahkama hakati Keila ja Pärnu kohtumist, kus valitsev Eesti meister tuli suurte raskustega trammi alt välja. Millised mõtted Kullamäel mängu ajal pähe tikkusid? Miks saab riielda Keila peatreener Peep Pahv? Jõudes Liepaja üllatusvõitude juurde tõusevad ülesse murenoodid. Puhtalt lätlastest koosnev meeskond tuleb ja võidab Kalev/Cramot, kus mängib 4-5 välismaalast. Kas me oleme mingis mõttes oma tegemistega ikkagi ummikus? Piltlikult, tulevad mingid x-lätlased ja võidavad. Samas, võib-olla me ei ürita piisavalt, et ehitada ainult eestlaste baasil meeskond või meeskondi. Äkki see on ikkagi võimalik, sarnaselt lõunanaabritele? Ja võib-olla osad klubid peakski keskenduma Eesti korvpalli arendamisele, mitte niivõrd tulemusele. Aga, kes selle kinni maksab? Kes lätlastel maksab või neil lihtsalt ei olegi raha ja omadega mängimine on sundkäik? Kuna Jurtšenko peres tehti kõrgliiga debüüt, siis Kullamäe ja Talts meenutavad oma kunagist debüüti. Kui lihtne või keeruline esimesi samme kõrgseltskonnas teha on? Kullamäe pajatab meeleoluka loo 35-aasta tagustest aegadest. Oh jeerum, ürginimene. Klubikorvpalli vaates põigatakse veel Leedu, Poola, Iisraeli ja Itaalia väljakutele. Kuidas on läinud hooaja algus Eesti koondise liikmetel? Kiire kokkuvõte tehakse ka Austraalias lõppenud naiste korvpalli maailmameistrivõistlustele, kus USA ülemvõim oli rohkem kui mäekõrgune. Euroopa korvpall on kaugel maas.
1/4/20231 hour, 47 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Miks me kiidame Sloveenia koondist kui nad pole nii põhimõttekindlad kui meie? PAF-i auhinnamäng

Pikk suvi ja ühtlasi pikk ootus on saanud lõpu. Podcast „Pihtas Põhjas“ on tagasi ning sama jõulises koosseisus kui varasemalt – seenioride lemmik Gert Kullamäe, noortega suhestuja Janar Talts ning endiste koondislaste ja staartreenerite ohjes hoidja Ivar Jurtšenko. Lisaks kuulamisele on võimalik saadet nüüdsest ka vaadata. Saatejuhtidel on suvega tarkust veelgi juurde tulnud. Tundub võimatu, et palju siis ühe väikese peakese sisse tarkust mahub, aga kui on kummipea... siis ikka mahub lõputult. Kerge eneseiroonia ei tee kunagi paha. Kullamäe on endiselt Pärnu Sadama abitreener, Talts Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa spordidirektor ning Jurtšenko suhestub rohkemal või vähemal määral Tallinna Kalev/Audentesega, mis on läbi elamas olulisi muutusi. Hooaja esimeses saates keskendutakse suuresti koondiste temaatikale. Mitte ainult rahvusmeeskonna tegemistele, mis on küll peamine fookus, aga ka noortekoondiste suvistele Euroopa meistrivõistluste turniiridele. Noortega seoses kerkib esile mitu olulist tähelepanekut, mis ajab vanematel härradel pulsi korralikult ülesse. Eesti U20 koondisega A-divisjoni pääsemise eest saab kiidulaulu kuulda Alar Varrak, kes on kõvem treener kui Heiko Rannula ja Andres Sõber kokku. Võtame kokku Eesti rahvusmeeskonna suvised tegemised, alates juunikuistest valikmängudest ning arutleme Euroopa meistrivõistluste finaalturniiri ootuste üle. Teeme ennustusmängu, kus saavad kaasa lüüa kõik kuulajad-vaatajad. Mitmendal kohal lõpetab Eesti koondis alagrupimängud, kus vastasteks Itaalia, Ukraina, Horvaatia, Suurbritannia ja Kreeka. Saatejuhid teevad ka omapoolse ennustuse. Pane vastus teele aadressile: [email protected], õigesti vastanute vahel loosime välja saate peatoetaja PAF-i auhinnakomplekti. Kuna sel hooajal tehakse „Pihtas Põhjas“ podcasti liikuva pildiga, on saates uus rubriik – PILT JUTUSTAB. Korvpalliga seotud hetked, mille juurde annab rääkida ägeda loo. Esimesel korral piilume aastasse 2001, mis on omakorda vägagi seotud tänase päevaga. Head vaatamist ja kuulamist ning elame Eesti koondisele Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril tuliselt kaasa nii Milanos kohapeal kui ka siin Eestis. Koondis teeb avalöögi 2. septembril, vastaseks Itaalia.
12/29/20221 hour, 29 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Mis on ikkagi kriteeriumid, mille põhjal otsustada Toijala jätkamine? Kohtunikud riietatakse lahti

Korvpallipodcast „Pihtas Põhjas“ peab alanud hooaja teise koosoleku. Kohal, nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Lisaks kuulamisele on võimalik saadet nüüdsest ka vaadata. Keskendume suurelt jaolt käimasolevatele Euroopa meistrivõistlustele. Veerandfinalistid on tänaseks päevaks teada, Eesti alagrupist jõudsid kaheksa hulka eeldatavad soosikud Kreeka ja Itaalia. Eesti koondis kaotas mõlemale alagrupis 21 punktiga. Meil on Euroopa eliiti jõudmiseks veel minna. Aga... Kuidas ikkagi kokku võtta Eesti koondise mängud EM-il? Kas me olime loodetud tasemel, kuidas said hakkama nii mängijad kui ka treenerid? Lahkame momente, mis tekitasid vastakaid arusaamu ja tõstatasid küsimusi. Läheme personaalseks ning räägime konkreetsetest nimedest. Mõistagi saab peatähelepanu koondise peatreener Jukka Toijala, kelle osas tuleb õige pea langetada jätkamise või mitte jätkamise otsus. Kas jutt pooleli olevast teekonnast on ikka alus uue lepingu sõlmimiseks? Räägime ka Euroopa meistrivõistlustest üldisemalt. Palju on hambusse jäänud kohtunike arusaamatud otsused. Kullamäe toob kohtunike töös esile tahu, millest seni pole väga räägitud. Jurtšenko tutistab Leedu koondise abitreenereid, kes oleks pidanud skandaalses Leedu-Saksamaa mängus kohtunikele õigel hetkel valjuhäälse märkuse tegema, siis oleks kõik lahenenud. Talts toob tähelepanekuid Milano mängusaali tribüünidelt, kus ta istus maailma paremate vilemeeste ja treenerite keskel ehk siis Eesti fännide tribüünil. Saate lõpuosas vaatame põgusalt otsa klubihooajaks valmistumisele. PAF Eesti-Läti liiga alguseni on jäänud vähem kui kolm nädalat ning kõik meeskonnad peavad kontrollmänge. Pärnul ja Kalev/Cramol on ukse ees eurosarjade kvalifikatsioonid. Sel hooajal teeme igas saates ennustusmängu korvpalli suurtoetaja PAF-i auhindadele, kus saavad kaasa lüüa kõik kuulajad-vaatajad. Sel korral küsime lihtsalt ja konkreetselt - „Kes tuleb Euroopa meistriks?“ Saatejuhid teevad ka omapoolse ennustuse. Pange vastused teele aadressile: [email protected], õigesti vastanute vahel loosime välja väärt auhinnakomplekti. Kuna saade on nüüdsest liikuva pildiga, on meil uus rubriik – PILT JUTUSTAB. Korvpalliga seotud hetk või hetked, mille juurde annab saatejuhtidel mõnusalt muljetada. Seekord piilume aastasse 2015 ja seome seda kõike käesolevate Euroopa meistrivõistlustega. Head vaatamist-kuulamist! Auhinnamängu vastuseid on võimalik teele panna kuni 16. septembrini, enne Euroopa meistrivõistluste poolfinaalide algust.
12/26/20221 hour, 36 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

2022 TOP5 sündmused, karikaturniir Narvas, video riietusruumist ja soovitused Henri Drellile

Podcasti „Pihtas põhjas“ aasta viimane episood on kokkuvõtete tegemise koht, aga mitte ainult. Mõistagi räägitakse ka kõigest sellest, mis on korvpallis päevakohane. Stuudios nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Karikafinaal Narvas osutus kangelaslikuks ettevõtmiseks. Kõigi jaoks. Nii korraldajatele, osalejatele kui ka pealtvaatajatele. Kas see ikka on korvpalli populariseerimine või tuleks seda nimetada kuidagi teisiti? Mängud iseenesest olid ju tulised, aga see kõik muu... Ja muidugi ajagraafik. Panna meeste karikafinaal näiteks kattuma jalgpalli MM-i finaaliga on tõeline kunsttükk. PAF Eesti-Läti liigas on Eesti klubidel suurepärane seis. Tervelt viis klubi mahub hetkel 8 parema hulka ehk sammub play-off'i kursil. Kas sarnane hoog võiks püsida kevadeni välja? Euroliigas rõõmustab Eesti publikut Baskonia, kelle ridadesse mahuvad Maik-Kalev Kotsar ning Sander Raieste. Kas jõudmine Final Four'i võiks olla meeskonnale jõukohane ja mis on ikkagi olnud edu võti? Aasta TOP5 sündmuste arutelus toob Kullamäe lagedale video, mis on seni näha olnud väga valitud silmadele. Kuidas üks A4 paberileht ja abitreeneri kritseldatud varesejalad võivad osutuda prohvetlikeks ning moraali tõstvateks. Tõeline tuhkatriinulugu, pisarakiskuja. Talts tõstab kokkuvõtete tegemise ajal esile fänniarmeed, kes näitas Euroopa meistrivõistlustel, et Eesti on korvpalliriik ja see mäng läheb meile tõeliselt korda. Jurtšenko tõstatab omakorda küsimuse: „Kas Eesti korvpalliliidu inimesed või rahvuskoondise treenerid saatsid jõulupaki Saksamaa koondise tagamängijale Dennis Schröderile?“ Kes kuulab või vaatab podcasti värsket osa, saab kõigest teada üksikasjalikult. Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis sel korral Birgo Ruberg. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mitu viskeblokeeringut tegi 2019. aasta suvel peetud U16 Euroopa meistrivõistlustel prantslaste supertalent Victor Wembanyama ühes mängus keskmiselt?“ Õige vastus 5,3 blokki mängus. Täpseid vastuseid laekus 14. Tänud kõigile, kes kaasa mängisid. Seekordne PAF-i auhinnamängu küsimus on seotud noortekoondiste Baltic Sea Basketball Cup turniiriga. Küsime: „Kas Eesti noored suudavad mõnes vanusegrupis tulla esikohale?“ Vanuseid on neli – U16 ja U18 neiud ning U16 ja U18 noormehed. Täiesti sobilik on ei/jah vastus. Lööge julgelt kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile: [email protected]. „Pihtas põhjas“ tarkade klubi soovib kuulajatele-vaatajatele rahulikke jõule ning mõnusat aastavahetust. Ja ühtlasi vägevaid kordaminekuid 2023. aastal, mis saab numbri mõttes olema ilmselgelt korvpallimaagiast pulbitsev.
12/23/20222 hours, 12 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Kumb on tõenäolisem, kas Rapla tulek Eesti meistriks või Kullamäe tõusmine Euroliiga treeneriks?

Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad pidasid alanud sügise esimese arutelu. Uues vormis, särgid otse Belgradist. Hooaja alguseni on jäänud loetud päevad, mis tähendab, et pinge kasvab. Stressipallid on kuum kaup. Viimaste nädalate sündmuste üle arutlevad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Mõistagi ei pääse üle ega ümber mitmest kohustuslikust teemast – Pärnu Sadama FIBA Meistrite liiga kvalifikatsioon, mängufilmi „Kalev“ linastumine, kus üheks peaosaliseks on noor Kullamäe, Euroopa meistrivõistluste kokkuvõte ning õige pea algav kodune hooaeg ehk PAF Eesti-Läti korvpalliliiga start. Eriti põnev on muidugi filmiteose arutelu, sest stuudios istub inimene, kelle käest saab küsida, kuidas siis 31-aastat tagasi tegelikult oli. Mis vastab filmis tõele ja mis mitte. Kas Kullamäe käis jalgrattaga treeningul, kas Margus Metstak lõi tal nina veriseks, kas tõesti Tiit Sokk vaikis terve hooaja, kas Gert ei saanudki meistriks tuleku hooajal ühtegi korda platsile ja miks tal nii õudne põrgatamistehnika oli. Kohati kisub päris huumoriks. Sel hooajal teeme igas saates ennustusmängu korvpalli suurtoetaja PAF-i auhindadele, kus saavad kaasa lüüa kõik kuulajad-vaatajad. Seekordne küsimus puudutab BC Kalev/Cramo meeskonda: „Kas paljukordne Eesti meisterklubi jõuab FIBA Europe Cup sarjas põhiturniirile?“ Esimese mängu peavad nad Leedus, Jonavas 27. septembril ning kuni selle päevani ootame ka vastuseid. Kas „jah“ või „ei“. Pange oma arvamus teele aadressile: [email protected], õigesti vastanute vahel loosime välja väärt auhinnakomplekti. Eelmises saates esitatud küsimusele: „Kes tuleb Euroopa meistriks?“ laekus kaks õiget vastust, milleks oli siis Hispaania. Rõõm on tõdeda, et kaasa mängiti aktiivselt, vastajaid oli tervelt 37. Enamjaolt pakuti võitjaks Saksamaad või Prantsusmaad. Loosi tahtel võitis auhinna Karlis Karm. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust.
12/23/20221 hour, 31 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Milline Eesti klubi kannatab võrdlust Tel Avivi Maccabi, Brooklyn Netsi ja Golden State Warriorsiga?

Podcasti „Pihtas põhjas“ tegijad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko pidasid pea kolmenädalase pausi järel tummise koosoleku. Päevakord oli tihe ja hõlmas päris laia ampluaad – alates koduste karikavõistluste süsteemi muutmisest kuni Brooklyn Netsi peatreeneri lahtilaskmiseni välja. Kuna 2023. aasta maailmameistrivõistluste valiksarjas on käes FIBA „aken“ ehk rahvuskoondiste mängude nädal, siis iseenesest mõistetavalt vaadati otsa Eesti koondise nimekirjale. Neljateistkümne mehe hulgas on valikmängude tasemel päris mitmeid uusi tulijaid. Kullamäe väitel saavad kõik, kes Pärnu Sadama meeskonnast läbi käivad uue hingamise ja pole imestada, et mullu meistriks tulnud koosseisust on koondise praeguses valikus tervelt neli mängijat – Robert Valge, Mihkel Kirves, Artur Konontšuk ja Hugo Toom. Koondise teemal esitasime ka PAF-i auhinnamängu küsimuse: „Mitu võitu Eesti käesolevas valikaknas saab?“ Kuna mänge on kaks, 11. novembril kodus Rootsi ja 14. novembril võõrsil Soomega, siis vastuse variantideks saab olla 0, 1 või 2. Mängige kaasa ja pange enda valik teele aadressile: [email protected]. Eesti klubide mängud FIBA Europe Cup sarjas. Pärnu Sadama luhtunud võimalus ja Kalev/Cramo müstiline mäng võõrsil. Võita enam kui 50 punktiga! Aga Cramolgi on võimalikud murenoodid õhus, vigastused võivad kaardimajakese päris kiirelt upakile ajada. Pärnu klubi inimesed teavad seda värskelt omast käest. Samas on Kullamäel väga konkreetne sõnum nii oma klubi mängijatele kui ka teiste klubide palluritele. PAF Eesti-Läti liigas vaadatakse tabeliseisu ning kiidetakse Viimsi/Sportlandi. Talts räägib, mis tunne on kui meeskond mopi otsa riputatakse ja... Lõpuks jõutakse miskitmoodi järeldusele, et Keila peatreenerist Peep Pahvist võib kunagi saada päris okei korvpalliajakirjanik. Euroliiga juttude juures on eelkõige huviorbiidis Maik-Kalev Kotsari ja Sander Raieste koduklubi Baskonia. Kas juba praegu võib ridade vahelt välja lugeda, et sel hooajal on Baskonia jaoks juhtumas midagi suurt? Ookeani tagustest tegemistest saavad tähelepanu nii NBA, G-League kui ka värskelt alanud üliõpilasliiga NCAA. Taaskord loosisime saates välja peatoetaja PAF-i auhinna. Eelmises saates esitatud küsimusele: „Millal mängis Eesti meistriliigas enne tänavust hooaega viimati 9 meeskonda?“ laekus 15 õiget vastust. Õigus oli neil, kes vastasid – hooaeg 2016/2017. Kaasa mängijaid oli enam kui 40 ehk päris paljud sel korral eksisid. Aga pole hullu, mängige ikka, ja küll ükskord näkkab. Fortuuna tahtel võitis auhinna Alar Mällo. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust.
12/13/20221 hour, 54 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Pärnu on kevadel Eesti meistriliiga finaalis, luubi all Müürsepp, Toijala, Ivanovic ja teised

