Winamp Logo
משחקות באש Cover
משחקות באש Profile

משחקות באש

Hebrew, Finance, 1 season, 94 episodes, 3 days, 7 hours, 12 minutes
About
משחקות באש הוא פודקאסט מאת נרקיס אלון שנותן במה לגברים ונשים להעמיק בנושא המגדר, מיניות וההתנהגות המינית במקום העבודה כיום, שלוש שנים אחרי קמפיין מיטו. בשיחות עם מעסיקים, עובדים, פסיכולוגים, אנשים מהמערכת הציבורית, הוגי דעות ומנחי מיניות, נעבוד על להגיע להבנות על הסטנדרט החדש בהתנהגות בין גברים ונשים ונפוגג חלק מהבילבול וההימנעות שקיימים כרגע בנושא במטרה להגיע למקום בו גברים ונשים יכולים לחיות ולעבוד זה לצד זו בהרמוניה וכבוד מבלי שהם צריכים להדחיק את היותם יצורים מיניים. נרקיס אלון היא מייסדת שותפה של דאבליו, רשת בינלאומית לנשים יזמיות, ומנחה סדנאות על מנהיגות נשית באירגונים עסקיים ומוסדות אקדמיים בארץ ובעולם. היא יזמת חברתית, ובשנים האחרונות היתה שותפה להקמת ״זהזה״ ו״אלביישן אקדמי״.
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - רומן בוצ'ימנסקי

בשיחה עם רומן בוצ׳ימנסקי מההומאופתים המובילים בישראל, אשר שם לעצמו למטרה להנגיש את הרפואה ההוליסטית ברחבי העולם דיברנו על איך ההומאופתיה עובדת, מה זה ריפוי עצמי, ואיך זה יכול לתמוך בנו בתקופה זו.  תיקון שיחה מהפרק: בשיחה הזכרנו את השם ריצ׳ארד באך, והכוונה היתה אדוארד באך.  לקריאה נוספת על רומן אפשר להיכנס לכאן   למשחקות באש אפשר להיכנס לכאן, ולאשה חיה כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
7/14/20241 hour, 3 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - ג׳יימס גורדון

ג׳יימס גורדון הוא פסיכיאטר מהארווארד,  אחד ממומחי הטראומה המובילים בעולם, התוכניות שלו תומכות ביותר ממיליון אנשים בעולם (כולל גם בישראל ובעזה), בשיחתנו שהתקיימה באנגלית דיברנו על מה זו טראומה, איך אפשר להתחיל לטפל בה ודוגמאות שונות לאיך ריפוי משנה את העולם. שיחה מאד רלוונטית וחשובה לתקופה.  לאתר של ג׳יימס ניתן לבקר כאן  למשחקות באש כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן See omnystudio.com/listener for privacy information.
6/28/202453 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - אריאלה סימס

אריאלה סימס, אישתו של וילי סימס ז״ל, שחקן הכדורסל האגדי, המאמן והמנטור של רבים, משתפת על דרך ההתמודדות הייחודית שלה באובדן של אהבת חייה, על האהבה שהיתה ביניהם ועל מציאת משמעות מחודשת. זהו פרק שיכול לתת תקווה לאנשים רבים שמתמודדים כרגע עם אובדן, כמו כן השראה על אהבה וזוגיות.  הפרק יוצא היום לכבוד יום הולדתו של וילי סימס, תודה על ההשראה שאתה ונוח על משכבך בשלום.  לפייסבוק של אריאלה סימס אפשר לבקר כאן  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
6/16/202447 minutes
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - שאולי הרציק פז

בשיחה עם שאולי פז, מייסד מדיקל קר ועמותת אמפא- ארגון מרפא אינטגרטיבי לרפואת גוף נפש, אשר שותף ברשת מרכזי החוסן ותומך בנפגעים וחיילים מהמלחמה-  דיברנו על טראומה, איך היא מתבטאת כרגע, למה זה דחוף שנטפל כבר עכשיו. ואיך אנחנו מתחברים למשמעות החיים שלנו בזמנים אלו. פרק מעורר ומשמעותי מאד.  לאתר של מדיקל קר אפשר לבקר כאן, יש להם מספר תוכניות שהם כבר מציעים לחיילים ואזרחים וחלקן ממומנות כבר, רק תבואו!  למשחקות באש ניתן לבקר כאן, לאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/29/20241 hour, 3 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - תמי צורי

בשיחה עם תמי צורי, מייסדת עץ בעיר דיברנו על הכוח המרפא של הטבע והאדמה, מדוע בני האדם התנתקו מהסביבה והדרך הפשוטה לחזור הביתה.  למעקב אחרי התוכן של תמי צורי אפשר לבקר כאן ולקורס שלה אפשר לבקר כאן  למשחקות באש כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/17/202456 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - סיון טמיר משגב

בשיחה עם סיון טמיר משגב, שמלווה חולים סופניים ואת משפחתם כשהם עוזבים את עולמם,  דיברנו על איך למות ומכאן גם איך כדאי לחיות. שיחה משנת תודעה.  לאתר של סיון אפשר לבקר כאן לאתר של נרקיס אלון כאן, ולמשחקות באש כאן.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/3/202451 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - ציפור מייזליק

בשיחה עם ציפור מייזליק, מאמנת אישית ועסקית, היא מנחה במיתודה להתמודדות עבור אנשים שלא בטוחים לגבי השלב הבא שלהם מקצועית או אישית, מה שמאפיין אנשים רבים תמיד ועל אחת כמה וכמה בתקופה זו. המיתודה שציפור מסבירה עליה בפרק הזה עבדה באופן קסום עבור אנשים רבים - וגם עבורי פעמיים כבר. ואני מאד ממליצה לנסות את זה. את הפרק הקלטנו יחסית בתחילת המלחמה וחיכיתי עוד ועוד לזמן שכבר יתאים לדבר בו על חלומות- לצערי הזמן המתאים לא הגיע, אבל הפרק הזה חייב לצאת לאור.  לאתר של ציפור ניתן לבקר כאן למשחקות באש ניתן לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/22/202453 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - אלון שמש

אלון שמש הוא נגן דיג׳ ומנחה, ומה שמשותף לכל מה שהוא עושה זו הכוונה לתמוך באנשים לשהות ב״זמן חלום״. בשיחה שלנו הוא דיבר על הכוח שיש בלשמור שבת מבחינה רוחנית, רגשית, מנטלית ואנושית. בין אם אתם מתחברים לדת, או ממש מגדירים את עצמכם חילוניים, השיח יכול לתת הרבה תמיכה.     לאתר של אלון שמש ניתן לבקר כאן  למשחקות באש ניתן לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/12/202446 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - דוקטור אילנה קוורטין ואורית פיול אור

רגע לפני סיומו של חודש מרץ, חודש האישה הבינלאומי, ישבתי לפרק מיוחד עם שתי אורחות שמביאות נקודות שונות על הספקטרום במסע של הנכחת הנשיות בחברה: דוקטור אילנה קוורטין, מחברת הספר ״כלואות״ מספרת על תופעת השתלטנות הקיצונית, ואורית פיול אור, מחברת ״אשה יודעת״ , ״כישופים ומכשפוטובות״ ו״אני כאן״ מדברת על ההסכמה להיות מי שאנחנו וקבלה עצמית מלאה.  לספר של אילנה קוורטין אפשר לבקר כאן  לספרים של אורית פיול אור אפשר לבקר כאן  למשחקות באש כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/30/202454 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - נאדר בוטו

בשיחה עם נאדר בוטו, מייסד המרכז לרפואה אינטגרטיבית ורופא בעל שם בינלאומי, עשינו שיח כנה מאד על המצב במדינה ואיך אפשר להשוות את זה מחלה אשר זקוקה לריפוי, איך אנחנו יכולים להיות הרופאים והמטופלים של המצב. זוהי נקודת מבט הוליסטית ושיחה אמיצה מאד בימים לא פשוטים. See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/19/202458 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - יובל פלוק

בשיחה עם יובל פלוק,  מייסד שותף ב״וונדרלנד״- ארגון שמנהל מספר פרויקטי תודעה וריפוי גוף ונפש בתאילנד, וגם תומך במקרים רבים של פוסט טראומה מאז תחילת המלחמה- דיברנו על איך אפשר לצמוח מטראומה, לקחת אחריות על התודעה שלנו ולהיות במצב של חיוניות וחיוביות אפילו בתקופות הקשות ביותר. שיחה מעירה ומאירה. See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/10/20241 hour, 3 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - ריצ׳ארד ראד

בשיחה עם ריצ׳ארד ראד, מייסד שיטת המפתחות הגנטיים שנבחר לאחד מ100 המנהיגים הרוחניים המשפיעים בעולם, דיברנו על איך אנשים יכולים לגשת אל המתנות החבויות שבתוכם וככה למצוא משאבים פנימיים כדי להתמודד עם כל אתגרי החיים והתקופה הנוכחית, על הצד המואר בתקופה שבה אנחנו נמצאים ועל הפוטנציאל הגבוה של כל אחד מאיתנו. המפתחות הגנטיים זו אחת השיטות לפיענוח עצמי שהכי השפיעה עלי ועל היחסים שלי עם אנשים והשיחה הזו היא דלת כניסה לחיים מועצמים.  לאתר של המפתחות הגנטיים (ששם תוכלו בין היתר גם ליצור לעצמכם פרופיל ללא עלות) אפשר ללחוץ כאן ולקהילת המפתחות הגנטיים בישראל אפשר ללחוץ כאן  למשחקות באש אפשר ללחוץ כאן, לאתר של נרקיס אלון אפשר ללחוץ כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
2/16/20241 hour, 18 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - צביקה עינב

