Nagy Melinda - Meditáció és Jóga Podcast csatorna Kötetlen beszélgetések 2 hetente a meditációról, önismeretről, pszichológiáról, spiritualitásról és mindenről, ami jógaéletmód. Témák: meditáció, önismeret, pszichológia, relaxáció, jóga, filozófia, életmód, érzelmi stabilitás, stresszkezelés, pránajáma, mantra, kínai asztrológia, horoszkóp, India és minden, ami spiritualitás. #meditacio #joga #relaxacio #pszichologia Ide várjuk a téma ötleteket: [email protected]
13. rész Érintés - Meditáció és Jóga Podcast
Beszélgetés Mezősi Annával - Meditáció és Jóga Podcast.
Engedjétek meg, hogy megosszak Veletek egy teljes beszélgetést, amit néhány napja készítettem egy általam nagyon nagyrabecsült tanítóval, Mentorommal, Mezősi Annával.
Anna munkásságát hosszú-hosszú évek óta szeretem és követem, mély tudását számtalanszor személyesen is megtapasztalhattam az indiai elvonulásaink során. Jógaoktató, jóga terapeuta, shiatsugyógyász több mint 23 éve, craniosacralis terpaeuta, alternatív mozgás- és masszázsterapeuta.
Őszinte szívvel ajánlom ezt az epizódot, ízelítőként a témák, amelyekkel találkozhattok benne:
-Hogyan lehet energetikai pontokkal oldani a karmikus elakadásokat?
-Miként jelenik meg a pránatestünkben, ha kihívást okoz egy élethelyzet megoldása?
-Lehetséges akupresszúrás pontokkal gyorsítani az önismereti fejlődést?
-Milyen lelki okok és traumák húzódnak meg amögött ha valaki kerüli az érintést?
-Hogyan segíti a szívcsakra aktiválódását a Shiatsu masszázs?
-Kutatási eredmények az érintés érzelmi hatásairól
-A Shiatsu és a meditáció kapcsolata
-Kínai orvoslás és 5 elem gyógyászat az asztrológiai képletünk tükrében
Hallgassátok, nézzétek, használjátok szeretettel.
❤️ Amennyiben mélyebben is érdekel Benneteket a téma, ide kattintva tudtok bővebben olvasni az induló tanfolyamokról és a 3 éves képzésről, amit Anna vezet (nem reklám, egyszerű szeretetteli ajánlás):
https://kny.hu/shiatsu-iskola/
#shiatsu #érintés #masszázs #jóga #érzelem #önismeret #önfejlesztés #test #testtudat #fejlődés #pszichológia #jógapszichológia #MezősiAnna #meditáció
31-8-2023 • 47 minuten, 36 seconden
Közeleg a válság. Hogyan ne menjünk tönkre benne lelkileg? (Új évad)
Megérkezett a Meditáció és Jóga Podcastünk legújabb 2. évada. ✨🌷
Rendkívül időszerű és súlyos témával indítottuk az első adást:
Közeleg a válság. Hogyan ne menjünk tönkre benne lelkileg?
Sajnos mindannyian tapasztalhatjuk, hogy a közvetlen és tágabb környezetünkben egyre jobban eluralkodik a félelem. Hogy csak néhány kiragadott gondolatot említsek azokból a beszélgetésekből, amikkel személy szerint én magam találkoztam:
“Jön a válság, éjszaka már nem alszom a gondolatoktól hogy mi lesz.”
“Csődbe megyünk. Egyszerűen nem tudjuk kitermelni a bérleti díjat a vállalkozásban.”
“Nem beszélünk róla otthon, de látom a páromon hogy folyamatosan feszült.”
“A barátnőmék is tartalékot képzenek, mi is összehúztuk magunkat.”
“Idén nem fejlesztünk semmit, csendesen fogunk működni és kivárunk...”
Úgy érzem, ha csak egyetlen segítő mondatot magatokkal visztek ebből a podcastből, már volt értelme leülnünk beszélgetni. 🙏🏻
Fogadjátok sok szeretettel a Meditáció és Jóga Podcastunk új évadának 1. részét. 🕉
8-10-2022 • 31 minuten, 52 seconden
11. A családom az idegeimen táncol - konfliktuskezelési megoldások
Miről lesz szó a video-podcastunk 11.részében? Ezúttal górcső alá vettük a konfliktushelyzeteinket. Olyan igazi, életszagú példákat hoztunk, amelyeket valószínűleg már Ti is megtapasztaltatok a környezetetekben, ezeket a helyzeteket elemezzük ki és próbáljuk rájuk megkeresni a választ.
