Winamp Logo
הכותרת Cover
הכותרת Profile

הכותרת

Hebrew, News, 1 season, 719 episodes, 4 days, 18 hours, 22 minutes
About
הכותרת - פודקאסט החדשות היומי מבית ynet. כתבי ynet ו״ידיעות אחרונות״ ומומחים ופרשנים נוספים בוחנים את הנושאים המרכזיים שעל הסדר היום, מדי יום. מגישים: אטילה שומפלבי ואלכסנדרה לוקש
Episode Artwork

האם הסדקים בקבינט המלחמה יובילו לבחירות?

העימותים בקבינט המלחמה הגיעו בשבוע האחרון לקדמת הבמה. מה טיב היחסים האמיתי בין החברים? עד כמה זה משפיע על ניהול המלחמה? ומה הסיכוי שפרישה אפשרית של גנץ מהממשלה תביא לבחירות? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/20/202423 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

החוק הרוסי שמדאיג את אירופה

הפרלמנט בגאורגיה אישר את "חוק הסוכנים הזרים", שדומה לזה שהעביר בעבר פוטין, והרוחות סוערות. האם מדובר בניסיון להתקרב לרוסיה או רק בצעד פוליטי פנימי? עד כמה השכנה מצפון מעורבת בענייני המדינה? ומה הסיכוי שטביליסי תצטרף למוסקבה במאבק מול המערב? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/19/202424 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

פחדתי לבכות, כדי לא לפגוע בעובר: אלכס לובנוב עדיין בשבי

השעות הקשות שעברו ב-7 באוקטובר, הלידה שעברה לבדה, השאלות של הבן הבכור וההבטחה לאלכס ולרך הנולד. "הכותרת" בסדרת שיחות עם משפחות החטופים, והפעם: מיכל לובנוב, רעייתו של אלכס, שומרת על המשפחה שהתרחבה   // מגישה: הגר כוכבי// סאונד ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/16/202436 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

עד כמה ישראל באמת תלויה בסיוע האמריקני?

האיום של ארה"ב בהפסקת משלוחי הנשק לישראל אם הפעולה ברפיח תורחב הדגיש את התלות הישראלית בנשק האמריקני. איך הגענו למצב הזה? למה למרות שהתעשיות הביטחוניות משגשגות לישראל עדיין יש תלות במדינה אחרת? והאם אפשר להמשיך במלחמה גם אם יהיה אמברגו?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/15/202422 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

כך ישראל סייעה בעבר לאויבת מספר 1 שלה

[ש.ח פורסם לראשונה ב17.04.2024] המתקפה הנרחבת על ישראל הוכיחה את היכולות המתקדמות של האיראנים בטילים ובכטב"מים. איך בטהרן הצליחו לפתח את תעשיית הנשק למרות הסנקציות? איזה מדינות סייעו להן בתהליך? והאם איראן הצליחה להשיג עליונות טכנולוגית על ישראל? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/14/202424 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

הקיבוצניק שלא רצה לעסוק בביטחון, ונפל בהגנה על הבית

אילן פיורנטינו חשב שלא יתעסק עוד בנשק אחרי השחרור מהצבא, אבל השנים שחלפו הובילו אותו לתפקיד הרבש"ץ של קיבוץ נחל עוז. בפרק מיוחד של "הכותרת" אילן וחבריו מספרים על התפקיד ועליו. החששות, האתגרים והלבטים במהלך הדרך, והימים מלאי הדאגה כשהוגדר נעדר אחרי 7 באוקטובר // מגישה: עדן דוידוב// סאונד ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב במהלך הפרק נעשה שימוש בהקלטות שנעשו על ידי עדן דוידוב, בן כהן וטל דואניס במסגרת פרויקט הגמר שלהם במחלקה לתקשורת של המכללה האקדמית ספיר. החומרים פורסמו גם במסגרת רדיו קול הנגב, מסלול הרדיו והפודקאסטים של המכללה.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/13/202433 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

חוזה המנהרות: הקצין שהזהיר לפני 20 שנה מהאיום ברצועת עזה

השיטות שפיתח סרן אביב חקאני ז"ל משמשות עד היום את הכוחות שנלחמים בעזה. הוא היה בין הראשונים שהזהירו מאיום המנהרות ברצועת עזה, והוביל לשינוי התפיסה בנושא. לפני 20 שנה בדיוק הוא נפל בתקרית המפורסמת בציר פילדלפי עם ארבעה מחייליו | "הכותרת" בפרק מיוחד לקראת יום הזיכרון// מגישה: שרון כידון// עורך: גיא סאלם Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/12/202458 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

בסוף לומדים לחיות עם הגעגוע: מיה גורן עדיין בשבי

הדאגה להורים שהוגדרו בהתחלה נעדרים, הידיעה שהתקבלה מיד בסוף השבעה על אבא והמאמצים לשמור על המשפחה ביחד. "הכותרת" בסדרת שיחות עם משפחות החטופים, והפעם: דקל וגל גורן, ילדיהם של אבנר ומיה ז"ל, נלחמים להביא את אמא לקבורה // מגישה: הגר כוכבי// סאונד ועריכה: עדן דוידוב ואביב ליבוביץ'// עורך הפודקאסטים: גיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/9/202431 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

באירופה חוששים שמאלמו תתפוצץ להם בפנים

העיר שמארחת השנה את האירוויזיון מוגדרת מסוכנת, עוד הרבה לפני 7 באוקטובר וההפגנות. עם אוכלוסיית מהגרים משמעותית ופשע רב - גם השבדים לא ממהרים לבקר שם. למה המהגרים המוסלמים לא השתלבו בחברה השבדית? והאם מאלמו זה רק הפרומו למה שמחכה בקרוב לאירופה? // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/8/202420 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

איך באמת בוחרים את האלופים הבאים בצה"ל? | יוסי יהושוע

סבב המינויים של אלופים בצבא עורר סערה במדינה, במיוחד בשל העובדה שהמחליפים נקבעו באמצע המלחמה. איזה מסלול צריך לעבור כדי להיות אלוף? איך קובעים מי מתאים לאיזה תפקיד? מי סופר כיפות בפורום מטכ"ל? ולמה באמת עופר וינטר לא קודם? // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/7/202432 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

זאב שרד את השואה, ואת 7 באוקטובר

זאב בונס זוכר את הרגע שבו הגיע הצבא האדום לשחרר את הכפר שבו היה עם אימו, את האנטישמיות שחווה כשחזרו הביתה לפולין, וגם את רגעי החרדה לגורל בתו בכפר עזה והחשש שהמחבלים יגיעו גם לברור חיל. למרות הכל יש לו מסר אחד: "ישראל חייבת להיות מאוחדת ועצמאית" | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/6/202424 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

למה אנה פרנק הפכה לסמל?

עבור התלמידים ביפן, הצעירים היהודים בעולם, ואפילו המפגינים באוניברסיטת קולומביה - אנה פרנק היא הרבה מעבר לנערה יהודייה שכתבה יומן במהלך השואה. איך היא הפכה לסמל? עד כמה הסיפור שלה רלוונטי לדור ה-Z? ואיך אנה פרנק הגיעה להפגנות פרו-פלסטיניות?// מגיש: קובי נחשוני// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/5/202432 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

אנחנו נרצחים כל בוקר שהיא לא פה: ענבר היימן עדיין חטופה

ההורים שהתמוטטו אחרי חטיפת הבת, האנשים שנעלמו כשהסתיימה השבעה, והעיניים הטובות של ענבר שלא עוזבות אותם לרגע. "הכותרת" בסדרת שיחות עם משפחות החטופים, והפעם: חנה ואלי כהן, הדודים של ענבר היימן ז"ל, נלחמים שהיא לא תישכח// מגישה: הגר כוכבי// תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב// עורך הפודקאסטים: גיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/2/202430 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

תעשיית השקרים מתפוצצת בקמפוסים בארה"ב | בן-דרור ימיני

המחאות האלימות בקמפוסים בארה"ב לא נולדו בחלל ריק. כבר שנים שבאקדמיה האמריקנית מתפתחת תרבות של תמיכה בארגונים שלא ממש בעד זכויות אדם. איך הפקולטות הליברליות הפכו לחממה של ארגונים קיצוניים? למה הסטודנטים קראו "מוות לאמריקה"? ומה הקשר לקטאר? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/1/202426 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

חופים, שודדים ו"ברביקיו" | הצרות בקריביים

עם צאת החג החלטנו לצאת מהארץ ולחזור מהפגרה עם סיפור מיוחד מהצד השני של הגלובוס.האיטי מקושרת אצל רוב האנשים לרעידת אדמה ושודדי הקריביים, אבל במציאות מתמודדת עם רעידת אדמה מסוג אחר. במשך עשור ראש הממשלה סירב לעשות בחירות, וכשיצא לביקור בחו"ל השתלטו על המדינה כנופיות ומנעו את חזרתו. לאן מתקדמת האיטי? ומה הקשר לג'ימי ברביקיו?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/30/202422 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

הסיפור של החמולות בעזה

[ש.ח פורסם לראשונה ב20.03.2024] ליווי שיירות סיוע, ניהול תעשיית ההברחות ושליטה באזורים נרחבים. המלחמה נגד חמאס לא הפחיתה את הכוח של החמולות ברצועת עזה, ולפי הדיווחים, יש מי שמנסה לשכנע אותן להחליף את ארגון הטרור. מנגד, יש דיווחים שהן משמרות את שליטת חמאס. מה האינטרסים שלהן? אורח: ד"ר מיכאל מילשטיין, ראש הפורום ללימודים פלסטיניים, מרכז דיין אוניברסיטת תל אביב// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/24/202428 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

מצרים מתגעגעת לפרעונים | סמדר פרי

בזמן שעבור היהודים תקופת פרעה היא סימן לסמל ועבדות, במצרים מסתכלים עליה בגעגוע. כמעט בכל חנות יש סמל פרעוני והנשיא א-סיסי מקדם מאוד מוטיבים מהתקופה. האם מדובר בניסיון להסיט את הדיון מהמצב הכלכלי הקשה? ומה הסיכוי שמצרים תשוב להיות אימפריה?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובהכותרת יוצאת לפגרת פסח קצרה ותחזור עם החמץ, חג שמח :)Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/21/202423 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

איבדנו ארבעה, לא מוכן לאבד עוד: חג עצוב במשפחת שרעבי

אלי נמצא כבר יותר מחצי שנה בידי חמאס, ולא יודע שאחיו יוסי נחטף ונהרג בשבי. גם לא שמשפחתו נרצחה ב-7 באוקטובר. "הכותרת" בסדרת שיחות עם משפחות החטופים, והפעם: שרון שרעבי, האח הצעיר של יוסי ואלי, שמנסה לשמור על המשפחה ביחד מגישה: הגר כוכבי סאונד ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/18/202431 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

איך איראן הפכה למעצמת טילים וכטב"מים?

המתקפה הנרחבת על ישראל הוכיחה את היכולות המתקדמות של האיראנים בטילים ובכטב"מים. איך בטהרן הצליחו לפתח את תעשיית הנשק למרות הסנקציות? איזה מדינות סייעו להן בתהליך? והאם איראן הצליחה להשיג עליונות טכנולוגית על ישראל? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/17/202424 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

תיקים בעלטה: האם ישראל ערוכה לפגיעה משמעותית בחשמל?

אחד האיומים שמפחידים לא מעט ישראלים הוא "תרחיש העלטה" - פגיעה בתשתיות אנרגיה שתוביל להפסקות חשמל ארוכות במיוחד. האם מדובר באיום ממשי? עד כמה ישראל ערוכה אליו? והאם צריך לרוץ לקנות גנרטור לבית? | האזינו לפודקאסט החדשות היומ // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/16/202422 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

איראן הובסה, תגובה עלולה להוביל למלחמה אזורית | רון בן ישי

בטהרן ניסו לפגוע משמעותית ביכולות ישראליות, אבל 99% מהאיומים ששוגרו לעבר ישראל יורטו. למה המצב הנוכחי הוא ניצחון ישראלי? האם מדובר בהישג לקואליציה האזורית? למה תגובה מוצלחת מדי יכולה להיות לרעת ישראל? ואולי בכלל עדיף לא להגיב? רון בן ישי עושה סדר | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/15/202429 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

הידידה האחרונה שלנו בעולם הערבי | סמדר פרי

בירדן יש הפגנות ענק, מצרים בנתק, החלום הסעודי נראה רחוק - ולבנון וסוריה אף פעם לא היו איתנו. איחוד האמירויות הייתה המדינה הערבית הראשונה שגינתה את הטבח ב-7 באוקטובר, והיחידה שמתחזקת יחסים טובים עם ישראל. האם הסכמי אברהם ישרדו את המלחמה?  // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/14/202424 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

צה"ל נסוג מחאן יונס, האם המלחמה נגמרה?

בתחילת השבוע יצאה אוגדה 98 מרצועת עזה, ורק חטיבת הנח"ל נשארה לאבטח את פרוזדור נצרים. האם מדובר בסנונית שמסמלת את סוף המלחמה בחמאס או שמדובר רק בעצירת התרעננות? איך זה ישפיע על עסקת חטופים עתידית? ומה למדו הלוחמים לקראת חזית אפשרית בצפון? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/10/202423 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

השיקולים של איראן לקראת נקמה | רון בן ישי

יותר משבוע חלף מאז חוסל מפקד בכיר בכוח קודס והאיומים וההצהרות והאיומים של טהרן עדיין רק באוויר. מה הסיכוי שאיראן לא תגיב לשורת החיסולים שיוחסו לישראל? איזו תגובה תחייב התערבות האמריקנית? ולמה האייתוללות לא רוצים עכשיו מלחמה אזורית? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/9/202426 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

בין גבורה ושייכות למדינה לחשודים בטרור | המתח בחברה הבדואית

7 באוקטובר העלה על נס את הגבורה הבדואית: החתירה למגע, המחיר ששילמו, והחטופים שעדיין בעזה. אבל בשבועות החולפים צעירים בדואים עלו לכותרות בהקשרים של טרור. איך המלחמה השפיעה על תחושת השייכות? ואיפה יהיה הדור הבדואי הצעיר ביום שאחרי המלחמה? // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/8/202426 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

לא כל מה שעובד בארה"ב מתאים גם לישראל

סבן אילבן מצטרפת לרשימה ארוכה של רשתות אמריקניות שניסו להיכנס לשוק הישראלי - בלי הרבה הצלחה. מה פספסו בעלייה ארצה? איזה לקח צריכות ללמוד הרשתות הבאות שבדרך? והאם זה סוף הסיפור של הרשת בישראל? שושנה חן עושה סדר | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: קובי נחשוני// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/7/202426 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

"הנפקתם תעודת פטירה כדי שאשתוק? זה לא יקרה"

סדרת פרקים מיוחדת של הכותרת עם משפחות החטופים והפעם שחר לוי בנו של איתן לוי שגופתו מוחזקת בעזה. ב-7 באוקטובר ב-7:30 שוחח שחר לוי עם אביו ושמע את המחבלים משתלטים עליו ליד מפלסים. במשך שבועות הוא נחשב נעדר, עד שהתברר שנחטף ובהמשך נקבע שנרצח. "אני יודע מה קרה אבל לא יודע איך, וזה מטריף", הוא מספר. "ישבנו על הטלגרם וראינו זוועות של אנשים אחרים". כעת מבקש תמיכה, ויש לו מסר למדינה מגישה: הגר כוכבי סאונד ועריכה: עדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/5/202429 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

מה לפיד הציע לנתניהו בקריה ב-7/10 - ואיך הוא הגיב?

הכותרת מארח את פרק הבכורה (חדשה-ישנה) של "120 ואחת" עם מורן אזולאי!ראש האופוזיציה חוזר בשיחה מיוחדת לבוקר מתקפת הפתע, לנאום האזהרה שבועיים לפני וגם: מה היה עושה אם רם בן ברק היה מנצח אותו בפריימריז שהוכרעו על 29 קולות בלבד? מגישה: מורן אזולאיעריכה והפקה: אופיר יונתןסאונד ומיקס: אביב לייבוביץ'עורך הפודקאסטים: גיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/4/202440 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

סיר הלחץ המבעבע בירדן עלול לגלוש לישראל

כטב"מים שחוצים בשמי הממלכה, הברחות של אמצעי לחימה ליהודה ושומרון ושמיעת קולות ירי עמומים בבקעה. גבול ישראל-ירדן מתחיל להתחמם, בזמן שבעמאן מפגינים מול המבנה הריק של השגרירות הישראלית. מה הסיכוי שתיפתח חזית נוספת ממזרח?// מגיש: קובי נחשוני// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/3/202426 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

מבחן הטיקטוק: מי ישלוט על הנדסת התודעה?

הקרב האמריקני נגד הרשת החברתית הגדולה בעולם הוא הרבה מעבר לעוד שלב במלחמה הקרה עם סין. מדובר בקרב על היכולת להשפיע על מאות מיליונים בארה"ב וברחבי העולם, וכולם מעורבים בו - גם חברות הענק האמריקניות. מי באמת שולט בתודעה? ומי ינצח בקרב? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/2/202428 minutes, 1 second
Episode Artwork

בית החולים בעזה שהפך לסמל

כבר יותר משבועיים שכוחות צה"ל פועלים בבית החולים שיפא, אותו מקום שבו גילו לפני מספר חודשים מפקדה גדולה של חמאס. איך המחבלים חזרו אל המקום אחרי הפשיטה הקודמת? מה זה אומר על המשך הלחימה? והאם יהיו פשיטות חוזרות על בתי החולים ברצועה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/1/202424 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

הצלילה של חברת המטוסים המפורסמת

בואינג נמצאת במערבולת בלתי נגמרת. שורה של תקלות שנקשרו למטוסי החברה, יחד עם התפטרות המנכ"ל ומוות מסתורי של חושף שחיתויות - העלו אותה לכותרות, ולא בצורה חיובית. מה קרה לחברה המיתולוגית? והאם צריך לחשוש בפעם הבאה שעולים למטוס? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/31/202427 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

גם כשהוא בשבי, אני מגלה כמה הוא בעל נדיר: שלומי זיו עדיין חטוף

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם:  שלומי זיו נחטף מהמסיבה ברעים שבה עבד כסדרן. מירן, בת זוגו ב-17 השנים האחרונות, מספרת על הימים הדרמטיים שבהם הוגדר כנעדר, הקשר העמוק שלהם, טיפולי הפוריות שעברו בניסיון להביא ילדים לעולם וההחלטה להפסיק. "כששואלים אותי אם יש לי ילדים, אני אומרת: לשמחתי, לא. אין לי ילדים שצריכים להתמודד עם אבא בשבי" ראיון מיוחד עם מירן זיו אישתו של שלומי שחטוף בעזה // מגישה: הגר כוכבי// עורכת: עדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/29/202430 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

ההחלטה שהציפה את המשבר עם ארה"ב | נדב איל

אחרי לא מעט הטלות וטו במועצת הביטחון לטובת ישראל, ארה"ב נמנעה בפעם האחרונה ולא מנעה את הדרישה להפסקת אש חד-צדדית. האם מדובר בשינוי כיוון של האמריקנים? האם נתניהו יזם את המשבר בכוונה? ועד כמה ההחלטה שעברה מחייבת את ישראל? נדב איל עושה סדר | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/27/202426 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

בחסות המלחמה: המרוץ השקט של איראן לפצצה גרעינית

בזמן שהקשב העולמי נתון למלחמה נגד חמאס, בטהרן מקדמים בשקט את תוכנית הגרעין. עד כמה המלחמה באמת משפיעה על ההתקדמות האיראנית? איך סבא"א איבדו את המעקב על התוכנית? ומה הקשר של הבחירות לנשיאות ארה"ב בהמשך השנה לכל זה?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/26/202423 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

מי באמת אחראי לפיגוע ברוסיה?

הפיגוע באולם הקונצרטים סמוך למוסקבה היה אחד הקשים במדינה ב-20 השנים האחרונות. מה דאעש מחפשים ברוסיה? מדוע הרשויות לא הקשיבו לאזהרות האמריקניות? למה פוטין מתעקש שאוקראינה מאחורי המתקפה? ומי מפיץ את הקוספירציה שישראל מעורבת בפיגוע? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/25/202429 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

חידת גדעון סער

מהרגע הראשון היה ברור שהחיבור בין "תקווה חדשה" ל"כחול לבן" הוא זמני. למרות זאת, גנץ הופתע לשמוע בתקשורת על הפרישה. איך היחסים בין השניים הידרדרו? למה סער שמר על קשרים עם פעילים בכירים בליכוד? והאם הוא יחזור עכשיו הביתה?   // שרון כידון משוחחת עם כתבתנו הפוליטית מורן אזולאי // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/24/202425 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

שיחזירו לנו כבר את השקט: עידן שתיווי עדיין חטוף

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם:  דניאל, גיסו וחברו של עידן שתיווי שנחטף מהמסיבה ברעים, חוזר ל-7 באוקטובר ומספר על רגעי הבריחה הדרמטיים של עידן, של חברו הטוב גיא דלאל שנחטף איתו, ושל החברים שנרצחו. וגם, מספר על הקשר הקרוב בין ארבעת הצעירים שגרו בשכנות, על הכאב והגעגוע // מגישה: הגר כוכבי// עורכת: עדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/22/202432 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

הסיפור של החמולות בעזה

ליווי שיירות סיוע, ניהול תעשיית ההברחות ושליטה באזורים נרחבים. המלחמה נגד חמאס לא הפחיתה את הכוח של החמולות ברצועת עזה, ולפי הדיווחים, יש מי שמנסה לשכנע אותן להחליף את ארגון הטרור. מנגד, יש דיווחים שהן משמרות את שליטת חמאס. מה האינטרסים שלהן? אורח: ד"ר מיכאל מילשטיין, ראש הפורום ללימודים פלסטיניים, מרכז דיין אוניברסיטת תל אביב// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/20/202428 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

למה צה"ל עדיין לא הצליח לגייס את הצעירים החרדים?

קרב ערכים או צורך מבצעי? סוגיית גיוס תלמידי הישיבות מסעירה את המדינה כבר מספר עשורים, וכנראה תעסיק אותנו גם בעתיד. רגע לפני שהמדינה תשיב לעתירה בבג"ץ, חזרנו לשורשי הפטור מגיוס. איך מ-400 תלמידים זה הפך לפטור גורף? ומה האידיאולוגיה שעומדת מאחורי העימות? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/19/202426 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

הנמל החדש-ישן של עזה

בעבר זה היה מוקד להעברת בשמים וסחורות, בהמשך תכננו לבנות שם נמל ענק שיתחרה באשדוד וחיפה, אבל בסוף זה נגמר כנמל דיג קטן ובסיס יחידת הקומנדו של חמאס. מה ההבדל בין הנמל שהיה לרציף שמקימים להכנסת סיוע הומניטרי? ולמה התוכניות הגרנדיוזיות לא התממשו?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/18/202428 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

סודות בית המלוכה הבריטי: תעלומת הנסיכה קייט

הממלכה בסערה: הציבור עדיין לא יודע איזה סרטן יש למלך צ'רלס, ובינתיים כולם דואגים לשלום הנסיכה קייט. מאז עברה הליך רפואי בתחילת השנה היא לא נראתה בציבור, והתקשורת מלאה בדיווחים ושמועות סותרות. למה בארמון לא פועלים בשקיפות? ומה מצבה של קייט? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: טל זרביב // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/17/202421 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

יכולתי להציל אותם אם הייתי בממ"ד: עודד ליפשיץ עדיין חטוף

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם:  הטיול הגדול שנקטע ב-7 באוקטובר, החיים שהועתקו לכיכר החטופים, רגשות האשם כי "לא הייתי איתם בשבת השחורה", החזרה המרגשת של סבתא יוכבד מהשבי: דקל, נכדו של עודד ליפשיץ שעדיין נמצא בעזה, מספר על החיים איתו, ובלעדיו: סבא, אנחנו לא מוותרים עליך. כל המשפחה על הרגליים // מגישה: הגר כוכבי// עורכת: עדן דוידוב, סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/15/202428 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

איך ישראל איבדה את תמיכת העולם?

