Winamp Logo
מדברים ספרות - פודקאסט על ספרות ישראלית Cover
מדברים ספרות - פודקאסט על ספרות ישראלית Profile

מדברים ספרות - פודקאסט על ספרות ישראלית

Hebrew, Literature, 2 seasons, 28 episodes, 22 hours, 30 minutes
About
בתוכנית מתראיינים סופרים וסופרות ישראלים על ספרים שהם כתבו במהלך השנים. מגישים: חיים פסחוב ואביב מלכה.
Episode Artwork

ראיון עם אביב מלכה.

שלום לכל מאזיני מדברים ספרות. עד שיעלו פרקים חדשים לפודקאסט, הנה ראיון מיוחד שערכו איתי אמיר אשר וטלי ליברמן על התוכנית. איך הכל התחיל ואיפה אנחנו היום, ועוד נושאים אחרים. האזנה נעימה. אביב מלכה.
7/10/20229 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

פרק 27: "חולה 096" - עמוס שביט

"היו לי רעיונות יפים לכתיבת ספר, אבל בגיל 50 קרה משהו". שלום לכם. בפרק ה27 של ההסכת שלנו ראיינו את הסופר עמוס שביט על ספר הביכורים שלו חולה 096. זה הוא הרומן הראשון שנכתב בעברית על הקורונה. שוחחנו איתו על חוויות הרופאים בזמן הגלים הראשונים, מה זה לכתוב ספר ראשון בגיל מבוגר יחסית, על מה זה אומר לעבוד כדובר של מוסדות ציבוריים כגון בתי חולים ועוד נושאים מעניינים אחרים. האזנה בריאה לכם.
6/2/202247 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

פרק 26: "מועמדת יקרה" - טלי שפירא שחטר

"אני אוהבת להיות סופרת. אני יכולה לדבר על הדברים בלשון אחרת. אני יכולה לתת לאנשים להרגיש מה קורה". "אני לא מפחדת לגעת במקומות הכואבים, אחרת אני לא יכולה לכתוב בכנות". שלום לכם. בפרק ה26 של מדברים ספרות ראיינו את הסופרת, עורכת הדין והמוסיקאית טלי שפירא שחטר על ספרה מועמדת יקרה, שזירתו עולם המשפט ולא רק. שוחחנו איתה על תהליך הכתיבה של הספר ,חיבורה לעו״ד תמרה אורלב גיבורת הספר, סנגורית ומועמדת לשיפוט, המתרחש מאחורי הקלעים של עולם המשפט והליכי המינוי של השופטים בארץ. התוצאה היא חיבור בין שני תחומים בראיון מרתק אחד שסופו בשיר שכתבה הלחינה ושרה המרואיינת שלנו. האזנה מצוינת לכם.
5/23/202258 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

פרק 25: מיכל שיר-אל - מסע לתוך יצירותיו של שי עגנון

שלום לכל המאזינים של מדברים ספרות. הפעם ניקח אתכם לעולם הסיפורים של שי עגנון. זהו פרק שובר שיגרה כי זה לא פרק שעוסק בספר או סיפור אחד, אלא בשלושה סיפורים. תהילה, הרופא וגרושתו והאדונית והרוכל. את הטיול בין הסיפורים תעשה איתנו הדוקטור מיכל שיראל מומחית ליצירותיו של עגנון. אתם מוזמנים לצלול לעולם מרתק של סיפורים, דמויות ואנשים. מובטח לכם ראיון מעניין. מומלץ מאוד למי שעוד לא קרא את הסיפורים של עגנון. האזנה נעימה. אביב מלכה. את הסיפור הרופא וגרושתו תמצאו כתסכית רדיו של קול ישראל באתר רדיו הר הצופים.
2/25/20221 hour, 1 minute, 24 seconds
Episode Artwork

פרק 24: "מלחמות הקנאביס" - תום וגנר

שלום לכם. הפעם בפרק של מדברים ספרות ראיינו את איש יחסי הציבור והסופר תום וגנר על ספרו הראשון מלחמות הקנאביס המדבר על הקנאביס הרפואי וכל הקשיים והבירוקרטיות שקיימות סביבו כאן בארץ. דיברנו איתו על ראשית המחקר של הצמח, מדוע המדינה מערימה קשיים שונים ומשונים על המשתמשים וגם האם בכלל יתאפשר שימוש חוקי במדינת ישראל? אנחנו מאוד מאוד החכמנו ומקווים שגם אתם תצאו עם תובנות ודברים שלא ידעתם. האזנה מהנה. אביב וחיים. להזמנת הספר היכנסו לקישור המצורף. http://book.wg-pr.co.il/order
2/6/20221 hour, 55 seconds
Episode Artwork

