Winamp Logo
Mikołaj Teperek Cover
Mikołaj Teperek Profile

Mikołaj Teperek

Polish, News media, 1 seasons, 125 episodes, 3 days 2 hours 44 minutes
About
Niepoprawny Dyplomata - dyplomacja i stosunki międzynarodowe z naciskiem na politykę i kulturę USA. Mikołaj w Internecie znany pod pseudonimem Vonsky, to energiczny i pełen klasy twórca internetowy oraz filmowy. Na swoim kanale na YouTube prowadzi różne formaty, w których skupia się na podróżowaniu, różnicach kulturowych oraz stosunkach międzynarodowych. Miłośnik sztuki dyplomacji, kulinariów, a także historycznych oraz społecznych aspektów podróżowania.
Episode Artwork

Obama zamiast Bidena?! Co dalej z Trumpem? - WYBORY w USA 2024

Michelle Obama (była Pierwsza Dama) została przez amerykańskich bukmacherów mianowana na zastępstwo do prezydentury zamiast Joe Bidena. Amerykańskie media zaczęły podważać wiek kandydatów Trumpa i Bidena, nazywając ich boomerami. Zamiast Bidena typuj się nie jego VP Kamale Harris, a byłą Pierwszą Damę Michelle Obama. A co jeśli Trump trafi do więzienia? Kto zastąpi starszych Panów? W tym odcinku Mikołaj Teperek i redaktor Tomasz Winiarski zastanawiają się kto zastąpi Trumpa i Bidena oraz co dalej z dynastią Trumpów i spuścizną Obamy i Bidena.
25/02/202426 minutes 44 seconds
Episode Artwork

AFERA z BRATEM PREZYDENTA - czy Joe Biden wiedział co robi jego brat?

James Jim Biden i afera szpitalna - czy Prezydent USA Joe Biden wiedział o biznesach brata? Dookoła rodziny Bidenów ciągle jakieś problemy - wpierw syn prezydenta ze swoim laptopem i prostytutkami, a teraz brat Głowy Państwa z jego szemranymi biznesami, które dotyczyły amerykańskich szpitali. Redaktor Tomasz Winiarski i Miłosz Sową przyjrzą się sprawie.
25/02/20249 minutes 51 seconds
Episode Artwork

IDIORKACJA w USA! 18% Amerykanów zagłosuje tak jak Taylor Swift

Chyba każdy na świecie słyszał przynajmniej jedną piosenkę Taylor Swift. Bilety na jej koncerty wyprzedawane są w kilka minut, a serwery stron internetowych na których można je kupić padają pod naporem ruchu. Za wielkim talentem idzie też rozpoznawalność, a więc celebryckość i tzw. influence (z wielką siłą idzie wielka odpowiedzialność). 18% badanych Amerykanów przyznało że w wyborach prezydenckich zagłosuje na kandydata, którego wskaże piosenkarka Taylor Swift. Wiele osób komentujących tę statystykę mówi o końcu demokracji, a nawet początku idiokracji. Czy celebryci, muzycy i aktorzy powinni zajmować stanowisko polityczne?
23/02/202423 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Wizyta Biden-Duda-Tusk to wezwanie na dywanik? Nietypowy protokół i imprezy u Ambasadora USA

Wizyta prezydenta Dudy i premiera Tuska w USA zaplanowana jest na 12 marca 2024 roku, czyli równo w 25 rocznicę przyłączenia Polski do NATO (Paktu Północnoatlantyckiego). Czego możemy spodziewać się po tej wizycie? Wielu komentatorów nazywa tę wizytę "wezwaniem na dywanik". Przywołuje się sprawę budowy elektrowni atomowej przez amerykański koncern Westinghouse czy opóźnienia w budowie #CPK Niektórzy zwracają także uwagę na nietypowy protokół spotkania, czyli podwójne zaproszenie od Joe Bidena dla Tuska i Dudy. Zwróćmy przy okazji uwagę, że Prezydent Andrzej Duda nigdy wcześniej nie odbył oficjalnej wizyty w Białym Domu za kadencji Joe Bidena, a były premier Mateusz Morawiecki miał spotkania "tylko" z VP Kamalą Harris. Czy to świadczy o tym jak PiS jest widziany przez amerykańskich Demkratów? Na kilka dni przed ogłoszeniem wizyty w mediach na polskim twitterze pojawiło się wiele zdjęć różnych polskich polityków i dziennikarzy z jego ekscelencją Ambasadorem USA
19/02/202432 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Aleksiej Nawalny nie żyje - wróg Putina, ale czy przyjaciel Zachodu?

#NiepoprawnyDyplomata #Navalny #Nawalny
19/02/202428 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Trump zostawi Polskę i wyprowadzi USA z NATO?

Donald Trump wywołał kontrowersję podczas wiecu wyborczego w Karolinie Południowej. Podczas swojej przemowy miał zasugerować, że USA nie będzie bronić swoich sojuszników w NATO oraz że uważa że Rosja to właściwie może sobie robić co tylko chce. W tym odcinku dowiesz się: Czy USA może wyjść z NATO? Czy powinniśmy obawiać się tego że Polska w razie inwazji rosyjskiej zostanie opuszczona? Czy słowa Trumpa są czymś nowym? Do kogo skierowane było jego przemówienie? Kto w NATO nie płaci 2% PKB na zbrojenia? Polska dyplomacja w kontekście wyborów w USA.
12/02/202434 minutes
Episode Artwork

Kryzys imigracyjny w Ameryce - Teksas kontra Biały Dom. W tle rosyjska dezinformacja!

W kolejnym odcinku Niepoprawni Dyplomaci przybywają z nową dawką informacji i analiz związanych z trwającym kryzysem imigracyjnym w Ameryce. Trwa walka Teksasu i wspierających go 25 republikańskich stanów z lewicową administracją Białego Domu. Joe Biden oskarżany jest o zawalenie polityki migracyjnej w USA w efekcie czego miliony nielegalnych imigrantów przedostało się na teren Stanów Zjednoczonych. Całą sprawę wykorzystuje Rosja, która poprzez dezinformację i propagandę medialną próbuje destabilizować USA i w ten sposób storpedować dalszą pomoc Waszyngtonu dla Kijowa.
12/02/202452 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Tucker Carlson i Władimir Putin - ANALIZA WYWIADU

Mikołaj Teperek oraz redaktor Tomasz Winiarski komentują najnowszy wywiad niezależnego dziennikarza (ex FoxNews) Tuckera Carlsona z prezydentem Rosji Władimirem Putinem. W tym odcinku poruszyli następujące wątki - Wolność i dowolność słowa - czy dziennikarz powinien rozmawiać z dyktatorem? Fakty historyczne, propaganda i dezinformacja - historia Polski zinterpretowana na nowo, czyli Putin tłumaczący się z wojny na Ukrainie. Jak powinno zareagować polskie MSZ - jak zareagowały media - jak powinniśmy zareagować my, zwykli użytkownicy internetu?
12/02/202459 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Nie każdy marynarz przepłynie Morze Czerwone - USA, UK, Jemen i piraci Houthi

USA, UK, Jemen i piraci Houthi
25/01/202422 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Czemu mężczyźni fascynują się Imperium Rzymskim?