Korvpallitarkade ehk podcasti „Pihtas põhjas“ saatejuhtide hooaja seitsmes kogunemine. Viimased nädalad on läinud kolmikul suurepäraselt. Kes on saanud ametikõrgendust, kes kirja esimese mängu Eesti koondises (mis sellest, et showmängus), ja kes võõrsil võidu Ventspilsi üle, mida pole ammu juhtunud. Saate peateemadeks mõistagi treeneritega seotud uudised. Kõigepealt peatreeneri vangerdus Pärnus ning lisaks Martin Müürsepa kivi alt üles leidmine. Paika saanud tandem Kullamäe-Müürsepp on koostööd teinud varemgi ja mitte ainult treeneritena. Mida arvata Eesti koondise peatreeneri Jukka Toijala lepingu pikendamisest 2026. aastani? Viimase aasta ametlike mängude võiduprotsent on Eesti koondisel olnud lahja, kõigest 25 protsenti. Kas peatreeneri ametis maksavad võidud või midagi muud? Kas spordis kehtib ütlus, et head lapsed kasvavad vitsata või peab peatreener mängijatega teatud momentidel olema vanakuri ise? Saates lahatakse PAF Eesti-Läti liiga sündmusi, kus Eesti klubidest on hetkel play-offi kursil Kalev/Cramo, Tartu Ülikool/Maks&Moorits, Viimsi/Sportland ning Rapla Avis Utilitas. Mitmed klubid on täiendanud ridu. Euroliigas on arutluse all Baskonia tegemised ning karmi käega Duško Ivanovici asumine Belgradi Crvena Zvezda peatreeneri toolile. Tähelepanu saavad ka NBA ja NBA tütarliiga G-League, mõistagi seonduvalt Henri Drelliga. Seekord loosisime saates välja koguni kaks auhinda. Peatoetaja PAF-i auhinna võitis Margus Tepaskent. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mitu võitu saab Eesti rahvusmeeskond MM-valiksarja aknas?“ Õigeks vastuseks osutus 0 võitu. Pihta läinud vastuseid laekus 23. Juba oktoobri alguses viskasime õhku küsimuse: „Kumb Eesti klubidest jõuab eurosarjas kaugemale, kas BC Kalev/Cramo või Pärnu sadam?“ Tänaseks on teemaga klaar, kuna Cramol on turniiritabelis 4 võitu, milleni Pärnu meeskonnal enam võimalik jõuda pole. Õigeid vastuseid laekus 44, fortuuna tahtel võitis FIBA Meistrite liiga ametliku mängupalli Taavi Markson. Palju õnne, võitjaga võetakse ühendust. Seekordne PAF-i auhinnamängu küsimus on ajendatud Ukraina toetuseks korraldatud heategevuslikust korvpallimängust, millega kogutud summa läheb Kiievi Avangardi korvpallihalli taastamiseks. Ürituse Ukraina poolseks eestvedajaks oli kahekordne NBA meister Slava Medvedenko, kes tuli Los Angeles Lakersiga kahel korral, 2001 ja 2002 NBA meistriks. Küsime: „Mis klubi vastu oli Lakers 2002. aasta kevadel, läänekonverentsi finaalis püstihädas? Play-off seeria läks otsustava seitsmenda mängu peale.“ Lööge kaasa, pange vastused teele, kirjapaunaks ikka [email protected].
12/11/20221 hour, 41 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Kohtunik, kes vilistab hobi korras, võib süüdimatult eksida, Pärnus tegutseb „Lammutaja Ralf“

Podcast „Pihtas põhjas“ arutleb detsembrikuu esimeses saates nii maistest kui ka ebamaistest asjadest. Vaatluse all on päris mitu kriitilisemat teemat, mis puudutab näiteks kohtunike tegevust PAF Eesti-Läti liigas, mängugraafikute tegemist ja noorte korvpalli. Stuudios, nagu ikka, kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Olgu alustuseks ära öeldud, et nüüdsest on „Pihtas põhjas“ podcast taaskord kuulatav ka Soundcloudi keskkonnast. Kasutage võimalust! Tõsi pilti sealt ei näe, nii et maksimaalse elamuse saamiseks tuleb Delfi portaalist vähemalt osaliselt saade ikkagi üle vaadata. Aga saatest. Esmalt paralleelmaailmatest. Kui Tartul Ülikool/Maks&Mooritsal on portfell võitudest pungil ja tundub, et võiduseeria ei katkegi (kui siis kevade hakul pauguga), siis Pärnu Sadam üritab kõigest väest ebaõnne müsteeriumist pääseda ja mõne harva võidu tabelisse kirjutada. Viimasel ajal on just Tartu olnud risti jalus ees, kolme nädala jooksul on tartlastele alla jäädud kolm korda. Viimane lahing lõppes teisel lisaajal, peale mida nägi Pärnu peatreener Kullamäe unes Robert Valget. Mis põhjustel, selgub värvika arutelu käigus. Sama mäng viis korvpallitargad ka kohtunike tegevuse arutelu juurde. Järeldused võivad tunduda mõnele kibedad ja ebaõiglased, aga mõelge sügavuti järele... Kui Kullamäe peaks väljaütlemiste eest trahvi saama, on maailma karjuvat ebaõiglust täis. Tähelepanu ja juttu jagus saates veel Euroliigale, NBA-le, ebameeldivale kogemusele Eesti noorte korvpallis, Kalev/Cramo võimalustele FIBA Europe Cupi vahegrupis, eelseisvale Eesti karikavõistluste finaalturniirile ja asendamatule FIBA peasekretärile Andreas Zagklisele, kellega pikendati töölepingut aastani 2031. Ulme! Podcasti peatoetaja PAF-i auhinna võitis sel korral Holger Tamm. Palju õnne! Võitjaga võetakse ühendust. Eelmisel korral küsisime: „Mis tiimiga oli Los Angeles Lakers hädas 2002. aasta NBA play-off'i poolfinaalis, enne meistriks tulekut?“ Õige vastus – Sacramento Kings. Õigeid vastuseid laekus 28. Tänud kõigile, kes kaasa mängisid. Seekordne PAF-i auhinnamängu küsimus tuleb korvpalli supertalendi, „tulnukaks“ titulleeritava Victor Wembanyama kohta. 2019. aasta augustis tegi Wembanyama Prantsusmaa noortekoondisega kaasa U16 Euroopa meistrivõistlustel, kohtudes muuhulgas ka Eestiga. Küsime: „Mitu viskeblokeeringut tegi toona 218 cm pikkune mängumees turniiri jooksul ühes mängus keskmiselt?“ Kes vaatab või kuulab podcasti, saab mõned head vihjed juurde. Lööge julgelt mängus kaasa ja pange vastused teele e-maili aadressile [email protected].
12/9/20221 hour, 43 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Miks pelgas Kullamäe finaalseerias rahalist karistust ja kellele kuulub „Korvpalli Herbert 2022“?

Korvpallipodcast „Pihtas Põhjas“ lõpetab, vähemalt selleks hooajaks. Grande finale! Viimase paari nädala sündmuste üle arutlevad ning ühtlasi annavad välja auhinna „Korvpalli Herbert 2022“ Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Saate esimene pool kuulub ettearvatult Eesti meistrivõistluste finaalseeria lahkamisele. Seeria lõppes küll Pärnu Sadama ajaloolise 3-0 võiduga, kuid olgem ausad, intriigi oli. Tartu Ülikool/Maks&Moorits ei andnud midagi kergelt. Räägime tartlaste protestist ja rahalistest karistustest, mis ühele poole tulid ja teisele poole ei tulnud. Võimas toetus tribüünidel, arusaamatu Tähtede viisik, Pärnu võiduplaan ja alati keerulise varjundiga küsimus: „Mis saab edasi“? Rahvusvahelises plokis toob Kullamäe esile uudise Lätist, kus räägitakse üsna kindlas kõneviisis, et järgmisel hooajal mängib PAF Eesti-Läti liigas kaasa Ukraina klubi. Mõistagi saavad tähelepanu Euroliiga ja NBA. Juttu tuleb Leedu meistrivõistlusest, kus Kaunase Žalgiris jäi esimest korda pärast Leedu taasiseseisvumist finaalseeriast välja ning peab mängima kõigest pronksile. Saate lõpus tehakse teatavaks „Korvpalli Herbert 2022“. Statuudi kohaselt soovitakse auhinnaga esile tõsta inimesi, kelle panus Eesti korvpalli on väga oluline, aga see jääb pahatihti varju või märkamata. Head kuulamist!
5/30/20222 hours, 5 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Kogu tõde meistriliiga poolfinaalidest, muuhulgas TalTechi peatreeneri korrale kutsumine

Podcasti „Pihtas Põhjas“ hooaja eelviimases saates on suures osas arutluse all Eesti meistriliiga poolfinaalides toimunu. Stuudios on võidukate meeskondades esindajad Gert Kullamäe ja Janar Talts ning sõltumatu vaatleja Ivar Jurtšenko. Mõlema seeria kohta selguvad väga huvitavad detailid ning korrale kutsutakse ka TalTech/Optibet meeskonna peatreener Alar Varrak. Pärast kaotust vastase rahakotis ei sorita, eriti veel valguses, et põhiturniiri teise meeskonnana oleks mõistlik pigem enda tegemisi või tegemata jätmisi analüüsida. Mille pinnalt tekkis murrang Pärnu Sadama ja Kalev/Cramo vastasseisus? Ükski senine analüüs pole tõele lähedal olnud. Kes kuulab, saab tõe teada. Loomulikult tehakse juttu ka Euroliigast, NBA-st, Euroopa tugevamate liigade play-off seeriatest. Kullamäe Delfi rubriigis on uudised Lätist, Leedust ja Soomest. Head kuulamist!
5/18/20222 hours, 5 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Lollus, mida play-off'ide ajal ei maksa teha. Kas treenerite töös uus ja esmapilgul kummaline trend?

Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko pidasid järjekordse koosoleku. Juttu jagus paariks tunniks. Põhjalikult hekseldati läbi nii PAF Eesti meistriliiga veerandfinaalid kui ka Euroliiga veerandfinaalid. Kuulajad saavad teada, kelle sõnu tasub eurokorvpalli osas võtta puhta kullana ning kelle sõnadesse võiks pigem suhtuda kerge muigega. Kullamäe ütleb otse välja, mis andis Eesti meistriliiga play-off seeria keskel Pärnu Sadama mängijatele Rapla Avis Utilitase vastu lisamotivatsiooni. Ta nimetab seda vastase lolluseks. Talts kinnitab, et Tartu Ülikool/Maks&Moorits alistas Viimsi KK/Sportlandi igati õiguspäraselt. Kui keegi peab enesekriitiliselt peeglisse vaatama, siis selleks meheks on Ronalds Zakis. Kas Tartus on nüüd rahu maal peal? Kolmas veerandfinaalpaar TalTech/Optibeti ja Tallinna Kalevi vahel oli õpetlik. Mis osas? Kes kuulab, saab seda korduvalt teada... Heidame pilgu Eesti noorte meistrivõistluste põhiturniiridele ja anname ülevaate, kus peetakse erinevate vanuseklasside otsustavad finaalturniiride mängud. Ühtlasi arutame, kui kriitiliselt tasub suhtuda noorteklasside tulemustesse ning mis on arengu juures tegelikult kõige olulisem. Rahvusvahelises korvpallis saavad Euroliiga kõrval tähelepanu NBA, EuroCup, FIBA sarjad ning Hispaania, Itaalia ja Saksamaa liiga. Välisliigadega seoses toob Kullamäe välja huvitava tähelepaneku Saksamaalt, Bonni Telekomi meeskonna treeneripingilt. Kas sellest saab juba lähitulevikus uus trend? Head kuulamist!
5/6/20222 hours, 10 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Talts otse võidupeolt stuudiosse, meistriliiga klubidel on käes tõe hetk, Burgoses valitseb paanika

Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ tarkade klubi, koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko vaagib sel korral põhjalikult PAF Eesti meistriliiga, Saku I liiga ja Saku II liiga tegemisi. Kui meistriliigas play-off lahingud kohe-kohe stardivad, siis esimeses ja teises liigas jäid kahel järjestikusel nädalavahetusel seljataha finaalneliku turniirid. Üks võidumeestest on ka stuudios, Talts võitis Tartu Kalev/Estiko ridades esiliiga. Võidukarikas on lühikese ajaga saanud vett ja vilet, sattunud päris pöörastesse kohtadesse. Esiliigas saavad mitmel korral puid alla treenerid, teise liiga puhul tuleb teemaks suurte kehade puudumine. Kullamäe küsib otse: „Kus on kohalikud Kalevipojad?“ Rahvusvahelises korvpallis on samuti käes suurte mängude aeg – Euroliiga, EuroCup, FIBA Meistrite liiga ja muidugi NBA. Jurtšenko läheb „põlema“ NBA play-off paari Boston Celtics – Brooklyn Nets peale. Kyrie Irving hakkab keset mängu sööma, kuna islamiusulisena ei tohi ta Ramadaani ajal päikesetõusust kuni päikeseloojanguni süüa ja juua. Tsirkus, mitte profisport. Räägime lähemalt ka Saksamaa, Hispaania ja Itaalia kõrgematest liigadest, kus Eesti koondise mängijate klubid lõpetavad põhiturniire. Kõige keerulisemasse seisus on sattunud Kristian Kullamäe kodumeeskond Burgos Hereda San Pablo, mis neli vooru enne põhiturniiri lõppu kukkus Hispaanias väljalangemistsooni. Paanika on klubis nii suur, et hooaja viimasteks mängudeks tuuakse mehi juurde! Kristian mängida ei saa, aga ta on meeskonna juures ja saab närvilisest õhustikust oma osa. Head kuulamist!
4/25/20222 hours, 23 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

Kõike ei pea avaldama, osa lugusid võib sahtlisse kirjutada. Mis toimus Reali meestega Ateenas?

