Winamp Logo
ההסכת שאין לומר את שמו The Podcast Who Must Not Be Named Cover
ההסכת שאין לומר את שמו The Podcast Who Must Not Be Named Profile

ההסכת שאין לומר את שמו The Podcast Who Must Not Be Named

Hebrew, Literature, 4 seasons, 93 episodes, 2 days, 8 hours, 38 minutes
About
שיר ראובן ודור סער מן קוראים שוב את הארי פוטר, מההתחלה ועד הסוף
Episode Artwork

פרק חירום רביעי - אוצרות המוות

בספר השביעי והאחרון בסדרת ספרי הארי פוטר אנו נחשפים לדימוי המצמרר של ביתו ההרוס של הארי, ומבינים מזה משהו גם על נפשו המצולקת - קריאת חירום בספר מלמדת אותנו על מה שעבר עלינו מול המחזות הבלתי נתפסים של הבתים החרבים בעוטף עזה; וגם: "משרד הקסמים נפל" מסמל את הלא ייאמן, הבלתי אפשרי, שאכן קרה מגישים: שיר ראובן ודור סער מן, עריכה והפקה: איל שינדלר ויובל אביביSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/23/202348 minutes, 35 seconds
Episode Artwork

פרק חירום שלישי - הנסיך חצוי-הדם

בספר השישי בסדרת הארי פוטר, ג'יי קיי רולינג מונעת מהארי לנקום בצורה אכזרית בסנייפס - קריאת חירום בספר מלמדת שדווקא זה הוא הפתח לתקווה. וגם: תקיפת הוגוורטס ממחישה את הכשל המוסרי הבלתי נתפס של פגיעה בילדים חפים מפשע במרחב שאמור היה להיות הכי בטוח בעולם מגישים: שיר ראובן ודור סער מן, עריכה והפקה: איל שינדלר ויובל אביביSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/16/202331 minutes, 59 seconds
Episode Artwork

פרק חירום שני - מסדר עוף החול

 קריאת חירום בספר החמישי בסדרת ספרי הארי פוטר מאירה מחדש את ההכחשה של הזוועות שעולל חמאס בקרב השמאל ה-woke בעולם, ומבהירה מדוע חשוב כל כך שמנהיג ייקח אחריות כשקורה אסון מגישים: שיר ראובן ודור סער מן, עריכה והפקה: איל שינדלר ויובל אביביSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/9/202338 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

פרק חירום ראשון - גביע האש

חוזרים לרגל המצב ומשוחחים על שובו של וולדמורט בספר הרביעי והמאבק הקשה של הארי. על תחושות של נטישה, על אומץ לב וגבורה, על להסתכל לרוע בעיניים והשבר הענק שקרה מגישים: שיר ראובן ודור סער מן, עריכה והפקה: איל שינדלרSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/2/202333 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

פרק סיום ההסכת עם גילי בר הלל

פרק הסיום של ההסכת עם האישה שבלעדיה לא היה הארי פוטר בעברית - המתרגמת ואשת הספרות גילי בר הלל, שאחראית לתרגום של כל שבעת ספרי הארי פוטר לעברית. בשיחה דיברנו על עבודת המתרגם ואיזה פרשנות עושה המתרגם בעבודות שלו. אז איך מתרגמים רפרנסים מאנגלית לעברית? איך מעבירים מבטא זר לדיבור בעברית? ואיך בכלל הארי פוטר התגלגל לידיים שלה והיא זכתה לתרגם אותו? שיחה מיוחדת ומרגשת במיוחד לסיכום ההסכת כולו. תם ונשלם הקונדס! מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/9/202243 minutes, 52 seconds
Episode Artwork

פרק בונוס: פספוסים מההסכת

פרק מיוחד לקראת הסיום של ההסכת שכולו מוקדש למי שאוהב לשמוע אותנו מאבדים ריכוז, משתעלים, נכנסים להתקפות צחוק, לועסים, מאבדים את חוט המחשבה, שוב משתעלים, ותוהים פעם אחר פעם איך להגיד מילים מסובכות. תודה רבה לדניאל מאורר העורכת שהפרק כולו יוזמה שלה מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/2/20226 minutes, 21 seconds
Episode Artwork

