Winamp Logo
Jiné stavy Cover
Jiné stavy Profile

Jiné stavy

Czech, Parenting, 2 seasons, 17 episodes, 8 hours, 21 minutes
About
Podcast Jiné stavy vzniká jako doprovodná série magazínu pro rodiče Houpačky. Zajímá se o porod a všechny jeho odstíny. V sedmi dílech se zaměřuje na stud, bolest, na změny na ženském těle i v mysli. Otevírá téma vztahu rodiček a jejich matek, zaměřuje se i na ty „nejlepší“ rady, které novopečené matky dostávají. Jiné stavy nevynechávají téma potratu, sexu po porodu nebo psychických poruch, které po narození dítěte někdy přicházejí.
Episode Artwork

Slušný vychování: Přála bych vám vidět, co všechno rodiče považují za přiměřený trest

„Násilí je návykové. Rodiče ho používají v momentě, kdy jsou frustrovaní, bezmocní, nevědí, co mají dělat. A když dítě uhodí, uleví se jim, vyplaví se jim dopamin a cítí se v tu chvíli líp. A mají tendenci tohle chování opakovat častěji a intenzivněji,“ říká Petra Wünschová, psychoterapeutka a ředitelka Centra LOCIKA v prvním díle podcastové série Slušný vychování.Všechny díly podcastu Jiné stavy můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/16/202428 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

Slušný vychování: Výchovná facka neexistuje. Startuje série Slušný vychování

Šedesát procent českých rodičů se hlásí k tomu, že ve výchově dětí používá tělesné tresty. Kdo chce s násilím na dětech přestat, často neví, jak. Většina lidí ale nadále souhlasí s tím, že výchovné facky jsou potřeba a nahradit je domluvou, vysvětlením, empatií nebo respektem není možné. Co všechno jsme schopni v rámci „slušnýho vychování“ svým dětem dělat?Všechny díly podcastu Jiné stavy můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/9/20243 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

Při porodu se žena dotýká života i smrti zároveň. Začíná série o porodech Jiné stavy

„Porod je přirozeně hraniční zážitek, žádná žena vám o něm neřekne, že byl obyčejný nebo že na něm nebylo nic zajímavého. Některé porodní báby říkají, že žena se v tu chvíli dotýká života a smrti zároveň,“ popisuje autorka podcastu a moderátorka pořadu Houpačky Michaela Sladká.Všechny díly podcastu Jiné stavy můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
1/6/20221 minute, 54 seconds