Winamp Logo
Láska Cover
Láska Profile

Láska

Czech, Cultural, 1 season, 11 episodes, 5 hours, 46 minutes
About
Podcast mapující téma lásky a seznamování napříč generacemi. Piště nám na [email protected]
Episode Artwork

It's a Match! - Lze na online seznamkách najít pravou lásku nebo jen sex?

V dnešním povídání se zaměříme na online seznamování, protože i to je nedílnou součástí vzniku mnoha vztahů, alespoň v posledních letech.  Podle různých průzkumů až 70 % všech vztahů nyní vzniká díky seznamování na aplikacích jako je Tinder či Bumble. A ani dnešní hosté nejsou výjimkou. Na těchto platformách se seznámili nebo se aktivně stále seznamují.  K mikrofonu jsem si pozvala několik lidí, kterým nevadí mluvit veřejně o jejich zkušenostech ze seznamek.  A tak trochu neformálně jsme si popovídali o tom, jestli lze tedy na tom Tinderu najít vztah a lásku? 
3/14/202342 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Sestra Romana: Opravdovou lásku jsem našla v Bohu

Dnešní díl podcastu Láska je trochu jiný, než ty předchozí. Tématem totiž není partnerská láska, ale láska k Bohu, protože i ta je pro mnoho lidí velmi důležitá a silná. Hostem je řeholní sestra Romana (49 let), která je v řádu přes 20 let. Se sestrou Romanou jsme si povídali na procházce kolem kláštera a bavily jsme se o tom, jaké byly její vztahy a lásky před vstupem do řádu. A samozřejmě jsme hovořily i o tom, zda se cítí šťastná a zda nelituje, že nemá vlastní rodinu. 
3/7/202325 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Míša a Honza: Jaké jsou lásky a vztahy dnešních čtyřicátníků?

Dnešní díl bude tak trochu netradiční, protože uslyšíte dva příběhy lidí, kteří se osobně neznají. Jediné co je spojuje, je jejich stejný věk: 42 let. Jaké jsou vztahy a lásky z pohledu dnešních čtyřicátníků? Míša se svěří s tím, jaké to je ve 42 letech opět začínat randit a hledat toho pravého. Nedávno se totiž po mnoho letech rozešla se svým přítelem, který šel „hledat štěstí“ k jiné ženě a ona se tak najednou ocitla být po mnoha letech single. Honza zase ukáže vztahy a lásky ze stránky dlouholetého manželství a budeme si povídat o tom, jak lze v dlouhodobém partnerském vztahu udržet lásku a vášeň. 
2/28/202331 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Paní Jana K.: Svoji životní lásku jsem bohužel přežila

V tomto díle bude vyprávět svůj životní osud paní Jana (76 let). Ta se svěřila s tím, jaké to bylo potkat osudovou lásku, která žila za železnou oponou v Rakousku. Paní Jana je velkou bojovnicí za rovnoprávnost sexuálních menšin. Jaký ale byl její život během komunismu, kdy musela tajit koho miluje i před svými nejbližšími? Jaké „triky“ ženy používaly, aby se seznámily a zároveň zůstaly v „utajení“?  
2/21/202338 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Přemysl a Alena: Bojíme se, až jeden z nás dvou nebude

V dnešním díle přivítáme opravdu speciální hosty. Těmi jsou manželský pár Přemysl (99 let) a Alena (96 let). Ti spolu žijí přes 60 let v opravdu krásném manželství. A podle svých slov se ani jednou nepohádali. Jak se poznali? Co pro ně znamená společná láska? A jaký mají klíč ke šťastnému celoživotnímu vztahu? To se dozvíte v tomto díle 
2/14/202331 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Paní Vendula: Nevěra se dá ve vztahu překonat, ale stojí to hodně

Jak lze zvládnout dlouholeté manželství s mužem, ke kterému sice cítíme lásku a úctu, ale do vztahu přijde démon alkoholu a nevěr? To zjistíme v dnešním díle, ve kterém je hlavním hostem paní Vendula (70 let). Ta se velmi otevřeně svěří s tím, jak zvládnout nevěry manžela a neztratit zároveň lásku k sobě samé. 
2/7/202332 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Iva a Vojta: Když nejsme spolu, tak jako by nám ta druhá půlka pomeranče chyběla

V dnešním díle si lásku a vztahy probereme z pohledu partnerské a moderátorské dvojice Ivy (43 let) a Vojty (42 let). Sympatická dvojice nejprve prožila čtyři roky jako pracovní a moderátorská dvojice, kdy se navzájem podporovali nejen pracovně, ale zároveň si pomáhali i s osobními životy, vztahy, seznamováním, rozchody a rozvody. A tím se tak dokonale poznali, protože jak sami říkají, jejich nyní krásný vztah je založen právě na tom, že se dokonale znají a vědí, co od druhého čekat. 
1/31/202335 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Pan František: Životní láska se mi bohužel vyhnula

V tomto díle je hostem pan František (75 let). Ten se svěří, jaké to bylo žít a seznamovat se v době, kdy homosexualita byla pro majoritní společnost tabu. Pan František vzpomíná na své dospívání, kdy začal objevovat svoji sexualitu i na dobu, kdy se seznamoval s muži a zároveň musel svou orientaci tajit před rodinou i v zaměstnání.
1/24/202338 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Paní Martina: Nemusíš mít toho muže doma, stačí, když si máš pro koho ve zkušební kabince zkoušet šaty

Ve druhém díle podcastu Láska vypraví svůj příběh herečka a dabérka Martina (58 let). Ta je důkazem toho, že osudového muže lze potkat i ve středním věku, a že láska nezná ani věkových hranic. Martina potkala svého životního partnera (režiséra Juraje Herze) až ve svých 45 letech a vypraví jaké to bylo, když do jejího života najednou vstoupil muž, kterému se do té doby jiný nevyrovnal.
1/17/202334 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Paní Jana: Bez lásky se nedá žít

V dnešním díle uslyšíte životní příběh paní Jany (92 let), která žije sama na jednom z pražských sídlišť. Ve svém životě potkala dvě osudové a velké lásky, na které dodnes ráda a krásně vzpomíná. První láskou byl manžel Jiří, který byl pilotem v Anglii během druhé světové války a dalším osudovým vztahem byl druhý manžel Gerald. Toho paní Jana potkala ve Švýcarsku a prožila s ním, podle svých slov, ty nejkrásnější roky svého života. Za setkání s paní Janou moc děkujeme Nadaci Krása pomoci, která jí v jejím životě nyní velmi pomáhá.
1/10/202335 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

Láska - Trailer

Nová podcastová série Láska přinese v deseti dílech příběhy o lásce a seznamování od 50. let 20. století až po současnost. Na Youradio talk a v dalších podcastových aplikacích už od 10. ledna 2023.
12/15/20221 minute, 32 seconds