Winamp Logo
חמש דקות של התפתחות Cover
חמש דקות של התפתחות Profile

חמש דקות של התפתחות

Hebrew, Education, 1 season, 101 episodes, 1 day, 3 hours, 53 minutes
About
לא פעם מה שאנחנו צריכים כדי לעשות איזה שינוי, איזה שיפור קטן (או גדול בחיים) הוא משפט אחד. תובנה אחת. אז המיניקאסט הזה, 5 דקות של התפתחות, מתיימר, אולי, לפתוח מעט את התודעה לאנשים שמאזינים לו. 5 דקות שבכל פעם אנחנו לוקחים נושא אחר ומפרקים אותו. זו יכולה להיות תובנת חיים, זו יכולה להיות טכניקה לשיפור ניהול הזמן או התקשרות שלנו וזה יכול להיות סיכום של ספר. בקיצור, מבטיח לנסות להפוך את הזמן שאתם משקיעים לשווה את התשואה שתתקבל. יאללה, נצלול?
Episode Artwork

Giant in your head | #70

אפשר לנתח תהליכי גדילה ב-3 צירים: ציר התודעה ציר הבשלות ציר המציאות והעשייה מה הם הצירים האלו ואיך אנחנו מתעלים אותם ליצירת תוצאות? בדיוק על זה נקשקש היום ב-5 דקות של התפתחות
3/6/202210 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

סיפור אישי | פרק סולו מתוך פודקאסט השיעורים שלא למדתי בבצפר

פרק סולו מתול פודקאסט השיעורים שלא למדתי בבצפר: לכולנו יש סיפור. במהלך חיינו, כולנו מרכיבים לעצמו, אט אט אך בבטחה את הנרטיב של חיינו. את הסיפור שאנחנו מספרים לעצמנו ולעולם. מאיזה בית גדלתי, מי היו חבריי, מה הן תכונות האופי שלי, אילו אירועים השפיעו עליי ובאיזו צורה ושאר ירקות. לעיתים, הסיפור הזה משרת אותנו ועוזר לנו לברוא מציאות ולהגשים את עצמנו במרחב החיים ולעיתים, הסיפור הזה פוגע ומונע מאיתנו למצוא את מה שראוי ונכון לנו למצות. אז מה הסיפור שלנו? איך הוא נבנה? מה הן האמונות והפרדיגמות שמרכיבות אותו? איך מתגברים וסודקים אותו? איך יודעים מה אמת ומה שקר? על זה נדבר היום בפודקאסט השיעורים שלא למדתי בבצפר (פרק סולו).
2/27/202237 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

התנהלות פיננסית נכונה | סולו ארוך מתוך פודקאסט השיעורים שלא למדתי בבצפר

היום העלנו פרק מתוך פודקאסט 'השיעורים שלא למדתי בבצפר' התנהלות פיננסית.  כסף. השקעות.  אלו דברים שלא מלמדים אותנו בבית הספר.  ותודות לתקופה המשוגעת הזו,   גם הפרק השבוע בפודקאסט 'השיעורים שלא למדתי בבצפר' הוא פרק סולו.  קצת פחות משעה ממבט עולמי והדרך שאני עברתי בעצמי בצד הפיננסי בחיים האישיים שלי.  בפרק הזה הנושאים נעו בין "דברים ברומו של עולם כמו מהות הכסף, הפסיכולוגיה מאחוריו,  יצירת מינוף לזמן ובין נושאים ארציים ופרקטיים כמו,  מתי כרטיס האשראי צריך לרדת?  איך לבנות תזרים מזומנים אישי?  איך ליצור תוכנית השקעות אישית?  איך משתמשים בפקדונות בבנק לטובת התנהלות מדויקת יותר?  ונושאים פרקטיים רבים נוספים של התנהלות פיננסית יום יומית. 
2/20/20221 hour, 3 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

איך להפוך התראות לדבר מקדם? | #68

אי אפשר לברוח מהן, קשה להתעלם מהן, הן הטריגר האולטימטיבי להתקדמות של דברים אך גם הטריגר האולטימטיבי לחיים מאתגרים חסרי התקדמות. נוטיפיקציות! היום נדבר על איך להפוך את הכלי הזה לכלי דוחף ולא כלי מעכב. הצטרפו אליי ל-5 דקות של התפתחות בנושא נוטיפיקציות
2/6/202211 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

סגנונות תקשורת | סולו ארוך מתוך פודקאסט השיעורים שלא למדתי בבצפר

הפרק הבא הוא פרק מתוך פודקאסט 'השיעורים שלא למדתי בבצפר' בהנחייתי בכל יום רביעי נעלה פרק סולו מתוך הפודקאסט  לפודקאסט הזה. אם בא לכם להציץ קצת יותר - מוזמנים  באהבה לחפש 'השיעורים שלא למדתי בבצפר'. תהנו! בכל מתכון להצלחה קיים אינגרידיאנט ה-'צוות' וכמעט בכל מתכון לאושרו של אדם, נוכחים אנשים סביבו.  אך על מנת להחזיק את האנשים האלו סביבנו,  על מנת ליצור את הסביבה הזו אנחנו צריכים ללמוד לתקשר,  ללמוד להכיל, ללמוד להפנים וללמוד לזהות איזה סגנון תקשורת נמצא מולנו.  היום בפודקאסט, נדבר על ארבעת סגנונות התקשורת הקיימים,  נבין מי אנחנו, איך לזהות אחרים ואיך לתקשר עימם על מנת ליצור הלימה. 
1/16/202249 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

תובנות מהספר האיש העשיר ביותר בבל - חמש דקות של התפתחות | #029

הספר האיש העשיר בבל נכתב לפני למעלה מ-90 שנה ונמכר ב-למעלה מ-2 מיליון עותקים.    בנוסף (ולא פחות חשוב מזה),    הוא כנראה הספר הראשון שקראתי על תודעה והתנהלות כלכלית.    בסרטון של היום,    צרפתי לכם 6 מסרים עיקריים מתוך הספר.
4/25/202112 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

הדבר הכי חשוב בניהול זמן | חמש דקות של התפתחות | #025

אינטרו דרמטי יהיה לנו היום לסרטון השבועי. היום נדבר על הדבר הכי חשוב בניהול זמן, אפקטיביות ויצירת תוצאות בחיים.
3/28/20215 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

האם אתם ממוקדים בביגלה? | חמש דקות של התפתחות | #011

סיימון סינק, אותו בחור מהרצאת "TED" שהצליחה בצורה בלתי רגילה, (עם עשרות מיליוני צפיות)  סיפר סיפור מקסים באחד הראיונות שהוא העניק, סיפור שייזכר לימים כ- "סיפור הבייגלה".  בסיפור סיימון מחלק את בני האדם ל-2 חלקים,  אנשי ה-"בייגלה" ואנשי ה-"תור".  בסרטון הבא בדיוק על זה אנחנו הולכים לדבר, בסופו תשאלו את עצמכם, איזה מהשניים אתם. 
12/21/20203 minutes, 53 seconds