Winamp Logo
Mrzení Cover
Mrzení Profile

Mrzení

Czech, Comedy, 1 season, 82 episodes, 3 days, 15 hours, 46 minutes
About
Co člověk chodil světem, pronásledovalo ho mrzení. Najdeš ho v každém lidském počínání i osudu. Hovoříme o něm a smějeme se mu, protože nám nic jiného ani nezbývá. Jára Cerman, stand-up komik bez publika, a Kateřina Ondráčková, anxiety filled Braník holka z plakátu. A taky hluchej pes a hosté. Instagram: @mrzeni_podcast Mrzení vzniká pod hlavičkou GoOut a vychází každý lichý čtvrtek.
Episode Artwork

Onlyfans, gamerství a dickrating (ft. Kateřina LadyKiller Hostová)

Hodně z nás se při zoufalství z práce (nebo chudoby, you name it) nejednou zamyslelo, jestli by nebyla cesta, jak z toho ven, třeba prostřednictvím Onlyfans. Je to ale tak easy, jak se zdá? Na to jsem se zeptala Káti, kterou můžete znát pod jménem LadyKiller. Jak to všechno začalo? Jaká byla cesta k focení a posléze točení spicy obsahu na OF a další platformy? Která je ta nejlepší? Jak se na tohle rozhodnutí dívá rodina a partner? A nebojí se toho, jak na to bude jednou reagovat její syn? Předsudky stranou a sluchátka na uši. Nový Mrzení totiž právě droplo.V herohero.co/mrzeni probereme to, že se s tímhle rozhodnutím pojí právě obří předsudky, odsouzení a stigmatizace. Jak to Káťa vnímá? Jak se k ní chová okolí, který netvoří fanouškovská komunita? Umí se chovat fanoušci/podporovatelé, nebo překračují hranice? Taky probereme tzv. dick rating, prodej použitého prádla, tzv. Komínek, to, zda u natáčení zažívá cringe, kolo štěstí i to, zda to jde nedělat, nebo už není cesty zpět.
5/9/202453 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Běhání, haiku, sociální sítě a aktivní zálohy (ft. Daniel Kopejska)

Jestliže se blížíte ke třicítce, určitě kolem sebe pozorujete sílící trend v běhání. Proč běhu propadáme? Musí to skončit půlmaratonem? A co je sociální aspekt běhu? O tom se pobavíme s Danielem (Harrym) Kopejskou, který do studia dorazil ve sportovním outfitku. Jak ho doběhlo rozhodnutí vydat si sám knížku? A co z toho plyne za ponaučení? O crowdfundingu, psaní haiku podle tradiční receptury i o tom, jak nás kamarádi někdy musí vrátit nohama na zem, si povíme v tomto literárně vojenském dílku.V herohero.co/mrzeni probereme mullety i pleše (obojí hodnotím jako hot), práci nás – tzv. sockařů a to, jaké je dostávat do zpráviček kletby i na Silvestra, no a taky to, jak se Harry dostal k rozhodnutí zapojit se do aktivních záloh a co všechno zatím musel absolvovat.
4/25/20241 hour, 8 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

Katův šleh z témat, nebo taky výběr z hroznů (ft Iveta z Podpultovek)

Do studia jsem si po čase pozvala Ivetu z Podpultovek, abychom prosvištěly tematickým kaťákem. Projedeme tak stres z cestování a usínání v dopravních prostředcích (padání hlavy, otevřená pusy, chrápání???), pořady Je to dort a Láska je slepá, princeznu Kate ještě před tiskovkou o aktuální situaci 😬 a královskou rodinu. Taky se pobavíme o kolotočích a o tom, proč potřebujete mít fyzičku, když chcete na Matějskou, velký pečivový rozkol (chleba nebo rohlík) a Ivetiny směsky na pečení chleba, který si bere i na túru, a taky to, jak Iveta fotí v lese nohy svých randíček (stalo se to jednou, ale je to výborný) a hlavně to, jak funguje speed dating! Historky super, láska nikde. ZATÍM.V herohero.co/mrzeni se bavíme o zátěžových dekách a jejich roli v intimních chvilkách, Ivetině sušáku a o tom, jak se nedalo s ním rozloučit. Iveta posdílí dost dobrý tipy na cestování a ubytování (tzv. za málo peněz hodně muziky) a taky svůj teror na Rujáně. Je o co stát!
4/11/20241 hour, 6 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Skinfluencerství, marketing kosmetického průmyslu, SPF a mýty okolo (ft. Fipah)

Díl pro všechny vlastníky kůže! Můžeme my smrtelníci rozumět složení kosmetiky a má smysl ho nějak důkladněji studovat? Je kosmetika z drogerky horší než ta, kterou najdeme např. v Sephoře? Proč trendí non-toxic kosmetika a v čem je to špatně?Na to jsem se ptala skinfluencera a biochemika, kterého můžete znát pod jménem Fipah! Zajímalo mě, jak moc se nám dostává kosmetika do krve, zda si máme umývat ráno obličej a zda je ručník semeništěm zla? Jak důležité je množství kosmetiky a jeho aplikace? A co krémy s ochranným faktorem aka SPF, které nám doktoři (krom tzv. funkčního lékaře) pořád doporučují? Mají se fakt používat, nebo je to zase jen marketing? To se dozvíte v informačně výživném dílku. První část je hodně o teorii, takže notýsek k ruce a jedem.V herohero.co/mrzeni se dostaneme k praktickým otázkám, třeba co je nejvíc basic skincare rutina, kterou máme dělat? Kam na diagnostiku pleti, jak kombinovat makeup a SPF? Co s akné a jak na něj? Taky se pobavíme o testování na zvířatech, o retinolu, o očních krémech a nejlepší korejské kosmetice. A taky konečně budete vědět, jak vrstvit všechny produkty. A to se vyplatí!
3/28/20241 hour, 14 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Catcalling a Velikonoční nadílka (ft. Jasmína Houdek)

V čem je catcalling nebezpečný a jak se mu bránit? Má to vůbec smysl? Jak konflikt s tzv. k*kotem (de)eskalovat? O tom jsme se bavily s Jasmínou Houdek z Moderní sebeobrany. Probraly jsme jak ty situace, které jste nám poslaly do zpráv, tak i ty naše osobní a taky to, jak jsme se zachovaly dřív a jak se zachovat dnes, když víme, jak se bránit. Proč jsme slušné a neumíme si nastavit hranice, abychom neurazily? A co s tím dělat? A jak reagovat na slovní útoky lidí pod vlivem alkoholu? To všechno probereme v edukativním dílku pro všechny holky a všechny mládens. V herohero.co/mrzeni se podíváme na naše (a vaše) traumatizující a ponižující zážitky z Velikonoc, na význam tradic v dnešní době i to, jak to dělat (třeba jako budoucí rodiče) jinak. Pobavíme se i o tom, kolik kamarádů nám přiznalo, jak nekomfortní pro ně zrovna Velikonoce jsou a co s tím můžou dělat, pokud tyhle svátky jara takzvaně nefeelujou. Nepřekvapí vás to, ale opět to bude hodně o konsentu a nastavování hranic.
3/14/202459 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Paletky, manažerství, solocestování a hodnocení záchodů (ft. Marek Dvě Boudy Slabý)

Marek je manažerem kapely Bert&Friends, což mu přináší do života mnoho zážitků. Asi aby toho nebylo málo, před pandemií si k sobě nakvartýroval samotného Berta. Z téhle spolu: práce/bydlení vzniklo mnoho hudby i žertovných zranění. Chtěl by Marek sestěhovat všechny muzikanty, které obhospodařuje, jako Velký bratr do jedné vily? Proč se mu říká David Koller chudých? Jak se mu líbilo v Indonésii? Jak hodnotí sólo cestování do dalekých krajin? A měl by existovat Shitadvisor? V tomhle dílku probereme všechno. Dostaneme se ke sprchám zadků, Stavovskému divadlu, nadaci Kéž jsou všechny bytosti šťastny i zanikajícím malíčkům a palcům z nohy přišitým k ruce. Taky probereme, proč je Marek tzv. supr člověk a co vše se dá vyrobit z palet. Hodinku záznamu navíc najdete na herohero.co/mrzeni.
2/29/202456 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Yes, Chef! (ft. Petr Bartoš)

Připomíná práce v kuchyni seriál The Bear, nebo to nemohlo být víc od věci? Na to se podíváme s šéfkuchařem Péťou, srdcem (mozkem, ale taky rukama, nohama a zbytkem těla) v projektu Kruh dining. Pobavíme se o tom, kudy vedla cesta k tomu, co dělá dnes, jakou roli v tom hrála škola, veganství a taky o tom, co pro něj hraje největší roli v tom, co dělá, teď. Co v Praze stojí za návštěvu? A platíme za jídlo hodně nebo málo? Je jídlo součástí kultury, stejně jako třeba jít do divadla nebo na koncert? A jaké trendy pronikly do gastra? Díl hodně o jídle, hodně o nás a našem vztahu k němu, o Kruhu a o tom, proč neřešit Trip Advisor a čím se vlastně řídit na cestách. A taky o nejhorším a nejlepším tiramisu.V herohero.co/mrzeni krom kuchařiny probereme kreativitu v každodennosti podle Ricka Rubina, pomalá rána, lifehack od @kiavcin, který sice není mindblowing, ale hodně mi usnadňuje práci. A taky o nejlepší pizze, sociálních sítích a mindfulness.
2/15/20241 hour, 1 minute, 44 seconds
Episode Artwork

Chlupatá záda a nové začátky (ft. Jirka Jelínek)

Darovanému balení kapesníčků na chlup nekoukej, jak se říká. A taky tak dlouho se nosí chlup na kapesníčcích, až se první debata tohoto Mrzení věnuje právě chlupům na místech, kde zcela jistě nemají co dělat. Třeba na zádech. Odborníkem je nositel chlupů (dalo by se říct chlupolog) Jirka Jelínek. Krom toho probereme to, co se v uplynulém roce povedlo. Nebojte, seznam není moc dlouhý. Zabředneme i do vod filozofických, kde Jirka prozradí, že výrok, který žil v jeho hlavě rentfree, nepatřil Foucaultovi, jak se domníval, ale někomu úplně jinému. Jak se díváme na side hustle a má se monetizovat každý koníček? Témat bude mnoho. Přesně tak, jak to (zejména) s mixologem a datovým vědcem Jirkou bývá.V herohero.co/mrzení dá Jirka k dobru šíleně krejzy historku o teplé vodě, no to se pomějete!
2/2/20241 hour, 1 minute, 49 seconds
Episode Artwork

Dálky a návraty domů (ft. Michal Zelba)

Do dnešního Mrzenda jsem si pozvala kamaráda Michala, který už řadu let pracuje pro Člověka v tísni. Díky tomu postupně zažil život v krajinách, kam si většina z nás pravděpodobně jen tak nevyrazí - v Moldavsku, Zambii a Arménii. Někde ho čekal útok zákeřného manga, někde válečný stav. Jak k téhle práci přišel? Co přesně dělá? A jak to psychicky nese? Dáme spolu polemiku nad tím, jak se my lidi díváme na to, že některé krize a války nás nenechají klidnými a nad jinými hodně nadneseně řečeno tzv. “máváme rukou” (a proč je tomu tak). A jak zvládáme vztahy na dálku? A v čem jsou těžké návraty domů? O tom si povíme v první části dnešního Mrzení. V té druhé na herohero.co/mrzeni probereme to, kde se v Michalovi touha nebýt tady v českých luzích vzala, pobavíme se o tom, co je na Arménii, Zambii a Moldavsku pro něj to nejlepší - ať už jídlo, nebo zážitek. A taky to, co člověku nakonec dělá tu největší radost.
1/18/202457 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Veď mě dál, (vlaková) cesto má (ft. Honza Glín)