ככל שמתמשכת המלחמה, האמפתיה של העולם למדינת ישראל דועכת ומתגברים הקולות להפסקת הלחימה. עד כמה המצב המדיני באמת חמור בהשוואה לדעת הקהל העולמית? איך אפשר לשפר את המצב? ומה הרעיון ההומניטרי של סמוטריץ' שאולי היה מוריד את הלחץ מישראל? // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/13/202425 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

אם נפספס את העסקה, חמאס יישאר | היום שאחרי עפ"י לבני

אין רק תמונת ניצחון, חייבים תהליך משנה מציאות. אם העסקה האמריקנית לא תתקבל, חמאס יישאר גם אחרי המלחמה. אין אף גורם שירצה לשלוט ברצועה חוץ מהרשות הפלסטינית. "הכותרת", פודקאסט החדשות היומי, בסדרת פרקים על היום שאחרי המלחמה, והפעם: התוכנית של שרת החוץ לשעבר ציפי לבני   // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/12/202432 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

סודות הרמדאן | סמדר פרי

היום החל החודש הקדוש בעולם המוסלמי, ומיליוני מאמינים ברחבי העולם יציינו אותו במצוות הצום, סעודות האיפטאר וסדרות הטלוויזיה המסורתיות. בישראל רמדאן מזוהה יותר כתקופה של מתיחות ביטחונית. איך הפך החודש הקדוש לאיום ביטחוני? ואיך המלחמה תשפיע על החוגגים?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/11/202428 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

ארה"ב נערכת לקרב חוזר על הנשיאות

השבוע שחלף מסמן שבנובמבר הקרוב האמריקנים יצטרכו לבחור בין ביידן לטראמפ, בדיוק כמו ב-2020. איך זה ייגמר הפעם? למה טראמפ רגוע למרות האישומים הפליליים? איך ביידן מנסה לשמור על הקולות? והאם גם הפעם התוצאות ירחיבו את השסע החברתי? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/10/202424 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

היא נחטפה במשמרת שלי. אני אשמה : רומי גונן עדיין שם

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם:  ראיון עם בנות משפחת גונן, האחיות ואמא של רומי גונן החטופה בעזה // מגישה: הגר כוכבי// עורכת: עדן דוידוב, עיצוב סאונד ומיקס: נדב ברכה ותום חלדSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/8/202452 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

שובו של הביטקוין

אחרי שנה של "יובש", המטבע הדיגיטלי המפורסם קפץ בארבעת החודשים האחרונים ב-400%, שבר את השיא, ומהר מאוד השווי ירד באלפי דולר. מה גרם לתחייתו של הביטקוין? למה הוא זינק דווקא עכשיו? והאם עוד אפשר להצטרף לטרנד בלי לשלם מחיר גבוה מדי? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/7/202423 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

הקרב על היום שאחרי אבו מאזן | אבי יששכרוף

יו"ר הרשות הפלסטינית לא עושה סימנים של פרישה, אבל הבכירים שרואים עצמם כמחליפים כבר באמצע הקרב. מה הסיכוי שבכיר האסירים ישוחרר בעסקה כדי לשלוט ברשות? מי שאר המועמדים שעל הפרק? ואת מי ישראל והאמריקנים מעדיפים? אבי יששכרוף עושה סדר // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/6/202429 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

פלונטר הסיוע ההומניטרי | רון בן ישי

אסון משאית הסיוע בצפון רצועת עזה העלה שוב את סוגיית הסיוע ההומניטרי. מי באמת מקבל את חבילות הסיוע? מה ההבדל בין הביזות השונות על המשאיות? עד כמה ישראל מעורבת בהכנסת הסיוע? ומה באמת המצב ההומניטרי ברצועת עזה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי עם רון בן ישי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/5/202430 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

מי מפחד מהכרה חד-צדדית במדינה פלסטינית? | נדב איל

בישראל לא ממש אוהבים את היוזמות בעולם להכרה במדינה פלסטינית בלי משא ומתן מדיני, אבל גם ברמאללה לא בטוח שתומכים במהלך. למה עד עכשיו הם לא הכריזו על מדינה עצמאית? איזו תועלת הכרה כזו יכולה להביא? ומה הנזק שעלול להיגרם לפלסטינים?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/4/202425 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

מאחורי איום המנהרות של חיזבאללה

המתחמים התת-קרקעיים שהתגלו ברצועת עזה הם פרומו למה שמחכה במלחמה מול חיזבאללה. איך נראית אימפריית המנהרות של נסראללה? מה למדה ישראל למדה במלחמה הנוכחית מתחת לרצועה? והאם אפשר לחסל את איום המנהרות בצפון?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/3/202422 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

לקח לי זמן להבין שבגיל 56 אבא שלי היה בנובה: איציק גרלנטר עדיין שם

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם:  הפגישה האחרונה לפני החטיפה, הגעגועים "סתם לשבת על בירה", התגובות מהסביבה על היציאה למסיבה - והמסר מכאן: "תהיה חזק, אנחנו עושים הכול בשבילך". ראיון עם אסף גרלנטר בנו של של איציק גלרנטר החטוף בעזה // מגישה: הגר כוכבי, עורכת: עדן דוידוב, עיצוב סאונד ומיקס: סתיו בצלאלי. סיוע בעריכה: אביב ליבוביץ'Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/1/202431 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

החזית המערבית מתרחבת, אבל בסכנת קריסה

שנתיים אחרי הפלישה הרוסית לאוקראינה, שבדיה הצטרפה באופן רשמי לנאט"ו. למה בשטוקהולם כבר לא יושבים על הגדר? מדוע הונגריה וטורקיה עיכבו את ההצטרפות? מי המדינות שממתינות בתור? ואיך הבחירות לנשיאות ארה"ב יכולות להשפיע על העוצמה והקיום של הברית? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/29/202424 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

מלכוד אונר"א | רונן ברגמן

[ש.ח פורסם לראשונה ב23.12.2023] ככל שמתקדמת הלחימה נחשפת השליטה של חמאס בסוכנות הסיוע של האו"ם. מתחת למטה אונר"א אותר מתחם שליטה של חמאס, כעשירית מעובדי הסוכנות השתתפו בטבח 7 באוקטובר, ובתי הספר מחוברים למנהרות. אז למה בישראל לא בטוחים שצריך לסגור עכשיו את אונר"א? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/28/202427 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

האם צריך לתת יותר כוח לרשויות המקומיות?

המלחמה הנוכחית הציבה אתגר חדש לרשויות המקומיות - לנהל את העיר, מחוץ לעיר. רגע לפני שאתם הולכים לקלפי כדי לבחור את ראש העיר הבא, אולי צריך לתת לו יותר סמכויות וכוח? או שבעצם זה יוביל ליותר שחיתות? מה האיזון הנכון בין השלטון המקומי למדינה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/27/202424 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

ה"לא נחמד" שרצה לשנות את המדינה | בן-דרור ימיני

בשנות ה-70 "הפנתרים השחורים" הרעידו את המדינה והצליחו לשנות את המדיניות. האם ההצלחות שלהם עדיין רלוונטיות כיום? ומה מובילי המחאות בימינו יכולים ללמוד מצ'רלי ביטון? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/26/202425 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

הנשיא שרצה לתווך, אבל יצר משבר עם ישראל

נשיא ברזיל דה-סילבה רצה בעבר למתווך בין ישראל לפלסטינים. אבל אחרי שהשווה את פעילות צה"ל ברצועה לנאצים נראה שהחלום רק התרחק. עד כמה האמירה הזאת מייצגת את דה-סילבה או את העם הברזילאי? והאם אפשר לשקם את היחסים בין המדינות?// מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/25/202421 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

"היא בטח החטופה הכי מגניבה שיש": כרמל גת עדיין שם

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם: אביתר דוד.  הטראומה מהצפייה בסרטוני החטיפה, האבל על הדודה שנרצחה, המשפחה "שנשברה והתפרקה", עדויות הקרובה ששוחררה וגם התקווה על "כל הטוב שהיא עושה לאחרים בשבי": ריאיון עם גיל דיקמן, בן דודה של כרמל גת החטופה בעזה // מגישה: הגר כוכבי  // עורכת: עדן דוידוב סאונד ומיקס: אביב ליבוביץ'Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/23/202435 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

למה ירדן על סף שבירת הסכם השלום? | סמדר פרי

[ש.ח פורסם לראשונה ב23.12.2023] גינויים נגד פעילות ישראל, תמיכה בפלסטינים והתעלמות מוחלטת מפשעי חמאס ב-7 באוקטובר. למרות כמעט 30 שנה של שלום, בירדן לא ממהרים לסייע לישראל במלחמה. איך הגענו לקרע בין המדינות? למה הנשיא הרצוג לא הוזמן לחתונה המלכותית? ומה הסיכוי שהיחסים ישתפרו? // שרון כידון משוחחת עם סמדר פרי, פרשניתנו לענייני ערבים // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/22/202429 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

המהפך של המשטרה

עד לפני ארבעה חודשים משטרת ישראל הייתה גוף שספג לא מעט חבטות מהציבור והפוליטיקאים. טענות על התערבות פוליטית, אלימות, התפטרות ניצבים ומשבר כוח אדם חריף. אבל אז הגיעה גבורת השוטרים ב-7 באוקטובר שהחזירה את האמון במשטרה. האם הוא בדרך להיעלם שוב? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/21/202427 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

חבית הנפץ של המזרח הרחוק

בחודש שעבר נבחר נשיא חדש לטייוואן - שתומך בעצמאות המדינה ומעורר את זעם הסינים. אלה כבר איימו לפתוח במלחמה, ובעולם מקווים שהסכסוך זה ייפתר בלי מלחמה. איך הגענו למתיחות הנוכחית? איזה מדינות תומכות בכל צד? ואיך זה עלול להשפיע גם עלינו בישראל? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/20/202424 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

מלחמה בין כוכבים: מאחורי מרוץ החימוש בחלל

בשקט בשקט מתפתחת בשנים האחרונות זירת לחימה חדשה - בחלל. ההערכות האמריקניות שרוסיה מנסה להציב נשק גרעיני בחלל רק חשפו את המגמה. איפה נמצאות המעצמות במרוץ? איך הלוחמה מחוץ לאטמוספירה עלולה לפגוע באיכות החיים שלנו? ואיך איראן מתחמשת גם כאן?// מגיש: יוסי פישר// תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/19/202419 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

מעיר הברחות לעיר מקלט: האתגר הישראלי ברפיח | רון בן ישי

במשך שנים הייתה רפיח מפורסמת בתעשיית ההברחות שלה, עכשיו היא מלאה בעקורים ובבכירי חמאס שנמלטו מצפון הרצועה. איך נלחמים בעיר כל כך צפופה? מה תהיה תגובת מצרים לפעילות ישראלית באזור? והאם יש סיכוי שאפשר לנצח גם בלי להיכנס לרפיח? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/18/202426 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

132 ימים בשבי: רק מתפללים שהוא לא לבד

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם: עומר שם טוב. האחים הגדולים של עומר שנחטף לרצועת עזה מספרים עליו ב"אסיפת הורים" ומבטיחים: אנחנו לא עוצרים עד שהוא חוזר. אורחים: דנה ועמית שם טוב // מגישה: הגר כוכבי // עריכה: עדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/16/202427 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

הקרב על הנטל

בחודש הבא הממשלה תצטרך למצוא פתרון חוקי לפטור תלמידי ישיבה מגיוס. בינתיים, בצה"ל מנסים להעביר תיקונים לחוק שיאריכו את שירות חיילי החובה ויגדילו את ימי המילואים. איך אפשר להגדיל עוד את מספר החיילים בצבא? והאם הגישה של "אי אפשר לגייס בכפייה" נכשלה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/14/202424 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

לנפץ את הבועה של פוטין

לראשונה מאז הפלישה לאוקראינה התיישב נשיא רוסיה לריאיון עם עיתונאי אמריקני. בשיחה עם המגיש הנוח במיוחד פצח פוטין בהרצאות היסטוריות והמשיך לתקוף את ארה"ב והמערב. מדוע הסכים להתראיין פתאום? מה המסרים שעולים בין השורות? ומדוע העריץ את אריאל שרון? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי  // מגישה: טל זרביב // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/14/202430 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

היחידה שמאחורי המבצע הנועז לחילוץ החטופים

בפעם השנייה במלחמה הצליחו כוחות הביטחון לשחרר חטופים בריאים ושלמים משבי חמאס. את המבצע הובילו לוחמי הימ"מ, שרק לפני כשנתיים הוכרה כיחידה הלאומית ללוחמה בטרור. מה ההבדל ביכולות בינה לבין סיירת מטכ"ל? ומה למדנו ממבצעי העבר כמו אנטבה ונחשון וקסמן?// מגישה: שרון כידון// תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/13/202421 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

השבב שישנה את כל מה שחשבנו

חברת "נויראלינק" הודיעה שהשתילה לראשונה שבב במוח אנושי, ואילון מאסק הבטיח שבעתיד הוא גם יתממשק עם אפליקציות והסלולרי. האם באמת מדובר בהישג משמעותי? מתי הוא יהיה נגיש לכולם? ואיזה סיכונים ושאלות אתיות צריך לפתור בדרך? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/12/202422 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

מלכוד אונר"א | רונן ברגמן

ככל שמתקדמת הלחימה נחשפת השליטה של חמאס בסוכנות הסיוע של האו"ם. מתחת למטה אונר"א אותר מתחם שליטה של חמאס, כעשירית מעובדי הסוכנות השתתפו בטבח 7 באוקטובר, ובתי הספר מחוברים למנהרות. אז למה בישראל לא בטוחים שצריך לסגור עכשיו את אונר"א? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/11/202427 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

כמעט עשור בעזה: בכיכר החטופים התנצלו - סליחה שהפקרנו אתכם

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם: אברה מנגיסטו.  בספטמבר 2014, אחרי מותו הטרגי של אחיו, חצה מתמודד הנפש אברה מנגיסטו את הגבול. קרוב לעשור חלף, והוא עדיין בעזה. אורח: קרוב המשפחה גיל אליאס // מגישה: הגר כוכבי // עריכה: עדן דוידוב.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/9/202434 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

לוקו על ישראל: הנשיא "היהודי" של ארגנטינה

אחת ההבטחות של חאבייר מיליי בבחירות הייתה שהביקור המדיני הראשון יהיה בישראל. עכשיו, כשהוא מבקר בירושלים, בארגנטינה מקווים שיקיים את שאר התוכניות וישקם את הכלכלה של המדינה הענייה. איך מדינת המסתור של הנאצים הפכה לידידה? ולמה מיליי רוצה להתגייר? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/8/202420 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

האם המלחמה יצרה מזרח תיכון חדש?

רגע לפני המלחמה ישראל הייתה על סף נורמליזציה עם סעודיה, וארה"ב בדרך החוצה מהמזרח התיכון, ואז פרצה מתקפת הפתע של חמאס והעולם נדרש לקחת צד. האם המלחמה שינתה את תמונת המצב באזור? ולמה מדינות ערב היו מעדיפות הכרעה מהירה וחזקה יותר של חמאס? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/7/202424 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

כרטיס צהוב או חוסר אמון: מאחורי הסנקציות האמריקניות

האמריקנים כנראה לא מרוצים מהטיפול הישראלי באלימות נגד פלסטינים, וגם במערכת הביטחון לא ממש סומכים על הטיפול המשטרתי בנושא. מה גרם לירידה באירועי האלימות ביו"ש בשנה האחרונה? למה בכל זאת ארה"ב הטילה סנקציות? ואיך בישראל מונעים את העימות הבא? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/6/202419 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

המחיר של המלחמה "השקטה" בצפון

יותר ממאה ימים עברו מאז פונו תושבי קו העימות, ומאות בתים ספגו את הנזק מירי הטילים של חיזבאללה. איך הפכו היישובים ל"רצועת הביטחון" החדשה? איך התושבים שומרים על קהילתיות? והאם אין מנוס ממלחמה בצפון?| האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון// תחקיר עריכה והפקה: גיא סאלם ועדן דוידוב  סאונד ומיקד: תום חלדSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/5/202423 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

כך איראן מנסה לתקוף ישראלים בחו"ל

במלחמה הנוכחית שדה הקרב התרחב גם מחוץ למזרח התיכון. שני ניסיונות פיגוע בשגרירויות ישראליות, דיפלומט שהותקף, וזינוק משמעותי באירועי אנטישמיות. איך איראן וחמאס פועלים מבלי להשאיר סימנים? איזה מדינות הכי מסוכנות לישראלים? ומה ישראל עושה נגד התקיפות?// מגישה: טל זרביב-מנור // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/4/202422 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

119 ימים בשבי: אחיך הקטן נחטף לך מול העיניים, זה אגרוף בבטן

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים, והפעם: אביתר דוד.  הטיול בפיליפינים שנגמר בגיהינום של 7 באוקטובר, השבועות הארוכים שבהם אבא הוגדר נעדר, החיים איתו והעולם בלעדיו. אורחים: יעלה ועילי דוד. // מגישה: הגר כוכבי // עריכה: עדן דוידוב. מיקס וסאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/2/202428 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

מי באמת רוצה לחזור לגור ברצועת עזה?

מעבר לכנס שעורר סערה, בימין יש מי שמקדם בכל הכוח תוכנית לחידוש היישוב היהודי ברצועה. גרעיני משימה שממתינים ליום פקודה, שיטות שהוכחו כיעילות, ותמיכה פוליטית. האם אפשר ליישם את התוכנית? מה יהיו ההשלכות? ומה באמת חושב על זה ראש הממשלה בנימין נתניהו?   // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/1/202421 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

מה הסיכוי שסינוואר ייכנע? אתם שאלתם - אבי יששכרוף ענה

האם בחמאס יתחרטו על המלחמה, כמו חיזבאללה אחרי מלחמת לבנון השנייה? למה הרשות הפלסטינית פועלת נגד חמאס ביהודה ושומרון? ואיך המלחמה השפיעה על העונה הבאה של "פאודה"? פרק מיוחד של "הכותרת" עם השאלות המרכזיות של גולשי ynet באודיו-צ'אט עם אבי יששכרוףSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/31/202428 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

הנשק של ביידן מול נתניהו | שמעון שיפר

התלות באספקת התחמושת היא חלק מהיחסים המורכבים עם ארה"ב - ולמרות התמיכה חסרת התקדים, ניכרים סדקים. עם שמעון שיפר נזכרנו איך בבית הלבן התעמתו וגם הרימו מנהיגים ישראלים, מה באמת מעצבן את ביידן ומה יוכל הנשיא לעשות לפני הבחירות// מגישה: שרון כידון// תחקיר עריכה והפקה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/30/202429 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

הימשכות המלחמה ושחרור החטופים לא הולכים ביחד | רונן ברגמן

רק יותר משבוע אחרי שפרצה המלחמה השבת החטופים הוגדרה כמטרת על, ומאז המנהיגים חוזרים על כך שהיא זהה בחשיבותה למיטוט חמאס. אבל ככל שהזמן עובר נראה שהתנגשות ביניהן היא רק עניין של זמן. איזו מטרה חשובה יותר? ומה מהן באמת אפשר להשיג? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי עם רונן ברגמן // מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/29/202423 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

היום שאחרי המלחמה על פי אולמרט

אפשר כבר להכריז ניצחון בעזה, ניתן להגיע להסכמה מדינית עם לבנון, וצריך לחזור לדבר על מדינה פלסטינית. "הכותרת", פודקאסט החדשות היומי, בסדרת פרקים על היום שאחרי המלחמה, והפעם: התוכנית של ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט. וגם: כך סוכלו באורח פלא שיירות אמל"ח לחיזבאללה ב-2006.// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/28/202430 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

112 ימים בשבי: "שלושה שבועות לקח לי לספר שאבא חטוף, לא הייתי מסוגלת"

הכותרת בסדרת מפגשים עם בני משפחות החטופים. והפעם: רון בנימין. הטיול בפיליפינים שנגמר בגיהינום של 7 באוקטובר, השבועות הארוכים שבהם אבא הוגדר נעדר, החיים איתו והעולם בלעדיו. אורחת: שי בנימין. // מגישה: הגר כוכבי // עריכה: עדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/26/202429 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

לא רק חיזבאללה: האתגרים והסודות של לבנון | סמדר פרי

חלוקה לשבטים, אי-יציבות פוליטית ומצב כלכלי קשה. לבנון נכנסה לסבב העימות הנוכחי כשהיא על הקרשים. עד כמה חיזבאללה אשם במצב הנוכחי? איך מתנהלת המדינה המשוסעת? מה הסיכוי להגיע להסכם עם ישראל? והרגע שסמדר פרי ניסתה לברוח בכל מחיר מביירות // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכה Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/25/202431 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

אזור חיץ או רצועת ביטחון: המבצע להחזרת הביטחון לעוטף עזה

בזמן שהלחימה נמשכת בתוך הרצועה, בשטח הצמוד לישראל עובדים הכוחות במרץ על הפתרון שיחזיר שקט יחסית ליישובי העוטף. הבתים ששימשו עמדות ירי ותצפית נהרסו, השטח רוכך, ועכשיו השאלה מה יקרה שם בפועל ביום שאחרי המלחמה? והאם זה יספק את התושבים? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/24/202425 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

למה חמאס תקף את עורקי החמצן של הרצועה?

בין היעדים המרכזיים במתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר היו מחסום ארז ובסיס מנהלת התיאום והקישור. למה המחבלים תקפו את מי שפעלו לשפר את המצב ברצועת עזה? האם במנהלת היו שבויים בקונספציה? והמשימות החדשות שהתווספו במלחמה, ואלה שיתווספו בעתיד | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם כתבתנו ליאור בן ארי, וסא"ל (מיל') משה אבי, לשעבר סגן ראש מנהלת התיאום והקישור עזה // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/23/202419 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

נקרעים בין שדה הקרב למשפחה: מצוקת המילואימניקים

כבר יותר מ-100 ימים שחיילי המילואים נמצאים מחוץ לבית. חלקם כבר חזרו עם הבטחה שיזומנו לעוד ימים רבים בחודשים הקרובים. אלה שעוד על מדים נקרעים בין הרצון לשמור על הבית לבין צורכי העבודה והמשפחה. איך שומרים על איזון? ומה עוד אפשר לעשות כדי להקל על החיילים?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/22/202425 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

למרות המהפכה: כך הפכה פולין למעצמה אזורית במזרח אירופה

אחרי שמונה שנים, שבמהלכן העבירה מהפכה נרחבת במדינה והתעמתה עם אירופה, המפלגה השמרנית איבדה את השלטון, והרשימה הליברלית שניצחה מנסה לבטל את הרפורמות. אבל למרות המהפכה והתהפוכות, פולין הפכה עם השנים לכוח צבאי משמעותי באירופה. איך זה קרה? // מגישה: שרון כידון// תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/21/202428 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

איך מונעים אסון כלכלי כמו אחרי מלחמת יום הכיפורים? | סבר פלוצקר

ראש הממשלה ושר האוצר הבטיחו בתחילת המלחמה שהכלכלה חזקה ויש מספיק כסף בקופה הציבורית. בינתיים, הלחימה נמשכת, הגירעון הצפוי עולה והחשש הוא משידור חוזר של "עשור אבוד", כמו אחרי מלחמת יוה"כ. איך יצאנו אז מהמשבר? ואיך נצא מזה שכבר כאן?// מגישה: שרון כידון// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/18/202423 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

מי באמת מנהל את המלחמה? | נחום ברנע

ראש הממשלה לא סומך על שר הביטחון, חצי מקבינט המלחמה מחשב כל הזמן מתי הוא יוצא, גלנט לא שוכח למי שטרפדו לו את המינוי לרמטכ"ל, חברי הקבינט כועסים על קיומו של קבינט המלחמה, ומעל כל זה מרחפת המעורבות האמריקנית החריגה. מי מנהל את הלחימה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי עם נחום ברנע // מגישה: שרון  כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/17/202426 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

הדאעש שלכם חזר

אחרי תקופה מחוץ לרדאר של מדינות המערב, ארגון הטרור הקיצוני שב לחיינו עם פיגוע כפול ליד קברו של קאסם סולימאני. למה דאעש התעוררו ותקפו במפתיע את איראן? מה חושבים הטרוריסטים על המלחמה בחמאס? והאם הם עדיין מהווים סכנה לישראל?// מגיש: יוסי פישר// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/16/202421 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

פחות צבא קטן וחכם, יותר מילואים | רון בן ישי

המחדלים שהתגלו ב-7 באוקטובר מסמנים את השינוי הצפוי בבניית הכוח של הצבא. לא עוד הסתמכות רק על אמצעים טכנולוגיים, אלא השקעה בכוחות היבשה, וכן, זה כולל הרבה שירות מילואים. איך בונים את הצבא ביום שאחרי המלחמה? וכמה זה יעלה לנו? // מגישה: שרון כידון. // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/15/202424 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

הכישלון בשעות הראשונות של המלחמה והאתגר של ועדת החקירה | רונן ברגמן

הסימנים בליל הפלישה שלא הדליקו נורות אזהרה, הערכות המצב השגויות, והעדכונים שלא הגיעו בזמן אמת לכוחות בשטח. 100 יום אחרי מתקפת הפתע הרצחנית של חמאס חזרנו עם רונן ברגמן לשעות הראשונות של המלחמה, ולאתגרים של ועדת החקירה העתידית | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון  // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: תום חלדSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/14/202424 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

היחידה המובחרת של חיזבאללה שנמצאת ליד הגבול

החיסולים האחרונים בלבנון, שמיוחסים לישראל, החזירו לתודעה את כוח רדואן - יחידת העילית של חיזבאללה. האם התוכנית הרצחנית של הכוח ירדה לגמרי מהפרק? למה חלק מהלוחמים נסוגו מהגבול? ומה יהיה תפקידם במלחמת לבנון השלישית? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם אל"מ (מיל') קובי מרום, מומחה לזירה הצפונית ולביטחון לאומי // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: סתיו בצלאלי Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/11/202424 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

לזכור ולא לשכוח: איך מנציחים את 7 באוקטובר?

