Winamp Logo
Naistejutud Cover
Naistejutud Profile

Naistejutud

Estonian, Social, 1 season, 155 episodes
About
Stuudios on naised! Räägime kõigest, mis parajasti hingel - kõik, mis meelel, see ka keelel!
Episode Artwork

Perelepitaja Kaido Taim: «Mees usub, et nii paistab ta tugev. Tegelikult näitab see nõrkust...»

"Karjumine on lähedase peale - see on väga halb asi," ütleb Kaido Taim konkreetsel toonil. Ei ole mingit "aga tema ajas mu vihale" juttu! "Mehe ülesanne on ehitada perekonda, mitte lõhkuda seda." Aga enamik mehi ja naisi paraku lõhub just seda kõige väärtuslikumat asja, mis neil on - oma enda lähisuhet ja kõige kallimat inimest elus. Vahel teeb ta täiesti maatasa. Ja miks? Omaenda hirmude, ebaküpsuse ja ebakindluse tõttu. Selle asemel, et võidelda kes on süüdi ja kelle käes on võim, tuleks ehitada MEIE tunnet. "Ja oma süüd on lihtsam tunnistada kui sind ei süüdistata," toob perelepitaja välja veel üle inimliku asja. Mitte keegi ei taha olla koos inimesega, kes tekitab talle süütunnet. Isegi kui oled jubedalt käitunud ja sinu kohus oleks see heaks teha, enamik ei tee seda. Ebaõiglane? Jaa! Kehtib pea alati? Samuti jaa! Kes klähvib? Väike koer, kes kardab. Sama kehtib inimeste osas. Jõu näitamine on kompensatsioonikäitumine, ühelgi tugeval inimesel pole vajadust demonstreerida oma jõudu. Räägime lahti tugevuse ja nõrkuse kohta levinud eksiarusaamad ning jõuame väga huvitava järelduseni. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu ka [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Leia perelepitaja Kaido Taim [Lepitaja kodulehelt](https://lepitaja.eu/)
4/18/20240
Episode Artwork

Naistejutud 344 Seksuloog: «Naise iha ei sütti nii nagu mehel, selle süütab hoopis...»

Õnnelikud ja terved inimesed elavad tavaliselt naudingurikast salaelu magamistoas. Kahjuks on endiselt palju liikvel ka seksimüüte, mis on täiesti valed ja mitte kedagi õnnelikumaks ei tee. "Esiteks - sa ei pea mitte midagi," rõhutab särav ja sekspositiivne saatekülaline seksuloog ja seksuaaljõustaja Kristina Birk-Vellemaa. Aitab "peabide" all kannatamisest, võtame oma keha ja seksi tagasi! Naised ei pea meest rahuldama ega pisima puudutuse peale naudingust kiljuma. Mehed ei pea olema iga hetk valmis ja oma kaasale orgasme tootma nagu masinad. Naiste ja meeste seksuaalanatoomias on palju põnevaid erinevusi, mida teades muutub voodielu totaalselt. Ja mitte poole paremaks - sada korda paremaks ja see pole ka veel lagi! Kuula saadet, saad teada mida tahta, kuidas rääkida ning kui lihtne on tegelikult iha äratada ja kirge lõõmamas hoida. Kristina Birk-Vellemaa annab kuldaväärt nõu. Kui sul on küsimusi, millele me sel korral vastust veel ei andnud - saada see: [email protected] Lubame, et võtame sinu soovitud teema ette. Suur tänu kuulamast. Kui saade sind kõnetas, siis palun jaga seda edasi ning soovita meid. Aitäh! Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu ka [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Kristina Birk-Vellemaa leiad leheküljelt [sekspositiiv](https://www.sekspositiiv.ee/)ja [instagramist](https://www.instagram.com/s3kspositiiv)
4/11/20240
Episode Artwork

Naistejutud 343 Kaido Pajumaa: terroristist juht teeb alati rohkem kahju kui kasu!

Arvate, et juhil on alati õigus ja sellega peab lihtsalt leppima? Oh ei! Need ajad on möödas. Hoolimatu juhi heaks inimesed enam midagi ei tee. Juhtimiskoolitaja Kaido Pajumaa kirjeldab arengut juhtimismaailmas numbritega 1.0; 2.0 ja 3.0 Bosside, alandajate ja exceli-meeste aeg on läbi. Saad teada ka millised on 4 erinevat juhi tüüpi suhetekeskse ja ülesannetekeskse juhtimise skaalal: meeldiv juht, tunnustav juht, pime juht ja kiretu juht - kelle all töötad sina? Ja miks sa sellega nõustud? Milline juht sa ise oled ja kuhu sul oleks tark areneda? Miks on nii vältimatult vaja tagasisidet? Ja mitte seda, mida arvab juhi ülemus, vaid just tema alluvad. Lisaks räägime lahti juhtimise motiivid. Pahatihti tahab juht lihtsalt tähtis olla ja tema motiiviks on alaväärsus, mida ta leevendab teisi madaldades. On olemas ka terroristi tüüpi juhid, kes meelega traumeerivad inimesi - mida nendega teha? Saad kahe tunni jagu kuldaväärt teadmisi töösuhetest ja juhtimisest. Julgen lubada - see pikk ja sisutihe saade on sama hea nagu Kaido Pajumaa paljude hinnangul parimad juhtimiskoolitused! Saatejuht Kristinka Herodes. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu ka [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Kaido Pajumaa on üks Eesti hinnatuim juhtimiskoolitaja. Tema mõtted leiad [kodulehelt](https://motivaator.ee/) ja [Instagramist](https://www.instagram.com/kaidopajumaa)
4/5/20240
Episode Artwork

Naistejutud 342 16-aastaselt emaks saanud naine: «Julge teha muutus! Ega suhe paremaks ei lähe, ainult hullemaks»

Millest inimene särama lööb? Karm on seda nii otse öelda, aga enamik inimesi pingutab valet pidi. Välise vuntsimine ei aita. Sära tuleb seest. Siia alla kuuluvad kolm üliolulist asja - iseenda väärtustamine - ära lepi sellega, mis sulle ei sobi! Iseenda keha kuulamine - liikumine, loodus ja tasakaal. Ning enesearmastus. Mitte see tühi, moekas sõnakõlks, vaid sisuga täidetud, tõeline tunne. Mis aga inimese ära kustutab? Kui jääd toppama sinna, kus sisetunne rõõmu ei tee. Saates on külas erakordselt särav naine Kairi Apri Laumets. Kairi on julgenud elus ridamisi suuri muutusi teha, elu viis varakult suhetesse ja juba 16-aastaselt sai kaunitar emaks. Nii mõnigi suhe lammutas eneseusku ja ahistas armukadedusega. Ja naine lahkus. Aga kui ta oleks end alla surunud, seisaks tänase õnneliku naise koha peal tuhmi pilgu ja maatasa materdatud enesehinnanguga murtud naine. "Meil on alati valik," rõhutab Kairi. Räägime tema raskest ja imelisest teekonnast sügavast august vankumatu eneseusuni. Ja sära? See tuleb õiget pidi sammudes iseenesest kaasa. Saatejuht Kristina Herodes. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu ka [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Kairi aktiivse elustiili leiad [siit](https://www.instagram.com/kairi_aprilaumets) ja [Siid by Kairi](https://siidbykairi.com/)
3/27/20240
Episode Artwork

Naistejutud 341 Tarvo Madsen: otsekohesus ja matslikkus - need on kaks ise asja!

Räägime otsekohesusest. Maailm on täna kohas, kus aina vähem on neid, kes otse öelda julgevad. Teisalt on palju neid, kes pahatahtlikkust ja julmust otsekohesuse sildiga maskeerivad. Kus on siis see õige ja eluks vältimatult vajalik otsekohesus? Millistele tunnustele see vastab? Mis juhtub inimesega, kes läheb kergema vastupanu teed ja otse ütlemisest loobub? Hind on kallis - jääd ilma oma elust, unistustest ja tõelistest suhetest! Kõlab karmilt? Asi on tegelikkuses veelgi karmim. Kristinkal on külas ajakirjanik ja muusik Tarvo Madsen, kes jäi silma just oma julguse ja otsekohesuse poolest. Võtame teema halastamatu aususega pulkadeks lahti. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu ka [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Tarvo Madesni lood ja saated Postimehest leiad [siit](https://tv.postimees.ee/7982612/otse-postimehest-kajar-lember-prokuratuuri-ule-puudub-igasugune-tsiviilkontroll) Saa tuttavaks ka muusiku poolega, kuula Tarvo Madseni lugu [Üksinda](https://www.youtube.com/watch?v=-8bZIAhNRNc&list=RDEM3_6qVzqeiiC_iCrYEJEN1w&start_radio=1)
3/22/20240
Episode Artwork

Naistejutud 340 Arst ja psühhiaatria resident hoiatab: «Raskete tunnete eest põgenedes paneme end tõsisesse ohtu!»

«Ma ei tee seda, ma kardan!» Kui paljud meist julgevad öelda, et neil on hirm. Hirm hirmu tunda on tohutusuur. Me valetame endale, teistele ja ei saagi viimaks aru, mida tunneme. Asi pole parem vihaga - seda me endale keelame! Aga mis saab siis kui me rasked tunded endasse matame? Ära parem proovi, kahju on katastroofiline ja matab peagi meid endid. Mis siis raskete tunnetega teha? Appi tuleb arst ja psühhiaatria resident Ove Liis Mahhov. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu ka [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Ove Liis Mahhov nimetab end vaimse tervise aktivistiks, tema asjalikud nõuanded leiad kodulehelt [Vaimse tervise heaks](https://ovemahhov.ee/) ja [Instagramist](https://www.instagram.com/oveliis/)
3/15/20240
Episode Artwork

Naistejutud 339 Kuidas nigel suhtlemisoskus rikub meie edu ja suhted. Anname nõu, mis aitab!

Miks mõned inimesed jõuavad suurepäraste suheteni, teevad edukat karjääri, neil on palju sõpru ja õnnelikud pered? Asi on lihtne - suurte juttudeni jõudmiseks on eeskätt vaja osata pidada kergeid vestlusi. Small talk pole tühiasi, vaid komistuskivi paljude meie teel. Teeme selle asja klaariks! Sellest episoodist 339 saad hulga soovitusi, et õnnestuda. Mis on küpsus? "See on oskus märgata, et midagi on valesti, aga mitte seda öelda," ütleb Merit Miller. "Ja jääda sealjuures ise rahulikuks." Kõik need rusikatega vehkijad, tähenärijad ja teiste vigadele osutajad ei ole seega muud kui kamp ebaküpseid tüüpe. Nad ei pruugi olla tigedad. Kuula lõpuni kogu saade ning oled juba tugevamas positsioonis - enamik eestlasi on suhtlemises andekad, aga neid takistab negatiivne sisekõne. Ole eeskätt enda vastu sõbralik, siis on lihtne ka teistega lahke olla ning kõik see peegeldub mitmekordse toetusena tagasi. Saates jagab oma tarkusi kommunikatsiooniekspert ja small talki asjatundja Merit Miller. Saatejuht Kristina Herodes. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Merit Milleriga saad ühendust [siin](https://coachingagency.ee/merit-miller/)
3/8/20240
Episode Artwork

Naistejutud 338 Läbipõlemist me ise ei märka! Suurim oht seisneb selles, et...

Räägime tööõnnest! Kui tegevus, mis neelab suurema osa ärkveloleku ajast, muudab meid õnnetuks, siis kipub kogu elu üsna õnnetu olema. Kes seda muuta saab? Inimene ise! Kuid ka otsesest juhist sõltub väga palju. Räägime ausalt ka läbipõlemisest - me kõik oleme läbipõlemise trepil mingil astmel. Karm? Jah, aga paraku on see tõsi. Teatud maani on võimalik taastuda, aga teatud punktist enam kahju tagasi pöörata ei saa. Siis on see inimene kustutatud. Stuudios on kaks väga kogenud personali eksperti Ingrid Saar ja Sandra Marjamaa, kes jagavad ka oma isiklikke lugusid. Saatejuht Kristina Herodes. Kas teema kõnetas sind? Sul on isiklik lugu? Jaga seda - [email protected] Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/1/20240
Episode Artwork

Naistejutud 337 David Vseviov: kurjuse alus on sügav alaväärsus - mina ei suuda kedagi võita, aga vot riik vallutas!

"Venemaa arusaam sõjast on maksimaalselt 19.sajandi tasemel," osutab ajaloolane David Vseviov. "See kõik on nii mõttetu, julm, arusaamatu ja rumal." Mis saab kurjusest siis kui selle avaldumisele reageeritakse pehmelt? "Ajalugu on näidanud, et kurjuse jõude on küllalt lihtne peatada kui seda kohe alguses teha. Aga hiljem on seda teha juba väga keeruline, kallis ja ohvriterohke." Täna me just selles seisus oleme - kahe aasta eest, just täna 24. Veeburaril algas Ukrainas sõda. Julmus ja ebainimlikkus on vahepeal vaid kasvanud. Ometi on meil tänases Eestis põhjust tänulik olla, meil on vedanud. Kuidas hoida vabadust? Tuleb julgelt vastu astuda kurjuse jõududele, mis end ka meie ühiskonnas näitavad. Väärtuskonflikt on siin juba täna, meie asi on silmad avada ja tegutseda. Head vabariigi aastapäeva teile kallid sõbrad, kuulajad, kaasmaalased. Saates on külas ajaloolane, õppejõud, Venemaa asjatundja ja sügavalt tark maailma mõtestaja David Vseviov. Saatejuht Kristina Herodes. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) David Vseviovi saad pikemalt kuulata saatest [Müstiline Venemaa](https://vikerraadio.err.ee/1609243094/mustiline-venemaa-suure-sotsialistliku-oktoobrirevolutsiooni-aastapaeva-tahistamine)
2/23/20240
Episode Artwork

Naistejutud 336 Silja Siller: palju konni tuli suudelda, enne kui armastuse leidsin

Räägime deitimisest. Head eestikeelset sõna selle kohta pole, sest kohtamas käimine on kohmakas ja ringi tõmbamine hinnanguline. Kuid olgem ausad - kohmakavõitu on ka meie oskused deitimise osas! Miks nii palju kohtinguid untsu läheb? Kuidas häälestuda nii, et uue inimesega kokku saamist päriselt nautida? Kuidas leida enda kõrvale inimene, keda armastada? Valentininädal on aasta kõige armunäljasem ja kergemeelsem, niisiis räägime deitimisest ülivärvika kohtamiste ajalooga naise Silja Silleriga. Silja on käinud läbi tulest ja veest ning on täna särav rõõmusaadik mehe kõrval, kes talle pisarad silmis südamepõhjast tunnistab: "Ma lihtsalt nii-nii väga armastan sind!" Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Silja Silleri leiad [tema kodulehelt](https://www.mypinksunshine.com/) Siin Silja tuliuus raamat [Rõõmu 50 roosat varjundit](https://www.apollo.ee/roomu-50-roosat-varjundit.html) ja [podcast](https://open.spotify.com/show/7KPNovFpZtPZyuObFT1ox7?si=1c45fcee3e29487b&nd=1&dlsi=a0dc425228f448b5)
2/16/20240
Episode Artwork

Naistejutud 335 Perelepitaja Kaido Taim: mitte petmine ei hävita suhet, vaid sellest rääkimine

"Ta leidis teise!" "Ta pettis mind!" Vahel tundub, et petmine on peamine põhjus, miks suhted purunevad. Perelepitaja Kaido Taim leiab, et see pole nii. Asi pole petmises, vaid selles, mida me edasi teeme. Kuidas on peale petmist võimalik suhet jätkata? Mida ütleb petmine suhte kohta kui see juhtub? Kas rääkida või vaikida? Kuula saadet - Kaido Taimel on rikkalikult elukogemust, tasakaalukat tarkust ja väga huvitav vaade. Kallid kuulajad, Kaido Taim on käinud saates "Naistejutud" ka varem, leia episood number 326 - See räägib memmekatest ja sellest, mis mehele suhtes kõige olulisem on. Leiad selle [siit](https://digiajakirjad.postimees.ee/7898198/naistejutud-perelepitaja-kaido-taim-mehele-on-suhtes-koige-olulisem-et-naine) Seda klikkis 81 499 inimest, ehk midagi seal tõenäoliselt kuulamisväärset leidub, võib-olla ka sinu jaoks. Peaosas on ka sel korral perelepitaja Kaido Taim, saatejuht Kristina Herodes. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Perelepitaja Kaido Taimega saad ühendust tema [kodulehe kaudu](https://lepitaja.eu/)
2/9/20240
Episode Artwork

Naistejutud 334 Mis on draamakolmnurk ja kuidas see salakavalalt elusid hävitab?

Kas tuleb tuttav ette? Keegi hüppab peale ja süüdistab sind. Siis võtab vastutusest pääsemiseks süütu ohvri rolli - kõik teevad mulle liiga! Ja tagatipuks kuuled selja taga räägitavat, et seesama alatu ründaja on õilis päästja. Hoopis sina oled see vastik ja paha! Mis siin toimub? Oled tiritud draamakolmnurka. Mis asi on draamakolmnurk? Kas see puudutab ka mind? On see ohtlik? Mis mind päästab? Vastused rõõmustavad ei ole. Jah - see puudutab sind kindlasti, sest draamakolmnurga kasutamine on väga sage. Jah, see on ohtlik - see võib täielikult hävitada su vaimse tervise, maine, edu ja suhte. Juhtimiskoolitaja, mentor ja pereterapeut Lilian Saage selgitab teema lahti ja pakub ka lahendusi. Armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
2/1/20240
Episode Artwork

Naistejutud 333 Daniel Levi avaldab karisma suurima saladuse: see on julgus olla haavatav!

Sa näed teda korra, aga juba ta mõjub. Mõtled, miks? Ta ei teinud midagi erilist, ei tükkinud esile ega tõstnud häält. Saladus on karisma! Mõnel õnnestub see kui muuseas ja teisel ka nahast välja pugedes mitte. Mis kasu on karismast? Kuidas see töötab? Kust seda saab? Aga küsime otse – üks Eesti kõige karismaatilisem muusik Daniel Levi kindlasti teab. Saatejuht Kristina Herodes. Karismaatilisena pole võimalik mõjuda olemata siiras. «Ma tahan, et inimesteni jõuaks minu julgus olla haavatav. Ma loodan, et inimesed saavad sellest aru ja tunnevad ennast ära,» tunnistab Daniel Levi. Suured uudised, armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Daniel Levi lummavat lugu "Over The Moon" saad kuulata [siit](https://open.spotify.com/track/0dZAwZ5pExbhIjjUxcpFtU) ja vaadat [siit](https://www.youtube.com/watch?v=RVNTNptN3CM)
1/26/20240
Episode Artwork

Naistejutud 332

Mis saab suhtes seal kus romantilised filmid ja muinasjutud lõppevad? Siis lähevad armastajad teraapiasse! Sest mida ausam on suhe ja ehedam lähedus, seda enam toob kallim välja inimese varjupoole ning maha maetud emotsioonid. Jah, see on valus. Aga ole tänulik! See on võimalus! Udujutt igavesest õnnest, kus kõik sujub sõnadeta ja iseenesest, tugineb sellele, et muinasjutt sai seal läbi. Kui see kestaks, läheks ka prints ja printsess teraapiasse ning õpiks iseennast ning oma armsamat sügavuti tundma. Stuudios on Heidi Hanso ja Taavi Püüa, Naistejuttude kuulajatele tuttavad kirglikud armastajad, kes tähistavad juba teist aastat üheskoos. Saade on hingeliigutavalt aus ja armastusest tulvil. Saatejuht Kristina Herodes. Varasemad osad Heidi-Taavi leegitseva armastuse järjeloost saad järele kuulata siit: [Kuidas Heidi leidis elu armastuse?](https://naine.postimees.ee/7498006/naistejutud-kuidas-heidi-hanso-leidis-oma-elu-armastuse-tajusin-et-see-paljaste-jalgadega-poiss-kes-mind-kahe-sulanud-jaatisega-ootas-ongi-minu-mees) [Õnneliku suhte valem: seksige palju, aga kõige tähtsam on hoopis...](https://naine.postimees.ee/7547083/naistejutud-onneliku-suhte-valem-seksige-palju-aga-koige-tahtsam-on-hoopis) *** Suured uudised, armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
1/19/20240
Episode Artwork

Naistejutud 331 Praakmees: «Unustage armastus! Suhtes on tähtis hoopis...»