Korvpallipodcast „Pihtas Põhjas“ võtab kokku paari viimase nädala sündmused. Stuudios nagu ikka tarkade klubi kolm liiget – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Kõva aur läheb mõistagi PAF Eesti-Läti liiga finaalturniiri arutelule. Kullamäe tuleb otse Riiast ja pronksise autasuga. Torgime siit ja torgime sealt, mõni koht osutub päris hellaks. Asjalikku juttu jagub samuti. Mida arvata kuulsatest oraaklitest ning kas KK Viimsi/Sportland finaali jõudmine on ikka muinasjutt? Või pigem hoopis väga hea tulemus kvaliteetse meeskonnaga. Teeme juttu ka Põhja-Euroopa korvpalliliiga finaalturniirist, mis peeti Poolas Wloclawekis. Tartu Ülikool/Maks&Moorits pidas seal kaks tasavägist kohtumist, mis mõlemad siiski kaotati. Esimest hooaega toiminud liiga võitis 1,5 miljoni euro suuruse eelarvega Wloclaweki Anwil. Mis plaanid on tulevikus ja kas Eestist osaleb selles sarjas tuleval hooajal rohkem kui üks meeskond? Talts avab tausta. Euroliigas on põhiturniiril pidamata veel vaid üks kohtumine ning 19. aprillil stardivad play-off mängud. Mis saab Madridi Realist? Üks kaotus ajab teist taga, lisaks saatis peatreener Pablo Laso meeskonnast minema kaks mängijat. Kaunase Žalgiris sõlmis samal ajal võtmemängijatega lepinguid, Paulius Jankunas jättis Euroliiga väljakutega hüvasti. Euroliiga noorteturniiril käis Varese eest väljakul Karl Markus Poom. Korvpalliliiga NBA põhiturniiril oli kõige kõvem meeskond Phoenix Suns. Nende üks liidritest, 36-aastane mängujuht Chris Paul oli liiga parim sööduandja. Kõige väärtuslikuma mängija ehk MVP tiitlile kandideerivad kolm pikka – Joel Embiid, Nikola Jokic ja Giannis Antetokounmpo. Millised meeskonnad võiks tänavu jõuda NBA finaalis? Head kuulamist!
4/11/20221 hour, 43 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Ka kõige vägevamatel korvpalliagentidel on piirid ees, Kullamäe lubab Eesti-Läti liigas raputusi

Korvpallitarkade klubi, podcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad on valmis saanud järjekorras 75. episoodi. Stuudios laua ümber, nagu sel hooajal tavaks, Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Suur osa saatest on pühendatud Eesti korvpallile ja eelkõige PAF Eesti-Läti liigale. Põhiturniir on läbi ning veerandfinaalpaarid teada. Võimsa ponnistusega play-offi jõudnud Tartu Ülikool/Maks&Moorits läheb kokku põhiturniiri võitja Riia VEF-iga ja Pärnu Sadam kohtub BC Kalev/Cramoga. Nii Pärnu kui Tartu mehed pakatavad optimismist ning lubavad, piltlikult öeldes, kivist vett pigistada. Seeriad mängitakse kahe võiduni. Analüüsitakse ka põhiturniiri laiemalt kui ühtäkki jääb stuudios elu seisma. Kullamäe küsib Taltsilt: „Ütle, kelle poolt sa meie paaris oled?“ Kas TalTech tegi Kalev/Cramole teene või andis Ventspils teadlikult mõne mängu ära, et vastast valida? Küsimusi on palju. Räägime ka Saku esiliigast, teisest liigast ning Eesti naiste finaalseeriast. Teeme ülevaate ja kokkuvõtte USA üliõpilasmeistrivõistlustest. Eestlaste jaoks on märtsihullus (March Madness) selleks korraks lõppenud. Matthias Tass pani finaalturniiri kahes mängus püsti korralikud numbrid, aga sellest jäi meeskondlikus plaanis väheks. Kerr Kriisa kangelaslik platsile naasmine võis olla kahe otsaga mõõk. Ühest küljest näitab see spordimehe sisu, aga teisalt ei lubanud jalg väljakul muretult tegutseda ning tavapärast panust anda. Moskva CSKA-st lahkunud Iffe Lundbergi NBA-sse minek on agentide hiilgav töö, arvab Kullamäe. Seepeale tekib arutelu, kas Jurtšenko oleks ka võimalik muinasjutulise agenditööga NBA-sse saada... kahjuks on inimvõimetel siiski piirid. Euroliigas kindlustas põhiturniiri võidu Barcelona, Kullamäe rubriigis uudised Lätist, Leedust ja Soomest, heategevusliku oksjoniga annetati MTÜ Eesti Pagulasabi kaudu Ukraina toetuseks 500 eurot.
3/27/20222 hours, 3 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Mis legend, kõigest viis tiitlit 26 aastaga! Kullamäe Moskva liftis ning oksjon Ukraina toetuseks

Podcast „Pihtas Põhjas“ on tagasi eetris, pärast kuu pikkust pausi. Covid-19 viirus tegi laastamistööd, ent nüüd sai korvpallitarkade klubi taas koguneda. Ikka koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Sõjategevusest Ukrainas ei saa üle ega ümber. Räägime mõjudest ning pähe potsatavatest mõtetest, kiidame leedulaste suurklubi Kaunase Žalgirist, kes on väga sirgjooneliselt ja väljendusrikkalt hukka mõistnud Venemaa agressiooni. „Pihtas Põhjas“ kolmik kutsub omalt poolt kõiki kuulajaid osalema oksjonil, mille tulu läheb Ukraina abistamiseks, sihipäraselt MTÜ-le Eesti Pagulasabi. Oksjonile on pandud komplekt – rariteetne Janar Taltsi Eesti koondise mängusärk, podcasti tegijate autogrammidega (särk tehtud Taltsi viimaseks koondisemänguks Serbiaga), PAF Eesti-Läti korvpalliliiga sini-must-valge mängupall, autogrammidega ja raamat „Eesti korvpall. Esimene sada 1920-2020“, autogrammidega. Pakkumisi ootame e-maili aadressile: [email protected]. Teeme koos toetusavalduse Ukrainale! Gregg Popovichist sai NBA kõigi aegade kõige kõvem treener. Või kas ikka sai? Mitu tiitlit tal on? LeBron James tahab teha Valmo Kriisat, Brooklyn Nets sattus hämmastaval kombel peksupoisi rolli. Venemaa klubide kõrvaldamine Euroliigast pöörab tabeliseisu mõnede klubide osas täiesti kiiva. Osad klubid, mis varem olid joone all on ühtäkki play-offi tiimid ja vastupidi. Sander Raieste suurpärane esitus tiitlikaitsja Istanbuli Anadolu Efesi vastu. Kuidas on võimalik, et Shane Larkin jäi Euroliiga mängus nullile? Gert Kullamäe meenutab imetabast kohtumist legendaarse naiskorvpalluri Uljana Semjonovaga. Moskvas. Liftis. Mis segastel asjaoludel see kõik toimus? Aasta oli siis 1986. Janar Talts & Co näitavad Eesti esiliigas klassi ning lasevad seeläbi ülepaisutatud kiidulaulust õhku välja. Esiliiga tasemel on veel tõusta küll ja küll. Eeloleval nädalal stardib USA üliõpilasliiga finaalturniir ehk märtsihullus (March Madness). Eestlastel on omad lootused, eelkõige seotud Arizona (Kerr Kriisa), Saint Mary's (Matthias Tass, Leemet Böckler) ja Wisconsini (Markus Ilver) ülikooliga. Head kuulamist ja aitame Ukrainat!
3/12/20221 hour, 47 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Sten Soku lihtne valik, Porzingis ei täitnud ootusi, õhku täis esiliiga ning Kevin Pangos CSKA-sse

Podcasti „Pihtas Põhjas“ kolmik Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko lahkab korvpallimaailmas toimunut. Veebruari esimene pool on mõistagi olnud sündmusterikas. Liigad on täies hoos, lisaks läks NBA-s lukku üleminekute tähtaeg. Tehingute virr-varr oli võimas, klubi vahetasid esimese suurusjärgu tähed James Harden, Ben Simmons, CJ McCollum, Domantas Sabonis, Kristaps Porzingis, Goran Dragic, Ricky Rubio jt. Moskva CSKA tõstis panuseid ning tõi 6 miljoni euroga NBA-st Euroopasse tagasi Kevin Pangose. Kui kõva lüke see ikkagi on? Madridi Real on mõõnas, Euroliigas ja Hispaania liigas neli kaotust jutti. El Classico kujunes puhtal kujul saunaõhtuks. Kas Realil on põhjust paanikaks või kevadeni on aega küll ja küll ühel hetkel ollakse ree peal tagasi? PAF Eesti-Läti korvpalliliigas on uute mängijate lisandumisega kõneainet pakkunud TalTech. Miks Sten Sokk tegi lahkudes hea valiku? Tartu Ülikool/Maks&Mooritsal neljamänguline võiduseeria, Pärnu Sadam alistas Ventspilsi, Kalev/Cramo pääses napilt. Kullamäe selgitab tausta. Kas magavale kassile jooksis hiir ise suhu? Eesti rahvusmeeskonnal seisavad õige pea ees 2023. aasta MM-valiksarja mängud Poolaga. Mida oodata, millised võiks olla võimalused? Räägime nii meie kui ka poolakate komplekteeritusest. Ja muidugi pole pääsu rubriigist PanBalti, kus soomlaste näitel tehakse konkreetsed ettepanekud Eesti korvpalliliidu turundustiimile. Head kuulamist!
2/13/20222 hours, 28 minutes, 1 second
Episode Artwork

Kuidas reageerida Kriisa tagasitulekule, kuldne soovitus Henri Drellile ja muidugi Kuusmaa

Tarkade klubi „Pihtas Põhjas“ on käised üles käärinud ning võtab pihtide vahele Eesti ja maailma olulisemad korvpallisündmused. Viljakaid mõtteteri lennutavad Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Kuumaks kisub kohe algusest. Esmalt, Talts ja Kevin Durant teevad üks-ühte. Mis mõttes? Aga eestlastel on ju kombeks NBA ässadega üks-ühte teha... Pärnu Sadama viimaste nädalate saaga ning Kaspar Kuusmaa liitumine meeskonnaga. Kas Kullamäe on ootamatu ülemineku taga või ei teadnud ta asjast mitte midagi? Saab see üldse nii olla? Pärnu mäng on jätkuvalt nagu ameerika mäed ja mõne mehe kehakeel tekitab suuri küsimärke. Tartu Ülikool/Maks&Mooritsal on karikas kapis, juba kuu aega. Mängupilti endiselt otsitakse, Ameerikast lennutati kohale järjekordne täiendus. Tagamängija, loodetavasti võluri oskustega. Turniiritabelisse on vaja hädasti võite juurde, vastasel juhul võib ohus olla Eesti liiga play-offi pääs. Pikalt on arutluse all Valmo Kriisa tagasitulek meistriliiga tasemele. Mida kõik saab sellest välja lugeda, nii Eesti korvpalli, klubide, meistriliiga taseme kui ka väljaspoolt võetavate hinnangute kontekstis. Kas see ikka on tervikuna hea kui me sedalaadi sündmustega silma paistame? Veel võetakse põhjalikult ette eestlased välismaal, nii USA üliõpilasliigas, NBA G Leagues kui ka Euroopa erinevates sarjades. Mis virr-varr toimub Burgose ja Varesega? Ja loomulikult tummised minutid NBA Tähtede mängust. Head kuulamist!
1/30/20222 hours, 19 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Millise satsi paneks Kullamäe täiega mängima? Kus on Eesti Atamanid, peatreeneritelt oodatakse šõud!

Lõpuks ometi! Kaua võib lasta praadida ja oodata? Korvpallipodcasti „Pihtas Põhjas“ 2022. aasta esimene saade on ahjusoojana valmis saanud. Mõnusalt vürtsikas. Tarkade klubis lahkavad viimaste nädalate sündmusi Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Laias laastus on vaatluse all neli suuremat rubriiki – kõik Eesti korvpalliga seonduv, Euroliiga, NBA ja muidugi Kullamäe personaalrubriik, uue saatekõlliga üllatav või õigemini jalust rabav PanBalti. Eesti korvpallist rääkides peame mõistagi tagasi minema ka karikavõistluste Final Fouri juurde, kus Tartu Ülikool/Maks&Moorits serveeris suurüllatuse. Klaarime sellega seoses Taltsi ees vanad võlad. Kalev/Cramo „sõpru“ on saates teisigi. Kullamäe räägib erinevatest võtetest, millega ta on korduvalt selili keeranud Roberts Štelmahersi. Kuula ja imesta! Eesti liiga ja eestlastega seotud üleminekud. Tartu üritas sarnaselt Kalev/Cramole värvata enda ridadesse Henri Drelli. Euroliigas teeme juttu vilemeestest ja peatreeneritest. Kõige rohkem pakuvad mõistagi kõneainet Ergin Ataman ja Šarunas Jasikevicius. Juttu tuleb ka Madridi Realist, Moskva CSKA-st, Monacost ja Mike Jamesi imelisest muutumisest, Tel Avivi Maccabist ja Kaunase Žalgirisest. Korvpalliliiga NBA klubide väärtused ning viimaste nädalate tippsündmused. Dirk Nowitzki särgitseremoonia, Klay Thompsoni kauaoodatud tagasitulek, Lakersi soov vabaneda Russell Westbrookist, Chicago Bullsi ülesehitaja Arturas Karnišovas ning DeMar DeRozani kaks mälestusväärset õhtut. Head kuulamist!
1/16/20222 hours, 8 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Mida heidetakse ette Žalgirisele ja kuidas reformiks karikavõistlusi Kullamäe? Jurtšenko elu mäng

Korvpallitarkade klubi ehk podcasti "Pihtas Põhjas" tegijad tõmbavad joone alla 2021. aasta tegemistele. Gert Kullamäe ja Ivar Jurtšenko on nagu ikka Tallinna stuudios ning Janar Talts liitub sel korral Tartust, kuna Tartu Ülikool/Maks&Moorits mängib täna Eesti Superkarika finaalis BC Kalev/Cramoga. Karikavõistluste medalid saavad stuudios jagatud. Mängudeta, möödaminnes. Kõik on ette teada. Lahatakse ka poolfinaale, kus Tartu oli parem TalTech/Optibetist ning Kalev/Cramo alistas KK Viimsi/Sportlandi. Kas Kalev/Cramo peaks üldse karikavõistlustel kaasa mängima või peaks neile vähemalt seadma välismaalaste piirangu? Pingelisuse huvides. Tartlaste poolt oleks ilus üks karikavõistluste medal saata Türgisse. Kellele? Euroliigas saab järgmisel nädalal läbi põhiturniiri esimene pool. Kes on seni jätnud parima mulje ja millised klubid on sõiduvees? Peatreeneri vahetus Monacos, uue lootsi Saša Obradovici seosed klubi mänedžmendiga. Martin Müürsepp peab endale valima uue lemmikmängija, Moskva CSKA sihib Kevin Pangose Euroopasse tagasi toomist. Kaunase Žalgiris endiselt liigatabeli viimane, mida heidab meeskonnale ette Leedu meedia? Pikemalt tuleb juttu ka ookeanitagustest teemadest, korvpalliliiga NBA ning NCAA I divisjon, kus paistavad silma ja koguvad kiitust ka mitmed meie tulevikutegijad, eesotsas Kerr Kriisaga. NBA ekspert Kullamäe lahkab süvitsi Houston Rocketsi ja Detroit Pistonsi põnevusmängu. Nalja saab. Mõistagi ei minda mööda Stephen Curry kolmeste rekordist. Eelmises saates esitatud küsimusmängu võitjaks osutus loosi tahtel Andry Sinivee. Palju õnne! Auhinnaks on kirjastuse Tänapäev poolt novembris ilmunud raamat "Arvydas Sabonis - 11 peatükki suure leedulase elust". Võitjaga võetakse ühendust. Muide, Leedu korvpallikuulsusel on täna sobilikult ka sünnipäev, täitus 57. elusaasta. Podcasti tegijad soovivad kuulajatele häid lähenevaid jõulupühi ning mõnusat aastavahetust. Olge terved!
12/19/20212 hours, 17 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

Pärnule ei sobi, aga Nigeeria koondisele sobib? Absurdsed nimevahetused NBA-s. Sabonise raamat

Korvpallitarkade klubi ehk podcasti „Pihtas Põhjas“ tegijad pidasid käesoleva aasta eelviimase koosoleku. Kohal oli kogu kvoorum – Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Koosoleku kavasse kuulusid arutelud järgmistel teemadel: * Kokkuvõte koondisemängude aknast. Lisaks Euroopale vaatluse all Aafrika ja Põhja-Ameerika valikgrupid. Pärnu Sadamast lahkunud korvialune jõud Nigeeria koondise algviisikus; * Põhja-Euroopa liiga etapp Tartus. Kuidas erinevad klubid liigas osalemist hindavad ja kas Tartu Ülikool/Maks&Moorits on saanud üldises plaanis asjad toimima? Eesti Superkarika Final Four Tartus juba 18.-19. detsembril; * Kullamäe tunneb huvi, kust leiavad kodused konkurendid raha, et välismaalaste näol lisajõude palgata? Pärnu Sadam saab PAF Eesti-Läti korvpalliliigas ühe napi kaotuse teise järel. Hugo Toomi vigastusest; * LeBron James hullab NBA-s. Chicago Bullsi peamänedžerile käis grandioosseid plaane tutvustamas LaVar Ball. Mees ei rahuldu miljonitega, silmapiiril on miljardid. Horvaatia korvpallilegendi Dražen Petrovici elust valmib mängufilm; * Kas Euroliigas võiks uuendada põhiturniiri formaati? Bologna Virtus Segafredo mänedžer pakkus välja oma nägemuse. Mida sellest arvata? Kevadise Euroliiga finaali kordusetendus Anadolu Efesi ja Barcelona vahel läks tuliseks kätte; Sel korral on kuulajatel võimalik kaasa lüüa ka auhinnamängus, kus õigesti vastanute vahel läheb loosi värskelt müügilettidele jõudnud raamat „Arvydas Sabonis – 11 peatükki suure leedulase elust“. Raamatust johtuvalt küsime: Mis aastal käis legendaarne leedulane viimati Eestis korvpalli mängimas? Vihjena olgu öeldud, et see oli üks suuremat sorti üritus Saku suurhallis. Pange aastaarv teele e-maili aadressile: [email protected]. Kõigi õigesti vastanute vahel läheb loosi üks raamat, mis on korvpallihuvilistele kahtlemata väärt lugemine.
12/5/20211 hour, 52 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Kas Kullamäest saab juba lähitulevikus suursaadik? Uskumatult mõjuvõimas Jukka Toijala

Korvpallitargad on taas koos ja menetlevad - Gert Kullamäe, Janar Talts ning Ivar Jurtšenko. Korvpallipodcastis on sel korral põhjalikumalt pihtide vahel PAF Eesti-Läti liiga, Eesti rahvuskoondiste valikmängud ning Euroliiga. Talts tuleb värskelt Kaunasest ning muljetab Žalgirise-Fenerbahce mängust. Näpud olid püsti ja võit tuli koju. Eesti-Läti liiga osas saab rohkelt selgitusi jagada Kullamäe, kuna Pärnu on raskes seisus. Miks mängulõpud käest ära lähevad, miks ja kuhu välismaalased lahkuvad, miks osad mehed mängudes ühtegi minutit ei teeni ning kas abitreeneri uni on häiritud? Lahkame ka ülejäänud Eesti klubide hetkeseisu. Lisaks selgitavad endised tippmängijad Kullamäe ja Talts lahti karikavõistluste müsteeriumi Hiiumaal, kus BC Kalev/Cramo komistas Rapla Avis Utilitase otsa. Mis toimus Cramo mängijate peades? Euroliigas lööb laineid Šarunas Jasikeviciuse tekitatud pretsedent. Kullamäe lubab Barcelona peatreeneri teguviisi järgima hakata. Mike James mängib tujutult ja võimalik, et ta panustab hoopis Monte Carlo kogukonda. Anadolu Efesi mäng kogub tuure ning Milano Armani võeti Venemaal liistule. Saate lõpetuseks ka killuke NBA-d, kus tooni annavad vennad Jokicid, tõusev täht, kes Pärnus istuks päris pingi lõpus ning suurüllataja, kes juhib 3-punktiviskajate edetabelit. Head kuulamist!
11/21/20211 hour, 51 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Kogu tõde peatreeneri vahetusest Tartus. Kas CSKA tähtmängijal on teisik või kaksikvend?

Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" lahkab viimase paari nädala sündmusi, kaasa arvatud kõige värskemat uudispommi Tartust, kus on otsustatud, et Toomas Kandimaa enam ei jätka Tartu Ülikool/Maks&Moorits peatreenerina. Tartu otsuste telgitaguseid aitab avada klubi spordidirektor Janar Talts. Uus peatreener peaks paika saama juba lähipäevil, esmased valikud on langetatud. Pikemalt peatume Kalev/Cramo ja Moskva CSKA mängul, mis Gert Kullamäe tõdemusel kergitas valusalt ülesse mitu olulist teemat. Kui kõrgele tõusevad Cramo juhendaja Roberts Štelmahersi aktsiad, kas Will Clyburnil on kaksikvend, mis pagan toimub kohtunikega ja kui põletavaks muutus CSKA peatreeneri Dimitrios Itoudise jalgealune. Lisaks räägime koondise nimekirjadest, algavast NCAA üliõpilasliigast USA-s, Euroliigast, NBA väljakutel toimuvast, Ivar Jurtšenkolt YouTube'i soovitus ning otseloomulikult ka PanBalti rubriik. Head kuulamist!
11/7/20212 hours, 6 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Kas Tartus hakkavad pead lendama või võrdlus Lakersiga veel päästab? Žalgirises lõppes läbukoss

Korvpallitarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko kogunes sel hooajal neljandat korda. Nii nagu ikka, olid vaatluse all viimase paari nädala märgilisemad sündmused. Eelkõige, mis seotud Eesti korvpalliga, aga ka Euroopa ja maailma mastaabis laiemalt. Sissejuhatuseks Tartu Ülikool/Maks&Moorits meeskonna tegemistest, kel seni ainus võit kirjas Põhja-Euroopas liigas. Mängud ei ole sujunud ning kaugel ei pruugi olla hetk kus tuleb hakata muutustele mõtlema. Lähinädalad on tulemuste vaates väga-väga olulised ning kujundlikult öeldes istub meeskond vihma käes ja otsib pääsu räästa alla. Korvpalliliidu juhatus kinnitas poeglaste noortekoondiste treenerid. Kas tehti head valikud või kuidas noortekoondise etteotsa üldse saab? Ekspert Kullamäe leidis kõigi peatreenerite vahel ühise joone. Euroliiga minutites kõigepealt muutustest Žalgirise treeneripingil. Mida tähendab termin läbukoss? Tiitlikaitsja Anadolu Efes sai lõpuks silma pähe. Monaco ja Mike James - üks hullus ajab teist taga. Madridi Reali kontekstis räägime ka Läti korvpallist, kuna Hispaania suurklubi noorteakadeemiaga liitus 13-aastane lätlane. NBA-s startis 75. hooaeg. Meisterklubi Milwaukee Bucks sai 42 punktise sahmaka Miami Heatilt. Palju põnevaid fakte ja numbreid. Kuulajatele ka mitmed soovitused, millele võiks YouTube'i avarustest seoses NBA-ga pilgu peale visata. Head kuulamist!
10/24/20211 hour, 45 minutes
Episode Artwork

Müstiline privileeg Euroliigas, Pärnu eurodebüüdi ja Tartu piinliku kaotuse telgitagused

Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" astub kuulajate ette hooaja kolmanda saatega. Stuudios, nagu ikka Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko. Kõigepealt tõstame esile ja tunnustame karjääri lõpetanud Hispaania kossulegendi Pau Gasoli. Meenutame temaga seonduvalt mõnda huvitavat seika ning soovitame vaatamiseks 2015. aasta Euroopa meistrivõistluste poolfinaali. Sealt edasi võtame käsile erinevad liigad: * FIBA EuroCupi kvalifikatsiooniturniirid Pärnus ja Krasnojarskis. Venemaa avarustes tagas edasipääsu alagrupimängudele Janari Jõesaare koduklubi Bayreuth; * FIBA Meistrite liiga alagrupiturniiri avavoor, kus Kalev/Cramo jäi põnevuslahingus alla Strasbourgile ning väljakul käisid ka Kaspar Treieri ning Kristian Kullamäe koduklubid; * PAF Eesti-Läti korvpalliliiga esimene mängudenädal tõi kaasa mitmeid põnevusetendusi ning Tartu meeskonnale piinliku kaotuse. Mis siis Riias ikkagi juhtus?; * Euroliigas peetakse mänge saalis, mis mahutab vaid 3000 pealtvaatajat. Mis valemiga on see võimalik? Milline sats on sel hooajal Euroliigas Kullamäe lemmik ja keda võiks pidada suursoosikuks? Lisaks kõigele eelnevale on saates Pan-Balti rubriik, räägime Portugali korvpalliliidu kadedaks tegevast eeskujust ja telemagasini TOP-5, mis ei anna und Alar Varrakule.
10/7/20211 hour, 38 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Kullamäe ootab kõnet, aga seda ei tule. Lisaks on ta pahane Kalev/Cramo peale. Miks?

Korvpalli tarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Janar Talts ja Ivar Jurtšenko istus taaskord ühise laua taha ning lindistas podcasti "Pihtas Põhjas" hooaja teise saate. Huvitavaid teemasid jagub. Eesti klubide eurosarjade kvalifikatsioonimängud. Kalev/Cramol on seljataga üdini positiivne nädal koduselt FIBA Meistrite liiga turniirilt, Pärnu Sadamal seisavad septembri lõpus ees FIBA Europe Cupi lahingud. Samuti kodus, esimeseks vastaseks Austria mullune seitsmes klubi Viini GGMT. Viimane lihv jääb Pärnul turniiri eel saamata ja siin on Kullamäel etteheiteid Kalev/Cramole. Arutleme, kui suur osa on publikul, et klubid oleksid jätkusuutlikud. Kas liiga krõbe pileti hind võib potentsiaalseid huvilisi eemale hoida? Või on euromängude kallim pilet igati okei ja pealtvaatajad peaks piletit soetades suutma mõelda vähe julgemalt ja avaramalt. Kullamäe lööb letti ka Leedu klubide eelarved ning toetused sealsetelt kohalikelt omavalitsustelt. Meiega võrreldes kõlab kui muinasjutt. Kuidas on võimalik, et Tartu Ülikool/Maks&Moorits alistas kontrollmängus Henri Drelli koduklubi Pesaro? Talts selgitab tausta ja avab, mis mängupäeva hommikul juhtus. Miks viskab meedia s...a ventilaatorisse? Arvamuslood inimestelt, kes asjast midagi ei tea. Milleks selliseid lugusid avaldatakse? Arutleme, püüame mõista ja selgitada. Lisaks veel Euroliiga klubide ülevaade, Läti-Leedu-Soome uudised, Sergei Babenko, Dušan Ivkovic, Mike James ja Vasilije Micic. Head kuulamist!
9/19/20211 hour, 36 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Hooaeg uue saatejuhiga. Ettepanek presidendile, MM-valiksari, kodune liiga ja ootamatu uudis Tartust

Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" alustab järjekorras juba neljandat hooaega. Igal hooajal on saatejuhtide osas toimunud mõningased muudatused ja erandiks ei ole seegi kord. Alar Varraku asemel võtab tarkade klubis koha sisse Janar Talts. Jututeemasid on mustmiljon. Esmalt kõigest, mis haakub Eesti klubikorvpalliga eelseisva hooaja kontekstis - eurosarjade kvalifikatsioonid, Eesti-Läti liiga, Viimsi lisandumine meistrisarja, mängijate ja treenerite liikumised, Tartu mängib uut rahvusvahelist liigat jne. Ei pääse üle ega ümber rahast, söödast ja ussikestest. Täpselt aasta pärast mängib Eesti meeste rahvuskoondis Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril. Alagrupimängud peetakse teadupärast Milanos ja õige aeg on hakata reisi planeerima. Värskelt said paika ka 2023. aasta MM-i kvalifikatsiooniturniiri alagrupid, kus Eesti läheb kokku Saksamaa, Poola ja Iisraeliga. Lahkame võimalusi ning vahendame, kuidas hindavad meid vastased. Märksõnasid veel - Läti olümpiakuld 3x3 korvpallis; Eesti U18 noormeeste MM-hõbe; Leedus on paanika, sest riik langes FIBA reitingus 9. kohale; ettepanek uuele presidendile Alar Karisele; otsustada ja teha on vaja, mitte menetleda; Draymond Green ja Kevin Durant; Janis Blums ja Lauri Markkanen; ootamatu uudis Tartust.
9/5/20211 hour, 58 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Euroliiga järelkajad: Anadolu Efesi luigelaul ja Jasikeviciuse mäss. Mis juhtus Kullamäe särkidega?

Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes sel hooajal viimast korda, ikka harjumuspärases koosseisus Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Võeti kokku kõik, mis võtta andis - Euroliiga, PAF Eesti meistriliiga, Saku esiliiga, 3x3 Tokyo olümpia kvalifikatsiooniturniir, NBA play-off ja palju muud. Lisaks sportlikele teemadele tõmmati joon alla Kullamäe mängusärkide kampaaniale, kuhu laekus huvitavaid pakkumisi. Võidupakkumiste raha, mis on eurodes neljakohaline summa, paigutab Kullamäe seemneks Pärnu Sadama eurosarjas osalemise ambitsioonide realiseerumiseks. Kel on vähegi soovi Eesti hõbedameeskonna suurt sihti toetada, saab seda teha keskkonnas stardipaik.ee. Podcasti tegijatel on varuks ka üks meeldiv üllatus. Kõigest täpsemalt juba saates. Head kuulamist ning mõnusat suve!
5/31/20211 hour, 55 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Varrak ei anna Müürsepale ja Endenile elu lõpuni andeks. Miks oli finaali teine mäng katastroof?

Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes sel hooajal eelviimast korda. Stuudios arutlevad erinevate korvpalliteemade üle Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Mõistagi on teemaks number üks PAF Eesti meistriliiga finaalseeria, kus BC Kalev/Cramo on Pärnu Sadama vastu eduseisus mängudega 2-1. Kuna stuudios on mõlema meeskonna abitreenerid, siis märkused ja tähelepanekud on väga konkreetsed ning oma naha peal läbi tunnetatud. Väga emotsionaalseks ja printsipiaalseks minnakse finaali teise mängu lahkamisel, kus kohtunikud puhusid arusaamatut vilet ning tegid portsu halvamaigulisi otsuseid. Põhimõtteliselt katastroof. Tehakse kokkuvõtteid ka Eesti meistriliiga pronksiseeriast ning kiidetakse muuhulgas Jaak Karpi, kes viis pronksmedalite pidustused täiesti uuele tasemele. Ja pange tähele, üks väga oluline otsus tehti ühe meistriliiga klubi juures värskelt veel. Siinkohal läheme personaalseks ning uurime sügavuti, aga vastas on hämamise maailmaklass... Võetakse kokku Euroliiga play-off'ide viimased mängud, FIBA Meistrite liiga finaalturniir ja VTB Ühisliiga veerandfinaalid, kus üle noatera pääses suuremat sorti hävingust Moskva CSKA. VTB juures jõutakse ka seigani, mis jääb alatiseks saatma Alar Varrakut. Peatutakse noorte tegemistel. Rahvusvaheline korvpalliliit FIBA otsustas ära suviste noortekoondiste turniiride formaadid - mängitakse, aga mitte tavapärases vormis. Eestis käivitatakse erinevatele noorte vanuseklassidele suveliiga, kui piirangute leevendamine vähegi saalis mängimist võimaldab. Ja lõpetuseks ka ülevaade korvpalliliiga NBA seisudest, kus juba eeloleval nädalal stardivad play-off formaadis mängud. Head kuulamist!
5/16/20212 hours, 1 minute, 38 seconds
Episode Artwork

Tartu korvpallis endiselt käärib, kui kõrgele jõuab Marcus Keene, ja muidugi Euroliiga play-off

Korvpallipodcastis "Pihtas Põhjas" arutlevad ja analüüsivad paari viimase nädala sündmuste üle Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Ja nii nagu ikka tehakse seda kõike käsikäes huumoriga, mitte surmtõsiselt. Erinevaid teemasid on taaskord väga palju. Pikemalt arutleme PAF Eesti meistriliiga käekäigu üle, kus tänaseks on jõutud poolfinaalideni. Kolmele klubile on hooaeg juba lõppenud, silmas pidades TalTechi, Tartu Ülikool/Maks&Mooritsat ja Tallinna Ülikool/Kalevit. Kas kõik kolm läksid lati alt läbi või kuidas nende klubide hooaegasid kokku võtta? Teine suurem teemaplokk hõlmab Euroliigat. Kolm veerandfinaalseeriat neljast on läinud otsustava mänguni ja põnevust on jagunud kamaluga. Mis võimaldab Zenit'il sedavõrd võimsalt Barcelonale vastu hakata? Kas CSKA-l lihtsalt vedas ja mis on Madridi Reali treeneripingil teisiti kui ülejäänud klubides? Kõik need, ja paljud teisedki küsimused saavad tarkade klubis vastuse. Ja lõpuks ometi saab selgus majja Kullamäe särkidega. Enampakkumisele läheb kaks Kullamäe mängusärki (Bamberg ja Eiffel Towers) ning kõigil soovijatel on võimalus teha omapoolne pakkumine, aadressile [email protected]. Eraldi pakkumine nii Bambergi särgile kui ka Eiffel Towersi vormile (särk+püksid). Kes teevad parima pakkumise, saavad ka rariteetsed võistlusvormid endale. Kullamäe omakorda paneb kogu summa seemneks Pärnu Sadama korvpallimeeskonna europrojekti unistuse elluviimiseks. Mis muud kui kasutage ainulaadset võimalust, teist sellist enam ei tule! Pakkumisi saab teha kolm nädalat ehk 23. maini.
5/2/20212 hours, 15 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Võidukarikas stuudios! Kullamäe unistuste elukutse ning Euroliiga play-off'ides jalutuskäigud pargis