בשיחה עם צביקה עינב, מייסד ״אבא חטוב״, שנגע בעשרות אלפי אנשים, דיברנו על איך אנשים יכולים בתקופה כזו ליצור, להכניס כסף ואפילו לדייק את עצמם עוד יותר. מספר ימים לאחר הקלטת הפרק, צביקה הודיע שהוא עוזב את אבא חטוב ומתחיל דרך חדשה(שהוא דיבר עליה גם בפרק הזה.) אפשר לקרוא על ההחלטה שלו לעזוב כאן, לעקוב אחרי התכנים שלו כאן, ואחרי ההדרכות החינמיות שלו לבעלי עסקים כאן.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, לאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
2/9/20241 hour, 2 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - ליאת שדה סעדון ונורית אלדר

בשיחה מרטיטה עם ליאת שדה סעדון, סופרת ואשת הייטק ששכלה את בנה בעזה, ועם נורית אלדר שמתקשרת עם אנשים לאחר מותם, דיברנו על החיים לאחר המוות, איך ה״מתים״ עדיין חיים ונמצאים בינינו, ואפילו קיבלנו מסרים לייב שלא השאירו את העיניים יבשות.  שיחה מרחיבת תודעה שמשמעותית לשמיעה לכל אדם שאיבד אדם אהוב בחייו.  לקריאת הטקסטים של ליאת אפשר לבקר כאן, כאן וכאן.  ללמידה על עבודתה של נורית אפשר לבקר כאן.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/30/20241 hour, 15 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - צ׳ארלס אייזנשטיין

בשיחה עם צ׳ארלס אייזנשטיין, הוגה דעות אמריקאי שמרבה להתבטא בנושא המלחמה, דיברנו על השורש של קונפליקטים בין קבוצות, על איך כל אחד מאיתנו יכול לעשות את התהליכים הפנימיים שיביאו לפתרונות שעוד לא חשבנו עליהם לפני, על המציאויות השונות מנקודת המבט של כל צד, על הכאב הגדול ואיך אפשר באמת לדמיין פה מציאות אחרת וחדשה.  זה שיח מורכב שמחבר בין גבוה נמוך, פרקטי לדמיוני, כאב וריפוי.  לקריאה עוד על עבודתו על צ׳ארלס אייזנשטיין אפשר לבקר באתר שלו כאן,  לביקור במשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן  See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/23/202458 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - חיה גלבוע

בשיחה עם חיה גלבוע, מלמדת מנחה ויוצרת קבוצות הלימוד:״חדר משלך״, עסקנו בסוגיות תלמודיות בנושא ״חלומות״, ואיך החוכמה של הימים ההם יכולה לתמוך בנו בימים הנוכחיים.  כדי ללמוד עוד על עשייתה של חיה אפשר להיכנס לאתר שלה, כאן.  לקבוצת משחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/16/202453 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - מרדכי בר אור

בשיחה עם מרדכי בר אור, מייסד קולות ומחבר הספר ״והיה ברכה״ על המשמעות העמוקה של הברכה ואיך אפשר ויש צורך למצוא אותה גם בתקופה בה אנו נמצאים.  לספר ״והיה ברכה״ אפשר לבקר כאן למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/8/202451 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - עלמה זוהר

עלמה זהר מדברת על מהות הכתיבה בתקופה הזו, ועל התהליך האישי שלה- ונותנת תרגילים שהמאזינים יכולים לעשות כדי להשתמש בכתיבה ככלי של ריפוי.  לעדכון על פעילותיה ניתן לבקר כאן  למשחקות באש ניתן לבקר כאן, לאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/2/20241 hour, 2 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - עידו פורטל

בשיחה עם עידו פורטל, מהאנשים המובילים בעולם (אם לא המוביל) בתחום התנועה, דיברנו על מהו תירגול אמיתי, איך הוא יכול לאפשר לנו לחיות יותר, למה זה משמעותי במיוחד בתקופות כאלו, ועל המשמעות הרחבה של תנועה.  לקריאה עוד על עבודתו של עידו פורטל, אפשר לקרוא כאן.  למשחקות באש אפשר ללחוץ כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/27/20231 hour, 28 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - נורית אלדר

בשיחה עם נורית אלדר, מחברת ״מכתבים מהעולם הבא״, דיברנו על ״העולם שמעבר״, איך אפשר להתחיל להתחבר אליו ולנהל איתו קשר ומה אפשר ללמוד ממנו על הימים בהם אנחנו נמצאים.  לקרוא עוד נורית אלדר בקרו כאן,  לביקור במשחקות באש בקרו כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/23/20231 hour, 1 minute, 46 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - מני ברזילאי

בשיחה עם מני ברזילאי, מייסד תוכנית מיכא״ל ואיש חינוך פורץ דרך, הוא סוקר את המצב הביטחוני והחברתי של מדינת ישראל ומצליח לתת תמונה אופטימית (!), הוא מדבר על אופטימיות ככלי לחוסן ונותן כלים ליציאה מאיזור הנוחות שלנו. שיחה מרתקת.  כדי ללמוד עוד על תוכנית מיכא״ל אפשר לבקר כאן.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, לאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/19/20231 hour, 33 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - אורקה טפלר

בשיחה שהיתה רובה תוך כדי שירה, ביטאנו את חשיבות הביטוי הקולי בתקופה זו, קיבלנו כלים איך לתרגל אותו ובעיקר הזזנו המון רגש.  להאזנה לאורקה ניתן ללחוץ כאן, ולאתר שלה כאן.  למשחקות באש כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/16/202343 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - אירי ישראלי רושין

בשיחה עגולה אירי מתקשרת את התפקיד העמוק של הנשים והאנרגיה הנקבית במצב הקיים, וגם בכינון עולם חדש שירוויחו ממנו כולם. פרק שמחבר לרחם הקולקטיבי.  ״תמיד היתה לי חווייה עמוקה שיש משהו בסיסי עמוק שחסר בחברה שלנו. אני פוגשת את החסר הזה אצל כל אישה שאני פוגשת. אני פוגשת את זה אצל כל גבר שאני פוגשת.״  לקריאה עוד על עבודתה של אירי אפשר לבקר באתר שלה.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, לאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/13/202345 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - ציפי רז

ציפי רז היא הבימאית של הסרט "The 1 Field״ שהופץ ליותר מ100 מדינות ודרך ניסויים הראה למאות אלפי אנשים שהתודעה שלנו משפיעה על המציאות שלנו בצורות שאנחנו לא יכולים לדמיין.  ב 21 בדצמבר הם מתכנסים לניסוי האחרון בסדרת הניסויים בפיקוח מכון HeartMath אותו ינחה ד"ר רולין מקרטי סגן נשיא ומנהל המחקר במכון. באירוע ישתתפו כל הדוברים של הסרט ויחשפו גם את תוצאות ששת הניסויים שיתרחשו במהלך השנה. לרכישת כרטיסים אפשר לבקר כאן. למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/9/202351 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - פריידי מרגלית ואלימור הניג

לכבוד חנוכה, פריידי ואלימור הסבירו מהו נס לפי תפיסת המטאיזם, נתנו כלים כדי לזמן ניסים (זו תקופה בה אנחנו בהחלט צריכים כאלו) וגם איך מעלים את האנרגיה שלנו למעלה בימים אלו.  לאתר של מרחב מודעות אפשר לבקר כאן.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן.  See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/7/20231 hour, 8 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - איילה אלישע

בשיחה עם איילה אלישע, מורת דרך לנשיות בדרך הטבע ומייסדת שיטת ה M, היא הנגישה לנו בדרכה כלים איך אנחנו יכולים לעבוד עם כאב דרך הגוף- הפיזי והרגשי.  לאתר של איילה אפשר לבקר כאן.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/3/202344 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - ישי גסטר

ישי גסטר, שמוביל בארץ את תחום הקונסטלציה המשפחתית, הסביר על הגישה, על המשמעות העמוקה של משפחה, למה משפחה זה בסיס הכוח שלנו ואיך מתמודדים עם היבטים לא מתפקדים במשפחה שלנו. פרק מרתק שנותן כוחות להתמודד עם המצב ונקודת מבט נוספת.  לאתר של הקונסטלציה ניתן לבקר כאן.  למשחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/30/202355 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש רותי בר שלו ונועה גולן

תוך כדי הקשבה עמוקה, רותי בר שלו ונועה גולן דיברו מתוך השבר על מה כבר עבר זמנו ומה הדבר החדשים שיכולים לתפוס את המקום.  לקריאה על התנועה של רותי ונועה: תנועה של נשים חכמות ואמיצות שמתוך השבר אומרות אמת, דורשות אמת ומתפרקות מהסיפורים והמבנים הישנים שבא זמנם לחדול, בעוצמה באהבה ובשלום- אז בואי לכאן.  לקבוצה של משחקות באש אפשר לבקר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/27/20231 hour, 3 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - מיכאל אופק