כמעט 100 ימים עברו מאז מתקפת הפתע של חמאס, ובקיבוצי העוטף דנים על שאלת ההנצחה. האם להשאיר את הבתים ההרוסים או לבנות שכונות חדשות? איך שומרים את התיעודים והעדויות לטובת הדורות הבאים? ומה כבר עושים בשטח?// מגישה: טל זרביב מנור // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/10/202424 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

המלחמה בחמאס עוברת לזירה המשפטית

בית הדין הבינלאומי לצדק ידון בעוד יומיים בטענות של דרום אפריקה שישראל מבצעת "רצח עם" במלחמה נגד חמאס. מה האינטרס של המדינה האפריקנית להתערב? איזה צווים והחלטות השופטים יכולים לקבל? ואיך זה עלול להשפיע על המאבק הישראלי בארגון הטרור? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם עו"ד יובל יובל קפלינסקי, ממשרד עורכי הדין גדעון פישר ושות,  ומנהל המחלקה הבינלאומית בפרקליטות המדינה לשעבר // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/9/202426 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

איראן, סמים וחיסולים: הסיפור של סוריה

אסד נותן לאיראן יד חופשית, אבל לא ממהר להתערב לטובת חמאס. איך מלחמת האזרחים בסוריה השפיעה על התגובה הסורית למלחמה בדרום? ומה הקשר בין 7 באוקטובר לתעשיית הסמים במדינה?// מגיש: יוסי פישר // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/8/202423 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

ציר הדמים שישראל רוצה לחזור לשלוט בו

עבור ישראלים רבים ציר פילדלפי הוא בעיקר אסונות והרוגים, אבל עבור רצועת עזה מדובר בנתיב ההברחה העיקרי. החל ממזון, מוצרי חשמל ועד לנשק ואמצעי לחימה. למה מצרים לא הצליחה למנוע את ההברחות? מדוע ישראל רוצה לחזור לשלוט בציר? והאם זה אפשרי? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // טל זרביבי משוחחת עם יואב זיתון, כתבנו הצבאי, ופרופ' קובי מיכאל, חוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי ומכון משגב // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/7/202418 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

איך קובעים מוות לנעדרים וחטופים מ-7 באוקטובר?

שברי עצמות, סרטונים ממצלמות אבטחה ועדויות של חטופים ששוחררו. מהיום הראשון של המלחמה עובדים מסביב לשעון כדי לזהות את כל הנעדרים והגופות שאותרו בעוטף עזה. השיטות המתקדמות, עומס העבודה והקשיים הנפשיים במסע להבאת שקט למשפחות // שרון כידון משוחחת עם ד"ר חן קוגל מנהל המכון לרפואה משפטית ופרופ' ישראל הרשקוביץ הפקולטה לרפואה, אוניברסיטת תל אביב // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: עומרי זינגר  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/4/202423 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

הפשיעה לא נעלמה, רק עברה למצב מלחמה

 הסתיימה עם שיא במספר הנרצחים בחברה הערבית, ושורת ניסיונות חיסול פליליים. במקביל, כמעט כל אזרח מסתובב עם נשק להגנה עצמית ויש מי שמציע להשאיר את כיתות הכוננות בכל הארץ. איך אפשר להילחם בפשיעה במצב הזה? ואיך מחזירים את תחושת הביטחון? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם ניצב בדימוס יואב סגלוביץ', לשעבר ראש אגף החקירות במשטרה וממקימי להב 433 וכיום ח"כ מטעם "יש עתיד" // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/3/202422 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

איך המלחמה בישראל משפיעה על הבחירות בארה"ב?

טראמפ תקף את ההפתעה הישראלית, ביידן דוחק לדבר על היום שאחרי - אבל המועמדים המובילים במרוץ לנשיאות ארה"ב תומכים בישראל במלחמה מול חמאס. מה המצב של כל אחד מהם במרוץ? מה דעתם על המלחמה? ואיך הקרבות ישפיעו על הבחירות בארצות הברית? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // יוסי פישר מושחח עם ציפי שמילוביץ', כתבתנו בניו יורק, ועו"ד עידו דמבין, מנכ"ל מכון מולד וכותב הבלוג "מר דמבין הולך לוושינגטון" // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאלי   Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/2/202430 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

בין פאודה לשלום: הסיפור של הרשות הפלסטינית | אבי יששכרוף

בתוכניות האמריקניות ליום שאחרי המלחמה השליטה ברצועת עזה תעבור ל"רשות פלסטינית משופרת". איך היא איבדה את השליטה בפעם הקודמת? מה קרה כשאנשיה הפנו את הנשק כלפי ישראל? ומי יישאר אחרי אבו מאזן כדי להנהיג אותה? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאלי Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/1/202434 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

זיהומים ומגפות: האיום הבריאותי בתוך רצועת עזה

חלק מהלוחמים שנפצעו במלחמה חזרו לבתי החולים עם פטריות וזיהומים. המצב התברואתי בתוך הרצועה משפיע על הלוחמים, החטופים, ויכול להגיע גם לתוך ישראל. מה הסיכוי שמחלות וזיהומים יתפשטו מעזה לעורף המדינה? ואיך דואגים לבריאות החיילים והחטופים? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם פרופ' חגי לוין, מבית הספר לבריאות הציבור באוניברסיטה העברית וראש מערך הרפואה של מטה החטופים, ופרופ' אייל לשם, מומחה למחלות זיהומית במרכז הרפואי שיבא // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/31/202321 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

איומים, מיליציות וגרעין: מאחורי זרועות התמנון האיראני | רונן ברגמן

בתוך זמן קצר הפכה מתקפת הפתע של 7 באוקטובר למלחמה מול איראן וכל שלוחותיה. האם בטהרן באמת לא ידעו על התוכניות של חמאס? למה האיראנים נשארים מאחורי הקלעים? והאם חיסול הבכיר שיוחס לישראל ישנה את המשוואה?// מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב, סאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/28/202326 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

הדרמה המשפטית שנשכחה מחכה מעבר לפינה

בשבועות הקרובים יחזרו אלינו מושגים שהספקנו לשכוח: עילת הסבירות, נבצרות, מהפכה משפטית. בג"ץ צפוי לפסוק בסדרה של עתירות שכבר הוציאו בעבר רבבות לרחובות. למה לא דוחים את ההכרעה? האם המלחמה תשפיע על הפסיקה של השופטים? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: עדן דוידוב, גיא סאלם. סאונד ומיקס: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/27/202319 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

מנהרות הטרור שהפתיעו את צה"ל

עוד לפני שהחלה המלחמה היה ברור שהמנהרות יהיו אתגר מרכזי, אבל בצה"ל הופתעו מההיקף של חלק מהן. מה ישראל ידעה בזמן אמת? איך חמאס התגבר על פצצות חיל האוויר? כמה זמן בכירי ארגון הטרור יכולים לשרוד מתחת לקרקע? ואיך צה"ל פועל נגד המנהרות? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // טל זרביב משוחחת עם יואב זיתון, כתבנו הצבאי // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/26/202327 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

השלב הבא במלחמה נגד חמאס | נדב איל

ישראל צפויה לעבור בקרוב לשלב ג' במלחמה. לא עוד לחימה מבית לבית, אלא נסיגה בחלק מהאזורים והתמקדות בפשיטות מיוחדות ותקיפות מהאוויר. איך זה ייראה בשטח? איזו השפעה תהיה לזה על עסקת חטופים עתידית? ולמה הכל תלוי בסוף בנסראללה? נדב איל עושה סדר | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש : יוסי פישר // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/25/202332 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

לא רק בגלל המלחמה: למה ירדן על סף שבירת הסכם השלום?

גינויים נגד פעילות ישראל, תמיכה בפלסטינים והתעלמות מוחלטת מפשעי חמאס ב-7 באוקטובר. למרות כמעט 30 שנה של שלום, בירדן לא ממהרים לסייע לישראל במלחמה. איך הגענו לקרע בין המדינות? למה הנשיא הרצוג לא הוזמן לחתונה המלכותית? ומה הסיכוי שהיחסים ישתפרו? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם סמדר פרי, פרשניתנו לענייני ערבים // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/24/202329 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

איך חמאס מימן את מתקפת הפתע ב-7 באוקטובר?

מזוודות הכסף של קטאר לא היו מקור המימון היחיד של חמאס. בשקט בשקט התפתחה מערכת מסועפת למימון ההתחמשות וההתבצרות של ארגון הטרור. דילים עם צ'יינג'ים בעולם הערבי, כספים מקרטלי סמים ומהלכים מפתיעים בעולמות הקריפטו | האזינו לפודקאסט החדשות היומי שרון כידון משוחחת עם ד"ר שלומית ווגמן-רטנר, סמנכ"לית ברפיד ולשעבר ראש הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור, וסא"ל (מיל') ד"ר אודי לוי, לשעבר ראש יחידת "צלצל" במוסד. // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/21/202324 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

בין הסכמי אוסלו למלחמה בדרום | שמעון שיפר

ראש הממשלה טען שמספר הקורבנות ב-7 בנובמבר זהה להסכמי אוסלו, והחזיר את הוויכוח ברחוב הישראלי 30 שנה אחרונה. איך באו ההסכמים לעולם? האם הם עדיין רלוונטיים כשהנחת הבסיס השתנתה? זאת הייתה טעות או הצלחה? ולמה נתניהו לא ביטל את ההסכמים, אלא הרחיב?// מגישה: שרון כידון. תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/20/202331 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

המלחמה שנשכחה, אבל משפיעה על המערכה נגד חמאס

בזמן שהעולם מתמקד במלחמה בדרום, הקרבות באוקראינה נכנסים לחורף השלישי. מה למדנו מהתנהלות רוסיה ואוקראינה? ואיך תוצאות המלחמה במזרח התיכון יכולות להשפיע על עתיד אירופה? שרון כידון עם יאיר נבות, כתב "ידיעות אחרונות", וד"ר יהושע קליסקי, חוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי (INSS). // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: נדב ברכה  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/19/202328 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

היום שאחרי המלחמה על פי לפיד

שליטה ביטחונית מלאה של ישראל, תוספת חיילים בגבול הרצועה, בלי אבו מאזן אבל עם פקידי הרשות הפלסטינית וכוח בינלאומי שיפעל בשטח. "הכותרת", פודקאסט החדשות היומי, בסדרת פרקים על היום שאחרי המלחמה, והפעם: התוכנית של ראש האופוזיציה וראש הממשלה לשעבר יאיר לפיד. // מגישה: שרון כידון // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/18/202322 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

קן הצרעות של עזה: הסיפור של שג'אעיה

השוק הישן, המסגדים העתיקים ואחד המתחמים הידועים לשמצה של חמאס. מחלונות הבתים בשג'אעיה ניתן לראות בקלות את ישראל, ומשם יצאו מאות מחבלים ב-7 באוקטובר. איך הפכה השכונה העתיקה למעוז מרכזי של חמאס? ולמה הלחימה בשג'אעיה כל כך קשה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // יוסי פישר משוחח עם יואב זיתון, כתבנו הצבאי // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/17/202328 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

המחיר של איסור כניסת פועלים פלסטיניים לישראל

מתחילת המלחמה נאסרה כניסת פועלים מיהודה ושומרון, והדבר מורגש במשק. מערכת הביטחון המליצה להחזיר חלקית את הפועלים כדי למנוע את התחממות השטח, אך נדחתה. עד כמה התחזיות נכונות? האם זאת שוב נפילה לקונספציה? וכמה המחסור בפועלים עולה לנו? | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/14/202318 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

הקונספציה מול ההתרעות: מאחורי כישלון המודיעין | רונן ברגמן

המחשבה שכמו איראן - חמאס לא יסכים להיפגע בעצמו, הערכת חסר של יכולות ארגון הטרור, וסימון V על הצגת הדעה הנגדית. יותר מחודשיים חלפו מאז מתקפת הפתע של חמאס, המחדל המודיעיני עדיין לא נחשף במלואו. רונן ברגמן עם כל מה שאפשר לפרסם על כישלון אמ"ן // מגישה: טל זרביב מנור // תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/13/202323 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

איך שופטים את מחבלי חמאס?

מתקפת הפתע של חמאס ב-7 באוקטובר הציבה אתגרים לא פשוטים למערכת המשפט הישראלית. האם צריך לשפוט את המעורבים בטבח בבית משפט רגיל או צבאי? האם החוקים הקיימים מספיקים? מי יסכים לייצג את המחבלים? ומה הסיכוי שיוטל עליהם עונש מוות? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // שרון כידון משוחחת עם לירן תמרי, כתבנו לענייני משטרה, וד"ר מתן גוטמן, הפרשן המשפטי של אולפן ynet // תחקיר, עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/12/202326 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

מה למדנו מחודשיים של מלחמה? | נחום ברנע

הניסיונות הצבאיים לחילוץ חטופים מידי חמאס, התמרון הקרקעי המתמשך, המחדל המודיעיני והמידע שמתקבל בשטח, מה יקרה ביום שאחרי והמסקנה שצריכים לקבל בכירי המדינה והצבא. יותר מחודשיים מאז שהחלה המלחמה, נחום ברנע עושה סדר בסוגיות שעל הפרק// מגישה: שרון כידון // תחקיר, עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/11/202322 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

האם באמת אפשר להרחיק את חיזבאללה מהגבול?

שר הביטחון הבטיח לתושבי הצפון להרחיק את חיזבאללה מעבר לנהר הליטאני. למה ישראל שתקה כשארגון הטרור הפר את החלטת מועצת הביטחון 1701? האם אפשר להרחיק את המחבלים מהגבול באמצעים מדיניים או שאנחנו בפני מלחמה נוספת בצפון?// מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/10/202329 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

האם אפשר למוטט את חמאס? אתם שאלתם - רון בן ישי ענה

מה יקרה ביום שאחרי חיסול יחיא סינוואר? האם הרשות הפלסטינית תצליח למנוע חמאס חדש ברצועה? אפשר להפוך את רצועת עזה לשטח B? למה צה"ל לא התחיל גם הפעם בפעולה קרקעית בשג'אעיה? פרק מיוחד של "הכותרת" עם השאלות המרכזיות של גולשי ynet באודיו-צ'אט עם רון בן ישי // מגישה: שרון כידון // עורך: יהונתן בני"ה // סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/8/202326 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

הפיראטים של הים האדום

מיליציות החות'ים בתימן עלו שלב במלחמה מול ישראל - והחלו לתקוף אוניות בים האדום. איך הצטרפו החות'ים למלחמה של חמאס? ומה המשמעות העולמית של החזית שפתחו בנתיבי השיט? שרון כידון משוחחת עם תא"ל במיל' יובל אילון, חוקר בכיר במכון למחקרי ביטחון לאומי INSS ולשעבר ראש מספן המודיעין בחיל הים, וענבל ניסים לובטון, מתמחה בתימן ובוגרת מרכז משה דיין באוניברסיטת תל אביב. // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/7/202324 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

מה קורה עם המחבלים ששוחררו?

עסקת השבויים הגדולה הקודמת הביאה את יחיא סינוואר מהכלא הישראלי להנהגת חמאס. מה הסיכוי שהמחבלים ששוחררו הפעם ישובו לעסוק בטרור? איך דואגים שלא יקום מהם מנהיג הטרור הבא?יוסי פישר משוחח עם עינב חלבי, כתבתנו לענייני פלסטינים, וליאור לוטן, ראש תחום החוסן הלאומי במכון למדיניות ואסטרטגיה באוניברסיטת רייכמן ולשעבר בכיר בשב"כ // תחקיר עריכה והפקה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/6/202327 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

האישה שבטנק תנצח

לוחמות חילוץ והצלה נמצאות בסמטאות עזה, פרמדיקיות מטפלות בתוך הרצועה, והטנקיסטיות וקרקל לחמו בגבורה במתקפת הפתע של חמאס. חיילות צה"ל הן חלק בלתי נפרד במערכה הנוכחית. איך הגיעו הנשים לחזית הלחימה? והאם המגמה תימשך אחרי המלחמה? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/5/202326 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

הזירה המבעבעת ביהודה ושומרון

במקביל למתקפת הפתע של חמאס, קראו בארגון לפתיחת חזית נוספת ביו"ש, ללא הצלחה רבה. בין היתר בזכות הפעילות האינטנסיבית של צה"ל באזור, אבל גם הפלסטינים לא מיהרו להצטרף. איך משאירים את השקט היחסי ביהודה ושומרון ומה יקרה ככל שהמלחמה תימשך? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם. סאונד ומיקס: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/4/202326 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

במצרים כבר חושבים על היום שאחרי המלחמה

מעורבות במשא ומתן לשחרור חטופים, קשר ישיר לשב"כ, סירוב מוחלט לקלוט פליטים וההצעה לישראל שתיישב אותם בנגב. במצרים ישמחו שישראל תשמיד את חמאס אבל דואגים גם למעמד בעולם הערבי. סמדר פרי מנתחת את האינטרסים השונים של קהיר במלחמה // מגישה: שרון כידון // תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב, סאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/3/202330 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

החיסולים הממוקדים שוב על הפרק / רונן ברגמן

נתניהו וגלנט איימו שיחסלו את בכירי חמאס, גם אלה שבקטאר. מה קרה בפעמים הקודמות שישראל ניסתה לחסל את חאלד משעל וטרוריסטים אחרים? האם נכון לבצע פעולה כזו בדוחא? רונן ברגמן עם השיקולים, ההצלחות והכישלונות של החיסולים הממוקדים שביצעה ישראל // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. מיקס: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/30/202332 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

ארה"ב, מאחורייך: האינטרס הסיני במלחמה

מפרוץ המלחמה סין טוענת שהיא נייטרלית, אבל למעשה תומכת בחמאס. אי גינוי הטבח בעוטף, ההתנהלות במועצת הביטחון, וההצהרות הפומביות נגד ישראל לא מסייעות לשינוי התמונה. מה הסיבה לתמיכה הגורפת בחמאס? ולמה זה בכלל לא קשור לישראל או לפלסטינים? // מגישה: טל זרביב מנור // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאלי ותום חלדSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/29/202324 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

הציפייה והאכזבות: סערת השחקנים הזרים

ליגת העל שבה בסערה, אחרי ששחקנים זרים במכבי חיפה לא החזיקו בשלט שקרא לשחרור החטופים. האם מדובר בצעד אנטי-ישראלי או אי-הבנה? איך ניתן היה למנוע את הסיטואציה? ומה אנחנו מצפים מזרים שגרים בארץ בזמן מלחמה? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עמרי זינגר ונדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/28/202316 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

המתווכת שהעבירה מזוודות כסף לחמאס: הסיפור של קטאר

אחת המדינות שמובילות את העסקה לשחרור החטופים מידי חמאס, היא אותה אחת שגם העבירה לארגון הטרור מזוודות כסף - בהסכמת ישראל. איך האמירות הקטנה משפיעה רבות על מדינות בעולם? מדוע מעניקה מחסה לראשי חמאס? ולמה נצטרך אותה ביום שאחרי המלחמה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאלי ועומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/27/202327 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

איך משקמים את החטופים ששוחררו?

31 נשים וילדים שנחטפו על ידי חמאס שוחררו, ועוד עשרות צפויים להשתחרר השבוע. מה התהליך שהם עוברים מהרגע שמשוחררים? איזה צלקות יישארו איתם לאורך שנים? ואיך להתייחס בצורה הרגישה והמתאימה ביותר כשפוגשים חטוף ברחוב // מגישה: טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/26/202328 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

או"ם-שמום: למה הארגונים הבינלאומיים נגדנו?

מזכ"ל האו"ם התבטא כבר מספר פעמים נגד ישראל, העצרת הכללית גינתה את ישראל ולא את חמאס, יוניצ"ף לא מתייחס לילדים שנטבחו ונשבו, והצלב האדום "שומר על נייטרליות". זאת לא הפעם הראשונה שהארגונים הבינלאומיים לא בעד ישראל, אולי הגיע הזמן לעזוב אותם? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: תום חלדSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/23/202325 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

בין הבוץ העזתי להפוגה: לאן מתקדם התמרון הקרקעי בעזה?

כבר כמעט חודש שלוחמי צה"ל נלחמים בתוך רצועת עזה. עד עכשיו המוקד היה בצפון הרצועה, אבל בצבא כבר נערכים להמשך התמרון דרומה. איזה הישגים נרשמו עד עכשיו? מהם האתגרים שעוד מחכים לכוחות? ואיך ההפוגות ועסקת החטופים תשפיע על הלחימה ברצועה? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/22/202323 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

המסרים השקטים של מוחמד בן סלמאן

קריאות להפסקת אש וגינויים רפים, יירוט טילים מתימן, ואי תמיכה בהצהרה שמגנה את ישראל בליגה הערבית. רגע לפני המלחמה סעודיה הייתה קרובה לחתימה על הסכם נורמליזציה עם ישראל, מה הסיכוי שהמשא ומתן יתחדש? סמדר פרי עם האינטרסים הסעודים במלחמה // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/21/202321 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

למה ישראל לא מנתקת את האינטרנט בעזה?

מהרגע הראשון עשו בחמאס שימוש נרחב באינטרנט במלחמה מול ישראל. תיעודי הטבח בשידור ישיר, הפצת סרטונים ותעמולה, וקשר בין המחבלים. למה ישראל לא משביתה את התקשורת ברצועה? והאם במאה ה-21 גישה לאינטרנט היא זכות בסיסית? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאלי ועומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/20/202320 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

פני הרשע: האנשים שמאחורי המתקפה הרצחנית של חמאס / אבי יששכרוף

יחיא סינוואר ישב 23 שנים בכלא הישראלי וטוען שמכיר טוב טוב את הישראלים, מוחמד דף הוא המחבל בעל 19 הנשמות, וראש הלשכה המדינית איסמאעיל הנייה כנראה הופתע גם הוא מהמתקפה ב-7 באוקטובר. אבי יששכרוף עם הסיפור של מנהיגי חמאס והחלק שלהם במלחמה. // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/19/202332 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

הטרור הפסיכולוגי של חמאס

לצד הלחימה מול צה"ל, חמאס מנהל מערכה נוספת מול האזרחים - מלחמה פסיכולוגית. התיעודים בזמן אמת מהזוועות בעוטף, סרטוני החטופים מעזה - הכל חלק מתוכנית סדורה ומאורגנת של חמאס. מה המסרים שהארגון מנסה להעביר? ואיך ישראל יכולה להשיב מלחמה? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/16/202324 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

כאב של לוחמים: היחידות ביקשו קב"ן ביום הראשון למלחמה

בבריאות הנפש של צה"ל הופתעו לקבל ב-7 באוקטובר בקשות רבות לקב"ן. מאות קב"נים נפרסו ביחידות והכינו את הלוחמים לקראת הכניסה הקרקעית. למה כדאי שלוחמים יחזרו בהקדם לשדה הקרב? כמה יישארו עם פוסט טראומה? ולמה עכשיו זה לא הזמן לעבד את הזוועות? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: סתיו בצלאליSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/15/202325 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

בין הפוגה להפסקת אש: המטרה של חמאס והתנאים של ישראל / רון בן ישי

בצוק איתן הפסקת האש נשברה בחטיפה של הדר גולדין, במלחמת העצמאות ההפוגות סייעו לישראל להתכונן לשלב הבא. עכשיו לוחצים על ישראל להסכים על הפסקת אש הומניטרית. למה חמאס מתעקש על חמישה ימים? ובאיזה מצב ישראל יכולה להסכים? רון בן ישי מסביר // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עומרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/14/202323 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

הזיגזג של עמנואל מקרון

בתחילת המלחמה הנשיא הצרפתי הביע תמיכה בישראל, וגם הגיע לביקור. בסופ"ש הוא טען בריאיון ל-BBC שישראל "הורגת נשים ותינוקות" ברצועה. אחר כך הוא התנצל. האם מקרון שינה את דעתו פעם אחר פעם? ולמה לא השתתף בצעדה נגד האנטישמיות במדינה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב. סאונד: עומרי זינגר.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/13/202321 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

המלחמה על ביטחון היהודים בעולם

בתים שמסומנים במגן דוד, שלטים שקוראים להשמדת יהודים, ותקיפה של מפגינים שבעד ישראל. המלחמה בדרום הציתה מחדש את גילויי האנטישמיות, וכמעט שאין קהילה יהודית שלא חוששת. איך המדינות מנסות להגן על היהודים? ומה ישראל יכולה לעשות עוד בעניין? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם. סאונד: עומרי זינגר.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/12/202326 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

מי אחראי להשיב את החטופים הביתה?

