Winamp Logo
לוקחים אוויר Cover
לוקחים אוויר Profile

לוקחים אוויר

Hebrew, Fitness / Keep-fit, 1 seasons, 9 episodes, 5 hours 30 minutes
About
מתי בפעם האחרונה עצרתם לקחת אוויר? 'מכבי טבעי' מזמינה אתכם להניח את הלחץ, הסטרס והחרדה בצד, ולהאזין ל'לוקחים אוויר' עם ימית סול – פודקאסט לעבר חיים מאוזנים ושלווים יותר. במהלך הפרקים נלמד, יחד עם אנשי מקצוע, ידוענים ואורחים נוספים – כיצד עובדים מנגנוני הלחץ שלנו? כיצד ניתן לעקוף אותם? ונלמד על הפתרונות שהרפואה המשלימה מציעה להתמודדות עם לחץ וחרדה... אז קחו אוויר, והצטרפו אלינו.
Episode Artwork

פרק 8: רד מעל מסך הטלוויזיה שלי

הרגשתם פעם שהצפייה בטלוויזיה משפיעה עליכם גם אחרי שאתם מכבים את המסך? אז חשוב שתדעו: היא משפיעה על הלחץ שלכם, ולא סתם, היא גם יכולה להגיד משהו על האישיות שלכם. אורחות: ד"ר לירז מרגלית, חוקרת התנהגות בעידן הדיגיטלי ומיכל ארד, מנחת מיינדפולנס במכבי טבעי.  See omnystudio.com/listener for privacy information.
15/08/202240 minutes 6 seconds
Episode Artwork

פרק 7: לשטוף את העיניים בכחול ובירוק

אתם מאלה שיוצאים לטיול כדי להירגע? לעיתים קרובות אנחנו מרגישים איזשהו רצון לצאת לטבע כדי להוריד סטרס, ומתברר שזו לא סתם תחושה - אלא צורך מוכח מדעית. אבל האם גם הים משפיע עלינו באותה צורה? ומה עם המדבר? בפרק הזה נקבל תשובות לשאלות האלו ונכיר עוד מרכיבים טבעיים שיכולים להיכנס לתפריט שלנו ולסייע בהורדת הלחץ היומיומי.אורחות: ד"ר קרן אגאי-שי, אפידמיולוגית סביבתית מהפקולטה לרפואה ע"ש עזריאלי באוניברסיטת בר אילן ואבישג לבקוביץ', נטורופתית במכבי טבעי.See omnystudio.com/listener for privacy information.
17/07/202228 minutes 9 seconds
Episode Artwork

פרק 6: על מי אתם עובדים? סטרס בעבודה ובחירת קריירה

ימית סול דואגת מאוד לנשיא ארצות הברית, שצריך לקבל החלטות הרות גורל כמעט בכל יום. היושב בבית הלבן הוא לא היחיד. לכולנו יש תקופות עמוסות יותר או פחות בעבודה שיכולות לפעמים להביא אותנו ממש לחרדה - אבל ידעתם שיש אנשים שמה שמעורר אצלם חרדה הוא חלק בלתי נפרד מהקריירה שלהם? בפרק זה הזמרת עדן אלנה, שייצגה אותנו באירוויזיון, תשתף בהתמודדות שלה עם חרדת במה, והפסיכולוגית הראשית לשעבר בשירות התעסוקה תעזור לנו להבין, איך אפשר לדעת אם מסלול הקריירה שבחרנו הוא הנכון ביותר עבורנו. אורחות: עדן אלנה, זמרת אשר ייצגה את ישראל באירוויזיון, ואורלי צדוק, לשעבר הפסיכולוגית הראשית בשירות התעסוקה.See omnystudio.com/listener for privacy information.
04/07/202242 minutes 51 seconds
Episode Artwork

פרק 5: מגפות, חרדות ומה שביניהן

ידעתם שכבר יותר משנתיים יש מי שעושים מחקר על החוסן שלנו בעקבות מגפת הקורונה? הם בודקים איך אנחנו כיחידים מתמודדים עם המגפה, וגם איך המגפה השפיעה עלינו כאנשים חברתיים, כקבוצות. בפרק זה נבין עד כמה החרדה שלנו עלתה בזמן המגפה, מה באמת הדאיג אותנו (לא מה שאתם חושבים) ומה אנחנו יכולים לעשות כדי לשפר את המצב? וגם, נבין מה עומד מאחורי הדיקור הסיני, ואיך הוא יכול לעזור לנו עם הלחץ והחרדה סביב מחלות ובכלל. אורחים: ד"ר ברוריה עדיני, מהחוג לניהול מצבי חירום ואסון בבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטת תל-אביב ואורי ארמון, ראש תחום דיקור במכבי טבעי.See omnystudio.com/listener for privacy information.
19/06/202248 minutes 4 seconds
Episode Artwork