בפירוט, יסודיות, ודידקטיות מיכאל אופק, מהאסטרולוגים המובילים בישראל, מנתח את התקופה לפי הכוכבים, מה צפוי לנו בארץ ובעולם, ואיפה זכות הבחירה שלנו בתוך כל זה.  לאתר של מיכאל אופק אפשר לבקר כאן  למשחקות באש אפשר כאן, ולאתר של נרקיס אלון כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/25/20231 hour, 37 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - לוהאריה

לוהאריה היא הוגה דעות, סופרת ויזמית חברתית העוסקת בקידום אנשים וקהילות אל עבר פוטנציאל המימוש המיטבי שלהם. בשנת 2007 ייסדה את מרכז לוהאריה המחנך ומכשיר קהילה של מנהיגים, מטפלים ומובילי דרך ברחבי העולם. בשיחתנו היא נתנה נקודת מבט נוספת על האירועים שעוברים עלינו עכשיו, על איך כל אחד יכול להתחבר לייעוד שלו בתקופה זו ובסוף הפרק גם עשינו פעילות אנרגטית להשבת החטופים.  לאתר של מרכז לוהאריה ניתן ללחוץ כאן, במרץ 2023 ייפתח מחזור נוסף של מודול 1 של התכנית להכשרת מנהיגים ומטפלים - לקריאה על התכנית.  לקבוצת משחקות באש ניתן ללחוץ כאן, לאתר של נרקיס אלון ניתן ללחוץ כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/21/202358 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש - רפי אוסטורף

בשיחה עם רפי אוסטורף, יושב מועצה אזורית גוש עציון ומחנך למיניות חיובית, דיברנו על תקומה בתקופות שכאלו ועל האמונה כמשאב בתקופה כזאת.   משחקות באש תחת אש זו העונה השלישית של הפודקאסט ״משחקות באש״ של נרקיס אלון, הפודקאסט בדרך כלל עוסק במיניות, מגדר ויחסים אבל כדי לתת מענה למצב בארץ העונה הזאת מוקדשת לשיחה עם מורים ומנחים בשביל לקבל כלים לחוסן והתמודדות עם המצב בישראל.  לאתר של רפי אוסטורף אפשר לבקר כאן.  לאתר של נרקיס אלון אפשר לבקר כאן, ולמשחקות באש כאן See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/16/202345 minutes, 1 second
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש- ערבה גרזון רז

בשיחה עם ערבה גרזון רז דיברנו על גוף ואהבה ואיך הם יכולים להיות מקור של תקווה בימים של חושך.  משחקות באש תחת אש זו העונה השלישית של הפודקאסט ״משחקות באש״ של נרקיס אלון, הפודקאסט בדרך כלל עוסק במיניות, מגדר ויחסים אבל כדי לתת מענה למצב בארץ העונה הזאת מוקדשת לשיחה עם מורים ומנחים בשביל לקבל כלים לחוסן והתמודדות עם המצב בישראל.  לאתר של ערבה ניתן ללחוץ כאן  לאתר של נרקיס אלון ניתן ללחוץ כאן, לקבוצת משחקות באש כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/16/202339 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש- עופר ישראלי

בשיחה עם עופר ישראלי, מייסד שומרי הגן, דיברנו על ההבדל בין ״ייעוד״ להגשמת חלומות, למה לנסות ליצור מציאות בשביל החלומות שלנו זו מאגיה שחורה, איך בתקופה כזאת אפשר להתחבר לייעוד ולשירות הכלל ואיך זה מסייע לנו לעבור אותה יותר שפויים ומאוזנים.  משחקות באש תחת אש זו העונה השלישית של הפודקאסט ״משחקות באש״ של נרקיס אלון, הפודקאסט בדרך כלל עוסק במיניות, מגדר ויחסים אבל כדי לתת מענה למצב בארץ העונה הזאת מוקדשת לשיחה עם מורים ומנחים בשביל לקבל כלים לחוסן והתמודדות עם המצב בישראל.  לאתר של שומרי הגן ניתן ללחוץ כאן, לבלוג של עופר ישראלי ניתן ללחוץ כאן  לאתר של נרקיס אלון ניתן ללחוץ כאן, לקבוצת משחקות באש כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/16/20231 hour, 1 minute, 21 seconds
Episode Artwork

משחקות באש תחת אש-רחלי ראובן

רחלי ראובן היא משוררת יזמית ומנחה- בשיחה אנחנו מדברות על ניצחון החיים והיצירה ואיך זה יכול לסייע לנו בתקופה הזאת, על איך מפתחים אמונה ואיך היא יכולה לשמור עלינו.  משחקות באש תחת אש זו העונה השלישית של הפודקאסט ״משחקות באש״ של נרקיס אלון, הפודקאסט בדרך כלל עוסק במיניות, מגדר ויחסים אבל כדי לתת מענה למצב בארץ העונה הזאת מוקדשת לשיחה עם מורים ומנחים בשביל לקבל כלים לחוסן והתמודדות עם המצב בישראל.  לקריאה של עבודתה של רחלי ראובן ניתן להיכנס לכאן  להצטרפות לקבוצת משחקות באש ניתן להיכנס לכאן.  לקריאה עוד על נרקיס אלון, אפשר להיכנס לאתר כאן.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/13/202355 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

ערבה גרזון רז ונרקיס אלון בלקט סיום עונה: חוזרות אל הכוח שלנו

את העונה השניה בחרנו לסכם עם פוקוס על מנהיגות נשית בשיחה מהמייסדות של משחקות באש על מה תומך בנשים להוביל בתקופה בה אנחנו חיים: יעל דקלבאום , מיה טבת דיין , חיותה גורן, אפרת וולפסון , אביגיל רות לב, מיכל כהן שמחה , יעל שוראקי , שירלי נווה, רונית כפיר , מירה ארצי פדן, מורן זר, לי ראובני, ענת בירן פרוסט, תמיר אשמן, זוהרה טרייסטמן, קרין קידר ואורקה בשיח על מנהיגות נשית, איך נשארות דלוקות, יחסים עם כסף, השמעת הקול שלנו כדי לייצר שינוי בעולם וכמובן איך הכל קשור בחיבור שלנו עם הגוף. אפילו עשינו בסוף ראפ !!! לקישור לספר אשה חיה(שמגיע גם בגרסת אודיו): ניתן ללחוץ כאןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/1/20231 hour, 5 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

ניל״י גולדפיין על מיניות ואירגונים

הפרק היום עוסק במיניות ואירגונים, כן כן כמו שקראתן, שתי המילים האלו ביחד. הפרק הזה הוא סגירת מעגל לפודקאסט עבורי, כי זה הפרק האחרון לעונה השניה (חוץ מהלקט שיהיה הפרק המסכם הבא). בפרק הראשון בעונה הראשונה (אי שם ב2020), עסקנו במצב בארגונים אחרי מיטו והתחלנו לשאול שאלות ראשוניות על השלבים הבאים. בשיחה בפרק הזה עם נילי גולדפיין, יועצת בכירה לניהול שעובדת עם החברות הגדולות במשק,  לקחנו את זה כמה צעדים קדימה ודמיינו ביחד עולם בו ארגונים מלמדים תקשורת כנה בנושא ואפילו התמרה של האנרגיה לתפוקת עבודה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/11/202344 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

מעיין סבח ונועה פז על פלואידיות מגדרית

בשיחה עם נועה פז ומעיין סבח סקרנו את המושגים הבסיסיים בפלואידיות מגדרית:  איך נראה תהליך שינוי מין, מהי דיספוריה מגדרית, מה זה להיות דראג, מהי עמדתן לגבי ההתבטאויות הפוליטיות בנושא, איך זה מרגיש כשבן זוג/ילד עושה שינוי מין ועל החופש להיות מי שאנחנו.  לעמודים של מעיין סבח ניתן ללחוץ פה וגם פה  לפודקאסטים של נועה פז ניתן להאזין פה וגם פה לאשה חיה (מגיע גם בגרסת אודיו) ניתן ללחוץ פה See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/26/202358 minutes
Episode Artwork

ליבי טישלר, אלון גרזון רז וענת ניר על להטב״ק וביסקסואליות- "למה לפסול חמישים אחוז מהאוכלוסיה?״

בשיחה עם ליבי טישלר, אלון גרזון רז וענת ניר דיברנו על הספקטרום הרחב שאפשר לנוע בו כשאנחנו מאפשרים לעצמינו לחקור את המיניות שלנו, על למה לא כדאי לפסול חמישים אחוז מהאוכלוסיה, על איך מדברים עם הבן זוג, איך מתמודדים עם פחד המוות הכרוך בהתנסות, על מה זו קווירית ולמה היא לכולם ולמה הפוליטיקה מגיעה אלינו עד למיטה! דרך שאלות הכי בסיסיות בעולם ומרואיינים מצוינים, הפרק הזה מנגיש את הנושא בצורה נדירה.  לקישור למאמר של אודרי לורד ניתן להיכנס לכאן  אפשר לקרוא עוד על ליבי טישלר כאן  על מעגלי הגברים של אלון גרזון רז כאן  על המכללה הפיננסית של ענת ניר כאן  ולהזמנת הספר אשה חיה (שמגיע גם בגרסת אודיו) אפשר להיכנס לכאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/6/202355 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