פרק 85: ספיישל תמות ורעיונות אהובים

לקראת הסוף שיר ודור בוחרים את התמות המרכזיות שהם הכי אהבו בסדרת הספרים. אז האם הפוסט טראומה וההחלמה ממנה נמצאים? האם השואה והנאצים הוזכרו? ומעבר לכך - איזה עוד רעיונות אהבנו במיוחד גם אם לא תמיד דיברנו עליהם לאורך ההסכת, והאם בסוף נוכל לפצח את סוד הקסם של הסדרה הזו פשוט בזכות הרעיונות המקסימים שלה? מגישים: דור סער-מן ושיר ראובן  See omnystudio.com/listener for privacy information.
11/2/202246 minutes, 9 seconds
Episode Artwork

פרק 84: ספיישל הרגעים האהובים

פרק מיוחד שבו שיר ודור בוחרים את הרגעים שהם הכי אוהבים מכל הספרים - מה הרגע האהוב על דור מהספר הראשון? איזה רגע שיר אהבה בספר הרביעי שהיה לה קשה במיוחד? איזה רגע קטן בספר החמישי היה בעצם הרגע הכי חזק עבור דור? ומה הרגע שהוא מקום ראשון בכל הסדרה עבור שיר? מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/26/202238 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

פרק 83: ספיישל דמויות אהובות

שיר ודור מתכנסים לדבר על שלל דמויות שעניינו אותם אחרי שנתיים וחצי של קריאה - מה ההבדל בין וולדמורט לטום רידל? מדוע בחרנו בהארי ורון שנחשבים לפחות פופולריים? איזו דמות עבור שיר הפכה למפוספסת? מי בני המשפחה שבחר דור? ואיזו דמות בחרו גם שיר וגם דור? התשובות בפנים מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/19/202252 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 82: ספיישל סרטים עם גיתית פישר

שיר ודור מארחים באולפן את הקומיקאית האחת והיחידה גיתית פישר לשיחה על סדרת הסרטים. דיברנו על ההבדל בינם לבין הספרים, האקספוזיציה המטורפת שהם מציעים, הקשר ביניהם לכלל מוצרי הארי פוטר, רגעים אהובים, שחקנים שנואים - ועוד! מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/12/202239 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

פרק 81: איך בן הולך לו לבד ואב בעקבותיו

אולי לא שמתם לב אבל - סיימנו לקרוא את הארי פוטר והתאגיד לא עצר אותנו! אנחנו מדברים על אחרית הדבר של הספר השביעי ופוגשים את שלל הגיבורים בעתיד - למה רולינג בחרה לתאר דווקא דמויות ספציפיות באחרית הדבר? למה העובדה שהארי מביא ילדים לעולם יוצרת ניצחון על המוות אך גם קירבה ומגע איתו? מה המשמעות של חברים שהופכים למשפחה של ממש? ועוד מחשבות על סנייפ והגאולה שקיבל, מאלפוי ועתידו המורכב, ונסגור הכל עם רחל המשוררת מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/6/202242 minutes, 33 seconds
Episode Artwork

פרק 80: לייב באוזן

פרק לייב מיוחד שהוקלט באוזן. דיברנו על חווית הלימבו של הארי - איך זה מבטא לידה מחדש וגלגול נשמות. דיברנו על השיקוף של דמבלדור בעיני הארי - איך הוא מבטא אצל הארי השלמה חשובה, ואיך אנחנו עדים לאשמה שחש דמבלדור. דיברנו על התפקיד החשוב של המאלפויים בנפילתו של וולדמורט, ועל איך וולדמורט הצליח לאחד נגדו גזעים מסוכסכים ומה זה מזכיר לנו מהמציאות. דנו גם בתפקיד החשוב של מולי וויזלי, איך הארי מצליח לראות את וולדמורט כפי שהוא - אדם מסכן. ומעל לכל - מה התפקיד של המוות ביצירה של רולינג? מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/28/20221 hour, 39 seconds
Episode Artwork

