Winamp Logo
Konkretnie o Marketingu i Sprzedaży Cover
Konkretnie o Marketingu i Sprzedaży Profile

Konkretnie o Marketingu i Sprzedaży

Polish, Finance, 1 season, 204 episodes, 4 days, 8 hours, 4 minutes
About
Podcast Konkretnie o marketingu - zgodnie z nazwą - dostarczy Ci wskazówek, dzięki którym zwiększysz skuteczność działań marketingowych i sprzedażowych w swojej firmie. Prowadzący i zaproszeni goście dzielą się własnym doświadczeniem i wypracowanymi studiami przypadku. Jesteś przedsiębiorcą? Pracujesz w branży marketingu, sprzedaży? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę w tych obszarach? W takim razie to podcast dla Ciebie. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
Episode Artwork

Co to jest NPS i jak przeprowadzić takie badanie w firmie? #204

Czy klienci są zadowoleni ze współpracy z Tobą? Czy poleciliby Cię innym? A jeśli tak uważasz, to skąd o tym wiesz? W jaki sposób to sprawdzasz? Porozmawiajmy o tym, co to jest NPS i jak takie badanie przeprowadzić w firmie. Po co takie badanie satysfakcji klientów w ogóle przeprowadzać i co otrzymane wyniki mogą dać Twojej firmie? Przede wszystkim dostarczy Ci ono cennych informacji o potrzebach i oczekiwaniach Twoich klientów. Będziesz miał szansę zidentyfikować obszary do poprawy i ulepszyć je. Z tego odcinka dowiesz się nie tylko co to jest NPS, ale również jak przeprowadzić badanie satysfakcji klientów, jak analizować zebrane dane i jakie działania podjąć na ich podstawie. Powiem Ci, jak efektywnie wykorzystać metodologię NPS i co zrobić, aby wyniki badania przełożyły się na realne korzyści dla Twojej firmy. A to wszystko omówię na przykładzie mojej firmy digitalk, w której niedawno takie badanie satysfakcji klientów z wykorzystaniem ankiet NPS przeprowadziliśmy. Podzielę się z Tobą jego wynikami i wnioskami, jakie z niego wyciągnęliśmy. Jeśli chcesz dowiedzieć się co to jest NPS i jak skutecznie tę metodologię wykorzystać - zapraszam do odsłuchania odcinka! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=204odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=204odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=204odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=204odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=204odcinek)
6/10/202422 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Jak NAPISAĆ POST na firmowy LinkedIn, by był skuteczny? #203

LinkedIn to jedna z najbardziej popularnych platform do prowadzenia profili firmowych, zwłaszcza w sektorze B2B. W ciągu ostatnich lat jego popularność znacząco wzrosła, osiągając aż 6,7 mln użytkowników – to wzrost o 22% rok do roku! 📈 Warto poświęcić mu więc uwagę, planując promocję swojej firmy. Z tego odcinka dowiesz się, jak napisać post na firmowy LinkedIn, aby był on interesujący dla Twojej publiczności. Omawiam w nim trzy kluczowe pytania, które pomogą Ci poprawić jakość komunikacji nie tylko na ten platformie, ale i w innych social mediach. 📢 Trzy pytania to niewiele, a jednak ich zastosowanie znacząco zwiększy skuteczność pisanych przez Ciebie postów. Przedstawię Ci je na konkretnych przykładach, abyś mógł łatwo wdrożyć je w swojej strategii marketingowej. Posłuchaj i dowiedz się jak napisać post na firmowy LinkedIn, by był skuteczny! Nie zapomnij subskrybować mojego kanału. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=203odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=203odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=203odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=203odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=203odcinek)
6/3/202422 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Optymalizacja kampanii PERFORMANCE MAX - co to jest i jak działa? | Krzysztof Kusaczuk #202

W tym odcinku, wraz z konsultantem Suasio Krzysztofem Kusaczukiem, zanurzamy się w świat kampanii reklamowych, a konkretnie rozmawiamy o optymalizacji kampanii Performance Max w Google. Bazując na jego doświadczeniu, przyglądamy się realnym problemom, z jakimi borykają się klienci prowadzący sklepy internetowe. Odkrywamy między innymi, dlaczego zwiększanie budżetu reklamowego może przestać przynosić oczekiwane rezultaty. A to wszystko na przykładzie jednego z klientów Suasio. Ten odcinek jest dla Ciebie, jeśli chcesz zwiększyć sprzedaż w swoim sklepie online i zrozumieć tajniki efektywnych działań marketingowych z uwzględnieniem kampanii Performance Max. Omawiamy w nim: - Dlaczego algorytmy Google, pomimo dostępu do ogromnych ilości danych, nie zawsze skutecznie optymalizują kampanie Performance Max. - Jakie korzyści może przynieść ręczna optymalizacja i w jakich sytuacjach jest niezbędna. - Dlaczego jedna kampania dla wszystkich produktów to zazwyczaj zły pomysł. Posłuchaj i dowiedz się, jak skutecznie rozwijać swój biznes online, dzięki właściwej optymalizacji kampanii Performance Max oraz efektywnym połączeniu jej z innymi działaniami reklamowymi. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=202odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=202odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=202odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=202odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=202odcinek)
5/27/202431 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Najczęstsze błędy w konfiguracji Google Analytics 4, które ZRUJNUJĄ Twój biznes | Krzysztof Kusaczuk #201

Jakie są najczęstsze błędy w konfiguracji Google Analytics 4, które sprawiają, że dostajemy nieprawidłowe wyniki? Co może pójść nie tak we wdrożeniu analityki internetowej? Dlaczego odpowiednia konfiguracja GA4 jest tak ważna? Na te pytania odpowiadamy w tym odcinku wraz z moim gościem Krzysztofem Kusaczukiem, który jest konsultantem oraz specjalistą ds. analityki internetowej w Suasio. Pomaga on naszym klientom nie tylko wdrażać, ale i zrozumieć analitykę internetową, tak by mogli oni w pełni wykorzystywać możliwości, jakie daje. Jeśli jesteś właścicielem biznesu, pracownikiem działu marketingu lub po prostu chciałbyś poznać bliżej temat GA4, zapraszam Cię do odsłuchania naszej rozmowy. Dowiedz się jakie najczęstsze błędy w konfiguracji Google Analytics 4 popełniają firmy, jakie mają one konsekwencje oraz jak ich uniknąć. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=201odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=201odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=201odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=201odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=201odcinek)
5/20/202435 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Garść BIZNESOWYCH LEKCJI I WNIOSKÓW z okazji 200 odcinka podcastu #200

Zapraszam Cię na specjalny, bo 200 odcinek! To już 4 rok, od kiedy nagrałem pierwszy odcinek programu "Skutecznie o marketingu i sprzedaży". Skąd wziął się pomysł, aby w ogóle zacząć nagrywać w okresie, kiedy nie było to jeszcze popularne? Czy naprawdę na początku czytałem z kartki? Jaki był pierwszy komentarz, który dostałem na YouTube? Tutaj od razu uprzedzam, zupełnie nie dotyczył on tematu, o którym wtedy mówiłem. Powiem Wam również trochę o tym, co mnie osobiście daje prowadzenie podcastu, czy to się opłaca i jak analizować jego wyniki. W drugiej części tego odcinka powiem Ci o biznesowych lekcjach, które przez ostatnie lata prowadzenia działalności wyciągnąłem i moich osobistych wnioskach z perspektywy osoby prowadzącej biznes. Będzie więc o zwalnianiu członków zespołu, o przyznawaniu się do błędów przed sobą samym oraz swoim teamem, o tym, że ego to często wróg, o ważnych procesach w firmie. Zapraszam do odsłuchania! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=200odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=200odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=200odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=200odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=200odcinek)
5/13/202427 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Analiza lejka marketingowego - jak drobne błędy RUJNUJĄ efekty działań #199

Jakiś czas temu trafiłem na posta pewnej firmy na LinkedInie, który linkował do artykułu na stronie internetowej. Tam z kolei można było znaleźć zachęcenie do kontaktu. Założenie całego procesu jest jasne - pozyskiwanie klientów. Zauważyłem w nim jednak mnóstwo zmarnowanego potencjału. Zainspirował mnie on także do tego, by go dla Was przeanalizować i na tym przykładzie omówić, jak drobne błędy mogą zrujnować konwersje z Twoich działań marketingowych. O tym właśnie dzisiaj konkretnie sobie porozmawiamy. Zaczynajmy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=199odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=199odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=199odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=199odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=199odcinek)
5/6/202423 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Czy REKLAMA NA PINTEREST to dobry pomysł dla Twojego biznesu? | Marcin Mierzejewski #198

Czy warto reklamować się na Pintereście, mimo że nie jest on tak popularny, jak inne platformy? Co sprawia, że wciąż często jest on niedoceniany przez przedsiębiorców? Aby się tego dowiedzieć, zaprosiłem do rozmowy Marcina Mierzejewskiego, który w digitalk zajmuje się prowadzeniem reklam na tej platformie. Można powiedzieć, że o reklamie na Pintereście wie niemal wszystko. W odcinku mówimy o: - tym, czym tak właściwie jest ta platforma społecznościowa, jak działa i kto z niego korzysta, - potencjale reklamowym Pinteresta dla różnych branży i rodzajów biznesów, - dobrych praktykach oraz błędach, których warto unikać, kiedy zaczynasz swoją przygodę na tej platformie, ale również, kiedy już te działania od jakiegoś czasu prowadzisz. Jeżeli więc chciałbyś dowiedzieć się, czy wdrożenie Pinterest Ads w Twoim biznesie przyniesie Ci korzyści — koniecznie posłuchaj. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=198odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=198odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=198odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=198odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=198odcinek)
4/29/202431 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Czy powinieneś REKLAMOWAĆ SWÓJ BIZNES NA TIKTOKU?

Czy warto inwestować w reklamy na TikToku? Ta platforma wciąż budzi wiele wątpliwości wśród marketerów i przedsiębiorców. W dzisiejszym odcinku postaram się, wraz z moim gościem, nieco przybliżyć Wam temat działań reklamowych w tym systemie reklamowym. Moim gościem jest Marcin Mierzejewski, starszy specjalista PPC w digitalk, który ma szerokie doświadczenie w prowadzeniu reklam online. W tym również w reklamie na TikToku. Jak sam mówi, TikTok to miejsce, gdzie dominuje młodsza, aktywna grupa użytkowników, których nie znajdziemy na żadnej innej platformie. Czy to może stanowić przewagą tego kanału? Jeśli jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się, czy TikTok jest odpowiednią platformą do promowania Twojego biznesu, to koniecznie zostań z nami. Marcin podzieli się z Tobą swoimi doświadczeniami i wskazówkami, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję. Zapraszam do odsłuchania. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=197odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=197odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=197odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=197odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=197odcinek)
4/22/202440 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Czy mogę PUBLIKOWAĆ TE SAME TREŚCI na różnych platformach? #196

Zastanawiałeś się kiedyś, czy możesz publikować te same treści na różnych platformach? To częste pytanie, które nurtuje twórców internetowych. Jeśli Ty również szukałeś informacji na ten temat, na pewno słyszałeś różne opinie. W tym odcinku omawiam najczęstsze argumenty przeciwko powielaniu treści, takie jak różnice w oczekiwaniach i preferencjach odbiorców na różnych platformach czy obawy związane z irytacją widzów, gdy zobaczą po raz kolejny ten sam post. Następnie… rozprawiam się z tymi twierdzeniami i pokazuję, że jednak da się publikować to samo, tak by nadal było interesujące dla odbiorców. Podpowiadam też, w jaki sposób sprytnie wykorzystać te same posty w różnych kanałach. Jeśli więc chcesz dowiedzieć się, jak skutecznie publikować uniwersalne treści, zachęcam Cię do odsłuchania tego odcinka. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=196odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=196odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=196odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=196odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=196odcinek)
4/15/202420 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Jak stworzyć markę garniturów, która GENERUJE 8-CYFROWY OBRÓT ROCZNIE? | Tomasz Godziek, Poszetka #195

Mój dzisiejszy gość Tomasz Godziek — właściciel marki Poszetka.com udowadnia, że do założenia udanego biznesu nie trzeba być ekspertem czy pasjonatem danej dziedziny. 14 lat temu wpadł on na pomysł założenia marki garniturów, zupełnie nie mając doświadczenia w tej branży. Jak to możliwe, że teraz jego biznes przynosi 8-cyfrowe obroty rocznie? Dowiesz się tego z tego odcinka. Rozmawiamy również o tym, jak Tomasz zbudował swoją markę od podstaw, jak wyglądały jej początki, jakie wyzwania musiał pokonać. Omawiamy jego strategie marketingowe — jak budować spójną komunikację i unikalną tożsamość marki, dlaczego warto trzymać się swoich wartości w biznesie oraz jak budować silną społeczność wokół firmy. Nie brakuje również bardziej technicznych tematów, jak np. wybór odpowiednich platform społecznościowych czy akcji marketingowych. Ta rozmowa może być wyjątkowo ciekawa i inspirująca dla osób budujących swoje biznesy, a szczególnie tych związanych z sektorem e-commerce. Zapraszam do odsłuchania! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=195odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=195odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=195odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=195odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=195odcinek)
4/8/20241 hour, 40 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Najczęstsze BŁĘDY NA LINKEDIN popełniane przez sprzedawców #194

Ten odcinek w całości poświęciłem dziewięciu najczęstszym błędom popełnianym przez sprzedawców na LinkedIn. Jednak nawet jeśli nie jesteś sprzedawcą, zatrzymaj się na chwilę, bo pewne porady mogą być uniwersalne i przydatne również dla menedżerów, prezesów czy osób z działu marketingu. LinkedIn to jedna z moich ulubionych platform społecznościowych, gdzie naprawdę można robić biznes, pod warunkiem sprytnego podejścia. Niestety, jego użytkownikom często go brakuje, a nie pomaga fakt, że w sieci roi się od banalnych porad na temat korzystania z platformy, jak np. uzupełnij zdjęcie w tle... O tym przecież mówi nam sam LinkedIn przy zakładaniu konta. Dlatego w tym odcinku skupię się na błędach i wskazówkach, które są mniej oczywiste. Wezmę na tapet przede wszystkim te, które z mojego punktu widzenia są najczęściej popełniane zarówno w samym prowadzeniu profilu, jak i w wykorzystaniu platformy do celów sprzedażowych. Zapraszam na konkretną dawkę wiedzy! A jeśli interesuje Cię tematyka LinkedIna i to, w jaki sposób wykorzystać tę platformę w biznesie, sprawdź moje kursy: [LinkedIn w marketingu i sprzedaży | Kurs stacjonarny 11.04] (https://arturjablonski.com/szkolenie-linkedin-w-marketingu-i-sprzedazy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek) [Reklama na LinkedIn | Kurs online] (https://kursonlinelinkedin.arturjablonski.com/skuteczna-reklama-na-linkedinie-2024?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek) __ [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=194odcinek)
3/25/202429 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Pięć strategii na BARDZIEJ SKUTECZNY FOLLOW UP w sprzedaży #193

W tym odcinku przyjrzę się jednemu z kluczowych aspektów pracy handlowca - follow-upom. Czy zdarzyło Ci się kiedyś wysłać wiadomość do klienta i nie otrzymać odpowiedzi? Albo może sam ignorowałeś natrętne e-maile czy telefony od sprzedawców? Pokażę Ci pięć strategii pisania skutecznych wiadomości, które nie tylko zwiększą szanse na uzyskanie odpowiedzi, ale będą również budować pozytywną relację z potencjalnym klientem. Istnieją lepsze sposoby, aby zwrócić jego uwagę niż standardowe "czy może są jakieś decyzje?" Zaprezentuję Ci alternatywne podejścia do tworzenia follow-upów, które mogą zaskoczyć Twojego potencjalnego klienta i zwiększyć szanse na finalizację sprzedaży. Jeśli chcesz zwiększyć skuteczność swoich działań sprzedażowych, koniecznie posłuchaj tego odcinka! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=193odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=193odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=193odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=193odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=193odcinek)
3/18/202418 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

ChatGPT w kampaniach Google Ads. Twórz SKUTECZNE TEKSTY REKLAM z AI #192

Chcesz tworzyć skuteczne teksty do reklam, wykorzystując sztuczną inteligencję? W tym odcinku pokażę Ci, jak efektywnie korzystam z chat GPT do tworzenia treści reklamowych. Podzielę się praktycznymi wskazówkami dotyczącymi przygotowania solidnego materiału wyjściowego do tworzenia tekstów reklamowych. Omówię również, dlaczego precyzyjne określenie kontekstu jest kluczowe dla osiągnięcia skutecznych rezultatów. W odcinku nie zabraknie także nowego spojrzenia na wykorzystanie sztucznej inteligencji w procesie marketingowym. Przeanalizuję najczęściej używane przeze mnie prompty, które pomagają mi generować teksty dopasowane do reklam Google Ads i innych platform reklamowych. Jeśli chcesz zdobyć konkretne umiejętności w zakresie tworzenia reklam Google Ads i innych tekstów reklamowych, które skutecznie przyciągają klientów, koniecznie sprawdź ten odcinek! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=192odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=192odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=192odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=192odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=192odcinek)
3/11/202410 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Zanim pójdziesz na STUDIA PODYPLOMOWE Z MARKETINGU i nie tylko #191