שרה שרגא על מיניות אחרי לידה

בשיחה עם שרה שרגא דיברנו על למה משתנה החשק אחרי הלידה, השינוי הגדול שהגוף והרגש חווים, צורך ההזנה שלנו, איך מגשרים על הפער בין הגבר והאישה, איזה צורך קיים בקיום יחסי מין חוץ מפורקן?על איך לעבוד עם השינוי וכלים להתחבר למיניות שלנו אחרי לידה. להזמנת הקורס הדיגיטלי אשה חיה של שרה שרגא: https://www.ishahaya.com/ להזמנת הספר אשה חיה (מגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/22/202341 minutes
Episode Artwork

הקול העגול

בפרק מיוחד לכבוד יום האישה:נדבר על להביא את הקול העגול, בשיחה עם שירלי נווה וחיה גלבוע דיברנו על איזה סיפורים קיימים בתרבויות שונות שתרמו לדיכוי של נשים, איך ניתן לייצר פרשנות מעצימה למקורות, על הצורך בהגות נשית ועל למה עכשיו זה הזמן הכי טוב להשמיע את קולינו- הקול העגול. להרשמה למעגלים עתידיים של נשים חיות מביאות את הקול העגול ניתן להירשם כאן  לאתר של סדרה ירח חדש בלינק הזה ושוק המתנות בלינק הזה  See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/7/202348 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

בונות אלטרנטיבה- מורן זר ועופר נוימן על מחאה, דמוקרטיה והתעוררות

בשיחה עם מורן זר מייסדת בונות אלטרנטיבה, ועופר נוימן מנכ״ל איגי דיברנו על מחאות של ארגוני נשים וארגוני להט״בים ומה יש להם ללמוד זה מזה בתקופה זו. מהם החוקים למען נשים שכרגע הממשלה בוחרת שלא לקדם, מדוע נשים רבות עוד לא משתמשות בכוח ההשפעה שלהן, מה אפשר ללמוד מהמאבק של הארגונים הלהט״בים. על ארונות שכולנו חיים בהם, למה האישי והמיני הוא הכי פוליטי- ומה התפקיד של דמוקרטיה בכל אלו.  זהו פרק פוליטי- ראו הוזהרתם!  להצטרפות לבונות אלטרנטיבה: כאן לתמיכה בהדסטארט: כאן  לתמיכה באיגי: כאן  להזמנת הספר אשה חיה (מגיע גם בגרסת אודיו) : כאןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/21/20231 hour, 3 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

מאשה הלוי על יחסים פתוחים

בשיחה עם מאשה הלוי דיברנו על מערכות יחסים פתוחות, על ההבדל בין לנהל יחסים ממקום בריא למקום של בריחה, למה במערכות פתוחות אי אפשר להיות בריצוי , על ההבדל בין יחסים פתוחים לכאלו שיש בהם פתיחות, כלים לאנשים שרוצים להתנסות בדרך הזו ואיך מתווכחים לילדים את דרך החיים הזו.  לאתר של מאשה הלוי https://mashahalevi.co.il/ להזמנת הספר אשה חיה https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/10/202337 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

גברים מדברים זוגיות- 3 גישות שיעזרו לנו להפסיק לריב.

בשיחות עם תמיר אשמן, מיכאל פינקל ודניאל קישינובסקי דיברנו על ההבדל בין זעם לכעס, עקרונות התקשורת המקרבת, איך לכעוס נכון, למה צריך לנהל שיחה על עצם קיומה של שיחה, איך הזוגיות יכולה לברוא מציאות חדשה (במקום שיחזור דפוסי ילדות) ואיך כל זה קשור לתקציב הביטחון.  להזמנת הספר אשה חיה (מגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/29/20231 hour, 7 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

על כאבים בחדירה

בשיחה עם לי ראובני ורונית בן אליהו, דיברנו על סיבות שונות לכאבים בחדירה, דרכים לטיפול, אילו פעולות אנחנו יכולות לנקוט כדי לשחרר את הכאב, איך זה קשור לעולם הרגשי, לשכמות ואפילו ללסתות שלנו.  הפרק הזה משמעותי עבורי במיוחד כי כאבים בחדירה זה מה שהוציא אותי למסע לעבר הגוף שגרם לי לכתוב את הספר ״אשה חיה״ וגם ליצור את הפודקאסט הזה. כמו שתשמעו בשיחות שבפרק  התמודדות עם כאב עשויה  להכיל  מתנה ענקית של גילוי עצמי, ואני מקווה שהפרק הזה יעודד אתכן לצאת למסע הזה!  להזמנת הספר אשה חיה(מגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-book להזמנת הקורס נשים חיות שנותן כלים מעשיים לעבודה מהבית לעבר הגוף והמיניות: https://www.narkisalon.com/yourjourneySee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/9/202352 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

מירה ארצי פדן על היוגה הנשית, מחזוריות הגוף ובריאות האישה

בשיחה עם מירה ארצי פדן, מייסדת היוגה הנשית, דיברנו על למה חשוב שהתרגול הגופני של נשים ייקח בחשבון את המחזוריות וכל מעברי הגוף, איך תירגול נכון יכול לתמוך לנו את המצב הנפשי, רגשי ויצירתי. בנוסף עברנו על ההשפעה של ההורמונים השונים שנמצאים בכל שלב מחזור וכלים שאפשר להשתמש בהם כדי לתמוך בנו. זו שיחה שמשנה תודעה בנוגע ליחסים שלנו עם גופינו.  לאתר של היוגה הנשית וכל המשאבים הקשורים: https://www.yogaforwomen.co.il/ להזמנת הקורס נשים חיות: https://www.narkisalon.com/yourjourney להזמנת הספר אשה חיה: https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/26/20221 hour, 2 minutes, 1 second
Episode Artwork

יעל שוראקי וליאת טופז על האגן הנשי

באגן נמצאת מערכת הרבייה נרתיק, רחם, שחלות, חצוצרה.מערכת השתן – והקצה התחתון של מערכת העיכול. הרבה מאיתנו מתחילות לשים לב אליו כשמשהו מתחיל להשתבש, אבל ברגע שהופך להיות חלק מחיינו קשה להפסיק; ישבתי לשיחה עם שתי נשים שיצא להן לפגוש אגנים רבים; יעל שוראקי וליאת טופז. בשיחתנו דיברנו עלההיבט הנפשי רוחני שבאגן, העוגן שמהווה, הכאבים בחיינו שמכיל, וקיבלנו גם כלים להתקרב אליו. זה פרק לנשים שרוצות לחקור את סודות גופן.  להזמנת הספר אשה חיה (שמגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/7/202254 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

על טראומה מינית וריפוי

לרגל יום המאבק באלימות כלפי נשים הפרק משתף שיחה עם דורית בר ומיטל פריברג לוסטיג, נשות טיפול שהן גם נפגעות תקיפה מינית, דיברנו על התהליכים האישיים של כל אחת בהכרה בטראומה,  איך השפיעה לה על החיים, איך יכול להיראות תהליך של ריפוי והחיים שיש מעבר לכאב. שתי עדויות מעוררות השראה שנותנות המון תקווה.  לצפייה בסרט של דורית בר, ניתן לבקר בלינק הזה  לאתר של מיטל פריברג לוסטיג ניתן לבקר כאן ופודקאסט מאשה לאשה  להזמנת הספר אשה חיה, כאןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/24/202256 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

יהודית כץ על פסיכולוגיה חיובית ויחסים

בשיחה עם יהודית כץ, יועצת, מרצה וכותבת מתמקדת בפסיכולוגיה חיובית ופסיכולוגיה מעשית מחקרית ניתחנו מקרים אנונימיים בנושאים שונים; מה עושים כשבת הזוג מתעלמת, איך יודעים האם להיפרד, איך מתמודדים עם מקרה של פתולוגיה בבן הזוג ומה לבחור; ריגוש או יציבות? להזמנת הספר אשה חיה (מגיע גם בגרסת אודיו): ניתן ללחוץ כאןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/10/202247 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

רונית כפיר על מעגל ההסכמה: גבולות ביחסי עבודה וביחסים אינטימיים

בשיחה עם רונית כפיר, דיברנו על גבולות: ביחסים אינטימיים, ביחסי עבודה ועל הקשר הקיים ביניהם. דרך מעגל ההסכמה של בטי מרטין דיברנו על איך נראה היישום שלו במיניות, בהתנהלות עם כסף ובאופן בו אנחנו מנהלות את היחסים בחיינו. עברנו דרך משא ומתן, למתי אפשר לקחת מאה אחוז אחריות, מתי הציפייה הזאת הופכת להיות האשמת הקורבן , עד לאיזה שיחות חשוב שננהל קודם כל עם עצמינו ורק אחרכך עם בני זוג או לקוחות. לינק לקורס של רונית: https://www.ronitkfir.com/workshop/ לינק להזמנת הספר אשה חיה(מגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/30/202245 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

להרפות את הפות עם מיכל כהן שמחה

בשיחה עם מיכל כהן שמחה, מחברת הספר:״להרפות את הפות״, מורה ומנחת טקסים דיברנו על למה רובינו כלכך מכווצות שם למטה, מה המחיר שאנחנו משלמות על זה, איך זה קשור ליחסים שלנו עם גברים, איך מרגישה ״פות רפויה״, ואיך כל זה קשור לבריאת מציאות. בסוף גם קיבלנו תרגילים שיכולות להתחיל לעבוד איתן.  להזמנת להרפות את הפות ניתן ללחוץ כאן להזמנת הספר ״אשה חיה״ (מגיע גם בגרסת אודיו) ניתן ללחוץ כאן. See omnystudio.com/listener for privacy information.
10/10/202235 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

אשה חיה-סיפור על הגשמה ועונג, פרק ראשון

לרגל החגים והכניסה של ״אשה חיה״ לחנויות הספרים, בפרק הזה אני משתפת את הפרק הראשון של אשה חיה באודיו, ולפני הפרק אני מארחת את אלון עיני, אחד מגיבורי הסיפור וגם בן זוגי היקר לשיחה על המסע המשותף שלנו.  להזמנת ספר אודיו:  https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/16/20221 hour, 13 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

מה צריך שיהיה ואסור שיהיה בסדנת מיניות כדי שתהיה בטוחה?