פרק 23: "כי כיסתה פניה" - חוה עצייוני-הלוי

"הכתיבה בשבילי היא תהליך רגשי". "כשאני הולכת לישון אני מדמיינת מה הדמויות שלי עושות". "הפינוק הכי גדול בחיים היום הוא שאני שומעת מהקוראות והקוראים שלי שהם אוהבים את הספרים שלי". שלום לכם מאזינים ומאזינות. הפעם אנחנו לוקחים אתכם לתקופת התנ"ך ולסיפור של תמר, שמגיעה ממשפחה קשת יום ובנסיבות מסוימות מגיעה לבית יעקוב שהוא עשיר ומיוחס. את המסע הזה נעשה בעזרתה של הסופרת חוה עצייוני-הלוי. מובטח לכם ראיון מרתק. האזנה נעימה. חיים ואביב.
1/4/202253 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

פרק 22: "סביבונים" - יניב ברמן

"בכל דמות יש משהו ממני". "הכתיבה עבורי היא דרך ביטוי,ותמיד מצאתי ביכולת הכתיבה שלי מפלט ומקום לסדר את המחשבות ולהפוך ליותר מעניין". שלום לכל המאזינים. הפעם אנחנו לוקחים אתכם לזירת רצח. לא סתם זירה רגילה, כי אם אולם ספורט בבית ספר תיכון. הפרק הפעם הוא עם התסריטאי והבימאי, ועכשיו גם הסופר, יניב ברמן. חוץ מהשיחה על הספר, שאלנו אותו מה ההבדל בין כתיבת תסריט לכתיבת ספר, מהי הכתיבה עבורו ועוד. מובטח לכם פרק מותח ומעניין גם יחד. האזנה נעימה. אביב וחיים.
12/12/202150 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

פרק 21: "אין לי מספיק מילים בגוף" - דרור שגב

"כל הספרים שלי הם חלקים ממני. חלקים פנימיים שלי מעצמי. "הכתיבה עבורי היא אוויר". שלום לכולם. הפעם בפרק ה21 של ההסכת מדברים ספרות אנחנו נרגשים לראיין את הסופר דרור שגב על ספרו החדש אין לי מספיק מילים בגוף. חוץ מהדמויות בספר ומסען העלילתי שוחחנו איתו גם על מקומה של האומנות בחיים, וגם על עתיד הספרים המודפסים. מאחלים לכם האזנה מהנה. חיים ואביב. קישור לאתר של דרור שגב: https://www.drorsegev.com
10/10/202132 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

פרק 20: עומרי אסנהיים - "לתפוס רוצח - מסע בעקבות האלמן הכפול שרצח את שתי נשותיו”

"הכתיבה היא צורך וגעגוע. היא מאוד משחררת." שלום לכם. הפעם נצלול יחד אתכם המאזינים לעולם העיתונות החוקרת, ונעשה את זה ביחד עם העיתונאי עומרי אסנהיים אחד הכתבים הוותיקים של התוכנית עובדה עם אילנה דיין. ניכנס יחד איתו לאחת מהפרשות המרתקות שידעה מדינת ישראל. אנחנו משוחחים איתו על פרשת הרוצח שמעון קופר, האלמן הכפול מקיבוץ אייל. איך מתחיל הסיפור? איך הוא מגיע לעומרי? ואיך הסתיימה הפרשה בשליחתו של שמעון קופר למאסר עולם כפול בכלא. בואו בעקבות עומרי אסנהיים אל עולם שלא ידעתם על קיומו, או שידעתם עליו רק דרך התחקירים על המסך הקטן. מאחלים האזנה מרתקת. אביב וחיים.
9/19/202140 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

פרק 19: ירון פריד - נשימה אחרונה + רציניקן

"הכתיבה עבורי היא גם מתנה וגם קללה". "המתנה היא שעשיתי כסף מהכתיבה והיא החזיקה אותי כל החיים, והקללה שזה הופך להיות מובן מאליו". "אם הכתיבה טבעית אז אתה ישר מתחבר אליה. אם אתה לא מאמין אתה לא נהנה". שלום לכולם. הפעם בפרק ה-19 של מדברים ספרות ראיינו את המתרגם, הסופר, ומבקר התיאטרון ירון פריד. שוחחנו איתו על הספר מפרי עטו רציניקן המדבר על יעקב אגמון, וגם על הספר הנקרא נשימה אחרונה שתורגם על ידו. דיברנו על מה היא מלאכת התרגום מבחינתו, על מצב התיאטרון בארץ, וגם הוקדש חלק לא מבוטל על הכתיבה לסוגהה. מאחלים לכם האזנה מהנה ומחכימה. אביב וחיים.
9/12/20211 hour, 1 minute, 59 seconds
Episode Artwork