📍A másik fél mindig csak azt tükrözi ami bennem zajlik? Hogy lehet egy konfliktus alatt nem belevonódnunk a játszmába?
📍Mi történik az egóval, ha nem nekem van igazam?
📍Mik azok az önvédelmi mechanizmusok és miért használjuk tudatalatt mindannyian őket? Sokszor hajlamosak vagyunk azt gondolni, hogy a spirituális fejlődés kizárólagos jele, hogy már minden egyes emberrel csak szeretetteljesen viselkedünk, hogy minden konfliktust megoldunk (már ha egyáltalán vannak még ilyenek) és nincs olyan élethelyezt, ami kihozhatna minket a sodrunkból… Valójában ez azért nem teljesen így működik.
A hétköznapok során az életesemények ugyanúgy elénk teszik a kihívásokat, ugyanúgy találkozunk majd a stresszel és idegesítő helyzetekkel, arról nem beszélve, hogy családunk tagjai is éppúgy hozhatják a megszokott formájukat, mint annak előtte. A személyiségfejlődés a jógapszichológiában inkább azt jelenti, hogy ugyanazokban a helyzetekben, amelyekben korábban gondolkodás nélkül robbantunk volna, szép lassan elkezdünk egészen máshogy reagálni.
A tűrőképességünk kitolódik és lassan észrevesszük, hogy már sokkal nagyobb dolognak kell történnie ahhoz, hogy kibillenjünk. Ha pedig mégis megtörténik (mert meg fog), akkor hamarabb vissza tudunk kerülni a középpontba és visszanyerni a nyugalmunkat. Szívből remélem, hogy értékes felismeréseket ad számotokra ez a beszélgetés.
További tartalmak, tanfolyamok: www.meditacio.com
14-1-2022 • 31 minuten, 53 seconden
10. Irány India! - II. rész
A jubileumi 10. adásban az indiai ashrambéli élet mindennapjairól beszéltünk, és arról, hogy hogyan hatottak a kint végzett haladó jógagyakorlatok (pl. a 3 napos csend gyakorlat) azokra a csoporttagokra, akik ilyent eddig még sohasem tapasztaltak.
Mesélünk Nektek Szvámi Véda különleges barátságáról egy olyan jógival, aki 30 évig nem szólalt meg, (így beszélgetni sem nagyon tudtak egymással, mégis barátként hivatkoztak a másikra), és még sok-sok témáról, ami érdekes lehet azoknak, akik nem jártak ezen a vidéken.
Történetek, tanítások, tanulságok.
#meditacio #joga #relaxacio #pszichologia
A Podcast videó változatát itt találod: www.meditacio.com
10-11-2021 • 28 minuten, 20 seconden
9. Irány India! - I.rész
Képzeljetek el egy olyan megmagyarázhatatlan transzformáló hívóerőt, ami az embereket, ha ellátogatnak Indiába, automatikusan a fontosabb és mélyebb kérdések felé irányítja. Ilyenkor anélkül, hogy bármit tennénk, önmagától is megtörténik az folyamat, hogy lekapcsolódunk a mindennapi problémákról és kapcsolatba kerülünk a saját középpontunkkal. Hogyha pedig egyszer ez megérintett bennünket, nem tudjuk elfelejteni…
Valami ilyesmin megy át az ember, ha elutazik Indiába.
És, hogy mi az, ami mindig visszahív minket Indiába, a Himalája lábánál lévő ashramba?
Miért pont Rishikest választottuk, amikor ez a város Indiának az egyik legszegényebb része?
Hogyan hat ránk egy megvilágosodott Mester közelsége?
Ezekről a témákról beszélgettünk Kittivel és Zolival a 9. PODCAST adásunkban.
10-10-2021 • 28 minuten, 33 seconden
8. Gyermekkori játékaink előrejelzik az életcélunkat?
Te emlékszel még mi szerettél volna lenni gyermekkorodban?
-Miért fontos ez a korai vágyunk, és vajon van-e kapcsolata a küldetésünkkel és életfeladatunkkal amelyre születtünk?
-Túl sok a zavaró tényező amikor meditálnál? Elmesélek egy történetet Mesteremről, Szvámi Védáról, és arról, hogy hogyan szilárdította meg a meditációját egy égzengéssel járó házfelújítás?
- Beszélgetünk a munkahelyi kiégésről, céltévesztésről és elveszettségről, ill. arról is, hogyan adhat mindezekre megoldást a meditáció.
A videóban említett utolsó tanítás Szvámi védától: https://vimeo.com/133511647
24-9-2021 • 35 minuten, 41 seconden
7. Nem megy a meditáció? Hasznos tippek kezdőknek és haladóknak
-Miért nem tudunk a meditáció alatt hosszabb ideig egyhelyben megülni?
