Winamp Logo
מסע בשביל הכסף Cover
מסע בשביל הכסף Profile

מסע בשביל הכסף

Hebrew, Finance, 1 season, 12 episodes, 5 hours, 44 minutes
About
מחבר רב המכר "מסע בשביל הכסף", משה פרל, מגיע לפודקאסט כלכליסט עם סדרה חדשה שתציג איך המרוץ האנושי אל העושר הניע את גלגלי ההיסטוריה. פרקי הפודקאסט יציגו את התפתחותה של התשוקה האנושית לכסף מהרגע שהאדם הקדמון הצליח לביית חיות והפך אותן למכונות מזון, ועד שלמדנו להדפיס סטייקים במדפסות תלת ממד.
Episode Artwork

עולם קטן, פערים גדולים: למדנו לעשות כסף - אבל לא השכלנו לחלק אותו נכון

מסע בשביל הכסף, פרק 12: תהליך הקדמה השאיר מאז ומעולם רבים בצד הדרך. למה זה קורה? כיצד הגענו למצב שבמאה ה-21 הם רבים כל כך? למה זה כל כך מסוכן? ומי מרוויח מזה בגדול (רמז: פוליטיקאים)See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/2/202230 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

המהפכה שלא הסתיימה מעולם: המכונות תופסות את מקומם של בני האדם

מסע בשביל הכסף, פרק 11: כמעט עשרת אלפים שנים אחרי שהאדם הופך בעלי חיים וצמחים למכונות פרנסה ופותח במרוץ אל העושר, הוא שוב קורא תיגר נגד הטבע: הפעם הוא מחליט שמכונות אמתיות יעשו עבורו את העבודה * זו תהיה מהפכה אדירת ממדים שאולי, רק אולי, אנחנו רק בתחילתהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/27/202226 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

הקרב על חלוקת העוגה: בסוף, זו תמיד הפוליטיקה

מסע בשביל הכסף, פרק 10: איך הפך בית המקדש למונופול כלכלי דורסני? כיצד הפילו מאבקים פוליטיים את סין ואפשרו לאירופאים להשתלט על העולם? למה אינטרסנטים תמיד ישתמשו בפוליטיקה כדי לשמור על מעמדם הכלכלי * כלכלה ופוליטיקה – איך זה שהן לא מצליחות להסתדר זו עם זו, אבל באותה מידה לא יכולות להתקיים בנפרדSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/19/202228 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

הכל בראש: מתי הבנו שהתשואה על "מוח" גבוהה מהתשואה על "כוח"

מסע בשביל הכסף, פרק 9: יש רק בעל חיים אחד בעולם ששולח את ילדיו בגיל 6 למוסד שיפתח את היכולות השכליות שלהם כי הוא מבין שהמוח הוא המפתח האמתי אל העושר * למה היהודים היו הראשונים להבין את זה, מדוע הנשים נשארו מחוץ למשחק, ואיך כל זה השתנה בגלל כסףSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/11/202232 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

בועות: למה אנחנו מתאהבים בהן כל פעם מחדש

מסע בשביל הכסף, פרק 8: איך קורה שאנשים מוכרים את הדירה שלהם כדי להשקיע את הכסף בבצל של פרח צבעוני? מה גורם למישהו להשקיע את כל חסכונותיו בעסק שנקרא: "החברה לביצוע התחייבויות שיש לה יתרון אבל איש אינו יודע מהו"? כל מה שרציתם לדעת על המושג בועה פיננסית ונפש האדםSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/6/202224 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

מנפיקים אנשים: האמריקנים הופכים את העבד למוצר פיננסי נושא תשואה

מסע בשביל הכסף, פרק 7: המרוץ אל העושר מגיע לאחד מרגעי השפל ההיסטוריים של האדם דווקא בארצות הברית: עבדים הופכים מאמצעי ייצור לסחורה עצמה, ומשם הדרך קצרה להפוך אותם למוצר פיננסי שאפשר להנפיק בבורסהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/28/202223 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

מי המציא את עולם הסטארט-אפים ועשה את האקזיט הראשון בהיסטוריה

מסע בשביל הכסף, פרק 6: מונופול תבלינים מוביל את הסטרטאפיסט הראשון בהיסטוריה, כריסטופר קולומבוס, לגלות את אמריקה ולעשות אקזיט על זהב ועבדים * למה החלו עשרות יזמים לחקות אותו, ואיך זה הוביל את האדם הלבן לחסל את אחיו האדומים באמריקה, לשעבד את אחיו השחורים באפריקה ולכבוש את ארצותיהם של אחיו הצהובים באסיהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/22/202234 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

המלחמה על התודעה: איך נולד שוק הרעיונות ולמה הוא שינה את העולם לנצח

מסע בשביל הכסף, פרק 5: שני צעירים גרמנים משנים את הכל - הראשון יחולל את מהפכת הדפוס והשני יפתח במלחמה נגד הכנסייה וילמד את העולם להטיל ספק. כך הופך המסע האנושי אל העושר בסוף ימי הביניים למרוץ על סטרואידיםSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/13/202224 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

איך הקדימו היהודים את פייסבוק באלף שנים

מסע בשביל הכסף, פרק 4: מתי נולד הרעיון שאפשר לעשות עסקים באמצעות כסף של אחרים; איך זה הוביל להמצאת המוסד שנקרא "בנק" ומי אמר שבאמת צריך כסף כדי להתעשר. See omnystudio.com/listener for privacy information.
9/5/202230 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

יש אלוהים וקוראים לו כסף: איך נולד הכסף ולמה, לעזאזל, כולם מאמינים בו

מסע בשביל הכסף, פרק 3: כיצד הגענו מגרעיני שעורה, פולי קקאו ופרוות מכרסמים לכסף קריפטוגרפי. מי הראשון שהתאהב במטבעות זהב ואיך זה הוביל לעליית היטלר,  הכל על הרומן הלא יאומן שלנו עם הכסףSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/29/202228 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

הטבע משיב מלחמה: לבעלי החיים יש תכניות משלהם וזה הולך להיות כואב

מסע בשביל הכסף, פרק 2: איך הפך המרוץ אל העושר את בני האדם לבנק מטרות מושלם עבור וירוסים וחיידקים. האם זה ייגמר בבכי?See omnystudio.com/listener for privacy information.
8/24/202231 minutes, 1 second
Episode Artwork

תעשיין נולד: האדם הקדמון מחליט להפוך בעלי חיים למכונות פרנסה

פודקאסט מסע בשביל הכסף, פרק 1:  איך הפך בית המקדש לקונצרן מונופוליסטי דורסני? איפה גבו מסים מנשים לפי גודל החזה? כיצד חילץ נפח אלמוני את העולם מרעב ועוני באמצעות פרסת סוסים? מדוע עשה הסטרטאפיסט הראשון בהיסטוריה אקזיט דווקא על עבדים? ולמה בחרו עשרות אלפי הולנדים להשקיע את כל כספם בפרחי צבעוני והובילו מדינה שלמה לפשיטת רגל?  See omnystudio.com/listener for privacy information.
8/16/202229 minutes, 23 seconds