Internet říká, že se Jan Glín věnuje volnému umění, vlakovým dobrodružstvím a tuláctví. Za tzv. vlakovým dobrodružstvím si ale nepředstavujte šotoušství v klasickým slova smyslu, spíš novou formu svobody a nepohodlí, kterou (asi stejně jako já) úplně neznáte. Právě svoboda je hnacím motorem toulek, kterým se Honza na cestách nákladními vlaky věnuje už docela dlouho. O svých motivech, ale i motivech druhých lidí, napsal ostatně knížku Riding the Beast of Europe. Jak se od graffity dostal k vlakům, jak to vnímá rodina a jakou roli hraje ve společnosti street art si povíme v první části Mrzení. Taky probereme, jak netradiční život si tenhle životní styl/koníček žádá a taky to, jak blízko má Honza k bezdomovectví (a co ho od něj zatím odděluje).V herohero.co/mrzeni probereme, kam člověk na cestách čůrá, odhalíme pravděpodobný origin káďa na zeď, zadek v kapotě, ale i hodnotové otázky a to, jak nás práce a život ve městech ovlivňuje. Pobavíme se o (ne)bezpečí na cestách, vyhrocených situacích na hranicích i ve vlacích a o tom, jak prožíval Honza cesty na začátku a jak je vnímá dnes.
1/4/202455 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Vánoční radovánky (ft. Stárnoucí mileniálové)

Po roce Vánoce (Vánoce) přicházejí a s nimi (krom zpívejme přátelé) i další reunion s Mileniály. Chceme to mít hezký, tak si dáváme fancy vaječňák, kofolu a mandarinky a u toho rozjímáme, jak vypadaly naše Vánoce dřív a jak je prožíváme dneska. O letošních plánech, o jídle, který na Vánoce milujeme (bramborovej salát!) i jídle, který by mělo mít vlastní startup (bramborák!). Taky postupně probereme nejpopulárnější pohádky v Česku nebo to, jak se říká v této části republiky baňkám.V herohero.co/mrzeni se dostaneme k obsesi Pelíšky, probereme i romantické vánoční komedie o tom, jak se vyhořelá byznys žena vrací na maloměsto, kde se zamiluje do spolužáka ze základky a taky rozkol americké versus české koledy. Nečekejte žádnou divočinu, tenhle díl je vánoční besídka pro vaši duši.
12/22/202359 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Depresivní estetika, éra ADHD a cestování za horším! (ft. Standa Biler)

Se Standou Bilerem jsme měli velké plány, které nám ale narušila naše životní únava, proto jí a energetickým zdrojům v regionech pověnujeme část Mrzení. Jinak taky probereme ADHD éru (tedy to, že jsme generací, která si diagnostikuje ADHD na denní bázi) a to, proč si na tom někdo zakládá osobnost. Protože nedokážeme udržet moc dlouho žádnou myšlenku a plánované osy témat se nedržíme, dotkneme se zběžně toho, proč má rád @standa_slunicko tzv. depresivní estetiku, jak moc má rád třeba Kuřim a to, jak vyzrál na deprese z cestování. Tajemství spočívá v cestování na horší místa, než je naše domovina a tím pádem relativně (!) šťastným návratům domů. Taky probereme vyčerpání, nespavost a další “přínosy” života ve společnosti.V herohero.co/mrzeni se dostaneme k původním tématům - depresivní estetice, Destrukci, tomu, jestli je jeho přezdívka Sluníčko zvolená kvůli jeho veselé povaze, pobavíme se o životě na vsi (v teorii) a závěrem o tom, jaké je to být oblíbencem Tomáše Zdechovského a proč je Twitter absolutní peklo.
12/7/20231 hour, 2 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Vázy, furries, závěti a historky ze záchodů (ft. Kaadell)

Všemi oblíbený host Kaadell je zpět a o zábavná témata nebude po takové době nouze. Krom novinek ze světa personalistky, kterou po diskuzi s tátou hodnotí jako nudné téma, probereme, co má David doma místo televize (vázy alert), jaké nové kinky a obsese má krom lnu, zda je tajně furry a co dělal na furry konvenci, jak se chce nechat pohřbít a co by si napsal do závěti. Taky probereme jeho eskapizmus pomocí nákupů žertovných předmětů, depilaci a to, kde jsme na spektru Marie Kondo - hoarder. V herohero.co/mrzeni se HODNĚ budeme bavit o záchodových trampotách na dovolených, jak se řeší situace s kamarády a s partnery, a celkově o takzvané svobodě v káďu. Zodpovíme pár dotazů od vás a Panda odhalí její nový koníček - sbírání užitečných věcí od popelnic.
11/23/20231 hour, 38 seconds
Episode Artwork

Rap, biopastevectví, obsese a všechno okolo (ft. Lukáš Hejlík)

Do Mrzení zavítal konečně i biopastavec, influencer, foodblogger a herec Lukáš Hejlík aka K-Hill (pamětníci pamatují). Popsat, co všechno jsme s Lukášovou kadencí stihli probrat, je docela dřina, udržet myšlenku byla totiž chvílemi svízel. Představte si seriál The Bear. Tak nějak to probíhalo (a taky se k tomu v herohero dostaneme). Ale ve zkratce (lol): Pobavíme se o tom, proč musí mít dneska všichni na všechno názor, o tom, jak byl dřív “vyhrocenej” on sám a jak dnes tyhle postoje nechápe. O lidech v komentářích a o oblíbené kratochvíli - sekci na seznamu Právě se hledá. O tom, jak si pamatuje všechno, co kde jedl, i o tom, zda musí umět kritik dobře řemeslo, které sám kritizuje. S tím docela překvapivě souvisí i téma rapu a songu, kterej Lukáš kdysi pod Gastrokroužkem dropnul. Probereme taky jeho angažovanost v českým rapu, HipHop Kempu, zálibu v přezdívkách a nevyhnem se ani ožehavému tématu - minulosti protkané tzv. grázlovstvím (a šikanou). Taky se dozvíte, jestli by si radši Lukáš vybral Nescafe nebo Turka. Dneska to bude hodně o všem (a o ničem, shoutout Buchty, Radio Wave).V herohero.co/mrzeni zjistíte, koho má Lukáš z Masterchefa nejradši. Pobavíme se o ezoterice a o tom, jakou roli sehrála v našich životech. Taky se pobavíme o rolích, které byly pro Lukáše odrazovým můstkem do světa popularity - ano, budeme řešit Ošklivku Katku a Terapii, ale taky to, jaký dopad to všechno mělo na život nejen Lukáše, ale i jeho rodiny. Závěrem vám dáme kulturní tipy, na co se rozhodně podívat a co si přečíst. Jestli máte pocit, že tu vládne chaos, tak ho máte správně.
11/9/20231 hour
Episode Artwork

Konflikty a rozchody (ft. Eliška Remešová)

Co může být větší mrzení než rozchod s někým, koho máte rádi… Dlouho jste si říkali o téma rozchodů, jak je prožíváme a jak na ně. Rozhodla jsem se proto pozvat si na tohle téma odbornici, která se lidskou duší zabývá, a to psychoterapeutku a psycholožku Elišku Remešovou. V první části probereme otázky: Jak zvládat konflikty tak, aby měly co nejmenší dopad na vztah? Kdy je konflikt zdravou součástí a kdy už přesahuje nějaké hranice, a jak vypadá zdravý konflikt? Co je toxický vztah? Jak máme poznat, že je opravdu načase vztah opustit? A jak se “dobře” rozejít? Jak se máme naučit vyrovnat se s rozchodem, aniž bychom od toho utíkali pomocí druhých lidí, alkoholu apod.? A na závěr se podíváme na to, jak se nevracet pořád dokola zpátky k ex a naučit se vystoupit z bludného kruhu pro nás už nefunkčního vztahu.Na herohero.co/mrzeni Eliška s Káťou hledají společně na příkladech ze života odpovědi na otázky, jak se odpoutat od minulosti a nesrovnávat partnery (a to, proč je vlastně srovnáváme a co nám to o nás říká?). Jak si mají ti, kdo jsou dlouho sami, dovolit pustit si někoho k sobě? Vybíráme si partnery podle našich rodičů? A jak to změnit? Na závěr se podíváme na situationshipy a to, proč se nechceme oddat jednomu partnerovi a jsme radši jednou nohou venku.
10/26/20231 hour, 1 minute, 55 seconds
Episode Artwork

O Moderní sebeobraně, šikaně, zlých lidech a o tom, jak se jim bránit (ft. Pavel Houdek)

Jak se Pavel Houdek dostal k tomu, co je dnes jeho denní chleba? A proč je důležité znát tzv. myšlenky zločince, abyste se dokázali efektivně ubránit? O tom si povíme v dnešním edukativním dílku, který je důležitý nejen pro ženy. Povíme si, jak poznat nebezpečnou situaci, ale i to, proč je patriarchát nebezpečný pro všechny a jak i muži potřebují novodobou emancipaci. V herohero.co/mrzeni se dostaneme k tomu, jaké druhy ochranných prostředků a zbraní máme, důkladně probereme jejich plusy a mínusy (včetně vystříknutí pepřáku přímo během natáčení, jupí!), pobavíme se o obtěžování od autorit (a co dělat). A na závěr probereme i to, jak funguje naše intuice, tedy že to není jen ezo žvást, ale složitý systém, který pro nás naše tělo vyvinulo, aby nás ochránilo. No, hodně poučení, dejte si to!🤍
10/12/202356 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

O cestě, intuici, smrti a všem mezi tím (ft. Šimon Bilina)

Jak prozkoumat sebe sama? Cest je určitě mnoho a řádná introspekce by měla nastat jako první, než se rozhodnete vydat cestou psychedelik. Své o tom ví herec a krásná duše Šimon Bilina, který hledal otázky i odpovědi, a nezdráhal se na své cestě zkusit třeba ayahuascu. Jak se k aye dostal a měl prožitky, které popisují mnozí (tzn. masivní blití)? Jak nám v životě slouží intuice a strach? Co je synchronicita? A co se dozvíme ze vztahů s druhými, respektive co nás vztahy s ostatními naučí o sobě? To všechno probereme v dnešním spirituálním mrzení.V herohero.co/mrzeni se dotkneme smrti, pobavíme se o tom, jak s ní pracovat a co si z ní vzít. Probereme kuriózní úmrtí level Nezvratný osud a taky populární Darwinovu cenu.
9/28/202345 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Nároční hosti, pracovní výzvy a Sex ve městě (ft. Čestmír Strakatý)

Čestmíra netřeba představovat - zaprvé už u nás byl, zadruhé jste o něm minimálně v posledních týdnech slyšeli. Jak mu dal zabrat rozhovor s Jardou Duškem a udělal by ho znovu s vědomím, co ho čeká? Jak Čestmír reflektuje svoje výběry a ovlivňují ho reakce lidí na odvysílané díly v tom, koho si do budoucna pozve? Napětí se dá v tomhle dílku krájet, proto v odlehčené části na herohero.co/mrzení probereme Sex ve městě, jeho pokračování, jeho nešvary, to, zda je Čestmír Carrie (nebo Aidan) a taky další seriály, které ze srdce milujeme. Zamyslíme se taky nad tím, jestli jsme se někdy nachytali při pokrytectví, jak důležitá je autenticita a na závěr se Česti zeptáme, co mu dělá radost v každodennosti, takže dostaneme i nějaké to poselství. Zkrátka zábava i poučení.
9/14/202349 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

O tanci, zábavě a legrační kolonoskopii (ft. Honza Štrachal)

Do studia, které znamená svět (pro někoho určitě) jsme si pozvali tanečníka, lektora, CEO of taneční škola a veskrze milého člověka Honzu Štrachala. Na seriózní notičku probereme, jaká byla cesta k tanci, kde se to v něm vzalo, kudy vedla, zda stojí za to jít na konzervatoř (holky, nepotěším vás), komu se po vystudování hledá lépe uplatnění (holky, nepoteším vás podruhé), no zkrátka a dobře všechno, co potřebujete vědět o tomhle námi neprobádaném světě. Taky probereme jednu kliniku, o níž jsme zjistili, že dělá tzv. zábavnou přípravu na kolonoskopii (takže si připadáte jako v Kameňáku), seznámíme vás s geniálním novým sportem, který jsme vynalezli u piva, přečteme si pár konverzací z profilu Šílené nehtařky a závěrem dáme shoutout naší BFF Monče. Ahoj Moni!Na herohero.co/mrzeni probereme drag a to, proč nás (ne)bavil, takzvané homosexuáloviny, coming out a to, proč je lepší být gay. Závěrem dostanete trochu nutričního poradenství. No nádhera!
8/31/202356 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Jak se cítit líp?