Naine jättis mehe maha. Suhe sai ootamatu lõpu ja mees šoki. Kui naine oli viimaks nõus mõne sõna vahetama küsis mees: «Mis selle uue mehe juures on paremat kui see, mis meie vahel oli?» Naine vaikis ning vastas siis: «Mul on tegamaga nii palju kergem!» «Naistejuttude» stuudios on tagasi legendaarne «praakmees» Raul Kalev. Saatejuht Kristina Herodes. Rauli uue raamatu "Kergus" leiad [siit](https://erakordnesuhe.ee/toode/paber-raamat-kergus/?fbclid=IwAR14LjkNZR3njIE31nx1RivE81wIBg7Ls-H1rRWHZTZc3FcU0wBrkI3t-gE) *** Suured uudised, armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
1/12/20240
Episode Artwork

Naistejutud 330 Lisette pihtimus: «Ta oli õrnalt vägivaldne. Eluohtlik ju polnud...»

Lisette on 25-aastane tüdruk, kest otsib võimalust elada aeglast elu. Mida see tähendab? Sisemist rahu. Kuidas nii noor, kaunis naine selleni jõudis? Lisette elu on täis kannatusi, traumasid, kohutavaid suhteid ja sügavat valu. Tal on olnud armusuhe vägivallatseja, sotsiopaadi ja sugukülma mehega. Ta teab, mis on manipuleerimine ja julmus. Kõige krooniks veel õnnetus, mille tagajärjel tuli uuesti kõndima õppida. Lisette lugu on kirju nagu lapitekk. Kuidas ta sellest kõigest eluga välja tuli ja rahuni jõudis? Kuula, saad teada. Saade on täis hingekraapivalt valusaid lugusid, aga ka sügavaid taipamisi. Tule meiega! Milliseid tundeid saate tekitas? Kas midagi tuli tuttav ette ka enda elust? Kirjuta Kristinkale [messengeri ](https://www.facebook.com/kristina.herodes),[instagrami](https://www.instagram.com/direct/inbox/) või [email protected] *** Suured uudised, armsad sõbrad! Naistejutud saated ja põnevad pikad lood leiad nüüd siit: [Postimees DIGIAJAKIRJAD](https://digiajakirjad.postimees.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [Pleierist](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Võrratult ausa saatekülalise Lisette leiad Instagramist [kodu](https://www.instagram.com/liisukodu) ja [loomingu](https://www.instagram.com/ettieknits) lehelt. Aeglase elustiili kohta saad juurde lugeda [siit](https://slowlivingldn.com/what-is-slow-living/)
1/5/20240
Episode Artwork

Naistejutud 329 Rene Bürkland: «Me teeme end ise haigeks. Mõni saab aru alles siis kui kirstu kaas kinni pannakse!»

Millal on eestlaste haige olemise kõrgaeg? Kurb öelda, aga see on just nüüd! Ning lähema paari kuu sees seis paremaks ei lähe. Mis meid aitaks? Neid asju on palju! Kuid meie teeme teadmatusest risti vastupidi. Kuidas elada ja süüa nii, et see oleks loodusseadustega kooskõlas? Kuidas gripp ja külmetus eemal hoida? Kuidas saada terveks ja jääda terveks? Kuldaväärt selged ja praktilised soovitused selleks annab Hiina meditsiini ekspert, üldarst ja psühholoog Rene Bürkland. Seda meest tasub kuulata! Ettevaatust - selle saate kuulamine võib su tervist pöördumatult parandada ja juhatab kätte hulga teadmisi õnnelikumaks ja tervemaks uueks aastaks. Aitäh, kallid kuulajad, imelise aasta eest koos meiega. See sügavuti tervendav osa on meie kallistus ja tänukummardus teile! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Arsti, Hiina meditsiini eksperdi ja psühholoogi Rene Bürklandi leiad [siit](https://www.tervisealkeemia.ee/et)
12/29/20230
Episode Artwork

Naistejutud 328 Tanel Jäppinen: «Eesti mehed on uskumatult üksildased. Selle põhjus on...»

Tanel Jäppinen on meestega töötanud palju aastaid. Ta on rahumeelse vanemluse mentor, isade mastermindi eestvedaja ja kolme lapse isa. Väga tark ja teadlik mees. See annabki talle aluse ja julguse selgelt välja öelda: "Eesti mehed on uskumatult üksildased! Nende elu on sageli mina ja maailm. Mitte kedagi pole, kellele toetuda." Miks see nii on? Mis mehi aitaks? See saade võib olla esimene samm. Räägime ka usalduslikest suhetest ja karistamise katastroofilisest mõjust. Kuid juttu tuleb ka pühadest - kui tark olla, saab ka perepühi pahatihti saatva draamata! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Rahumeelse vanemluse mentori Tanel Jäppineniga saat ühendust [siin](https://rahumeelnevanemlus.com/) ja kirjutades [email protected] Leia ja rahumeelse vanemluse [Facebook](https://www.facebook.com/rahumeelnevanemlus); [Instagram](https://www.instagram.com/rahumeelnevanemlus/) ja Taneli uus raamat [Kuidas luua lapsega usaldusväärne ja tugev suhe](https://rahumeelnevanemlus.com/raamat/) Aitäh, kallid maailma parimad kuulajad! Naistejutud sarnaselt teiste saadetega puhkusele ei lähe. Oleme teie jaoks alati olemas! Aastalõpunädala saade tuleb erakordselt põnev, sisutihe ja tervist toeav - meil on külas Hiina meditsiini ekspert, arst ja psühholoog Rene Bürkland.
12/21/20230
Episode Artwork

Naistejutud 327 Rahakraanid saab lahti keerata, samamoodi armastuse omad

«Ma olin päris sügavas kriisis,» jutustab Kristiina Kuusing. Mis siis juhtus? Laps lahkus kodust, algas üleminekuiga ja äkitselt märkas naine ennast mõtlemas: «Täna oleks täitsa okei päev ära surra.» Mehed kannatavad samuti - nemad ei saa aru, mis naisega toimub, miks ta äkki mind eemale tõukab? Toome mitu head soovitust kuidas läbi muutuste tulla nii, et kontakt ei katkeks. Lisaks õpetab Kristiina kahte lihtsat praktikat, mis aitavad iseendaga kontakti saada ning kohalolekut parandada. Üllatavalt lihtsat, samas äärmiselt mõjusad. Igaühel meist on hing, aga kas me võtame kuulda ka hinge sõnumeid? Saates jagab oma kogemusi ja teadmisi energiate korrastaja Kristiina Kuusing, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Kristiina Kuusingu leiad [siit](https://www.enesearengukeskus.com/meeskond) ja kirjutada saad talle: [email protected] Energeetiline korrastamine aitab leida tasakaalu, avada süda armastusele ja küllusele. Jõuda suuremasse teadlikkusse ja märgata korduvaid mustreid elus.
12/15/20230
Episode Artwork

Naistejutud 326 «Mu mees on täielik memmekas!» Mis aitab?

Miks mehed on memmekad? See uisa-päisa loobitav silt peidab palju sügavamat traagikat. Mida see tähendab? Miks sisemist nõrkust nii tihti primitiivse käitumisega maskeeritakse? Ükski tugev mees ei kõvata kodus ega röögi oma naise peale. Seda teeb ainult... Stuudios on psühholoogilise kriisiabi asjatundja Kaido Taim. Kuula - saad väga ootamatu vaate sellele levinud väljendile "memmekas". Räägime ka mehelikkusest. Armsad kuulajad, see on teie poolt mitu korda soovitud teema, mis ootas seni õiget meest seda avama. "Väga oleks vaja rääkida meestest, kes on täielikud memmepojad. Sõpradega kõvatavad ja kraaklevad, aga suureks kasvamisest keelduvad. Teevad lapsi vasakule-paremale, aga vastutust ei võta! Naist katsuvad alla suruda, sest nii nõrk on see sisemine mehike tegelikult." Saatest leiab palju vastuseid, julgustust ja sügavat suhtetarkust. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Perelepitaja Kaido Taime leiad [siit](https://lepitaja.eu/). Ja kirjutada saad talle [email protected]
12/8/20230
Episode Artwork

Naistejutud 325 Jonn, kius ja must-valge mentaliteet - see on emotsionaalne ebaküpsus!

Kas tuleb tuttav ette? Romantiline hetk. Püüad kallimaga oma tundeid jagada, aga kopsid nagu vastu kindlusemüüri - sind ei võeta kuulda. «Ära käi pinda, mul pole mingit vajadust ennast jagada, ole vait!» Järgmine hetk: üritad ülisõbralikult oma vaadet selgitada, aga vastu raiutakse: «Ei! See on nii ja ainult nii! Jutul lõpp!» Mis see on? Emotsionaalne ebaküpsus. Suured inimesed jonnivad, näevad maailma must-valgelt ja kardavad tunnetest rääkida. Samas on nad targad ja edukad, pealtnäha soliidsed härrad või stiilsed daamid. Ja neid on oi kui palju! See on tõsine teema, sest emotsionaalselt ebaküpsed inimesed on ohtlikult mürgised. Kuid ise usuvad nad kaljukindlalt, et süüdi on kõik teised. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Annaliisa Kössi lood leiad [siit](https://www.postimees.ee/author/156989).
11/29/20230
Episode Artwork

Naistejutud 324 Hävitav suhe: alles see lõi pildi klaariks, et asi on tõesti halb!

Miks me ennast ise alla hindame? Miks me ei usu, et oleme midagi paremat väärt? Põhjus võib olla lähisuhe - partner lõhub ja lammutab kild haaval sinu enesehinnangut. Teadlikult. Ainult sina ei saa sellest aru, sest tõde moonutatakse samuti teadlikult. Igas inetus tülis jääd süüdi alati sina... Saates jagab oma isiklikku valusat kogemust Krislin Alas, saatejuht Kristina Herodes Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
11/24/20230
Episode Artwork

Naistejutud 323 Tiina Lokk: ära tee seda! Sellega näitad ainult oma nõrkust

Mis on nõrkuse märgid? Vastus on üllatav - sageli just need asjad, mida inimene ise tugevuse märkideks peab. Ta teeskleb, et end kaitsta. Muidu ta neid maske ju ei kannaks! Mehelik käitumine, jõu demonstratsioon ja kahepalgelisus - see kõik on nõrkus. Räägime naiselikkusest, kahepalgelisusest ja ebakindlusest. Ja loomulikult ka filmist. Saates PÖFFi asutaja ja direktor Tiina Lokk, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) PÖFFi programmi leiad [siit](https://poff.ee/)! Programmis on 528 hoolega valitud filmi 72 riigist, sealhulgas 51 maailma esilinastust. Filmifestival kestab 3.-19.11.2023
11/15/20230
Episode Artwork

Naistejutud 322 Peep Vain: Kuidas saad endale erakordselt hea ja tasakaalus elu?

Erakordselt hea elu... hm, see pole mulle. Aga miks ei ole? Kas ta tõesti ei taha? Nii mõnigi mõtleb, et parem liiga palju ei taha, siis on vähem pettumusi. Peep Vain aga ütleb risti vastupidi: taha palju! Siis saad natukene küll vähem, aga ikkagi saad seda, mida soovid ja millega rahul oled. Kuidas siis saada seda erakordselt head elu? Ehita endale ise. Kuula sisemist tarkust. Ja küsi. Nii lihtne ongi. Kui eelistad jätkata viletsat elu ja vingu, siis igaks juhuks ära edasi loe. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Leia siit [Peep Vain](https://www.peepvain.com/) tema rännakud, muusika ja koolitused.
11/9/20230
Episode Artwork

Naistejutud 321: Kõige tähtsam suhe, mis määrab su eneseusu ja selle, kas suhted õnnestuvad või teevad haiget

Miks mu suhted ei püsi? Miks ma ei ennast ei usalda? Miks ma ennast ei armasta? Vastuse meie elu kõige tähtsamatele küsimustele annab meie suhe emaga. See on esmatähtis. Samas kõige vähem räägitud ja ausa pilguga vaadatud suhe. Enamasti arvatakse, et ema on püha ja kriitikaülene seda mälestust tuleb hoida juveelikapis ja korrutada: "Kõik oli täiuslik!" See võib näida ilus viis oma emast rääkida, aga see ei aita meil ennast mõista. Ainult ausus aitab meid edasi. Paljud meie seast on kogenud emotsionaalset hüljatust lapsena. Või isegi vägivalda. Ema tegi loomulikult nii hästi kui oskas, aga see ei tähenda, et lapse haiget ei saanud. Teemat aitab läbi valgustada enesearengu teejuht Eeva-Liisa Vahtra. Nii tema kui Kristinka jagavad ka väga isiklikke lugusid, mis on kohati päris valusad. Nii on saates ka pause ja pisaraid, sest anname kõik edasi täiesti ehedana ja ausana, et teil, kallid kuulajad, oleks lihtsam vaadata isiklikku suhet emaga. Mingit võimalust sellest kõrvale hiilida pole - suhtest emaga algab kõik! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Leia enesearengu teejuht ja terapeut [Eeva-Liisa Vahtra](https://www.facebook.com/eevaliisavahtra8)
11/3/20230
Episode Artwork

Naistejutud 320: Noortel ei ole enam emotsoone! Kõik on keskmine, sest nad ei julge...

"Minu klassis keegi ei julge enam väljendada, mida ta tegelikult tunneb. Kõik on selline keskmine, normaalne, on kah..." Kuidas see juhtus? Võti on selles, et kadumas on oskus rääkida. Kuidas sa väljendad oma tundeid kui sul pole selleks sõnu ega enesusku, et sa seda üldse oskad teha? Siseneme hirmutavalt sarnasesse reaalsusesse, mida kirjeldas George Orwell uuskeele kujul oma 1949 aastal ilmunud kultusteoses "1984". Inimesed on kaotamas oksust suhelda nii, et neid oleks võimalik mõista. Ja väga paljudel on kadumas ka kuulamisoskus. Ning vestluse alustamine on paljudele noortele tohutut stressi tekitav, mis käivitab üksindusse tõmbumise ja vastandumiste laine. Ja ega täiskasvanudki sellest murest paraku puutumata ole... Noorte maailma muredest oleks kasutu rääkida nendega, kes sinna maailma tegelikult ei kuulu. Nii on stuudios kõige "keerulisema" murdeea esindaja, 14-aastane Säde Külaots. Kristinka kallis tütar julgeb kõigest rääkida otse, ausalt ja nii nagu tema ise sellest aru saab. Lapsed on stuudios tagasi kuna teie, armsad kuulajad, seda enam kui kümnes kirjas soovisite. Lisaks räägime sellest kuidas iseenda emotsioonidest aru saada ja kuidas loodus meid selles aidata saab. Ja anname imelise praktilise nipi kuidas maandada pinget ebamugavas suhtlussituatsioonis, kus sa ei tea mida teha. Me oleme kõik inimesed, keegi meist pole sündinud supersuhtlejaks. Siiruses peitub vabadus. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/27/20230
Episode Artwork

Naistejutud 319: Väga tavaline viis kuidas me tapame oma keha, mõistuse ja loovuse

Armsad sõbrad - me tegeleme kollektiivse enesetapuga! Kuidas? Istume ennast surnuks. See pole hoiatus vaid teaduslikult tõestatud fakt. Uuringud kinnitavad - 40-ndates eluaastates algavad eestlase kõige rõõmutumad aasta ning 55-aastasena lõppevad tervena elatud aastad. Edasi oleme lisaks õnnetusele veel haiged. Kas see pole mitte kohutav perspektiiv? Meie ise saame seda muuta ja võluvits on liikumine. Ei usu? Kuula ja veendu ise. Juttu tuleb ka sellest kuidas tavapärane töökeskkond meid miinimumi peal tegutsema surub ja kuidas ühsikond häid asju trivialiseerib. Mida teevad targasti edukad ettevõtted ja kus tulevad pähe päriselt head ideed? Saade kulgeb vaba loovuse põhimõttel võimaldamaks ideedel tulla. Ja neid tõepoolest tuleb! See tund ja 19 minutit on tihedalt täis edasi mõtlema innustavad teemasid - maiuspala meie intelligentsetele kuulatajatele! Külas on võrratult tark mees, Tallinna Ülikooli spordibioloogia professor Kristjan Port. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/20/20230
Episode Artwork

Naistejutud 318: Ettevaatust - need on tõeliselt ohtlikud «sõbrad», kellest tasub kiiresti vabaneda

Kuidas ära tunda ohtlikud sõbrad? See on teie soovitud teema, kallid kuulajad. Paljud on kogenud valu, pettumust, ebaõiglast koormat ja saanud ka otsest kahju inimeste tõttu, kelle oleme pahaaimamatult endale ligidale lasknud. Kuidas varakult ära tunda kui sõprade sekka on hiilikas ärakasutaja, krooniline ohver, draamakuninganna, kadestaja või reetur? See on raske, aga siiski võimalik. Saad terve hulga tähelepanekuid meie endi kogemustest, mis aitavad terveid piire seada ning ennast kaitsta ning ühtlasi ka tõelisi sõprussuhteid ära tunda ning tõeliselt südames kanda ning väärtustada. Saad ühtlasi teada, miks meie keskel on nii palju rahulolematuid vingujaid ja inimesi, kes elavad veendumusega "elu ja kogu maailm on mulle võlgu" - sel on konkreetne põhjus. Saates on üle hulga aja taas Naistejuttude "kullafondi" kuuluvad Dagmar Lamp ja Heidi Ruul, saatejuht Kristina Herodes, kes tähistab muuseas täna ka oma sünnipäeva. Suur tänu kogu südamest teile, kallid kuulajad! See, et olete jätkuvalt meiega on parim kingitus, mida soovida. Ning kui sul on teema, millest saadet soovid, siis kirjuta: [email protected]
10/12/20230
Episode Artwork

Naistejutud 317: Ülbed, rikkad, ilusad ja niiii peenikesed - aga millised moeinimesed päriselt on?

