"Ок і шо?" – це подкаст громадської організації "Центр спільних дій". Про що буде подкаст? Про усі ці не завжди зрозумілі рішення, які ухвалює влада. Іноді їх так багато, що громадяни не можуть відрізнити, де добро, спрямоване на розвиток країни, а де - відверте зло, яке загрожує демократії. Ми будемо відфільтрувати найважливіші ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента та розповідати про них простою та зрозумілою мовою кожного тижня!
Нардепи хочуть встановити тотальний відеонагляд
В 2023 році в Європейському суді з прав людини було рішення про порушення росією своїх зобовʼязань. Проте це було не про війну, яку розвʼязала держава-терорист, а про тотальний відеонагляд.
Зараз подібне рішення намагаються «протягнути» нардепи нашої країни, перетворивши Україну в поліцейську державу. Як вони уявляють ухвалення цього закону, коли в нас триває євроінтеграція? Розбирались Марія Очеретяна та Ірина Корженкова.
Також в цьому випуску розповімо про те, як планують боротися з корупцією у війську та до дня демократії обговоримо, чому цю демократію зараз важливо не втратити.
9/14/2024 • 33 minutes, 56 seconds
Шахраї втратять статус ветеранів
Трапляється так, що іноді статус ветерана отримує людина, яка на нього не заслуговує. І Кабмін подав законопроєкт, який пропонує підстави, щоб цей статус забрати. Більше про нього розповідають Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.
Також в цьому випуску обговорюємо, навіщо потрібні заступники з євроінтеграції та чому в школу більше не можна приходити в стані алкогольного спʼяніння.
9/7/2024 • 29 minutes, 19 seconds
11 років війни, а політики для військових так і не створено
Кабмін створив Службу супроводу військовослужбовців і їхніх родин. Це виглядає, як аналог сервісу «помічник ветерана», який отримав кодову назву «няня для ветеранів». Його дуже критикували серед профільних організацій, адже замість зручних сервісів ветеранам пропонували помічника.
Що ж робитиме Служба супроводу військовослужбовців та чи повторює вона помилки «помічника»? Чи доречно створювати таку службу, коли на 11 році війни в країні все ще відсутня ветеранська політика? Про це та інше в свіжому епізоді подкасту «Ок, і шо?» говорили Ірина Корженкова та Марія Очеретяна.
Також в цьому випуску розкажемо про те, що там з відбором суддів до Вищого антикорупційного суду, та чи стане іноземцям легше отримати український паспорт.
8/31/2024 • 27 minutes, 29 seconds
Суспільство контролює армію, але не до кінця
Це ексклюзивний епізод подкасту «Ок, і шо?» від Центру спільних дій. Обговорюємо, як українці можуть контролювати сферу оборони та чому це важливо для країни. Розбираємо приклади з нашої історії, порівнюємо цивільний контроль в Україні та країнах НАТО, і обговорюємо, що ще потрібно змінити. Приєднуйтесь до розмови з Марією Очеретяною, Оксаною Заболотною та Олегом Рибачуком, і дізнайтеся більше про критичні аспекти оборони. Подяка нашим спонсорам, які роблять ці епізоди можливими.
Стаття Оксани Заболотної «Чому Україні для перемоги потрібен цивільний контроль над армією»: https://zn.ua/ukr/war/chomu-ukrajini-dlja-peremohi-potriben-tsivilnij-kontrol-nad-armijeju.html
8/29/2024 • 31 minutes, 52 seconds
УПЦ заборонили, але не зовсім
Рада ухвалила в цілому закон, що забороняє діяльність релігійних організацій, повʼязаних з росією. Ввели додаткові покарання, включаючи позбавлення майна. Держслужба з етнополітики перевірятиме релігійні організації на пропаганду ідеології «русского міра» та може ініціювати їхнє закриття через суд.
Але чи все так добре, як розповідають депутати? Розбираємось разом з Оксаною Заболотною та Марією Очеретяною.
Також в цьому випуску поговоримо про допомогу зниклим безвісти і ратифікацію Римського статуту.
8/24/2024 • 29 minutes, 2 seconds
ФОПів хочуть бронювати
В Раді зареєстрували ще один законопроєкт, який може захистити «борців економічного фронту» 🫡
Мова йде про економічне бронювання. Якщо цей законопроєкт ухвалять, то, за пропозицією нардепів, будь-який роботодавець зможе забронювати до 30% своїх працівників. Для цього треба, щоб у компанії не було боргів, а військовозобов’язаний уточнив свої дані в ТЦК.
Про це, а також про четверту спробу президента «протягнути» ідею множинного громадянства та фінансування виборчих кампаній в свіжому «Ок, і шо?» розповідають Ірина Корженкова та Марія Очеретяна.
Почуті/По суті: https://www.youtube.com/watch?v=PHE2WJ08tGQ
Аналіз законопроєкту про фінансування виборчих кампаній: https://centreua.org/monitoring-rishen/prozore-finansuvannya-vyborchyh-kampanij/
8/18/2024 • 31 minutes, 14 seconds
Нардепи знову дражнять демобілізацією
Підтримати збір: https://send.monobank.ua/jar/9vY9njAoFG
Минулого року в районі Різдва ми отримали законопроєкт від уряду про мобілізацію, і він містив норми про можливість демобілізуватися після того, як людина відслужила 36 місяців безперервно. В комітетах цю норму дуже довго обговорювали, але зрештою її не підтримали. Це дуже обурило суспільство. Деякі нардепи почали подавати альтернативні законопроєкти.
І от зараз ця історія знову повертається, а ми знову беремо на себе відповідальність сказати непопулярну думку.
Про це, а також про рішення президента рятувати медицину в селах та нові компенсації за житло розповляють Марія Очеретяна, Оксана Заболотна та Данило Ящук.
8/10/2024 • 35 minutes
Нардепи придумали Міністерство діаспори
Нардепи вирішили створити ще одне Міністерство, яке займатиметься питаннями демографії та діаспори. Наша аналітикиня Ірина Корженкова впевнена, що таке рішення — повна утопія, адже новостворене міністерство дублюватиме функції вже існуючого Мінсоцполітики.
Більш того, на її думку, демографію має розглядати кожне міністерство, адже для того, щоб українці хотіли народжувати і ростити тут дітей, в країні має бути все в порядку з економікою, освітою, охороною здоровʼя й іншими сферами.
Про все це, а також про новації в дитячих садках і про відсутню охорону культурної спадщини, в свіжому подкасті «Ок, і шо?»
8/3/2024 • 31 minutes, 34 seconds
Навіщо ми все це робимо?
Ми вирішили трохи сповільнитися і порефлексувати про нашу роботу. Це буде дуже цікава розмова, під час якої ми ексклюзивно привідкриємо завісу центрівської кухні.
Поговорили про:
Відбудову: під відбудовою ми розуміємо не лише відновлення будинків та інфраструктури, а й ефективну систему влади і сильні інституції. Розповідаємо про стратегічну ціль Центру і чому тема відбудови стала її складовою.
Громади: відбудова, за нашим переконанням, не може відбуватися без участі громад. Минулого року наші регіональні аналітики провели дослідження у 12 громадах. Обговорюємо результати цього дослідження і які ключові висновки повинна взяти до уваги центральна влада.
Баланс влади та інституції: розповідаємо про нашу співпрацю з громадами і як це вже дало класні результати. Обговорюємо національний напрям нашої роботи, системні проблеми виконавчої влади та що таке «сколіоз виконавчої влади».
Залучення і євроінтеграція: обговорюємо, як влада має залучати людей до процесу прийняття рішень та важливість євроінтеграції для нашої роботи.
Вакансія фінансового/-ї менеджера/-ки: https://cutt.ly/TekdwW2sВакансія керівника/-ці напрямку аналізу політик та досліджень: https://cutt.ly/7ekdwAcwВакансія аналітика/ині політик та досліджень: https://cutt.ly/fekdw91q
Якщо вам сподобалось це відео, ви можете підтримати нас:
⭐ставши нашим спонсором на YouTube: https://cutt.ly/xwpQUr25
⭐долучившись до спільноти наших патронів на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508
⭐зробивши донат на Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl
7/31/2024 • 48 minutes, 18 seconds
Хабарники зможуть відкупитись від відповідальності
Звичайно, не зможуть. Проте відтепер зʼявилась можливість для корупціонерів визнати свою провину та сплатити штраф, який дозволить помʼякшити основне покарання.
Про це, а також про те, що нардепи готові пробачити дезертирам, але тільки один раз, і про те, що громади зможуть ставати агломераціями розповідають Оксана Заболотна, Данило Ящук та Марія Очеретяна.
7/27/2024 • 38 minutes, 12 seconds
Нардепи забули, що таке гендер
Ми вдячні військовим за можливість аналізувати рішення влади та розповідати вам про найцікавіші з них. Закликаємо вас в якості подяки зробити донат бодай в 10 грн на виносну антену для Вовків да Вінчі: https://send.monobank.ua/jar/61ESvkRMJn
Понад рік тому у Верховній Раді зареєстрували законопроєкт про цивільні партнерства. На його підтримку українці подали петицію і зібрали понад 25 тисяч голосів. Про нього багато дискутували, 4 комітети підтримали це рішення, але згодом історія затихла.
Однак нещодавно мережею почала ширитися стенограма засідання комітету Ради з питань правової політики. Там нардепи голосували за те, щоб передати цей законопроєкт якомусь іншому комітету. У цій стенограмі багато цікавого, тому ми, як коршуни, вирішили теж на неї налетіти.
Про це, а також про чи те справді скасування літнього часу — хороша ідея, та чому українські державні нагороди досі мають зрадники України, в свіжому «Ок, і шо?» говорили Іра Корженкова та Марія Очеретяна.
7/21/2024 • 37 minutes, 6 seconds
Помічникам нардепів хочуть підвищити зарплатню
Зараз зарплатний фонд помічників нардепів становить 88 тисяч гривень, збільшити його пропонують до 132 тисяч гривень. Аргументують таке рішення «кадровим голодом» — на низьки зарплати не хочуть йти досвідчені професіонали. Проте чи доречно це в умовах повномасштабної війни й звідки братимуть гроші?
На ці та інші питання в свіжому «Ок, і шо?» відповідають аналітикиня Ірина Корженкова та журналістка Яна Проць.
7/13/2024 • 38 minutes, 41 seconds
Вступити на аспірантуру та «ухилитись» від мобілізації більше не вдасться
За словами Міністра освіти Оксена Лісового, в 2024 році на єдиний вступний іспит зареєструвались більше 90 тисяч чоловіків, які хотіли стати аспірантами — це стало абсолютним рекордом. Проте є підозра, що майбутніми докторами філософії керувала не стільки жага до знань, скільки реальна можливість «ухилитись» від мобілізації, навчаючись на денній формі.
У звʼязку з цим МОН видало наказ, яким тимчасово скасувала можливість навчання на денній або дуальній формі на аспірантурі за контрактом. Тепер навчатись можна буде тільки на бюджеті.
Про це, а також про нові правила бронювання, запропоновані нардепами, і про штрафи за неповагу до суду в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» розмовляли Оксана Заболотна та Яна Проць.
Студенти про зміни до вищої освіти | Видимі №8: https://www.youtube.com/watch?v=v2ikuPv4bYY
«Ок, і шо?» про гранти та ваучери: https://www.youtube.com/watch?v=pGweFqU4TFc&list=PL7oWcyG8icQ2AoGHc7Qed5naM60DuBJEX&index=23
Реформа освіти. Як МОН робить виші great again | Почуті/По суті №10: https://www.youtube.com/watch?v=KrUua9ZWcO0
7/8/2024 • 34 minutes, 45 seconds
Будинки культури стають модними
В цьому спецепізоді ми будемо говорити про те, як можна зробити зі старих будинків культури в громадах щось класне. Приводом до цієї розмови стало те, що в липні набуває чинності закон про нормативи у сфері культури. Але спойлер — він не те щоб щось дуже змінював.
7/1/2024 • 45 minutes, 14 seconds
Демстратегія — не про народження дітей
На відміну від попередніх випусків, де ми обговорювали баланс гілок влади, Єрмака та допомогу від Заходу, цього разу Олег Рибачук, Оксана Заболотна та Марія Очеретяна подискутують щодо демографічної стратегії. Нещодавно цей надважливий для майбутнього України документ розробило Мінсоцполітики у співпраці з громадськими організаціями та демографами. Переглянути його можна тут: https://www.msp.gov.ua/projects/870/
Демографія це не про народження дітей і на це питання необхідно дивитись комплексно. Що й зробила цього разу влада. Про стратегію ми також говорили в останньому випуску нашого подкасту «Почуті / По суті», послухати його можна за посиланням: https://youtu.be/gYegvbEjjlQ
6/28/2024 • 38 minutes, 30 seconds
Депутати встановили цінник на бронювання
Нардепи придумали «економічне бронювання». Роботодавцям пропонують сплачувати 20 тисяч 400 гривень податку на місяць за кожного свого працівника. Такі роботодавці не повинні мати боргів із зарплат та податків.
ФОПи теж, за задумом нардепів, зможуть бронюватись таким чином. Для цього вони мають працювати більше року і мати дохід вище за 61 тисячу гривень на місяць. Ця ініціатива є дискримінаційною за майновою ознакою. Вона суперечить Конституції. І негативно вплине на мобілізацію.
Про це, а також про муніципальну няню та військову поліцію Оксана Заболотна та Яна Проць говорили в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?»
«Почуті / По суті»: https://youtu.be/gYegvbEjjlQ
Дослідження: https://cutt.ly/4w26TJAb
6/22/2024 • 29 minutes, 46 seconds
«Бронь» можна буде отримати через Дію «Ок, і шо?» №159
В Україні набули чинності нові правила бронювання військовозобов'язаних. Згідно з нововведеннями, забронювати військовозобов'язаних відтепер можна буде через застосунок Дія. Мінцифри має зробити це технічно можливим до 6 липня 2024 року. Хто зможе скористатися цією функцією та чи справді покращилася система бронювання - обговорюємо у новому випуску подкасту "Ок, і шо?".
Також на підпис президента чекає законопроєкт про застосування англійської мови в Україні. Англійську обов'язково повинні знати державні службовці, керівники підприємств та наукових установ. Цю іноземну мову вивчатимуть діти в дитсадках, а дорослі - коштом держави.
Третє рішення, яке розглядається у новому випуску, мало б удосконалити дипломатичну службу. Проте нова посада Спеціального представника України та його функції викликають чимало запитань. Відповіді на них даємо разом з аналітикинею Центру спільних дій Оксаною Заболотною.
