Winamp Logo
Lobjakas vs Vooglaid Cover
Lobjakas vs Vooglaid Profile

Lobjakas vs Vooglaid

Estonian, Political, 1 season, 54 episodes
About
Ühiskonda puudutavatel teemadel väitlevad väga erinevat maailmavaadet esindavad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid.
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on võrdne kohtlemine ja võitlus koroonapiirangute pärast

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid Postimehe arvamustoimetuse juhataja Martin Ehala päevakommentaari «[Lõpetame ära farsiks muutunud võitluse piirangute pärast](https://arvamus.postimees.ee/7447724/martin-ehala-lopetame-ara-farsiks-muutunud-voitluse-piirangute-parast#_ga=2.145525107.638311989.1644583724-379396081.1593671002)» üle. Lisaks tuleb juttu võrdse kohtlemise seaduse muudatustest ehk diskrimineerimise keelu laiendamise plaanist.
2/12/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on lokulööja seadus ja Covid-tõendi käibelt kaotamine

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» räägivad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid valitsuse plaanist kaotada käibelt nn koroonapassid ehk Covidi digitõend. Lisaks tuleb juttu nn lokulööja seadusest (ametlikult rikkumisest teavitaja kaitse seadus), mis on läbinud riigikogus küll esimese lugemise, aga tänasel kujul ei toeta seda ükski partei peale Reformierakonna.
2/5/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Piirangute leevendamine ja koroonapassid. Kohtupidamine Päivi Räsäneni üle

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» väitlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid koroonapiirangute teemal. Valitsuse teadusnõukoja hinnangul ei tohiks ühtegi piirangut leevendada. Samas toetavad koroonapasside süsteemist lahtiütlemist kõik riigikogu fraktsioonid ja vandeadvokaat Paul Kerese sõnul on nende jätkamine põhiseadusevastane. Kas oluline muutus hoiakutes? Lisaks räägivad saatejuhid Soomes alanud kohtupidamisest Päivi Räsäneni üle, mis tõotab olla väga põhimõttelise tähtsusega protsess.
1/29/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on Venemaa võimalik tungimine Ukrainasse ja koroonaviirus

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid, mida arvata Eestis Venemaa üha tõenäolisemast tungimisest Ukrainasse ja koroonaviiruse arengutest.
1/22/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on valitsuse kriisi lahendamise võimekus ja koroonapiirangute põhjendatus

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» küsivad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid, kas elektrihinnakriis on toonud ilmsiks, et Eesti vajab uut peaministrit. Lisaks väitlevad saatejuhid teemal, kui kaua võib piiranguid jätkata, ilma et sekkuksid kohtud.
1/15/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Aasta esimeses saates on luubi all pandeemia, energiahinnad ja tühistamiskultuur

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid koroonaviirusega seotud arengutest, elektrihindadest ja nn tühistamiskultuurist.
1/8/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Koroona-aastat kokkuvõttev väitlussaade

Aastat kokku võtvas saates «Lobjakas vs. Vooglaid» väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid tänavu ühiskonda enim raputanud teemadel nii välis- kui kodumaalt.
1/1/20220
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Omikroni hirmus – kas tõesti hakkame saama tõhustusdoose iga kolme kuu tagant?

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid koroonaviiruse uue, omikrontüve mõju üle laiemalt. Millised on seoses värske tüvega teated välismaalt ja kui tihti nõuab see mutatsioon tõhustusdoose? Lisaks tuleb jutuks Venemaa rünnakuoht Ukrainale ja see, millist tähendust omab tänases pingelises olukorras NATO ühtsus ning meie iseseisvus idanaabri piiril.
12/18/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on energiahindade ralli, vaktsineerimata inimeste õigused ja vihakõne