שני אלופים בצה"ל עוסקים בנושא השבויים והנעדרים, במוסד ובשב"כ פועלים בערוצים שלהם, ראש המוסד לשעבר יוסי כהן התנדב לקשר מול קטאר, ובמשרד החוץ מינו לאחרונה עוד בכיר לעסוק בנושא. איך שומרים על מסר אחיד בין כל הגורמים? ומי אחראי שלא יהיה בלגן? // מגישה: טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם. סאונד: עומרי זינגר.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/9/202323 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

לחסל את חמאס ולשמור על החוק. המלכוד המשפטי

ארה"ב הזהירה את ישראל שתפעל "לפי דיני המלחמה", וצה"ל נזהר מאוד שלא לפגוע בבלתי מעורבים. מסדרון ליציאת אזרחים מעזה דרומה, לחימה זהירה בסמטאות והפצת אלפי כרוזים לפני התקיפות. בזמן שצד אחד ערף ראשים, הצד השני צריך לשמור על החוק. האם זה אפשרי? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם. סאונד: סתיו בצלאלי ועומרי זינגר.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/8/202322 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

סיוע או ניהול המערכה? מאחורי מעורבות ארה"ב במלחמה / נדב איל

התמיכה האמריקנית בישראל והמעורבות שלה במלחמה מקיפות וחד משמעיות עד שנראה לפעמים כאילו היא מנהלת את הלחימה. האם זה טוב לישראל? מה יקרה אם חילוקי הדעות יחריפו? והאם הסקרים הלא מחמיאים לביידן ישנו את המצב? נדב איל עושה סדר // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/7/202324 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

פניית הפרסה החדה של ארדואן

לפני שנתיים הנשיא הטורקי עשה מאמצים רבים כדי לחדש את היחסים עם ישראל, ודווקא בירושלים לא התלהבו. פחות מחודש למלחמה בדרום - הוא כבר החזיר את השגריר, אבל מנסה לשמור את הקשר על אש קטנה. מה הסיכוי שהיחסים בין ישראל לטורקיה ישובו לפרוח? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם וטס גדותSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/6/202326 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

איך משקמים את עוטף עזה? | היום שאחרי המלחמה

הצורך בביטחון אמיתי ולא רק תחושה, השבת האמון מול המדינה, והטבות שימשכו תושבים חדשים. למה עדיפה התחדשות על שיקום? מה עונים לתושבים שלא רוצים לחזור? ואיך יראה העוטף ביום שאחרי המלחמה? חיים ילין, לשעבר ראש מועצת אשכול, מתארח ב"כותרת" על היום שאחרי המלחמה. // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב טס גדות וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/5/202320 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

בעד חמאס, נגד ארה"ב: האינטרס של רוסיה במלחמה

מתחילת המלחמה רוסיה מגלה תמיכה בחמאס - החל באירוח בכירי הארגון ועד לפעילות נגד ישראל באו"ם. למה במוסקבה מיהרו לתמוך בחמאס? מה הקשר למלחמה באוקראינה ולגז הסעודי? ואיך ניסיון הלינץ' בדאגסטן הושפע מהמדיניות הרוסית? // מגישה: טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/2/202330 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

השיקום, הנזק למשק וחובות של 100 שנה: מאחורי כלכלת המלחמה

עוד לפני המלחמה המצב הכלכלי בישראל לא היה מושלם. עכשיו התוספו משימות דחופות שדורשות כסף, בזמן שהמשק מתרגל לשגרה החדשה - ואת המחיר הכלכלי ישלמו גם הנכדים שלנו. אלו צעדים כלכליים צריך לעשות עכשיו? ומאיפה יגיע הכסף? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב טס גדות וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/1/202323 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

יושב על הגדר: הדילמה של נסראללה

מאז פרצה המערכה בדרום, בחיזבאללה מנסים להראות תמיכה בחמאס ולירות לעבר ישראל, אבל לא לפתוח חזית נוספת. למה ארגון הטרור מתמקד בעיקר בתקיפת מוצבים וחיילים? מדוע ישראל לא יוזמת מבצע צבאי בצפון? והאם באמת אפשר לחסל את האיום של חיזבאללה? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. טכנאי סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/31/202323 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

מחבלים, הברחות וחטופים: מאחורי איום המנהרות ברצועת עזה / רון בן ישי

רשת ה"מטרו" של חמאס כוללת מאות קילומטרים של מנהרות, שבתוכן מרכזי שליטה, מחסני תחמושת ואולי גם חטופים ישראלים. איך הוקמה הרשת הזאת מתחת לאף של ישראל? ואיך צה"ל יכול להתמודד עם האיום? רון בן ישי ממפה את אתגר המנהרות בעזהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/30/202323 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

להפוך את עזה ל"שטח B נחות" | היום שאחרי המלחמה עפ"י יעקב נגל

אחריות ביטחונית מלאה של ישראל, כוח שיטור מקומי מוחלש, פיקוח מלא על הכנסת סחורות, אבל ניתוק אזרחי מלא מרצועת עזה. "הכותרת", פודקאסט החדשות היומי, בסדרת פרקים על היום שאחרי המלחמה, והפעם: התוכנית של עמית בכיר ב-FDD וראש המל"ל בפועל לשעבר יעקב נגל.  // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלם. טכנאי סאונד: עמרי זינגרSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/29/202319 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

כסף קטארי, תמיכה איראנית: איך למוטט את יסודות חמאס?

הסיוע האיראני המובהק, התרגילים והסודות של חמאס שנחשפו לעולם, והמדינה שמנסה לתווך בזמן שהיא אחד הגורמים שהבעירו את השטח. החוקר האמריקני שעקב שנים אחרי חמאס משרטט את ההפתעות שהארגון מתכנן לישראל, ואיך אפשר לייצר תמונת ניצחון | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב, טס גדות וגיא סאלם. טכנאי סאונד: נדב ברכהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/26/202321 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

המחדל, הלחימה, וההבטחה: מאחורי הקלעים של פעילות שב"כ

הסימנים שעוררו חשד ערב פרוץ המלחמה, המודיעין שנאסף תוך כדי לחימה והכוחות שנלחמו בשטח. שב"כ חטף מכה קשה במלחמה מול חמאס, אבל נערך לשלב הבא של המלחמה. וגם: איך מתכננים בארגון להגיע לכל אחד מהמחבלים שנכנסו לישראל בתחילת המלחמה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה:טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב, טס גדות וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/25/202320 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

"היום שאחרי" בעזה על פי ליברמן

בלי מעבר סחורות ופועלים, עם רצועת ביטחון רחבה, בלי ארגוני טרור חמושים, ועם שלטון שייבחר על ידי התושבים או הליגה הערבית. "הכותרת", פודקאסט החדשות היומי, בסדרת פרקים על היום שאחרי המלחמה, והפעם: התוכנית של שר הביטחון לשעבר אביגדור ליברמן. // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב, טס גדות וגיא סאלם. טכנאי סאונד: עומרי זינגר.  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/24/202318 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

כלי הסברה או שירות לטרור: הדילמה הישראלית עם אל ג'זירה

כמעט בכל מבצע צבאי או מלחמה עולות השאלות על רשת אל גז'ירה. אימפריית התקשורת הקטארית אף פעם לא הייתה בצד שלנו, ואולי הפעם המשרדים שלה ייסגרו לחלוטין. איך היא בכלל הגיעה לארץ? ולמה הם לא יצטערו אם המשרדים בישראל ייסגרו? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב, טס גדות וגיא סאלם  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/23/202326 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

בין ישראל, איראן והפלסטינים: הדילמה של מדינות ערב

בכל מדינה ערבית יש הפגנת תמיכה בעזה, מצרים וירדן ביטלו פסגה עם ביידן, וסעודיה השעתה את המגעים לנורמליזציה. מדינות ערב המתונות נקרעות בין הצורך לתמוך הפלסטינים לבין הרצון למנוע את התחזקות איראן באזור. מה האינטרסים שלהן? ואיך נראית תמונת ניצחון? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/22/202330 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

שיטות של חמאס ומלחמת גרסאות: הקרב הישראלי על ההסברה

המסר "חמאס הוא דאעש" שחלחל מהר בעולם, הסרטונים הקשים שהביאו אהדה, ופעילות של אזרחים פרטיים ברשתות. המלחמה בדרום הפתיעה את ישראל גם בזירת ההסברה, ודרשה שינוי כיוון משמעותי בתחום. ההצלחות, השגיאות, והאם ננצח בקרב על דעת הקהל? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/19/202320 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

מה המטרה של חמאס במלחמה? / רונן ברגמן

האם חמאס עשה את אותה השגיאה שהודו עליה בחיזבאללה? מה אומרים המחבלים שנתפסו בשטח ישראל? איזו תפיסה שגויה הייתה בישראל? ואיך תיראה תמונת הניצחון? // מגישה: טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/18/202323 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

קריסת הקונספציה של הגדר בגבולות

בתוך זמן קצר הצליחו מחבלי חמאס להפיל את המכשול בגבול עזה, ויחד איתו גם את תפיסת ההגנה בגבולות ישראל. בחלק מהמקומות יש גדר ישנה מאוד, באחרים אין בכלל גדר, ודרך הפרצות בקו התפר המחבלים עברו חופשי. כך קרסה התפיסה, וזה מה שאפשר לעשות עכשיו // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/17/202329 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

הקרב על הנפש במלחמה מול חמאס

מעשי הזוועה בעוטף עזה מזעזעים את כל מי שנחשף אליהם, ובצדק. אבל בזמן שהתותחים רועמים צריך לשמור גם על הנפש. איך מתמודדים עם החרדות והפחדים אל מול המראות הקשים? איך קמים מהמשבר וצומחים ממנו? ומה לעשות ברגעי החרדה? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/16/202326 minutes, 4 seconds
Episode Artwork

ההתנדבות, האזהרה, הגבורה: סיפורן של כיתות הכוננות בעוטף עזה

כשחדרו מחבלי חמאס ליישובים בעוטף - קו ההגנה הראשון היו חברי כיתות הכוננות. תושבים שברגע אחד לקחו את הנשק ונלחמו על הבית. למרות שכבר שנים הם מזהירים מאסון ומתחננים לנשק, ברגע האמת הם חירפו נפשם וחלקם גם שילמו בחייהם // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/15/202322 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

העולם תומך בישראל, בינתיים

נשיא ארה"ב הכריז על תמיכה בלתי מסויגת בישראל - ונושאת המטוסים בדרך, הפגנות תמיכה נרחבות בערים מרכזיות, וראשי מדינות שמודיעים על תמיכה רחבת היקף. מה משמעות התמיכה הנרחבת במעמד של ישראל? איך זה יבוא לידי ביטוי בשטח? ובאיזה תנאים תיפסק? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/11/202322 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

מאחורי הקלעים של המשא ומתן להשבת השבויים והחטופים

עשרות אזרחים וחיילים ישראלים מוחזקים בידי חמאס מאז פתיחת המלחמה, ומאחורי הקלעים מתכוננים למשא ומתן על החזרתם הביתה. איך מנהלים שיחות עם ארגון טרור? למה לא צריך לפרסם את זהות החטופים? ומה המשפחות צריכות לעשות עכשיו? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי עם רון בן ישי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/10/202326 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

האשליה, הקונספציה, המחדל והאמת: חמאס תמיד רצה שנקרוס

הרווח של ישראל מהקשר עם ארגון הטרור לאורך השנים, המחיר שנגבה בזמן אמת, והסימנים שבמערכת הביטחון לא ראו. כך ישראל סמכה יותר ויותר על חמאס, עד שפרצה המלחמה | האזינו לפודקאסט החדשות היומי עם רון בן ישי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידובSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/9/202322 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

ההימור על הרכבת לאילת

כבר עשרות שנים הפוליטיקאים מבטיחים להקים רכבת לאילת. מספר אילי הון הביעו מוכנות לממן חלק נכבד מהעלויות תמורת אישור להפעלת קזינו בעיר. האם הפעם תיבנה המסילה? מה הסיכוי שהממשלה תאשר הימורים? איך זה ישפיע על אילת? ולמה היוזמות נדחו לאורך השנים?// מגיש: ישי שנרב// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ואלי שמעוני[ש.ח פורסם לראשונה ב17.05.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/5/202318 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

מי בכלל צריך חקלאות ישראלית

התייקרות מוצרי המזון בישראל לא פוסחת על התוצרת הישראלית. החל במוצרי החלב, דרך הביצים ועד לפירות והירקות, הישראלים משלמים הרבה על תוצרת כחול לבן. רגע לפני חג השבועות בדקנו האם יש בכלל חקלאות ישראלית? כמה היא עולה לנו? והאם היא שווה את המחיר?// מגיש: רועי כ"ץ// תחקיר, הפקה ועריכה: גיא סאלם ואלי שמעוני[ש.ח פורסם לראשונה ב24.05.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/4/202322 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

מי בכלל צריך את המילואימניקים

אלפי מילואימניקים הודיעו שיפסיקו להתנדב לשירות מילואים אם הצעת החוק לצמצום עילת הסבירות תעבור. אבל האם באמת יעשו את זה או שבסוף כולם נרתמים? עד כמה הצעד ישפיע על כשירות צה"ל? מה ההבדל בין טייסים לחיילי חי"ר? והאם זה נכון שהצבא בנוי על מילואים?// מגיש: קובי נחשוני// תחקיר הפקה ועריכה: גיא סאלם ועדן דוידוב[ש.ח פורסם לראשונה ב23.07.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/3/202329 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

סודות הכלכלה החרדית

בזמן שהציבור הכללי מתמודד עם יוקר המחייה, בלא מעט משפחות חרדיות האמא מפרנסת כמעט לבד משפחה מרובת ילדים. איך מקיימים משק בית כשהאבא אברך? עד כמה נפוצה העבודה בשחור? ואיך האופי הקהילתי משפיע על היכולת להתקיים כלכלית? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם[ש.ח פורסם לראשונה ב14.08.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/2/202328 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

נפט, גרעין ואגו העסקה האמיתית עם סעודיה

הדיבורים על נורמליזציה עם סעודיה חזרו לאחרונה, ובגדול. למרות שבפועל מדובר כנראה בעסקה רחבה הרבה יותר - והמחיר שלה יהיה בהתאם. אז מה בכלל עומד על הפרק? כמה זה יעלה לנו? ומה מוחמד בן סלמאן באמת רוצה להשיג? רונן ברגמן עושה סדר// מגישה: טל זרביב// תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם[ש.ח פורסם לראשונה ב02.08.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/1/202334 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

המחיר שישראל משלמת בשביל פטור מוויזה

העברת מידע פלילי על ישראלים, שינויי חקיקה משמעותיים, ואישור לאלפי פלסטינים עם דרכון אמריקני להסתובב בישראל לשלושה חודשים. ממשלות ישראל עבדו מאוד קשה כדי לקבל פטור מוויזה לארה"ב, האם המחיר שווה את זה? ואיך זה עובד בתכלס? |  האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/27/202333 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

הפגישה שמדאיגה את המערב

במדינות המערב עקבו בדריכות אחרי המפגש של מנהיג צפון קוריאה עם הנשיא הרוסי פוטין. למה רוסיה משקיעה כבר שנים במדינה המבודדת? איך המלחמה באוקראינה השפיעה על הקשר בין השתיים? ומה קים ג'ונג און רוצה להרוויח מהפגישה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/26/202325 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

למרות הפיאסקו, מלחמת יום הכיפורים הייתה ניצחון מוחץ | רון בן ישי

האירוע שחידד את יכולות הצבא אבל גם חיזק את הקונספציה, שינוי הכיוון של מדינות ערב, ולמה למרות המחיר הכבד זה עדיין ניצחון צבאי מוחץ? רון בן ישי חוזר אל הקרבות של יום הכיפורים ששינו את המציאות הישראלית, ומה אפשר ללמוד מהם למלחמה הבאה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/20/202326 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

המסע של יונה לאיתור הבעל שנעדר במלחמה

יומיים אחרי פרוץ המלחמה נפל שלום ציוני בקרבות בתעלה. אשתו יונה, שהייתה בחודש התשיעי להריונה, לא ידעה דבר. כשהזמן חלף, התייצבה ב"מרתף הדמעות" כדי לחפש אות חיים. אחרי לידת הבן, הצטרפה המשפחה למסע שנע בין בתי חולים למשפחות לוחמים - עד לקבלת הבשורה. בחזרה למסע שעברו משפחות רבות בזמן המלחמה | פרק מיוחד של "הכותרת" לציון 50 למלחמת יום הכיפורים // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/19/202325 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

הטייס ששמר בשבי הסורי על הסוד הישראלי

ביום השמיני של מלחמת יום הכיפורים נפגע מטוסו של סא"ל אבי לניר מטיל סורי, הוא נחת בשלום מעבר לגבול ונלקח לשבי. למה הסורים עינו את הטייס הבכיר ולא עדכנו במצבו? מה ידע הטייס שהדאיג את הצמרת הישראלית? איך התמודדה המשפחה עם הבשורה? בפרק נעשה שימוש בחומרי ארכיון באדיבות משרד הביטחון וצה"ל // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/18/202329 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

הנהירה הישראלית ליוון וקפריסין

זה כבר לא רק דירות להשקעה, או צעדים של כרישי נדל"ן. בשנה האחרונה יותר ויותר ישראלים מחפשים לעצמם בית אחר באגן הים התיכון. למה יש עלייה ברכישות? האם מדובר בהשקעה כדאית? ממה צריך להיזהר? ואיך המהפכה המשפטית קשורה גם לזה? // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/13/202322 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

באתם להפגין? תפגינו. תנו לנו לעשות את העבודה: הקצין שפועל בלב המחאה

המפגינים שמנעו מעצר שב"ח פלסטיני בקפלן, השחיקה מההפגנות השבועיות, המחסור בכוח אדם ואיך מאזנים בין המשימות השגרתיות למציאות החדשה. מפקד תחנת לב תל אביב עונה לטענות על הפעלת כוח יתר ומספר על ההבדלים בין ההפגנות האחרונות באיילוןSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/12/202329 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

בין צבירת ניסיון לעירנות: הדילמה של קיצור תורנויות המתמחים

אחרי שנים של מאבק ומשא ומתן - בתחילת החודש חל שינוי בתורנויות הרופאים המתמחים. האם מדובר במענה לצורך אמיתי או בצעד שיפגע בכשירות הרופאים? מה המחיר של הקיצור? ולמה עדיין עובדים כל כך הרבה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/11/202326 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

הצעד השנוי במחלוקת למיגור טרור

כמעט אחרי כל פיגוע יוצאים כוחות צה"ל למפות את בית המחבל, ואחר כך גם הורסים אותו. בלא מעט מקרים, אחרי מספר חודשים הבית נבנה מחדש. האם מדובר בצעד שבאמת מרתיע או בענישה קולקטיבית? איך בג"ץ מגן על המהלך? ומה הקשר לאימפריה הבריטית?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/10/202327 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

האוהדים נגד המשטרה: מי אחראי לאלימות במגרשים?

הקמפיין של משרד התרבות והספורט נגד אלימות עורר את  זעם האוהדים. בעוד שהמשרד מפנה אליהם אצבע מאשימה, הם טוענים לשיטור יתר שמרתיח את היציעים. שלושה אוהדים ושוטר מנסים לפצח את הסיבה לאלימות במגרשים, ואיך אפשר להפחית את ההתפרעויות במשחק? // מגישה: טל זרביב // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/6/202339 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

שושלת מלוכנית או שמירה על עצמאות: הקרב על שיטת הסניוריטי

קריאת התיגר של השופט אלרון על הדרך למינוי נשיא העליון משתלבת עם הצעדים שמקדמת הממשלה. האם אחרי שנים של בחירת נשיא על פי ותק הגיע הזמן לשנות את השיטה? עד כמה מדובר בנוהג נפוץ בעולם? ומה האינטרסים של התומכים והמתנגדים? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/5/202320 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

איך המחלוקת באריתריאה הגיעה לתל אביב?

ההתפרעות של מתנגדי המשטר האריתריאי בפסטיבל של השגרירות הציף את המחלוקות של המדינה האפריקנית ברחובות תל אביב. למה יש כל כך הרבה תושבי אריתריאה בישראל? למה גם תומכי המשטר נמצאים כאן? והאם למדיניות ההגירה הישראלית יש קשר להתפרעות?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/4/202323 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

המהפכה החרדית בהיי-טק הישראלי

אם בעבר אישה חרדית בהיי-טק היה מראה חריג, היום זאת מציאות נרחבת. יותר נשים חרדיות בוחרות לימודים טכנולוגיים, ולא רק בגלל שצריכות לפרנס לבד את המשפחה. מה גורם לאותן נשים להגיע להיי-טק? איך מתמודדים עם הפערים החברתיים? ואיך המשבר בענף ישפיע עליהן? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/3/202324 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

המשבר שיעלה לכולנו הרבה כסף

שנת הלימודים תיפתח השבוע עם הבעיה הקבועה - מחסור במורים. כשמדובר במקצועות כמו מתמטיקה ומדעים, שמכשירים את דור ההיי-טק הבא, המצב חמור במיוחד. למה הגענו למצב הזה? איך אפשר להביא עוד מורים? ועד כמה חמור המחיר שנשלם על המשבר הזה בעתיד? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/30/202317 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

המעצמה העולה מהמזרח

אחרי שעקפה את סין בתואר המדינה עם האוכלוסייה הגדולה בעולם, הודו שברה שיא נוסף בשבוע שעבר - והשמיים כבר לא הגבול. איך המדינה עם התשתיות הרעועות הפכה למעצמה שמושכת חברות גדולות בעולם? האם הודו הופכת לסין החדשה? ומה האינטרס ההודי ביחסים עם ישראל? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/29/202320 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

מי צריך להכריע בעתיד המהפכה המשפטית?

כל אחד מהצדדים בעד ונגד המהפכה המשפטית טוען שהעם איתו, אז אולי בכלל צריך לשאול את העם? למה הרעיון של משאל עם מרחף מעל כולם אבל אף אחד לא ממהר להציע אותו? האם הוא פתרון קסם למצב או שרק יפגע עוד יותר במרקם העדין בישראל? | האזינו לפודקאסט החדשות היומי // מגיש: קובי נחשוני // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/28/202326 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

מה איראן מנסה להשיג

המגעים על השגת הסכם גרעין חדש הפכו השבוע לפומביים, אחרי שניסיונות קודמים כשלו. במקביל, איראן מתקרבת מחדש למדינות המפרץ, אחרי שנים של חרם וחשדנות. מה האיראנים מנסים להשיג? האם באמת יש להם יכולת גרעינית? ומה ישראל מרוויחה - או מפסידה - מהמצב? ש.ח פורסם לראשונה ב14.06.2023Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/27/202325 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

בבידוד, אבל לא לבד: האסיר המסוכן שמוביל התפרעויות ענק בבתי הסוהר

בשני בתי סוהר גדולים, בשעת צהריים שגרתית, פרצו השבוע באופן מתוזמן מהומות במעורבות יותר מ-300 אסירים, למען בכיר משפחת פשע שמוחזק בבידוד - עודה קוטייר. בשב"ס ידעו על הכוונות והרגיעו את המצב מהר, אבל איך נולד כל הסיפור? כיצד מתאמים פעולה כזו ואיך אותו אסיר משפיע עד כדי כך בזמן שהוא עצמו נעול באגף מבודד? ומה בכלל דורש קוטייר ששווה התפרעויות ענק? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/23/202327 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

ניסיון הפיכה, פשע מאורגן: נדב איל על האישומים של דונלד טראמפ

דונלד טראמפ היה נשיא מיוחד. הוא מעולם לא החזיק במשרה ציבורית לפני כן, הוא שרד שני הליכי הדחה במהלך הכהונה שלו, ובשנה האחרונה גם הוסיף לרזומה 91 סעיפי אישום בארבעה תיקים שונים. ביחד עם נדב איל ניסינו להבין מה עומד מאחורי אותן ארבע פרשיות חמורות שיכולות להכניס אותו לכלא? איך הן הולכות להשפיע על המירוץ שלו לנשיאות 2024? והאם גם כאסיר הוא יוכל לכהן כנשיא? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/22/202323 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

למה גרמניה צריכה הגנה ישראלית מטילים?