Приємного прослуховування! Залишайте свої думки в коментарях ❤️
6/15/2024 • 23 minutes, 5 seconds
Громадянство матиме той, хто знає історію «Ок, і шо?» №158
Охочі отримати український паспорт мають скласти іспити з історії України та основ Конституції. Як саме це буде відбуватися, поки не до кінця зрозуміло. Однак вже можемо сказати, що не безкоштовно. Про це наші Марія Очеретяна та Іра Корженкова поговорили в новому “Ок, і шо?”.
Також вони згадали про законопроєкт, який має спростити життя журналістам, та новацію, яку Кабмін хоче запровадити для дітей-сиріт.
Подкаст “Почуті По суті”: https://www.youtube.com/watch?v=PHE2WJ08tGQ&list=PL7oWcyG8icQ1AQ9lG-lk2X5Wr_dwTm1xN&index=4
6/8/2024 • 29 minutes, 11 seconds
Домашнє насильство за ціною підписки на Netflix
Сімейна підписка на Netflix обійдеться вам приблизно в 430 грн. А мінімальний штраф за вчинення домашнього насильства, за законопроєктом, який нещодавно ухвалила Рада, — 340 грн. Крім мізерний штрафів цей законопроєкт також суперечить Стамбульській конвенції, підміняючі поняття. Більше про це в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» розповідають Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.
Почуті/По суті: https://www.youtube.com/watch?v=vYfAuXm9pN0
6/3/2024 • 24 minutes, 35 seconds
Кадрові перестановки і «рука» Банкової
В свіжому випуску разом з Марією Очеретяною, Оксаною Заболотною та Олегом Рибачуком розглядаємо актуальну тему — кадрові зміни в уряді. Це питання активно обговорюється в соцмережах і стало полем для маніпуляцій.
Нас, як і завжди, не цікавлять особистості, ми знову зосередимось на інституціях та процесах, що відбуваються в них. Розглянемо не те, хто кого не любить, а які зміни чекають на ці важливі структури.
Почнемо з непослідовного, на нашу думку, звільнення очільника Мінвідновлення Олександра Кубракова і розглянемо, які перспективи чекають на це міністерство. Також звернемо увагу на призначення Валерія Залужного на посаду посланця в Великій Британії та визначимо, що це означає для дипломатичної служби. Крім цього розберемося, чому президент Зеленський раптово зробив понад сто суддівських призначень за один день.
6/1/2024 • 37 minutes, 37 seconds
ТЦК вручатиме повістки поштою
В свіжому «Ок, і шо?» Ірина Корженкова та Марія Очеретяна обговорюють одразу три важливі і нашумівші теми тижня:
Податок на бездітність від нардепів. Законопроєкт, який вже відкликали, мав на меті «штрафувати» людей за відсутність трьох і менше дітей. Наша аналітикиня зауважує: так, в законопроєкті купа недоліків, але наразі його просто не зрозуміли, адже така практика запроваджена в багатьох країнах Європи.
Захист постраждалих від насильства. Відтепер кримінальну справу можна розпочати за заявою будь-якої людини, не тільки потерпілих. Крім того, постраждалі мають самостійно вирішувати чи буде примирення з кривдником.
Постанову КМУ щодо порядку мобілізації. Повістки вручатимуть поштою, що не є логічним. Зʼявляться групи оповіщення з голів ОСББ, ЖКС, керівників підприємств, які вишукуватимуть «ухилянтів» вдома та на вулиці. Постанова суперечить закону.
5/25/2024 • 31 minutes, 1 second
Не всіх вʼязнів візьмуть в ЗСУ
За даними останнього опитування, більше 4 тисяч вʼязнів готові вступити до лав ЗСУ за контрактом 🫡
Одразу заспокоюємо: не підуть на фронт ті, кого засудили за злочини проти нацбезпеки, вбивство двох та більше людей, зґвалтування, тероризм тощо. Крім цього людина має бути не старшою за 62 роки, психологічно та фізично готова до служби.
Про те, чому зрада відміняється і в чому різниця з аналогічною ситуацією в сусідній державі в свіжому «Ок, і шо?» розповідають Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.
Крім цього поговорили також про штрафи за невідомі порушення мобілізації, а також разом з регіональною аналітикинею Роксоланою Нестеренко про те, як вам стане легше контролювати владу.
Дослідження «Громади воєнного часу»: https://cutt.ly/4w26TJAb
5/19/2024 • 35 minutes, 47 seconds
Можемо попрощатися з Telegram. Ок, і шо?
Вчора вночі ми змогли закрити збір, проте дякуємо за ваше бажання долучитись! Слава Україні!
Ви вже зробили добірку листівок для Viber? Радимо поквапитись, адже з Telegram, скоріш за все, доведеться попрощатись.
Голова Нацради з питань телебачення та радіомовлення Ольга Герасим’юк закликала державу припинити мовлення в Telegram. А днями ГУР повідомило, що Telegram блокує чат-боти нашої розвідки.
У цьому контексті Іра Корженкова та Марія Очеретяна в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» обговорюють законопроєкт, який нардепи подали місяць тому. Він досі лежить у профільному комітеті. Стосується це рішення блокування провайдерів платформ. Назви Telegram у проєкті немає, але загалом ми розуміємо, що рішення стосується перш за все цієї мережі.
5/4/2024 • 31 minutes, 57 seconds
Закулісся «Ок, і шо?»: як все починалось
«Ок, і шо?» став для багатьох людей джерелом інформації про те, що ухвалює влада. Нещодавно ми відсвяткували наш сто пʼятидесятий епізод. Це чимало як для подкасту, а тому вирішили пригадати, з чого ж все починалось.
Перший епізод подкасту опублікували в червні 2020 року. Це був дуже цінний момент і для його авторів, і для нашої організації. «Ок, і шо?» має сенс доти, доки ви щовихідних перевіряєте платформу, на якій нас слухаєте в очікуванні нового епізоду.
До розмови ми запросили колишніх виконавчого директора Центру спільних дій Андрія Андрушківа та аналітика Олега Савичука, які розпочинали цей подкаст, а також виконавчу директорку Марію Левонову.
Дякуємо вам за ці чотири роки!
5/1/2024 • 20 minutes, 27 seconds
Купити шоколадку і не зрадити Україну стане легше
Свіжий випуск нашого подкасту вийшов дуже цікавезним, адже ми підняли одразу три гучних теми:
▪ «таврування» виробників, які працюють на росії, та їх товарів;
▪ спекуляцію нардепів на темі виплат людям, що постраждали внаслідок аварії на ЧАЕС;
▪ відмову в консульських послугах українським чоловікам 18-60 років, що виїхали за кордон.
Про все це розповідають наші журналістка Марія Очеретяна та аналітикиня Ірина Корженкова.
4/28/2024 • 29 minutes, 8 seconds
Нардепи дають знову військовим обіцянки-цяцянки
Кабінет міністрів зареєстрував законопроєкт про посилення відповідальності за порушення законодавства про оборону, військову службу та мобілізацію. Нардепи вже ухвалили це рішення в першому читанні. Мінімальна сума штрафу за порушення, передбачені цими статтями, становитиме 8500 гривень, максимальна — 204 000 гривень.
Однак штрафи — це не єдине покарання, яке прописують цим законопроєктом. Пропонується прирівняти відмову від проходження медичної комісії до ухилення від призову під час мобілізації. Тобто тоді буде йтися про кримінальну відповідальність. Профільний комітет рекомендував цю норму не ухвалювати, однак поки що законопроєкт ми бачимо з нею.
Наскільки це адекватно? На це питання шукали відповідь в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?» Оксана Заболотна та Марія Очеретяна.
Нам дуже важлива ваша думка, тож просимо вас взяти участь в опитуванні і розповісти, чим вам подобаються (або не подобаються) наші продукти: https://cutt.ly/Tw7yak5A
4/20/2024 • 23 minutes, 24 seconds
Законопроєктом про мобілізацію «залатали» дірки
Долучитись до збору на ремонт авто для роти «Гонор» батальйону «Вовки да Вінчі»: https://send.monobank.ua/jar/88ck3w6Nu3
❗У призначенні платежу вкажіть адресу електронної пошти або нік в Telegram❗
За все погане і без нічого хорошого. Саме так можна охарактеризувати законопроєкт про мобілізацію, за який нещодавно проголосували нардепи.
На етапі першого читання його називали законопроєктом про мобілізацію та демобілізацію. У ньому була норма про те, що військові, які відслужили певну кількість часу, зможуть звільнитися. Були дискусії про те, який термін це мусить бути. Але загалом деякі нардепи аргументували, що це рішення треба ухвалити якнайшвидше, щоб військові отримали визначеність щодо терміну служби.
Днями ми всі дізнались, що цю норму виключили з законопроєкту. З джерел медіа відомо, що це ініціатива головнокомандувача ЗСУ Олександра Сирського, проте стверджувати ми цього не можемо.
Чому так сталось і як до цього ставитись, а також що ще не так з законопроєктом — Марія Очеретяна та Оксана Заболотна відповідають в новому епізоді подкасту «Ок, і шо?»
Нам дуже важлива ваша думка, тож просимо вас взяти участь в опитуванні і розповісти, чим вам подобаються (або не подобаються) наші продукти: https://cutt.ly/Tw7yak5A
4/15/2024 • 40 minutes, 10 seconds
Ювілейний «Ок, і шо?»
Долучитись до збору на ремонт авто для роти «Гонор» батальйону «Вовки да Вінчі»: https://send.monobank.ua/jar/88ck3w6Nu3
❗У призначенні платежу вкажіть адресу електронної пошти або нік в Telegram❗
Це ювілейний 150-й випуск подкасту «Ок, і шо?» 🎉
Радіємо разом з вами і пропонуємо послухати про закон щодо соціального захисту військових, який вже підписав президент. В ньому є декілька дивних норм, зокрема про залучення Рахункової палати, дозвіл членам лікарських комісій не звітувати про доходи і скасування статусу «обмежено придатний».
Про це, а також про парламентській контроль над армією та відкритість Ради розмовляли Марія Очеретяна та Оксана Заболотна.
4/7/2024 • 30 minutes, 24 seconds
10 років децентралізації: тернистий шлях громад
1 квітня святкуємо визначну дату — 10 років децентралізації в Україні!
Для нас це дуже важливо, адже велику увагу ми приділяємо роботі з громадами та допомозі їм у впровадженні політик на місцях. Нещодавно наші регіональні аналітики провели дослідження, де зʼясовували найкращі практики, які допомогли громадам вистояти під час війни.
Про те, як це відбувалось і які результати в свіжому випуску подкасту «Ок, і ш о?» розповіли Костянтин Шокало та Данило Ящук. А також про вплив реформ на місцеві громади, «військовий» ПДФО, централізацію влади та майбутнє інституту старост.
3/30/2024 • 51 minutes, 54 seconds
Chek-up ВРУ: які рішення були не надто корисними?
В свіжому ексклюзивному випуску подкасту «Ок, і шо?» разом з Олегом Рибачуком, Оксаною Заболотною та Марією Очеретяною обговорили:
▪ Чому закритість ВРУ нікому не вигідна?
▪ Чи окей ідея скорочення міністерств?
▪ Які рішення ВРУ та Кабміну були не надто якісними?
Почуті / По суті: https://youtu.be/UuOyQVddO3E
3/29/2024 • 31 minutes, 38 seconds
Вʼязні зможуть мобілізуватися?
Підтримати збір на 8 дронів: https://send.monobank.ua/jar/8Ky1WCY299
В свіжому випуску «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Ірина Корженкова обговорили:
▪ Рішення нардепів мобілізовувати вʼязнів. Вступити до лав ЗСУ зможуть ті, що відбувають покарання, їх звільнятимуть умовно-достроково.
▪ Створення Спеціалізованої економічної прокуратури. Вона контролюватиме, щоб БЕБ працювало в рамках закону і не чинило тиск на бізнес.
▪ Декларування зброї цивільними. Процедуру спростили, проте питання залишились.
3/23/2024 • 26 minutes, 44 seconds
Псевдовибори в росії: відповідь ВРУ
Верховна Рада засудила проведення «виборів» президента росі ї на тимчасово окупованих територіях і закликала міжнародні уряди, парламенти та організації послідувати їх прикладу. А також посилити санкційний тиск на росію, консолідувати допомогу силам оборони України та підтримати Українську формулу миру.
Це рішення є належною політичною реакцією на проведення так званих «виборів» на тимчасово окупованих територіях, а також сприятиме збільшенню міжнародної допомоги Україні.
Ранкове допіо: https://youtu.be/wSTC3T-zPcQ?si=Q7GF084zPZh1Jed9
3/16/2024 • 25 minutes, 6 seconds
Влада згадала про строковиків
З початку повномасштабного вторгнення склалось враження, що влада просто забула про строковиків. Вони мали залишитись в казармах і не могли поїхати додому, водночас призвати до служби в ЗСУ їх також було неможливо. Нещодавно президент підписав закон про їх демобілізацію. Строковики отримають відстрочку до 12 місяців. В цей час вони зможуть вступити до лав Збройних Сил тільки за власним бажанням.
Про це, а також про сертифікати на зруйноване житло та відновлення контролю над місцевою владою, Марія Очеретяна та Ірина Корженкова говорили в свіжому випуску подкасту «Ок, і шо?»
3/2/2024 • 25 minutes, 8 seconds
37 законів чекають на підпис президента: чому це не ок
12 лютого Володимир Зеленський підписав закон про продовження воєнного стану ще на 3 місяці — до середини травня. Такі закони у нас ухвалюють регулярно, але саме цей цікавий тим, що він продовжує воєнний стан на той період, у який попередньо планувалися наступні вибори президента. Чи ок, що Зеленський продовжує бути президентом? І чи продовжує бути легітимним парламент?
На ці та інші питання наші Марія Очеретяна, Оксана Заболотна та Костянтин Шокало відповідали в ексклюзивному епізоді подкасту «Ок, і шо?» для наших спонсорів. Дякуємо вам за підтримку!
Наші спонсори отримали доступ до цього подкасту на два тижні раніше. Якщо ви не хочете чекати, підтримуйте нас на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508 або Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl
2/29/2024 • 36 minutes, 32 seconds
Українське «чорне дзеркало»: за нами слідкуватимуть?
Нардепи вирішили перетворити Україну на поліцейську державу та подали законопроєкт, яким впровадять систему тотального відеомоніторингу. Навіщо це робити — не обґрунтували. На це державі доведеться виділити чимало коштів з бюджету, що виглядає не дуже доцільним під час війни.
Про це, а також про не зовсім вдалий законопроєкт про мотивацію до військової служби та нові перипетії з БЕБ, Оксана Заболотна та Марія Очеретяна говорили в новому випуску подкасту «Ок, і шо?»
2/24/2024 • 28 minutes, 34 seconds
Експерименти з ветеранською політикою: що уряд робить не так?