Zanim podejmiesz decyzję o kontynuowaniu edukacji na studiach podyplomowych, warto, abyś zastanowił się nad kluczowymi kwestiami, które mogą mieć istotny wpływ na Twoje zadowolenie z tychże studiów. Wiedza i umiejętności podczas nich zdobyte mogą być niezwykle cenne, ale aby tak było, musisz przyjrzeć się dokładnie temu, co dany program ma Ci do zaoferowania. Przygotowałem dla Ciebie listę pięciu elementów, tudzież problemów, na które warto zwrócić uwagę przed podjęciem ostatecznej decyzji o studiach podyplomowych z marketingu, sprzedaży, ale także innych kierunków. Dowiesz się, jak samodzielnie ocenić program studiów, aby wybrać odpowiednią ścieżkę edukacyjną i rozwijać swoje umiejętności. Zapraszam Cię do wysłuchania tego odcinka! 🎧 [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=191odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=191odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=191odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=191odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=191odcinek)
3/4/202418 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Jak tworzyć BARDZIEJ ANGAŻUJĄCE POSTY na LinkedIn? Omawiam przykłady #190

Czy zdarza Ci się poświęcić wiele czasu na stworzenie posta do social mediów, a później widzisz, że tak naprawdę mało kto go skomentował lub w ogóle przeczytał? Wiele osób narzeka dziś na spadki zasięgów, źle działające algorytmy, problemy z docieraniem do grupy swoich obserwatorów. Czy istnieje jakiś sposób, aby sobie z tym poradzić? W tym odcinku pokażę Ci, jak pisać bardziej angażujące posty na LinkedIn oraz do innych mediów społecznościowych. Poznasz trzy kluczowe pytania, które pomogą Ci szybko poprawić Twoje własne publikacje. To wszystko omówię, analizując przykłady z mojej sieci kontaktów na LinkedIn. Krok po kroku pokażę, jak można je ulepszyć. Jeśli chcesz poznać nie tylko teoretyczne wskazówki, jak tworzyć angażujące posty na LinkedIn, ale również zobaczyć, jak powinny one wyglądać w praktyce — ten odcinek jest dla Ciebie. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=190odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=190odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=190odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=190odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=190odcinek)
2/26/202416 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Sztuka WYSTĄPIEŃ PUBLICZNYCH - jak oswoić strach i zaczarować widzów | Jarosław Kuźniar #189

Gościem tego odcinka jest Jarosław Kuźniar — dziennikarz, prezenter, przedsiębiorca oraz autor książki „The Host". I to właśnie ta książka była pretekstem do naszego spotkania. Jest ona podręcznikiem wystąpień publicznych wszelkiego rodzaju. Od spotkań online, poprzez prowadzenie firmowych prezentacji, po wystąpienia na scenie z liczną publicznością. Rozmawiamy o tym, co najbardziej nas wszystkich stresuje w publicznych wystąpieniach i jak sobie z tym radzić. O przygotowaniu mentalnym, tym jak pracować z oddechem i jak zadbać o jakość tego, o czym mówimy. Poruszamy również temat wcielania się w rolę i opowiadania historii tak, by porwać publiczność. Umiejętność skutecznego mówienia do ludzi często decyduje o zawodowym być albo nie być. Jeżeli więc chciałbyś dowiedzieć się jak przygotować się do wystąpień publicznych, jak poradzić sobie ze stresem oraz jak sprawić, by ludzie z zainteresowaniem Cię słuchali, koniecznie obejrzyj naszą rozmowę. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=189odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=189odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=189odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=189odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=189odcinek)
2/19/20241 hour, 9 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Jak OSZUKUJĄ AGENCJE REKLAMOWE? Na to uważaj zlecając marketing #188

Czy kiedykolwiek zastanawiałeś się, w jaki sposób oszukują agencje marketingowe? A może podejrzewasz, że agencja, z którą współpracujesz, stosuje nieuczciwe praktyki w stosunku do Twojej firmy? W tym odcinku poruszę temat problematycznych oraz nieetycznych działań, z którymi często spotykają się klienci agencji reklamowych. Przedstawię Ci listę „czerwonych flag”, czyli sygnałów ostrzegawczych, na które warto zwrócić uwagę podczas negocjacji z agencją marketingową. Dzięki tym wskazówkom będziesz lepiej przygotowany do prowadzenia rozmów. Dam Ci również narzędzia, które pozwolą sprawdzić uczciwość agencji, z którą pracujesz, lub planujesz współpracować. Odcinek ten będzie szczególnie wartościowy dla właścicieli biznesów oraz osób odpowiedzialnych za zlecanie marketingu zewnętrznym firmom. Dowiesz się także dlaczego, jako właściciel agencji reklamowej, zdecydowałem się poruszyć w programie ten dość kontrowersyjny temat. Zapraszam do odsłuchania. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=188odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=188odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=188odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=188odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=188odcinek)
2/12/202422 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Czy LEWICA ma ofertę dla BIZNESU? | Marcin Giełzak #187

Gościem tego odcinka jest Marcin Giełzak — autor książki Wieczna Lewica oraz jednego z moich ulubionych podcastów Dwie Lewe Ręce. Jednocześnie to człowiek o szczególnie niepopularnych wśród przedsiębiorców, lewicowych poglądach. Rozmawiamy o dwóch wątkach. Pierwszym jest własna biznesowa przygoda mojego gościa, a drugi to... Zus, podatki i inne tego typu zagadnienia związane z prowadzeniem działalności. Pokazujemy i omawiamy również poglądy, które są inne niż te dominujące w świecie przedsiębiorców. Jeżeli uważasz, że ZUS należałoby zlikwidować, podatki progresywne to największe zło, a na Zachodzie na pewno prowadzenie biznesu jest łatwiejsze i lepiej zorganizowane, to ten odcinek jest dla Ciebie. Każdą z tych idei po kolei szczegółowo analizujemy i omawiamy. Zapraszam do odsłuchania naszej rozmowy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=187odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=187odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=187odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=187odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=187odcinek)
2/5/20242 hours, 1 minute, 39 seconds
Episode Artwork

Audyt social media - pięć pytań, które musisz sobie zadać #186

Prowadzisz media społecznościowe swojej marki i zastanawiasz się, jak można to robić lepiej? A może zlecasz to zewnętrznej firmie i nie jesteś do końca zadowolony z efektów? W tym odcinku przedstawię Ci listę pięciu pytań, które powinieneś sobie zadać, aby samodzielnie przeprowadzić audyt mediów społecznościowych — niezależnie czy prowadzone są przez Ciebie, czy przez agencję marketingową. Dzięki nim dowiesz się, na jakie aspekty zwrócić uwagę oraz kogo i jak angażować w swoje działania. Poznasz błędy, jakie najczęściej popełniają firmy oraz dobre praktyki, które warto wdrożyć. A to wszystko oczywiście z przykładami. Zapraszam! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=186odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=186odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=186odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=186odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=186odcinek)
1/29/202414 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Blog w sklepie internetowym - pięć rodzajów treści, których potrzebujesz

Blog w sklepie internetowym to narzędzie, które warto wykorzystać, jeśli chcesz sprzedawać więcej. Często na spotkaniach z klientami czy warsztatach, które prowadzę, obserwuję, że większość wpisów na blogach firmowych, powstaje bez żadnego planu. W tym odcinku przedstawię Ci pięć typów treści, które z powodzeniem wykorzystasz do budowanie marki, pozycjonowania, pokazywania wartości firmy i w efekcie — bardziej skutecznej sprzedaży. Zapraszam na konkretną dawkę wiedzy. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=185odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=185odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=185odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=185odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=185odcinek)
1/22/202414 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

SKUTECZNE WIADOMOŚCI SPRZEDAŻOWE? Poznaj najlepsze i najgorsze przykłady cold maili

W tym odcinku poszukamy metod, by usprawnić Twoje wiadomości sprzedażowe, które wysyłasz do właścicieli biznesów. Pokażę Ci najlepsze i najgorsze cold maile, jakie dostałem. Przyjrzymy się im i omówimy moje uwagi, które do tych wiadomości mam. Jak powinny wyglądać dobre wiadomości cold mailowe, co można zrobić lepiej, jakich błędów unikać podczas ich tworzenia? W tym odcinku znajdziesz konkretne odpowiedzi na te właśnie pytania. Zapraszam do odsłuchania. Zaczynajmy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=184odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=184odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=184odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=184odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=184odcinek)
1/15/202417 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Cztery schematy reklam na Facebooku, które pozwolą Ci sprzedawać więcej #183

Większość marek posługuje się głównie trzema, góra czterema bardzo podstawowymi pomysłami na reklamy na Facebooku. Mogą one działać przez jakiś czas, a nawet generować część sprzedaży w przypadku prostych produktów. Kiedy jednak chcemy wyróżnić się spośród konkurencji lub w grę wchodzą trudniejsze do pokazania produkty — potrzebujemy innych, lepszych schematów. I właśnie o nich jest ten odcinek. Zapraszam do odsłuchania. Zaczynajmy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=183odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=183odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=183odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=183odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=183odcinek)
1/8/20249 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Jak napisać ofertę handlową? Tych słów lepiej unikaj #182

W dzisiejszym odcinku skupimy się na kluczowym aspekcie tworzenia ofert handlowych i materiałów marketingowych: na wyborze odpowiednich słów. Omówię, dlaczego niektóre frazy mogą negatywnie wpływać na jakość Twoich ofert czy komunikatów marketingowych. Pokażę Ci również, jak je rozpoznawać. Dowiesz się, jak samodzielnie analizować własne sformułowania i dzięki temu tworzyć bardziej przekonujące i skuteczne materiały biznesowe. Zapraszam na konkretną dawkę wiedzy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=182odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=182odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=182odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=182odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=182odcinek)
12/18/202315 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Jak naprawdę wygląda góra lejka marketingowego i co prawdopodobnie robisz źle? #181

Jak efektywnie rozpocząć proces marketingowy, aby zainteresować odpowiednią grupę docelową i przekształcić odbiorców Twoich treści w klientów? Mówi się, że lejek marketingowy składa się z trzech elementów: świadomości, rozważania i konwersji. Pierwszy z nich, nazywany również górą lejka marketingowego, często jest zaniedbywany lub rozumiany źle. W dzisiejszym odcinku omówimy, jak można go poprawnie wykorzystać, aby budować świadomość marki wśród osób, które jeszcze nie znają Twoich produktów lub usług. Zaczynajmy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=181odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=181odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=181odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=181odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=181odcinek)
12/11/202316 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Jedno pytanie, które poprawi jakość Twoich ofert handlowych i zapewni skuteczną komunikację w biznesie #180

Czy istnieje jedno pytanie, które może odmienić Twój marketing, sprzedaż oraz sposób zarządzania zespołem? W tym odcinku porozmawiamy o tym, jak właśnie jedno proste pytanie jest w stanie podnieść jakość każdego komunikatu marketingowego, oferty handlowej, czy komunikacji wewnątrz firmy. Przeanalizujemy przykłady z życia wzięte, pokazując, jak wpływa ono na interpretację i skuteczność przekazu. Dowiesz się również, jak zastosować to podejście w komunikacji biznesowej i uczynić ją bardziej konkretną i przekonującą. [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=180odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=180odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=180odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=180odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=180odcinek)
12/4/202314 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Czy Twój marketing zachęca czy zniechęca? Oceń swoją komunikację dzięki jednemu ćwiczeniu. #179

Czy wyróżniasz się ze swoją firmową komunikacją? Czas to sprawdzić! W dzisiejszym odcinku “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” zrobimy sobie krótkie ćwiczenie komunikacyjne, które pokaże, czy nad hasłami na Twojej stronie trzeba popracować. Dowiesz się też, którym elementom należy się przyjrzeć oraz jakich błędów w firmowej komunikacji unikać. Zaczynajmy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=179odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=179odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=179odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=179odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=179odcinek)
11/27/202313 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Zaoszczędź CZAS i PIENIĄDZE - jak ZAUTOMATYZOWAĆ marketing krok po kroku? | Agnieszka Soja #178

Ostatnim razem Agnieszka Soja konkretnie opowiedziała nam, czym jest marketing automation. Teraz czas na bardziej praktyczną warstwę tego tematu. Chcesz wdrożyć automatyzację marketingu u siebie i zastanawiasz się, co musisz zrobić i jak się do tego przygotować? Ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. Zaczynajmy! [Moja agencja marketingowa - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=178odcinek) [Moja firma doradczo-szkoleniowa - Suasio](https://suasio.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=178odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=178odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=178odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=178odcinek)
11/20/202347 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Jak przekonać klienta swoją jakością? Zadbaj o lejek marketingowy! #177

Wielu marketerów, gdy konstruuje lejek marketingowy, dba tylko o jego górę lub dół. Z naciskiem na to drugie. Tymczasem pomijany jest zupełnie środek tego procesu. A pełni on bardzo istotną rolę - jest łącznikiem między tym momentem, gdy klient wyraża swoje zainteresowanie, a chwilą finalizacji transakcji. Co w ogóle może być środkiem lejka? Jak odpowiednio go zaopiekować? W jaki sposób dać klientowi poczucie, że trafił dobrze? O tym wszystkim sobie dziś konkretnie porozmawiamy. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=177odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=177odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=177odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=177odcinek)
11/13/202319 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

Marketing automation - co to jest i jak usprawni Twoje działania? | Agnieszka Soja #176

Automatyzacja marketingu przestała być melodią przyszłości i staje się już must have, jeżeli chcesz prowadzić skuteczne działania i docierać do odpowiednich ludzi w odpowiednim momencie. Jak to się jednak dzieje? Co właściwie kryje się za tym tajemniczym pojęciem “marketing automation”? Czego dotyczy ta machina poza e-mailami i jakie są największe mity wokół tego tematu? O tym konkretnie porozmawiamy sobie dziś z Agnieszką Soją, ekspertką od marketing automation w Suasio. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=176odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=176odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=176odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=176odcinek)
11/6/202335 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Czy SEO w B2B ma znaczenie? #175

B2B to bardzo charakterystyczny i zdecydowanie niełatwy pod względem marketingowym sektor. Trudniej jest tu o nowe leady czy sprzedaż, a sztuką jest również odpowiednie i skuteczne pozycjonowanie. Dlaczego SEO w B2B jest tak ważne? O tym opowiemy sobie w tym odcinku “Konkretnie o marketingu i sprzedaży”. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=175odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=175odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=175odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=175odcinek)
10/30/202323 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Dlaczego boisz się współpracy z FIRMĄ DORADCZĄ? | Agata Banaszkiewicz #174

Wielu przedsiębiorców nadal ma opory przed współpracą z firmą doradczą. Nie jest to jednak nic dziwnego - wiele takich podmiotów popełnia błędy, które niestety odstraszają klientów przed podjęciem podobnej kooperacji w przyszłości. Dlaczego tak się dzieje, jakie są to błędy i jakie my sami mamy wspomnienia ze współpracy z firmami doradczymi? O tym konkretnie porozmawiamy sobie dziś z Agatą Banaszkiewicz, COO & Partnerką digitalk oraz współwłaścicielką Suasio. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=174odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=174odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=174odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=174odcinek)
10/23/20231 hour, 29 seconds
Episode Artwork

Otwieram(y) NOWĄ FIRMĘ - Suasio #173

Nadszedł ten dzień! Digitalk nie jest już jedną firmą, ale grupą firm. Nareszcie mogę ogłosić, że otwieramy nową firmę doradczo-szkoleniową - Suasio - www.suasio.pl. Powiem więcej - otwieramy firmę, która już na starcie ma kilkudziesięciu klientów, a jeszcze więcej case studies i rekomendacji. Jak to możliwe? Jak z mojej perspektywy przebiegał rozwój digitalk, że zdecydowaliśmy się na taki krok? I wreszcie - dlaczego uważam, że zrobiliśmy to za późno? Wszystko opowiem Ci w tym wyjątkowym, bo chyba najbardziej intymnym jak dotąd odcinku programu “Konkretnie o marketingu i sprzedaży”. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=173odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=173odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=173odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=173odcinek)
10/18/202353 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Jak zbudować ZAUFANIE na ROZMOWIE HANDLOWEJ? #172

