Winamp Logo
Mozaika Podcast Cover
Mozaika Podcast Profile

Mozaika Podcast

Czech, Religion, 1 season, 100 episodes
About
Podcast z křestanského společenství Mozaika | Podcast from Mozaika Christian fellowship
Episode Artwork

Setkání se spásou: Jsem Barabáš - Jakub Limr

Před Pilátem o Velikonocích stáli Ježíšové dva. Věděli jste to? Jeden z nich skončil na kříži. Ale podle jakého scénáře se vyvíjel další život Ježíše Barabáše? A jak jeho a svůj příběh dopíšete vy?
4/1/20230
Episode Artwork

Odvážný: Skvělý strach - Jakub Limr

Abyste byli odvážní, potřebujete zažívat jeden speciální strach. Protože kdo má bázeň před Bohem, toho se bojí všechno. Komu bázeň před Bohem chybí, ten se všeho bojí.
3/25/20230
Episode Artwork

Odvážný: Nasadit se - Jakub Limr

Všimnout si, čeho je zapotřebí, a usoudit, že právě vy jste tím člověkem, který by to měl udělat. Třeba něco vyřešit nebo někomu pomoct. To je odvaha nasadit se.
3/18/20230
Episode Artwork

Odvážný: Smělá důvěra - Jakub Limr

Odvaha nezačíná hrdinskými činy. Smělost se rodí v našem modlitebním životě. Proto nás Ježíš vede k dobrému Otci, abychom přestali podceňovat Boží schopnost a ochotu pomáhat nám.
3/11/20230
Episode Artwork

Odvážný: Utkat se s obry - Martin Mifek

Buď odvážný a vykroč, když ti Bůh říká: Jdi. Buď odvážný a nechoď, když ti Bůh říká: Zůstaň.
3/4/20230
Episode Artwork

Spojenci: Trojitý provázek - Pavel a Ester Kolegarovi

Je-li napaden jeden, dva spolu odolají; trojitý provázek se těžko přetrhne! Citátem z biblické knihy Kazatel otevírají manželé Kolegarovi z Křesťanského společenství Ostrava své poselství o tom, že tím nejdůležitějším v našich vzájemných vztazích je Bůh.
2/25/20230
Episode Artwork

Spojenci: Rodinné problémy - Jakub Limr

Špatné jednání se snadno předává do 3. až 4. generace. Špatné hodnoty jsou chytlavé. Špatné postoje jsou nakažlivé. Jak odvirovat svůj rodokmen? Jak se stát člověkem tzv. první generace?
2/18/20230
Episode Artwork

Spojenci: Single život a vztahy - Veronika Horňáková

Naučme se být sami. Nečekejme od druhých to, co může dát jen Bůh. Budujme přátelství. Tři impulzy nejen pro singles od mozaikového hosta, kterým tentokrát byla Veronika Horňáková z brněnské církve CityHouse.
2/11/20230
Episode Artwork

Spojenci: Navázat spojení - Jakub Limr

Každý komunikuje, málokdo naváže spojení. Jak tedy můžeme překlenout mezery mezi námi a přiblížit se druhým?
2/4/20230
Episode Artwork

Hledejte nejprve: Nevzdat se - Jakub Limr

Dotahovat věci do konce, to je vytrvalost. Hořet pro nějaký Boží sen, to je vášeň. V našem příběhu je ale antihrdina, který nás pokouší, abychom to vzdali.
1/21/20230
Episode Artwork

Hledejte nejprve: Uložené poklady - Pavel Fialka

Vydělej, co můžeš. Uspoř, co můžeš. A rozdej, co můžeš. Jak využívat finance naplno, o tom mluví mozaikový host Pavel Fialka, pastor Křesťanského společenství Klatovy.
1/14/20230
Episode Artwork

Hledejte nejprve: Na dietě - Jakub Limr

Co bude diktovat tón vašeho roku 2023? Co bude mít kontrolu nad vaším rozhodováním? Nechte v novém roce vyhladovět strach, a naopak vykrmujte víru.
1/7/20230
Episode Artwork