Jeden z ostatnich trendów na TikToku, ku zdziwieniu kobiet, pokazał jak wielu mężczyzn fascynuje się Imperium Rzymskim - a dokładnie, jak często o nim myślimy. Czy Wy też łapiecie się na tym, że nagle znikąd zaczynacie rozmyślać o Roman Empire? Listopad to tzw. wąsopad - miesiąc męskiego zdrowia, edukacji i świadomości dotyczącej chorób uroonkologicznych. Na stronie akcji edukacyjnej #dlaKOLEGIpytam, do udziału w której zaprosiło mnie PZU Zdrowie znajdziecie materiały na temat męskiego zdrowia - Q&A z ekspertami i wiele ważnych infografik: https://zdrowie.pzu.pl/profilaktycznajesien#mezczyzna
24/11/202344 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Kaukaz - geopolityka regionu - Armenia vs. Azerbejdżan - tłumaczy Maciej Musiał z Mówiąc Wprost

Mikołaj Teperek spotkał się wraz z Maciejem Musiałem ekspertem z ekipy redakcyjnej Mówiąc Wprost porozmawiać o regionie Kaukazkim. Armenia i Azerbejdżan w środku ponad stuletniego konfliktu nad którym czuwa Rosja oraz USA. O co chodzi? Komu kibicuje Rosja, a komu kibicuje Zachód? Czy warto odwiedzić te kraje turystycznie?
25/07/202338 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Szeryf USA - Wywiad z Maciejem Stebelem o pracy w USA

Redaktor Tomasz Winiarski rozmawia z Szeryfem USA.
15/07/202315 minutes 52 seconds
Episode Artwork

Szczyt NATO w Wilnie 2023 - co ugrała Polska? Szwecja w NATO. Co z Ukrainą? Jak sojusz widzi Chiny?

W lipcu 2023 roku doszło do kolejnego szczytu NATO. Wielu obserwatorów i ekspertów zadaje sobie pytanie co i czy w ogóle Polska wyciągnęła coś z tego spotkania? Czy Szwecja dołączy do NATO? Co Turcja chciała otrzymać w zamian za zgodę? Co dalej z Ukrainą? Jak NATO patrzy na Chiny? O tym wszystkim rozmawiają Niepoprawni Dyplomaci.
15/07/202359 minutes 10 seconds
Episode Artwork

Czy Ameryka zatrzyma Chiny? W tle Tajwan i Ukraina

Gościem kanału Niepoprawny Dyplomata jest obserwator stosunków międzynarodowych Kacper Knochowski
15/07/202331 minutes 44 seconds
Episode Artwork

Geopolityczny wstęp do Indo-Pacyfiku - gość Jan Hernik

Mikołaj Teperek rozmawia z analitykiem wydarzeń międzynarodowych Janem Hernikiem. W tym odcinku Panowie przybliżają region Indo-Pacyfiku, który jest istotnym punktem na ziemi z perspektywy nie tylko Stanów Zjednoczonych. Sojusznicy Zachodu to m.in. Japonia czy Korea Południowa, ale i te kraje powiązane są w gospodarcze relacje z Chinami, które coraz bardziej zaznaczają swoją obecność w regonie. Poza tym nadal istnieje atomowe zagrożenie z Korei Północnej. Sojusznicy USA wydają się być między młotem a kowadłem, a do tego wszystkiego trwa dyskusja o statusie Tajwanu. Czy Państwo Środka pokusi się o inwazję Tajwanu? Czy USA stanie w obronie swoich sojuszników? PS: przez moje niedopatrzenie po 10 minucie podcastu dźwięk spada na jakości. Przepraszam Was za to, ale mam nadzieję że wytrwacie i rozmowa się Wam spodoba. Obserwujcie Jana Hernika na Twitterze.
15/07/202327 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Zostań liderem & wyleć do Arizony - dwa mega projekty FWiP - Jacek Spendel

Linki których szukasz: ►Polsko-Amerykańska Akademia Liderów - https://www.akademialiderow.edu.pl/ ►Project Arizona - https://projectarizona.us/
27/03/202314 minutes 46 seconds
Episode Artwork

Rosja wybrała Chiny - wasalizacja rozpoczęta - Putin poszukiwany listen gończym - Xi zadowolony

Wydano nakaz aresztowania dla Putina
24/03/202322 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Dron USA rozbity nad Morzem Czarnym - Chińska dyplomacja normalizuje stosunki Iran-Arabia Saudyjska

W tym odcinku podcastu #NiepoprawnyDyplomata Mikołaj Teperek oraz redaktorzy Miłosz Sowa i Tomasz Winiarski dyskutują o dronach na ukraińskim polu bitwym a także o zmianach i nowym ładzie na Bliskim Wschodzie. W tle Iran, Arabia Saudyjska, Izrael, USA, Rosja a także Chiny.
16/03/202333 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Droga 66 w USA - czy warto ją przejechać? - czyta Mikołaj Teperek

Dla wielu Stany Zjednoczone to synonim wolności – nie tylko tej mentalnej, ale też kwintesencja marzenia o podróży w stronę zachodzącego słońca. Amerykański krajobraz, szczególnie na południowym zachodzie, kojarzy się z bezkresnymi przestrzeniami, dzikimi preriami ciągnącymi się po horyzont czy zachwycającymi formacjami skalnymi wyrastającymi pośród pustkowia. Autor tej książki postanowił tym razem zmierzyć się z amerykańskim mitem i wyruszyć wzdłuż Stanów legendarną Drogą 66 ciągnącą się od Chicago po Santa Monica w Kalifornii. W książce opisuje swoją podróż, tworząc swego rodzaju subiektywny przewodnik po tej najsłynniejszej z amerykańskich dróg, a także wraca do historii, objaśniając jej genezę oraz legendę, którą obrosła. To opowieść o początkach amerykańskiej turystyki samochodowej, pełnej przydrożnych restauracji i moteli; o minionym świecie sprzed powstania autostrad, gdy podróż była wyzwaniem pełnym niespodzianek. Obecne wydanie zostało poszerzone o sto
13/03/202310 minutes 49 seconds
Episode Artwork

Trump vs. DeSantis - Wybory w USA 2024 - prawybory w partii republikańskiej

Wybory prezydenckie w USA 2024 już niebawem. Najpierw jednak czas na prawybory. O ile w partii demokratycznej najpewniej o reelekcje będzie ubiegał się prezydent Joe Biden to w partii republikańskiej nie jest to tak oczywiste. Czołowymi kandydatami prawicy w tym roku mają być były prezydent Donald Trump oraz gubernator Florydy Ron Desantis. W tym odcinku Mikołaj Teperek oraz redaktor Tomasz Winiarski przedstawią Państwu sylwetki obu kandydatów. O ile Trump znany jest chyba wszystkim na świecie to dla wielu gubernator DeSantis wciąż jest osobą mało znaną.  Ron DeSantis jest obecnie gubernatorem Florydy już drugi raz. Zasłynął wśród amerykanów walką z lewicową kulturą "woke" oraz luźnej polityki COVIDowej. W czasie pandemii w jego Stanie nie było mocny restrykcji czy lockdownów. Nieznane są jednak jego poglądy co do Rosji i Ukrainy oraz polityki zagranicznej w ogóle.  Ostatnie sondaże dają Tumpowi 54% a DeSantisowi tylko 28%. Czy gubernator będzie musiał poczekać na swoją ko
13/03/202336 minutes 1 second
Episode Artwork

Teoria spiskowa staje się faktem - wirus był z laboratorium? Rząd USA zmienia narrację

UWAGA: szurski tytuł, ale w sumie zgodny z faktami. ▪️Departament Energetyki i FBI stwierdzają, że wirus Sars-Cov-2 powodujący chorobę COVID-19 mógł wydostać się z laboratorium w chińskim Wuhan. ▪️Donald Trump zapowiada w swojej kampanii prezydenckiej  że będzie domagał się od Chin odszkodowania za wirusa w wysokości 50 miliardów $. ▪️Chiny uważają że poradziły sobie w zwalczaniu wirusa najlepiej ze wszystkich krajów świata. Krytykują podejście demokratycznych Państw nazywając je słabszymi od siebie. ▪️Chiny nie chcą zgodzić się na dokonanie śledztwa w Wuhan. ▪️Czy kiedykolwiek dowiemy się prawdy o pochodzeniu wirusa? 🔻Zapraszam na mój najnowszy podcast z amerykanistą i dziennikarzem Tomaszem Winiarskim.
09/03/202327 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Czy Polska jest kolonią USA - Łaska dla Ameryki czy równi sobie partnerzy?

