Winamp Logo
Kelimenin Ham Anlamıyla Cover
Kelimenin Ham Anlamıyla Profile

Kelimenin Ham Anlamıyla

Turkish, Education, 1 seasons, 11 episodes, 3 hours 43 minutes
About
Kelimenin Ham Anlamıyla siz kıymetli dinleyenlerimize ortamlarda satmalık çil çil kelimeler, ışıl ışıl etimolojik hikayeler vaat ediyoruz. Bendeniz Ali İhsan İhsan Varol, Podbee Media ile hazırladığımız podcast serimize hoşgeldiniz!
Episode Artwork

Keyif Verici Maddeler ve Etimolojik Kökenleri

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, sadece ve sadece keyif vermesi amacıyla, keyif verici maddeler ve etimolojik kökenlerinden bahsediyor. ------ Podbee Sunar -------Bu podcast, Disney+ hakkında reklam içerir.Bu podcast, Odea hakkında reklam içerir.Odea'lı olmak ve yatırım fırsatlarından yararlanmak için tıklayın.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
18/10/202339 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Lakaplar ve Mizantropi

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, lakaplar ve insanın insandan tiksinişi hakkında konuşuyor. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
20/07/202325 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Edep, Edebiyat, Argo

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, argodan, edebiyatımızdaki polemiklerden ve belki de en önemlisi edepten bahsediyor. Sürçü lisan ettiysek affola!Bu podcast Odea hakkında reklam içerir.Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan&nbsp;buradaki&nbsp;linke tıkla.Bu podcast Nespresso hakkında reklam içerir.Sen de Nespresso ile kahve içme deneyimini eşsiz kılmak istiyorsan&nbsp;buradaki&nbsp;linke tıkla.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at <a href="https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info" rel="noopener noreferrer" target="_bl
29/06/202318 minutes 1 second
Episode Artwork

İsimler

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, isimlerden ve isimlerin hikayelerinden bahsediyor. Ne iyi ettiniz de kulak verdiniz, hoş geldiniz efendim! Bu podcast Odea hakkında reklam içerir. Sen de Odea ile yatırım fırsatlarını yakalayıp yatırımın merkezinde yer almak istiyorsan&nbsp;buradaki&nbsp;linke tıkla. Bu podcast Nespresso hakkında reklam içerir. Sen de Nespresso ile kahve içme deneyimini eşsiz kılmak istiyorsan&nbsp;buradaki&nbsp;linke tıkla. See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https:/
01/06/202319 minutes 52 seconds
Episode Artwork

İçimizden Geçen Otomobiller

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol ile beraber arabaya atlıyor ve yolculuğa çıkıyoruz... See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
18/05/202323 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Cimcimeler, Keratalar ve Afacanlar

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, 23 Nisan’ın ilhamıyla çıktığı yolda çocuk olmaya dair kelimeleri ele alıyor, ama bazısında kalakalıyor. Şimdiden hem Ramazan Bayramı'nızı hem de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nızı en içten dileklerimizle kutlarız efendim. Keyifli dinlemeler!-See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
20/04/202324 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Silahlar ve Türküler

Bilmecemiz şu: mülkiyet hakkını, namus kavramıyla birleştiren erkek egemen bir üçleme... 3 kelime 12 harf.Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, malum üçlememiz at, avrat ve pusatın son ayağına, silaha dair hikayeler anlatıyor ve ona yakılan türkülerden bahsediyor.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
06/04/202326 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Jakuzi ve Kot

Kot'un birinin soyadı olduğunu biliyor muydunuz? Ya da Jakuzi kelimesinin dikkatsiz bir nüfus memurunun hatası sonucu Jakuzi olduğunu? Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol Jakuzi ve Kot kelimelerinin çıkış noktalarının benzerliklerden bahsediyor.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
23/03/202323 minutes 4 seconds
Episode Artwork

Ciklet

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin bu bölümünde Ali İhsan Varol, isme dönüşmüş markaların en ilginç hikayelerini anlatıyor.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
16/03/202310 minutes 29 seconds
Episode Artwork

Kadınlar ve Çiçekler

Kelimenin Ham Anlamıyla podcastimizin ilk bölümünde sizler için “kadınlar ve çiçekler” başlığı altında anlatılabilecek en ilginç etimolojik hikayeleri derledik.See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/03/202310 minutes 47 seconds
Episode Artwork

Kelimenin Ham Anlamıyla Hoş Geldiniz!

Kelimenin Ham Anlamıyla siz kıymetli dinleyenlerimize ortamlarda satmalık çil çil kelimeler, ışıl ışıl etimolojik hikayeler vaat ediyoruz. Kelimeler dünyasında hazineler arayacağız. Bendeniz Ali İhsan İhsan Varol, Podbee Media ile hazırladığımız podcast serimize hoş geldiniz!See Privacy Policy at https://art19.com/privacy and California Privacy Notice at https://art19.com/privacy#do-not-sell-my-info.
10/03/20231 minute 13 seconds