Vánoce v mozaice: Mnohem víc - Jakub Limr

Když si nedáme pozor, zredukujeme Vánoce na odpuštění. Tak se víra v Boha může smrsknout na pouhé: Nikdo není dokonalý, ale Bůh odpouští. On přitom nabízí mnohem víc.
12/17/20220
Episode Artwork

Advent v mozaice: Vánoční nálada - Jakub Limr

Zaručený recept na pravou vánoční náladu? Nesouvisí s množstvím svařáku, ani s počtem druhů cukroví. Vánoce jsou o tom, jak reagujeme na Oslavence a kdo sedí na trůnu našeho života.
12/10/20220
Episode Artwork

Advent v mozaice: Neochočitelný - Marek Bužga

Bůh je neochočitelný. Přichází, kdy chce a jak chce. Jedná mimo naše krabičky. A s každou generací chce jednat speciálním způsobem. Právě teď! Adventní poselství zaměřené na příběh Simeona přivezl do Mozaiky Marek Bužga, jeden z vedoucích Křesťanského společenství Ostrava.
12/3/20220
Episode Artwork

Čemu v mozaice věříme: Každý den s Bohem - Jakub Limr

Bůh touží po tom být s námi každý den. Z naší strany to komplikuje dvojitá obava. Jednak, půjdu na to dobře? A pak máme tísnivý pocit, že na to nemáme čas. Závěr listopadové série vám může ušetřit spoustu času i starostí.
11/26/20220
Episode Artwork

Čemu v mozaice věříme: Znovuzrození - Jakub Limr

Člověk je daleko od Boha - to je přirozený stav věcí. I když má spoustu materiálu na mosty či žebříky, které by tu vzdálenost překlenuly, nebude to fungovat. Ježíš připouští jedinou možnost: Musíte se znovu narodit.
11/19/20220
Episode Artwork

Čemu v mozaice věříme: Hřích - Lubomír Ondráček

Přešlap, chyba nebo omyl? Hřích je mnohem vážnější. Za hříchem se skrývá vše, co je Bohu cizí a co Ho uráží; co poškozuje lidi kolem nás a poškozuje nás osobně. O odpuštění a vítězství nad hříchem mluví Lubomír Ondráček, hlavní pastor Křesťanského společenství Praha.
11/12/20220
Episode Artwork

Čemu v mozaice věříme: Kdo je Ježíš - Jakub Limr

Jako 100% člověk nám Ježíš ukazuje, že rozumí našim potřebám. Jako 100% Bůh nám dokazuje, že On dokáže naše potřeby naplnit.
11/5/20220
Episode Artwork

Otevřené nebe: Nové území - Vojta Urban

Občas se zdá, že je nebe zavřené. Akční příběh Jozua o dobývání zaslíbené země může být v takových chvílích povzbuzením a připomenutím, kdo je Bůh a k čemu nás povolal. Vojta Urban, náš host z KS Praha Přístav, a jeho poselství speciálně pro Mozaiku.
10/22/20220
Episode Artwork

Otevřené nebe: Síla modlitby - Peter Butt

Co se děje v nebi, když se lidé na zemi modlí? O moci modlitby, o speciálním spojení mezi nebem a zemí mluví mozaikový host Peter Butt z Velké Británie.
10/15/20220
Episode Artwork

Otevřené nebe: Přijdu brzy - Jakub Limr

Druhý příchod Ježíše Krista v někom vyvolává obavy, další reagují apaticky, jiní s radostným očekáváním. Co kdyby i vám tohle téma pomohlo dívat se do budoucnosti se vztyčenou hlavou a s nadějí, že nás čeká něco lepšího.
10/8/20220
Episode Artwork

Otevřené nebe: Dveře do nebe - Jakub Limr

Nikdy nebudeme všemu rozumět. Ani nemusíme. Vždyť nejde především o to, abychom Boha studovali, ale uctívali. Stačí projít otevřenými dveřmi a potkat se s ním.
10/1/20220
Episode Artwork