Mikołaj Teperek i Tomasz Winiarski debatują nt. tego czy Polska ograniczyła swoje skupienie dot. relacji dyplomatycznych tylko w kierunku USA. 
25/02/202330 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Joe Biden w Warszawie - co powiedział Polakom Prezydent USA - Relacja #NiepoprawnyDyplomata

Byliśmy obecni w strefie prasowej na przemówieniu Prezydenta USA Joe Bidena w Warszawie, 21 lutego 2023. Zobacz relację Niepoprawnych Dyplomatów red. Tomasza Winiarskiego oraz Mikołaja Teperka.
22/02/202316 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Tajna wizyta Bidena w Kijowie - jak zorganizowano wizytę Prezydenta USA i co ustalono?

Wizyta Prezydenta Stanów Zjednoczonych w Kijowie to silny sygnał dla Rosji że Zachód nadal twardo stoi za Ukrainą. Eksperci na te spotkanie typowali bezpieczniejsze miejsca, takie jak Rzeszów czy Lwów. Mimo tego, że Joe Biden wprawił agentów Secret Service, którzy dbają o jego ochronę, w niemałe zakłopotanie, to na pewno było warto tę wizytę zorganizować.
22/02/202333 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Katastrofa w Ohio - FAKTY i MITY: aresztowania, UFO, toksyczna chmura, skażenie wody i ekologia

Drogi pracowniku Google: w tym odcinku obalamy mity, fake-newsy i uspokajamy. Materiał ma charakter informacyjny i edukacyjny.  Należący do “Norfolk Southern Railroad” pociąg wykoleił się 3 lutego, wywołując pożar, przez który nad miejscowością East Palestine (liczącej 4700 mieszkańcow) w północno-wschodniej części stanu Ohio unosiła się chmura dymu. Tysiące mieszkańców musiało zostać ewakuowanych. Z pięciu wagonów cystern spuszczono toksyczne chemikalia (w tym chlorek winylu), które potem na miejscu spalono. Gubernator Ohio 8 lutego poinformował, że mieszkańcy mogą wrócić do swoich domów. Skład, który wykoleił się w Ohio, przewoził 150 wagonów z chemikaliami, w tym chlorkiem winylu. Wybuchł ogromny pożar, a ponad 2 tys. okolicznych mieszkańców musiało się ewakuować. Media donoszą, że w strumykach umierają ryby i żaby, lecz nie wiadomo, czy sprawa ma związek z katastrofą.  Z ponad 100 wagonów 20 przewoziło niebezpieczne materiały, a 10 z nich się wykoleiło. Zarządzono ewak
18/02/202337 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Czy AI nas zastąpi? - Moralność, zagrożenia i szanse - Sztuczna Inteligencja

Odcinek pogadankowy o Sztucznej Inteligencji - gorący temat początku 2023 roku.
14/02/202332 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Super Bowl 2023 - gracz footballu amerykańskiego tłumaczy co i jak - Gra, marketing, koncerty gwiazd

Zagrają między sobą mistrzowie AFC – Kansas City Chiefs (dwukrotni mistrzowie Super Bowl) i zwycięzcy konferencji NFC – Philadelphia Eagles (jednokrotni mistrzowie).   Rihanna będzie zaśpiewa podczas Halftime Show.
12/02/202348 minutes 51 seconds
Episode Artwork

Chiński balon szpiegował USA i miał ładunki wybuchowe - to nie jedyna taka sytuacja!

Nad USA wykrywano wcześniej chińskie balony szpiegowskie, ale ten zestrzelony w sobotę wywołał szczególne zaniepokojenie, ponieważ – jak przekazały źródła Agencji Reutera – wykonywał manewry w pobliżu kluczowych baz wojskowych i silosów rakietowych.
11/02/202327 minutes 25 seconds
Episode Artwork

Ameryka upada? - Inflacja, rasizm, imigranci, przestępczość, Chiny i Ukraina - Prezydencki raport o stanie USA

Joe Biden wygłosił w nocy z wtorku na środę (o 3 nad ranem) zwyczajowe orędzie o stanie państwa. Był to już trzeci raz, gdy obecny prezydent USA wystąpił przed połączonymi izbami Kongresu.   Tak się złożyło, że włodarz największego gospodarczo państwa świata corocznie zabiera głos w bieżących sprawach i problemach tropiących jego kraj wewnętrznie jak i zewnętrznie. Udaje się w tym celu na Kapitol, do sali obrad Izby Reprezentantów. Przed członkami Izby Reprezentantów, senatorami, sędziami Sądu Najwyższego, innymi oficjelami, zaproszonymi gośćmi oraz milionami Amerykanów zgromadzonych przed odbiornikami radiowo-telewizyjnymi zdaje raport "o stanie państwa" (State of the Union speech).  Obliguje go bowiem do tego celu amerykańska konstytucja, a konkretnie trzeci ustęp drugiego jej artykułu, który mówi: "Prezydent powinien od czasu do czasu kierować do Kongresu orędzie o stanie Państwa, przedstawiając do rozważenia środki, które uważa za potrzebne i właściwe."
09/02/20231 hour 5 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Nowy regulamin Marines może zabronić mówić per Pan i Pani - Sir, Madam

Amerykańska piechota morska może zakazać rekrutom zwracania się z szacunkiem do starszych członków per „pan” (sir) lub „pani” (ma’am), aby uniknąć „błędnego określania płci” i obrażania ich.  Ta rekomendacja została zawarta w nowym raporcie o wartości 2 milionów dolarów zleconym przez marines Uniwersytetowi w Pittsburghu.  Wyczerpujące, 738-stronicowe badanie, które marines zlecili po raz pierwszy w 2020 wykazało, że tradycyjne sposoby zwracania się do przełożonych powstrzymują rzekomo integrację płciową w formacji.  „Zastosowanie określników neutralnych pod względem płci eliminuje możliwość błędnej oceny instruktorów musztry, co może nieumyślnie urazić lub wywołać niezgodę” – czytamy w badaniu.  „Ucząc rekrutów używania określników neutralnych płciowo dla swoich instruktorów musztry podkreślane jest znaczenie szanowania osób niezależnie od ich płci”.  Dwuletnie badanie przeprowadzone przez Warrior Human Performance Research Center na University of Pittsburg
05/02/202323 minutes 2 seconds
Episode Artwork

Dzień Świstaka w USA - o co chodzi? Przepowiednia na 2023 rok

Dzień Świstaka obchodzą Amerykanie i Kanadyjczycy każdego roku 2 lutego. To właśnie wtedy Amerykanie “dowiadują” się, jak szybko skończy się zima i wróci wiosna.   Głównym aktorem tego wydarzenia jest świstak, zwyczajowo nazywany “Phil” mieszkający w okolicach miasteczka Pank-satoni w zachodniej części stanu Pensylwania (miasteczko liczy 5500 mieszkańców). Zgromadzeni mieszkańcy miasteczka i chętni przybysze chcący zobaczyć to wydarzenie na żywo, czekają, aż zwierzę wyjdzie ze swojej nory. Jeśli zobaczy swój cień i wróci, jest to zwiastun, że zima potrwa jeszcze przez jak się przyjmuje, sześć tygodni. Jeśli nie – ma nadejść szybko wiosna.   Jeśli chodzi o biologię, to świstaki należą do grupy dużych wiewiórek, dorastają do mniej więcej 60 cm długości i żyją do 10 lat pod ludzką ochroną.  Jego “prognoza” jest traktowana z przymrużeniem oka, w kategoriach zabawy, niż realnego wyznacznika końca zimy i początku wiosny. Tradycja obchodów Dnia Świstaka sięga roku
02/02/202313 minutes 58 seconds
Episode Artwork