На десятому році війни в нас все ще відсутня комплексна ветеранська політика. Більш того, в законодавстві навіть нема чіткого визначення, хто є ветераном. Зараз влада ухвалює якісь точкові рішення. Є проблема — ухвалюють один закон, щоб її погасити. Але в ідеалі на проблему треба дивитися комплексно, і так само комплексно та скоординовано її розв’язувати. Цього ми й чекаємо від ветеранської політики.
В свіжому випуску покадсту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Ірина Корженкова обговорили експерименти уряду щодо ветеранської полі тики, цілодобову роботу ТЦК та як майно санаторіїв передаватимуть для реабілітації військових.
2/18/2024 • 20 minutes, 54 seconds
Українські військові матимуть право на посмертне батьківство
В епізоді подкасту «Ок, і шо?» №142 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Законопроєкт №10448, яким нардепи хочуть надати загиблим військовим право на посмертне батьківство. Військові матимуть право вирішувати про використання своїх репродуктивних клітин після смерті, яке засвідчується нотаріально. Якщо вони використовуються для зачаття дитини, власник клітин визнається батьком або матір'ю. Безоплатне зберігання репродуктивних клітин померлої людини можливе протягом трьох років після смерті, а далі — за кошти, визначені розпорядником клітин.
Законопроєкт №10439 про черговий перезапуск Бюро економічної безпеки. Встановлюється новий порядок відбору директора Бюро з включенням конкурсної комісії, склад якої визначається Кабінетом Міністрів та профільними міжнародними організаціями. Що це змінить для підприємців та чи має бюро в такому вигляді існувати взагалі? Розбираємось разом.
Постанову КМУ №94 про виплати для ВПО. Їх втратять ті, хто заробляє більше 9 000 грн на місяць, а також безробітні, що не звернулись до Центру зайнятості. Про те, хто може претендувати на виплати, слухайте в нашому подкасті.
2/11/2024 • 24 minutes, 25 seconds
Законопроєкт про мобілізацію: стало краще?
В випуску №141 подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Доопрацьований законопроєкт КМУ №10449 щодо мобілізації. Наразі це одне з найчутливіших питань для українців, проте навіть доопрацьований проєкт не відповідає на всі питання. Наприклад, в ньому зʼявилась норма про те, що якщо нема можливості вручити вам повістку — ви вважаєтесь повідомленим і за неявку до ТЦК суд може накласти на вас певні обмеження.
Про попередній законопроєкт слухайте тут: https://youtu.be/F9ylhx_3T5k
Нардепи продовжують приводити українське законодавства у відповідність до Стамбульської конвенції. Наразі на розгляді комітету з питань правоохоронної діяльності знаходиться законопроєкт №10420, що націлені на внесення змін до процесу розгляду справ в судах у справах проти статевої свободи. Що саме зміниться? Слухайте в епізоді №141 подкасту «Ок, і шо?».
Президент вирішив створити раду задля підтримки бізнесу в умовах війни. Відповідний указ №21/2024 набрав чинності 23 січня. З одного боку він пропонує інструменти послаблення тиску на бізнес, а з іншого — президент вкотре порушує Конституцію, адже давати доручення органами виконавчої влади — поза його повноваженнями.
2/3/2024 • 32 minutes, 22 seconds
Рішення війни: як парламент, уряд та президент працюють на оборону
Наша обороноздатність — найважливіша тема сьогодення, адже саме від неї залежить, чи будемо ми існувати як держава. На це намагаються вплинути різні органи влади: КМУ ухвалює рішення про фортифікаційні споруди, президент продовжує накладати на наших ворогів санкції, а нардепи ініціюють законопроєкти щодо мобілізації.
До речі, останній вже відкликали на доопрацювання. На цьому нардепи не зупинились і зареєстрували аж 4 (!) альтернативних проєкти. Їх та інші воєнні рішення ми обговорили в свіжому епізоді ексклюзивного подкасту «Ок, і шо?»
Отримати доступ до ексклюзивних випусків подкасту на 2 тижні раніше ви можете:
⭐долучившись до спільноти наших патронів на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508
⭐зробивши донат на Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl
1/31/2024 • 38 minutes, 13 seconds
Подвійне громадянство: що не так з законопроєктом президента?
В епізоду №140 подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Указ Президента України №17/2024. Президент доручив Кабміну розробити план дій щодо збереження національної ідентичності українців на історично населених ними землях рф. Він включатиме збір та вивчення фактів про злочини проти українців, зокрема примусову русифікацію, репресії, депортації.
Проєкт закону №10425, ініційований президентом про множинне громадянство. Є ризик, що подвійне громадянство буде визнано таким, що суперечить Конституції, оскільки Основний Закон визначає, що в Україні існує єдине громадянство. Проте офіційного тлумачення цієї норми Конституційний Суд України поки не надавав.
Постанову КМУ №76, що визначає критично важливі підприємства оборонно-промислового комплексу та їх персонал, які будуть броньовані незалежно від військового звання чи віку.
Радимо послухати ще: Законопроєкт про мобілізацію: все, що потрібно знати «Ок, і шо?» №137: https://youtu.be/F9ylhx_3T5k
Рада полегшує життя військовим: як отримати УБД? «Ок, і шо?» №139 | частина 2: https://youtu.be/3e8Oizqg5jo
1/27/2024 • 33 minutes, 21 seconds
Освіта за новими правилами: хто потрапить в універ на бюджет?
Кабмін вирішив змінити підхід до фінансування вищої освіти. Якщо законопроєкт ухвалять, це довзолить підтримувати підтримувати найбільш здібних студентів. Також навчатись можна буде за контрактом, за грантом від держави, а також за стипендією з Фонду президента.
Про це, а також про реєстр військовозобов’язаних та нове рішення Кабміну щодо компенсацій за зруйноване житло Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили в новому випуску подкасту «Ок, і шо?»
1/21/2024 • 38 minutes, 13 seconds
Рахуватиме державні гроші людина, яку призначили без конкурсу
В епізоді «Ок, і шо?» №138 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Постанову ВРУ №10398 щодо призначення голови Рахункової палати. Посаду посіла Ольга Піщанська. Проте депутати зробили це без конкурсу, що підриває довіру до інституції, яка відповідає за аудит міжнародної допомоги.
Більше про Рахункову палату:
https://youtu.be/GrWbLyqw5VM?feature=shared
https://youtu.be/7JuVcHax_ss?feature=shared
Постанову КМУ №1405, якою скасовують мораторій на відключення комунальних послуг в разі їх несплати.
Законопроєкт №10373 щодо відповідальності за недоброчесне лобіювання. Він закріплює розмір штрафів за лобіювання без реєстрації, порушення законів у сфері регулювання та конфлікту інтересів. Проте їх розмір неспівмірно малий за порушення законодавства.
Більше про лобіювання: https://youtu.be/htMfm7rySUI
1/14/2024 • 28 minutes, 36 seconds
Законопроєкт про мобілізацію: все, що потрібно знати
На Різдво уряд ініціював законопроєкт №10378, яким хочуть змінити правила мобілізації. Він вкрай важливий, адже має унормувати одне із найбільш чутливих питань для суспільства і, разом з тим, вирішити одну із нагальних потреб армії — забезпечити укомплектування і резерв війська для захисту від агресії рф.
Очевидно, що в нашій країні дійсно існує проблема з мобілізацією. Військові вже багато часу кажуть про необхідність відпустки та ротації. Проте, проаналізувавши цей законопроєкт, можемо відверто сказати — держава не має чіткого уявлення, як цю проблему вирішувати.
Чи зможе законопроєкт, якщо його ухвалять в такому вигляді, вирішити проблему мобілізації достатньої кількості людей для нашої перемоги? Розбираємось разом з Оксаною Заболотною та Марією Очеретяною в новому епізоді подкасту «Ок, і шо?»
1/6/2024 • 28 minutes, 56 seconds
Що нам не сподобалося в рішеннях влади цього року?
Ви слухаєте ексклюзивний підсумковий епізод подкасту «Ок, і шо?», в якому ми зʼясували що нам не сподобалось в рішеннях влади в 2023. Обговорили законопроєкти в сфері відновлення та відбудови, ризики згортання децентралізації, а також рішення, які стосуються військових.
Наші патрони та спонсори мають доступ до ексклюзивного подкасту на 2 тижні раніше за інших. Приєднатись до спільноти наших супортерів можна за посиланнями:
Patreon: https://cutt.ly/4wQJZ4U4
Buy me a coffee: https://cutt.ly/UwQJCng8
12/29/2023 • 39 minutes, 50 seconds
Востаннє говоримо про закон про нацменшини, але це не точно
В останньому цього року епізоді «Ок, і шо» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Законопроєкт № 10313 щодо забезпечення прав військовослужбовців та поліцейських на соціальний захист. Документ уточнює право військовослужбовців одержувати, використовувати та поширювати інформацію. Ще одна новація стосується охорони здоров’я та медичної допомоги військовослужбовцям.
Законопроєкт №10288-1 про внесення змін до закону про нацменшини. Всі русифікаторські норми з нього прибрали, проте з питаннями освіти розібрались не належним чином. Право використовувати мови нацменшин в освітньому процесі поряд з державною зберегли, чим порушили Конституцію.
Законопроєкт №10060 про посилення самостійності САП. Згідно з нововведеннями, керівник САП стане незалежним від Генерального прокурора, матиме широкі повноваження, включаючи призначення персоналу та визначення структури. Також передбачено проведення конкурсів для призначення керівництва САП та прокурорів.
12/17/2023 • 23 minutes, 27 seconds
На що громади витрачають гроші?
Нещодавно Рада ухвалила законопроєкт, яким «військовий» ПДФО забрали у громад і передали в державний бюджет. В найдвіжовішому, на нашу думку, випуску подкасту «Ок, і шо?» наші регіональні аналітики розказали, як це вплинуло на сфери охорони здоровʼя, освіти та культури.
«Почуті /По суті» про «військовий» ПДФО: https://youtu.be/UuOyQVddO3E
Стаття «Командна робота уряду та громад: критичні точки»: https://cutt.ly/fwAbxs18
Стаття «Чотири міфи про реформу освіти, яких час позбутися»: https://cutt.ly/3wAbx984
12/10/2023 • 44 minutes, 33 seconds
Русифікація сповільненої дії: що не так з законопроєктом про нацменшини
Вирішили зіпсувати вам настрій: Кабмін ініціював зміни до закону про нацменшини 😡
Ці правки є дуже небезпечними, бо шкодять і нацменшинам, і українцям. Зокрема частина їх стосується змін в освітньому процесі: влада вирішила самоусунутись від забезпечення вивчення державної в школах. Якщо закон ухвалять, в навчальних закладах освітній процес може відбуватись мовами нацменшин, а українська буде окремим предметом.
Крім того російську дозволять використовувати на телебаченні, в передвиборчій агітації, а також можна буде відкривати спеціалізовані книгарні з асортиментом книг мовою держави-агресора 🤡
Більше про законопроєкт №10288 в новому епізоді подкасту «Ок, і шо?» з Марією Очеретяною та Оксаною Заболотною.
Також обговорили постанову КМУ №1226 щодо внутрішньо переміщених осіб: довідки відтепер не видаватимуть тим, хто переїжджає в межах окупованих територій, а виплати ВПО припиняться через 2 місяці після закінчення воєнного стану.
І поговорили про законопроєкт №5456-д: відміняється ліквідація Верховного Суду України, змінюється статус суддів та здійснюється переорганізація вищих спеціалізованих судів.
12/3/2023 • 41 minutes, 9 seconds
Домашнє насильство. Як держава допоможе постраждалим?
За інформацією Програми розвитку ООН, від фізичного домашнього насильства в Україні страждає близько 2 мільйонів людей, а щороку гине близько 600 жінок. Влітку 2022 року Україна нарешті зі скрипом ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству, вона ж — Стамбульська конвенція. Цьогоріч Кабмін ініціював законопроєкт №10249, що націлений на запобігання домашньому насильству та насильству за ознакою статі.
Яку допомогу гарантуватиме держава постраждалим зʼясовували в свіжому випуску «Ок, і шо?» разом з Юлією Пʼєцко та Марією Очеретяною.
8 листопада Європейська Комісія оприлюднила звіт щодо України, у якому позитивно оцінила наші старання на шляху до ЄС, але дала ще кілька рекомендацій. В подкасті також говоримо про два рішення, якими Кабмін вже відреагував на рекомендації. Перший із них стосується Національного агентства з питань запобігання корупції, другий — Національного антикорупційного бюро України. Єврокомісія рекомендувала збільшити штат НАБУ.
Наостанок піднімемо тему закритості Верховної Ради. Парламент — це колегіальний орган який представляє наші інтереси, і пасувало би, щоб ми мали можливість впливати на його рішення навіть під час широкомасштабної війни. Після вторгнення чимало інформації від нас закрили, а засідання припинили транслювати. Говоримо про законопроєкт, який стосується роботи парламентських комітетів.
11/25/2023 • 33 minutes, 1 second
Статус УБД дозволять отримати електронно?
В випуску «Ок, і шо?» №132 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Законопроєкт №9141, який спрощує процедуру набуття статусу ветерана. Коли закон ухвалять, для його отримання військовослужбовці або члени їхніх сімей зможуть подати електронну чи паперову заяву через «Дію» або Єдиний державний реєстр ветеранів війни до комісії Міноборони разом з необхідними документами.Законопроєкт №9681, який спростить процедуру набуття цього статусу. Це рішення стосується величезної кількості людей. Станом на 2022 рік 670 тисяч людей отримали статус учасника бойових дій, зараз Міністерство у справах ветеранів прогнозує 1 700 000 учасників бойових дій.Указ Президента №744/2023, яким він запускає підготовку до переговорів щодо вступу в ЄС.
Інтервʼю із співзасновницею Veteran Hub Івоною Костиною: https://www.village.com.ua/village/city/war/345193-chi-vistachit-groshey-na-obitsyani-viplati-veteranam-ivona-kostina-pro-novu-veteransku-politiku
11/18/2023 • 25 minutes, 50 seconds
Як каратимуть за порушення комендантської?
Нардепи вирішили ввести адміністративну відповідальність за порушення комендантської години. Наразі жодна відповідальність за це відсутня, що спричинило низку скандалів. Наприклад, київський клуб Boho весь цей час працював, порушуючи обмеження воєнного стану і покарати їх за це не змогли. Який штраф погрожує порушникам комендантської, в свіжому випуску «Ок, і шо?» розбирались журналістка Яна Проць та аналітикині Оксана Заболотна і Юля Пʼєцко.
Також обсудили в чому складність завершення консульских відносин з росією, чи запровадять «дистанційку» замість «заочки» та кому присвоюватимуть статус «закордонний українець».