פרק 79: מי בקיצו ומי לא בקיצו

נגלה סוף כל סוף את האמת על סנייפ ונתחיל דווקא בויכוח על הדמות של פטוניה - יותר אוהבת או יותר מקנאה? נמשיך לדבר על כל מה שהפעיל את סנייפ, על הטרגדיה הגדולה שיש בדמות שלו וגם ביסודות הרעילים של אופיו לצד עבר קשוח ואהבה רבה. נסכם במחשבות על הארי שצועד לעבר מותו - ובגדולה שבתהליך כולו מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/20/202243 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

פרק 78: כמו אין מלחמה בעולם

נלווה את הקרב בהוגוורטס בכל השלבים שלו - נבין מהו הצורך של וולדמורט לשקר גם כשלא נראה שיש בכך שום צורך, נעסוק ברוחות רפאים והתפקיד שלהן בעלילה. נקדיש לא מעט זמן ללכלך על בית רייבנקלו דווקא, נדבר לא מעט על מאלפוי ועל מעמדו המעורער - גם של האב וגם של הבן ונקנח כמובן ברציחתו של סנייפ ומה זה אומר על אדון האופל מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/14/202241 minutes, 42 seconds
Episode Artwork

פרק 77: אחותי הקטנה היא ילדה משונה

נתהה על קנקנו של האח של הקוסם הכי מפורסם בעולם, ואיך היחסים של דמבלדור עם אחיו ואחותו למעשה התוו את האופי שלו. נדון גם בקושי של משפחת דמבלדור בהתמודדות עם העוול הנוראי שנעשה לאריאנה ונראה איך דרך הסיפור הזה רולינג ממשיכה לתעתע בנו במשחקים של טוב ורע. נדון על ההתפתחות בדמות של נוויל שנהיה גבר נאה, מה קורה למורים תחת שלטון האימים, ואיך מגיע פרסי וויזלי וסוגר לנו מעגלים מרגשים מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/7/202242 minutes, 27 seconds
Episode Artwork

פרק 76: על קוסמים וגנבים

נדון ביחסים של בני האדם עם הגובלינים - מה זה אומר שלגובלינים יש נראטיב משלהם ואיך זה משפיע על המסע של הארי? ומה תפיסת הבעלות של הגובלינים מלמדת אותנו על החיים שלנו? נדבר גם על החלטות אסטרטגיות של הארי, על השימוש שלו בקללה שאין עליה מחילה, על גרינגוטס כמקום אכזרי, ונסכם בשאלה מה זה אומר שוולדמורט לא מרגיש שההורקרוקסים שלו נהרסו? מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/31/202241 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 75: פרידה מגמדון ועכברוש

נצלול בפרק לעומק ההבדלים בין הארי להרמיוני ונבין למה הארי חושב שהוא צריך לצאת למסע של גילוי עצמי ואיך זה בא לרפא אותו מהפוסט טראומה שלתוכה הוא נקלע. נעמיק במוות של דובי ושל זנב תולע ובמתרחש באחוזת מאלפוי. לסיום נחשוב ביחד מהי המשמעות הממשית של אוצרות המוות ועל היחס שבין שרביטים לבני אדם ועל מקומו של המוות בכלל בהסכתון חד פעמי וחדש בתוך ההסכת מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/24/202248 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

פרק 74: איזה כיף שיש כאלה חברים

נדבר על החברות של דמבלדור עם הקוסם האפל ונראה איך זה משליך על הארי והתפיסה שלו את עצמו. נדבר על החברות שהתחדשה בין הארי לבין רון - ומה זה אומר על התבגרות של קשר והתמודדות עם קינאה. ננסה לחשוב ולתהות על קנקנו של קסנופיליוס לאבגוד, ועוד כמה מחשבות על המוות לסגירת הפרק מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/17/202239 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