Nás drahý host onemocněl, tak jsme to vzali po dlouhé době v původní sestavě, tedy Mrzení origin story. Neporadíme vám, jak nebýt nemocní, protože minimálně Kateřině se to zcela nedaří, očekávat ale můžete pár odpovědí na vámi zaslané otázky (kupříkladu jak se Kateřina coby žena VE SVÉM VĚKU vyrovnává s tlakem okolí, jak je na tom s chlapci a další zásadní informace), nahodilé citace kapely Kryštof i to, co naše posluchačka objevila, když se snažila najít Járu na Twitteru (spoiler: má to co dělat s análním rodeem a pterodaktylem). Obecně se ale v dílku pověnujeme tématu, které jste nám vybrali – tedy co děláme pro to, abychom se cítili líp, pro zlepšení nálady a dobrou psychickou kondici. Otevřeme tak studnici mouder a rad, na které jste se možná neptali, ale my vám je stejně řekneme🤍V herohero.co/mrzeni si povíme, proč se do některých debat radši nepouštět, jak může sebereflexe zlepšit váš život a poradíme vám, jak se cítit líp, aniž by vás to něco stálo (krom těch eur, který nám posíláte, haha!)
8/17/20231 hour, 4 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Hrůzy a hrdinové Mrzení (feat. Jan Studnička)

Protože Kateřina lítá někde v luftu, sešel jsem se na toto nahrávání se svým dobrým přítelem a kolegou Janem Studničkou. Dopodrobna jsme rozebrali fenomén Yettiho a na něj se vázající literaturu, ušetřeni nebudete ani strašlivých tajemství oblasti 51 a dozvíte se dokonce, co si myslíme o duších.V druhé polovině na herohero.com jsme probrali naše oblíbené hrdiny a jejich osobnostní chyby, které vůbec nemají nic společného s tím, jak vnímáme sami sebe. Já nakonec vyjádřím hlubokou obavu o náš svět. Stojí to za to!
8/3/20231 hour, 5 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Co dělá a nedělá patolog? (ft. Dominik Hraboš)

Naši hosté mají zpravidla velmi pestré životy a ani ten dnešní není výjimkou. Když se Dominik Hraboš rozhodoval, co dál dělat, patologie byla jasná volba. Jasně, člověk se musí otáčet… Co ale vlastně dělá? Je to ten chlápek, co na pitevně odkrývá prostěradlo? Jak probíhala první pitva? A proč všechny znamínka, který pošlete do světa, končí právě u patologa? To zjistíte v dnešním Mrzení. V dílku a na herohero.co/mrzeni probereme jejich metody, víru, smrt, detektiva Bílou krvinku i důležitost očkování (třeba na HPV i u kluků/mužů) a prevence.
7/20/202354 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

O drogách, historii, fotbale a umění (Ft. Mat213)

Na tenhle díl jsme si pozvali speciálního hosta. Není jím nikdo jiný než hudebník, fotbalista, kreativec a taky náš tzv. střižba boy Mat213 (also known as Matěj Čech). Ten nám předem dodal řadu témat, která jsme napříč oběma částmi prosvištěli. Začneme pěkně zvostra, na dřeň a tak dále, a pobavíme se o drogách a jejich rostoucí popularitě a normalizaci. Dále, jelikož se z Matěje chtě nechtě stal fanoušek Mrzení, se pověnujeme nám, protože si pro nás připravil spoustu zvídavých dotazů, za což mu samozřejmě děkujeme. Postupně se pak dotkneme vysoce atraktivních témat jako jsou: pražská hudební scéna, GoOut, malování a AVU, fotbal, komedie, nově vydaná deska a samozřejmě diss na téma my=staří, on=mládí. Taky zazní otázky stran historie (která bula byla pro Matěje ta nejlepší?). Dozvíte se tedy mnoho! Pokud vás díl baví, poslechněte si jej celý na https://herohero.co/mrzeni . Je o co stát! Děkujeme!
7/6/20231 hour, 4 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Too much info (feat. Tereza Řezníčková)

Nastává léto a s nimi nemilosrdná a spalující vedra. Člověk se ale občas nejvíc zapotí když o sobě nechtěně řekne příliš. Do Mrzení k nám ze své dovolené na chatě zavítala redaktorka České televize Tereza Řezníčková, se kterou jsme tématiku "too much info" dopodrobna probrali. Nezůstane ale jen u toho. Než uhoříte ze samovznícení nad rozžhavenými chodníky vašich měst, vyslechnete si i naši diskuzi o jednom ostře sledovaném rozvodu, Radku Bartoníčkovi a možná i něco o zákulisí České televize. Co se například stane, pokud redaktor v přímém přenosu NÁHLE ZEMŘE? Nebo aspoň omdlí? Nemusí to být hned mrzení, nebojte.V druhé půlce na herohero.com/mrzeni si naši předplatitelé dozví naše vlastní "too much info". A samozřejmě se po několika pivech dostane i na klasický mrzení-style-free-style diskuzi. Přežijte tyto dny ve zdraví a pečlivě se hydratujte!
6/22/20231 hour, 43 seconds
Episode Artwork

Tatéřina, tvrdá dřina (ft. Zdvyhl)

Zdeňka aka Zdvyhl se tatérskému řemeslu věnuje už pěknou řádku let. Díky tomu si vybudovala jméno, studio a věrnou klientelu. Jak se ale člověk dostane od, řekněme, emo dětství k vybookovanému kalendáři? Kolik fontů musela přepsat a vytvořit, než udělala první kérku a jak hrozný její tenkrát poprvé bylo? A taky proč tetování něco stojí (a je lepší si zaplatit, než dát míň za kérku z něčího sklepa)? O tom, že kérky nejsou jen šudlačka na pár hodin, ale roky praxe, tréninku, stresu, hodiny přípravy, materiál a vlastní rukopis, si povíme v tomhle dílku Mrzení s kámoškou, umělkyní a renesančním člověkem Zdeňkou.🌝V herohero.co/mrzeni zasdílíme nenávist k prankům, který jsou všechno, jen ne vtipný, Zdeňka se svěří se svou největší obavou (tedy čeho se při tetování bála fakt nejvíc - výsledek vás asi překvapí😀), o neplatičích a hranicích, které je třeba si nastavit.
6/8/202359 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Erotika, inflace, bůh a jiné strašidelné historky (ft. Pavel Borovička)

Ptáte se, kdo je Pavel Borovička? Google search vám prozradí nejspíše to, že jde o meteorologa ČT, což náš host, Pavel Borovička druhý, nelibě nese. Pavel je režisér, kluk od filmu, jmenovec druhého Borovičky, otec a renesanční člověk. Probereme s ním jeho kariéru (tedy poflexí svými úspěchy, které naleznete i na csfd tečka cé zet), to, jakou roli hraje v kulturním útvaru Bert&Friends, otcovství a to, proč jsou děti prakticky to stejný jako opilí lidé. Taky se pobavíme o inflaci a o dalších věcech, které nás děsí. Jako bonus celý díl prokládáme pikantními hesly z Erotického slovníku z roku 1864, který od Pavla dostaneme jako dárek za účast. Budoucí hosté nechť se inspirují❤️V herohero.co/mrzeni se trošku vyklidníme, když se pobavíme o názorové různosti nás lidí, o projektu Pochop.me, o potratech, křesťanství a Bohu. Úplná řachanda, to vám povim.
5/25/20231 hour, 41 seconds
Episode Artwork

Jak se staví sen (a festival) (ft. Michal Thomes a Kája Blažková z Rock for People)

Když jsme nedávno v Mrzení probírali, jak vypadalo naše festivalové mládí a jak festivalujeme dnes, zmínili jsme pár našich oblíbených působišť. Jedním z nich byl i hradecký Rock for People, takže jsme si do studia pozvali ředitele a spoluzakladatele Michala a taky Káju, která na festivalu pracuje zhruba tak od narození (úřady volat nebudeme). Jaký byly začátky a kde je festival dnes? Co bylo největší mrzení? A jak udělal covid festivalu službu? O tom, jak probíhal ročník, kdy si stany zahrály díky top počasí oblíbenou hru “všechno lítá, co peří má”, a taky co všechno probíhá v hlavách lidí, když se blíží katastrofa, si povíme s RfP týmem v tomhle dílku. Járovu absenci omluvte, vynahradí vám to příště.V herohero.co/mrzeni probereme, kdo se popral s Die Antwoord, proč jsou důležité hezké zachůdky, ale je s nimi spousta trápení a povíme si, proč zrovna na Rokáč má smysl vyrazit, i kdyby trakaře padaly.
5/11/202352 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Sektařit, meditovat, milovat (ft. Eli Soukupová)

Co udělat, když se vám zhroutí dosavadní život a vy se musíte přestěhovat k rodičům místo svatby s vaším (ne)vyvoleným? Vyjeďte, vypněte hlavu a tak dále, říkají motivační příručky. Naše hostka Eliška Soukupová si takhle vyrazila rovnou do Indie. A co by to bylo za návštěvu Indie, kdyby vynechala návštěvu Ášramu, ze kterého se vyklube, well, tak trochu sekta. Jak vypadá život v tomhle bláznivým organismu? Co dostane člověk za jeden token a lísteček? A proč má guru, která je tak zázračně blahodárná a léčivá, ozbrojenou ochranku? A platí stereotyp o káďu v indickych ulicích? To vše zjistíte v dnešním dílku o daleké Indii!V placené části na herohero.co/mrzeni nám Eliška poví, jak se randí po indicku tak, aby vás nikdo ideálně nezabil a jak vypadá v Indii Tinder. Taky se s námi podělí o cenné tipy, jak si co nejlépe sbalit, když chcete cestovat sami a dá pár krásných rad do života. No klasicky zábava a poučení, jak jste u nás zvyklí. Namaste!
4/27/20231 hour, 1 minute, 11 seconds
Episode Artwork

Fesťáky, kalby a démon alkohol (ft. Nikola Džokič)