פרק 4: מה מטריד את הישראלים? חלק ב' – מלחמה ושלום

מכירים את זה שמדווחים בחדשות על נפילה, ומסכמים במשפט המרגיע "אין נפגעים"? אז זהו, שנפגעים יש לא רק בגוף, ובמבצע שומר חומות לבדו היו לפחות 257 נפגעי חרדה שקיבלו טיפול בשטח. בפרק זה אלמוג בוקר ייתן לנו הצצה למציאות שלו כעיתונאי בדרום הארץ ואיש משפחה שמגדל ילדים בעוטף עזה, וגם נלמד איך לעזור לנפגע חרדה ברגע ההתרחשות. כלל ראשון: בשום פנים ואופן אל תשאלו "איך אתה מרגיש?". אורחים: אלמוג בוקר, כתב חדשות 13 בדרום והילה גונן ברזילי, מנהלת מרכז חוסן בשדרות. הפודקאסט בשיתוף מכבי טבעיSee omnystudio.com/listener for privacy information.
06/06/202237 minutes 25 seconds
Episode Artwork

פרק 3: מה מטריד את הישראלים? חלק א' – אושר ועושר

אם ניכנס לחדר מלא באנשים ונשאל את כולם "מה השאיפה שלכם?", אפילו אם נשאל ילדים, רובם יענו "להיות עשיר", "להרוויח הרבה". אבל האם כסף באמת עושה אותנו מאושרים? איך הכי נכון להשתמש בו כדי למקסם את האושר שלנו? והאם ישראל נחשבת מדינה מאושרת? בפרק הזה נעבוד על היחס שלנו לכסף ונכיר את שיטת המיינדפולנס (קשיבות בעברית), שיטה שעוזרת לנו לחיות את הכאן ואת העכשיו קצת יותר בשלווה, אפילו אם כאן ועכשיו יש מינוס בבנק. אורחים: פרופ' טל שביט, מומחה לכלכלה התנהגותית וכלכלת אושר מאוניברסיטת אריאל וד"ר יובל צור מנחה מיינדפולנס במכבי טבעי. הפודקאסט בשיתוף מכבי טבעיSee omnystudio.com/listener for privacy information.
22/05/202251 minutes 39 seconds
Episode Artwork

פרק 2: מתחיל מבפנים ומתגלגל החוצה - התקף חרדה! | הכדורגלן עידן ורד

דופק מהיר, זיעה, סחרחורת ונשימות מתגברות - כך תזהו התקף חרדה. אבל מה גורם לזה להתפרץ? למה הלחצים ש"בראש" משתלטים על הגוף? וכמה זמן נמשך התקף? בפרק הזה יתארח הכדורגלן עידן ורד שיספר על ההתמודדות שלו עם התקפי חרדה קשים, ונכיר את שיטת הטיפול "ביופידבק" שמציירת גרף של הסטרס שלנו! אורחים: עידן ורד, כדורגלן הפועל תל אביב וחמי גפן, ראש תחום ביופידבק במכבי טבעי. הפודקאסט בשיתוף מכבי טבעיSee omnystudio.com/listener for privacy information.
07/04/202235 minutes 39 seconds
Episode Artwork

פרק 1: איזה לחץ! מה יש לי?!

מבצע צבאי, מבחן גדול, הוצאות גבוהות או מפגש חברתי - מה לא מלחיץ אותנו? ועדיין, לא כל דבר מצית אצלנו חרדה. מה בכלל ההבדל בין לחץ לחרדה? בפרק הזה נעשה סדר במונחים ונבין מה קורה לנו במח, בגוף ובנפש כשאנחנו ניצבים מול גורם מלחיץ.אורחות: ד"ר אלונה גד, מומחית בפסיכיאטריה וגנטיקה רפואית וד"ר גלי שטופמן, מנהלת אגף הרפואה במכבי טבעי. הפודקאסט בשיתוף מכבי טבעיSee omnystudio.com/listener for privacy information.
07/04/202240 minutes 59 seconds
Episode Artwork

קחו אוויר, מתחילים

ברוכים הבאים לתחילת המסע שלכם אל עבר חיים שלווים, מאוזנים ושלמים יותר. אנחנו נביא את המידע על לחץ וחרדה ואת השיטות לשיפור איכות החיים, ואתם תביאו את עצמכם, מתאים? הפרק הזה הוא קדימון קצר למה שהכנו לכם בפודקאסט "לוקחים אוויר". קחו אוויר, מתחילים. הפודקאסט בשיתוף מכבי טבעיSee omnystudio.com/listener for privacy information.
07/04/20225 minutes 35 seconds