Winamp Logo
Olümpiastuudio Cover
Olümpiastuudio Profile

Olümpiastuudio

Estonian, Sports, 1 seasons, 6 episodes, 2 hours 53 minutes
About
Olümpiastuudio podcastis võtavad Delfi ja Eesti Päevalehe ajakirjanikud koos ekspertide ja sportlastega nii Tokyost kui ka Eestist igal õhtupoolikul kokku olümpiamängude olulisemad sündmused ja annavad eelvaate järgmiseks võistluspäevaks. Saade on eetris alates 22. juulist kuni 8. augustini.
Episode Artwork

Kuidas hinnata eestlaste tulemusi? Robert Rooba jagab muljeid soomlaste ajaloolisest triumfist

Pekingis toimunud XXIV taliolümpiamängud ongi selleks korraks lõppenud. Pekingi olümpia viimases "Olümpiastaadionis" vaatame koha peal viibivate Delfi spordiajakirjanike Jaan Martinsoni ja Madis Kalveti abil lähemalt otsa Eesti koondislaste tulemustele ning sellele, mis eestlastel ikkagi näppude vahele. Kes olid aga olümpia suurimad staarid? Saate teises osas analüüsime koos Eesti parima hokimängija Robert Roobaga Soome hokikoondise ajaloolist triumfi, põhjanaabrite edu saladust ja kõike muud, mis tänavust olümpia hokiturniiri iseloomustama jäävad. Saadet juhtis Kaspar Ruus. Head vaatamist ja kuulamist!
20/02/202240 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Kümmel: meil on olemas kõik see, mille pealt võiksid tulla meie omad Bolšunovid

Alles avati Pekingis 24. taliolümpiamängud, kuid juba on õhtusse jõudnud suure spordipeo eelviimane võistluspäev. Saate esimeses pooles analüüsib endine suusataja Peeter Kümmel meeste suusamaratoni, kuid stuudio teises osas jagab oma muljeid fotograaf Kiur Kaasik. Saadet juhib Laura Kalam.
19/02/202222 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Kas kohtunikud tegid Sildarule liiga? Liivi esimene treener meenutab tippsportlase olümpiatee algust

Järjekordne võistluspäev Pekingi olümpial on õhtusse jõudmas. Eestlastest olid võistlustules freestyle-suusataja Kelly Sildaru ja kiiruisutaja Marten Liiv. Just naiste rennisõidus esimesena medalita jäänud Sildaru ja meeste kiiruisutamise 1000 m distantsil seitsmendaks tulnud Liivi etteasted on tänases "Olümpiastuudios" erilise luubi all. Saate esimeses osas jagab Pekingist muljeid Liivi võistlust kajastamas käinud Jaan Martinson. Teises osas aitab Madis Kalvet lahata Sildaru ja tema konkurentide etteasteid naiste rennisõidu finaalis. Mille taha ikkagi medal jäi? Mida arvate kohtunike tegutsemisest punktide jagamisel? Kolmandas osas tuleme tagasi kiiruisutamise ja Liivi juurde, kui toru otsa oleme saanud sportlase esimese treeneri Väino Treimani. Legendaarne treener meenutab Liivi sportlasteekonna algust ja jagab muljeid endise hoolealuse viimaste aastate arengust. Saadet juhtis Kaspar Ruus. Head kuulamist!
18/02/202232 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Jäähokiturniir on lõpusirgel: mis on noorte slovakkide saladus ja keda näeks finaalis Robert Rooba?

Täna oli Pekingi olümpiamängudel võistlustules kaks eestlast: Kelly Sildaru pääses rennisõidus kolmandana finaali ning Eva-Lotta Kiibus esitas vabakava ning sai oma olümpiadebüüdil kirja 21. koha. Kulminatsioonini on jõudmas aga ka meeste jäähokiturniir, mida analüüsib Delfi stuudios Eesti parim jäähokimängija Robert Rooba. Stuudio teises pooles jagab muljeid Pekingist spordiajakirjanik Madis Kalvet. Saadet juhib Laura Kalam.
17/02/202222 minutes 44 seconds
Episode Artwork

Kristjan Port olümpia suurimast skandaalist: Kamila Valijeva on nii süüdlane kui ka ohver

Pekingi olümpia on märkamatult jõudnud 12. võistluspäeva õhtusse. Alates eelmisest kolmapäevast pole möödunud päevagi, mil maailma meedia poleks artikleid treinud 15-aastasest iluuisutamise sensatsioonist Kamila Valijevast, kes võistleb olümpial edasi positiivsest dopinguproovist hoolimata. Tänases "Olümpiastuudios" aitab keerulisse dopinguskandaali selgust tuua Eesti Antidopingu ja Spordieetika Sihtasutuse nõukogu liige ja Eesti Olümpiakomitee täitevkomitee liige Kristjan Port. Samuti räägime ka Eesti sportlaste tänastest esitustest - laskesuusanaiste ebaõnnestumisest ja murdmaasuusatajate positiivsest üllatusest paarissprindis. Eesti suusameestele ja -naistele annab hinnangu Pekingis viibiv Jaan Martinson.
16/02/202234 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Eestlaste ilus päev taliolümpial: Sildaru avas medaliarve, Ilves sõitis vapralt esikümnesse

Kelly Sildaru avas täna Pekingi olümpiamängudel Eesti medaliarve, kui sai naiste freestyle-suusatamise pargisõidus kaela pronksmedali. Mõned päevad tagasi karantiinist pääsenud Kristjan Ilves tegi suurepärase hüppevõistluse ning sõitis ennast esikümnesse. Lisaks tegi ilusa olümpiadebüüdi Eva-Lotta Kiibus, kes tagas pääsu vabakavasse. Tänases "Olümpiastuudios" räägivad medalijuttu endine freestyle-suusataja ning treener Oliver Treufeldt ning spordiajakirjanik Madis Kalvet. Saadet juhib Laura Kalam.
15/02/202221 minutes