Geopolityczna przyszłość Polski - CPK może być jak baza Ramstein - granica Zachodu się przesuwa

Czy projekt CPK mógłby być jak baza Ramstein?
31/01/20238 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Joe Biden jak Ojciec Chrzestny - Korupcja w rodzinie Prezydenta USA? Chiny i Ukraina w tle

Syn obecnego prezydenta USA Joe Bidena, Hunter, być może płacił kilka lat temu swojemu własnemu ojcu za wynajem rodzinnego domu w Wilmington w stanie Delaware. Chodzi o kwotę prawie 50 000 dolarów miesięcznie! KIM JEST ‘’BIG GUY’’?
29/01/202316 minutes 38 seconds
Episode Artwork

Podejrzane okręty i nurkowie u brzego Polski - co oni tam robią?

Przyjrzymy się ostatnim podejrzanym anomaliom w okolicach Zatoki Gdańskiej.  W ostatnich tygodniach media żyją historią rzekomo hiszpańskich nurków szukających bursztynu nieopodal Naftoportu w Gdańsku. To nie jedyna podejrzana aktywność nad Bałtykiem w ostatnim czasie.
28/01/202314 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Forum Ekonomiczne w Davos - spęd illuminatów czy zwykły networking dyplomatyczny - co ustalono?

16 stycznia rozpoczął się szczyt gospodarczy w szwajcarskim Davos organizowany przez Światowe Forum Ekonomiczne. W miniony poniedziałek o godz. 18 został on zainaugurowany ceremonią wręczenia Kryształowych Nagród za pracę na rzecz ochrony środowiska, bezpieczeństwa żywnościowego, zmian klimatu, zdrowia psychicznego i edukacji. Forum potrwa do piątku, 20 stycznia.   W Davos pojawili się prezydent RP Andrzej Duda, premier Mateusz Morawiecki, wicepremier i minister aktywów państwowych Jacek Sasin oraz inni członkowie rządu, prezesi spółek i polscy przedsiębiorcy.   To organizowane corocznie od 1971 roku (nie było organizowane w 2021 i 2022 z powodu pandemii koronawirusa) spotkanie najważniejszych światowych polityków, dyplomatów, biznesmenów, ekonomistów oraz innych zaproszonych osób jest formą wymiany i przedyskutowania i wyrażenia poglądów między tymi grupami, zazwyczaj na aktualne tematy w polityce, gospodarce światowej czy innych dziedzinach.   Powołan
25/01/202321 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Kulisy banowania Trumpa - Twitter Files 2 - jak było naprawdę?!

Aby zbanować Trumpa władze portalu nagięły swoje własne przepisy. Wykreowały sztuczny powód do usunięcia byłego prezydenta, traktując go inaczej, niż innych światowych przywódców. Zarząd Twittera miał przy tym wyrażać brak zrozumienia następstw takiej decyzji w kwestii wolności słowa czy jej wpływu na demokrację. Decyzja o usunięciu konta Donalda Trumpa znów została podjęta bez udziału ówczesnego prezesa Twittera, a ponownie w dużym stopniu była za nią odpowiedzialna dyrektor ds. moderacji Vijajiy Gadde oraz inny dyrektor spółki, Yuel Roth. Jako prezes, Jack Dorsey jako prezes powierzył tym dwóm osobom zajęcie się sprawą Trumpa.  W wyniku wydarzeń z 6 stycznia 2021, czyli “ataku na Kapitol”  zginęło 5 osób, ponad 900 uczestnikom szturmu postawiono zarzuty. Winą za całe zdarzenie lewicowy establishment oraz sprzyjające mu media obarczyły Donalda Trumpa. W obliczu tych wydarzeń następnego dnia, a więc 7 stycznia 2021 roku, konto Donalda Trumpa zostało trwale zbanowane
25/01/202342 minutes 52 seconds
Episode Artwork

Sfałszował biografię by dostać się do Kongresu - Kim jest George Santos?

George Anthony Devolder Santos urodził się 22 lipca 1988 roku w rodzinie brazylijskich imigrantów, twierdząc później, że legitymuje się podwójnym obywatelstwem, brazylijskim i amerykańskim.   W 2019 roku mówił brazylijskim mediom, że ukończył odpowiedniki polskiej szkoły podstawowej i gimnazjum w Nowym Jorku, w dzielnicy Queens. Później, jak twierdził, uczył się w elitarnej "Horace Mann School" - prywatnym liceum dla nastolatków z dobrze sytuowanych domów w nowojorskiej dzielnicy Bronx, lecz miał przerwać w niej naukę z powodu rzekomych trudności finansowych swojej rodziny, lecz ma posiadać dyplom ukończenia szkoły średniej.  Później, Santos miał ukończyć studia licencjackie na kierunku finanse i gospodarka w "Baruch College" również w Nowym Jorku oraz zdobyć tytuł "master of business administration" na Stanowym Uniwersytecie Nowego Jorku.  W 2013 roku miał założyć fundację pomocy zwierzętom oraz pracować dla banków "Goldman Sachs" oraz "Citigroup" oraz określać
18/01/202321 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Tajne dokumenty Joe Bidena znalezione w garażu - co tam było?

Dokumenty znalezione w byłym prywatnym biurze prezydenta USA. Joe Bidena mają zawierać pewne materiały oznaczone jako ściśle tajne.
15/01/202320 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Twitter Files #1 - FBI kontrolowało wolność słowa na Twitterze

Najbigatszy człowiek na świecie (już nie) Elon Musk po zakupie platformy społecznościowej Twitter oddał niezależnym dziennikarzom dokumenty oraz spis wiadomości pracowników, którzy współpracowali z politykami USA i Federalnym Biurem Śledczym znanym Wam wszystkim pod skrótem FBI. Reszta sprawy znana jest pod nazwą Twitter Files - nie, to nie jest żadna szurska teoria - sprawa ta będzie wzięta na tapet przez nowoustanowiony 118 Kongres Stanów Zjednoczonych w specjalnie ustanowionych komisjach śledczych. W tym odcinku podcastu Niepoprawny Dyplomata przybliżymy Wam tę sprawę i opowiemy co ujawnił Elon Musk po przejęciu Twittera.
11/01/202323 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Czym żyła Ameryka w 2022 roku i co będzie się działo w USA w 2023

Niepoprawni Dyplomaci wracają z podsumowaniem najważniejszych wydarzeń politycznych, dyplomatycznych oraz geopolitycznych z perspektywy USA. Polityka wewnętrzna jak i zewnętrzna w USA była bogata w wiele wydarzeń - między innymi historyczne wybory mid-term, kupno Twittera przez Elona Muska czy inwazja Rosji na Ukrainię, co spowodowało zmianę frontów dyplomatycznych na arenie relacji międzynarodowych m.in. w dziedzinie energetyki, ale nie tylko.  Mikołaj Teperek wraz z redaktorami Miłoszem Sową oraz Tomaszem Winiarskim spotkali się, aby przedyskutować najważniejsze punkty na linii czasu 2022 roku (z perspektywy USA). Posłuchaj ich analizy w najnowszym odcinku podcastu Niepoprawny Dyplomata.
05/01/202332 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Mundial w Katarze - brudna dyplomacja na oczach całego świata - Michał Banasiak

W 2022 roku mistrzostwo świata w piłkę nożną po raz pierwszy ma miejsce w kraju arabskim, muzułmańskim i bliskowschodnim. Czy to ważne, gdzie mundial się odbywa? I czemu akurat w Katarze? Mikołaj Teperek w podkaście Niepoprawny Dyplomata rozmawia z Michałem Banasiakiem z Instytutu Nowej Europy.
20/11/202238 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Najciekawski kandydaci których musisz znać - Wybory mid-term w USA

Mikołaj Teperek rozmawia podczas #ElectionNightUW z Dr Sewerynem Dmowskim
09/11/202211 minutes 58 seconds
Episode Artwork

Prof. Lewicki - Prawdziwym zagrożeniem dla USA jest woke'ism

Z profesorem Zbigniewiem Lewickim rozmawia red. Tomasz Winiarski
09/11/20229 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Jaki wpływ na Ukrainę mają wybory mid-term w USA?