Aby dobrze wypaść na rozmowie handlowej. nie trzeba czytać poradników. A już na pewno nie warto stosować zawartych w nich chwytów jeden do jednego. Klient też je zna. A każdy chwyt, kiedy staje się widoczny, przestaje działać. Zaufanie na rozmowie handlowej buduje się inaczej. Chodzi o to, by być słownym, profesjonalnym i przygotowanym. A jakie są konkretne, dobre praktyki prowadzenia takiej rozmowy, by przekonać do siebie klienta? O tym właśnie opowiem Ci w tym odcinku programu “Konkretnie o marketingu i sprzedaży”. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=172odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=172odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=172odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=172odcinek)
10/16/202329 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

BIZNES oparty na niecodziennej PASJI - czy to w ogóle MOŻLIWE? | Tomasz Pałasz #171

Słyszeliście o LARPach? To taka gra wyobraźni w prawdziwym w życiu, w której sam bierzesz udział. Tak się składa, że larpy to wielka pasja Tomasza Pałasza, z którym tak dobrze mi się ostatnio rozmawiało, że zaprosiłem go do programu po raz drugi. I dziś konkretnie porozmawiamy sobie o LARpach właśnie. O tym, skąd wzięła się jego niecodzienna pasja i… jak buduje oparty na niej biznes. Tomasz jest bowiem współwłaścicielem sklepu oakstall.com, który sprzedaje ręcznie produkowane stroje dla pasjonatów larpów. Jak wygląda prowadzenie biznesu opartego na pasji w takiej niszy? Jak znaleźć w niej przedstawicieli grupy docelowej? I czy da się na to przełożyć doświadczenia z innej firmy, produkującej klocki dla dzieci? Między innymi tego dowiecie się z tego odcinka. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=171odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=171odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=171odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=171odcinek)
10/9/20231 hour, 8 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

PROSTE ćwiczenie, które ODMIENI Twoją pracę - START, STOP, CONTINUE #170

Często szukamy skomplikowanych modeli, by podnieść jakość naszej pracy. Trudno jednak się w nich połapać, a większość dobrze sprawdza się jedynie na papierze. Zazwyczaj okazuje się, jak mówi słynne hasło, że prostota jest najwyższą formą wyrafinowania. I zgodnie z tym istnieje jedno bardzo proste i uniwersalne ćwiczenie, które odmieni Twoją pracę, zwiększy jej efektywność i pomoże Ci odkryć nowe możliwości. To narzędzie nazywa się Start, Stop, Continue. Właśnie o nim konkretnie porozmawiamy sobie w tym odcinku. Opowiem Ci o jego prostym założeniu i ułatwię początki wdrażania go do pracy Twojego zespołu albo i Twojej własnej. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=170odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=170odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=170odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=170odcinek)
10/2/202319 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Jak rozwinąć kilka biznesów o milionowych obrotach? | Krzysztof Wojewodzic #169

Krzysztof Wojewodzic rozwinął kilka firm o milionowych obrotach. Może się to wydawać bardzo komfortowe. Duże zyski, doświadczenie, przychody. Tylko jak tu dbać o każdy biznes, jego strategię i jednocześnie o własne życie? Kariera mojego dzisiejszego gościa to w ogóle bardzo ciekawa droga. Dowiesz się z niej chociażby o tym, jak to się stało, że już na studiach sprzedał firmę za miliony. Krzysztof opowie Ci też, jak ważną rolę odgrywa dla niego edukacja, jaka jest jego recepta na skuteczną pracę i jak wygląda AI od prawdziwie eksperckiej strony, którą sam zajmuje się od dawna. To chyba najdłuższy odcinek w historii tego programu, ale każda sekunda rozmowy z Krzysztofem to niesamowita przyjemność. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=169odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=169odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=169odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=169odcinek)
9/25/20232 hours, 1 minute, 58 seconds
Episode Artwork

Jak uporządkować marketing w firmie? Zapanuj nad chaosem w swoim dziale! #168

Dział marketingu w firmie ma to do siebie, że często dzieje się w nim wszystko, wszędzie, na raz. I w większości przypadków nic nie jest robione od początku do końca. Cierpi na tym efektywność, jak i nastawienie zespołu, który nie wie, w co ręce włożyć, a do tego nie notuje żadnych widocznych sukcesów. Pewnie dobrze wiesz, o czym mówię. Jak więc zapanować nad chaosem w dziale i uporządkować marketing w Twojej firmie? Istnieje system, który sam stosuję i który pomaga mi zapanować nad chaosem w dziale marketingu. I właśnie o nim opowiem Ci w dzisiejszym odcinku programu “Konkretnie o marketingu i sprzedaży”. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=168odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=168odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=168odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=168odcinek)
9/18/202327 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Jak myśleć o życiu i pieniądzach, by pomnażać majątek? | Przemysław Gerschmann #167

Przemysław Gerschmann pisze newsletter dla siebie. Tak się jednak składa, że subskrybuje go 10 tysięcy osób. Jest to zresztą newsletter niezwykle ciekawy, napakowany wartościową treścią i przemyśleniami, o których można byłoby rozmawiać godzinami. W programie “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” taką rozmowę właśnie przeprowadziliśmy. Nie tylko o newsletterze, ale również o pieniądzach. O tym, jak budować i pomnażać majątek, a także jakie są strategie dla osób, które w życiu już się dorobiły. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=167odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=167odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=167odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=167odcinek)
9/11/20231 hour, 35 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

Marketing treści - 9 typów treści, bez których Twój marketing nie ma sensu #166

Nie ma skutecznego marketingu bez dobrych treści. Dlatego w dzisiejszym odcinku mojego programu “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” porozmawiamy sobie o marketingu treści właśnie. A dokładnie o 9 rodzajach contentu, których nie może zabraknąć na Twojej stronie. Chcesz sprawić, by marketing treści pomógł Ci pozyskać klientów? W takim razie zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=166odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=166odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=166odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=166odcinek)
9/4/202325 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

ZARZĄDZANIE ZESPOŁEM I PROJEKTAMI - jak to wszystko OGARNĄĆ? | Marta Firlej, Stowarzyszenie Wiosna #165

Zarządzanie zespołem nie należy do rzeczy łatwych. Często trzeba ogarniać wszystko, wszędzie, na raz. Ustalanie priorytetów, praca na licznych projektach, no i oczywiście spotkania zespołu. Zarówno te grupowe, jak i te 1 na 1. Bywa, że zajmują one najwięcej w czasu w kalendarzu i stanowią kluczowy element całej tej układanki. Jak więc prowadzić spotkania zespołu, aby napędzały i układały jego pracę? M.in. o tym opowie gościni nowego odcinka programu “Konkretnie o marketingu i sprzedaży”, Marta Firlej - menedżerka zarządzająca w stowarzyszeniu WIOSNA. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=165odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=165odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=165odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=165odcinek)
8/28/20231 hour, 23 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Content marketing - jak odkryć tematy, które przyciągną klientów na Twoją stronę? #164

W marketingu zmienia się niemal wszystko. Poza jednym - content sprzedaje. I wartościowy content marketing pomoże Ci pozyskać nowych klientów. Aby taki tworzyć, musisz najpierw znaleźć tematy, które interesują odbiorców. Jak to zrobić? I jak opracować skuteczną strategię na content marketing, która pozwoli Ci pozyskiwać klientów? O tym sobie dzisiaj konkretnie porozmawiamy. Opowiem Ci, jakie narzędzia i sposoby wykorzystać, aby znaleźć tematy, które przyciągną na Twoją stronę. Dowiesz się również, jak research konkurencji może pomóc zoptymalizować Twój content marketing oraz jak krok po kroku zabrać się za proces tworzenia treści. Link do newslettera ➡ https://arturjablonski.com/newsletter/ Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=164odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=164odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=164odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=164odcinek)
8/21/202325 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Jak prowadzić SOCIAL MEDIA - czy zaangażowanie ma znaczenie? #163

W dzisiejszym odcinku odpowiem na nurtujące moich słuchaczy pytanie - czy zaangażowanie w social mediach ma znaczenie? Zatem, jeśli jesteś ciekaw jak prowadzić Twoje kanały społecznościowe i czy gra jest warta świeczki, posłuchaj tego odcinka. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=163odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=163odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=163odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=163odcinek)
8/14/202319 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Jak ZBUDOWAĆ SILNĄ MARKĘ, która generuje 11 MILIONÓW złotych rocznie? | Jacek Kotowski, LaCava #162

W życiu i biznesie wiele rzeczy bierze się z przypadku. Czasami przypadki determinują nawet kroki, które prowadzą do zbudowania silnej marki. Zwłaszcza gdy łączą się z celnymi wyborami i genem przedsiębiorczości. O tych wszystkich kwestiach z własnego doświadczenia opowie gość dzisiejszego odcinka programu “Konkretnie o marketingu”, Jacek Kotowski. Właśnie wspomniany gen przedsiębiorczości, a czasami, jak sam twierdzi - przypadki doprowadziły do miejsca, w którym jest dziś. Zbudował silną markę - firmę LaCava, która zatrudnia ponad 20 osób i generuje 11 milionów złotych rocznie. Dziś posłuchasz więc o drodze do sukcesu, specjalistycznej branży, charakterystyce konsumentów czy właśnie o tym, jak taką silną markę zbudować. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=162odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=162odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=162odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=162odcinek)
8/7/20231 hour, 26 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Jak zrobić LANDING PAGE? #161

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tzw. "stronach lądowania" (landing pages) i stronach ofertowych. Jak je dobrze przygotować? Co powinno się na nich znaleźć? Na te pytania odpowiadam w tym odcinku. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=161odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=161odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=161odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=161odcinek)
7/31/202324 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Unijne DOTACJE dla firm - DLA KOGO, O CO w nich chodzi i jakie PATOLOGIE rodzą? | Michał Bartczak, Wojciech Bączyk #160

Hasło “unijne dotacje dla firm” teoretycznie brzmi całkiem przyjemnie. Dodatkowe pieniądze na projekty, szansa na rozwój i tak dalej. Tymczasem wielu przedsiębiorców na samą myśl o nim aż niespokojnie się wzdryga i nie chce o tym w ogóle rozmawiać. O tym konkretnie opowiedzą dzisiejsi goście mojego programu - Michał Bartczak i Piotr Bączyk z firmy Grants.Capital, która pomaga przedsiębiorcom w pozyskiwaniu funduszy unijnych. Z odcinka dowiesz się, jak funkcjonuje się na takim rynku i do czego zdolne są niektóre podmioty, żeby pozyskać dodatkowe dofinansowanie. Moi goście opowiedzą Ci też, w jaki sposób działa firma doradcza w tym sektorze oraz jak uniknąć takiej, która obieca Ci złote góry, by tylko złapać Twój projekt i na nim zarobić. Poznasz również zasady, na jakich przyznawane są dotacje dla firm i warunki, jakie trzeba spełnić, by takową otrzymać. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=160odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=160odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=160odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=160odcinek)
7/24/20231 hour, 10 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

LANDING PAGE - co to jest i kiedy go używać? | Artur Jabłoński #159

Tematem dzisiejszego odcinka jest strona lądowania, czyli jak to mówią “światowcy” - landing page. Powiem Ci, czym on w ogóle jest, kiedy powinno się go używać i odpowiem na szereg często zadawanych pytań typu: czy landing page jest lepszy od strony głównej? Albo, jaki jest średni współczynnik konwersji na tego typu witrynach? W filmie usłyszysz, jak zaplanować stworzenie landing page i czy w ogóle warto zainwestować w jego powstanie. Poruszę tematy szybkości wdrożenia landing page, jego wpływu na jakość kampanii płatnych oraz możliwości targetowania. Dowiesz się, kiedy warto skorzystać z landing page oraz przedstawię Ci jego typy: od tych mniej do bardziej skomplikowanych Na koniec powiem jakich współczynników konwersji możesz się spodziewać oraz przedstawię narzędzia do tworzenia landing page. Zapraszam na seans. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=159odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=159odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=159odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=159odcinek)
7/17/202325 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Ile ZDRADZA na Twój temat strona internetowa i co może podejrzeć Twoja KONKURENCJA? | Kamil Porembiński #158

Podglądanie konkurencji bywa łatwiejsze, niż Ci się wydaje. Może także przybrać bardzo niebezpieczne formy. Bez większych trudności z Internetu można dowiedzieć się o firmie takich informacji, jak te dotyczące marżowości, sposobu działania biznesu, zatrudnionych wykonawców i rozwiązań technologicznych, z których korzysta. Brzmi przerażająco? To jeszcze nie koniec. Wystarczy kilka sekund, aby móc dostać się do niezaindeksowanych podstron w witrynie danej firmy, przez co jedna z najbardziej znanych sieci marketów “wypuściła” kiedyś cały panel do zarządzania dostawami. No dobrze, koniec straszenia. Warto w końcu dowiedzieć się, co zrobić, by zabezpieczyć się przed wyciekiem cennych danych. O tych wszystkich aspektach, związanych z podglądaniem konkurencji, opowie Ci Kamil Porembiński, którego w programie “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” goszczę już po raz drugi. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=158odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=158odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=158odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=158odcinek)
7/10/202350 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Jak prowadzić spotkanie sprzedażowe ZDALNIE? #157

Jak prowadzić spotkanie sprzedażowe zdalnie? Ile razy byłeś świadkiem sytuacji, że kogoś wywaliło z call’a, ktoś nie widzi ekranu, ktoś nie uważa, ktoś włączył drugą zakładkę i właśnie włączył się tam dźwięk z YouTube, bo okazało się, że ten ktoś chciał sobie to puścić w tle, ale nie wyciszył się zawczasu i wszyscy to usłyszeli, że miał zamiar nie uważać? Witamy w świecie spotkań prowadzonych zdalnie. Każdy, kto prowadzi je dla swojego własnego zespołu, wie, że nie należy to do najłatwiejszych typów spotkań, a co dopiero jeżeli mają to być spotkania z Twoim potencjalnym klientem. Wtedy jest równie ciężko, jeżeli nie ciężej. Dlatego dzisiaj na warsztat wziąłem temat jak prowadzić spotkania sprzedażowe zdalnie. Przejdziemy przez technikalia, powiem Ci jak prowadzić smaltalk oraz doradzę w kwestii zadbania o prezencję. Powiem też o kilku innych, ważnych rzeczach, na które trzeba zwrócić uwagę, prowadząc spotkanie sprzedażowe zdalnie. Zapraszam. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek)
7/3/202316 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Czy da się przewidzieć kryzys w firmie? | Grzegorz Mróz #156

Dziś w programie gości Grzegorz Mróz - właściciel Inspiro.Online. Konkretnie porozmawiamy m.in. o tym jak jego firma dba o relacje w zespole w kontekście pracy hybrydowej. Poznasz narzędzia, z jakich korzystają w pracy, a także Grzegorz opowie jak wszystko się zaczęło i jak wyglądały losy firmy na przestrzeni lat. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=156odcinek)
6/26/20231 hour, 3 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Jak robić LEPSZY CONTENT MARKETING niż KONKURENCJA? #155

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tym, w jaki sposób uatrakcyjnić treści, które tworzysz. Jak pisać lepsze teksty, niż konkurencja? Posłuchaj tego odcinka! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=155odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=155odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=155odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=155odcinek)
6/19/202321 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

Jak zbudować MARKĘ sklepu internetowego w NISZOWEJ branży? | Michał Pelc #154

Dziś w programie “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” gości Michał Pelc - właściciel marki Ekogram, której masło orzechowe pewnie niejednokrotnie widzieliście np. w Rossmannie. Michał opowie o tym, skąd 10 lat temu wziął się pomysł na otworzenie biznesu w niszowej branży żywności ekologicznej, która wtedy w Polsce była niemalże nieobecna. I dlaczego dużą rolę odegrało tu… wykładanie sałatek z tuńczykiem w sklepie w USA. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=154odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=154odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=154odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=154odcinek)
6/12/20231 hour, 2 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

ORGANIZACJA PRACY działu sprzedaży - SCHEMAT codziennego spotkania #153

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tym, jak ważne w Twoim biznesie są codzienne spotkania z zespołem. Jeśli chcesz dowiedzieć się dlaczego w digitalk stawiamy na daily calle, posłuchaj tego odcinka! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=153odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=153odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=153odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=153odcinek)
6/5/202320 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Jak zostać jednym z LIDERÓW w branży KLOCKÓW DLA DZIECI? | Tomasz Pałasz #152

Dziś moim gościem jest Tomasz Pałasz, właściciel firmy klocki.edu.pl. Tomek konkretnie opowie nam o tym, jak radzi sobie w branży klocków dla dzieci, zdominowanej przez jedną markę, która z pewnością przychodzi Ci teraz do głowy. Z interesującej historii Tomka dowiesz się, jak wyjść naprzeciw klientowi w świecie e-commerce. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=152odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=152odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=152odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=152odcinek)
5/29/20231 hour, 16 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