בשיחה יונינה פלנברג - אשר מרכזת את התחום של הפגיעה בקהילות במרכז הסיוע לנפגעות ונפגעי תקיפה מינית בת״א דיברנו על העדויות הקשות שעלו לגבי פגיעות במרחבי המיניות המקודשת, ומהם הדברים שיש ליישם כדי למנוע מקרים כאלו בעתיד, על האפשרות לתיקון, על האתגרים שבשינוי קהילתי והאם יש מקום להפתעה כשמדובר בתוכן של סדנא?   See omnystudio.com/listener for privacy information.
9/1/20221 hour, 11 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

בואו נדבר על כסף: בהקשר האישי, החברתי והמערכתי. רון דהן, סמדר מילר ומיכאל ביטון.

בפרק זה אנחנו לראשונה מנהלים שיח על כסף. בשיחה עם הסופר רון דהן, סמדר מילר, מייסדת מועדון הלביאות וחבר הכנסת מיכאל ביטון, ניסינו לענות על שאלות קשות כגון; האם המערכת הכלכלית כמו שהיא כיום נותנת לאנשים שלא הגיעו מהרקע הפריבילגי סיכוי? מה התפקיד של אנשים עשירים בתוך זה? וכמובן כסף מעלה בכל אחד מאיתנו עניינים אישיים, מה קרה שגרם לסמדר מילר לזרוק את הפלאפון שלה מהואדי? מה מיכאל ביטון עשה בירוחם? למה רון דהן כועס כשהוא שומע משפטי העצמה שמעודדים אנשים להתעשר?והאם יש קשר בין כסף למיניות? להזמנת הספר אשה חיה (מגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/16/20221 hour, 7 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

יובל שרף:״נשים צריכות לנרמל את התחושות שלהן ולראות שהן לא לבד.״ שלוש שיחות על תמיכה באימהות ואבות אחרי לידה

בשלוש שיחות עם נשים מובילות בתחום דיברנו על תמיכה בעת המעבר להורות: סקרנו את כל האתגרים, ההזדמנויות, והשערים שהוא מציע. מה אנחנו יכולים לעשות שיסייע לנו בתקופה הזאת? איך החברה צריכה להשתנות כדי באמת להכיל הורים? ולמה האופן בו העולם בנוי כיום הופך את זה כרגע למשימה מאתגרת במיוחד. יובל שרף, שחקנית יזמית ומייסדת שותפה של grouphug, מספרת על המסע הפנימי מאחורי סיפור ההקמה, התובנות מהעשייה בתחום ואפילו משתפת בסשן מפתיע אצל קורא בקלפים.  הדס אגוזי פרקש פסיכולוגית קלינית המתמחה בחוסן אישי,משתפת איך אפשר ליישם מודלים של חוסן במעבר לאימהות, וענת הררי, פסיכולוגית ומטפלת משפחתית, מחברת הספר הולדת אב: נותנת נקודת מבט על הצרכים והאתגרים של אבות. שיח חשוב על נושא כלכך שגרתי ועם זאת לא מספיק מדובר.  להזמנת הספר אשה חיה(מגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/28/20221 hour, 9 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

לנרמל את השיח: על הוסת, הדימום, שמירת הנידה, מחזור ועוני ואיך הכל קשור לזכות הבחירה שלנו

לאחר שבוע סוער בדיונים על כל מה שקשור בווסת שלנו: איסור הפלות במדינות מסוימות בארצות הברית, קמפיין הפרסום לתחתוני נשים של מודי בודי וקמפיין שמירת הנידה, ניהלתי שיחה עם הנשים שנמצאות בלב השיח כדי לקבל זוויות שונות ולחזור למעגל שמלמד אותנו המחזור שלנו:  אביגיל רות לב מספרת על דימום מודע והעונג שיכול להיות לאישה בתקופת הווסת,  רותי לבייב משתפת על שמירת נידה ועל האש שחטפה בנושא הקמפיין,  ליבי טישלר על קמפיין מודי בודי שהיתה חלק מיצירתו,  ורותי קליין ועומר חרלפ, מדברות על עוני ומחזור ושינוי התפיסה והדימוי של הווסת בחברה המערבית.  להזמנת הספר אשה חיה (שמגיע גם בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-book    See omnystudio.com/listener for privacy information.
7/5/20221 hour, 24 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

על החופש לבחור איך ללדת

בשיחה עם מספר אנשים התבוננו על החופש של אישה לבחור איך ללדת: דיברתי עם ניבה קסטין, מיילדת בכירה ב״ליס״, חיותה גורן, מנכ״לית התנועה לחופש בחירה בלידה, ואילן הלוי, רופא מיילד שהקים את מרכז הלידה ג׳אהרה דולה, ולאחרונה נעצר בעקבות החשד כי המשיך בהפעלת המרכז והעיסוק במקצועו למרות שרשיונו הותלה. את הריאיון הקלטנו לפני כמה חודשים, והוא משודר עכשיו. בשיחה עם שלושת המרואיינים דיברנו על לידות בית אל מול לידות בית חולים, על השינויים שקרו במשך השנים בפרוטוקולים, ובגישות שונות כלפי בחירת היולדת. למרות שהם מייצגים גישות ואג׳נדות שונות לחלוטין- על דבר אחד הם כולם הסכימו. See omnystudio.com/listener for privacy information.
6/25/202246 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

יעל דקלבאום על המהפכה הנשית ובריאות הנפש

בשיחה עם יעל דקלבאום, זמרת יוצרת ואקטיביסטית , דיברנו על הקול הנשי ואיך הוא כבר בא ועוד צריך לבוא לידי ביטוי בעשיית שלום, במערכות יחסים ובמוסדות לבריאות הנפש; על יציאה מעבדות לחירות, על איך להיות שם עםחברים שיושבים בקצוות ועצות ספציפיות להתמודדות עם גל של מעלה(בהמשך לפרסום שכבר שיתפה בעבר על התמודדות עם הגל של מטה) בסוף היא גם שרה וזה היה מצמרר. להזמנת הספר אשה חיה (שמגיע גם באודיו) https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/9/202240 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

אורקה טפלר על ביטוי קולי

בשיחה מרטיטה עם אורקה טפלר, זמרת, יוצרת ומנחת מעגלי שירה ומסעות קוליים דיברנו על ביטוי קולי גברי ונשי, על למה שירה היא אקט כל כך אינטימי, על הקשר בין מיתרי הקול שלנו לפות, על ההסכמה לקחת מקום במרחב, על חופש קולי, על מה אנחנו יכולות לעשות עכשיו כשלראשונה בהיסטוריה לנשים יש קול!, על להיות מונחית על ידי אלה ואיך מתקשרים איתה, על הקריירה של אורקה, על שירה עוקפת מיינד ואיך באמצעות שירה ניתן לטפח את מערכות היחסים שלנו עם הילדים שלנו, עם בני הזוג ואיזה קסמים שירה יכולה לעשות במעשה האהבה! ולדובדבן שבקצפת- לקראת סוף הפרק גם שרנו הלכה למעשה, ולא מעט. כי מותר לנו. נעבור לפתיח ונתחיל.  להזמנת הספר אשה חיה, שמגיע גם בגרסת אודיו: https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/26/20221 hour, 8 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

פריידי מרגלית ואלימור הניג על מיניות מודעת בתפיסת המטאיזם

בפרק זה ישבתי לשיחה עם פריידי מרגלית ואלימור הניג, הנשים שמאחורי מרחב מודעות: בית ספר לפיתוח התודעה שאת כליו למדו כבר עשרות אלפי אנשים. בשיחותינו דיברנו על מהי מיניות מודעת, העדפות מיניות, איך לקיחת אחריות על החיים שלנו יכולה להשפיע על חיי המיטה שלנו, על שינוי דפוסים של הימנעות ואשמה ואיך כל זה קשור לאורגזמות.  לינק להזמנת הספר ״אשה חיה״ (מגיע גם בגרסת אודיו)- https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/12/202249 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

זוהרה טרייסטמן על איך לאהוב גברים (ולהיות מאהבת)

בשיחה עם זוהרה טרייסטמן, מטפלת מינית ומפתחת גישה של מיניות מרובדת, דיברנו על מבט מעמיק למיניות הגברית שלרוב מוצגת כשטוחה, על הלחץ האדיר שמופעל על גברים באקט המיני , על הגדרה מחדש של מושג המאהבת, ומה קורה כשמאפשרים לגבר להיות פסיבי ולנוח בתוך מיניות ותרגילים מעשיים לחיבור עם הפין. להזמנת הספר אשה חיה, שמגיע גם בגרסת אודיו: https://www.narkisalon.com/he/alive-woman-the-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/21/202239 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