זה חודשים ארוכים, ואפילו שנים, שנרקמת עסקה בין ישראל לגרמניה, אבל עכשיו זה רשמי - ישראל תייצא את מערכת חץ 3 באישור אמריקאי תמורת סכום חסר תקדים של כ-14 מיליארד שקלים. אבל למה גרמניה צריכה מערכת ליירוט טילים בליסטיים מחוץ לאטמוספירה? מי אותם אויבים פוטנציאליים שמאיימים לפתוח במלחמת עולם? והאם לא רחוק היום שנראה את מערכת ההגנה האווירית הישראלית פרוסה בכל אירופה?// מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/21/202318 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

מאחורי המחיר היקר של חופשה בישראל

מיליוני ישראלים המריאו החופש לחו"ל במקום לנפוש בישראל, גם התיירים פחות זורמים למדינה שהוגדרה היקרה ביותר לתייר. האם הממשלה עושה מספיק כדי לקדם את התיירות בישראל? ולמה באמת כל כך יקר לצאת לחופשה בארץ? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/20/202324 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

דירוג האשראי נשאר, אז למה הבורסה עדיין בסכנה?

החגיגות בממשלה על ההודעה של חברת הדירוג פיץ' הובילו לתוצאה הפוכה - ירידה בבורסה בת"א. למה השארת הדירוג לא ממש מעודדת משקיעים? מדוע ענף ההיי-טק במדינה לא מתאושש כמו מקביליו בעולם? והאם בהכל אשמה רק המהפכה המשפטית?// מגישה: שרון כידון // תחקיר הפקה ועריכה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/16/202324 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

טורנדו של אש: העידן החדש של אסונות הטבע

השריפות בהוואי החריבו עיירה שלמה וגרמו למותם של יותר ממאה בני אדם. האסון הנורא מסמן עידן חדש -שריפות ענק, ברד אימתני ואסונות טבע. האם אפשר למנוע את האסון הבא? איך אפשר להתמודד איתו בצורה הטובה ביותר? ומה הסיכוי שזה יקרה אצלנו? // מגיש: יוסי פישר // תחקיר, עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/15/202321 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

סודות הכלכלה החרדית

בזמן שהציבור הכללי מתמודד עם יוקר המחייה, בלא מעט משפחות חרדיות האמא מפרנסת כמעט לבד משפחה מרובת ילדים. איך מקיימים משק בית כשהאבא אברך? עד כמה נפוצה העבודה בשחור? ואיך האופי הקהילתי משפיע על היכולת להתקיים כלכלית? // מגישה: שרון כידון // תחקיר, עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלם    Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/14/202328 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

האם צה"ל ושב"כ במסלול התנגשות עם המתנחלים והממשלה?

ראש השב"כ הזהיר שטרור יהודי מלבה טרור פלסטיני - וחטף מתקפה מצד חברי כנסת בימין. גם מפקד הפיקוד והמח"טים באזור ספגו מח"כים ומתנחלים. האם צדק ראש השב"כ באזהרתו? ואיך ישפיע קרע של ממש בין מערכת הביטחון למתנחלים על האזור?// מגישה: שרון כידון// תחקיר עריכה והפקה: עדן דוידוב וגיא סאלםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/13/202325 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

מה מסתתר מאחורי הראיונות של נתניהו באנגלית?

מאז שחזר ללשכת ראש הממשלה נתניהו העניק יותר מ-20 ראיונות לתקשורת העולמית, ובקושי ארבעה לישראלית. למה בתקופה כל כך מתוחה נתניהו לא מתראיין בעברית? למי הראיונות באנגלית מיועדים? ומתי סוף סוף הוא ישב לריאיון כן ואמיתי בתקשורת הישראלית?  | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/9/202328 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

מה קרה להבטחה לקיצור החופש הגדול?

לפני שנה הכריזו שרי האוצר והחינוך בחגיגיות על קיצור החופש הגדול. בינתיים התחלפה הממשלה, התוכנית נגנזה, ומה שנשאר ממנה יעצבן לא מעט הורים בעוד חודש וחצי. למה אין תיאום בין חופשות בית הספר לעבודה? מה מצבנו ביחס לעולם? ומתי ההבטחות יתממשו? | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/8/202317 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

טילים בליסטיים ונשק כימי: האיום הסורי שעלול לזלוג לחיזבאללה

מרכזי הפיתוח הסוריים הותקפו לא מעט, לפי פרסומים זרים על ידי ישראל. אבל גם ארה"ב תקפה מרכז כזה, אחרי שאסד השתמש בנשק כימי. איזה נשקים מפותחים באותם מרכזים? מה הסיכוי שנשק כימי שיוצר במקום כבר נמצא בידי חיזבאללה? ואיך איראן קשורה גם לעניין הזה?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/7/202324 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

הבעיה הרצחנית שלכולם נוח להתעלם ממנה

בחודש שעבר נרצח אדם בחברה הערבית כמעט מדי יום, והאדישות זולגת גם לתושבים. האם הממשלה והרשויות עושים את כל מה שאפשר? איך אפשר למנוע את הרצח הבא? ואולי הדבר הראשון שצריך לעשות - זה להפסיק את האדישות וההתעלמות? | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/6/202326 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

נפט, גרעין ואגו: העסקה האמיתית עם סעודיה

הדיבורים על נורמליזציה עם סעודיה חזרו לאחרונה, ובגדול. למרות שבפועל מדובר כנראה בעסקה רחבה הרבה יותר - והמחיר שלה יהיה בהתאם. אז מה בכלל עומד על הפרק? כמה זה יעלה לנו? ומה מוחמד בן סלמאן באמת רוצה להשיג? רונן ברגמן עושה סדר | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/2/202334 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

תגלית המאה או זיוף העשור: המחקר שמסעיר את העולם המדעי

שני מדענים מדרום קוריאה דיווחו שהצליחו לייצר מוליך על בטמפרטורת החדר - והקהילה המדעית בסערה, אבל גם קצת ספקנית. מה זאת בכלל התגלית הזאת? למה בעולם מטילים ספק בממצאים? ואיך מוליך העל החדש, אם יתברר כאמיתי יכול לשנות את החיים של כולנו?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/1/202317 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

שני צבאות במדינה אחת: כך המהפכה המשפטית פגעה בצה"ל

הוויכוחים בעד ונגד המהפכה המשפטית קורעים את הצבא. החל מהצהרות המילואימניקים שלא יתייצבו ביום פקודה, דרך פקפוק בעיתוי מבצעים ועד לקרע המתמשך בין חילות האוויר והמודיעין ליבשה. איך הגענו למצב הזה? ומה אפשר לעשות כדי להציל את הלכידות בצבא העם?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/31/202327 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

הימין הקיצוני שוטף את אירופה

בגרמניה לא פוסלים שיתוף פעולה עם מפלגת הימין הקיצוני, באיטליה ובהונגריה הימין חזק בשלטון, ומפלגות באירופה עוברות יותר ויותר ימינה. האם זה רק עניין של זמן עד שהיבשת כולה תישטף בגל הימין הפופוליסטי? ולמה ישראל משתפת פעולה עם חלק ממפלגות הימין הקיצוני? | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/30/202322 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

הרכבת שלא מובילה לשום מקום

בחודשים האחרונים כמעט שלא עובר יום בלי הפסקת תנועה ברכבת. לפעמים זה משהו מתוכנן, אבל לא פעם זו תקלת איתות או כבל חשמל שנקרע. למה גם אחרי פרויקט החשמול הגדול עדיין יש תקלות? ולמה אף אחד לא מעדכן את הנוסעים התקועים מה קורה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/26/202323 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

רפורמה משפטית, חרדה קיומית

מאז השיק יריב לוין את הרפורמה המשפטית - המדינה לא רגועה. הפגנות, מחאות, שיחות פיוס, דיווחים, הצהרות - אין רגע דל. איך מתמודדים עם הלחץ ואי-הוודאות? איך להגיב לחרדה ולאכזבה מהתוצאה? ומה צריך לעשות כדי לשמור על שקט ושפיות?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/25/202323 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

מי אחראי לעדכן במצב הרפואי של ראש הממשלה?

בפעם הראשונה שנתניהו הובהל בשבועיים האחרונים לבית החולים אמרו שזאת התייבשות. שבוע אחרי כבר הושתל לו קוצב לב. איך ההליך שראש הממשלה עבר יכול להשפיע על התפקוד שלו? האם הסתרת הבדיקות הייתה הדבר הנכון? ואיזה מידע רפואי צריך להיות חשוף לכלל הציבור?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/24/202320 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

מי בכלל צריך את המילואימניקים?

אלפי מילואימניקים הודיעו שיפסיקו להתנדב לשירות מילואים אם הצעת החוק לצמצום עילת הסבירות תעבור. אבל האם באמת יעשו את זה או שבסוף כולם נרתמים? עד כמה הצעד ישפיע על כשירות צה"ל? מה ההבדל בין טייסים לחיילי חי"ר? והאם זה נכון שהצבא בנוי על מילואים? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/23/202329 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

המבחן של הנשיא הרצוג

נשיא המדינה יסגור הערב מעגל ויהיה הנשיא הישראלי השני שנואם בקונגרס - אחרי אביו. במקביל, הוא מתמודד עם כאב ראש לא פשוט בבית, ובעיקר תחושת אכזבה. האם הביקור בבית הלבן ישכיח את הטעם הרע של פיצוץ השיחות? או שדווקא יעזור להרצוג לגייס תמיכה בפשרה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/19/202324 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

זה אולי הקיץ הכי פחות חם בחיים שלכם

גלי החום בישראל וברחבי העולם הם עוד נורת אזהרה למשבר האקלים המתמשך. האם מדובר שוב בנזק תוצרת אדם או בהתפתחות של הטבע? איך אפשר למנוע את המשך ההתחממות? ולמה המציאות תמיד מקדימה את התחזיות?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/18/202325 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

הכפר שיצית את המלחמה הבאה בצפון

זה נראה שבשלושת החודשים האחרונים חיזבאללה מנסה בכוח לגרור את ישראל למלחמה. התירוץ הרשמי הפעם - הגדר שהקימו תושבי הכפר רג'ר. מה הסיפור של הכפר החצוי? עד כמה מדובר בתירוץ או טענה רצינית? ומה הסיכוי שבקרוב תפרוץ מלחמת לבנון השלישית? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/17/202323 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

מי באמת מנהל את העניינים ביהודה ושומרון?

ארה"ב הבהירה את חוסר שביעות הרצון ממדיניות ישראל ביו"ש, ובעיקר ממי שמוביל אותה. אבל מי באמת מתווה את המדיניות? שר הביטחון גלנט או השר במשרד הביטחון סמוטריץ'? עד כמה באמת יש שינוי בשטח? והאם הממשלה הצליחה לפחות בנושא אחד להגשים את הבטחות הבחירות?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/16/202329 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

זה הגיל או רק תרגיל? האתגר של ג'ו ביידן

הנשיא האמריקני לא ממש אהב שהתייחסו לגיל שלו בקמפיין הקודם, אבל הפעם כבר קשה להתעלם. הבלבול בנאומים, הנפילות בטקסים, ובעיקר הבדיחות שהוא מריץ על זה. האם ג'ו ביידן לא כשיר כמו שטוענים הרפובליקנים? או שמדובר בתשישות רגילה של נשיא מכהן? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/12/202326 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

האם אנחנו באמת צריכים עוד נשק ברחובות?

שעתיים אחרי הפיגוע בתל אביב קרא השר לביטחון לאומי לאזרחי ישראל לשאת נשק כדי למנוע את הפיגוע הבא. הוא לא הראשון שחשב על זה, אבל האם זה הפתרון הנכון? אולי הצפה של הרחובות בנשק עלולה להביא לעלייה במספר הנרצחים באירועים פליליים?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/11/202321 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

למה המחליף של דרעי רוצה לעזוב את הפוליטיקה?

הוא אחד הפוליטיקאים המוערכים בכנסת, ביצועיסט שזכה ללא מעט שבחים, ומי שהחליף את יו"ר ש"ס כשר הבריאות והפנים. משה ארבל לומד לדוקטורט אצל אהרן ברק, ותמיד רצה להיות שופט עליון או יועץ משפטי. האם עכשיו יעזוב את הפוליטיקה כדי להגשים את החלום?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/10/202317 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

סכנה גדולה אורבת על המדרכה

מסע רגלי ברחבי הערים הפך למלחמה עם הקורקינטים והאופניים החשמליים. מלחמה יש בה גם נפגעים - הולכי הרגל. וזה לא שבכבישים המצב טוב יותר עבור הרוכבים. למה הגענו למצב הזה? למה אין מספיק אכיפה? ואיך אפשר למנוע את התאונה הבאה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/9/202322 minutes, 12 seconds
Episode Artwork

הבעיה של אירופה מתפוצצת עכשיו בצרפת

המהומות ברחבי צרפת בעקבות הירי בנאהל מרזוק הם רק סיפמטום. כבר כמעט שני עשורים שאירופה מתמודדת עם תוצאות גל ההגירה הגדול והדור השני של המהגרים. למה הפעם המהומות היו חריגות בעוצמתן? האם אלו שברחו ליבשת מצאו עתיד טוב יותר? ומה אירופה צריכה לעשות כדי לפתור את משבר הפליטים ולמנוע עוד תקריות כאלה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/5/202325 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

הזמן הכי טוב למבצע צבאי

צה"ל יצא למבצע קצר במחנה הפליטים ג'נין, בלי לקרוא לזה "מבצע" וללא הגבלת זמן. מה הוביל למבצע? האם מדיניות הפעולה הישראלית ביו"ש השתנתה? כמה מבצעים צריך כדי למגר את הטרור מג'נין? והאם סבבי הלחימה המוכרים מרצועת עזה הגיעו גם ליהודה ושומרון?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/4/202322 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

כשהשופטים ממליצים לחזור מהאישום

הפגישה החשאית של הצדדים במשפט נתניהו בלשכת השופטים הציפה מחדש את השאלה - מתי השופטים יכולים להתערב במשפט? האם הם צריכים לחכות להכרעת הדין כדי להגיד מה הם חושבים על התביעה? והאם אחרי מהלך כזה השופטים עוד יכולים להפתיע בפסק הדין?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/3/202326 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

בינה מלאכותית פשע אמיתי

הבינה המלאכותית משנה לא מעט תחומים בחיינו, וגם את עולם הפשע. ארגוני הפשיעה משתמשים בטכנולוגיה המהפכנית, בזמן שבמשטרה טוענים שמנועים משימוש בה. איזה כלים נותרו למשטרה? איך מתמודדים עם האתגר החדש? ומה מקור ההכנסה החדש של ארגוני הפשיעה?  | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/2/202334 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

החוק שמחייב את החרדים להתגייס

בלילה שבין שישי לשבת תפקע הוראת החוק שפוטרת את החרדים מגיוס לצבא - ובאופן מיידי הם יוגדרו כמשתמטים. איך התאריך הזה חמק מתחת לרדאר של הממשלה? איזה אפשרויות עומדות בפני הקואליציה? ומה הסיכוי שנראה בשבוע הבא לוכדי עריקים ברחובות בני ברק? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/28/202322 minutes, 19 seconds
Episode Artwork

כוח וגנר נפל, האם זה הסוף של שכירי החרב בעולם?

הלוחמים שפוטין שכר עבור המלחמה באוקראינה מרדו בו, נכנעו - ובסוף המנהיג שלהם נעלם והקבוצה נסגרת. אבל האם המרד של שכירי החרב יגרום לשאר המדינות לחשוב פעמיים על הקבוצות שפועלות בשמן? והאם סגירת כוח וגנר תוביל להיעלמות שאר הלוחמים להשכרה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/27/202324 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

הרכבת הקלה תקועה, וגם כל גוש דן

כל כמה חודשים זה קורה - מתפרסמת הודעה על דחיית בפתיחת הרכבת הקלה. וזאת לא הבעיה התחבורתית היחידה בגוש דן - עבודות בלתי נגמרות, תוכניות תקועות, והחלפת חברות ניהול. מה אפשר ללמוד מכישלונות הפרויקט הנוכחי? ומתי הרכבת באמת תצא לדרך? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/26/202321 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

מטרה למשתכן: כדי לטפל במשבר הדיור צריך פעולה רצינית

הירידה במחירי הדיור לא מראה את התמונה המלאה. ירידה בהתחלות בנייה, קיפאון בעסקאות נדל"ן, עלייה במחירי השכירות - כל אלה סימנים שהשוק במשבר עמוק. איך הגענו למצב הנוכחי? עד כמה המשבר חמור? ומה הממשלה צריכה לעשות כדי שתרחישי האימים לא יתגשמו?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/25/202322 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

האם הגיע הזמן למבצע "חומת מגן 2"?

בישראל מתחילים להבין שהמציאות ביהודה ושומרון השתנתה. נקודת המפנה הייתה בתקרית בג'נין, ופיגוע הירי אתמול חידד את הצורך במענה ישראלי חזק וברור. איך מעצר שגרתי הפך לאירוע שנגרר שעות? האם צריך לצאת למבצע צבאי נרחב ביו"ש? ואיך איראן קשורה לזה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omny.fm/listener for privacy information.
6/21/202321 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

מי צריך את לשכת עורכי הדין?

במערכת הפוליטית מאמינים שהבחירות ללשכת עורכי הדין יכריעו את המשך המהפכה המשפטית. בין היתר בגלל זהות נציגי הלשכה בוועדה לבחירת שופטים. אבל למה בכלל יש ללשכה נציגים בוועדה? והאם הלשכה עדיין רלוונטית בשנת 2023? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omny.fm/listener for privacy information.
6/20/202322 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

מה קורה כשהקופה לא רושמת

אחרי שמאות קופאיות וקופאים העידו על ניצול ברשתות השיווק הגדולות - משרד העבודה יצא לביקורת פתע. אבל בזמן שהממצאים נבדקים והתביעות הייצוגיות מתנהלות - מי דואג לעובדים שבשטח? האם התירוצים של הרשתות מוצדקים? ומי ערב שזה לא יקרה שוב?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omny.fm/listener for privacy information.
6/19/202318 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

המשטרה מתפוררת

ניצבים פורשים בגלל חילוקי דעות, מאות שוטרים עוזבים בשנה, והמפכ"ל בכלל מסוכסך עם השר לביטחון לאומי. בינתיים, ארגוני הפשע כבר לא מפחדים ותחושת הביטחון ברחובות יורדת. אז מי יציל את המשטרה? ומה צריך לעשות כדי לשנות את המצב?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omny.fm/listener for privacy information.
6/18/202325 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

מה איראן מנסה להשיג?

המגעים על השגת הסכם גרעין חדש הפכו השבוע לפומביים, אחרי שניסיונות קודמים כשלו. במקביל, איראן מתקרבת מחדש למדינות המפרץ, אחרי שנים של חרם וחשדנות. מה האיראנים מנסים להשיג? האם באמת יש להם יכולת גרעינית? ומה ישראל מרוויחה - או מפסידה - מהמצב?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/14/202325 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

ההצבעה שתשפיע על המהפכה המשפטית

חברי הכנסת יבחרו מחר את נציגיהם בוועדה לבחירת שופטים - והתוצאות עלולות להשפיע על ההידברות בבית הנשיא. באופוזיציה מתנים את השיחות בבחירת המועמדת שלהם, אבל גם הבטחה אישית של נתניהו לא מבטיחה כלום. האם באמת מדובר בקו אדום? כמה שליטה יש לקואליציה בח"כים שלה? ומה יקרה להידברות אם יהיו 2 נציגי קואליציה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/13/202322 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

המשטרה שוב ושוב נכשלת, והפשע חוגג

תחנות משטרה, אגף ייעודי, פרויקטור: מה לא ניסתה המשטרה לעשות כדי למגר את האלימות בחברה הערבית, אבל ב-2023 נרצחו יותר מ-100 אנשים, ולא עברה חצי שנה. איפה טועה המשטרה? איך זה משליך על ביטחון כלל האזרחים? האם מעורבות שב"כ תעזור? ומה אפשר לעשות אחרת?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/12/202321 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

בין מונדיאליטו למונדיאל, הקסם של הנבחרת נעלם

נבחרת הנוער הישראלית בכדורגל תתמודד הערב על המקום השלישי בגמר גביע העולם עד גיל 20. בינתיים, הנבחרת הבוגרת יכולה רק לחלום על הישג דומה. לאן נעלמים ההישגים של הצעירים ככל שהזמן עובר? מי אשם במצב הקיים? ומה הסיכוי שישראל תשתתף במונדיאל?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/11/202327 minutes
Episode Artwork

ברוכים הבאים לעידן הטכנולוגי החדש?

אפל השיקה השבוע משקפיים חדשים עם הבטחה לעידן חדש בטכנולוגיה, אבל היא לא הראשונה שנכנסת לתחום, שעדיין מנומנם. האם מדובר בבלון ניסוי או מוצר שובר שוויון כמו האייפון? מה כולל העידן החדש שאפל מנסה להחדיר? ואיך זה ישנה, לטובה ולרעה, את חיינו?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/7/202325 minutes, 24 seconds
Episode Artwork

מאחורי הקלעים של משבר החשמל

מאות אלפי ישראלים לא ישכחו את הסופ"ש האחרון. בעיצומו של שרב כבד נפלה רשת החשמל - ובתים רבים נותרו מנותקים. החברות השונות מאשימות אחת את השנייה, אבל מה בכלל גרם למצב הזה? ואיך דואגים שזה לא יקרה שוב בשרב הבא? או בהמשך הקיץ?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/6/202320 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

הגבול הכי מסוכן של ישראל

השלום עם מצרים יוצר את הרושם שהגבול הדרומי שקט, אך עבור הלוחמים באזור יש לא מעט פעילות - בעיקר פלילית. ניסיונות ההברחה הרבים, והמציאות המורכבת, מעלים את השאלה אם מדובר במשימה עבור צה"ל או משמר הגבול? והאם לישראל יש את כל האמצעים הנדרשים?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/5/202323 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

האם איבדנו את תמיכת יהדות ארה"ב?

בניו יורק יחגגו היום במצעד התמיכה השנתי בישראל, ולא רחוק משם יהיה מצעד תמיכה אלטרנטיבי. האם הקשר בין ישראל ליהדות ארה"ב כבר לא מה שהיה פעם? מה הביא אותנו למצב הנוכחי? והאם התחזיות הקודרות לגבי דור העתיד הן חזון בלהות או אזהרת אמת? | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
6/4/202322 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

האם האקדמיה משתיקה דעות אחרות?

שר החינוך האשים את ראשי האוניברסיטאות בסתימת פיות, הם טענו שהם שומרים על חופש הביטוי, אבל התמונה מורכבת. האם האקדמיה מצליחה להכיל דעות מיעוט? למה יש סטודנטים ומרצים שמפחדים להביע את דעתם? ומי צודק בוויכוח - השר או ראשי האוניברסיטאות? | האזינו לפודקאסט החדשות היומיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/31/202322 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

תשע הנשמות של ארדואן

עד לסיבוב הראשון של הבחירות בטורקיה זה היה נראה שעידן ארדואן הסתיים. אבל אז הוא זכה במרב הקולות, ובסיבוב השני גם בניצחון. במחנה הליברלי מנסים להבין איפה טעו? איך למרות המצב הכלכלי ורעידת האדמה ארדואן ניצח? ועד מתי רצף הניצחונות שלו יימשך? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/30/202322 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

לאן נעלם אריה דרעי?