Miks välimuse eest on nii kerge kriitikat saada? Saladus on lihtne - ebakindlad inimesed halvustavad teisi. On seal ka erandeid? Ei ole. Ja iga repliik räägib hoopis rohkem ütleja enda kui sihtmärgi kohta. «Head inimesed on ilusad,» ütleb moelooja Aldo Järvoo veendunult. Ja mida enam teemasse süveneda, seda selgemaks saab, et nii ongi! Räägime kõigest sellest säravast ja särisevast, mis moeringi sissepoole jääb ja eemalt hoopis teistsugune paistab. Milline on moerahvas tegelikult? Ja kas tõesti enamikke modelle on koolis kiusatud selle pärast, et nad on «õudselt koledad»? Kuula, saad kõigest teada. Saates on külas Tallinn Fashion Weeki loovjuht nind disainer Aldo Järvsoo ning kommunikatsioonijuht ja tulihingeline moefänn Meisi Volt. Saatejuht Kristina Herodes, kes on ühtlasi olnud 28 aastat moeajakirjanik. Head kuulamist! Kogu Tallinn Fashion Weeki kajastuse leiad portaalist [naine.postimees.ee](https://naine.postimees.ee/section/6154) Tallinn Fashion Week toimub 17.-20.10.2023. Piiratud hulk pileteid [Fientast](https://fienta.com/et/tallinn-fashion-week) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/9/20230
Episode Artwork

Naistejutud 317: Ülbed, rikkad, ilusad ja niiii peenikesed - aga millised moeinimesed päriselt on?

Miks välimuse eest on nii kerge kriitikat saada? Saladus on lihtne - ebakindlad inimesed halvustavad teisi. On seal ka erandeid? Ei ole. Ja iga repliik räägib hoopis rohkem ütleja enda kui sihtmärgi kohta. «Head inimesed on ilusad,» ütleb moelooja Aldo Järvoo veendunult. Ja mida enam teemasse süveneda, seda selgemaks saab, et nii ongi! Räägime kõigest sellest säravast ja särisevast, mis moeringi sissepoole jääb ja eemalt hoopis teistsugune paistab. Milline on moerahvas tegelikult? Ja kas tõesti enamikke modelle on koolis kiusatud selle pärast, et nad on «õudselt koledad»? Kuula, saad kõigest teada. Saates on külas Tallinn Fashion Weeki loovjuht nind disainer Aldo Järvsoo ning kommunikatsioonijuht ja tulihingeline moefänn Meisi Volt. Saatejuht Kristina Herodes, kes on ühtlasi olnud 28 aastat moeajakirjanik. Head kuulamist! Kogu Tallinn Fashion Weeki kajastuse leiad portaalist [naine.postimees.ee](https://naine.postimees.ee/section/6154) Tallinn Fashion Week toimub 17.-20.10.2023. Piiratud hulk pileteid [Fientast](https://fienta.com/et/tallinn-fashion-week) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/6/20230
Episode Artwork

Naistejutud 316: Tütar küsis: «Kas emme sureb nüüd ära?» Kuidas naine lootusetust prognoosist hoolimata end terveks tegi

«Sa ei hakka enam kunagi kõndima,» kõlas kurjakuulutav prognoos. Pille Trolla oli varem tegus ja aktiivne naine, kuid peale saatuslikku päeva ei suutnud ta iseseisvalt liikudagi. Lisaks olid meeletud valud ööl ja päeval. Kuid vapper naine võttis julguse ja jõu kokku ning otsustas: «Ma ei lepi sellise saatusega!» Saates on külas siiras, soe ja särav pilatese õpetaja Pille Trolla. Kuula, õpid paremini oma keha sõnumeid mõistma ning aitama end ise välja olukordadest kus tundub, et väljapääsu polegi. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) Pillet Trolla pilatese treeningud ja tervendavad harjutused leiad leheküljelt [Pille Pilates](https://pillepilates.ee/)
9/29/20230
Episode Artwork

Naistejutud 315: Kuidas leida julgust? «Kui mind esimest korda maha jäeti, siis arvasin, et see ongi maailma lõpp!»

Me jätame elus tegemata hulga asju, mida tegelikult tahaks teha. Miks? Ei julge! Ei julge luua suhet kõige ägedama partneriga, ei julge kandideerida unistuste tööle, ei julge elada päriselt enda elu. Mida inimesed surivoodil kõige rohkem kahetsevad: «Oleks mul ometi olnud julgust elada seda elu, mida ma päriselt tahtsin...» Tee sina parem valik, julguse retsept on siin! Saates Kris Konsap - mees, kelle isiklik kogemus on erakordselt julgustav. Tal on seljataga viis purunenud suhet, kuid täna on ta kümme aastat kestnud õnnelikus liidus. Ta on haruldase geenirikkega kuueaastase lapse isa. Kriss on ka selle raske kaardi eest elule tänulik - mees leiab, et talle anti suurim motiiv pingutada. Krisi enda suurim hirm oli avalik esinemine, täna ta just seda teebki ja aitab transformatsioonilise ettevõtjana ka teistel elus muutusi saavutada. Jah, sel mehel on isiklik kogemus - ta on tulnud läbi tulest ja veest ning leidnud üles oma julguse, sest teist varianti ellu jääda laual ei olnudki. Usu, see lugu annab julgust, jõudu ja eneseusku ka sulle! Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
9/22/20230
Episode Artwork

Naistejutud 314: Kuidas eneseimetlus ja enesehaletsus meid mõlemad armastusest ilma jätavad?

«Armasta ennast!» Selle iseenesest õige soovituse tuules näeme aina enam inimesi, kes väidavad end seda tegevat. Aga tegelikult on nad lihtsalt ennast täis ja hoolimatud. Ei, see pole enesearmastus. See on enesetähtsus. Ja see on sama halb nagu enesehaletsus. Kuidas siis ennast armastada targalt ja tasakaalukalt, ilma kumbagi kraavi kihutamata? Miks on alaväärsusest nii palju lihtsam minna üleväärsusse ja hakata sisemist väärtusetust kompenseerima eneseimetlusega? Teeme selle keeruka teema lihtsaks ja klaariks koos Maria Baydari ja Raido Rõivasega. Saad teada, miks nii paljud on enesearmastusest valesti aru saanud. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/) [Maria Baydar](https://mariabaydar.com/) [Raido Rõivas](https://www.competencedevelopment.ee/meist)
9/15/20230
Episode Artwork

Naistejutud 313: «Kas sina ei tahagi teenida?» Ripakil raha ja kuidas seda üles korjata

Kas sotsiaalmeedia on koht niisama "laikide" lunimiseks? Jah, ka seda. Kuid see on ka suurepärane teenimise võimalus, lihtsalt enamik ei oska seda kasutada. Usu - see on lihtsam kui tundub. Ja selleks pole sugugi vaja olla noor, ilus, bikiinides beib. Räägime intsa teenistusest, ohtudest, sisust, kontode kaaperdamisest, jälgijate ostmisest ja kõigest muust salajasest, mis enamasti ilusa fassaadi varju jääb. Külas on Eesti esimene Instagrami mentor Katriin Mangus, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
9/8/20230
Episode Artwork

Naistejutud 312: Enamik meist õpib valesti ja tekitab endale depressiooni. Kuid õppimine võib ka õnnelikuks teha!

Miks õppimine nii kergesti depressiooni ja alaväärsust tekitab? Miks juhtub nii, et päeval õpitu öösel ununeb? Miks õppimine toimub tegelikult justnimelt unes? Mis asi on flow ja kuidas see sind aitab? Miks kool toodab endiselt tehasetöölisi, aga maailm vajab hoopis loovaid isemõtlejaid? Haridusinnovaator Märt Aro annab vastused. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
9/1/20230
Episode Artwork

Naistejutud 311: Tähenärija, pugeja, kohtunik ja teised vastikud tüübid, kes su elu nurja ajavad

«Kui sa korralikult teha ei oska, siis ära parem teegi,» õiendab Tähenärija. «Jälle sa tegid vea, käpard! Mitte midagi sa ei oska,» käratab Kohtunik. «Oh ma vaeseke, keegi ei aita mind,» ulub Ohver. Tuleb tuttav ette, eks? Kes siis selliseid vastikuid tüüpe kohanud poleks! Kuid teisi pole mõtet süüdistada, see ei aita. Need on sabotöörid meie endi sees, kes keeravad kihva suurema osa meie häid kavatsusi. Seda põnevat ja teaduspõhist vaadet tutvustab [Competence Development](https://www.competencedevelopment.ee/) koolitaja ja coach Raido Rõivas. Teooria, millest Raido lähtub ja mida ta on praktikas edukalt juba aastaid rakendanud, on Shirzad Chamine'i [positiivse intelligentsuse mudel](https://www.positiveintelligence.com/). Ettevaatust – see lugu võib radikaalselt parandada su elu ja suhteid. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
8/25/20230
Episode Artwork

Naistejutud 310: "Truudus on surnud! Kõik naised petavad, sest..."

"Kõik petavad," teatab saatekülaline Raul Kalev. "Truudusetusest on saanud põhivool!" Truudus ja petmine - tundub, et praeguses ajas on need mõisted muutunud või lausa kohti vahetanud. Miks petmine suhetes on nii tavaliseks asjaks muutunud? Selgub, et igal asjal on põhjus, isegi mitu. Ametliku statistika järgi petetakse umbes igas neljandas paarisuhtes. Kuid nelja silma all terapeudile tunnistab oma petmisi 70% mehi ja 65% naisi. "Ma arvan, et need numbrid on veel liiga väikesed," lajatab Kalev. "Küsimus on selles, kuidas petmist mõista. Mina leian, et kõik petavad, see protsent on saja ligi." Saates vaidlevad tuliselt endine kuulus "praakmees" Raul Kalev ja paadunud romantik Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikka lugu [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
8/17/20230
Episode Artwork

Naistejutud 309: Terapeut hoiatab: 6 põhjust, miks suhted just sügisel purunevad

Miks nii paljud suvesuhted sügisel lõppevad? Sest me teeme väga samasuguseid vigu. Saates on külas suhetele pühendunud terapeut Eeva-Liisa Vahtra. Valgustame läbi kuus viga, mis suhetele saatuslikuks saavad. Jaa - neid teades on võimalik kohe ära tunda, kas see on lühike lugu või võib sealt ka midagi pikemat sündida. Miks on nii tavaline üle müüa? Ja salamisi mõelda "ah, ei hullu, see on nagunii ajutine...." Lisaks annab enesearengu teejuht hulga häid soovitusi kuidas ning millistele alustele luua kestvaid ja õnnelikke suhteid. Teemat soovisid meie kallid kuulajad - aitäh idee eest! Kui sul on mõni küsimus või teema, millest saadet soovid, siis kirjuta: [email protected] Eeva-Liisa Vahtra leiad [Faceboookist](https://www.facebook.com/eevaliisavahtra8); [youtubest](https://www.youtube.com/@eevaliisavahtra) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
8/11/20230
Episode Artwork

Naistejutud 308: Kooselu Eesti moodi - millal ja miks me lahku läheme?

Igale mehele tundub, et sama hull nagu tema naine pole mitte keegi. Ja naised omakorda usuvad, et vaid tema mees on vaene, laisk, loll ja ei too isegi lilli. Tegelikult toimuvad Eesti peredes sageli üsna sarnased asjad ning psühholoog Toivo Niiberg on seda teemat põhjalikult uurinud. Meie endi valik on kas oma kaasat armastada ja koos areneda või järgmises «korralises» suhtekriisis tülli pöörata ja oma teed minna. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
8/4/20230
Episode Artwork

Naistejutud 307: «Ma oleks nii tahtnud oma tillukest tütart sülle võtta, aga see polnud võimalik...»

Lapse sünd võib olla elu ilusaim hetk, aga ka valusaim kannatus. Marii Parts jagab erakordselt siiralt oma emaks saamise lugu, kus tal soovitati tõsiselt kaaluda kas ta üldse jätab oma lapse alles... Mida see vahetult tähendab näha oma väiksekest haiglas lamamas, soolikad laest alla rippumas? Mida tunneb emasüda kui sul pole võimalust oma last kuidagi kaitsta või isegi mitte kallistada? Kuid Marii on valusa väljakutse eest tänulik. "Ma tunnen, et see oli väga minu kogemus. Ma armastan nüüd veel rohkem ja ka minu usaldus elu vastu on täna veelgi suurem." Kuidas see kõik toimus? Kuula saatest. Külas on imeline, julge ja särav Marii Parts, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
7/28/20230
Episode Artwork

Naistejutud 306: Armumine pole iial juhus. Selle varjatud põhjuseks on...

Miks me armume? Miks meid tõmbab just selle inimese poole ja mitte kellegi teise poole? Võib ju romantiliselt öelda, et see on "armumise maagia". Ei ole! Põhjus on palju praktilisem. Saates avame koos suhteteemadele pühendunud terapeudi Eeva-Liisa Vahtraga neid sisemisi laekaid, mis annavad sellele küsimusele vastuse. Salajasi põhjuseid teades on meil palju lihtsam aru saada, mis on selle suhte sõnum ja õppetund meie jaoks. Armastus on meile antud hingehaavade tervendajaks. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
7/21/20230
Episode Artwork

Naistejutud 305: Ülimalt ohtlik supervaimsus: «Nii kaob side reaalse maailmaga!»

Eneseareng on inimesele hea, selles pole kahtlust. Kuid sel teekonnal varitseb ka tõsiseid ohte. Näiteks võib jääda supervaimsuse lõksu. Mis see on, kuidas selliseid inimesi ära tunda ja kuidas ennast hoida, räägib coach ja koolitaja Maria Baydar. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
7/14/20230
Episode Artwork

Naistejutud 304: «Eestlaste kompleksid tuleks kõik panna suurele ekraanile! Need on...»

Vahel tundub, et lahenda probleeme palju tahad – ikka teed sama viga uuesti. Miks? Põhjus võib olla kompleksi käivitumises. Mis see on, kuidas see meid valitseb ja milline uskumatult suur jõud peitub oma varju teadvustamises? Teemasse aitab selgust luua analüütiline psühhoterapeut väljaõppes Kristjan Puusild. Saatejuht teie Kristinka, Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
7/7/20230
Episode Artwork

Naistejutud 303: Just selliseid inimesi on hirmus raske juhtida, kuid nad saavutavad kõige rohkem!

Kes on tulised inimesed? Kuidas nendega hakkama saada? Kas endas lõõmavat tuld tuleks lämmatada või sellele hoopis targalt hapnikku juurde anda, et jätkuks kütust tõeliselt suuri tegusid korda saata? Need reeglid, mis kunagi kehtisid, täna enam vett ei pea. Vähemalt mitte tuliste natuuride puhul, kelle jaoks «reegel» on musta nimekirja esimene sõna ja keeld on parim reklaam. Sel korral tuleb tuline ühissaade: Naistejutud X Rannaväljaanne Head uudised, sõbrad! Rannaväljaanne ja[ Postimees Naine ](https://naine.postimees.ee/) ühendasid jõud ja ideed! Maria Rannaväli ja Helen Truuverk on meie juures praktikal ning kirjutavad portaalis Postimees Naine kolmapäeviti kell 19, kolm korda kuus. Nii et meelde pole vaja jätta muud kui 3. Kolm ja kolm. Ega see pole siin mingi juhus, et meie ühine saade kannab numbrit 303! Saates on külas sisulooja, noor ajakirjanik ning tuliste inimeste tõupuhas esindaja Maria Rannaväli, saatejuht Kristina Herodes. Avasta enda jaoks ka tulisest energiast pulbitsev Rannaväljaanne! [Spotifys](https://open.spotify.com/show/6UsXMjxJ18GYGfzLcKgcXO) [youtubes](https://www.youtube.com/@MariaRannavali) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) [spotifys](https://open.spotify.com/show/2VNMOunoLGNph8WwxajfxM) Aitäh, kui paned meile tärni ja kommentaari  Tule meiega ka [instagramis](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookis](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
6/29/20230
Episode Artwork

Naistejutud 302: Eestlaste salajane jõuallikas: «Võiksime kõik olla palju tugevamad kui seda kasutaksime!»

Vaimse tervise muresid on tänases Eestis nii palju, et see võtab juba epideemia mõõtmed. Põhjuseid on siin palju ja sageli ilma meditsiini abita ei saa. Kuid on mõned väga võimsad asjad, mis meid toetavad ja mida väga paljud hinnata ega kasutada ei oska. Mis need on? Miks see nii on? Need on meie juured. Päritolu. Traditsioonid. Mida sügavamal on inimese juured, seda tugevamana ta elutormidele vastu peab. Paindub, aga ei murdu. Saates on sel korral külas tulihingeline traditsioonide hoidja, nelja lapse ema, abikaasa ja moedisainer Marilin Sikkal, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
6/21/20230
Episode Artwork

Naistejutud 301: «Agressiivne pähe istumine pole enesekehtestamine!» Aga mis siis on ja kuidas see käib?

Enesekehtestamine on üks kõige vajalikumaid oskusi elus ja meil on enamikel seda puudu. «Oma tahtmise peale surumine - see ei ole enesekehtestamine. See on agressiivne käitumine,» ülteb psühholoog, koolitaja ja aiandusteadlane Toivo Niiberg väga otsekoheselt. «Samuti ei tohi vait jääda ja alla anda.» Aga kuidas see siis käib? See saade annab kuldaväärt nõu kuidas keerulistes olukordades hakkama saada. Mida teha ja mida mitte teha? Kuidas saada hakkama karjuvate ülemuste, tigedate pereliikmete ja uksi paugutavate teismelistega? Kuidas kõlab enesekehtestaja õiguste definitsioon? Usu - sul on õigus meelt muuta ja öelda, et sa ei hooli sellest. Ja sul on palju muidki õigusi. «Enesekehtestamine - see tähendab tulla lahingust välja nii, et endal on saba püsti ja ka vastasel on hea olla. See on oskus konflikte maandada, ennetada ja teada, et kõigile ei saa ega peagi meeldima.» Saates jagab oma tarkusi psühholoog, kirjanik, lektor, teadlane ja aednik Toiv Niiberg. Saatejuht Kristina Herodes, kes muuseas kuulas esimest Toivo loengut 6-aastasena. See tark ja südamlik mees on mulle suureks eeskujuks! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
6/16/20230
Episode Artwork

Naistejutud 300: «Vähk on heade inimeste haigus! Nend inimeste haigus, kes mitte kunagi...»

«Vähk on heade inimeste haigus,» ülteb Holistika Instituudi asutaja ja juht Marina Paula Eberth. «Nende inimeste haigus, kes mitte kunagi ei vihasta.» Kui palju kahju teevad endas maha surutud viha ja haavatavus? Mis saab inimesega, kes haiget saades oma südame sulgeb? Räägime paljudest momentidest elus, millest hea elu sõltub. Pole võimalik hoida rooli elus enda käes ilma iseennast tervikuna tundma õppimata. See on Naistejuttude märgiline 300. ja väga kaalukas osa. Suur südamlik tänu teile, kallis hingeperekond, et olete meiega! «Õnnelik elu on see, kui sa teed seda, mis teeb sulle rõõmu,» ülteb Holistika Instituudi asutaja ja juht Marina Paula Eberth. «Rõõm kannab!» See episood on täis sügavaid taipamisi, mis olid minu jaoks sedavõrd väärtuslikud, et pisarad hakkasid jooksma. Mitu korda. Ma ei lõiganud seda välja. Kõik on nagu on. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
6/9/20230
Episode Artwork

Naistejutud 299: "Alkohoolikust ema peksis mind aastaid, keegi ei aidanud...» Kuidas ennast ise päästa ja valu rõõmuks muuta?