Korvpallipodcast "Pihtas Pihtas" peab 59. korda tarkade klubi kliinikumi. Stuudios, nagu sel hooajal tavaks, kolmik Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Peateemasid on sel korral kaks. Mõistagi PAF Eesti- Läti finaalkuuiku turniir Riias ning Euroliiga järgmisel nädalal algavad play-off'id. Vahele igasugu huvitavaid kilde ja küsimusi ning loomulikult Kullamäe firmamärgiks kujunev rubriik Balti Delfi. Stuudios on Riia turniiri võidukarikas, mille tõi Eestisse Kalev/Cramo meeskond. Räägime Eesti meisterklubi esimesest rahvusvahelisest võidust, turniiri telgitagustest, "mullis" toimunud huvitavatest seikadest ning sellest, kuidas Pärnu Sadam on saanud külge huvitava diagnoosi - favoriit. Kust otsast oli Pärnu veerandfinaalis Ogre vastu favoriit? Kes neid diagnoose paneb? Euroliigas algavad loetud päevade pärast kolme võiduni mängitavad play-off seeriad. Saatejuhid võtsid ette kõik paarid ja tegid ennustuse. Arutluste käigus jõuti õpikutreeneriteni ja bussijuhtideni, jalutuskäikudeni pargis ning ei tea milleni veel. Juba kaugelt tunda, et mehed läksid süvitsi. Vahepalana selgus saates ka Eesti parim meeskorvpallur, Balti Delfi rubriigis sündis suurmängu pidamise idee ning Eesti korvpalliliidule läks meeldetuletus, et juba lähiaastatel oleks vaja mõne eestlase määramist FIBA Kuulsuste halli. Head kuulamist!
4/15/20212 hours, 2 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Kellele usaldada miljoni euro vise? Kotsar tõusis Euroliiga klubide vaatevälja, Baskonia hoidku alt

Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" pidas järjekorras 58. koosoleku, stuudios arutlesid akuutsetel teemadel Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Kahe tunni sisse mahtus väga palju erinevaid teemasid - alates USA üliõpilasliigast, kus läinud ööl lõppes Tulsa Oral Robert Golden Eaglesi ja Carlos Jürgensi imeline teekond ning kuni NBA ja Euroliiga intrigeerivate seisudeni välja. NBA-s toimus rida vahetustehinguid, kus ekspertide arvates tõmbasid pikema kõrre eelkõige Miami Heat, Denver Nuggets, Chicago Bulls, LA Clippers ja Portland Trail Blazers. Omad käigud on soolas ka LA Lakersil ning Brooklyn Netsil. Euroliiga põhiturniiril seisab ees otsustav nädal, mil saab suuresti paika play-off'i koosseis. Kullamäe loeb sõnad peal Baskoniale, et nad ei jätaks kõike viimasele mängule, sest siis on kuri karjas. Jurtšenko ennustab, et Madridi Real kukub kaheksa hulgast välja. Seisud on ülipõnevad! Vastame kuulaja küsimusele, keda valida viskajaks kui ühe viske hinnaks on miljon eurot. Oh jumal, mis nimed kõik läbi käivad... Räägime Kullamäe särgibisnesist ja härrasmehe julgest lubadusest... ning loomulikult peatume meie naabrite Läti-Leedu-Soome korvpalliuudiste plokil. Head kuulamist!
3/28/20212 hours, 4 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

NBA Tähtede mäng andis selge vihje, et õige pea viiakse korvpallis sisse suur muudatus

Korvpallitarkade klubi ehk podcast "Pihtas Põhjas" on taaskord kuulderaadiuses ning korvpalli ümber tiirlevaid teemasid arutavad, nagu sel hooajal tavaks Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Sel korral tuleb rohkelt juttu BC Kalev/Cramost, kel juba täna seisab Kalevi spordihallis ees lahing Kaasani Unicsiga. Räägime Kalev/Cramost nii VTB Ühisliiga kui ka koduse PAF meistriliiga valguses. Olukord mängijatega - uus tulija Marques Townes, vigastused ja haigused, Marcus Keene`i pikem videolugu Venemaa korvpallimagasiinis "Vid sverhu". Miks Indrek Sunelik ei saa mänguaega ja kas see on meeskonnale halb reklaam? Ja muidugi osutame erilist tähelepanu Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama 4. märtsi vastasseisule, mille Cramo võitis lisaajal 76:71. Selles kohtumises tegi Pärnu eest debüüdi Kristjan Kangur. Kullamäe toob saatesse uue rubriigi, kus lahkab Läti ja Leedu meedia kõige huvitavamaid korvpalliteemasid. Lisaks on tal varuks üllatus, mille käib lauda päris saate lõpus. Ausalt öeldes, ei oleks oodanud... (pakkumisi saab teha aadressile: [email protected]). Loomulikult on juttu ka Euroliigast ja NBA-st. Euroliigas selgus värskelt esimene meeskond, kes kindlustas koha play-off mängudele. NBA-s pakub mitmes vaates jututeemasid Brooklyn Nets ning Atlantas toimunud Tähtede mäng viitas selgelt asjaolule, et korvpallis viiakse õige pea sisse suur muudatus. Mis see võiks olla? Head kuulamist!
3/13/20211 hour, 51 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Läti korvpallikoondise uus peatreener saab olema eestlane? Unustage ütlus: kolmestega mänge ei võida

Korvpallitarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko on ühise laua taha istunud, et kuulajateni tuua podcasti "Pihtas Põhjas" 56. saade. Peatähelepanu all on Euroopa meistrivõistluste valiksari, mis Eesti koondisele lõppes meeliülendavalt - finaalturniiri pääsmega. Lahkame nii häid kui ka halvemaid momente, mida valiktsükkel koondise vaatevinklist pakkus. Rõõmu teeb noorte meeste jõuline pealekasv ja nende suur roll, teisest küljest maksti kogenematuse tõttu lõivu kõikides mängudes. Neljandad veerandajad kaotati keskmiselt 10 punktiga... Mõistagi räägime lätlastest ja leedulastest, kelle saatuse määras üks vise. Leedu võitis ja suutis katastroofi vältida, Läti seevastu kaotas ning langes kaelani mudasse. Peatreener Roberts Štelmahers tituleeriti ühe nädalaga targast treenerist purulolliks spetsialistiks. Kullamäe tõdeb, et peatreeneri amet on nii tänamatu kui üldse olla saab. Põgusalt räägime ka Aafrika ja Ameerika valiksarjadest, neist ühes leiame väga tähelepanuväärse seose ka Eestiga. Varraku endine hoolealune mängis USA koondises! Sellist asja ei juhtu iga päev. Kalev/Cramol tuleb VTB Ühisliigas väga tihe kuu, juba homme mängitakse võõrsil BC Astanaga. Noore lätlase Arturs Zagarsi teenetest loobuti, kuna mängija sai vigastada. Kiirkorras otsitakse uut meest, üleminekute tähtajad on kohe-kohe kukkumas. Üleminekute tähtajad läksid juba lukku Euroliigas ja juhtus see, mida varasemalt spekuleeriti - Barcelonaga ühines 40-aastane Pau Gasol. Euroliigas on hoogu kogumas Istanbuli Anadolu Efes, üllatusi serveerib Villeurbanne´i ASVEL ning tasapisi hakkab Baskonias mänguaega saama Sander Raieste. Päris lõpus peatume ka NBA teemadel - turniiritabeli tippu on tõusnud Utah Jazz, kes kummutab müüti, et kolmestega mänge ei võida. Võidab ja kuidas veel! Head kuulamist.
2/28/20212 hours, 35 seconds
Episode Artwork

Kõik kaalul! Millise lähenemisega tagab Eesti koondis pääsme EM-ile? Ohukohad, optimist ja pessimist

Podcasti "Pihtas Põhjas" toimekas kollektiiv tervitab sõbrapäeval kõiki korvpallisõpru. Ees ootab ülitähtis nädal, kus Eesti rahvusmeeskonnal on kaalul väga palju. Kas tagatakse pääs EM-finaalturniirile või tuleb jääda vesise suuga kõrvalt vaatama. No, kuidagi ei tahaks... Stuudios läheb arutelu käigus päris tuliseks, aga kokkuvõttes on kõik ühisel meelel, et pääse Euroopa meistrivõistluste finaalturniirile ühel või teisel moel näppude vahele jääb. Kuidas siis muidu? Meie peamine rivaal Põhja-Makedoonia läheb eelinfo põhjal Permi parimas rivistuses, aga koroona ajastul võib ootamatuid tagasilööke tulla igalt poolt. Kõigil, ka meil. Mis on Eesti koondise trumbid ja mis on ohukohad? Millise filosoofilise lähenemisega peaks koondis mullile vastu minema, kui viie päeva jooksul tuleb pidada kolm mängu, neist tähtsaim eeldatavalt viimasena. Saates lahatakse põhjalikult ka BC Kalev/Cramo kolmemängulist Venemaa turneed, kus kotti pandi suurklubi Moskva CSKA, aga kaotati kahel korral Permi Parmale. Kuidas saab nii olla? Ühtlasi arutame, mis ettekujutustes elab CSKA president Andrei Vatutin, kes pärast kaotust Kalev/Cramole võttis vaevaks kurta, et 25-30 miljoni euroga ei saa piisavalt sügava koosseisuga meeskonda? Eks saates visatakse selle üle ka nalja: "Mehed, kas siis 30 miljoniga ei saa 20 head mängijat?" Kiirelt vastuseks: "Muidugi ei saa! Nalja teed või?" Ja sealt hakkas kerima... Tunnustame LaMelo Balli ja arutleme laiemalt teemal, kas noori korvpallureid kasvatades tuleks neile anda ohjeldamatu vabadus. Tee väljakul, mis tahad. Täpselt nii, nagu Ball on saanud teha, ja täna on ta NBA-s peamine kandidaat aasta uustulnuka tiitlile. Stuudios, nagu ikka - Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
2/14/20211 hour, 49 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Kas Rapla mängujuht lahkus sedavõrd kummalisel põhjusel? Kuidas laheneb Jamesi ja Itoudise tüli?

Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes sel aastal teist korda ning mõistagi on laua ümber aetud mahlakad jutud kuulamist väärt. Stuudios, nagu sel hooajal tavaks Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Kõigepealt meeleolukas sissejuhatus, õnnitlused ning siis hooga PAF Meistriliiga "kallale". Pärnu Sadama liidrikoht ja Euroopasse minek (Kullamäe saab sisse 1-2 kiirrünnaku), Kalev/Cramo pääses teenimatult kaotusest, Tarvas sai täienduse, kes on olnud tiimikaaslane NBA supertähe James Hardeniga, Varrak avab telgitaguseid, miks lahkus Rapla Avis Utilitas meeskonnast Mario Ihring. VTB Ühisliigas seisab Kalev/Cramol nelja päeva sees kaks kohtumist. Mõlemad koduväljakul, poolakate Zielona Gora ja turniiritabelis viimase Krasnojarski Jenisseiga. Kas tuleb võidulisa? Kui kõrgele võib meeskond tõusta veebruari keskpaigaks, enne koondise "mulli" pausi? Kui meeste koondisel on EM-valikmängude "mullini" veel mõned nädalad aega, siis naistel jõuab Venemaale minek kätte juba esmaspäeval. Kui üldse minnakse... ka selline variant on õhus, sest kaks meistriliiga naiskonda pandi koroona tõttu isolatsiooni ja nii pole mängijaid, kellega valikmängudele minna, kohtuma Euroopa tippnaiskondade hulka kuuluvate Venemaa ja Bosniaga. Päris karauul kohe! Euroliiga ja teiste eurosarjade puhul on teemasid küll ja veel. Loomulikult lahkame Moskva CSKA tülikollet Mike Jamesi ja Dimitrios Itoudise vahel. Kullamäe on teinud "kõne" Jamesile ja Varrak peatreenerile Itoudisele. Kumb siis ikkagi meeskonnast lahkub ja kas üldse keegi lahkub? Räägime veel Himkist, Fenerbahcest, Valenciast, Žalgirisest, Panathinaikosest, Madridi Realist ja loomulikult ka Baskoniast, kus toimetab meie oma mees Sander Raieste. Korvpalliliigas NBA on vaatluse all kuulsad kolmikud ja seda Brooklyn Netsi tekkinud trio Kevin Durant, James Harden ja Kyrie Irving valguses. Räägime pikemalt hullust pommitajast Stephen Curryst, kes tõusis kolmeste tabavuselt liiga kõigi aegade teiseks meheks, möödudes üsna värskelt legendaarsest Reggie Millerist. Ettepoole on jäänud vaid Ray Allen, kelle püüdmine tundub pelgalt aja küsimus. Kullamäe hindab kui hirmus "püss" Curry ikkagi on. Head kuulamist!
1/29/20211 hour, 58 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Kas Kalev/Cramo mängijad peavad hakkama Permi kinnisvara soetama? Hardeni tehing kütab kirgi

Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" kogunes 2021. aastal esimest korda ning juttu jagus küll ja veel. Stuudios arutasid viimaste nädalate sündmusi Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Jutuhoog võeti üles PAF Eesti meistriliiga põhjaliku ülevaatega, kus pikemalt peatuti Tallinna Kalev/TLÜ ja Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa tegemistel. Kullamäe tõstatas küsimuse turniirisüsteemi kohta ja tundub, et Pärnu meeskonnal on kevadet silmas pidades kerge vibra sees. Mida küll lausus Karl-Martin Kask Pärnu-Rapla mängu vaheajal? Kalev/Cramo arusaamatud sõidud ja mängud VTB liigas. Varrak kirjeldab väga kõnekalt, millise seisu pealt meeskond Saraatovi mängule sõitis. Olematu treeningu pealt, ent ikkagi mindi... kas nii on mõtet? Suur allajäämine oli asjade loogiline jätk. Kas koroonaoludes üldse tasub mööda Venemaad reisida ja tagasitulles nädalate kaupa eneseisolatsioonis olla? Euroliiga aruteludes said kiita Berliini ALBA, Kaunase Žalgiris ja Moskva CSKA. Ateena Panathinaikos palkas peatreeneriks mehe, kellel on olnud kokkupuuteid Eesti korvpalliga. Ja muidugi NBA minutid. Toimus suurtehing, mille käigus liikus kolmekordne NBA skoorikuningas James Harden Houston Rocketsist Brooklyn Netsi. Tehingus osales neli klubi ja Nets loobus kolmest mängijast ning lugematul hulgal tulevaste aastate NBA draftide valikuõigustest. Aga... kas on võimalik, et Brooklyni riietusruumis juba käärib? Millest sellised spekulatsioonid? NBA-s leidis aset ajalooline mäng, kus meeskonda juhendas Becky Hammon, LeBron Jamesi kiire kihlvedu keset mängu, LaMelo Balli kolmikduubel ja teadmine, milline on keskmine NBA mängumees. Lisaks kõike muud. Head kuulamist!
1/14/20211 hour, 59 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Emotsionaalne lõpp: Milleks NBA-s treenerid? Soovitus värskele presidendile ning tervitused Sõbrale

Korvpallitarkade klubi koosseisus Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko kogunes 2020. aastal viimast korda. Te kuulate "Pihtas Põhjas" podcasti 52. osa. Teemasid on kahe nädalaga kogunenud palju ja mõnega läks päris tuliseks. Alustuseks värskelt käima läinud NBA hooajast, kus juba esimesed mängud viisid Kullamäe närvivapustuse äärele. Mis arulage loopimine Golden State Warriorsi esituses!? Räägime Brooklyn Netsist, Facundo Campazzost ja Luka Doncicist, toome välja hooaja suuremad favoriidid. Seejärel põhjalikum Euroliiga ülevaade. Barcelona ja Heurteli juhtum, mis on hargnenud nagu Mehhiko seebiooper. Mis on lahti Anadolu Efesiga? Võimsa rünnakupotentsiaaliga meeskond viskas 4-mängulise kaotuste seeria jooksul keskmiselt 67 punkti mängus. Kuidas nii? Varrak poetab analüüsi käigus mitu tarkusetera. Eesti karika Final Four ja Pärnu meeskonna altminek. Mis siis ikkagi juhtus ja kas Pärnu on paberil nii hea meeskond, et pidanuks nui neljaks Rakvere Tarvast võitma? Kullamäe räägib mingisugusest kingitusest Rakvere rahvale... Ja kuidas on Pärnu treenerite peegli ees seismisega, nagu neile soovitati? Lisaks puudutame saates Eesti korvpall 100 juubeliaastat üldisemalt, vaidleme korvpalliliidu uue presidendi Priit Sarapuu tegevusplaani kõige olulisemate sammude üle ning räägime Kalev/Cramo värskeimast täiendusest, serblasest Branko Djukanovicist. Ja loomulikult said välja loositud kirjastuse Tänapäev poolt välja pandud Michael Jordani euloo raamatud. Küsimusmängu võitjateks osutusid Kaupo Puusepp ja Armin Lauk. Palju õnne! Võitjatega võetakse ühendust. Küsimuse õige vastus kõlab: Michael Jordan ja Scottie Pippen mängisid NBA väljakutel teineteise vastu vaid ühe korra - 10. detsembril 2002 ja mõlemad viskasid selles kohtumises 14 punkti. Head kuulamist!
12/26/20202 hours, 13 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