Tänases saates «Lobjakas vs. Vooglaid» küsivad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid, mida hakata peale energiahindade jõhkra tõusuga. Lisaks väitlevad saatejuhid selle üle, kas vähemuste kaitse põhimõtted vaktsineerimata inimestele ei laiene. Lisaks tuleb jutuks küsimus, kuidas suhtuda Euroopa Liidu plaani laiendada nn vihakõne keeldu.
12/11/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on kehtivad piirangud, vaktsineerimiskohustuse tulek Euroopas ja laste kaitsepookimine

Tänases saates käsitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid Covid-piirangute jõustamist ja vaktsineerimiskohuse tulekut Euroopas (Saksamaa, Austria ja Kreeka näitel). Veel väideldakse ka laste vaktsineerimise üle. Lisaks tuleb teemaks poliitiline korruptsioon endise haridusministri Mailis Repsi näitel.
12/4/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Kas koroonapiirangutega on mindud liiale ja millisest hetkest on õigustatud kodanikuallumatus?

Tänases saates väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid koroonapiirangute ja kodanikuallumatuse teemadel. Kas piirangutega on mindud liiale ja millisest hetkest on õigustatud kodanikuallumatus? Lisaks tuleb teemaks ka olukord Ameerikas. Saatejuhid küsivad, kas USA-s Kyle Rittenhouse’i asjas langetatud kohtuotsus oli õiglane.
11/27/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Pandeemia erisaade – kuidas ja kuhu edasi?

Tänases saates väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid pandeemia teemadel – kui kaugele tohib minna inimesi vaktsineerima survestamisega; vaktsiinide tõhususe langus Covid-19 viiruse vastu ja n-ö süüdlase otsinguist kriisiolukorras.
11/20/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on hübriidsõda Poola piiril, valitsuse koroonapoliitika ja kliimamuutuste tagajärjed

Tänase saate esimeses osas väitlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid kliimaprobleemide ja tarbija vastutuse teemal. Lisaks tuleb jutuks migratsioonikriis Poola ja Valgevene piiril ja selle eetilised küsimused. Kolmanda teemana käsitletakse hetkeolukorda koroonarindel ja arutletakse, kas valitsus peaks üha teravamaks muutuva kriitika valguses tagasi astuma.
11/13/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Kas inimeste vaktsineerima survestamine on jätkuvalt õigustatud?

Tänases saates väitlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid selle üle, kas on õigustatud jätkuvalt survestada inimesi vaktsineerima ja kus asub selle piir? Lisaks tuleb jutuks ÜRO kliimamuutuste konverents COP26. Kas kliimamuutuste vastu võitlemine on vastuvõetav ja taskukohane tarbijale, kes on ühtlasi ka valija?
11/6/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on laste vaktsineerimistõendid ja ajakirjanduse käitumine koroonaajastul

Tänases saates väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid laste vaktsineerimispasside üle ning arutlevad meedia käitumise üle pandeemia tingimustes.
10/30/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Luubi all on uued koroonapiirangud ja KOV valimiste tulemused

Tänases saates väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vaktsineerimise ja valitsuse poolt kehtestatud uute piirangute teemadel. Lisaks võetakse kokku kohaliku omavalitsuse volikogu valimiste tulemused.
10/23/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: «Pandora paberid», Rail Baltic ja olukord koroonarindel

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid «Pandora paberite», Rail Balticu muldkeha valmisehitamise plaani ja koroonaolukorra teemadel.
10/11/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Saksamaa valimised, Šveitsi referendum ja koroona

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid Saksamaa poliitika, homoabielu ning koroona teemadel.
10/2/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Vaktsineerimine, politsei võimukuritarvitamine ja rohepööre

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» väitlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid Covid-19 vaktsineerimisest, politsei võimukuritarvitamist kinnitavast kohtuotsusest ning rohepöördega seotud probleemistikust.
9/25/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid: Vaktsineerimine, presidendi kõne ja 9/11

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» räägivad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid COVIDist ja vaktsineerimisest, presidendi kõnest riigikogus ning 9/11 aastapäevast ja tänasest maailmast.
9/18/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021 11-09-2021