פרק 73: ברוגז ברוגז לעולם

נדבר על המשמעות של הורקרוקסים וחפצים בעולם של הארי פוטר, נחפור עמוק במערכת היחסים של רון והארי שמגיעה לכדי פיצוץ. נדבר על הביקור של הארי באנדרטה לזכר משפחתו וכמובן - על הקשר המיוחד שיש בין וולדמורט לבין הארי שלא מפסיק להפתיע, ומה מסתתר מאחורי בתחולדה? מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/10/202237 minutes, 50 seconds
Episode Artwork

פרק 72: שנצליח להשאיר את הראש מעל למים

נדבר על המינוי של סנייפ למנהל הוגוורטס, איך זה שקריצ'ר נהיה גמדון מתוק, על שובה של אמברידג' לחיינו ועל ההצצה המבעיתה למשטר האימים החדש במשרד הקסמים שמזכיר משפטי ראווה סטאלינסטיים והניסיון של השלטון לברוא מציאות שהוא בעצמו טוען שקיימת. כמובן שנתעכב גם על הקשר המיוחד בין הארי לוולדמורט ומה הסיבה שהארי משלים עם קיומו מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/3/202237 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

פרק 71: ולפעמים החגיגה נגמרת

נפתח בדברים שקורים בחתונה של ביל ופלר - מהמפגש עם ויקטור קרום ועד הבלבול העמוק שאנחנו חשים מהשמועות על דמותו של דמבלדור. נעמיק במסע הפסיכולוגי שהארי עובר ובפרטים שהוא מגלה על אמא שלו ועל השנה הראשונה לחייו, ננסה להבין את מערכת היחסים המיוחדת בין רגולוס בלק לקריצ'ר ונשאל את עצמנו שאלות על טוב ורע ועל הורות בעזרת סיפורים של ננסי ברנדס וציפי שביט מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/27/202250 minutes, 6 seconds
Episode Artwork

פרק 70: נפלנו חזק

נדבר על המשבר של הארי והבלבול שלו מזה שהוא מוכפל פי 7 ואנשים לובשים את דמותו, על הכישלון של הקרב מול אוכלי המוות ומה הוא מסמל, איך תכונותיו הבסיסיות של הארי מניעות אותו ולא ברור אם הן יתרונות או חסרונות, על היעדרו של מבוגר אחראי וילדים שנדרשים להיות שוב מבוגרים, על המשמעות שנותנים לשעונים מול חיבוקים, ובקיצור - כל הניגודים המתעתעים מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/20/202242 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

פרק בונוס: שאלות ותשובות בלייב

פרק בונוס מיוחד מההקלטה שנערכה מול קהל בבר הווספר בתל אביב, מוזמנים לשמוע שאלות שנשאלו על הפרקים שזה עתה קראנו, וגם כמה שאלות כלליות על ההסכת ועל החיים שלנוSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/6/202224 minutes, 10 seconds
Episode Artwork

פרק 69: פותחים עונה בפרק לייב

פרק מיוחד שהוקלט מול קהל בבר הווספר בתל אביב. בפרק דיברנו על משמעות השימוש של וולדמורט בבית של המאלפויים והחילול שהוא עושה למשפחה שלהם. עסקנו בגילויים של הארי על דמבלדור ואיזה מקום הוא תופס אצלו, העמקנו לא מעט בקשר של הארי עם הדרסלים שעוזבים ובמערכת היחסים הפסיכולוגית של הארי ודאדלי שהיא בסוף ייצוג של אדם אחד שלםSee omnystudio.com/listener for privacy information.
7/6/202254 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

פרק 68: פרק מיוחד של שאלות ותשובות

בין העונות שיר ודור התכנסו לפרק מיוחד שבו הם עונים לשאלות המאזינים והמאזינות של ההסכת. שאלות שקשורות להתפתחות הדמות של הארי, המקצוע שהם היו יכולים להיות טובים בו בהוגוורטס, הדרך שבה הם מתכוננים לכל פרק, חושפים איך ההסכת התחיל, בוחנים האם רולינג באמת התכוונה לכל דבר שהם מנתחים, ונותנים עוד שלל תשובות לשאלות שתמיד סקרנו אתכם.See omnystudio.com/listener for privacy information.
5/11/202259 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 67: מסכמים עונה עם נעם רותם