LEAD MARKETINGOWY - nie każda osoba z Twojej BAZY powinna być traktowana jako POTENCJALNY KLIENT #151

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy sobie o tym, że nie każda osoba, która jest w Twojej bazie, powinna być traktowana jako Twój potencjalny klient. Dlaczego? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz w tym odcinku! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=151odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=151odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=151odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=151odcinek)
5/22/202320 minutes
Episode Artwork

Jak ZABEZPIECZYĆ kwestie IT i wybrać do tego DOBRĄ FIRMĘ? | Kamil Porembiński #150

Dziś w programie na tapet bierzemy temat zabezpieczenia kwestii IT w Twojej firmie oraz wybrania do tego odpowiedniego wykonawcy. O tym jak zadbać o to, by zminimalizować ryzyko w sieci, opowie Ci mój dzisiejszy gość - Kamil Porembiński, właściciel firmy Qlos, która zajmuje się zabezpieczeniem oraz usprawnieniem infrastruktury IT. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=150odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=150odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=150odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=150odcinek)
5/15/202342 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Oferta HANDLOWA - najczęstsze BŁĘDY, które widzę #149

Tematem dzisiejszego odcinka jest oferta handlowa, a konkretnie - najczęstsze błędy, które widzę, że są popełniane przez handlowców. Chcesz je poznać? Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=149odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=149odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=149odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=149odcinek)
5/8/202323 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Jak nauczyć tańca w 2 DNI i zrobić z pasji dochodowy biznes OD ZERA? | Damian Myśliwy #148

Dziś w moim programie gość, który dokonał niemożliwego. A mianowicie nauczył mnie tańczyć. I to w dwa dni! Damian Myśliwy z Dance Control opowie o tym, jak od początku wyglądała jego przygoda z tańcem i biznesem. Damian powie również, jak narodził się w ogóle pomysł na przekształcenie pasji w dochodowy biznes. No to co, zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=148odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=148odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=148odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=148odcinek)
5/4/20231 hour, 4 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Jak wygląda REKRUTACJA managera z ZEWNĄTRZ? | COO & Partner digitalk Agata Banaszkiewicz #147

[Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=147odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=147odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=147odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=147odcinek)
4/27/202352 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Social Selling - jak tworzyć TREŚCI dla HANDLOWCÓW #146

W tym odcinku konkretnie opowiem Ci czym jest Social Selling i jak tworzyć treści dla handlowców, aby sprzedaż odbywała się naturalnie. Porozmawiamy także o tym, co warto publikować i gdzie. Przedstawię również najprostszy sposób tworzenia treści oraz jak my w digitalk je przygotowujemy. Jeśli interesuje Cię temat social sellingu i chcesz tworzyć treści dla handlowców, ale nie wiesz jak się do tego zabrać, to ten odcinek jest dla Ciebie! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=146odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=146odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=146odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=146odcinek)
4/24/202318 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Jak prowadzi się POLSKĄ FIRMĘ w WIELKIEJ BRYTANII? | Szymon Niestryjewski #145

Kolejnym gościem w moim programie “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” jest Szymon Niestryjewski. Szymon to multiprzedsiębiorca, który prowadzi kilka biznesów i prężnie działa na rynku brytyjskim już od wielu lat. Mój gość opowie Ci o tym, jak funkcjonuje polska firma w Wielkiej Brytanii i czym tamtejszy rynek różni się od naszego. Przybliży Ci też realia biznesu w UK po Brexicie, który wywołał wiele obaw u przedsiębiorców. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=14odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=145odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=145odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=145odcinek)
4/20/202350 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Jak być BARDZIEJ PRODUKTYWNYM? Zwiększ EFEKTYWNOŚĆ PRACY dzięki 4 prostym nawykom! #144

Dziś w “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” nie będzie bowiem ani o marketingu, ani o sprzedaży. Porozmawiamy o tym, co jest nieodłącznym warunkiem dobrze wykonanej pracy, nie tylko w naszej branży - o produktywności. A w zasadzie o tym, jak tę produktywność zwiększyć. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=144odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=144odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=144odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=144odcinek)
4/17/202314 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Kiedy pracownik NADAJE się na MANAGERA? | COO&Partner digitalk Agata Banaszkiewicz #143

Kiedy pracownik nadaje się na managera? Takie intrygujące, ale i konkretne pytanie zadałem mojemu gościowi - Agacie Banaszkiewicz, która pełni rolę COO w digitalk. Agata opowie jakie są cechy dobrego lidera oraz poruszy kwestię awansu pracownika na stanowisko managerskie. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=143odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=143odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=143odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=143odcinek)
4/13/202353 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Jak SZYBKO tworzyć treści MARKETINGOWE? #142

Jak szybko tworzyć treści marketingowe? To temat dzisiejszego odcinka, w którym powiem Ci również o tym jak zbudować odpowiedni proces content marketingu, który pozwoli na szybkie i skuteczne tworzenie treści marketingowych. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=142odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=142odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=142odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=142odcinek)
4/11/202316 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Gdzie leży granica KONTROWERSJI w BIZNESIE?” | Adrian Gorzycki #141

W dzisiejszym odcinku z Adrianem Gorzyckim poruszymy wiele kwestii dotyczących kontrowersji w świecie biznesowym. Dowiesz się również, czy Adrianowi odbiła woda sodowa oraz czy powinno się dawać miejsce w przestrzeni publicznej na tak mocne żarty, jakie są serwowane na Święcie Kapitalizmu? Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=141odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=141odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=141odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=141odcinek)
4/6/20231 hour, 21 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

AUDYT MARKETINGOWY - na czym polega i dlaczego potrzebujesz go w SWOJEJ FIRMIE? #140

W tym odcinku konkretnie porozmawiamy sobie o audycie marketingowym. Wiele osób tak naprawdę nie wie, co kryje się za tym pojęciem, przez co audyt marketingowy często kojarzy się dość nieprzyjemnie. Tymczasem jest to niezwykle pomocna rzecz, dzięki której możesz usprawnić marketing w Twojej firmie i wznieść go na wyższy poziom. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=140odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=140odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=140odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=140odcinek)
4/3/202331 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

2 MILIONY ZŁOTYCH ROCZNIE na okularach blokujących światło niebieskie | Sebastian Kilichowski #139

Dziś w programie “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” mam przyjemność porozmawiać z kolejnym Przedsiębiorcą - Sebastianem Kilichowskim z EyeShield. Jak to się stało, że pracując w fabryce, zajął się medycyną? Dlaczego postanowił produkować akurat okulary blokujące światło niebieskie? I jak wyglądało zakładanie marki EyeShield kompletnie od zera, bez nawet strony internetowej? Poznaj tę ciekawą historię! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=139odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=139odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=139odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=139odcinek)
3/30/20231 hour, 8 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

SOCIAL SELLING - wyjdź poza LinkedIna i pozyskuj WIĘCEJ KLIENTÓW! #138

W dzisiejszym odcinku mojego programu konkretnie porozmawiamy sobie o social sellingu i tym, gdzie go realizować. Wielu marketerów sprowadza bowiem temat social sellingu wyłącznie do LinkedIna. To oczywiście świetne źródło generowania leadów, ale nie trzeba się ograniczać tylko do niego. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=138odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=138odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=138odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=138odcinek)
3/27/202320 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Dyrektywa OMNIBUS - czy jest się czym przejmować? Co oznacza dla TWOJEGO BIZNESU? | Wojciech Wawrzak #137

Dziś w programie “Konkretnie o marketingu i sprzedaży” na tapet weźmiemy temat, który spędzał sen z powiek właścicielom sklepów internetowych. Mowa o dyrektywie Omnibus. Przed jej wdrożeniem słyszeliśmy różne ostrzeżenia dla przedsiębiorców, straszenie konsekwencjami braku lub złego wdrożenia. Podobnie, jak kiedyś przed rozporządzeniem RODO. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=137odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=137odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=137odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=137odcinek)
3/23/20231 hour, 5 minutes
Episode Artwork

Szkolenie marketingowe - jak wybrać naprawdę WARTOŚCIOWE? #136

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy o tym, jak wybrać wartościowe i odpowiadające naszym potrzebom szkolenie marketingowe.W odcinku poruszam tematykę typu szkoleń i korzyści jakie mogą płynąć z uczestnictwa Twojego zespołu w otwartych czy dedykowanych warsztatach. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=136odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=136odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=136odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=136odcinek)
3/20/202335 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

JAK BUDOWAĆ RELACJE w firmie zdalnej? Użyj Pączka! Aplikacja DONUT do zacieśniania WIĘZI w ZESPOLE #135

W dzisiejszym odcinku konkretnie opowiem Ci o moich przemyśleniach, związanych z prowadzonym przeze mnie biznesem. Tym razem wziąłem na warsztat temat budowania relacji w firmie zdalnej. Chcesz poznać moje pomysły na zacieśnianie więzi w zespole? Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=135odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=135odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=135odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=135odcinek)
3/13/202318 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Ile kosztuje REKLAMA w GOOGLE ADS i dlaczego aż tyle? | Mateusz Machulski #134

Dziś ponownie z moim Gościem - Mateuszem Machulskim - Head of Excellence w digitalk - konkretnie porozmawiamy o tym, ile kosztują reklamy w Google Ads. Dowiesz się od czego zależą koszty kampanii i jakie są rekomendowane miesięczne budżety reklamowe. Mateusz powie również jak zaplanować dobrą kampanię posiadając niewielki budżet na reklamę oraz jak taki budżet wyliczyć. Chcesz wiedzieć więcej? Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=134odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=134odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=134odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=134odcinek)
3/6/202331 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Pozyskaj więcej klientów dzięki PERFORMANCE MAX - inteligentne kampanie Google Ads | Mateusz Machulski #133

Dziś z moim Gościem - Mateuszem Machulskim - Head of Excellence w digitalk - konkretnie porozmawiamy o rewolucyjnej zmianie w Google Ads - czyli o kampaniach Performance MAX. Czy są one lepsze, niż dotychczasowe konfiguracje? Zapraszam do wysłuchania odcinka! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=133odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=133odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=133odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=133odcinek)
2/27/202334 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

Zanim ODDELEGUJESZ MARKETING sprawdź czy agencja marketingowa jest dla Ciebie #132

Dziś konkretnie porozmawiamy o delegowaniu marketingu na zewnątrz. Jeżeli współpracujesz z agencjami marketingowymi lub firmami doradczymi w zakresie poukładania czy wykonywania marketingowo-sprzedażowej pracy, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=132odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=132odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=132odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=132odcinek)
2/20/202321 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Rekrutacja marketera - sprawdź, kogo NAPRAWDĘ potrzebujesz w swoim zespole #131

Dziś konkretnie porozmawiamy o tym kogo naprawdę potrzebujesz w swoim zespole marketingowym. Jeżeli jesteś osobą, która prowadzi firmę, zatrudnia kogoś na stanowisku marketera, albo już zauważa, że marketing w firmie nie funkcjonuje w odpowiedni sposób, to ten odcinek jest właśnie dla Ciebie. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=131odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=131odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=131odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=131odcinek)
2/13/202320 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

Gdzie się REKLAMOWAĆ, żeby POZYSKAĆ nowych KLIENTÓW? #130

Z dzisiejszego odcinka dowiesz się o tym, gdzie się reklamować, by pozyskać nowych klientów. Poznasz też powody, dla których marketing Twojej firmy nie powinien się ograniczać tylko do jednego kanału. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=130odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=130odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=130odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=130odcinek)
2/6/202325 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Książki o marketingu, które WARTO przeczytać #129

Dziś konkretnie polecę Ci książki o marketingu, które moim zdaniem warto przeczytać. Jako typowy książkarz lubię recenzować literaturę i w tym odcinku podzielę się z Tobą moimi przemyśleniami i lekcjami, które wyciągnąłem z tych lektur. Zaczynajmy! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=129odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=129odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=129odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=129odcinek)
1/30/202320 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Jak pisać wiadomości na LinkedIn, żeby dostać odpowiedź? 9 kroków do idealnej wiadomości #128

Dziś konkretnie porozmawiamy o tym, jak pisać wiadomości na LinkedIn, aby generować wartościowe zapytania biznesowe dla Twojego biznesu. Posłuchasz szeregu rad (co zrobić, jakich zwrotów w komunikacji nie używać), które pomogą Ci przygotować dobrą wiadomość do wysyłki. Do dzieła! [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=128odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=128odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=128odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=128odcinek)
1/23/202328 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Płatna promocja treści: 5 powodów dlaczego warto przeznaczyć budżet na reklamę? #127

Dziś konkretnie opowiem Ci o tworzeniu treści, a także o ich promocji. Dowiesz się dlaczego warto zainwestować w promowanie treści, aby docierać do Twojej grupy docelowej. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=127odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=127odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=127odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=127odcinek)
1/16/202320 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Kampania reklamowa Google Ads: 3 najczęstsze błędy i optymalizacja | Mateusz Machulski #126

Nie chcesz popełniać najczęstszych błędów w kampaniach reklamowych Google Ads? Mój gość — Mateusz Machulski - odpowie na szereg pytań dotyczących optymalizacji reklam. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=126odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=126odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=126odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=126odcinek)
1/9/202329 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Reklama na Facebooku: dobrze zoptymalizowana grupa docelowa w e-commerce | Jan Klag #125

Działasz w e-commerce i interesuje Cię reklama na Facebooku? Dziś mój gość — Jan Klag opowie, jak powinna wyglądać Twoja dobrze zoptymalizowana grupa docelowa niezależnie, czy sprzedajesz szafy, czy wegetariańskie piłeczki golfowe. [Moja firma - digitalk](https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=125odcinek) [Case study mojej agencji](https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=125odcinek) [Sprawdź moje kursy online](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=125odcinek) [Mój blog](https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=125odcinek)
1/2/202334 minutes, 1 second
Episode Artwork

Rozwój, SPOKÓJ i własna FIRMA: czy da się to pogodzić? | Życzenia świąteczne #124

Jest jedna rzecz, która zawsze pojawia się przy świętach i nowym roku. Życzenia świąteczne! Ile razy w pakiecie Twoich życzeń pojawił się rozwój, spokój i stabilność? Moje życzenia będą trochę inne, niż te, które standardowo składa Ci Twoja firma i bliscy. Zapraszam!
12/19/202218 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Reklama na Facebooku dla sklepu internetowego - najczęstsze błędy | Jan Klag #123

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o audtytach i konsultacjach, które mój gość - Jan Klag przeprowadza z klientami. Ich tematem są konta reklamowe m.in. na Facebook'u i Google. Powiemy, jakie są 4 najczęstsze błędy popełniane przy ich prowadzeniu i jak ich unikać. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=1223odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=123odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=123odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=123odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=123odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=123odcinek)
12/12/202238 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Jak działa MARKETING? 4 fazy rozwoju myślenia o marketingu #122

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tym, jak rozumieć marketing, czym on jest w praktyce, a także o etapach rozwoju myślenia marketerów. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=122odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=122odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=122odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=122odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=122odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=122odcinek)
12/5/202225 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Jak zdobywać KLIENTÓW - sposoby na LEPSZE LEADY #121

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tym, jak pozyskiwać wartościowe leady, a także o tym, jakich błędów należy unikać, tworząc kampanie marketingowe. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=121odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=121odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=121odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=121odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=121odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=121odcinek)
11/28/202217 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

SKUTECZNA kampania marketingowa: Pozyskiwanie i JAKOŚĆ LEADÓW #120

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tym, jak pozyskiwać jakościowe i wartościowe leady, które przełożą się na wyższą sprzedaż w Twojej firmie. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=120odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=120odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=120odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=120odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=120odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=120odcinek)
11/21/202217 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

O tworzeniu i wsparciu sklepów internetowych: Grzegorz Frątczak | Convertis #119

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o tworzeniu i wsparciu sklepów internetowych. Moim gościem jest Grzegorz Frątczak z Convertis, który opowiada o zmianach w systemach, o potrzebnych funkcjonalnościach na różnych platformach i obsłudze klienta sklepów internetowych. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=119odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=119odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=119odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=119odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=119odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=119odcinek)
11/18/202256 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Promowanie firmy w internecie. Jak zrobił to Paweł Korycki? | SprzedajFirme.com #118

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o marketingu B2B. Moim gościem jest Paweł Korycki ze SprzedajFirme.com. Ciężko o bardziej klasyczny przykład firmy, której zadaniem jest docieranie do innych firm i przy okazji to, co jest świętym graalem każdego marketera i handlowca, czyli komunikacja z prezesami i właścicielami, niż osoba, która właśnie do nich dociera, pomagając w sprzedaży ich biznesów. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=118odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=118odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=118odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=118odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=118odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=118odcinek)
11/14/202251 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Jak sprzedać firmę i CZY WARTO to zrobić | Paweł Korycki #117

