Winamp Logo
Hayat Okulu Cover
Hayat Okulu Profile

Hayat Okulu

Turkish, Education, 1 seasons, 100 episodes, 2 days 2 hours 35 minutes
About
Her şeyi okuldan alamayız, bazı şeyleri hayat öğretir. Hayat Okulu'nda başarılı bir hayat için pazarlıktan çevre geliştirmeye, ilk işimizi kurmaktan sadakatli olmaya tecrübeler paylaşıyoruz. Zaman zaman alanında usta kişileri konuk olarak alıyoruz. Bizi Youtube'de izleyebilirsiniz!
Episode Artwork

Türk Genci Nasıl Başarılı Olur?

Bu bölümümüzde, geleceğimizin aydınlık olması için gençlikten bilmemiz gereken, çalışmamız gereken 5 önemli adımdan bahsediyoruz. Doğru şeyleri yapıp, doğru sonuç alacağımıza inanmalıyız, koyunlar arasında bir aslan olmalıyız, insanları anlamalı, onlara değer vermeli ve onlara çalışmalıyız, cinsel enerjimizi döküp saçmamalı, onu dizginleyip doğru kullanmalıyız ve elbette, yaşam boyu bizi diri tutacak bir vizyona sahip olmalıyız.
28/01/20231 hour 24 minutes 13 seconds
Episode Artwork

Bu 3 Prensip ile Zengin Ol! (Dümensiz)

Bir insan, bir topluluk, bir ülke nasıl zengin olur? Bu videoda biraz zenginliğin felsefesini yapacağız. 3 prensip ile, sıfırdan zenginliğe nasıl ulaşılır, bu yolda kendimize sormamız gereken sorular neler ve kendimizi geliştirmek için neler yapmalıyız, bunları tartışıyoruz. Bu prensipleri uyguladığımız taktirde, herkesin, ama herkesin bu yolda başarılı olacağını biliyoruz: Akıl, uyum ve çalışkanlık!
18/06/202229 minutes 2 seconds
Episode Artwork

Dünyanın En İyi Doktorları Küba’da mı?

Özellikle sol görüşten duyuyoruz: "dünyanın en iyi doktorları Küba'da! Sağlığı çözdü abi adamlar, komünizm çok iyi, insanlar İngiltere'de, Amerika'da sokaklarda sürünüyor, Küba'da herkes çok mutlu!" Peki gerçekten böyle mi? Küba gerçekten sağlık konusunda dünyadaki en iyilerden mi? Bu videoda gerekli istatistik ve verilerle bu konuyu bir inceliyoruz!
11/06/20227 minutes
Episode Artwork

Faiz Lobisi Çok İşe Yarar

Türkiye'deki yönetim, faizin çok yüksek olduğunu ve bu yüksek faizin enflasyona sebep olduğunu düşündü. Yani faizi azaltırsak enflasyon da düşer diye düşünüldü. Fakat gerçekten bu denklem böyle mi işliyor? Faizin düşmesiyle başımıza neler geldi? Bu videoda en basit aktarımıyla faizi, borçlanmayı ve ticareti inceliyoruz.
08/06/20226 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Özelleştirme Düşmanlığı Safsatadır!

Politikacıların ağzında, mecliste, sokak röportajlarında hatta kahvelerde bile hep aynı şeyi duyuyoruz: "Memleketi sattılar! Her yeri özelleştirdiler!" Pekala, özelleştirmek kötü bir şey mi? Bu videoda özelleştirmenin tanımına bakıyoruz ve yapılmış araştırmaların ışığında bu konuya bir ışık tutuyoruz.
06/06/202212 minutes 11 seconds
Episode Artwork

İnşaat Bazlı Büyüme Şahanedir

Özellikle ekonomi eleştirisi söz konusu olduğunda, herkes bu cümleyi kuruyor: "parayı betona gömdüler!" Ekonominin büyümesinde inşaat sektörü çok önemlidir. Sadece müteahhit değil, camcısı, kapıcısı, demircisi, ustası, mobilyacısı, elektrikçisi, daha birçok meslek inşaat sektörü sayesinde daha çok kazanıp ekonomiye katkı sağlıyor. O yüzden, bu "paranın betona gömülmesi" meselesini bir tartışalım.
04/06/20228 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Küçük Esnaf Artık Büyümelidir

Özellikle politikacılardan sürekli duyuyoruz: "küçük esnafı bitirdiler! Bu büyük markalar, bu alışveriş merkezleri küçük esnafa zarar veriyor!" Peki bu durumda küçük esnafın üzerine düşen nedir? İyice zorlaşan bu rekabette ne yapmalılar ve bu konuda avantajları neler? Büyük markalar gerçekten bahsedilen kadar kötü mü?
01/06/20229 minutes 58 seconds
Episode Artwork

Asgari Ücrete Zam Boş Bir İştir

Ekonomik safsatalar serimizin önemli bölümlerinden birisi de asgari ücrete zam konusudur. Asgari ücrete zam yapılsa neler olur? Bu videoda asgari ücrete zammın faydalarını ve zararlarını tartışıyoruz.
30/05/202216 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Tarlada 1 Lira, Pazarda 10 Lira? Bu Nasıl İş?

Tarlada 1 lira, pazarda 10 lira, bu nasıl iş? Tamam da tarladan aldıktan sonra iş bitiyor mu? Bunun taşınması var, korunması var, deposu var, nakliyatı var, yakıtı var, reklamı var, marketteki çalışanı var, var da var. O domates tarladan soframıza sağlıklı, temiz, güzel bir şekilde geliyor. Halbuki hepimiz gidip tarladan alsak bakalım bize ne kadara patlayacak?
28/05/20226 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Tam Bağımsızlık Safsatadan İbarettir!

Tam bağımsız olmak, hele de bu çağda mümkün mü? Elbette ekonomik alanda bakıyoruz bu tam bağımsızlık konusuna. Her milletin, her ülkenin kendine göre iyi ve kötü yanları var. Birinin toprağı iyidir, birinin teknolojisi, berikinin iş gücü... Dünyanın en gelişmiş ülkeleri, sürekli başka ülkeler ile alışveriş içerisinde olan ülkelerdir. Dünyanın en "tam bağımsız" ülkesi de Kuzey Kore'dir. Varın siz karar verin...
25/05/20224 minutes 42 seconds
Episode Artwork

Neoliberal Sömürü Safsatadan İbarettir

Patronlar, neoliberaller, iş sahipleri, fabrika sahipleri, işçinin emekçinin üzerinden para kazanıp onları sömürüyor! Dünyanın geldiği bu noktada, sömürgecilerin (!) ve dünyanın en büyük firmalarının dünyaya sağladığı faydalar, herkesin bu sayede daha çok kazanması, teknoloji öğrenmesi ve zenginleşmesi gerçekleri göz önüne alındığında, yukardaki söyleme inanmak artık mümkün mü?
23/05/20229 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Evden Bile Para Kazanabileceğin 7 Kârlı İş Kolu

Dünya hızlanıyor, yeni işler, yeni fırsatlar doğuyor. Artık elimizdeki telefonla ve bilgisayarla bile ayda az bir efor ile binlerce lira para kazanabiliriz. Hem de evde oturarak! Kendimizi geliştirerek prodüksiyon, iş geliştirme, ticaret, tasarım gibi birçok işi 6-12 ay içerisinde bir gelire döndürebiliriz. Bunun için sadece biraz girişimci olmalıyız. İster genç olun, ister halihazırda işiniz olsun ve biraz eforla ekstra para kazanmak isteyin, bu videoda yapabileceğiniz harika işlerden bahsediyoruz!
21/05/202214 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Üretim Ekonomisi Bir Safsatadır!