Dnes jsme u nás znovu přivítali našeho historicky prvního hosta, stand up komika a veskrze milého člověka Nikolu Džokiče (džoukiče🤪). Jako téma jsme zvolili něco, co nás všechny spojuje, respektive minimálně v MLÁDÍ spojovalo - párty, fesťáky a alkohol. Doporučíme vám naše srdcový festivaly, pobavíme se o tom, co všechno na nich krom hudby může člověk zažít (spoiler alert: káďo u plotu) a probereme taky český národní sport - pití alkoholu!V části pro naše hrdiny/hrdinky na herohero.co/mrzeni Nikola zavzpomíná na to, jak zjistil, že ačkoli vyrostl na pálenkách, oproti Čechům věděl o pití prakticky hovno. Taky ale poskytne střízlivou úvahu (pun intended) o tom, jak zvráceně se v naší společnosti k alkoholu přistupuje. No a na závěr přihodíme naše historky z párty, za který bychom se mohli stydět, ale nestydíme.
4/13/202354 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Hororovej mixtape! (ft. Karo)

To jsme se tak sešli s naší hostkou (zase jednou bez tématu) s tím, že se pověnujeme třeba kryptu a NFT, což je věc, ve které Karolína (aka Karo nebo Lína) exceluje. O téma se ledabyle otřeme, probereme lítajícího Janečka v Metaverzu a taky Standu Lukeše, což je postavička, kterou Jára a Karo prostě milujou. Na řadu ale přijdou větší horory než to, jak se má člověk naučit těžit kryptoměnu - zavzpomínáme totiž na ty nejstrašidelnější věci, které se nám staly. Ačkoli někteří z nás (Kateřina) na duchy věří a někteří ne (hádejte kdo), povzpomínáme si na věci, pro které nemáme vysvětlení a moc rádi bychom měli. Ultimátní hororfest vás pak čeká v herohero.co/mrzeni, kde krom toho probereme i sondu do duše dospívajícího člověka a to, jak právě tohle vnímání zkresluje náš pohled na svět.Po tomhle dílku nebudete chtít spát sami doma!
3/30/20231 hour, 8 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Spolubydlení aneb I hřích přišel do domu páně! (Ft. Kaadell)

V dnešním díle jsme přivítali do našich řad opět našeho rezidenčního hosta Davida aka Kaadella. Co nás spojuje krom krásných duší? Traumata ze spolubydlení! Jaké je spolubydlet v době covidu? Co má společného deprese a kefír? To možná ani nechcete vědět. V dílku probereme molí apokalypsu, natáčení amatérského porna ve spolubydlení, vztah, který se zrodil v kabinkách v Palladiu, naši sebereflexi i to, proč my skládáme věci do myčky nejlíp a ostatní logicky nejhůř. Tentokrát velmi doporučujeme zaplatit si herohero.co/mrzeni, protože tam řešíme tak nekorektní věci, že upřímně čekáme, že nás zcancellujou, ale za tu srandu to stálo. Minimálně uslyšíte, jak vaše oblíbená trojice málem umře v záchvatu smíchu a koupí si tím jízdenku přímo do pekla. Taky se tam teda proberou vážnější témata, jako je deprese, probereme osu zla, barel tyčinek do uší, zákaz masturbace, exkrementovej masiv (heslo: fekální kamenctvi) a co se stalo Kateřině u Járy při jejich one night stand. Tak jdeme na to!
3/16/202354 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Jail time! (ft. Podpultovky)

Jakou máme zkušenost s vězeňstvím u nás? Byli jsme někdy v base, nebo se potýkali se zákonem? A proč bychom raději šli sedět ve Skandinávii, než v Asii? O tom všem se pobavíme se spřáteleným podcastem Podpultovky. Probereme taky psí konsent, press tripy a to, co vás může v Egyptě sblížit s fellow novinářem (nápověda - společná koupelna a faraonova kletba). Pobavíme se o tipech na dobré vězeňské filmy, o vraždě paní Jonákové, okrajově se dotkneme seznamování se a toho, co nám esteticky neladí a co je nám naopak úplně jedno (znamínka👉🏽chlupy👉🏽chlupy ze znamínek).    Zkrátka chaos, ale strukturovanej!Na herohero.co/mrzeni Pavel prozradí, proč si pro něj přijela URNA do Riegráčů a proč má tolik jeho přátel kriminální minulost. Dostaneme se taky k tomu, jaký jsou tzv. švestky u nás versus v zahraničí a na závěr dostanete tipy pro plešatějící muže.
3/2/202351 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Takzvaně ADHD povídání (ft. Jirka Jelínek)

Dnešní host, datový vědec (jako Petr Ludwig) Jirka Jelínek, je opravdu speciální člověk. Hledat jedno téma jsme po zkušenosti ze Živáku, kde byl hostem Mileniálů, vzdali a nechali konverzaci v jeho režii. Témat tak pokryjeme hodně. Zamyslíme se nad tím, kolik jezevčíků nás může zabít (versus pitbull) a zda je horších pět Pitbullů (aka Mr.Worldwide), ohlédneme se za teroristickými útoky v Evropě, kterým jsme čelili pomocí květináčů… A to je jen začátek. Krom datového vědce Ludwiga a motivátorky Eliášové se taky zamyslíme nad tím, jestli funguje ukazování dominance pomocí močení. Co myslíte, dá se pomočením deeskalovat peštní souboj? A co jaká močící historka spojuje Jirku a Járu?Na herohero.co/mrzeni Jirka provede zamyšlení nad Járovým životem, pobavíme se o tom, zda do kaváren patří děti nebo pitbullové (správná odpověď je - všichni krom dospělých lidí) a Jirka přidá k dobru historku s názvem “Fetovací věc z Brna”. No bude to stát za to. Ostatně jako vždycky!
2/16/202358 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Prezidenti, nebezpečí, víčka a feminismus (ft. Lucie Hrdá)

Guess who’s back! V dnešním díle jsme přivítali do naší polstrované místnosti opět Lucii Hrdou. Protože jsme ale chtěli udělat trochu odlehčenější obsah, než běžně Lucka dělá, pověnovali jsme se tématům, jako jsou víčka Petra Pavla, tomu, co by udělal Babiš pro mladý lidi a Lucka nám řekla milou poporodní historku o létajících kojencích (neplést s Létajícím Čestmírem (Strakatým, haha)). Taky jsme probrali letem světem sebeobranu a to, jak se (ne)dostávat do nebezpečných situací a Bostonský syndrom slepé skvrny👩🏻‍🦯. No řachanda.V herohero.co/mrzeni jsme se pobavili o veselých historkách s malými lidmi, o Berlíně a taky o tom, co musí splňovat “správná” feministka. Řachanda na druhou. Díky, že nás podporujete!❤️
2/2/20231 hour, 59 seconds
Episode Artwork

Co hrdlo ráčí (ft. Andrea Jakešová)

Ne, tohle není deepthroat speciál, ale díl o výživě s odbornicí na slovo vzatou - nutriční terapeutkou (nepleťte s výživovou poradkyní) Andreou. Ta hned v úvodu vysvětlí, jak se to s tím poradenstvím má. Lidem totiž nenutí zázračné koktejly a polentové so called knedlíky, zároveň ani nestaví na piedestal největšího nepřítele člověka sacharid. OMG, takže můžeme jíst tukový rohlík a nemusíme držet přerušovaný půst? Co dalšího šokujícího v této edukativní epizodce zjistíte?! Probereme slavný pečivový rozkol, knedlík (nebo nok, HAHA, chápete, Pelíšky🤪), paleodietu, koncept cheat days i sociální sítě.V herohero.co/mrzeni krom dalších nutričních “osvět” probereme, proč by s Bábovkami (a možná i dalšími knihami) Radky Třeštíkové mělo být naloženo jako s mrtvými při vikingských pohřbech (tedy poslat po voru a zapálit) a v čem byla pro Andreu Radka vzorem. Clickbait jak hovado, tak jdeme na to!
1/19/202353 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Sbohem 2022, ahoj 2023 (feat. uplynulý rok)

Ach, tak jsme to doklepali až do zdárného konce! V tomto dílku s Járou bilancujeme uplynulý rok, který byl pro všechny ,once again, velkou výzvou. Společně zhodnotíme, co se nám povedlo, za co jsme vděční a co stálo za vyližprdel (ne v tom dobrým slova smyslu. Rimmingu nazdar, zdar!❤️). Ale i ty nepovedené věci jsou nakonec zkušenostmi, které nás posunou. Samozřejmě vše hodnotíme z jediné pozice, kterou známe, tedy bílých, hetero, relativně mladých lidí. Je nám jasné, že se někdo má hůř (a někdo líp). Takový život zkrátka je, ať už je rok 22, nebo 23. Mimořádně tentokrát Mrzeldiny monology upozadí mistra humoru, tak si držte klobouky. Zároveň vám touto cestou děkujeme za vaši podporu a těšíme se na mnoho dalších hodin poslechu, které spolu, doufejme, strávíme! Šťastné 2023, mrzínci.
1/5/20231 hour, 2 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Holiday roast (ft. Stárnoucí mileniálové)

Radujeme se, veselme se! Rok se s rokem sešel a my máme za sebou krom živáků další společný díl plný řachandy. Jelikož se scházíme v neděli večer po zmíněném živáku, energie nemáme nazbyt. Probereme proto samá nosná témata jako: proč pít drink s CUCKY, jaký bude rok KADONA (also known as Armakadon), co je cuc na kládě v čokoládě (neplést s čertovým kolem) a taky fine dining v podobě podniku zvaného Dorohlíku (otestujeme v budoucnu za vás, to je závazek). Díl je to veskrze sváteční, přinese vám spoustu dobré nálady a poučení, ostatně jako vždy. Mějte krásné Vánoce a slyšíme se v novém roce❤️🎄Těžko říct, co najdete v premiové části na herohero.co/mrzeni, ale bavíme se tam královsky, tudíž pokud máte naše podcasty rádi, můžete pokračovat v poslechu tam a touto cestou nás podpořit. Za málo peněz hodně muziky, znáte to!❤️
12/22/202252 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Slídilství a další olympijské sporty (ft. Martin Brys)

Hostem další mrzenkovské seance byl Martin Brys on-line editor Reflexu a kolega Pandy. Je odborníkem na celou škálu témat. Probrali jsme v první řadě jeho přirozený talent pro slídilství. V každém koutě našeho světa (a dokonce i internetu!) totiž číhá nějaké tajemství nebo někdo podezřelý. Věděli jste třeba, že na streetview Žižkova na mapy.cz se mohou odehrávat neskutečně záhadné a děsivé věci? Proč v Česku nebude nikdy olympiáda? A kdybychom mohli, co bychom opravdu na Praze změnili a proč je Karlák absolutně nejhorší místo v Praze? Vše bude zodpovězeno v momentu, kdy se uvelebíte a stisknete tlačítko PŘEHRÁT.V placené polovině na herohero.co/mrzeni se ovšem podělíme o ty nejtajemnější tajemství vůbec: jak se pomstít někomu, kdo vás sere na internetu? Představte si třeba někoho, kdo opravdu, ale opravdu nechce nebo nepotřebuje doma uhlí. A už jste na půli cestě k dokonalé pomstě.Hezký poslech!
12/8/20221 hour, 2 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

A pak přišla láska… (ft. Šimon Holý)

Šimonův film o snaze najít v životě (pomocí trochy ezoteriky) kousek lásky právě míří do kin, tak jsme společně probrali nejen to, jak film vznikal, ale hlavně samotné tzv. EZO. Kolik balíčků tarotových karet je potřeba na natáčení a kdo ze štábu byl Král pér (podle erotického tarotu)? A jak to s tou láskou vlastně v době seznamek a otevřených vztahů je? O tom se pobavíme v druhé části, až se dostatečně pobavíme trendem neošamanek typu Heleny Houdové. Taky vám poradíme v obou částech spoustu hodnotných tipů, jak zbohatnout (hear me out: Only tarot fans). V herohero.co/mrzeni se pobavíme našimi randícimi eskapádami posledních let, oprášíme tinder, holokaust a selfíčka z berlínského pomníku, fotbal, pasivní příjem a vše uzavřeme láskou. Jo a vyshamujeme Bohuše Matuše, protože říct, že jeho manželka vypadá po plastice jako desetiletá holčička, není úplně košer.
11/24/202258 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Dentální hygienistka je zoubková víla (feat. Káťa S.)