Kongres USA w stosunkach międzynarodowych.
09/11/202213 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Czym są mid-termy? - Wybory w USA 2022

Czym są mid-termy w USA? Dlaczego są tak istotne i czemu powinniśmy się nimi interesować? Jaki to ma wpływ na Polskę, Ukrainę, Rosję i resztę świata? Jakie kompetencje ma Kongres Stanów Zjednoczonych?  Na te pytania odpowiadają Mikołaj Teperek oraz red. Tomasz Winiarski - obejrzyj cały odcinek i dowiedz się więcej o kulturze i polityce USA.
09/11/202211 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Wybory Mid-Term w USA 2022 - podsumowanie prawyborów. Kto ma największe szanse na zdobycie Kongresu?

Kto ma największe szanse na zdobycie Kongresu?
25/09/202233 minutes 38 seconds
Episode Artwork

Kredyty studenckie w USA anulowane - kto na tym zyska?

Powrót Niepoprawnych Dyplomatów w odcinku o umorzonych kredytach studenckich w USA.
23/09/202216 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Czemu w USA jest bieda? Najbiedniejszy region - Głębokie Południe

10 najbiedniejszych hrabstw (lub gmin) w USA znajduje się w regionie Głębokiego Południa i jak okazuje się, są to obszary o dominującej populacji białego czy kaukaskiego koloru skóry.  Czemu właśnie tak jest?  Po wojnie secesyjnej było coś takiego jak okres rekonstrukcji, który trwał 12 lat. Ten proces miał zjednoczyć Północ z Południem i gospodarczo rozwinąć kraj. - tłumaczy Karol Majchrzak, ekspert ds. kultury USA.
22/09/202219 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Czy zjadłbyś szopa? - Quiz o USA

Mikołaj i Karol przygotowując się do wyprawy na Deep South USA przybliżają Wam temat ameryki i tego jakie jest ich podejście do tego kraju w tym ciekawym i luźnym quizie - do odpowiedzi na pytania z quizu zapraszamy także i Ciebie!
28/08/202222 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Rzecznik MSZ: Archetyp dyplomaty w Hollywood - Czy Minister wystąpi w "Tańcu z Gwiazdami"?

▪️Lounge journalism to nowa forma podcastu na naszym kanale. Zobacz jak to wyszło w rozmowie z Łukaszem Jasiną - Rzecznikiem prasowym MSZ -Czy dyplomata może nie przepraszać? -Jaki jest archetyp dyplomaty w kinie? -Czy Minister wystąpiłby w programie rozrywkowym? -Jak polscy dyplomaci radzą sobie z wystąpieniami w zagranicznych telewizjach? -Czy dyplomacie lepiej jest mówić za dużo, czy za mało? Czemu dyplomacja lubi ciszę? Z tej rozmowy dowiesz się także jak wygląda zaplecze pracy dyplomaty i rzecznika. Ale przede wszystkim porozmawiamy z człowiekiem. Człowiekiem, który tylko przy okazji pełni role rzecznika, ponieważ Łukasz Jasina to także historyk i pasjonat kinematografii. Ekspert i krytyk filmowy.
07/06/202244 minutes 1 second
Episode Artwork

NYC: Nowy burmistrz, stare problemy. Choroby wielkich miast w USA

Nowym Burmistrzem został konserwatywny Demokrata i były policjant. Co zmieni nowy burmistrz?
30/05/202231 minutes 16 seconds
Episode Artwork

USA: embargo na ropę i gaz z Rosji! - Kolejny cios w Moskwę

Embargo na ropę i gaz z Rosji - skąd inąd brać potrzebne surowce?
30/05/202232 minutes 52 seconds
Episode Artwork

USA wspiera Ukrainę - $40mld mimo kryzysu i inflacji - co dalej z wojną?

Stany Zjednoczone pomagają walczącej już ponad dwa miesiące Ukrainie nakładając bolesne sankcje gospodarcze oraz osobiste na Rosję i jej elity polityczno-biznesowe. Amerykanie pomagają jednak Ukraińcom przede wszystkim w wymiarze wojskowym i humanitarnym. Dolary płyną z Waszyngtonu szerokim strumieniem.
23/05/202227 minutes 34 seconds
Episode Artwork

Piłsudski, Powstanie 44', Elvis, Olimpiada, Clinton & życie w USA - Wspomnienia Dziadka

Andrzej Mankiewicz  - 22.05.2022 obchodzi swoje 89 urodziny: siedział na kolanach marszałka Józefa Piłsudskiego, przeżył wojnę i powstanie warszawskie, został trenerem olimpijskim lekkoatletyki 10-boju i obywatelem USA. A także jest moim dziadkiem. W dniu jego urodzin wspominamy najciekawsze wydarzenia z jego biografii. Sto lat, dziadku!
22/05/202226 minutes 44 seconds
Episode Artwork

"Ministerstwo Prawdy" - Rząd USA chce weryfikować wiadomości

▪️Po nagraniu tego materiału okazało się, że tzw. "Ministerstwo Prawdy" w amerykańskim DoHS przetrwało tylko 3 tygodnie. Rzeczniczka Białego Domu opowiedziała więcej o zakończonym pomyśle podczas konferencji prasowej. Było blisko...? Dajcie znać co myślicie w komentarzu. ▪️Do tematu podchodzimy analitycznie - przyglądamy się społeczeństwu USA, które od samego utworzenia Stanów szczyci się najszerszej rozumianą wolnością słowa na świecie.
22/05/202222 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Dorwać Putina - Prawo Międzynarodowe: Teoria i praktyka - Dr Mateusz Piątkowski

Czy można dorwać i skazać Vladimira Putina? - Właśnie o to pytało mnie wielu widzów. I to pytanie zadałem ekspertowi: Dr Mateusz Piątkowski WPIA UŁ.
16/05/202230 minutes 8 seconds
Episode Artwork

Jak zostać szpiegiem - Zawód jak z filmów akcji?