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o sprzedawaniu firm, jego powodach i największych problemach, które mogą stanąć na drodze przedsiębiorcy chcącemu to zrobić. Moim gościem jest Paweł Korycki ze SprzedajFirme.com, który założył, prowadził oraz sprzedał swoje biznesy z zyskiem. Wyróżnia go zdobyta wiedza o skomplikowanych realiach polskiego obrotu gospodarczego. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=117odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=117odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=117odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=117odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=117odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=117odcinek)
11/7/202246 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

KODY ŚLEDZĄCE: czy są konieczne w kampanii reklamowej? #116

Dziś konkretnie porozmawiamy sobie o jednej rzeczy, która powinna być na każdej stronie internetowej i jest de facto kluczowa do powodzenia kampanii marketingowych i sprzedażowych w Twojej firmie. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=116odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=116odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=116odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=116odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=116odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=116odcinek)
10/31/202213 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Google Ads czy Facebook Ads: WARTO reklamować się tam jednocześnie? #115

Dzisiaj, kontynuując film sprzed tygodnia, konkretnie porozmawiamy sobie o tym, który z systemów tj. Google Ads czy Facebook Ads wybrać. Czy warto, z któregoś z nich rezygnować? Opowiem kilka historii, które mam nadzieję, pomogą odpowiedzieć Ci na to pytanie. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=115odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=115odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=115odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=115odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=115odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=115odcinek)
10/24/202215 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Google Ads czy Facebook Ads: Który system będzie lepszy, by promować Twój biznes? #114

Dzisiaj spróbuję zmierzyć się z jednym z pytań, które słyszę bardzo często na szkoleniach, konsultacjach, czy spotkaniach z klientami. Pada na bardzo wielu spotkaniach między marketerami, przedsiębiorcami, działami handlowymi i generalnie w firmach. To pytanie dotyczy tego, który system reklamowy wybrać? Który z nich jest lepszy? Google Ads czy Facebook Ads? **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=114odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=114odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=114odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=114odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=114odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=114odcinek)
10/17/202220 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Książki o zarządzaniu - 5 tytułów, które warto przeczytać #113

Dzisiaj mam kolejne książki dla managerów i przedsiębiorców polecam, jakie polecam. Z każdego z tych tytułów da się wyciągnąć esencję, myśl, anegdotę, lub poboczny wątek, który może być przydatny na Twojej drodze zawodowej, w relacjach z pracownikiem i nie tylko. **Lista polecanych książek:** - "Szef to zawód. Psychologia szefa. Tom 1" - Gut Jerzy, Hamxan Wojciech - "Szef wymagający i wyrozumiały. Jak skutecznie zarządzać, nie tracąc ludzkiego oblicza" - Scott Kim - "The Effective Manager" - Horstman, Mark - "Pierwsze 90 dni. Sprawdzone strategie ułatwiające liderom wejście na najwyższe obroty szybciej i mądrzej" - Watkins Michael D. - "Coaching for Performance" - Whitmore John **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=113odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=113odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=113odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=113odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=113odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=113odcinek)
10/10/202217 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Książki dla menedżerów i przedsiębiorców: 5 przydatnych tytułów #112

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy sobie o tym, jakie książki dla managerów i przedsiębiorców polecam. Z każdego z tych tytułów da się wyciągnąć esencję, myśl, anegdotę, lub poboczny wątek, który może być przydatny na Twojej drodze zawodowej, w relacjach z pracownikiem i nie tylko. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=112odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=112odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=112odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=112odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=112odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=112odcinek)
10/3/202220 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Dlaczego NIE WARTO obawiać się, że konkurencja zobaczy Twoje działania #111

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy sobie o tym, od czego zacząć reklamowanie się na Facebooku i Instagramie. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, ponieważ najtrudniejszą rzeczą, przez którą trzeba przebrnąć na samym początku, jest nie tyle skonfigurowanie reklamy, ile przygotowanie swojego konta, swoich zasobów reklamowych, aby uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości tj. utraty konta reklamowego, jego blokady, czy skradzenia go. W jaki sposób się zabezpieczyć i co po kolei przygotować? O tym będziemy mówić. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=111odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=111odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=111odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=111odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=111odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=111odcinek)
9/26/202218 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Jak przygotować konta reklamowe na FB, żeby UNIKNĄĆ BŁĘDÓW #110

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy sobie o tym, od czego zacząć reklamowanie się na Facebooku i Instagramie. Sprawa jest trochę bardziej skomplikowana, niż mogłoby się wydawać, ponieważ najtrudniejszą rzeczą, przez którą trzeba przebrnąć na samym początku, jest nie tyle skonfigurowanie reklamy, ile przygotowanie swojego konta, swoich zasobów reklamowych, aby uniknąć potencjalnych problemów w przyszłości tj. utraty konta reklamowego, jego blokady, czy skradzenia go. W jaki sposób się zabezpieczyć i co po kolei przygotować? O tym będziemy mówić. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=110odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=110odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=110odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=110odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=110odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=110odcinek)
9/19/202229 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Content marketing: Czego UNIKAĆ tworząc treści B2B #109

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy sobie o tym, dlaczego treści w Twojej firmie nie sprzedają. Nagrywałem już kiedyś podobny odcinek. Odcinek poświęcony najczęstszym błędom w content marketingu, z którymi spotykam się na warsztatach, szkoleniach, konsultacjach, rozmowach z przedsiębiorcami, marketerami, handlowcami etc. Natomiast stwierdziłem, że tamten odcinek nie wyczerpuje tematu, a być może nie porusza nawet najważniejszych powodów, przez które marketing treści w firmach B2B, e-commerce i nie tylko, nie działa. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=109odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=109odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=109odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=109odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=109odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=109odcinek)
9/12/202215 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

Płatna reklama w social media dla B2B: co WARTO wiedzieć #108

Dzisiaj konkretnie porozmawiamy sobie o płatnej reklamie w mediach społecznościowych dla firm z branży B2B. Mam wrażenie, że segment B2B jest jednym z najtwardszych do zgryzienia, jeżeli chodzi o przekonanie do pewnych rzeczy. Cały czas spotykam przedsiębiorców z działki B2B, którzy nie wierzą w potęgę internetu w swojej branży, albo uważają, że płatna reklama nie ma sensu. Dlatego opowiem Ci, w jaki sposób firma B2B powinna działać z płatnymi reklamami na kanałach takich jak Facebook, LinkedIn i Twitter. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=108odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=108odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=108odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=108odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=108odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=108odcinek)
9/5/202224 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Promowanie treści B2B: 8 BEZPŁATNYCH sposobów #107

W tym tygodniu konkretnie porozmawiamy sobie o dystrybucji treści w marketingu B2B i nie tylko. Założenie jest bardzo proste. W Content Marketingu jest za dużo o treści i za mało o marketingu. Mówimy w końcu o marketingu B2B, a docieranie do decydentów w tym obszarze jest niezwykle trudne. Dziś skupimy się na rozwiązaniach bezpłatnych. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=107odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=107odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=107odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=107odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=107odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=107odcinek)
8/29/202226 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Nie zaniedbuj TEGO w treściach B2B #106

W tym odcinku konkretnie porozmawiamy o wykorzystaniu treści w marketingu B2B, natomiast w trochę inny sposób niż robimy to zazwyczaj. Przeważnie mówi się o tym, jakie treści publikować, natomiast zaniedbuje się część związaną z promowaniem. Dowiedz się gdzie publikować i promować treści. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=106odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=106odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=106odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=106odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=106odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=106odcinek)
8/22/202218 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Co publikować na PROFILACH SPOŁECZNOŚCIOWYCH Twojej firmy? #105

W tym odcinku konkretnie porozmawiamy o tym, co publikować na naszych firmowych profilach w portalach społecznościowych. Odpowiedź może być ciekawa, ponieważ nie będzie wiązała się z konkretnymi typami postów, jakie powinieneś publikować, a z pewną filozofią podejścia, która może ułatwić Ci pracę z profilami. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=105odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=105odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=105odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=105odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=105odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=105odcinek)
8/16/202212 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Tak przeprowadzisz IDEALNĄ kampanię na Facebooku #104

W tym odcinku konkretnie porozmawiamy o tym, w jaki sposób pod kątem liczby zestawów reklam czy dobranych w nich grup docelowych powinna wyglądać Twoja idealna kampania na Facebooku. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=104odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=104odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=104odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=104odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=104odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=104odcinek)
8/8/202214 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

Średnia wartość koszyka: dlaczego jest taka WAŻNA? #103

W tym odcinku konkretnie porozmawiamy o jednej z najważniejszych metryk przy prowadzeniu sklepu internetowego. Można przełożyć ją także na inne kategorie biznesowe. Mowa o średniej wartości koszyka. Gdzie znaleźć tę metrykę? Jak ją obliczyć? Czemu jest ważna? Co zrobić, żeby tę średnią wartość zwiększać? Tego dowiesz się oglądając ten materiał. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=103odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=103odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=103odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=103odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=103odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=103odcinek)
8/1/202217 minutes
Episode Artwork

Te 4 pytania UŁATWIAJĄ działania w marketingu i sprzedaży #102

W tym odcinku porozmawiamy konkretnie na temat mojej autorskiej formuły, która ułatwia pracę marketingowo - sprzedażową. Są to cztery bardzo proste pytania. Jednak jak się domyślasz fakt, że pytania są proste nie oznacza, że odpowiedzi na nie będą łatwe. Obejrzyj ten odcinek i dowiedz się jak ten framework może pomóc w przygotowaniu treści oferty czy nawet reklamy. **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek) #4Pytania #Framework #ArturJabłoński
7/25/202217 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

Q&A z okazji SETNEGO odcinka programu, cz. II #101

** To jest druga część sesji Q&A zapoczątkowanej z okazji setnego odcinka podcastu “Konkretnie o marketingu”. W tym odcinku odpowiadam na pięć kolejnych Waszych pytań dotyczących marketingu.** **Moja agencja digitalk: **[https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek](https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek) **Mój blog:** [https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek](https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek) **Moje kursy online:** [https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek](https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_id=101odcinek)
7/18/202225 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Setny odcinek programu - okolicznościowe Q&A! #100

Kariera w marketingu i przyszłość reklam, czyli Q&A z okazji 100 odcinka podcastu
7/13/202224 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

2022 rokiem analityki, czyli nowości w Google Analytics 4. Mateusz Machulski #99

Rok 2022 określany jest w branży mianem roku analityki. Ma to związek z gorącym tematem, który wzięliśmy na warsztat w drugiej części naszej rozmowy, czyli "światem bez ciasteczek". Co to oznacza? Obejrzyj ten odcinek, a wszystkiego się dowiesz. Tutaj znajdziesz pierwszą część rozmowy: https://konkretnieomarketingu.podigee.io/98-nowy-odcinek
7/4/202238 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Wykluczenia w kampaniach na Facebooku #98

W tym odcinku konkretnie porozmawiamy o pewnym ustawieniu reklamy na Facebooku, które powinieneś stosować niezależnie od tego jak wielkie są Twoje miesięczne budżety reklamowe. Co to za ustawienie? Dowiesz się z tego odcinka, zapraszam!
6/27/202212 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Jakie zmiany przyniesie Google Analytics 4? Rozmowa z Mateuszem Machulskim #97

Mateusz Machulski to specjalista od analityki w naszym zespole. Z tej rozmowy dowiesz się o rewolucyjnych zmianach, które wprowadza Google Analytics 4. Jaki wpływ na nowe rozwiązania Google Analytics 4 mają urządzenia mobilne, z których korzystamy? Jakie czekają nas zmiany w tackowaniu danych? Mateusz opowie także o różnicach pomiędzy obecnym rozwiązaniem analityki google i nowo wprowadzanym, a także podpowie, jak wdrożyć GA4 na stronę WWW.
6/17/202240 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Marka osobista - jakie treści publikować? #96

Marka osobista pomaga w rozwoju biznesu, ponieważ automatycznie buduje ona markę firmy. Większość osób ma jednak dwa problemy związane z jej rozwijaniem: nie są przekonani czy są wystarczająco dużymi ekspertami, aby dzielić się swoją wiedzą oraz nie wiedzą o czym i w jaki sposób pisać. W dzisiejszym odcinku postaram się przedstawić kilka cennych wskazówek, które będą stanowić odpowiedź na oba te problemy. Zapraszam do odsłuchania!
6/8/202218 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Po jakim czasie uruchomić kampanię remarketingową? #95

Dlaczego ludzie porzucają koszyki? W jaki sposób możesz zapobiec temu zjawisku? Odpowiedzią na to pytanie jest oczywiście remarketing. W dzisiejszym odcinku opowiem o tym, po jakim czasie powinniśmy ścigać kampanią remarketingową osoby, które nie zdecydowały się na zakup Twojego produktu bądź usługi. Zapraszam do odsłuchania!
6/1/20229 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Zmęczenie reklamą na Facebooku - częstotliwość wyświetlenia reklamy a jej skuteczność #94

Prawdopodobnie nikt z nas nie lubi słuchać w kółko powtarzających się reklam w telewizji czy radiu. Nie jest do żadna przyjemność. Jak w takim razie odbieramy marketing internetowy? Czy w reklamie internetowej występuje zjawisko irytacji? Czy ma ona w późniejszym czasie wpływ na sprzedaż z takich reklam? Jeżeli tak, jak temu zaradzić? Zapraszam do odsłuchania odcinka!
5/25/202213 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

Automatyzacja reklam w Google i na Facebooku - zagrożenia, które widzę #93

Automatyzacja z całą pewnością ułatwia pracę marketerom. Co więcej, wykorzystywanie systemów do wykonywania określonych sekwencji zdarzeń, które są wypadkową zachowań użytkownika jest dziś bardzo popularne i przynosi niesamowite efekty. Jest też drugi jej wymiar, ciągle rozwijany, czyli automatyzacja tworzenia reklam w systemach płatnych typu Facebook czy Google. Co nas czeka, jeżeli reklamy płatne zostaną w pełni zautomatyzowane? Jakie niesie to za sobą zagrożenia? Zapraszam do odsłuchania odcinka!
5/18/202218 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Jak dobrać grupę docelową do kampanii reklamowej? #92

Jak dotrzeć z reklamą do konkretnych firm? W dzisiejszym odcinku podpowiem Ci, jak ustawić reklamę na konkretne firmy.
5/11/202214 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Marketing B2B: 6 typów treści, które powinieneś tworzyć. #91

W tym odcinku porozmawiamy sobie konkretnie o tym, jakie treści tworzyć (szczególnie jeśli reprezentujesz firmę B2B) na różnych etapach lejka zakupowego, a zwłaszcza na samym jego dole, więc tuż przed wysłaniem do Twojej firmy zapytania o potencjalną współpracę. linki: Moja agencja digitalk: https://digitalk.pl/uslugi/?utmsource=podcast&utmmedium=cpc&utm_campaign=91odcinek Mój blog: https://arturjablonski.com/artykuly/?utmsource=podcast&utmmedium=cpc&utm_campaign=91odcinek Moje kursy online: https://arturjablonski.com/kursy/?utmsource=podcast&utmmedium=cpc&utm_campaign=91odcinek
5/4/202223 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Najlepsze metody budowania bazy mailingowej #90

E-mail jest tym kanałem, który zarówno w B2B, e-commerce, jak i każdym innym segmencie rynku może przynosić niesamowite efekty sprzedażowe. Ma charakter bardzo zindywidualizowany, jest nastawiony na osobisty kontakt z odbiorcą. W tym odcinku opowiem Ci o budowaniu bazy mailingowej oraz o tym, jak zachęcić jak największą liczbę osób do dołączenia do Twojej bazy.
4/27/202221 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Jak dotrzeć z reklamą do osób, które nie były na Twojej stronie od miesięcy? #89

Poszukujesz najlepszych praktyk dotyczących retargetowania kampanii na Facebooku i Instagramie? Dziś opowiem Ci o tym, jak przygotować specyficzne targetowanie przydatne do docierania do osób, które już jakiś czas nie miały kontaktu z twoją marką.
4/20/202215 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Poznaj value ladder i ZWIĘKSZ swoją sprzedaż #88

W tym odcinku omawiam jedno z moich ulubionych narzędzi marketingowych, czyli wykres produktów i usług, inaczej value ladder, czy drabina wartości. Opowiadam jak je wykorzystać, by zacząć sprzedawać więcej. Po czym poznać, że to narzędzie sprawdzi się w Twojej firmie? - Masz w ofercie relatywnie drogi produkt, który nie sprzedaje się tak, jakbyś tego oczekiwał - Masz problem z mapowaniem produktów i zachęceniem klientów do kontaktu z Tobą - Chcesz ujarzmić temat up-sellingu I cross-sellingu. Zapraszam!
4/6/202214 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Kilkanaście przemyśleń o biznesie na 5 urodziny firmy #87