Zubař/ka je pro mnohé noční můrou, dentální hygienista/hygienistka je pak v tomto scénáři přímo přisluhovač ďábla. Naše kamarádka a profi zoubková víla Káťa tak přišla do Mrzení uvést na pravou míru, že to s těmi zuby nemusí být takové drama. Víte, jak si správně čistit zuby, jaké pomůcky použít, nebo co vám při dentální hygieně navodí (nevyžádaně) pocit deepthroatu? Co nejhoršího Káťa za svou kariéru zažila? To všechno zjistíte v díle věnovaném jedné z velmi ceněných dutin. Abychom vás motivovali k tomu být lepšími lidmi, domluvili jsme se s Káťou na tzv. kódíku se slevou na dentální hygienu. Zkontaktujte ji na instagramu @aktak_s s heslem Mrzení a dostanete slevičku, což se dneska hodí. Na https://herohero.co/mrzeni probereme ty největší mýty ohledně zubů a jejich čištění, pobavíme se o trendech ve světě umrtvování, trhání osmiček, Zacu Efronovi a jeho čelisti a o čištění zubů prstem. Odhalení to bude vskutku skandální.
11/10/20221 hour, 1 minute, 37 seconds
Episode Artwork

Novinařina, sebejistota a předsudky (ft. Čestmír Strakatý)

Je 21. století a podcast má každý. Stejně tomu tak je i u našeho dalšího hosta, Čestmíra Strakatého, který krom Prostoru X rozjel vlastní projekt s názvem Čestmír Strakatý. Jak vymyslel tak kreativní název a jaké další byly ve hře? A co má společného se Sergeiem Barracudou a Marcem Jacobsem, k nimž Kateřina Čestmíra přirovnala? S hostem jsme probrali krom kreativního procesu stojícího za novým projektem jeho kariéru novináře, moderátora, mluviče a fitness fanatika. Ptali jsme se na to, zda má předsudky vůči nepříliš sympatickým hostům, jak snáší kritiku na to, že není dostatečně konfrontační ve svých rozhovorech (a že je mu vyčítáno, že jim vůbec dá ten prostor), zda si sám sebe googluje a na to, který rozhovor ho přivedl nejvíc do úzkých a proč. Probrali jsme taky toxické komentáře, zlé lidi, to, jak na lidi působí versus to, jaký vlastně je. A co zbylo do části na herohero.co/mrzeni? Tam se vracíme k podcastu Hrana, kde mluvil Čestmír o problémech s body image, probereme, jak moc mu tohle odhalení se (ne)změnilo život, jaká byly reakce okolí a jak to má dnes. Dostaneme se taky k drogám, alkoholu a jeho roli v dnešní společnosti. Jediné oko nezůstane suché.
10/27/20221 hour, 6 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Politika (ft. Martin Bartkovský)

Politika je téma, ke kterému má každý co říct. Když jsme se zeptali vás, posluchačů, co je pro vás politika, přišly nám odpovědi typu: tvoje bába, zbytečný stres, složitá a bez kultury, guilty pleasure, showbyznys, důležitá a k posrání, a v neposlední řadě - mrzení. O tom tedy bude dnešní díl. Hostem je náš dobrý kamarád, skvělý člověk 😊 Kátin nadřízený), hotový světec a renesanční člověk (asi jako každý náš host) Martin Bartkovský, který se politice více či méně věnuje už pěknou řádku let. S tímto odborníkem na slovo vzatým probereme prezidentskou volbu a zásadní otázku, na kterou by se měli ptát novináři všech kandidátů na prezidenta, a to, zda dali někomu pěstí. Probereme taky jaderné zbraně a jejich dopady, to, proč nejsou mladí v politice a zda by měla být paní Alenka prezidentkou. Martin vysvětlí, proč je dobře, že byl doposud prezidentem Zeman (spoiler: protože je to aspoň vtipný, když už nic) a potom se pomalu přesuneme do placené části.V herohero.co/mrzeni Martin podá vysvětlení, po kterém zřejmě prahnou celé internety - proč skončil Zelený Raoul a TMBK ve službách Reflexu. Taky si povíme, co si myslíme o médiích, naší práci a novinářích obecně. Bude to tedy velmi spicy.
10/13/20221 hour, 3 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Od úrazů k feminismu (ft. Michal Zlatkovský)

To jsme tak měli ambice udělat zábavný crossover se Stárnoucími mileniály, ale půlka z každého týmu onemocněla, takže je výsledkem Mrzení (snad ne doslova) Kateřiny a co-hosta Michala „Zlatkovského“ Zlatkovského. Hned ze startu se pobavíme o fenoménu hejtů na internetech a o tom, jak nakládáme s takovou „kritikou“ (spoiler: probereme ji v groupchatech). Pak se řeč stočí na Michalovu nově nabytou svobodu, kterou chtěl prožít v duchu „Summer of Michal“, ale po zlomení klíční kosti a ramene je z toho zatím spíš „Podzim of mrzení“ (a trauma z nemocnice). Ale jak víme, z traumat se rodí humor. Michal se tak díky posledním událostem svěří s tím, co se stane poté, když vám lékaři oznámí, že do vás “trochu říznou”, když to zrovna nečekáte a taky nabídne srovnání různých druhů ketaminu. V neposlední řadě se pověnujeme důležitosti feminismu a tomu, proč patriarchát škodí i mužům. V https://herohero.co/mrzeni se ohřejeme u oblíbeného tématu randění přes tinder a shodneme se na tom, že životní lásku je lepší tam nehledat, ale čest výjimkám, samozřejmě. Kateřina prozradí, že tzv. příťa by jí nevadil, ale zároveň vidí mnoho výhod v tom moci žít sama, Michal coby čerstvý „single ready to mingle“ potvrdí, že ačkoli bydlení sám zažívá prakticky poprvé, také si to nemůže vynachválit. Pak to stočíme ke krásnému feministickému konci a tím díl uzavřeme.
9/29/20221 hour, 3 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Dvě hodiny dějepichu (ft. Hodina dějepichu)

Historie je plná vraždění, krutostí a zrady. Je také ale plná sexu, smyslnosti a…sexu. Že tyhle dvě sféry nemusí být nutně v opozici, ale dokážou se dokonce snoubit, se snaží ukázat podcast Hodina dějepichu, jehož moderátorskou dvojici, Honzu a Terezu, jsme si tentokrát pozvali do Mrzení jako hosty. Zasmějeme se u veselých lapálií v Nankingu (neuvěříte, co se tam stalo!), probereme korejské společnice, vánoční filmy a hlavně pověstnou sexuální praktiku ČERTOVO KOLO. Brrr. Ve druhé polovině této milé taškařice zhodnotíme naše dovolené, řekneme si, co nás sere na Češích a nahodíme ty absolutně nejžhavější kulturní tipy tohoto mrazivého září. Příjemný poslech!
9/15/20221 hour, 9 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Only fans, nářadí, pride a rakovina (ft. Lukáš Kundera)

Dneska bude veselo. Tentokrát jsme v Mrzení přivítali fellow smíška, standup komika a onlyfans umělce Lukáše (aka @teamlookass). Ten je studnicí bizarních historek už jen proto, že tráví poměrně hodně času s Járou Cermanem. Povypráví tak třeba o společném výjezdu na vystoupení, kde se bál, že ho Jára vyhodí v dětským domově někde uprostřed pustiny. Ne že by na dětských domovech bylo něco špatnýho, pořád lepší ústavní péče, než dva tátové, žejo😀 Krom toho se pobavíme o jeho kontribuci na Onlyfans, letošním Pride, o poslání gayů a o randění s tzv. heterákama. Taky pokryjeme témata jako je momentová vrtačka a stříkání na nářadí - zkrátka o věcech, které patří spíš do herohero části.Na https://herohero.co/mrzeni naopak začneme tím, jak poznat, že máte rakovinu (koulí), jaký to je a jaký je život jen s jednou. Probereme taky ledvinový kámen mudrců a bonding nad kapavkou. Nakonec se zamyslíme nad osudem Kostkáče. Prostě díl plný zábavy.
9/1/20221 hour, 1 minute, 56 seconds
Episode Artwork

Fyzioterapie (ft. 7krát3)

Stárneme (jak nám Panda ráda připomíná) a občas nás už něco zabolí. Někdy se stačí jen špatně vyspat, jindy je to drobnost, která nás vytrvale obtěžuje už od té doby, co nás kopnul kůň, ale naučili jsme se s tím žít. Ve chvíli, kdy bolest překoná únosnou hranici otravnosti, se vydáváme za odborníky. Někdo to vezme ke kartářce, někdo zkusí (na oko) změnit životní styl a někdo se odhodlá svěřit se do rukou fyzioterapeutů. O těch občas panuje představa, že jde o partičku masérů, kteří vám poradí, jak si správně zacvičit na krční páteř. Pravdou ale je, že vám můžou často pomoct vyřešit i to, co jste mysleli, že vyřeší jedině chirurg nebo krematorium. O tom, co všechno fyzioterapie obnáší a jak jde skloubit s prací muzikanta, jsme se pobavili se Štěpánem aka 7krát3. Co má společného s Mikem Tysonem a proč si ho vybralo právě tohle povolání? V bonusu na http://herohero.co/mrzeni se pověnujeme víc jeho hudební kariéře, tomu, jak ho na Colours of Ostrava doprovázely tlumočnice pro neslyšící z organizace Hands Dance a taky tomu, jak jde celkově plnohodnotně provozovat život muzikanta a fyzioterapeuta. A na závěr přihodíme kulturní tipy.
8/18/20221 hour, 4 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Postapokalypsa (ft. Piliny a plíseň)

Když vybírá téma Jára, můžeme si být jistí, že půjde o něco veskrze milého a pozitivního. Tentokrát tak přichází s návrhem na téma postapokalypsy. Těžko říct, zda jej inspirovaly klimatické current events, nebo záliba v takto laděné filmy, jež považuje za takovou hezkou oddechovku na neděli. V první části s hosty z podcastu Piliny a plíseň Kateřinou Horákovou a Arianem Ebrahimi probereme, co nám v současnosti dělá největší vrásky na čele, zda všichni uhoříme, zda se nějak připravujeme na konec a připomeneme si hru, která je dobrou přípravou na postapo éru, která nás zřejmě čeká. Bude to tedy díl plný mrzení.V druhé části na herohero.co/mrzeni tentokrát čeká na naše hrdiny a hrdinky mnoho kontroverze. Většinu času se totiž pověnujeme právě nejkontroverznějším názorům, které máme (tedy těm, které se nestydíme přiznat). Kdo nenávidí poezii a kdo třeba pána prstenů? Také s hosty konečně probereme jejich oblíbené téma - filmy a seriály. Záměrně ale zabrousíme k těm tématicky zaměřeným. O apokalypsu a svět poté tedy nebude nouze. 🏚
8/4/202257 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Včely (ft. Lukáš Martínek)