Nádherný rok - Jakub Limr

Kéž byste rostli. Kéž byste duchovně vyrostli. To je Boží přání (nejen) pro Mozaiku do nové sezóny. Růst ve víře a lásce, a tak se víc a víc podobat Ježíši Kristu.
9/24/20220
Episode Artwork

Nádherný společenství - Marek Prosner

Bože, co bys dneska po mně chtěl? Co bych pro tebe mohl udělat? Miluj Boha a miluj bližního svého, to je naše jediná starost, říká nad otevřenou Biblí senior pastor Křesťanských společenství Marek Prosner.
9/17/20220
Episode Artwork

Nádherný život - Jakub Limr

Jak může mít člověk nádherný život, když o sobě neustále pochybuje a myslí si o sobě, že je příšerný. Jedna Ježíšova zkušenost vám pomůže najít Boží úsměv a vaši skutečnou identitu.
9/10/20220
Episode Artwork

Nádherný Bůh - Jakub Limr

Ve chvílích tlaků a těžkostí máme potřebu obklopit se něčím krásným. Krása uklidňuje duši, přináší radost. Podvědomě prahneme po tom najít střípky Boží nádhery. Záznam z oslav 21. narozenin Mozaiky.
9/3/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Svatý potápěč - Saša Štěpánovský

Máme na víc než jen nadávat, že svět se zbláznil. Dostali jsme mandát i autoritu. Vždyť i krátká střelná modlitba má velkou moc. Mozaikový host Saša Štěpánovský z Křesťanského společenství v Kutné Hoře zakončil léto v Mozaice.
8/27/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Z mělčiny na hlubinu - Jakub Limr

Mrtvé ryby plavou na hladině a s proudem. Živé v hloubce a zvládnou to i proti proudu. Nebuď povrchní. Nezůstávej na mělčině. Chceš-li něčeho dosáhnout, musíš se vydat na hlubinu.
8/20/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Za zavřenými dveřmi - Matúš Kušnír

Jestliže nevěříte, když jsem vám říkal pozemské věci, jak uvěříte, budu-li vám říkat nebeské? I tahle Ježíšova otázka zazní v jednom důvěrném rozhovoru za zavřenými dveřmi. Odposloucháváme v pokračování letní série spolu s Matúšem Kušnírem z Církve bratrské v Opavě.
8/13/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Akce a reakce - Jakub Limr

Milujte své nepřátele, jděte druhou míli, nastavte druhou tvář. Málokteré Ježíšovy výroky jsou tak radikální. Rozumíme jim ale správně? Všechny odhalují příležitost zareagovat mimořádným způsobem.
8/6/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Správná výživa - Greg Strock

V honbě za zdravou výživou pro tělo může člověk zapomenout na hodnotnou stravu pro duši. Kde ji dostat a za kolik? Greg Strock pokračuje v letní mozaikové sérii.
7/23/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Boj víry - Jáchym Rykl

To, čemu věříme, přímo ovlivňuje to, jak jednáme. Jedna z nejdůležitějších bitev se proto odehrává v naší mysli. Strategii pro vítězný boj sdílí mozaikový host Jáchym Rykl z Křesťanského společenství Přístav.
7/16/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Časová schránka - Jakub Limr

Hodiny, týdny nebo roky jsou jako krabice jedoucí na dopravním pásu. Čím je plníte? Není právě teď čas na změnu? Skrze jednoho mladíka Bůh představuje princip v podobě rozhodnutí, plánu a zkušební doby.
7/9/20220
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Omezená kapacita - Jakub Limr

Když si přiznáte své limity, ohromně se vám uleví. Můžete přestat se selhávacím sebemrskačstvím, kdy se obviňujete, že nemáte čas na všechno, co chcete dělat nebo co od vás očekávají ostatní.
7/2/20220
Episode Artwork