אפרת וולפסון על איך לרפא את הפחד מגברים (ומהלינגאם)

בשיחה עם אפרת וולפסון, מנחה בינלאומית למיניות, מייסדת "חיים בתשוקה", וקבוצת הפייסבוק ״נשים פראיות חיות בתשוקה״, אנחנו מדברות על תהליך הריפוי שעברה וכיום מלמדת שאיפשר לה לבטוח מחדש בגברים ולשנות לגמרי את מערכות היחסים שלה איתם. בשיחתנו דיברנו על האסוציאציות שיש לנשים רבות על גברים, על מתודות שונות שיכולות לסייע לשינוי, ביניהן: לדבר עם היוני שלנו, ללמוד לקבל, להציב ולתקשר את הגבולות שלנו, ואיך זה קשור לאופן בו אנחנו מסתכלות על איבר המין הזכרי.  לינק להורדת הספר ״אשה חיה״ (זמין גם בגרסת אודיו) https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/23/202249 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

קרין קידר ומיכל ליבדינסקי על גיל המעבר

בשיחה עם קרין קידר-מטפלת ברפואה סינית נשית ומיכל ליבדינסקי-יוצרת, כותבת ומופיעה, אנחנו מדברות על גיל המעבר או בשמותיו האחרים: גיל הבלות, המנופאוזה- או בשפתן של קרין ומיכל גיל ה-מעבר, האביב השני, והשם האהוב עלי: גיל ה״פאק איט עכשיו אני סוף סוף יכולה לעשות את מה שאני באמת רוצה.״ בשיחתנו דיברנו על תופעות הלוואי של התקופה, שלביה השונים, התפקידים ההורמונליים של חברינו האסטרוגן והפרוגסטרון, איך אפשר להפוך את התקופה הזאת למפתחת ומעצימה- ולמה חשוב שבתור נשים נמתג אותה מחדש ונחזיר את הסקסיות לנשים מתבגרות.  להזמנת הספר אשה חיה (אשר גם מגיע בגרסת אודיו): https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/23/202254 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

אילון נופר על הרחבת מודל הנשיות והמיניות

״כאישה נטולת שחלות ושדיים, אני עדיין אישה״ בשיחה עם אילון נופר, מייסדת להקת מיומנה, יועצת לבריאות טבעית ומלווה תהליכים רגשיים: אנחנו מדברות על השינויים שהמיניות שלה עברה בעקבות פרידה מאיברים בגופה שעבור רובינו הם הייצוגים הפיזיים של הנשיות, על האינטימיות בחייה נראית כיום, על מה אנחנו יכולות להרוויח כשאנחנו מסכימות ללכת מעבר להגדרות המקובלות של מגדר, ומה מחכה לנו דווקא כשאנחנו מרפות מהתלות שלנו בפעילות מינית.  להזמנת הספר ״אשה חיה״ https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/30/202253 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

ענת בירן פרוסט על חשק מיני

בפרק הזה ישבתי עם ענת בירן פרוסט, מטפלת מינית מוסמכת, לשיחה על חשק מיני. דיברנו על ההיעדר שלו, על העודף שלו, על איך אפשר להעיר אותו ואיך אפשר לתעל אותו. ענת הדגימה תרגילים לעירור וסנכרון החשק בין בני זוג, והביאה פרספקטיבות לבעיות שונות בחשק המיני בשלבים שונים בחיינו: אחרי לידה, בגיל המעבר ועוד. היא הדגימה איך ניתן לעשות טיפול מיני זוגי שלא כרוך במגע בכלל והתרגשה גם מספר פעמים בשיחתנו עד דמעות! בפרק מובא רגע אינטימי מתוך טיפול, שלא ניתן לקשור אותו לדמויות ספציפיות, ע״מ להגן על פרטיותן.  פרק מומלץ לכל מי שנושא החשק מעסיק אותו.  להזמנת הספר אשה חיה: https://www.narkisalon.com/he/my-book  See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/11/202259 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

שני קדר על טיפולים מיניים, שאלת האתיקה ותחקירים.

בפרק הזה אני מדברת עם שני קדר, מטפלת, אקטיביסטית ותחקירנית בפוליטיקלי קוראת.  אנחנו מדברות על טיפולים מיניים, שאלת האתיקה בטיפולים וסדנאות עם מגע והשפעת התחקירים על השדה של טיפולים וסדנאות מיניות. בשיחתנו עסקנו בשאלות כמו: מהן הסכנות הקיימות בטיפולים מיניים? מה נדרש כדי שאדם יהיה כשיר לתת טיפולים מיניים ? מה המשמעות של היעדר האכיפה בתחום? האם עכשיו כתגובה על התחקירים שיצאו אנחנו מסכנים את ההתפתחות של תחום שעושה גם טוב להמון אנשים? וגם חשבון נפש אישי מהצד שלי.   להזמנת הספר אשה חיה, סיפור על תהליך אישי של גילוי המיניות: https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/22/20211 hour, 2 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

עונה שניה: דוקטור מיה טבת דיין על לספר סיפור חדש

דוקטור מיה טבת דיין היא משוררת, סופרת, כלת פרס היצירה ע"ש רה"מ לוי אשכול לשנת 2018. אחת ממובילות השיח על נשיות בישראל בתקופתנו. הטקסטים של מיה וקולה הרדיופוני מלטפים את האוזניים, מה שמסייע לשמוע את אמירותיה הבלתי מתפשרות לגבי הדרך שעוד יש לנו ללכת בתור א.נשים כדי לחיות בחברה שתומכת בחופש שלנו. בשיחתנו אנחנו מדברות על כתיבת נראטיב חדש בכל החזיתות; בין גברים ונשים, בהזדקנות הנשית, במיניות, בבעלות, במחזור ובשיער הגוף. זה פרק לכל מי שרוצה להתבונן בעין ביקורתית בנראטיבים הקיימים ולקחת חלק אקטיבי בלכתוב אותם מחדש.  בפרק אני גם מספרת על הספר החדש שלי:״אשה חיה״ שניתן להזמין באודיו, פיזי ובדיגיטל בלינק הזה: https://www.narkisalon.com/he/my-bookSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/9/20211 hour, 6 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

לקט סיום העונה

בפרק הסיום של העונה, אני מנחה לקט של קטעים נבחרים מהעונה והתובנות המרכזיות מהם, הפרק נותן טעימה מנושאים רבים שעלו בעונה: אלימות בין גברים ונשים, עינוג עצמי של נשים, ריפוי מיני בזוגיות, חכמת הביצית, נשיות בריאה ועוד. See omnystudio.com/listener for privacy information.
8/11/202150 minutes, 1 second
Episode Artwork

ארן דביר על יחסים פתוחים

בשיחה עם ארן דביר, מנחת סדנאות ומטפלת מינית, דיברנו על משמעות היחסים הפתוחים; אילו הסכמות יכולות לסייע לזוגות שמתחילים את הדרך הזאת, מתי לא מומלץ לפתוח את הקשר, איך מונוגמיה ופוליאמוריה יכולות לחיות ביחד, ומה עושים עם הקנאה? פרק לכל מי ששוקל לפתוח את היחסים, ולמי שפתח ורוצה להתבונן על הבחירה שלו. See omnystudio.com/listener for privacy information.
7/7/202136 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

אמבר רא על אוננות נשית

״לכל אישה שניה בערך יש את הסיפור של הפעם הראשונה שתפסו אותה מאוננת״ בשיחה אמבר רא, מטפלת ומנחת סדנאות למיניות מודעת, אנחנו מדברות על אוננות נשית. דרך ניתוח עדויות של נשים דיברנו על מדוע האוננות חשובה עבור נשים, מה ההבדל בין סשן עונג לגישת הזבנג וגמרנו, טיפים ליצירת הסטינג המתאים והקשר בין אוננות ומנהיגות.See omnystudio.com/listener for privacy information.
6/2/202137 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

התעוררות קונדליני- יסמין וייסבורד ואנאל גולדברג מעירות את הדרקון

בשיחה עם יסמין וייסבורד, מנחת סדנאות ומלווה אנשים בתהליכי מיניות ושינוי, ואנאל גולדברג, מורה ליוגה אנחנו מדברות על התעוררות קונדליני. דרך התייחסות לעדויות וסיפורן האישי, נבין ביחד מהי אנרגיית הקונדליני, איך נראית ההתעוררות המינית שבאה יחד איתה, איך ניתן לווסת את התחושות ואיך מתמודדים עם אורגזמות ספונטניות. See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/10/202124 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

ניסים לוי על מיניות קשובה

בשיחה ניסים לוי, מייסד בית הספר לזוגיות קרובים, שליווה בשנים הקרובות אלפי גברים ונשים אנחנו מנסים להבין מהי מיניות קשובה. דרך ניתוח עדויות של גברים ונשים מהקליניקה אנחנו מדברים על איך להיות ברגע הזה, ליצור מרחב בטוח במיטה, ואיך ניתן לשחרר תלות בשפיכה גברית, להימנע מהוראות מילוליות במיטה, ולהצליח ליצור מפגש מיני אוהב וללא אג׳נדה.  See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/12/202136 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