Co je opravdu jedním organismem, jedna včela nebo celý roj? V tomto díle Mrzení zabruslíme poněkud nečekaně do říše přírody. Konkrétně do domény létajícího hmyzu: včel. Pozvali jsme si totiž mladého včelaře Lukáše Martínka, který nám velmi ochotně odhalil všechny záhady výroby medu a péče o tuto kriticky důležitou součást ekosystému. Jak se do včelařství dostat? Jak na tuto profesi nahlíží sousedi? Můžete vyhrát souboj NA ŽIVOT A NA SMRT proti včelímu roji? Všechny tyto dotazy budou zodpovězeny. V placené půlce se dozvíte o hrůzostrašné historce s tarantulí a o našem vztahu k největšímu nepříteli lidstva: hmyzu.Příjemný poslech a chraňte včely. Bez nich všichni zemřeme.
7/21/20221 hour, 1 minute, 59 seconds
Episode Artwork

Internety (ft. Kaadell)

Co nejhoršího jste kdy viděli na internetu? Internet je totiž místo plné záhad, lidí, zboží a porna. Pozvali jsme si již naši hvězdnou stálici Kaadella, abychom společně probrali naše začátky na mezinárodní informační síti, které dnešní mladí říkají INTERNET. Někdo říká, že internet jako velká studna společného vědení a znalostí, do které ovšem armáda borců vytrvale močí. V druhé půlce tak probereme, co nejhoršího jsme do této studny viděli někoho házet. Upozorňujeme, že to není pro citlivé a jemné duše, které bezpochyby tvoří velkou část našich posluchačů. Mráz po zádech přeběhnul i Kaadellovi! Hezký poslech!
7/7/20221 hour, 2 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Standardy krásy, stárnutí a právničina, těžká dřina (ft. Lucie Hrdá)

Zamýšleli jste se někdy nad tím, jaký vliv má společnost na to, jak vypadáte, jak se cítíte a jak je s vámi zacházeno? Proč mužům stárnutí sluší, zatímco z žen se stávají tzv. starý větve? Nejen o tom jsme si popovídali právě se samozvanou větví, feministkou, advokátkou a hrdinkou obětí domácího násilí (a nejen těch) Lucií Hrdou. Od subjektivního vnímání krásy jsme se dostali až k Luciinu dennímu chlebu, tedy k právu, výslechům, trestům a k tomu, jak můžeme pomoct, nebo zda vůbec existuje nějaká prevence. Protože pak Lucka “musela” za zábavou, domluvili jsme se na pokračování příště a herohero verzi věnovali plkání o sebehodnotě, dělání si radosti a dalším dejme tomu hlubokým (ale spíš ne) myšlenkám.
6/23/202258 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Úředníci, lékaři a hoši od fochu (ft. Markéta Lukášková)

Rekonstruujete nemovitost? S partnerem? A rozešli jste se, nebo jak to zvládáte? Protože naše hostka Markéta aka @pandikralovna (shoda instajmen s @pandaxsranda je čistě náhodná) má se životem v páru, jež rekonstruuje stavení, zkušenosti. A prej teda žádnej med.🍯 Lví podíl na tom ale nesou právě dělníci, roboši, makáči, no zkrátka ti, kdo mají (mít) skill, čas a schopnost udělat to, co my si myslíme, že nezvládneme, ale časem zjistíme, že to zvládneme často i líp, když dojde na pověstný lámání chleba (třeba když makáč nedojede, protože se uvěznil pod víkem, rozuměj - ožral se jak doga). Společně probereme všechny útrapy, které nás a naše přátele potkaly během různých bydlících situací - ať už jde o dveře vedoucí do prázdna, okna, která se neobjednala, nebo záchody, které měly být naistalovány před nastěhováním, ale nebyly! Taky si společně zabrbláme nad tím, jak nám úředníci rádi serou na hlavu. Jedna rada od Járy - zkuste jim říct: “Ty si myslíš, že je tu ta přepážka proto, aby chránila mě? Ta je tu od toho, aby chránila tebe” a bude vyřešeno! ⚔️Jo a velký PŘEKVAPENDO! Ode dneška najdete naše sleziny na YouTube, tzn. audiovizuální zábavička je tu. Tak se podívejte, jak krásní jsme (a jak masivně gestikulujeme) 😔V herohero.co/mrzeni bonusu probereme to, jak tvrdý chléb autor knih (Markéta) má. A taky se s námi podělí o příběhy, které se staly!
6/9/20221 hour, 3 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Tábory, soustřeďka a teambuildingy (ft. Iveta z Podpultovek)

Znáte ten pocit, když někam strašně nechcete jet, ale musíte, protože rodiče, zaměstnavatel, peer presure apod.? Přesně o tomto náhodném uskupení lidí na jednom místě bude dnešní díl. Je to tak trochu speciál, Jára se totiž zúčastní velmi distančně a to v podobě kryptických vzkazů, které postupně odhalíme. S hostkou Ivetou (shoutout Podpultovky) tak vedeme Mrzení trochu buchtí formou (shoutout Buchty) a probereme postupně úzkosti z nákupu předražených položek (taková ta situace, kdy cenu zjistíte až na kase a je vám blbý bejt tzv. cheapák a vracet to), taky se vrátíme k pejskařům (náš evergreen a gró našich debat s Ivetou v běžným životě) a pak už se vrhneme na hromadné pobyty s různými lidmi. ⛺⁣Kateřina zavzpomíná na povinně “dobrovolné” teambuildingy a kolegův bizarní otřes mozku, Iveta vyjmenuje čerstvý zážitek - útrapy externisty na teambuildingu. Z táborů zavzpomínáme na bezva sportovní aktivity (tahání na provazu pod vodou), vši, sex v chatce, kterého jsme ale byly většinou spíš nedobrovolnými svědky, než účastnicemi. A na závěr freečka vám poradíme, pro koho hlasovat na Podcast roku a doplníme to celé popkulturními tipy!Na herohero.co/mrzeni krom táborových vzpomínek probereme americké soudnictví a důležitost poroty, výkony Amber Heard a Johhnyho Deppa a na závěr dáme nekonečnou sekvenci “co/koho bys radši” (namátkově padnou jména jako Krytinář, diktátoři, Zeman apod.). Bonus tedy bude velmi pestrý ✨⁣
5/26/20221 hour, 8 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Hypochondři a illness fakers (ft. Zagami Jericho)

Munchausenův syndrom, předstírání nemocí a další "bordel" v hlavě. Kdo a co jsou hypochondři a proč jsou další položkou na Járově seznamu nepřátel? Je třeba mít strach u lékaře a opravdu se přežíráme? Promluvit si o našich mentálních krajinách spojených se zdravím přišla hudebnice, memeoložka a producentka Zagami Jericho. Ta se vrhla do rabbit hole zvané illness fakers pomocí oblíbené platformy Reddit. Užijte si díl, kde se bavíme vážně o velmi specifickém mrdání v hlavě.Na herohero.co/mrzeni se do problematiky ponoříme hluboko jako potápěči hledající sudy na dně Orlíku. Stejně jako oni hledáme vysvětlení kdo, co a proč. Téma navíc obohatíme o kulturní tipy - konkrétně seriály a filmy, kde najdete postavy s nejednou ze zmíněných diagnózek.
5/12/202253 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Projevy ženského těla (ft. Pakočka)

V tomto díle odhalíme šokující pravdu. I ženy navzdory zkazkám zvrací a kadí. S naší hostkou Pakočkou jsme se rozhodli probrat téma, které nám ženám způsobuje často trauma. Patriarchát to totiž zařídil tak, že ač se muž může zvednout a zahlásit “Tak já jdu srát”, většina žen bude ve společnosti pokorně trpět, vymýšlet strategii, jak to udělat co nejmíň nápadně, a pak bude vykládat kamarádkám, jaký trauma to káďo během romantickýho víkendu s příťou bylo. Původně jsme si sice povídali o nultých letech, módě a DIY betonových crafts, ale po hodině nahrávání zjišťujeme, že funguje pouze jeden mikrofon, tak se znaveni životem pouštíme do nahrávání nanovo, tentokrát s podstatně ošklivějším, ale o to srandovnějším contentem. Proč je Jára Tzermann v každé domácnosti tím, kdo nasazuje rukavici délky po zápěstí, aby vzápětí strčil ruku do záchodu až po rameno? Taky probereme posluchačské dotazy a uděláme reenactment pořadu Bohuše a Lucinky. V herohero.co/mrzeni přineseme téměr hodinový obsah, kde vášnivě probereme naše nejhorší kalbahistorky a celkově dobu, kdy jsme chodili na střední školu. Jára prozradí, jaká vzpomínka ho dodnes zaručeně “rozblije” a Kateřina přidá k dobru historku o tom, co se dělo po nahrávání s Honzou Nedbalem.
4/28/202259 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Buďme fér (ft. Pavel Kortan)

V tomto díle se podíváme na zoubek tomu, jak je naše společnost tolerantní. Zamyslíme se nad tím, proč mnoho celebrit rádo využije v rámci umění a kultury služeb homosexuálů, ale legislativu umožňující jejich sňatky, nedejbože adopci, už veřejně nepodpoří. Atmosféra u stolu přivede našeho hosta, vizážistu Pavla Kortana, ke srovnání, že máme vibe jak collab Fendi x Versace, akorát teda s ČT24. Krom plamenných diskuzí o tom, jak je svět někdy nefér, probereme i různé mýty spojené s homosexualitou.V části na herohero.co/mrzeni se vrhneme na odlehčenější témata. Panda prozradí, jak odhalila po roce chození, že je její příťa tak trošku homofob a poradí, jak to zjistit dříve. Taky uděláme letem světem průřez randění hosta Pavla, který mimo jiné popovídá i o svém tenkrát poprvé🌶🚗. Na konec probereme current events - beef Chrise Rocka a Willa Flákenec Smithe, vyshamujeme trochu církev, trochu společnost a tím se rozloučíme s tímhle velmi fér dílkem. Jo a tipy na správnou skincare rutinu budou samozřejmě taky!🤍
4/14/202259 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Personalistické rady (ft. Kaadell)

V situaci, kdy si člověk hledá zaměstnání, jsme se ocitli už asi všichni. Pohovory jsou živoucím peklem, kde se nezkušený a zranitelný člověk ocitá pod palbou bizarních otázek typu: Jakým zvířetem byste byl, kdybyste si mohl vybrat? Jaké jsou vaše slabiny a jaká je vaše motivace? Na což zcela nečekaně nemůžete odpovědět: „Motivují mne pouze peníze, protože chci mít za co jíst.“ Jak zaválet na pohovoru a co naopak neříkat? O tom, jak má vypadat CV, co jsou red flags a proč nekrást kolegům z lednice zakysanou smetanu jsme si popovídali s naším rezidenčním hostem a podcastovou hoe Kaadellem. Ten prozradil mnoho bizárků ze své personalistické kariéry, takže o second hand embarassment nebude nouze ani tentokrát.V herohero.co/mrzeni části jsme prosvištěli vašimi otázkami na Davida (zejména proto, že si nikdo z nás dřív nevzpomněl, takže to ty, kdo se Davida dotazovali a nemají doposud předplatné, může aspoň takzvaně namotivovat, haha). Taky jsme se vrátili k oblíbené kauzičce Felix Slováček x Dáda x Gelemová (aka TA PANÍ). Je to dobrý, tak nás podpořte! Díky!
3/31/202255 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Porno (ft. Charlie Dean)