Moja firma, digitalk, kończy 5 lat. Sporo się przez ten czas nauczyłem. Postanowiłem zebrać swoje przemyślenia i nagrać podcast o tym, czego się przez ten czas dowiedziałem o prowadzeniu firmy i o sobie samym w tym kontekście.
4/1/202243 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Jak stworzyć case study, które zwiększy sprzedaż #86

Case study to taka treść, która działa na kilku etapach lejka marketingowego! Po tego typu lekturę sięgamy nie tylko gdy chcemy dowiedzieć się jak coś działa, ale również po to, by przekonać się o jakości konkretnego wykonawcy! W dzisiejszym odcinku posłuchasz o tym: Dlaczego warto tworzyć case study? Na jakie pytania odpowiada case study? Dobre case study, czyli jakie? Co powinno zawierać dobre case study?
3/23/202223 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Najnowsze zmiany w reklamach na Facebooku i Instagramie #85

Facebook i Instagram nieustannie się zmieniają. Ich systemy reklamowe również. Dlatego do dzisiejszego odcinka zaprosiłem specjalistę od reklam na Facebooku i analityka w digitalk, Janka Klaga. Omawiamy zmiany, które Facebook już wprowadził i zapowiada na najbliższe miesiące. Jak zmieni się optymalizacja reklam na Facebooku i Instagramie? Jak oceniamy te zmiany? Dowiesz się z odcinka.
3/16/202243 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Promocja sklepu internetowego - cele reklamowe na Facebooku dla e-commerce #84

Jaki cel reklamowy wybrać na Facebooku, by promować sklep internetowy na Facebooku? Jakie cele reklamowe najlepiej sprzedają dla e-commerce? Czym różni się od siebie sprzedaż z katalogu, konwersje czy aktywność - i po co w ogóle na Facebooku i Instagramie takie rozdzielenie? O tym opowiem Ci na własnych doświadczeniach w nowym odcinku podcastu.
3/9/202227 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Jak zarabiać na swojej wiedzy i twórczości? #83 (gość Robert Rachwał, myVOD.io)

Skąd się wziął pomysł na Mobile Trends? Czym jest i jak powstało myVOD.io? Czym myVOD.io różni się od innych konkurencyjnych platform do kursów online? Jak pozyskać pierwszych klientów po tym jak produkt zaczyna się rozwijać? O tym i nie tylko rozmawiam z Robertem Rachwałem, Executive Directorem Mibile Trends & myVOD.io myVOD - to narzędzie, które pozwala na zbudowanie i prowadzenie własnego serwisu do sprzedaży kursów, szkoleń i materiałów video! Linki: Moja agencja digitalk: https://digitalk.pl/uslugi/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_campaign=82odcinek Mój blog: https://arturjablonski.com/artykuly/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_campaign=82odcinek Moje kursy online: https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=cpc&utm_campaign=82odcinek
2/16/202244 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Jak napisać tekst o firmie na stronę www lub do oferty? #82

Przykładowy opis firmy - jedno z najczęściej wyszukiwanych haseł w Google, które można by podciągnąć pod copywriting. Strona „o firmie” lub „O nas” ma potencjał na jedną z najciekawszych i skłaniających do konwersji zakładek w B2B. Niestety, najczęściej to siedlisko powtarzalnych fraz, banałów i frazesów, z których nic nie wynika dla klienta. Z tego odcinka podcastu dowiesz się, jak napisać tekst o firmie, by był ciekawy i wpływał na decyzje zakupowe.
2/9/202218 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

Porzucone koszyki - jak im zapobiec i jak je odzyskać? #81

Produkty dodawane do koszyka zdecydowanie częściej są porzucane niż kupowane - taka jest brutalna prawda o rynku e-commerce. W tym odcinku przedstawiam badania i analizy z kilku źródeł, by omówić, dlaczego klienci porzucają koszyki. Dzięki temu będziesz w stanie odnieść swoje wyniki do branżowej średniej. Porozmawiamy również o tym, jakich typowych błędów na stronie uniknąć, by więcej transakcji było finalizowanych.
2/2/202223 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Co testować w reklamie na Facebooku? #80

Ten odcinek jest dla Ciebie jeśli: - jesteś osobą odpowiedzialną za reklamę na Facebooku w swojej własnej firmie, w firmie B2B, robisz reklamy dla e-commerce - co miesiąc wydajesz na reklamę na Facebooku i Instagramie kilka tysięcy złotych miesięcznie to ten odcinek jest dla Ciebie! Case study mojej agencji: https://digitalk.pl/case-studies/?utm_source=podcast&utm_medium=link&utm_campaign=80cotestowac Sprawdź moje kursy: https://arturjablonski.com/kursy/?utm_source=podcast&utm_medium=link&utm_campaign=80cotestowac Mój blog: https://arturjablonski.com/?utm_source=podcast&utm_medium=link&utm_campaign=80cotestowac Moja agencja: https://digitalk.pl/?utm_source=podcast&utm_medium=link&utm_campaign=80cotestowac
1/25/202223 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

Gotowe grupy docelowe dla e-commerce #79

Wiele osób działających w e-commerce codziennie zadaje sobie pytanie, czy Facebook to dobry kanał sprzedaży. Gdy się do niego przekonają to pojawia się pytanie, jakie grupy odbiorców wykorzystać do skalowania biznesu! ** Jakie grupy odbiorców najlepiej sprzedają w e-commerce?** Poznaj moje propozycje niestandardowych grup odbiorców, które sprzedają w reklamach na Facebooku i Instagramie w e-commerce. Dzisiejszy odcinek podcastu - O gotowych grupach odbiorców dla e-commerce będzie niesamowicie przydatny dla: 1. Osób, które samodzielnie konfigurują reklamy na Facebooku i Instagramie, 2. Osób pracujących w agencjach, poszukujących inspiracji na kampanie reklamowe dla działu wykonawczego
1/18/202219 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Jak zbudować i rozwinąć własny sklep internetowy? Historia ModnaKiecka.pl #78

W dzisiejszym odcinku rozmawiamy z Wojciechem Michalakiem, właścicielem sklepu ModnaKiecka.pl, wieloletniego klienta mojej agencji, digitalk. Rozmawiamy o historii marki - od początków w formie sprzedaży na Allegro po przeniesienie na własną platformę. Jeżeli chcesz wiedzieć, jak zbudować własny sklep internetowy, jak rozwijać sklep i skalować w nim sprzedaż oraz jakie bariery wzrostu pojawiają się po drodze (i co zrobić, by je ominąć!) - ten odcinek jest dla Ciebie. Moim drugim rozmówcą jest lider projektu z ramienia digitalk, Marek Gwóźdź, nasz marketing manager i specjalista od Facebook Ads zaangażowany od lat właśnie w ten projekt i tę markę.
1/11/202255 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Najlepsze książki dla przedsiębiorców, managerów, marketerów i sprzedawców, które przeczytałem w 2021 roku #77

Przeczytałem w tym roku 83 książki, spośród których wybrałem 8 książek dla przedsiębiorców, marketerów i sprzedawców, które uważam za najciekawsze i godne uwagi. Koniecznie nadrób te lektury w 2022, jeżeli jeszcze nie masz ich na swojej czytelniczej liście. Przy rekomendacji każdej książki dzielę się krótką refleksją po jej lekturze lub jedną kluczową myślą, którą z niej wyniosłem. Miłej lektury!
12/23/202122 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Model POEM a content marketing w B2B i nie tylko #76

Jest pewna strategia marketingowa, która jest najczęściej polecana przez osoby zajmujące się content marketingiem. „Be everywhere” - radzą - „Bądź wszędzie”. Pytanie tylko, co oznacza owe „wszędzie”? Czy w każdym kanale musimy prowadzić działania samodzielne? A może jest na to inny sposób lub inne podejście? Jest i warto o nim pomyśleć. A by je w pełni zrozumieć, możemy odwołać się do klasycznego modelu podziału mediów, czyli modelu POEM.
12/10/202116 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Czego o strategii komunikacji marketingowej i sprzedażowej możesz się nauczyć od „zwykłego proszku" #75

Budowanie strategii komunikacji marketingowej lub tworzenie strategii komunikacji sprzedażowej to ciężkie zadania. Każdy z nas tkwi mocno w swoich projektach, procedurach i firmie, ciężko jest więc czasami odpowiedzieć nawet na najprostsze pytania - o swoje przewagi konkurencyjne, wyróżniki na tle innych firm z branży. Co więcej, trudno jest odpowiedzieć na nie w ten sam sposób. Jest na to jedno ćwiczenie, które zazwyczaj robię z uczestnikami swoich warsztatów: ćwiczenie o zwykłym proszku. Na czym polega ta technika i jak może pomóc Ci tworzyć lepsze kampanie marketingowe lub usprawnić prospecting działu handlowego - tego dowiesz się z dzisiejszego odcinka
12/3/202114 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Marketing B2B na rynkach zagranicznych i wprowadzanie produktu na nowe rynki (gość: Agnieszka Gajda, Avionaut) #74

Jak wygląda marketing B2B na rynkach zagranicznych - francuskim, niemieckim, brytyjskim? Jak wprowadzić markę na nowy rynek? Jak w budowaniu kanałów dystrybucji i we wsparciu sprzedaży pomóc może marketing internetowy? O tym rozmawiam z Agnieszką Gajdą z firmy Avionaut - marki, która jest klientem mojej agencji digitalk. Tę - poza mną - reprezentuje również opiekunka projektu z ramienia agencji, Anita Karpińska.
11/24/20211 hour, 2 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

Jak zbudować marketplace i narzędzie marketingowe dla branży medycznej? Marcin Fiedziukiewicz, Kliniki.pl #73

Kliniki.pl to marketplace w branży medycznej, a jednocześnie narzędzie marketingowe dla klinik. Jednocześnie to klient mojej agencji digitalk. Rozmawiamy o tym, jak rozwija się firmę w branży medycznej, jakie są oczekiwania pacjentów klinik i pracujących w nich lekarzy czy jak dobrze prowadzony content marketing wspiera sprzedaż B2B.
11/19/20211 hour, 43 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Jak prowadzić spotkania z zespołem? #72

Jak lepiej prowadzić spotkania zespołu? Jak je rozpoczynać, a jak je kończyć? Co zrobić, żeby rzeczy ustalone na spotkaniu nie umykały uczestnikom tuż po jego zakończeniu? Na te i inne pytania odpowiadam w najnowszym odcinku swojego podcastu. Co robić, by spotkania zespołu były efektywne - tak te online, jak i offline - przedstawiam w oparciu o praktyki, które wdrożyliśmy w digitalk. Mam nadzieję, że dzięki temu Twoje zebrania zespołu i inne spotkania projektowe również będą lepsze
11/10/202123 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Jak poprawić komunikację w zespole - Praca asynchroniczna #71

Jak poprawić komunikację w zespole? Jest wiele problemów, które stają nam na drodze do efektywnej komunikacji w teamie. Niezależnie od tego czy pracujesz zdalnie, czy w biurze, na drodze stają nam te same rzeczy, zmieniają się tylko narzędzia. Dlatego dziś w podcaście wprowadzam Cię w świat komunikacji asynchronicznej, jednak nie poprzestaję na jej gloryfikowaniu. Pokazuję minusy tego rozwiązania i tłumaczę, w jaki sposób można im przynajmniej częściowo zaradzić. Zachęcam do wysłuchania!
11/4/202119 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Jak dotrzeć z reklamą do konkretnych firm? #70

Jednym z najczęstszych pytań, które słyszę od prezesów i marketerów w firmach B2B jest „Jak dotrzeć z reklamą do konkretnych firm?”. Jest kilka systemów reklamowych, w których da się to zrobić, ale tak naprawdę skutecznie możliwe jest przede wszystkim na Linkedinie. W dzisiejszym odcinku pokażę Ci, jak ustawić reklamę na konkretne firmy - a są na to co najmniej dwa sposoby i kilka rzeczy, o których należy przy ustawianiu reklamy na konkretne firmy pamiętać.
10/29/202112 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Jak generować wartościowy ruch na stronie internetowej z kampanii na Facebooku? #69

Kampanie reklamowe na Facebooku są tylko pozornie proste. W praktyce trzeba mocno wgryźć się w algorytm nimi kierujący, by wyciągnąć maksimum możliwości z systemu. Jedną z przeszkód na drodze do sukcesu może okazać się generowanie wartościowego ruchu na stronie internetowej. Nie zawsze oczywiste rozwiązanie - cel kampanii pod nazwą „Ruch” - będzie najlepszym rozwiązaniem. Co wtedy zrobić? O tym w dzisiejszym odcinku.
10/22/202116 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Mity o reklamie na Facebooku, w które nie warto wierzyć #68

Reklama na Facebooku to temat, wokół którego narosło wiele mitów. Ile z nich jest prawdą, a ile nie? W nowym odcinku podcastu wziąłem na warsztat 5 mitów o reklamie na Facebooku, z którymi spotykam się w swojej pracy najczęściej i wszystkie staram się zwalczać. Staram się również wyjaśniać, skąd właściwie się wzięły i dlaczego nie należy w nie wierzyć.
10/15/202125 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Jak sprzedawać meble przez internet? (Krystyna Dziewanowska - Mebloscenka) #67

Sprzedaż mebli przez internet uchodzi za trudną. Szczególnie gdy mówimy o produktach premium. Czy tak jest w istocie?
10/7/202155 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Faza uczenia się reklamy na Facebooku - co to jest #66

Reklamą na Facebooku rządzi pewna mechanika. To tak zwana „faza uczenia się”. Od niej tak naprawdę zależy, jak szybko i jakie wyniki uda Ci się osiągnąć. Jeżeli zadajesz sobie pytania w stylu: czy mogę edytować swoją reklamę na Facebooku, jak często zmieniać reklamę na Facebooku czy po jakim czasie wyłączać reklamy (o ile w ogóle) - to one wszystkie powiązane są właśnie z fazą uczenia się. Dowiedz się, jak ona działa i poznaj odpowiedzi na wymienione pytania z mojego nowego odcinka.
9/29/202121 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Thank you page - jak zoptymalizować stronę podziękowania za zakup #65

Strona podziękowania za zakup - thank you page - to ostatni etap ścieżki zakupowej klienta. Ale czy całej jego przygody z marką? Zdecydowanie nie! Tuż po konwersji, jak i wiele tygodni później, możemy (i powinnismy!) zrobić dużo więcej, by rozwijać relację i lojalizować odbiorcę. Dlatego mam dziś dla Ciebie kilka pomysłów na temat tego, co zaoferować swojemu konsumentowi tuż po konwersji - od zniżek po dodatkowe materiały.
9/24/202118 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

Format reklamowy na Facebooku, z którego nie korzystasz, a powinieneś! #64

Formaty reklamowe na Facebooku są proste. Widzisz wideo, zdjęcie produktu, kartę w karuzeli. Klikasz i przechodzisz na stronę. Ale nie wszystkie tak działają! Jest jeden rzadko wykorzystywany format reklamowy, który nazywa się kolekcja. Pozwala opowiedzieć historię marki, a nawet zaprojektować mini stronę internetową wewnątrz Facebooka. Jak działa, jakie wyniki osiąga i kiedy warto z niego korzystać - o tym rozmawiam z Anitą Karpińską z mojej agencji, digitalk - fanką tego formatu.
9/8/202125 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Onboarding I rekrutacja pracownika w digitalk - jak wygląda? #63

Onboarding to jeden z najważniejszych procesów w firmie. To od niego zależy czy dobre wrażenie, jakie kandydat zrobił na nas podczas rekrutacji - i my na nim! - uda się utrzymać oraz przełożyć na codzienną pracę. Jakość wdrożenia to jakość przyszłej pracy. O tym, jak wygląda onboarding w mojej agencji, digitalk, rozmawiam z Katarzyną Krzyżanowską - team leaderką w digitalk właśnie. Odkrywamy karty i pokazujemy krok po kroku cały proces - od zakończenia rekrutacji po przebieg pracy w pierwszych tygodniach. Ku inspiracji.
9/3/202159 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Blog firmowy - jak go prowadzić? #62

Małe firmy prowadzące bloga generują ponad 120% więcej leadów niż firmy, które tego nie robią. W nowym odcinku mojego podcastu dowiesz się, jak publikować wpisy na blogu w zależności od tego co jest Twoim celem. Podpowiem Ci też, z jakich narzędzi skorzystać, aby odnaleźć tematy, które zainteresują czytelnika. O czym pisać i skąd czerpać najwięcej inspiracji? Na to i inne pytania udzielam odpowiedzi. Miłego słuchania!
8/18/202121 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Content marketing a aktualizacja treści #61