11/12/2023 • 28 minutes, 55 seconds
Що ми зробили для євроінтеграції?
Цього тижня замість традиційного суботнього «Ок, і шо?» маємо дещо особливе. Як і обіцяли, ділимося з вами ексклюзивним випуском!
За останні кілька місяців президент підписав закон про конкурси в Конституційний суд України, нардепи ухвалили рішення щодо нацменшин, повернули електронне декларування для чиновників і зареєстрували законопроєкт про посилення самостійності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. Ухвалення цих рішень — наші зобовʼязання для євроінтеграції.
Марія Очеретяна та Оксана Заболотна «чекапнули», як там справи з рішеннями, яких ЄС очікує від нас для вступу, а Олег Рибачук поділився інсайдами, як партнери оцінюють нашу роботу в цьому напрямку.
Наші патрони та спонсори мають доступ до ексклюзивного подкасту на 2 тижні раніше за інших. Приєднатись до спільноти наших супортерів можна за посиланнями:
Patreon: https://cutt.ly/4wQJZ4U4
Buy me a coffee: https://cutt.ly/UwQJCng8
11/4/2023 • 32 minutes, 17 seconds
Сексуальне насильство у війні. Як допоможуть постраждалим?
В випуску №128 подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Законопроєкт №10132, що визначає сексуальне насильство, вчинене під час російської агресії в Україні з 2014 року, і включає невідкладні проміжні репарації для постраждалих.
Проєкт Закону №10038. Кабінет Міністрів запропонував збільшити бюджет на 317 млрд грн з метою фінансування оборони та інших потреб сектору безпеки. Однак, це призводить до постійного зростання дефіциту держбюджету і надмірного збільшення державного боргу.
Розпорядження КМУ №895-р. З Фонду ліквідації наслідків збройної агресії виділили 53 млн грн для покращення інфраструктури об'єктів цивільного захисту. Це робиться без єдиного плану відбудови, що може призвести до неефективного використання коштів та зловживань. Позиція Центру спільних дій щодо повоєнної відбудови України : https://cutt.ly/MwmTdRja
Концепцію для посилення стійкості демократії в Україні, яку презентував Кабмін. Незрозуміла форма документу та його юридична сила. Урядовий документ не має містити рекомендації щодо зміцнення парламентаризму, оскільки це суперечить балансу гілок влади.
10/14/2023 • 29 minutes, 31 seconds
Пробаційний нагляд: чи саджатимуть за побої?
В випуску «Ок, і шо?» №127 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорити що таке пробаційний нагляд і чому він не замінить позбавлення волі, скасування строків давності за вчинення кримінальних правопорушень під час війни, а також рішення нардепів протестувати перехід до президентської форми правління в Україні.
В цьому випуску ми аналізували:
Закон № 3342-IX про пробаційний нагляд: https://cutt.ly/bwnNYX0L
Законопроєкт №10100 щодо скасування строків давності за корупцію під час війни: https://cutt.ly/BwnNYAEx
Радимо послухати, подивитись і почитати:
#Укрдердовгобуд:
YouTube: https://cutt.ly/wUimPP1
Podcasts: we.fo/1589426993
Стаття Оксани Заболотної для Forbes: https://cutt.ly/GwnqJGY5
10/7/2023 • 27 minutes, 12 seconds
Як триває боротьба з олігархами?
В випуску «Ок, і шо?» №126 Марія Очеретяна та Олексій Волошин обговорили:
Рішення Кабміну розпочати комплексну і системну боротьбу з олігархами. Реєстр таких осіб і відповідний закон запрацюють після завершення воєнного стану.
Чергове рішення нардепів перезавантажити Бюро економічної безпеки України. Цього разу вирішили змінити правила відбору керівників.
План влади щодо нацменшин. Закон, правки до якого ухвалили минулого тижня, став збалансованішим і якіснішим, але залишається рамковим.
Видимі: українські євреї про політику щодо нацменшин: https://youtu.be/SlB6ZQT54Ew?si=lvZdOpw-d65jct82
Почуті/По суті: як знайти баланс між правами та нацбезпекою? https://youtu.be/_L3kHbn2qbc?si=HjfAB-gbnhrx3CYr
9/30/2023 • 36 minutes, 2 seconds
Хто захищатиме права військових?
Цього тижня ми звернули увагу на два рішення, які знаходяться на розгляді влади. Перше про посилення самостійності САП, просуне виконання зобов’язань України перед Міжнародним валютним фондом. Друге про реформування Рахункової палати, яке порушує Конституцію. Продовжуємо розмовляти про них в випуску подкасту «Ок, і шо?» №125.
Крім цього Оксана Заболотна та Марія Очеретяна також поговорили про те, хто має захищати військових, та чи ефективно в Україні розслідують військові злочини.
9/23/2023 • 32 minutes, 18 seconds
Декларування чиновників: що відбувається?
Допоможіть нам стати краще! Пройдіть опитування за посиланням https://cutt.ly/Gwzse8RS і розкажіть нам, що вам подобається в нашому подкасті «Ок, і шо?», а що варто змінити. Ваша думка вкрай важлива для нас!
В 124 епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Олексій Волошин аналізували:
Проєкт Закону №9534 — що відбуватиметься з електронним декларуванням: https://cutt.ly/Iwx1n5ym
Проєкт закону №10037 і чи справедливо забирати гроші в громад на потреби ЗСУ: https://cutt.ly/Hwx1nW7i
Проєкт закону №9269-д і навіщо нам моніторити статки політично значущих осіб: https://cutt.ly/vwx1nJkG
9/16/2023 • 25 minutes, 25 seconds
Студентів мобілізовуватимуть?
Допоможіть нам стати краще! Пройдіть опитування за посиланням https://cutt.ly/Gwzse8RS і розкажіть нам, що вам подобається в нашому подкасті «Ок, і шо?», а що варто змінити. Ваша думка вкрай важлива для нас!
В 123 випуску подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили чи мобілізуватимуть студентів, як нардепи змінили законопроєкт щодо нацменшин і про стандарт, за яким депутати відтепер ухвалюватимуть закони.
Колонка Оксани Заболотної про ухилення від мобілізації: https://cutt.ly/jwzoO7Rf
«Почуті/По суті» №1: https://cutt.ly/HwzoPZbI
В цьому епізоді ми аналізували:
⭐Проєкт закону №9672 щодо зміни умов відстрочки від мобілізації: https://cutt.ly/RwzoGKft
⭐Проєкт закону №9610 про права нацменшин: https://cutt.ly/KwzoHy1Y
⭐Проєкт закону №5707 про правотворчу діяльність: https://cutt.ly/pwzoHOd5
9/9/2023 • 32 minutes, 30 seconds
Реформа освіти: чому вдається не всім і що робити?
В спеціальному 122 випуску подкасту Марія Очеретяна та регіональна аналітикиня Центру спільних дій Роксолана Нестеренко обговорили:
⭐В чому суть реорганізації та навіщо її запровадили в Україні?
⭐Що таке профільні ліцеї?
⭐Чому комусь оптимізація шкільної мережі вдається, а комусь — не дуже?
Якщо вам сподобався цей випуск, ви можете підтримати нас:
⭐долучившись до спільноти наших патронів на Patreon: https://cutt.ly/Qwt1z508
⭐зробивши донат на Buy Me a Coffee: https://cutt.ly/UwhNj4kl
Так ви допоможете нам робити аналітику регулярною, а діяльність влади — прозорою для громадян усієї країни.
9/2/2023 • 29 minutes, 20 seconds
СМТ зникнуть з карти України
В епізоді подкасту «Ок, і шо?» №119 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
⭐Закон №8263 щодо дерадянізації населених пунктів і чому маленькі міста можуть стати селищами https://cutt.ly/DwdIeJX8
⭐Законопроєкт №9322 щодо конкурсного відбору до КСУ: чому він подобається ЄС, але не підходить нам https://cutt.ly/2wdIe2ix
⭐Законопроєкт №9534 щодо відновлення декларування для чиновників https://cutt.ly/LwdIrq89
8/6/2023 • 28 minutes, 43 seconds
Не справа Зеленського: Ткаченко йде у відставку
У випуску «Ок, і шо?» №119 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
🔹 Відставку Ткаченка: Дізнайтеся, чому президент не мав впливати на це рішення і як це впливає на політичну ситуацію у країні.
🔹 Виведення Сенс банку з українського ринку: розбираємось у новій процедурі Кабміну та аналізуємо його можливі наслідки.
🔹 Місцева влада під час війни: Відкриваємо завісу та дізнаємося, як вона працює та на що витрачає наші гроші під час складної воєнної ситуації.
7/29/2023 • 27 minutes, 54 seconds
Переселенці втратять держвиплати? «Ок, і шо?» №118
В епізоді подкасту «Ок, і шо?» №118 Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
⭐Постанову КМУ №709 і хто з ВПО втратить держдопомогу? http://surl.li/jijvb
⭐Альтернативний законопроєкт №9432-1 від нардепів щодо застосування англійської мови в Україні і чим він кращий за президентський. http://surl.li/jijvj
⭐Ще один альтернативний законопроєкт №9419-1 від нардепів щодо мінімізації олігархічного впливу на політпартії і в чому хитрість. http://surl.li/jijvs
Укрдерждовгобуд: https://www.youtube.com/playlist?list=PL7oWcyG8icQ079C8cUgawP-ntSDFNFqnW
7/22/2023 • 28 minutes, 15 seconds
Чи все ок із законом про канабіс?
В 117 епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Олег Савичук обговорили:
⭐ Законопроєкт №4575 щодо легалізації медичного канабісу та чи все з ним ок: http://surl.li/gbykh
⭐ Законопроєкт №8235 щодо усунення суперечностей в кримінальних законах та чи правда, що він вигідний корупціонерам: http://surl.li/jcqqe
⭐ Закон №543-IX та як нардепи організовують роботу парламентських комітетів у дивний спосіб: http://surl.li/jcqpx
Щоб отримати доступ до ексклюзивного випуску подкасту «Ок, і шо?», в якому ми разом з Олегом Рибачуком поговорили про те, як Україна інтегрується в НАТО і що для цього робить наша влада, ставайте нашими патронами: http://surl.li/jcqqu
7/15/2023 • 33 minutes, 37 seconds
Ду ю спік? Президент просуває англійську не лише в кінотеатрах
В 116 епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
❓Законопроєкт №9342 і як президент просуває англійську мову в різних сферах — не лише в кінотеатрах: http://surl.li/inunn
❓Законопроєкт №9419 і чому політичним партіям хочуть давати менше грошей: http://surl.li/iwere
❓Указ президента №359/2023 щодо прискорення судової реформи і чому Зеленський не має втручатись в роботу судів: http://surl.li/isgom
Також в рубриці «Соромлюсь спитати» відповідаємо на запитання нашого слухача і пояснюємо, як Кабмін вирішив штрафувати міністрів та голів ОДА.
7/8/2023 • 27 minutes, 17 seconds
Кличка покарали за укриття, але не сильно
В 115 епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Олег Савичук підняли такі питання:
⭐️Чи має Зеленський займатись укриттями? Указ президента №353/2023: http://surl.li/iqifk та розпорядження Кабміну №567-р: http://surl.li/iqifn
⭐️Як нардепи хочуть змусити міжнародну спільноту закрити Олімпійські ігри для росіян та білорусів? Проєкт постанови ВРУ №9409: http://surl.li/iqifc ⭐️Чи матимуть прокурори доступ до вашої персональної інформації? Проєкт Закону №9396: http://surl.li/iqife
7/1/2023 • 31 minutes, 52 seconds
Як мегаміністерство продовжує монополізувати відбудову
В 114 епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
⭐️ Навіщо урядові заступники з відбудови? Постанова КМУ №593: https://cutt.ly/qwyeeFKP
⭐️ Чому нардепи не знайшли грошей для військових, але хочуть дати військовим? Законопроєкт №9380: https://cutt.ly/8wyeeXgM
⭐️ Як уряд вирішив одночасно скасувати неактуальні ковідні обмеження і разом з тим важливу норму, яка не має відношення до карантину? Законопроєкт №9403: https://cutt.ly/8wyee97B та №9405: https://cutt.ly/Ywyee729
Позиція Центру спільних дій щодо повоєнної відбудови: https://cutt.ly/4wyeel4a
6/25/2023 • 32 minutes, 37 seconds
Чи скасують обмеження на ринку землі під час війни?
В 113 епізоді подкасту "Ок, і шо?" аналітики Олег Савичук та Оксана Заболотна обговорили:
⭐️ Чи доречні обмеження на ринку землі під час війни? Законопроєкт №9341: https://cutt.ly/5wrLrnsE
⭐️ Чому законопроєкт про відпустки для військових ухвалили в турборежимі? Законопроєкт №9378: https://cutt.ly/pwrLe2uc
⭐️ Чи підуть на оплачувану пенсію недоброчесні судді? Законопроєкт №9343: https://cutt.ly/1wrLeva7
6/17/2023 • 29 minutes, 13 seconds
Як влада реагує на руйнування Каховської ГЕС
В 112 епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія Очеретяна та Олег Савичук з’ясовували:
♦️ Чи ефективно уряд реагує на катастрофу, спричиненою підривом Каховської ГЕС?
♦️ Держава вирішила евакуювати дітей з дитбудинків, що знаходяться в зоні бойових дій: чому тільки зараз і як це відбуватиметься?
♦️ Які нові пільги для ветеранів та їх дітей планують запровадити нардепи?
6/9/2023 • 27 minutes, 16 seconds
Місцеві чиновники будуть поза політикою
В 111 епізоді покасту «Ок і шо?» Марія Очеретяна та Олег Савичук розмовляли про:
⭐️Чи повернуть військовим 30 тисяч і які ще рішення щодо армії ухвалили нардепи: https://cutt.ly/Rwwk29Uj
⭐️Закон, який змінить роботу в органах місцевого самоврядування та чому чиновники опиняться поза політикою: https://cutt.ly/7wwk9QyH
⭐️Нові проблеми з конкурсом до Конституційного суду України: https://cutt.ly/dwwk2I9E
Також в рубриці «Соромлюсь спитати» відповідаємо на питання нашого постійного слухача про те, що нам потрібно зробити для вступу в ЄС.
6/2/2023 • 42 minutes, 19 seconds
Чи є гроші на єВідновлення?
В 110 епізоді подкасту "Ок і шо" Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
⭐️Житло для вимушених переселенців (https://cutt.ly/RwqDGV2t);
⭐️Проєкт єВідновлення і що з ним негаразд (https://cutt.ly/EwqDG2gt);
⭐️Як ми формуємо державну політику щодо реінтеграції Криму та чому президент знову лізе не у свої справи (https://cutt.ly/ewqDG5ir).