Kes rikkus Kullamäe rahvusvahelise läbimurde? Varrak jätab jalad "saagimata". Jordani küsimusmäng

Korvpalliteemaline podcast "Pihtas Põhjas" on taaskord kuulderaadiuses ning ikka selleks, et huvilistele häid mõtteid, tarkuseteri ja tähelepanekuid jagada. Stuudios on kohad sisse võtnud kolmik - Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Teemasid jagub seinast seina. Alustuseks tehakse juttu eesti mängijate liikumisest välismaalt koju ja kodust välismaale ning mõistagi leiab pikemat lahkamist PAF liiga liidrite Pärnu Sadama ja BC Kalev/Cramo omavaheline duell. Teistest meistriliiga klubidest rääkides jõutakse ühtäkki sinnamaani, kus Tartu Ülikool/Maks&Mooritsa treeneritele Toomas Kandimaale ning Tiit Sokule soovitakse ilusaid unenägusid. Huvitav, mis põhjustel? Pikemalt arutletakse ka Saksamaa Bundesligas toimuva üle. Maik-Kalev Kotsari kodumeeskond Hamburg on alustanud hooaega viie järjestikuse võiduga. Kuna Saksamaa klubid Müncheni Bayern ja Berliini Alba mängivad edukalt ka Euroliigas, siis kas Saksa kõrgliiga tase on selgelt tõusuteel ning nad on kerkimas näiteks Itaalia ja Prantsusmaa liigast paremaks. Sel korral on meil saates ka küsimusmäng. Kirjastus "Tänapäev" on värskelt välja andnud raamatu "Michael Jordani elu". Tõlgitud teos, maht 600 lehekülge. Kahtlemata huvitav lugemine. Et väärikat auhinda võita, tuleb õigesti vastata järgmisele küsimusele: Michael Jordan ja Scottie Pippen, kes tulid Chicago Bullsis mängides kuuel korral NBA meistriks on hilisemalt olnud NBA väljakutel korra ka vastamisi. Millal see juhtus ning kui palju punkte kumbki selles mängus viskas? Kõigi õigesti vastanute vahel jagame loosi teel ära kaks raamatut. Vastused saatke hiljemalt 24. detsembriks aadressile [email protected]. Head nuputamist ja head loosiõnne!
12/13/20201 hour, 56 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Maakeeli öeldes võiks selle jama ära lõpetada! FIBA tegi Eestile ettepaneku mängida Itaaliaga

Korvpalliteemaline podcast "Pihtas Põhjas" on jõudnud esimese suure juubelini - 50 saade on tõsiasi. Stuudios avatakse sel puhul joogid ja kõrvale räägitakse tundide kaupa tarka juttu. Saate põhifookus on loomulikult Eesti ja Venemaa koondise EM-valikmängul. Tulemust me teame, aga mida arvavad nähtud mängupildist Gert Kullamäe ja Alar Varrak? Mis jäi silma, millised järeldused teha? Kas Venemaa oli lihtsalt hea või vastased tundusid head tänu meie saamatusele? Räägime ka teistes valikgruppides toimuvast. Leedu koondise peatreener Darius Maskoliunas on pärast kaotust Taanile langenud kriitikalaviini alla. Kuidas on üldse võimalik, et Taani võidab Leedut ja Šveits Serbiat? Põgusalt peatume ka Euroliigal ja NBA üleminekutel. Lätlased tegid NBA-s järjekordse megatehingu. Kes läheks ja korjaks lombi tagant ära meie miljonid? Tartu Ülikool/Maks&Moorits jäi ilma põhitegijast, ameeriklasest Will Raymanist, kes siirdus Saksamaa kõrgliigasse. Otse Eesti liigast Saksamaa kõrgseltskonda, Göttingeni klubisse. Varem on kogu aeg kõlanud jutud, et Eesti liigast välja ei saa. Mis mõttes? Saab ju!!!
11/29/20201 hour, 36 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Kas Müürsepp "terveneb"? Eesti korvpallikoondist tabas koduste EM-valikmängude eel mitu tagasilööki

Korvpallitarkade klubi "Pihtas Põhjas" on taaskord kokku saanud, et rääkida viimaste nädalate sündmustest. Teemasid on palju, alates kunagise Tartu Rocki mängujuhi George Tsintsadze vägevast tunnustusest kuni Eesti meeste korvpallikoondise komplekteerimise raskustest kodusteks EM-valiksarja mängudeks. Värske info kohaselt jäävad 28. ja 30. novembri mängudest kõrvale koondise mitmed põhilülid. Konkreetsetel nimedel peatume saates pikemalt. Loomulikult räägime ka naiste korvpallikoondise äsjastest EM-valikmängudest Bosnias, kus tuli alla vanduda Bosnia ja Hertsegoviinale ning Šveitsile. Koondisega Sarajevos viibinud Alar Varrak selgitab lähemalt, mida tähendab "mullis" olek ja miks ta võrdleb saadud kogemust 5-tärni vanglaga. Suurem tähelepanu langeb ka Euroliigale, kodusele PAF Meistriliigale, Martin Müürsepa imetabasele haigestumisele, NBA drafti eelsetele sündmustele, Eesti korvpalliliidu ainsale presidendikandidaadile ning meenutustele, mida kõike ootamatut võib kohtumise järgselt leida külalismeeskonna riietusruumist. Saadet veavad Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
11/17/20201 hour, 48 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Kohtunikud võiks mängudes terasemalt jälgida Tiit Sokku! Kellest saab korvpalliliidu president?

Korvpallitarkade klubi ehk podcast "Pihtas Põhjas" on maha saanud sügishooaja neljanda saatega. Stuudios Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Teemasid taaskord seinast seina - alustades õnnesoovidest, purunenud hammastest, presidendivalimistest, "Korvpalliromaanist" kuni eelmise kümnendi Portugal-Eesti EM-valikmänguni välja. Seekordse saate peateemad: * PAF Eesti-Läti korvpalliliigas seni kaotuseta püsinud BC Kalev/Cramo ja Pärnu Sadama vastasseisu järelkajad. Eesti "Valencia" ei vedanud välja? PAF liigast üldisemalt - mis on lahti TalTechi meeskonnaga? Kas on üldse midagi lahti? Üleskutse kohtunikele - jälgige terasemalt, mida teeb mängudes Tartu meeskonna abitreener Tiit Sokk. * Sel kuul tulekul NBA draft. Kas mõni eestlane läheb kaubaks? Mida tähendab San Antonio Spursi, Detroit Pistonsi ja Orlando Magicu huvi Maik-Kalev Kotsari vastu? Ajakirjanikud on suutelised tavapäraseid õnnestumisi võimendama müstilisteks edulugudeks! * Detsembris on tulekul Eesti korvpalliliidu üldkogu ja presidendivalimised. Kuluaarides mõnest potentsiaalsest presidendikandidaadist räägitakse, kas me näeme ka avalikku debatti ja vaatenurkade põrkumist? * Euroliiga tähelepanekud - kuidas Baskonia võidu maha mängis, Jasikevicius hullab ka Barcelonas, Shane Larkin on tagasi, Himki sai esimese võidu, Tony Parker teeb vaatamata kaotustele Villeurbanne´i ASVEL-iga head asja. * Kristjan Kitsing ning Vilniuse Lietuvos rytas. Kui keegi Eesti koondislastest on praegu hea ja kindel mees, enne koondise mulli, on see Kitsing! Milline on koondise üldine seis EM-valikmängude eel ja miks me ootame Tallinnasse Sergei Bazarevitšit. * Alar Varrak meenutab lugu seoses Gert Kullamäega. Eelmine kümnend, koondisega Portugalis, kolmeste sadu, bassein, Tarmo Tiisler ja kõik muud jutud sinna juurde. Head kuulamist!
11/1/20201 hour, 53 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Kes on Eesti korvpallis need kolm meest, kelle sõna maksab? Varrak lõhkab uudispommi

Kuulamiseks ja kaasa mõtlemiseks on valmis saanud korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" sügishooaja neljas osa. Stuudios, nagu ikka Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Teemasid maast laeni ja alustuseks mõistagi teema, mis paiskus õhku Kalev Kruusi ja Heino Endeni paari nädala tagusest pikemast jutuajamisest. Endeni sõnul oleks Eesti meeste korvpallikoondise peatreeneritoolile kohalikest treeneritest vaid kaks kandidaati. Kes ei ole väljaütlemistega kursis, võivad saate kontekstis lihtsasti ette aimata, kellest jutt. Mida Kullamäe ja Varrak asjast ise arvavad? Saates peatume pikemalt FIBA Meistrite liigal, NBA finaalseerial, mõistagi Euroliigal ja VTB liigal. Juttu tuleb 0:20 kaotustest, vilemeeste ajuvabadest lennugraafikutest, 17-aastasest Nordi akadeemia kasvandikust, kes pääses platsile Moskva oblasti Himki vastu. Räägime PAF Superkarikast ja PAF Eesti-Läti liigast, kus suurimaks murelapseks on Kalev/Cramo meeskond, mis vaevleb koroonaviirusega. Kaua selline olukord kesta saab? Lõpetuseks on arutluse all novembrikuised koondisemängud, mis peetakse "mullis", nii naistele kui meestele. Arutluskäigu ajal lõhkab muuseas uudispommi Alar Varrak. Head kuulamist!
10/17/20201 hour, 54 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Miks kutsuti Kullamäed Bambergi päevil Eesti presidendiks? Euroliiga ja Raieste debüüt

Käes on oktoober, mis tähendab paljude Euroopa korvpallisarjade käivitumist, vaatamata COVID-19 viiruse jätkuvale levikule. Õnneks korvpalli mängitakse ja see annab mõistagi kõneainet ka podcasti "Pihtas Põhjas" tegijatele. Stuudios, nagu ikka Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Hooaja kolmandas saates on teemasid rohkem kui küll: * Pikem ülevaade Euroliiga algusest - Sander Raieste debüüt, Madridi Reali seisev vesi, uues kuues Kaunase Žalgiris ja peatreeneri Martin Schilleri survestamine Leedu meedia poolt, kiidulaul Istanbuli Fenerbahce peatreenerile Igor Kokoškovile. * VTB Ühisliiga, eelkõige Kalev/Cramo vaatenurgast - avamäng Peterburi Zeniidiga, reisiga seotud pikk isolatsioon, Chavaughn Lewise tagasitulek ja palganumbrite pingpong, Kaarel Sibul jätkuvalt Cramo pingil. * NBA finaalseeria LA Lakers - Miami Heat 2:0 - kas avamängu vigastused rikkusid finaalseeria, kuidas komplekteerida meeskonda, LeBron Jamesi kaebekiri kohtunike aadressil, Chicago Bullsi legendi Scottie Pippeni teravad tähelepanekud. * PAF Superkarikas - meistriliiga tiimid näitasid esiliiga võistkondadele koha kätte, millised on järeldused ja kas tulekul on finaal Pärnu Sadam - BC Kalev/Cramo? * Naiste koondisel uus peatreener, rahvusmeeskonna lootsi Jukka Toijala ringkäik mööda klubisid. * Kristjan Kitsingu meeldivad esitused Leedu liigas. * Gert Kullamäe meenutab päevi kui teda kutsuti Eesti presidendiks! Suht ebareaalne.
10/3/20201 hour, 40 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Tõehetk Eesti klubikorvpallis, Varrak meenutab lugu, mis ajas noore peatreeneri marru

Populaarseim kodune korvpallipodcast arutleb septembri teises saates mitmetel huvipakkuvatel teemadel. Stuudios on kolmik: Gert Kullamäe, Alar Varrak ja Ivar Jurtšenko. Kuulajatele pakutakse huumoriga vürtsitatud kastmes arutelusid peamiselt Eesti korvpallist, aga mõistagi ei saada üle ega ümber ka NBA "mullis" toimuvast. Tarkade klubi vaidleb ja pakub lõpuks välja NBA finaali jõudvad meeskonnad. Teemadena võetakse saates ette: 1) Järgmised kaks nädalat on Eesti klubikorvpallis tõehetk. Mis mõttes? 2) Mis juhtuks kui Kullamäe ja Varraku käsutada oleks klubitreenerina eelarve suurusjärgus 20 miljonit eurot? VTB liiga alustas, Krasnojarski Jenissei endise peatreener Oleg Okulovi eri. 3) Kes uuristas Eesti naiste korvpallikoondise peatreeneri Janne Schasmini jalgealust ja kellest võiks saada järgmine peatreener? 4) Leedu liiga alustas, Kristjan Kitsingu avamäng Lietuvos rytasega äratas Gert Kullamäes valusad mälestused. 5) Eestlased Hispaania kõrgliigas ja teistes välisliigades. 6) Mis saab meeste rahvuskoondise EM-valikmängudest? Kas FIBA korraldab novembri akna mängud sarnaselt NBA eeskujule "mullis"? On see reaalne? 7) Varrak meenutab valusat kogemust, kus ta noore peatreenerina kõrvetada sai. Ajakirjaniku aadressil lendas tuld ja tõrva. Ent nagu öeldakse - pole head ilma halvata ja vastupidi. Kolmandat hooaega eetris olev korvpallipodcast ilmub käesolevast septembrist iga kahe nädala tagant. Delfi keskkonnas, PAF-i toetusel. Head kuulamist!
9/21/20201 hour, 15 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

"Pihtas Põhjas" kolmas hooaeg! Saatejuhtide tandemist sai trio. Kes on tarkade klubi uus liige?

Korvpalli tarkade klubi ehk podcast "Pihtas Põhjas" alustab kuulajate rõõmuks kolmandat hooaega. Ikka Delfi keskkonnas, nii nagu seni. Kui varasemalt on saatejuhtide rollis olnud Ivar Jurtšenko ja Gert Kullamäe, siis nüüd lisandus kolmaski alaline liige. Valiksõel oli halastamatu - kõik jutud, trikoovooruni välja. Uue saatejuhi nimi jäägu siinkohal saladuseks, kes saadet kuulab, saab teada. Peateemasid oli sel korra kaks - kuidas on Eesti meistriliiga klubid üle elanud COVID-19 levikust tingitud kriisi ja mis on toimunud suvisel ajal mängijate turul, just eestlaste seisukohast. Ühtlasi pakume välja variandi, kus võib eeloleval hooajal mängima hakata Kristjan Kangur ja avalikustame kahe noormängija nimed, kes on lähedal lepingule Kalev/Cramoga. Saate lõpuosas testime saatejuhtide NBA teadmisi ning uurime, kas vastab tõele linnalegend, mille kohaselt olevat Gert Kullamäe lausunud umbes 15 aastat tagasi toonasele noortetreenerile Alar Varrakule karmikoelise lause: "Sa oled küll tore treener, aga..." Podcast "Pihtas Põhjas" rõõmustab algaval hooajal kuulajaid iga kahe nädala tagant. Esimeses saates esitatud üleskutse materjalid võib saata aadressile [email protected]. Head kuulamist ja tegutsemist!
9/7/20201 hour, 31 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Kadunud poeg saates tagasi! Gert Kullamäe avaldab suure unistuse, mis tal seoses korvpalliga on

Korvpallipodcast "Pihtas Põhjas" tõmbab teisele hooajale joone alla. Rekordiliselt pika saatega. Stuudios on tagasi Gert Kullamäe, kes sai kuude kaupa mõtteid mõlgutada ja lõpuks ometi avanes võimalus kõik valla päästa... Juttu tuleb oi kui paljudest tahkudest, mis korvpalliga sobituvad - uue näoga koondis, Audentese spordikool, treeneritöö, TalTechist vallandamine, e-liiga, korvpallikodu, 3x3 koss, Eesti-Läti meistriliiga, Jordani dokumentaal, Kalev/Cramo, side Euroopaga, kunagised Ameerika turneed, Oostende Telindus ja kirsina tordil suure unistuse avaldamine. Saadet veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
5/25/20201 hour, 43 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Külas Robert Valge: muljetame, kuidas ta väljakul Reali mehi taga ajas ja Carrollile kolmese lajatas

Korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" teise hooaja eelviimase saate külaliseks on rännumees Robert Valge. Vaatamata noorele eale (23) on ta juba kolm hooaega pallinud Hispaanias. Mänginud erinevates liigades, alates tugevuselt neljandast liigast kuni meistrisarjani välja. Enne koju tagasipöördumist karastus aasta otsa Hispaania kõrgliiga klubi Burgos San Pablo juures. Tegi igapäevaselt trenni selliste meestega kui Deon Thompson, Vjatšeslav Kravtsov, Corey Fischer, Ognjen Jaramaz jt. Hooaja eelses kontrollmängus pääses platsile Madridi Reali vastu. Ajas väljakul taga Jaycee Carrollit ja Facundo Campazzot. Võimas kogemus. Eriti veel kui paned kuulsate meeste vastu midagi kotti ka... Koroona tõttu varakult lõppenud hooajal oli Valge kodus tagasi ja kandis Eesti-Läti liigas Tartu Ülikooli särki. Pole midagi imestada. Priit Vene on teda suviti eraviisiliselt koolitanud kümneid ja kümneid tunde. Kelle käe all siis veel Eestis mängida kui mitte Vene? Arutleme ka teemadel - kui kaugel on koondisse jõudmine ja uuesti välismaale minek? Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
5/18/202058 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Külas mees, kes lõpetas EM-finaalturniiriga sportlastee, kogedes viimase mänguga midagi eripärast

Podcastil "Pihtas Põhjas" käis külas mees, kes pidas sportlastee viimase mängu 2015. aasta Euroopa meistrivõistluste finaalturniiril Riias. Tegi lätlaste vastu kõva esituse ja oligi kõik, nagu noaga lõigatult. Just nii juhtus Joosep Toomega, kes tänasel päeval peab noortetreeneri ametit Tartu Ülikooli Akadeemilises spordiklubis. Räägime paljust huvitavast. Näiteks 2010. aasta kevade Eesti meistriliiga mälestusväärsest poolfinaalseeriast TTÜ ja Rakvere Tarva vahel? See ei anna Toomele rahu siiamaani. Millise treeneriga liikus Toome karjääri jooksul mitu korda ühest klubist teise ja miks nii? Mida erilist koges ta oma viimases suures mängus, mis juhtus olema EM-finaalturniiril Riias? Jutt on mälestusväärsest kohtumisest Lätiga. Mis osas on koroonakriis mõjunud positiivselt noorsportlastele, Toome toob väga ilmeka näite. Teemasid jagub mõistagi veelgi. Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
5/11/202058 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Kuidas kauples Kaspar Kitsing vanemat venda Kristjanit Itaaliasse? Mida ütles selle peale tippagent?

Korvpallitarkade podcast "Pihtas Põhjas" on teist saadet järjest vendade päralt. Sel korral on skype`i vahendusel külalisteks Kristjan ja Kaspar Kitsing, kes koroonakriisi saabudes kolisid mõlemad ajutiselt sünnilinna Tartusse. Vanusevahe kümme ja pool aastat, Kristjan hetkel 29 ja Kaspar 18. Aga välisklubides on oluliselt pikemat aega mänginud noorem veli. Itaalias juba 2015. aasta sügisest, läks 14-aastaselt ja praegu omab lepingut esiliigaklubiga Forli 2.015. Mis edasi saab, on lahtine. Eesti koondise põhitegijate hulka kuuluv Kristjan, kes veebruaris viskas EM-valiksarja kohtumises Itaaliaga 22 punkti, õrritab Kasparit: "Kogu aeg küsin, kas Itaalia klubides ei ole mõnda vaba kohta?" Kaspar räägib seepeale kainestava loo. "Saatsin ekraanitõmmise kõvale agendile, kes tegeleb Gigi Datome ja Nicolo Melliga. Uurisin, kas Kristjan ei saaks Itaaliasse?" Agendilt tuli eitav vastus: "Ta on eestlane." Nii lihtne ongi. "Kui oleks lätlane või leedulane, siis ta oleks juba Itaalias. Meie korvpalli imidž ei ole nii kõva kui võiks." Kes kuulab saadet, saab teada, milliste näitajatega Kaspar vanemat venda tippagendile "müüs". Head kuulamist! Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
5/4/202051 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Eesti korvpallidünastia: kahe pere peale enam kui viisiku jagu meistriliiga mängijaid ja koondislasi

Sel korral on korvpallitarkade klubis külas kaks venda - Raoul ja Erkki Suurgorg. Üle Skype`i. Mõlemad on tulnud mängijana korduvalt Eesti meistriks, tänasel päeval elavad nad korvpalliväljakute kõrval kaasa poegade edusammudele. Vanemal vennal Raoulil on kolm poega ja Erkkil neli poega. Naturaalselt ainult poisid! Nii mõnigi neist on kuulunud erinevates vanuseklassides Eesti noortekoondistesse ning kogunud karastust meistriliiga klubide juures. Töö käib, nagu ütlevad klassikud. Räägime Raouli ja Erkkiga ka Eesti korvpallist üldisemalt. Meenutame 1993. aasta universiaadi ja mängu USA-ga, arutleme spordi ja õppimise ühildamise võimalikkusest ning saatejuht meenutab turniiri, kus ta külaliste tuules end medalile "purjetas". Podcasti veab Ivar Jurtšenko.
4/27/20201 hour, 3 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Kalev/Cramo osas lubavad arengud. Kui suure raha eest palkas korvpalliliit soomlasest peatreeneri?

Podcasti "Pihtas Põhjas" seekordseks külaliseks on (üle Skype`i) Cramo Estonia juhatuse esimees Remo Holsmer. Mõne jaoks võib-olla üllatav valik, aga põhjalikumalt süüvides kahtlusteta persoon, keda saatesse kutsuda. Holsmer on alates 2012. aastast korvpalliliidu juhatuse liige, olnud varasemalt peaministri nõunik, Kalev/Cramo korvpalliklubi mänedžer, riigikogu liige ja rahanduskomisjoni esimees. Oskab korvpallielus kaasa rääkida eri nurkade alt ja laiema vaatega. Ise noorena kossu mänginud. Räägime paljudest asjadest, mis seotud korvpalliliidu ja Kalev/Cramoga. Näiteks - kui suurt kahju on praegune eriolukord korvpallile juba teinud? Palju on ära kukkunud toetajaid? Mida korvpalliliit olukorra leevendamiseks teha saab ja teeb? Millised on arengud Kalev/Cramos? Kui palju on kuu ajaga saadud targemaks võistkonna edasistes plaanides? Kui keeruline on seis võrrelduna eelmise kriisiga 2009-2010, kui Holsmer oli Kalevi mänedžer. Osad välismängijad teenisid toona kümneid tuhandeid eurosid kuus, mis lõi kriisi saabudes hinge kinni. Ja veel! Mida võiks kaasa tuua Cramo Estonia üsna värske ühinemine Hollandi perefirmaga Boels Rental, mis on mitmeid aastaid suurte summadega spondeerinud naiste maanteejalgratta tipptiimi Boels-Dolmans. Juba varasemalt oli teada, et tänavune aasta jääb selles liinis viimaseks. Kas hollandlaste miljonid oleks nüüd võimalik suunata Eesti korvpalli? Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
4/20/202045 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Leedu teeneline treener Heino Lill: tööhull Marciulionis, legend Lipso, Soome ime Sokuga, EM-i kuld

Korvpalli podcasti "Pihtas Põhjas" külaliseks on Heino Lill. Mees, kes sõnab enda kohta - omadele võõras, võõrastele oma. Korvpalliga kokku puutunud üle 60 aasta, pikka aega töötanud nii Leedus kui Soomes. Heino Lill mängis kümme aastat (1963 - 1972) Tartu Kalevis ehk toonases Eesti NSV koondises, hilisemalt oli paar hooaega Tallinna Kalevi ehk Eesti koondise vanemtreener (1980 - 1982). Seejärel läks Leedu kõrgliigaklubi Vilniuse Statyba juurde, kus juhendas teiste seas hilisemat Euroopa tähte ning NBA meest Šarunas Marciulionist. 1980. aastate alguses sattus Heino Lill Eesti spordijuhtidega vastuollu, kuna aitas noorukese Nõukogude sportlase Tiit Soku lääneriiki põlvelõikusele. Ennekuulmatu! Samasse perioodi jääb kõnekas seik NSV Liidu meeste koondise peatreeneri Aleksandr Gomelskiga. Moskva olümpia järel tuli ootamatu pakkumine, millest tulnuks kümne küünega kinni haarata. Sellest, et Heino Lill võitis 1989. aastal treenerina Euroopa meistrikulla pole siinmail peaaegu üldse räägitud. Ta oli Nõukogude Liidu naiste koondise treener (tänases mõistes abitreener). Samal ajal juhendas ta ka Leedu naiste korvpallikoondist. Tegi leedulaste juures kõva karjääri. Saate lõpuosas räägime ka hilisematest perioodidest Soomes ja tagasitulekust Eestisse. Jüri Basketiga segas Lill vett koduses meistriliigas, alates 2001. aastast vedas ta sporti ja mõistagi ka korvpalli Tallinna Tehnikaülikoolis. Vestlust veab saatejuht Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
4/13/20201 hour, 22 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Indrek Kajupangaga kriisiaja toimetulekust, meistriliiga ideest, Kuusmaa otsustest, Serbia mängust

Taskuhäälingu "Pihtas Põhjas" aprillikuu esimese saate külaliseks on muhe Saaremaa mees Indrek Kajupank. Uurime, kuidas läheb sportlastel, kellel lõigati märtsi keskel justkui noaga nii tegemised kui teenistus. Kas ja kuidas saadakse hakkama? Teemasid on mõistagi veel - karastumine Audentese spordigümnaasiumis, tiitlid Kalev/Cramoga, särav esitus Belgradis, meistriliiga reformikava, selguse saabumine bussisõidul Iisraelis, Rapla usk ja välisliigadest loobumine. Vestlust veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
4/6/202049 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Priit Ilver kunagisest palgarallist: USA-st tagasituleku järel rikuti mind kohe ära

Korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" 35.osa külaline on praegune Audentese spordigümnaasiumi direktor Priit Ilver. Läbi ja lõhki korvpalli taustaga, isa Tiit tulnud Tartu Riikliku Ülikooli eest mängides neljal korral Eesti meistriks (andmed ESBL-ist). Priit sai tiitleid kolm, neist esimese keskkoolipoisina. Oli üks esimesi, kes põrutas Eestist USA-sse ülikoolikossu mängima. Tuli tagasi ja sai rahapakkidega vastu pead. Kohe nii, et valus hakkas... Audentese osas räägime dilemmast. Miks ei taha treenerid Audentese spordigümnaasiumisse tööle minna? Kandideerimisavaldusi laekub väga visalt. Hea tasemega õpilased, head baasid, aga treenerid ei taha tulla. Midagi justkui ei klapi. Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
3/30/202037 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Kogu tõde Kalev/Cramost: Ivar Valdmaa koroonast, eelmisest kriisist, VTB liiga veidrustest ja muust

Korvpallitarkade klubi on sel korral eetris ebaharilikul ajal. Koroonakriisi valguses arenevad sündmused kohati mitte päevade, vaid lausa tundidega, ja kuna podcasti salvestamine sattus laupäevale, polnud mõtet jutu eetrisse paiskamisega ilmaaegu viivitada. Niisiis, külaliseks BC Kalev/Cramo aupresident ja klubi kauaaegne juhtfiguur Ivar Valdmaa. Räägime valusatest ja vähem valusatest teemadest - koroona, hooaja lõppenuks kuulutamine, palkade maksmine, eelmise kriisi tagajärjed, VTB liiga veidrused ja palju muud. Ja mõistagi küsimus, mis saab edasi? Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
3/21/202053 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Ametlik versioon! Mart Uuehendrik räägib, miks ta sammus keset meistriliiga mängu minema

Korvpallitarkade klubis "Pihtas Põhjas" käis külas Mart Uuehendrik. Korvpallist läbi imbunud mees - endine noortekoondislane ja meistriliiga mängija, praegune noortetreener, FIBA kategooria kohtunik ning spordiklubi Nord juhatuse liige. Juttu teeme väga erinevatel teemadel ja alustame mõistagi koroonaviirusest. Kehtestatud eriolukord paneb spordiklubid väga keerulisse seisu. Mis ikkagi saab? Jutuajamine on salvestatud laupäeva hommikupoolikul, mil osa tänasest infost oli veel teadmata. Vestluse käigus läheme tagasi ka nende aegade juurde kui Uuehendrik ise oli lootustandev noormängija. Jõudis Allan Dorbeku käe all meistriliigasse, ent siis käis ühel mängul "plahvatus". Kuulajad saavad üksikasjalikult teada, mis ja kuidas. Mart sammus keset mängu riietusruumi, kuradile kõik. Räägime ka seikadest Tiit Soku, Heino Endeni ja Jüri Pritšiniga. Podcasti veab Ivar Jurtšenko. Head kuulamist!
3/16/202054 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Priit Vene: Robert Valge pidanuks mahtuma koondisesse, Žalgiris ei ole pelgalt Jasikeviciuse soolo

Korvpallipodcasti "Pihtas Põhjas" seekordseks külaliseks on Tartu Ülikooli korvpallimeeskonna peatreener Priit Vene. Lisaks korvpallile tuleb olude sunnil juttu koroonaviirusest, kuna Priidu poeg Siim-Sander on Itaalias niiöelda karantiinivangis. Mis Itaalia kossuliigast üldse saab ja kas mängijatel tuleb hooaja viimasteks kuudeks leida uus töökoht? Mõistagi pöörame vestluses palju tähelepanu Tartu Ülikooli korvpallimeeskonnale. Personaalselt peatume Robert Valge, Kregor Hermeti ja Tanel Soku tegemistel. Räägime Tartu kontekstis ka noortekorvpallist. Lahkame Euroliigat. Priit Vene on treenerina ühe hooaja Euroliiga karusselli kaasa teinud ja ta teab toimuvat väga hästi. Üritame paika saada kaheksa tiimi, kes pääsevad Euroliiga play-offi. Head kuulamist!
3/9/20201 hour, 1 minute, 32 seconds
Episode Artwork

Jaanus Levkoi ja Heino Enden meenutavad 1985. aasta lennusõitu, kus tähistati EM-tiitli võitmist

Korvpallitarkade klubi seekordsed külalised on kunagised Eesti meeste rahvuskoondise peatreenerid Jaanus Levkoi ja Heino Enden. Õpetaja ja õpilane. Maailmameister Enden on Levkoi käe all noorena korvpallitarkusi omandanud. Peamine põhjus, miks nad just nüüd saatesse tulid, on lähenev juubel. Jaanus Levkoil täitub 20. märtsil 70 eluaastat. Väärikas number, mille puhul meenutasime enam kui pool sajandit kestnud treeneritöö värvikamaid momente. Teiste seas 1985. aasta lennusõitu, kus Levkoil tuli tegemist teha Liidu koondise hirmuäratavate keskmängijatega.
3/2/20201 hour, 4 minutes, 1 second
Episode Artwork

"Pihtas Põhjas" ERI: jutt Kullamäe pisaratest on väljamõeldis. Kas Vene Itaalia vastu ikka mängib?