"Biiiz, üretim ekonomisine geçeceğiiiiz!" "Paraları betona yatırdılaaar, biiz, üreten bir Türkiye hayal ediyoruz!" Bunlar ne kadar mantıklı cümleler? Gerçekten üretim ekonomisi nedir? Ekonomik safsatalar serimizin 2. bölümünde "üretim ekonomisi"ni inceliyoruz.
18/05/20228 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Eşitlik Bir Safsatadan İbarettir!

Herkes eşit mi olmalı? Pekala, A markasının kalitesiz gömleği ile B markasının, üzerine ar-geler yapılmış, en iyi kumaşları kullanılmış gömleği aynı fiyat mı olmalı? Aynı şekilde, sizce gerçekten çalışıp dünyaya değer veren insanlar ve markalar ile sadece günü kurtarmak için yaşayan insanlar eşit mi olmalı? Eşitlik temelde nedir? Bu bölümde bunların üzerine konuşuyoruz arkadaşlar. Yeni serimizde gündelik hayatta duyduğumuz, hatta politikacıların severek söylediği bazı söylemleri inceleyeceğiz ve bunlar ne kadar rasyonel, ne kadar akılcı, bunlar üzerine mukayese edeceğiz!
14/05/20226 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Hep Yorgun Hissediyorsan Bu 6 Maddeyi Dene!

Sürekli yorgunluk hissediyorsanız, enerjiniz genelde düşükse, sabah uyanırken zorlanıyorsanız, bir şeyler yaparken hep erteleme ya da vazgeçme huyunuz varsa bu bölüm sizin çözümünüz. Aslında çok basit çözümleri olan bu problem için toplamda 6 madde hazırladık.
23/04/202211 minutes 59 seconds
Episode Artwork

14 Maddede Verimli Çalışma ve Üretkenlik

Ne yapıyor olursak olalım, yaptığımız şeyi verimli yapmamız gerek. Çalışmak bazen bizi çok zorlayabiliyor, fakat doğru metotları kullandığımız zaman çalışma isteğimiz artacak ve verimli çalıştığımızı gördükçe daha çok çalışmak isteyeceğiz. Bu videoda hayatımızdaki verimliliği artıracak, çalışma isteğini artıracak ve bizi ileri götürecek 14 maddeden bahsediyoruz!
16/04/202223 minutes 22 seconds
Episode Artwork

Daha Çok ve Daha Mutlu Müşteriler! (Müşteri İletişimi) | Girişimcilik #4

Müşteri hizmetleri sizi zengin edebilir. Hem de müşteri hizmetleri çok basit! Tek yapmanız gereken PROBLEM ÇÖZMEK. Elbette çözeceğiniz bu problemi ne kadar basit, ne kadar hızlı müşterinize sunarsanız o kadar iyi geri dönüş alırsınız. Satış öncesinde yapacağınız iletişim size bir marka algısı, bir güven oluşturacaktır. Ya da satış sonrasında servis ve destek hizmeti sunarak farklı bir satışa da yönlendirebilirsiniz.  Bu bölümde müşteri iletişimi hakkında detaylı bilgiler veriyoruz.
12/02/202229 minutes 59 seconds
Episode Artwork

7 Maddede Özgüven Kazan

Özgüven, bu hayatta sahip olabileceğimiz en değerli özelliklerden biri. Özgüven sahibi biri daha fazla saygı, daha fazla dost, daha fazla insan ve daha fazla para bile kazanabilir. Peki özgüven nedir? Nasıl kazanabiliriz? Bu videoda 7 maddede özgüvenin bize sağlayabilecekleri ile birlikte biz nasıl özgüven sahibi oluruz bundan bahsediyoruz.
05/02/202223 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Daha Fazla Satış Yapmak İçin 6 Madde | Girişimcilik #3

Her insan satış yapar. İş görüşmesinde kendisini satar, yeni bir insanla konuşurken fikirlerini satar, bu videoya tıklamanız bile bir satışın sonucu. Peki nasıl daha iyi satış yapabiliriz? Bu videoda 6 madde ile daha fazla satış yapmanız için bilmeniz gerekenleri tartışıyoruz. Satışta fiyat ne kadar önemli? Peki satışı yapınca her şey biter mi? Hepsi bu videoda!
08/01/202225 minutes 36 seconds
Episode Artwork

2022’de Hedeflerine Bu Yöntemle Ulaşacaksın!

Zor bir yıl geride kaldı. 2022'nin ilk günündeyiz. Bu sene seni neler bekliyor? Hedeflerin neler? Peki bu hedeflerinde ne kadar dedikesin?  Çok çalışmalıyız, evet, fakat bu çalışmalarımızın karşılığını en iyi şekilde alabilmemiz için iyi stratejiler belirlememiz gerekiyor. Bu videoda sizlere 2022 hedefleriniz için stratejiler paylaşıyoruz. 
01/01/202214 minutes 35 seconds
Episode Artwork

İlk Ürününü Nasıl Üretirsin? Pazar Araştırması (Girişimcilik #2)

Girişimcilik serimizin bu bölümünde ilk ürünü üretmekten ve pazar araştırması yapmaktan bahsediyoruz. Elbette ürün üretmek istiyoruz, fakat öncelikle bu ürün hangi problemi çözüyor? Pekala, problem çözdük fakat bizim kitlemiz kim? Belki de çok küçük bir hacme hitap edeceğiz. Bu araştırmaları yaptıktan sonra ürünü ilk prototipi ile çıkarıp test etmeliyiz.
25/12/202124 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Girişimci Olmadan Önce Bu 15 Maddeyi Düşün!