Když měl Facebook, Whatsapp a Instagram 4. 10. výpadek, Pornhubu během pár hodin vzrostla návštěvnost až o 10.5%. Porno na mobilu vyhledává jeden z pěti lidí. Občas se mrkne skoro každej, takže se pohoršovat, povyšovat, nebo se tvářit, že jde o něco amorálního, je tak trochu... bullshit, co si budem. A protože se považujeme za průměrné konzumenty a měli jsme spoustu nezodpovězených otázek, zeptali jsme se odborníka na slovo vzatého, herce z filmů pro dospělé, Charlieho Deana. Zajímalo nás, kolik takzvaných rodinných příslušníků na setu obšťastnil a kde se vůbec zrodil ten step mother/sister/whatever kink, jaké jsou trendy v pornu, jak dlouho už takhle maká, co to obnáší... no prostě všechno, na co jste chtěli zeptat a neměli jste koho.Na herohero.co/mrzeni se ptáme na víc dirty okruhy. Prakticky projdeme to, co všechno je na pornu hrozný, jak tvrdý CHLEBA pornoherec má a taky ty fakt nepěkný věci, co si na setu člověk může zažít (tzn. ANO, káďo bude i v tomhle dílku). Pro neplatící prozradím, že se tentokrát vyplatí zainvestovat. A že pokud něco natočíte, vždycky se to všichni dozví. A taky, že hygiena by se neměla podceňovat. Nikdy, prosim vás!
3/17/202255 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

ASMR, káďo a dospívání (ft. Ondřej Hons)

Dílek začneme netradičně bez Járy, který v rámci známého “Kdo pozdě chodí, sám sobě škodí” přijde o plodnou debatu na téma ASMR. Po příchodu ale naskočí do rozjetého vlaku a přihodí oblíbené ASMR typu “POV - jste na záchodě a venku probíhá válka ve Vietnamu” atp. Původním záměrem dílu bylo držet se tématu tripy, k výletování se však dostáváme oklikou vedoucí přes hodně obsáhlou sekci dedikovanou vyměšování, veřejným toaletám a traumatům z toho plynoucím. Host, fyzioterapeut Ondra nabídne úvahu o tom, co našel v životě za hranicemi a nějakým podobně matoucím oslím můstkem se dostaneme až k tématu dospívání, mladým láskám, fatalismu a pak zase zpátky k záchodu. Ostatně den začíná a končí na míse, to nikdo popřít nemůže.Na herohero.co/mrzeni najdete opět hodinovou stopáž plnou vášní, která začíná Járovým odchodem na cígo pod tíhou znechucení stran zavedení řeči na extraterestrialní jevy. Krom věcí mezi nebem a zemí se dostaneme k tomu, co se nevyhnutelně stává na fyzioterapii (zejména starším ročníkům) a taky k příběhu o tom, jak Ondra putoval na významné místo, které se ukázalo být něčím úplně jiným, než inzeroval mocný internet. Obecně se ale v téhle části skutečně pověnujeme cestování!
3/3/20221 hour, 4 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Valentýnský speciál (ft. Filip Vlček)

Dnešní díl by se dal nekreativně definovat jménem rubriky z Bravíčka - Láska, sex a trápení. S hostem, muzikantem Filipem Vlčkem, probereme, jaké druhy/jazyky lásky máme a jakou hrají roli. Podíváme se na typologii lásky v naší zemičce (jako příklad nám poslouží Výměna manželek), a taky na to, kolik alkoholu může batole TEORETICKY vypít, než ho to zabije. Na přetřes přijde i teorie o tom, jak (ne)může monogamie, polyamorie apod. fungovat a zda jsou udržitelné. A taky dáme tady, ale i v “herák only” části, různé rady do života, na které se nás nikdo neptal, ale my vám je stejně řekneme, protože jsme staří a máme už něco vztahově odžito a odchozeno.💘V části, která pokračuje na našem herohero, probereme pikantní téma nevěry. Prozradíme, zda jsme byli takzvaně zlobiví a co nás k tomu vedlo. Řekneme si nejromantičtější gesta, která jsme v zamilovanosti pro druhé udělali a Jára pak v závěru obměkčí srdce všech posluchačů doznáním lásky ke své dceři. Jedno oko nezůstane suché💦
2/17/20221 hour, 12 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Motivační citáty a rady (ft. Zuzka z Buchet)

Zestárli jste od doby, co začal covid, nebo jste ty neoslavený narozeniny prostě nezapočítali? A potěšila by vás svíčka s vůní vagíny Gwyneth Paltrow, nebo radši šperk z ledvinového kamene? V tomhle díle jsme probrali samé zásadní otázky. Ať už to byla Olga Hepnarová a představa toho, jak by film vypadal, kdyby ji hrála Livie Klausová, nebo to, co všechno nás obtěžovalo na seriálu Emily in Paris (spoiler - všechno). Ústředním tématem byly rady, motivační citátky a tipy, ale držíme se ho opravdu sporadicky. Zato s naší hostkou Zuzkou Fuksovou z populárního podcastu Buchty důkladně probereme třeba nálepky na zeď typu “MY JSME RODINA A TADY SE SMĚJEME A TŘÍDÍME ODPAD🤪” a položíme si zásadní otázku: Šel bys bydlet do bytu, kde by v každé místnosti byla na zdi obří nálepka tohoto typu (a nesměl bys to zakrýt), ale zároveň by tam byl nízkej nájem? A vyspal by ses s někým, kdo by měl doma byť jen jednu takovou zrůdnost? Na herohero.cz/mrzeni Zuzka prozradí pikantní příběh o tom, jakej cringe zažil Jára na vlastním standupu, kde neúmyslně urazil starší rodačku z Hradce. Taky se pobavíme o kontrole prostaty a dalších exotických technikách, které může dělat jak doktor, tak vy sami.
2/3/202257 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

Výletování (ft. Brigita Zemen)

Sotva otevřete Instagram, z každé strany na vás začne vyskakovat, pandemie nepandemie, cestování po krásách téhle rozmanité a skomírající planety. FOMO sílí a vy si říkáte: “Jak dál? Co mám proboha dělat, když mám do výplaty pocitově zhruba šest korun a chci taky světu ukázat, že vím, zač je toho cestovatelskej loket?” A pak vás zachvátí ta spásná myšlenka na to, že nemusíte jet zrovna na Yucatán nebo na Stolovou horu. Vždyť vám s trochou štěstí vystačí i Šumavskej Everest, Český dráhy a krosna. Tématu výletování, svačin a masových vrahů se budeme věnovat v dnešním díle s hostkou, feministkou, scénáristkou a spoluautorkou knihy a pořadu Branky, Body, Kokoti, Brigitou Zemen. Jak důležitou roli hrají na výletě stravovací pauzy a jak dobrý nápad je dát si v horký letní den bramborák o velikosti pizzy, zelí a pivo? O tom všem v dnešním Mrzení. Na herohero.co/mrzeni se pověnujeme krom nově integrovaných kulturních tipů třeba otázkám, proč lidi, co chtějí jenom běhat, jezdí do zahraničí, když můžou běhat kolem baráku, tomu, že na pouť nemusíte zrovna do Portugalska a Španělska, ale můžete se třeba jít projít z Oostende do Dunkerku, jako to má v plánu Brigi, nebo posvátnému pocitu z opravdu starých míst. A taky zjistíte, proč je v poušti lepší nechodit v noci na boso.
1/20/20221 hour, 16 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Pejskaři a ezoterika (ft. Iveta z Podpultovek)

Co mají společnýho pejskaři a ezoterika? Obojí více či méně zavání sektou. Pejskaři jsou skupinou, do které Kateřina a hostka Iveta (z populárního podcastu Podpultovky) spadají, přesto s ní úplně nesouzní. Vyhýbání se smalltalkům s ostatními pejskaři je každodenním závodem o udržení duševního zdraví. Lokalizace psích výkalů je jako hon za tím nejhorším pokladem. Iveta se podělí o psí zážitky z cest - urbex v Kostarice, kde ji uvěznil gang psů, venčení v USA, kde se nic nesmí, nebo pes v kočárku v Gucci bundě v Itálii. Dostaneme se taky k erotice a k otázkám, na který by vás ani nenapadlo se zeptat. Namátkou třeba - fejkujeme orgasmy? A proč se pixeluje japonský porno? Závěrem to vezmem do sekce ezoteriky, kde Iveta přiblíží, čeho všeho měla tu čest se zúčastnit - počínaje kresbou první menstruace. Na herohero.co/mrzeni je navíc hodinový pokračování, kde se vrátíme nejen k erotice, ale bohatě probereme i naše zkušenosti z ezo světa. Probereme naše vize toho, jak by Mrzení mohlo probíhat do budoucna (tzn. na vlastní kůži absolvovat třeba některý zmíněný ezo sessions) a posdílíme naše kulturní tipy za uplynulý období.
1/6/20221 hour, 3 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Family roast (ft. Stárnoucí mileniálové)

Velmi nevánoční crossover speciál je tu! Stárnoucí mileniálové s námi probrali témata, která vás pálí. Chtěli jste, abychom ohodnotili coby životem ostřílení bardi následující: Fusky z Dedolesu a bláznivý spodní prádlo - jo, nebo radši zmrznout? Preferujeme konkrétní mražené pizzy? Měli by influenceři nést odpovědnost za svůj tzv. influence? A jak hodnotíme sebe navzájem? Většinu epizody se můžete těšit na to, jak muži v nejlepších letech vysvětlují Kateřině pojmy, o kterých pranic neví, aby je posléze svým selským rozumem ohodnotila. V herohero části probereme randění s dětmi (nikoliv Bohuš Matuš content, ale to, jak se randí rodičům), akné a vrásky, dobroděje, jež dělají dobro jen proto, aby tím flexili, nebo to, jak to má Jára opravdu s terapiemi.
12/23/20211 hour, 18 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Ráno (ft. Vašek Matějovský)

Vašek je takzvaně ranní ptáče (z povolání), což ho mohlo za jeho kariéru stát nejeden vztah. Je to tím, že si nastavuje šest budíků, nebo tím, že žije filozofií, že se prostě “dospí jindy”? Co si o tom myslí Káťa a Jára, kteří považují ranní lidi za psychopaty? S tématem rána se pak pojí zákonitě káďo, káva, masturbace a další ranní rituály, které všichni dobře známe, jak se nám posluchači svěřili na našem instagramu @mrzeni_podcast. V HeroHero sekci se debata strhne k vývoji a budoucnosti podcastů jako takových (Má podcast opravdu každej? Je jich moc? Nejsou zbytečný? Co na to říká Vašek coby hvězda ranní show?) a k vlogům Daisy Lee. A taky k pravidelným rubrikám. Takže to evidentně stojí za to. Děkujeme za vaši podporu na herohero.co/mrzeni
12/9/20211 hour, 7 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Kritika (ft. Terezie Koval)