Můj Bůh, moje naděje - Petr Geldner

Proč? Tuhle vtíravou otázku vyslovuje s různými příchutěmi a odstíny mozaikový host Petr Geldner z Církve bratrské v Náchodě a ukazuje, jak Bůh do našich otazníků a zápasů vstupuje jako naděje.
6/25/20220
Episode Artwork

Můj Bůh, můj život - Jakub Limr

Nikdo nečekal, že právě tady se dá dohromady, co se rozpadalo. Tam, kde byla rezignace, je nová síla bojovat. To, co bylo mrtvé, ožilo!
6/18/20220
Episode Artwork

Můj Bůh, můj chléb - Jiří Matouš

Velká část lidské populace, včetně Googlu, věří, že chleba je dar, který není z tohoto světa. Je to dar, který přišel „odjinud“.
6/11/20220
Episode Artwork

Můj Bůh, můj oheň - Jakub Limr

Trpíme zvláštním druhem křesťanství, které je suché jako popel, studené jako led a šedé jako mrtvola. Nemáme nedostatek správně myslících hlav, chybí nám planoucí srdce.
6/4/20220
Episode Artwork

Evangelium podle šelmy - Jakub Limr

Jde po ostatních. Ubližuje. Trhá na kousky. Tak se chová nebezpečný predátor skrývající se za číslem 666. Svoje znamení se snaží vtisknout i lidem. A dělá to rafinovaněji, než si myslíme.
5/28/20220
Episode Artwork

Evangelium podle porodní báby - Wessie v. d. Westhuizen

Jak se rozvíjí váš vnitřní člověk? Roste vaše víra? Roste váš charakter? Vzácný přítel Mozaiky Wessie van der Westhuizen ze Zimbabwe s námi zkoumal vliv evangelia skrze Nový i Starý zákon.
5/21/20220
Episode Artwork

Evangelium podle ztrát a nálezů - Kelsie Mullen

Když přijdete o něco cenného, mávnete nad tím rukou, nebo usilovně hledáte? A jak to má Bůh, co myslíte? Kelsie Mullenová z Prague Christian Fellowship otevírá okénko ztrát a nálezů.
5/14/20220
Episode Artwork

Evangelium podle velbloudí kůže - Jakub Limr

Bojíte se, co uvidíte, když se upřímně podíváte do svého nitra, do svojí minulosti, na to všechno, co jste pokazili? Muž oblečený do velbloudí kůže radí, ať se podíváme ještě dalším směrem.
5/7/20220
Episode Artwork

Evangelium podle pouště - Luba Šťastná

Okamžitě na CT, nebo Nikdy nebudete mít děti. Takové věty provázely našeho hosta po jeho poušti. Co je ale důležitější, že v tom všem byl Bůh s ní. Luba Šťastná z Křesťanského společenství Kutná Hora otevírá květnovou sérii v Mozaice.
4/30/20220
Episode Artwork

Opravdový: Černá nit - Jakub Limr

Chce-li kdo jít za mnou, ať zapře sám sebe a každý den vezme svůj kříž a následuje mne. Provokativní slova Ježíše Krista stojí v centru poslední epizody série Opravdový.
4/23/20220
Episode Artwork

Opravdový: Kříž uprostřed - Jakub Limr

Věříte v nebe? A kdybyste dneska v noci zemřeli, kde skončíte? A jak dlouhý je váš seznam, který vytasíte před Bohem, abyste dokázali, že jste v podstatě dobří?
4/16/20220
Episode Artwork

Opravdový: Zírat na Ježíše - Marek Prosner

Abychom se setkali s opravdovým Ježíšem, musíme odmítnout svoje představy, jaký Ježíš je. A nechat ho, aby k nám mluvil. Marek Prosner, senior pastor Křesťanských společenství, pokračuje v mozaikové sérii Opravdový.
4/9/20220
Episode Artwork

Opravdový: Otevři oči - Jakub Limr

Tam, kde chodíš ve tmě, tam, kde nevidíš, tam, kde vidíš rozmazaně, Ježíš je Bůh, který vrací zrak.
4/2/20220
Episode Artwork