Silja Sillerit iseloomustab rõõm ja sära. Lausa sel määral, et inimesed ei suuda seda uskudaa: "See peab olema võlts, ei saa nii palju naeratada!" Aga saab. Nad ei tea, et Silja on käinud läbi tõeliste kannatusteraja. Tema lapsepõlv oli täis hirmu ja vägivalda alkohoolikust emaga. Ja just tänu sellele teab see naine, kuidas endas jõudu leida ja teab ka, kuhu rõõmu seemneid maha panna, et elus oleks põhjust kogu südamest õnnelik olla. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
6/2/20230
Episode Artwork

Naistejutud 298: Läbipõlemise ja depressiooni karm tegelikkus: «Banaanidieediga me ajukeemiat ei muuda!»

Kui tõsised asjad on läbipõlemine ja depressioon? Kui murrad jalaluu, siis sa ei pane sinna peale kreemi lootes, et see aitab! On vaja teha röntgen, operatsioon, kips ja taastusravi. Vaimse tervisega on samamoodi, see pole karvavõrdki kergem diagnoos! Sädelev teletäht Kethi Uibomägi kukkus nii karmilt kokku, et vaimne tervis pudenes koost ja keha polnud enam võimalik liigutada. «Kui EMOs toibusin, siis ütlesin arstile: pange mulle ükskõik mida sisse, aga ma pean jalad alla saama!» Naine on valmis detailselt rääkima, mis juhtus, kui rängad olid tagajärjed ja mis teda aitas. Kas see ohustab ka sind? Muretsemiseks ON põhjust. Läbipõlemine hiilib ligi väga salakavalalt... Lisaks saad retsepti, mis aitab vaimset tasakaalu hoida, teada telemaailma telgitaguseid, kuulda, et iga õnnetuse kõrval seisab ka kahjurõõmustajaid ning palju muud. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
5/26/20230
Episode Artwork

Naistejutud 297: Maailma hoopis teise nurga alt vaadatuna, kui sa seni oled osanud näha

«Pime oled või?» Meil on väga palju ütlusi, mis vihjavad, et nägemine oleks justkui ilmselge. Aga alati see nii ei ole... Kui tihti me mõtleme, et meie keskel on päris palju inimesi, kes tõepoolest ei näe? Ja kui suur privileeg on tegelikult võimalus näha. Elu on aga veidral kombel õiglane - puude kõrval on alati ka mõni eriline anne ja tundlikkus. Kui inimene, kes näeb vaid piiratult, leiab ligipääsu maailmale ja saab oma annet rakendada, sünnib sageli tõeline talent. Sel korral näitavad meile teistsugust hoopis teistsugust maailma kaks nägemispuudega ilusat hinge Indrek Kaljumäe ja Maarja-Liis Orgmets. Saatejuht Kristina Herodes. Eesti Pimedate Liidu leiad [siit](https://pimedateliit.ee/) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
5/19/20230
Episode Artwork

Naistejutud 296: Mees lõpetas suhte. Kuid tuli tagasi ja tegi abieluettepaneku. Kuidas see juhtus?

Räägime suhtetormidest. Mees otsustas suhte lõpetada ja naine jäi suures südamevalus maha. Kõik tundus lõplik. Kuid täna on sama paar koos ja õnnelikum kui iial enne. Äsja palus mees imeilusa armastusluuletusega oma kallima kätt. Just niisuguse tormilise muinasjutu elasid äsja läbi Dali Getter Karat ja Martin Raadik. See lugu annab ääretult palju lootust. Ja annab ka tarkust, kuidas suhtetormidest läbi tulla ning veel suurema armastuseni jõuda. Lõpp ei pruugi olla lõpp. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
5/12/20230
Episode Artwork

Naistejutud 295: "Igaüks meie seast võib saada kümneid võimsaid orgasme. Ma ei vahetaks seda enam kunagi tavalise seksi vastu!"

Mis on kogu keha orgasm ja kuidas seda saada? Elame maailmas, kus siiani peetakse orgasmi "loteriivõiduks", mis meestele kerge, naistele keerulisem ja no mis sa teed, alati ei saa... See ei pea nii olema! Rahuldust ja naudingut suudab igaüks kogeda ja tal on täielik õigus seda ka soovida. Aga kuidas? Usu, see on lihtsam kui oskad arvata. Stuudios läheb sel korral päris kuumaks, sest oma seksuaalseid kogemusi, soovitusi ja armastust jagavad tantraõpetajad Kristiina Saul ja Margus Sarmet. Saatejuht Kristina Herodes. Soovid enamat? Avasta enda jaoks [Tantrafest](https://tantrafest.ee/)6-9.juulil Laitses. Sündmus on kaameravaba ja meelemürgivaba. Tantrafestival annab võimaluse osaleda ja kogeda, kuid ei sunni millekski. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
5/5/20230
Episode Artwork

Naistejutud 294: Pereterapeut hoiatab - kooselu laste pärast toob kaasa kohutavad tagajärjed. «Suhe ei saa olla kinnipidamisasutus!»

Kuidas turvaliselt lahku minna? Kuulajate soovil selgitab pereterapeut Renee Nahkur kuidas seda teha ja millest tingimata hoiduda. Enamik meist teeb väga tõsiseid vigu ning lõhub ennast, kaaslast ja lapsi. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
4/28/20230
Episode Artwork

Naistejutud 293: «Sa oled liiga paks! Mul ei kõlba sinuga välja minna!»

See oli tavaline pere, kes polnud koos ammu väljas käinud. Naine hoidis väikesi lapsi, mees käis üksi väljas. Kuni ta ühel hetkel lajatas: "Sa oled liiga paks! Mul ei kõlba sinuga välja minna!" Naine oli loomulikult täiesti löödud. "No mis siis on?! Ma olin ju lihtsalt aus," õigustas ennast mees. See on lugu elust. Ja see EI OLE koht, kus kõrvad lonti lasta ja ebaviisaka kohtlemisega leppida! Naise peas tekkis lühis, et miks ta siis veel koduseks "kasutamiseks" kõlbab kui avalikult ennast tema kõrval näidata on häbi? Seksida on hea küll, aga teiste ette minna ei julge - naine ei vasta ju standardile! Mida mees sellise asja peale ootab - et teine paneks sekundiga kahvli käest ja kihutaks jooksma või jõusaali? Kas "ausus" õigustab mölakaks olemist? Kas mees tõesti arvab, et rasedusega juurde võtnud naine seda ise ei tea, et nii brutaalset kommentaari vajab? Mida selle peale vastata? Kas kellegi teise keha arvustada on ok? See tuleb tuline saade, kus saad vastused kõigile neile küsimustele. Eneseteadlikku ja oma kehas õnnelikku kevadet teile, kallid kuulajad! Teema huvitas? Loe pikemalt ja põhjalikumalt [Postimees Naine veebist](https://naine.postimees.ee/7752273/naistejutud-mees-oma-naisele-sa-oled-liiga-paks-et-sinuga-kolbaks-valja-minna?preview_token=643e66a9a6bb3) Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
4/21/20230
Episode Artwork

Naistejutud 292: Fintessist, filtrita: «Ma olin kogu aeg näljas!»

Räägime tahtejõust ja karmist maailmast, kus see halastamatult proovile pannakse. Fitnesskaunitare on ilus vaadata, kuid selline vorm saadakse ka väga kõrge hinnaga. Kuula ja saad teada ka seda, mida tavaliselt kombeks rääkida ei ole. Lisaks saad hulga igaühele kasulikke nippe, kuidas oma tahtejõudu treenida - kui tahad elud midagi korda saata, siis ilma selleta ei saa. Ehkki pikka aega on peale tulnud vati sees hoitud, tahtejõudetuid inimesi... Saates fitnessvõistleja elu seljataha jätnud ilubrändi Babor Baltikumi esindaja Evelin Ainomäe ning tõeliselt tahtejõuline ajakirjanik Triin Palmipuu. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit] Pamela Maran. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
4/14/20230
Episode Artwork

Naistejutud 291: Õnneliku suhte valem: iga raske suhe tuleb meie ellu põhjusega!

Miks osad suhted on nii õnnetud, et neid on lausa raske taluda? Kas me üldse peame neid taluma? Ja miks meil on kalduvus kehva suhte kohale otsida uus ja veel hullem? Pamela Maran jagab väga siiralt mitut valusat suhtekogemust ja mida neinde kaudu teada sai. "Iga raske suhe tuleb inimese ellu põhjusega," usub Pamela. ”Me avastame endas tänu sellele midagi, milleni me ilma kunagi ei jõuaks." Hoolimatu ja maha suruv partner võib tulla mitte meid hävitama, vaid hoopis õpetama oma tõelist tugevust mõistma. Süveneme õnneliku suhte valemisse. See koosneb päris konkreetsetest asjadest, need on näha juba suhte alguses. Saatest saad õnneliku suhte retsepti komponendid teada. Räägime ka maskidest, aususest ning julgusest. "Hästi valus on olla päris." Miks? Kuula, saad palju huvitavat teada. Saatekülaliseks on elujulgusest pakatav kirjutav joogaõpetaja Pamela Maran. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit] Pamela Maran. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
4/7/20230
Episode Artwork

Naistejutud 290: Lihtne, igapäevane tegevus aitab alla võtta ja vaimselt terve püsida - mis see on?

Vahel on olukord eluteel niivõrd ränk, et ainus asi, mis aidata saab, on nali. Nali pole mingi naljaasi - see on väga tõsine asi! Inimene, kes kaotab võime naerda ning eeskätt iseenda üle naerda, on tõenäoliselt haige. Kuid teistele teeb ta jälle palju nalja, sest maailmas ei ole mitte midagi naljakamat kui tüübid, kes iseennast maru tõsiselt võtavad. Kes palju naerab püsib sale, saab kenad kõhulihased, korraliku kopsumahu, tasakaalus ajukeemia ja veel palju muud kasulikku - kuula, saad teada. Hulk väärtuslikke asju on põhimõtteliselt tasuta saada! Kallid kuulajad, olete mitmel korral kirjutanud, et "Naistejuttude" teemad on väga põnevad ja saated haaravad, aga küll oleks tore vahel Dakit ja Heidit ka kuulata. Täna ongi see päev - Naistejuttude algne kolmik koos. Saate staarid on Dagmar Lamp ja Heidi Ruul, saatejuht Kristina Herodes. Head 1. Aprilli teile, armas hingeperekond! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/31/20230
Episode Artwork

Naistejutud 289: «Ta lubas pisarsilmi, et see on viimane kord, aga pettis taas...» Suhtepõrgust pääsedes õppis naine end väärtustama

Mida teha siis kui kallim leiab sinu kõrvale teise? Lubab, et see on viimane kord, aga petab taas... Isegi tugev inimene tunneb end reedetuna ja tema eneseusk saab hävitava hoobi. Mis mul siis puudu on? Miks minust ei piisa? Miks meie suhe pole partneri silmis nii hinnaline, et jätta see juhusuhte "peenraha" vastu vahetamata? See on uskumatult lihtne - leppida suhtes olukorraga, mis hakkab kild haaval inimese eneseväärikust sööma. Kuid sama lihtne on ennast taas väärtustama õppida. Saates on naine, kes on elanud läbi mõlemad kogemused ja õppinud armastust hindama. Ta särab täna nagu päike ning aitab sündmuste- ja pulmakorraldajana ka teistel paaridel oma õnne ja pühendumise otsust meeldejäävalt vormistada. Isiklikke kogemusi jagab väga siiralt ja ausalt Egerta Mändmets Reinsberg. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit] Pamela Maran. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/23/20230
Episode Artwork

Naistejutud 288: «Seksi on vaja kolm korda päevas kindlasti, kui mitte rohkem. Ja seda saada on imelihtne!»

«Kolm korda päevas - see on ikka täitsa normaalne!» Nii arvab saatekülaline Peeter Pusa. Sel mehel on olnud elus väga palju naisi ja enamik neist on ise tahtnud tulla ja peale esimest korda ka tagasi tulla. Üks kirglik nümfomaan on jäänud armukeseks lausa kümneks aastaks. Kuidas ta seda teeb? «Pead olema tasemel». Kuulajate soovil on saates tagasi elumees Peeter Pusa, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/17/20230
Episode Artwork

Naistejutud 287: Sajakilone eestlane kaotas nagu naksti 20 kilo. Kuidas ta seda tegi?

Pekki on meil palju. Millest see tuleb ja kuidas sellest päriselt ka lahti saab? Kehakaalu langetamise teemal levib väga palju libainfot ja soovitusi, mis absoluutselt vett ei pea ja tegelikult hoopis sinu pekikontot kasvatavad. Ehk ajutiselt alla ja siis protsentidega juurde. Toitumisnõustaja Rain Vainik võttis alla 20 liigset kilo ning on 18 aastat püsinud ülikooli aja kaalus. «Pole kunagi tagasi tulnud, pole nagu ohtugi olnud!» Kuidas olla terve ja normaalkaalus ilma dieedita? Kuula, saad teada. Saatejuht Kristina Herodes Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/10/20230
Episode Artwork

Naistejutud 286: Lauluväljakutäis Eesti inimesi, kellega me ei arvesta

"Vaikime maha, teeme nagu neid poleks!" Sellise valusa suhtumise otsa põrkuvad liigagi tihti Eestis elavad erivajadusega inimesed. Milline raiskamine! Liikumispuudega inimesi on meil Eestis 55 155, lisaks liitpuudega 24 323. See on Lauluväljakutäis inimesi, kuidas on võimalik, et me nendega ei arvesta? Kuid haiget teeb ka haletsev suhtumine. Ja see, et linnaruumis on ligipääsetavusega väga viletsad lood. Ka väike samm õiges suunas muudab maailma paremaks, teeme selle täna. Alustame sellest, et kõik naised on naised - kui mõni kasutab liikumiseks ratastooli või on muu erivajadusega, ei muuda see teda vähem naiselikuks või põnevaks isiksuseks. Saates on külas Carmen Tiidemann, noor ja tulihingeline kirjutav kogemusnõustaja, kes liigub ratastoolis ja seisab puuetega inimeste seksuaalsuse ja inimlike väärtuste eest. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/8/20230
Episode Artwork

Naistejutud 285: Salakaval põhjus, mis rikub ära suurema osa suhteid

Mis on õnntute suhete salakaval kurjajuur? Sterotüübid! Kõik me läheme suhtesse suurte lootustega, aga suur osa suhteid saab välja jõuda ainult õnnetu ja rahulolematu reaalsuseni. Miks? Sest meie peas elavad stereotüübid, mis ei luba võtta kaaslast sellisena nagu ta on. Alati on midagi puudu, midagi vale, midagi teisiti kui olema peaks. "Õige naine on..." "Õige mees on..." Sellised uskumused teevad katastroofiliselt palju kahju. Viimane aeg neist vabaneda! Armsad kuulajad, teie soovil on saates tagasi tark, suure kogemuse ja avara silmaringiga pereterapeut Renee Nahkur, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
3/3/20230
Episode Artwork

Naistejutud 284: Paberiteta terapeudid, kellest on päriselt kasu. Sabaga

Räägime terapeutidest, kes aitavad uskumatult palju - nad tajuvad meie meeleolu, leiavad üles haige koha, maandavad stressi ning õpetavad meid elama. Pabereid neil pole, selle eest on saba ja pehme karvane kasukas - kasside tarkusest ning teraapilisest mõjust juttu tulebki. Teema saatsid meile Naistejuttude võrratud kuulajad, aitäh! Stuudios on külas kaks kirglikku kassiomanikku Triin Palmipuu, kes on Naistejuttude kuulajatele juba ammune armas sõber ning Maia Möller, kes tuli Kristinka juurde praktikale. Head kuulamist - see saade on tõesti üdini positiivne ja lisaks veel pehme ja karvane. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
2/24/20230
Episode Artwork

Naistejutud 283: ATH: tublid tüdrukud maskeerivad muret kuni täieliku hävinguni

«Miks kõik teised saavad eluga hakkama, ainult mina ei saa...» Kas tuleb tuttav ette - jääd pidevalt hiljaks, asjad on kadunud, nõud kukuvad käest, igavat tööd on võimatu lõpetada, suhteid on lihtne luua aga hirmraske hoida... See võib viidata ATH-le. Väga siiralt jagab isiklikku kogemust kirjanik ja loovkoolitaja Eia Uus - erakordselt särav ja võimekas naine, kelle unikaalsesse paketti kuulub ka ATH, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
2/17/20230
Episode Artwork

Naistejutud 282: Tüli vindub ja vindub ning ei lõppegi kunagi ära... Tõhus lahendus on siin!

"Konflikte ikka tuleb, see on paratamatu," ülteb Jaanus Kangur. "Ja kui meil ei ole mehhanismi, et sellele punkti panna, see võibki jääda kestma ja kestma." Siin tulevadki meile appi rituaalid - ka väga tõsiseid konflikte saab nende abil lahendada. Pole vaja üle mõelda ega selgitustesse uppuda, vaid selge joon vahele tõmmata: enne oli nii ja nüüd on nii. Enne oli tüli, nüüd oleme sõbrad. Kuula ära kogu saade - leiad hulgaliselt praktilisi nippe, kuidas rituaale enda elus rakendada. Saates on külas koolitaja ja religiooni antropoloog Jaanus Kangur, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
2/10/20230
Episode Artwork

Naistejutud 281: Mis saab siis, kui perearst ja patsient ei jõua kokkuleppele?

Räägime perearstidest. Idee on ilus ja inimesed selles õilsas ametis võiks olla kogu pere usaldusväärsed tervisepartnerid. Kuid alati see nii ei ole. Naistejuttude kuulaja Katrin jagab avameelselt oma isiklikku kogemust, mis oli otsesõnu traumeeriv. Ning sarnaseid valusaid lugusid on kahjuks teisigi. Hea kuulaja, jaga ka oma kogemust ning kirjuta: [email protected] Saates on külas Katrin Grigorenko, loeme ka kuulajate kirju, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
2/3/20230
Episode Artwork

Naistejutud 280 Suhte tõehetk: siduda või mitte siduda?

Räägime sidumisest. Inimeste vaates selles küsimuses on vägagi vastandlikud. Miks osa inimesi peab oma suurimaks saavutuseks elus seda kui keegi väärtuslik partner õnnestub endaga ära siduda? Ja teine osa hindab just seda kui on suutnud säilitada oma vabaduse? Kuidas püüniste punujad ja nendest pagejad omavahel hakkama saavad? Millal on ka vabadusefännid valmis end siduma ja päriselt pühenduma? Seda intrigeerivat teemat lahkavad kirglikult, tuliselt ja ehmatavalt ausalt kultuuriajakirjanik Peeter Kormašov ja Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
1/27/20230
Episode Artwork

Naistejutud 279 Kas ka sina kerjad armastust?