Content marketing nie powinien sprowadzać się wyłącznie do tworzenia nowych treści. Równie ważna jest aktualizacja już istniejących. W nowym odcinku mojego podcastu dowiesz, się, jakimi kryteriami kieruję się, gdy wybieram content do aktualizacji. Dlaczego w ogóle aktualizacja treści jest tak ważna dla content marketingu Twojej firmy? Jak zabrać się za cały proces, co to może dać i jakie treści aktualizować? Na wszystkie te pytania udzielam odpowiedzi. Miłego słuchania!
8/11/202118 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Content marketing - 6 najczęstszych błędów #60

Wielu marketerów nie wykorzystuje potencjału content marketingu. Zaczynają swoją kampanię, ale kiedy nie przynosi efektów, rezygnują. Tylko kto jest temu winny - content czy marketer? Content marketing to nie tylko tworzenie treści na bloga czy social media. Bez odpowiedniej promocji i dystrybucji stworzonych treści z content marketingu zostaje nam sam "content". Przygotowałem dla Ciebie listę 6 błędów w content marketingu, które z mojej perspektywy najczęściej stoją za porażką inwestycji czasu lub środków w marketing treści.
8/4/202118 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Jak być bardziej produktywnym? Moje metody zarządzania sobą w czasie #59

Przygotowałem dla Ciebie praktyczne przykłady, które sam wykorzystuję przy organizacji swojego czasu, nie tylko pracy. Opowiem Ci o tym, jak zorganizowałem swój tydzień pracy. Starałem się poruszyć tematy, które nie pojawiają się zbyt często w innych materiałach tego typu, a rzeczywiście wpłynęły na moją produktywność. Mam nadzieję, że pomogą i Tobie lepiej zarządzać sobą w czasie.
7/27/202123 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Największy błąd w reklamie na Facebooku, jaki możesz popełnić #58

Każdy z nas nieustannie szuka sposobów na optymalizację i poprawę wyników swoich reklam. Eksperymentujemy, szukamy inspiracji, porad, trafiamy na case studies i różne tricki optymalizacyjne, które staramy się wdrożyć w naszych kampaniach. Zazwyczaj zapominamy wtedy o błędach, które możemy popełnić przy testowaniu nowych rozwiązań, a przynajmniej do takiego wniosku dochodzę podczas audytowania kont reklamowych. Posłuchaj, jaki jest największy błąd w reklamie na Faceooku, który możesz popełnić i jak skutecznie testować nowe rozwiązania w swoich kampaniach.
7/21/202111 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Narzędzia, które każda firma powinna zainstalować na stronie internetowej #57

Przygotowałem dla Ciebie odcinek, w którym nie tylko opowiem Ci o samych narzędziach, które możesz zainstalować na swojej stronie internetowej, ale przede wszystkim o celach, które pomogą Ci realizować.
7/14/202122 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Umiejscowienia w reklamie na Facebooku i Instagramie #56

Kiedy konfigurujemy reklamę na Facebooku i Instagramie poprzez Menadżera Reklam, przechodzimy po kolei przez 3 etapy ustawień (wybór celu, zestaw reklam, kreacja). Na poziomie zestawu reklam jednym z kluczowych ustawień jest wybór umiejscowień, czyli sekcja odpowiadająca za konfigurację tego, gdzie nasza reklama będzie się wyświetlać. Menadżer reklam daje nam wybór, możemy albo skorzystać automatycznych umiejscowień lub skonfigurować je ręcznie. Czy warto skorzystać z opcji ręcznego umiejscowienia? Opowiem Ci o tym w dzisiejszym odcinku mojego podcastu.
7/7/202118 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

Wskaźniki niestandardowe w reklamie na Facebooku #55

Czym są niestandardowe wskaźniki w reklamie na Facebooku? Mówiąc najprościej, jest to możliwość do konfigurowania dodatkowych parametrów, które będą wyświetlały się w menadżerze reklam i wygenerowanych przez nas raportach. Dzięki niestandardowym wskaźnikom będziesz mógł sprawdzić średnią wartość koszyka w Twoim sklepie internetem, współczynnik konwersji czy inny, przygotowany przez Ciebie wskaźnik, bezpośrednio w panelu reklamowym Facebooka. Jest to szczególnie przydatne dla osób, dla których Google Analytics jest jedynie uzupełnieniem danych, które są dostępne w menadżerze reklam na Facebooku. Być może dzięki wskaźnikom niestandardowym będziesz mógł przyspieszyć swoją pracę, zrezygnować z Google Analytics i wszystkie raporty utrzymywać w jednym systemie?
6/23/202115 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

Egobait - strategia tworzenia treści #54

Egobait jest strategią tworzenia treści opartych o inne osoby i ich zasoby. Dzięki tej technice możesz dotrzeć do odbiorców treści, które zgromadziły się wokół osób, które zaprosisz do wystąpienia czy artykułu gościnnego. Dowiedz się, w jaki sposób wykorzystać "egobaity" do zwiększenia zasięgu Twoich treści.
6/16/202123 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

Optymalizacja reklam na Facebooku - zdarzenia optymalizacji #53

Posłuchaj, jak zdarzenia optymalizacji mogą pomoc w podniesieniu skuteczności Twoich reklam na Facebooku. Zdarzenia optymalizacji z pozoru wydają się funkcją dla zaawansowanych, jednak w praktyce są kluczowym elementem dla powodzenia Twoich reklam. Nawet jeżeli dopiero startujesz ze swoimi reklamami na Facebooku, a przykładowo rozwijasz sklep internetowy albo jesteś firmą B2B i zależy Ci na dostarczeniu większej ilości leadów do Twojej firmy.
6/2/202114 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Pozyskiwanie kontaktów na Facebooku - 3 rzeczy, o których musisz pamiętać #52

Reklamy kontaktowe na Facebooku to skuteczny i całkiem efektywny sposób generowania leadów. Mimo to wciąż rzadko spotykany. A szkoda, ponieważ daje wiele możliwości i jest jednym z moich ulubionych celów reklamowych. Posłuchaj o 3 rzeczach, o których musisz pamiętać, uruchamiając kampanię Lead Ads na Facebooku, aby poprawić jej skuteczność.
5/26/202112 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Copywriting sprzedażowy - technika 3Z #51

W 51 odcinku podcastu pokażę Ci, że pisane, które wielu osobom kojarzy się z czynnością niesamowicie trudną, wcale taką trudną rzeczą być nie musi. Z mojej perspektywy praca nad tekstem jest czynnością "pół kreatywną", co oznacza, że bierzemy na warsztat jakąś rzecz - usługę czy produkt, którą mamy opisać, a następnie sprowadzamy ją do pewnych ram myślenia o tej rzeczy. W przypadku języka korzyści pewną ramą myślową jest technika 3Z: zdrowie, zysk i związki. Posłuchaj, w jaki sposób wykorzystać technikę 3Z w swojej codziennej pracy nad tekstem.
5/19/202116 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Reklama na Facebooku i e-mail marketing #50

Jeżeli chodzi o łączenie działań marketingowych reklamowych na Facebooku z e-mail marketingiem, to masz do dyspozycji szereg możliwości. Jedną z najbardziej znanych jest możliwość wgrania bazy e-mail bezpośrednio do Facebooka dzięki grupom niestandardowych odbiorców. Czy jest to rozwiązanie najlepsze i jakie istnieją alternatywy? W jaki sposób najlepiej łączyć e-mail marketing z reklamami na Facebooku? Dowiesz się tego z niniejszego odcinka mojego podcastu.
5/5/202114 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Reklama na Facebooku i reklama na Linkedinie - jak je łączyć? #49

Z mojego doświadczenia jedną z najlepszych metod na dotarcie do trudnych, naprawdę precyzyjnych grup docelowych na Facebooku jest łączenie działań reklamowych z innymi kanałami. Przykładowo, jeżeli Twoim celem jest dotarcie do sektora B2B, to samo targetowanie reklam w oparciu opcje reklamowe Facebooka może nie wystarczyć. Pokażę Ci, jak w prosty sposób wyłowić Twoją grupę docelową na Linkedinie, a następnie przenieść ją na Facebooka.
4/28/202113 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Marka osobista i rozwój firmy - zagrożenia, o których się nie mówi #48

Na warsztat dzisiejszego odcinka wziąłem temat bardzo mi bliski, czyli wpływ marki osobistej na rozwój firmy. Zazwyczaj temat marki osobistej pojawia się w kontekście jej budowy. Rzadko kiedy możemy spotkać się z pytaniem, jakie zagrożenia płyną z budowy marki osobistej w kontekście rozwoju firmy. Z tego odcinka podcastu dowiesz się, z jakimi problemami, które były związane z marką osobistą, napotkałem podczas budowy agencji digitalk oraz w jaki sposób udało nam się je rozwiązać w naszym zespole.
4/14/202114 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

Jak targetować reklamy na LinkedIn #47

Dobrze dobrana grupa docelowa to podstawa każdej kampanii reklamowej. Jest ona szczególnie istotna w przypadku reklam kierowanych do B2B. Zanim uruchomisz swoją kampanię na LinkedInie, dowiedz się, jakie narzędzia są Ci oferowane i jak je wykorzystać do określenia Twojej grupy docelowej. eżeli chcesz dowiedzieć się więcej o reklamie na LinkedIn, to zapraszam Cię do zapoznania się z moim kursem "Skuteczna reklama na LinkedInie": https://arturjablonski.com/kurs/kurs-online-skuteczna-reklama-na-linkedin/
4/7/202112 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

3 ważne pytania o remarketing na Facebooku #46

Remarketing na Facebooku (i nie tylko) to potężne narzędzie marketingowe. Pozwala nam precyzyjnie dotrzeć nie tylko do osób, które odwiedziły naszą stronę, ale i wyodrębnić grupy docelowe według częstotliwości wizyt czy odwiedzin konkretnej podstrony, na przykład zakładki kontakt. Trudno więc się dziwić, że remarketing uchodzi za najważniejszy typ kampanii. Zazwyczaj dzięki niemu generujemy największą sprzedaż. Przekonaj się, jakie 3 ważne pytania dotyczące remarketingu na Facebooku najczęściej zadają mi uczestnicy organizowanych przeze mnie szkoleń i warsztatów oraz w jaki sposób pomagam im w optymalizacji ich kampanii remarketingowych.
3/31/202120 minutes
Episode Artwork

Testy reklam na Facebooku (i nie tylko) - jak je dobrze przeprowadzić #45

W jaki sposób podejść do testów reklam na Facebooku? Każdemu marketerowi marzą się kampanie reklamowe, które są idealnie dopasowane do grupy docelowej i osiągają piorunujące wyniki. Niestety, taki strzał zdarza się bardzo często. Zdecydowana większość skutecznych kampanii reklamowych na Facebooku są testy i prawidłowe analizowanie ich wyników. Dowiedz się, w jaki sposób ja podchodzę do tematu testów reklam na Facebooku (i nie tylko), dzięki czemu zwiększysz efektywność swoich reklam.
3/24/202119 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

Jak targetować reklamy na Facebooku po zainteresowaniach #44

Wokół dobierania odpowiednich zainteresowań do targetowania reklam na Facebooku narosło sporo mitów. Przede wszystkim dotyczących tego, na jakiej podstawie Facebook przypisuje ludzi do poszczególnych zainteresowań. W dzisiejszym odcinku opowiem Ci jak targetować reklamy na Facebooku po zainteresowaniach właśnie. Rozprawię się z kilkoma popularnymi mitami, a także opowiem Ci, w jaki sposób ja wykorzystuję zainteresowania do targetowania moich reklam. Przygotowałem też dla Ciebie 6 gotowych porad, które pomogą Ci nie tylko zrozumieć, jak działają zainteresowania, ale i zoptymalizować Twoje kampanie reklamowe.
3/17/202127 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

One time offer. Kiedy stosować. Co daje i jak to zrobić? #43

One time offer jest specjalnym typem oferty, która staje się dostępna, dopiero gdy ktoś spełni określone reguły. Przykładowo zakupi tańszy produkt czy zapisze się na jakiś materiał. Poznaj mechaniki, którymi rządzi się one time offer oraz w jaki sposób ja wykorzystuję jednorazowe oferty do zwiększenia sprzedaży moich kursów online.
3/10/202120 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

Jak się zdaje i jak wygląda egzamin certyfikujący Facebooka #42

Udało mi się zdać dwa egzaminy Facebooka i zostałem certyfikowanym specjalistą ds. planowania kampanii oraz zakupu mediów. W Polsce, przynajmniej na ten moment, nie ma wielu certyfikowanych specjalistów Facebooka, a z pewnością ich certyfikaty są mniej popularne od tych oferowanych przez Google.
3/3/202124 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

Modele atrybucji na Facebooku #41

Marzeniem każdego przedsiębiorcy byłaby sytuacja, kiedy ktoś od razu po wejściu na stronę internetową dokonuje konwersji. Szczególnie w przypadku sklepów internetowych. Niestety, pomimo naszych najszczerszych chęci najczęściej tak się nie dzieje. W większości przypadków pierwsza wizyta jest dopiero początkiem drogi do konwersji. Dziś opowiem Ci o atrybucji na Facebooku. Pomogę zrozumieć, w jaki sposób analizować skuteczność Twoich kampanii reklamowych na ścieżce zakupowej klienta. Szczególny nacisk położę na wymuszoną zmianę domyślnego modelu atrybucji na Facebooku z 28 na 7 dni.
2/17/202117 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Jeśli nie e-book, to co? Pomysły na lead magnety #40

Szukasz pomysłu na lead magnet, który rozbuduje Twoją bazę kontaktów? Jednym z najpopularniejszych pomysłów jest e-book. Rozbudowany materiał, który przesyłamy swoim nowym subskrybentom w zamian za pozostawienie swojego adresu mailowego. Jeśli jednak nie e-book, to co możemy zaproponować? Przygotowałem dla Ciebie listę aż 9 gotowych pomysłów, które wykorzystuję osobiście oraz w agencji digitalk przy pracy dla naszych klientów i partnerów biznesowych.
2/10/202127 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

iOS14 Apple i jego wpływ na reklamy na Facebooku #39

Nowa wersja systemu Apple - iOS14 - zmienia sposób, w jaki działać będą również reklamy na Facebooku. Zmiany w zakresie remarketingu, optymalizacji czy atrybucji - to wszystko rzeczy, które działać będą od teraz inaczej. Co się zmieni i jak temu zaradzić? O tym dowiesz się z tego odcinka. Wiedzą na temat iOS14 podzieliła się Maja Czerwińska - Team Leader w mojej agencji digitalk.
2/3/202132 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

Dlaczego Twój lead magnet nie konwertuje #38

Dziś przygotowałem dla Ciebie odcinek o tym, dlaczego Twój lead magnet może nie konwertować. Znajdziesz w nim 6 gotowych odpowiedzi i moich przemyśleń dotyczących skuteczności "magnesów na leady". W odcinku zachęcę Cię do spojrzenia na lead magnety nie tylko z perspektywy rozbudowy swojej bazy kontaktów, ale przede wszystkim jako metody na dotarcie do trudnych grup docelowych. Jestem głęboko przekonany, że jeżeli zadbasz o każdy z omówionych przeze mnie punktów, to Twoje materiały będą częściej czytane, oglądane czy słuchane, a przede wszystkim przełożą się na klientów. Czego oczywiście z całego serca Ci życzę. Skontaktuj się ze mną: [email protected]
1/20/202120 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Jak dziś zacząłbym szukać pracy w marketingu? #37

Zastanawiasz się jak skutecznie szukać pracy w marketingu? Przygotowałem dla Ciebie garść inspiracji z moich własnych doświadczeń. Wysłuchaj mnie i dowiedz się, jak udało mi się dostać pierwszą pracę w Onecie i dlaczego swoje CV przesłałem w stylu szlacheckim. Opowiem Ci także, jak kilku moich pracowników aplikowało do pracy w [digitalk](https://digitalk.pl/). Szukasz pracy w marketingu i chcesz wypróbować zdobytą dzisiaj wiedzę? Skontaktuj się ze mną [email protected] Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com Zamów książkę "Zrozumieć Marketing": [https://www.zrozumiecmarketing.pl/](https://www.zrozumiecmarketing.pl/)
1/12/202113 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

Jak promowałem kursy online w 2020 i ile na nich zarobiłem #36

Końcówka roku to doskonały czas na podsumowania. W codziennej pracy, biegając "od pożaru do pożaru" trudno przysiąść i docenić to, co udało się osiągnąć. Od pewnego czasu na swoim profilu na Facebooku i LinkedIn publikuję podsumowania dotyczące moich projektów związanych ze szkoleniami czy rozwojem agencji digitalk. Chcę też podsumować jeden z ważniejszych moich projektów w postaci kursów online. Szczególnie że mamy tutaj do czynienia z twardymi pieniędzmi, dzięki czemu mogłem porównać wydatki na marketing, zwrot z inwestycji czy sumę przychodów. I to właśnie do podsumowania sprzedaży moich kursów online chcę Cię dzisiaj zaprosić. Wysłuchaj mnie, by dowiedzieć się, w jaki sposób promowałem kursy online w pandemicznym 2020 roku i jak mi ta promocja wyszła. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com
1/6/202124 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