Bible: Kniha k jídlu - Jakub Limr

Abyste měli sílu milovat, dávat nebo pomáhat, vaše duše a váš duch potřebují dobře jíst. Nenasytíte se, když na jídlo budete jenom koukat. Musíte ho dostat do sebe.
3/26/20220
Episode Artwork

Bible: S mečem na poličce - Chenza Šeda

K čemu je vám sebelepší nástroj, když se na něj práší na poličce?! Proč a jak číst Bibli, aby to bylo efektivní, mluví Chenza Šeda z brněnské církve CityHouse.
3/19/20220
Episode Artwork

Bible: 30 centimetrů - Jakub Limr

Bez svatého Ducha ani ty nejbystřejší mozky nepochopí byť ty nejjednodušší duchovní pravdy. Co takhle číst Bibli s jejím jedinečným autorem, který vysvětluje, osvětluje, zvýrazňuje, podtrhává nebo povzbuzuje.
3/12/20220
Episode Artwork

Bible: Ježíšův přítel - Jakub Limr

Otvírat Bibli je jako otevřít dveře do místnosti, kde čeká Bůh a chce si s námi povídat. Bible není primárně o informacích, ale o přátelství s Ježíšem.
3/5/20220
Episode Artwork

Spojenci: Mít co dát - Karel Řežábek

Být dobrým rodičem na prvním místě není o tom, co děláme s dětmi, ale co děláme sami se sebou. Pastor a kouč Karel Řežábek uzavírá letošní sérii Spojenci.
2/26/20220
Episode Artwork

Spojenci: Láska a boj - Jakub a Karolina Limrovi

Bůh vypráví milostný příběh, který se odehrává uprostřed válečného konfliktu. Jaký obrázek platí pro vaše vztahy? Jdete si vzájemně po krku, nebo stojíte zády k sobě s taseným mečem a bojujete proti skutečnému nepříteli?
2/19/20220
Episode Artwork

Spojenci: Velké ego - Jakub Limr

Čím větší ego, tím větší destrukce. Jak by ale vypadaly vaše vztahy, kdybyste k druhým přistupovali se zdravým přesvědčením o vlastní důležitosti?
2/12/20220
Episode Artwork

Restart: Změnit svůj osud - Jakub Limr

O tomhle člověku musíte něco vědět. Začalo to pro něj špatně, modlil se neobvyklou a velmi krátkou modlitbu, skončilo to pro něj extrémně dobře. Můžete to vzít za stejný konec!
1/29/20220
Episode Artwork

Restart: Mít víc času - Jakub Limr

Nemáte čas na věci, které byste chtěli nebo které máte rádi? Nemáte čas na lidi, které máte rádi? Tak restartujte svůj čas.
1/22/20220
Episode Artwork

Restart: Válka bohů - Vojta Urban

Kdo vládne tvému životu? Koho uctíváš nebo co následuješ, tomu se dříve nebo později budeš podobat. Pokračování série Restart s Vojtou Urbanem z Křesťanského společenství Přístav v Praze.
1/15/20220
Episode Artwork

Restart: Něco mi chybí - Jakub Limr

Jste tělesně přesycení, ale duchovně podvyživení? Hodně jídla, ale málo nadpřirozené Boží moci? Pokud vám něco chybí, vyražte do Boží přítomnosti!
1/8/20220
Episode Artwork

Restart: Hledání Boží vůle - Karolina Limrová

Bůh chce, abychom znali jeho vůli. Jak ji hledat a najít? A co nám v tom brání?
1/1/20220
Episode Artwork

Vánoce: Světla a světýlka - Jakub Limr

Je poměrně dost světel a světýlek, která se nevyplatí ignorovat. Ale jen jedno Světlo žádná tma nedokáže pohltit. Na to se vždycky můžete spolehnout!
12/18/20210
Episode Artwork