Girişimcilik ve iş kurma zordur. Fakat doğru metodolojileri bilir, gereğinden fazla çalışır ve bu videoda verdiğimiz 15 maddeyi adınız gibi bilirseniz imkansız değildir. Girişimci problem çözer, girişimci için sadece çalışmak yetmez, girişimci ne zaman büyümesi gerektiğini, ne zaman da büyümenin yanlış olduğunu bilir. Herkes konuşur, girişimci yapar!
18/12/202132 minutes 18 seconds
Episode Artwork

4 Adımda Ekonomik Krizle Mücadele (Kazanarak Çıkın!)

Her zaman finansal sıkıntılar çekebiliriz. Dünyada ya da Türkiye'de olabilecek krizlerden bağımsız. Elbette şu an zor bir zamandan geçiyoruz ve bizim de burada üzerimize düşen, finansal rahatlığımız için yapmamız gerekenler var. Bu videoda özellikle şimdi, ama genel olarak her zaman finansal krizlerden kurtulmamız için izlememiz gereken adımları tartışıyoruz.
04/12/202125 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Güçlü İnsan Olmak: Stoizm Felsefesi

Herkes daha güçlü olmak ister, daha başarılı, daha mutlu, daha huzurlu... Peki bunlara ulaşmak için bir strateji, bir felsefe var mı? Bu bölümde stoizm nedir, prensipleri nelerdir ve hayatımızı değiştirebilecek bu felsefeden kendimize nasıl dersler çıkarabiliriz, bunlar üzerine düşünüyoruz.
27/11/202114 minutes 40 seconds
Episode Artwork

Küçük Düşmemek için Bunları Yapma

21. yüzyılda yaşıyoruz ve belli adab-ı muaşeret kuralları var. Güzel konuşmak, eleştirilerin kaliteli olması, sürekli şikayet etmemek, tanımadığın birine karşı samimiyetin... Bununla birlikte 21. yüzyılın online adab-ı muaşereti de. vartabii ki. Bu bölümde bir keko, barzo, denyo olmamak için uygulamanızı tavsiye ettiğimiz adab-ı muaşeret kurallarını sizlerle paylaşıyoruz.
20/11/202124 minutes 8 seconds
Episode Artwork

Vasatlık Modası - Düşük Kalite Yaşamaktan Nasıl Kurtuluruz?

Siz de her şeyin gitgide daha kötüye gittiğini mi düşünüyorsunuz? Medyanın, insanların, modanın, sanatın... Peki bu vasatlığın sebebi ne? Acaba sadece günümüzde mi böyleydi? Yoksa tarih boyunca insanlar hep vasatlıkla mı mücadele etmeye çalıştı? Bu bölümde amacımız bu vasatlık kültürünü bir incelemek ve üzerimize düşeni öğrenmek.
13/11/202126 minutes 35 seconds
Episode Artwork

Batı Medeniyetinin Yükselişi ve Düşüşü

Herkes, milliyetçi olsun olmasın, batı'ya hayran. Batı'nın teknolojisini, modasını, sanatını tüketiyoruz. Peki batı medeniyetleri nasıl yükseldi? Bir medeniyetin yükselmesini ne sağlar? Bu bölümde batı'nın dine ve bilime yaklaşımı ile birlikte sosyal ve ekonomik yapısını inceliyoruz.
06/11/202117 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Her Gencin Bilmesi Gereken Temizlik ve Bakım Tavsiyeleri

Yeni bir serideyiz ve bu seri boyunca genç dostlarımız için birtakım tavsiyelerde bulunuyoruz. Bu tavsiyeler bu bölümde, yatak toplamaktan duş almaya, ağız ve el hijyeninden giyim seçimine kadar uzanıyor. Özellikle gençlerin kazanması gereken çok basit ve hayat kalitesini ciddi derecede artıran bu alışkanlıklar eğer öğrenilmezse, artık oturan alışkanlıklara bu tavsiyeleri eklemek zor olabilir.
16/10/202119 minutes 24 seconds
Episode Artwork

İşleyebileceğin En Büyük Günah!

Şeytanı cennetten alıkoyan şey, İNAT! Bu bölümde kişisel gelişimimize ket vuran yegane şeyden, inattan bahsediyoruz. Hatamızı kabul etmememiz, hatamızda inat etmemiz bizi sandığımızdan daha geri götürüyor. 
02/10/20217 minutes 40 seconds
Episode Artwork

“Dünyaya Yeni Bir Teslimat Modeli Tanıtacağız” - Paket Taxi

Bu bölümde Paket Taxi kurucu ortağı Raşit Emir Süer'in liderlik hikayesini ve 4000'den fazla çalışanı ile nasıl mükemmel bir operasyon kurduğunu kendisinden dinliyoruz. Girişimciliğin inat demek olduğunu, pes etmeden, planlı bir şekilde çalışmanın büyük başarılar getirdiğini de birinci ağızdan dinliyoruz.
18/09/202146 minutes 5 seconds
Episode Artwork

Kapitalizmi Anlamak Yetmez, Onu Yaşatmalıyız!

Bu bölümde herkesin "nefret ettiği", sefaleti, yoksulluğu getirdiği ve sömürü, haksızlık üzerine bir sistem olduğu düşünülen kapitalizmi biraz tartışıyoruz. Kapitalizm gerçekten nedir? Yoksulluğu getiren, patronların zenginleşip işçinin ezildiği bir sistem mi? Yoksa özgürlük ve refahı mı getirdi? Tarih bize komünizm, sosyalizm ve kapitalizm hakkında neler söylüyor? Bu bölümde detaylı bir şekilde inceliyoruz!
11/09/202149 minutes 54 seconds
Episode Artwork

8 Kural ile İş Yerini Domine Et!

Bazen gereksiz yere patron kızıyor, iş arkadaşlarımız bizim arkamızdan konuşuyor, çok çalışsak da istediğimiz karşılığı alamıyoruz. Bunun sebebi fazla naif olmamız, insan psikolojisini tam olarak anlayamamız. Patronun da egosu var. Arkadaşlarımızın da egosu var. Yukarı çıkamayan kişi aşağı çeker. Robert Greene'in hızlıca okunabilen kitabı 8 Laws of Corporate America'daki 8 kuralı bu bölümde sizlere açıklıyoruz ve iş dünyasında yapılması ve yapılmaması gerekenleri öğreniyoruz!
04/09/202118 minutes 41 seconds
Episode Artwork

Bir Komplo Teorisyeni Nasıl Düşünür? (Sansürsüz)

Birçok komplo teorisi kulağımıza geliyor. Bunları "amaan komplo teorisi" gibi geçirebiliyoruz, fakat bu gibi konular üzerine yıllarca araştırma yapmış, Erkan Trükten gibi insanlar bu konulara çok daha geniş perspektiften bakabiliyor. Bu videoda güncel dünyanın durumunu da göz önüne alarak bir komplo teorisyeninin dünyaya bakış açısını dinliyoruz.
28/08/202156 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Türkiyeden Kaçmadan Önce Düşündüklerim

Bu bölümde, özellikle son yıllarda genç yaşlı herkesin haklı ya da haksız sebeplerle düşündüğü, Türkiye'den kaçmak fikrini tartışıyoruz. Gerçekten bahsedilen gibi Türkiye'den gittikten sonra hayat kalitesi vektörel şekilde artıyor mu? İnsanlar neden gitmek istiyor? İnsanları ne rahatsız ediyor, ne mutlu ediyor ki böyle bir fikire sahipler? Bu soruları "kaçmadan" önce tartışıyoruz!
21/08/202137 minutes 10 seconds
Episode Artwork