Sügishooaja avasaate teemadeks on kitsaskohad Covid-19 vastases võitluses, samuti ühe kandidaadiga presidendivalimised kui Eesti demokraatia pale ja olukord Afganistanis.
9/11/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-05-29

Hooaja viimases saates teevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid kokkuvõtte toimunust ja arutlevad tulevikuperspektiivide üle.
5/29/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-05-22

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks kaplanite ja orkestrite koondamise ning roheliste algatuse nn homoabielu seadustamiseks. Lisaks tuleb jutuks Ungari välisministri intervjuu Objektiivile ja Prantsusmaa sõjaväelaste kriitika valitsuse integratsioonipoliitika aadressil.
5/22/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-05-15

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks Jüri Ratase vaba ümberkäimise maksumaksjate rahaga ja selle taustaks oleva laiema probleemi. Lisaks jätkatakse arutelu metsateemal, analüüsitakse meediateenuste seadust ja tsensuuriperspektiive ning räägitakse politsei püüdlustest trahvida meeleavaldusele laulma kutsutud noort muusikut.
5/15/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-05-08

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks Riigimetsa Majandamise Keskuse (RMK) raiesurve põhjused ja sõnavabaduse. Lisaks tuleb jutuks väliürituste terviseriski põhjendusega piiramise õigustatus.
5/8/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-05-01

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks riigi eelarvestrateegiast (RES) lähtuvad kärped ja RMK (Riigimetsa Majandamise Keskus). Lisaks tuleb jutuks koroonaleevenduste ajastus õigeusu perspektiivist ja juhtum Soomest, kus parlamendi liige sai homoteemal sõnavõttude eest süüdistused.
5/1/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-04-24

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks koroonameetmetest tingitud meeleavaldused ja politsei tegevuse järelkaja. Lisaks tuleb jutuks erakondade rahastamise kontrolli laiendamine ja USA (sh Eesti) lahkumine Afganistanist.
4/24/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-04-17

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks NETSi seaduse muudatustega kaasnenud reaktsioonid ja politsei võimuliialdused, mis olid suunatud Toompeal meelt avaldamas käinud inimeste vastu. Lisaks tuleb jutuks politsei- ja piirivalveameti otsus vabastada eurosaadik Jaak Madison abipolitseiniku staatusest ning kaitsepolitsei aastaraamat.
4/17/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-04-10

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks võitluse pandeemia vastu – piirangud ja nende kommunikeerimine. Sealhulgas vahetatakse mõtteid ka vaktsineerimispassidest. Lisaks eelnevale räägivad saatejuhid eutanaasiast. Nimelt arutatakse Prantsusmaal vastavat seaduseelnõu, mille suhtes on teravalt kriitiline kirjanik Michel Houellebecq.
4/10/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-04-03

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks nakkushaiguste ennetamise ja tõrje seaduse muutmise, vihakõne keelu laiendamise plaani Soomes, keelu tähistada ülestõusmispühi liturgiliselt ja filosoof Michel Foucault pedofiiliasüüdistused.
4/3/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-03-27

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid teemaks koroonapiirangute vastaste meeleavalduse ja ühiskonna piirangutolerantsi laiemalt. Lisaks tuleb juttu valitsuse kommunikatsiooni nihkumisest sotsiaalmeediasse.
3/27/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-03-20

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid sel korral teemaks riikliku vaktsineerimise propageerimise, ehk kuhu maani on see aktsepteeritav. Lisaks tuleb juttu seksuaalsuhete riiklikult sallitud ea alampiirist ja Eesti elanikkonnale suunatud välisriikide rahastatud ideoloogilisest propagandast.
3/20/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-03-13

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid sel korral taas teemaks koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kehtestatud piirangud ja kõik sellega seonduva – surve süsteemile aina kasvab. Lisaks tuleb juttu ka vaktsiinide vajalikkusest, valitsuse soovist kasutada kampaaniateks ka erameediat ning sõnavabadusest.
3/13/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-03-06