Advent: Strach z lidí - Jakub Limr

Strach z lidí je past. Obklopeni zástupem hodnotitelů se bojíte žít vlastní život, vaše víra se dusí a jste okrádáni o Ježíšovu blízkost.
12/11/20210
Episode Artwork

Advent: Strach z Boha - Marek Bužga

V setkání s Bohem se rozplývají starosti. Při setkání s Bohem, Bůh odnímá strach a... Nechte si doříct poselství adventu od mozaikového hosta Marka Bužgy z Křesťanského společenství Ostrava.
12/4/20210
Episode Artwork

Advent: Strach z Božích plánů - Jakub Limr

Rádi dostáváme od Boha to, co se nám líbí. Ale kolik z nás má strach, že po nás bude chtít něco, co nezapadá do našich plánů a snů?!
11/27/20210
Episode Artwork

V bitvě: Satan - Samuel Havlíček

Ve vztahu k satanu se člověk může dopustit dvou závažných chyb: mít o něj přílišný a nezdravý zájem, nebo ho podceňovat. Sam Havlíček z Mozaiky mluví o tom, jak nebýt pasivní a obstát v bitvě proti Nepříteli.
11/20/20210
Episode Artwork

V bitvě: Svět - Jakub Limr

Vaše myšlení, vaše názory, vaše hodnoty i vaši morálku bude vždycky něco formovat. Vy si vybíráte, kdo to bude a co se z vás stane.
11/13/20210
Episode Artwork

V bitvě: Tělo - Jakub Limr

Sabotuje vaše dobrá rozhodnutí a předsevzetí. Ubližuje vám i vašim vztahům. Nedá se uklidnit, ani ho nemůžete vyhnat. Díky Bohu ale máte v bitvě proti němu mocného spojence.
11/6/20210
Episode Artwork

Emoji: Pocitům navzdory - Karolina a Jakub Limrovi

Teď mám na výběr. To je klíčová myšlenka ke zvládání emocí a vede k dobrým rozhodnutím momentálním pocitům navzdory.
10/30/20210
Episode Artwork

Emoji: Zmatek - Martin Hasík

Na příštích 6 měsíců zrušte veškeré svoje plány. Co by to pro vás znamenalo? A kde se v tom všem dá vidět Bůh? Mozaikový host Martin Hasík to prožil, když se dozvěděl svoji onkologickou diagnózu.
10/23/20210
Episode Artwork

Emoji: Hněv - Jakub Limr

Horká hlava a studené srdce nikdy nic nevyřeší. Jak se tedy naštvat správně?
10/16/20210
Episode Artwork

Emoji: Radost - Jakub Limr

Okolnosti máte málokdy pod kontrolou, ale máte pod kontrolou, jak okolnosti zarámujete, jak se na okolnosti díváte. Zašilhejte na ně přes Ježíše!
10/9/20210
Episode Artwork

Emoji: Přehazovačka - Jakub Limr

Pocity fungují jako přehazovačka na kole, která vám život ulehčí, nebo zkomplikuje. Jak emoce vyladit, vytrénovat a uzdravit?
10/2/20210
Episode Artwork

Dvacet: Láska z čistého srdce - Dan Drápal

Čím víc poznáváme Boha, tím větší je naše láska. Jak k Bohu, tak k lidem. Emeritní senior a duchovní otec Křesťanských společenství Dan Drápal byl speciálním hostem mozaikových kulatin.
9/18/20210
Episode Artwork

Dvacet: Zpívající Bůh - Jakub Limr

Překvapila by vás informace, že Bůh zpívá a že zpívá gospel? Zaposlouchejte se do Božího songu o třech slokách.
9/11/20210
Episode Artwork

Dvacet: Ježíšův obraz - Jakub Limr

Co vidí Bůh, když se na tebe dívá? Kdo jsi a co všechno dokážeš díky Boží moci? A co se stane, když se skuteční lidé spojí se skutečným Bohem ve skutečném životě?
9/4/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Náš příběh - manželé Kratochvílovi