20 Yaşından Önce Öğrenmen Gerekenler

Hepimiz daha başarılı, daha güçlü, daha zengin, daha mutlu olmak istiyoruz ama öğrenmemiz gereken bazı gerekli davranışları göz ardı edebiliyoruz. Bazen kontrol edemediğimiz güçsüz yanlarımızdan şikayet ediyoruz, bazen bizde olmayandan şikayet ediyoruz. Doğru iletişim kurmayı öğrenmiyoruz, hayatımızda neyin önemli olduğunu bilmemize rağmen peşinden gidemiyoruz. Bu videoda genç yaşımızda bilmemiz ve uygulamamız gereken 5 tavsiyeden bahsediyoruz ve bahsettiğimiz, geliştirmemiz gereken yönlerimizi öğreniyoruz!
14/08/202120 minutes 28 seconds
Episode Artwork

Sıfırdan Milyonerliğe: Amerika'da İş Kurmak

Bu bölümde genç yaşında aldığı kararlar neticesinde Amerika'ya eğitim için giden Savaş Şirikçi'nin orada kafede çalışarak, satış yaparak ve durmadan çalışarak kurduğu hayatının hikayesini dinliyoruz. Şu an Amerika'nın Los Angeles şehrinde bir emlak firması olan Savaş Şirikçi'nin öğrencilik yıllarından nasıl iş kurduğunu ve bu yolda çektiği sıkıntıları da bizimle paylaşıyor.
07/08/202154 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Tutkularının Peşinden Koşma!

Bu bölümde sizlere bir kitabın incelemesini yapıyoruz. Aslında her zaman "tutkularımızın peşinden koşmalıyız, işe dansla gitmeliyiz..." gibi satılan hayallere inanmak istiyoruz fakat bildiğimiz bir şey var ki, yaptığımız her işte gerçekten çok çalışmalı, bazen çok zor durumların üstesinden gelmeyi bilmeli ve her zaman da daha iyiyi hedeflemeliyiz. Cal Newport'un yazdığı, So Good They Can't Ignore You kitabında, tutku ve ustalık üzerine felsefesini bizlere sunuyor.
10/07/202116 minutes 21 seconds
Episode Artwork

Ekonomik Sıkıntıların Çözümleri: Alper Akalın

Bu bölümde Deva Partisi Kurucular Kurulu Üyesi Sayın Alper Akalın'ı konuk ettik ve ülkemizin ekonomik problemlerini detaylıca inceledik. Devletin uygulamış olduğu ekonomik politikaları da doğru ve yanlışlarıyla tartıştık. Uzun bir bölüm, fakat enflasyonun ne olduğunu, ekonomik problemlerin kaynakları ve çözümlerini, devletin uygulamış olduğu para politikalarını ve birçok önemli soruları da bu bölümde Sayın Alper Akalın'ı dinleyerek birlikte öğrendik
03/07/20211 hour 16 minutes 46 seconds
Episode Artwork

“Kendimi Kontrol Edemiyorum, Duygularımı Nasıl Kontrol Ederim?"

Bu bölümde bir takipçimizin sorduğu soruya kendi tecrübelerimizden yanıt veriyoruz. Kendisi bazı durumlarda istemsiz olarak duygularını kontrol edemediğinden bahsediyor ve bizim tavsiye ettiğimiz kitapların da perspektiflerini anlamasına rağmen hala kontrol edemediğini söylüyor. Bu bölümde duygularımız ne olursa olsun nasıl kontrol edeceğimiz üzerine biraz sohbet ediyoruz.
26/06/202115 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Kazanmak: Michael Jordan ve Kobe’nin Antrenöründen Çılgın Yaklaşım (Winning)

Bu bölümde "Winning: The Unforgiven Race To Greatness" kitabını inceliyoruz ve kazanmanın gerçekten her şey olduğu üzerine biraz sohbet ediyoruz. Yazar Tim Grover, Kobe Bryant ve Michael Jordan'ın koçu ve "Relentless: From Good to Great to Unstoppable" yazarı olarak biliniyor. Kazanmak isteyen herkesin okumasını tavsiye ediyoruz
19/06/202125 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Hızlı Okuma Teknikleri: Daha İyi Öğrenin! (SüperHızlıOkuma)

Bu bölümde SpeedyMemo ve Süper Hızlı Okuma'nın sahibi Mehmet Taşhanlıgil ile hızlı okumanın bize sağlayacağı faydalardan, kitap okumanın drastik bir şekilde hayat kalitemizi artıracağından ve tabii ki nasıl daha hızlı okuyabileceğimizden bahsediyoruz. Ayrıca daha hızlı okumak için taktikler ve çalışmalar da bu bölümde!
22/05/202145 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Bu Ekonomide Hayatta Kalmak: Kerim Rota

Bu bölümde Gelecek Partisi ekibinden Kerim Rota ile Türkiye'nin güncel sorunlarını tartıştık. Ekonomik olarak Türkiye'nin bu zor zamanlarında gençler neler yapmalı, kendimizi nasıl geliştirebiliriz ve kendimiz için en doğru kararları nasıl alabiliriz bunları da tartışıyoruz.
17/04/202152 minutes 23 seconds
Episode Artwork

Julia Graner: Yabancı Dil Akıcı Şekilde Nasıl Öğrenilir?

Bu bölümde konuğumuz Julia, Türkiye'de yaşadığı süre boyunca öğrendiği harika Türkçesinin ve kendi kanalının hikayesini bizlerle paylaşıyor. Ayrıca yabancı dil öğrenirken kullandığı faydalı tavsiyeleri de bizlerle paylaşıyor.
10/04/202125 minutes 38 seconds
Episode Artwork

"Geceleri Ben Çalışıyorum, Zengin Çocukları Eğleniyor?!"

Bu videoda, bir takipçimizin sorduğu soru üzerine tecrübe ve bakış açımızı sunuyoruz. Kendisinin yıllarca çalışıp, zorluklarla mücadele edip belki de hiç ulaşamayacağı rahatlığa (!) zengin çocuklarının daha şimdiden erişiminin olduğunu, günlerini gün ettiklerini ve bunu kıskandığını dile getiriyor. Peki gerçekten realite bu şekilde mi?
03/04/202118 minutes 23 seconds
Episode Artwork

İş Ahlakı: 7 Maddede Daha İyi Çalışma Ortamı

Her çalışma ortamının ihtiyacı olan şey, iş ahlakıdır. Bir iş ortamında iş tanımı, saygı, düzen, hazırlık, iletişim gibi hususlar sekteye uğradığında o işin yavaş yavaş bozulduğunu gözlerimizle görebiliriz. Bu bölümdeki 7 madde ile kendimizi nasıl daha iyi yönetebiliriz ve nasıl daha iyi iş ahlakına sahip olabileceğimizi tartışıyoruz.
27/03/202127 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Bu Eğitim Sisteminde Hayatta Kalmak: Abdulkadir Özbek

Bu bölümde, daha üniversite yıllarında kendini eğitime adamış Abdulkadir Özbek'in hikayesini ve eğitim sistemine kısmi ve yapıcı eleştirilerilerini dinliyoruz. Dünyadaki mevcut olumsuz durumlara rağmen Vizyon Kolej'lerini daha da geliştirmeyi sağlamasının ardındaki sırlarını da bizlerle paylaşıyor.
20/03/202139 minutes 2 seconds
Episode Artwork

Mustafa Namoğlu ile Girişimcilik: Ailenin Parası Ne Kadar Önemli?