הוא לא נמצא בישיבות הממשלה, נעדר מישיבות קבינט שהוזמן אליהן, וכבר לא בפוקוס הציבורי. אריה דרעי נאלץ לוותר על תפקידו כשר, ירד מעט מהרדאר, אבל לא ויתר על ההשפעה. מי באמת שולט במשרדי הממשלה? מה יו"ר ש"ס עושה בינתיים? והאם חוק דרעי 2 יחזור בקרוב?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/29/202325 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

צבא הפרוטקשן של הצפון

הכפר הבדואי טובא-זנגריה ליד ראש פינה הפך בשנים האחרונות לשם נרדף לכנופיות פרוטקשן, פשיעה חקלאית, הצתות ואפילו ירי במא"ג. ישי שנרב ישב לשיחה עם כתב המוסף לשבת עודד שלום וכתבנו בצפון יאיר קראוס בכדי להבין איך הפך הכפר הקטן לאימת הגליל העליון, כשכמעט כל עסק באזור משלם דמי חסות או מאוים על ידי "הצבא של טובא"? ולמה המשטרה נותרה חסרת אונים מול אובדן המשילות? [ש.ח. פורסם לראשונה ב-09.01.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/28/202325 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

מי בכלל צריך חקלאות ישראלית?

התייקרות מוצרי המזון בישראל לא פוסחת על התוצרת הישראלית. החל במוצרי החלב, דרך הביצים ועד לפירות והירקות, הישראלים משלמים הרבה על תוצרת כחול לבן. רגע לפני חג השבועות בדקנו האם יש בכלל חקלאות ישראלית? כמה היא עולה לנו? והאם היא שווה את המחיר?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/24/202322 minutes, 14 seconds
Episode Artwork

למה צרפת השאירה את סמוטריץ' על הולד?

בעוד כשבועיים ימריא שר האוצר לכנס בפריז, ואחרי הסערה הקודמת הצרפתים לא ממש רוצים להיפגש איתו. אבל זה לא רק הם. האיחוד האירופי ביטל אירוע בגלל בן גביר, נתניהו לא הוזמן לבית הלבן, וזה מרגיש כמו מגמה מדאיגה. מה הסיבות למצב? ואיך אפשר לשנות את זה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/23/202324 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

הקומבינה הגדולה בשביל התקציב

לצד כל תקציב מדינה עובר בחשאי חוק ההסדרים. מדובר בהרבה מאוד סעיפים שמגלמים רפורמות שבמשרד האוצר חולמים להעביר במהירות. אבל למה נושאים כל כך חשובים לא זוכים לדיון רציני? האם אין פה פגיעה בציבור או חוסר אמון בח"כים? והאם אפשר לעשות את זה אחרת? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/22/202327 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

הכלי שאולי ימנע את רצח הנשים הבא

בסוף 2018 הורה ראש הממשלה נתניהו לקדם בחקיקת בזק אזיק אלקטרוני לגברים אלימים. השנים חלפו והחוק לא קודם - ואפילו הופל על ידי הממשלה הנוכחית, לבקשת השר לביטחון לאומי. האם האזיק יכול לסייע במאבק באלימות במשפחה? איזה שינוי רוצה לעשות בן גביר? ואיך ניתן למנוע את הרצח הבא?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/21/202328 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

ההימור על הרכבת לאילת

כבר עשרות שנים הפוליטיקאים מבטיחים להקים רכבת לאילת. מספר אילי הון הביעו מוכנות לממן חלק נכבד מהעלויות תמורת אישור להפעלת קזינו בעיר. האם הפעם תיבנה המסילה? מה הסיכוי שהממשלה תאשר הימורים? איך זה ישפיע על אילת? ולמה היוזמות נדחו לאורך השנים?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/17/202318 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

האתגר הגדול של פסטיבל קאן

הפסטיבל החשוב והנוצץ נפתח השבוע בפעם ה-76, כשהוא מתקשה לעמוד בקצב השינויים התרבותיים ועלול להישאר מאחור. איך הוא מנסה לשמור על מעמדו? האם יצליח להיות רלוונטי? והאם מדובר בפסטיבל סגור של היוצרים או באירוע שמשפיע גם על הקהל?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/16/202324 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

כך אפשר למנוע את הסבב הבא בעזה

אם בוחנים את המבצע האחרון, הוא מאוד דומה לאלה שקדמו לו: פעילות יזומה, מטחי ירי, תקיפות, שמועות על הפסקת אז - והנוסחה המנצחת של "שקט ייענה בשקט". האם הפעם הצלחנו להשיג הרתעה אמיתית או שאנחנו רק בתקופה שלקראת הסבב הבא?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/15/202323 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

המבחן הגדול של ארדואן

כבר 20 שנה שרג'פ טאיפ ארדואן מנהיג ביד רמה את טורקיה, אבל כל זה יכול להשתנות היום. האופוזיציה במדינה התאחדה כמעט כולה סביב מועמד אחד, והניצחון כבר לא כל כך בטוח. האם ה"סולטן" יודח מכיסאו? מה יקרה אם התוצאות יהיו נגדו? ואיזו תוצאה עדיפה לישראל?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/14/202321 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

מול מי ישראל נלחמת ברצועת עזה?

כמעט אחרי כל ירי מרצועת עזה ישראל הטילה את האחריות על חמאס, אבל במבצע "מגן וחץ" כוחות הביטחון מתמקדים בג'יהאד האיסאלמי. למה אחרי כל ההאשמות חמאס לא על הכוונת? האם זה פוגע או מסייע לארגון ששולט ברצועה? ואיך זה משפיע על היחסים בין ארגוני הטרור?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/10/202322 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

המוציא חרם מן הארץ

זאת לא הפעם הראשונה שהציבור החרדי יוצא לחרם צרכנים נגד חברה גדולה, אבל הפעם זה מהשטח ולא קמפיין שמנוהל מלמעלה. מה עומד מאחורי החרם הגדול על מאפיית אנג'ל? והאם מדובר בצעד יעיל או שהמחאה תפגע במגזר יותר משתועיל לו?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/8/202320 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

מאחורי שביתות הרעב של האסירים הביטחוניים

מותו בשבוע שעבר של שייח' חאדר עדנאן לאחר ששבת רעב במשך 86 ימים הביא להסלמה בעזה, ולחשש ממהומות. איך נולדו שביתות הרעב בכלא? מה ההבדל בין אסיר שהרעיב עצמו למוות לבין אסיר שהתאבד? ומה משיגים האסירים בשימוש ב"נשק הקיבה הריקה"?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/7/202320 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

המהפכה המשפטית קורעת את הליכוד

ראש הממשלה משדר שהרפורמה המשפטית כבר לא הדבר שהכי חשוב לו, אבל את הפגנת הימין ארגנו חברים מהמפלגה שלו. הוויכוחים סביב המהפכה המשפטית הגיעו גם למפלגת השלטון ופיצלו אותה למחנות. האם כמו ב-2005 זה יסתיים בפרישה והקמת מפלגה חדשה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/3/202321 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

למה אנחנו משלמים יותר על החלב?

הזינוק במחיר החלב לא הגיע בהפתעה. כבר שנים הפוליטיקאים והחקלאים נמצאים במאבק על עלות המוצר שבפיקוח, אלא שהפעם נראה שהחתול נרדם בשמירה על השמנת. האם ניתן היה למנוע את עליית המחיריםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/2/202318 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

למה בישראל לא חוגגים את אחד במאי?

ברחבי העולם מציינים היום את חג הפועלים הבינלאומי. בישראל החג הזה מזמן כבר לא מורגש, והנציגה האחרונה של הרוח הסוציאליסטית - הסתדרות העובדים הכללית, זוכה לביקורת רבה בציבור. האם בישראל 2023 יש צורך בגוף שמייצג את כל פועלי המדינה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/1/202323 minutes, 1 second
Episode Artwork

באירוויזיון, הכול פוליטי

האירוויזיון הוא כבר מזמן לא רק אירוע תרבותי, אלא מלחמה של ממש בין המדינות. התחרות שהוקמה במטרה לאחד את אירופה הפכה לקרב פוליטי שמושפע לא מעט מהמתיחות ביבשת. מסע נוסטלגי בעקבות המלחמות השקטות על הדוז פואהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/30/202321 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

גם 75 שנים אחרי, לישראל עדיין אין חוקה

בשולי הויכוח על החקיקה במערכת המשפט מתחבא ויכוח אחר: החוקה הישראלית. מחד המתנגדים חוששים שכוח כל כך גדול לקואליציה לא ישאיר הגנה למיעוטים, ואילו התומכים טוענים שאם בג"צ קבע שחוקי היסוד הם בפועל החוקה שעל בסיסה אפשר לפסול חוקים של הכנסת - אז הגיע הזמן לעשות סדר. ישי שנרב בדק מה זה בכלל חוקה, איך הגענו למצב שבמשך 75 שנות המדינה אנחנו עדיין ממשיכים להתווכח עליה? והאם אנחנו בכלל צריכים אותה? [ש.ח. פורסם לראשונה ב-20.02.2023]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/26/202318 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

תאונה או פיגוע: 40 שנה לאסון צור הראשון

ב-11 בנובמבר 1982 דובי איכנלוד היה בשירות מילואים כמפקד יחידת מצ"ח בצור. פיצוץ אימתני קטע ברגע את ארוחת הבוקר, וגרם לאחד האסונות שטלטלו את מערכת הביטחון. הרשויות קבעו שאסון צור הראשון נגרם כתוצאה מתקלת גז. אבל תחקירים שפורסמו במהלך השנים ב"ידיעות אחרונות", שכללו דוחות שהועלמו ועדויות של בכירי שב"כ שהושתקו, חשפו כי ייתכן שמדובר בפיגוע ההתאבדות הראשון של חיזבאללה. 40 שנה אחרי האסון, ישי שנרב חזר אל רגעי האסון והאירועים שקדמו לו יחד עם איכנולד והעיתונאי רונן ברגמן. [ש.ח. פורסם לראשונה ב-04.12.2022]Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/25/202323 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

הדילמה של המשפחות השכולות

מחאות נגד נציגי הממשלה ביום הזיכרון זה לא חדש, ובכל זאת, יש חשש שהשנה זה יהיה גרוע יותר. משפחות רבות הודיעו שלא יוכלו לשאת את נוכחותם של נבחרי הציבור, אחרות מבקשות בדיוק ההיפך. איך מכריעים בדילמה? במקום להתווכח - מקשיביםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/24/202325 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

האיש של חמאס בלבנון

הוא לא מוכר ברחוב הישראלי, אבל בגללו כמעט פרצה מלחמה בפסח האחרון. בכיר חמאס סלאח אל-עארורי הוא האיש שאחראי על איחוד הגזרות בין עזה, הגדה, אל-אקצה ולבנון בכדי להגשים מטרת על אחת: התקפה משולבת על ישראל מכל החזיתותSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/23/202322 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

מתווה הגיוס: האם זהו סופו של צבא העם?

מתווה השירות שמקדם שר הביטחון גלנט, להסדרת הפטור לחרדים תמורת תגמול גדול יותר ללוחמים, עשוי לשנות את האופי של צה"ל לתמיד. שרון כידון בדקה עם הפרשן הצבאי רון בן ישי וראש אכ"א לשעבר גדעון שפר האם המתווה החדש מכיר בכך שאבדה התקווה לגיוס החרדים - או שהופך את צבא ההגנה לישראל לצבא מקצועי? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/19/202317 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

השואה, הראי שלנו

כשאנחנו מתבוננים בזיכרון השואה, ובאופן שבו אנחנו מעצבים אותו - כפרטים וכחברה - אנחנו לא רואים רק טראומה היסטורית ואכזריות בלתי נתפסת: אנחנו רואים גם את עצמנו. לרגל יום הזיכרון לשואה ולגבורה עפר שלח ופרופ׳ ליאת שטייר-לבני צוללים לתוך הנושא הטעון ביותר בזיכרון ובחרדות הקולקטיביים שלנו. מתוך הפודקאסט האמת היאSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/18/202344 minutes, 47 seconds
Episode Artwork

בן גביר והפיתות

השר לביטחון לאומי חטף לא מעט ביקורת על ההבטחות שפיזר לטיפול במחבלים לעומת המציאות. בינתיים הוא סגר את מאפיית הפיתות בכלא וצמצם את מקלחות האסירים, אבל עד כמה זה משפיע על הנכונות לביצוע פיגועים? והאם האסירים הביטחוניים באמת זוכים ל"קייטנה"?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/17/202322 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

משמעות הודעת מודי'ס על הכלכלה הישראלית

חברת דירוג האשראי הנחשבת והיוקרתית מוד'יס בסוף השבוע עדכנה את התחזית שלה כלפי ישראל מ"חיובית" ל"יציבה", יחד עם דוח מפורט. האם מדובר בתמרור אזהרה לבכירי המשק או כמו שטוענים בממשלה לא תהיה שום פגיעה בכלכלה הישראלית? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/15/202318 minutes, 8 seconds
Episode Artwork

הרכב שישנה את העולם יגיע מפתח תקווה?

סמוך לכביש גהה מתכננים יזמים ישראלים את הרכב העתידני העשוי להתחרות בטסלה: "חווית הנהיגה תשתנה לחלוטין - הכביש והעבודה ישתלבו ביחד" מסבירה מנכ"לית ומייסדת חברת OSR אורית שיפמן בראיון בפרק מיוחד של הכותרת. מה צריך שהרכב יידע עלינו הכל? ואיך יתמודד עם מתקפות סייבר? הצטרפו ל-ycar - מגזין הרכב של ynet וידיעות אחרונותSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/4/202316 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

מעניין לנו את ת'גרנדמייזר

נאום האנגלית המביך של שר האוצר בכנס הבונדס כבר הפך לקאלט. אבל סמוטריץ' לא לבד, שורה של פוליטיקאים מכל הקשת הפוליטית ניסו לנאום בלעז, אך נכשלו. ישי שנרב בדק למה חשוב לנו שהפוליטיקאים שלנו ידברו אנגלית שוטפת? והאם מבטא ישראלי הוא מכשול של כל מנהיג אחר שיקום מול נתניהו?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/3/202319 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

הדור הלא נכון

מאות אלפי צעירים יצאו בשבוע שעבר לרחובות וצעקו נגד הממשלה בלהט: "נפלתם על הדור הלא נכון". גם בהפגנת תומכי הרפורמה נראו בעיקר צעירים. מה קרה שהצעירים פתאום יצאו לרחובות והצטרפו למחאה? מה הקשר בין האופי של הדור לחסימות באיילון? והאם הממשלה באמת נפלה על הדור הלא נכון?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
4/2/202321 minutes, 20 seconds
Episode Artwork

ריאליטי בהיכל הצדק

הבוקר תשודר הכרעת הדין במשפט החוזר של רומן זדורוב. בזמן שבעולם משדרים כבר שנים דיונים משפטיים, בישראל זו תופעה של השנים האחרונות. האם מדובר במהלך בונה אמון או ב"ריאליטי" משפטי שמוזיל את המעמד?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/30/202321 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

מה זה משמר לאומי

השר לביטחון לאומי הסכים לעצירת המהפכה המשפטית בתמורה להקמת משמר לאומי תחת באחריותו. אבל למעשה המשמר הנ"ל קיים ופועל תחת מג"ב. למה הכוח מתקשה לתפקד במצבו הנוכחי? האם לבן גביר יש תוכנית בנושא? ומה הסיכוי שיהיה מדובר בפועל מיליציה פרטית של השר? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/29/202325 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

המפסידים הגדולים מעצירת החקיקה

נתניהו נאלץ להכריז על עצירת החקיקה של הרפורמה המשפטית - והקואליציה במצב לא נוח בכלל. ניסיונות מפותלים לתרץ את העצירה מול התומכים, חלומות שנגוזו וגם הסקרים לא עושים חסד. יחד עם פרשן המוסף לשבת עמיחי אתאלי ופרשן ידיעות אחרונות שמעון שיפר ניסינו להבין מיהם המפסידים הגדולים מעצירת חקיקת המהפכה המשפטית. למה הקמת משמר לאומי הוא הסיוט של בן גביר? איך יריב לוין ישקם את מעמדו שנפגע? ומה עומד מאחורי קבלת ההחלטות של נתניהו? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/28/202326 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

כאוס.

מדינת ישראל מתעוררת לכאוס חסר תקדים לאחר שפיטורי שר הביטחון גלנט הוציאו לרחובות מאות אלפי מפגינים זועמים. ביחד עם כתבנו יואב זיתון ויובל קרני ניסינו להבין איך הגענו למצב הזה? כיצד הפיטורים משפיעים על צה"ל בתקופת כל כל רגישה? ואיך מחזירים את האמון בין השלטון לאזרחים? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/27/202320 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

רגע השבירה של גלנט

עוד לפני הצהרת גלנט היו שני ח"כים שקראו לעצור את חקיקת המהפכה המשפטית, ומיד אחריה קרא השר דיכטר לעצור את החקיקה עד ליום העצמאות. יחד עם כתבתנו הפוליטית מורן אזולאי בדקנו מה הייתה נקודת השבר של שר הביטחון, והאם אנחנו רואים קבוצת מורדים חדשה בליכוד - שתוביל לעצירת המהפכה? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/25/202319 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

לקראת רמדאן מתוח

הרמדאן מגיע בעיתוי גרוע במיוחד עבור מערכת הביטחון: השילוב עם פסח, ביטול חוק ההתנתקות והמחאות שמעסיקות רבות את המשטרה. יחד עם פרשן ynet וידיעות אחרונות שרטטנו מהו תרחיש האימים שעשוי לפרוץ אם אחד מהשרים יעלה להר הבית? ואיך ארגוני הטרור מנסים לנצל את השבר הפנימי במדינה? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/22/202319 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

רגע המבחן של המשטרה

רגע לפני תחילת חודש רמדאן מתוח, כשבמקביל מחאה בלתי פוסקת, משטרת ישראל נמצאת בסערה. השוטרים בשטח נשחקים, המשכורות נמוכות, ובצמרת מריבות ענק בין השר בן גביר למפכ"ל שבתאי. האם המתיחות הביטחונית, הקשיים והעימותים הפנימיים יכניעו את המשטרה? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/21/202317 minutes, 57 seconds
Episode Artwork

צריך מהפכה בצנזורה הצבאית

חרושת השמועות בעקבות החלטת הצנזורה לאסור על פרסום פרטי הפיגוע בצומת מגידו בשבוע שעבר העלתה מחדש את שאלת הכוח שניתן לגוף הצבאי/ יחד עם העיתונאי ד"ר רונן ברגמן והאלוף (במיל') עמוס גלעד דנו בשאלה האם ישנו צורך בצנזורה צבאית במקרים שאינם מהווים סכנה ממשית לשלום הציבור: איך מחליטים מה לאסור בפרסום? עד כמה היא רלוונטית בעידן הסמארטפונים והפייק ניוז? מאיפה נולד הביטוי "על פי פרסומים זרים"? האם היא עוזרת לאזרחים או מלבה חרדה? ואיך המהפכה המשפטית המתוכננת תשפיע על הצנזורה הישראלית?     .   Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/20/202329 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

המהפכה המשפטית מסעירה את האקדמיה

מאז קרא פרופ' יובל נח הררי להשבית את האקדמיה במחאה על הליכי החקיקה הוויכוח על המהפכה המשפטית נכנס גם לתוככי הקמפוסים: עשרות אלפי מרצים חתמו על עצומות נגד תוכנית נתניהו-לוין, סטודנטים הקימו תנועת מחאה פרטית בכל רחבי הארץ, וראשי המוסדות נדרשים להכריע אם להציב גבולות למחאה בקמפוס, ואיזה. מי שבינתיים נשארה מחוץ למשחק היא התאחדות הסטודנטים הארצית, שהודיעה שלא תיקח צד בדיון. יחד עם חוקר המחאות ד"ר מולי בנטמן וסטודנטים מכל רחבי הארץ ניסינו להבין את הלך הרוח באקדמיה לאור המהפכה המשפטית, ומה המקום של הסטודנטים בתוך כל זה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/19/202329 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

לקראת משבר חוקתי

הקואליציה מתקדמת בתהליך חקיקת המהפכה המשפטית, ומשבר חוקתי כבר לא נראה תרחיש בדיוני: מה יקרה ביום שבית המשפט העליון יפסול את חוקי המהפכה המשפטית?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/15/202321 minutes, 29 seconds
Episode Artwork

כך קרסו הבנקים בארה"ב, איך זה ישפיע עלינו?

הקריסה המטאורית של הבנקים האמריקנים SVB וסיגניצ'ר הדהימה את קרנות ההון סיכון ברחבי העולם. למה מדובר באירוע שונה מהמשבר הכלכלי העולמי ב-2008? איך סייע הממשל האמריקני למשקיעים? ועד כמה זה ישפיע על ההייטק הישראלי?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/14/202316 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

הפלונטר של הנשיא הרצוג

נשיא המדינה יצחק הרצוג מוצא את עצמו בצומת משמעותי בתולדות המדינה, ובחייו כמנהיג: אם יצליח - ייזכר כמי שהביא לרגע חוקתי מכונן. אם ייכשל - יקרוס יחד עם מוסד הנשיאות כולו. האם הוא האיש הנכון בזמן הנכון? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/13/202324 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

הקרב על הספרייה הלאומית

הצעת החוק של שר החינוך יואב קיש להלאמת הספרייה הלאומית מעוררת סערה בעולם התרבות והרוח: "תורידו את הידיים מהספריה. אין קשר בין פוליטיקה לתרבות" קוראים יורשיהם של גדולי התרבות הישראלית ופונים לליבו של ראש הממשלה. ממה חוששים המוחים? ומה הקשר לפרקליט המדינה לשעבר שי ניצן?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/12/202325 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

דיזנגוף: טרור ברחוב הכי אייקוני בישראל

ביום חמישי בערב הטרור הכה שוב ברחוב דיזנגוף. לפני כשנה, לאחר הפיגוע בפאב האילקה יצאנו לבדוק מה הפך את הרחוב התל-אביבי המוכר לכזה שמושך אליו מפורסמים, מבלים - וגם מחבלים? מה השתנה אחרי הפיגועים בקו 5 ובדיזנגוף סנטר. פרק מיוחד עם פלאשבקים לטראומה, סיפור של אייקון ישראלי ורוח אופטימית, למרות האבל. [ש.ח] SeSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/10/202324 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

המחאה הנשית

נשים רבות חוששות לפגיעה במעמדן בעקבות המהפכה המשפטית ומדיניות הממשלה. אי השוויון בין גברים לנשים בישראל הוא גבוה, אבל האם הרפורמה תדרדר עוד יותר את מעמד הנשים? לכבוד יום האישה הבינלאומי שרון כידון בדקה איך הגענו למצב הנוכחי ומה אפשר לעשות כבר עכשיו כדי לתקןSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/8/202320 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

אם לא אל על, אז למה כנף ציון עדיין לא טס?

למרות השקעה בת 730 מיליון שקלים, המטוס "כנף ציון", שאמור לשרת את ראש הממשלה ונשיא המדינה בביקורים רשמיים, נשאר על הקרקע. ישי שנרב בדק איך הפך הפרויקט העצום לשנוי במחלוקת בין הקואליציה הנוכחית לקודמתה? האם יש בו בכלל צורך? והאם הכשרתו המהירה הייתה מונעת את תקרית נתניהו-אל על בתחילת השבוע?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/7/202317 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

ומה יהיה עם צבא העם?

מערכת הביטחון סוערת בעקבות הודעת טייסי מטייסת 69 כי לא יתייצבו לאימונים. שרון כידון ויוסי יהושוע בדקו האם זהו תחילתו של משבר חסר תקדים שישפיע גם על המערך הסדיר? למה הצהרת שר הביטחון "להשאיר את צה"ל מחוץ למשחק הפוליטי" לא מספיקה? ואיך ניתן לתעל את המשבר למתווה גיוס שירות חדש?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/6/202327 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

עונש מוות למחבלים

בעוד עולם מבטלים את החוק, בישראל מתקדמים לעבר עונש מוות למחבלים כשבשבוע שעבר עברה בקריאה ראשונה הצעת החוק "עונש מוות למחבלים". החקיקה מתבצעת בניגוד לעמדת מערכת הביטחון ולמגמה העולמית הנסוגה מענישת מיתה. יואב רבינוביץ בדק מה בכלל אומר החוק? מה ההבדל בינו לבין חוק עונש המוות לנאצים? ומה עמדת ההלכה? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/5/202319 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

למה דווקא חווארה?