גל אמת- על עולם הזנות והיציאה ממנו

״צעירים, מבוגרים, שמנים, רזים, אשכנזים, מזרחים, פמיניסטים, שוביניסטים, ממעמד גבוה, ממעמד סוציו אקונומי נמוך, חיי מין מלאים, כאלו שאין להם אף אחד, אנשים בכסא גלגלים, אצנים באולימפיאדה, שופטים ועבריינים. כולם קליינטים פוטנציאליים ואת כולם פגשתי. והדבר היחיד שקושר אותם זה שהם כולם גברים״  בשיחה עם גל אמת, מרצה, יוצרת, אקטיביסטית ושורדת זנות דיברנו על ההסללה שמכניסה נשים לעולם הזה, הפרופיל של צרכני המין, הסטיות והאלימות, הבחירה שקיימת וגם לא קיימת לעובדות המין,  תהליך היציאה, החקיקה שצריכה להיות בנושא, ואיך זה שקיימת עדיין התעשייה הזאת קשור לכל אחד ואחת מאיתנו.See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/21/202140 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

עבודת לילית: חגית קרצו על ריפוי המיניות הגברית במרחב הזוגי

בשיחה עם חגית קרצו, מורה למיניות ומטפלת זוגית אנחנו מדברות על איך ניתן לרפא את המיניות הגברית במרחב הזוגי. דרך ניתוח עדויות של נשים זו אנחנו נוגעות בדמותה המיתולוגית של לילית, מגע מרפא במיטה, חשיבות החפינה ומערכת היחסים של האישה עם איבר המין של הגבר ואף עם נוזליו. See omnystudio.com/listener for privacy information.
2/15/202132 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

איילה אלישע על ריפוי המיניות הנשית באמצעות המרחב הזוגי

"אני פעילה מינית כמעט 30 שנה ואני עדיין מגלה איזורים חדשים בתוך היוני שלי."  בשיחה עם איילה אלישע, מייסדת מכללת woman being, מורת דרך לנשים, נגע באיך ניתן לרפא את המיניות הנשית במרחב הזוגי. דרך ניתוח עדויות של גברים ונשים נעמיק בנושאים כמו עיסוי יוני, עבודה עם טראומה, יצירת מרחב שתומך בעונג ומערכת היחסים של הגבר עם איבר המין של האישה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/27/202132 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

איך מייצרים אינטימיות בתחילת קשר

״להיות דבילית וטיפשית במיטה? זאת אינטימיות״ בשיחה עם אבישג מאיה זלוף, מטפלת מינית הוליסטית, ננסה להבין איך מייצרים אינטימיות בתחילת קשר, דרך ניתוח עדויות של נשים ניגע במצבים של אין אונות, חרדת ביצוע של נשים וגברים, הפחד מנטישה ותקשורת במיטה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/5/202129 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

תמר מור סלע על להיות אישה אקטיבית וחופשייה: במיטה ובחיים עצמם.

״אני כתבתי את "ערות", אני "אמורה" להיות אישה חזקה ששמה גבולות, אבל יש בי חלק שעדיין לומד לעשות את זה."  ישבתי עם תמר מור סלע לשיחה על חופש ועכבות של נשים במיניות ובחיים עצמם. דרך ניתוח עדויות מהסדרה ״ערות״ ושיתופיים מחייה האישיים של תמר, אנחנו עונות על שאלות מהות ומעמיקות לשיחת נפש: מה מונע מנשים לעשות את הצעד הראשון ולהיות אקטיביות במיטה ? איזה אתגרים חוות נשים שמעיזות להיות אקטיביות? איך היצירה המקצועית שלנו קשורה במיניות שלנו? ומהם המחירים שאנחנו נדרשות לשלם כשבוחרות בחיים של תשוקה?See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/21/202035 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

מנועים אירוטיים: מדוע אנחנו נמשכים לאנשים שאנחנו נמשכים אליהם ומה הופך חוויה מינית לעוצמתית?

יחסי כוחות, מעבר על איסורים, דחייה וכמיהה: מדוע אנחנו נמשכים לאנשים שאנחנו נמשכים אליהם ומה הופך חוויה מינית לעוצמתית? שחר ברלוביץ הוא מנחה לתקשורת אינטימית. ב 25 שנים האחרונות לומד ומלמד טנטרה, מלווה זוגות ומנחה קבוצות. בקריירה המקבילה שלו הוא במאי תוכניות טלוויזיה: הוא ביים תוכניות כמו שידורי המהפכה, המירוץ למיליון ומסודרים. השילוב בין שני עולמות אלו מעניק לו פרספקטיבה ייחודית על העולם של מנועים אירוטיים. בשיחתנו סקרנו תיאוריות שונות ושמענו עדויות של אנשים אמיתיים שמוקראות על ידי שחקנים. נתנו מענה לשאלות כמו: למה אנחנו נמשכים לאנשים שאנחנו נמשכים אליהם? מה הופך חוויה מינית למוצלחת? איך מזהים את הצרכים הספציפיים שלנו בשביל שנוכל להישאר ״דלוקים״ במיטה ואיך ניתן לתקשר את זה לפרטנר שלנו?See omnystudio.com/listener for privacy information.
12/2/202033 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

״מפה לשם, לא ישנתי באמת כבר כמעט שש שנים״ אימהות ואבות מדברים על חלוקת המטלות בבית

בשיחה עם דפנה פייזר, יועצת מגדר ומדריכת הורים וצוותי חינוך, דיברנו על חלוקת התפקידים בבית בין גברים ונשים. דרך ניתוח עדויות של אבות ואימהות, עולה השינוי שחל בחיים בבית מאז הקורונה, המחיר שאבות משלמים על הסטטוס קוו, למה המציאות הנוכחית עדיין משאירה נשים מאחור ואיך אפשר לעשות שינוי. See omnystudio.com/listener for privacy information.
10/27/202040 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

״מה הביצית היתה עושה״ שיחה עם רינת שרצר וענת אסיה.

בשיחה עם נשות מקצוע, נבחן מה יש לנו ללמוד מהביצית אל מול הזרע, היין אל מול היאנג, חשיבות המנוחה ואיך כל זה קשור לקורונה. רינת שרצר היא מהנדסת ביוטכנולוגיה, חוקרת ומעצבת חווייתית רב תחומית, פיתחה מתודולוגיה שמלמדת איך למנף עוצמות נקביות בתהליכי חדשנות. ענת אסיה מטפלת ומלמדת ברפואה סינית כבר 27 שנים, לימדה את פילוסופיית הרפואה הסינית, מנחת סדנאות ומלמדת תקשורת מקרבת, See omnystudio.com/listener for privacy information.
10/11/202032 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

היצר הנשי

״לאישה יש שני כפתורים שצריכים להיות על ״און״ כדי שיהיה לה חשק מיני, חצבתי בסלע כדי למצוא את העונג שלי״ ישבנו לדבר על היצר המיני של נשים. דרך שמיעת עדויות של נשים, מיכל מעיין דון-מטפלת ומנחה למיניות מודעת וליאונור גבריאלי- מדריכה צוותים חינוכיים ובני נוער לשיוויון מגדרי ומיניות בריאה מדברות על אובדן חשק מיני, פערים בליבידו במערכת היחסים, איך מעוררים את היצר המיני, מהי המשמעות החברתית לכך שנשים מבטאות את היצר המיני שלהן ואיך כל הדבר הזה קשור לפורנו.See omnystudio.com/listener for privacy information.
9/24/202037 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

היצר הגברי

בשיחה עם אנשי מקצוע אנחנו מדברים על היצר הגברי: האם המיתוס שלגברים יש יצר מיני יותר חזק משל נשים נכון? איך גברים יכולים לעבוד עם היצר המיני ממקום שמעצים נשים? למה חשוב שגברים לא ידכאו את היצר שלהם ואפילו יעודדו את החייתיות שבהם ואיך כל זה קשור לפגיעות מיניות. עופר בשן, מייסד מרכז מצעדי גבר למודעות גברית, מטפל ומכשיר מנחים למיניות,  מעוז יעקב, סקסולוג ועובד סוציאלי קליני בהכשרתו, מוביל ומרכז את התוכנית להכשרת מלווים מיניים בבית ספר אישתר,  גיא עינת קרימונולוג, פסיכותרפיסת, עוסק באבחון וטיפול של פגיעות מיניות עם נפגעים ופוגעים כתב את הספר פואטיקה של טראומה רק לא קו רציף.See omnystudio.com/listener for privacy information.
9/10/202029 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

סיום תרבות האונס

״אם אני אעצור באמת להכיל מה האונס הקבוצתי שעברתי לקח ממני, במקום לתפקד הייתי עסוקה בלשקם הריסות״ בשמיעת עדויות מגברים ושיחה עמוקה עם מרווה זוהר, שורדת אונס קבוצתי, משוררת, מיילדת, מייסדת בית הספר לגניקוסופיה ואמ״ן- אדמת מרפא נשית לנשים נפגעות אלימות מינית. מרווה מציגה למאזינים את העולם שמחכה לנו עם סיום תרבות האונס. הפרק שזור בטריגרים, אך הוא גם טומן בתוכו תקווה. See omnystudio.com/listener for privacy information.
8/27/202040 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