Renesanční žena Terezie Koval se s náma vrhla po hlavě do rozboru toho, co je s lidma dneska špatně. A protože jsme všichni tři velcí myslitelé (duh), výsledkem je tato teorie: Všechny problémy vychází z toho, že nás ve škole ani doma neučej správně komunikovat. A pak jsou lidi zlí jak sami na sebe, tak jeden na druhýho. A na sociálních sítích třikrát tolik. P.S.: Pokud se ptáš, jestli v dílu padne i "žijeme ve společnosti", tak ano. Několikrát. P.P.S.: Filozofie pokračuje v bonusové části na HeroHero (pouze pro starší a pokročilé).
11/25/202153 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Rodičovství (ft. Tomáš Plhoň)

Děti, vyměšování, ezoterika, mystické energie. Do Mrzení jsme si tentokrát pozvali stand-up komika Tomáše Plhoně, který roznáší smích a bolest po celé republice. Protože se s Járou znají již pár let, je v tomto díle dvojnásobně referencí na nacismus. Zabruslíme tentokrát i do rodičovské tématiky a feminismu. Z unavených hlasů obou otců lze snadno poznat, že mít dítě je jeden z… no prostě je to jeden ze zážitků v životě. Proč se děti stydí vyměšovat a co to má společného s lenochodem? Všechny záhady budou vyřešeny. V placené části se budeme ještě hlouběji věnovat kinkům, tělesným procesům a pravidelným rubrikám. Klasické Mrzení jak z učebnice!
11/11/202157 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Zeměpis (ft. Dominik Zezula)

"Tématem tohoto dílu je hudební vkus", řekli jsme si na začátku, pročež následuje hodinové pásmo o geopolitice, Geoguessru, specifických problémech cestování do Sahelu, nosorožcích, olomoucké punkové scéně atd. Jo, taky řešíme, jestli by Mirek Dušín byl dobrej nacista (spoiler: ano). Zkrátka klasické Mrzení, jak ho znáte a máte rádi. Hostem byl tentokrát Dominik Zezula, Stárnoucí mileniál, frontman kapel post-hudba a Děti mezi reprákama a taky podcastový dramaturg v GoOutu (ale o práci se nebavíme, máme na starosti důležitější věci, jako třeba občanskou vybavenost v Chartúmu). V bonusové části na našem HeroHero dojde řada i na ten hudební vkus! Najdeš ji tu: herohero.co/mrzeni
10/29/202154 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Lži

Jenom jsem se chtěla zeptat… lžete? A mohla bych to slyšet? V tomhle extrémně opožděným dílku (šéfe já se vomlouvám, já to dal do jinýho hrníčku) jsme se podívali na zoubek podstatě lhaní. Proč lidi lžou? Jaký lži nám řekli a my zjistili, že jsou naprosto nepravdivý? Je nutný něco si nalhávat ve vztazích? A co má společnýho Lucka Bílá a Mengele? To všechno zjistíte ve dnešní epizodě, tentokrát bez hosta, zato s tipy na to, jak se vymluvit na zpoždění (napovím - káďo), jak řešit nevěru, nebo třeba co (ne)říct na pohovoru. Na herohero.co/mrzeni potom najdete bonusová svědectví z Járova early randění a z toho plynoucího mrzení.
10/18/20211 hour, 8 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Guilty pleasures (ft. Kaadell)

Všemi milovaný host Kaadell je zpátky! Tentokrát probereme téma sice klišoidní, ale bohaté: guilty pleasures. Výměna manželek, bizarní návštěvní knihy, Tinder a mocná homoerotika. V naší placené části na HeroHero zjistíte tajemství přímo nejtemnější: naše nejniternější guilty pleasures, nad kterými by se významně zdvihlo obočí i zkušenému vyšetřovateli prohřešků proti vkusu. Smrt zdrobnělinám.
9/30/20211 hour, 6 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Úzkost a knihy (ft. Martin Váša)

V dalším díle Mrzení jsme měli tu čest přivítat jako hosta spisovatele Martina Vášu. Tématy naší zapálené diskuze (dnes mezi rozlámanou Kateřinou, vyrovnaným Martinem a nepříčetným kazatelem Járou) byly knihy, úzkosti a zoufalství. Dozvíte se, proč by se Martinovy knihy měly přibalovat ke Krvávemu poledníku, proč nejezdit do Maďarska, a především: jak se stát nesmrtelnými. Druhou část dílu a další obsah najdeš na našem HeroHero: herohero.co/mrzeni
9/16/20211 hour, 6 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Life hacks (ft. Podpultovky)

Původním záměrem bylo pojmout tento díl jako trochu bydlenkovský speciál plný chytrých a elegantních life hacků pro každodenní život. A ony tam ty tipy opravdu jsou, někde hluboko, pohřbeny pod nánosem debat o zbraních, pokojových kytkách, fast foodu a detailech životů zaměstnanců ZOO v Detroitu. Prostě jako vždycky. Děkujeme hostům Ivetě a Pavlovi z našeho oblíbeného podcastu Podpultovky & děkujeme i všem, kteří si nás předplácíte na Herohero! Dnes poprvé tam najdete plnohodnotné dvouhodinové žvanění, zakončené tradičními rubrikami. 2x tolik obsahu za kilo měsíčně. Chceš nás podpořit? Budeme rádi: herohero.co/mrzeni
9/2/202158 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Ghosting (ft. Tomáš Reitz)

Ghostujou víc kluci nebo holky? Jak vypadá pre-ghosting rande podle stand-up komika Tomáše Reitze a proč je jeho součástí německá verze Pána prstenů? Co se stane, až Jára Cerman vyghostí celou společnost a odstěhuje se na chatu plnou nelegálních zbraní? Jaké je ghostovat edgy bois na tinderu podle Pandy? A jakou roli v tom všem hraje mražená pizza?
8/19/20211 hour, 21 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Hraní a Braník (ft. Honza Nedbal)

Herectví je kumšt a Braník je láska, to je jasný. Stejnou filozofii vyznává i náš host Honza Nedbal, kterej k Braníku i herectví přičichnul tak nějak během svýho mládí a už se ani jednoho nevzdal. V tomto díle zjistíte, jaký je souložit s Boženou Němcovou a co na to rodiče (jeho, ne její), jak Honza zachraňoval kotě s epilepsií, co si myslí o ocelárnách a mnoho dalšího.
8/5/20211 hour, 23 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Terapie a sport (ft. Ivana Veselková)

Určitě existuje mnoho pouček o tom, proč je sport terapií sám o sobě. My jsme s Járou velcí sportovci, takže témátko nám přišlo vyloženě pod ruku. No a terapii jako takovou, tu potřebujeme všichni. A ten, kdo tvrdí, že ji nepotřebuje, ji potřebuje ze všeho nejvíc (Járo, díváme se na tebe). O tom, co spojuje tyto dvě zdánlivě nesouvisející věci, stejně jako například o yung Stalinovi a dalších hezkých tématech se života, se dnes bavíme s Ivanou Veselkovou z oblíbeného podcastu Buchty (Radio Wave).
7/22/20211 hour, 31 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Humor na internetu (ft. Honza Studnička)

V tomhle díle jsme se klasicky pověnovali tématu “Humor na internetu” asi tak, jako naši takzvaně konkurenční Stárnoucí mileniálové. Probereme book bloggerství, to, zda je Miloš Zeman vtipnej, pissing filtry a další internetové kratochvíle, které nás a našeho hosta, stand-up komika Honzu Studničku, baví (nebo nebaví). Dostanete taky nevyžádané popkulturní tipy a samozřejmě i minimálně jeden zrůdný vtip.
7/8/20211 hour, 24 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Proč jsou na sebe lidi tak zlí (ft. Zlatkáč)

Legendární otázka z pravěkého pořadu Pošta pro tebe se v našich životech vrací jako nějaký obzvlášť otravný bumerang. Do debaty o takzvaném stavu společnosti jsme si pozvali influencera a politického komentátora Michala Zlatkovského, kterého Petr Ludwig nazval "lidskou rakovinou". Zlatkáč, mimo jiné spoluautor marxistické humoristické talk show Stárnoucí mileniálové, začal asi ve třetí minutě mluvit o spermatu, pak se chvíli řešilo něco s kočkama a pak už nevíme, každopádně místy jsme se vytyčenému tématu alespoň přiblížili. Má to 100 minut.
6/24/20211 hour, 36 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Strach (ft. Lidi z instagramu)

Bojíte se tmy? Duchů? Daní? V tomto díle se dotkneme našich iracionálních strachů z dětství: Proč jsme se báli spolknout pecky z melounu? Proč jsme si mysleli, že strašidla sice umí překonávat hranice mezi dimenzemi, ale zastaví je peřina přetažená přes hlavu? A jak je to vlastně s mimozemšťanama? Díl je tentokrát bez hostů, zato jsme si ale na feat pozvali přímo vás, posluchače a posluchačky, a zeptali se na vaše osobní strachy. A došlo i na všetečné dotazy, takže psí okénko bude taky.
6/10/20211 hour, 23 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Nepohodlí (ft. Ondřej Hons)

Myslíte si, že Spartan race je těžkej? Tak to jste ještě nezažili Nepohodlňák. V tomto díle zjistíte, že cesta opravdu může bejt cíl, že nepohodlí je skvělým služebníkem pro budoucí zábavný historky a taky proč se dívat na český romantický komedie. Klíčová slova: anální kolík, tygří mast, bába pod kořenem, Langoš. Samé věci, kterým náš host, fyzioterapeut @ondrejhons, rozumí víc než dobře.
5/27/20211 hour, 12 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Cestování (ft. Martin Vévoda)

Lidé chodí, jezdí a létají. Někdy z místa na A na místo B. Občas to vezmou přes místo C. Proč to dělají? Co tím sledují? Každý miluje cestování, ale co si cestování myslí o nás? Není to náhodou jen mrzení? Toto je díl, kde se dozvíte spoustu věcí o káďu v přírodě, další spoustu věcí o lidech, co zvrací v autobuse, a něco málo i o cestování.
5/13/20211 hour, 23 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Devadesátky (ft. Pakočka)

Co mají společnýho zvonáče, tepláky, mullety a Avril? Vrací se devadesátky, nebo ve skutečnosti nikdy neodešly? A co začátek milénia? V tomto díle nostalgicky zavpomínáme jako správní boomeři na to, jak (ne)bejvalo dobře a co všechno nám způsobovalo mrzení, ať už to byla všudypřítomná plíseň, zátěžový koberce nebo lepivý lesky na rty. K regresi nám asistovala profi hostka Pakočka z Vývařovny.
4/29/20211 hour, 20 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Randění (ft. Kaadell)

Svět se skládá z různých lidí a každého přitahuje něco jiného, takže místo toho, abychom poklidně a vyrovnaně sami čekali na smrt, chodíme se sbližovat s úplně cizími lidmi třeba do obchoďáku nebo do lesa. Proč to děláme? Je to vůbec dobrý nápad? A co se stane, když z randění vzejde mrzení? Kdo ví. My určitě ne, a náš host Kaadell rozhodně taky ne.
4/15/20211 hour, 32 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Hranice humoru (ft. Nikola Džokić)

Hranice jsou prý jen v naší hlavě... což ale třeba v Tijuaně celníkům nevysvětlíš, žejo. V pilotním dílu Mrzení se snažíme přijít na to, proč se smějeme strašným věcem. Když smích léčí, může i škodit? A co když nedělá vůbec nic? Proč se vlastně smát čemukoli? Vše se dozvíte v naší první epizodě, do které přijal pozvání srbsko-český šampion stand-up comedy Nikola Džokić. Bude to mrzení.
4/8/20211 hour, 35 minutes