לסיום העונה שיר ודור מארחים את הזמר והכותב נעם רותם לשיחה שמתחילה בספר השישי, ומגיעה לדיונים על הדמות של רולינג עצמה, למחשבות על היחסים בין הספרים לבין הסרטים, לשאלות על הצלחה מול יצירה, על יצירה שיש לה התחלה ולא ברור מה הסוף שלה ובקיצור - על כל מה שהופך את הארי פוטר לסדרת הספרים המצליחה בתבלמגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/23/202238 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

פרק 66: חיוך יפה כמו פרח וכח להאמין

בפרק שחותם את הספר נדבר על המוות והמשמעות של המשך קיומו של דמבלדור בעולם, על התפקיד המיוחד שהאגריד ממלא בפרק הזה וגם גרעפ אחיו. נדבר על הדרך שבה אנחנו רואים הכל דרך הארי, וכרגיל - על כוחה של האהבה, החברות והאנושיות שמניעות את כל הסדרה הזו מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/16/202249 minutes, 5 seconds
Episode Artwork

פרק 65: הנסיך הקטן ממבוא ספינר

נעסוק קודם כל בגילוי המרעיש על זהותו של הנסיך חצוי הדם בתור סוורוס סנייפ. נדבר על המשמעות של זה בתור דמות אב להארי ומה קורה כשהספר הטוב הופך לספר הרע. נעסוק במעשים הנוראיים של אדם שאוכל אדם אחר, נדבר על תחושות האשם של כל הדמויות שהן כיסוי למשהו אחר, נעסוק בהתנהגות המוזרה של סנייפ, במעמדו המיוחד של האגריד ומעל לכל - בחלל הענק שהשאיר דמבלדור אצל כולם מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/9/202229 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

פרק 64 : אהבה עניה וסוררת

הפרקים שלפנינו הם ממש סרט אימה מתמשך - מהכניסה של הארי ודמבלדור לתוך המערה, עובר בכניסה של אוכלי המוות להוגוורטס ועד לרצח של דמבלדור שמבצע סנייפ. ומעבר לכך נדבר על מערכות היחסים של דמבלדור כמחנך מול שני תלמידיו, הארי פוטר ודראקו מאלפוי. נבין את המלכוד הקשה שבו מאלפוי נמצא ונתהה האם הוא אדם טוב או רע, ולסיום נקנח בשאלה - מה זה אומר שסנייפ הוא רוצח?קרדיטים: שיר ראובן ודור סער-מן, תמונה : ShutterstockSee omnystudio.com/listener for privacy information.
3/2/202240 minutes, 37 seconds
Episode Artwork

פרק 63: אתמול רבתי עם דראקו

הפרק רווי בהמון אלימות ומוות מסביב. נבין מה המשמעות של ההורקרוקסים, ועד כמה אלימות יכולה לפגוע בנשמה שלנו, ולכן ההשחתה העצמית יכולה להיות רק בעזרת רצח. נדבר על הקשר הבלתי אפשרי בין הארי למאלפוי שמוביל לאלימות, ועל דמות האב שסנייפ מנסה להיות אך כושל בה, נתעסק קצת בשאיפה של הארי לאהבה ואפילו בניצחון שלו מרחוק בקווידיץ', כשברקע איום המוות מתגברקרדיטים: מגישים: שיר ראובן ודור סער-מן, צילום: ShutterstockSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/23/202232 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

