Winamp Logo
Krimioosum Cover
Krimioosum Profile

Krimioosum

Estonian, News media, 1 season, 12 episodes, 5 hours, 20 minutes
About
Podcast by Õhtuleht Kirjastus
Episode Artwork

XII: Legendaarne vanalinna prostituut Dunkri Lonny leidis kadeda kliendi pärast oma lõpu

Selles Krimioosumi episoodis läheme ajas tagasi eelmise sajandi algusesse - aega, mil prostituudid veel Tallinna vanalinnas leiba teenisid. Sekstöötajate hulgas oli ka Dunkri Lonnyna tuntud lõbunaine, kes unistas vaid rahulikult elus linna servas ja vürtsipoe omamisest. Kahjuks lõppes ta elu enne selle idülli saavutamist. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
9/25/202320 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

XI: Külmavereliselt ja meisterlikult mõrvatud jumalamehe juhtum on endiselt lahendamata

Laulva revolutsiooni aeg 80ndate lõpus ja 90ndate alguses oli tormiline ja segane. Eesti vabaduse taastamisel mängis oma rolli ka praost Harald Meri, jumalasulane, keda nii mõnigi iseloomustaks kui meest, kes oli enda turvalisuse huvides liialt mässumeelne. Harald Meri ja tema majapidajanna Valve Kleini tapjad on tänini tabamata. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
7/6/202328 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

X: Kuidas küll saan hoida sind ma iseenda jaoks? Vaid kiremõrvaga..

Meeletutel 90ndatel sai kokku kaks noort inimest. Imekauni ja romantilise algusega suhe sai toore lõpu, milleni viis lakkamatult torkiv armukadedus. Veretöö korda saatnud mõrvar on endiselt trellide taga. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
5/29/202322 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

IX: Massimõrvarite näidispoomine nõukogude moodi

Kuigi kohtuprotsess, millest rääkima hakkame toimus aastal 1961, leidsid selles lahti harutatud juhtumid aset 40ndate alguses ehk II Maailmasõja aastatel. 1961. aasta märtsis pandi süüpinki istuma kolm meest, kellele heideti ette äärmist julmust, massimõrva, sadismi ja kuritegusid inimkonna vastu. Uudishimulike pilkude all hakati süüdi mõistma Kalevi-Liiva mõrvareid. Kuigi meeste kuriteod olid võikad, muutus peaaegu 20 aastat hiljem toimunud kohtumõistmine näidispoomiseks. Loo jutustas Johanna-Kadri Kuusk, episoodi helindas Hannes Dreimanis.
4/21/202337 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

VIII: Räägime Eesti esimese lennupiraadi juhtumist, millest kurjategija ise võitjana väljus

Selles Krimioosumi episoodis läheme tagasi aega, mil Nõukogude Liidu lõpp juba terendas. See oli ilusa ilmaga suvepäev, kus kõik eilsest Jaanipäevast kergelt pohmellis olid, kui üks noormees koos portfelliga Tallinna lennujaama sisenes ja sealt Lvivi väljuvale lennule läks. See, mis juhtus edasi, pani lisaks Eesti ajakirjanikele ka välismeedia kihama, kuid suurest tähelepanust ja tõsisest kohtumõistmisest hoolimata väljus noormees olukorrast võitjana. Loo jutustas Johanna-Kadri Kuusk, episoodi helindas Hannes Dreimanis.
3/3/202314 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

VII: Meenutused Pronksiööst: „Kohe tuleb ära viia!“

Selles Õhtulehe krimi-podcast’i osas võtame ette 2007. aasta Pronksiöö sündmused.Juhtunule tagasi vaatamiseks on tehtud intervjuud mitmete kohapeal käinud ja juhtunuga seotud inimesega. Miks vallandas ühe monumendi teisaldamine sellise mässu? Kuidas lõpuks kõik lahenes? Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
12/30/202239 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

VI: Kilupangega maasse kaevatud varanduse pärast tapeti jõhkral moel noor tüdruk

Päästikuhoiatus! Antud loos tuleb juttu vägivallast noore tütarlapse vastu. Selles Õhtulehe krimi-podcast’i osas jutustame loo sellest, kuidas 60ndate alguses kaotas oma elu noor tütarlaps ja seda puhtalt ahnuse pärast. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
11/22/202233 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

V: Mõrvar oli jõhkralt tapetud väikelapsele lähemal, kui uurijad oleks eales osanud arvata

Päästikuhoiatus! Algavas loos tuleb juttu füüsilisest ja seksuaalsest vägivallast lapse vastu. Krimioosumi kõige esimeses episoodis rääkisime juhtumist, kus 8aastane tüdrukuke Dagmar langes Tallinnas võõra mehe ohvriks. Kuid Eesti kriminaalajaloos on ka lugusid, kus väikese lapse elu lõpetab inimene, keda ta juba tunneb. Selle juhtumi avamiseks läheme Pärnu-Jaagupi lähistel asuvasse Ertsma külasse, väiksesse kommuuni, kus kuritöö ajal tundsid kõik kõiki ja kus kaotas jõhkral moel elu alla 2aastane tüdruk. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
10/11/202222 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

IV: Keskturu korruptsiooniskeem viis abilinnapea maha laskmiseni, meediatorm oli meeletu

Selles osas jutustame Eesti 90ndate turbulentsest ärimaailmast ja korruptsiooniskeemist Keskturu ümber, mis viis lõpuks palgamõrvaritega kahe mehe surmamiseni. Üks tapetu oli Tallinna abilinnapea ja väidetavalt tubli abielumees Mait Metsamaa, keda jälitas korraga kaks palgamõrvarit ja kes lasti maha kortermaja koridoris, mis viis tema armukese ukse taha. See toimus aastal 1999. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
9/14/202218 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

III: Eesti koletisliku inimsööja lugu: ohvri kintsust küpses praad ja suguelunditest sai topis

Õhtulehe krimi-podcast’i uues osas jutustame jõleda loo Eesti inimsööjast, kes lisaks oma ohvrite tapmisele proovis ka inimlihast praadi teha. Sadistlikku iseloomu õigustas mõrvar oma viimastes kirjades uskliku kasvatuse ja isa julmusega. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
8/11/202230 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

II: Eesti esimene eluagne vang jalutab täna vabaduses

Õhtulehe krimi-podcast’i uues osas räägime 90ndatel Harjumaa topeltmõrvast, mille täideviijast sai Eesti esimene eluaegne vang, kuid kes tänasel päeval jalutab ringi vaba mehena. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
7/1/202230 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

I : Väikese koolitüdruku mõrv raputas 60ndatel tervet Eestit

Õhtulehe krimipodcasti esimeses episoodis jutustame loo ühest Eesti 60ndate kõige koletuslikumast kuritööst, mille käigus kaotas elu väike Mustamäe tüdruk Dagmar. Loo jutustab Johanna-Kadri Kuusk, helindas Hannes Dreimanis.
6/2/202221 minutes, 12 seconds