Podpułkowniki Marcin Faliński, emerytowany oficerem Wywiadu i autor poczytnych powieści szpiegowskich opowiada o pracy szpiega. Jak wygląda rekrutacja do służby wywiadu? Czy praca oficera operacyjnego przypomina filmy akcji? Jak podpułkownik ocenia bieżącą sytuację w Ukrainie?
27/04/202239 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Ukraina i Gruzja w UE, a Szwecja i Finlandia w NATO? - Anna Fotyga

Z byłą minister spraw zagranicznych a obecną europosłanką Anną Fotygą rozmawiam o tym w jakiej formie obecnie jest NATO i czy może spodziewać się nowych członków? Oraz o tym, czy Ukraina i Gruzja dołączą do Unii Europejskiej.
07/04/202234 minutes 59 seconds
Episode Artwork

Brudna Dyplomacja - Art of Speculation #7

Prelekcja redakcji Niepoprawnych Dyplomatów na Art of Speculation #7 w Warszawie.
02/04/202240 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Jak działają hakerzy Anonymous? - Wojna na Ukrainie i Cyberbezpieczeństwo Polski

Marek Graczyk z firmy ESKOM IT opowiada Nam o grupie hakerskiej Anonymous i ich działaniach w związku z sytuacją w Ukrainie. Ekspert mówi także o zabezpieczeniach i cyberbezpieczeństwie Polski i krytycznej infrastruktury kraju.
29/03/202234 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Gruzja dołączy do wojny? Reakcja na rosyjską inwazję

"Marian na świecie" przebywa obecnie w Gruzji i łączy się z Nami prosto z Tbilisi, aby opisać reakcję tego kraju na rosyjską inwazję. W końcu nie tak dawno Rosja prowadziła wojnę z Gruzją. Jak gruzini i ich Rząd patrzy na obecną sytuację w Ukrainie?
25/03/202229 minutes 55 seconds
Episode Artwork

Dylematy moralne Zachodu - Nowy Światowy Ład paliwowy & Negocjacje z Dyktatorami

Wraz z red. Dymkiem rozpoczynamy dyskusję na temat moralnego dylematu Zachodu - skąd brać ropę i gaz? Czy oddolne bojkoty konsumenckie mają sens?
22/03/202256 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Work & Travel - Praca w USA - Czy warto wyjechać do USA i jak się przygotować?

Ponownie w podkaście #NiepoprawnyDyplomata pojawia się Nasz nowy redaktor Piotr Tomczuk, który swego czasu wyjechał do USA na program Work and Travel gdzie przez kilka miesięcy pracował, zarabiał i podróżował po Ameryce. Co musisz wiedzieć żeby przygotować się na taką podróż? Ile zarobisz? A ile wydasz? Tego dowiesz się w tym odcinku podkastu.
21/03/202242 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Zawód Dyplomata - jak zostać dyplomatą?

Wraz z Szefem Służby Zagranicznej MSZ Arkadym Rzegockim rozmawiamy o tym jak zostać dyplomatą i kim jest współczesny dyplomata. W tym odcinku podkastu dowiesz się czym jest Akademia Dyplomatyczna. Złóż wniosek na aplikację konsularno-dyplomatyczną i zostań dyplomatą!
15/03/202225 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Z kabaretu po obrońcę Kijowa - historia Wołodymyra Zełeńskiego

W tym materiale omówimy drogę do władzy Wołodymyra Zełeńskiego. Prezydent Ukrainy zaczynał jako artysta kabaretowy i aktor komediowy. Dzisiaj zapisuje się na kartach historii jako ten, który postawił się machinie wojennej Putina.
10/03/202210 minutes
Episode Artwork

Rosja przegrywa na Ukrainie! Przeciek od rosyjskiego agenta FSB - możliwa wojna światowa?

Jeden z agentów rosyjskiego kontrwywiadu FSB przekazał światu tajne informacje dotyczące fatalnej sytuacji Federacji Rosyjskiej w obliczu trwającej wojny na Ukrainie. Zarówno pod względem finansowym, gospodarczym, jak również logistycznym i militarnym, Moskwa jest w całkowitym chaosie i poważnych tarapatach. Kreml nie ma możliwości zmobilizowania większej liczby żołnierzy. Okupacja Ukrainy oraz zainstalowanie w Kijowie marionetkowego prorosyjskiego rządu zdają się całkowicie nierealne. Jednocześnie sygnalista z kontrwywiadu FSB tłumaczy kiedy Rosji skończą się środki na prowadzenie wojny. W swoim przecieku zdradza także, że agenci FSB nie wykluczają użycia taktycznej broni atomowej przez Rosję do zastraszenia Zachodu, a także wybuchu międzynarodowego konfliktu.
09/03/202250 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Po co zamknięto rosyjską giełdę? - Upadek rubla i bankructwo Rosji

W tym odcinku rozmawiam z ekonomistą FOR, który odpowiada na najczęściej zadawany pytania dot. gospodarki polskiej, ukraińskiej oraz rosyjskiej.
09/03/202239 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Porównanie sił NATO, Rosji i Ukrainy - NATO jest z Nami!

Odcinek w którym porównamy armie oraz sprzęt militarny NATO - Rosji i Ukrainy. Goścmi podkastu została ekipa "Mówiąc Wprost" - Informacje z Bliskiego Wschodu, Bałkanów, Kaukazu i szeroko pojętej wojskowości.
06/03/20221 hour 58 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Broń Atomowa - wszystko co musisz wiedzieć! - Dr Łukasz Tolak

Dr Łukasz Tolak - Ekspert ds. bezpieczeństwa międzynarodowego. Specjalizacja: proliferacja broni masowego rażenia, bezpieczeństwo energetyczne, energetyka jądrowa, terroryzm, surowce energetyczne i alternatywne źródła energii. Wykładowca Collegium Civitas.
04/03/202250 minutes 8 seconds
Episode Artwork

Wojenna dezinformacja: lokalna & światowa - jak weryfikować? - Stowarzyszenie Demagog

O "ruskich trolach" i ich propagandzie, która dociera najpierw do Polski a później także na cały świat rozmawiam z Marcelem Kiełtyką ze stowarzyszenia fact-checkerów Demagog.
03/03/202245 minutes 31 seconds
Episode Artwork

Przyszłość energetyczna Zachodu bez Rosji - Nie bójmy się Czarnobyla - red. Jakub Wiech

red. Jakub Wiech - Energetyka24.com - wyjaśnia popularne FAKE NEWS'y dotyczące sytuacji przejęcia Czarnobyla przez rosyjskie wojska. Tłumaczy także, że Ukraina oraz inne kraje nie muszą się bać promieniowania. Rozmawiamy także o przyszłości energetycznej Zachodu. Skąd weźmiemy gaz i węgiel? Czy Polska przyspieszy budowę elektrownii jądrowej?
01/03/202227 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Kim jest Siergiej Ławrow? - Minister i człowiek Putina

Gościem podkastu jest Dr Agnieszka Bryc z Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu - ekspertka ds. obronności i dyplomacji.
22/02/202253 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Życie na Tajwanie: Randkowanie, zarobki, podatki i imprezy - Czy warto tam wyjechać?

Gościem podkastu jest wieloletni mieszkaniec Tajwanu - red. Ryszard Zalski, który opowiada o codziennym życiu w Tajpej. Ryszard jest motocyklistą, który z początku wyjechał na doktorat, a poznał... obie swoje żony. Tajwańskie Kobiety uwielbiają białych?!
11/02/202252 minutes 1 second
Episode Artwork

Wstęp do geopolityki Tajwanu z korespondentem w Tajpej - red. Ryszard Zalski

Tajwan stał się zapalnym punktem w obecnej historii stosunków międzynarodowych. Miejsce na mapie o którym coraz częściej dyskutuje się i słyszy.
07/02/202247 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Impeachment Joe Bidena - Republikanie w USA kontratakują - Czy usuną Prezydenta?

►Czy impeachment Joe Bidena jest możliwy? Impeachment to postawienie Prezydenta w stan oskarżenia - proces w którym Kongres Amerykański może przegłosować i usunąć go z jego urzędu. Jest wysoce prawdopodobne, że po wyborach mid-termowych w 2022 roku i wygranej Republikanów, którzy przejmą Izbę Reprezentantów, postawią go przed procesem impeachmentu. Ale czy przegłosują impeachment w Senacie?
04/02/202226 minutes 9 seconds
Episode Artwork

OBOWIĄZEK SZCZEPIEŃ Bidena ZABLOKOWANY przez Sąd Najwyższy USA

Obowiązek szczepień dla pracowników firm zatrudniających ponad 100 osób głosami 6-3 został uznany za niekonstytucyjny przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. W jaki inny sposób Joe Biden "zamknie" wirusa?
22/01/202217 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Z kim zmierzy się TRUMP w 2024? - Powrót Hillary Clinton

Przeżyjmy to jeszcze raz...
22/01/202232 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Atak Rosji na Ukrainę - czy w 2022 dojdzie do wojny?