פרק 62: עכשיו גיליתי שאני אשם

נדון בפרק הזה בכמה מוטיבים ברורים של אשמה - על החשיבות בכך שהארי חש אשם מול דמבלדור, על האשמה שדמבלדור אולי חש כלפי טום רידל, ועל האשמה הנוראית שסלגהורן סוחב בלב שלו כלפי משפחת פוטר. מעבר לכך נדבר כמובן על וולדמורט ועל החשיבות שהוא רואה בתפקידו של המורה כדי להשפיע ולצבור כוח, אבל גם נתעכב בשיחה על העובדה שהדבר שהכי מסוכן בו זו העובדה שמבחינות רבות, הוא היה ונותר ילדSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/16/202245 minutes, 40 seconds
Episode Artwork

פרק 61: דע מאין באת ולאן אתה הולך

נמשיך לדבר על המקורות של וולדמורט, ואיזה תפקיד יש להשמדה שהוא עורך למשפחה שלו ולהפללה של דוד שלו, כחלק מהדמות שהוא בונה לעצמו. נדבר על ההשלכות המסוכנות של שיקוי אהבה ואיך זה גם מסביר משהו על אדון האופל. וכמובן נדבר על התושיה של הארי, על האובססיה שלו למאלפוי, והאם היה יכול להיות אי פעם קשר יותר משמעותי בינו לבין סנייפמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/9/202240 minutes
Episode Artwork

פרק 60: נשוק אותי עורבי

נפרט בפרק את כל מערכת היחסים המורכבת בחבורה של הארי רון והרמיוני וננסה להבין למה דווקא רון והרמיוני מתאהבים אחד בשני והארי לא. נבין גם מה מסביר את המשיכה של הארי לג'יני, ואחרי שנסיים עם כל מערכות היחסים האלה נעסוק באנשי זאב, ביחסים של הסלית'רינים, ובמבנים הפוליטיים שמאפשרים את קיומו של הארי פוטר כסמלמגישים: שיר ראובן ודור סער-מן, עריכה: נועם ברלחיסSee omnystudio.com/listener for privacy information.
2/2/202248 minutes, 22 seconds
Episode Artwork

פרק 59: אמא יקרה לי

נדבר על הסיבה שהארי קשור כל כך לחפצים של סיריוס, על היחס שלו לספר השיקויים שמצא, על תהליך ההתבגרות של הילדים שעוד לא נגמר ועל המורכבות שלו, וכמובן על הנער טום רידל - האם אמא שלו נטשה אותו או ניסתה להציל אותו? ואיך בסופו של דבר הוא תוצר של היסטוריה אומללה במיוחד וסימון של סכנה?See omnystudio.com/listener for privacy information.
1/26/202234 minutes, 13 seconds
Episode Artwork

פרק 58: עוד מתנגנת שפת אימי

נצלול לתוך הביוגרפיה המשפחתית של טום רידל ונראה מה המעמד החברתי של הגונטים, מה החשיבות של חוסר האהבה במשפחה הזו, ואיך זה הוליד את הקוסם האפל בכל הזמנים. נעסוק גם לא מעט בסנייפ ובהארי על הדומה ביניהם, השונה, וכל הקשר ביניהם שמצד אחד מעמיק ומצד שני מסתבך מגישים: דור סער-מן ושיר ראובןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/19/202230 minutes, 30 seconds
Episode Artwork

פרק 57: היה לי חבר

נכיר את הפוליטיקאי הישראלי שהוא לגמרי במקרה גם קוסם בריטי בשם הוראס סלגהורן ונדבר על למה הוא דמות חשובה להבנת העולם של הארי פוטר. נבין איך מתנהלת מערכת היחסים בין דראקו לנרקיסה מאלפוי, נראה איזה תמיכה הארי יכול לקבל מדמבלדור הפעם, ונציץ על התפקוד הכללי של עולם הקוסמים תחת משבר ומצב חירוםSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/12/202235 minutes, 58 seconds
Episode Artwork

פרק 56: עם הפנים לאחר

אנחנו פותחים את הספר השישי ונשאבים ישר לתוך עולמות חדשים וצורת הסתכלות שלא הכרנו עד כה: נבין מה המשמעויות של המפגש בין פאדג' לראש הממשלה המוגלגי, נשאל את עצמנו למה דמבלדור מתייחס באופן מעליב לדארסלים, אבל מעל לכל נתעסק פה באוכלי המוות נרקיסה, בלטריקס וסנייפ שאנחנו לומדים להסתכל עליהם מנקודת מבט שונה לגמרי, וכל מה שחשבנו שאנחנו יודעים על סדרת הספרים משתנהמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
1/5/202242 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