5/28/2023 • 28 minutes, 15 seconds
Нардепи хочуть звільняти голів громад
В 109 епізоді подкасту "Ок і шо?" Марія Очеретяна та Олег Савичук обговорили:
⭐️ Ідею нардепів надавати громадянство України «хорошим руським».
⭐️ Пропозицію звільняти голів громад за неповні та несвоєчасні відповіді на звернення.
⭐️ Прагнення держави допомагати громадам фінансувати заклади культури і що з цим не ок.
5/19/2023 • 37 minutes, 35 seconds
Чому мобілізуватимуть із 25 років?
В 108 епізоді подкасту «Ок і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
⭐️Зниження призовного віку;
⭐️Можливу (або неможливу) прозоріс ть оборонних закупівель;
⭐️Дострокове звільнення з військової служби;
⭐️Один не дуже адекватний законопроєкт про компенсації.
5/12/2023 • 28 minutes, 16 seconds
Уряд дозволив співпрацю з окупантами?
В 107 епізоді подкасту «Ок і шо?» Олег Савичук та Марія Очеретяна обговорюють:
⭐️Рішення Кабміну надавати комунальні послуги на тимчасово окупованих територіях та в зонах бойових дій. Більше про це в нашому дайджесті: https://cutt.ly/F6qDgiE;
⭐️Як нардепи хочуть «перезапустити» податкову;
⭐️Логічне продовження децентралізації у громадах.
5/6/2023 • 39 minutes, 10 seconds
Чи пускатимуть військових лікуватися за кордон?
В 106 епізоді "Ок і шо?" наші Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
⭐️Експеримент із відновлення шести населених пунктів, які постраждали від війни;
⭐️Як уряд зробив лікування за кордоном простішим для військових;
⭐️Як нардепи хочуть змінити конкурс на посади суддів Конституційного суду.
4/29/2023 • 26 minutes, 8 seconds
Реєстр депортованих дітей
У 105 епізоді подкасту «Ок і шо?» наші Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорюють:
⭐️ Два рішення, які мають допомогти врятувати життя дітей, які зараз знаходяться поряд із лінією фронту або були депортовані;
⭐️ Де візьму ть гроші на компенсації за зруйноване житло;
⭐️ Як нардепи планують забрати у президента деякі повноваження.
До речі, позбавлення президента неконституційних повноважень є необхідним для балансу гілок влади. Більше про це ви можете дізнатись із серії наших відео «Укрдерждовгобуд» (https://cutt.ly/05uPFjq), подкасті (https://cutt.ly/Z5aqdET), а також в нашому історичному огляді (https://cutt.ly/A5uPg9R).
4/22/2023 • 25 minutes, 20 seconds
Чи повернуть 30 тисяч військовим?
В 104 випуску подкасту «Ок і шо?» Марія Очеретяна і Олег Савичук обговорюють:
👉🏻 Відновлення виплат військовослужбовцям та дивне рішення передати Міноброни в управління активи, примусово відчужені в умовах воєнного стану;
👉🏻Звільнення голови Рахункової Палати всупереч процедурі і без обґрунтування такого кроку;
👉🏻 Можливе запровадження для школярів обов'язкової державної підсумкової атестації з історії України та іноземної мови.
4/14/2023 • 27 minutes, 56 seconds
Центр спільних дій запускає подкаст An Outside Opinion
Подкаст An Outside Opinion — серія інтерв’ю з дипломатами, міжнародними експертами та дослідниками. Розмовлятимемо про місце України в новому світі, проведення реформ під час війни, наші успіхи у євроінтеграції і не тільки.
Шукайте на зручних для вас платформах:
Soundcloud: https://cutt.ly/p7mVTtO
Google Podcasts: https://cutt.ly/b7mVHd6
Apple Podcasts: https://cutt.ly/B7mVVPW Spotify: https://cutt.ly/J7mV9lt
4/10/2023 • 1 minute, 2 seconds
Пройти військово-лікарську комісію стане легше
В 103 епізоді подкасту «Ок і шо?» Марія Очеретяна та Оксана Заболотна обговорили:
Спробу спростити військовослужбовцям проходження військово-лікарської комісії;
Як за гроші фонду регіонального розвитку планують відбудовувати країну;
Нові нападки на закон про мову від нардепа Георгія Мазурашу.
4/8/2023 • 26 minutes, 46 seconds
Де шукатимуть офіцерів для армії?
В 102 епізоді подкасту «Ок і шо?» наші Марія Очеретяна та Олег Савичук обговорюють:
дозвіл людям без військової освіти отримувати офіцерські звання;
дивний законопроєкт, яким хочуть заборонити чинному президенту, нардепам та місцевій владі брати участь у наступних виборах, бо вони нібито винні у війні;
законопроєкт про одностатеві партнерства.
4/1/2023 • 29 minutes, 48 seconds
Примусова евакуація. Чому дітям не місце на фронті?
У 101 епізоді "Ок, і шо?" Марія та Оксана обговорюють:
Механізм, за яким держава може примусово евакуювати дітей із небезпечних регіонів. Більше про це читайте на нашому сайті: https://cutt.ly/o4O5w3t
Закон, я кий зобов’язує тих, хто хоче отримати українське громадянство, скласти іспити з історії та знання Конституції. Деталі тут: https://cutt.ly/i4O5pux
Законопроєкти, які можуть зробити судову гілку влади більш закритою. У чому небезпека, читайте в нашому дайджесті: https://cutt.ly/94O5guZ
3/25/2023 • 34 minutes, 49 seconds
Нардепи дозволять відкупитися від мобілізації?
На зв’язку ювілейний 100 епізод "Ок, і шо?". У ньому Марія та Олег говорять про:
Те, хто і як зможе виїжджати за кордон. Нардепи пропонують сумнівний механізм, за яким від повернення в Україну можна буде "відкупитися". Детальніше тут: https://cutt.ly/e4hH1nT
Нові штрафи за водіння напідпитку і чому вони не допомагають. Тут більше деталей: https://cutt.ly/a4hH4Ep
Пропозицію закрити російські банки в Україні і кому від того буде гірше. Про це також можна прочитати в нашому дайджесті: https://cutt.ly/54hJtJj
А в рубриці "Соромлюсь спитати" обговорюємо, чи можна накладати санкції на українські компанії, на прикладі "Паріматч".
У коментарях пишіть про свої улюблені моменти з "Ок, і шо?" за 100 епізодів. Дуже хочемо пригадати найкраще разом із вами!
3/19/2023 • 42 minutes, 18 seconds
За що Гео Лероса "пішли" з Ради?
На зв’язку 98-ий епізод «Ок, і шо?». І в ньому ми поговоримо, про:
Те, як нардепа Гео Лероса відсторонили від роботи і що з цим рішенням ок та не ок;
Нові підстави для роботодавців, щоб звільняти працівників - обговоримо, кому може загрожувати цей законопроєкт;
Як нардепи хочуть створити новий правоохоронний комітет і отримати собі забагато повноважень;
А також повертається рубрика «Соромлюсь спитати»: нас питають, як на «Ашан» вплине те, що компанію визнали спонсором війни і як це вплине на «Ашан» в Україні. Відповідь у подкасті.
3/4/2023 • 36 minutes, 16 seconds
Прощавайте, радянські свята!
У 96 епізоді подкасту “Ок, і шо?” наші Марія та Олег обговорюють дуже цікаві теми:
Як президент створив міську військову адміністрацію в Чернігові замість міськради і що про це думають мешканці міста та експерти. Текст указу тут: https://cutt.ly/o3LrT7B
Нардепи хочуть скасувати радянські свята й натомість запровадити кілька нових. Їх перелік викликає питання: https://cutt.ly/r3LtADg
Деякі народні обранці з монобільшості хочуть закрити парламент від очей громадян іще більше. Однак їхня пропозиція може виявитися пострілом собі в ногу. Текст законопроєкту тут: https://cutt.ly/v3LtLme
Для цього епізоду ми записали експертні коментарі нашого старшого регіонального аналітика Костянтина Шокала. Його команда допомагає громадам із різних куточків України розробляти та втілювати якісні й ефективні політики. Детальніше про це читайте на нашому сайті: https://cutt.ly/b3LyRse
2/19/2023 • 39 minutes, 36 seconds
Чи будуть компенсації за зруйноване житло?
У 95-му епізоді "Ок, і шо?" ведучі обговорюють наступні теми (на прохання слухачів залишаємо в описі посилання на проєкти рішень):
- Законопроєкт, який має допомогти українцям отримати компенсації за зруйноване житло: cutt.ly/53l3evp
- Що нам дадуть санкції проти російської атомної промисловості: cutt.ly/23l3jmP
- Спробу нардепів вплинути на міжнародну спільноту, щоб та, зокрема, не пустила російських спортсменів на Олімпіаду: cutt.ly/93l3aP5
2/11/2023 • 29 minutes, 33 seconds
Як забрати держнагороди у зрадників?
На зв’язку 94-ий епізод подкасту «Ок, і шо?» в якому ми обговорюємо найважливіші рішення влади за тиждень.
В цьому випуску обговорили:
Як забрати державні нагороди в Юрія Бойка, та інших людей, які на них не заслуговують
Чому в ЄС стурбувалися нашим новим законом про медіа
Як нардепи хочуть перерозподілити гроші в держбюджеті
А ще ми дуже просимо вам зайти в опис до цього епізоду, знайти там посилання на опитування і проголосувати. У ньому ми запитуємо вас про те, що вам подобається і не подобається в “Ок і шо”, щоб робити наш продукт кращим та кориснішим для вас: http://bit.ly/3kA2rMV
2/4/2023 • 40 minutes, 20 seconds
Чиновникам закрили кордон
Це 93-ій епізод подкасту «Ок, і шо?» в якому ми обговорюємо рішення влади. Сьогодні наші Марія Очеретяна та Назар Заболотний поговорять про:
Заборону чиновникам на виїзд за кордон
Санкції проти російської православної церкви
Спробу повернути в законодавству норму, за якою вся негативна інформація автоматично вважатиметься неправдивою.
А ще ми дуже просимо вам зайти в опис до цього епізоду, знайти там посилання на опитування і проголосувати. У ньому ми запитуємо вас про те, що вам подобається і не подобається в “Ок і шо”, щоб робити наш продукт кращим та кориснішим для ваc: http://bit.ly/3kA2rMV
1/30/2023 • 31 minutes, 37 seconds
Як забрати мандати в ОПЗЖ?
Запрошуємо пройти коротке опитування про актуальність, корисність та зрозумілість подкасту “Ок і шо?”. Ми прагнемо зробити наш подкаст максимально якісним і ми будемо дуже вдячні, якщо ви зможете поділися враженням про нього. Опитування займе до 3 хвилин вашого часу. Чекатимемо на ваші відповіді до 31 січня. (http://bit.ly/3kA2rMV)
На зв’язку 92-ий епізод подкасту «Ок, і шо?». В цьому випуску наші Марія Очеретяна та Олег Савичук обговорили:
⭐️ З 450 нардепів залишилось тільки 410 – як це сталося та чим це загрожує для України? 🤔
⭐️ Забрати всі мандати в ОПЗЖ? Привабливо, але чому це рішення не таке просте, як здається? 🤔
⭐️ Як місцевому самоврядуванню хочуть дати більше влади та впливу – в чому підступ? 🤔
1/20/2023 • 35 minutes, 59 seconds
Підсумки 2022: як працювала Рада під час війни
Завершуємо цей рік підсумковим подкастом «Ок, і шо?». Наші Марія Очеретяна, Олег Савичук та Назар Заболотний згадували, яким цей рік був для Верховної Ради.
Обговорили:
Як депутати працювали цього року і хто з ким у парламенті об’єднувався
Як нардепи відреагували на початок російського вторгнення
Чи вдається їм ухвалювати воєнні рішення?
Та чому більшість проблемних рішень…не пов’язані з війною
12/29/2022 • 35 minutes, 20 seconds
Курс - на смітник історії. Які пам'ятники пропонують прибрати депутати - Ок і шо - 90 епізод
Цей епізод «Ок, і шо?» ми особливо рекомендуємо послухати тим, хто цікавиться темою декомунізації та збереженню історичних пам’яток. Бо там у наших Марії та Олега почалась справжня дискусія про те, де межа між декомунізацією та збереженням історії.
А також поговорили про:
⭐️ Перевірку законопроєктів на те, чи допомагають вони євроінтеграції;
⭐️ Важливі зміни у Фонді Держмайна;
12/16/2022 • 32 minutes, 46 seconds
Чи потрібна дерусифікація освіти та науки? "Ок, і шо?" №89
На зв’язку 89 епізод подкасту «Ок, і шо?». В цьому епізоді ми обговорили: ⭐️ Чергова спробу Кабміну створити міністерство-монстр і чим це може закінчитися ⭐️ Чому заборона російських джерел в освіті та науці може не спрацювати ⭐️ Відпустки для військовослужбовців
12/9/2022 • 39 minutes, 28 seconds
Захист нацменшин чи наступ на мову?
Це 88 епізод подкасту «Ок, і шо?», де ми обговорюємо найважливіші рішення влади. І за ці тижні вже набралось кілька важливих рішень. Наш Олег Савичук та Марія Очеретяна обговорили:
Як нардепи від ОПЗЖ та Слуг Народу пропонують законопроект, який нібито має врегулювати статус нацменшин. А по факту відкриває можливості для наступу на українську мову та створює загрозу сепаратизму?
Як Уряд хоче забирати землю в українців та територіальних громад під потреби інфраструктури
Детальніше новий закон про бронювання працівників від мобілізації
12/3/2022 • 37 minutes, 48 seconds
Довженко-Центр оголив управлінські проблеми держави
Зустрічайте 87 епізод подкасту «Ок, і шо?», де ми обговорюємо найважливіші рішення влади.
В цьому епізоді наші Марія та Олег обговорили:
⭐️Що буде з Довженко-Центром та які проблеми ще залишились?
⭐️Законопроєкт, який має врятувати ЗНО
⭐️Як Уряд хоче закрити нам доступ до важливої інформації
⭐️В рубриці “Соромлюсь спитати» відповідаємо, чому майже всі петиції адресовані Президенту, а не іншим органам.
Ми перепрошуємо за те, що якість цього епізоду з технічних причин трішки гірша. Ми сподіваємося, що слухачам все одно сподобається зміст подкасту.
11/22/2022 • 43 minutes, 57 seconds
Іспити на громадянство.
«Довженко-центр» займається кіно, тож хай їм керує кінолог.
Ви, певно, вже чули про те, що Держкіно призначили керувати «Довженко-Центром» людину, що немає ніякого досвіду у сфері кіно.
