Winamp Logo
İşin Özü Dijitalleşme Cover
İşin Özü Dijitalleşme Profile

İşin Özü Dijitalleşme

Turkish, Finance, 1 season, 10 episodes, 3 hours, 14 minutes
About
Dijital trendlerden değişim yaşanan sektörlere, doğan fırsatlardan oluşan tehditlere, dijitalin geçmişinden evrilme sürecine birçok konuyu M. Serdar Kuzuloğlu ile burada ele alıyoruz. Bu Podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
Episode Artwork

9 - Dijital Doğan Şirketler

Serdar Kuzuloğlu ve Vodafone Business ortaklığıyla yaptığımız dijitalleşme yolculuğunun sonuna geldik. Serinin final bölümünde, Kuzuloğlu'nun iki konuğu var: GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı ve Yemeksepeti kurucusu Nevzat Aydın. Türkiye'de dijital dönüşümün öncülerinden olan bu iki firmanın sembol isimlerine yakın markaj sorular sorarak, Türkiye'deki dijitalleşme sürecinin geçmişini, bu süreçte yol boyunca rastladıkları zorlukları ve dijitalleşmenin geleceğini konuşuyoruz.Bu podcast, Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
12/10/202131 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

8 - Geleneksel Perakendenin Kaçınılmaz Dönüşümü: Dijital Perakende

Serinin "Dijital Perakende" konulu sekizinci bölümünde, M. Serdar Kuzuloğlu'nun konuğu Dominos Pizza CEO’su Aslan Saranga. Kuzuloğlu önce, gıdadan giyime, kozmetikten hijyene yüzlerce kategoriyi içine alan perakende satışın geçmişine, bugününe ve geleceğine değiniyor. Ardından Aslan Saranga'ya yönelttiği sorular ile, Dominos Pizza örneği üzerinden perakende sektörünün yükselen e-ticaret karşısında konumunu korumak için teknolojiden ve dijitalleşmeden nasıl yararlanabileceğine yanıt arıyor.Bu podcast, Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
11/12/202129 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

7 - İş Dünyasını Geleceğe Taşıyacak Teknoloji: 5G

Hız, modern yaşamı insanlığın önceki dönemlerinden ayıran muhtemelen en önemli kriter. Teknolojik gelişmeler eskiden aylar süren mesafeleri, artık saniyelere, hatta yalnızca bir "tık"a indirmiş durumda. Ancak her ilerleme, beraberinde yeni beklentiler yaratıyor, ve bugün beklentilerimizin geldiği noktada, 4G teknolojisinin bize sağladığı imkanların sınırına dayandık. Bir sonraki aşamanın adı ise 5G. M. Serdar Kuzuloğlu, serinin yedinci bölümünde 5G'ye neden ihtiyacımız olduğunu ve bu teknolojinin bize ne gibi imkanlar sağlayacağını anlatıyor.Bu podcast, Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
10/29/202117 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

6 - Bilgiyle Yeşeren Mahsuller: Dijital Tarım

Tarım, insan medeniyetinin tam kalbinde olan bir etkinlik. Yerleşik hayata tarım sayesinde geçtik ve yine tarım sayesinde insan nüfusu tarih boyunca katlanarak arttı. 2050 yılında ise insan nüfusu 10 milyara dayanacak. Peki geleneksel tarımın, bu kadar insana gıda sağlaması ne kadar sürdürülebilir? M. Serdar Kuzuloğlu, serinin altıncı bölümünde, tarımın geleceğini masaya yatırıyor ve sürdürülebilir tarıma imkan tanıyan teknolojik gelişmeleri paylaşıyor.Bu podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
10/15/202115 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

5 - Nesnelerin Sunduğu Nimetler: Nesnelerin İnterneti (IoT)

İnternet uzunca bir süredir, yalnızca onu kullanan insanlardan ibaret değil. Ona bağlı araçları, cihazları, makineleri; kısacası hemen her “şeyi” kapsayan bir ekosistem. Nesnelerin İnterneti kavramı da, biz insanlar dışında internete bağlanan, her şeyi tanımlıyor. M. Serdar Kuzuloğlu, serinin beşinci bölümünde, Nesnelerin İnternetinin, hayatımıza nasıl yön verdiğini, günlük yaşantımızı nasıl etkilediğini konuşuyor.Bu podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
10/1/202114 minutes, 1 second
Episode Artwork

4 - Dijital Dünyanın Vazgeçilmez Teknolojisi: Bulut Bilişim

E-posta yazarken, görüntülü görüşmelerimizde, sosyal medya kullanırken... Farkında bile olmadan günlük işlerde bulut teknolojilerini kullanıyoruz. İş hayatındaysa onun olmadığı bir dünya düşünmek imkansız. M. Serdar Kuzuloğlu, serinin dördüncü bölümünde, bulut teknolojisini ve onu doğuran tarihsel koşulları anlatıyor. Günümüz şirketleri için ne anlam ifade ettiğini ve sağladığı kolaylıkları bizlere hatırlatıyor.Bu podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
9/17/202117 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

3 - Dijital Dünyada Güvenliği Sağlamak: Siber Güvenlik

Uzaktan kontrol edilebilen akıllı evler, ihtiyaç duyulan bilgiyi tek tıkla sunabilen veritabanları, şirket içi ağlar ve bulut sistemleri: Dijitalleşmenin nimetleri saymakla bitmiyor. Ancak her gülün bir dikeni var. M. Serdar Kuzuloğlu, serinin üçüncü bölümünde, her şeyin yazılımlar ve algoritmalar tarafından tanımlanıp yönetildiği günümüzde, en ufak bir güvenlik açığının dahi hayatımızı nasıl kabusa çevirebildiğini anlatıyor.Bu podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
9/3/202122 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

2 - Pandemi Sonrası Yeni Çalışma Anlayışı

M. Serdar Kuzuloğlu İşin Özü Dijitalleşme Podcast’inin ikinci bölümünde hayatı eve sığdırdığımızda neleri dışarıda bırakmak zorunda kaldığımızı sorguluyor: Yıllardır beyaz yakalılar için bir hayal olan uzaktan çalışma, pandemi ile beraber gerçeğe dönüştü. Peki içine girdiğimiz bu düzen hayal ettiğimiz gibi mi?Bu Podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
8/20/202124 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

1 - Ticaretin E-Hali ve Günümüzdeki Önemi

Tek tıkla kapımıza gelen ürünler, sanal vitrinler ve alışveriş siteleri. Tüm bunlar son yirmi yıldır hayatımızın ayrılmaz bir parçası. Peki ama tarihin başından beri yüz yüze yapılan ticaret hangi aşamalardan geçerek bugünkü halini aldı? Sat ın alma alışkanlıkları değişen insanlar, alışveriş yaparken en çok nelere dikkat ediyor, neler sat ın alıyor? E-ticaretle birlikte küreselleşen rekabet ortamında tutunabilmek için nelere dikkat etmek gerekiyor?Bu Podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
8/13/202122 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

İşin Özü Dijitalleşme

Dijital trendlerden değişim yaşanan sektörlere, doğan fırsatlardan oluşan tehditlere, dijitalin geçmişinden evrilme sürecine birçok konuyu burada ele alıyoruz.Bu Podcast Vodafone Business Türkiye hakkında reklam içerir.
8/11/202140 seconds