Bu bölümde 10 Yaşında websitesi yapmaya başlayan, girişimcilik hayatına erken başlayan Mustafa Namoğlu'nu konuk ediyoruz. Kendisinin hikayesini, işlerini nasıl kurduğunu ve kurduğu firmaların nasıl büyüdüğünü bu bölümde dinliyoruz.
13/03/202147 minutes 50 seconds
Episode Artwork

Kadın - Erkek İlişkileri: Rasyonel Bakış (Red Pill)

Hayatın en önemli sinerjilerinden birisi maskülen ve feminen enerji dengesidir. Kadın - erkek ilişkileri bu açıdan oldukça önemlidir ve günümüzde ne yazık ki yeterince rasyonel bir şekilde değerlendirilmiyor. Bu videoda, günümüzdeki bu red pill, blue pill, alfalık, betalık, kadın erkek ilişkilerini en iyi nasıl yönetiriz, bütün bunları bilimsel çalışmalarla destekleyip rasyonel bir şekilde tartışıyoruz.
06/03/20211 hour 20 minutes 8 seconds
Episode Artwork

Volkan Öge Geldi! Batesmotelpro ve Dijital İçerik Üreticiliği

Volkan Öge Geldi! Batesmotelpro ile başlayan serüveninde, Volkan Öge'nin dijital medya üretme hikayesini bu bölümde dinliyoruz. İlk videolarını, daha YouTube'da doğru düzgün içerik yokken yükleyen Volkan Öge, bu bölümde markalar için yaptığı reklamlar dışında kendi kanallarında iyi bir takipçi kitlesini nasıl sağladığını anlatıyor.
27/02/202148 minutes 26 seconds
Episode Artwork

Tartışma Yaparken Bilmen Gerekenler (Realist)

Günlük hayatta ister istemez birçok tartışmaya girebiliyoruz. Bu bölümde bu tartışmalarda hangi stratejileri uygularsak kazanabileceğimizden bahsediyoruz. Tartışma ve münazara genel olarak bir bilginin doğruluğunu ya da yanlışlığını tespit etmek için yapılır ve rasyonel şekilde bu tartışmaları nasıl yönetebileceğimiz de oldukça önemlidir.
20/02/202116 minutes 35 seconds
Episode Artwork

İnsanlarla Konuşamıyorum, Göz Göze Gelemiyorum Yardım Et! (Sosyal Fobi)

Bu bölümde, bir takipçimizin sorusu üzerine, sosyal fobi üzerine tecrübelerimizi aktarıyoruz. Sosyal fobi, herkesin zaman zaman korkulu rüyası olmuştur ve belki de olmaya devam ediyordur. Tecrübe etmediğimiz bir durum karşısında nasıl davranacağımızı bilemeyiz. Bu bölümde bu durumlara iyi gelebilecek tavsiyelerden bahsediyoruz.
13/02/202122 minutes 10 seconds
Episode Artwork

12 Ayda 1 Milyon Kazanmak: Adım Adım Yapılacaklar

Bu videoda 12 Ayda 1 Milyon Kazanmak isimli kitabın adım adım stratejilerini, tecrübelerimiz ile birleştirip sizlere sunuyoruz. Aslında her şeyin başında çok çalışmak geliyor. Kaynak bulmak da, para olmadan iş kurmak da bunların teferruatı ve çözülmeyecek problemler değil. Adım adım bütün stratejilerden detaylıca bahsediyoruz!
06/02/202133 minutes 9 seconds
Episode Artwork

Hastane Personelinden Hastane Sahibi Oldu: Yücel Muratoğlu

Bu bölümde, ailesi tarafından sağlık sektörüne yönlendirilen Yücel Muratoğlu'nun hastane personelliğinden 11 dilde hizmet verilen hastane sahipliğine giden yolculuğunu dinliyoruz. Ayrıca girişimci olmak isteyenler için de, nerden başlamalı, nasıl bir motivasyona sahip olmalı, bunlardan bahsediyoruz. 
30/01/202147 minutes 49 seconds
Episode Artwork

Amerika'da 100 Bin Pırlanta Satan Gelin Pırlanta CEO'su: Nurettin Özdoğan

Bu bölümde Amazon üzerinden 100 bin pırlanta satmış Nurettin Özdoğan'ın hikayesini dinliyoruz. E-Ticaret nasıl yapılır, dropshipping ne kadar mantıklı ve amazon üzerinden satış yapmanın, daha da önemlisi firmanızın ürünlerini daha iyi nasıl satarsınız bundan bahsediyoruz.
23/01/202134 minutes 5 seconds
Episode Artwork

Hayatın Hakkını Vermek: Prof. Dr. Acar Baltaş

Bu bölümde Prof. Dr. Acar Baltaş ile birlikte hayatın hakkını vermekten bahsettik. Gençlere birbirinden değerli birçok tavsiye verdi ve üniversite diplomasını alana kadar neler yapmaları gerektiğinden, hayattaki tecrübelerinden bahsetti ve kendisini geliştirmek isteyenler için de elde etmesi gereken tecrübeleri anlattı.
16/01/202131 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Bu Kafayla Bi Cacık Olmaz! - Cem Toker ile Sohbet

Bu bölümde eski Liberal Demokrat Parti Genel Başkanı Cem Toker ile birlikte devlet, liberalizm ve özgürlük üzerine sohbet ettik. 18 yaşında Amerika'ya giden Cem Toker'in hikayesi ve gençlere tavsiyeleri de bu bölümde.
09/01/202144 minutes 55 seconds
Episode Artwork

2021'de Kazanma Stratejisi

2020 zor bir yıldı ve bize çok ders verdi. Belki istediğimiz stratejileri uygulayamadık, güncel durumlardan dolayı. Fakat şu an yapacağımız stratejiler ile 2021 yılımızı daha verimli geçirmek bizim elimizde. Bu videoda finanstan networke, kişisel gelişimimizden bedenimize yapabileceğimiz stratejileri masaya yatırıyoruz!
03/01/202118 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Hastalığın Medyadaki Konuşulmayan Yanları

Bu bölümde dünyadaki güncel hastalığın medyada konuşulmayan yanlarını, bilimsel ve araştırmacı veriler ile birlikte masaya yatırıyoruz. Konuğumuz araştırmacı gazeteci Murat Soydan, gerekli kaynaklar ile birlikte hastalığın bütün detaylarını veriler ile birlikte açıklıyor
19/12/202057 minutes 27 seconds
Episode Artwork

Düşünce Gücü ile Hayatının Kontrolünü Eline Al

Bu bölümde, elimizdeki en önemli güçlerden biri olan beyin ve düşünce gücümüzden, nasıl geliştireceğimizden ve günlük hayatta bize sağladığı sayısız faydadan bahsediyoruz. Ayrıca okuyabileceğiniz kitaplar da veriyoruz.
07/11/202026 minutes 45 seconds
Episode Artwork

Haber Takip Etmeyi Bırakmak İçin 5 Neden

Bu bölümde bize faydasından çok zararı olabilecek bir konudan, haberler ve medyadan bahsediyoruz. 5 maddede haber kaynaklarının ve medyanın bizim için neden o kadar da iyi olmadığını anlatıyoruz. İyice artık medya bombalanmasına maruz kalıyoruz ve her geçen gün beynimiz daha da uyuşuyor. Belki de bir medya detoksuna ihtiyacımız var!
24/10/202016 minutes 59 seconds
Episode Artwork

İçimizde Olan Hastalıklar: Kin - Kibir - Kıskançlık!