Це все продовження історії, де мистецький центр хочуть повністю позбавити самостійності. Обговоримо, що тут відбувається, а також згадаємо про:
Створення координаційного штабу для допомоги українцям із евакуацією. Чи зможе він допомогти громадянам на окупованих територіях?
Введення іспиту на громадянство і чи буде від нього якась користь?
11/3/2022 • 41 minutes, 14 seconds
Що там з нашими правами?
У новому епізоді подкасту «Ок, і шо?» Марія та Олег обговорили найважливіші рішення цього тижня. Зокрема згадали й про:
Дозволи на виїзд за межі області від військомату
Продовження історії з уповноваженим із прав людини. Нардепи призначили заміну Денісовій, але їхнє рішення викликає питання
Волонтерів звільнять від податків
Нардепи нарешті розібралися з переписами населення
7/9/2022 • 34 minutes, 2 seconds
До чого нас зобов'язує Конституція і які вона має вади?
Сьогодні в нас святковий конституційний випуск. Наші Марія, Олег та Назар поговорять про:
Наші конституційні обов’язки і чому важливо їх дотримуватися
Про темний бік Конституції
Чи варто змінювати Конституцію і якщо так, то як?
Слухайте та ділиться з друзями!
6/28/2022 • 48 minutes, 51 seconds
Останній держслужбовець: як нардепи хочуть оптимізувати Кабмін і міністерства
У 77-му епізоді Марія та Назар обговорюють:
- санкції проти лідерів російської церкви;
- радикальне скорочення кількості держслужбовців у міністерствах;
- гроші й освіту в умовах війни;
- звільнення Уповноваженої парламенту з прав людини
6/22/2022 • 43 minutes, 30 seconds
Порошенку та членам ОПЗЖ заборонять брати участь у виборах? | 76 "Ок, і шо?"
У 76 епізоді "Ок, і шо?" Марія та Назар говорять про вади деяких законопроєктів, які можуть нашкодити нашій державі. Зокрема, обговорюють:
- законопроєкт, яким пропонують заборонити засновникам і членам проросійських партій балотуватися на виборах;
- спробу дозволити президенту звільняти мерів та нардепів із деяких партій;
- стосунки нардепів із тер обороною;
- відповідальність за колабораціонізм: які законодавчі вади виправили, а які - ще ні;
- ідею забирати громадянство у військовозобов'язаних, які виїхали з країни до війни і не повернулися.
5/26/2022 • 39 minutes, 24 seconds
Чи достатньо робить світ та Україна для перемоги? | 75 епізод "ОК, і шо?"
Подкаст «Ок і шо?» повертається!
Цей випуск ділиться на 2 частини, де ми окремо розбираємо:
З якими викликами зіштовхнулась не тільки Україна, а й весь світ? Як їх подолати та чому справдились страхи в які могли вірити ще півроку тому.
Які важливі рішення прийняла держава під час війни та на що ще варто звернути увагу
5/7/2022 • 40 minutes, 13 seconds
Військовий облік для жінок, нардепи «засновники України» та скорочення зарплатні для чиновників
У 69 епізоді подкасту "Ок, і шо?" Марія та Олег обговорюють з чого починається 2022 рік для українців. Вони обговорюють, що буде з військовим обліком для жінок, чому хочуть скоротити зарплатню для чиновників, та підняти її для поліцейських, та створити статус нардепа "засновника України".
Слухайте, а в коментарях пишіть, чи підтримуєте ви ці ідеї від нардепів?
1/17/2022 • 42 minutes, 51 seconds
Святковий епізод. Підсумки 2021: топ-5 поразок та перемог нашої влади
У 68 епізоді подкасту "Ок, і шо?" Марія, Олег та Назар обговорюють підсумки 2021 року. Вони визначають топ-5 поразок та перемог нашої влади, а також визначають для неї домашнє завдання на 2022-ий.
Слухайте, а в коментарях пишіть, чи згодні ви з таким рейтингом. Чи, можливо, варто додати до нього щось інше?
12/25/2021 • 36 minutes, 4 seconds
Донорство органів, перейменування Володимир-Волинського та ще дещо
Перед святами активно працюють усі, й народні депутати - не виняток. Про результати їхньої тижневої роботи Марія та Олег говорять у 67 епізоді подкасту "Ок, і шо?". Зокрема згадують про таке:
- повернення Володимир-Волинському історичної назви;
- полегшення процедури згоди на донорство органів;
- ідея народного обранця про машинне голосування, яка поки рішенням не стала, але вже активно обговорюється;
- у рубриці "Соромлюсь спитати" розбираємося зі скандалом із телеканалом "Рада".
12/19/2021 • 24 minutes, 49 seconds
Зеленський обіцяє подвійне громадянство, а нардепи пропонують пустити неповнолітніх на вибори
Доки українська влада ухвалюватиме неконституційні рішення, нам буде про що записувати нові епізоди "Ок, і шо?" 😏
У новенькому 66-му випуску Марія та Назар говорять про таке:
👉 Володимир Зеленський пообіцяв законопроєкт про дозвіл множинного громадянства;
👉 Народні обранці хочуть дозволити неповнолітнім ставати головами громад та місцевими депутатами;
👉 Президент прагне підтримати морські наукові дослідження, але краще б йому цього не робити.
12/11/2021 • 24 minutes, 18 seconds
Війна між КСУ та Зеленським триває, а для киян дещо може змінитися
А ось і новий епізод подкасту "Ок, і шо?" про те, що цього тижня понаухвалювали органи влади, і як це на нас із вами може вплинути.
Цього разу Марія та Олег говорять про наступне:
- продовження війни між Конституційним судом і Володимиром Зеленським (а також із чого це почалося та чому триває стільки часу);
- один законопроєкт, який може змінити дещо в житті киян;
- чергову спробу завершити децентралізацію, і чому цього не зробили досі.
А також маємо нову спеціальну рубрику "Ок, і шо в інших?" про те, як працює влада в різних країнах. Цього разу обговорюємо Білорусь і те, як Олександру Лукашенку вдається так довго залишатися у президентському кріслі.
12/4/2021 • 35 minutes, 53 seconds
Вартість газу, вакцинація і права українців
Ого, не встигли ми озирнутися, як пролетів тиждень і ми маємо 62-й випуск подкасту "Ок, і шо?", в якому ми розповідаємо вам про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя. Сьогодні Марія та Олег будуть говорити про таке:
👉🏼 скільки платитимуть за газ ОСББ та ЖБК
👉🏼 як нардепи хочуть закликати українців вакцинуватися
👉🏼 чи можна не пускати на роботу невакцинованих працівників
⁉️ У рубриці «Соромлюсь спитати» – що може і не може робити президент?
Слухайте уважно! Бо матимете можливість отримати наш спільнодійний мерч 🎉
11/14/2021 • 39 minutes, 7 seconds
Адміністративно-територіальний устрій, українське громадянство для іноземців в ЗСУ і дещо про НАБУ
59-й випуск уже тут. Ми, як і завжди, розповідаємо вам про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя. Сьогодні Марія та Назар будуть говорити про нові ініціативи нардепів:
що буде з майном закритих сільських шкіл
вирішення старих проблем адміністративно-територіального устрою
спрощення процедури отримання українського громадянства для іноземців, які служили в ЗСУ.
А у рубриці «Соромлюсь спитати» поговоримо про НАБУ і його правовий статус, який нарешті врегулювали відповідно до Конституції.
Слухайте і коментуйте. До зустрічі!
10/23/2021 • 36 minutes, 9 seconds
Як нардепи відповідатимуть за образи журналістів і нові умови для виїзду дітей за кордон
58-й випуск уже тут. Ми, як і завжди, розповідаємо вам про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя. Сьогодні Марія та Олег будуть говорити про нові ініціативи нардепів:
- відповідальність нардепів за образи журналістів
- нові умови тимчасового виїзду за кордон дітей
- боротьбу нардепів з коронавірусом в межах парламенту.
Також у нас сьогодні нова рубрика «Соромлюсь спитати», але про все по черзі.
Слухайте і пишіть, як вам нові випуски. До зустрічі!
10/16/2021 • 30 minutes, 10 seconds
Коли ми попращаємось з одноразовим пластиком, платні дороги, розвиток громадянського суспільства та деокупація Криму
Це вже 56-й випуск! Тут ми розповідаємо вам про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя.
Цього разу Андрій та Олег розкажуть про ініціативи нардепів, уряду та президента:
заборона одноразової продукції
встановлення плати з водіїв вантажівок
захист національного виробника
стратегія розвитку громадянського суспільства
план деокупації Криму.
Слухайте, щоб знати більше!
10/2/2021 • 41 minutes, 19 seconds
Ветеранський фонд, закупівлі до Дня Незалежності, діджиталізація підприємств, українці на роботі в Угорщині та наші миротворці в Конго
Це 52-й випуск подкасту "Ок, і шо?". Останній в сезоні. Тут ми розповідаємо вам про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя. Цього разу Андрій та Назар будуть говорити про:
Український ветеранський фонд, який створив Кабмін
позатендерні закупівлі до Дня Незалежності
рівні зарплати військових пенсіонерів
діджиталізацію підприємств
допомогу українцям щодо працевлаштування на роботу в Угорщині
а на закуску – як президент відряджав українських миротворців у Демократичну Республіку Конго.
Так, з наступного тижня ми йдемо на канікули до вересня. Але обіцяємо моніторити важливі політичні заяви та рішення уряду і президента. За нашою аналітикою ви можете стежити і на нашому сайті, і в соцмережах. Якщо нам буде що сказати під час серпневих канікул, то ми обов'язково з вами почуємось!
7/24/2021 • 41 minutes, 1 second
Боротьба з олігархами, судова реформа, національний спротив та більше жодних іспитів для моряків
49ий епізод подкасту "Ок, і шо?"! Цілий тиждень ми слідкували за всіма подіями в країні для того, щоб ви мали чітку аналітику без води сьогодні.
Сьогодні у фокусі Назара та Олега:
- антиолігархічниий законопроєкт президента Володимира Зеленського
- ініціативи про основи національного спротиву
- запуск судової реформи
- підвищення суми гарантування вкладів
- скасування іспитів для моряків.
Приготувались? То поїхали!
7/3/2021 • 41 minutes, 42 seconds
Зеленський збільшує зарплати лікарям, нардепи хочуть змінити оскарження рішень РНБО в суді та дозволити президенту указами звільняти від відповідальності осіб для обміну полоненими з РФ
І раптово, як літня гроза, підкочується до вас у вуха 48-ий випуск подкасту "Ок і шо?". Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні, а ще можуть змінити наше з вами життя. Цього разу Андрій та Назар обговорюють таке:
неконституційний указ президента Володимира Зеленського, яким він планує збільшити зарплати лікарів та розвинути спроможність місцевої медицини
ініціативи нардепів, якими пропонують ще більше розв’язати Зеленському руки. Перший – змінити процедуру оскарження в суді рішень РНБО, що дуже підриває демократію, а другий – дозволити президенту указами звільняти від кримінальної відповідальності осіб, яких в подальшому буде передано РФ для обміну на наших полонених
законопроєкт про передачу на місця повноваження Міністерства освіти і науки, зокрема створювати ліцеї
Вмикайте та насолоджуйтесь корисною аналітикою!
6/26/2021 • 41 minutes, 51 seconds
Мир на Донбасі, антиковідний фонд на МВС, мільярд дерев і стратегія розвитку людини – чим жили кабмін та президент цього тижня
Влітає у ваші вуха 46-ий випуск подкасту «Ок і шо?». Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей. Цього разу наші ведучі Назар та Олег обговорять:
указ президента щодо активізації мирного процесу на Сході, чому він знову вийшов за межі своїх повноважень
як в Україні за три роки планують висадити мільярд дерев
президентську стратегію людського розвитку – він її затвердив, не маючи на то повноважень
перерозподіл антиковідного фонду – гроші віддадуть Авакову та його міністерству
підготовку України до опалювального сезону і договір про взаємовизнання водійських посвідчень між Італією та Україною
Вмощуйтесь зручніше і поїхали!
6/12/2021 • 38 minutes, 41 seconds
Виборчий кодекс під загрозою, організація територіальної оборони, створення військово-цивільної адміністрації в Слов’янську та інші важливі ініціативи
Майже обід, а це означає, що саме час вмикати 44-ий епізод подкасту "Ок і шо?"! Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей. Цього разу у фокусі уваги наших ведучих Андрія та Назара:
- перевірка суддями КСУ конституційності Виборчого кодексу – можливі сценарії
- ініціатива президента для врегулювання прав корінних народів
- законопроєкти про територіальну оборону (особлива увага, адже пропонують чимало сумнівних норм) і мотивування творчих і спортивних абітурієнтів
- створення військово-цивільної адміністрації у мирному Слов’янську – щось тут не так
- і на закуску трохи позитивного – збільшення виплат за народження дитини.
Вмикайте хутчіш на всю гучність!
5/29/2021 • 46 minutes, 26 seconds
Нардепи виправили баги в законах про НАБУ та Верховний суд, президент врегулював роботу Центру протидії дезінформації при РНБО, а уряд створив Бюро економічної безпеки
Яка ж субота без нашого подкасту? Уже 42-й епізод. Майже два тижні весняних канікул позаду, але це не означає, що президент не видавав указів, нардепи не займалися законодавчою творчістю, а уряд не працював над внутрішньою політикою. Що відбувалось протягом цього часу слухайте вже зараз!
Сьогодні Андрій та Назар обговорюють таке:
законодавчі ініціативи щодо виправлення помилок в законах про НАБУ та Верховний Суд
неконституційний указ президента про врегулювання роботи Центру протидії дезінформації при РНБО та щодо інвентаризації майна громад
урядові ініціативи щодо створення Бюро економічної безпки, співпраці з Францією та подальні кроки нашої країни для виходу з СНД.
Приготувалися?
Тоді вперед за навушниками і гуляти в парк!
5/15/2021 • 52 minutes, 9 seconds
Приборкання норовливого КСУ, нові посади і ще трохи санкцій, дещо важливе про пу блічні консультації – чим жили президент та парламент на тижні
Ов-ва, це вже 40-ий випуск подкасту "Ок, і шо?". Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Сьогодні у фокусі уваги наших ведучих, Олега та Назара, останні рішення президента та парламенту, а саме:
ініціативи парламенту посилити відповідальність за брехню у деклараціях, врегулювати роботу Конституційного суду і старост у громадах, створити посаду Уповноваженого з медичних питань, кадровий голод, як-не-як
знайшли, що не так із законопроєктом про публічні консультації і чому він може перетворити потужний інструмент участі громадян у процесі ухвалення рішень на неробочий механізм, який дратуватиме і владу, й українців
нові санкції від президента щодо людей, яких у Раді національної безпеки і оборони назвали контрабандистами, а також, чи можна їх позбавляти громадянства.