Tragicky přišla o dceru pod koly autobusu, oběma se rozpadlo manželství. Pak potkali jeden druhého, ale především se setkali s Bohem. Závěr Léta v Mozaice patřil příběhu manželů Kratochvílových.
8/28/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Zpátky do Boží přítomnosti - Karolina Limrová

Toužíme po Bohu a přesto se nám nedaří slyšet Jeho hlas. Čím to je, a jak se vrátit zase zpátky do Boží přítomnosti? O biblických principech chození s Bohem a uctívání v každodenním životě hovoří Karolina Limrová.
8/21/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Seskok padákem - Lída Hojková

Přinášej dobrou zprávu. Kaž evangelium svým životem a kaž ho svými slovy. Jedna z klíčových myšlenek, kterou do letní Mozaiky zasadila Lída Hojková z brněnské církve CityHouse.
8/14/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Co si o sobě myslíš? - Martin Čunek

Někdy jsme nahoře, někdy dole. V životě jsou momenty, kdy musíme spolknout hořkou pilulku. Co to udělá se sebevědomím? A co to udělá s vírou? Další osvěžení pro ducha i duši přivezl do Mozaiky Martin Čunek z Křesťanského společenství Krnov.
8/7/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Tajemství poslední večeře - Jakub Limr

Šifra mistra Leonarda? Ženatý Ježíš? Když dekódujeme události kolem poslední večeře, jasně se vynořuje obraz ženicha, nevěsty a jedinečné svatební hostiny.
7/31/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Neviditelní - Jakub Limr

Ve světě je mnohem větší hlad po lásce a uznání než po chlebu. Tolik pro nás znamená, když nás někdo opravdu vidí, všímá si nás, vnímá nás.
7/24/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Včelu zdar - Petr Plaňanský

V našem prvním letním hostovi se snoubí srdce pastora i včelaře. Ne náhodou sáhl po příběhu, v němž vystupuje žena se včelím jménem.
7/17/20210
Episode Artwork

Léto v Mozaice: Soukromá apokalypsa - Jakub Limr

Vybuchující auta, hořící domy, padající hvězdy nebo číslo 666 - to si lidé vybaví, když se řekne apokalypsa. Co se ale za tímhle slovem skrývá ve skutečnosti?
7/10/20210
Episode Artwork

Dopisy mému mladšímu já 3 - Petr Šimmer

Další z příběhů o tom, co stojí za to v životě opakovat a čemu se naopak vyhnout. Tentokrát se s námi v Mozaice sdílel Petr Šimmer z Církve bratrské v Litvínově.
6/26/20210
Episode Artwork

Dopisy mému mladšímu já 2 - Jakub Limr

Co bych udělal jinak? Mnohem víc bych žil hlavou a srdcem v nebi a rukama a nohama tady na zemi. Co bych udělal stejně? Pořád bych věřil, že srdce, kterého se dotknul Ježíš, je dobré. Pastor Mozaiky Jakub Limr píše dopis svému mladšímu já.
6/12/20210
Episode Artwork

Dopisy mému mladšímu já 1 - Saša Štěpánovský

Cestujeme zpátky časem do roku 1996. Co opakovat? Do čeho už nejít? Co vzkazuje svému mladšímu já Saša Štěpánovský, pastor Křesťanského společenství v Kutné Hoře?
6/5/20210
Episode Artwork

Oheň v srdci: Hasicí přístroj - Jakub Limr

Ducha neuhašujte! Podle Bible máme vliv na to, jestli je oheň Ducha mezi námi (a taky v nás) větší, nebo menší. Plameny Ducha můžeš rozdmýchat, nebo je můžeš dusit.
5/29/20210
Episode Artwork

Oheň v srdci: Dědictví Letnic - Martin Moldan

Jaké jsou rysy člověka nebo církve naplněné svatým Duchem? O tom, jak si i v 21. století zachovat to, co se kdysi o Letnicích stalo, mluví biskup Apoštolské církve Martin Moldan.
5/22/20210
Episode Artwork

Oheň v srdci: Hořlavý materiál - Ivana Š.