Armastuse kerjamine - mis see on? "No mina küll seda ei tee!" Enamikule meeldib enesekaitseks seda kuulutada. Kuid vaatame veidi lähemalt ja selgub - teeme küll. Kust ma tean? Minul endal oli kerjamine nii käpas, et mul oli selles lausa must vöö! Kuid enam ma seda ei tee ja nii uskumatu kui see ka pole - armastust on mu elus palju-palju rohkem. Enamik inimesi kerjab armastust ühel või teisel moel ja just see on peamine põhjus, miks me seda ei saa. See võib tulla ostmise, manipuleerimise, väljapressimise, ohvri mängimise või lunimise vormis. Kuidas kerjamine lõpetada? Esiteks teadvusta endale, kuidas sa kerjad ja mis on selle taga. Armastuse kerjamiseks on mitmeid viise - räägime need kõik praktiliste näidetega lahti, et oleks lihtsam aru saada. Räägime ka sellest, kuidas armastust päriselt leida ja taas uskuma hakata. Mitte enam armastust kerjata - seda suudab igaüks, ka sina! Saates on taas külas Naistejuttude kuulajate poolt palavalt armastatud püsikülaline - enesearengu teejuht Eeva-Liisa Vahtra. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
1/20/20230
Episode Artwork

Naistejutud 278 Kuidas mürgisest suhtest armastus välja võluda?

Kas mürgisest suhtest saab asja? Valdavalt öeldakse, et jäta tühi lootus ja põgene. Vahel see ongi ainuõige. Kuid kogenud pereterapeut Renee Nahkur on näinud ka paljude suhete paranemist. "Põhiline mure on, et teraapiasse tullakse 4-5 aastat liiga hilja," tõdeb ta. Selleks ajaks on kogunenud juba nii palju pettumust ja haigetsaamisi, et armastus solvumiste koorma all on lämbumas. Kuid ta võib veel elus olla. Teeme asjad klaariks - millal suhet saab päästa ja millal mitte? Mida teha, et mürgist või vägivaldset suhet arstida? Toome teieni konkreetsed sammud ja tööriistad. Mis vajadused inetu käitumise varjus peituvad? Millised appikarjed need olla võivad, sellest kõigest saates räägimegi. Renee Nahkur on suurepärane pereterapeut, kes on Kristinkat personaalselt aidanud enam kui neli aastat. Niisiis saame täie kindlusega öelda - tema praktilised soovitused tõepoolest parandavad suhteid. See saade on tavalisest pikem, et mürgiseks muutuv suhtepundar korralikult lahti seletada. Kuula lõpuni, palu ka oma partneril kuulata, arutage seda omavahel ja esimene samm tervemate suhete suunas on tehtud. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
1/13/20230
Episode Artwork

Naistejutud 277 Mis meist saab siis kui me sureme?

Mis saab siis kui me sureme? On inimesi, kes on teisel pool käinud, tagasi tulnud ja oma kogetu kirja pannud, kuid need lood pole liialt levinud. Miks on meie elus nii palju konflikte, võitlust ja valu? Kas oleks võimalik ka vähem pettuda, karta ja kannatada? Ja kui see on võimalik, siis mismoodi? Läänes ja idas tõlgendatakse elu ja teispoolsust väga erinevalt. Muutunud on need vaated ka ajateljel. Armas kuulaja - see episood ei esitle ühtegi tõde vaid julgustab otsima oma tõde. Meie püüame külvata lootust, rahu ja armastust. Stuudios on Postimehe astroloog Margit Korbe, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
1/6/20230
Episode Artwork

Naistejutud 276 Aasta õppetunnid: lahku mehe kõrvalt, kes sind tarbib, aga ei hinda!

Aastavahetus on maagiline hetk, mida kindlasti kasutada! Aeg vaadata tagasi ja võtta kokku õppetunnid. Mida me õppisime? Paarisuhe on kõige olulisem elus. Kuid suhe ei tohi tulla enda mina arvelt. Väärtustades ennast ei tohi lubada partneril end halvasti kohelda. Suhe võiks olla vaba sõltuvustest. Silmi ei tohi sulgeda ning haiget tegevat ignoreerida. Kuula lõpuni kogu saade, jagame kõike isiklikku, mida see aasta õpetas. Oli raske, murranguline aga ka uusi horisonte avav aeg. Kuid just nüüd on parim aeg selleks, et luua teadlikult endale tulevikku ja tervemaid suhteid. Aastat aitab koos Kristinkaga kokku võtta enesearengu teejuht Eeva-Liisa Vahtra. [Kõik Eesti populaarseima suhtepodcasti Naistejutud 276 osa leiad siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
12/30/20220
Episode Artwork

Naistejutud 275 «Kõigepealt murra ta selg pooleks!» Ja muud sulnist jõuluidülli...

Ühissaade! Stuudios on Naistejutud & Oma tuba, oma luba. Ehk tõeline perelõuna parimas seltskonnas. Räägime, mida jõulude ajal teha ja mida mitte teha. «Kõigepealt murra ta selg pooleks! Seejärel raiu tal jalad otsast ära,» soovitab Madis. Sama sulnilt saade ka jätkub. Ehk meie jõuluepisood on kõike muud kui uina-muina igav. Saab nalja, saab särtsu, vürtsi ja ka mõne päris mõistliku soovituse. Stuudios on Oma toa lapsed Triin Palmipuu, Madis Kartau ja Kristina Kostap. Võõrustajaks Naistejuttude Kristinka, ehk Kristina Herodes. saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
12/23/20220
Episode Artwork

Naistejutud 274 «Ma pole mitte kunagi nii paks olnud kui dieeti pidades!»

Miks on nii, et kui hakkad dieeti pidama, lähed paksemaks kui alguses olidki? Tõsi küll - ajutiselt võid ka palju alla võtta, kuid paari kuu või hiljemalt aasta möödudes on kaotatud tagasi ja intressidega. Miks keha meile vastu võitleb? Kuidas see nõiaring toimib? Ja samal ajal on mõni teine sale ilma, et üldse eriti vaeva näeks või millestki loobuma peaks. Just selle saladuse me teile avaldamegi. Kallid kuulajad, see LISAEPISOOD ON KINGITUS TEILE ajal, mil me kamba peale kõige rohkem kilosid juurde võtame. Sellepärast, et me neid tarkusi ei tea. Aga nüüd tead ja pääsed sellest jamast. Stuudios on külas kaks õde Helina Eha ja Cadrin Lokotar - mõlemad erakordselt saledad, säravad ja silmapaistvad. Oma ilu- ja elutarkused koondasid nad äsja ilmunud imekaunisse raamatusse "SINA. Särav Ilus Naine Alati" Saatejuht on Kristina Herodes, kelle maalid samuti selle raamatu kaante vahelt leiab. Ja hulgaliselt väärt ideid, kuidas olla stressivabalt särav ja sale. Kergeid jõule! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
12/22/20220
Episode Artwork

Naistejutud 273 Marju Karin: «Ärge muutke ennast odavamaks kui tegelikult olete!»

Selles saates räägime enesekindlusest. Ja meetoditest, milel abil seda tõsta püütakse. Osa neist töötab, osa ei tööta. Aastat on täpselt parasjagu jäänud, et leida üles oma enesekindlus. Anname selleks väga lihtsa ja toimiva retsepti. Esiteks ära mõtle üle ja hakka tegutsema! Ka kõige enesekindlamad kahtlevad, see on osa eneseusust. Teiseks ära kuula oma aju, see pole sina. Ja kolmandaks - korista oma lähiringist ära inimesed, kes kohtlevad teisi halvasti või tõmbavad sind alla. Otsi endale enesekindlad sõbrad - see on nakkav nagu kõik muu inimlik. Kuula ära kogu saade ja tõuse tuhast! Stuudios on külas üks Eesti kõige enesekindlamaid naisi, näitleja, kirjanik ja ilukliiniku omanik Marju Karin. Tema teab, millest on kasu, millest mitte ja julgeb seda ka välja öelda. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
12/16/20220
Episode Artwork

Naistejutud 272 «Aga siis tuli mu ellu armastus ja sain aru, millest kõigest olen puudust tundnud!»

Merit Boeijkens on kogu elu kuulunud Eesti kauneimate naiste hulka – tänaseni modellivormis, stiilne ja särav. Aga kui küsida, mis on tema salenemise saladus, ütleb ta siiralt: «Usu, sa tegelikult ei soovi endale selliseid läbielamisi.» Kulgeme koos Meritiga läbi tema iseenda kaotamise pikas suhtes, armastuse leidmise ja kooselu purunemise. Saates otsime vastust küsimusele: kust tulevad kõik meie suhete probleemid? Leiame ka. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
12/9/20220
Episode Artwork

Naistejutud 271 Domineerimine. «Vahel naine tahabki seda - keegi tuli ja võttis mind nagu mees!»

Domineeriv mees - on see saatan või unistuste mees? Naiste ootused ja vaated selles küsimuses on intrigeerivalt erinevad. Üks asju, mida mehele enim ette heidetakse, on mehelikkuse puudus, võimetus otsustada. Aga kui ta tahab kõike otsustada? "Domineerimine pole üldse nii kerge," kinnitab saatekülaline, tugeva karakteriga mehelik mees ja tunnustatud fotograaf Egert Kamenik. Tema elukogemus kinnitab, et nii mõnigi naine salamisi igatseb seda, et mees domineeriks. Ja seda nii argielu otsuseid tehes kui magamistoas. "Vahel naine tahabki, et talle jääks fantaasiasse see, et keegi tuli ja võttis mind nagu mees!" Saatejuht Kristina Herodes Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
12/2/20220
Episode Artwork

Naistejutud 270 Ants Rootslane paljastab kuulsuse tõelise pale: «See on nagu manipuleeriv suhe nartsissistiga - sind tõstetakse vaid selleks, et sind mutta trampida»

Naistejuttude saates on külas Eesti koloriitseim terapeut ja hüpnotisöör Ants Rootslane. Räägime kuulsusest - miks seda nii metsikult ihaldatakse? Miks see pimestab ja sõltuvust tekitab? Millised mõrad on inimese hinges, kes kuulsuse lõksu langeb? Mis selle kõige hind on? Põikame ka inimsuhete varjupooltele ja ütleme välja hulga asju, mida pole kombeks otse ja ausalt öelda. Kuid Ants Rootslane ainult niimoodi ongi nõus rääkima. Kuula. Võib-olla sa pole ikkagi nõus nii kallist hinda maksma nagu kuulsusega kaasas käib? Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
11/25/20220
Episode Artwork

Naistejutud 269 Ühe suhte purunemise lugu: "Ma ei tahtnud olla asi!"

Suhte alguses on kõik ilus ja roosad prillid ees. Siis ilmuvad esimesed märgid sellest, et tegelikult pole sa võrdne ja sinu arvamus ei maksa midagi. Teine pool kehtestab reeglid, sinu kohus on neid täita. Armastust asendavad ilusad asjad ja luksuslik elu. 18 aastat kuldpuuris elanud naine tundis lõpuks, et aitab - ta ütleb ei. "Ja kui oled iseennast aastaid endas maha surunud, siis on see väga tugev ei! Ma ei tahtnud olla asi." Sarnaseid lugusid on sadu kui mitte tuhandeid. Valgustame läbi mitmed ohumärgid, mis viivad suhte purunemiseni, oskaks me neid vaid õigel ajal märgata! Saates on külas kunagine Miss Estonia, teletäht, produtsent ja kolme lapse ema Kristiina Heinmets. Saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
11/18/20220
Episode Artwork

Naistejutud 268: Hirmud. Miks mina-ei-karda-midagi-inimesed on tegelikult kõige aremad?

Tänases saates räägime hirmudest. Nii mõnigi on kuulnud suurustavat praalimist: "Mina küll mitte midagi ei karda!" Vaatame ka selle fassaadi taha. Enamasti kehtib siin maailmas tava, et mida rohkem inimene kardab, seda vihasemalt ta oma hirmu eitab. Kas julge on see kes ei karda või hoopis see, kes kardab, aga ikkagi teeb? Selles väga ausas osas räägime välja kõige suuremad hirmud, mis meie endi elu takistanud on. Saates on külas stuudio Hõbeallikas looja Silver Laas, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
11/11/20220
Episode Artwork

Naistejutud 267: Kannatad ärevuse all? See või viidata hoopis sotsiaalsele andekusele, kui teed nii

Sotsiaalne ärevus on täna väga sage mure, mis kimbutab paljusid. Millest see tuleb? Kuidas sellega toime tulla? Millised trumbid ja kingitused saab kaasa ärevuse all kannataja? NB! Tegemist ei ole terapeutide saatega, me oleme lihtsalt inimesed, kes jagavad hästi ausalt oma kogemust. Mis tunne on ärevus, kuidas selles ämbris kolistamine käib ja kuidas sealt välja saab. Ära karda otsida professionaali abi kui ärevust ise kontrolli alla ei saa - iga tark inimene otsibki lahendust. Julgustav on teada, et just parimad suhtlejad kannatavad sageli ärevuse all ning pealtnäha väga enesekindlamad inimesed kahtlevad endas kõige rohkem. Saatekülaliseks on sarmikas suhtlustalent, seikleja, kultuuriajakirjanik ja kokk Peeter Kormašov, kes enda sõnul on ärevusega kõvasti kimpus olnud, saatejuht Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
11/4/20220
Episode Artwork

Naistejutud 266: Polegi pepu, büst ja pikad jalad! Mehi võluvad naiste juures hoopis teised asjad...

Naised hindavad mehi palju lihtsamateks tüüpideks, kui õiglane oleks. Tihti usutakse, et välguta vaid kindlaid peibutisi ja mehe tähelepanu on käes. Aga võta näpust. Üldse pole nii! Kuidas siis mehed naisi näevad? Mida märkavad, mida mõõdavad ja millesse armuvad? Meheliku vaate avab Vello Vaher. Saatejuht Kristina Herodes Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/28/20220
Episode Artwork

Naistejutud 265: Kuidas olla see mees, kellesse kõik naised armuvad?

Sellist asja pole mitte kunagi varem juhtunud - Daki, Heidi ja Kristinka on kõik kolmekesi korraga armunud. Ja aina hullemaks läheb - armunud kõik samasse mehesse! Niisiis hea võimalus uurida, millega mõjub ning kuidas käitub mees, kes suudab võita kolme nii erineva naise südame? Kindlasti kasulik kuulamine igale mehele. Ja palju lõbusat äratundmist naistele. Särisev ning pisut pöörane saade kõigile neile, kel süda jääs pole. Armumine on ometi kõige tulisem tunne mida elus kogeda! Riskida, šampust juua ja täiel rinnal nautida. Tegemist on peosaatega, kus Dagmar Lamp ja Heidi Ruul tähistavad Kristinka sünnipäeva. Aitäh, kallid kuulajad - see on pidu ka teile! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/20/20220
Episode Artwork

Naistejutud 264: Kuidas ilma mõnuaineteta korralik kaif saada? Jah, see on võimalik!

Selles saates sukeldume staaride maailma - kuidas inimesed hulluvad ja oma iidolite nimel teineteisest üle trampides lausa ohtlikuks muutuvad. Miks see meiega juhtub? Mida see annab? Vastused on väga ootamatud. Räägime ka kuidas kogeda ülivõimsaid elamusi ilma mõnuaineteta. Saade tõukub hiljutisest eredast elamusest - käisime Berliinis intervjueerimas kultusbändi Depeche Mode, kes tuleb 6.augustil 2023 Tallinna, piletid saab Piletilevist. Sellised staarid ja täiesti vahetult sinuga vestlemas! Vau! No see lööb ikka pinge lakke küll. Need vahetud elamused saavad saates ka ülimalt ausalt edasi antud. Kristinka külaline on Peeter Kormašov, kes jagas sama kogemust teise meediamaja esindajana. Olgugi me faktiliselt rivaalid, siis konkureerimist ei tulnud pähegi - saime hoopis headeks sõpradeks ja avastasime, et kahepeale on veelgi lahedam seda erilist kogemust lahti mõtestada ja kuulajatega jagada. Usu, seda milline möll kultusbände nagu Depeche Mode saadab pole kõrvalt võimalik isegi ette kujutada! Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/14/20220
Episode Artwork

Naistejutud 263: «Kõik naised on vastikud!» Paljastame õrnema soo pahed - tuleb tuttav ette?

«Kõik naised on vastikud!» Nii öeldakse ja meie vastu ei vaidle. Sest meil tõesõna leidub kõigil hunnikute viisi vastikuid omadusi! Just neist me täna räägime. Vaatluse alla tulevad naiselikud topeltstandardid, käsutamisvajadus, kärsitus, kangekaelsus ja miljon muud asja veel. Ja viimaks teeme midagi enneolematut - kui siiani sai iga osaline ise valida, mida inetut endast avaldada ja mida varjata, siis nüüd tulistavad teised, mis jubedaid jooni kelleski leidub. Halastamatult ja otse! Daki läheb selle peale näost valgeks, Heidi hangub ära ja Kristinkal kukuvad ehmatusest juuksed peast - niisiis tasub kuulata. Stuudios Dagmar Lamp, Heidi Ruul ja Kristina Herodes. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
10/6/20220
Episode Artwork

Naistejutud 262: Kaks kindlat märki, mis madala enesehinnanguga inimese reedavad

Sel korral on teemaks präänik, mis mehed hüppama paneb. Milline präänik mõjub? Miks? «Mehed on koerad, neid saab dresseerida,» teatab Raul Kalev. Kogu see präänikuga peibutamine töötab sellepärast, et 85%-l inimestel on madal enesehinnang. Alustame peamisest! Madala enesehinnanguga inimene poeb nahast välja, et seda varjata ja suurt-kõva-kuju mängida. Kuid on kaks märk, mis annavad ta alati ära. Neid märke on kuulda ja näha ning need tõepoolest kehtivad. Kuula, saad teada. Juba kolmandat korda on Naistejuttude külaliseks paarisuhete kogemusnõustaja Raul Kalev, saatejuht Kristina Herodes.
9/30/20220
Episode Artwork

Naistejutud 261: Seks ja söök - kuidas need kaks seotud on?

Kas seksikas naine peab olema sale? Kuidas mitte dieeti pidada ja ikkagi heas vormis olla? Kui ohtlik on igasugune dieeditamine vaimsele tervisele ja libiidole? Mis ulakusi meie söögiga magamistoas teeme? Kõigest sellest räägivad ilma mingi filtrita Heidi Ruul ja Dagmar Lamp. Saatejuht Kristina Herodes. Ettevaatust, see saade ajab igas mõttes isu peale. Kõik saate "Naistejutud" osad saad järele kuulata [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) Leia meid [instagramist](https://www.instagram.com/kristinaherodes) [Facebookist](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe pikemalt [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
9/23/20220
Episode Artwork

Naistejutud 260: Rikas ja võimukas mees - iga naise unistus?

Mida tähendab elu rikka ja võimuka mehe kõrval? Kas kõik naised unistavad sellest? Mis on see asja hind? Stuudios on Epp Kärsin, üks siiramaid ja seksikamaid naisi. Epule on pakutud elu kuldpuuris, ta teab täpselt, mida selline pealtnäha imeilus elu endast kujutab. Vaatluse alla võtame erakordselt provokatiivse ja äsja eesti keeles ilmunud seksipõneviku "365 päeva". Blanka Lipińska rabab kirehoogude detailsete ja erutavate kirjeldustega. Ka meie ei hoia ennast tagasi! Epp Kärsiniga koos räägib seksist, võimust ja allutamisest Kristina Herodes. Sulle meeldis? Tule meiega! Kõik Naistejutud podcasti 260 osa leiad [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud) [Instagram](https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/) [Facebook](https://www.facebook.com/naistejutudpodcast) Loe lähemalt portaalist [Postimees Naine](https://naine.postimees.ee/)
9/16/20220
Episode Artwork

Naistejutud 259: Rännak sisemaailma - mida seal võib näha?