Bu bölümde her birimizin istisnasız içinde olan ve yavaş yavaş kanser gibi büyüyen zehirlerden bahsediyoruz: kin, kibir ve kıskançlık! Bu durumu arkadaşlarımızda hissedebiliriz, dostlarımızda hissedebilir, hatta ortaklarımızda bile hissedebiliriz. İçimizde bunların olduğunu kabul edip olabildiğince karşı gelmeliyiz!
17/10/202042 minutes 43 seconds
Episode Artwork

Motivasyon: Motive Ol ve Motive Kal!

Zaman zaman hepimiz hissederiz, işimizden gelen bir bıkkınlık, ilişkilerimizden gelen bir yorulma, hayata karşı bir soğuma... Hepimizin motivasyonu zaman zaman düşebilir, zaman zaman birilerinin bizim için marşa basmasına ihtiyacımız olabilir. Bu videoda motivasyonu düşük olanlara, elindeki motivasyonu korumak isteyenlere tavsiyeler veriyoruz!
10/10/202026 minutes 53 seconds
Episode Artwork

Ortaklık: İş İşten Geçmeden Bunları Düşün!

Bu bölümde en üstten bakılan ama en önemli konulardan birini işliyoruz: Ortaklık! Eş dost ile yapılan, bir heyecan ile başlanan, acele ile atılınan işlerin aslında o kadar iyi gitmeyeceğini ve ne olursa olsun ortaklık üzerine ciddi ciddi düşünmenin gerektiğini anlatıyoruz. Ortaklığa girmeden, ortaklık sırasında ve ortaklık ayrılırken de yapılması gerekenleri bu bölümden öğreneceksiniz.
03/10/202027 minutes
Episode Artwork

Etkili İletişim Vezir, Kötü İletişim Rezil Eder

Yaptığımız onlarca bölümden çıkarabileceğimiz en önemli derslerden biri sanırım iletişimimizi etkili şekilde kurmak olmalı. Fakat hiçbir bölümde detayına girmemiştik. Ta ki bu bölüme kadar. Bu bölümde iletişimin nasıl olması gerektiğini, etkili iletişimin bize sağladığı faydalardan bahsediyoruz.
25/09/202047 minutes 12 seconds
Episode Artwork

Rock Efsanesi Kıraç ile İlham Verici Sohbet

Bu bölümde Rock Efsanelerinden Kıraç ile sohbet ettik. Müzik kariyerine başlarken senelerce yaşadığı zorluklardan, hastası olduğu doğaya kadar bahsettik. Bizi kırmayıp sonlara doğru Cem Karaca'dan harika bir şarkı da söyledi ve bizi de sizi edeceği gibi mest etti.
12/09/202059 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Narsisizm: Çağımızın Hastalığını Nasıl Yönetiriz?

Bu bölümde, hepimizin bir nebze sahip olduğu narsisizmden ve bunun bize ve çevremize etkilerinden bahsediyoruz. Klinik psikolojide önemli bir yer edinen narsisizm, ekstrem durumlarda sadece bizi değil, çevremizi de etkiler, ya da sadece çevremizdeki insanları değil, bizleri de etkiler. Bununla baş etmemiz oldukça zor olabilir. Bu bölümde detaylı bir şekilde narsisizm hakkında tartışıyoruz.
05/09/202020 minutes 4 seconds
Episode Artwork

SAT Kursunu 1. Bitiren Namık Ekin'in İlham Veren Tecrübeleri

Bu bölümde, 2. SAT Komando kursunu birincilik ile bitiren Namık hocamız ile ilerlemiş yaşına rağmen kırdığı rekorları, pes etmeyişi ve yakın bir zamanda deneyeceği 1 hafta boyunca toprağın altında kalma rekor denemesini konuştuk. Ne olursa olsun ülkesini yurt dışında ve yurt içinde temsil eden sporculuk hikayeleri ve başarılarını da kendisinden dinledik!
29/08/20201 hour 2 minutes 18 seconds
Episode Artwork

Dikkat Edilmesi Gereken 7 Karakter!

Her insanın bir özgüvensizliği, çözmesi gereken bir problemi vardır. Belki bu problemi farketmez, fakat çevresindeki insanlara zarar verebilir. Bu bölümde dikkat edilmesi gereken 7 kişilik özelliğinden bahsediyoruz. Talepkâr arkadaştan her şeyden nem kapan alıngan arkadaşa, kavgacıdan fazla kaygılıya kadar... Eğer kendimizde bu özellikleri farkediyorsak da düzeltmeliyiz zira kendimizi geliştirmek için daha iyi bir başlangıç olamaz!
22/08/20201 hour 1 minute 40 seconds
Episode Artwork

Zorluklara Karşı En Büyük Silahımız: Sabır

Bu bölümde, başımıza gelebilecek problemler, zorluklar ve sıkıntılarla baş edip, sonrasında aydınlığa çıkmamızı sağlayan bir duygudan, sabırdan bahsediyoruz. Başımıza neler neler geldi, belki hiç bundan daha kötüsü olamaz dediğimiz zamanlar oldu ve sabrettik, üstesinden geldik! Sabretmenin önemi ve bize getirilerini bu bölümde tartıştık!
15/08/202017 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Girişimci Kafası: Kaan Gülten’le Başarılı İşletmecinin Sırları

Bu bölümümüzde genç yaşında girişimciliğe adım atan ve birçok başarılı girişimde bulunan Kaan Gülten'i ağırladık ve hikayesini bize anlatmakla birlikte bir girişimcinin nasıl olması gerektiğini anlattı. Girişimlerinde yaşadığı problemler, şirket yönetimi, zaman yönetimi ve en önemlisi bir kişinin kendini nasıl yönetmesi gerektiğine dair harika tavsiyeler bu bölümde!
01/08/20201 hour 17 minutes 58 seconds
Episode Artwork

Doğadaki İnsan Serdar Kılıç ile İlham Veren Sohbet

Bu bölümde, uzun zamandır yorumlarda davet etmemizi istediğiniz, doğanın insanı Serdar Kılıç'ı konuk ettik! Kendisinin yıllardır doğaya ve tabiata aşık olduğunu biliyoruz, bize neden doğanın daha iyi, daha sakin ve insanı nasıl dinlendirdiğinden bahsetti!
25/07/20201 hour 10 minutes 38 seconds
Episode Artwork

Kendinizi Geliştirmeniz İçin Bu 7 Kitabı Okuyun!