Je vaše srdce ohnivzdorné, nebo hořlavé? Misionářka Ivana Š. přináší Ježíšovy instrukce, jak očekávat na svatého Ducha a jak s ním spolupracovat, abychom se rozhořeli.
5/15/20210
Episode Artwork

Oheň v srdci: Výheň zkoušek - Jakub Limr

Bůh je milosrdný, štědrý, dobrý a věrný, ale život může být pes. Nebo pec, tavící pec. Oheň, který není vůbec příjemný, ale který náš charakter vytříbí v něco nádherného.
5/8/20210
Episode Artwork

Oheň v srdci: Zápalná šňůra - Jakub Limr

Skrze slyšení Božího hlasu přicházíme k Božímu ohni. Naše naslouchání funguje jako zápalná šňůra. Buď to Boží oheň típnete, nebo ho k sobě pustíte.
5/1/20210
Episode Artwork

Stories: Boží influencer - Tomáš Süss

Abys měl vliv, nemusí tě sledovat tisíce fanoušků napříč sociálními sítěmi. Story jednoho nenápadného a nečekaného Božího influencera přináší Tomáš Süss z pražské Církve bez hranic.
4/24/20210
Episode Artwork

Stories: Je to osobní - Jakub Limr

Otazníky, překážky, pochybnosti ohledně duchovního života máme všichni. Ale čím víc poznáváme, kdo je Ježíš, tím jsou menší. Vždyť nejde tolik o "co", ale "kdo".
4/17/20210
Episode Artwork

Stories: Prober se! - Jakub Limr

Chceš se cítit líp, nebo chceš být uzdravený? V čem je rozdíl a proč na tom záleží? První ze stories - dnes o průšvihu sebelítosti a jednom výjimečném setkání s Ježíšem.
4/10/20210
Episode Artwork

Velikonoce v Mozaice - Marek Prosner

Velikonoční neděle je nejzásadnější den v historii lidstva. Tohle je den, kdy se zjistilo, že Ježíšův hrob je prázdný, protože byl Kristus vzkříšen z mrtvých. Andělské poselství v podání seniora Křesťanských společenství Marka Prosnera.
4/3/20210
Episode Artwork

Přežít: Vidět Boha v lockdownu - Jakub Limr

Vidět Boha? A vidět ho dokonce ve 3D? Prozkoumejte, co si Bůh používá, aby nám zviditelnil neviditelné.
3/27/20210
Episode Artwork

Přežít: Vášeň v karanténě - Veronika Horňáková

Jestli chceme zvládnout tohle nové náročné období, potřebujeme nové rutiny, novou perspektivu a nový směr. Pokud chceme Boha nechat dělat nové věci, musíme odhodit ty staré. Jak najít nový způsob života a rozkvést jako růže v nové době radí Verča Horňáková z brněnské církve CityHouse.
3/20/20210
Episode Artwork

Přežít: Chvály v karanténě - Jáchym Rykl

To, že Bůh nemá Teams a Zoom, znamená to, že se odsunul stranou? Určitě ne! Tady jsou 3 klíče ke spojení s Bohem skrze chválu. Přináší je Jáchym Rykl, mozaikový host z pražského KS Přístav.
3/13/20210
Episode Artwork

Přežít: Modlitba v lockdownu - Jakub Limr

Pomoc, díky, wow! Tři slova, tři modlitby, které máme po ruce v každém období. Teď se ale extra hodí.
3/6/20210
Episode Artwork

Spojenci: Kdo je přítel - Karel Řežábek

Víte, kdo je přítel? Přítel je ten, kdo mne přijme takového, jaký jsem, a nesoudí mě, když vidí mé hranice, mou zranitelnost, mou křehkost, mé postižení. Mozaikový host Karel Řežábek přináší několik zásadních myšlenek o přátelství.
2/27/20210