-Hogyan kezeljem a fájdalmat, a feszülést és a diszkomfort érzetet a hátamban vagy a lábamban?
-Mit tegyek, ha elkalandoznak a gondolataim?
-Hány éves kortól ajánlott az elcsendesedés, van bármilyen korhatár egyáltalán?
-Hogyan lehet a meditáció segítségével visszahozni azt az ősbizalmat az életünkbe, ami újra megtanít hinni és bízni abban, hogy minden rendben lesz?
-Létezik egyáltalán olyan állapot vagy élethelyzet, amikor NEM javasolt a meditációk gyakorlása?
A korábbi adásokban már nagyon sokat beszélgettünk a meditáció elméleti hátteréről, ebben a részben most azokat a gyakorlati akadályokat vesszük számba, amelyekkel nagy valószínűséggel Te is találkozhattál már, ha rendszeresen végzed az elcsendesedéseket.
23-7-2021 • 33 minuten, 32 seconden
6. Neked átmosták az agyad ezen a tanfolyamon...
-“Mostanában megváltoztál! Olyan, mintha átmosták volna az agyad ezen a tanfolyamon/jógán/terápián.”
Az önismereti út velejárója, hogy a környezetünk is előbb-utóbb elkezdi észrevenni rajtunk a változást, és ilyenkor aztán könnyen megkaphatjuk a fenti mondatokat.
Vajon a mi változásunk miért tölti el félelemmel a körülöttünk lévőket? Miért ütközünk falakba, ha a kapcsolatban azt szeretnénk, hogy a másik is dolgozzon magán? Lehet ezt erőltetni és bevonni a társunk is a fejlődésbe, még azelőtt, hogy ő maga elkezdené a megoldásokat keresni?
Vagy törvényszerű, hogy mindenki egyedül megy az úton?
A Meditáció és Jóga Podcast 6. epizódjában a fentiekről beszélgettünk Németi Kitti riporterrel és szkeptikus párommal Zolival. :)
27-6-2021 • 32 minuten, 3 seconden
5. Szorongás, halálfélelem és ami mindemögött van
A meditációnak vannak jól ismert hatásai és vannak időnként olyanok is, amelyekről nem nagyon beszélnek…
Valószínűleg unásig hallhattuk már, hogy a meditáció feltölt energiával, és segít Önmagunk megismerésében, viszont a személyiségbeli fejlődéssel és az ego visszahúzódásával átmenetileg megjelenhetnek olyan dolgok is, amire nem annyira számítunk.
Ilyen például a félelem.
A Meditáció és Jóga Podcastünk 5. adásában arra keressük a választ, hogy pontosan honnan erednek a félelmek, és hogyan lehet őket leküzdeni a meditáció segítségével?
Tudom, hogy nem egy kattintás ösztönző a téma, mégis azt gondolom, aki meghallgatja az új Podcast felvételt, a szokásosnál mélyebb és őszintébb beszélgetést hallhat azokról a dolgokról amikbe előbb vagy utóbb úgyis belefut ha ezen az úton jár.
Bónusz
-A beszélgetésben mutatok egy olyan egyszerű gyakorlatot, amit Indiában kaptunk egyszer egy elvonulás alkalmával, és rendkívül hasznos volt a félelmek leküzdésében.
-És persze nem marad el a szokásos 2 perces légzésfigyeléses meditáció sem, melyet könnyedén beilleszthetsz Te is a mindennapjaidba.
Ha tetszett a beszélgetés, iratkozzatok fel a Meditáció és Jóga Podcast csatornánkra, hogy elsőként értesülj az új részekről.
13-6-2021 • 35 minuten, 20 seconden
4. Egyáltalán miért meditáljunk?
Milyen a JÓ meditáció? Mindenki, aki egyszer az életében már próbált elcsendesedni, felteszi magának ezt a kérdést.
Kifejtjük a miérteket és elmondom azt a 3 legfontosabb befolyásoló tényezőt, amelyekre szerintem a meditáció előtt feltétlenül érdemes odafigyelni. Válaszokat keresünk arra, hogy a testünk hogyan lehet oda-vissza kölcsönhatásban az elménkkel és szó esik arról is, miért az egyik legfontosabb kiindulópont ehhez a kézfejünk.
Vajon mindemellett tanácsos-e zenére meditálni?
Mi a különbség a meditáció és a relaxáció között?
Hogyan épül fel egyáltalán a személyiségünk?
Ha kérdésed van vagy témajavaslatod van itt tudsz üzenni nekünk: [email protected]