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» võtavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid sel korral teemaks koroonapiirangud ja kõik sellega seonduva.
3/6/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-02-27

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» räägivad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vabariigi aastapäeva kõnedest, teenetemärkide jagamisest ja ka muukeelsete kodanike rollist aastapäeva kontekstis. Lisaks vahetatakse mõtteid ka vabariigi sünnipäeval asutatud Eesti Välissuhete Nõukojast.
2/27/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-02-20

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» vahetavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mõtteid Eesti välisluureameti aastaraamatust ja meediateenuse seadusesse kavandatavatest muudatustest.
2/20/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-02-13

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» vahetavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mõtteid vaenukõne keelu eelnõust ja PERHi ülemarsti Peep Talvingu ründamisest. Saates tuleb juttu ka Prantsusmaa nõndanimetatud separatismiseadusest, millega riik taotleb suuremat kontrolli usuelus toimuva üle.
2/13/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-02-06

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» vahetavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mõtteid sookvootide teemal. Lisaks võetakse ette ka küsimused, mis seonduvad koroonavaktsiinide ja -piirangutega.
2/6/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-01-30

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» vahetavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mõtteid reformierakonna ja keskerakonna koalitsioonileppest ja Kaja Kallase (RE) valitsuse ametisse astumisest.
1/30/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-01-23

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid uue võimuliidu moodustamise ja USA 46. presidendi Joe Bideni ametisse vannutamise teemadel. Lisaks jätkatakse mõttekäiku eelmisel nädalal palju kõneainet pakkunud «süvariigi» tegutsemisest.
1/23/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-01-16

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid valitsuse lagunemise ja uue võimuliidu moodustamise üle.
1/16/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-01-09

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» vahetavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mõtteid Ameerika Ühendriikide pealinna Washingtoni vandaalitsemiste ja Kapitooliumi ründamise teemal. Veel analüüsivad Lobjakas ja Vooglaid abielureferendumi eelnõu ja muudatusettepanekutega seonduvaid küsimusi.
1/9/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2021-01-02

Saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid vahetavaid mõtteid möödunud pöörasest aastast, mis talletub ajalooõpikutesse märksõnadega pärgviiruse pandeemia. Lisaks vaatavad saatejuhid otsa aastale 2021.
1/2/20210
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-12-19

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» vahetavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mõtteid esmaspäeval riigikogus häältega 51:48 esimese lugemise läbinud abielureferendumi eelnõu ning selle ümber toimuva teemal. Veel analüüsivad Lobjakas ja Vooglaid riigikogu Reformierakonna fraktsiooni algatatud vihakõne eelnõu, mis langes parlamendi menetlusest välja. Arutatakse, mida seesuguse eelnõu vastuvõtmine ühiskonnas kaasa oleks toonud.
12/19/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-12-12

Sel korral arutlevad Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid saates «Lobjakas vs. Vooglaid» poliitik Imre Sooääre otsuse üle minna tagasi riigikogusse ja jutuks tuleb ka Sooääre rahvasaadikutele peetud emotsionaalne kõne. Veel võtavad Lobjakas ja Vooglaid käsitleda Euroopa Liidu kriisiabi kasutamise tingimused ja küsimused, mis seonduvad koroonavaktsiinidega.
12/12/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-12-05

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid erakond Isamaa pooldumise põhjuste üle abielureferendumi küsimuses. Veel võtavad Lobjakas ja Vooglaid käsitleda regionaalsete investeeringute ehk niinimetatud katuseraha probleemistiku. Lisaks jagavad saatejuhid mõtteid Brüsseli «seksipeo» tõttu Euroopa Parlamendi saadiku kohalt tagasi astunud Ungari poliitik József Szájeri juhtumist ja poliitikute silmakirjalikkusest laiemalt.
12/5/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-11-28