W internecie pojawia się wiele analiz, spekulacji oraz przepowiedni - a oto komentarz Niepopranych Dyplomatów.
21/01/202230 minutes 33 seconds
Episode Artwork

1-szy rok prezydentury Joe Bidena - RECENZJA i największe wpadki Administracji USA

Recenzja pierwszego roku prezydentury Joe Bidena.
21/01/202250 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Jak Facebook korzysta na radykalizacji swoich użytkowników i użytkowniczek?

red. Jakub Dymek tłumaczy co robi Facebook, aby zawładnąć naszym czasem i dlaczego środek do celu jest radykalizacja dyskusji społecznej.
23/11/202143 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Biden u Papieża - "Jesteś dobrym katolikiem"

Joe Biden przy okazji wizyty w Europie na szycie G20 oraz szczycie klimatyczny w Glasow odwiedził także Watykan i Papieża Franciszka. Papież powiedział do Prezydenta USA, że ten jest "dobrym katolikiem" i że może przyjmować komunię świętą.
09/11/202123 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Debata o Polsce i Węgrzech w Kongresie USA - Padły MOCNE słowa - co powiedzieli Amerykanie?

3.11.2021 odbyła się debata w USA nad stanem polskiej i węgierskiej demokracji i praworządności oraz nad tym co Stany Zjednoczone mogą i powinny z tymi sprawami zrobić. Mówiono m.in. o wycofaniu wojsk amerykańskich z Polski oraz poparciu stanowiska Unii Europejskiej wobec PL i Węgier przez USA.
05/11/202116 minutes
Episode Artwork

Zaskakująca przegrana Demokratów w Wirginii - Wybory w USA

Czy przegrane wybory gubernatorskie w stanie Wirginia to oznaka niezadowolenia prezydenturą Joe Bidena i powrót "Czerwonej Fali"? W odcinku także o wyborach w New Jersey oraz miastach: Nowy Jork, Minneapolis, Boston i Buffalo.
04/11/202154 minutes 37 seconds
Episode Artwork

Audyt w Arizonie - Czy Donald Trump wygrał wybory? Kto głosował na Bidena?

Czy Trump miał rację? Słynny Audyt w Arizonie potwierdza że... - Joe Biden wygrał wybory? Wspólnie z redaktorami ND dyskutujemy na temat obszernego wyniku dotyczącego powiatu Maricopa - Phoenix...  Audyt w Arizonie zamiast wyjaśnić sytuację postawił tylko więcej znaków zapytania. Co będzie dalej w sprawie sporu o wybory prezydenckie 2020.
25/10/202131 minutes 51 seconds
Episode Artwork

Toksyczna Miłość do USA - Dyplomatyczny pragmatyzm vs. Przyjaźń

►red. Jakub Dymek - tygodnik Przegląd, autor książki „Nowi barbarzyńcy” - https://dymek.substack.com/
22/10/20211 hour 11 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Andrzej Duda o Polakach w USA: "Polonia ma siłę" - Analiza wywiadu w Nowym Jorku

Czy Polonia jest trzonem polskiej dyplomacji w USA?  Andrzej Duda o Polakach w USA: "Polonia ma siłę" Nagraliśmy commentary video z analizą wywiadu PAD nagranego w Nowym Jorku i udzielonego Radio RAMPA  Co dokładnie powiedział PAD i jak można interpretować jego słowa?
19/10/20211 hour 8 minutes 31 seconds
Episode Artwork

Izolacjonizm USA - Joe Biden kontynuuje politykę Donalda Trumpa?

Wraz z red. Jakubem Dymkiem (tygodnik Przegląd, autor książki „Nowi barbarzyńcy” - https://dymek.substack.com/ ) ponownie spotykamy się porozmawiać o USA. A dokładnie o izolacjonizmie Ameryki - a raczej jego braku. Czy "America is back" tak jak powiedział Biden? A jeśli tak to czy kiedykolwiek "America was gone"? Czy Joe Biden kontynuuje politykę zagraniczną Donalda Trumpa? Przekonaj się słuchając rozmowy.
12/10/202158 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Prezydent RP Andrzej Duda w FoxNews - cały wywiad & pełna analiza

Przy okazji wizyty PAD w USA, a dokładnie w Nowym Jorku na Zgromadzeniu Ogólnym Organizacji Narodów Zjednoczonych, Prezydent udzielił wywiadu amerykańskiej telewizji FoxNews dziennikarzowi Tucker Carlson. Co powiedział i jak wypadł Prezydent RP Andrzej Duda? Zobacz materiał wraz z analizą Niepoprawnych Dyplomatów.
30/09/20211 hour 14 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Biuro Szeryfa: influencerka Gabby Petito zaginęła - tym śledztwem żyje USA

Tajemnica śmierci Gabby Petito Ciało 22-letniej blogerki Gabrielle „Gabby” Venora Petito zostało odnalezione na terenie hrabstwa Teton w stanie Wyoming po ponad tygodniu poszukiwań. Jej narzeczony, z którym wtedy przebywała - wrócił bezpiecznie do domu. Historia jej zniknięcia i prawdopodobnej śmierci jest pełna niejasności, tajemnic i szczątkowych poszlak, które zostawiają wiele znaków zapytania i utrudniają (przynajmniej na razie) rozwiązanie tej sprawy.
22/09/202126 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Wszystkie konsekwencje 9/11 - inwigilacja, tortury, Donald Trump - red. Jakub Dymek

Gościem podcastu jest red. Jakub Dymek - tygodnik Przegląd, autor książki „Nowi barbarzyńcy” - dymek.substack.com Dymek był nominowany do nagrody Grand Press za jego tekst o tajnych obozach CIA w Polsce.
12/09/202156 minutes 37 seconds
Episode Artwork

CO ONI TAM ROBILI?! - Ofiary 9/11: Kim byli Polacy na szczycie wież w Nowym Jorku.

Kim byli Polacy na szczycie wież w Nowym Jorku?
11/09/202138 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Nieznane FAKTY o wieżach WTC w Nowym Jorku

Nieznane FAKTY o wieżach WTC w Nowym Jorku
11/09/202138 minutes 27 seconds
Episode Artwork

Czym jest nowe KONTROWERSYJNE prawo aborcyjne w Teksasie?

Jak działa nowe prawo w Teksasie i czy Sąd Najwyższy wyrazi opinię?
03/09/202128 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Dostęp do broni USA vs. POLSKA - gdzie łatwiej? Samoobrona w praktyce

Jak wygląda dostęp do broni palnej w Polsce w porównaniu do USA?
02/09/202147 minutes 49 seconds
Episode Artwork

KROWIE fetysze Prezydenta USA - Z Prezydenckiego Archiwum #2 - Lyndon Johnson

Z Prezydenckiego Archiwum - ekskluzywna seria dla Patronów.
02/09/202113 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Seksafera w USA! Pedofile finansują GOP? Czy to koniec republikanów w Minnesocie?

Polityczna DRAMA wśród Republikanów w Minnesocie
02/09/202122 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Kto zarobi na Afganistanie? - KTO WYGRAŁ na wyjściu USA? - Dr Beata Górka-Winter

Dr Beata Górka-Winter, ekspertka bezpieczeństwa międzynarodowego opowiada o największych wygranych i przegranych wycofania się USA z Afganistanu.
31/08/20211 hour 15 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Komandos GROM "Naval" ostro o sytuacji w Afganistanie - "Mleko się rozlało, musimy działać"

"Naval" komandos GROM o jego służbie w Afganistanie, chaosie w Kabulu oraz imigrantach.
25/08/202157 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Kim są Masoni? - MASONERIA w USA - Czy RZĄDZĄ ŚWIATEM? - Historia - skąd się wzięli - co robią?