Jak dobierać kanały contentowe #35

Kanałów marketingowych jest mnóstwo. Kanałów, w których w związku z tym można publikować treści równie dużo. Które z nich wybrać? Czym się kierować przy wyborze? Działać jednocześnie we wszystkich czy, wręcz przeciwnie, skupić się na jednym wybranym? Te pytania adresuję w najnowszym odcinku mojego podcastu, z którego dowiesz się, jak wybrać kanały do działań content marketingowych. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com
12/16/202014 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Jak prosić o polecenia i rekomendacje? #34

Polecenia, rekomendacje, pozytywne opinie czy case study - to wszystko rzeczy, które są bardzo przydatne do rozwoju firmy i pozyskiwania nowych klientów. Jednocześnie są to rzeczy, które bardzo trudno uzyskać. Dlatego w dzisiejszym odcinku opowiem Ci jak ja i mój zespół digitalk pozyskujemy polecenia i rekomendacje od firm, z którymi współpracujemy. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com
11/25/202013 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

Jak promuje się elegancką modę męską? Wywiad z Michałem Kędziorą #33

Michał Kędziora, szerzej znany jako Mr Vintage od przeszło 10 lat prowadzi wielokrotnie nagradzanego bloga o eleganckiej modzie męskiej. Michał jest autorem dwóch książek, w tym bestsellerowego poradnika "Jak się ubrać". Wysłuchaj naszej rozmowy, dzięki której lepiej poznasz Michała, dowiesz się jak doszło do jego współpracy z Lancerto i odkryjesz kulisy promocji mody męskiej w Internecie. Linki: https://mrvintage.pl/ https://www.lancerto.com/pl/odziez/kolekcje/lancerto-mrvintage.html https://www.facebook.com/MrVintageBlog https://instagram.com/michalkedziora/ Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com
11/18/202054 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Jak przenieść firmę szkoleniową do Internetu? Dawid Leśniakiewicz - Giganci Programowania #32

Case study współpracy Digitalk i Gigantów Programowania
11/11/202051 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

Problemy algorytmiczne czy problemy strategiczne? #31

Rozwijam kwestię pytań, które padają na moich szkoleniach.
11/4/202011 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Jak zacząć sprzedawać na Amazonie? Wywiad z Szymonem Niestryjewskim #30

Konkretne obserwacje, rady i polecenia od osoby, która na Amazonie sprzedaje już kilka lat.
10/28/202059 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Narzędzia, z których korzystam #29

Narzędzia, których używam do pracy. Dla efektywności i wygody.
10/20/202023 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Pytania i Odpowiedzi o reklamę na Facebooku #28

Daj mi znać, czy taka forma Ci odpowiada.
10/7/202021 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

Jak poznać, które firmy wchodzą na Twoją stronę? #27

Narzędzie, którego używam, aby zobaczyć: jak, kiedy i kto odwiedza moje media.
9/30/202050 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Remarketing na Facebooku - jak robić go dobrze #26

W tym odcinku powiem o błędach w remarketingu i o tym, jak je poprawić. Dodam też kilka rad jak ulepszyć remarketing.
9/22/202019 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

Grupy podobnych odbiorców #25

Zaawansowana opcja w reklamach na FB, która wcale nie jest taka trudna.
9/8/202022 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Technika copywriterska, dzięki której Twoje teksty reklamowe będą lepsze #24

Pisanie tekstów i copywriting. Jak się to robi dobrze?
9/1/202017 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Menadżer Firmy na Facebooku #23

Odpowiadam na jedno z najczęstszych pytań, zadawanych na moich szkoleniach.
8/25/202026 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

Płatne reklamy w social media - rozmowa z Tomaszem Pasiutem #22

Zapis live na Linkedinie: rozmowa o płatnych reklamach w social mediach
8/18/20201 hour, 5 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Moja reklama na Facebooku nie sprzedaje - dlaczego? #21

Co wpływa na skuteczność reklamy?
8/4/20209 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

Jak znaleźć w swoim kalendarzu czas na planowanie marketingu i nie tylko? #20

Wskazówka od partnera w biznesie. Zmienia wszystko w kalendarzu.
7/28/20206 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Obiekcje klientów - jak je pokonać i wykorzystać do prowadzenia fanpage #19

7/22/20209 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Jak zbierać feedback od zespołu? #18

Jak uzyskać feedback od zespołu? Jak zrobić to bez krępujących sytuacji? Znalazłem narzędzie, które zastosowałem u siebie. Natychmiast.
7/14/202011 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

Jak wybrać agencję reklamową do współpracy? #17

Agencji reklamowych jest mnóstwo i różnią się od siebie znacząco. Jedne są wysoce wyspecjalizowane, inne działają na zasadzie "all in one". Nic więc dziwnego, że ciężko z tego gąszczu wybrać tę jedną, właściwą dla Twojego biznesu. Dzisiejszy odcinek jest właśnie o tym - czym się kierować i co sprawdzić przy wyborze agencji marketingowej bądź reklamowej do współpracy. podcast o rozliczaniu za efekt: https://arturjablonski.com/rozliczanie-sie-za-efekt-z-agencja-reklamowa-podcast/ najczęstsze błędy agencji: https://arturjablonski.com/najczestsze-bledy-agencji-reklamowej/ Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
6/23/202025 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

Reklama na Linkedin - czy warto? #16

Google i Facebook to najbardziej popularne systemy reklamowe. A czym jeszcze warto się zainteresować? Reklamą na LinkedIn! Reklama na LinkedIn to świetny kanał promocyjny, który pozwala dotrzeć do wysoce wyspecjalizowanych grup docelowych. Jak działa reklama na LinkedIn, z jakimi kosztami się wiążę i czym wyróżnia na tle innych systemów reklamowych - o tym w dzisiejszym odcinku. Mój kurs o reklamie na LinkedIn: https://www.kurs-li.pl/ Jak generować leady na Linkedinie - https://arturjablonski.com/generowanie-leadow-na-linkedin/ Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
6/16/202018 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Jak rozwinąć kanał na Youtube? Rozmowa z Adrianem Gorzyckim #15

Youtube to jedna z najważniejszych platform społecznościowych, a jednocześnie miejsce, gdzie najtrudniej zbudować rozpoznawalność i pozycję. Co zrobić, by rozwinąć swój kanał na Youtube? Jakie filmy nagrywać? Na co uważać? Jak dobierać tagi i tworzyć miniaturki? A może skorzystać z płatnych reklam na Youtube? O tym wszystkim rozmawiam z Adrianem Gorzyckim - współtwórcą i prowadzącym kanał Przygody Przedsiębiorców. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
5/26/20201 hour, 12 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

Optymalizacja kampanii Google Ads - rozmowa z Michałem Bogusławskim #14

Reklama w Google to dla niektórych jeden z najważniejszych kanałów promocyjnych. W digitalk również realizujemy kampanie reklamowe w Google Ads, pracuje nad nimi kilkuosobowy zespół. Dlatego do nowego odcinka zaprosiłem Michała Bogusławskiego, który pracuje ze mną w digitalk i zajmuje się własnie kampaniami Google - od wyszukiwarki po tak zwane reklamy produktowe. Rozmawiamy o tym, w jaki sposób optymalizować kampanie w Google, by przynosiły coraz większe zwroty i czy kiedykolwiek roboty będą robić lepsze kampanie od ludzi. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
5/19/202057 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Rozliczanie się za efekt z agencją marketingową - czy to ma sens? #13

Czy rozliczanie się za efekt jest tak naprawdę opłacalne? Czy właściwie da się w ten sposób efektywnie pracować z agencją? Wynagradzanie tylko za wyniki wydaje się idealnym modelem współpracy z agencją, ale jest szereg argumentów przeciwko takiemu modelowi rozliczeń. Choć temat jest kontrowersyjny i może budzić wiele emocji, postanowiłem się z nim zmierzyć właśnie z perspektywy kogoś, kto głęboko nie zgadza się z ideą tego typu rozliczenia. Dziś więc odcinek o rozliczaniu się za efekt z perspektywy właściciela agencji marketingowej. Live z Agatą: https://www.facebook.com/2018185781728526/videos/652374235542265/ Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
5/12/202021 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

Jak występować przed kamerą? Rozmowa z Tomaszem Pasiutem #12

Żyjemy teraz w świecie, w którym przybyło wideokonferencji. Realizujemy w formie nagrań przed kamerą (live lub w studio) coraz więcej materiałów. Wystąpienia, szkolenia, konferencje, ale też proste, codzienne sprawy jak przedstawienie prezentacji zespołowi. To wymaga umiejętności występowania przed kamerą, jak również dobrania odpowiedniego sprzętu w rozsądnym budżecie. Właśnie o tym rozmawialiśmy z Tomkiem Pasiutem. Z naszej rozmowy dowiesz się, jak występować przed kamerą, jak pokonać stres przed wystąpieniami i jak zadbać o wszelkie detale techniczne. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
4/28/20201 hour, 6 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

Jak promować sklep internetowy na Facebooku? #11

Zaprosiłem do rozmowy Aleksandrę Rudzką z Shopera, aby wymienić się doświadczeniami na temat tego, jak promować sklep internetowy na Facebooku i Instagramie. Jakie kampanie uruchamiać? Jak je optymalizować? Jakie grupy docelowe adresować? Które cele reklamowe w menadżerze reklam wybrać? To tylko kilka wątków z blisko godzinnej rozmowy, którą przeprowadziłem. Miłego słuchania i oglądania. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
4/21/202058 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

Jak analizować reklamy? Rozmowa z Romanem Rozenbergerem #10

Puścić reklamę to jedno. Analityka i optymalizacja to drugie - i o wiele trudniejsze! Dlatego w tym odcinku zapewniłem sobie wsparcie. Zaprosiłem do rozmowy Romana Rozenbergera, któremu zadałem szereg pytań na temat tego, jak analizować wyniki reklam na Facebooku (i nie tylko). Na co zwracać uwagę, a co pomijać? Posłuchajcie opinii i doświadczeń Romana. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
4/14/202059 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

Praca w marketingu - jak o nią aplikować? #9

Przeprowadziłem już kilkadziesiąt rekrutacji. Za każdym razem widzę dokładnie te same błędy lub niedociągnięcia. Oczywiście nie chodzi tylko o perspektywę pracodawcy. Kandydat również mógłby zostać lepiej potraktowany w wielu przypadkach. Dlatego dziś opowiadam o tym, jak ja rekrutuję do pracy w swojej agencji - na co zwracam uwagę, jak wygląda cały proces. Przeprowadziłem już kilkadziesiąt rekrutacji. Za każdym razem widzę dokładnie te same błędy lub niedociągnięcia. Oczywiście nie chodzi tylko o perspektywę pracodawcy. Kandydat również mógłby zostać lepiej potraktowany w wielu przypadkach. Dlatego dziś opowiadam o tym, jak ja rekrutuję do pracy w swojej agencji - na co zwracam uwagę, jak wygląda cały proces Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
4/7/202020 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

Reklama na Facebooku z małym budżetem #8

Jak tanio reklamować się na Facebooku? Jak reklamować się na Facebooku za 100 zł? Albo 200? Ile kosztuje reklama na Facebooku? Jaka jest minimalna kwota, od której można zacząć reklamę na Facebooku i Instagramie? Z czego wynikają koszty reklamy i jak je obniżyć? To tylko niektóre z pytań, które słyszę na każdym szkoleniu. Dlatego dziś daję Ci znać, jak reklamować się na Facebooku z małym budżetem. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
3/31/202021 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

Praca zdalna #7

Digitalk wykonuje pracę zdalną od lat. Można powiedzieć, że w ogóle nie mamy siedziby, gdzie się spotykamy, obmyślamy i planujemy. Przenieśliśmy te funkcje do sieci. I działa! - Czy i jak się skalujemy? - Jak układamy dzień pracy? - Skupienie, bloki czasu i podział dnia - Produktywność (moja) - Produktywność (ludzi z zespołu) - Procedury (?) i narzędzia - Im prościej tym lepiej Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
3/24/202026 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Generowanie leadów na Facebooku i Instagramie - Pozyskiwanie Kontaktów #6

Pozyskiwanie kontaktów to opcja reklamowa, która pozwala generować leady na Facebooku i Instagramie. Mało osób ją zna, mało wykorzystuje, a Ci, którzy z niej korzystają, maja często problemy. O wszystkich tych rzeczach opowiadam w dzisiejszym podcaście, z którego dowiesz się: ⁃ Jak po kolei skonfigurować reklamę, które generuje leady, ⁃ Jakie są najczęstsze błędy przy jej tworzeniu, ⁃ Jak pozyskiwanie kontaktów może pomóc w Twoim biznesie ⁃ Ile takie reklamy kosztują i jakie przynoszą efekty. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
3/17/202020 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

Czy promowanie postów naprawdę jest złe? #5

Promowanie postów na Facebooku i Instagramie - podstawowa, powszechnie uży-wana przez początkujących forma reklamy. Jednocześnie mocno krytykowana przez specjalistów z agencji reklamowej i szkoleniowców. Czy słusznie? W jakich wypadkach warto korzystać z promowania postów i może ono przynieść fanta-styczne zwroty? Tego dowiesz się z nowego odcinka podcastu. Skontaktuj się ze mną: [email protected] www.arturjablonski.com www.digitalk.pl
3/10/202019 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

Optymalizacja reklamy na Facebooku pod mikrokonwersje #4

Zwiększanie sprzedaży to główny cel reklam na Facebooku optymalizowanych na konwersje. Każdy sklep internetowy czy ogólnie firma e-commerce chce korzystać z dedykowanych sprzedaży celów reklamowych. Sęk w tym, że nie każdy powinien. Dlaczego? Odpowiedź wymaga omówienia, jak w zasadzie działa optymalizacja reklam na Facebooku i Instagramie oraz wprowadzenia pojęcia mikrokonwersji. Miłego słuchania! Mierzenie konwersji i konwersje niestandardowe: https://arturjablonski.com/mierzenie-konwersji-facebook/
3/3/202022 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Dzielenie się wiedzą wewnątrz firmy #3

Jeżeli jeden specjalista w firmie coś wie, inni też powinni to wiedzieć. Taki transfer wiedzy nie zadzieje się jednak sam z siebie. Trzeba stworzyć do tego odpowiednio procedury i uczynić z wymiany doświadczeń element kultury organizacyjnej. W dzisiejszym odcinku opowiadam, w jaki sposób dzielimy się ze sobą wiedzą w mojej agencji, digitalk, jednocześnie przedstawiając kilka pomysłów, które możesz w tym zakresie wdrożyć u siebie. [email protected] https://arturjablonski.com/
2/25/202022 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

Optymalizacja reklamy na Facebooku dzięki wykluczeniom #2

**Reklama na Facebooku jest niesamowicie skuteczna.** Musi tylko być dobrze skonfigurowana. Sam portal niezbyt dobrze wprowadza nas w arkana tej sztuki. Stąd dzisiejszy odcinek poświęciłem jednemu z bardziej zaawansowanych, ale jednocześnie niesamowicie ważnych aspektów reklamy na Facebooku - wykluczaniu grup odbiorców. Tylko dzięki wykluczaniu masz pewność, że Twoja reklama dociera na Facebooku do właściwych osób - poszerza grupę odbiorców, unika tych, którzy widzieli ją wielokrotnie lub których „ścigasz” inną swoją reklamą. **Dlaczego to takie ważne? O tym dowiesz się po kliknięciu „Play”.** **Bądź na bieżąco - obserwuj mnie w sieci:** - Zapisz się na newsletter: https://arturjablonski.com/newsletter/ - Polub fanpage: https://www.facebook.com/arturjablonskicom
2/11/202017 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

Content marketing bez tworzenia treści #1

**Content marketing, czyli tworzenie treści**. Święty Graal nowoczesnych działań marketingowych. Wszyscy chcą go uprawiać, ale nie wszyscy wiedzą, jak się za to zabrać. Nawet jeżeli wiedzą, to z kolei brakuje im czasu. Stąd w pierwszym odcinku swojego podcastu stawiam pytanie: czy da się uprawiać content marketing bez tworzenia własnych treści? Moim zdaniem - co pokazuję na kilku przykładach i prezentując różne podejścia - jak najbardziej tak. Bo kto w końcu powiedział, że content marketing musi oznaczać wyłącznie nasze własne materiały? **Miłego słuchania!** Przydatne linki: - Kanal na YouTube Surge Polonia https://www.youtube.com/channel/UCM4WQEln0emsdgRCypF4CSA Bądź na bieżąco - obserwuj mnie w sieci: - Zapisz się na newsletter: https://arturjablonski.com/newsletter/ - Polub fanpage: https://www.facebook.com/arturjablonskicom
2/11/202017 minutes, 48 seconds