Saates «Lobjakas vs. Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid koroonaviiruse leviku tõttu karmistunud piirangute ja nendevastaste protestide üle. Veel võtavad Lobjakas ja Vooglaid käsitleda abielureferendumi võimalikud ohud Eesti julgeolekule, nagu väidab riigikogu liige Viktoria Ladõnskaja-Kubits. Viimaseid nädalaid ametis olev USA president Donald Trump andis armu oma endisele julgeolekunõunikule Michael Flynnile, kes tunnistas ennast süüdi Föderaalsele Juurdlusbüroole (FBI) valetamises. Saatejuhid analüüsivad ka Ameerika presidendi seda otsust.
11/28/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-11-21

Saates «Lobjakas vs Vooglaid» ei pääse saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid mööda paljulapselise üksikema Mailis Repsi juhtumist. Mehed arutlevad veel koroonafondi vastu asunud Euroopa «pahade poiste» Ungari ja Poola teemadel. Lisaks võtavad saatejuhid kõne alla rahvahääletuse eelnõu tekitatud probleemid parlamendis.
11/21/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-11-14

Sel korral analüüsivad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid olukorda valitsuses pärast järjekordset EKRE ministrite vahetust ning arutlevad selle üle, kuhu soovib opositsiooniline Reformierakond jõuda vihakõne kriminaliseerimise seaduseelnõuga. Lisaks võtavad Lobjakas ja Vooglaid teemaks Prantsusmaal küpseva plaani keelata politseinikest selliste piltide ja videote levitamine, mis võimaldab neid ära tunda.
11/14/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-11-07

Sel korral analüüsivad saates «Lobjakas vs. Vooglaid» saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid Ameerika Ühendriikide presidendivalimisi ja selle käiku ning arutlevad, mida tähendavad koroonaviiruse tõttu Euroopas kehtestatud uued piirangud. USA presidendivalimisi analüüsides käsitlevad saatejuhid demokraatia ja institutsioonide omavahelist suhestumist, kõneks tuleb ka Eesti abieluteemalise referendumi küsimuse sõnastus.
11/7/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-10-31

Seekord ennustavad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid algaval nädalal selgust toova Ameerika Ühendriikide presidendivalimiste võimalikke tulemusi. Veel arutlevad saatejuhid selle üle, mida tähendas Urmas Reitelmanni lahkumine Eesti Rahvusringhäälingu nõukogust ja miks levivad Poolas protestid abortide vastu.
10/31/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-10-24

Iganädalases saates «Lobjakas vs Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid lõppevat nädalat ilmestanud kolmepäevase valitsuskriisi üle ning selle raames ühiskonnas tuliseid vaidlusi tekitanud samasooliste õiguste ja vihakõne teemadel. Veel vaidlevad Lobjakas ja Vooglaid selle üle, mida muudab riigikohtu otsus võimaldada inimestel pensioni teise sambasse kogutud raha välja võtta.
10/24/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-10-17

Sel korral arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid selle üle, millal on õiglane inimest rassistiks tembeldada. Lisaks vaidlevad Lobjakas ja Vooglaid koroonaviiruse leviku tõkestamiseks kasutusele võetud meetmete üle ja annavad oma hinnangu valitsuse toetusele Porto Franko arendusele Tallinnas ja rahvuslikule lennukompaniile Nordica.
10/17/20200
Episode Artwork

Lobjakas vs Vooglaid 2020-10-10

Iganädalases saates «Lobjakas vs Vooglaid» arutlevad saatejuhid Ahto Lobjakas ja Varro Vooglaid selle üle, kas pühakiri saab kellegi – näiteks kiriku jaoks – olla kõrgemal põhiseadusest. Lisaks vaidlevad Lobjakas ja Vooglaid taas meediateemadel ja püstitavad küsimuse, kas meedias peaks kehtima arvamuslugude avaldamiskünnis ning kuhu tõmmata arvamusavalduste paljundamise põhjendatud piir?
10/10/20200