Odcinek o obiektywnej historii masonerii w USA - przy okazji obalający niektóre mity i teorie spiskowe.
25/08/202143 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Krwawy weekend w CHICAGO - Strzelają jak do kaczek. Gorzej jak w Iraku?

Ku pamięci oficer policji chicagowskiej Elli French.
11/08/202128 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Politycy z USA bronią TVN & Nowy Ambasador USA w Polsce

Amerykańscy Senatorowie wystosowali pismo do polskich Władz w sprawie lex-TVN - o co chodzi?
06/08/202135 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Problemy Demokratów w CA & NY - gubernator ANDREW CUOMO z zarzutami

►Czy Donald Trump i republikanie zyskują na sile w Nowym Jorku i Kalifornii?
05/08/202137 minutes 11 seconds
Episode Artwork

Raport Republikanów z USA: Wirus COVID-19 pochodzi z chińskiego laboratorium

Materiał dzięki uprzejmości wPolsceTV
03/08/202115 minutes 25 seconds
Episode Artwork

Trump budowniczy & dyktatorskie zapędy architektoniczne USA - Magdalena Milert / Pieing

Rozmowa z Architektką Magdaleną Milert o architekturze suburbiów USA - czemu wszędzie i do wszystkiego potrzebny jest samochód?!
08/06/20211 hour 9 minutes 51 seconds
Episode Artwork

Jak to jest być KOBIETĄ w Wojsku? - Czy Armia może być kobietą?

ppłk. Agnieszka "Agnes" Krystman opowiada o warunkach pracy Kobiet w wojsku.
23/05/202141 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Z Prezydenckiego Archiwum #1 - Jimmy Carter

NOWA SERIA: "Z Prezydenckiego Archiwum" - największe i najbardziej pikantne tajemnice z życia i historii Prezydentów USA. Mikołaj "Vonsky" Teperek, red. Tomasz Winiarski oraz Miłosz Sowa opowiadają w pierwszym odcinku historię Prezydenta Jimmiego Cartera. Monika Winiarska wcieliła się w rolę matki oraz żony Cartera. Zapraszamy.
22/05/20217 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Studia w USA za "darmo"?! - Imprezy & wolność słowa na amerykańskich kampusach - The Amerykanka

Karolina Noszczyk, polska studentka w USA opowiada o stypendiach na amerykańskie uniwersytety, imprezach studenckich oraz wolności słowa na kampusach.
22/05/20211 hour 7 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Biuro Szeryfa #2: Polak i jego afroamerykańska żona ofiarami rasizmu

W drugim odcinku biura szeryfa odkrywamy akta z 2008 roku, dotyczące Polaka - żołnierza armii USA.
17/05/202113 minutes 52 seconds
Episode Artwork

Caitlyn Jenner: Konserwatywna & Transpłciowa kandydatka na Gubernatora KALIFORNII

Vonsky & red. Winiarski analizują wybory gubernatorskie w CA.
13/05/202127 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Konflikt Izraelsko-Palestyński - skąd ten chaos i rakiety?! - Jakub J. Nowak

Rozmowa z Jakubem Julianem Nowakiem, ekspertem od judaizmu, który wytłumaczy genezę konfliktu Izraelsko-Palestyńskiego, który nasilił się w maju 2021 roku.
13/05/20211 hour 6 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Wjazd FBI do prawnika DONALDA TRUMPA & Ukraiński układ Bidena

Rudy Giuliani na celowniku FBI.
11/05/202126 minutes
Episode Artwork

USA chcą nowego 51 Stanu - Po co? Czy jest to możliwe?

Wspólnie z red. Tomaszem Winiarskim dyskutujemy nad możliwością i celem dodania DC jako 51 Stan USA. Kto na tym politycznie ugra?
06/05/202129 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Piotr Adamczyk z Sowietami wylądowali na księżycu - NASA i przyszłość kosmicznego podboju

Z Piotrem Adamczykiem rozmawia Mikołaj "Vonsky" Teperek o nowym serialu "For All Mankind" dostępnym na platformie AppleTV. Serial opowiada alternatywną wersję historii w której Sowieci jako pierwsi lądują na księżycu a u szczytu napięć zimnowojennych trwa wojna o księżyc między USA i ZSRR. Piotr Adamczyk wcielił się w rolę sowieckiego inżyniera Sergieja Nikoluva. W podcaście "Niepoprawny Dyplomata" odsłania kulisy swojej aktorskiej pracy na księżycu.
03/05/202153 minutes 51 seconds
Episode Artwork

Katolicy w USA - Historia katolicyzmu w Ameryce

red. Tomasz Winiarski z Katolickiego Tygodnia Niedziela opowiada historię katolików w USA. Skąd się tam wzięli?
30/04/202152 minutes 37 seconds
Episode Artwork

Moda w służbie dyplomacji

Rozmawiam z jego ekscelencją Amb. Grzegorzem Dziemidowiczem o modzie i ubiorze w pracy dyplomaty.
26/04/202125 minutes 17 seconds
Episode Artwork

DZIEL I RZĄDŹ - czyli jak NIE stracić Przyjaciół i Rodzinę przez POLITYKĘ przy świątecznym stole

Jak kulturalnie rozmawiać o polityce? Która strona sceny politycznej się częściej obraża i hejtuje? Sztuka prowadzenia dyskusji i o tym jak nie stracić przyjaciół przez tematy polityczne.
08/04/202132 minutes 27 seconds
Episode Artwork

Bezpieczeństwo Kobiet na ulicy (Tragedia Sary Ewerard) - red. Monika Winiarska TVN24.pl

Rozmowa z red. Moniką Winiarską z portalu TVN24.pl o bezpieczeństwie Kobiet na ulicach. Co zrobić, aby nie dochodziło do napaści i gwałtów na Kobiety? - Edukacja vs. Samoobrona i broń.
20/03/20211 hour 8 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Króliczek unieważnienia Posła Artura Dziambora - Niedozwolone bajki & lektury

Poseł Artur Dziambor jest kolejnym gościem podcastu #NiepoprawnyDyplomata w którym opowiada o swoim ulubionym króliczku oraz kulturze unieważnienia i słowach zakazanych.
18/03/20211 hour 13 minutes 39 seconds
Episode Artwork

KRÓLEWSKA DRAMA - ocenia Trenerka Etykiety Aleksandra Pakuła - co powiedzieli Meghan i Harry?

Księżna Meghan oraz Książę Harry udzielili kontrowersyjnego wywiadu Oprah Winfrey na temat ich doświadczeń z życia członków Rodziny Królewskiej.
16/03/202151 minutes 32 seconds
Episode Artwork

Trump & USA na Bliskim Wschodzie - Dr Magdalena El Ghamari

Dr El Ghamari z Collegium Civitas opowiada o wynikach dyplomacji Donalda Trumpa w regionie Bliskiego Wschodu w latach 2016-2020.
13/03/202141 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Chiny podbijają Świat - Wojna Handlowa i Kosmiczna, Szczepienia, Obozy Reedukacyjne - Paweł Paszak

Rozmowa #NiepoprawnyDyplomata z ekspertem od Indo-Pacyfiku i Chin Pawłem Paszakiem z Instytutu Nowej Europy, China Monitor, Warsaw Institute, Warsaw Review.
12/03/20211 hour 4 minutes 7 seconds