״הדיאלוג מת. בתור גבר לבן ממעמד סוציו אקונומי גבוה, אסור לי להגיב על שומדבר.״

על מנת להבין מה נדרש לקיום הדיאלוג הבין מגדרי שיאפשר סביבת עבודה נטולת פגיעות מיניות, ישבתי לשיחה עם רועי בן יוסף, משקיע בקרן ההשקעות של נקסט-גוף החדשנות של סמסונג, ועם עו״ד קרן גרינבלט, פעילה פמיניסטית ומומחית להטרדות מיניות במקומות עבודה. בשיחתם הם מדברים על למה הדיאלוג כרגע תקוע, למה הנשים כועסות והגברים מרגישים שנשללה מהם זכות הדיבור, איך המציאות הזאת נראית כיום בימי הקורונה ולמה היכולת לנהל שיחות קשות היא הכלי שיכול להביא לריפוי בין המינים.See omnystudio.com/listener for privacy information.
8/12/202035 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

מהאשמת הקורבן להעצמת הקורבן

"במקום לחכות עד שלגברים ייפול האסימון עם הטרדות מיניות, בואו אנחנו נצא מהשיתוק"ביחד עם נשות מקצוע שמלוות נפגעות תקיפה מינית הפרק סוקר איך ניתן לעבור מהאשמת הקורבן להעצמת הקורבן. ג'סיקה נבו- סוציולוגית שעומדת מאחורי בתי הדין העממיים לנפגעות, ומיכל (שם בדוי) עובדת סוציאלית קלינית שמלווה נפגעות תקיפה מינית ושורדות זנות.  בפרק הן משתפות את תהליך הריפוי שלהן מהתקיפות שעברו בעצמן, ואיזה כלים הן מעבירות הלאה למטופלות שלהן על מנת לקחת בחזרה את הבעלות על הגוף שלהן, על הנראטיב שלהן ועל תהליך מיצוי הדין שלהן.See omnystudio.com/listener for privacy information.
7/30/202030 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

על מישטור ודיכוי המיניות הנשית

בשיחה עם ברכה ברד, מנהלת עמותת כולן, המנהלת את המאבק בהאשמת הקורבן ומובילה את ״צעדת השרמוטות", נשמע עדויות של נשים מגיל 8 ועד גיל 40 המנתחות את דיכוי ומישטור המיניות הנשית בחברה הישראלית.  הנשים משתפות מתי הן הבינו שלהיות מינית זה מסוכן, באיזה אופן כיבוי המיניות שלהן משפיע להן על החיים, מהי הפוליטיקה שעומדת מאחורי האשמת הקורבן ולמה כל עוד החברה ממשיכה לדכא את המיניות שלנו, הרבה מאיתנו נמנעות מלהגיע לעמדות של כוח.See omnystudio.com/listener for privacy information.
7/15/202027 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

על נשיות בריאה

״פגשתי אלפי נשים. כל אישה, גם הכי מצליחה בעולם, רגילה לזוז אחורה בשביל מישהו אחר. מחנכים אותנו להיות ספקיות של צרכים.״ אורית פיול אור.  בניסיון להבין מהי נשיות בריאה, ומה מונע מכל כך הרבה נשים לחוות אותה, ישבתי לשיחה עם ארבע נשים שמשתפות מהניסיון האישי והמקצועי שלהן מה זה אומר להיות אישה כיום בחברה המערבית: הציפיות התובעניות מהגוף שלנו, הניתוק שהמערכת מעודד אותנו לקיים עימו והתפקיד שמצפים שנשחק כנשים. בשיחתן הן גם נוגעות בנשיות הבריאה שאפשרית וזמינה עבורינו בתוך גופינו, אם נסכים להתייחס לצרכיו. המרואיינות הן: מאי אסיה, זמרת ושחקנית בת 19, אורית פיול אור, מחברת הספרים אשה יודעת, כישופים ומכשפוטובות, שרה טנקמן, מנכ״לית ומייסדת קרן בריאה, ועינת לב שמנחה קורסים על בריאות ופוריות נשית.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
7/1/202032 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

מיניות נשית

״המיניות הנשית היא מיניות רב חושית, הרבה נשים נחדרות לפני הזמן. מה נשים מבקשות ורוצות? יותר איטיות; יותר מגע בכל הגוף, יותר ג'סטות.״  האזינו לעדויות של נשים המשתפות היבטים מחיי מחיי המין שלהן; אובדן חשק בחיי נישואין, פנטזיות שליטה, עונג ושפיכה נשית. איריס יוטבת, חלוצת הטנטרה הנשית בישראל וסמדר מילר, מורה למיניות קשובה, מנתחות את העדויות ונוגעות במה גורם למיניות נשית להיות חסומה, בטבע החמקמק של העונג הנשי והקשר בין חיבור של אישה למיניות שלה ליכולת שלה לבטא את עצמה ובמקרים מסוימים אפילו להצליח מבחינה מקצועית.See omnystudio.com/listener for privacy information.
6/17/202031 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

נשים יוצאות ממעגל האלימות

דרך שמיעה של עדויות של שורדות מערכות יחסים אלימות, ושיחה עם תמר שוורץ, מנכ״לית עמותת רוח נשית, נחשפים הסוגים השונים של מערכות יחסים אלימות, איך ניתן לצאת מהן ואיך ניתן לסייע לנשים כשהן נמצאות תחת שליטה אובססיבית וסובלות מאלימות מבני זוגן. רוב הנשים בפרק חושפות את זהותן המלאה ומשתפות בקולן האמיתי. העדויות הן קשות לשמיעה, אך גם נותנות תקווה, כי אפשר לעזוב, וצריך לעזוב.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
6/1/202040 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

על גבריות בריאה

בניסיון להבין מהי גבריות בריאה, ישבתי לשיחה עם אנשי מקצוע שמסבירים כיצד כיום ניתן לתמוך בגברים, נערים ופעוטות. בפרק מתארחים רפיק ידידיה, נשיא עמותת דרך גבר שמפיקה את "שיווה" פסטיבל הגברים היחיד בישראל. מוטי טאובין, מנהל אגף אסטרטגיה במשרד החינוך ומייסד מכינת "מלח הארץ" לבנים בלבד, עדו סוכובולסקי שמעביר סדנאות בבתי ספר למניעת אלימות זוגית, ודרור כהן יועץ חינוכי לגיל הרך וגנן בגן ילדים. See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/21/202026 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

גברים מדברים אלימות

״אין החרפה במקרי הרצח כל שנה, 99.9 מהגברים לא ירצחו את הנשים שלהם. זה פרומיל של תופעת האלימות במשפחה, וחבל שהיא תצבע את הכל כי זה מה שמרחיק גברים ונשים לפנות לטיפול״  בשיחה עם תמיר אשמן, מומחה לטיפול באלימות במשפחה, ומנחה סדנאות לניהול כעסים לגברים שנוהגים באלימות, שמענו מונולוגים של גברים שנוהגים באלימות וניתחנו למה היא חלק משגרת הבית של כלכך הרבה משפחות בישראל, איך החברה שלנו לוקחת חלק ביצירת המציאות הזאת ואיך זה קשור למצרך הנדיר הזה שנקרא זעמן של נשים.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/4/202033 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

״מיניות מאיימת על המבנה החברתי, אני מבין למה גברים רצו לדכא אותה.״

שיחה עם רון דהן, מחבר הספר ״מתעוררים״, במטרה לנסות להבין איך נראית כיום מיניות גברית, למה אלימות היא חלק בלתי נמנע ממנה, איך זה משפיע על מצבן של נשים ואיך ייראו היחסים בין גברים ונשים ביום שאחרי הקורונה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/21/202033 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק שלישי: האם קמפיין ברשתות חברתיות יכול להוביל לשינוי במצבן של נשים? ושיחה על הפגיעה בזכויות העבודה של נשים בתקופת הקורונה

הרב והפסיכולוג עילאי עופרן, ונועה בורנשטיין, העורכת הראשית של פוליטקלי קוראת, משתפים את נקודת המבט שלהם על השפעת קמפיין מיטו ודנים ביכולת להוביל שינוי עמוק דרך האינטרנט, ואורי טורקיה שלס, מנהלת המערך המשפטי של ויצ״ו, מדברת על עבירות התעסוקה שנשים חוות כרגע בעת משבר הקורונה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
4/6/202019 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

פרק שני, תקיפות מיניות לפני מיטו ומאז הקורונה.

בפרק הזה אנחנו נדבר על תקיפות מיניות דרך שני עולמות שונים-בעולם שלפני מיטו ובעולם שמאז הקורונה.דבורה אלחדד ארושס, שחקנית ויזמת שמספרת איך חווית התקיפה המינית שעברה גרמה לה להפוך להיות פמיניסטית ומסבירה את החשיבות של סולידריות נשית בשביל לשנות את הדור הבא. ומרים שלר, מנכלית מרכזי הסיוע של נפגעות ונפגעי תקיפה מינית בתל אביב, מדברת על העומס שקיים במרכזי הסיוע בתקופת הקורונה ומהי המשמעות עבור נפגעות תקיפה מינית להיות בסגר בבית.   See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/22/202031 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

פרק ראשון, המצב בהייטק

בפרק הראשון אנחנו מתחילים לבחון את האתגרים הקיימים כיום בנושא ההתנהגות המינית במקומות עבודה וסוקרים את המצב כיום בתעשיית ההייטק: מיטל ברקוביץ ועדי אורנשטיין משתפות על דברים שהן למדו מסקר של 1000 נשים בנושא, ועובדת ותיקה מהייבוב משתפת בעילום שם על חווית העבודה בתרבות אירגונית שמאפשרת הטרדות. See omnystudio.com/listener for privacy information.
3/8/202021 minutes, 20 seconds