Bu bölümde kitap okuman faydalarından ve hayatımızı değiştirebilecek, attığımız adımlarımızı daha rasyonel kılacak 7 kitaptan bahsediyoruz. Ustalık'tan pazarlık kültürünü anlatan Sen Bitti Dediğinde'ye kadar harika 7 kitap paylaşıyoruz!
22/07/202023 minutes 1 second
Episode Artwork

Efektif Zaman Yönetimi: Bu Hatalardan Kaçın!

Bu bölümümüzde, bize verilen en değerli şeyden, zamandan ve bunun yönetiminden bahsediyoruz. Kaybettiğimizde geri kazanamayacağımız hayattaki tek şey zamandır. Bu bölümde zamanımızı en iyi nasıl yönetebiliriz ve nelerden uzak durmalıyız, tartışıyoruz!
18/07/202025 minutes 6 seconds
Episode Artwork

Para Biriktir ve Babil’in En Zengini Ol!

Bu bölümde para biriktirme ve para yönetimi konusunda en önemli kitaplardan biri olan "Babil'in En Zengin Adamı" isimli kitaptaki prensipten ve genel olarak genç iken, üniversite ve hatta lise öğrencisi iken yapabileceğimiz en iyi yatırımdan bahsediyoruz: EĞİTİM! Yapabileceğimiz en iyi yatırım, eğitimimize ve kendimize yapılan yatırımdır!
11/07/20209 minutes 46 seconds
Episode Artwork

İyi Bir Yöneticinin 10 Özelliği

Bu bölümde, iyi bir yönetici ve lider olmak için yapmamız gereken 10 özellikten bahsediyoruz. Bu özelliklerin bir çoğu, sadece yöneticilik için değil, iyi bir kişilik oluşturmamız için de önemli. Pozitif olmaktan adaletli ve eşit davranmaya kadar 10 önemli özelliği Ertan Balaban açıklıyor!
07/07/202013 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Başaracağını Gösteren 13 Sinyal

Bu bölümümüzde başarılı insanların sahip olduğu, sorumluluk almaktan yüksek enerjiye sahip olmaya kadar 13 maddeyi sıralayıp tartışıyoruz. Her bir maddeye sahip olamayabiliriz tabii ki, fakat çoğuna sahip olmamız bile gelecekte başarılı olacağımızı sinyalleyecektir! Eksiklerimizi de farkedip bunların üzerine yoğunlaşmalıyız ve bu sayede başarıya bir adım daha atmış olacağız!
04/07/202027 minutes 39 seconds
Episode Artwork

Üniversite Ne Kadar Önemli? Okumaya Değer Mi?

Bu bölümümüzde, onbinlerce para harcanan ve ömrümüzün büyük bir kısmında vakit geçirdiğimiz okuldan, aldığımız eğitimden ve bunların öneminden bahsediyoruz. Okul dediğimizde aklımıza "elbette okumalıyız, okul çok önemli! Sağladığı çevre bile paha biçilemez!" gibi yargılar gelebilir, bunların detaylarını ve ne kadar önemli olduğunu, okul olmadan iş hayatına girmenin nasıl sonuçlar doğurabileceğini de tartışıyoruz!
30/06/202018 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Haterlar ile Nasıl Baş Ederiz?

Bu bölümde, sadece sosyal medyada değil, çevremizde, iş hayatımızda, sosyal çevremizde bulunan ve bize zarar veren "hater"lardan bahsediyoruz. Öncelikli kuralımız, hater olmamalıyız ve pozitif olarak hayatımızı devam ettirmeliyiz, daha sonra da haterların hayatımızın her kısmında bulunacağını farketmeli ve adımlarımızı korkmadan atmalıyız!
27/06/202029 minutes 52 seconds
Episode Artwork

Sosyal Medya Bize Nasıl Zarar Veriyor?

Bu bölümde sosyal medyanın, instagram, facebook gibi platformların bize verdiği faydaların yanı sıra hayat kalitemizi düşürdüğü noktalar ve verdiği zararlardan bahsediyoruz. Her birimizin profilleri var ve vakit geçirmeyi seviyoruz fakat bizden aldıklarını farketmiyoruz.
23/06/202019 minutes 3 seconds
Episode Artwork

Ruşen Çakır'ın İşkolik Gazetecilik Serüveni

Bu bölümde, Medyascope'un kurucusu ve yöneticisi Ruşen Çakır ile gazetecilik, doğru haber yapma ve işkoliklik üzerine sohbet ediyoruz. Ruşen Çakır, yaptığı güvenilir ve doğru haberlerin yanı sıra başarılı analizleri ile tanınır ve bunun sırlarını paylaşıyor. Başarılı habercilik ve doğru gazetecilik için aradığınız cevapları veriyor.
20/06/202043 minutes 11 seconds
Episode Artwork

18 Yaşıma Vereceğim 10 Tavsiye

Bu bölümde, 18 yaşımızda yaptığımız ve tecrübesizlik diyebileceğimiz 10 maddeden ve bunların bize neler kazandırabileceğinden bahsediyoruz. Kendimizi geliştirmemizdeki en iyi adımlardan birisi öncelikle nelerde eksiğiz ve neleri geliştirmemiz gerek, bunları farketmek. Eğer bir sonraki adıma geçmemizdeki engelleri farkedebilir ve bunları düzeltebilirsek, sadece o engel değil, karşımıza gelebilecek bütün engeller ile baş etmeyi de öğreneceğiz.
13/06/202015 minutes 7 seconds
Episode Artwork

Daha Zeki Olmak için Kaçmamız Gereken 7 Mantık Hatası

Bu bölümde hayatımızı mahveden ve bir an önce aşmamız gereken 7 mantık hatasından bahsediyoruz. Bunlar uç düşünmelerden, kişiyi karakterine göre yargılamaya kadar, yaptığımız ve bizim gelişmemizin önündeki en büyük engellerdir. Bu maddeleri aşmak elbette zaman alabilir fakat ne kadar erken farkeder ve kendimizi geliştirmeye ne kadar erken başlarsak o kadar erken kurtuluruz!
06/06/202019 minutes 57 seconds
Episode Artwork

Komedyen Kaan Sekban İlham Verici Tecrübelerini Anlatıyor

İyi giden kariyerini bırakıp hayallerinin peşinden giden Kaan Sekban, ne kadar düşse de, ne kadar zor durumda kalsa da ve bunlarla mücadele ederek nasıl hayallerini gerçekleştirip komedyen olduğunu anlatıyor! Yayınladığı ilk skeçlerden, toplam 100.000 kişiyi güldürmesine kadar yaşadıklarını dinleyeceksiniz!
31/05/202049 minutes 30 seconds
Episode Artwork

Bana Arkadaşını Söyle

Bu bölümde, belki de bizim için en önemli kararlardan ve bizi ileri götürmekte en önemli etkenlerden biri olan arkadaş seçimini tartışıyoruz. Hangi tip insanlardan uzak durulmalı, kimleri arkadaş edinmeliyiz ve arkadaş türlerini açıklıyoruz.
16/05/202046 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Can Evrenol Yönetmenliğe Nasıl Başladı?