Rännak iseenda sisemaalma - mis asi see on? Mida seal näeb? On see ohtlik? Me ei tea seda sel lihtsalt põhjusel, et mitte keegi ei räägi sellest. Ja kui räägib, siis üldiselt. Aga üldist on raske mõista. Isiklikku seevastu kerge. Kristinka jagab isiklikku kogemust holistilise neliku rännakutelt ja tõdeb - sealt leiab uskumatult palju vastuseid. Kergust ja selgust. Kui tunned, et sisemaailm sind kohutab, jäta see saade vahele - igaühele oma ja omal ajal. Teejuhiks oli holistilise regressiooni terapeut Monica Vood, aga saates teda pole. Sel korral intiimne monosaade, et jagada täiesti isiklikke kogemusi. Sulle meeldis? Tule meiega! Kõik Naistejutud podcasti 260 osa leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud Instagram https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/ Facebook https://www.facebook.com/naistejutudpodcast Loe lähemalt portaalist Postimees Naine https://naine.postimees.ee/
9/8/20220
Episode Artwork

Naistejutud 258: Just need 3 märki näitavad selgelt, kas suhe jääb kestma või mitte

Alustuseks tasuks endalt küsida - miks sa selles suhtes oled? Kui sa ei tea, siis võid olla ebateadlikus paarisuhtes. Need luuakse armumise tuhinas, kuid elus otsustavad asjad on läbi rääkimata ja kokku leppimata. Ja neid olulisi jutuajamisi ei juletagi enam teha... Kuhu see viib? Suhteni, mis peab vastu vaid mõne aja, kuid ei hakka kunagi päriselt tööle. Kumbki pole õnnelik. Miks? Ükski inimene ei saa end õnnelikuna tunda kui tema väärtuseid ei arvestata, ta vajadused pole rahuldatud ja piirid pole paigas. Kõik need 3 on üliolulised! "Suhteteema - see on minu totaalne kirg, mul lähevad silmad põlema," tunnistab Eeva-Liisa tuliselt. Oma vaateid jagab ta selleks, et teie suhted head kuulajad saaksid olla paremad. Stuudios on taas Naistejuttude suhteekspert ja püsikülaline, terapeut ja enesearengu nõustaja Eeva-Liisa Vahtra. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Tule meiega! Kõik Naistejutud podcasti 260 osa leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud Instagram https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/ Facebook https://www.facebook.com/naistejutudpodcast Loe lähemalt portaalist Postimees Naine https://naine.postimees.ee/d
8/31/20220
Episode Artwork

Naistejutud 257: Toome päevavalgele tohutu tabuteema - päevad!

Milline ebaõiglus! Me oleme naised ja me pole siiamaani rääkinud päevadest?! Teemast, mida meestel on hea ja ohutu rünnata ning naisi selle loomuliku funktsiooni kaudu alla suruda ja räpaseks nimetada. Aitab absurdist! Päevad pole asi, mida häbeneda. Samuti võtame luubi alla alukad - sellised kavalad trussad, mida päevade ajal kanda. Kuidas need selle vedeliku nii osavalt põske pistavad, et see välja ei lurise? Stuudios on meid sel korral lausa palju! Kohal on teie armastatud Dagmar Lamp ja Heidi Ruul, külaliseks "Rocking Undies" looja Pille Männik. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Tule meiega! Kõik Naistejutud podcasti 260 osa leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud Instagram https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/ Facebook https://www.facebook.com/naistejutudpodcast Loe lähemalt portaalist Postimees Naine https://naine.postimees.ee/
8/26/20220
Episode Artwork

Naistejutud 256: Vabadusest ja Venemaa valedest, mis Eestis hästi levisid

Kui see on olemas, tundub see loomulik. Kui mitte, me annaks mida iganes, et seda tagasi saada! Räägime vabadusest. Vaatleme näitena ajupesu eesmärgiks loodud valedekogumit, mis Eestis kiirelt kanda kinnitas. «Ja nüüd avalikustati uurimus, et see kõik on vale! Venelased lihtsalt proovisid kui hästi on tänapäevaste vahenditega võimalik propagandat teha,» räägib saatekülaline Lenno Vaitovski. See peaks meid väga murelikuks muutma. Kui me laseme kellelgi teisel enda eest mõelda, siis anname ära ka oma vabaduse. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Tule meiega! Kõik Naistejutud podcasti 256 osa leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud Instagram https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/ Facebook https://www.facebook.com/naistejutudpodcast Loe lähemalt portaalist Postimees Naine https://naine.postimees.ee/
8/18/20220
Episode Artwork

Naistejutud 255: Hävitav sõltuvus, mille küüsis vaevleb suur osa eestlasi

«Mul pole aega, ma teen nii tohutult palju töödl!» Inimesele, kes nii ütleb, vaadatakse tunnustava pilguga. See on suur viga. Töönarkomaania on haigus nagu iga teine - see rikub ära su elu, röövib tervise ning võib lõppeda surmaga. Töönarkomaan pole «keegi kuskil, kes muud ei teegi». Oo ei - ohtlik seis algab pihta palju varem. Juba sellest hetkest mil avastad - mul pole enam energiat, et tööst rõõmu tunda. Kuula, see on tähtis teema! Stuudios räägivad ülimalt avameelselt ületöötamise karmist reaalsusest ja kõrgest hinnast Lenno Vaitovski, Ketlin Kruse ja Kristina Herodes. Sulle meeldis? Tule meiega! Kõik Naistejutud podcasti 255 osa leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud Instagram https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/ Facebook https://www.facebook.com/naistejutudpodcast Loe lähemalt portaalist Postimees Naine https://naine.postimees.ee/
8/12/20220
Episode Artwork

Naistejutud 254: Kust täna armastust leida?

«Aina suudled ja suudled, aga kõik konnad jäävad konnaks...» Armastust leida pole kunagi varem olnud nii keerukas kui täna! Kristinka on koos 2 ägedat külalist: Margus Sarmet – mees, kellel on armastuses must vöö. Margus on käinud pika tee enesearengu ja seksuaalse avastamise vallas, ta on Tantrafestivali korraldaja ning loonud koos sõpradega keskkonna Learn2Love.org Anneli Meisterson – naine, keda armastavad nii noored kui vanad. Särasilmne Saaremaa noorsootöötaja, kes kuuleb kõige siiramaid suhtelugusid ja teab, mismoodi täna armutakse. Räägime sellest, kust otsida ja leida armastust tänapäeva maailmas. Põikame ajalukku, moodsa aja lihalaatadele, eksiteedele ning toome näiteid elust. LAIV salvestus. Kõik Naistejuttude saated leiad [siit](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud). [Learn2Love](https://learn2love.org) [Tartuff](https://tartuff.ee) Instagram https://www.instagram.com/naine.postimees.ee/ Facebook https://www.facebook.com/naistejutudpodcast
8/4/20220
Episode Artwork

Naistejutud 253: Valetavad mehed: «Miks meestel on vaja ennast suuremaks rääkida?»

Miks mehed ennast suuremaks ja vägevamaks valetavad? Miks nad luiskavad suhete teemadel ja tahavad ringi tõmmata ka siis kui tegelikult juba suhtes on? Põhused on üllatavad. Samamoodi tagajärjed. Saladuseloori sellelt pikantselt teemalt kergitab üks imeline meeshääl Taavi Otsus, saatejuht Kristina Herodes. Eelmises Taaviga tehtus saates nr 241. andsime nõu kuidas naistega rääkida. Meie suureks rõõmuks ja üllatuseks läks episood noormeeste hulgas lendama, nii et meeste suhtlusoskused on tänaseks juba paranenud. Loe lähemalt https://naine.postimees.ee/ Sulle meeldis? Kõik Naistejutud podcasti 255 osa saad leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
7/29/20220
Episode Artwork

Naistejutud 252: Õnneliku suhte valem: Seksige palju, aga kõige tähtsam on hoopis...

Heidi Hanso ja Taavi Püüa kodus on õnneliku suhte alustalad seina peale kirja pandud. Seal seisab uhkelt ja suurelt «Seksige palju!» Kuid paari sõnul peitub tõeliselt lähedase suhte saladus hoopis muus. Mis see on? Just sellest me saates räägimegi. Kogu stuudio läheb kuumaks kui need kaks tulihinge kohal on ja isegi kahju, et kõiki neid särisevaid pilke, spontaanseid kallistusi ja käehoidmisi läbi helilindi kuulda ei ole. Või äkki on? Naistejuttudes räägivad armastusest Heidi Hanso ja Taavi Püüa, saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
7/22/20220
Episode Artwork

Naistejutud 251: Kristinka kiiksud. «Olgu või lumehang, kohe viskab riided seljast ära, et eputada»

"Huvitav, milline see Kristinka siis on kui ta saadet ei tee?" Nüüd saad seda kõige ausamal moel teada! Saates saavad sõna Kristina kolm last kes teavad kõike, mida tahaks teiste inimeste eest varjata. Neile sai antud täielik vabadus rääkida emme veidrustest, suhetest ja kõigest muust, mis iialgi koduseinte vahelt välja ei jõua. "Kui mina lähen emme erksavärviliste riietega kooli karnevalile, siis tema käib nendega tööl," teatab Säde. "Emme tahab kogu aeg eputada," lisab Õnne. "Mina küll ei julgeks selliseid asju teha, mida meie emme tänaval teeb," teatab Ott täiskasvanulikul toonil. Aga see kõik on alles leebe sissejuhatus... Kogu vestlus sündis ilma ühegi eelneva plaanita täiesti siiralt ja spontaanselt koha peal ja mitte midagi pole välja lõigatud. Saate peategelased on Õnne (9), Säde (13) ja Ott (15), kes on elus esimest korda stuudios, saatejuht nende ema Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
7/15/20220
Episode Artwork

Naistejutud 250: Juubelisaade! Kuidas ära tunda õige hetk, mil öelda: «See on kõik! Ma nüüd lähen»

Kallid kuulajad, juba 250 saadet ja viis aastat üheskoos! Suur tänu ja suured kallistused teile. Saate teema tuleb otse hinge põhjast - mis värk on inimestega meie elus? Miks mõned meist maha jäetaks, aga teisi kogu elu südames kantakse? Miks lahkuminekut nii pagana palju haiget teevad? Miks meeleheitlik tunnete allasurumine mitte kunagi ei tööta? Kuida elu meile võimalusi esitleb, mida me märgata ei oska? "Sa räägid täna päris esoteerilist juttu, armas selgeltnägija-kristinka," tögavad Heidi ja Daki. Niisiis - kuulamine on taas täis nii siirust, huumorit kui inspiratsiooni. Muugime lahti palju olulisi küsimusi, tule meiega! Juubelisaates on loomulikult kohal Naistejuttude algajataja Dagmar Lamp ja meie kõige targem ja ilusam liige Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
7/8/20220
Episode Artwork

Naistejutud 249: Ettevaatust! Need levinud mõtted ja teod teevad meid haigeks

Kui me teaksime teeotsal seistes kuhu see välja viib, siis me valiksime teise tee. Eriti töös! See tõde kehtib eluvalikute osas, mida eduga seostatakse - me valime vale tempo, töötame üle, täidame teiste ootusi ja loodame selle eest kiita saada. Tegelikult saame preemiaks hoopis muud - kehva tervise ja lühikese ning õnnetu elu. Ja see on kindel tagajärg teatud valikutele, mida väga palju teevad. Enamik meist! Sest me ei tea... Aga kuidas siis mõelda, elada ja töötada nii, et püsiksime terved? See polegi nii raske. Nõu annab holistilise regressiooni terapeut Monica Vood, saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
7/1/20220
Episode Artwork

Naistejutud 248: Suveseiklused. "Kui sa seal põõsas seksid, miks sa välja pead tormama kui keegi tuleb?"

Jaanipäeva erisaates räägime suvistes seiklustest, millest ei räägita. Looduses seksimine ning selle käigus vahele jäämine toob kaasa pikantseid ootamatusi. «Aga kas see üldse on tabu?» küsib Erki. «Kas seal ei ole mitut reageerimisvõimalust? Kui ise peale satud, siis noogutad ja jätkad teekonda. Ja vastupidi - kui sa ei lase ennast väga segada, siis tõenäoliselt sulle ei jää seda vaatlejat.» Triin aga ei saa pihta kuidas on võimalik vahele jäämise üle üllatunud olla: «Sa ju tead, et su naine häälitseb ilusa looma kombel? Teha tuleb siis ja seal, kui kirg närima hakkab.» Sellistel seksikatel teemadel sel korral räägimegi. Meeleolu saates hoiavad kõrgel Triin Palmipuu ja Erki Tammleht, saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
6/22/20220
Episode Artwork

Naistejutud 247: Kuidas agressiivse ründajaga toime tulla?

Kuulajad küsivad nõu: "Kuidas agressiivse ründajaga toime tulla?" Mida teha, kui keegi sulle verbaalselt kallale kargab või lausa käsipidi kallale tuleb? Kurb tõde on see, et ole sa ise nii kena inimene kui tahes - ründajaid ja tigedaid inimesi jätkub kõigi meie teele. Üllatav on aga teada, et sellest olukorrast on võimalik turvaliselt välja tulla. Kuid edu toob risti vastupidine käitumine sellele, kuidas me tavaliselt reageerime. "Tuleb vastuvoolu ujuda," õpetab Verge metoodika asjatundja, kliiniline psühholoog ja koolitaja Airiin Demir. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
6/17/20220
Episode Artwork

Naistejutud 246: Ohtlik akne - nahamured võivad osutada palju tõsisematele probleemidele

Räägime täiesti ausalt aknest – millest see tuleb, mida teeb ja kuidas sellest lahti saab? Akne pole kaugeltki vaid kosmeetiline probleem – see on väga tõsine haigus, mis võib üle võtta kogu inimese elu! Oma kogemusi jagavad teleajakirjanik Heelia Sillamaa, kes on ise aastaid raske aknega kimpus olnud, aga täna sellest võitu saanud ning psühhiaatria arst-resident Jeva Skarlet, kes heidab valgust psühhodermatoloogiale, mis käsitleb nahamuresid ja vaimseid probleeme koos. Saatejuht Kristina Herodes. Otsime, mis aitaks ja tõesti – leiame ka lahendusi! Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
6/9/20220
Episode Artwork

Naistejutud 245: Hei, ihnuskoid - kas armastuse arvelt tasub kokku hoida?

"Ma ei ole kunagi ise olnud see hull planeerija," ütleb Heidi, kes saate teema lauda tõi. "Aga kust maalt saab mõistlikust kokkuhoiust räme koonerdamine?" Daki aga tunnistab, et on oma elus väga suurtes võlgades olnud ning leiab seetõttu, et mõistlik majandamine on äärmiselt oluline oskus. "Ma ei tea raha-optimistlikumat inimest kui Kristinka," teataks aga saatejuhi arukas elukaaslane juhul kui ta saates kaasa rääkida saaks. Aga räägime selle rahapusa siis lahti! Saates kuuleb rahatarkusest, elu usaldamisest ja emotsioonidesse investeerimisest. Ja ka see saab ausalt välja öeldud, mida me ihnusest argame. Saates räägivad suud puhtaks teie lemmiknaised Dagmar Lamp ja Heidi Ruul, saatejuht Kristina Herodes Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 245 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
6/3/20220
Episode Artwork

Naistejutud 244: Kiindumusstiilid - «Appi, juba teine mees jättis mu maha, aga tegin ju tema heaks kõik!»

Suhete suurim saladus on see, et me armastame kõik erineval moel. Üks tunneb vajadust klammerduda, teine eemalduda kolmas otsib pidevat stimulatsiooni ja vaid vähesed meist mõistavad turvalise armastuse vaikset ilu hinnata. Selles suures tundesegasuses loovad selgust kiindmusstiilid. Neid on neli ja just need panevad paika, mida me armastuseks peame, mida ootame, kuidas käitume ja kuidas oma suhteid tahes-tahtmata lõhume. Kiindumustiilid mõtestab lahti psühhoterapeut ja enesearengu teejuht Eeva-Liisa Vahtra. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik saate Naistejutud osad saad tasuta järele kuulata [https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud)
5/27/20220
Episode Artwork

Naistejutud 243: Ohtlik mürk - positiivsus on kõige suurem depressiooni tekitaja

Mis asi on toksiline positiivsus? Tõenäoliselt suurim elude mürgitaja ning depressiooni võimendaja, mis meid igal sammul luurab. «Saa üle,» öeldakse sellele, kes on kurb ja asutakse teda jõuga rõõmsaks muutma. Ja sealt algabki positiivsusega mürgitamine! Kui me teeme hea näo, et vältida rakseid tundeid, saame me neid kokkuvõttes palju rohkem! Mis siis oleks lahendus? Lubada endal tunda kõike. Kuidas see käib? Soovitusi jagab õnnekoolitaja Dalí Getter Karat. Saatejuht Kristina Herodes. Armsad saate «Naistejutud» kuulajad - Dalíl on teile kingitus: 1.juunil algab taas [Dalí 30-päevane õnnelikkuse väljakutse](https://www.dalikarat.com/onnelikkusevaljakutse). Sooduskood NAISTEJUTUD annab kõigile kuulajatele -15% soodustust. Mine [www.dalikarat.com](https://www.dalikarat.com/) ja asuta head võimalust - investeeri aega enda õnnetunde kasvatamisesse. Lisaks loositakse kõigi nende vahel, kes väljakutsega liituvad ning Naistejutud koodi kasutavad, välja Dalí Getter Karati tuliuus raamat «Õnn on otsus». ​ Sulle meeldis? Kõik saate Naistejutud 243 osa leiad [https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud](https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud)
5/25/20220
Episode Artwork

Naistejutud 242: Juhtimine täna - juhid, kes ei arene, kaotavad oma positsioonid ja inimesed

Saade on mõeldud kõigile juhtidele ja igaühele, kelle elus mõni juht leidub. Kuidas olla hea juht ning saavutada tiimiga suuri tulemusi? Milliseid asju arukas juht mitte iialgi ei tohiks teha? Heidame valgust mõlemale poolele. Kaasaja juhile toovad edu julgus, väärtused ja haavatavus. Kuid on ka hulk käitumisi, mis eduvõimalused ära nullivad - käskimine, kontrollimine ja kriitika. Meeskond vajab selgelt sõnastatud eesmärki, plaani ja südikust. Kui juhil napib tarkust võib ta tappa töötajates südikuse. See läheb ettevõttele kalliks maksma, kuid seda viga teha on äärmiselt lihtne. Kuula ja heida kriitiline pilk oma tööelule. Leiad rikkalikult kuldaväärt mõtteid, mida isikliku edu nimel rakendada ja ka ohte, mida vältida. Saates jagab tarkusi juhtimiskoolitaja, mentor ja pereterapeut Lilian Saage. Saatejuht Kristina Herodes. Jälgi meid facebook.com/naistejutudpodcast Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
5/20/20220
Episode Artwork

Naistejutud 241: Naised armastavad kõrvadega. Aga mida sinna kõrva panna?