פרק 55: מסכמים עונה עם שאול אמסטרדמסקי

לכבוד סיום העונה שיר ודור מארחים את שאול אמסטרדמסקי לשיחה על חווית הקריאה הראשונה שלו מהארי פוטר שהייתה רק בשנה האחרונה, על החיבור שזה נותן לעולם של הילדים שלו, למה סנייפ הוא הדמות האהובה עליו, ולמה הוא לא הצליח להוריד מהידיים את הספר השביעימגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
11/3/202132 minutes, 51 seconds
Episode Artwork

פרק 54: ללכת זה אומר לא להסתלק

בפרק שסוגר את הספר החמישי נדבר על כל הרעיונות שסוגרים אותו: האהבה העצומה שהארי חש לצד האובדן שילווה אותו מעתה ועד עולם, התייחסויות שונות לתפיסה על המוות בהארי פוטר, וגם נדבר על הספר החמישי הפך סדרת ספרים שעסקה בהרפתקאות והתרה, לסדרה שעוסקת בטרגדיה אנושית, ועל החשיבות של האמת בעולם שלנוSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/27/202140 minutes, 32 seconds
Episode Artwork

פרק 53: בגלל ששנינו הולכים לאיבוד

נדון על השיחה הקשה שבין דמבלדור להארי. נבין איך וולדמורט השפיע על שניהם לאורך כל הספר. נבין את הכוח של נבואה דווקא מתוך בחירה חופשית. נראה איך הבניה של היחס לגמדוני הבית השפיעה ברגעים הכי קריטיים בספר, ונראה גם איזה מתנה מיוחדת דמבלדור מעניק להארי בסופו של דברמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/20/202129 minutes, 36 seconds
Episode Artwork

פרק 52: חושך על פני תהום

הקרב הגדול מתרחש במשרד הקסמים ומעלה כל כך הרבה רגעים יפים ומחשבות מורכבות: על ההשוואה בין אוכלי המוות לבין הארי, על תפישות של חיים ומוות, המעבר מעולם של גיבור והרפתקאות לעולם של טוב מול רע, וגם מחשבות יוצאות דופן של שיר על סיריוס, ואיך אנחנו מבינים מחדש את הדמות הזו ומערכת היחסים שלו עם הארימגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/13/202139 minutes, 11 seconds
Episode Artwork

פרק 51: נוסע בעקבות האהבה

הארי מקבל התגלות מטרידה ולמרות שהוא חש מצוקה נוראית, אנחנו נראה את התמיכה העצומה שהוא מקבל מהחברים שלו, נדבר בהנאה גלויה על המפלה של אמברידג' לא רק אישית אלא גם קריסת תפיסת עולמה, נראה איך חבורה חדשה מתגבשת מול הישנה, ונראה איך כרגיל מה שמוביל את הארי - זו האהבה, ויש מי שיודע לשחק על זהמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
10/6/202129 minutes, 17 seconds
Episode Artwork

פרק 50: עיניים זרות

הארי מתחיל להתמודד עם הזכרונות שראה, ולשם שינוי דווקא סיריוס מצליח לתת לו פרספקטיבה חיובית. נדבר גם על קצת עומק שאמברידג' מקבלת, על הצורך של האגריד להילחם בגזענות ,על גורלם הבלתי אפשרי של הענקים, על ההסללות הקשות של עולם הקוסמים, וגם על הכאב שיש בהבנה שההורים שלך הם לא מי שחשבת שהם - ולמה זה גם בסדר וטבעימגישים: שיר ראובן ודור סער מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/29/202134 minutes, 31 seconds
Episode Artwork