פיגוע הירי הקטלני, וההתפרעות של נערי הגבעות בעקבותיו, העלו לתודעה את החיכוך הבלתי נמנע בין מתנחלים לפלסטינים, חיכוך שמתנקז לכביש צר בלב חווארה. בזמן שתושבי הכפר מספרים על יחסים טובים ולקוחות מתל אביב, מתיישבי גב ההר מדווחים על חוסר אונים, התנהגות אלימה בכביש וחשש שלא ישובו הביתה. ישי שנרב למסע בעקבות הכפר שבלב הסערהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/1/202317 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

האינטרס המשותף של תומכי הרפורמה ומתנגדי המהפכה

שלוש רשויות השלטון בישראל אינן מצליחות לעבוד יחדיו - זאת עובדה. איך הגענו למצב שבו הרשות השופטת חזקה מדי לעומת הרשויות האחרות - הכנסת והממשלה? יואב רבינוביץ משרטט עם פרופ' נטע ברק-קורן את הבעיה ומציעה מהלכים מעניינים לפתרונהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/28/202326 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

שקל חלש

ברקע החשש מהמהפכה המשפטית נשחק בשבוע שעבר ערך השקל, שהיה עד לא מכבר אחד המטבעות היציבים בעולם. יחד עם רועי גירון, מנחה הפודקאסט "כשבגרוש היה חור" ואורי גרינפלד, אסטרטג ראשי בפסגות ומגיש הפודקאסט "מנועי הכסף" בדקנו האם אנחנו צריכים להתחיל לדאוג לחסכונות שלנו? ולמה יש סקטורים מסוימים ששקל חלש דווקא טוב להםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/27/202324 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

כמה אנשים היו בהפגנה?

בבוקר שאחרי הפגנה הגדולה יש כבר מסורת - ויכוח מסעיר כמה מפגינים הגיעו למוקד המחאה - המארגנים תמיד קצת מגזימים, והמתנגדים תמיד מקטינים. בשנים האחרונות נכנסה טכנולוגיה שיודעת למדוד במדויק את מספר המפגינים. ישי שנרב יצא לבדוק למה המשטרה בורחת מהדיון? וכמה מפגינים היו באמת בהפגנת המיליון ובהפגנת ה-400 אלף?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/26/202319 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

הכישלון של פוטין: שנה למלחמה באוקראינה

מאה אלף הרוגים בכל צד, הרס רב ושני מנהיגים שהפכו לדמויות הכי משפיעות בעולם. שנה לפלישה הרוסית לאוקראינה ונדמה שהמלחמה רחוקה מסיום. יחד עם פרשננו רון בן ישי וד"ר תומר פדלון בדקנו למה פוטין נכשל בכל פרמטר; איך זלנסקי ניצל את הקרבות כדי להפוך את הצבא האוקראיני לצבא לגיטימי; והאם הסנקציות של המערב בכלל עזרוSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/22/202327 minutes
Episode Artwork

היום שהכנסת לא תשכח

הסעיפים הראשונים ברפורמה המשפטית עברו אמש בקריאה ראשונה וחשפו מתח גדול בכנסת: שרון כידון עלתה אל משכן הכנסת ונפגשה עם חברי הקואליציה שציינו יום חג, את שר המשפטים לשעבר שחש שנחצו כל הקווים, וחבר הקואליציה שיצא אל המפגינים. פרק שטח מיוחד Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/21/202322 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

רצח רופא השב"ס

קצין הרפואה הראשי בארגון, ד"ר יעקב זיגלבוים, נרצח בפיצוץ מטען ב-1998, אבל חרף הקצאת משאבים אדירים הפרשה לא פוענחה עד היום. פרויקט של ynet Original מתחקה אחרי מהלכי החקירה ומציגה עדות חדשה ודרמטית שעשויה לסייע בפענוח התעלומהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/20/202324 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

למה אין חוקה בישראל?

בשולי הויכוח על החקיקה במערכת המשפט מתחבא ויכוח אחר: החוקה הישראלית. מחד המתנגדים חוששים שכוח כל כך גדול לקואליציה לא ישאיר הגנה למיעוטים, ואילו התומכים טוענים שאם בג"צ קבע שחוקי היסוד הם בפועל החוקה שעל בסיסה אפשר לפסול חוקים של הכנסת - אז הגיע הזמן לעשות סדר. ישי שנרב בדק מה זה בכלל חוקה, איך הגענו למצב שבמשך 75 שנות המדינה אנחנו עדיין ממשיכים להתווכח עליה? והאם אנחנו בכלל צריכים אותה? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/19/202318 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

המופע של רוטמן

במשך שנים הסתובב במסדרונות הכנסת שמחה רוטמן העומד בראש יוזמי המהפכה המשפטית, והציג את משנתו לכל דורש (וגם לאלו שלא): מההתנתקות ששינתה את דעותיו ועד הליהוק המושלם של נתניהו לצד יריב לוין. הכירו את האיש שהפך למוקד המחאה ולכוכב הקואליציהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/15/202322 minutes, 28 seconds
Episode Artwork

אוטופיה או דיסטופיה? עתיד האנושות תלוי ב-ChatGPT

ממש עוד מעט האינטליגנציה המלאכותית תיכנס למנועי החיפוש של מיקרוסופט וגוגל במה שנראה כמו קפיצה טכנולוגית משמעותית. לצד היכולת המדהימה, ה-AI עדיין סובל מסעיות כמו הטיות, חוסר דיוקים ואפילו שקרים. יואב רבינוביץ בדק לאן ייקח אותנו "הדבר הבא" של האינטרנטSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/14/202321 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

שביתת המחאה נגד המהפכה המשפטית

 קריאת הנשיא לאחדות לא הרגיעה את הרוחות בשטח, ומתנגדי הרפורמה המשפטית עולים היום לכנסת. הרופא הבכיר שמוטרד שחבריו לא מצטרפים, אלוף הפיקוד לשעבר שמזהיר "אנחנו לקראת ברוך", ויזם ההייטק שמוטרד מהשמועות נגד המוחים. אלה קולות המפגיניםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/12/202322 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

רעידת האדמה של ארדואן

למעלה מעשרים אלף הרוגים, ערים חרבות והאסון הקשה בטורקיה הופך למכשול פוליטי עבור הנשיא הכל יכול. מצב החירום שהוכרז מסתיים שבוע לפני מועד הבחירות המיועד. ישי שנרב בדק עם המומחה לטורקיה ד"ר חי איתן כהן ינרוג'ק, איך למרות כלכלה רעועה, האשמות להתעלמות מהכשלים בענף הבנייה וחסימת הטוויטר שפוגעת בחילוץ הלכודים, ארדואן ימציא את עצמו מחדש Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/12/202322 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

למה ישראל מתעלמת מרעידת האדמה הבאה?

מראות הזוועה מטורקיה יכולים להתרחש גם כאן. כבר שנים אומרים שצריך להתכונן לרעידת אדמה חזקה, אבל בישראל נזכרים בזה רק כשיש אחת קרוב לבית. למה המדינה עדיין לא מוכנה לרעידת אדמה משמעותית? ולמה הגוף שאמור להתעסק בדיוק בנושא הזה נסגר? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/8/202322 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

הבלון הסיני שניפח את מלחמת הסחר

הבלון הסיני שהופל בשמי ארצות הברית בסוף השבוע הביא לתקרית דיפלומטית ועורר הרבה שאלות על יכולתה של סין לרגל אחר יריבתה בקרב המעצמות. יואב רבינוביץ ניסה להבין ביחד עם האנלינסט הגיאו-פוליטי ומנחה "המשחק הגדול" ניצן דוד פוקס והאסטרטג הבכיר בבית ההשקעות "פסגות" ומנחה הפודקאסט "מנועי הכסף" האם מדובר בהסלמה במלחמת הסחר? ולמה ChatGPT תוצרת סין הוא החשש הגדול ביותר של האמריקנים?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/7/202324 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

הסיפור של גדרה הוא הסיפור של כולנו

הפענוח המהיר של האונס בגדרה לא הפסיק את תחושת חוסר הביטחון שבה חיים אנשי המושבה. בעוד המועצה המקומית והמשטרה מחליפות האשמות, התושבים נותרים ללא מענה. מי אחראי על ביטחון האזרחים? למה המשטרה מתייחסת לאונס כרצח לכל דבר? והאם אירוע כזה יכול לקרות בכל מקום בארץ? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/6/202323 minutes, 1 second
Episode Artwork

חוק גירוש מחבלים: אפקטיבי או פופוליסטי?

בשבוע שעבר עבר בקריאה ראשונה החוק לשלילת אזרחות או תושבות של מחבלים. ישי שנרב יצא לבדוק מה אומר החוק החדש? האם הוא יאפשר לעקוף את הבעיות המשפטיות שעיכבו אותו עד היום? והאם באמת מדובר בחוק מרתיע שימנע את הפיגוע הבא?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/5/202323 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

מאחורי תקיפת הפתע באיראן

התקיפה המסתורית באספהאן ממחישה יכולות מודיעיניות ומבצעיות מרחיקות לכת המיוחסות לכאורה לישראל. יחד עם ד"ר רונן ברגמן וד"ר סימה שיין נסינו להבין מהי דוקטרינת התמנון של בנט ולפיד שנתניהו פועל על פיה? למי יש אינטרס להדליף כי מדובר בפעולה ישראלית? והאם טהרן תגיב?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/1/202324 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

ישראל מתרחקת מהמישלן

בכירי המסעדנים בישראל יצאו נגד החלטת שר התיירות לבחון מחדש את ההסכם המתגבש עם מדריך האוכל היוקרתי. מה סוד הקסם של כוכבי מישלן? למה עד עכשיו המדריך לא הגיע לישראל? והאם בעידן האינסטגרם הוא עדיין רלוונטי?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/31/202320 minutes, 46 seconds
Episode Artwork

למה צריך שידור ציבורי?

מאז שהוקמה הממשלה חוזרים בכיריה על כוונתם להפריט את תאגיד השידור הציבורי "כאן". למה ממשלת נתניהו מבקשת לסגור את המפעל המצליח שהקימה? מדוע שוק הטלוויזיה בישראל לא יכול להתקיים בלי סיוע ממשלתי ולמה קרתגו או מנאייכ לעולם לא ישודרו בערוץ מסחרי? וגם: מה אפשר ללמוד על הצלחת התאגיד מהכישלון של סיינפלד? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/30/202325 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

השבת השחורה של ירושלים

הפיגועים בסוף השבוע בירושלים שבוצעו על ידי מחבלים ילדי דור ה-Z החזירו לסדר היום את בעיית מזרח העיר. שרון כידון בדקה עם כתבנו בירושלים חיים גולדיטש, האלוף (במיל') גיורא איילנד וד"ר מיכאל מילשטיין איך מתמודדים עם המצב המורכב של מפגעים בודדים וצעירים בעלי תעודת זהות כחולה? והאם הצעדים שדורש השר לביטחון לאומי יכולים לרסן את ההסמלה או לעשות בדיוק את ההפך? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/29/202324 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

שר התקשורת בעד תחרות, אבל עבור מי?

עם כניסתו לתפקיד הצהיר שלמה קרעי שהוא בעד שוק חופשי, אבל גם הודיע שיבטל את הרפורמה שנועדה לפרק את המונופול התקשורתי בשוק הסלולר החרדי. אלא שמנגד הוא הצהיר כי יבטל את המונופול תקשורתי בשוק הסלולר החרדי. יואב רבינוביץ בדק עם כתב החרדים קובי נחשוני, הרב מוטק'ה בלוי והשר לשעבר יועז הנדל איך ביטול הרפורמה מתיישב עם ההצהרות? מה הקשר למערכון של "היהודים באים"? והאם המהלכים של השר יטיבו עם הציבור החרדי?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/25/202323 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

שאלת חאן אל אחמר

בעקבות פינוי מאחז ״אור חיים״  בסוף השבוע דורשים בקואליציה לפנות במיידית את ההתיישבות בחאן אל אחמר. למה לא פונה היישוב עד כה על אף הוראת בית המשפט העליון? האם דין עמונה ואביתר, כדין חאן אל אחמר? ומה היחס הדין הבין לאומי לפינוי בכוח של המתיישבים הבדואים?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/24/202322 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

למה גרמניה מסרבת למכור טנקים לאוקראינה?

כמעט שנה למלחמה, אוקראינה מקווה לשבור את הכוחות הרוסים עם טנקים מתקדמים, אבל ברלין חוששת מהקרמלין ומסרבת לשלוח את טנקי ה"לאופרד" שלה. ישי שנרב בדק עם פרשננו הצבאי רון בן ישי והעיתונאי ופרשן לענייני רוסיה יאיר נבות למה האוקראינים מתעקשים על ה"לאופרד"? מדוע הגרמנים מסרבים? והאם במערב מתכוננים ליום שאחרי המלחמה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/23/202324 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

האנשים מאחורי המהפכה המשפטית

הקול מאחורי המהפכה המשפטית הוא של השר יריב לוין וח"כ שמחה רוטמן, אבל היוזמות הן פרי עטם של חברי פורום קהלת. ישי שנרב בדק עם מנכ"ל הפורום השמרני מאיר רובין מה עומד מאחורי האג'נדה שלהם, מה מטרת הפורום ומהיכן מגיע המימון לפעילויותיו. מנגד ניצב מנכ״ל תנועת השמאל "מחזקים" ערן ניסן בכדי למה מדובר במיליארדרים אמריקנים המנסים לחסל את ישראל הליברליתSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/22/202327 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

דאגת ההייטק

חוסר השקט הפוליטי בישראל והשינויים במערכת המשפט מתחילים להדאיג משקיעים וחברות מחו"ל. שרון כידון שוחחה עם איל וולדמן, יו"ר וולדו הולדינגס, לשעבר נשיא ומנכ"ל מלאנוקס אשר נרכשה ע"י אנבידיה על חששו מפני בריחת מוחות ומשקיעים, ולמה משקיע פלוני יעדיף מדינות אחרות על פני ישראל. וגם: מה הלקח של החברות הבינלאומיות ממלחמת רוסיה-אוקראינהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/18/202316 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

ביידן VS טראמפ: גם הנשיא הנוכחי מסתבך עם מסמכים מסווגים

כמה חודשים אחרי שמסמכים מסווגים נמצאו באחזותו של הנשיא לשעבר, אותו דבר קורה עכשיו עם הנשיא המכהן. ארצות הברית עסוקה כרגע בדמיון ובהבדלים בין שני המקרים, וכמובן בשאלה - כמה החקירה של ביידן עצמאית, וכמה של טראמפ - פוליטית. יואב רבינוביץ שוחח עם עידו דמבין ,עורך הבלוג "מר דמבין הולך לוושינגטון", איך האירוע ישפיע על בחירות 2024 ועד כמה הנשיא הסתבךSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/17/202322 minutes, 43 seconds
Episode Artwork

נתניהו מגנה

מאז הבחירות ראש הממשלה מוצא את עצמו ללא הרף מנסה להרגיע את מתנגדיו. ישי שנרב בדק עם כתבתנו הפוליטית מורן אזולאי ומחברת הספר "צופן נתניהו" מזל מועלם איך מי שאיגף ונצמד לימין, יתמודד הפעם נתניהו עם כהונה שבה הוא מלוהק לתפקיד השמאלן של הממשלהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/16/202323 minutes, 1 second
Episode Artwork

טוב להירטב בעד ארצנו

הגשם והקור לא עצרו כ-80 אלף ישראלים להגיע לכיכר הבימה למחות נגד המהפכה המשפטית שמתכננת ממשלת נתניהו. שרון כידון יצאה לכיכר לדבר עם האזרחים המודאגים וראתה את הבלאגן בארגון ההפגנה בכיכר הקטנה, שמעיד על היעדר המנהיגות במחנה השמאל-מרכז: חברת הכנסת שחשה מחטף, הקצינה לשעבר שרוצה לרדת מהארץ, ואיש הביטחון הבכיר שרואה במחאה את תחילת השינוי. וגם: נחום ברנע מסביר לאן המחאה הולכת. פרק שטח מיוחד Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/15/202322 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

חידת דרמר: הכירו את איש הסוד של נתניהו

רון דרמר הוא השר הכי חידתי בממשלה החדשה. בשנים האחרונות הפך האמריקני לשעבר לאחד האנשים הקרובים והמשפיעים ביותר על ראש הממשלה ולקול הישראלי בוושינגטון, אך הוא אינו מוכר לציבור הישראלי. שרון כידון בדקה עם כתב "7 ימים" איתי אלינאי וסגן שר החוץ לשעבר דני איילון איך רכש את אמון נתניהו אחרי שעצבן אותו בפגישתם הראשונה? מה חלקו בעימות מול ממשל אובמה? והאם דרמר הוא שר החוץ האמיתי?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/11/202324 minutes, 41 seconds
Episode Artwork

צבא הפרוטקשן של הצפון

הכפר הבדואי טובא-זנגריה ליד ראש פינה הפך בשנים האחרונות לשם נרדף לכנופיות פרוטקשן, פשיעה חקלאית, הצתות ואפילו ירי במא"ג. ישי שנרב ישב לשיחה עם כתב המוסף לשבת עודד שלום וכתבנו בצפון יאיר קראוס בכדי להבין איך הפך הכפר הקטן לאימת הגליל העליון, כשכמעט כל עסק באזור משלם דמי חסות או מאוים על ידי "הצבא של טובא"? ולמה המשטרה נותרה חסרת אונים מול אובדן המשילות?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/10/202325 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

מה באמת רוצה יריב לוין?

שר המשפטים החדש הכריז על רפורמה מקיפה במערכת המשפט והכניס את המדינה לסערה. שרון כידון בדקה מה בכלל כוללת הרפורמה? למה יריב לוין מנסה לקדם את השינויים האלה? ומה הסיכוי שבסופו של דבר תעבור תוכנית מעודנת יותר?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/9/202323 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

הקרב של מירי רגב על הנתיבים בכביש

ביום הראשון בתפקיד, שרת התחבורה מירי רגב הביעה ביקורת חריפה על נתיבי התחבורה הציבורית. יואב רבינוביץ בדק עם כתב התחבורה של כלכליסט יובל שדה האם מדובר בהכרזת מלחמה על התחבורה הציבורית? את מי משרתים הנתיבים הייעודיים? והאם ביטול הנת"צים מחזק את תפיסת העולם של פריפריה לפני המרכזSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/8/202322 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

למה הר הבית כל כך נפיץ?

עליית השר איתמר בן גביר להר הבית אתמול בבוקר עוררה גינויים מכל עבר. שרון כידון בדקה עם ראש אמ"ן לשעבר תמיר היימן וד"ר מיכאל מילשטיין למה ביקור של נבחר ציבור ישראלי בהר מבעיר את השטח כמעט בכל פעם, והאם מדובר בהפגנת כוח מול החמאס - או פרובוקציהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/4/202327 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

איך מס הסוכר הפך למאבק של החרדים?

ההחלטה הראשונה של שר האוצר החדש בצלאל סמוטריץ' הייתה להורות על ביטול המס על משקאות ממותקים. מס שנתפס בחברה החרדית מהרגע הראשון כגזרה אישית. יואב רבינוביץ יצא לבדוק מה הסיבות לתחושות הרדיפה בקרב החרדים? והאם המס באמת יכול להשפיע על הפחתת התחלואה בסוכרת במדינה? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/3/202322 minutes, 16 seconds
Episode Artwork

חוק דרעי תחילה: המלחמה על מערכת המשפט

בג"צ ידון השבוע בחוק שהכשיר את מינוי אריה דרעי לשר למרות שהורשע בעבירוצ מס, ולא פחות חשוב מכך בסבירות המינוי. שרון כידון בדקה עם פרשנית המשפט טובה צימוקי ופרופ' יניב רוזנאי האם השופטים יצליחו להתנתק מרעשי הרקע ולהכריע בנושא? כיצד ההחלטה תשפיע על גורל הממשלה? ואיך יסתיים הקרב הראשון על דמותה של מערכת המשפט הישראלית? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/2/202322 minutes, 55 seconds
Episode Artwork

ימי החסד של גולדקנופף

שר השיכון החדש יצחק גולדקנופף נכנס לתפקידו כששוק הנדל"ן נמצא במצב הכי גרוע אי פעם. הוא מבקש ימי חסד, לא בטוח כלל שיקבל. שרון כידון מארחת את עורכת הנדל"ן הילה ציאון בכדי להבין איזו קדנציה צפויה לגולדקנופף והאם מדיניות של שר יכולה בכלל לעשות משהו בשוק שאיבד שליטה? וגם: מה הממשלה צריכה לעשות כדי לטפל בשוק השכירות הפרוץ?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/1/202318 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

הקולות שעשו את 2022

מלחמה באירופה, פרידה ממלכת אנגליה, מסי אלוף העולם, וגם בחירות (שוב) בישראל. השנה החולפת הורכבה מהמון אירועים קטנים וגדולים, אך הם לא שלמים בלי הסאונד שמסביב. בפרק מיוחד של הכותרת יואב רבינוביץ חוזר עם כתבי ynet ו"ידיעות אחרונות" לקולות שעשו את השנה החולפת  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/28/202234 minutes, 25 seconds
Episode Artwork

המלחמה שאינה נגמרת: רונן ברגמן חוזר לשדה הקרב באוקראינה

עשרה חודשים מאז פלישת הרוסים, וזוועות המלחמה ממשיכות להיחשף. רונן ברגמן והצלם זיו קורן חזרו לחרסון ולאירפין - בין ההפגזות והפליטים, בין הלוחמים חדורי המוטיבציה לקברי האחים, שם ראו בעיניהם פשעים נגד האנושות. מסע מטלטל בסיקור המלחמה שמשנה את העולם Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/27/202223 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

חייו ומותו של הרב דרוקמן

רב, איש חינוך, מלמד תורה ומנהיג רוחני – וגם פוליטיקאי, עסקן ציבור ואיש שירות המדינה: הרב חיים דרוקמן נפטר אמש בגיל 90 לאחר שחלה בקורונה. מי היה "זקן הרבנים" של הציונות הדתית? איך הפך לרב של הפוליטיקאים? ואיך התמימות שבו זיכתה אותו בפרס ישראל אך גם דבקה בו ככתם בטיפול בפגיעות מיניות?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/26/202223 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

סודות הזיהוי הפלילי

ראש מז״פ היוצאת תת ניצב בדימוס אשירה זמיר מתארחת לשיחה עם שרון כידון על המהלכים הסודיים שמתרחשים במעבדות משטרת ישראל. איך פוענח תוך שעות רצח הנערה אורי אורי אנסבכר ז״ל, וכיצד חקירת רצח מתוקשר הובילה ללכידת אנס סדרתי באירוע אחר לחלוטין. וגם: הפיתוחים העתידיים שעשויים לשנות את חוקי המשחק של הזיהוי הפלילי Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/25/202226 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

אחת על אחד : מורן אזולאי בשיחה צפופה עם נועם חורב

אחרי שפרסם את ספר הזיכרונות שלו "שמש בצנצנת", המשורר נועם חורב מספר בריאיון לא שגרתי למורן אזולאי על הפחד מהצלחה חולפת, על הדרך שעבר מאז ילדותו בעפולה, ומסביר מה הקשר בין ההחלטה לכתוב לבין נטייתו המינית והדאגה של הוריםSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/22/202232 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

אילון מאסק: הקיסר החדש של האינטרנט

פיטורים המוניים, חסימת עיתונאים שביקרו את פועלו, החזרת דונלד טראמפ וניאו נאצים לפיד, ואפילו סקר שיקבע את עתידו כמנכ"ל החברה. מאז שרכש את טוויטר, אילון מאסק מספק בכל שבוע הפתעה חדשה לגולשים שנוטשים בהמוניהם את הפלטפורמה. אושיית הטוויטר יואב רבינוביץ בדק האם אלו מהלכים להגשמת חזון "אם כל האפליקציות" או שמדובר במיליארדר לא יציב במשבר אמצע החיים? מה הסכנה ברשת חברתית בבעלות פרטית? והאם אנחנו בפתחו של שוק דעות?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/21/202225 minutes, 44 seconds
Episode Artwork

למה אין בישראל תחנת כוח גרעינית?

בתחילת שנות ה-70 סימנה חברת החשמל שטח קרקע מדברי בנגב כמקום הכי מתאים במדינה להקמת תחנת כוח גרעינית. אפילו החלטת ממשלה לקדם אותה עברה, אבל התוכנית נשארה במגירה.. לאחרונה, עם משבר האקלים, היא מטפטפת לחיינו שוב: דו"ח של בנק ישראל המליץ "לבחון בזהירות" ייצור חשמל גרעיני. ישי שנרב יצא לבדוק האם הפתרון הכי ירוק לייצור חשמל הוא כור כוח ישראלי? ולמה זה לא קרה עד עכשיו?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/20/202224 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

הגדול מכולם?