Приготуйте вуха для нової та цікавої інформації. А ми почуємось вже за тиждень!
4/24/2021 • 52 minutes, 58 seconds
Президент звільнив суддів КСУ та доручив підготуватися до Дня Конституції, а нардепи дозволили оголошувати призов резервістів без мобілізації
37-ий випуск подкасту "Ок, і шо?" вже тут! Це подкаст, в якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Це означає, що зараз ви будете в курсі останніх рішень в країні. Приготуйте вуха, щоб послухати про:
рішення президента Зеленського скасувати указ експрезидента Януковича про призначення суддів КСУ Тупицького та Касмініна – ні, так не можна робити, а що слід було зробити натомість?
президент доручив уряду підготуватися до святкування 25-ї річниці Конституції, але знову вийшов за межі своїх повноважень
також президент вкотре на себе перебрав поноваження уряду, коли видав указ про затвердження пріоритетів розвитку професійно-технічної освіти
нардепи дозволили президенту оголошувати про призов резервістів, але без мобілізації – це за собою тягне кілька суперечностей і може навіть бути використане для встановлення диктатури.
Цікавий факт, наш подкаст можна слухати, коли гуляєш, прибираєш в хаті чи просто їдеш в авто за місто. Також ми будемо раді, якщо ви ще й залишите свій відгук!
Гарної та теплої весни! Без порушень Конституції!
4/3/2021 • 44 minutes, 50 seconds
Стратегія деокупації Криму, хімічна безпека, інвестиції та повноцінні конкурси на держпосади – чим відзначились президент та кабмін?
Поки на дворі повним ходом весна, у нас 36-ий випуск подкасту "Ок, і шо?", у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього разу наші ведучі Андрій та Назар обговорюють:
рівень хімічної безпеки, підвищити який прагне наш президент, також у його планах створення аж цілого фонду інвестицій – наче класні ініціативи, але що йде не так?
нарешті поступово відновлюються повноцінні конкурси на важливі державні посади – чом не привід для радості?
нові правила карантину від уряду – вкотре на одні і ті ж граблі, не втомилися?
стратегію деокупації Криму від Ради Національної безпеки і оборони України – все ок, тільки є декілька суперечностей, яких?
Слухайте подкаст, що бути в курсі всіх деталей важливих рішень, які вплинуть на наше з вами життя!
3/27/2021 • 41 minutes, 18 seconds
Реформа місцевих держадміністрацій, захист критичної інфраструктури та відновлення конкурсів на держслужбу
Вам не привиділось, це вже 34-й випуск подкасту «Ок і шо?», в якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього разу Андрій та Олег обговорюють останні рішення кабміну та парламенту:
які підводні камені реформи місцевих державних адміністрацій, але розкажемо про її найбільші плюси також
захист критичної інфраструктури України – чому така блага мета може піти шкереберть
удосконалення плану законодавчої роботи, уряд хоче посилити співпрацю з нардепами, щоб вчасно виконати свою програму
відновлювлення конкурсів на держслужбу – кабмін каже ствердне «ні!» карантинним конкурсам.
Про це у новому випуску. Слухайте, якщо хочете знати трохи більше про останні рішення в країні.
І пишіть коментарі, їй-богу!
3/13/2021 • 48 minutes, 58 seconds
Демократія в Україні під серйозною загрозою, чергове неконституційне рішення президента та у чиїх руках буде доля керівника НАБУ
Це вже 32-й випуск подкасту "Ок, і шо?". Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Сьогодні Андрій та Олег обговорюють таке:
нардепи на позачерговому засіданні проголосували президентський проєкт про відновлення конкурсів на державну службу. Утім, цей проєкт значно викривлює баланс гілок влади в Україні та несе загрози демократії, адже тепер в.о. міністра буде виконувати всі функції міністра, то що далі? Хто тоді контролюватиме уряд?
дві законодавчі ініціативи щодо антикорупційних органів: нардепи хочуть залишити за президентом останнє слово у призначенні керівників НАБУ та НАЗК, а кабмін нарешті хоче змінити статус НАБУ і це ок, якби не одне але…
президент звільнив керівника регулятора фондових ринків, правда, робити цього згідно з Конституцією не міг, обговорюємо, що не так
круте рішення кабміну щодо приєднання до регіональних університетів регіональних філій Національної академії державного управління, чого чекати далі і як це вплине на держслужбу.
Якщо сподобався випуск, напишіть про це у коментарях!
2/27/2021 • 51 minutes, 36 seconds
Кабмін хоче урізати свої повноваження, нардепи планують посилити наслідки застосування санкцій, а президент звільнив Уповноваженого АМКУ
Юху, у нас 30й випуск подкасту "Ок, і шо?", у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього разу у нас невеликий експеримент, адже ведуть подкаст два аналітики, які дуже люблять суперечки. Олег та Назар обговорюють останні рішення уряду, президента та плани нардепів. У цьому епізоді:
– Кабмін планує урізати 55 своїх повноважень, зокрема передати деякі функції у профільні міністерства. Це вперше така практика, коли державний орган самостійно хоче оптимізувати свою роботу – аналізуємо, що з цього може вийти
– ліквідували 33 дорадчі та консультативні органи Кабміну, що в перспективі може зменшити навантаження на бюджет
– президент звільнив своїм указом уповноважену АМКУ, але робити це згідно з Конституцією не міг – то чому він вкотре виходить за межі своєї відповідальності і чи можна це змінити?
– нардепи хочуть удосконалити роботу Уповноваженого з прав людини і, до прикладу, дозволити висувати свого кандидата на посаду правозахисним організаціям, відновити таємне голосування в парламенті та змінити деякі вимоги до кандидатів. Але є декілька суперечливих моментів щодо конституційності деяких норм – поговорими саме про них
– також у планах нардепів посилити наслідки застосування санкцій президентом чи іншими країнами, зокрема за громадянами буде пильно слідкувати НАЗК, вони не зможуть зайняти державних посад, а фінансові установи з ними не співпрацюватимуть. Фактично Україна буде карати власних громадян без рішення суду. Чому це не ок?
Якщо вам сподобався наш експерементальний випуск – напишіть це у коментарях!
До зустрічі наступних вихідних.
2/14/2021 • 41 minutes, 7 seconds
Створення парламентської служби, референдум, створення Бюро економічної безпеки, реформа СБУ, а також оновлення процедури виборів керівників університетів
Це вже 28й випуск подкасту "Ок, і шо?", у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Наші ведучі Андрій та Олег обговорюють рішення, які проголосували депутати Верховної Ради. Серед них:
- створення парламентської служби, а точніше, її відокремлення від державної (ухвалили у першому читанні, “за” проголосував 301 народний депутат)
- проєкт про всеукраїнський референдум (законопроєкт підтримали: 252 нардепи), не дивлячись на те, що референдум може бути небезпечним в умовах війни Росії проти України
- проєкт про створення Бюро економічної безпеки, яке за своїми завданнями буде ідентичним департаменту захисту економічної безпеки держави СБУ (285 голосів нардепів)
- ухвалили за основу проєкт про реформування СБУ з метою позбавлення СБУ невластивих їй функцій і повноважень ("за" 285 голосів від депутатів різних фракцій)
- оновлення процедури виборів керівників університетів. Через норму, що діє зараз, у Києво-Могилянські Академії та Київському національному університеті імені Тараса Шевченка зіткнулися з проблемами у виборах керівників (335 голосів)
Детальніше – у випуску!
Пишіть, чи сподобався вам новий епізод і чи не пропустили ми чогось дуууууууже важливого?
1/30/2021 • 46 minutes, 58 seconds
Новий етап у закупівлі вакцини від COVID-19, фінансова допомога громадям, що постра ждали від карантину, а ще закон про мову
27й випуск подкасту "Ок, і шо?", у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Наші ведучі Андрій та Назар обговорюють рішення, які нещодавно ухвалили уряд та президент, поки депутати Верховної Ради повертаються з канікул. Серед них:
вакцина від COVID-19: відставання України від інших європейських держав, усунення Кабміном від проведення закупівлі вакцини Медзакупівлі
державна допомога громадянам, які мають на неї право, та чи зменшить це негативні економічні наслідки для населення від локдауну.
початок дії норми закону про мову обслуговування, яка зобов’язує обслуговувати клієнтів та надавати інформацію про товари та послуги державною мовою
Центр спільних дій дарує подарунок! Той, хто першим визначить час, коли ведучий Андрій скаже слово “подорожник” і напише його в коментарі під дописом за посиланням: http://bit.do/fMUWA, отримає наш мерч - футболку з дизайном переможців конкурсу «Твоя влада. Знай своє місце».
Пишіть, чи сподобався вам випуск і чи не пропустили ми чогось дуже важливого?
1/23/2021 • 46 minutes, 10 seconds
Вчасна швидка допомога, пріоритетні інвестиції та сховища природного газу – що робив уряд
Це вже двадцять п'ятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього разу наші ведучі Андрій та Назар обговорюють рішення, які нещодавно ухвалили кабмін та президент. Зокрема урядовці затвердили нормативи прибуття швидкої медичної допомоги у критичних, екстрених, неесктрених станів. То як прибуватиме швидка тепер?
Крім цього, до 2023 року кабмін визначив пріоритетні інвестиційні проєкти – будівництво заводів та аеропортів, ремонт доріг, розвиток літакобудування. Наскільки це потрібно Україні зараз та чи консультувався уряд з бінесом перед тим, як визначити саме такі пріоритети.
Юрія Вітренка призначили першим заступником та тимчасово виконуючим обов'язки міністра енергетики. Тепер енергетична галузь точно в надійних руках чи все-таки українцям є за що переживати.
Водночас Нафтогазу дозволили стати власником Юзівського сховища природного газу. Чи зможе Україна стати газово незалежною державою, обговорюють у новому випуску.
Також в уряді затвердили план заходів популяризації української мови, а президент створив раду сприяння малому бізнесу!
Це останній випуск сезону, почуємось вже у новому 2021 році.
Пишіть, чи корисним був випуск!
12/26/2020 • 37 minutes, 9 seconds
Бюджет 2021, особливий статус Донбасу, відновлення повноважень НАЗК і відповідал ьність за обслуговування без масок – що знайдуть українці під ялинкою
Це вже двадцять четвертий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього випуску ведучі Андрій та Назар розкажуть про те, що знайдуть під ялинкою українці, останні рішення парламенту. Зокрема про те, як продовжили особливий статус Донбасу і що це означає для України, яким буде бюджет у 2021 році і чи не перебільшені очікування влади щодо його виконання, як поновили повноваження НАЗК і чи врятує це Україну, а також про штрафи підприємцям за обслуговування своїх клієнтів без масок.
Не оминуть також нові призначення в Кабміні, Шкарлет – yes, Вітренко – no! Ну і які плани нардепів щодо Бюра економічної безпеки, для чого ж створили цей орган українцям і що він може змінити у порядку денному економіки країни?
Про все це – у нашому новому випуску. Слухайте подкаст до кінця, бо пропустите щось важливе! Та пишіть нам, чи корисний був випуск.
Дякуємо, що з нами!
12/19/2020 • 49 minutes, 7 seconds
Локдаун, "карантинні" конкурси, нові ініціативи президента – з усім цим, як і завжди, ШОСЬ НЕ ТАК
Це двадцять третій випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього випуску ведучі Андрій та Олег розкажуть про те, що не так із так званим локдауном, «карантинними» конкурсами на державні посади від Уряду, Кабмінівською ініціативою з отримання вакцин проти COVID-19, президентськими ініціативиами безбар’єрного простору і вшанування роковин Чорнобильської катастрофи. Які межі повноважень вкотре порушувалися державниками цього тижня і як це все впливає на наше з вами життя?
Відповіді на ці питання слухайте у подкасті, а далі пишіть нам, чим був корисний цей випуск саме для вас?
Дякуємо, що з нами!
12/12/2020 • 36 minutes, 44 seconds
Президент знову вийшов за межі повноважень, а уряд призначив тимчасових керівників важливих установ
Це вже двадцять другий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього випуску ведучі Андрій та Назар розкажуть про те, як президент захищав права та інтереси жертв насильницьких зникнень та їхніх сімей. Але зробив це порушивши межі своїх конституційних повноважень, зокрема віддавши наказ уряду. Це уже традиція? Водночас уряд призначав тимчасових керівників міністерства та держустанов. До чого може призвести ця тимчасовість у важливих для країни галузях?
Крім цього, були і рішення у військовій галузі, зокрема кабмін передислокував військові частини на південному узбережжі України. Чому це потрібне рішення для безпеки кордонів нашої країни?
А на закуску ведучі поговорять про те, як держава продовжує політику приватизації стратегічних підприємств. Уряд виставив на продаж українського титанового монополіста у Запоріжжі.
Щоб знати більше, слухайте подкаст докінця та пишіть нам, чи корисний був випуск.
Дякуємо, що з нами!
11/28/2020 • 42 minutes, 53 seconds
Як парламент знехтував Конституцією, касовим апаратам бути та нові призначенн я в ключові держоргани
Двадцятий перший випуск подкасту "Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У новому епізоді ведучі Андрій та Олег обговорюють, як парламент узаконив неконституційні дії уряду щодо введення карантину вихідного замість того, щоб у часи пандемії взяти відповідальність на себе та оголосити надзвичайний стан. Що це може означати для України загалом і як виправити ситуацію?
Також згадають і про касові апарати для ФОПів. То штрафи за невикористання касових апаратів будуть чи ні? Касові апарати потрібні всім ФОПам чи ні? Як потрібно вирішити цю проблему – пропозиції від урядовців та ведучих.
Тепер про закони ми будемо знати більше, принаймні знатимемо, де шукати офіційних версій. Рада змінила порядок опублікування законів.
А на закуску поговоримо про призначення на ключові посади в державних органах – Державній митній службі, Державному космічному агентстві та Службі безпеки у Миколаївській області.
Слухайте і будете знати найголовніше!
Пишіть нам, чи був корисний 21-ий епізод. Дякуємо!
11/22/2020 • 43 minutes, 42 seconds
Карантин вихідного дня, ковідний фонд знову переформатували, до 5G підготувались і навіть оборонці дісталось
Юхуу! Це вже наш двадцятий випуск подкасту "Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У новому епізоді ведучі Андрій та Олег обговорюють нові заборони від уряду, адже в Україні запровадили карантин вихідного дня. Ви думаєте, що це правильне рішення? А от Олег розповідає, чому ці дії уряду – неконституційні, як вони вплинуть на наше життя і що з цим всім слід робити (поки не пізно). Крім цього, згадаємо про черговий переформат ковідного фонду. Нарешті грошики підуть за призначенням – на експрес-тести та кисень, а не на дороги. І ще одне – в Україні, схоже, буде 5G, принаймні уряд зробив перші кроки для цього. Інші деталі – у новому випуску.