Kuidas naistega jutule saada? Kuidas rääkida naistega nii, et sinu sõnad ka tema südameni jõauksid? Paljastame suure hulga suhtlemissaladusi ja anname soovitusi, millest tõesõna abi on. Mehe edus või ebaedus naiste seas mängib suurt rolli tema tämber, aga üllatus küll - sedagi saab arendada ning seeläbi oma trumpe tugevdada. Naistele nauditav kuulamine, mis sobin hästi nii kaasa mõtlemiseks kui ka vastu vaidlemiseks. Saates paitab sel korral kõrva üks Kristinka lemmikhääl Taavi Otsus. Saatejuht Kristina Herodes. Leia meid Intagramist instagram.com/naistejutud/ ja Facebookist facebook.com/naistejutudpodcast Kõik Naistejuttude 240 põnevat osa leiad https://naine.postimees.ee/
5/13/20220
Episode Artwork

Naistejutud 240: Hei, hea inimene - sa võid olla kaasosaline ja vägivalla võimaldaja!

Miks head jäävad alla ja kurjus võimutseb? Äkki me oleme "hea inimene olemisest" sootuks valesti aru saanud?Ebaõiglusega leppimine tähenab selle kaasosaliseks hakkamist. Viisakas taandumine ja konflikti vältimine tähendab oma jõu ära andmist. Julmuse mahavaikimine on argpükslik valetamine. Jah, me kardame ja soovime oma nahka hoida... Aga just see on kütus, mis võimaldab väikesel kurjusel kasvada suureks. Vaatame elu halastamatuid õppetunde eneseohverdajatele ning mõtestame ringi, mida heaks olemine tänases muutunud maailmas tähendab. Saates jagad oma sügavaid taipamisi Postimees Naise astoloog Margit Korbe. Saatejuht Kristina Herodes. Leia meid instagram.com/naistejutud/ ja facebook.com/naistejutudpodcast Kõik Naistejuttude 240 põnevat osa leiad https://naine.postimees.ee/
5/6/20220
Episode Artwork

Naistejutud 239: Valetamine ja teesklemine, mis neil vahet on?

Räägime valetamisest. Kas meie hulgas leidub keegi, kes kunagi ei valeta? Enda sõnade põhjal kindlasti. Kuid ta valetab. Väga tavaline viis probleemide eest minema vingerdada on ka teesklemine - vastasel juhul peaks ju enda eest seisma. See on ohtlik. Lihtsam on teeselda, et kõik on hästi ja valetada endale, et nii ongi. Kuhu viib iseendale valetamine? Kui ohtlik on teesklemine? Miks me valetame? Mis on nende mõistete erinevus? Vajalik kuulamine ja sa valetad kui ütled, et sind see ei puuduta! Saates külas Naistejuttude käivitaja Dagmar Lamp, saatejuht Kristina Herodes. Leia meid instagram.com/naistejutud/ ja facebook.com/naistejutudpodcast Kõik Naistejuttude 240 põnevat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
4/29/20220
Episode Artwork

Naistejutud 238: Dalí Karat avaldab manifesteerimise saladused - miks mõned saavad, mida soovivad ja teised mitte?

Manifesteerimine - mis imeasi see on? Meil on päriselt ka võimalus valida oma ellu seda, mida soovime ja lõpetada hambad ristis surumine. "Ma ei usalda kedagi, ma teen parem kõik ise," mõtleb tubli inimene. Sageli ka õnnetu inimene. Miks? Kui aina kurdame ning räägime kui kiire ja raske meil on, siis usub universum, et me just sellist elu soovimegi. Me ise pole tellinud midagi muud, kuidas saaks seda meile pakkuda? Reaalsus on oluliselt ilusam kui oleme harjunud arvama. Kõik on tõepoolest võimalik! Kuid see, mida elus oma unistustest kätte saame või ei saa, ei sõltu vedamisest ega saatuse suvast. See sõltub meist endast. Kui oma soovid õigesti teele saata, hakkavad need täituma. Räägime väga selgelt ja praktiliselt kuidas seda teha. Millistest sammudest koosneb manifesteerimine? Kus on ohud? Mis tavaliselt viltu läheb? Kuhu väärt soov toppama jääb? Miks me ei julge unistada, ammugi veel soovida? Saates on külas spirituaalne õpetaja, motivatsioonikõneleja ja õnnekoolitaja Dalí Getter Karat. Saatejuht Kristina Herodes. Leia meid instagram.com/naistejutud/ ja facebook.com/naistejutudpodcast Kõik Naistejuttude 240 põnevat osa leiad https://naine.postimees.ee/
4/22/20220
Episode Artwork

Naistejutud 237: Kõige valusam saatuselöök. «Matsin oma pisipoja ja kolme päeva pärast teise»

Teema on valus ja tõsine, kuid traagikat endasse matta on kõige halvem, mida endale teha. Seepärast tuleb rääkida. Liigutavalt siiralt jagavad isiklikke lugusid Eidi Elisabeth Aidla, kes on matnud kaks last. Täna tegutseb naine kogemunõustaja ja isikliku arengu toetajana aidates teisi, kes sarnase saatuselöögi peavad üle elama. Oma lugu räägib ka kommunikatsiooniekspert Helen Külaots, kelle elus on kaks traagilist raseduse katkemist. Kuidas leppida, kuidas jõudu leida, kuidas edasi minna ja mis ometi aitaks? Kõigest sellest saates räägimegi. Tuge pakub ka lehekülg Vaikuse Lapsed, mille leiab: vaiksed.ee Saatejuht Kristina Herodese esimene laps lahkus samuti alles ema kõhus olles neljandal kuul. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
4/19/20220
Episode Artwork

Naistejutud 236: Heidi Hanso. Appi kui hea on armunud olla!

Saates mürgeldavad kaks kirglikku ja keevaverelist Saaremaa naist. Räägime armumisest. Miks on armumine ja isegi armuvalu on inimesele kasulik? Miks armuda on julgustükk? Miks sageli juhtub nii, et kui elu kingib midagi tõeliselt ilusat ja head, siis ehmatab inimene ära ja ei suuda seda vastu võtta, vaid põgeneb. Lubame, et see on tõsiselt laetud ja tuline saade, kust leiab nii kirge, paljastusi kui taipamisi. Külas värskelt armunud päikesekiir Heidi Hanso ja armunud on ka saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
4/15/20220
Episode Artwork

Naistejutud 235: Kuidas kriisi ajal vaimset tervist säilitada?

Kriisi ajal selgub karm tõde - millises seisus on tegelikult meie vaimne tervis. Kõige haavatavamad on lapsed, aga ka täiskasvanud, kes pole endaga seni tegelenud. Miks on ohtlik elada «autopiloodi peal», olemata teadlik enda tunnetest? Miks vaimse tervise probleeme ennetada on palju targem kui püüda neid ravida? Kõigest sellest räägib saates psühholoogiadoktor Kadri Haljas. Vaimse tervise hoidmine algab neljast lihtsast asjast. Mis need on? Kuula - saad teadlikumaks ja kindlasti sisemiselt tugevamaks. Saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
4/7/20220
Episode Artwork

Naistejutud 234: Millised teod on surmaotsus suhtele?

On terve rida tegusid, mida meid tõukab tegema isekus, haavumine, kius, soov oma õigust saada või lihtsalt oskamatus elutervelt reageerida. Need käitumised on tavalised, aga see ei muuda neid suhteid vähem lõhkuvaks ja kaaslast vähem kahjustavaks. Nii nagu ka õnnetud suhted, milles kuluvad ja kannatavad õnnetud inimesed, on paraku väga tavalised. Esimene mõistlik asi neile, kes soovivad suhteid hoida, on otsustavalt mitte teha neid asju, mis mõjuvad nagu surmaotsust suhtele. Avastame mitu olukorda, milles paarid veel inertsist tülitsevad ja teevad seda vahel aastaid, aga tegelikult on seal suhe juba läbi. Kuid anname ka hea lihtsa viisi, kuidas suhet hoida ja heade tegudega toita. Saateteema on küsitud Naistejuttude kuulajate poolt, aitäh teile aktiivselt kaasa mõtlemast! Naistejutud mehega: stuudios on Erki Tammleht, temaga vaidlevad tuliselt Triin Palmipuu ja saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
4/1/20220
Episode Artwork

Naistejutud 233. Mees, siin on kõik põhjused, miks sul naist ei ole

Kui mees on üksi on asi lihtne - süüdi on naised! Just naised on igavesed ussid ja nõiad nind kõik untsu keeranud. See on loomulikult nali. Asi on alati mehes endas, ehkki ta ise keeldub oma vigu märkamast. On terve rida konkreetseid põhjusi, miks naised mõne mehe juures põgenevad ja jutt ei käi siin sellest kui palju raha, võimalusi või välimust kellelgi on, oo ei! Esimene asi, mis võib su lootusrikkad suhtealgused sõelapõhjaks lasta, on suhtlemisoskuste puudulikkus. Kuid neid asju on veel - kuula ja loo edaspidi paremaid suhteid! Naistejuttude saates on üle hulga aja taas kohal Dagmar Lamp ja Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
3/25/20220
Episode Artwork

Naistejutud 232. Psühhopaadid. Kuidas neid ära tunda ja nende kõrval ellu jääda?

See inimene jätab kõigile erakordselt hea mulje ja valdab manipuleerimise meistriklassi. Kuid lähedased ta... hävitab. Ja süüdi jääb alati ohver. «Pole mitte lootustki võita psühhopaati tema enda mängus!» Kuid mitte kõik ebameeldivad inimesed ei ole psühhopaadid. Kuid kes neist on? Ja kuidas end tema eest kaitsta? Saates jagab oma teadmisi koolitaja, suhtlemistreener ja sotsiaalsete kiskjate ekspert Jaanus Kangur. Saatejuht Kristina Herodes. Loe lähemalt https://naine.postimees.ee/ Sulle meeldis? Kõik Naistejutud podcasti 255 osa saad leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
3/18/20220
Episode Artwork

Naistejutud 231. Midagi positiivset, et toetada Ukrainat

Saates otsime midagi positiivset, mis aitaks tänases maailmas vaimset tervist säilitada. Loeme kallite kuulajate kirju ja leidsime ka mitu head retsepti, mis aitavad vastu pidada. Soovitusi pudeneb hulgi, aga kõige tähtsam - selle asemel, et niisama nutta, tasub tegutseda - leia reaalne võimalus aidata. Selleks on loodud imeline lehekülg ukrainaheaks.ee Ja iga Naistejuttude kuulaja saab ka veebis uitamata oma panuse anda annetades Mondo: 9000380 (5 eurot), Eesti Pagulasabi: 9003801 (5 eurot). Saates on külas Triin Palmipuu, saatejuht Kristina Herodes Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
3/11/20220
Episode Artwork

Naistejutud 230. Epp Kärsin: "See on imevahend, mis avab sinu seksuaalsuse, julguse ja enesekindluse!"

Armsad Naistejuttude kuulajad - olete ära teeninud ühe kingituse. Selles saates on külas Eesti kõige armastatum seksikoolitaja Epp Kärsin. Seekordne Naistejuttude osa on niisiis mitu head asja üles - kõrvamõnu, meelelahutus ja audiokoolitus. Jagame teiega siiralt ja kirega hea seksi saladusi. Isegi luitunud suhteid on võimalik särama lüüa ja tuua sinna tagasi särtsu magamistoas ja romantika. "Statistika ütleb, et keskmise vahekorra pikkus on 5,4 minutit, ka seksima saab õppida," teab Epp. "Seks saab aina paremaks minna - lage ees ei ole! Seks on meile nii suureks kingituseks selles elus." Räägime, mis on kolm põhilist võtit õnnelikus suhtes. Mida saab teha naine, et kogeda võimsamaid naudinguid? Mida saab teha mees, et kauem kesta ja ägedamaid elamusi kogeda? Millega naised voodis ei lepi? Mida mehed naistele salajas, aga väga harva oma naise kuuldes, ette heidavad? See Naistejuttude episood vajab vanemlikku selgitust. Külaliseks Epp Kärsin, saatejuht Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
2/26/20220
Episode Artwork

Naistejutud 229. Reisime hullul ajal: "Seisin lühikeses kleidis bordelli trepil, selja taga silt "Happy Hou" ja kohalikud tormasid mind jumaldama!"

Reisimine tänases maailmas ja praegusel ajal võiks vabalt kanda hoiatavat silti "ainult hulludele". Vähemalt viitavad sellele meie rohkem ja vähem naljakad ning vahel ka veidi piinlikud reisiseiklused. "Bordell oli väga meeleolukas koht," meenutab Triin oma reisi Dominikaani Vabariiki. "Mul on hommikul oli vaja tööle helistada ja tulin välja tänavale levi otsima. Ja kõike need väiksed kohalikud tormasid mind jumaldama! Sest kui bordelli trepile astub lühikeses kleidis, tagumikuni juustega blondiin, selja taga silt "Happy Hour", siis seda ebatervet tähelepanu on ikka palju. Mingi puuviljaleti müüja tuli kobara banaanidega mu kätt paluma." Kristinka jutustab veidrast merereisist Maltal. "Vaatan koralle, aga paadimees innustab: "Tõuse püsti, tõuse püsti!" Tema koguaeg loksutab paati. Kuni ühel hetkel läks ta unelm täide - ma kaotasin tasakaalu ja tema sai krahmata mul päästvalt puusadest kinni." Meil on ka rõõm teada anda, et taas on aktiivne Postimehe reisiportaal reis.postimees.ee kust leiab külluses põnevaid reisilugusid. Meie tegemistega saad kursis olla ja vahetult suhelda @kristinaherodes @triinpalmipuu & @naistejutud Seksikaid seiklusi selles saates jutustavad kirglikud reisisellid Triin Palmipuu ja Kristina Herodes. Sulle meeldis? Kõik Naistejuttude 250 põnevat ja üdini ehedat osa saad tasuta järele kuulata https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
2/25/20220
Episode Artwork

Naistejutud 228. Petmine: "Sealsamas köögis ma teda võtsin ja meil oli tohutult hea seks pärast kõike draamat"

Petmine on kõige hirmsam tabu suhtemaailmas. Asi, millest ei räägita, sest tõe tunnistamine võib tähendada suhte lõppu. Kuid paraku on petmine asi, mida tuleb elus ette. Ka võlts-täiusliku fassaadiga suhetes. Petavad nii mehed kui naised umbes võrdselt, ehkki vahele jäävad rohkem ilmselt esimesed. "Pärast teist petmist tema viha minu suhtes natukene rauges," meenutab Raul. "Siis ta rääkis mulle oma loo, et ta nüüd vahepal jõudis mind petta. Ma olin täiesti šokeeritud! Poole ööni kaklesime. Lõpuks leppisime ära - sain aru, et olgu mis on, tema on minu jaoks parim. Ja siis oli tõeline kirg, sealsamas köögis ma teda võtsin ja meil oli tohutult hea seks pärast seda kõike draamat." Kuid umbes kuu aega hiljem teatas naine, et on rase ja keegi ei teadnud, kas see juhtus armukese või oma kaasaga. "Ta oli nagu põrandapesu mopp seal nurgas," ütleb Heidi halastamatult oma kunagise mehe kohta, kelle kõrvale tekkis armuke. "Kusjuures ega ma ei kahetse seda absoluutselt! Kui ma oleks samas olukorras uuesti, siis ma tõenäoliselt teeks midagi oluliselt teistmoodi." Ka Raul ise on oma naist petnud. "Naised tegid omavahel diili ja kaks või kolm kuud võrdlesid omavahel kõike informatsiooni, mis ma neile andsin. Nad mängisid mu täielikult nurka!" Ülimalt avameelseid ja üsna inetuid petmiselugusid räägivad Raul Kalev, Heidi Ruul ja saatejuht Kristina Herodes. Hoia meie tegemistel silm peal ning suhtle meiega vahetult Instagramis @kristinaherodes @heidiruul & @naistejutud Loe lähemalt https://naine.postimees.ee/ Sulle meeldis? Kõik Naistejutud podcasti 255 osa saad leiad siit: https://postimees.pleier.ee/podcast/naistejutud
2/18/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 227. Kuidas aru saada, et tegelikult ainult teeskled suhet?

Paljud kellel on suhe... tegelikult ei ela seda suhet. Karm reaalsus on selline: suhe on vaid surnud fassaad. Teesklus. Miks inimesed teesklevad? Sest nad ei julge end avada ja olla autentsed, nad isegi ei tea kui hea võiks olla päris suhe ja päris elu! Selle asemel nad raiskavad oma elu ja lõhuvad iseennast. Kuidas hinnata oma suhet ja selle mõju endale? Kas see hävitab või arendab sind? "Pehmelt öeldes on meie suhted halvad," tunnistab terapeut. Seda kõiki südame põhjani puudutavat ja väga olulist teemat aitab selgitada psühhoterapeut Eeva-Liisa Vahtra, saatejuht Kristina Herodes.
2/11/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 226. Kuidas astroloogia meid aitab?

Astroloogia aitab inimesel iseendast paremini aru saada. Valgustame läbi, mis tüüp see Kristinka õieti on? Kuula ka podcasti: "Sodiaagisosinad" igal esmaspäeval! Saates külas astroloog Margit Korbe, saatejuht Kristina Herodes.
2/4/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 225. Blondcast. Kahe parima podcasti ühissaade

Kes tegelikult valitsevad maailma? Vandenõuteooriaid leidub omajagu... Päris kindlasti pole asjad nii nagu meile öeldakse. Paljastame siis tõe - tegelikut tõmbavad salamisi niite blondid! Neil on salaühing, kõige pikemad jalad ja juuksed. Blondcasti Kati ja Naistejuttude Kristinka räägivad ülimalt ausalt ja emotsionaalselt veel väga paljudest muudest asjadest - kui julged, siis kinnita turvavöö ja tule meiega, sest blondid juba kartma ei löö!
1/28/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 224. Mitu naist on mehele paras?

Õigel mehel võiks olla korraga vähemalt seitse naist! Stuudios on külas mees, kes nii arvab: "Seal ei olnud midagi keerulist, minu jaoks oli tähtis just see, et nad kõik oleks erinevad. Väline parameeter on see põhiline. Iseloomu - no seda ma ei usu. Üks päev mul on mõtte kõhnemad naised, teisel päeval tahaks priskemat, siis jälle sportlikku." Naised ei pruugi sellest ise teadagi kui palju neid on. Vahel kestavad need paralleelselt kulgevad suhted pikki aastaid ja võtavad päris seebiooperi mõõdud. "Kui tal jälle mingi mees on, siis kuidagi petab ta end selle mehe juurest välja - see jääb tal lapsi hoidma - ja ta on hoopis öö minu juures!" On selline elu paljude meeste salajane südamesoov? Mida naised sellest arvavad? Naistejutud mehega: Peeter Pusa. Saatejuht Kristina Herodes.
1/21/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 223. Naeratav depressioon - mis asi see on?

