Winamp Logo
Hranice násilí Cover
Hranice násilí Profile

Hranice násilí

Czech, Personal health, 1 season, 10 episodes, 5 hours, 53 minutes
About
Hranice násilí je dokumentární podcastová série Táni Zabloudilové. Přináší vyprávění šesti mladých žen, které zažily sexuální násilí v partnerských vztazích, popřípadě byl jeho pachatelem někdo z okruhu známých. Podcast se tak zaměřuje na nejčastější podoby sexuálního násilí – podle výzkumů ho v devadesáti procentech případů páchá někdo obětem známý.
Episode Artwork

Když přestali mlčet. Poslechněte si teaser k novému podcastovému seriálu Reakce

Co se stane, když dva kamarádi přestanou zavírat oči před sexuálním zneužíváním na vysoké škole a rozhodnou se změnit systém? Nejen o tom je nový hraný podcastový seriál Reakce.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
6/13/20233 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

Zažíváme kultivaci debaty o sexuálním násilí, myslí si novinářky Karásková Skoupá a Rychlíková

„Když se objevilo hnutí MeToo v USA, připravili jsme v Alarmu anketu, kde renomované osobnosti veřejného prostoru mluvily o prožitém sexuálním násilí. Vůbec to tehdy nerezonovalo,“ vzpomíná Apolena Rychlíková. „Dnes už umíme lépe naslouchat, víme, jak o tom tématu mluvit a naše prostředí je bezpečnější,“ souhlasí Adéla Karásková Skoupá z Deníku N. Obě publicistky se v posledních letech zabývaly několika kauzami sexuálního násilí.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/21/202241 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

„Neměla se opíjet, měla dávat pozor.“ Proč hledáme chyby u obětí znásilnění?

„Máme tendenci si myslet, že svět je spravedlivý a každý dostane, co si zaslouží,“ vysvětluje psycholožka Veronika Haumerová z Konsentu. „Místo toho, abychom přisoudili vinu pachateli, ptáme se, co všechno mohla oběť udělat jinak, aby se jí to nestalo. Jenže zodpovědný je skutečně jen ten, kdo násilí páchá,“ zaznělo během diskuse k podcastu Hranice násilí. Autorka Táňa Zabloudilová ji vedla s odbornicemi a jednou z hrdinek podcastové série během festivalu Prix Bohemia Radio.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/14/202245 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

Dnes už vím, že to bylo znásilnění. Pořád ale přemýšlím, jestli to nebyla moje chyba

„První ‚ne' jsem začala říkat, až když se mi spustily migrény s aurou. Šílená bolest. Celé moje tělo se bránilo, ale on to nedokázal pochopit. Reagoval hádkami a pláčem,“ popisuje hrdinka poslední epizody podcastu Hranice násilí, Lucie. Charismatický partner ji nutil k sexu citovým vydíráním a dostal ji do totálního psychického i fyzického vyčerpání. Přesto, že se z manipulativního vztahu nakonec vymanila a část traumatu se jí povedlo zpracovat, stále se potýká s pocity viny.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/11/202241 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

Měla jsem plnit jeho ideu dokonalé holky, která dělá všechno, co muži chtějí

„Ono to zní hrozně absurdně, proč bych dělala něco, co se mi nelíbí, co mě bolí, co nechci. Ale to šlo po tak malých krůčcích. Najednou si člověk uvědomí, že dělá něco, co by před půl rokem nedělal,“ říká Táňa. Hrdinka páté epizody podcastové série Hranice násilí se postupně proti své vůli ocitla v podřízené roli v BDSM vztahu. Přítel ji nutil žít zcela podle jeho představ a izoloval ji od rodičů. Poslechněte si, co jí pomohlo najít cestu ven.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
10/4/202245 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

Posadil mě do auta a ujížděl. Nejhorší bylo, když mi znásilnění nevěřili

„Když jsem viděla ty malé rozbité cesty vedoucí pryč z města, došlo mi, že do kavárny mě neveze,“ vzpomíná Julie, hrdinka čtvrté epizody podcastu Hranice násilí. Bývalý přítel jí slíbil pomoc s učením, místo toho ji ale odvezl na osamělé místo u přehrady za Brnem. Přestože se Julie bránila a znásilnění nahlásila na Policii, narážela na nedůvěru. Poslechněte si, proč je pachatel dodnes nepotrestaný.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/27/202244 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

Partner mě zneužíval a já ho živila, z násilného vztahu mi pomohly ženy okolo mě

„Šlo to hrozně pozvolna. Ze začátku jsem nevnímala, že je něco špatně. A pak už s tím nešlo nic dělat,” říká hrdinka třetí epizody podcastu Hranice násilí, Daniela. Soužití s manipulativním přítelem, který ji nutil k sexu a systematicky obíral o peníze, ji stáhlo na dno. Vypráví, kdo jí pomohl se ze vztahu vymanit a jak expřítele donutila vrátit část peněz, které jí dlužil.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/20/202242 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

Nechtěla jsem být v sedmnácti jen hospodyní a erotickým nástrojem, partner to nechápal

„Měl ten styl myšlení, že mám být u plotny a nemluvit, a on bude o všem rozhodovat,“ říká Klára, hrdinka druhé epizody podcastu Hranice násilí. Dnes už ví, jak důležité je mít nastavené hranice a její vztahy díky tomu fungují jinak. Příběh její první romance, kdy jí partner vymezil roli ženy v domácnosti, komentuje psychoterapeutka Natália Schwab-Figusch. O společenském kontextu a příčinách sexuálního násilí mluví socioložky Blanka Nyklová a Lucie Jarkovská.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/13/202244 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

Nevěděla jsem, že to může být znásilnění, když se mi to stalo doma, v mojí vlastní posteli

„Dlouho jsem si myslela, že to byl jen špatný sex. Bylo to sice strašné, ale nenapadlo mě, že by to mohl být trestný čin,“ říká Anna, která v první epizodě Hranic násilí vypráví příběh začínající na školním večírku. Prožité násilí se na dlouho podepsalo na jejím psychickém zdraví. Způsob, jakým ho oběti prožívají, i to, jak Anna zkušenost zpracovávala, komentuje psychoterapeutka Dana Pokorná. O společenských kořenech sexuálního násilí mluví psycholožky z organizace Konsent.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
9/6/202239 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

Ne útočník z parku, ale partner. Začíná podcast Hranice násilí, přináší výpovědi žen o znásilnění

„Nevědela jsem, že to bylo znásilnění,“ říká jedna ze šesti mladých žen, se kterými pro podcastovou sérii Hranice násilí natáčela Táňa Zabloudilová. „Dlouho jsem si myslela, že to byl jen špatný sex. Nenapadlo mě, že to mohl být trestný čin.“ Všechny postavy podcastu mají zkušenost se sexuálním násilím ze strany partnera nebo jiné známé osoby. Příběhy o cestách ven z prožitých traumat v podcastu komentují psycholožky, socioložky nebo právničky.Všechny díly podcastu Hranice násilí můžete pohodlně poslouchat v mobilní aplikaci mujRozhlas pro Android a iOS nebo na webu mujRozhlas.cz.
8/25/20224 minutes, 3 seconds