פרק 18: "לקום לעולם טוב יותר" - רעות מסיכה

"כל החלקים הכי מהותיים בי נחשפים לעיני כל בספר. מוקרבים על המזבח ואני נותנת לאחרים לחזות בי, בנפש שלי". "הכתיבה עבורי היא כל העולם. היא ממש דרך חיים. מול הדף הלבן כל הרגשות יוצאים". שלום לכם. הפעם בפרק ה-18 של מדברים ספרות אנחנו נרגשים לראיין את הסופרת רעות מסיכה על ספר הביכורים שלה שנקרא לקום לעולם טוב יותר. הספר שנכתב כספר נוער מדבר על החוויה שחווים אנשים אשר אינם נמצאים בתבניות הרגילות של החברה ומה המחיר שהם משלמים בשל כך. קיבלנו גם כמה עצות מעניינות לאותם נערים ונערות  הנמצאים במקום של דחייה וחוסר קבלה לחברה. ניתן לרכוש את הספר לקום לעולם טוב יותר באופן ישיר דרך רעות מסיכה בטלפון 0528331145. האזנה מהנה. חיים ואביב
9/5/202134 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

פרק 17: להציל את יולה - שמואל דוד

"כשאתה כותב ספר אתה מביא לתוכו משהו שלך. חלקו שלך וחלקו לא". שלום לכם. הפעם בפרק ה17 של מדברים ספרות אנחנו מראיינים את הסופר שמואל דוד על ספר הנוער שלו להציל את יולה. הספר מדבר על נושא הכלבים בתקופת השואה אך פותח צוהר לנושאים רבים אחרים הקשורים לעזרה בעת צרה, חברות, ונתינה גם בימינו אנו. מאחלים לכם האזנה מהנה. אביב וחיים. תודה לדיקלה חנן שבזכותה ייתקיים הריאיון עם שמואל דוד. תודה גם לניר סייג ולערן אוזן על העזרה בשיפור הסאונד. זה גם הזמן לבשר שמדברים ספרות חוגגת שנתיים באוויר.
8/1/202143 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

פרק 16: "מועדון הכדורים האבודים" - פרופסור זאב מגן

"בספרי הילדים הלקוחות הרבה יותר תובעניים, הם רוצים שישעשעו אותם והם רוצים סיפור טוב. לעומת כתיבה אקדמית שהיא נהייתה מסורבלת ולא ברורה". שלום לכם. הפרק ה16 של ההסכת שלנו עלה לאוויר ובו התארח הפרופסור וסופר הילדים זאב מגן. ראיינו אותו על ספר הילדים הראשון שלו מועדון הכדורים האבודים, וצללנו איתו גם לנושאים אקדמיים מעניינים. האזנה מהנה לכולכם. אנחנו מבקשים שוב שתתמכו בנו כדי שנמשיך להפיק פרקים חדשים. בלי התמיכה שלכם הפודקאסט יפסיק להתקיים. לתמיכה לחצו על הקישור המצורף מטה. https://www.patreon.com/MedabrimSifroot
6/30/202146 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

פרק 15: "המיזנתרופ - ריאיון עם יונתן יבין

"הייתה לי תחושה שאני לעולם לא אהיה סופר ואני לא אצליח". "בשביל לכתוב ספר כמו שצריך, אתה צריך לתת לציבור נתח מדמם מהנפש שלך ומהרגשות שלך". שלום חברים. אנחנו חוזרים לספרות הישראלית במלוא הכוח והפעם בפרק השני של העונה החדשה שלנו מתארח הסופר יונתן יבין. ראיינו אותו על ספרו המיזנתרוף שמכיל בתוכו כמה סוגות ספרותיות בעת ובעונה אחת. חוץ מספרו המעניין שוחחנו איתו גם על עולם הספרות, מדריכי הכתיבה, ומה מצב הספרות בארץ לשיטתו בימים אלה. מובטח לכם ריאיון מצחיק ומלא תובנות. אתם מוזמנים לתרום לנו בעמוד הפטריון של התוכנית בקישור הבא. https://www.patreon.com/posts/42909630 האזנה מעולה. אביב וחיים.
4/20/20211 hour, 7 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

פרק 14: "מנצחת" - ישי שריד

"אני אוהב את כל הספרים שלי". "כל ספר מייצג תקופת חיים מסוימת". שלום חברים. אז אחרי הכתרים, הסגרים ומה שביניהם, חזרנו עם ההסכת שלנו מדברים ספרות בעונה שנייה עם הרבה פרקים חדשים ומעניינים וכמה הפתעות באמצע הדרך. אנחנו פותחים את העונה השנייה עם עורך הדין והסופר ישי שריד על ספרו החדש מנצחת. שוחחנו איתו בין היתר על ספריו הקודמים והישגיהם, על משמעות הכתיבה עבורו, ועוד. אתם מוזמנים לתרום לנו דרך עמוד הפטריאון של התוכנית בקישור הבא. https://www.patreon.com/MedabrimSifroot?fan_landing=true מאחלים לכם האזנה מהנה.
4/11/202135 minutes, 8 seconds