Bu bölümde film yönetmeni Can Evrenol'un hikayesini ve nasıl başlayıp nasıl başardığını dinliyoruz. Netflix'te film yönetmenliğine, ilk filmlerinin nasıl gerçekleştiğinin hikayesine ve daha da önemlisi hayalinin peşinden giderek nasıl başardığını kendi ağzından dinliyoruz!
09/05/202045 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Ego ve Özgüven: Bitmeyen Savaş!

Bu bölümümüzde her insanın hayatı boyunca içinde yaşadığı savaş olan Ego ve Özgüven'i tartışıyoruz. Ego nedir, özgüven nedir, aralarındaki farklar nelerdir? Egoist insanlar ile nasıl baş edebiliriz? Kendi egomuzu nasıl dizginleyebiliriz ve özgüvene çevirebiliriz? Bu soruların cevaplarını bu videoda öğreneceksiniz!
02/05/202031 minutes 17 seconds
Episode Artwork

Depresyon Bir Son Değil, Bir Başlangıç!

Depresyon, birçok insan için çıkılması belki de mümkün olmayan bir kara delik. Fakat hiçbir zaman bir son olmadığını bilmemiz gerekiyor. Pozitif olmalıyız, elimizden geldiğince hayatımızı düzenleyip bu durumu yeneceğimizi bilmeliyiz. Bu bölümde depresyonun belirtileri ve depresyon hastalığına yakalananlar için tavsiyeleri tartışıyoruz!
04/04/202034 minutes 37 seconds
Episode Artwork

Utangaçlığı Aşmanın Anahtarı: Kabuğunu Kır!

Bu bölümde kendimizi geliştirmenin önündeki en büyük engellerden biri olan utangaçlığı ve özgüven eksikliğini konuştuk. Utangaçlık, özellikle gençlikte başımızın belası olan ve hayatımızın ilerleyen safhalarında beynimizi hapseden bir problemdir fakat bunun üstesinden gelmek sandığımız kadar zor olmayabilir. Bu bölümde utangaçlığı aşmak ve özgüven kazanmak için tavsiyelerde bulunuyoruz!
28/03/202021 minutes 20 seconds
Episode Artwork

Öz Disiplin Şifrelerini Çöz ve Özgür Ol!

Bu bölümde disiplini ve disiplinli olmanın öneminden bahsettik. Sabah erken kalkmak, güzel bir diyet takip etmek, zor gelebilecek ama bizi geliştirecek şeyleri yapmak zor olabilir. Fakat bunları yapa yapa öz disiplinimizi geliştireceğiz! Bir konuda disiplin kazandıktan sonra, hayatımızın diğer kısımları da o disipline uymak isteyecektir...
21/03/202031 minutes 16 seconds
Episode Artwork

Tehlike vs. Panik: Korona Virüsü İmtihanı

Dünyada tehlikeler var ama biz yanlış şekilde mücadele edebiliyoruz. Kafamızda kurduğumuz panikler sandığımızdan fazla hayatımızı ele geçirip, kendimizi geliştirmemizi, hayatımızı idame ettirmemizi engelleyebilir. Bununla nasıl başa çıkabiliriz?
14/03/202026 minutes 14 seconds
Episode Artwork

İlk İntiba Önemli: İnternette veya Günlük Hayatta İyi Karşılanma Tavsiyeleri

İnsanlar ilk intibaya -haliyle- çok önem veriyor ve kötü bir intiba bıraktıysak bunu düzeltmemiz çok daha zorlaşıyor. Kendimizi tanıtırken veya bizden daha üst kademede insanlara ulaşırken nelere dikkat etmeliyiz? Bu bölümde bu konuları tartışıyoruz! Ayrıca sosyal medya profillerimiz de bir nevi intiba bırakıyor ve bu konuda da neler yapmalıyız, tartışıyoruz!
29/02/202021 minutes 48 seconds
Episode Artwork

Emekli SAT Komandosu Zorluklarla Nasıl Mücadele Ediyor?

Emekli Kurmay Albay, SAT Komandosu Ali Türkşen bu bölümde nasıl başarılı bir hayat sürüleceğini, hedeflerimize doğru giderken karşılaşacağımız zorlukları nasıl aşacağımızı, depresyonla ve beklenmedik kötü durumlarla nasıl sabırlı şekilde mücadele edeceğimizi anlatıyor. 
22/02/20201 hour 1 minute 19 seconds
Episode Artwork

Hayallerinin Peşinden Koşmak!

Bu bölümde, içlerindeki ateşi söndüremeyip hayallerini kovalamak isteyen genç, yaşlı, herkese; önümüze çıkabilecek zorlukları nasıl aşacağımızı ve neler yapmanız gerektiğini tartışıyoruz. Elinize kağıt kalem alıp dinlemeniz gereken bir bölüm!
22/02/202036 minutes 54 seconds
Episode Artwork

Kötülüklere Rağmen Şükretmek ve Çalışmak

Bu bölümde elimizdekilerin kıymetini bilmenin, şükretmenin ve çalışarak elimizdekilerin üzerine eklemeyi tartışıyoruz. 2020 çok iyi başlamasa da, daha iyi çalışarak, kendimizi geliştirerek bunun üzerine koymayı başarmalıyız!
22/02/202020 minutes 36 seconds
Episode Artwork

Samet Güzel Fenerbahçe Kariyerine Nasıl Başladı?

Bu bölümde Fenerbahçe'nin yıllarca birlikte çalıştığı tercümanı Samet Güzel ile sohbet ettik. 17 yaşında attığı ilk adım ile nasıl başardığını, işini nasıl severek ve bu kadar iyi yaptığından bahsettik. Aynı zamanda Nicolas Anelka, Roberto Carlos, Alex de Souza gibi dünya yıldızı futbolcular ile yaşadığı harika hikayeleri dinledik!
22/02/202051 minutes 24 seconds
Episode Artwork

Network Her Şeydir: Daha İyi Çevre Oluştur!

Daha iyi bir çevre edinmek ve daha kaliteli insanlar ile birlikte çalışmak hayattaki en önemli şeylerden birisidir. Bu bölümde başarılı ve kaliteli bir çevre kurmanın önemi ve yollarından bahsediyoruz!
22/02/202020 minutes 15 seconds
Episode Artwork

Pazarlık Kültürü

Bu bölümde pazarlık kültüründen ve daha iyi pazarlık yapmanın hayatımıza katacaklarından bahsediyoruz. 
22/02/202015 minutes 7 seconds
Episode Artwork

En Başarılı İnsanlar, En Çok Sorumluluk Alanlar!

Bu bölümde sorumluluk almanın önemi ve sorumluluk almanın hayatımıza katacağı faydalardan bahsediyoruz. Sorumluluk almak ve dağıtmanın en önemli noktalarına parmak basarak daha başarılı bir hayat sürmek için taktikler paylaşıyoruz!
22/02/202017 minutes 56 seconds
Episode Artwork

Sadakat Kazanmak ve Sadık Olmak Kazandırır

Bu bölümde sadakatin önemi ve sadık olmanın hayatımızda bize sunacağı katkıları tartışıyoruz. Sadakat problemlerini nasıl çözeriz?
22/02/202015 minutes 37 seconds