Kui pealtnäha on inimesel kõik hästi ei pruugi see lõpuni nii olla. Mõned meie seast matavad valu, hirmu, haigetsaamise ja teised tumedad tunded sügavale enda sisse. Me ei julge iial tunnistada, et iseenda seatud ülikõrgetele nõudmistele lõpuni ei vasta. Saates räägime siiralt ja ausalt kui ohtlik selline käitumine on. Kuidas naeratavt depressiooni ära tunda? Mis aitaks? Tähelepanuta jättes võib selline inimene lihtsalt ühel hetkel otsustada, et aitab - ma rohkem ei taha. Enesetapumõtted teevad vahel teoks just need, kes on energilised ja tegusad, kelle särava naetatuse varjus käärivast depressioonist teised ei teagi... Naistejuttude saates on külas üks neid inimesi, kes on alati "see kõige andekam ja kõige tumblim, krooniline päikesekiir ja õnnestuja" Triin Palmipuu. Saatejuht Kristina Herodes
1/14/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 222. Praakmehe saate järg - igas mehes peitub ideaalmees

Suur tänu, armsad kuulajad! Praakmehe saate leidis üles 58 288 inimest ning see tõi suurel hulgal kirju. Saime nii tänu kui sõimu. Samuti mõistsime - vaid parimad mehed on nii tugevad, et kriitikat vastu võtta. Kui probleemist ei räägi saab selle kinni mätsida või naise süüks ajada. Niisiis räägime lahti, milline käitumine paarisuhtes selle varem või hiljem hävitab. Juhtum haaval, ausalt ja halastamatult. Kui tahad leida üles endas tukkuvad ideaalmehe, siis otsi Facebookist üles „Tõeliste Jõulumeeste Challenge“ Kes julgeb, see kuulab. Saates on külas Raul Kalev, saatejuht Kristina Herodes.
1/5/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 221. Peod. Mis on paaritustants ja paaritushüüd? Kui paljud mehed taluvad valje naisi?

Naistejutud mehega: Märt Niidassoo Head uut aasta, kallid kuulajad! Uue aasta alguses räägime pidudest - täna toimub neid kahjuks vähe, aga just pidu me nii väga tahaks! Meie leiame, et auru välja laskmine ja pidutsemine kuulub terve olemise juurde. Aga kuidas peol hakkama saada kui on juba meelest läinud, kuidas sealne elu käis? Kuidas peol muljet avaldada? Kuidas suhteid luua? Jutule saada? Kuidas end üleüldse peol hästi tunda? "Anna mulle ka seda, mis Sinul on," on Märdilt korduvalt küsitud kui ta mõnel peol ennastunustavalt tantsib. Räägime ainetest, alkoholist ja kõigest, mis pidude hämaras maailmas toimub. Märt avaldab ka piirid, millest naised tähelepanu otsides üle astuda ei tohiks. Mis vahe on rõvedal naljal ja krõbedamal komplimendil? Kust lõppeb külgelöömine ja kust algab ahistamine? Kuula, võta vabalt ja pidutse koos meiega! Saates on külas elukutseline meelelahutaja Märt Niidassoo, saatejuht Kristina Herodes.
1/1/20220
Episode Artwork

Naistejutud. 220. Draamad jõululauas: „Ta vajus põlvele ja palus mu kätt kogu perekonna ees. Aga armumine oli juba üle läinud...“

Jõuluaeg peaks olema rahulik ja helge. Kuid tegelikkus on rahust kaugel ja eriti sel aastal. Probleemseid teemasid on õhus piisavalt palju, mida lahkama hakates ka parimad sõbrad ja pereliikmed võivad omavahel tülli pöörata. Pinges inimesed istuvad kriipsuks kokku pigistatud suudega laua ääres ja keegi ei tunne ennast mugavalt, sest pingekirves ripub pea kohal. Kuidas seda olukorda lahendada? Ja millised sõnad on kindel tüli-õli, mida kindlasti ei tasu tulle valada? Mõnedki head soovitused meil õnneks on. "Ühes silmanurgas on heldimuspisar ja teises kannatuspisar, kui täiesti aus olla," räägib Heidi. "Vahel ma lausa palvetan, et tuleks see tüli juba ära! Ma võtaks pigem tüli kui selle pinge..." Dagmar kuulutab, et on totaalne jõulufänn. Ometi on ta üle elanud käe palumise jõululauas perekonna valvsa pilgu all, mis ei pannud sugugi südant rõõmust hüppama. Mis siis sai? Mis muudab pühad ilusaks ja mis keerab need täiesti hukka? Kuula saadet - jagame kõike. Soojad kallistused meie kuulajatele - viimasel kuul on Naistejuttude sõprade arv kasvanud kümme korda. Täname teid kogu südamest!!! Nagu jõuludele kohane on Naistejuttude kulden kolmik, ehk kogu pere koos - stuudios on Dagmar Lamp ja Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes.
12/23/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 219. Karmid mängud magamistoas

Selles seksikas saates räägime voodirõõmudest, mis päris kindlasti kõigile ei meeldi. Miks valust võib lausa sõltuvus tekkida? Miks Heidile meeldib kui peale kirglikku ööd on sinikad kehal? Kuidas haiget saamine võib mõjuda sama vabastavalt nagu psühholoogi juures käimine? Mis asi on magus valu, mis võib erutuse mitu kraadi teravamaks keerata? Kuid selles ohtlikus maailmas on ka riskid ning piirid, millest oleks tark mitte üle astuda. Kui Sinu närvikava on piisavalt tugev, siis tule meiega, lõdvestu ja kuula. Erakordselt intiimses saates avab oma salakirgi Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes.
12/17/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 218. Praakmehed! Mölakad! Miks nad endaga nii hirmsasti rahul on?

Naistejutud mehega. Stuudios Raul Kalev
12/10/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 217. Miks seks vägivaldses suhtes nii hea tundub?

Mida tunneb vägivaldne inimene? See on peamine küsimus, mis ohvreid painab. Kuidas seesama inimene saab vahepeal nii kenasti käituda ja oma armastust kinnitada ning järgmisel hetkel oma kallimat täiesti hoolimatult kohelda? Äkki ma olen tõesti ise süüdi? Sel korral räägime vägivallast teise nurga alt - ka ründav pool ise on tegelikult ohver ja kannataja. Vahel ta lihtsalt ei oska antud olukorras targemini käituda. Kuid teema tõsidust see ei pehmenda - orja-pereme suhe pole iialgi armusuhe. Saates on külas Sõnavägi.ee aktivist Dagmar Lamp. Saate taas nautida Kristinka ja Daki tulist vaidlust, kus üks üritab mõista ja teine paneb armutult paika. Mõlemad räägivad isiklikele kogemustele tuginedes. Tähtis meeldetuletus - meil on see teema südames ja soovime aidata, kuid me pole eksperdid. Kui vajad abi, pöördu kindlasti asjatundjate poole: Vägivallast loobumise tugiliin 6 606 077; Ohvriabi kriisitelefon 116 006; Tallinna psühholoogiline kriisiabi 6 314 300 Räägime, mis on vägivalla esimene tunnus ja miks sisetunnet tasub kuulata ka siis kui kallim kõrval surub peale hoopis teistsugust tõde. Pikaks ajaks ohvri rolli jäämine purustab ka kõige tugevama inimese. Saatejuht Kristina Herodes
12/3/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 216. Toitumishäirete kohutav reaalsus

Kristinka räägib esimest korda elus ausalt ära kõige tumedama episoodi oma elus, kus ta oli rängalt kimpus toitumishäiretega. "Seisin tükk aega ülikoolis trepi ees ja kogusin jõudu, et sealt üles minna..." Ülimalt ausate paljastustega tulevad välja ka teised. Heidi sattus söömishäiretega tilgutite alla ning Liia elus oli periood, kus ta jättis menüüst välja praktiliselt kõik, et ometi alla võtta. Naiste suhted kaaluga on keerulised. Kuid vanusega pole asi lihtsam! Saate teemaks on "Naised ja numbrid". Millised on numbrid, mis kõige julmemalt naiste elu mõjutavad? Kõigest sellest me vähimagi filtrita räägimegi. Stuudios on külas Tuum teatri näitleja Liia Kanemägi, kes käivitas seal osalusteatri "Naised ja numbrid". Lisaks on meiega Naistejuttude armastatud püsikülaline Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes.
11/26/20210
Episode Artwork

Naistejutud mehega. 215. Kari Maripuu: Naistel on karjääri tehes eeliseid, aga enamik ei oska neid kasutada

Naised seisavad tööelus vahel kummalise valiku ees: kas inimestele meeldida või oma tahtele kindlaks jääda? Kuid see on trikiga valik - meeldimise nimel müüme sageli maha oma võimalused juhiks saada! Kuidas naised saavad paremini karjääri teha? Kuidas ettevõtjana läbi lüüa? Laome sulle kõik trumbid lauale - ole vaid kõva naine ja pane end ärimaailmas maksma. Naistejutud mehega on sel korral pühendatud ettevõtlikele naistele. Müüdid sellest, et naised pole ettevõtlikud, ei vasta ammu enam tõele. Lisaks on naistel palju eeliseid, mis ulatuvad isikuomadustest stardikapitaalini. Saates on külas edukas ettevõtja, kogenud mentor ja ärijuht Kari Maripuu. Saatejuht Kristina Herodes
11/19/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 214. Kuidas unistada nii, et unistused täituksid?

Mis on väga tähtis, aga millest räägitakse kriminaalselt vähe? See on unistamine! Unistamine vajab julgust, arendab loovust ning võtab aega - kui see tähtis töö tegemata jätta, on elu palju raskem, kurvem ja head asjad ei pruugi kunagi sinuni jõuda. Sa ei ole õnnelik oma elus? Äkki oled unistamise unarusse jätnud! Pole hullu, kunagi pole hilja unistama hakata. Lisaks räägime sellest kuidas on seotud pisarad ja testosteroon ning kes kui palju häält teeb. Arvake ise kus. Nii et äärmiselt olulised teemad toome teieni nagu ikka lustlike kõrvalekalletega, et kuulamine liiga tõsiseks kätte ei läheks. Külas on Triin Sepp ja Madis Kartau podcastist "Päevapokaal". Kui sa pole veel "Päevapokaali" avastanud, siis on tagumine aeg seda teha - nii julgeid otseütlejaid teisi taskuhäälingute maailmas ei leidu. Iga saade on keskmiselt sama naljakas nagu mõni kreftisem stand-up comedy. Või parem! Saatejuht Kristina Herodes.
11/10/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 213. Töökiusamine on julm vägivald, mis lõhub inimese tervist

"Olen tõsises hädas töökiusamisega naisülemuse poolt..." kirjutas meie kuulaja ja palus teema ette võtta. Vägivald töökohas on kahjuks Eestis küllalt sage, kuid seda varjatakse ja vaikitakse maha. Kuidas töökiusu ära tunda? Mis ei ole töökius? Kuidas vaimne vägivald tööl mõjutab ohvrit ja kogu kollektiivi? Kuidas end aidata? Räägime lugusid elust. Alandamist, karjumist, ahistamist ega mitmeid muid väärkäitumisi ei tohiks mitte keegi töökohal taluda. Varem usuti, et hirmu ja surve abil saab paremaid tulemusi. Ei hoolitud, et inimesed kannatavad - "äraaetud" töötajad saab ju välja vahetada. Tänaseks on teada, et hirmu ja pinge õhkkonnas ei suuda ükski töötaja võimetekohast tulemust teha. Vägivald läheb niisiis kalliks maksma ka majandulikus mõttes. Stuudios Triin Palmipuu ja Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes.
11/5/20210
Episode Artwork

Naistejutud mehega. 212. Kirill Safonov: Mehed valetavad, mis neile naiste seljas meeldib!

Naiste ilu ja riietuse kohal lasub suur hunnik valesid ja põhjendamatut hurjutamist. Kui palju tohib ennast paljastada? Mis värv on kõige seksikam? Millised jalanõud annavad naisele võimu? Mis vigu naised riitudes teevad? Kirill Safonov annab oma värvikal moel suure hulga kuldaväärt stiilitarkusi. Stuudios Naistejuttude püsikülaline Heidi Ruul. Saatejuht Kristina Herodes.
10/29/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 211. Daki paljastab oma suurimad seksisaladused

Selles saates vastab Dagmar Lamp ehk armastatud Daki kuulajate pikantsetele küsimustele. Viimaks ometi ülimalt avameelne Q&A! Milline on olnud Daki elu parim mees ja miks? Mida ta arvab kolmanda kampa kutsumisest? Mis on saanud kõigist neist Tinderi-tüüpidest? Dagmaril pole nüüd võimalust vastamisest kõrvale hiilida ja tuleb kõik ausalt ära rääkida. Saatejuht Kristina Herodes.
10/25/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 210. saade (16.10.21): Daxit!

Tänases Daki juhitud viimases saates räägime identiteedikriisist ja elus edasi liikumisest. Aga ärge muretsege, Daki jääb saatesse edasi külla käima, saatejuhiks aga on nüüdsest Kristina Herodes.
10/14/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 209. saade (9.10.10): varjatud vägivald Eesti kodudes

Statistikaamet alustas Eestis seni suurimat ja terviklikumat suhteuuringut „Turvalised suhted pereringis, tööl ja väljaspool“, et kaardistada meie inimeste heaolu ja turvalisus suhetes. Külas on psühholoog Karmen Maikalu ja statistikaameti uuringute juht Jana Bruns, kes räägivad uuringust lähemalt.
10/7/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 208. saade (2.10.2021): Daxit ja pepupildid

Tänases saates hakkab Daki hüvasti jätma. Siiski pole see tema jaoks veel viimane saade! Aga muutused on õhus ning neist täna räägime. Põhiteema on aga meie lemmik – pepupildid!
10/1/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 207. saade (25.09.21): mehed ei tea, mida mehed tahavad

Saates mitme teema kompott, nagu ikka - räägime nii meestest, kes ei tea, mida nad tahavad, kui ka sellest, kuidas saada kontakti oma isaga.
9/24/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 206. saade (18.09.21): Merike Kütiga eluõnne maagiast

Täna on stuudios külas Parema Elu koolitaja Merike Kütt, kellega räägime pikalt sellest, mis meid õnnelikuks teeb, aga ka sellest, kuidas eluraskustest välja tulla.
9/17/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 205. saade (11.09.21): nõuandeid blogistaaridele, kuidas oma elu avalikult õigesti elada

Me kõik elame oma eraelu vähemal või rohkemal määral avalikult. Mida peaks tegelikult enne postitamist läbi mõtlema? Tõukume saates tuntud blogipaaridest, kuid peamiselt siiski räägime iseenda kogemustest – millest võiksid teised siiski õppust võtta :)
9/10/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 204. saade (4.09.21): emadus pole mingi töö!

Täna loeme ette ühe kuulaja väga hingest tuleva kirja, milles ta jagab meiega väga isiklikku ja valusat emaks saamise teekonda. Sealt edasi räägime meiegi oma emaks olemise kogemusest – kas ja kui suur töö on emadus? Millised on meie karmid reeglid ja kus meil on täiesti suva ja usaldame, et laps teab ise, mis talle parim on?
9/3/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 203. saade (28.08.21): peojärgne kass

Teie ees on Daki ja Kristinka peojärgne kass ehk salajutud, mida me pärast iga asutuse suuremat pidu omavahel ajame. Sel korral me küll nimesid ei nimeta, kuid eheda elamuse meie peojärgsest meeleolust peaksite saama küll.
8/27/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 202. saade (21.08.21): mis tunne on olla nii kuradi ilus?

Kas tõesti oleme me kõik ilusad? Kui jah, siis kuidas?
8/20/20210
Episode Artwork

Naistejutud (30.07.21): 200!

Tegelikult on muidugi tegemist juba 201. saatega, kuid teie ees on «Naistejuttude» juubelilaiv. Rääkisime, nagu ikka, tühjast tähjast – millised seksikad vidinad meil kodus on, mis meile voodis meeldib ning lõpuks ka sellest, kas suhe peaks olema esmatähtis või võib üsna edukalt ka üksi õnnelik olla. Aitäh toetajatele: Vonwicca.com, Ulakas Kaunitar, vinoteek Vabrik, ja kõik meie sõbrad ja fännid!
8/2/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 200. saade (24.07.21): mis imeloom see spontaanne naine on?

Daki on sel korral närvis, sest ei saa aru, kuidas peaks ühe täiskasvanud naise ellu mahtuma spontaansus, mida kohtingusaitidel paljud mehed suisa fetišeerima kipuvad. Mis elu need mehed küll elavad, kellel pole ühtki kohustust? Millegi eest nad vastutama ei pea? Dakile vaidlevad vastu Kristinka ja Heidi.
7/23/20210
Episode Artwork

Naistejutud (199. saade): iga naise suur unistus on abielu, eks ole?

Oleme puhkuselt tagasi ja kohe hakkame jõhverdama! Sel korral on Dakile ette jäänud stereotüüpne uskumus, nagu oleks iga naise suurim unistus abielluda. Samas Heidi ootab väga pulmi ja Kristinka nagu ka tahaks pulma saada, see ei pea olema ta enda oma küll. NB! Pange kalendritesse kirja – meie 200. sünnipäev toimub 30. juulil kell 18. Kus? Aga öelge teie meile! Kutsuge meid külla, pakkuge välja ägedaid kohti, kus me võiksime seda laivi teha!
7/16/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 198. saade. (19.06.21): Hot Girl Summer!

Läheme väikesele suvepuhkusele, sest tahaksime 200. saadet tähistada suurelt ja teiega koos. Seniks aga võtame kiirelt kokku, mis on suvised tähtsad iluprotseduurid. Mida peale määrida, mida selga panna, kust karvad ära kitkuda? Mida kõike on vaja Hot Girl Summeriks?
6/18/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 197. saade (12.06.21): armukadeduskokteil: mango, jäätis ja krevetid

Miks inimesed on armukadedad? Kuidas välja juurida see ebakindlus, mis armukadedusena väljendub? Daki, Kristinka ja Heidi jagavad kogemusi ja püüavad asjas selgusele jõuda. Mango, jäätis ja krevetid tulevad ka mängu, ausalt!
6/10/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 196. saade (5.06.21): paljastame nartsissistide hingeelu

Täna on Dagmari ja Kristinaga terapeut ja enesearenguspetsialist Eeva-Liisa Vahtra ([email protected]), kes teab nartsissistide hingeelu liigagi hästi. Räägime, mis paneb nartsissisti tiksuma, kuidas teda ära tunda ning miks on tema võrgust nii paganama raske lahti rabeleda.
6/4/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 195. saade (29.05.21): maagilised mõtted ja rituaalid igapäevas

Täna on külas nõid Ingrid von Wicca, kellega räägime maagiast. Tegelikult teeme me kõik rituaale, kas me siis teadvustame seda endale või ei. Kuidas saab aga teadlikult maagilise mõtlemise abil oma elu rikastada? Ja kas see päriselt ka töötab? Vaata ka: www.vonwicca.com
5/28/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 194. saade (22.05.21): kuidas rääkida lastega seksist?

Täna on «Naistejuttude» stuudios Daki ja Kristinka kahekesi. Vastame ühele kuulaja küsimusele: kuidas rääkida lastega seksist? Muidugi ei suuda me püsida vaid õiges vaos, vaid kaldume ka siia-sinna, kattes ära nii enda lapsepõlve kui ka naiste saunajutud.
5/21/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 193. saade (15.05.21). Irene Kivi läks koroonaajal mehest lahku: see on olnud huvitav kogemus

Täna on «Naistejuttude» stuudios Dagmar Lambil külas muusikaajakirjanik ja Sky.ee peatoimetaja Irene Kivi, kellega räägime kõikidest neist asjadest, mis on naistele väga olulised. Seejuures tunnistab Irene, et lahutas koroonaajal oma lapse isast.
5/14/20210
Episode Artwork

Naistejutud. 192. saade (8.05.21): kui tundub, et hing on tapetud...

Täna arutavad Kristina ja Daki oma elu hetkeprobleemide üle. Kuidas saada taas jalule, kui kõik ümberringi tundub kokku kukkuvat?
5/7/20210