Також згадали про рішення президента до того, як у нього виявили коронавірус – там і про оборонку, і про Нацакадемію держуправління, і про святкування 30-ї річниці незалежності. Слухайте, щоб знати більше!
І після було б добре, щоб ви написали нам, чи був корисний 20-ий епізод. Дякуємо!
11/14/2020 • 42 minutes, 55 seconds
Як врегулювати "конституційну кризу": що пропонують політики і що треба робити насправді?
Це вже дев'ятнадцятий випуск подкасту "Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У новому епізоді ведучі Андрій та Олег говорять про ініціативи політиків, щоб врегулювати "конституційну кризу". Тут і про проєкт президента Зеленського, ага про відставку суддів та повернення скасованих норм, і про проєкт Гончаренка від ЄС, аби відмінити низку рішення КСУ та розпустити це скликання, і про проєкт Юрчишина-Корнієнка, збільшити кворум суддів для ухвалення рішень, і про проєкт Разумкова, який не спрацює, і навіть про зменшення фінансування КСУ від нардепки Янченко.
Чому всі ці ідеї не ок? Чим вони загрожують? І що врешті-решт робити з тим КСУ?
Давайте розбиратися!
І напишіть нам, чи сподобався випуск.
11/7/2020 • 43 minutes, 58 seconds
Шо там із землею, знову зміни в АМКУ, коронавірусний штаб та просто ̶с̶а̶д̶ж̶а̶й̶ роби!
Це вже вісімнадцятий випуск подкасту "Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У новому епізоді зачепимо земельну реформу, а саме розкажемо, як президент Зеленський намагався її прискорити та чи мав повноваження на це. Спойлер – ніт, як і не міг призначати нового Уповноваженого АМКУ. А що міг і зробив президент у межах своїх повноважень? Скоріш вмикайте подкаст, Андрій та Олег знають про це більше.
Також не могли не обговорити останні рішення парламенту, зокрема і створення коронавірусного штабу при президентові. Навіщо цей орган та як він змінить боротьбу з "китайською чумою"?
А ще ви в курсі, що дату другого туру виборів можуть змінити? А за корупцію – посади в тюрму довічно? Хто ініціював ці проєкти та як вони вплинуть на наше життя?
Слухайте, щоб знати найважливіше!
І напишіть нам, чи сподобався випуск.
10/24/2020 • 46 minutes, 58 seconds
Довічне ув’язнення за корупцію, легалізація медичного канабісу та інші питання від президента
Це вже сімнадцятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У новому епізоді ми обговорюємо ініціативу Президента Володимира Зеленського провести разом із місцевими виборами 25 жовтня загально національне опитування із п’ятьма питаннями. Питання такі:
• Чи потрібне довічне ув’язнення за корупцію?
• Чи потрібна на Донбасі вільна економічна зона?
• Чи потрібно скоротити кількість депутатів Верховної Ради України до 300?
• Чи легалізовувати медичний канабіс?
• Чи потрібно Україні підняти на міжнародному рівні питання про те чи повинні США, Росія і Великобританія виконати умови Будапештського меморандуму про гарантування територіальної цілісності нашої країни?
Слухайте, щоб дізнатись, що не так з цим опитуванням та яку небезпеку воно у собі несе.
10/17/2020 • 42 minutes, 47 seconds
Азартні ігри, "Нова українська школа", протидія корупції у дежавному секторі
Це вже шістнадцятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, де ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Сьогодні поговоримо про таке:
• Кабмін взявся за продовження реформи "Нова українська школа"
• Ще Уряд оголосив конкурс на розроблення Великого Державного Герба України і підписав Меморандум із Європейський банком реконструкції розвитку про продовження співпраці із протидії корупції у державному секторі.
• Крім того, поговоримо про те, як Уряд планує збирати комісію із проведення азартних ігор в Україні.
10/10/2020 • 43 minutes, 13 seconds
Кримські "вибори" не визнали, Фокіна звільнили, а Президент віддав горілчаний завод
Це вже п'ятнадцятий випуск подкасту “Ок, і шо?” від аналітично-адвокаційної організації Центр спільних дій.
Тут ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У цьому епізоді поговоримо про таке:
Засудження місцевих виборів у Криму;
Зменшення кількості пленарних засідань у жовтні через коронавірус;
Президент вирішив віддати на приватизацію Житомирський спиртзавод.
Слухайте, щоб бути в курсі того що несеться тут і зараз!
Також будемо вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
10/3/2020 • 34 minutes, 48 seconds
Комісія для відбору голови ДБР, нові карантинні конкурси, розвиток ядерної енергетики
Це вже чотирнадцятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
У новому епізоді ми будемо обговорювати наступні теми:
• Кого президент призначив обирати Голову Державного бюро розслідувань;
• Як Уряд проводить конкурси на почади керівників ще низки державних агнентств і служб;
• Що не так із новою Стратегією боротьби із організованою злочинністю.
Як завжди нагадуємо, що будемо вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
9/26/2020 • 43 minutes, 14 seconds
Опитування від ЦВК, мовне питання й комісія з добору членів САП
Це вже тринадцятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення влади, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Незважаючи на активну залученість депутатів в агітаційні кампанії на місцевих виборах, парламент продовжує роботу, а тому вже цього тижня збереться для ухвалення рішень.
Депутати планують якомога швидше дозволити Кабміну ініціювати опитування громадян під час виборів, визначити долю районних державних адміністрацій та ухвалити ініціативи щодо змін підходів у сфері мови освіти.
Також говоримо про останнє рішення Конституційного Суду, рішення парламенту щодо процедури добору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП) та зменшення вимог до кандидатів у місцеві депутати та голови громад, а також про розвідку.
9/19/2020 • 50 minutes, 18 seconds
Айтішників простимулюють, за житло заплатять, жінок оберуть, в СІЗО не посадять
Це вже дванадцятий епізод подкасту «Ок, і шо?» у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та можуть змінити життя людей.
Цього тижня у подкасті говоримо про наступне:
• народні депутати працювали у комітетах і готували законопроєкти;
• президент їздив у регіони і робив роботу, на яку його не вибирали;
• а Уряд вкотре взявся пробивати скляну стелю гендерної нерівності, а ще ухвалив правила компенсації особам, чиє житло було зруйноване через збройну агресію Росії.
Як завжди нагадуємо, що будемо вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
9/12/2020 • 55 minutes, 5 seconds
(НЕ) все пропало в НАБУ, нові правоохоронні органи, трудові книжки онлайн
Неймовірно, але це вже 11 випуск подкасту "Ок і шо?", у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
Цього тижня у нас дещо нестандартний підхід, бо вирішили зачепити ще і рішення Конституційного суду щодо призначення директора НАБУ. Судді визнали його неконституційним. Фейсбук вибухнув постами "Зрада!" і "Все пропало", але чи насправді це так? Слухайте уважно.
Разом з тим поговоримо ще й про останні проєкти, які проголосували нардепи на першому тижні нової сесії. Це і створення Бюро економічної безпеки, але там уже є кілька ДУЖЕ важливих нюансів і навіть трудові книжки, які *схрещує пальці* через 5 років будуть вже доступними онлайн. Згадаємо і про районні державні адміністрації, якщо їх не реорганізують до місцевих виборів, то буде велика біда.
Ось про все це (і навіть трохи більше) ми будемо говорити у цьому епізоді!
9/5/2020 • 51 minutes, 25 seconds
Карантин продовжили, іноземців не пускають, зате великий герб активно розробляють
Це вже десятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
Цього тижня парламент зібрався на чергове позачергове засідання, де прийняв ряд важливих рішень. Тому сьогодні поговоримо про них, і про те, що понаприймали уряд та президент. Зокрема, про продовження карантину, і про заборону в’їзду іноземців на територію України, і про професійну освіту, Сили спеціальних операцій.
8/29/2020 • 47 minutes, 50 seconds
Новий головний митник, підвищення мінімальної зарплати і великий герб
Це вже дев’ятий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
Цього тижня уряд призначив нового тимчасового очільника Державної митної служби, президент – державного уповноваженого Антимонопольного комітету.
Водночас, парламент 25 серпня збереться на позачергове засідання, щоб збільшити мінімальну зарплату та оголосити конкурс на ескіз великого Державного Герба України.
Ось про все це ми і будемо говорити у цьому епізоді!
8/24/2020 • 39 minutes, 17 seconds
Карантинні конкурси, дефіцит суддів і взаємовиключні параграфи
Це вже сьомий випуск подкасту “Ок, і шо?”, у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
Допоки парламент у відпустці, уряд та президент продовжують свою роботу на благо країни, підкидуючи нам теми до нових епізодів подкасту.
Уряд оголосив "карантинні" конкурси на державну службу, ми вийшли з чергової угоди у рамках СНД , а президент призначив на посади ряд суддів.
Водночас, уряд впровадив нові правила в’їзду та виїзду з окупованого Криму, виділив кошти на фінансову допомогу для деяких бійців учасників АТО, а президент визначив заходи з нагоди річниці незалежності України.
Як завжди нагадуємо, що будемо вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
8/15/2020 • 38 minutes, 15 seconds
Всі кольори карантину, Кравчук у ТКГ та додаткові вихідні
Субота чудовий день, не тільки тому, що можна відпочити, а ще й тому, що щосуботи виходить наш подкаст «Ок, і шо?» у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
В період відпусток українська влада не є особливо активною в ухваленні рішень, але все ж президент і Уряд своїми ініціативами дали нам змогу опублікувати новий епізод подкасту.
Цього разу Кабмін продовжував карантин і ділив країну на чотири карантинні зони, а президент змінював одного свого попередника на іншого у якості представника України в Тристоронній контактній групі у Мінську та хотів ініціювати обговорення запровадження в країні додаткових святкових днів.
Як завжди нагадуємо, що будемо вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
8/8/2020 • 41 minutes, 35 seconds
Пригоди закону про державну службу та військово-цивільні адміністрації в безвл адних містах
Це вже шостий епізод подкасту "Ок і шо?", у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
Поки народні обранці відпочивають, а Кабмін здебільшого зайнятий внутрішніми кадровими питаннями, ми присвятили увагу рішенням президента протягом останнього тижня.
Цього разу він заветував Закон щодо створення кандидатського резерву державної служби і подав до нього пропозиції, які суперечать Конституції, усунув місцеве самоврядування в Лисичанську та Сєвєродонецьку від влади, створивши там військово-цивільні адміністрації, та надав тимчасовий безвіз громадянам Китаю.
Про це і будемо говорити.
Також будемо вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
8/1/2020 • 38 minutes, 50 seconds
Дивні нові органи влади, доплати медикам за чужий кошт і таки обов'язкове декларування
Парламент, уряд та президент не перестають ухвалювати важливі рішення, а значить не перестане виходити і наш подкаст "Ок і шо?", у якому ми ці рішення аналізуємо.
Бо не встиг парламент завершити третю сесію як нардепи вирішили зібратись на позачергову для того, щоб доухвалити те, що не встигли. Не байдикували цього тижня й у Кабміні та офісі президента.
Тож, у новому епізоді ми поговоримо про зміни правил проведення державних закупівель, зменшення зеленого тарифу та затягування процесу ухвалення законів. А також про доплати медикам та створення нового міністерства та консультативної ради.
Будемо також вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
7/25/2020 • 41 minutes, 5 seconds
Місцеві вибори по-новому, судова реформа і голова Нацбанку
Місцеві вибори, зміни виборчого законодавства, укрупнення районів, судова реформа
Це вже третій епізод подкасту "Ок і шо?" у якому ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей.
У новому епізоді ми говоримо про наступне:
Призначення дати місцевих виборів. Вдосконалення виборчого законодавства та утворення та ліквідація районів;
Продовження судової реформи та недоліки доопрацьованого законопроєкту;
Призначення новим головою Національного банку України Кирила Шевченка;
Направилення представників до конкурсної комісії з добору директора ДБР
Будемо також вдячні усім, хто поділиться подкастом з друзями, залишить гарну оцінку чи коментар та просто напише відгук!
Podcast
7/18/2020 • 57 minutes, 22 seconds
Протекціонізм, плагіат і захист мови
Це вже третій епізод подкасту "Ок і шо?", де ми розповідаємо про важливі ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента, які впливають на баланс гілок влади в країні та навіть можуть змінити життя людей!
У новому епізоді ми говоримо:
Про законопроєкт, який покликаний нібито захистити національного виробника, а насправді може сприяти корупції і зловживанням, просуванню інтересів конкретних бізнесових груп;
Про проєкт закону, який визначає нові підстави для порушення академічної доброчесності;
Про законодавчу ініціативу, яка має посилити прозорість та відкритість роботи парламенту, запроваджуючи онлайн-трансляції засідань та слухань комітетів.
Слухайте, діліться нашим подкастом з друзями, ставте оцінки у Apple Podcasts та сердечки у Soundcloud.
7/11/2020 • 53 minutes, 41 seconds
Незалежність Нацбанку, квоти для абітурієнтів з ОРДЛО та нардепи-прогульники
Це другий епізод подкасту "Ок і шо?" від громадської організації "Центр спільних дій".
У цьому подкасті ми будемо відфільтрувати найважливіші ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента та розповідати про них простою та зрозумілою мовою кожного тижня!
Цього тижня говоримо про відставку голови Національного банку України, розповідаємо про квоти за якими будуть вступати у університети абітурієнти з ОРДЛО та Криму. А також пояснюємо, за яких умов нардепи зможуть прогулювати засідання.
7/4/2020 • 52 minutes, 4 seconds
Перестановки в урядових інституціях та дипломатичні місії України
Це перший епізод подкасту "Ок і шо?" від громадської організації "Центр спільних дій".
У цьому подкасті ми будемо відфільтрувати найважливіші ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента та розповідати про них простою та зрозумілою мовою кожного тижня!
Цього тижня говоримо про чергові перестановки в урядових інституціях, пояснювати що таке державна служба та чому не можна отак просто брати та звільняти державних секретарів. А також пояснюємо, дл я чого президент сформував делегацію для переговорів з Іраном щодо збитого літака МАУ
6/27/2020 • 33 minutes, 3 seconds
Ок і шо? (трейлер)
Громадська організація "Центр спільних дій" запускає подкаст "Ок і шо?"
Про що буде подкаст? Про усі ці не завжди зрозумілі рішення, які ухвалює влада. Іноді їх так багато, що громадяни не можуть відрізнити, де добро, спрямоване на розвиток країни, а де - відверте зло, яке загрожує демократії.
Ми будемо відфільтрувати найважливіші ініціативи та рішення парламенту, уряду та президента та розповідати про них простою та зрозумілою мовою кожного тижня!