הזכייה של ארגנטינה במונדיאל הורידה לליאו מסי קוף מהגב. האם עכשיו אפשר להכריז שהוא השחקן הגדול בהיסטוריה או שאנחנו מפארים אותו יותר מידי? וגם: האוהדים הארגנטינאים מסבירים למה לקחו ללב את המונדיאל ומהי גאווה לאומיתSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/19/202217 minutes, 54 seconds
Episode Artwork

הריקוד האחרון של מסי: הגמר הגדול

הערב בשעה 17:00 כשנדליק נר ראשון של חנוכה ארגנטינה וצרפת יפגשו לגמר המונדיאל הכי טוב שיכול לנו לבקש. הסיפורים המרתקים שמאחורי המשחק הגדול, יחסי הכוחות בין שתי האימפריות, ומעל לכל – שני הענקים ששולטים בכדורגל העולמי - ליאו מסי וקיליאן אמבפה - בקרב בין-דורי חסר תקדים. מתוך הפודקאסט מונדיאל במדבר, מתכוננים למשחק שיגרום לעולם לעצור   Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/18/202220 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

עלייתו ונפילתו של נער הקריפטו

עד לפני חודש וחצי סם בנקמן-פריד נחשב לנער הפוסטר של עולם הקריפטו. אבל אז בורסת הקריפטו FTX שבבעלותו הגישה בקשה לפשיטת רגל לאחר שסוחרים משכו 6 מיליארד דולר מהפלטפורמה תוך שלושה ימים, ולקוחות רבים דיווחו על מיליארדי דולרים שנעלמו להם. השבוע הוא נעצר באיי בהאמה בחשד להונאת אבטחה והלבנת הון. אז איך ילד הפלא הוביל לקריסת האימפריה שלו במו ידיו? מתוך הפודקאסט ריפרש. פורסם לראשונה ב-24.11.2022Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/15/202248 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

בשנה הבאה נאכל סטייק מתורבת בפיתה?

 יצרית ההמבורגר הטבעוני ביונד מיט נאלצה להודיע בשבוע שעבר על אסטרטגיית "התכנסות", אחרי שניהול בזבזני ריסק את ביצועיה. האם חזון הבשר התחליפי פשט רגל או שהיה מדובר בטרנד חולף והדבר הבא מחכה מעבר לפינה? ב-2023 צפויה להתאפשר מכירת בשר מתורבת בארצות הברית, ושורה של חברות ישראליות עובדות במרץ כדי שנוכל לאכול המבורגרים, דגים, חלב וביצים בלי לפגוע בבעלי החיים. האם העתיד כבר כאן?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/14/202221 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

תעלומת מותו של עיתונאי הספורט בקטאר

גרנט וול היה כל מה שתקשורת הספורט ביקשה: חריף, דעתן, ואחד שלא מפחד לבקר את הבכירים ביותר. ביום שישי בערב, מיד אחרי ארגנטינה-הולנד, הוא התמוטט ומת. האם כמו שרמז אחיו ייתכן קשר לביקורת שמתח על פיפ"א והשלטונות הקטארים? ולמה המקרה הזכיר לכל האמריקנים את ג'מאל חשוקג'י?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/13/202221 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

בריטני גריינר לא לבד: מאחורי עסקאות השבויים בין ארה"ב לרוסיה

אמריקה התרגשה בסוף השבוע מחזרתה מהכלא הרוסי של כוכבת הכדורסל בריטני גריינר, שנכלאה בעקבות אחזקת סם. כמוה, עוד עשרות מוחזקים ברוסיה ומשמשים כקלפי מיקוח עבור פוטין.מה הרוסים משיגים בשיטה הזו? מה הקשר למלחמה באוקראינה? ואיך הקמפיין לשחרור גריינר הפך למאבק בין רפובליקנים לדמוקרטים?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/12/202221 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

שתי מדינות לשני שרים

נדמה שהמשא ומתן הקואליציוני חושף בפנינו קונפליקטים אדירים על נושאים שמעולם לא ידענו שכל כך בנפשנו: בנספח להסכם הקואליציוני שנחתם בין הליכוד לציונות הדתית ישנו שינוי במבנה הארגוני של המנהל האזרחי כך שיעבור לשר נוסף במשרד הביטחון שיהיה מטעם מפלגתו של סמוטריץ'. יואב רבינוביץ בדק למה נושא שנשמע כל כך בירוקרטי יוצר ויכוח כל כך גדול? איך ינוהל תחת שני שרים? והאם מדובר בחזרה לייעוד המקורי של המנהל או בסיפוח זוחל?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/11/202218 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

אלפי חמושים, מול הבית

מאות פעמים בוצע השנה ירי לעבר ישראלים ביהודה ושומרון, וזאת רק הצצה לבאות. אלפי נשקים לא חוקיים ממלאים את הרחוב הפלסטיני, אורבים לעימות הבא. איך ישראל אפשרה את המצב? האם פעולות הצבא יצליחו לעצור את התופעה? ומדוע "חומת מגן 2" לא רלוונטית?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/7/202221 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

למה שכר הח"כים והשופטים מזנק ומי יכול לעצור את זה?

אם חברי הכנסת לא יעשו מעשה - השכר של בכירי המדינה, בהם הח"כים, השרים והשופטים, יעלה בתחילת השנה באלפי שקלים לחודש. למה הקפיצה בשכר כל כך גדולה? למה הקצבאות לא עולות באותה מידה? ועד כמה ההצהרות של אלו ש"יסרבו לקבל את ההעלאה" רלוונטיות?   Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/6/202221 minutes, 15 seconds
Episode Artwork

תאונה או פיגוע: בחזרה לאסון צור, חלק ב'

הרשויות קבעו שאסון צור הראשון נגרם כתוצאה מתקלת גז. אבל תחקירים שפורסמו במהלך השנים ב"ידיעות אחרונות", שכללו דוחות שהועלמו ועדויות של בכירי שב"כ שהושתקו, חשפו כי ייתכן שמדובר בפיגוע ההתאבדות הראשון של חיזבאללה. האם הוועדה שתתכנס השבוע תביא צדק לנופלים? ישי שנרב חוזר עם העיתונאי ד"ר רונן ברגמן אל התחקירים וניסיונות ההסתרה. חלק שני בפרויקט המיוחדSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/5/202221 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

תשע שעות מתחת להריסות: בחזרה לאסון צור, חלק א'

ב-11 בנובמבר 1982 דובי איכנלוד היה בשירות מילואים כמפקד יחידת מצ"ח בצור. פיצוץ אימתני קטע ברגע את ארוחת הבוקר, וגרם לאחד האסונות שטלטלו את מערכת הביטחון. 40 שנה אחרי אסון צור הראשון, ורגע לפני שוועדת הבדיקה החדשה תתחיל את פעילותה, ישי שנרב חזר אל רגעי האסון והאירועים שקדמו לו יחד עם איכנולד והעיתונאי רונן ברגמן. חלק ראשון בפרויקט המיוחד  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
12/4/202223 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

העם האיראני התעורר, האם זה יספיק למהפכה?

המחאה באיראן צוברת תאוצה, והגיעה עד למונדיאל, אבל נדמה שמשטר האייתוללות למד מהטעויות ועדיין עומד על תילו. למה הפעם התמיכה הציבורית במחאות גדולה יותר? מה הסיכוי שהם יצליחו לעשות שינוי? יואב רבינוביץ מארח את ד"ר רז צימט בכדי להבין איך איראן הגיעה ל"מצב מהפכני מתמשך"?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/30/202221 minutes, 34 seconds
Episode Artwork

לסינים כבר נמאס מהקורונה, וגם למשטר

כמעט שלוש שנים מאז פרצה מגפת הקורונה, ובסין עדיין מתחזקים מדיניות "אפס הדבקה". התושבים יצאו לרחובות - והמשטר ניסה להקל, אבל יצר בלבול גדול יותר. איך משכנעים מיליונים להקפיד על סגרים והגבלות? מה המדיניות במדינה? והאם ההפגנות יפילו את השלטון של שי ג'ינפינג?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/29/202222 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

בין רצח להמתה בקלות דעת: איפה עובר הגבול?

 הסערה בעקבות ההודעה הראשונה של המשטרה שהרוצח של יורי וולקוב חשוד בהמתה בקלות דעת, העלתה את השאלה מה ההבדל בין שני הסעיפים? האם רצח הוא רק בכוונה תחילה? איך המשטרה יכולה להוכיח שהרוצח התכוון ליטול חייו של אדם? ומה הקו שאותו תוביל ההגנה?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/28/202226 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

לא רק באשמת פוטין: אירופה נערכת לחורף קשה במיוחד

החרם על הגז הרוסי בעקבות הפלישה לאוקראינה תפס את אירופה לא כל כך מוכנה, אבל אם בודקים לעומק - בעיות האנרגיה ביבשת הן לא רק באשמת פוטין. אלו מדינות מסתדרות לבד? איך נערכו במדינות הגדולות? והאם "גנרל חורף" יכריע גם את המערכה באוקראינה?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/27/202221 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

האביב הערבי, גרסת הכדורגל

הסנסציה הסעודית, התוצאות המפתיעות של מרוקו וטוניסיה, האירוח בקטאר: האם אנחנו צופים במהפכה של ממש במזרח התיכון? וגם: שליחינו בקטאר רז שכניק והצלם עוז מועלם מסבירים למה מדובר במונדיאל מדהים ומוזר בו זמנית. מתוך הפודקאסט מונדיאל במדבר  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/24/202238 minutes, 1 second
Episode Artwork

למי אכפת מהנכד? המאבק על חוק השבות

בדרך כלל, כשאנחנו מבקשים להגדיר את המאפיינים היהודים של מדינת ישראל, אנחנו נוקבים בהמנון, בדגל, וכמובן - בחוק השבות. והנה במשא ומתן הקואליציוני הנוכחי, מפלגת הציונות הדתית מבקשת לשנות את החוק הזה. יואב רבינוביץ בדק מאיפה הגיע החוק, מה זה חוק הנכד המדובר? מה מבקשים התומכים בשינוי החוק? ומה אומרים המתנגדים? Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/23/202224 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

מי מרוויח מעליית הריבית ומה עוד יתייקר בקרוב?

בנק ישראל הודיע אתמול על עליית הריבית בעוד 0.5%. מה זה אומר, ואיך אפשר לצמצם הפסדים או אפילו להרוויח? כדי להבין את התמונה הגדולה שמשפיעה על כולנו, צללנו לניסיון לאזן בין המאבק באינפלציה לחשש מהאטה - ושמענו כיצד הפגיעה בעצמאות הבנק המרכזי בטורקיה דרדרה את הכלכלהSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/22/202223 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

סכנה: התמוטטות הרשות הפלסטינית

עוד בטרם חוזר נתניהו למשרד ראש הממשלה, התריע בפניו ראש השב״כ רונן בר על קריסה אפשרית של הרשות הפלסטינית. למה עכשיו? מהן ההשלכות על ישראל? ולמה פירוק הרשות הוא מהלך בלתי הפיך לכינון מדינה אחת בין הים לנהר?     Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/21/202224 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

נוכל. רוצח. מיליונר

אורסולה גלוק הייתה חוקרת סרטן מוערכת ואהובה על חבריה, שהגיעה מגרמניה לישראל להשלים את הדוקטורט שלה במכון ויצמן. שם היא פוגשת את אילן טסלר הצעיר, שכובש את ליבה, מתחתן איתה - ואז רוצח אותה בדם קר במהלך מסע בפרו וטוען שנפלו קורבן לשוד אלים, במטרה לזכות בכספי הביטוח. עכשיו, הוא מבקש להשתחרר ממאסר לאחר שביצע מאחורי הסורגים פעילות שהניבה לו רווח כלכלי בלתי צפוי. חזרנו אל סיפורה של גלוק, בכדי להבין כיצד חוקרת הסרטן המוערכת והאהובה נפלה ברשתו של טסלר הערמומי  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/20/202229 minutes, 56 seconds
Episode Artwork

מה לקטאר וכדורגל?

רבות דובר על השחיתות במתן זכות אירוח המונדיאל לקטאר. אז מיהי קטאר ולמה כל כך חשוב לה לארח את הטורניר. בעזרת ליעד אוסמו, לשעבר כתב ynet לענייני העולם הערבי, יצאנו למסע במפרץ הפרסי. וגם: למה אין גיבורים ספורטיביים שיוצאים נגד האירוע? מתוך הפודקאסט מונדיאל במדבר   Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/17/202231 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

להבין את עולם הישיבות - והכסף

לפני שנכנסים לוויכוח על התקציבים, מה זו בכלל ישיבה ומה עושים בה? מי מוגדר אברך? הסיפור של החברה החרדית, מסורת הלימוד והיציאה לעבודה מורכב - ואולי השאלה על התקציב מהמדינה שעומד לעלות חשובה, אבל יש עוד כמה סוגיות שלא כולם חשבו עליהן  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/16/202220 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

האויבים של ארדואן

 הפיגוע בלב אזור התיירות נועד להעביר מסר לארדואן, ומתוך רשימת הארגונים החשודים יש אחד שנראה מתאים יותר כאחראי לפעולה הרצחנית. מה קורה כרגע בין ההנהגה הטורקית והכורדים בסוריה, איפה דאעש בסיפור, למה הבחירות הקרובות משחקות תפקיד ואיך עובד השת"פ הביטחוני עם ישראל? רון בן ישי עושה סדר בסבך האינטרסים המזרח-תיכוני  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/15/202222 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

הפלסטינים ניצחו באו״ם, מה עכשיו?

החלטת הוועדה באו״ם סללה את הדרך לחוות דעת של בית הדין בהאג, על סיפוח לכאורה של יהודה ושומרון. מתי זה יקרה? עד כמה יש להחלטה שיניים ומה המשמעות? מי הצביע עם ישראל ומי אכזב את משרד החוץ? ומה תוכל הממשלה הבאה לעשות עם כאב הראש?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/14/202219 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

מפטרים וחולמים: העתיד של פייסבוק

הפיטורים הנרחבים במטא, חברת האם של פייסבוק, ווטסאפ ואינסטגרם, הגיעו אחרי שנה של השקעת עשרות מיליארדים במטאברס. למה ירדו הרווחים, איפה עומד החזון של צוקרברג מול המציאות, האם עוד ענקיות טכנולוגיה בדרך לפיטורים - ומי יתפוס את המקום שלהן כשייפלו?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/13/202219 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

הכוח של משרד האוצר

כשהקרב על התיק החשוב בעיצומו, שרון כידון יצאה לבדוק איך פועל המנגנון הממשלתי העוצמתי, ידו של מי על העליונה בין השר לאגף התקציבים, מה יקרה אם הוא יעבור למשרד רה"מ - ומה פספסו רוב הפוליטיקאים שלקחו על עצמם את התיקSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/9/202222 minutes, 3 seconds
Episode Artwork

בחירות האמצע: משאל עם על הסיפור האמריקני

היום יתקיימו בחירות אמצע הקדנציה בארה״ב. המפלגה שתזכה ברוב הקולות תחליט מה יהיה הסיפור של העם האמריקני לשנתיים הבאות: זהות הנשיא הבא בבית הלבן, חקיקת חוקים שנויים במחלוקת כמו איסור הפלות אבל גם הדרך בה ינוהלו יחסי החוץ של ארה״ב והזיקה לישראל. שרון כידון בדקה עם נדב איל וד"ר אודי זומר איך הפכו הבחירות לכה גורליותSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/8/202222 minutes, 23 seconds
Episode Artwork

מאחורי הקלעים של מו"מ קואליציוני

המועמדים מטעם עצמם, שיחות הסרק, הלחצים על רה"מ המיועד והמו"מ האמיתי שרחוק מהמצלמות: ישי שנרב יצא לחקור מה קורה מאחורי הקלעים של חלוקת התיקים וגיבוש ההסכמים הקואליציוניים? מה הסכם שווה בכלל אם אי אפשר לאכוף אותו? איזו משמעות יש לקווי היסוד? האנשים שהיו בחדרים הסגורים מסבירים וחושפים איך פועל מפעל הנקניקיות הפוליטיSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/7/202223 minutes, 48 seconds
Episode Artwork

הצמרת העולמית מגיעה לשארם א-שייח: מה ישתנה הפעם בועידת האקלים?

לא רחוק מגבול ישראל, המנהיגים יחזו בהתחממות שמכה באזור יותר מהממוצע העולמי. איזו ביקורת כבר מתעוררת על COP27, מה קרה להתחייבויות מאז פריז ודרך גלזגו, מי ייצג את ישראל ואיפה טמונה ההחמצה החברתית?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/6/202224 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

הקולות של ליל הבחירות

במהלך היום שני הגושים התחרו מי צועק געוואלד חזק יותר ומי יותר מסוכן לעתיד המדינה. מה שהתחיל באופטימיות בשמאל הסתיים במפח נפש, כשירושלים שמחה וצהלה במטות הליכוד, עוצמה יהודית וש"ס. כך נשמעה הדרמה הפוליטית לאורך הלילה | פרק שטח מיוחד  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/2/202224 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

למי מגיע חופש בבחירות?

יום השבתון נועד להעלות את אחוזי ההצבעה ולשדר מסר של ״חג לדמוקרטיה״. אבל כמה הוא עולה והאם זה באמת נחוץ? מה עושים בעולם? על מי היום החופשי משפיע במיוחד? אילו הצעות לשנות את ההגדרה הועלו ומה הסיכוי שזה יקרה?Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/30/202217 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

בני גנץ בריאיון: לא פוסל המלצה על לפיד

יו"ר המחנה הממלכתי אמר בריאיון ל-ynet radio כי הוא רואה את עצמו כמועמד לראשות הממשלה, אך בשאלת ההמלצה של מפלגתו לנשיא הוא "לא שולל כלום". גנץ הבהיר כי לא יסכים "להישען על רע"מ", או להצטרף לממשלת נתניהו: "פועל בניגוד לאינטרסים של ישראל". אחרי המבצע בשכם אמר שר הביטחון: "לא יהיו ערי מקלט לטרוריסטים". מתוך תוכנית הבוקר בהנחיית שרון כידון וישי שנרבSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/27/202225 minutes, 26 seconds
Episode Artwork

חזון העצמות: הפתרון המפתיע למצוקת הקבורה

למרות הקומות והחידושים, עם התכנון הישראלי קצר הטווח לא רחוק היום שבמרכז ייגמר המקום לקבורה. ומי באמת רוצה לעמוד בהלוויה מול קיר? ״ליקוט עצמות״, מבטיח איש חברה קדישא שמבקש לקדם את השיטה, תיצור מהפכה - וגם יש לה ביסוס הלכתי. איך זה אמור לעבוד, ולמה הרבנות לא מוכנה לשמוע?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/26/202222 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

טרור הטיקטוק של גוב האריות

פשיטת כוחות צה"ל וימ"מ בשכם, היא חלק מסדרת פעולות התקפיות שישראל מבצעת כנגד ארגון גוב האריות. מה מאפיין את דור מחבלי הטיקטוק? איך מפעילים סוכנים-משת״פים? האם ישראל שינתה מדיניות וחוזרת לחיסולים, ולמה איש לא לקח אחריות?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/25/202224 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

לנשק הישראלי יש מחיר

המל״טים האיראניים בשירות פוטין נגד אוקראינה חידדו את הדילמה - איך וכמה צריכה ישראל לסייע? מהם בדיוק כלי הטיס האלה ולמה לא ריאלי להעביר כיפת ברזל? ובכלל, איך נולדה תעשיית הנשק הישראלית, מה אנחנו מרוויחים ממנה (ממש לא רק כסף) ומתי מתעוררות שאלות מוסריות קשות?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/24/202225 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

השד העדתי: גורם ההצבעה שמפחדים לדבר עליו

השבטיות העדתית נוכחת בישראל גם ב-2022. מהם שורשיה הפוליטיים, מה ההבדל בין תשובת בגין לנאום הצ׳חצ׳חים לבין הניסיונות להחיות את הזעם על הקיפוח - ומה הסיכוי שקצת כמו ההיסטוריה שעשה אובמה, יהיה פה ראש ממשלה מזרחי?  Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/23/202218 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

אחת על אחת: מורן אזולאי בשיחה צפופה עם זהבה גלאון

מורן אזולאי מתכוננת לבחירות בשיחה צפופה אחת על אחת עם יו"ר מרצ זהבה גלאוןSupport the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/20/202232 minutes, 49 seconds
Episode Artwork

לתקן את מערכת המשפט: למה מתכוונים הפוליטיקאים?

תוכנית "חוק וצדק" שהציגה מפלגת הציונות הדתית מבקשת לעשות 'ריסטארט' למערכת המשפט. בעוד פוליטיקאים מימין מדברים על הצורך בריסון ועל רפורמות מרחיקות לכת שיעבירו היה וינצחו במערכת הבחירות, מנגד, במרכז-שמאל מדברים על סכנה לדמוקרטיה ומיטוט מערכת אכיפת החוק אם נתניהו יחזור לשלטון. עד כמה תוכל הכנסת להפוך החלטות של בית המשפט העליון, והאם פיצול תפקיד היועץ המשפטי יחזיר את אמון הציבור במערכת? פרופ' דניאל פרידמן ופרופ' יניב רוזנאי מסביריםSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/19/202225 minutes, 39 seconds
Episode Artwork

סודות תשדירי הבחירות

הימים שבהם כל המדינה דיברה על הגששים נגד ספי ריבלין, או זמזמה את הג'ינגלים "רק הליכוד יכול" ו"ישראל מחכה לרבין" - נשכחו מזמן. איך עשו קמפיין תשדירים בעבר, ועל מה חושבים בימים האלה המוחות המתוחכמים? איפה החוק המיושן בכל זאת התקדם,  ומה צריך כדי שנדע כיצד באמת מנצלות המפלגות את הכסף והמידע שלנוSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/18/202226 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

אחת על אחת: מורן אזולאי בשיחה צפופה עם ח"כ מאי גולן

לקראת הבחירות מורן אזולאי בשיחה צפופה עם ח"כ מאי גולן מהליכוד: הילדות בדרום תל אביב, החיים בלי אבא, היחס שהיא מקבלת מפוליטיקאים במחנה השני, והמורכבות לפתח זוגיות כשאת צעירה בפוליטיקהSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/16/202230 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

בחזרה לפרקים האהובים: כך חשפתי את פרשת סרסור הסוהרות

כתב המשטרה לירן לוי מסביר איך התחילה הפרשה ממשפט ששמע במקרה, מתאר את המאבק באיסור הפרסום ואיך שלט המחבל מחמוד עטאללה בכלא גלבוע. עורכת הדין של המתלוננת על אונס מספרת מה יקרה אם תידרש לעימות, ואחת הסוהרות הראשונות שהעזו לדבר מתארת מה עברה מצד מפקדיה, הנהלת שב"ס והפרקליטות - ואיך זה כשמערכת שלמה לא מאמינה לךSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/13/202225 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

בחזרה לפרקים האהובים: קולות מעזה

מדברים על רצועת עזה רק כשהביטחון מתערער, אבל איך נראים בינתיים החיים מעבר לגדר? בפרק מיוחד הביא אליאור לוי את סיפור המובטלים, הרווקים, הצעירים המיואשים והכלואים: כמה מרוויח ביום מי שאיכשהו השיג עבודה, מה עושים בלי חשמל ומים זורמים ואיך מרגיש מי שהצליח לצאת להפוגה רגעית וגילה פלא - ארוחה במקדונלד׳סSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/11/202229 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

בחזרה לפרקים האהובים: המלחמה באוקראינה בעיניים של רון בן ישי

תן פרס ישראל רון בן ישי, חזר לחזית הלחימה. בשיחה מקייב המאוימת מפלישת הרוסים הוא סיפר על המראות העצובים בתחנת הרכבת שהזכירו לו את השואה; איך הוא מסתדר ומאלתר פתרונות כדי לצאת לשטח; ומתי הוא עשוי לחשוב שזה באמת מסוכן מידיSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/6/202219 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

בחזרה לפרקים האהובים: העם עם הגולן, המדינה פחות

לאחר יותר מיובל שנים של שלטון ישראלי, ברמת הגולן מתגוררים רק 25 אלף תושבים. בקורונה הביקוש עלה דרמטית - אבל איפה יגורו, איך יסעו ובמה יעבדו? אחרי שהממשלה הבטיחה פיתוח אמיתי יצאנו למסע בארץ נשכחת בין היסטוריה של קרבות, עבר של הזנחה ועתיד לא ברור - ליהודים ולדרוזיםSee omnystudio.com/listener for privacy information.Support the show: https://www.ynet.co.il/radioSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/3/202222 minutes, 28 seconds
Episode Artwork