Korvpallitarkade podcastil "Pihtas Põhjas" on Eesti - Itaalia Euroopa meistrivõistluste valiksarja mängu eel külas Alar Varrak. Kauaaegse Eesti koondise abitreeneriga lahkasime veelkord mängu Põhja-Makedoonias ja mõistagi analüüsisime eelseisvat kohtumist Itaaliaga. Mis võiks olla Eesti koondise trumbid ja millele tuleb eriliselt tähele panu pöörata? Ühtlasi avaldame tõe Gert Kullamäe pisaratest ning tunneme muret Siim-Sander Vene tervisliku seisundi pärast. Vestlust veab Ivar Jurtšenko.
2/22/202036 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Varrak "Pihtas Põhjas" erisaates: jätaksin kõik noored 12 hulka, valiksarja süsteem tekitab küsimusi

Eesti meeste korvpallikoondis alustab homme (20. veebruaril) 2021. aasta Euroopa meistrivõistluste valiksarja. Neljases alagrupis on vastaseks Itaalia (EM-i korraldaja), Venemaa ja Põhja-Makedoonia. Itaalia on juba finaalturniiril, ülejäänud kolmest saavad EM-ile kaks paremat. Stuudios lahkavad Eesti koondise võimalusi saatejuht Ivar Jurtšenko ja enam kui kümme aastat koondise juures abitreenerina ametis olnud Alar Varrak. Juttu tuleb koondislaste uuest trendist, kombinatsioonist "vana", võimalikust mängujoonisest ja mõistagi ka vastastest. Ühtlasi saame teada, kes tegi Varrakule kõne, et hankida infot Eesti koondise kohta. Head kuulamist!
2/19/202035 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Siim-Sander Vene: pihiisa ma teistele "itaallastele" pole, Henri Drelli ja Kerr Kriisa valikutest

Pea poole aastase eemaloleku järel pääses taas koju käima Itaalia kõrgliigas klubikorvpalli mängiv Siim-Sander Vene. Sümpaatse sammuna võttis ta vaevaks podcasti "Pihtas Põhjas" stuudiost läbi astuda ning rääkida pikemalt Eesti koondisest, Itaalia liigast, Euroliigast ja korvpallimaailma trendidest üldisemalt. Saatejuht Ivar Jurtšenko ei saanud jätta küsimata ka arvamust Henri Drelli ning Kerr Kriisa kohta. Kuidas Siim-Sander Vene hinnangul noortel talentidel asjad toimivad ja kas nad on keskkondades, mis peaks soodustama tõuget kõrgemale. Head kuulamist!
2/17/20201 hour, 5 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Saage meenutab seika Campazzoga: arvasin, et see on suvaline tont, kes söödab Scolale palli tagasi

Podcasti "Pihtas Põhjas" külaliseks on Kristo Saage. Lõpuks ometi julges tulla. Gert Kullamäe puudumine julgustas, nüüd pääses rääkima. Muidu on eeter Kullamäe jutu all kogu aeg kinni. Teemade ring sai väga lai - noorena Hollandis testimisel ja Ukrainasse minemata jätmine. Äkki suurim viga? Pehka ja ninaluu, elumerelained pealinnas, Rakvere Tarva edulugu, paha kogemus Leedus, oskuslik bussijuht Valga-Valkas, mäng Argentina koondisega ja kast õlut, uue Tarva üllatuslik edu Paf Eesti-Läti korvpalliliigas.
2/10/20201 hour, 13 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Ants Eek 1993. aasta EM-i rahapakkide loost: Aadu Kanal olid ühes tehases tuttavad, nemad aitasid

Korvpalliteemalise podcasti "Pihtas Põhjas" seekordseks külaliseks on Eesti korvpalliliidu legendaarne ametnik, 28 aastat korvpalliliidus vastu pidanud Ants Eek. 31. jaanuaril sai pikk tee käidud. Ta on olnud korvpallile aastakümneid väga lähedal. Sõna otseses mõttes näppupidi juures. Lisaks tööle korvpalliliidus veel vilemees ja kuni tänase päevani komissar (tänavusest hooajast vaatleja). Rääkida on igasugu lugusid, alustades juba 1970. aastatest. Kui tänased vilemehed saavad kiidelda Euroliiga ja VTB liiga mängude teenindamisega, siis Ants Eek on koos Valdu Suurkasega Nõukogude Liidu meistrivõistlustel vilistanud mängu Kaunase Žalgiris - Moskva CSKA. Tänane Euroliiga, vaata kust otsast tahad.
2/3/202053 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Saates külas treener Heiko Rannula, kes meenutab Dirk Nowitzki vastu mängimist

Korvpallipodcastil "Pihtas Põhjas" käis külas treener Heiko Rannula. Ta on Eesti-Läti liiga klubi Pärnu Sadam peatreener, Eesti rahvusmeeskonna abitreener ning Eesti U18 noormeeste koondise peatreener. Tööd jagub. Juttu teeme kõigis kolmes liinis. Puudutame ka muid teemasid. Näiteks, kes on see noortetreener, kelle käest tuleks võimalikult ruttu kõik andekamad õpilased ära võtta ning milline turniir võttis treeneriks saamise isu Margus Metstakilt.
1/27/202050 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Aare Halliko tegi Euroliiga mängul Madridi Reali staarile liiga. Kellele? Kuidas?

Korvpallitarkade klubil on sel korral külas korvpallikohtunik Aare Halliko. Kaheksas hooaeg Euroliigas. Pole paha, nagu ütlevad klassikud. Räägime, kuidas kohtunikud mängudele kohale jõuavad, mis on tippsarjade kirjutamata reeglid, mille eest võib sattuda "külmkappi". Räägime ka naiskohtunikest. Eestis on päris mitmed noored naisterahvad jätnud kohtunikutöö sinnapaika, sest on saanud rämedat sõimu. Kuidas ikkagi edasi?
1/20/20201 hour, 11 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Toomas Linamäega Kalev/Cramost. Kui palju teeniti Elegari ja Boone´i üleminekusummadest?

Saatel on külas BC Kalev/Cramo president Toomas Linamäe. Muuhulgas põikame Frank Elegari ja Josh Boone´i üleminekusummadele ning Alar Varraku ülesannetele SK Nord spordiakadeemias.
1/13/20201 hour, 11 minutes
Episode Artwork

Pihtas Põhjas on tagasi! Kas sina tead, mis oli aasta 2019 Eesti korvpalli kõige kõvem sündmus?

Korvpalliteemasid lahkav Pihtas Põhjas jätkab sealt, kus eelmise aasta maikuus pooleli jäi. Stuudios sama külaline, kelle vastused jäid segaseks ja raskesti mõistetavaks. Küsime uuesti ning üritame aru saada. Viskame huumorit vahele, aitab raskeid teemasid seedida.
1/6/202057 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Viimne vaatus: Stuudios mees, kelle käe alt sööstis Henri Drell raketina taevasse!

Üldises plaanis võetakse hooaeg kokku. Juttu tuleb nii noorte meistrivõistlustest, Eesti madalamatest liigadest, kui ka kõige kõrgemal tasemel mängimisest. Saatejuhid suunavad ja siluvad stuudiokülalise tahumata vaatenurki ning annavad head nõu, kuidas asjadele läheneda. Puudutatakse ka koondise tegemisi ning visatakse õhku küsimus: "Kellest ikkagi peaks saama Eesti koondise peatreener?". Ühtlasi saame teada, millest on Peep Pahv korvpallitreenerina unistanud.
5/27/20191 hour, 4 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Kullamäe meenutas Veidemani hea sõnaga, kuniks tuli meelde üks kurioosne lugu

Räägime Veidemani tegemistest laias ampluaas - Itaalia esiliiga, Kalev/Cramost tüliga äraminek, Tartus Kullamäe käe mängimine ja Saksamaa kõrgliigasse põikamine, Kuremaa võistkonnas meistriliiga debüüt jne. Kullamäe meenutab seoses saatekülalisega ühte värvikat seika Eesti meistrivõistluste finaalseeriast, lisaks toome avalikkuse ette Veidemaniga seotud kõige päevakohasema uudise.
5/20/20191 hour, 1 minute, 11 seconds
Episode Artwork

Kalev Kruusiga suurest korvpallist! Euroliiga Final Four, Kalev/Cramo ja VTB

Seekord võetakse luubi alla suur korvpall. Euroopa klubikorvpalli kontekstis. Arutletakse Euroliiga hooaja üle tervikuna ning sinna otsa eelseisev Final Four. Tarkade klubi ennustab ka tänavust Euroliiga võitjat. Kas BC Kalev/Cramol oleks võimekust VTB Ühisliiga kaudu "eksida" Euroliigasse? Mida arvata Kalevi lõppenud VTB liiga hooajast. Lisaks koorub elava diskussiooni käigus välja, et Eesti klubikorvpallil tuleb leida tee FIBA Meistrite liigasse, vastasel juhul jääme me suurest mängust üha kaugemale.
5/13/20191 hour, 25 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Külas treener, kes viib Eesti korvpalli taas olümpiale, Kullamäel saate ajal kaks pikemat mõõna

Saadet veavad spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja korvpalliasjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Külalisena on stuudios Siim Raudla, kes on Eesti erinevate vanuseklasside 3x3 korvpallikoondiste peatreener. Kuna üks saatejuhtidest on 3x3 korvpalli osas enda sõnul täielik "kummik", siis lahatakse uudset olümpiaala üsna detailideni välja. Aga pelgalt ei jääda pidama 3x3 mängule, vaid torgitakse muid teemasid ka. Ja saate lõpus jõutakse väga oluliste järeldusteni ning ettepanekuteni, kuidas Eesti korvpalliliit saaks ala arengusse väga konkreetselt panustada.
5/6/201959 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Tartu korvpalli uus tõus on kinni nelja tähe taga, ainult omadega pole võimalik Euroopat vallutada

Külalisena on sel korral stuudios Tanel Tein, kes on võtnud südameasjaks Tartu korvpalli esindusmeeskonna kõrgemale tasemele viimise. Tein kuulub initsiatiivgruppi, kes alles hiljaaegu registreeris Rocki korvpalliklubi. Just Rocki aegasid Tein Tartu korvpalli tagasi tahaks. Siis oli korvpallimeeskonna vedajates ambitsiooni ja klubil raha. Praegu ta seda ei näe, vähemalt mitte piisaval hulgal. Lisaks veel juriidilised nüansid kui Tartu esindusklubi jääb "kinni" Tartu Ülikooli rüppe. Vaja oleks teistsugust lähenemist.
4/29/201957 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Anatoli Krikun meenutab, kuidas ameeriklased 1968. aasta olümpial kaklesid

Hiljuti 71-aastaseks saanud Eesti korvpallilegendil on põnevaid lugusid nii minevikust kui tänapäevast. Kuidas ameeriklased 1968. aasta olümpial omavahel arveid klaarisid, mida pidi omal ajal tegema Eesti NSV riiklik treener, kuidas jõudis Anatoli Krikun tööle Soome ja mida ta arvab Eesti-Soome võimalikust ühisest liigast. Need on vaid mõne teemad, millel tunni aja pikkuse vestlussaate jooksul peatutakse.
4/22/20191 hour, 1 minute, 16 seconds
Episode Artwork

Kes NBA supertähtedest tõi Howard Frieri maa peale tagasi? Kas mõni treener võtab vastutuse?

Pauguga sissejuhatus tuleb nädalavahetuse Final Four'ide teemal. Kas mõnel II liiga meeskonna treeneril on piisavalt mune, et vastutus võtta? Howard Frieriga räägime noortekorvpalli ja leegionäride teemadel. Kes on hea leegionär ja mis rolli ta peaks meeskonnas etendama? Meenutame Frieri kokkupuuteid NBA endiste aegade ässadega ning saame teada kelle vastu tal õnnestus mängida USA ülikoolikorvpalli finaalturniiril "March Madnessil".
4/15/201959 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Saatejuhilt väga imelik komistus... Kas Kalev/Cramos on vahetumas peatreener?

Juttu tuleb mõistagi nädalavahetuse OlyBet Eesti-Läti liiga Final Fourist, kus Kalev sai taaskord valusalt lüüa Riia VEF-ilt. Räägime Kalev/Cramo jonnipunnidest, abitreenerite värvikatest ülesannetest, Donaldas Kairyse juhtimisstiilist ja paljust muust. Arutelude käigus jõutakse valusa tõdemuseni, et Eesti meeskorvpallurid kasvavad suuremalt jaolt rollimängijateks ja seepärast on ka Kalev/Cramos vedavateks jõududeks välismaalased. Omasid "vedureid" pole lihtsalt võtta. Lätlastel on hoopis teine tera. Miks?
4/8/20191 hour, 12 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Gert Kullamäe jahmatab kentsaka unenäoga. Külas endine Panathinaikose mees Tiit Sokk

Räägime paljudest asjadest. Soku sportlasteest, Liidu koondise ja Ateena Panathinaikose aegadest. Kuidas omal ajal üldse välisklubidega lepinguteni jõuti? Mis seisus on Eesti korvpall tervikuna ja millal sirguvad meile samasugused tähed, nagu on tänasel päeva olemas lätlastel? Ja siis muidugi see Kullamäe unenägu...
4/1/20191 hour, 2 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Eurobasketi leht teab, kes TalTechi meeskonnas niite tõmbab

Saadet veavad spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja korvpalliasjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Külalisena on stuudios OlyBet Eesti-Läti korvpalliliiga põhiturniiri viiendana lõpetanud TalTechi meeskonna peatreener Rait Käbin.
3/25/20191 hour, 2 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Kullamäe ja Kriisa meenutavad halva maiguga koosolekut

Millisena näeb kodust korvpalli Kriisa seenior, kes on saanud paar hooaega distantsilt asja jälgida? Tartu korvpallis on tema nägemuses konkurentsi põud ning see oli üks aspektne, miks lahkus Kerr Kaunase Žalgirise süsteemi.
3/18/20191 hour, 12 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Johan Kärp: "Üks Leedu tsenter tahtis saada 4000 eurot kuus ja ma hakkasin suurest vihast värisema."

Räägime kõigest, mis puudutab korvpallimeeskonna mänedžeri tööd. Mille kõigega tuleb mänedžeril tegeleda ja kas väiksematel meistriliiga klubidel on peamiseks murekohaks eelarve kokkuajamine. Johan Kärp on Pärnu meeskonna eesotsas 2017. aasta suvest kui ta võttis teatepulga üle Mait Käbinilt.
3/12/201954 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Kalev/Cramo kauaaegne taustajõud Priit Lehismets räägib dopingust ja kõigest muust ka

Räägime vigastuste ennetamisest ja rasketest traumadest tagasitulekust. Viimase nädala Seefeldi sündmuste valguses puudutame mõistagi ka dopingu temaatikat. Lehismets on teemaga sedavõrd hästi kursis, et kuku pikali.
3/4/201946 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Uskumatu lugu! Andres Sõber võttis pangast eraisikuna laenu.

Andres Sõber võttis pangast eraisikuna laenu, et Brandis Raley-Rossi kolmeseid kinni maksta. Stuudios on mees, kelle käest saab kõike küsida. Pikemalt arutleme rahvusmeeskonna teemal, kus Sõbral on peatreeneri küsimuses kindel seisukoht.
2/25/20191 hour, 9 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Mida ütles legendaarne treener Obradovic pärast kaotatud Euroliiga mängu vilemees Rain Peerandile?

Saate üldise lähtepunkti võib kokku võtta märksõnaga - rollimängija. Kas rollimängija staatus on okei või peaks püüdlema iga hinna eest mängijaks, kes saab ise palliga toimetada ja ei sõltu teiste suvast? Anname palli või ei anna? Seisad väljaku nurgas, ootad palli, aga seda ei tule minutite kaupa.
2/18/201955 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Martin Müürsepp: olen mänginud klubides, kus seljataga räägitakse igasugu jutte

Kas rollimängija staatus on okei või peaks püüdlema iga hinna eest mängijaks, kes saab ise palliga toimetada ja ei sõltu niiöelda tiimikaaslaste suvast. Seisad väljaku nurgas, ootad palli, aga seda ei tule minutite kaupa. Pehmelt öeldes mage värk. Või siiski...
2/11/201953 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Kriitikast ja kritiseerijatest

Kes on professionaal, see niisama ei lahmi. Aga meil on neid suvalisi tonte ja lahmijaid kole palju. Arutluse alla tulevaid teemasid on veel lisaks ja mõned päris filosoofilised. Näiteks: Mis pidi see ikkagi on - kas head mängijad teevad hea treeneri või hea treener teeb head mängijad? Või teeb hoopis klubi paks rahakott hea treeneri?
2/4/201959 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Pihtas Põhjas: Riia EM, beibed, ülemaksmine ja palju muud

Korvpalli podcast "Pihtas Põhjas" saates erandkorras kaks külalist, kel koondisemänge turjal üle 150! Teemadeks Riia EM, beibed, ülemaksmine jpm.
1/28/201945 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Kuusmaa teab, kellest saab järgmine Eesti koondise peatreener

Kuusmaa teab, kellest saab järgmine Eesti koondise peatreener by Delfi Tasku
1/21/201947 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Kullamäe ja Kruus avaldavad delikaatse info

Kullamäe ja Kruus avaldavad delikaatse info by Delfi Tasku
1/14/201948 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Korvpalliaasta 2019 tuleb vähe teistsugune kui varasemad

Esimest saadet veavad spordiajakirjanik Ivar Jurtšenko ja insider ehk korvpalliasjatundja kõige laiemas tähenduses Gert Kullamäe. Igas saates on ka külaline, esimeses saates sai austava rolli endale Alar Varrak.
1/7/201944 minutes, 20 seconds