פרק 49: ברית הבריונים

אנחנו עדים לכמה מהלכים מרתקים שקורים בפרק הזה: נדבר על הריקבון העמוק במשטר שאמברידג' מחילה, ומולו על החברות האמיצה שיש בין כל הדמויות האחרות. נעסוק בסיבות לרוע של אמברידג', נדבר על שיעורי גילוי עתידות עם פירנזה הפילוסוף וכמובן - נראה מה ההשלכות של ההצצה של הארי בזיכרון של סנייפ שגורם לו להסתכל על אבא שלו באור שונהSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/22/202126 minutes, 53 seconds
Episode Artwork

פרק 48: איך עפות המחשבות

הארי מתחיל ללמוד הלטת הכרה עם סנייפ - והמשקעים מהעבר מתחילים לצוף. נדבר על המבנים המורכבים של התודעה, על הדברים שעוברים לסנייפ והארי בראש, ועל הנסיונות של סנייפ לראות את הארי באור אחר למרות הכל. נדבר על האימה מבריחתם של אוכלי המוות, על הקשר הבלתי אפשרי בין הארי לצ'ו, ונקנח במפגש המיוחד שהרמיוני מארגנת, שמלמד אותנו כמה דברים על עולם התקשורתמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
9/1/202139 minutes, 18 seconds
Episode Artwork

פרק 47: אני בדרכי למוסד הסגור

העלילה מתניעה ואנחנו נסחפים איתה פנימה. נדבר על מוטיבי הארוס והתאנטוס ששולטים בחלקים הללו, נראה איך הארי נסחף לניכור והתבודדות בעקבות החוויה הקשה שעבר בתוך גוף הנחש, ונבחן לעומק את מה שקרה להורים של נוויל, ואת התגובות של נוויל וסבתו להתעללות הנוראית של הלורד וולדמורטמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/25/202133 minutes, 2 seconds
Episode Artwork

פרק 46: הדפים הארוכים העצובים

הפעם אנחנו עוסקים בכמה פרקים שהעלילה לא ממש מתקדמת בהם, ויש תחושה שצריך בהם עורך. ובכל זאת אנחנו מוציאים מהם לא מעט נקודות: על משבר ההנהגה העצום שפוקד את הוגוורטס, על סוגים של סמכויות, על הדרך המדויקת שבה מאלפוי ידוע להכאיב לאחרים, על הקשיים של רון ומחיר התהילה, וגם על הסיבות לכתיבת כל עלילת הענקים של האגרידמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/18/202132 minutes, 7 seconds
Episode Artwork

פרק 45: מי מכיר את האיש שבקיר

בפרק זה נדבר על איך המדינה מתערבת באופן בוטה גם בחינוך וגם בתקשורת ומפירה את האיזון ואת ההסכם שלא כתוב בינה לבין האזרחים שלה; נבין למה הארי מתנגד כל כך לדרך שבה רון והרמיוני מציגים אותו כלוחם נגד כוחות האופל; נשווה בין הרמיוני לפרסי; ושיר תספר כמובן על הדמות הכי בלתי נסבלת מבחינה: סיריוס בלקמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/11/202128 minutes, 38 seconds
Episode Artwork

פרק 44: מדבר שקר תרחק

הארי סובל בלי הפסקה, ואנחנו סובלים ביחד איתו ומנסים להבין למה רולינג בנתה את הפרקים ככה. נדבר על היחס המחפיר של אמברידג' כלפיו ועל העובדה שהיא מכשיר של רוע לא מובן. וגם נעסוק במכתב הקשה שפרסי כותב וביחסים המורכבים בין סיריוס להארי - ונקווה לצאת מזה בשלוםמגישים: שיר ראובן ודור סער-מןSee omnystudio.com/listener for privacy information.
8/4/202128 minutes, 45 seconds
Episode Artwork

בקרוב: מתחילים לקרוא מחדש

שיר ראובן ודור סער-מן קוראים את ספרי הארי פוטר, מהתחלה ועד הסוף, ומזמינים אתכם להצטרףSee omnystudio.com/listener for privacy information.
5/11/202047 seconds